כותרות TheMarker >
  ';

  אמריקנו כפול

  ארכיון

  סטודנטים יהודים על המפגש עם אחמדניג'אד

  23 תגובות   יום חמישי, 8/10/09, 23:19

  שני סטודנטים מניו-יורק מסבירים, למה החליטו ללכת לפגישה עם נשיא איראן שנערכה בשולי העצרת הכללית של האו"ם. "אנשים מהאו"ם הזמינו אותנו לארוחת ערב שאירחה המשלחת של איראן לאו"ם", מספר אנדרו קסינג'ר. "קיבלנו פרטים על מקום המפגש רק יום לפני, כי אחמדינג'אד התקשה למצוא מלון שיסכים לארח אותו. הוא קיבל לפחות שתי דחיות. היו שם בדיקות בטחוניות קפדניות, והיו גם הפגנות בחוץ".

   

  "ראיתי רק צוות טלוויזיה אחד שהסריט את הארוע, ואני כמעט בטוח שהוא היה איראני. כשמישהו שאל את אחמדינג'אד על היחס הגרוע כלפי הפליטים האפגנים, הוא אמר שיחס כזה לא קיים. ואז הוא פנה למצלמה וביקש מהצוות לא לשדר את השאלה בטענה ש"מאחר והאפגאנים זוכים ליחס כל כך טוב באיראן, זה יהיה עלבון לשדר את השאלה". למעשה, הוא אמר להם לצנזר את השאלה. אולי הוא עשה את זה עם כל ההקלטה".

  אז למה הלכת לשם?

   

  "הייתי סקרן, וגם רציתי לשאול אותו לגבי המעצרים, העינויים והרציחות של הסטודנטים באיראן. קיוויתי, אולי בתמימותי, שאם אשאל את השאלה בצורה ישירה, יופעל יותר לחץ על הממשל שם לשחרר את הסטודנטים שלא עשו כלום חוץ מלמחות נגד הבחירות שמבחינתם היו הונאה. מאות אלפי אנשים התאספו ברחובות טהרן כדי לדרוש מתן דין וחשבון וצדק מהממשל שלא ספר את קולותיהם. אותם האיראנים עדיין נלחמים על חופש הדיבור שלהם וזכותם להתכנס ללא פחד של רדיפה. יש לי חברים איראנים שלא יכולים להשמיע את קולם מהפחד שזה יפגע במשפחה שלהם. זה יותר קל לאמריקאי לשאול את אחמדינג'אד שאלה למענם, למרות שאני מודה שאיני בטוח עד כמה זה יעיל. אבל תודה לאל, חלק מהאמריקאים שאלו שאלות קשות. אבל האנשים שלו שבחרו, מי ישאל את השאלה, הקפידו שלא יהיו ביניהם איראנים. בגלל זה אחד הסטודנטים האיראנים התחיל לצעוק בסוף שהוא מתעלם מהאיראנים".

  אחמדינג'אד הותיר על אנדרו רושם מעורב.

  "הוא הרבה יותר כריזמטי ממה שחשבתי. הוא דיבר הרבה על שלום, טוהר וצדק – כך שהוא ניסה לתת הרגשה שהוא איש טוב לב. אלה שהציגו אותו גם התייחסו אליו בתור אינטלקטואל – בדרך זו הוא ניסה לקרב עצמו לתלמידי אוניברסיטת קולומביה, כשדיבר על "האוניברסיטה היוקרתית" שלהם. חשבתי שזה היה מצחיק, כי מעולם לא שמעתי לפני שהוא רואה עצמו בתור אינטלקטואל. אולי פופוליסט, שמשלם מס שפתיים לרעיונות בורים וגסים כגון הכחשת השואה, - אבל לא אינטלקטואל. אני משוכנע שהוא מניפולטיבי. הוא שיקר לנו בפרצוף, אמר שאין בעיות באיראן, שהעם מלוכד – למרות המחאות שממשיכות!  הוא גם טען שהמדינה מתייחסת למיעוטים בכבוד. זה אותו האיש שלפני כמה שנים טען באוניברסיטת קולומביה שבאיראן אין הומואים – ברור שאין, כי מוציאים אותם להורג! כשאופלי שאלה על המורה הצרפתית קלוטילד רייס שנעצרה בגלל שלקחה חלק בהפגנות – הוא אמר שאין לו יכולת להשפיע על מערכת המשפט, ושבדמוקרטיה הנשיא לא צריך להתערב בהחלטת בית המשפט. הוא שכח לציין שיום לפני כן לנשיא צרפת הוגשה הצעת חילופי אסירים הכוללת את רייס. אז לא באמת יש לו בעיה לנצל את מערכת המשפט לקידום האינטרסים הפוליטיים שלו".

  לדברי קסינג'ר, הוא התרשם שאחמדינג'אד באמת שונא את ישראל.

  "אבל אני חושב גם שיש לו סיבות להיות מודאג ממצב הפלסטינים בעזה", הוסיף. "גם לפלסטינים מגיע שתהיה להם מדינה משלהם. אני לא יודע אם הוא רוצה להשמיד את ישראל – איני יכול לקרוא את מחשבותיו, ואני לא חושב שאנשים צריכים לקפוץ אל מסקנות. אבל אני כן חושב שהדברים שלו על הכחשת השואה מאוד מסוכנים. כשאתה מנסה לכפות על מותם של מיליוני אנשים חפים מפשע, אתה כמעט שותף למעשה עצמו. ראינו שאחד הצעדים הראשונים לקראת רצח עם זה כשמנהיגים מתחילים לעשות דה-הומניזציה של "האחר". מהזווית הזאת, הדיבורים התכופים שלו על זה מאוד מפחידים. אני לא יודע אם הוא מנסה לגייס תמיכה מבית או שהוא מנסה להסית נגד ישראל. בכל מקרה הוא מטפח חוסר אמון ביהודים בעולם".

  הוא לא חושב שהארוע סיפק לאחמדינג'אד יחסי ציבור טובים. "אני לא מסכים עם המבקרים שכינו את הסטודנטים שהלכו להפגש אתו "טיפשים" ו"תמימים". "מגיע לנו לייצג את עצמנו", אמר. "ניצלנו את ההזדמנות לדבר על הברוטליות כלפי הסטודנטים באיראן, כתבנו על זה, ואני לא מצטער שהלכנו לשם. זה נכון שאף אחד מהשאלות שלנו לא זכתה לתשובה כנה, אבל אני ממשיך לקוות שהדיפלומטים והמנהיגים שלנו יכולים עדיין לנהל מו"מ הגיוני מול איראן. הדבר האחרון שישראל או ארה"ב צריכות, זו מלחמה נוספת במזרח התיכון".  

  אופלי נמייך, סטודנטית שנה ראשונה באוניברסיטת קולומביה שמשפחתה מתגוררת בישראל ודודה הוא ניצול שואה, סיפקה הסבר דומה להחלטתה ללכת לארוע.

  "צריך להודות שסרובי ללכת לארוע לא היה משפיע על נשיא איראן. ואף אחד במשלחת האיראנית לא ירגיש פגוע נוכח העדרותי. זו גם היתה הזדמנות ייחודית לאתגר את המשטר הלא-לגיטימי שבין השאר תומך בטרור בעיראק, לבנון והשטחים". "ביום קבלת הפנים", היא מספרת, "קיבלו אותנו בחום, כמו נסיכים ונסיכות. בזמן הזה במרחק של 6400 מייל מניו-יורק, סטודנטים אחרים נעצרו, נחקרו, נזרקו לכלא ועונו בגלל מחאתם נגד בחירתו מחדש של אחמדינג'אד. הניגוד היה בגדר שוק".

  "ציפיתי לפגוש איש תוקפני, לא אנושי. אבל ראיתי איש מחויך, משעשע וכמעט ידידותי, שחולק סיפורים על נכדתו שזה עתה נולדה.  היה קשה להאמין שזה היה אותו האיש שקורא להשמדת ישראל. האסטרטגיה של ההרשויות האיראניות היתה מחושבת היטב: הם הזמינו אותנו לצורך האנשת השטן. בתור דובר מעולה, הוא יודע איך להשאר קר רוח ומנומס, כשהוא פונה אל קהל הסטודנטים האמריקאים. אבל הוא יודע גם כיצד להפיץ את דעותיו הקיצוניות בקרב קהלים שונים. אני מקווה שהסטודנטים ידעו לנצל את יכולת הניתוח שלהם לזהות את כפל הלשון שלו".

  "כשהוא נשאל על גורל המיעוטים באיראן, הוא פינה במה לסיאמק מורסדה, נציג הקהילה היהודית,   שהבטיח לקהל שהיהודים באיראן נהנים "מאותן הזכויות כמו שאר האזרחים". "כשנשאל על-ידי אחד הפרופסורים על השואה - הוא שאל את הקהל, מדוע החוקרים שחקרו את השואה נזרקו לכלא באירופה. "בתור איש אוניברסיטה, אני חייב ללכת בעקבות ניתוחים מדעיים. אני רוצה תשובות. ישראל לא עונה על השאלות שלנו. במקום, הם תוקפים אותי ואומרים שאני רוצח ופושע".

  "אז הוא קישר את השואה למצב בפלסטין. הוא אמר: "נניח שהשואה היתה. איפה היא היתה? באירופה. האם זה צודק, אם כן, שישראל הוקמה בפלסטין? האם זה צודק שהפלסטינים שילמו על כך? הפלסטינים לא לקחו חלק בשואה". חברתי הודתה שהיא התרשמה מיכולת השכנוע שלו".

  "לפני הפגישה, דמיינתי את אחמדינג'אד בתור איש רשע. אך במבט ראשון, לא היה בו שום דבר מרושע. יש לו משפחה. הוא מחייך. הוא חוקר. אבל אסור לנו לשכוח שמאחורי החזות המקסימה הזאת, מסתתר איש בעל אידאולוגיה תוקפנית. אנחנו לא קנינו את ההתחפשות שלו".

   

  נ.ב.  ובינתיים, בתקשורת האמריקאית מתפתח דיון נמרץ על אפשרות של תקיפת איראן. לרוב, הנימה ספקנית ביותר לגבי הסיכוי שזה יקרה. הסנטורית דיאן פיינשטיין, יו"ר וועדת המודיעין של הסנאט, אמרה בראיון ל"פוקס ניוז" שתקיפה באיראן תדרוש גם פעולה קרקעית, "וזה מאוד קשה לעשיה".

  "שיקגו טריביון" כתב על הדור החדש של פצצות חודרות בונקרים ש"יש ספקות לגבי יעילות הנשק הזה – אנשי ההמודיעין לשעבר אומרים שמאמץ צבאי שמטרתו הפסקת תוכנית הגרעין תדרוש עשרות תקיפות ואולי אף שליחת חיילים.

  "זה לא הכור העיראקי או הסורי, זה משחק שונה לגמרי", מצטט העיתון איש מודיעין. המטרות הידועות לתקיפה הם המתקן להעשר האורניום בנתנז, הכור בערק, המתקן באספהן והאתר החדש בקרבת קום.

  מומחים רבים מניחים שיש סיכוי טוב לקיומם של אתרים נוספים שהמערב אינו מודע לקיומם. אך גם עם האתרים הקיימים – במקרה של קום, תצלומים מן האוויר מראים כניסות למתקן ופתחי אוורור, אך משאירות שדה רחב לניחושים היכן בתוך ההר נמצאת המטרה המרכזית.

   

  הסנטור הרפובליקאי ג'ון מקיין, שבאחד מארועי הבחירות שלו בדרום קרוליינה במהלך המירוץ לנשיאות החל את תשובתו בשירת "הפצץ, הפצץ, הפצץ את איראן", אמר השבוע לעורך המגזין "ניוזוויק" ש"מאוד ייתכן" שארה"ב תצטרך לחיות עם איראן גרעינית. הוא הוסיף, שבמקרה הזה כדאי שארה"ב תתכונן לחיות עם המזרח התיכון הגרעיני, כי מצרים וסעודים לא יקפאו על שמריהם כשיידעו שלאיראן יש פצצה.

  המגזין "ניוזוויק", שהקדיש את השער שלו לכותרת "אחרי שאיראן תגיעה לפצצה שלה", טוען שהאופציה הצבאית, שתדרוש גיחות רבות במשך כמה ימים, תשיג אולי דחיה בהתקדמות התוכנית, אך "היא לא שווה את המחיר". "ולהעמיד פנים שאנחנו נתקוף בלי להתכוון לזה – נשיא ארה"ב לא יכול להעמיד פנים ככה", כותב פאריד זכריה. לדידו, הגישה הכי טובה כלפי איראן היא "שלום קר", בעוד שגריר ישראל בוושינגטון מייקל אורן מסביר לעיתון ש"ישראל תומכת בגישתו של הנשיא אובמה שכל האופציות על השולחן. וכל האופציות אומר כל האופציות".

  ג'ו קליין, אחד הפרשנים של "טיים", מביא בטור שלו ציטוטים מהשיחה של עורכי המגזין עם נשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד. קליין, שמתאר את התשובות המבולבלות של אחמדינג'אד והפתקים שעוזריו מיהרו לדחוף לידיו, מזהיר עם זאת מפני "הלוחמנות המטופשת של הממשל הקודם" וכותב כי על אובמה להמשיך דיאלוג עם איראו ולהתכונן במקביל להרתעה "במידה ואיראן באמת תנסה לבנות פצצה".  

  דרג את התוכן:

   תגובות (23)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     14/10/09 13:31:

   מסכימה עם סטטיקה1, אבל חוששת שמדינת ישראל של היום לא כשירה במיוחד להתמודד עם איום בכזה סדר גודל. תודו, אפילו בעזה פישלנו.

    

   ________

   ממליצה על חופשת סקי באיטליה

     11/10/09 15:29:

   צטט: mosheshy 2009-10-11 07:26:28


    

   מעניין  מדוע לא התייחסת לדברי ברק,אפרים הלוי ושימון פרס.

    

    לא התייחסתי לדבריהם , כיון שאין סיכוי שאף אחד מהאישים הללו יבהיל את הישראלים ויאמר שאנחנו נמצאים בסכנת קיום ברורה ומיידית. מה שמותר למזרחנים ומומחים לא תמיד מותר לברק, או פרס.

   אם בעבר דבריהם היו נחרצים יותר - היום פתאום זו לא סכנה קיומית - כיון שהבינו שהתקיפה כ"כ מסובכת, או שיש מצב שכלל לא תתרחש - וצריך להתחיל להכין את דעת הקהל הישראלית להתרגל למחשבה של איראן גרעינית.

    

   הנה, אתה ההוכחה שזה עובד להם.

   אגב, ישראל יכולה להכות קשות אמנם באיראן, אבל עם כל הכבוד - פגיעה אחת בלב גוש דן, ו... איך אומרים? שלום על ישראל...

   ישראל לא יכולה לספוג הירושימה. זה גדול עלינו.
     11/10/09 14:24:

   הסטודנטים התפעלו מן הקסם האישי של אחמדינג'אד.

   לפוליטיקאים ולמדינאים תמיד יש קסם אישי. לכן הם מתקדמים ומצליחים להגיע למשרותיהם.

   אדם מנוסה אמור לקחת זאת בחשבון, לנטרל במחשבתו את הכאריזמה, ולראות מה המדינאי עושה או מתכוון לעשות. 

     11/10/09 07:36:

   צטט: שחר לאודון 2009-10-10 23:34:55

    

    יש הבדל בין לאיים (ראה מדוע אירן מאיימת ,במאמרו של גיא בכור )  ולחלום,לבין לפתוח במלחמות ולפלוש למדינות ריבוניות שלא עשו לך כל רע ולהשתלט עליהן.(אם לא היה לך זיכרון חד צדדי, היית אולי נזכר בפלישה של ארה"ב לעירק ).

    

    

   מלה לגבי עירק. ב2003 אף אחד לא ידע אם יש לעירק נשק להשמדה המונית או לא. עירק תקפה את אירן ואת הכורדים בנשק כימי, שיגרה טילים על מרכזי אוכלוסיה, פלשה לכווית. הלוגיקה של מלחמת המנע של בוש ב2002 היתה נכונה לטעמי. מה לעשות שיש הרבה חלשי אופי, שבוכים כשהטרור פוגע אצלם בבית, אבל לא מוכנים ללכלך את הידיים. אבל אם במקום בוש, נלך ע"פ ההגיון שלך, יום אחד הינו מתעוררים, לא עם אירן גרעינית, אלא עם אירן ועירק גרעיניות. ובבקשה, תחסוך ממני את כל ההטפות על נפט וכו'. בין השליטה של עירק על נפט ובין שליטה של ארה"ב, אני מעדיף את ארה"ב, אבל זה אני.

    

    ברור.אינך עירקי.

    http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/article2461214.ece


   Alan Greenspan claims Iraq war was really for oil

    

   AMERICA’s elder statesman of finance, Alan Greenspan, has shaken the White House by declaring that the prime motive for the war in Iraq was oil

    

   למי להאמין? לך,או לגרינספאן ?

    

   הגנרל ווסלי קלרק,גנרל ארבעה כוכבים.מעוטר,העיד שארה"ב רצתה לערער את המצב במזרח התיכון.
   במכוון.

   http://ca.youtube.com/watch?v=TY2DKzastu8&v3

   Wes Clark - America's Foreign Policy "Coup"

   לפי הגנרל WESLEY CLARK ,התוכנית לכיבוש עירק ועוד כמה מדינות ,

   הוכנה עוד בראשית שנות ה90 של המאה שעברה.

    

   ובהמשך לדברי הגנרל ווסלי קלרק,הנה המסמך שהגנרל מדבר עליו. המסמך יצא עוד ב 1992 .

    

   http://www.historycommons.org/context.jsp?item=us_international_relations_41&scale=0#us_international_relations_41


   February 18, 1992: ’Wolfowitz Doctrine:’ Proposal Advocates US as World’s Lone Superpower

   sEL('1626004942-61642','61642')
    

   http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/994392.html

   העולם על פי מאטיי.

   "איננו יוצאים נגד שלטון החוק, אלא נגד השימוש במושג כדי למסך את מה
   שאנו באמת עושים: ביזה. משתמשים בשלטון החוק כדי לייצר אצל בני אדם
   צרכים לא אמיתיים, מעוותים, שהם בעצם צרכים של תאגידים". הפרופ´
   למשפטים אוגו מאטיי משרטט ניצול חוצה גבולות.

   סיפור מוסרי ,שנגמר בביזה.
    
   http://www.haaretz.co.il/hasite/images/printed/P200608/info2.jpg

   אזזז,למי עלי להאמין ? לך,או לגרינספאן ולגנרל ווסלי קלארק ?
     11/10/09 07:26:

   צטט: SammyShlomo 2009-10-11 00:55:34


    פעם נוספת.

   ברק טוען שאירן אינה איום קיומי, וראש המוסד לשעבר טוען שאירן אינה איום קיומי. (למרות האיומים והחלומות האירניים) 

   http://www.news1.co.il/Archive/0026-D-41070-00.html?tag=11-24-14

   http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/914372.html

   גם נשיא המדינה שימון פרס טוען שהגרעין האירני אינו מהווה  סכנה קיומית  לישראל,אלא מהווה סכנה קיומית לאירן.


   http://www.youtube.com/watch?v=vExOPtRUygY#t=15s


   שאלה: האם אתם רואים שהגרעין האירני הוא סכנה קיומית למדינת ישראל ?

   תשובת נשיא המדינה שימון פרס: סכנה קיומית לאירן.למה לישראל? אני לא מאמין שהם (האירנים) ילכו נגד ישראל.

    

   מעניין  מדוע לא התייחסת לדברי ברק,אפרים הלוי ושימון פרס.

    

    

    

     11/10/09 03:08:


   המשטר האיראני במתכונת הנוכחית מהווה סכנה ברורה ומיידית למדינת ישראל .

    

   אין מה להוסיף , אני נותן את מבטחי במערכת הבטחון שתדע איך להתמודד עם האיום הקונקרטי הזה .

    

   ואני סמוך ובטוח שאנשי מערכת הבטחון יודעים את העבודה לפרטי פרטים

    

   והם יתמודדו ויסירו את האיום הזה .

    

   נשיא איראן הנוכחי הוא אדם פרובוקטור ותעמולני , שעצם זה שהוא מקבל במה וסיקור נרחב נותנת לו כר פורה להמשך דריסתה של מדינת ישראל .

    

   אני דוגל בחופש הביטוי , אך התבטואיות שמסכנות את בטחון המדינה ואזרחיה יש לקחת ביתר רצינות ולפעול .

    

    

     11/10/09 00:55:

   צטט: mosheshy 2009-10-10 11:30:25

   צטט: שחר לאודון 2009-10-10 10:45:37


   איזה קשקוש תועמלני. שאירן תפסיק להתערב בנעשה כאן, בעירק, בבחריין, במרוקו ומצרים ושאר מקומות, ואז נדבר. אירן מוקפת "אויבים", אבל היא מאיימת על העולם מאז שחומייני עלה לשלטון ב79' ומא היא חולמת לייצא את המהפכה האיסלאמית שלה לעולם. מדוע הם שלחו מתנדבים והקימו את החיזבאללה בלבנון ב82'? האם בגלל שהם הוקפו ע"י העירקים והוקפו ע"י הסובייטים? פרוייקט הגרעין יצא לדרך כבר ב1995! והאירנים הודיעו כי ינסו לבנות אותו כבר ב1985! את טילי הסקאד-סי הראשונים, האירנים קיבלו ב1992 ואת טיל השיאהב הראשון העיפו ב1998. באותה שנה, 1992, השנה בה גם הם הפילו לנו את בניין השגרירות בארגנטינה, הם סיפחו אי במיצרי הורמוז וטאיימו לפתוח במלחמה אם איחוד האמירויות ידרוש אותו. אז מה התירוץ שלך לשנים הללו? 

   אתה יכול לטעון שטילי השיהאב משמשים להגנה, אני מניח שגם כל מאגר הרקטות, הקטיושות ושאר אמצעי הלחימה שאירן שולחת לאוייבנו, אמורים "להגן" עליה מפנינו, כי היא הרי לא מתערבת בעניינים של אחרים, רק כולם מתערבים בעניינים שלה.

    

    יש הבדל בין לאיים (ראה מדוע אירן מאיימת ,במאמרו של גיא בכור )  ולחלום,לבין לפתוח במלחמות ולפלוש למדינות ריבוניות שלא עשו לך כל רע ולהשתלט עליהן.(אם לא היה לך זיכרון חד צדדי, היית אולי נזכר בפלישה של ארה"ב לעירק ).פרוייקט הגרעין האירני לא התחיל ב95 ,אלא בשנות ה60. כאשר השאה היה בשלטון.לגבי השיעים והקמת החזב אללה ב 82 ,כתבתי בעבר על הפספוס הגדול של ישראל בדרום לבנון.כאן:

   http://cafe.themarker.com/add.php?typeid=4&parentid=1119357&qt=4&q=7525639

    

    ברק טוען שאירן אינה איום קיומי, וראש המוסד לשעבר טוען שאירן אינה איום קיומי. (למרות האיומים והחלומות האירניים) 

   http://www.news1.co.il/Archive/0026-D-41070-00.html?tag=11-24-14

   http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/914372.html

    

   אז אנא אתה הפסק לאיים,להפחיד ולהלך אימים.

    

    

    

   אתה הבאת בדיוק מקור וחצי. אז?

   אז אמר מר גיא בכור. אז?

    

   רוצה להשוות מקורות? רוצה לראות כמה מוסדות מחקר, גופי מודיעין , מזרחנים , ממשלות, גופי אופוזיציה איראנים , ובכלל - אזרחים רבים רבים באיראן יחלקו עליך בענק? כמה ממשלות ערביות יחלקו עליך?

    

   שמע, אם כ ל העולם מפחד ממישהו, אני מפחד ממנו גם כן. 

   אגב לגיא בכור , אני מניח, מאמץ את דעותיו סלקטיבית - כן למאמר על איראן אבל לא למאמריו על הפלסטינים. אני טועה??

    

   איראן היא גם יוצאת דופן במזרח התיכון, בכל זאת.

    

   (שלא לדבר על העובדה שאפילו רק יהיה בידי איראן נשק גרעיני, מבלי להשתמש בו - זה יהיה אסון לישראל ולקהילה הבנלאומית כולה, מרוץ גרעיני במזרח התיכון, שינוי גיאו-פוליטי אסטרטגי מהותי לטובת יצואני המהפיכה האיסלאמית - לרעתנו... מטריה גרעינית לחזבאללה ולחמאס...)

   אגב, סמוך עליהם שיש עוד דרכים (פצצה מלוכלכת - גרעינית בלב תל אביב וגו') מלבד ירי של טיל גרעיני... 

   לא לראות את האיום האדיר של איראן זו איוולת עיורת.

     10/10/09 23:34:

    

    יש הבדל בין לאיים (ראה מדוע אירן מאיימת ,במאמרו של גיא בכור )  ולחלום,לבין לפתוח במלחמות ולפלוש למדינות ריבוניות שלא עשו לך כל רע ולהשתלט עליהן.(אם לא היה לך זיכרון חד צדדי, היית אולי נזכר בפלישה של ארה"ב לעירק ).

    

    

   מלה לגבי עירק. ב2003 אף אחד לא ידע אם יש לעירק נשק להשמדה המונית או לא. עירק תקפה את אירן ואת הכורדים בנשק כימי, שיגרה טילים על מרכזי אוכלוסיה, פלשה לכווית. הלוגיקה של מלחמת המנע של בוש ב2002 היתה נכונה לטעמי. מה לעשות שיש הרבה חלשי אופי, שבוכים כשהטרור פוגע אצלם בבית, אבל לא מוכנים ללכלך את הידיים. אבל אם במקום בוש, נלך ע"פ ההגיון שלך, יום אחד הינו מתעוררים, לא עם אירן גרעינית, אלא עם אירן ועירק גרעיניות. ובבקשה, תחסוך ממני את כל ההטפות על נפט וכו'. בין השליטה של עירק על נפט ובין שליטה של ארה"ב, אני מעדיף את ארה"ב, אבל זה אני.

    

     10/10/09 23:28:

   צטט: mosheshy 2009-10-10 11:53:01

   צטט: שחר לאודון 2009-10-10 10:45:37


   גם נשיא המדינה שימון פרס טוען שהגרעין האירני אינו מהווה  סכנה קיומית  לישראל,אלא מהווה סכנה קיומית לאירן.


   http://www.youtube.com/watch?v=vExOPtRUygY#t=15s


   שאלה: האם אתם רואים שהגרעין האירני הוא סכנה קיומית למדינת ישראל ?

   תשובת נשיא המדינה שימון פרס: סכנה קיומית לאירן.למה לישראל? אני לא מאמין שהם (האירנים) ילכו נגד ישראל.

    

    

   אתה נורא מתעקש לנקות את האירנים מאשמה, עד כדי כך, שזה לא נראה רציני. הבאת את כל הדוגמאות, בסדר. אבל, אם אירן האייטולית לא היתה קיימת, היינו חצי דרך לשלום. לחיזבאללה, לסוריה ולחמאס לא היה את הכוח שיה לה םבעשור המדמם האחרון הזה. אירן גרעינית לא תעיף טילים גרעיניים על ישראל, אבל תראה את עצמה כמעצמה שיכולה להגיד לאחרים מה לעשות. וכן, אירן היא איום קיומי, כי יש לה החלום לייצא את המהפכה וישראל עומדת בדרכה. אירן היא גם פחדנית, ולכן לא היא תוקפת, אלא באמצעות ארגוני הטרור. ואם תהיה לה פצצה, סביר שהיא תעביר אותה לאותם ארגונים, או תנסה להשתלט בדרך של אנשלוס על עירק. לכן, כשתהיה לה יכולת גרעינית, אולי אתה תישן בשקט, אני לא. 

     10/10/09 22:49:

   אמת היא אחמדינג'אד באמת נראה דמות מרתקת לדבר איתו. במידה והייתה לי הזדמנות לזה, הייתי שואל אותו אי הוא רואה את עצמו ואת הפרובליקה האסלאמית של איראן בעוד מספר שנים. איך הוא רואה את תהליך ההתקדמות והפיתוח של איראן.
     10/10/09 16:22:

   צטט: huckyou 2009-10-10 11:44:14

   גב  מוזגוביה היקרה, 

   אבקש את תשומת לבך לחצי דקה  , דה ?

   את כותבת פוסטים ארוכים על כלום , אין כוח לקרוא את כל המלל שלך

   יש לך זכות גדולה לכתוב בפוסט שעשרות אלפים קוראים , אנה ממך

   השתמשי בו בתבונה. הפוסט שךל כולו , במחילה הוא בלה בלה בלה , ידה ידה ידה.

   והנשיא האיראני ?  אבקש להשתמש בלשונו של מר גיא בכור "הליצן הקטן של חתאמי"

   אז אולי תפני מבטך לשם.  חג שמח , צ'סליבה. ג

    

   שמעתי פעם שהרוסים "כותבים עיתונים במשקל", כנראה בתקווה שיום אחד מכמות המלל ייצא משהו ראוי לחבורת טולסטוי ודוסטוייבסקי. לעומת זאת, כשכותבים בפונט גדול כמוך, אין באמת סיבה להרבות במילים :-)  

   אם להרגשתך זה כלום ובלה-בלה, עכשיו יש לי לפחות תקווה לזכות בפרס נובל. בימינו נותנים פרסי נובל בערך על זה.

     10/10/09 11:53:

   צטט: שחר לאודון 2009-10-10 10:45:37


   גם נשיא המדינה שימון פרס טוען שהגרעין האירני אינו מהווה  סכנה קיומית  לישראל,אלא מהווה סכנה קיומית לאירן.


   http://www.youtube.com/watch?v=vExOPtRUygY#t=15s


   שאלה: האם אתם רואים שהגרעין האירני הוא סכנה קיומית למדינת ישראל ?

   תשובת נשיא המדינה שימון פרס: סכנה קיומית לאירן.למה לישראל? אני לא מאמין שהם (האירנים) ילכו נגד ישראל.

    

     10/10/09 11:44:

   גב  מוזגוביה היקרה, 

   אבקש את תשומת לבך לחצי דקה  , דה ?

   את כותבת פוסטים ארוכים על כלום , אין כוח לקרוא את כל המלל שלך

   יש לך זכות גדולה לכתוב בפוסט שעשרות אלפים קוראים , אנה ממך

   השתמשי בו בתבונה. הפוסט שךל כולו , במחילה הוא בלה בלה בלה , ידה ידה ידה.

    

   והנשיא האיראני ?  אבקש להשתמש בלשונו של מר גיא בכור "הליצן הקטן של חתאמי"

   אז אולי תפני מבטך לשם.  חג שמח , צ'סליבה. ג

     10/10/09 11:30:

   צטט: שחר לאודון 2009-10-10 10:45:37


   איזה קשקוש תועמלני. שאירן תפסיק להתערב בנעשה כאן, בעירק, בבחריין, במרוקו ומצרים ושאר מקומות, ואז נדבר. אירן מוקפת "אויבים", אבל היא מאיימת על העולם מאז שחומייני עלה לשלטון ב79' ומא היא חולמת לייצא את המהפכה האיסלאמית שלה לעולם. מדוע הם שלחו מתנדבים והקימו את החיזבאללה בלבנון ב82'? האם בגלל שהם הוקפו ע"י העירקים והוקפו ע"י הסובייטים? פרוייקט הגרעין יצא לדרך כבר ב1995! והאירנים הודיעו כי ינסו לבנות אותו כבר ב1985! את טילי הסקאד-סי הראשונים, האירנים קיבלו ב1992 ואת טיל השיאהב הראשון העיפו ב1998. באותה שנה, 1992, השנה בה גם הם הפילו לנו את בניין השגרירות בארגנטינה, הם סיפחו אי במיצרי הורמוז וטאיימו לפתוח במלחמה אם איחוד האמירויות ידרוש אותו. אז מה התירוץ שלך לשנים הללו? 

   אתה יכול לטעון שטילי השיהאב משמשים להגנה, אני מניח שגם כל מאגר הרקטות, הקטיושות ושאר אמצעי הלחימה שאירן שולחת לאוייבנו, אמורים "להגן" עליה מפנינו, כי היא הרי לא מתערבת בעניינים של אחרים, רק כולם מתערבים בעניינים שלה.

    

    יש הבדל בין לאיים (ראה מדוע אירן מאיימת ,במאמרו של גיא בכור )  ולחלום,לבין לפתוח במלחמות ולפלוש למדינות ריבוניות שלא עשו לך כל רע ולהשתלט עליהן.(אם לא היה לך זיכרון חד צדדי, היית אולי נזכר בפלישה של ארה"ב לעירק ).פרוייקט הגרעין האירני לא התחיל ב95 ,אלא בשנות ה60. כאשר השאה היה בשלטון.לגבי השיעים והקמת החזב אללה ב 82 ,כתבתי בעבר על הפספוס הגדול של ישראל בדרום לבנון.כאן:

   http://cafe.themarker.com/add.php?typeid=4&parentid=1119357&qt=4&q=7525639

    

    ברק טוען שאירן אינה איום קיומי, וראש המוסד לשעבר טוען שאירן אינה איום קיומי. (למרות האיומים והחלומות האירניים) 

   http://www.news1.co.il/Archive/0026-D-41070-00.html?tag=11-24-14

   http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/914372.html

    

   אז אנא אתה הפסק לאיים,להפחיד ולהלך אימים.

    

    

    

     10/10/09 10:45:

   צטט: mosheshy 2009-10-10 08:00:59

   צטט: puremath 2009-10-09 16:05:53

   במה בדיוק אנחנו יותר טובים או יותר "מוסריים" מאירן?

   מי משתי המדינות הרגה השנה מאות ילדים בהפצצות?
   מי משתיהן מסרבת לשתף פעולה עם ועדת זכויות האדם של האום? ומי מטילה מצור על מיליון וחצי בני אדם?

   איזו מדינה שולטת כבר 40 שנה על 4 מיליון חסרי זכויות?

   הנאומים הדוחים של אחמניגאד הם, בסופו של דבר רק דיבורים. במעשים יש בסביבה מדינות גרועות שבעתים.

   מהיכן בדיוק השכנוע הפנימי העמוק שאירן זכאית לגרעין פחות מישראל או מפקיסטן??

    העלית טיעונים נכונים.

    

   http://www.whyweworry.com/2009/10/02/10-myths-about-iran/


   Myths about Iran 10

    

   לגבי אירן המאיימת (אירן החלשה  מוקפת מכל עבריה ע"י כוחות העויינים אותה, ולכן היא מאיימת ),קרא כאן:

    

   http://www.gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=565

    


   כשהאיראנים מאיימים על ישראל: למה הם מתכוונים?

    

   http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/628/073.html

    

   בלעדי: כך סייעה ישראל להקמת הכור האיראני.

   למעלה מ-30 שנה אחרי שעמד בראש צוות שהקים את התשתית עליה נבנו כוריה הגרעיניים של איראן, חושף מוטי בלוך את סיפורו לראשונה, ומציג צילומים נדירים מהאתרים שמפחידים את העולם.

   איזה קשקוש תועמלני. שאירן תפסיק להתערב בנעשה כאן, בעירק, בבחריין, במרוקו ומצרים ושאר מקומות, ואז נדבר. אירן מוקפת "אויבים", אבל היא מאיימת על העולם מאז שחומייני עלה לשלטון ב79' ומא היא חולמת לייצא את המהפכה האיסלאמית שלה לעולם. מדוע הם שלחו מתנדבים והקימו את החיזבאללה בלבנון ב82'? האם בגלל שהם הוקפו ע"י העירקים והוקפו ע"י הסובייטים? פרוייקט הגרעין יצא לדרך כבר ב1995! והאירנים הודיעו כי ינסו לבנות אותו כבר ב1985! את טילי הסקאד-סי הראשונים, האירנים קיבלו ב1992 ואת טיל השיאהב הראשון העיפו ב1998. באותה שנה, 1992, השנה בה גם הם הפילו לנו את בניין השגרירות בארגנטינה, הם סיפחו אי במיצרי הורמוז וטאיימו לפתוח במלחמה אם איחוד האמירויות ידרוש אותו. אז מה התירוץ שלך לשנים הללו? 

   אתה יכול לטעון שטילי השיהאב משמשים להגנה, אני מניח שגם כל מאגר הרקטות, הקטיושות ושאר אמצעי הלחימה שאירן שולחת לאוייבנו, אמורים "להגן" עליה מפנינו, כי היא הרי לא מתערבת בעניינים של אחרים, רק כולם מתערבים בעניינים שלה.

    

     10/10/09 08:00:

   צטט: puremath 2009-10-09 16:05:53

   במה בדיוק אנחנו יותר טובים או יותר "מוסריים" מאירן?

   מי משתי המדינות הרגה השנה מאות ילדים בהפצצות?
   מי משתיהן מסרבת לשתף פעולה עם ועדת זכויות האדם של האום? ומי מטילה מצור על מיליון וחצי בני אדם?

   איזו מדינה שולטת כבר 40 שנה על 4 מיליון חסרי זכויות?

   הנאומים הדוחים של אחמניגאד הם, בסופו של דבר רק דיבורים. במעשים יש בסביבה מדינות גרועות שבעתים.

   מהיכן בדיוק השכנוע הפנימי העמוק שאירן זכאית לגרעין פחות מישראל או מפקיסטן??

    העלית טיעונים נכונים.

    

   http://www.whyweworry.com/2009/10/02/10-myths-about-iran/


   Myths about Iran 10

    

   לגבי אירן המאיימת (אירן החלשה  מוקפת מכל עבריה ע"י כוחות העויינים אותה, ולכן היא מאיימת ),קרא כאן:

    

   http://www.gplanet.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=565

    

    
   כשהאיראנים מאיימים על ישראל: למה הם מתכוונים?

    

   http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/628/073.html

    

   בלעדי: כך סייעה ישראל להקמת הכור האיראני.

   למעלה מ-30 שנה אחרי שעמד בראש צוות שהקים את התשתית עליה נבנו כוריה הגרעיניים של איראן, חושף מוטי בלוך את סיפורו לראשונה, ומציג צילומים נדירים מהאתרים שמפחידים את העולם.

    

    

     10/10/09 03:24:

   ומה את חושבת נטאשה, למה את אף פעם  לא מוסיפה את הזוית שלך על הארועים שאת מסקרת, אפילו כשמדובר בבלוג האישי שלך?

    

     9/10/09 17:17:

   צטט: puremath 2009-10-09 16:05:53

   במה בדיוק אנחנו יותר טובים או יותר "מוסריים" מאירן?

   מי משתי המדינות הרגה השנה מאות ילדים בהפצצות?
   מי משתיהן מסרבת לשתף פעולה עם ועדת זכויות האדם של האום? ומי מטילה מצור על מיליון וחצי בני אדם?

   איזו מדינה שולטת כבר 40 שנה על 4 מיליון חסרי זכויות?

   הנאומים הדוחים של אחמניגאד הם, בסופו של דבר רק דיבורים. במעשים יש בסביבה מדינות גרועות שבעתים.

   מהיכן בדיוק השכנוע הפנימי העמוק שאירן זכאית לגרעין פחות מישראל או מפקיסטן??

    

   אתה יודע את זה?


   יכול להיות שהשכנוע זה עניין של טווח, אבל אתה מתמטיקאי.

     9/10/09 17:08:

   צטט: puremath 2009-10-09 16:05:53

   במה בדיוק אנחנו יותר טובים או יותר "מוסריים" מאירן?

   מי משתי המדינות הרגה השנה מאות ילדים בהפצצות?
   מי משתיהן מסרבת לשתף פעולה עם ועדת זכויות האדם של האום? ומי מטילה מצור על מיליון וחצי בני אדם?

   איזו מדינה שולטת כבר 40 שנה על 4 מיליון חסרי זכויות?

   הנאומים הדוחים של אחמניגאד הם, בסופו של דבר רק דיבורים. במעשים יש בסביבה מדינות גרועות שבעתים.

   מהיכן בדיוק השכנוע הפנימי העמוק שאירן זכאית לגרעין פחות מישראל או מפקיסטן??

   במה אנחנו יותר טובים? נתחיל בדבר הכי בסיסי וברור מאליו - באירן היו מוציאים אותך להורג אם היית מעז שם לפתוח ככה פיך ולטנף בשנאה דמגוגית (חבל שהיא כ"כ רדודה ופשטנית, מה שכתבת הוא אפילו לא מאתגר כיון שהוא כל-כך רחוק מהמציאות. בערך כמו שקל לכל מי שעיניו בראשו להבין שהכחשת השואה של אחמדיניג'אד היא דמגוגיה במירעה)

   תעמולן שטוף מח שכמותך. סניגור של הרוע

    

   ישראל לא מאיימת למחוק מדינות עם הגרעין ("שלכאורה") יש בידה. ואם היה ניתן לעצור את פקיסטן - היו עושים זאת. לראייה המצב המסוכן שם והאבטחה הגרעינית הרעועה.

    

   אם ימחקו את ישראל מעל המפה (ומספיק פצצה אחת, לא צריך דמיון רב... בהסטוריה זה כבר קרה) אז תעשה עימנו חסד קטן, ותקים איזה ארגון "זוכרות" שיזכיר לערבים שפעם היו פה ישראלים. תודה.

     9/10/09 17:02:

   צטט: puremath 2009-10-09 16:05:53

   במה בדיוק אנחנו יותר טובים או יותר "מוסריים" מאירן?

   מי משתי המדינות הרגה השנה מאות ילדים בהפצצות?
   מי משתיהן מסרבת לשתף פעולה עם ועדת זכויות האדם של האום? ומי מטילה מצור על מיליון וחצי בני אדם?

   איזו מדינה שולטת כבר 40 שנה על 4 מיליון חסרי זכויות?

   הנאומים הדוחים של אחמניגאד הם, בסופו של דבר רק דיבורים. במעשים יש בסביבה מדינות גרועות שבעתים.

   מהיכן בדיוק השכנוע הפנימי העמוק שאירן זכאית לגרעין פחות מישראל או מפקיסטן??

    

   איזו השוואה נלוזה, להשוות בין מדינה שמשתמשת בטרור כדי לייצא את המהפכה האיסלמית שלה, לבין מדינה שנלחמת כנגד אותו טרור ומגינה על אזרחיה, גם במחיר פגיעה באחרים, כי היא במלחמה. "הרגה השנה מאות ילדים בפצצות", מאיפה הבאת את הטענה המופרכת הזו? ומה עם אלפי הרקטות האירניות שהחמאס שיגר לעבר שדרות, בשטחה הריבוני של ישראל, במכוון לפגוע באזרחים? מה אנחנו צריכים לעשות? לשבת בשקט? אולי לסגת מיפו ועכו? ומצור? על עזה, שלא מפסיקה לירות עלינו טילים ולחטוף חיילים, גם אחרי ההתנתקות? מה בדיוק ההצעה שלך?

    

   והנאומים של אחמדינג'ד הם לא רק דיבורים. הוא נותן הוראות ישירות לחיזבאללה, מחמש וממן אותו ואת החמאס. שר בממשלתו פוצץ את בניין השגרירות בבואנוס איירס. ממש רק דיבורים.

    

   לסיכום: אני בטוח שעם פצצה באירן הכל יהיה בסדר, העיקר שישראל תפגע ואזרחיה יהרגו, כי מי אכפת מהם, נכון? ישראל הרי כובשת אכזרית ורצחנית. שכחת רק דבר אחד. באירן לא היו נותנים לך לכתוב ביקורת כזו על הממשל, ואם היו עולים עליך, אז היו מעלימים אותך. אז תמשיך להפיץ שקרים על המדינה שמגינה עליך, תמשיך. ושבת שלום שיהיה. 

     9/10/09 16:05:

   במה בדיוק אנחנו יותר טובים או יותר "מוסריים" מאירן?

   מי משתי המדינות הרגה השנה מאות ילדים בהפצצות?
   מי משתיהן מסרבת לשתף פעולה עם ועדת זכויות האדם של האום? ומי מטילה מצור על מיליון וחצי בני אדם?

   איזו מדינה שולטת כבר 40 שנה על 4 מיליון חסרי זכויות?

   הנאומים הדוחים של אחמניגאד הם, בסופו של דבר רק דיבורים. במעשים יש בסביבה מדינות גרועות שבעתים.

   מהיכן בדיוק השכנוע הפנימי העמוק שאירן זכאית לגרעין פחות מישראל או מפקיסטן??

     9/10/09 12:03:

   ממש "מרשים" ו"משכנע" בתשובות שלו. אני תמיד שואל את עצמי, איך האנשים האלה, עם התשובות המתפתלות שלהם, מצליחים להרשים את השומעים. מה, זה לא ברור למה הוקמה מדינת ישראל? זה לא ברור מדוע כאן ולא במקום אחר? ולא היו כאן יהודים לפני השואה? מה הוא מבלבל את השכל, ומה הסטודנטית ששמעה אותו מתרשמת ממנו כ"כ? אם תסתכלו על הנק' שלו, תשאלו שאלות. אם תחברו את כל הנק' בקו אחד, תראו שהבנאדם פשוט אובססיבי. אין יום שעובר, בלי שהוא מכחיש את השואה, קורא להשמיד את "הישות הציונית", מדבר על עזה, מדבר על הפלסטינאים, עורך ניסויים בטילים ארוכי טווח, מחדש צנטריפוגות... ומישהו שאל אותו פעם, מי הוא לעזעזאל שמטיף כל שני וחמישי על ישראל??? הוא נשיא אירן, בסה"כ. שיתעסק במדינה שלו ושיפסיק להתערב בעניינים לא שלו!  
     9/10/09 01:20:


   אין שום מנוס מלהכיר את אחמדינג'אד, העם האיראני  המרתק !!!

   לציוויליזיציה היהודית אין מקום בדמוקרטיה !!!

   קדימה מדינת כל אזרחיה (מדינה חופשית) !!!