כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  הבלוג של אלכס סטרניק- מביא היוגה צחוק לישראל- סדנאות צחוק וג'יבריש אימפרוביזציה והתמודדות עם דפוס הקרבן

  בלצ'ו גינס שיאן גינס העולמי, World Laughter Master, מאתיופיה בביקור מיוחד בארץ בהזמנת אלכס סטרניק -לסדרת מפגשים לקהל רחב ומקצועי

  6 תגובות   יום ראשון, 11/10/09, 16:11   

  לכל המנחים, אוהבי הצחוק וההומור ומכותבי בכלל- הצחוק והברכה,

   

   

  שיאן הצחוק העולמי- מאסטר בלצ'ו גירמה (אתיופיה) במסע לישראל לכבוד חנוכה. בואו לפגוש את האיש הכי מיוחד בעולם והכי מצחיק בעולם

   

       

  Belachew Girma

   

  מכתב זה יוצא עם נושא מיוחד שעליו אני רוצה לתת את הדגש. מזה 5 וחצי שנים מאז שחזרתי ארצה מאתיופיה ופגשתי את אוטה איתה התחלנו שנינו את תופעת היוגה צחוק בישראל כולל הבאתו לישראל של הוגה השיטה, ד"ר מאדאן קטריה בדצמבר 2004, אני חולם הוזה והוגה בהבאתו לישראל של מאסטר נוסף אותו הכרתי בתקופת התנדבותי באדיס אבבה (סוף 2003 עד יוני 2004)- שיאן הצחוק העולמי בלצ'ו גירמה ויקיר המדינה. באופן מקרי ולא בכוונה כמו שאומרים , בזכות ארוחת צהריים באחד מהכפרים של חבל קמבטה באתיופיה- שם שהיתי עם הארגון"סייב דה צ'ילדרן" כמפקח. אחד העובדים שאיתו אכלתי צהריים סיפר לי על איזה מישהו מאוד מוכר באדיס אבבה שיכול לצחוק המון זמן. אמר לי שכדאי לי לפגוש אותו.

  זה אפקט הפרפר. אותה ארוחת צהריים בעיר דורמה בחבל קמבטה הביאה לכך שבדצמבר 2009 יגיע האיש הכי מיוחד בעולם עם הצחוק הכי מתגלגל בעולם לישראל. האיש שהתחיל לצחוק לאחר שאיבד את כל נכסיו, בשריפה ובציפת מים (בית מגורים ובית עסק), הוא נישא בפעם השלישית לאחר ששתי נשותיו נפטרו מאיידס.

   

  במהלך 2004 הכרנו ונפגשנו רבות באדיס אבבה, אחת הערים שאני מרגיש בה הכי בבית. צחקנו רבות ברחובות אדיס, בלי תרגילי יוגה צחוק (למרות שבלצ'ו למד את התרגילים ממני וממנחים נוספים שעלו לרגל לאדיס אבבה), הדבקנו כל אדם שעבר וראה את בלצ'ו מתפקע מצחוק מידבק אמיתי ובא מהמרכז, של הכאב כמובן. בלצ'ו הוא איש שמח וקשה להבחין בתווי פניו שהוא עבר טראומות ומשברים, הוא גם איש מאוד גדול פיזית ורק להביט בו לכמה שניות נותן אפקט מאוד תראפואטי.

   

  ב2004 כשעזבתי את אדיס אבבה בדרכי לארץ, הבטחתי לו שאני רוצה להביאו לארץ. הדבר התבשל והתבשל לאט, היו לכך סיבות רבות במיוחד ככל שלמדתי וגיליתי שהצחוק האמיתי הוא בעצם הויתור שלנו להמשיך להיות קרבן, להתלונן על ה"אין", להתווכח ולהתמקח, וליצור מציאות מבלי תלות במוסדות וגופים וסמלים. ככל שהעמקתי דרך חוויותי והטראומות שעברתי הבנתי שהעולם הוא תיאטרון והוא תמיד יהיה כך, הוא ג'יבריש מוחלט וכאן ניצבות בפנינו 2 בחירות, או לצחוק על החיים על העולם או להיות קרבן. שם כבר הייתי שנים רבות- לא רוצה יותר, לא בא לי יותר, זה לא בריא למערכת החיסונית. אם העולם הוא תיאטרון בואו ניצור מציאות ונעשה ג'אגלינג. וזה מה שבלצ'ו מוכיח לנו במדינה העניה בעולם אולי, אתיופיה. הוא הצליח לצחוק מתוך הכאב (חיזוק למשפט של מורתי ד"ר אנט גודהרט "לפטר קאמס אאוט אוף פאין") ולכן הפסיק להיות קרבן, ולכן נהפך להיות לסמל לאומי ואף קיבל את מעמד יקיר המדינה והממשלה נותנת חסות לארועי יום הצחוק הבינלאומי שבלצ'ו מארגן. האיש עובד ברחבי המדינה, הרבה פרויקטים עם ילדי רחוב ויתומי איידס.

   

  אז בואו לפגוש אותו בסדרת אירועים שהוא יתן בארץ. יתקיימו 2 מפגשים מקצועיים- השתלמויות עמו למנחי יוגה צחוק, ליצנים רפואיים, פסיכותראפיסטים ודרמתראפיסטים, מטפלים באמנות וכל אלו שעובדים מתוך הקטרזיס. מפגש אחד יתקיים ב14 לדצמבר ברעננה (מצורף קובץ שימו לב) מהשעה  15:30-21:30. מפגש שני התאריך והמיקום יקבעו בקרוב. המגזין "חיים אחרים" יפרסם מאמר מיוחד עליו בגליון של נובמבר. הבמאי היהודי ניק הילל יגיע במיוחד מאנגליה לתעד את מסעו בארץ שגם יתמקד בצחוק ככלי לגישור פערים בין קבוצות קונפליקט (יהודים וערבים- שזו אוכלוסיה שאני לעיתים עובד איתה) וכן יופיע בפני קהל אתיופי. אם כי אתם מוזמנים עוד לנסות ולבקש את בואו למקומות מסוימים- דגש יינתן ועדיפות לאוכלוסיות קרבנתיות באופיים.

  מצ"ב מספר לינקים עליו וסרטונים. אנא קראו והתרשמו:

   

  בעברית:

  http://www.nomind.co.il/activity.aspx?id=557&main_cat=56&sub_cat=&area=


  http://www.cafe.themarker.com/view.php?t=1127766

   

  קליפים עם בלצ'ו גירמה:

  http://www.ethiotube.net/video/1271/Belachew-Girma--The-King-of-Laughter


  http://www.youtube.com/watch?v=sMq7NrgE8AA

  בלצ'ו בBBC

  http://news.bbc.co.uk/2/hi/africa/3237123.stm

   

  פעילויות אל  כס הצחוק

  קורס מנחי יוגה צחוק נפתח בביתי במושב דור החוף היפה בארץ בימים הקרובים -2 סופי שבוע בהפרש של שבועיים- אנא לדבר איתי על תכנים ולקבל מידע.

   

  אנשים רבים מגיעים אלי לסשן אישי, אחד על אחד, יוגה צחוק-צמיחה והעצמה- יצירת מציאות \ להיות המאסטר של המערכת החיסונית. אני לא מחזיק בד"כ אדם מעבר ל2 מפגשים – מאמין בשינוי קטן בהתחלה, כמו סטרטר של רכב שמניע את המנוע של הרכב. המפגש הראשון 90 דקות והמפגש השני 60 דקות. ניתן ואפשר בהחלט לתרגל יוגה צחוק אחד על אחד.( אני חושב שהיתרון אצלי כנראה הוא שגם אני פעם הייתי קרבן ,עצוב ובעל דימוי נמוך והפכתי להיות יזם, לא רק מנחה ומאמן מנחים ומלמד באירופה, אך יזם כאשר יזם זה ההיפך מקרבן- הכל התחיל פעם בשנת 2003- בחנות ספרים בהודו שם ראיתי ספרון על היוגה צחוק –ספרון עם תמונה שאנשים מוציאים לשון....)

   

  ירושלים שוב תזכה לצחוק איתי( כנראה שכשעוזבים אז מתגעגעים- הפעלתי את מועדון היוגה צחוק הירושלמי בגן הכנסת וסדנאות במתנ"סים מאז 2004) , הקורס נערך זה הפעם השלישית בתנועה המסורתית- הקונסרבטיבית ברחוב אגרון. נפגש בתחילת פברואר לקורס בין 6 מפגשים- ימי שלישי כמו בשנה שעברה. פרטים בהמשך.

   

   

  ולפינת הפרגונים ושיתופי הפעולה

   

  כמו כן ממליץ בחום להרשם לניוזלטר אירועי התרבות של הילה- בימים אלו אנו צריכים הרבה "פאן" "צחוק" ודברים שלא בשגרה

   

  אוהב/ת אירועי תרבות ייחודיים ואיכותיים?
  מחמיץ/ה מדי פעם אירוע מעניין כי לא ידעת עליו?
  ידידתי הילה קומם תשמח  לדוור אלייך את ניוזלטר "אוצר תרבות"
  הפתעות תרבותיות חדשות, הנחות ייחודיות  ופינוקים לנשמה

  בתוספת חידה שבועית נושאת פרסים תרבותיים
  הצגות תיאטרון, מוסיקת עולם ומוסיקה קלאסית, מוסיקה ישראלית מקורית, מחול, מופעי ג'אז
  ריוויו תיאטרלי , מופעי סיפור וזמר ועוד ...
  מכתב המידע הפינוקים וההנחות נשלח מדי יום ד' בלילה
  הרשמה בכתובת הבאה

  http://www.otzartarbut.com/newsletter.php

   

   

  שיהיה סופשבוע כתום

  צחוק ושפע

  אבראקדברא

   

  אלכס סטרניק- מביא שיטת היוגה צחוק לישראל

  מאמן בכיר של מנחי יוגה צחוק

  יזם חברתי ומנטור http://www.laughter.co.il

   

   

   

   
  --
  Alex Sternick,  BSc in Clinical Nutrition, The Hebrew University of Jerusalem

  Initiator of Laughter Clubs in Israel,

  Non Verbal Communication: Laughter Stress Management, Conflict and Anger Management

  Laughter Yoga Leaders Trainer as Authorised by Dr Madan Kataria, LCI Founder

  www.laughter.co.il

  052.434.3964\077.757.0135  דרג את התוכן:

   תגובות (6)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     17/11/09 18:43:

   שתמיד נראה את הצד המצחיק בכל דבר!

   צחוק מקורו במחשבה חיובית שעושה רק טוב לגוף ולנפשקריצה
   אז שנמשיך לצחוק

     13/10/09 00:04:

   שרק נצחק כלונו !
     12/10/09 21:57:
   יפה מאוד
     12/10/09 21:55:
   יפה מאוד
     12/10/09 19:36:


   ממי פוסט ארוך ומפורט מידי

    

   קבל כוכב בעיקר בשביל הצחוק

   חשוב להכול ולכולנו

    

   שיהיה אחלה

    

   להית'

   יולי

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   אל כס הצחוק
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין