כותרות TheMarker >
  ';

  משגיח כשרות

  בלוג שעוסק בדברים שמעניינים אותי ומעסיקים אותי, שזה אומר חילונים וחרדים, ישראליות, כנסת, זכויות אדם ודמוקרטיה (איור: עמוס בידרמן, הארץ)

  0

  החוק שאין שום דבר חיובי לומר עליו

  120 תגובות   יום שלישי, 13/10/09, 23:38

  אפילו פטרונה של הצעת חוק ברית הזוגיות ח"כ רותם אמר שיש אמת בהתנגדויות. ח"כ גילאון אמר שהחוק יוצר כת של טמאים. ח"כ הורוביץ אמר שהחוק יעזור לשני זוגות בשנה. הבלוג חוזר לכנסת

   

  סדק בסכר. כולם מסכימים שחוק ברית הזוגיות המקוצץ הוא חוק רע. מה זה כולם? אפילו פטרונה של הצעת החוק יו"ר ועדת חוק חוק ומשפט של הכנסת ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) אמר אתמול (יום שלישי) בישיבת הועדה: "לא אעשה חגיגה כשהחוק יעבור", וציון שיש ממש בכל ההתנגדויות. אז למה הוא בכל זאת תומך במיקרו-חוק הזה? "אין בחוק פתרון כולל אבל הוא פריצת דרך. ברגע שסדקת הסכר, הוא לא יכול להחזיק מעמד", סבור רותם.

   

  לחוות ביחד את סקנד לייף. איור: VRider goes Web3D, flickr

  עוד סוג של זוגיות חליפית: לחוות ביחד את סקנד לייף. איור: VRider goes Web3D, flickr

  כניעה ללא קרב. תזכורת: הצעת חוק ברית הזוגיות שהגיש רותם עצמו לפני חצי שנה היתה אמורה לאפשר לכל זוג שרוצה בכך להתקשר בברית זוגיות. ברית זוגיות זה לא ממש נישואים אבל היא מקנה זכויות כמעט כמו נישואים, פותרת כמעט מכל קשר עם הרבנות ומאפשרת זוגיות לזוגות מעורבים (או אם תרצו התבוללות).  אלא שהרב הראשי הספרדי שלמה עמר הסכים לברית זוגיות רק בין חסרי דת לבין עצמם. ישראל ביתנו נכנעה ללא קרב, והממשלה הגישה הצעת חוק ברוח עמר.

  עוד ועדת נאמן. וזו השאלה הגדולה: מה יקרה אחרי שהחוק יעבור? רותם עצמו הבטיח שועדה קואליציונית, שמקיימת דיונים בימים אלה, תגיש בעוד שנה מלצות להרחבת החוק. אלא שיש הזוכרים שגם ברית הזוגיות נולדה בועדה קואליציונית (ועדת בר-און) ועברו מאז חמש שנים. מפחידה עוד יותר העובדה שבראש הועדה הקואליציונית עומד שר המשפטים יעקב נאמן. וכולם זוכרים שמאז שועדת נאמן פתרה את בעיית הגיור בסוף העשור הקודם אין כמעט גיורים בישראל.


  בלעדי למשגיח כשרות: פתרון התעלומה

  למה התכוון יו"ר הועדה כשאמר שמה

  שיקרה לחוק זה "מה ששחר אילן אמר

  לי לפני הישיבה" 

   

  מה אמרתי, לעזאזל? רותם העלה עוד אפשרות לגורל החוק שאותה לא חשף אלא הסתפק בניסוח המסתורי "מה ששחר אילן אמר לי לפני הישיבה". הרגשתי חשוב וזה היה כיף, אבל לא הצלחתי להזכר מה אמרתי לו לפני הישיבה. אחרי הישיבה בקשתי תזכורת. רותם הזכיר לי שאמרתי שברגע שהחוק יעבור כל מי שלא יכלל בו ירוץ לבג"ץ ויבקש להחיל את ברית הזוגיות גם עליו, כי ההגבלה של ברית הזוגיות לחסרי דת בלבד מנוגדת לעקרון השוויון. צודק. אמרתי. השאלה היא אם לבג"ץ הלא כל כך אמיץ של ימינו יהיה אומץ והשאלה היא אם בג"ץ יכול להרשות לעצמו.

   

   

  couple. photo: docman, flickr

  ארוכה הדרך לברית הזוגיות. Couple. photo: docman, flickr

   

  איום או הבטחה? האמת היא שכבר הופעתי בלא מעט ועדות וגם טלביזיה לא ממש חדשה לי.

   אבל זו היתה הפעם הראשונה שהופעתי בשם עמותת חדו"ש בועדה ועוד בשידור חי בערוץ הכנסת. אז מבחינתי לפחות היה חגיגי. רותם גם איים עלי שאני עוד עלול לשכנע אותו הוא יוותר על החוק. לכאורה זה נשמע יותר כמו הבטחה מאיום. אבל רותם איש רציני, ואם הוא מאיים לך תדע. אז לרגע התבלבלתי.

   

  כמו חוק טל. מנכ"ל התנועה הרפורמית הרב גלעד קריב אגב סבור שיקרה משהו אחר לגמרי. "החוק הזה יוריד את הנושא מסדר היום לשנים ארוכות מאד, כמו שחוק טל הוריד את נושא גיוס בחורי הישיבות", הזהיר. קריב משוכנע שאם החוק לא יעבור, בסוף לא תהיה לממשלה ברירה והיא תצטרך לבטל את המונופול האורתודוכסי על הנישואים.

   

  Budha. photo: Davidchacon, flickr

  חסר דת? בודהא.  Budha. photo: Davidchacon, flickr

   

   

  בודהיסטי הוא חסר דת? מה זה לעזאזל חסר דת? לא לגמרי ברור. מתברר שעל פי הצעת החוק חסר דת הוא מי שלעדה הדתית שלו אין בארץ בית דין דתי מוסדר בחוק משלה. לכן נוצרים מעדות קטנות יחשבו חסרי דת לצורך החוק וגם בודהיסטים או הינדים. אבל לא! זה שהיתם בהודו ולקחתם שם חדש בסנסקריט לא יועיל לכם, כי מבחינת בתי הדין הרבניים אתם עדין יהודים.

   

  עבודת אלילים. בדרך כלל כשיש בכנסת הרבה דוברים הם נאלצים לחזור זה על דברי זה. אבל בחוק הזה יש כל כך הרבה פגמים שהיה מספיק לכולם. ח"כ אילן גילאון (מרצ) למשל אמר ש"ממציאם פה כת של טמאים (הכוונה ליצירת הליך זוגיות מיוחד לחסרי דת) וזה מעשה של כוהני בעל ואשתורת". ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) ציין שהחוק מוסיף כוח וסמכויות לבתי הדין הרבניים כיוון שהם יוכלו לקבוע מי חסר דת ומי לא. אני צטטתי את דו"ח מרכז המחקר והמידע של הכנסת שלפיו החוק מתייחס למאתיים זוגות בשנה בלבד. אבל הורוביץ אמר שכיוון שמי שיחליט יהיו הדיינים, יהיו מדובר בפועל רק בשני זוגות לשנה.

   

   

   India-Rural-02-water source. photo: Mckaysavage, flickr

   לשפוך דלי לכנרת. India-Rural-02-water source. photo: Mckaysavage, flickr

   

  דלי של ביוב. ח"כ יוחנן פלסנר (קדימה) טען שהחוק פותר חלק כל כך מזערי של הבעיה "עד שזה כמו לשפוך דלי של מים לכנרת ולטעון שפתרת את בעיית המים". גילאון סבר שזה יותר "כמו לשפוך דלי של ביוב". פלסנר טען שבעיית הזוגיות היחידה שהחוק הזה יפתור היא הזוגיות בין ישראל ביתנו לחרדים בקואליציה. ח"כ רוברט טיבייב (קדימה) חזה הקמת סיעה חדשה בכנסת: "ש"ס ביתנו". עו"ד אריאל גלבוע שייצג את העמותה לזכויות המשפחות המעורבות אמר ש"החוק מתעמר במשפחות מעורבות".

   

  ישראבלוף או מזימה. הורוביץ הזכיר שהחוק מתייחס רק לזוגות חסרי דת שמורכבים מגבר ואשה ולא חל על בני זוג מאותו מין. ח"כ אופיר פינס הזכיר שהחוק לא חל על פסולי חיתון יהודים וזה "הופך אותו לפארסה טוטאלית". מנכ"ל חדו"ש הרב עו"ד אורי רגב תהה בהודעה שפרסם, האם מדובר בסתם ישראבלוף שמיועד ליצור מראית עין של פתרון שלא קיים או שמדובר במזימה מרושעת להכריח את חסרי הדת להתחתן בינם לבין עצמם.

   

  פציעה כן, חתונה לא. היה גם סטודנט אחד בשם אדי פריימן שהגיע לכנסת במיוחד בשביל לומר לח"כים ש"החוק לא עונה על הרבה צרכים של אנשים בגילי. רבים רבים בוחרים לנסוע לחו"ל לקפריסין. נוצר מצב שאדם יכול להלחם בצבא ישראל, יכול להפצע ולא יכול להתחתן. אתם מפספסים את רוב האנשים".

   

  שיטת השלבים. רותם לעומת זאת טען ש"גם אם החוק פותר בעיה של עשרים משפחות ראוי לחוקק אותו". יו"ר הנהלת הקואליציה זאב אלקין (הליכוד) אמר ש"עד היום כל מי שהלך לפתור את הבעיה בשיטת הכל או לא כלום קיבל את הכלום. אני מציע שפעם אחת כל הארגונים ינסו לתת סיכוי לשיטת השלבים".  טוב, האמת היא שהכוח אצלו ולא בטוח שהוא ישאיר לנו ברירה.

  קורא בשם עמית קרא את הפוסט והעביר אלי השאלה הנהדרת הבאה:

  שחר שלום,
  אני קורא קבוע של הבלוג שלך.
  תהיתי כבר מזמן לגבי החוק הזה מה תעשה המדינה אם בעקבות אישורו יתחילו אנשים לבקש להמיר את דתם מיהודי לחסר דת. הרי ניתן לשנות את הכתוב שם אם מתאסלמים, מתנצרים וכו' (למרות שאני מתאר לעצמי שיכניסו אותך לחדר חשוך עם פקיד שישאל אותך שאלות אישיות מדי כמו למה אתה רוצה לנטוש את דתך הקודמת). למה שלא יהיה ניתן לעזוב דת שלא על מנת לעבור לדת אחרת?
  רציתי לשמוע את דעתך בנושא.
  באמת מה? ומה היא תעשה את תתחיל דרישה המונית להרשם כחסרי דת? ועתירות לבג"צ כנגד בית הדין הרבני שמסרב להכיר בך כחסר דת? זה אחד הסימנים לחוק גרוע שהוא מייצר ים של תוצאות אבסורדיות. לתשומת לב חברי ועדת החוקה. 

   

  לקבלת עדכונים קבועים לבלוג: m.kashrut@gmail.com 


  דרג את התוכן:

   תגובות (117)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     18/10/09 19:51:
   אני לפעמים מגיעה אחרי הרבה זמן ויודעת שכולם מחכים לתשובותיי וכל אחד רוצה את התשובה שלו ולא מעניין אותו מאחרים - אז אני מרביצה כמה שאני יכולה ברצף, אבל איש איש ושיטתו. אתה מאמין שמחר אינשאללה נשלם שלב הצבע? ואז מחרתיים שימון הפרקט - אחרי מחרתיים הפאנלים על הפרקט (חשוב ביותר!) ואז המעבר הגדול בחמישי. כמובן שאז תתחיל הצביעה של הדירה שלי לבנות ששכרו אותה, אבל זה בקטנה. 
     18/10/09 15:55:

   צטט: מיא 2009-10-18 15:50:12

   למה כלל מספר 2?

    איזו מן שיחה זו שבה אני כותב מליון תגובות ברציפות?

    

     18/10/09 15:50:
   למה כלל מספר 2?
     18/10/09 00:03:

   צטט: מיא 2009-10-17 19:13:25

   אפרופו הסוחר היומי וחסימתו - או שלא - לי קרה בבלוגים של כמה נשים כבודות דווקא, שעניתי תגובות ענייניות ופשוט התעלמו ממני. יענו בתשובות - שניתנו לכל התגובות ולפי הסדר, דולגתי רק אני. פשוט הבהירו לי שאני אישיות לא רצויה שם. ברור שלא חזרתי. אבל זה היה לי תמוה. בחיים לא כתבתי משהו רע על הנשים האלה. אולי באמת משהו בתדמית שלי כאשה-שטן לא תקין...

   כמה אלגנטית היא אלימות נשית.

   בכל מקרה כשאני לא מתייחס לתגובה יש לזה אחת משתי סיבות:

   1. אין לי שום דבר נורא מעניין להגיד.

   2. אני משתדל לא לכתוב יותר משלוש תגובות ברציפות.

    

     17/10/09 19:13:
   אפרופו הסוחר היומי וחסימתו - או שלא - לי קרה בבלוגים של כמה נשים כבודות דווקא, שעניתי תגובות ענייניות ופשוט התעלמו ממני. יענו בתשובות - שניתנו לכל התגובות ולפי הסדר, דולגתי רק אני. פשוט הבהירו לי שאני אישיות לא רצויה שם. ברור שלא חזרתי. אבל זה היה לי תמוה. בחיים לא כתבתי משהו רע על הנשים האלה. אולי באמת משהו בתדמית שלי כאשה-שטן לא תקין...
     17/10/09 13:47:

   צטט: Foraminifera 2009-10-16 23:44:44

   ומה עם מי שצריך את האסמכתא של המדינה?

   ישנם מקומות עבודה רבים שדורשים נסיעה לחו"ל למספר שנים. במקרה כזה אף אחד בשגרירות ארה"ב לא יזרום עם חוזה של עו"ד ישראלי, אם בן הזוג שלי רוצה לבוא הוא צריך אסמכתא מדינית.

   זו דוגמה מובהקת לצורך שנוצר על-ידי המערכת כדי שהיא תוכל לענות עליו, כאשר מלכתחילה אפשר לוותר עליו.

    

   מה זה עניינם מי בן/בת הזוג ובאיזה אופן קשרתם את חייכם? הרי אם ממש רוצים לעבוד עליהם, אפשר להתחתן פיקטיבית (כמו שרבים עושים בארה"ב, אוסטרליה וכו').

    

   זה כמו סיגריות, הן נותנות מענה לצורך שהן עצמן יוצרות.
     17/10/09 11:27:

   צטט: ערן קידר 2009-10-17 10:54:44

   צטט: Shahar Ilan 2009-10-16 15:14:55

   צטט: ערן קידר 2009-10-16 08:49:53

   צטט: מיא 2009-10-16 05:52:44

   אפשר כבר לברך ברוך שפטרנו - או מוקדם מדיי?

    

    

   ואני שואל, וגם אותך שחר - האם זה בכלל לעניין לספק לאיש הזה את הבמה כדי להשתלח על ימין ועל שמאל באופן שבו הוא עושה זאת? מילא קרא לי גוי, אבל מה זה "אישה שטן"? נכון שזה משעשע ומצחיק ואנחנו נהנים ללגלג על בנאדם שנשאר תקוע בגן חובה, אבל ביננו, הייתה פה השתלחות פרנואידית די מבעיתה וחולנית. יש פה כמה כאלה בקפה, ונראה לי שאולי כדאי להגביל אותם לפוסטים של עצמם ושל חבריהם. בשיא הרצינות.

    

   היו פוסטים שבהם הסוחר היומי ממש השתוללת ומחקתי תגובות שלו בשל קללות, גידופים וחרפות. נדמה לי שהפעם הוא הלך ממש על הגבול אם כי קצת מהצד הלא נכון (מיא, אם את סבורה שאני נדיחב פה על חשבונך את מוזמנת להתערב).

   באופן כללי אני מודה שאני מאד גאה בדיון הפתוח שנוצא בבלוג הזה, שהוא במידה מסויימת סוג של פורום. זה קורה בין היתר כי אני כל כך ממעט למחוק תגובות.

    

    

   אני רואה שכולכם תמימי דעים בנושא, אז אני אחשוב על זה :) בכל מקרה, נראה לי שאני לא הייתי רוצה שההקאות של הפסיכי הזה יעטרו את הפוסטים שלי. ברמה האנרגתית זה עושה לי קצת רע. אגב, כדי שתבינו את המקום הערכי שממנו הוא בא - כנסו לעמוד הראשון שלו ותראו את צילום הדגם של בית המקדש השני. מדובר בכהניסט פאנאט במעטה של מודרניות. בררררררר....

   ואני דווקא חושב שהסוחר היומי מייצג חלק מאד משמעותי של ישראל האמיתית. כיוון שהמרקר קפה הוא במידה מסויימת בועה, כדי שמדי פעם נזכר שקר שם בחוץ.

     17/10/09 10:54:

   צטט: Shahar Ilan 2009-10-16 15:14:55

   צטט: ערן קידר 2009-10-16 08:49:53

   צטט: מיא 2009-10-16 05:52:44

   אפשר כבר לברך ברוך שפטרנו - או מוקדם מדיי?

    

    

   ואני שואל, וגם אותך שחר - האם זה בכלל לעניין לספק לאיש הזה את הבמה כדי להשתלח על ימין ועל שמאל באופן שבו הוא עושה זאת? מילא קרא לי גוי, אבל מה זה "אישה שטן"? נכון שזה משעשע ומצחיק ואנחנו נהנים ללגלג על בנאדם שנשאר תקוע בגן חובה, אבל ביננו, הייתה פה השתלחות פרנואידית די מבעיתה וחולנית. יש פה כמה כאלה בקפה, ונראה לי שאולי כדאי להגביל אותם לפוסטים של עצמם ושל חבריהם. בשיא הרצינות.

    

   היו פוסטים שבהם הסוחר היומי ממש השתוללת ומחקתי תגובות שלו בשל קללות, גידופים וחרפות. נדמה לי שהפעם הוא הלך ממש על הגבול אם כי קצת מהצד הלא נכון (מיא, אם את סבורה שאני נדיחב פה על חשבונך את מוזמנת להתערב).

   באופן כללי אני מודה שאני מאד גאה בדיון הפתוח שנוצא בבלוג הזה, שהוא במידה מסויימת סוג של פורום. זה קורה בין היתר כי אני כל כך ממעט למחוק תגובות.

    

    

   אני רואה שכולכם תמימי דעים בנושא, אז אני אחשוב על זה :) בכל מקרה, נראה לי שאני לא הייתי רוצה שההקאות של הפסיכי הזה יעטרו את הפוסטים שלי. ברמה האנרגתית זה עושה לי קצת רע. אגב, כדי שתבינו את המקום הערכי שממנו הוא בא - כנסו לעמוד הראשון שלו ותראו את צילום הדגם של בית המקדש השני. מדובר בכהניסט פאנאט במעטה של מודרניות. בררררררר....

     17/10/09 10:48:

   צטט: Foraminifera 2009-10-16 23:44:44

   צטט: ערן קידר 2009-10-14 17:54:19

   צטט: מיא 2009-10-14 06:57:42

   אני קוראת בזאת מעל במה פופולרית ונצפית זו של בלוגך לכל בני ישראל השפויים לא להתחתן ברבנות - גם אם הם מוגדרים במוחו הקודח של מישו יהודים כשרים, אלא לחתום על חוזה לחיים משותפים אצל עו"ד - ואם החתונה נורא חשובה להם, להתחתן בחו"ל - בקפריסין זה ממש ממש קל ונחמד. החרימו את הרבנות! אין לנו כל סיבה להכיר במוסד העבש הזה ולתת לו דריסת רגל בחיינו. פי מיליון יותר חשוב להסדיר בחוזה מקדים את כל ההיבטים של החיים המשותפים - ובעיקר את ההיבטים הכלכליים ושל משמורת הילדים במקרה של פרידה. אני למשל עשיתי את זה, ולכן לקח לי בדיוק שבועיים להתגרש - וגם זה כי התור בבית המשפט לענייני משפחה היה שבועיים. למעשה חתמנו על נייר אחד שהכין לנו חבר שלנו, עו"ד. אפילו לא היינו זקוקים לגישור. הכל היה כתוב. אני יודעת שאני סוטה מהנושא, אבל זה נורא נורא חשוב לנוכח אחוזי המתגרשים. קיצר, ברית הזוגיות זו כמובן בלוף, ומי שנותנים את הגושפנקה לממסד החרדי הם כל החילונים שעדיין מתחתנים אצלם. יאללה, מספיק. 

    

   הרשי לי לצטט אותך שוב, כדי שמה שכתבת יופיע פה עוד פעם אחת. בכלל, כל עניין הנישואין צריך להיות משהו רגשי בין שני אנשים וברגע שנוצרת שותפות בעלת אופי כלכלי (רכוש משותף, ילדים וכו') יש לעשות חוזה אצל עורך דין כמו כל שני שותפים במשק. את הצד הרוחני של העניין אפשר לפתור במסיבה מטורפת ובלי רב!! בכלל, מוסד הנישואין כמשהו שמעוגן בחוק ונשלט ע"י הממסד, הוא מוסד חולה ואנכרוניסטי וצריך שיפסיק להיות תקף במאה ה-21. מי שאוהב יאהב גם בלי אסמכתא של המדינהממסד דתי

    

    

   ומה עם מי שצריך את האסמכתא של המדינה?

   ישנם מקומות עבודה רבים שדורשים נסיעה לחו"ל למספר שנים. במקרה כזה אף אחד בשגרירות ארה"ב לא יזרום עם חוזה של עו"ד ישראלי, אם בן הזוג שלי רוצה לבוא הוא צריך אסמכתא מדינית.

    

   נכון, במקרים מסויימים צריך את האסמכתא. אם זה מאוד חשוב, תמיד אפשר להינשא בחו"ל. אבל לא כל אחד זקוק לזה באמת. ואגב, ממני בכלל נשללה הזכות לנישואין מלכתחילה, משום שבן זוגי הוא גם בן מיני. אז מה? אנחנו חיים בפחות אושר??

     16/10/09 23:44:

   צטט: ערן קידר 2009-10-14 17:54:19

   צטט: מיא 2009-10-14 06:57:42

   אני קוראת בזאת מעל במה פופולרית ונצפית זו של בלוגך לכל בני ישראל השפויים לא להתחתן ברבנות - גם אם הם מוגדרים במוחו הקודח של מישו יהודים כשרים, אלא לחתום על חוזה לחיים משותפים אצל עו"ד - ואם החתונה נורא חשובה להם, להתחתן בחו"ל - בקפריסין זה ממש ממש קל ונחמד. החרימו את הרבנות! אין לנו כל סיבה להכיר במוסד העבש הזה ולתת לו דריסת רגל בחיינו. פי מיליון יותר חשוב להסדיר בחוזה מקדים את כל ההיבטים של החיים המשותפים - ובעיקר את ההיבטים הכלכליים ושל משמורת הילדים במקרה של פרידה. אני למשל עשיתי את זה, ולכן לקח לי בדיוק שבועיים להתגרש - וגם זה כי התור בבית המשפט לענייני משפחה היה שבועיים. למעשה חתמנו על נייר אחד שהכין לנו חבר שלנו, עו"ד. אפילו לא היינו זקוקים לגישור. הכל היה כתוב. אני יודעת שאני סוטה מהנושא, אבל זה נורא נורא חשוב לנוכח אחוזי המתגרשים. קיצר, ברית הזוגיות זו כמובן בלוף, ומי שנותנים את הגושפנקה לממסד החרדי הם כל החילונים שעדיין מתחתנים אצלם. יאללה, מספיק. 

    

   הרשי לי לצטט אותך שוב, כדי שמה שכתבת יופיע פה עוד פעם אחת. בכלל, כל עניין הנישואין צריך להיות משהו רגשי בין שני אנשים וברגע שנוצרת שותפות בעלת אופי כלכלי (רכוש משותף, ילדים וכו') יש לעשות חוזה אצל עורך דין כמו כל שני שותפים במשק. את הצד הרוחני של העניין אפשר לפתור במסיבה מטורפת ובלי רב!! בכלל, מוסד הנישואין כמשהו שמעוגן בחוק ונשלט ע"י הממסד, הוא מוסד חולה ואנכרוניסטי וצריך שיפסיק להיות תקף במאה ה-21. מי שאוהב יאהב גם בלי אסמכתא של המדינהממסד דתי

    

    

   ומה עם מי שצריך את האסמכתא של המדינה?

   ישנם מקומות עבודה רבים שדורשים נסיעה לחו"ל למספר שנים. במקרה כזה אף אחד בשגרירות ארה"ב לא יזרום עם חוזה של עו"ד ישראלי, אם בן הזוג שלי רוצה לבוא הוא צריך אסמכתא מדינית.

     16/10/09 23:24:

   צטט: אהוד אמיר. 2009-10-16 18:20:06

   צטט: מיא 2009-10-16 16:07:11

    

    


   זה לא מקרה שאנשים כמו הספקולנט מפרסמים את דברי הבלע שלהם בתגובות לפוסטים כמו של שחר ולא בבלוגיהם הפרטיים - כי לשחר יש אלפי קוראים, ואותם איש אינו קורא. אני בעבר חסמתי כמה כאלה שהרגשתי שניסו לתפוס טרמפ עליי כדי לכתוב נגדי - זה נראה לי קצת מוגזם, אבל היום אני בדרך כלל לוקחת בקלילות ולא מוחקת תגובות. 

    נראה לי שיש מספר בלוגרים שבלוגיהם הפכו לאגורה, כיכר השוק הרומאית, של המרחב הוירטואלי. ומה לעשות - כמו בכל כיכר שוק, יש כאלה שמשתינים מאחורי ארגזי ירקות רקובים. בהבדל אחד - פה ההשתנה היא בלב הכיכר, "והעם רואים ושומעים את הקולות". לפחות הריח נחסך מאיתנו.

    

   גם אני נחרדתי בעבר מהפלישה למרחב הוירטואלי שלי, בתגובות בלע וסתם תגובות ספאם. היום אני מבין שהדרך הנכונה להתמודד עם תגובות אלו היא להתבגר לצידן: לנשום עמוק, להבין שהן מייצגות אומללות ועליבות, ולהגיב בהומור קליל, כמו נגיסות עדינות - או לתת לדיון להתפתח על ידי מגיבים אחרים, וזאת בלי לגעת בתגובות עצמן. בלי למחוק (אלא במקרי קיצון). כי אם אקח את הוירטואלי הזה ללב, זה יהיה בדיוק לשחק לידיו. הוא ירגיש ששמו אליו לב, וזה יגביר את המוטיבציה שלו. אלה יצורים שפורחים בעימות, בתגרנות שוק.

    

   (ואולי אפילו כשאני מגיב כך, במיפוי הזואולוגיה הזו,  אני מעניק להם בדיוק את מה שהם רוצים? תמהני.)

    

   כלומר פתחנו דיון על איך לנהוג בטרולים?

   לא נצטרך קודם להגדיר מיהו טרול?

    

     16/10/09 23:20:

   צטט: מיא 2009-10-16 15:53:54

   צטט: Shahar Ilan 2009-10-16 15:06:42

   צטט: מיא 2009-10-16 07:38:07

   צטט: Shahar Ilan 2009-10-16 07:06:09

   צטט: מיא 2009-10-16 05:52:44

   אפשר כבר לברך ברוך שפטרנו - או מוקדם מדיי?

   גמרת לפרוק את הארגזים או שהשארת ערמה גדולה של ארגזים באמצע החדר?

    

    

   אני עוברת רק ביום חמישי הבא!

   עד אז יש עוד מלא דברים לגמור.

   (למשל לקנות דלתות קטנות כאלה לחתולים ולהתקין אותן בדלתות...) 

   וכשאעבור ברור שאסדר הכל ביום אחד. אני מאוד יעילה. 

   אז סוף השבוע הבא את תזניחי אותי בתרוץ שאת צריכה לסדר דלתות לחתולים?

    

    

    אה.... לא - אז אני פשוט אצטרך לעבוד מלאן כדי להשלים את כל מה שהחסרתי!

   הנה חשפתי את העובדה שגם אני כמו כל גבר מצוי, לא מפסיק לדרוש צומי.

    

     16/10/09 18:20:

   צטט: מיא 2009-10-16 16:07:11

    

    


   זה לא מקרה שאנשים כמו הספקולנט מפרסמים את דברי הבלע שלהם בתגובות לפוסטים כמו של שחר ולא בבלוגיהם הפרטיים - כי לשחר יש אלפי קוראים, ואותם איש אינו קורא. אני בעבר חסמתי כמה כאלה שהרגשתי שניסו לתפוס טרמפ עליי כדי לכתוב נגדי - זה נראה לי קצת מוגזם, אבל היום אני בדרך כלל לוקחת בקלילות ולא מוחקת תגובות. 

    נראה לי שיש מספר בלוגרים שבלוגיהם הפכו לאגורה, כיכר השוק הרומאית, של המרחב הוירטואלי. ומה לעשות - כמו בכל כיכר שוק, יש כאלה שמשתינים מאחורי ארגזי ירקות רקובים. בהבדל אחד - פה ההשתנה היא בלב הכיכר, "והעם רואים ושומעים את הקולות". לפחות הריח נחסך מאיתנו.

    

   גם אני נחרדתי בעבר מהפלישה למרחב הוירטואלי שלי, בתגובות בלע וסתם תגובות ספאם. היום אני מבין שהדרך הנכונה להתמודד עם תגובות אלו היא להתבגר לצידן: לנשום עמוק, להבין שהן מייצגות אומללות ועליבות, ולהגיב בהומור קליל, כמו נגיסות עדינות - או לתת לדיון להתפתח על ידי מגיבים אחרים, וזאת בלי לגעת בתגובות עצמן. בלי למחוק (אלא במקרי קיצון). כי אם אקח את הוירטואלי הזה ללב, זה יהיה בדיוק לשחק לידיו. הוא ירגיש ששמו אליו לב, וזה יגביר את המוטיבציה שלו. אלה יצורים שפורחים בעימות, בתגרנות שוק.

    

   (ואולי אפילו כשאני מגיב כך, במיפוי הזואולוגיה הזו,  אני מעניק להם בדיוק את מה שהם רוצים? תמהני.)

    

     16/10/09 16:07:

   הסוחר היומי - בניגוד למשקיע לטווח רחוק - זה לא מה שקראו פעם ספקולנט, יענו איש עסקי האוויר שמשולים למשחק ברולטה? בניגוד לרצף סיני או למומחה לפרקטים מפולין - לא ממש מקצוע מכובד, אם תשאלו אותי. 

    

   לא שחר - אין לי דבר עם התסמונת הקומית המגוחכת ואפילו הופתעתי מכך שבכלל מחקת. הכינוי אשה שטן אפילו מחמיא לי וכתבתי בהשראתו פוסט. מחמיא לי שאני מדוברת כל כך, ששונאים אותי כל כך, זה סימן שלדברים שאני כותבת יש השפעה, והם מחלחלים - ואולי הם באמת יתנו כוח לבחורות צעירות וגם לגברים צעירים לא ללכת כשה לטבח אל המוסדות החברתיים היעודים להם מראש ולחשוב קצת מה הם באמת רוצים ומה מתאים להם.

    

   זה לא מקרה שאנשים כמו הספקולנט מפרסמים את דברי הבלע שלהם בתגובות לפוסטים כמו של שחר ולא בבלוגיהם הפרטיים - כי לשחר יש אלפי קוראים, ואותם איש אינו קורא. אני בעבר חסמתי כמה כאלה שהרגשתי שניסו לתפוס טרמפ עליי כדי לכתוב נגדי - זה נראה לי קצת מוגזם, אבל היום אני בדרך כלל לוקחת בקלילות ולא מוחקת תגובות. 

     16/10/09 15:53:

   צטט: Shahar Ilan 2009-10-16 15:06:42

   צטט: מיא 2009-10-16 07:38:07

   צטט: Shahar Ilan 2009-10-16 07:06:09

   צטט: מיא 2009-10-16 05:52:44

   אפשר כבר לברך ברוך שפטרנו - או מוקדם מדיי?

   גמרת לפרוק את הארגזים או שהשארת ערמה גדולה של ארגזים באמצע החדר?

    

    

   אני עוברת רק ביום חמישי הבא!

   עד אז יש עוד מלא דברים לגמור.

   (למשל לקנות דלתות קטנות כאלה לחתולים ולהתקין אותן בדלתות...) 

   וכשאעבור ברור שאסדר הכל ביום אחד. אני מאוד יעילה. 

   אז סוף השבוע הבא את תזניחי אותי בתרוץ שאת צריכה לסדר דלתות לחתולים?

    

    

    אה.... לא - אז אני פשוט אצטרך לעבוד מלאן כדי להשלים את כל מה שהחסרתי!

     16/10/09 15:14:

   צטט: ערן קידר 2009-10-16 08:49:53

   צטט: מיא 2009-10-16 05:52:44

   אפשר כבר לברך ברוך שפטרנו - או מוקדם מדיי?

    

    

   ואני שואל, וגם אותך שחר - האם זה בכלל לעניין לספק לאיש הזה את הבמה כדי להשתלח על ימין ועל שמאל באופן שבו הוא עושה זאת? מילא קרא לי גוי, אבל מה זה "אישה שטן"? נכון שזה משעשע ומצחיק ואנחנו נהנים ללגלג על בנאדם שנשאר תקוע בגן חובה, אבל ביננו, הייתה פה השתלחות פרנואידית די מבעיתה וחולנית. יש פה כמה כאלה בקפה, ונראה לי שאולי כדאי להגביל אותם לפוסטים של עצמם ושל חבריהם. בשיא הרצינות.

    

   היו פוסטים שבהם הסוחר היומי ממש השתוללת ומחקתי תגובות שלו בשל קללות, גידופים וחרפות. נדמה לי שהפעם הוא הלך ממש על הגבול אם כי קצת מהצד הלא נכון (מיא, אם את סבורה שאני נדיחב פה על חשבונך את מוזמנת להתערב).

   באופן כללי אני מודה שאני מאד גאה בדיון הפתוח שנוצא בבלוג הזה, שהוא במידה מסויימת סוג של פורום. זה קורה בין היתר כי אני כל כך ממעט למחוק תגובות.

    

     16/10/09 15:06:

   צטט: מיא 2009-10-16 07:38:07

   צטט: Shahar Ilan 2009-10-16 07:06:09

   צטט: מיא 2009-10-16 05:52:44

   אפשר כבר לברך ברוך שפטרנו - או מוקדם מדיי?

   גמרת לפרוק את הארגזים או שהשארת ערמה גדולה של ארגזים באמצע החדר?

    

    

   אני עוברת רק ביום חמישי הבא!

   עד אז יש עוד מלא דברים לגמור.

   (למשל לקנות דלתות קטנות כאלה לחתולים ולהתקין אותן בדלתות...) 

   וכשאעבור ברור שאסדר הכל ביום אחד. אני מאוד יעילה. 

   אז סוף השבוע הבא את תזניחי אותי בתרוץ שאת צריכה לסדר דלתות לחתולים?

    

     16/10/09 11:08:

   צטט: חנן הראל 2009-10-16 09:29:14

   האם התחיל שיתוף הפעולה בין החרדים לערבים שיוביל בסופוש ל דבר להשמדת המדינה החילונית הדמוקרטית?

    

    "האם התחיל"? "האם התחיל"? תתעורר, חבוב. איראן זה כבר מזמן כאן.

     16/10/09 11:03:

   צטט: day trader 2009-10-16 00:45:49


   עם הזמן אנשים רבים יבינו שטוב ויפה שיש לנו צבא חזק , אך ללא עזרתו של בורא עולם , מדינה לא היתה ולא תהיה.

   כמו שניצחנו עד היום , ננצח גם את המלחמה הבאה בע"ה .  צבא יש , אמונה יש , כל השאר בידי שמיים .


    

    אה... סליחה שאני מתערב... על השואה שמעת?

     16/10/09 11:00:

   צטט: day trader 2009-10-15 15:20:15

    

    ישראל - מדינת היהודים לנצח נצחים ובירתה ירושלים !

    יהודי - מי שנולד לאם יהודיה או שהתגייר !  לא טוב ? סעו מכאן בחזרה לארצות הגויים .

    ועוד משהו...

    בושה לכל הנוסעים לטורקיה ! אתם לא פחות צבועים מהשמאלנים שמחזקים את יד הטרוריסטים !

    

    

    (עכשיו נזכרתי מה הוא מזכיר לי:

    

     16/10/09 08:49:

   צטט: מיא 2009-10-16 05:52:44

   אפשר כבר לברך ברוך שפטרנו - או מוקדם מדיי?

    

    

   ואני שואל, וגם אותך שחר - האם זה בכלל לעניין לספק לאיש הזה את הבמה כדי להשתלח על ימין ועל שמאל באופן שבו הוא עושה זאת? מילא קרא לי גוי, אבל מה זה "אישה שטן"? נכון שזה משעשע ומצחיק ואנחנו נהנים ללגלג על בנאדם שנשאר תקוע בגן חובה, אבל ביננו, הייתה פה השתלחות פרנואידית די מבעיתה וחולנית. יש פה כמה כאלה בקפה, ונראה לי שאולי כדאי להגביל אותם לפוסטים של עצמם ושל חבריהם. בשיא הרצינות.
     16/10/09 08:43:

   צטט: ארנב בלי שעון 2009-10-15 15:42:39

   צטט: day trader 2009-10-15 15:03:59

   ראשית , עדיף לחיות עם ערבי ולא עם שמאלני . כי שמאלני הוא אדם צבוע , דוחה שיש לשלוח אותו לחיות עם הטורקים.

   ועדיף לחיות בעולם בלי בחורות מסוגה של ממא מיא... כי אז תהיה פחות פריצות . ובחורות צעירות לא יקבלו דוגמה

   מאישה ריקה מתוכן שכל עולמה הוא צייד גברים טיפשים מקפה דה מרקר שלא ראו בחורה מעולם .

    

   פששש......

    

   חביבי, אתה זקוק בדחיפות למישהי שתנקז לך את עודפי ההורמונים מהדם.

    

    

   לא!!! אוי ואבוי!! לאיזה אישה בדיוק אתה מאחל להעביר אפילו דקה עם המסכנצ'יק הזה שלא סיים כיתה ד'?

     16/10/09 07:38:

   צטט: Shahar Ilan 2009-10-16 07:06:09

   צטט: מיא 2009-10-16 05:52:44

   אפשר כבר לברך ברוך שפטרנו - או מוקדם מדיי?

   גמרת לפרוק את הארגזים או שהשארת ערמה גדולה של ארגזים באמצע החדר?

    

    

   אני עוברת רק ביום חמישי הבא!

   עד אז יש עוד מלא דברים לגמור.

   (למשל לקנות דלתות קטנות כאלה לחתולים ולהתקין אותן בדלתות...) 

   וכשאעבור ברור שאסדר הכל ביום אחד. אני מאוד יעילה. 

     16/10/09 07:34:

   צטט: מיא 2009-10-16 05:52:44

   אפשר כבר לברך ברוך שפטרנו - או מוקדם מדיי?

   האופטימיות מהשטן

    

    

    

     16/10/09 07:06:

   צטט: מיא 2009-10-16 05:52:44

   אפשר כבר לברך ברוך שפטרנו - או מוקדם מדיי?

   גמרת לפרוק את הארגזים או שהשארת ערמה גדולה של ארגזים באמצע החדר?

    

     16/10/09 05:52:
   אפשר כבר לברך ברוך שפטרנו - או מוקדם מדיי?
     16/10/09 01:06:

   צטט: day trader 2009-10-16 00:45:49


   שחר אילן היקר

   החלטתי להענות להודעות אישיות רבות שנשלחו אליי , הודעות של אנשים נפלאים מהקפה אשר המליצו לי לא
   לבזבז אנרגיות בדיונים שלך , הרי בין כה וכה מדובר בקומץ , מיעוט של אנשים התומכים בדיעותיך שעם הזמן
   יבינו את דרכם הלקויה והריקה מתוכן. ועל כן זו תגובתי האחרונה...
   אני מעדיף להגיב בדיונים אמיתיים רבים שיש כאן המטיבים עם היהדות ולא הולכים נגדה...
   היהדות והתורה הקדושה שניתנה לנו היא ספר הכללים הטוב ביותר שיש. מי שלא הבין זאת עד היום יבין זאת בהמשך.

   כאדם חילוני אני חושב שהחברה החילונית מעוותת את המוח הרבה יותר מהטפות הרבנים שאתה מציג
   באור שלילי בדיונים שלך . החברה החילונית היא חברה חולה והמצב רק הולך ומחמיר . זאת ניתן לראות
   בכל רחובות העיר.

   אני ממליץ לכל אדם להתחזק באמונתו ולהבין שאין צורך להיות "דוס" כדי להאמין בלב שלם בבורא עולם.

   לסיכום ,

   המצב במדינה לא קל , בקרוב כל העולם יהיה נגדנו , למעשה זה כבר היום קורה וריח המלחמה באוויר .

   לא יהיה מנוס מכך , לצערי . 

   רק בעת רגעי פחד וחשש לחיים אדם זועק לבורא עולם שיעזור לו , ואם זה מה שצריך לקרות כדי שיהודים
   ידעו ויאמינו...כך יהיה.

   עם הזמן אנשים רבים יבינו שטוב ויפה שיש לנו צבא חזק , אך ללא עזרתו של בורא עולם , מדינה לא היתה ולא תהיה.

   כמו שניצחנו עד היום , ננצח גם את המלחמה הבאה בע"ה .  צבא יש , אמונה יש , כל השאר בידי שמיים .

   ועל זה נאמר :

   "סוס מוכן ליום מלחמה ולה' התשועה" (משלי כא)

    

    

   ובשבילך.... הקדשה אישית אחרונה למשפט שאתה הכי אוהב

    

   "אין עוד מלבדו"  : ) )

    

    

   שבת שלום .

    

   מצד שני גם אין צורך להיות חילוני כדי להבין את האמת  נטולת הבורא.

   אני מאחל לך אושר רב בחיקם של בלוגים אחרים.

    

     16/10/09 00:45:


   שחר אילן היקר

   החלטתי להענות להודעות אישיות רבות שנשלחו אליי , הודעות של אנשים נפלאים מהקפה אשר המליצו לי לא
   לבזבז אנרגיות בדיונים שלך , הרי בין כה וכה מדובר בקומץ , מיעוט של אנשים התומכים בדיעותיך שעם הזמן
   יבינו את דרכם הלקויה והריקה מתוכן. ועל כן זו תגובתי האחרונה...
   אני מעדיף להגיב בדיונים אמיתיים רבים שיש כאן המטיבים עם היהדות ולא הולכים נגדה...
   היהדות והתורה הקדושה שניתנה לנו היא ספר הכללים הטוב ביותר שיש. מי שלא הבין זאת עד היום יבין זאת בהמשך.

   כאדם חילוני אני חושב שהחברה החילונית מעוותת את המוח הרבה יותר מהטפות הרבנים שאתה מציג
   באור שלילי בדיונים שלך . החברה החילונית היא חברה חולה והמצב רק הולך ומחמיר . זאת ניתן לראות
   בכל רחובות העיר.

   אני ממליץ לכל אדם להתחזק באמונתו ולהבין שאין צורך להיות "דוס" כדי להאמין בלב שלם בבורא עולם.

   לסיכום ,

   המצב במדינה לא קל , בקרוב כל העולם יהיה נגדנו , למעשה זה כבר היום קורה וריח המלחמה באוויר .

   לא יהיה מנוס מכך , לצערי . 

   רק בעת רגעי פחד וחשש לחיים אדם זועק לבורא עולם שיעזור לו , ואם זה מה שצריך לקרות כדי שיהודים
   ידעו ויאמינו...כך יהיה.

   עם הזמן אנשים רבים יבינו שטוב ויפה שיש לנו צבא חזק , אך ללא עזרתו של בורא עולם , מדינה לא היתה ולא תהיה.

   כמו שניצחנו עד היום , ננצח גם את המלחמה הבאה בע"ה .  צבא יש , אמונה יש , כל השאר בידי שמיים .

   ועל זה נאמר :

   "סוס מוכן ליום מלחמה ולה' התשועה" (משלי כא)

   ובשבילך.... הקדשה אישית אחרונה למשפט שאתה הכי אוהב

   "אין עוד מלבדו"  : ) )

    

   שבת שלום .

    

     15/10/09 22:55:

   צטט: day trader 2009-10-15 15:47:16

   צטט: ארנב בלי שעון 2009-10-15 15:42:39

    

   פששש......

    

   חביבי, אתה זקוק בדחיפות למישהי שתנקז לך את עודפי ההורמונים מהדם.

    

    

    

   שחר אילן ...
   שים לב מה קורה כאן , חבריך השמאלנים פותחים כאן כרטיסים מזוייפים ללא סוף
   הנה עוד ליצן שבקרוב יעלם "ארנב בלי שעון" ,  
   מיץ הזבל של החברה !

    

    

   תראה מה זה, אני מאחל לך שמישהי תנקז לך את עודפי ההורמונים, איחול ראוי לכל דעה, ואתה מכנה אותי "מיץ הזבל"? כזה כפוי טובה אתה? למה שלא תאחל לי גם שאיזו ארנבת לבנבנה תנקז לי את ההורמונים? אה?

    

   אבל זה עוד מילא, אתה גם קורא לי "שמאלני"

   שמאלני?

   אני???

   מואה?

    

   נו שוין... אחרי זה מתפלאים שהמדינה נראית כמו שהיא נראית

    

     15/10/09 22:40:

   צטט: day trader 2009-10-15 21:36:20

    

   " אין עוד מלבדו "

   ובע"ה גם מכבי ינצחו הערב

    אתה מתכוון: אין עוד מלבדה:

    

     15/10/09 21:58:


   שחר אילן ...
   וזה לכבוד אחיך - הקדשה מיוחדת !

    

   http://www.youtube.com/watch?v=4J_CMkjhcng&feature=related

    

    

     15/10/09 21:36:

    

   " אין עוד מלבדו "

   ובע"ה גם מכבי ינצחו הערב

     15/10/09 21:09:

   צטט: day trader 2009-10-15 15:03:59

   ראשית , עדיף לחיות עם ערבי ולא עם שמאלני . כי שמאלני הוא אדם צבוע , דוחה שיש לשלוח אותו לחיות עם הטורקים.

   ועדיף לחיות בעולם בלי בחורות מסוגה של ממא מיא... כי אז תהיה פחות פריצות . ובחורות צעירות לא יקבלו דוגמה

   מאישה ריקה מתוכן שכל עולמה הוא צייד גברים טיפשים מקפה דה מרקר שלא ראו בחורה מעולם .

    

    

   איפה הימים שהיית עסוק בהפצת סיסמאות חיוביות בצבעי מכבי תל אביב ואיקאה. למה עברת לקללות? למה?

    

     15/10/09 21:07:

   צטט: day trader 2009-10-15 20:05:20

   צטט: yosiilan 2009-10-15 17:35:24

   צטט: מיא 2009-10-15 17:00:06

   אני בשיפוצים - ורוחי מרחפת מעל פני המים.

    

    

    

   ממה שאני מתרשם את לא זקוקה לשיפוצים (אה, זאת הדירה),

   רוחך מעל המים - קצת מזכיר דימוי אלוהי-ואוו!!

   אהבתי את תגובותיך - ולא ברור לי למה עוררת את זעמם של כמה פנאטים חושפי שיניים.

   בהצלחה.

    

    עוד דג נתפס ברשת

   זה כמו בצ'כונה. הבאתי את אחי הגדול לעזור לי ועכשיו כל החמולה סוגדת למיא.

    

     15/10/09 21:05:

   צטט: yosiilan 2009-10-15 17:06:06

   את הבלוג הזה ממש אהבתי! ישר כח!

   נראה שהוא עורר את רוח הנבואה בקרב רבים (כולל כאלה שהיו צריכים לחשוב שפסה נבואה מישראל).

   כמו בד"כ אצל יהודים כמות הדעות מה תהיה תוצאת החוק > כמות המנבאים.

   אולי כדאי לעשות מעקב ולהעניק פרס לנביא המצטיין (ועונש לנביאי השקר).

   מה שבטוח שהוא פורץ סדק בסטטוס קוו שבעקבותיו יהיה מעניין.

   מה שכן - ופה אני מצטרף למנבאים - נראה שמי שפרקטית ירצה להתחתן נגד רצון הרבנות או בלעדיה - ימשיך לנסוע לקפריסין.

   האופציה החליפית להילחם במשרד הפנים (עם או בלי בג"ץ)  - תהיה נחלתם של העקרוניסטים וזה אני חושב קומץ עוד הרבה יותר זעום ממה שחזית.

   יוסי

    

    

   ואולי יום אחד יתנערו העולים ויבחרו במפלגה שבאמת תייצג אותם.

     15/10/09 21:03:

   צטט: מיא 2009-10-15 17:00:06

   אני בשיפוצים - ורוחי מרחפת מעל פני המים.

    

    

   גם מעל המים? את בלתי נלאית

    

     15/10/09 20:05:

   צטט: yosiilan 2009-10-15 17:35:24

   צטט: מיא 2009-10-15 17:00:06

   אני בשיפוצים - ורוחי מרחפת מעל פני המים.

    

    

    

   ממה שאני מתרשם את לא זקוקה לשיפוצים (אה, זאת הדירה),

   רוחך מעל המים - קצת מזכיר דימוי אלוהי-ואוו!!

   אהבתי את תגובותיך - ולא ברור לי למה עוררת את זעמם של כמה פנאטים חושפי שיניים.

   בהצלחה.

    

    עוד דג נתפס ברשת

     15/10/09 17:35:

   צטט: מיא 2009-10-15 17:00:06

   אני בשיפוצים - ורוחי מרחפת מעל פני המים.

    

    

    

   ממה שאני מתרשם את לא זקוקה לשיפוצים (אה, זאת הדירה),

   רוחך מעל המים - קצת מזכיר דימוי אלוהי-ואוו!!

   אהבתי את תגובותיך - ולא ברור לי למה עוררת את זעמם של כמה פנאטים חושפי שיניים.

   בהצלחה.

     15/10/09 17:06:

   את הבלוג הזה ממש אהבתי! ישר כח!

    

   נראה שהוא עורר את רוח הנבואה בקרב רבים (כולל כאלה שהיו צריכים לחשוב שפסה נבואה מישראל).

    

   כמו בד"כ אצל יהודים כמות הדעות מה תהיה תוצאת החוק > כמות המנבאים.

    

   אולי כדאי לעשות מעקב ולהעניק פרס לנביא המצטיין (ועונש לנביאי השקר).

    

   מה שבטוח שהוא פורץ סדק בסטטוס קוו שבעקבותיו יהיה מעניין.

    

   מה שכן - ופה אני מצטרף למנבאים - נראה שמי שפרקטית ירצה להתחתן נגד רצון הרבנות או בלעדיה - ימשיך לנסוע לקפריסין.

    

   האופציה החליפית להילחם במשרד הפנים (עם או בלי בג"ץ)  - תהיה נחלתם של העקרוניסטים וזה אני חושב קומץ עוד הרבה יותר זעום ממה שחזית.

    

   יוסי

    

     15/10/09 17:00:

   אני בשיפוצים - ורוחי מרחפת מעל פני המים.

    

    

     15/10/09 15:44:


   DAVID_D המתחזה  ,
   אם כבר אתה זורק גיבובי שטויות תרשום לפחות שם בדוי בכרטיס המזוייף שלך , זה יראה יותר אמין .

   ותמונה בטח תעזור , זה רק יחזק את התיאוריה שלי לגבי הטיפוסים המוזרים שמסתובבים פה שיודעים
   לזרוק משפטים באוויר ולהעלם אחרי תקופה .

    

    

     15/10/09 15:42:

   צטט: day trader 2009-10-15 15:03:59

   ראשית , עדיף לחיות עם ערבי ולא עם שמאלני . כי שמאלני הוא אדם צבוע , דוחה שיש לשלוח אותו לחיות עם הטורקים.

   ועדיף לחיות בעולם בלי בחורות מסוגה של ממא מיא... כי אז תהיה פחות פריצות . ובחורות צעירות לא יקבלו דוגמה

   מאישה ריקה מתוכן שכל עולמה הוא צייד גברים טיפשים מקפה דה מרקר שלא ראו בחורה מעולם .

    

   פששש......

    

   חביבי, אתה זקוק בדחיפות למישהי שתנקז לך את עודפי ההורמונים מהדם.

    

     15/10/09 15:35:

    בס"ד

    

    DAY  TRADER

    

    אחלה שם יהודי !!!

   מעניין שמרבית הנוסעים לטורקיה מקרבתך הרעיונית , והנוספת !  תבדוק.

    

   בבא בובה

     15/10/09 15:20:

    

    ישראל - מדינת היהודים לנצח נצחים ובירתה ירושלים !

    יהודי - מי שנולד לאם יהודיה או שהתגייר !  לא טוב ? סעו מכאן בחזרה לארצות הגויים .

    ועוד משהו...

    בושה לכל הנוסעים לטורקיה ! אתם לא פחות צבועים מהשמאלנים שמחזקים את יד הטרוריסטים !

    

     15/10/09 15:03:

   ראשית , עדיף לחיות עם ערבי ולא עם שמאלני . כי שמאלני הוא אדם צבוע , דוחה שיש לשלוח אותו לחיות עם הטורקים.

   ועדיף לחיות בעולם בלי בחורות מסוגה של ממא מיא... כי אז תהיה פחות פריצות . ובחורות צעירות לא יקבלו דוגמה

   מאישה ריקה מתוכן שכל עולמה הוא צייד גברים טיפשים מקפה דה מרקר שלא ראו בחורה מעולם .

    

    

     15/10/09 14:57:

   צטט: day trader 2009-10-15 14:48:03


   אהוד אמיר..  אתה חתיכת שמאלני צבוע .
   קח כרטיס טיסה כיוון אחד לטורקיה ותשאר שם עם כל הישראלים
   הטיפשים שמפרנסים מדינה ששונאת אותנו .

    

   כמו שלא הצלחת לשכנע אותנו שמיא היא אישה שטן ולא אלת היופי הכנענית - דומה שגם בשאר המיקרים גישתך לא רק שאינה מקרבת רחוקים, היא גם מרחיקה קרובים.

   בסוף תשארו פה רק אתה והחרדים, ותאמין לי - בלי השמאלנים, וביחוד בלי מיא, לא יהיה כיף.

    

     15/10/09 14:48:


   אהוד אמיר..  אתה חתיכת שמאלני צבוע .
   קח כרטיס טיסה כיוון אחד לטורקיה ותשאר שם עם כל הישראלים
   הטיפשים שמפרנסים מדינה ששונאת אותנו .

    

     15/10/09 12:49:

   צטט: vern 2009-10-15 11:00:52


    

   שחר יקירי.  ברור שכל מילה שלך בסלע, אך כידוע גם לך, אתה מגיע רק למשוכנעים, שכמובן מסכימים עם כל מילה. השאלה היא מה אנחנו עושים עם העניין ואיך משנים את המצב הניבזי הזה. לדעתי יש מקום להתחיל להפעיל את הציבור החילוני העצלן להפקת קמפיין גדול שאינו מטיף נגד, אלא מציע הצעות ענייניות בעד הסדר ראוי כמו למשל נישואים אזרחיים וברית נישואין לכל החפץ בה ללא קשר למינו או דתו. אשמח לעזור בכל יוזמה בנושא. תודה לך

   גם אני מוכנה להצטרף ליוזמה שכזאת.

    

   אינני מאמינה שנישואים אזרחיים יביאו לכיליון העם היהודי כפי שהדתיים טוענים כיוון שכיום בתכל'ס כל מי שרוצה להתחתן- מתחתן ! והעם היהודי עומד על תילו חי וקיים ואפילו פסולי חיתון לפי ההגדרה ההלכתית , פשוט קופצים לקפריסין ומתחתנים...השאלה למה לעזאזל לגרום לעיוות מוזר שכזה, ולמה לא לעשות כאן נישואים אזרחיים כמו בכול מדינה מתוקנת ולחסוך לחבר'ה האלה כרטיס טיסה?

    

   העוול והחלמאות צועקת שהרי כל תינוק רואה ומבחין שאינטרסים, כסף, מעמד וכבוד מניעים את גלגלי הצדק של הרבנות שחס וחלילה יאבדו את המנופול המכניס שלהם ואת דריסת רגלם בכל בית בישראל.

    

   זו דעתי.

    

     15/10/09 12:47:

   צטט: vern 2009-10-15 11:00:52


    

   שחר יקירי.  ברור שכל מילה שלך בסלע, אך כידוע גם לך, אתה מגיע רק למשוכנעים, שכמובן מסכימים עם כל מילה. השאלה היא מה אנחנו עושים עם העניין ואיך משנים את המצב הניבזי הזה. לדעתי יש מקום להתחיל להפעיל את הציבור החילוני העצלן להפקת קמפיין גדול שאינו מטיף נגד, אלא מציע הצעות ענייניות בעד הסדר ראוי כמו למשל נישואים אזרחיים וברית נישואין לכל החפץ בה ללא קשר למינו או דתו. אשמח לעזור בכל יוזמה בנושא. תודה לך

    

   הסדארי נישואים וקמפיין עבורם מארגנת היטב עמותת "משפחה חדשה" (ראי כמה תגובות למעלה). אשר למאבק למען נישואים אזרחיים, נשמח לכל עזרה. אשלח לך מייל לפרטי.

    

     15/10/09 12:45:

   צטט: מיא 2009-10-15 10:46:50.  

   עם כל הצניעות שאין לי ובלי קשר לעולם הגברים התל אביבי או הטורקמניסטני, מעולם לא היתה לי בעיה בביקוש מצד גברים.
   ב ר ו ר, ד א
     15/10/09 11:00:


    

   שחר יקירי.  ברור שכל מילה שלך בסלע, אך כידוע גם לך, אתה מגיע רק למשוכנעים, שכמובן מסכימים עם כל מילה. השאלה היא מה אנחנו עושים עם העניין ואיך משנים את המצב הניבזי הזה. לדעתי יש מקום להתחיל להפעיל את הציבור החילוני העצלן להפקת קמפיין גדול שאינו מטיף נגד, אלא מציע הצעות ענייניות בעד הסדר ראוי כמו למשל נישואים אזרחיים וברית נישואין לכל החפץ בה ללא קשר למינו או דתו. אשמח לעזור בכל יוזמה בנושא. תודה לך

     15/10/09 10:46:

   צטט: Shahar Ilan 2009-10-14 23:23:33

   צטט: day trader 2009-10-14 21:59:52

    

   ממא מיא...

   את יכולה לספר סיפורים עד מחר שלא מפריע לך להשאר נשואה...
   זה יפריע לכל גבר שאי פעם ירצה קצת יותר מסטוץ איתך .  וספק אם יהיה כזה...


   ועל זה נאמר :
   "כאשר אנו מנסים לרמות אנשים אחרים זה לפעמים מצליח ולפעמים לא ,
   אך כאשר אנו מרמים את עצמינו זה תמיד מצליח"

    

   ככל שאני מבין את עולם הגברים התל אביבי, העובדה שאשה לא רק אינה רוצה להתחתן אלא אינה יכולה אמורה להעלות את מניותיה באיזה 200% לפחות. 

    

    

    עם כל הצניעות שאין לי ובלי קשר לעולם הגברים התל אביבי או הטורקמניסטני, מעולם לא היתה לי בעיה בביקוש מצד גברים. אילו הייתי מתביישת בפרט הזה לא הייתי מפרסמת אותו. אני וכל המילייה החברתי שלי מדגימים הלכה למעשה חיים ללא דריסת רגל של הרבנות. אנחנו פשוט מתעלמים מהקיום שלה ואין לנו שיג ושיח עם מי שחיים לפי גחמותיה. אנחנו משתדלים, עד כמה שאפשר בעולם הזה, לחיות את חיינו כאנשים חופשיים, לפחות בד' אמות.  

     15/10/09 10:01:
   מאוד פשוט: ניגשים למשרדי ארגון משפחה חדשה, מנסחים הסכם חיים משותפים התקף בבית משפט ויוצאים לחיים משותפים ומאושרים. מי שאוהב\ת מסיבות וטקסים יכול\ה גם לערוך חתונה, עם טקס נישואין שוויוני ונאור. ברית הזוגיות אינה רלוונטית, אבל אני חוששת שמסיבה אחרת לגמרי: בנות ובני ישראל עדיין נוהרים בהמוניהם ומרצונם החופשי לגמרי למשרדי הרבנות. חילונים גמורים - ובעיקר חילוניות - חשים צורך בגושפנקא הדתית הזו כדי לעגן את מערכת היחסים שלהם, אלוהים יודע למה. משום כך זה לא באמת משנה מה יעלה בגורלה של ברית הזוגיות, כי למעט מדי אנשים אכפת.
     15/10/09 09:30:


   נהנתי לקרוא הפוסט והתגובות רוצ ה להזמין אתכם  להצגה...אחרי שתראו אותה תבינו שזה ממש לא משנה איפה ואיך מתחתנים

   משנה מה שבפנים

    

     15/10/09 09:17:

   צטט: Shahar Ilan 2009-10-15 09:04:15

   צטט: מיסטר r 2009-10-15 04:15:14

   אני חש שמשהו לא תקין פה: אני יושב וקורא את כל התגובות ולא מצליח לספור יותר מ 2-3 צבעים של פונטים באף תגובה ... מה קורה פה?

    נורא סולידי ורציני הקהל של הבלוג הזה.

    

   יש רק שני חריגים:

   אני.

   מה? שכחתי מישהו?

   סליחה:

   אני ואפסי עוד.

    

   איזה מזל שדיי טריידר בא לבקר. הוא מציל את הדיון  - ואת הבלוג כולו - מהשתכשכות במי אפסיים.

     15/10/09 09:14:

   צטט: forte nina 2009-10-15 06:35:52


   מי שבחר בחילונות שיהיה זכאי לבחור דרכו ולא להזדקק להם בשום שלב גם כדי להתיר נישואין.

    

    

   וגם לא לשום מטרה אחרת.
     15/10/09 09:04:

   צטט: מיסטר r 2009-10-15 04:15:14

   אני חש שמשהו לא תקין פה: אני יושב וקורא את כל התגובות ולא מצליח לספור יותר מ 2-3 צבעים של פונטים באף תגובה ... מה קורה פה?

    נורא סולידי ורציני הקהל של הבלוג הזה.

    

     15/10/09 09:03:

   צטט: day trader 2009-10-14 23:29:48


   שחר אילן היקר...

   אם כך , אינך מבין לא במניות ולא בת"א. 


   לא נורא..עוד כמה שנים בעיר הזו תגיע למסקנות הפוכות לגמרי ממה שאתה חושב היום

   אתה וכל "מגניבים" שרוצים להיות "תל-אביבים" .

   מה שהשכל לא עושה הזמן יעשה .

    

    

    

    אבל אני ירושלמי ואין לי שום תוכניות נראות לעין לעבור לתל אביב

     15/10/09 06:35:

   המושג נישואין כדת משה, הוא בעיני מושג אנכרוניסטי לחלוטין.אין לו שום סיבה להתקיים.

   ממליצה תמיד לבחור בהסכם ממון והסכם הקשור למשמורת הילדים למקרה שהקשר יעלה על שרטון.

   בסופו של יום,שליטתה של הרבנות מרגע הלידה ועד אחרי מותנו [לאחרונה עקרו עצים בבית קברות

   שאבי קבור,ודחסו עוד כמה עשרות קברים על חשבון,ומי ילין ובפני מי נלין על מעשי הרבנות ?]

   זו דיקטטורה של הדת ואנחנו מתירים לה להתקיים דרך מושג, "מתן רשיונות ואי מתן רשיונות,"

   היתר נישואין ליהודים ואי היתר למי שאינו יהודי..כל הפילפולים האלה זה תחום התמחותם של

   דיקטטורת הדת או האוליגרכיה של הדת.ראשי ממשלות עולים לרגל לקבל ברכה ומתחנפים אליהם.

   אבי ז"ל שיצא מחסידות סוטמאר וחזר בשאלה,לימד אותי רבות על דרכי חשיבתם ופעולתם.

   מי שבחר בחילונות שיהיה זכאי לבחור דרכו ולא להזדקק להם בשום שלב גם כדי להתיר נישואין.

    

     15/10/09 05:30:

   צטט: day trader 2009-10-14 18:55:51

   צטט: ערן קידר 2009-10-14 17:50:36

   צטט: day trader 2009-10-14 14:49:54


   ישראל - מדינת היהודים לנצח נצחים ובירתה הנצחית - ירושלים !

   יהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה או שהתגייר !

   מי שלא מעוניין...יאללה ביי !

    

    

    

   שכחת לקחת את הכדורים הבוקר?

    

    מדהים !

    כשאני רואה תמונתם של האנשים אני מבין מדוע אינם מאמינים בבורא עולם...
    תראה איך אתה נראה...איש גלמוד וממורמר שמקבל את סיפוקו מאחורי מסך המחשב

    איכססס

    

    כשנבין שסוחרי יום... הם תמיד המפסידים ,  הלוזרים נבין את האישיות של    " סוחר היום "  אך להרגשתי הוא לקח מה שהוא צריך לקחת,    רק שהמינון היה שונה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!    

    

   (כנראה מכת הרנטגן והאפרגנים, לפי התמונה קורא אנשים ? )

    

    

     15/10/09 04:15:
   אני חש שמשהו לא תקין פה: אני יושב וקורא את כל התגובות ולא מצליח לספור יותר מ 2-3 צבעים של פונטים באף תגובה ... מה קורה פה?
     14/10/09 23:29:


   שחר אילן היקר...

   אם כך , אינך מבין לא במניות ולא בת"א. 


   לא נורא..עוד כמה שנים בעיר הזו תגיע למסקנות הפוכות לגמרי ממה שאתה חושב היום

   אתה וכל "מגניבים" שרוצים להיות "תל-אביבים" .

   מה שהשכל לא עושה הזמן יעשה .

    

    

     14/10/09 23:23:

   צטט: day trader 2009-10-14 21:59:52

    

   ממא מיא...

   את יכולה לספר סיפורים עד מחר שלא מפריע לך להשאר נשואה...
   זה יפריע לכל גבר שאי פעם ירצה קצת יותר מסטוץ איתך .  וספק אם יהיה כזה...


   ועל זה נאמר :
   "כאשר אנו מנסים לרמות אנשים אחרים זה לפעמים מצליח ולפעמים לא ,
   אך כאשר אנו מרמים את עצמינו זה תמיד מצליח"

    

   ככל שאני מבין את עולם הגברים התל אביבי, העובדה שאשה לא רק אינה רוצה להתחתן אלא אינה יכולה אמורה להעלות את מניותיה באיזה 200% לפחות. 

    

     14/10/09 23:20:

   צטט: אהוד אמיר. 2009-10-14 22:51:05

   צטט: day trader 2009-10-14 21:59:52

    

   ממא מיא...

   את יכולה לספר סיפורים עד מחר שלא מפריע לך להשאר נשואה...
   זה יפריע לכל גבר שאי פעם ירצה קצת יותר מסטוץ איתך .  וספק אם יהיה כזה...


   ועל זה נאמר :
   "כאשר אנו מנסים לרמות אנשים אחרים זה לפעמים מצליח ולפעמים לא ,
   אך כאשר אנו מרמים את עצמינו זה תמיד מצליח"

    

   אני חושב ששחר צודק. יש לך קיבעון על מיא, ברמת הקראש הקשה.

   לא נורא. השם ישלח לך, ברחמיו כי רבים, ישועה. או חתול. אבל גם אוגר סיבירי זה טוב. רק אל תשכח נסורת. ואם זה כלב, תתלע אותו.

    

   ומיא, מעל במה זו, מלב מורתח, ובהתייחס למסכת הייסורים שגוללת פה, הרשי לי לפנות אליך בקריאה שתזעזע את אמות הספים:

   לאאא!!!

   לא הפקק עם השרשרת! זה כל כך פיפטיז!

    

    

    נקלענו למחלוקת אידאולוגית וערכית עמוקה (מענין מה יש להלכה להגיד בנושא זה). פקק עם שרשרת עדיף בהרהב על מנגנון שעולה מי יודע כמה כסף ודומה שאינו יכול שלא להתקלקל. רק פקק ושרשרת.

    

     14/10/09 23:18:

   צטט: מיא 2009-10-14 21:30:14


    אני אחדד:

    

   אני עוזבת את הדירה שנולדתי בה ושבה גרתי ב-15 השנה האחרונות וגידלתי את שני בניי, ושבעלי הלא-יהודי והלא-נוצרי בנה אותה במו ידיו ועשה בה הכל כולל חלונות ודלתות ורצפה וארונות ורהיטים הכל מעץ - ועוברת לדירה של סבתא שלי, ששיפצתי. השיפוצים עוד לא נגמרו, אבל כדי להיכנס לנעליים הגדולות של בעלי לשעבר הייתי צריכה להשקיע בטירוף בפרקט ובשאר ירקות. יש המון החלטות מסובכות לקבל - למשל, מהשעה האחרונה, אביק האמבטיה (האלמנט שמחובר לפקק שסותם את החור) - האם יהיה אכן אלמנט משוכלל, או פשוט פקק עם שרשרת? וכיוב'. והראש שלי מנופח ככדור פורח. 

    

   אין לי כל בעיה להישאר נשואה לנצח. בסוף נפל לנו האסימון וכיוון שאני לא מתכוונת להתחתן עוד וגם הוא לא, כולנו חיים באושר ובשמחה, הוא עם חברתו ואני עם חבריי המרובים. אני לא סיימתי את נישואיי כי קצתי בבנאדם - סיימתי את נישואיי כי קצתי במוסד. אני במוסד לא מסוגלת להיות ולא אהיה. לכן מבחינה זאת העובדה שאני כבר אשה נשואה מגינה עליי מרע.

    

   וכמובן שאשה שטן הוא דימוי חינני ביותר שאימצתי בשמחה. כבר שבועיים אני דוחה פוסט שרציתי לכתוב על נשים אקטיביות וגברים פאסיביים/תינוקיים לפי שיר של ביאליק, אבל ממש אין לי כוח.  

   אני יודע שאני מאד חריג בעניין הזה אבל התכונה שהכי מושכת אותי אצל נשים היא טוב לב (טוב גם מחשוף יפה עוזר. בסופו של דבר אני רק גבר). האם זה הופך אותי לשוביניסט?

   וכמה דירות בדיוק את מחזיקה?

     14/10/09 23:08:


   ישראל - מדינת היהודים לנצח נצחים ובירתה ירושלים!

   יהודי = מי שנולד לאם יהודיה או שהתגייר .  מי שלא מעוניין בכך שיחזור
   לחור ממנו בא ושיקח איתו כמה שמאלנים מקפה דה מרקר על הדרך...

   "אין עוד מלבדו"  :)

     14/10/09 22:51:

   צטט: day trader 2009-10-14 21:59:52

    

   ממא מיא...

   את יכולה לספר סיפורים עד מחר שלא מפריע לך להשאר נשואה...
   זה יפריע לכל גבר שאי פעם ירצה קצת יותר מסטוץ איתך .  וספק אם יהיה כזה...


   ועל זה נאמר :
   "כאשר אנו מנסים לרמות אנשים אחרים זה לפעמים מצליח ולפעמים לא ,
   אך כאשר אנו מרמים את עצמינו זה תמיד מצליח"

    

   אני חושב ששחר צודק. יש לך קיבעון על מיא, ברמת הקראש הקשה.

   לא נורא. השם ישלח לך, ברחמיו כי רבים, ישועה. או חתול. אבל גם אוגר סיבירי זה טוב. רק אל תשכח נסורת. ואם זה כלב, תתלע אותו.

    

   ומיא, מעל במה זו, מלב מורתח, ובהתייחס למסכת הייסורים שגוללת פה, הרשי לי לפנות אליך בקריאה שתזעזע את אמות הספים:

   לאאא!!!

   לא הפקק עם השרשרת! זה כל כך פיפטיז!

    

     14/10/09 22:40:

   צטט: Shahar Ilan 2009-10-14 21:06:23

   צטט: guycohen15 2009-10-14 20:08:25


   מר אילן הנכבד, אני ממשיך להציג עובדות מוצקות ואני מקווה לקבל ממך בתגובה יותר מאשר אמירות כלליות וחסרות גיבוי, נימוק והוכחות כלשהן. אמשיך לפרט להלן:

    

   1. בהצבעה על חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו (חוק כל כך כללי שיש בה הכל ולא כלום ביחד) הצביעו 32 בעד, 21 נגד ונמנע אחד. עכשיו, אמור לי בבקשה מר אילן, כיצד אתה מעדיף להסתכל על נתון זה לגבי קבלת חוק היסוד החשוב ביותר שהתחיל את המהפכה החוקתית: אתה רוצה להסתכל  על העובדה שרק מעט יותר מסך הכל רבע מחברי הבית הצביעו בעד מה שלמעשה נחשב ע"י בג"ץ כחוקה הישראלית או שאתה מעדיף להתסכל על כך שסך כל הנוכחים באולם המליאה היה פחות מחצי? אם כך מתקבלת חוקה...

    

   2. הפנת אותי לדיונים ולפרוטוקולים. יפה. הלכתי. כידוע, הזכות לשיוויון לא מוזכרת בחוק יסוד כבוד האדם כי כך רצו חברי הכנסת. אפשר לאהוב את זה, אפשר שלא, אבל כך רצתה הכנסת. אבל, מה אתה יודע: בג"ץ (בדיון על חוק טל) הכניס לתוך חוק היסוד גם את הזכות לשיוויון. בעגה הצה"לית זה מכונה לאנוס את השטח.

    

   3. כבר ציינתי את התנגדותו של הנשיא בדימוס לנדוי (כדי שחלילה איש לא יטען שמדובר באיש זוטר וחסר ידע או מעמד) שטוען שלבג"ץ פשוט לא היתה סמכות. הנה המקור לדברים למי שרוצה לגשת למקור-משה לנדוי, מתן חוקה לישראל דרך פסיקת בית המשפט, כתב העת "משפט וממשל" ג' 697-712 (תשנ"ו).

   4. הפרופסור רות גביזון (גם היא בעלת מעמד נכבד ביותר) כתבה מאמר ששמו אומר עליו הכל (להלן המקור למי שמעוניין לבדוק אותי ישירות)-המהפכה החוקתית, תיאור המציאות או נבואה המגשימה את עצמה? כתב העת "משפטים" כ"ח.

   אני מודה לך מר אילן על תגובותייך המהירות ואודה גם לבאה

    

    

   כלומר שנינו מסכימים שחברי הכנסת ידעו בדיוק מה אומר החוק אבל לא טרחו להגיע. טאכן, ככה לא מעבירים חוקה. ככה מעבירים חוקי יסוד שמצטברים לכלל חוקה.זה בהכרח ארוע פחות חגיגי. אני מסב את תשומת לבך לעובדה שאפשר לבטל את חוק יסוד כבוד האדם וחרותו בכל רגע נתון ברוב של 1 מול 0, והכנסת לא עושה זאת. כלומר בכל יום שעובר הכנסת בעצם מסכימה מחדש למהפכה החוקתית. אני גם מסב את תשומת לבך לכך שכמעט מעולם הכנסת לא העבירה חוקים שמבטלים החלטות של בג"צ לפסילת חוקים. למרות שאין ספק שזה בסמכותה.

   נשארה רק השאלה עד כמה עקרון השוויון נגזר מכבוד האדם. ואכן בית המשפט ממעט מאד להשתמש בו מתוך ידיעה שאין ספק שכבוד האדם אינו יכול שלא לכלול שוויון. אבל גם מתוך ידיעה שהוא אינו נכלל ישירות בחוק.

    

    

   צר לי מר אילן, אבל אתה סותר את עצמך-

   מחד אתה אומר שחוקי היסוד יצטברו לכלל חוקה (כמובן בהתבסס על מה שמכונה על "החלטת הררי" משנות ה 50. היא כמובן מלאת חורים כגבינה שוויצרית אבל זה לזמן אחר).

   מנגד אתה מציין שהכנסת יכולה לבטל את חוק היסוד ברוב של 1 מול 0.

   ושאלתי אליך או בעצם בקשתי היא זו-אנא ממך, הפנה אותי לעוד מדינה בעולם, כל מדינה, שבה די בחבר פרלמנט אחד (דגש-לא רוב של אחד אלא רק חבר פרלמנט אחד)יכול לבטל לגמרי לבדו חלק מהחוקה.

    

   אני אחסוך לך את הטירחה-אין עוד מדינה כזו. מסקנה-חוק יסוד כבוד האדם וחירותו (כללי ואוורירי כפי שהוא) הוא לא חוקה ולא חלק ממנה.

    

   השורה התחתונה של דברי היא זו-אין לישראל חוקה. ביהמ"ש חורג מגבולות סמכותו באופן חמור. דברים שאמורים להיות מוכרעים ע"י הבוחר הופכים להיות בהכרעה של ביהמ"ש. הפרדת הרשויות נפגעה קשות. עקרון הכרעת הרוב נפגע קשות. וכל זאת ע"י אלו שרוממות הדמוקרטיה בגרונם.

    

   תודה


     14/10/09 21:59:

    

   ממא מיא...

   את יכולה לספר סיפורים עד מחר שלא מפריע לך להשאר נשואה...
   זה יפריע לכל גבר שאי פעם ירצה קצת יותר מסטוץ איתך .  וספק אם יהיה כזה...


   ועל זה נאמר :
   "כאשר אנו מנסים לרמות אנשים אחרים זה לפעמים מצליח ולפעמים לא ,
   אך כאשר אנו מרמים את עצמינו זה תמיד מצליח"

    

     14/10/09 21:30:

   צטט: Shahar Ilan 2009-10-14 21:10:00

   צטט: מיא 2009-10-14 20:28:51

   הנה האשה-שטן בכבודה ובעצמה. רק עכשיו הגעתי. סלחו לי - אני עוברת דירה ומאוד עסוקה.

    

   שחר - תודה על הפרגונים הרבים. אני כן התחתנתי בקפריסין וכן אפשר להתגרש ללא הרבנות אם פונים לבית המשפט לענייני משפחה. אם נשואים ללא-יהודי יש עוד הליך מעצבן שנקרא התרת נישואין - ובמקרה שלי הוא מעצבן במיוחד כיוון שבעלי לשעבר הוא בן בלי דת - באורוגוואי יש מעמד כזה, כמו בעוד כמה מדינות.

    

   אמה מה, הרבנות לא מכירה בעניין הזה והיא דורשת שהוא יוכיח שהוא קתולי ושיביא הוכחה לכך שהוטבל... מה שכמובן ממש לא בא לו לעשות כיוון שאינו קתולי ושלא הוטבל ואינו יודע נצרות מהי, ומשפחתו אתאיסטית מתוך הכרה - זה לא מנע ממשרד הפנים לרשום אותו כנוצרי קתולי כשעלה לארץ בגיל 15 עם אמו שהתחתנה עם יהודי. מסובך? החיים כאן מסובכים ביותר.

    

   בקיצור, אני כנראה אשאר נשואה לנצח. הוא לעומת זאת חי עם אשה שיש לה שני ילדים וזאת מבלי להתחתן ולהתגרש מאביהם מרוב גועל מהרבנות - והיא רשומה כרווקה בתעודת הזהות ומעניין לה את הביצה שהוא רשמית עדיין נשוי לי מפאת אי-קתוליותו. אנחנו גרושים וההסכם בינינו קיבל תוקף של פסק דין בבית המשפט לענייני משפחה, וזה מוכר על ידי כל הרשויות, למשל מס הכנסה לצורך נקודת זיכוי במס, אך טרם הותרו נישואיי לקתולי שלא היה...

    

   נעדרת כל כך הרבה זמו שכבר שקלתי להעלות תמונה שלך. התרוץ הזה עם העוברת דירה לא ממש עושה רושם.

   וכן, החיים שלך מה זה מסובכים.

   נותרת השאלה, האם גבר קתולי שאינו קתולי מחזק את טענת הקשר שלך עם השטן או מחליש אותה?

    

    

    אני אחדד:

    

   אני עוזבת את הדירה שנולדתי בה ושבה גרתי ב-15 השנה האחרונות וגידלתי את שני בניי, ושבעלי הלא-יהודי והלא-נוצרי בנה אותה במו ידיו ועשה בה הכל כולל חלונות ודלתות ורצפה וארונות ורהיטים הכל מעץ - ועוברת לדירה של סבתא שלי, ששיפצתי. השיפוצים עוד לא נגמרו, אבל כדי להיכנס לנעליים הגדולות של בעלי לשעבר הייתי צריכה להשקיע בטירוף בפרקט ובשאר ירקות. יש המון החלטות מסובכות לקבל - למשל, מהשעה האחרונה, אביק האמבטיה (האלמנט שמחובר לפקק שסותם את החור) - האם יהיה אכן אלמנט משוכלל, או פשוט פקק עם שרשרת? וכיוב'. והראש שלי מנופח ככדור פורח. 

    

   אין לי כל בעיה להישאר נשואה לנצח. בסוף נפל לנו האסימון וכיוון שאני לא מתכוונת להתחתן עוד וגם הוא לא, כולנו חיים באושר ובשמחה, הוא עם חברתו ואני עם חבריי המרובים. אני לא סיימתי את נישואיי כי קצתי בבנאדם - סיימתי את נישואיי כי קצתי במוסד. אני במוסד לא מסוגלת להיות ולא אהיה. לכן מבחינה זאת העובדה שאני כבר אשה נשואה מגינה עליי מרע.

    

   וכמובן שאשה שטן הוא דימוי חינני ביותר שאימצתי בשמחה. כבר שבועיים אני דוחה פוסט שרציתי לכתוב על נשים אקטיביות וגברים פאסיביים/תינוקיים לפי שיר של ביאליק, אבל ממש אין לי כוח.  

     14/10/09 21:17:

   צטט: שירת יחיד 2009-10-14 21:01:07

   לדעתי בג"צ אפשר למחוק את סעיף הדת מתעודת הזהות. חסרי דת זה מעמד אישי מאד ברור במדינת ישראל.כל מי שאין לו בית דין דתי הוא חסר דת.

   תהילה קימצה במילים , אולי יטיבו כמה חברי כנסת באם יקמצו בחקיקת חוקים. אבל למרות שהחוק באמת מטומטם אני מקבלת את הטיעון שלו שאם יאפשרו נישואין אזרחים זה כבר יפתח דלת לשאר. מי שירצה ילך למשרד הפנים וידרוש למחוק לו את סעיף הדת מתעודת הזהות ויוכל להתחתן כך. למה אבל אנשים שאינם דתיים איכפת להם בכלל להתחתן? זה לא תמיד הבנתי.

    

    כי זה מגדיל את הסיכויים ש"בטוב וברע" יהיה באמת "בטוב וברע"? כי נישואים הם סוג של תעודת ביטוח או אולי חברה לעזרה הדדית. ובלי נישואים נורא קל לפרק.

    

    

     14/10/09 21:10:

   צטט: מיא 2009-10-14 20:28:51

   הנה האשה-שטן בכבודה ובעצמה. רק עכשיו הגעתי. סלחו לי - אני עוברת דירה ומאוד עסוקה.

    

   שחר - תודה על הפרגונים הרבים. אני כן התחתנתי בקפריסין וכן אפשר להתגרש ללא הרבנות אם פונים לבית המשפט לענייני משפחה. אם נשואים ללא-יהודי יש עוד הליך מעצבן שנקרא התרת נישואין - ובמקרה שלי הוא מעצבן במיוחד כיוון שבעלי לשעבר הוא בן בלי דת - באורוגוואי יש מעמד כזה, כמו בעוד כמה מדינות.

    

   אמה מה, הרבנות לא מכירה בעניין הזה והיא דורשת שהוא יוכיח שהוא קתולי ושיביא הוכחה לכך שהוטבל... מה שכמובן ממש לא בא לו לעשות כיוון שאינו קתולי ושלא הוטבל ואינו יודע נצרות מהי, ומשפחתו אתאיסטית מתוך הכרה - זה לא מנע ממשרד הפנים לרשום אותו כנוצרי קתולי כשעלה לארץ בגיל 15 עם אמו שהתחתנה עם יהודי. מסובך? החיים כאן מסובכים ביותר.

    

   בקיצור, אני כנראה אשאר נשואה לנצח. הוא לעומת זאת חי עם אשה שיש לה שני ילדים וזאת מבלי להתחתן ולהתגרש מאביהם מרוב גועל מהרבנות - והיא רשומה כרווקה בתעודת הזהות ומעניין לה את הביצה שהוא רשמית עדיין נשוי לי מפאת אי-קתוליותו. אנחנו גרושים וההסכם בינינו קיבל תוקף של פסק דין בבית המשפט לענייני משפחה, וזה מוכר על ידי כל הרשויות, למשל מס הכנסה לצורך נקודת זיכוי במס, אך טרם הותרו נישואיי לקתולי שלא היה...

    

   נעדרת כל כך הרבה זמו שכבר שקלתי להעלות תמונה שלך. התרוץ הזה עם העוברת דירה לא ממש עושה רושם.

   וכן, החיים שלך מה זה מסובכים.

   נותרת השאלה, האם גבר קתולי שאינו קתולי מחזק את טענת הקשר שלך עם השטן או מחליש אותה?

    

     14/10/09 21:06:

   צטט: guycohen15 2009-10-14 20:08:25


   מר אילן הנכבד, אני ממשיך להציג עובדות מוצקות ואני מקווה לקבל ממך בתגובה יותר מאשר אמירות כלליות וחסרות גיבוי, נימוק והוכחות כלשהן. אמשיך לפרט להלן:

    

   1. בהצבעה על חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו (חוק כל כך כללי שיש בה הכל ולא כלום ביחד) הצביעו 32 בעד, 21 נגד ונמנע אחד. עכשיו, אמור לי בבקשה מר אילן, כיצד אתה מעדיף להסתכל על נתון זה לגבי קבלת חוק היסוד החשוב ביותר שהתחיל את המהפכה החוקתית: אתה רוצה להסתכל  על העובדה שרק מעט יותר מסך הכל רבע מחברי הבית הצביעו בעד מה שלמעשה נחשב ע"י בג"ץ כחוקה הישראלית או שאתה מעדיף להתסכל על כך שסך כל הנוכחים באולם המליאה היה פחות מחצי? אם כך מתקבלת חוקה...

    

   2. הפנת אותי לדיונים ולפרוטוקולים. יפה. הלכתי. כידוע, הזכות לשיוויון לא מוזכרת בחוק יסוד כבוד האדם כי כך רצו חברי הכנסת. אפשר לאהוב את זה, אפשר שלא, אבל כך רצתה הכנסת. אבל, מה אתה יודע: בג"ץ (בדיון על חוק טל) הכניס לתוך חוק היסוד גם את הזכות לשיוויון. בעגה הצה"לית זה מכונה לאנוס את השטח.

    

   3. כבר ציינתי את התנגדותו של הנשיא בדימוס לנדוי (כדי שחלילה איש לא יטען שמדובר באיש זוטר וחסר ידע או מעמד) שטוען שלבג"ץ פשוט לא היתה סמכות. הנה המקור לדברים למי שרוצה לגשת למקור-משה לנדוי, מתן חוקה לישראל דרך פסיקת בית המשפט, כתב העת "משפט וממשל" ג' 697-712 (תשנ"ו).

   4. הפרופסור רות גביזון (גם היא בעלת מעמד נכבד ביותר) כתבה מאמר ששמו אומר עליו הכל (להלן המקור למי שמעוניין לבדוק אותי ישירות)-המהפכה החוקתית, תיאור המציאות או נבואה המגשימה את עצמה? כתב העת "משפטים" כ"ח.

   אני מודה לך מר אילן על תגובותייך המהירות ואודה גם לבאה

    

    

   כלומר שנינו מסכימים שחברי הכנסת ידעו בדיוק מה אומר החוק אבל לא טרחו להגיע. טאכן, ככה לא מעבירים חוקה. ככה מעבירים חוקי יסוד שמצטברים לכלל חוקה.זה בהכרח ארוע פחות חגיגי. אני מסב את תשומת לבך לעובדה שאפשר לבטל את חוק יסוד כבוד האדם וחרותו בכל רגע נתון ברוב של 1 מול 0, והכנסת לא עושה זאת. כלומר בכל יום שעובר הכנסת בעצם מסכימה מחדש למהפכה החוקתית. אני גם מסב את תשומת לבך לכך שכמעט מעולם הכנסת לא העבירה חוקים שמבטלים החלטות של בג"צ לפסילת חוקים. למרות שאין ספק שזה בסמכותה.

   נשארה רק השאלה עד כמה עקרון השוויון נגזר מכבוד האדם. ואכן בית המשפט ממעט מאד להשתמש בו מתוך ידיעה שאין ספק שכבוד האדם אינו יכול שלא לכלול שוויון. אבל גם מתוך ידיעה שהוא אינו נכלל ישירות בחוק.

     14/10/09 21:01:

   לדעתי בג"צ אפשר למחוק את סעיף הדת מתעודת הזהות. חסרי דת זה מעמד אישי מאד ברור במדינת ישראל.כל מי שאין לו בית דין דתי הוא חסר דת.

   תהילה קימצה במילים , אולי יטיבו כמה חברי כנסת באם יקמצו בחקיקת חוקים. אבל למרות שהחוק באמת מטומטם אני מקבלת את הטיעון שלו שאם יאפשרו נישואין אזרחים זה כבר יפתח דלת לשאר. מי שירצה ילך למשרד הפנים וידרוש למחוק לו את סעיף הדת מתעודת הזהות ויוכל להתחתן כך. למה אבל אנשים שאינם דתיים איכפת להם בכלל להתחתן? זה לא תמיד הבנתי.

    

     14/10/09 21:00:

    

   ממא מיא...  ככל שאת רושמת יותר כך אני מגלה עד כמה החיים שלך אומללים

   ככה זה שמתעסקים עם גויים...ראי איזה עונש קיבלת , את תשארי נשואה לנצח

   גם כשאת לא נשואה בפועל , איזה צער... לסיים את החיים כך.

     14/10/09 20:28:

   הנה האשה-שטן בכבודה ובעצמה. רק עכשיו הגעתי. סלחו לי - אני עוברת דירה ומאוד עסוקה.

    

   שחר - תודה על הפרגונים הרבים. אני כן התחתנתי בקפריסין וכן אפשר להתגרש ללא הרבנות אם פונים לבית המשפט לענייני משפחה. אם נשואים ללא-יהודי יש עוד הליך מעצבן שנקרא התרת נישואין - ובמקרה שלי הוא מעצבן במיוחד כיוון שבעלי לשעבר הוא בן בלי דת - באורוגוואי יש מעמד כזה, כמו בעוד כמה מדינות.

    

   אמה מה, הרבנות לא מכירה בעניין הזה והיא דורשת שהוא יוכיח שהוא קתולי ושיביא הוכחה לכך שהוטבל... מה שכמובן ממש לא בא לו לעשות כיוון שאינו קתולי ושלא הוטבל ואינו יודע נצרות מהי, ומשפחתו אתאיסטית מתוך הכרה - זה לא מנע ממשרד הפנים לרשום אותו כנוצרי קתולי כשעלה לארץ בגיל 15 עם אמו שהתחתנה עם יהודי. מסובך? החיים כאן מסובכים ביותר.

    

   בקיצור, אני כנראה אשאר נשואה לנצח. הוא לעומת זאת חי עם אשה שיש לה שני ילדים וזאת מבלי להתחתן ולהתגרש מאביהם מרוב גועל מהרבנות - והיא רשומה כרווקה בתעודת הזהות ומעניין לה את הביצה שהוא רשמית עדיין נשוי לי מפאת אי-קתוליותו. אנחנו גרושים וההסכם בינינו קיבל תוקף של פסק דין בבית המשפט לענייני משפחה, וזה מוכר על ידי כל הרשויות, למשל מס הכנסה לצורך נקודת זיכוי במס, אך טרם הותרו נישואיי לקתולי שלא היה...

     14/10/09 20:08:

   צטט: Shahar Ilan 2009-10-14 19:51:51

   צטט: guycohen15 2009-10-14 19:23:58

   צטט: Shahar Ilan 2009-10-14 19:05:08

   צטט: guycohen15 2009-10-14 18:57:05

   מר אילן שלום רב-

    

   אני חייב להתייחס לנושא בג"ץ שזכה כאן לאי אילו איזכורים בבלוג הנוכחי.

   מה שאתה מכנה בג"ץ "לא אמיץ" (היינו, בג"ץ שאינו מתערב במקומות אליהם הוא כלל לא אמור להיכנס) אני מכנה בג"ץ שיודע את מקומו.

   בג"ץ הוא לא כלי עוקף כנסת, בבחינת "לא זכינו לרוב בבחירות? לא ניתן לדברים איזוטרים כמו החלטת הבוחר להטריד אותנו, נלך לבג"ץ ושהוא יפתור לנו את הבעיות".

    

   אם יש נושא מובהק שממנו בג"ץ צריך לברוח כמו מאש זהו דת ומדינה. בשביל זה יש בית נבחרים ואם בית הנבחרים לא מגיע לתוצאות שאתה רוצה שיגיע אליהן מר אילן, זה אומר כנראה שני דברים-

   1. בבחירות הבאות אתה צריך לעשות מאמץ גדול יותר בשכנוע חברים ובני משפחה להצביע בעד המפלגה בה אתה תומך.

   2. כנראה שלמרבה ההפתעה, זה מה שהציבור רוצה. בפעם האחרונה שבדקתי איש לא הגיע לכנסת לאחר שעשה הפיכה צבאית. אז אם הוא שם, כנראה שהוא מייצג דעה מסויימת (גם כזו שלא זוכה לרוב בקרב גולשי "קפה דה מרקר").

    

   בברכת יום טוב לך ולכל הגולשים.

   בישראל יש שיטת משטר פרלמנטרית שמעוותת את רצון הרוב ושמליטה בנושאים רבים את רצון המיעוט. זו השיטה, יש לה גם יתרונות רבים, ובדרך כלל יש לכבד אותה. כאשר הכנסת חורגת מסמכותה ופועלת בניגוד לעקרונות חוקתיים, חובה על בג"צ להתערב, כפי שעושים בתי משפט לחוקה כמעט בכל מדינה דמוקרטית (אבל בדרך כלל הם עושים את זה בתדירות גדולה בהרבה).

    

    

    

    

   הנה תגובותי לטענותייך שלוקות בחסר מאוד לצערי:

    

   1. שיטת הבחירות הישראלית מעוותת את רצון הבחור? סליחה? שיטת האלקטורים האמריקאית בה מועמד יכול לקבל חצי מיליון קולות יותר מהמועמד השני (אתה מוזמן לשאול את אל גור, הוא יכול לספר לך) ועדיין להפסיד היא זו שמעוותת את רצון הבוחר. שיטת הבחירות האזורית הבריטית בה ב2005 הלייבור קיבלו 33% מהקולות אך 51% (רוב מוחלט, במילים אחרות) מהמושבים בפרלמנט היא זו שמעוות את רצון הבוחר. אנחנו גן עדן של ייצוג רצון הבוחר לעומת שיטות אלו (ואחרות) ואני אומר זאת בלי ציניות.

    

   2. ציינת שבתי משפט לחוקה בעולם מתערבים הרבה יותר מבג"ץ. יכול להיות אבל רגע-מי בדיוק הגדיר את בג"ץ כביהמ"ש לחוקה (חוץ מבג"ץ עצמו, כמובן)? בכלל, ממתי יש לישראל חוקה שאני לא יודע על קיומה (ולא כאן המקום להיכנס לדיון על משמעות "המהפכה החוקתית" של ביהמ"ש. רק אזכיר שנשיא ביהמ"ש העליון בדימוס השופט משה לנדוי אמר על מהפכה זו (בהתייחסו לנשיא ברק)-"מי שמך? מי או מה הסמיך אותך..."

    

   לתגובתך מר אילן אודה.

   אם תקרא את הטקסט שלי בודאי תראה שכתוב בו ששיטת המשטר הישראלית המבוססת על קואליציות מעוותת את רצון הבוחר, לא שיטת הבחירות.

   אשר למהפכה החוקתית, עיין בבקשה בפרוטוקלים של הדיונים במליאה על חוקי היסוד ותגלה שחברי כנסת שהתנגדו לחוקים אמרו בדיוק מה יקרה, כי היה ברור להם שזו משמעות החוקים.

    

    

    

    

   מר אילן הנכבד, אני ממשיך להציג עובדות מוצקות ואני מקווה לקבל ממך בתגובה יותר מאשר אמירות כלליות וחסרות גיבוי, נימוק והוכחות כלשהן. אמשיך לפרט להלן:

    

   1. בהצבעה על חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו (חוק כל כך כללי שיש בה הכל ולא כלום ביחד) הצביעו 32 בעד, 21 נגד ונמנע אחד. עכשיו, אמור לי בבקשה מר אילן, כיצד אתה מעדיף להסתכל על נתון זה לגבי קבלת חוק היסוד החשוב ביותר שהתחיל את המהפכה החוקתית: אתה רוצה להסתכל  על העובדה שרק מעט יותר מסך הכל רבע מחברי הבית הצביעו בעד מה שלמעשה נחשב ע"י בג"ץ כחוקה הישראלית או שאתה מעדיף להתסכל על כך שסך כל הנוכחים באולם המליאה היה פחות מחצי? אם כך מתקבלת חוקה...

    

   2. הפנת אותי לדיונים ולפרוטוקולים. יפה. הלכתי. כידוע, הזכות לשיוויון לא מוזכרת בחוק יסוד כבוד האדם כי כך רצו חברי הכנסת. אפשר לאהוב את זה, אפשר שלא, אבל כך רצתה הכנסת. אבל, מה אתה יודע: בג"ץ (בדיון על חוק טל) הכניס לתוך חוק היסוד גם את הזכות לשיוויון. בעגה הצה"לית זה מכונה לאנוס את השטח.

    

   3. כבר ציינתי את התנגדותו של הנשיא בדימוס לנדוי (כדי שחלילה איש לא יטען שמדובר באיש זוטר וחסר ידע או מעמד) שטוען שלבג"ץ פשוט לא היתה סמכות. הנה המקור לדברים למי שרוצה לגשת למקור-משה לנדוי, מתן חוקה לישראל דרך פסיקת בית המשפט, כתב העת "משפט וממשל" ג' 697-712 (תשנ"ו).

   4. הפרופסור רות גביזון (גם היא בעלת מעמד נכבד ביותר) כתבה מאמר ששמו אומר עליו הכל (להלן המקור למי שמעוניין לבדוק אותי ישירות)-המהפכה החוקתית, תיאור המציאות או נבואה המגשימה את עצמה? כתב העת "משפטים" כ"ח.

   אני מודה לך מר אילן על תגובותייך המהירות ואודה גם לבאה

    

     14/10/09 19:51:

   צטט: guycohen15 2009-10-14 19:23:58

   צטט: Shahar Ilan 2009-10-14 19:05:08

   צטט: guycohen15 2009-10-14 18:57:05

   מר אילן שלום רב-

    

   אני חייב להתייחס לנושא בג"ץ שזכה כאן לאי אילו איזכורים בבלוג הנוכחי.

   מה שאתה מכנה בג"ץ "לא אמיץ" (היינו, בג"ץ שאינו מתערב במקומות אליהם הוא כלל לא אמור להיכנס) אני מכנה בג"ץ שיודע את מקומו.

   בג"ץ הוא לא כלי עוקף כנסת, בבחינת "לא זכינו לרוב בבחירות? לא ניתן לדברים איזוטרים כמו החלטת הבוחר להטריד אותנו, נלך לבג"ץ ושהוא יפתור לנו את הבעיות".

    

   אם יש נושא מובהק שממנו בג"ץ צריך לברוח כמו מאש זהו דת ומדינה. בשביל זה יש בית נבחרים ואם בית הנבחרים לא מגיע לתוצאות שאתה רוצה שיגיע אליהן מר אילן, זה אומר כנראה שני דברים-

   1. בבחירות הבאות אתה צריך לעשות מאמץ גדול יותר בשכנוע חברים ובני משפחה להצביע בעד המפלגה בה אתה תומך.

   2. כנראה שלמרבה ההפתעה, זה מה שהציבור רוצה. בפעם האחרונה שבדקתי איש לא הגיע לכנסת לאחר שעשה הפיכה צבאית. אז אם הוא שם, כנראה שהוא מייצג דעה מסויימת (גם כזו שלא זוכה לרוב בקרב גולשי "קפה דה מרקר").

    

   בברכת יום טוב לך ולכל הגולשים.

   בישראל יש שיטת משטר פרלמנטרית שמעוותת את רצון הרוב ושמליטה בנושאים רבים את רצון המיעוט. זו השיטה, יש לה גם יתרונות רבים, ובדרך כלל יש לכבד אותה. כאשר הכנסת חורגת מסמכותה ופועלת בניגוד לעקרונות חוקתיים, חובה על בג"צ להתערב, כפי שעושים בתי משפט לחוקה כמעט בכל מדינה דמוקרטית (אבל בדרך כלל הם עושים את זה בתדירות גדולה בהרבה).

    

    

    

    

   הנה תגובותי לטענותייך שלוקות בחסר מאוד לצערי:

    

   1. שיטת הבחירות הישראלית מעוותת את רצון הבחור? סליחה? שיטת האלקטורים האמריקאית בה מועמד יכול לקבל חצי מיליון קולות יותר מהמועמד השני (אתה מוזמן לשאול את אל גור, הוא יכול לספר לך) ועדיין להפסיד היא זו שמעוותת את רצון הבוחר. שיטת הבחירות האזורית הבריטית בה ב2005 הלייבור קיבלו 33% מהקולות אך 51% (רוב מוחלט, במילים אחרות) מהמושבים בפרלמנט היא זו שמעוות את רצון הבוחר. אנחנו גן עדן של ייצוג רצון הבוחר לעומת שיטות אלו (ואחרות) ואני אומר זאת בלי ציניות.

    

   2. ציינת שבתי משפט לחוקה בעולם מתערבים הרבה יותר מבג"ץ. יכול להיות אבל רגע-מי בדיוק הגדיר את בג"ץ כביהמ"ש לחוקה (חוץ מבג"ץ עצמו, כמובן)? בכלל, ממתי יש לישראל חוקה שאני לא יודע על קיומה (ולא כאן המקום להיכנס לדיון על משמעות "המהפכה החוקתית" של ביהמ"ש. רק אזכיר שנשיא ביהמ"ש העליון בדימוס השופט משה לנדוי אמר על מהפכה זו (בהתייחסו לנשיא ברק)-"מי שמך? מי או מה הסמיך אותך..."

    

   לתגובתך מר אילן אודה.

   אם תקרא את הטקסט שלי בודאי תראה שכתוב בו ששיטת המשטר הישראלית המבוססת על קואליציות מעוותת את רצון הבוחר, לא שיטת הבחירות.

   אשר למהפכה החוקתית, עיין בבקשה בפרוטוקלים של הדיונים במליאה על חוקי היסוד ותגלה שחברי כנסת שהתנגדו לחוקים אמרו בדיוק מה יקרה, כי היה ברור להם שזו משמעות החוקים.

    

    

     14/10/09 19:23:

   צטט: Shahar Ilan 2009-10-14 19:05:08

   צטט: guycohen15 2009-10-14 18:57:05

   מר אילן שלום רב-

    

   אני חייב להתייחס לנושא בג"ץ שזכה כאן לאי אילו איזכורים בבלוג הנוכחי.

   מה שאתה מכנה בג"ץ "לא אמיץ" (היינו, בג"ץ שאינו מתערב במקומות אליהם הוא כלל לא אמור להיכנס) אני מכנה בג"ץ שיודע את מקומו.

   בג"ץ הוא לא כלי עוקף כנסת, בבחינת "לא זכינו לרוב בבחירות? לא ניתן לדברים איזוטרים כמו החלטת הבוחר להטריד אותנו, נלך לבג"ץ ושהוא יפתור לנו את הבעיות".

    

   אם יש נושא מובהק שממנו בג"ץ צריך לברוח כמו מאש זהו דת ומדינה. בשביל זה יש בית נבחרים ואם בית הנבחרים לא מגיע לתוצאות שאתה רוצה שיגיע אליהן מר אילן, זה אומר כנראה שני דברים-

   1. בבחירות הבאות אתה צריך לעשות מאמץ גדול יותר בשכנוע חברים ובני משפחה להצביע בעד המפלגה בה אתה תומך.

   2. כנראה שלמרבה ההפתעה, זה מה שהציבור רוצה. בפעם האחרונה שבדקתי איש לא הגיע לכנסת לאחר שעשה הפיכה צבאית. אז אם הוא שם, כנראה שהוא מייצג דעה מסויימת (גם כזו שלא זוכה לרוב בקרב גולשי "קפה דה מרקר").

    

   בברכת יום טוב לך ולכל הגולשים.

   בישראל יש שיטת משטר פרלמנטרית שמעוותת את רצון הרוב ושמליטה בנושאים רבים את רצון המיעוט. זו השיטה, יש לה גם יתרונות רבים, ובדרך כלל יש לכבד אותה. כאשר הכנסת חורגת מסמכותה ופועלת בניגוד לעקרונות חוקתיים, חובה על בג"צ להתערב, כפי שעושים בתי משפט לחוקה כמעט בכל מדינה דמוקרטית (אבל בדרך כלל הם עושים את זה בתדירות גדולה בהרבה).

    

    

    

    

   הנה תגובותי לטענותייך שלוקות בחסר מאוד לצערי:

    

   1. שיטת הבחירות הישראלית מעוותת את רצון הבחור? סליחה? שיטת האלקטורים האמריקאית בה מועמד יכול לקבל חצי מיליון קולות יותר מהמועמד השני (אתה מוזמן לשאול את אל גור, הוא יכול לספר לך) ועדיין להפסיד היא זו שמעוותת את רצון הבוחר. שיטת הבחירות האזורית הבריטית בה ב2005 הלייבור קיבלו 33% מהקולות אך 51% (רוב מוחלט, במילים אחרות) מהמושבים בפרלמנט היא זו שמעוות את רצון הבוחר. אנחנו גן עדן של ייצוג רצון הבוחר לעומת שיטות אלו (ואחרות) ואני אומר זאת בלי ציניות.

    

   2. ציינת שבתי משפט לחוקה בעולם מתערבים הרבה יותר מבג"ץ. יכול להיות אבל רגע-מי בדיוק הגדיר את בג"ץ כביהמ"ש לחוקה (חוץ מבג"ץ עצמו, כמובן)? בכלל, ממתי יש לישראל חוקה שאני לא יודע על קיומה (ולא כאן המקום להיכנס לדיון על משמעות "המהפכה החוקתית" של ביהמ"ש. רק אזכיר שנשיא ביהמ"ש העליון בדימוס השופט משה לנדוי אמר על מהפכה זו (בהתייחסו לנשיא ברק)-"מי שמך? מי או מה הסמיך אותך..."

    

   לתגובתך מר אילן אודה.

     14/10/09 19:05:

   צטט: guycohen15 2009-10-14 18:57:05

   מר אילן שלום רב-

    

   אני חייב להתייחס לנושא בג"ץ שזכה כאן לאי אילו איזכורים בבלוג הנוכחי.

   מה שאתה מכנה בג"ץ "לא אמיץ" (היינו, בג"ץ שאינו מתערב במקומות אליהם הוא כלל לא אמור להיכנס) אני מכנה בג"ץ שיודע את מקומו.

   בג"ץ הוא לא כלי עוקף כנסת, בבחינת "לא זכינו לרוב בבחירות? לא ניתן לדברים איזוטרים כמו החלטת הבוחר להטריד אותנו, נלך לבג"ץ ושהוא יפתור לנו את הבעיות".

    

   אם יש נושא מובהק שממנו בג"ץ צריך לברוח כמו מאש זהו דת ומדינה. בשביל זה יש בית נבחרים ואם בית הנבחרים לא מגיע לתוצאות שאתה רוצה שיגיע אליהן מר אילן, זה אומר כנראה שני דברים-

   1. בבחירות הבאות אתה צריך לעשות מאמץ גדול יותר בשכנוע חברים ובני משפחה להצביע בעד המפלגה בה אתה תומך.

   2. כנראה שלמרבה ההפתעה, זה מה שהציבור רוצה. בפעם האחרונה שבדקתי איש לא הגיע לכנסת לאחר שעשה הפיכה צבאית. אז אם הוא שם, כנראה שהוא מייצג דעה מסויימת (גם כזו שלא זוכה לרוב בקרב גולשי "קפה דה מרקר").

    

   בברכת יום טוב לך ולכל הגולשים.

   בישראל יש שיטת משטר פרלמנטרית שמעוותת את רצון הרוב ושמליטה בנושאים רבים את רצון המיעוט. זו השיטה, יש לה גם יתרונות רבים, ובדרך כלל יש לכבד אותה. כאשר הכנסת חורגת מסמכותה ופועלת בניגוד לעקרונות חוקתיים, חובה על בג"צ להתערב, כפי שעושים בתי משפט לחוקה כמעט בכל מדינה דמוקרטית (אבל בדרך כלל הם עושים את זה בתדירות גדולה בהרבה).

    

    

     14/10/09 18:59:

   צטט: ערן קידר 2009-10-14 17:54:19

   צטט: מיא 2009-10-14 06:57:42

   אני קוראת בזאת מעל במה פופולרית ונצפית זו של בלוגך לכל בני ישראל השפויים לא להתחתן ברבנות - גם אם הם מוגדרים במוחו הקודח של מישו יהודים כשרים, אלא לחתום על חוזה לחיים משותפים אצל עו"ד - ואם החתונה נורא חשובה להם, להתחתן בחו"ל - בקפריסין זה ממש ממש קל ונחמד. החרימו את הרבנות! אין לנו כל סיבה להכיר במוסד העבש הזה ולתת לו דריסת רגל בחיינו. פי מיליון יותר חשוב להסדיר בחוזה מקדים את כל ההיבטים של החיים המשותפים - ובעיקר את ההיבטים הכלכליים ושל משמורת הילדים במקרה של פרידה. אני למשל עשיתי את זה, ולכן לקח לי בדיוק שבועיים להתגרש - וגם זה כי התור בבית המשפט לענייני משפחה היה שבועיים. למעשה חתמנו על נייר אחד שהכין לנו חבר שלנו, עו"ד. אפילו לא היינו זקוקים לגישור. הכל היה כתוב. אני יודעת שאני סוטה מהנושא, אבל זה נורא נורא חשוב לנוכח אחוזי המתגרשים. קיצר, ברית הזוגיות זו כמובן בלוף, ומי שנותנים את הגושפנקה לממסד החרדי הם כל החילונים שעדיין מתחתנים אצלם. יאללה, מספיק. 

    

   הרשי לי לצטט אותך שוב, כדי שמה שכתבת יופיע פה עוד פעם אחת. בכלל, כל עניין הנישואין צריך להיות משהו רגשי בין שני אנשים וברגע שנוצרת שותפות בעלת אופי כלכלי (רכוש משותף, ילדים וכו') יש לעשות חוזה אצל עורך דין כמו כל שני שותפים במשק. את הצד הרוחני של העניין אפשר לפתור במסיבה מטורפת ובלי רב!! בכלל, מוסד הנישואין כמשהו שמעוגן בחוק ונשלט ע"י הממסד, הוא מוסד חולה ואנכרוניסטי וצריך שיפסיק להיות תקף במאה ה-21. מי שאוהב יאהב גם בלי אסמכתא של המדינהממסד דתי

    

    

     גויי יקר... לפני שתחזק את דברי אישה שטן כדאי שקודם כל תתקן את שגיאות הכתב בכרטיס שלך

     מילא שכחת להיות יהודי , אבל ישראלי?

    והשם יעזור לך

     14/10/09 18:57:

   מר אילן שלום רב-

    

   אני חייב להתייחס לנושא בג"ץ שזכה כאן לאי אילו איזכורים בבלוג הנוכחי.

   מה שאתה מכנה בג"ץ "לא אמיץ" (היינו, בג"ץ שאינו מתערב במקומות אליהם הוא כלל לא אמור להיכנס) אני מכנה בג"ץ שיודע את מקומו.

   בג"ץ הוא לא כלי עוקף כנסת, בבחינת "לא זכינו לרוב בבחירות? לא ניתן לדברים איזוטרים כמו החלטת הבוחר להטריד אותנו, נלך לבג"ץ ושהוא יפתור לנו את הבעיות".

    

   אם יש נושא מובהק שממנו בג"ץ צריך לברוח כמו מאש זהו דת ומדינה. בשביל זה יש בית נבחרים ואם בית הנבחרים לא מגיע לתוצאות שאתה רוצה שיגיע אליהן מר אילן, זה אומר כנראה שני דברים-

   1. בבחירות הבאות אתה צריך לעשות מאמץ גדול יותר בשכנוע חברים ובני משפחה להצביע בעד המפלגה בה אתה תומך.

   2. כנראה שלמרבה ההפתעה, זה מה שהציבור רוצה. בפעם האחרונה שבדקתי איש לא הגיע לכנסת לאחר שעשה הפיכה צבאית. אז אם הוא שם, כנראה שהוא מייצג דעה מסויימת (גם כזו שלא זוכה לרוב בקרב גולשי "קפה דה מרקר").

    

   בברכת יום טוב לך ולכל הגולשים.

     14/10/09 18:55:

   צטט: ערן קידר 2009-10-14 17:50:36

   צטט: day trader 2009-10-14 14:49:54


   ישראל - מדינת היהודים לנצח נצחים ובירתה הנצחית - ירושלים !

   יהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה או שהתגייר !

   מי שלא מעוניין...יאללה ביי !

    

    

    

   שכחת לקחת את הכדורים הבוקר?

    

    מדהים !

    כשאני רואה תמונתם של האנשים אני מבין מדוע אינם מאמינים בבורא עולם...
    תראה איך אתה נראה...איש גלמוד וממורמר שמקבל את סיפוקו מאחורי מסך המחשב

    איכססס

     14/10/09 18:38:

   צטט: Shahar Ilan 2009-10-14 18:01:26

    מתי מחליפי טבעות? ומתי מיא תלבש שמלה לבנה?

    

    

   אני אמרתי לא לעשות את ההפקה עם התחפושות והכל?  רגוע

    

   מסיבת תחפושות זה תמיד נחמד...

    

    

     14/10/09 18:01:

   צטט: יוסי רוזנמן 2009-10-14 17:51:53

   צטט: עודד מ. 2009-10-14 16:55:01


   נישואים אזרחיים אינם יוצרים שום בעיה של ממזרות ואינם מצריכים הקמת ספרי יוחסין. אין שום סכנה של פילוג העם, גם לפי המחמירים שבפוסקים. כל הטיעונים האלו הם הונאה של המפלגות החרדיות שרוצות מונופול מטעמים אחרים לגמרי.

    

   Hear Hear!

    

   כרגע זה הפתרון היחיד, לא להתחתן, לא ברבנות ולא בחו"ל. רק לעשות חוזה אצל עורך דין. מכיוון שבכל מקרה המדינה הרגה בכוונה תחילה את רוב ההטבות לזוגות נשואים, אז זה כבר לא ממש משנה מהבחינה הזו.

    

   חתונה בחו"ל לא עוזרת מכיוון שנופלים למלתעות הרבנות בכל מקרה, אם רוצים להתגרש.

    

    

    

    מתי מחליפי טבעות? ומתי מיא תלבש שמלה לבנה?

     14/10/09 17:59:

   צטט: עודד מ. 2009-10-14 16:55:01


   נישואים אזרחיים אינם יוצרים שום בעיה של ממזרות ואינם מצריכים הקמת ספרי יוחסין. אין שום סכנה של פילוג העם, גם לפי המחמירים שבפוסקים. כל הטיעונים האלו הם הונאה של המפלגות החרדיות שרוצות מונופול מטעמים אחרים לגמרי.

    ביהודת הם לא יוצרים. לכת החרדית יש כללים חדשים שאין להם בהכרח קשר ליהדות.

    

     14/10/09 17:58:

   צטט: שייע שייע 2009-10-14 15:43:01


   ח"כ גילאון באמת אמר "כהני בעל ואשמורת" ? אולי אשתורת ?

    

    לא, טעות ההקלדה כולה שלי

    

     14/10/09 17:55:

   צטט: day trader 2009-10-14 14:49:54


   ישראל - מדינת היהודים לנצח נצחים ובירתה הנצחית - ירושלים !

   יהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה או שהתגייר !

   מי שלא מעוניין...יאללה ביי !

    

    

   לנצח, לנצח, זה זמן כה ארוך, פוּ...

   (שיר מתוך הסרט "פו הדוב")

    

    

     14/10/09 17:54:

   צטט: מיא 2009-10-14 06:57:42

   אני קוראת בזאת מעל במה פופולרית ונצפית זו של בלוגך לכל בני ישראל השפויים לא להתחתן ברבנות - גם אם הם מוגדרים במוחו הקודח של מישו יהודים כשרים, אלא לחתום על חוזה לחיים משותפים אצל עו"ד - ואם החתונה נורא חשובה להם, להתחתן בחו"ל - בקפריסין זה ממש ממש קל ונחמד. החרימו את הרבנות! אין לנו כל סיבה להכיר במוסד העבש הזה ולתת לו דריסת רגל בחיינו. פי מיליון יותר חשוב להסדיר בחוזה מקדים את כל ההיבטים של החיים המשותפים - ובעיקר את ההיבטים הכלכליים ושל משמורת הילדים במקרה של פרידה. אני למשל עשיתי את זה, ולכן לקח לי בדיוק שבועיים להתגרש - וגם זה כי התור בבית המשפט לענייני משפחה היה שבועיים. למעשה חתמנו על נייר אחד שהכין לנו חבר שלנו, עו"ד. אפילו לא היינו זקוקים לגישור. הכל היה כתוב. אני יודעת שאני סוטה מהנושא, אבל זה נורא נורא חשוב לנוכח אחוזי המתגרשים. קיצר, ברית הזוגיות זו כמובן בלוף, ומי שנותנים את הגושפנקה לממסד החרדי הם כל החילונים שעדיין מתחתנים אצלם. יאללה, מספיק. 

    

   הרשי לי לצטט אותך שוב, כדי שמה שכתבת יופיע פה עוד פעם אחת. בכלל, כל עניין הנישואין צריך להיות משהו רגשי בין שני אנשים וברגע שנוצרת שותפות בעלת אופי כלכלי (רכוש משותף, ילדים וכו') יש לעשות חוזה אצל עורך דין כמו כל שני שותפים במשק. את הצד הרוחני של העניין אפשר לפתור במסיבה מטורפת ובלי רב!! בכלל, מוסד הנישואין כמשהו שמעוגן בחוק ונשלט ע"י הממסד, הוא מוסד חולה ואנכרוניסטי וצריך שיפסיק להיות תקף במאה ה-21. מי שאוהב יאהב גם בלי אסמכתא של המדינה\ממסד דתי

     14/10/09 17:51:

   צטט: עודד מ. 2009-10-14 16:55:01


   נישואים אזרחיים אינם יוצרים שום בעיה של ממזרות ואינם מצריכים הקמת ספרי יוחסין. אין שום סכנה של פילוג העם, גם לפי המחמירים שבפוסקים. כל הטיעונים האלו הם הונאה של המפלגות החרדיות שרוצות מונופול מטעמים אחרים לגמרי.

    

   Hear Hear!

    

   כרגע זה הפתרון היחיד, לא להתחתן, לא ברבנות ולא בחו"ל. רק לעשות חוזה אצל עורך דין. מכיוון שבכל מקרה המדינה הרגה בכוונה תחילה את רוב ההטבות לזוגות נשואים, אז זה כבר לא ממש משנה מהבחינה הזו.

    

   חתונה בחו"ל לא עוזרת מכיוון שנופלים למלתעות הרבנות בכל מקרה, אם רוצים להתגרש.

    

    

     14/10/09 17:50:

   צטט: day trader 2009-10-14 14:49:54


   ישראל - מדינת היהודים לנצח נצחים ובירתה הנצחית - ירושלים !

   יהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה או שהתגייר !

   מי שלא מעוניין...יאללה ביי !

    

    

    

   שכחת לקחת את הכדורים הבוקר?
     14/10/09 16:55:

   נישואים אזרחיים אינם יוצרים שום בעיה של ממזרות ואינם מצריכים הקמת ספרי יוחסין. אין שום סכנה של פילוג העם, גם לפי המחמירים שבפוסקים. כל הטיעונים האלו הם הונאה של המפלגות החרדיות שרוצות מונופול מטעמים אחרים לגמרי.
     14/10/09 15:43:

   ח"כ גילאון באמת אמר "כהני בעל ואשמורת" ? אולי אשתורת ?
     14/10/09 15:18:

   צטט: day trader 2009-10-14 14:35:52

   צטט: מיא 2009-10-14 06:57:42

   אני קוראת בזאת מעל במה פופולרית ונצפית זו של בלוגך לכל בני ישראל השפויים לא להתחתן ברבנות - גם אם הם מוגדרים במוחו הקודח של מישו יהודים כשרים, אלא לחתום על חוזה לחיים משותפים אצל עו"ד - ואם החתונה נורא חשובה להם, להתחתן בחו"ל - בקפריסין זה ממש ממש קל ונחמד. החרימו את הרבנות! אין לנו כל סיבה להכיר במוסד העבש הזה ולתת לו דריסת רגל בחיינו. פי מיליון יותר חשוב להסדיר בחוזה מקדים את כל ההיבטים של החיים המשותפים - ובעיקר את ההיבטים הכלכליים ושל משמורת הילדים במקרה של פרידה. אני למשל עשיתי את זה, ולכן לקח לי בדיוק שבועיים להתגרש - וגם זה כי התור בבית המשפט לענייני משפחה היה שבועיים. למעשה חתמנו על נייר אחד שהכין לנו חבר שלנו, עו"ד. אפילו לא היינו זקוקים לגישור. הכל היה כתוב. אני יודעת שאני סוטה מהנושא, אבל זה נורא נורא חשוב לנוכח אחוזי המתגרשים. קיצר, ברית הזוגיות זו כמובן בלוף, ומי שנותנים את הגושפנקה לממסד החרדי הם כל החילונים שעדיין מתחתנים אצלם. יאללה, מספיק. 

    

   אני קורא מעל במה פופולרית ונצפית זו של בלוגך לכל בני ישראל השפויים לא לשים לב לדברי האישה שטן
   כאשר היצר הרע נכנס באדם הוא חוגג אצלו יופי יופי...וזהו המקרה העומד לפנינו והעונה לשם "ממא מיא".

   בואו נתפלל יחדיו שתמצא זיווג ונאסוף יחדיו כסף לכרטיס טיסה לחתונתה בקפריסין . (כיוון אחד)

    

    

    

    

    

    לא צריך להיות פסיכולוג גדול כדי לחשוד שאתה חצי מאוהב, ובמקרה של מיא בהחלט אפשר להבין אותך.

     14/10/09 15:09:

   צטט: ירון-ב 2009-10-14 13:55:18


   שחר,

   ח"כ רותם שאל אותך - מה התחליף לחוק זה, ולא היתה לי הזדמנות לשמוע את תשובתך (נראה לי שרשות הדיבור עברה ממך).

   מה היית עונה לו?

   ------------------------------

   בנוסף, לצערנו זה לא רק נעצר ברבנות.

   זוג שמתחתן לפי הצעת מיא, איננו מוכר כנשוי אלא ידועים בצבור, כחומר מבחינת רשויות המדינה או נתקל בבעיות כמו חוסר הנחה במוסדות, מימוש משכנתא וכדומה.

   כמו-כן, רובנו, החילונים, חוששים עדיין מלהימנע מנישואין מסורתיים, לצערנו.

   אחת המטרות האסטרטגיות של חדו"ש היא להגביר את השיח בנוושאי דת ומדינה כך שבמערכת הבחירות הבאות נושאי חופש דת ושוויון בנטל יהיו נושאים מרכזיים. הגיע הזמן שיפסיקו למכור לעולים לוקשים ויעבירו חוק נישואים אזרחיים אמיתי לכל. החרדים מוזמנים להנהיג ספרי יוחסין. כל מה שדרוש זו ממשלה שתשים בראש מעיניה מהפכה אזרחית. ממשלת שרון הלכה כברת דרך. צריך ללכת הלאה.

    

    

     14/10/09 15:05:

   צטט: אורה לב-רון 2009-10-14 13:41:02

   צטט: Shahar Ilan 2009-10-14 12:43:30

   צטט: אורה לב-רון 2009-10-14 12:18:46


   תיקונצ'יק - זה לא פוטר מהרבנות גם את הזוגות הנישאים.

   מי זכאי לברית זוגיות? מי ששני בני הזוג חסרי דת.

   מי זכאי להקרא חסר דת? מי שהרבנות אשרה שאינו יהודי.

   אם האדם אומר - אין לי דת

   והרבנות אומרת - פשפשנו ברשימותינו והיתה לך סבתא ברונקה שאפילו הגרמנים מצאו אותה ראויה לאושוויץף

   המדינה מקבלת את עמדת הרבנות.

    

    על פי הצעת החוק הנוכחית באמת אין פטור מרבנים. אבל במקור כל הרעיון של ברית הזוגיות היה שהרבנים אומרים: זה בלכל לא עסקנו.

    

    

    

   הכוונה במקור של מי? הכוונה של הרבנות זה לשים יד על כולם, וזה מה שקורה. אם אתה יהודי - אתה חייב לעבור דרכם; אם אתה לא יהודי - שוב, דרכם. ברצותם יכפו עליך להיות יהודי, וברצותם יעבירו אותך לאן שבא להם.

   במלים אחרות, חבל לבזבז אנרגיה על חוקים ופשרה אם הרבנות, כשאפשר לדלג עליהם. כמו שתלמידי הישיבה לא יבואו אלינו שנבדוק בציציותיהם (וטוב שכך) כדאי גם לנו לשמור על הציציות שלנו מחוץ לתחום. אם אתם לא בהתקף אמוק של הדתה, הדירו רגליים מהרבנות, ואת שאר חלקי הגוף גם.

    את הצעת חוק ברית הזוגיות הביאה למערכת הפוליטית ועדת בר-און, ועדה קואליציונית, שהקימה ממשלת הליכוד-שינוי- המפד"ל. הכוונה של חברי הועדה, שאחד מהם היה ח"כ לשעבר ניסן סלומיאנסקי מהמפד"ל היה ליצור תהליך שלרבנים לא יהיה בו כל עניין כיוון שלא יחשב נישואים.

     14/10/09 14:49:


   ישראל - מדינת היהודים לנצח נצחים ובירתה הנצחית - ירושלים !

   יהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה או שהתגייר !

   מי שלא מעוניין...יאללה ביי !

    

     14/10/09 14:35:

   צטט: מיא 2009-10-14 06:57:42

   אני קוראת בזאת מעל במה פופולרית ונצפית זו של בלוגך לכל בני ישראל השפויים לא להתחתן ברבנות - גם אם הם מוגדרים במוחו הקודח של מישו יהודים כשרים, אלא לחתום על חוזה לחיים משותפים אצל עו"ד - ואם החתונה נורא חשובה להם, להתחתן בחו"ל - בקפריסין זה ממש ממש קל ונחמד. החרימו את הרבנות! אין לנו כל סיבה להכיר במוסד העבש הזה ולתת לו דריסת רגל בחיינו. פי מיליון יותר חשוב להסדיר בחוזה מקדים את כל ההיבטים של החיים המשותפים - ובעיקר את ההיבטים הכלכליים ושל משמורת הילדים במקרה של פרידה. אני למשל עשיתי את זה, ולכן לקח לי בדיוק שבועיים להתגרש - וגם זה כי התור בבית המשפט לענייני משפחה היה שבועיים. למעשה חתמנו על נייר אחד שהכין לנו חבר שלנו, עו"ד. אפילו לא היינו זקוקים לגישור. הכל היה כתוב. אני יודעת שאני סוטה מהנושא, אבל זה נורא נורא חשוב לנוכח אחוזי המתגרשים. קיצר, ברית הזוגיות זו כמובן בלוף, ומי שנותנים את הגושפנקה לממסד החרדי הם כל החילונים שעדיין מתחתנים אצלם. יאללה, מספיק. 

    

   אני קורא מעל במה פופולרית ונצפית זו של בלוגך לכל בני ישראל השפויים לא לשים לב לדברי האישה שטן
   כאשר היצר הרע נכנס באדם הוא חוגג אצלו יופי יופי...וזהו המקרה העומד לפנינו והעונה לשם "ממא מיא".

   בואו נתפלל יחדיו שתמצא זיווג ונאסוף יחדיו כסף לכרטיס טיסה לחתונתה בקפריסין . (כיוון אחד)

    

    

    

    

     14/10/09 14:10:
   אני שנים אומר שאם עשרות אלפי זוגות פשוט יחיו יחד יביאו ילדים בלי להפריע לרבנות בעבודת הקודש שהם עושים בשמירת הכשרות והפעלת המקוואות על מנת שנשים טהורות תוכלנה לשכב עם בעליהם ולקיים מצוות פרו ורבו ומלאו את הארץ (אלוהים גם יתן הסעד גם כן) יווצר מצב בו לדתיים יהיה בעיה הלכתית כשהם ירצו להתחתן עם על הילדים להורים הלא נשואים האלו. הם יתחננו לחוקק חוק חתונות אלטרנטוויות. אבל כמו בשיר שנכון שוב ושוב "הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם"
     14/10/09 14:07:

   צטט: ירון-ב 2009-10-14 13:55:18


   שחר,

   ח"כ רותם שאל אותך - מה התחליף לחוק זה, ולא היתה לי הזדמנות לשמוע את תשובתך (נראה לי שרשות הדיבור עברה ממך).

   מה היית עונה לו?

   ------------------------------

   בנוסף, לצערנו זה לא רק נעצר ברבנות.

   זוג שמתחתן לפי הצעת מיא, איננו מוכר כנשוי אלא ידועים בצבור, כחומר מבחינת רשויות המדינה או נתקל בבעיות כמו חוסר הנחה במוסדות, מימוש משכנתא וכדומה.

   כמו-כן, רובנו, החילונים, חוששים עדיין מלהימנע מנישואין מסורתיים, לצערנו.

   אל תדאג, לאף אחד אין זכות לבחור גם לפי החוק החדש.

   מי שיהודי - רק ברבנות;

   מי שלדעתם לא יהודי - רק עם מישהו מכת שלו;

   ככה שאתה פטור מלבחור.

    

     14/10/09 13:55:


   שחר,

   ח"כ רותם שאל אותך - מה התחליף לחוק זה, ולא היתה לי הזדמנות לשמוע את תשובתך (נראה לי שרשות הדיבור עברה ממך).

   מה היית עונה לו?

   ------------------------------

   בנוסף, לצערנו זה לא רק נעצר ברבנות.

   זוג שמתחתן לפי הצעת מיא, איננו מוכר כנשוי אלא ידועים בצבור, כחומר מבחינת רשויות המדינה או נתקל בבעיות כמו חוסר הנחה במוסדות, מימוש משכנתא וכדומה.

   כמו-כן, רובנו, החילונים, חוששים עדיין מלהימנע מנישואין מסורתיים, לצערנו.

     14/10/09 13:52:


   שחר,

   ח"כ רותם שאל אותך - מה התחליף לחוק זה, ולא היתה לי הזדמנות לשמוע את תשובתך (נראה לי שרשות הדיבור עברה ממך).

   מה היית עונה לו?

   ------------------------------

   בנוסף, לצערנו זה לא רק נעצר ברבנות.

   זוג שמתחתן לפי הצעת מיא, איננו מוכר כנשוי אלא ידועים בצבור, כחומר מבחינת רשויות המדינה או נתקל בבעיות כמו חוסר הנחה במוסדות, מימוש משכנתא וכדומה.

   כמו-כן, רובנו, החילונים, חוששים עדיין מלהימנע מנישואין מסורתיים, לצערנו.

     14/10/09 13:43:

   אכן, שיטת השלבים.

   קודם היינו אנוסים להיות יהודים, על פי החלטת הרבנות;

   עכשיו אנוסים להיות חסרי דת לפי החלטת הרבנות

   ובסוף נהיה אנוסים להיות או לא להיות לפי החלטת הרבנות.

     14/10/09 13:41:

   צטט: Shahar Ilan 2009-10-14 12:43:30

   צטט: אורה לב-רון 2009-10-14 12:18:46


   תיקונצ'יק - זה לא פוטר מהרבנות גם את הזוגות הנישאים.

   מי זכאי לברית זוגיות? מי ששני בני הזוג חסרי דת.

   מי זכאי להקרא חסר דת? מי שהרבנות אשרה שאינו יהודי.

   אם האדם אומר - אין לי דת

   והרבנות אומרת - פשפשנו ברשימותינו והיתה לך סבתא ברונקה שאפילו הגרמנים מצאו אותה ראויה לאושוויץף

   המדינה מקבלת את עמדת הרבנות.

    

    על פי הצעת החוק הנוכחית באמת אין פטור מרבנים. אבל במקור כל הרעיון של ברית הזוגיות היה שהרבנים אומרים: זה בלכל לא עסקנו.

    

    

    

   הכוונה במקור של מי? הכוונה של הרבנות זה לשים יד על כולם, וזה מה שקורה. אם אתה יהודי - אתה חייב לעבור דרכם; אם אתה לא יהודי - שוב, דרכם. ברצותם יכפו עליך להיות יהודי, וברצותם יעבירו אותך לאן שבא להם.

   במלים אחרות, חבל לבזבז אנרגיה על חוקים ופשרה אם הרבנות, כשאפשר לדלג עליהם. כמו שתלמידי הישיבה לא יבואו אלינו שנבדוק בציציותיהם (וטוב שכך) כדאי גם לנו לשמור על הציציות שלנו מחוץ לתחום. אם אתם לא בהתקף אמוק של הדתה, הדירו רגליים מהרבנות, ואת שאר חלקי הגוף גם.

     14/10/09 12:46:

   צטט: enhn 2009-10-14 12:29:59

   צטט: מיא 2009-10-14 06:57:42

   אני קוראת בזאת מעל במה פופולרית ונצפית זו של בלוגך לכל בני ישראל השפויים לא להתחתן ברבנות - גם אם הם מוגדרים במוחו הקודח של מישו יהודים כשרים, אלא לחתום על חוזה לחיים משותפים אצל עו"ד - ואם החתונה נורא חשובה להם, להתחתן בחו"ל - בקפריסין זה ממש ממש קל ונחמד. החרימו את הרבנות! אין לנו כל סיבה להכיר במוסד העבש הזה ולתת לו דריסת רגל בחיינו. פי מיליון יותר חשוב להסדיר בחוזה מקדים את כל ההיבטים של החיים המשותפים - ובעיקר את ההיבטים הכלכליים ושל משמורת הילדים במקרה של פרידה. אני למשל עשיתי את זה, ולכן לקח לי בדיוק שבועיים להתגרש - וגם זה כי התור בבית המשפט לענייני משפחה היה שבועיים. למעשה חתמנו על נייר אחד שהכין לנו חבר שלנו, עו"ד. אפילו לא היינו זקוקים לגישור. הכל היה כתוב. אני יודעת שאני סוטה מהנושא, אבל זה נורא נורא חשוב לנוכח אחוזי המתגרשים. קיצר, ברית הזוגיות זו כמובן בלוף, ומי שנותנים את הגושפנקה לממסד החרדי הם כל החילונים שעדיין מתחתנים אצלם. יאללה, מספיק. 

    

    קודם כל אני לגמרי מסכימה איתך בעניין הרבנות ובכל זאת יש לי בעיה עם ההצעה שלך (לא מוסרית, אלא טכנית)-

    

   עד כמה שידוע לי, גם מי שמתחתן בקפריסין לא בהכרח יימנע מהרבנות אם ירצה להתגרש כל עוד שני בני הזג יהודים.. במקרה שלך אולי זה עבד כי לא הייתם "באמת נשואים" בזכות המסמך שחתמתם עליו, לא? עד כמה שידוע לי הרבנות היא אחראית בלעדית על נישואין וגירושין מבחינת החוק ורק כאשר היא מותתרת על זכותה ביהמ"ש זכאי לעשות זאת. למשל, בחורה לא יהודיה שאני מכירה הייתה נשואה ליהודי ורק אחרי שהרבנות וויתרה על זכותה לגרש אותה, ביהמ"ש קיבל את הזכות (מה שכמובן לקח חודשים רבים לקבל). והיא אפילו לא יהודייה!

   והבעיה היא אקוטית במיוחד למי שרוצה להינשא בשנית - אז הרבנות לא מקבלת את גירושיו,אם לא נעשו דרכה, אפילו כשמלכתחילה לא הייתה מקבלת את נישואיו כיוון שלא נעשו דרכה. ואז צריכים אנשים להתגרש בשנית...

   שומעים כל הזמן על סיפורי זוועות של נשים מחבר העמים לשעבר שפתאום היו צריכות לגרד את הבעל שלהן ולהתגרש ממנו שוב כאן. אולי זו בעצם אגדה אורבנית? ובכל זאת העקרון נשאר...

    

   אם בעצם אני בכלל טועה, אני אשמח מאד שתתקנו אותי!

    

    את צודקת לגמרי. ברגע שהכרזת על עצמך כנשוי נכנסת למלתעות הרבנות. מיא פתרה את הבעיה כשלא באמת התחתנה אלא יצרה מצב של מעין ידועים בציבור מעוגנים בהסכם משפטי.אגב, גם טקס נישואים רפורמי, קונסרביטבי או חילוני שלא ילווה בנישואים אזרחיים, יאפשר בסיכוי סביר פטור מרבנות (כדי להתערב, בית הדין הרבני יצטרך להכיר בטקס). ועורך דין היה אומר: יודגש. זה אינו יעוץ משפטי.

    

     14/10/09 12:43:

   צטט: אורה לב-רון 2009-10-14 12:18:46


   תיקונצ'יק - זה לא פוטר מהרבנות גם את הזוגות הנישאים.

   מי זכאי לברית זוגיות? מי ששני בני הזוג חסרי דת.

   מי זכאי להקרא חסר דת? מי שהרבנות אשרה שאינו יהודי.

   אם האדם אומר - אין לי דת

   והרבנות אומרת - פשפשנו ברשימותינו והיתה לך סבתא ברונקה שאפילו הגרמנים מצאו אותה ראויה לאושוויץף

   המדינה מקבלת את עמדת הרבנות.

    

    על פי הצעת החוק הנוכחית באמת אין פטור מרבנים. אבל במקור כל הרעיון של ברית הזוגיות היה שהרבנים אומרים: זה בלכל לא עסקנו.

    

    

     14/10/09 12:29:

   צטט: מיא 2009-10-14 06:57:42

   אני קוראת בזאת מעל במה פופולרית ונצפית זו של בלוגך לכל בני ישראל השפויים לא להתחתן ברבנות - גם אם הם מוגדרים במוחו הקודח של מישו יהודים כשרים, אלא לחתום על חוזה לחיים משותפים אצל עו"ד - ואם החתונה נורא חשובה להם, להתחתן בחו"ל - בקפריסין זה ממש ממש קל ונחמד. החרימו את הרבנות! אין לנו כל סיבה להכיר במוסד העבש הזה ולתת לו דריסת רגל בחיינו. פי מיליון יותר חשוב להסדיר בחוזה מקדים את כל ההיבטים של החיים המשותפים - ובעיקר את ההיבטים הכלכליים ושל משמורת הילדים במקרה של פרידה. אני למשל עשיתי את זה, ולכן לקח לי בדיוק שבועיים להתגרש - וגם זה כי התור בבית המשפט לענייני משפחה היה שבועיים. למעשה חתמנו על נייר אחד שהכין לנו חבר שלנו, עו"ד. אפילו לא היינו זקוקים לגישור. הכל היה כתוב. אני יודעת שאני סוטה מהנושא, אבל זה נורא נורא חשוב לנוכח אחוזי המתגרשים. קיצר, ברית הזוגיות זו כמובן בלוף, ומי שנותנים את הגושפנקה לממסד החרדי הם כל החילונים שעדיין מתחתנים אצלם. יאללה, מספיק. 

    

    קודם כל אני לגמרי מסכימה איתך בעניין הרבנות ובכל זאת יש לי בעיה עם ההצעה שלך (לא מוסרית, אלא טכנית)-

    

   עד כמה שידוע לי, גם מי שמתחתן בקפריסין לא בהכרח יימנע מהרבנות אם ירצה להתגרש כל עוד שני בני הזג יהודים.. במקרה שלך אולי זה עבד כי לא הייתם "באמת נשואים" בזכות המסמך שחתמתם עליו, לא? עד כמה שידוע לי הרבנות היא אחראית בלעדית על נישואין וגירושין מבחינת החוק ורק כאשר היא מותתרת על זכותה ביהמ"ש זכאי לעשות זאת. למשל, בחורה לא יהודיה שאני מכירה הייתה נשואה ליהודי ורק אחרי שהרבנות וויתרה על זכותה לגרש אותה, ביהמ"ש קיבל את הזכות (מה שכמובן לקח חודשים רבים לקבל). והיא אפילו לא יהודייה!

   והבעיה היא אקוטית במיוחד למי שרוצה להינשא בשנית - אז הרבנות לא מקבלת את גירושיו,אם לא נעשו דרכה, אפילו כשמלכתחילה לא הייתה מקבלת את נישואיו כיוון שלא נעשו דרכה. ואז צריכים אנשים להתגרש בשנית...

   שומעים כל הזמן על סיפורי זוועות של נשים מחבר העמים לשעבר שפתאום היו צריכות לגרד את הבעל שלהן ולהתגרש ממנו שוב כאן. אולי זו בעצם אגדה אורבנית? ובכל זאת העקרון נשאר...

    

   אם בעצם אני בכלל טועה, אני אשמח מאד שתתקנו אותי!

     14/10/09 12:18:


   תיקונצ'יק - זה לא פוטר מהרבנות גם את הזוגות הנישאים.

   מי זכאי לברית זוגיות? מי ששני בני הזוג חסרי דת.

   מי זכאי להקרא חסר דת? מי שהרבנות אשרה שאינו יהודי.

   אם האדם אומר - אין לי דת

   והרבנות אומרת - פשפשנו ברשימותינו והיתה לך סבתא ברונקה שאפילו הגרמנים מצאו אותה ראויה לאושוויץף

   המדינה מקבלת את עמדת הרבנות.

    

     14/10/09 12:15:

   צטט: גיא-ג 2009-10-14 11:48:24

   השאלה החשובה היא מיהו חסר דת - באופן טבעי התשובה לכך צריכה להיות נתונה להחלטה פרטית של כל אחד ובעצם אפשר לטעון שמי שאינו דתי הוא חסר דת.

   חסר דת לא חייב להתנגש עם הגדרה לאומית או תרבותית יהודית - אני רואה את עצמי כיהודי וכחסר דת.

   הגדרת החילונים כציבור חסר דת ולכן לא כפוף לסמכות הרבנות יכולה להיות הישג שהוא הרבה מעבר לחוק הזה.

   אני מניח שלפי הצעת החוק הגדרת חסר דת אינה ניתנת לאדם עצמו אלא לרבנות וכאן שורש המילכוד.

    

    שורש המלכוד הוא החוק המוגבל בצורה גזענית. הגדרת חסר הדת היא בעיני רק אחד הענפים של המלכוד ולא השורש.

     14/10/09 12:14:

   צטט: אבי - אמיתי 2009-10-14 08:35:46


   זה החוק שבו תנתן לרבנים חרדיים הסמכות לאשר נישואין של גויים?.......

    

    מה רע? קצת הרחבת אופקים

     14/10/09 11:48:

   השאלה החשובה היא מיהו חסר דת - באופן טבעי התשובה לכך צריכה להיות נתונה להחלטה פרטית של כל אחד ובעצם אפשר לטעון שמי שאינו דתי הוא חסר דת.

   חסר דת לא חייב להתנגש עם הגדרה לאומית או תרבותית יהודית - אני רואה את עצמי כיהודי וכחסר דת.

   הגדרת החילונים כציבור חסר דת ולכן לא כפוף לסמכות הרבנות יכולה להיות הישג שהוא הרבה מעבר לחוק הזה.

   אני מניח שלפי הצעת החוק הגדרת חסר דת אינה ניתנת לאדם עצמו אלא לרבנות וכאן שורש המילכוד.

     14/10/09 08:35:

   זה החוק שבו תנתן לרבנים חרדיים הסמכות לאשר נישואין של גויים?.......
     14/10/09 07:33:

   צטט: שלמה (חוני) בוקלין. 2009-10-14 07:12:53


   ראשית,

   אני תומך בפה מלא בהצעה של מיא שהגיבה מעליי.

   תצביעו ברגליים .

    

   שנית,

   כבר אמרו את זה קודם,

   "גמל , זה חמור שוועדה עיצבה".

   מרוב הניסיון לסבר את כולם יצא חוק שלא מועיל לאף אחד.

   לא מביא תועלת? בפוליטיקה  הישראלית  המטרה העיקרית של רוב הועדות היא להרוויח זמן. על ברית הזוגיות הרוויחו כבר חמש שנים. מה רע?

    

     14/10/09 07:31:

   צטט: מיא 2009-10-14 06:57:42

   אני קוראת בזאת מעל במה פופולרית ונצפית זו של בלוגך לכל בני ישראל השפויים לא להתחתן ברבנות - גם אם הם מוגדרים במוחו הקודח של מישו יהודים כשרים, אלא לחתום על חוזה לחיים משותפים אצל עו"ד - ואם החתונה נורא חשובה להם, להתחתן בחו"ל - בקפריסין זה ממש ממש קל ונחמד. החרימו את הרבנות! אין לנו כל סיבה להכיר במוסד העבש הזה ולתת לו דריסת רגל בחיינו. פי מיליון יותר חשוב להסדיר בחוזה מקדים את כל ההיבטים של החיים המשותפים - ובעיקר את ההיבטים הכלכליים ושל משמורת הילדים במקרה של פרידה. אני למשל עשיתי את זה, ולכן לקח לי בדיוק שבועיים להתגרש - וגם זה כי התור בבית המשפט לענייני משפחה היה שבועיים. למעשה חתמנו על נייר אחד שהכין לנו חבר שלנו, עו"ד. אפילו לא היינו זקוקים לגישור. הכל היה כתוב. אני יודעת שאני סוטה מהנושא, אבל זה נורא נורא חשוב לנוכח אחוזי המתגרשים. קיצר, ברית הזוגיות זו כמובן בלוף, ומי שנותנים את הגושפנקה לממסד החרדי הם כל החילונים שעדיין מתחתנים אצלם. יאללה, מספיק. 

   את כמובן לגמרי צודקת. 

    

   מצד שני, האם רק בגלל זה סרבת להצעת הנישואים של הכוזרי?

    

   ובקישור הזה אפשר לראות את מיא האחת והיחידה שאין שניה לה, מקבלת הצעת חוזה רומנטית.

    

     14/10/09 07:12:


   ראשית,

   אני תומך בפה מלא בהצעה של מיא שהגיבה מעליי.

   תצביעו ברגליים .

    

   שנית,

   כבר אמרו את זה קודם,

   "גמל , זה חמור שוועדה עיצבה".

   מרוב הניסיון לסבר את כולם יצא חוק שלא מועיל לאף אחד.

     14/10/09 06:57:
   אני קוראת בזאת מעל במה פופולרית ונצפית זו של בלוגך לכל בני ישראל השפויים לא להתחתן ברבנות - גם אם הם מוגדרים במוחו הקודח של מישו יהודים כשרים, אלא לחתום על חוזה לחיים משותפים אצל עו"ד - ואם החתונה נורא חשובה להם, להתחתן בחו"ל - בקפריסין זה ממש ממש קל ונחמד. החרימו את הרבנות! אין לנו כל סיבה להכיר במוסד העבש הזה ולתת לו דריסת רגל בחיינו. פי מיליון יותר חשוב להסדיר בחוזה מקדים את כל ההיבטים של החיים המשותפים - ובעיקר את ההיבטים הכלכליים ושל משמורת הילדים במקרה של פרידה. אני למשל עשיתי את זה, ולכן לקח לי בדיוק שבועיים להתגרש - וגם זה כי התור בבית המשפט לענייני משפחה היה שבועיים. למעשה חתמנו על נייר אחד שהכין לנו חבר שלנו, עו"ד. אפילו לא היינו זקוקים לגישור. הכל היה כתוב. אני יודעת שאני סוטה מהנושא, אבל זה נורא נורא חשוב לנוכח אחוזי המתגרשים. קיצר, ברית הזוגיות זו כמובן בלוף, ומי שנותנים את הגושפנקה לממסד החרדי הם כל החילונים שעדיין מתחתנים אצלם. יאללה, מספיק. 

   פרופיל

   Shahar Ilan
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   פיד RSS

   ארכיון