כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  העסקים של אהוד ברק עם סבי מיוניס

  6 תגובות   יום ראשון, 18/10/09, 12:26

    בעיתון הבריטי טלגרף מופיעה ידיעה מיוני 2006 בה מדווח כי קרן הגידור CMA בבעלות סבי מיוניס גיסה 500 מיליון דולר וכי בין חברי מועצת המנהלים שלה נמצא ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק.

  CMA's board of directors included Ehud Barak, the former prime minister of Israel"

   

  בפגישה של ברק עם הבלוגרית האפינגטון השתתפו גם איש העסקים מאיר בראל והחבר היווני סבי מיוניס. נחום ברנע מתאר את  סבי מיוניס  בטורו בידיעות אחרונות מה 16.10 , המתיחס לפרשת האפינגטון, "כאיש העסקים שאירח את שניהם ( ברק והאפינגטון ).

   

  בחיפוש קצר בגוגל איתרתי את החבר היווני סבי מיוניס כמי שמינה ביולי 2002 את אהוד ברק ואת מאיר בראל למועצת היועצים של חברת CMA שסבי מיוניס הוא אחד ממיסדיה. מכאן שההכרות של ברק עם סבי מיוניס היא ארוכה והדוקה. בחשיפה של עיתון הארץ מה 9.10 נכתב כי מאיר בראל מינה את ברק גם כיועץ בקרן סטאר ונצ'אר שהוא אחד מבעליה.

   

  מועצת היועצים של CMA אמורה היתה להיפגש פעמיים בשנה וליעץ על מגמות בתחומים גאו פוליטיים ואסטרטגיית השקעות. סבי מיוניס מוסיף בהודעה לעיתונות שהתפרסמה לרגל המינוי, כי זהו כבוד גדול לחברה שחבורה כה מכובדת של מקצוענים קיבלה את ההזמנה והצטרפה למועצת היועצים.

   

  בתחקיר עיתון הארץ נחשף כי ברק העביר חלק מעסקיו לבנותיו וכי בעסקים אלו היתה תנועת כספים גם לאחר מינויו כשר. הוועדה לביקורת המדינה של הכנסת אמורה לדון בנושא הזה בקרוב בעקבות פניה של ח"כ חסון.

   

  ברק נפגש עם הגברת האפינגטון ערב נסיעתו לוושינגטון לפגישות מדיניות חשובות. סבי מיוניס והגברת האפינגטון הם ממוצא יווני. אני מניח שסבי מיוניס זקוק לגברת האפינגטון יותר משהיא זקוקה לו. הגברת האפינגטון היא סלאב ידוע בוושינגטון.  האם החנופה למשטרו של אובמה והיהירות כלפי ממשל בוש מסבירים את התבטאותו האומללה של ברק כלפי בוש? ומה ברק עושה עם אנשי העסקים עמם עבד בעבר?

   

  בטורו ביום ו ה  16.10 בידיעות אחרונות אכן מתנצל נחום ברנע בחצי פה על דבריו הבוטים כלפי הבלוגרים אך ממשיך בנימת הזלזול בגברת האפינגטון. הוא אומר בין השאר: " התמלאתי קינאה , הענף של התקשורת בו אני עובד חסר אותו סוג של לוקאל פטריוטיזים.רשמתי לפני שכל מי שביקש ממני תגובה לתגובות והיו רבים נשמע נשמע כבן 20, מקסימום 25 . מר ברנע תודה על המחמאה.


  ברנע מנסה לשפר עמדות בזיגזוג טכני על משמעות הבלוג והפוסט, הוא טוען שהיה מכתב של עוזרו של ברק ב 4.10 שאולי לא הגיע ליעד ("נפלאות דרכי המייל"). הוא גם מנסה להשתמש בטענת האוף-דה רקורד שאינה רלבנטית כאן (אגב למען הדיוק ,בארוחה השתתפו ששה אנשים ושני מאבטחים שעמדו ולא אכלו ולא עשרה אנשים כפי שכותב ברנע, רק למען הדיוק).

   

  כשברנע רוצה הוא גם יודע להציג בטורו מכתבים ודואל"ים כהוכחה לטענותיו, כך לפחות היה בעבר. הוא פנה לתגובה רק לאחר הפרסום הראשון (זה כנראה לא מה שהוא מלמד בקורס לעתונאות)  ואני מניח כי אילמלא התגובות הנזעמות של הבלוגרים לא היינו זוכים להתיחסות השבוע.

   

  הוא ממשיך ללעוג להאפינגטון וטוען שהיא לא מרק טווין ולא אנה פרנק. מר ברנע גם אתה לא.

  למרות שברנע לועג לגברת האפינגטון , הוא זכה בשנתיים האחרונות ליותר מעשרה ציטוטים באתר שלה ובין השאר מכנים אותו שם עיתונאי מצויין, בעל טור בולט בישראל(Nahum Barnea, Israel's finest journalist, Nahum Barnea, a prominent Israeli columnist, wrote in the Yediot Ahronot daily. וכו... .

   

  למרות שהכתבה התפרסמה ב 22.9 והגברת האפינגטון שהתה בישראל כשבוע ימים ונפגשה גם עם הנשיא פרס וחזרה לארה"ב רק ב . 28.9. לברק לקח 18 יום להגיב דרך ברנע. מוזר? 

   

   

  ברנע התחיל לפשפש בדבריו רק אחרי שכתב שהגברת האפינגטון משקרת, ההתקפה חסרת הרסן על הבלוגים בעולם (רק לאחרונה ראיתי את הסרט האמיתי "ג'ולי וג'וליה", על הבלוגרית ג'ולי שכתבה ספר רב מכר ועכשיו הסרט שובר הקופות), והתגובות הנזעמות מצד בלוגרים מובילים בארץ כמו דבורית שרגל.

   

  הוא פנה לסבי מיוניס, המארח של הארוחה לדבריו, רק אחרי הפרסום הראשון והשאיר לו הודעה קולית. סבי מיוניס משום מה לא הגיב להודעה הקולית. את תגובת גברת האפינגטון הוא לקח מהאתר של דבורית שרגל  מבלי לציין את השם של האתר.

   

  הוא ממשיך ללעוג לגברת האפינגטון, למרות שהוכרזה לא מזמן על ידי הטיימס בין מאה האנשים המשפיעים ביותר בארה"ב. 


  הזלזול והלעג של ברנע מלמדים אולי על החולשות  שלו בנושאי תקשורת אלקטרונית ויחסי ציבור בעידן המודרני. ברנע וברק קילקלו והרבה, למאמצי ההסברה של ישראל בארה"ב ודווקא בתקופה כה קשה לישראל.

   

  הפוסט מורטום לפרשה כפי שמכנה אותה ברנע, היא כי ברק נחשף בפאן הישן של התנהגותו היהירה והתנהלותו מעוררת השאלות עם אנשי עסקים. מר ברנע למד שיעור בעיתונות וגם בבלוגוספהרה. הוא עדיין מפגר מאוד בידע שיש לו על התפתחות האינטרנט, המחשבים, הרשתות החברתיות והתקשורת האלקטרונית , אבל הוא קיבל שיעור חשוב והוא גם אינו מתעלם מברק הנהנתן בפאריז.

   

  למי יש הסברים ? 
  דרג את התוכן: