כותרות TheMarker >
  ';

  שינויים בהרגלי הצמיחה

  התחלתי לכתוב במרץ 2007, זה התחיל די כואב, אחר כך זה קצת נרגע, לאט לאט התרגלתי, ועכשיו אני גם נהנה מזה. תהנו :)

  עמית

  פוסטים אחרונים

  ארכיון

  מישהו למות איתו

  8 תגובות   יום שלישי, 20/10/09, 17:28

  מי זה הגולדסטון הזה? הרשומה הזו נכתבה בינואר האחרון על עופרת יצוקה. אומרים שלא מספיק שיתפנו פעולה, אומרים שאולי אם היינו יותר משתפים פעולה אז אולי שוב פעם? כן או לא גולדסטון ועם כל המסביב, אני שוב מקדיש את הרשומה הזו למדינת ישראל. נו טוב, וגם לגולדסטון.

   

  המקור: http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1406807

   

  אחמד הוא ילד בן שבע ממחנה הפליטים אל בורייג`. יש לו עוד שלושה אחים ואחיות, והורים. אחמד מדי פעם יוצא לשחק אחרי הצהריים עם כל מיני חברים שלו מהמחנה. לפני איזה שבוע וחצי דפקו למשפחה של אחמד אנשים מפחידים כאלה עם רובים ואמרו להם שהולכים לחפור להם בור גדול בלמטה של הבית. ואם הם לא יסכימו אז הלך עליהם.

   

  אתמול הוא יצא כהרגלו לשחק עם חברים שלו. הוא יכל לשמוע הדי פיצוצים מרחוק, ועוד לא ממש הבין מה זה אומר. הוא כנראה גם לא ממש הבין מה קורה שם למטה אצלו בבית שלו, ואיך יש כל כך הרבה חול שיוצא מן הבית. לא נורא כי עכשיו אמא שלו אמרה לו ללכת לשחק בחוץ, כי לא ממש כדאי שיהיה קרוב לבית.... בדרך אל החברים שלו אחמד שומע עוד ועוד קולות של ירי. אחמד מתחיל הפעם באמת לפחד.

   

  אחמד מגביר את הקצב אבל לפתע מישהו ממש מפחיד לופת אותו מאחור, תופס אותו בחוזקה ולוקח אותו בריצה לפינה של הרחוב. אחמד צועק והמישהו הזה הוא איש גדול כזה, הוא צורח על אחמד שישתוק, תופס אותו חזק חזק. אחמד מנוטרל ולא יכול לזוז. אחמד מתחיל להתנשף, לבכות, אבל כבר כלום לא ממש עוזר לו. הם מגיעים לפינה של הרחוב. האיש עם הרובה זורק אותו על הרצפה, הם יורים שם עוד כל מיני אנשים עם רובים כל הזמן בחיילים מישראל, ויש עוד לפחות חמישה ילדים שם כמו אחמד, שזרוקים שם ליד החמושים בפינה של הרחוב.

   

  הילדים ממש נמצאים שם בתוך הקרב, רגע רגע...איך קוראים לזה? "אה כן.... "מגן אנושי" הם כאילו מסתירים את "החמושים" ואם מישהו יחטוף קודם, ניחשתם יפה - אחמד והילדים.

  חולפות דקות ארוכות של ירי עד שנוחת הפגז. אחמד נהרג במקום (ואיזה מזל שאמא שלחה אותו לשחק בחוץ.....) איתו נהרגים עוד ילד ושלושה חמושים גם. החמושים הנותרים בורחים, את הגופות של הילדים הם משאירים מאחורה, ילד אחד נשאר לגסוס עד שהוא מת לבסוף, והילד הנותר זוחל לכיוון הרחוב קטוע רגליים, אבל אז הוא מייד נורה על ידי איש חמוש אחר שעובר שם - כי אז הם יאשימו את ישראל וזה יותר נוח, כי עוד ילד הרוג ביו טיוב מצטלם נהדר.

   

  מהצד השני יש את ניר, ילד בן שש משדרות. ניר בחיים תודה לאל. אוכל קסאמים לארוחת בוקר, ואת סיפור הלילה טוב שלו מחליף "צבע אדום". כך מתגלגלת לה השגרה של ניר כבר מאז שהוא נולד. אבל עזבו ניר ישראלי וזה לא מעניין שבשמונה השנים האחרונות ככה החיים שלו נראים. נכון? כאילו אנחנו מדינה מתוקנת, יש לנו אף-16 וצבא חזק, יש לנו הייטק, יש לנו בתים, יש לנו הכל בעצם כמו לכל מדינה מערבית. סליחה? בטחון??? מה זה בכלל? לא נורא תחטפו קסאם פעם ב.... שבו בשקט ותשתקו.

   

  זה לא בלוג פוליטי אתם וודאי יודעים, כבר איזה חודש לא הייתי כאן. זה לא שהייתי מגויס או משהו, פשוט צפיתי כמו כולם בתמונות, וראיתי גם את הזוועות שהעלו ליו טיוב - והמראות אכן קשים. אחמד וניר הם רק דמויות של בלוג, אבל לצערי אחמד וניר הם מודל די שכיח, ויש המון כמוהם לצערנו. לאף ילד לא מגיע למות לא מפגז, לא מקסאם, לא מגראד, לא מאוטובוס שמתופצץ ולא ממחבל מתאבד. יפה אמרו קברניטי המדינה שלנו שאנחנו לא באמת נלחמים נגד הפלשתינאים אלא נגד החמאס. מה זה ארגון טרור? כי נראה לי שהעזתים בחרו בהם? או שהחמאס השתלט על הרצועה בכוח? מממ... אני נזכר שבחמאס אפילו ניסו לחוקק כל מיני חוקים קצת לפני שהתחילה המלחמה, כמו להוריד את הידיים לגנבים, מלקות לשיכורים, ואולי לא היה לוקח הרבה זמן שהיו מכריחים את הנשים לחבוש בורקות. איראן-אפגניסטן כבר אמרנו?

   

  חמאס הוא ארגון טרור בדיוק כמו אל-קעיידה, האחים המוסלמים, חיזבאללה והיריעה קצרה מלהכיל. הטרור הוא כבר מזמן לא נחלתה הבלעדית של ישראל. ואולי את זה העולם מבין אבל לא באמת מפנים. זכורה לי התקפה אחת גדולה במנהטן, משהו עם מטוסי נוסעים ואיזה מרכז סחר בין לאומי אבל זה היה ממש מזמן. ואפילו זכורה לי אחת בהודו לא כזה מזמן. יש עוד מלא מלא טרור בעולם. ולצערי אני עדיין חושב שמספר הפיגועים כבר גבוה פי כמה ממספר האירגונים שקיימים - ובסוף? אחמד וניר משלמים את המחיר.

   

  הנייה ושאר העכברושים בחבורה עם כל הדם על הידיים שלהם, הם זוחלים החוצה מהמחילות שלהם. "הגיבורים הפלשתינאים", וממשיכים לאיים, ומבטיחים שימשיכו להבריח נשק. טוב הנייה ספר לנו משהו שאנחנו לא יודעים? נגיד אולי שאתה פרטנר? חחח....אז מה אם בדרך הם תורידו כמה ילדים? יש מלא סרטים שמראים בדיוק כבר באיזו מומחיות החמאס חוטף ילדים, ממלכד בתים, וחוטף ומחרב כל מה שנקרה לו בדרך. חיי אדם? מה זה בכלל? ולמה אנחנו (תודה לאל) לא מראים את הגופות וההרוגים שלנו בתקשורת?

   

  הם אומרים שאנחנו לא הומניטריים... אם הייתי בצד השני הייתי מת לאויב כמו ישראל, באמת.

  רק צבא הומניטרי מפזר כרוזים לאנשים כדי שיפנו את הבתים שלהם. אבל רק החמאס לא נותן להם באמת לברוח...

   

  רק צבא הומניטרי מתקשר וצלצל למשפחות שהולכים לתקוף את הבתים שלהם. (כי הם בטח עם מנהרות ומכילים המון המון חמושים) החמאס דווקא לא....

   

  רק צבא הומניטרי מטמיע מבצע "הקש בגג" לפני ביצוע ירי, ועוד כמה דקות לפני יורה הצידה כדי שלמשפחה יהיה זמן לברוח. החמאס? נראה לכם?

   

  רק צבא הומניטרי לא משתמש בילדים ונשים כמגן אנושי. החמאס דווקא כן...

   

  רק צבא הומניטרי יקים מרפאות כדי לטפל כן בתושבים שנפגעו.

   

  רק צבא הומניטרי יפסיק פעילות לכמה שעות כדי שלעזתים יהיה זמן להצטייד במוצרי מזון ותרופות. החמאס כמובן רק יבזוז הכל....

   

  רק צבא הומניטרי יסייע בפינוי פצועים ואו ייפתח נתיבי מילוט לאמבולנסים עם פצועים שמפנים לבית חולים אחד, שמחזיק בבטן שלו מלא מלא מבוקשים.... החמאס משאיר גופות של ילדים מתים ברחוב, כי זה מצטלם טוב כבר אמרנו?

   

  רק צבא הומניטרי דואג לא לפגוע בחפים מפשע, ואם לא באמת היינו נזהרים אז המספרים היו משולשים לפחות, אבל זה קשה שחמאס חוטף ילדים כמו אחמד לא? מצד שני החמאס וכל אירגוני הטרור יבקשו דווקא לפגוע בחפים מפשע...

   

  אני לא זוכר מחוות כאלה משום צבא אחר, ואת האמת גם משום מדינה אחרת. כמה חבל שהחמאס קצת הפריע והשתלט בצורה אלימה ואכזרית כל כך על התושבים שבעצם בחרו בו. כבר אין במלחמות של היום מנצחים ומפסידים. למרות שזה ברור מעבר לכל ספק שניצחנו והחמאס קיבל בראש בצורה איומה. אחמד וניר הפסידו. היום זה נמדד בהישגים מדיניים, בכמה שקט נצליח לייצר מעכשיו והלאה ואיך באמת תשתנה כאן המציאות של תושבי הדרום (והצפון...) - והלוואי שיהיה כבר שקט.

   

  המציאות השתנתה, ופרפורי הירי האחרון של החמאס הולכים ופוסקים להם. וכן יש להם עוד מלא טילים נכון. וטילים לא מורידים עם מטוסי קרב, אבל לנו יש בסופו של דבר מטוסי קרב... וגם טנקים, וגם אוניות מלחמה ועוד הרבה ועוד הרבה. אנחנו נלחמים בטרור! החמאס קיבל איתות חזותי מאוד! עכשיו בעל הבית השתגע והוא יודע היטב להשתגע כשצריך. בקיצור אל תתעסקו - לא מומלץ, בכלל לא. אולי תחשבו קצת יותר על אחמד ועל ניר בפעם הבאה שתרצו לזרוק עלינו משהו? אבל אתם חיות בסופו של דבר מה....ואפילו חיות לא הורגות סתם בשביל הכייף....

   

  זה תמיד נורא שילדים נהרגים, על זה אין וויכוח, אבל עם טרור נלחמים ונלחמים בכל הכוח! לא זכור לי שכל השמאלנים קפצו מהגגות והפגינו בשמונה השנים האחרונות כשקסאמים נפלו על שדרות. אולי אין עוד פתרון, אולי... תמיד היו באיזור שלנו והלוואי שלא ימישיכו להיות כאן שפיכויות דמים. הלוואי וזה ייפסק. יש פוטנציאל אדיר לכל האזור להתפתח. הבעייה היא שמדי פעם צצים כמה אפסים שמקלקלים לנו - אבל נכה בכם כל פעם מחדש. אני מבטיח, באמת. אולי אובמה יצליח, מה אתם אומרים?

   

  אין כאן ענין של שמאל או של ימין לדעתי. אני הכי גאה במדינה שלי, אני הכי גאה במבצע הזה שבאמת היה "מבצע אין ברירה", אני גאה בצבא שלנו, בתושבי הדרום שנשאו ראשם בגאון, והיו עורף חזק ומוצק. אני גאה בחיילי צה"ל שלנו, אני גאה כיבינימט כן גאה בהומנטריות שלנו, ושגדעון לוי יחלל, ולא אני לא כותב את זה כי אני איזה ימני קיצוני לא ממש לא, אבל גדעון תקפוץ בכל זאת. גם אנחנו שילמנו מחיר יקר ועדיין משלמים!!! וכן אני גאה בערך הזה של היהדות על שמירת חיי אדם וקידוש החיים! וכן, אולי דווקא היום יותר מתמיד, אני גאה להיות יהודי!!!

   

  מוקדש באהבה למדינת ישראל.

   

   

  עמית

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (8)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     20/10/09 21:32:
   תודה
     20/10/09 21:30:

   פוסט חזק הקולע בול בנקודה!

   לא ידעתי שמדברים כך "במדינת תל-אביב" חיוך

   מצטרפת לתפילה של כולנו, ללא קשר לדעות פוליטיות אלה ואחרות

   ש"הלוואי שיהיה כבר שקט", אמיתי שכזה...

    

   וכמובן בריאות...ללא נורופן וחומרים משמרים :)

     20/10/09 21:24:

   צטט: www.e-sheet.co.il 2009-10-20 21:12:58

   צטט: plantica 2009-10-20 21:11:44

   השאלה היא מה המקור לסתימה.

   אז ככה:

   1. אוטריווין

   2. אוטריווין פורטה

   3. אדי ברוקולי

   4. דקסמול קולדסינוס

    

   יש עוד הרבה :)

    

   שיט

   לא מוצאת את האוטריווין למבוגרים

   רק את זה של הילדים ואיך שהוא הנוסח הזה לא מתחשב בבגרותי המנטלית אלא רק בגודל העצום שלי

   אבל נראה לי שלא תהיה לי ברירה , אסניף היום קיד'ס

    

    

   רק בריאות גלה! 

     20/10/09 21:12:

   צטט: plantica 2009-10-20 21:11:44

   השאלה היא מה המקור לסתימה.

   אז ככה:

   1. אוטריווין

   2. אוטריווין פורטה

   3. אדי ברוקולי

   4. דקסמול קולדסינוס

    

   יש עוד הרבה :)

    

   שיט

   לא מוצאת את האוטריווין למבוגרים

   רק את זה של הילדים ואיך שהוא הנוסח הזה לא מתחשב בבגרותי המנטלית אלא רק בגודל העצום שלי

   אבל נראה לי שלא תהיה לי ברירה , אסניף היום קיד'ס

    

     20/10/09 21:11:

   השאלה היא מה המקור לסתימה.

   אז ככה:

   1. אוטריווין

   2. אוטריווין פורטה

   3. אדי ברוקולי

   4. דקסמול קולד\סינוס

    

   יש עוד הרבה :)

     20/10/09 21:08:

   צטט: plantica 2009-10-20 21:01:02

   שלום גם לך :)

    

    


   לא לא תענה לעניין, אם יש  צורך קח איזה סמים חוקיים קלים.

    

    

   מה, מה שלום גם לך, את דם ליבי כאן כתבתי

    

   לא סיימתי דרך אגב אני רק משכיבה את הילדים וחוזרת מתי שהוא

    

   סתום לי האף ואני מרגישה חנוקה נורא ויודעת שרק חובב מחלות שכמוך יבין לליבי ולאפי.

     20/10/09 21:01:
   שלום גם לך :)
     20/10/09 20:57:


   תארת פה באופן פתוח את הדילמה ההומניטרית.

   אין נכון יותר או פחות.

   הכל כל כך מורכב.

   אני חושבת שנכון לתקופה שהפוסט הזה נכתב ועם כל הכאב שודאי ייסר אותך כאדם כל כך רגיש באותה תקופה (ועדיין) הצלחת ליצור אמפטיה בעיקר בחלקו הראשון של הפוסט כי אכן אין הבדל בין דם ילד אחד למשנהו, ואז אמרת את שנכון כנראה לעשות.

   יש הבדל בין אוייב שמדבר בינינו לבין חזית לא מאוחדת שאנו מציגים בפני האוייב, דבר שודאי לא מרים את קרננו המנטאלית.

    

   יתכן שבתקופות בהם יוצאים במבצעים שאין בהם ולו הנחה אחת שחוקה, אסור להציג את הדילמה, צריך להראות לעולם שאין ברירה ואנו אחידי דעות ללא כל קשר לימין ולשמאל.

    

   בתקופות שפויות יותר, אסור גם אסור להיות להיות לא הוגנים או גיזענים למי שהיה פעם בצד השני, בעוד בעיתות חירום כגון אלה חשוב שלא לירות לעצמנו ברגל דעת הקהל העולמית.

    

   פוסט חזק וזה ללא כל קשר כפי שאמרת לדעה פוליטית זו או אחרת.