כותרות TheMarker >
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  נתניהו מוכר לנו מים

  6 תגובות   יום שישי , 23/10/09, 12:24

  ציפיתי לפגז, קיבלתי רקטה. היטל הבצורת המם אותי. חסכתי עשרים אחוזים מחשבון המים הדו חודשי האחרון לעומת החודשים המקבילים אשתקד, אבל בחשבון שקיבלתי אני עדיין יכול לבלות סוף שבוע במלון חמישה כוכבים באילת ויחד עם חשבון המים הבא, אני אוכל כנראה לבלות חופשה מפנקת באירופה  במבצעי החורף האחרונים .

   

  היטל הבצורת המהווה יותר ממחצית החשבון יממן גם את החצי פנסיון. כל זאת אחרי שהתקנתי חסכמים בכל הברזים בבית, אחרי שאני מנצל מים אפורים להדחה ולהשקיה, מנקז את מי הרחצה לפיילה ואת מי הכיור לקערה.

   

  השנה קיסחתי את הדשא רק פעם אחת בעונה והצבע נותר ירוק-צהוב, לאחר שהורדתי את צריכת המים בגינה ביותר ממחצית. גם אני טפחתי על השכם לרשות המים  שהצליחה לזעזע אותנו עם הפנים הסדוקות של מיטב הסלאבס במדינתנו. אבל לאחר שקיבלתי את חשבון המים, בא לי להכניס לפורמלין את הפנים הסדוקות שניבטו אלי מהמסך. שזה יהיה עונשם.

   

  כעסי גובר כשאני יודע שבקיבוצים ובמושבים לא משלמים את מחיר בזבוזי המים וכי רשות המים כבר מיהרה להוסיף את חסכונותינו לטובת המגזר החקלאי בעונה הבאה  ולהעלות את מחירי המים ב50% לכל אזרחי ישראל, במקום להודות לנו על המאמץ והחסכון. 

   

  בראשון לינואר הקצבת המים לנפש  הפטורה מהיטל בצורת תעלה לחמישה מ"ק ואילו החקלאים יקבלו פטור משבעה מ"ק. תוספת של שני מ"ק לגינה. מענין שהמחוקקים שכחו שגם תושבי הערים והכפרים במדינה הם בעלי גינות ומגיע להם לפחות את מה שמקבלים החקלאים, שרובם כבר שכחו חקלאות מה היא. 

   

  גם כללי חישוב ההיטל שונים כנראה מרשות לרשות. בחשבון המים שמופיע היום (יום ו) בידיעות אחרונות, הקצבת הגינון מקוזזת מהיטל הבצורת . כך למרות שהאזרח ממטולה צרך כפול מים ממני, הוא משלם רק שליש מהיטל הבצורת שאני משלם בכפר סבא.  אכן לרשות המים פתרונות. 

   

  במרץ 1980 אירגנתי את הביתן הישראלי ביריד הבינלאומי בקהיר, הדו קיום המסחרי הראשון בין המדינות בעידן הסכם השלום. הממשלה המצרית התכוונה להעלות בשבריר אחוז את מחיר הפול. השלטונות חששו שהמהומות יתועלו לכיוון הסכם השלום  והציבו סביב הביתן הישראלי ומסביב לתערוכה למעלה מ 3000 חילים ושוטרים . העלאת מחירי הפול בוטלה כעבור מספר ימים. 

   

   הממשלה שגבתה ממשפחות רבות בישראל  קרוב לאלף שקל היטל בצורת, מעיזה להעלות את מחירי המים בינואר, כאילו הכסף להיטל הבצורת אינו שיך לאותה מדינה ולאותם אזרחים. כמה מדינה יכולה  לרמות ולהתעמר באזרחיה.

   

  תציבו מחירי מים ריאלים לכל אזרחי ישראל , כולל החקלאים, הצבא, רשויות ממשלה ועיריות. תחסכו בחקלאות ובצריכה הציבורית ברשויות המקומיות ותבטלו את ההיטל הזה. קשה לי גם להבין איך היטל הבצורת שהוטל כבר ביולי, טרם השפיע על מדד המחירים לצרכן , שירד החודש ב 0.3 אחוז. 

   

  יגאל הורוביץ ז"ל, שר האוצר לשעבר אמר: "משוגעים תרדו מהגג. צריך לחסוך במים והאזרחים הוכיחו את נכונותם, אז למה מגיע לאזרחים גם עונש. האם הרצון הטוב של האזרחים לא עלול להיסדק ואנחנו נשאר קרחים גם מכאן וגם מכאן.  

   

   

   

  דרג את התוכן: