כותרות TheMarker >
  ';

  עוד מירוץ עבר בשלום -הרהורים על מירוץ "נייקי" בתל אביב

  49 תגובות   יום ראשון, 25/10/09, 08:52

  כשאירוע מתחיל ללבוש צורה של מסורת, יש לברך על כך. במיוחד בישראל שבה למסורת יש בעקר משמעות אחת – דתית ואולי גם נוספת: טקסים צבאיים. מסורת אזרחית חילונית מתקשה להתקיים ולשרוד בישראל. הנה דוגמא. אולי שולית. כשבאירופה מסעדות, פונדקים, בתי קפה ובתי מלון מתקיימים עשרות ומאות בשנים, בישראל הם נסגרים לא אחת לאחר שנים בודדות. אפשר לספור על שתי ידיים את מספרם של בתי הקפה והמסעדות שמצליחים לשרוד שלושים שנים ויותר. נדמה לי שהקפה הוותיק ביותר, (אם לא הכי וותיק אז בוודאי אחד הוותיקים) לפחות בתל אביב, הוא "תמר" (שבו למען הגילוי הנאות, אני מרבה לשבת וללהג בזמני הפנוי ולשלם ממיטב כספי) שקיים כבר כשישים שנים.  

  לכן יש לברך ולשבח את מרוץ הלילה שהתקיים אמש בתל אביב וציין את שנתו השלישית. נכון, יש לו עוד דרך ארוכה לעבור כדי להגיע למסורת של אירועי ספורט עממי, שמתקיימים כבר עשרות בשנים כמו מרתון טבריה (בינואר), חצי מרתון בית שאן (בדצמבר) ומירוץ התבור (דומני במרץ או באפריל). נקווה לכן שזו תחילתה של מסורת וחברת "נייקי", נותנת החסות ועיריית תל אביב יתמידו בה.  

  מי כמוני, שמארגון פעם בשנה אירוע ספורט עממי אתגרי, צנוע יחסית בהיקפו, יודע עד כמה קשה לארגן בישראל אירועי ספורט חוצות. צריך להשיג ספונסרים. וישראלים והחברות שבבעלותם, לרוב, אינם נדיבים במיוחד, ותמיד השאלה הראשונה שישאלו היא: מה יוצא לי מזה? איזו חשיפה אקבל? כמה כסף ארוויח? איך אחזיר את ההשקעה? הם נוטים לשכוח שלא הכול בחיים זה כסף (או צריך לסוב סביב כסף) ואינם שואלים גם כלום אין זו חובתי, אפילו בעידן של קפיטליזם חזירי, לתרום לקהילה? אני גם יודע שכדי לארגן אירוע כזה צריך לתאם בין האגו הגדול של פקידים ברשויות השונות ולפייס את המשטרה המקומית, שנוהגת לא מעט פעמים כאילו הייתה שריף במערב הפרוע ולא משרתת ציבור. בקצור הרבה עבודה והרבה כאבי ראש. 

  ברור לי שחברת "נייקי", נותנת החסות, של מרוץ הלילה, לא השקיעה בהפקה היקרה של המרוץ בגלל העיניים העמוקות (אין לי) והכחולות שלי (הן חומות). היא לא עשתה זאת לשם שמיים. היא זכתה לחשיפה אדירה באמצעות שילוט חוצות, יחסי ציבור משומנים, כולל כתבות גדולות בעיתונות, דיווחים ברדיו ובטלביזיה. כל אלה לא יסולאו בפז. עבור חשיפה כזו היא הייתה צריכה לשלם הרבה מאוד כסף.

  מרוץ כזה גם משכיח את מה שהחברה לא רוצה שיזכרו: את הדיווחים על בתי היזע בדרום מזרח אסיה שבהם מייצרים את מותגי החברה (נעליים ובגדים) בתנאי עבודה מחפירים, כולל העסקת ילדים וכל זה בשכר עבדות. זה משכיח גם את העובדה שאנחנו הצרכנים בחברת השפע, נאלצים לשלם מאות שקלים לא עבור ערכו האמיתי של המוצר אלא בעבור הדימוי העלק יוקרתי שלו. בינינו, כמה כבר צריכים לעלות זוג נעלי ריצה טובים? בוודאי לא 400 או 600 שקלים. וזו אינה ביקורת רק נגד מה שמתרחש בישראל זה קורה, לצערי בכל העולם. 

  מצד שני, למסורת הראויה לשבחים, יש עוד היבט - של שיגרה. וקשה להתלהב משיגרה. בוודאי אחד כמוני, שהשתתף כבר במאות מרוצים ברחבי העולם. ובכל זאת מרוץ הלילה אמש היה עבורי, שוב חוויה נהדרת. הוא קבע שיא חדש. שלושה עשר אלף רצים הגיעו לנקודת הזינוק בכיכר רבין (זוכרים שפעם קראו לה כיכר מלכי ישראל?). הם הפכו אותה, כפי שאמר דורון ספיר, סגן ראש עיריית תל אביב, שהזניק את המרוץ, ל"כיכר האדומה". אכן, הלוואי שהצבע האדום היה חוזר קצת ללחיים של הכלכלה והחברה בישראל. הכיכר נצבעה באדום בזכות חולצת המרוץ שסיפקה נותנת החסות, למשתתפים, ששילמו עבורה ועבור הזכות לרוץ 120 ₪. מחיר סביר ביחס להשקעה, אך יש לומר את האמת, מחיר שגם אפשר ל"נייקי" לצמצם את השקעתה ועלויותיה מהונה העצמי.

  שלושה שער אלף רצים זו כבר מסה, שלא מביישת שום מרוץ רחובות בבירות העולם. אם נזכור שרק לפני כמה שנים הגיעו בקושי כמה מאות למירוצים דומים בתל אביב ורק כמה מאות אולי אלף ומשהו, ממשיכים להגיע למרוצים דומים בערי השדה, הרי אפשר לומר שהספורט העממי, צובר תאוצה. וטוב שכך.

  הרי כבר נאמר נפש בריאה בגוף בריא. החברה הישראלית, היתה, לעניות דעתי, טובה יותר, מאוזנת יותר, פחות עצבנית ופחות אגרסיבית, אם האנשים היו מקדישים יותר מזמן לעיסוק בספורט. זהו בוודאי אמצעי מצוין לתיעול האגרסיות. גם צה"ל והמשטרה היו יותר טובים אם היו מפתחים את הכושר במקום לטפח את הכרס הם היו מאמנים את שרירים ברגלים במקום שרירי הלסת. 

  שלושה שער אלף רצים, צעירים, ומבוגרים וקשישים. נשים וגברים. לכל אחד יש חלום אחד קטן. מי שזו ריצתו הראשונה מייחל אולי "רק" לסיים את הריצה. אחר, הוותיק, המנוסה, התחרותי, מתפלל לשיפור הישגו. יש מי שרצים צוותא ויש מי שרץ לבדו. האווירה הייתה לא ממש "ישראלית". כמעט לא היו דחיפות והכול התנהל בניחותא, בחיוכים, ובאחווה. גם מזג האוויר, לעומת שנים קודמות האיר פנים. הלחות התל אביבית הייתה נסבלת. פה ושם נשבה בריזה קלה ונעימה.

  מחצית המסלול עברה ברחובות רחבים – אבן גבירול ושדרות רוקח – והדבר הקל על הצפיפות הגדולה. רק כשנכנסנו לפארק  הירקון, לאחר חמשה קילומטרים, החלו להיווצר בשבילים הצרים ובגשר העץ על אחד מיובלי הירקון שליד הצפרי, צווארי בקבוק שהאטו אותנו. כל קילומטר היה מסומן כראוי ואורותיו נצצו באפילה. היו מים בשפע. בכל קילומטר הייתה פינת מוסיקה שהכניסה את הרצים לקצב ואף הטריפה אותם. בקצור הכול דפק כמו שצריך. אין ספק שההפקה הייתה למופת.

  מה באשר לריצה? לי, לפחות, היא לא הייתה לי. אף שכבר רצתי עשרה קילומטרים

   בפחות מארבעים דקות, כבר מזמן למדתי שכל מרוץ הוא קשה עבורי.

  מדוע? כי אני משתדל לתת בכל מרוץ את כל כולי. את כל מה שיש לי. וכמו בתפוקה שולית פוחתת, "הכול כולי" שלי הולך ופוחת כל שנה. זה עניין של גיל וזה עניין עייפות החומר וזה עניין של כמה אימונים ויזע אתה מוכן להשקיע, כדי לגלח עוד חצי דקה או דקה מהתוצאה שלך.

  ועל אף שאתה יודע את כל אלה אתה, כלומר במקרה הזה, אני מתבאס שוב ושוב. גם הפעם, לאחר סיום המרוץ בפארק הירקון, כעסתי על עצמי, על כך שגם השנה לא הצלחתי לרדת מחמישים דקות (סיימתי 51:30 דקות).

  למרות שכמובן שאני יודע שנתתי את כל מה שהיה לי. התאמצתי. התנשפתי. רצתי כל המרוץ, בדופק המרבי שלי,  (160-170). והשרירים כעת דואבים, עוד סימן מעיד על המאמץ שהשקעתי.

  ובכל זאת, יש בי תסכול ותחושת החמצה. אני אומר לעצמי, אולי בכל זאת, אולי, אם הייתי נותן עוד קצת, אם הייתי מתאמץ עוד יותר, הייתי, אולי, יכול לרדת מחמישים דקות.

  אך מיד המחשבה הזו שהיא כל כך אנושית ומעידה על תחרותיות, נוטשת אותי ומפנה מקומה לסיפוק עצום. סיימתי עוד מרוץ נהדר.

  ואני משנן לעצמי את מה שתמיד מנחה אותי, למעט בעתות שכחה. אל תיקח שום דבר בחיים כמובן מאליו. תהנה מכל רגע. תגיד תודה שאתה בכלל יכול לרוץ. תגיד אותה שאתה בכלל חי.

  דרג את התוכן:

   תגובות (49)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     4/11/09 21:22:

   ברכה קולקטיבית

    לכולנו  

   רח' גורדון גשם ראשון

   רח' גורדון בגשם ראשון -ושימשיך כך עד תום

   שאול נמרי : שמן על בד.  60X80ס"מ

   ולעינינך,

   לאחרונה ראיתי עו"ד.מכובד,

    ששללו לו את הכניסה לבי"המש.

   מאחר והוא מרטיב את הריצפה,

   ובבית הבשפט חוץ מרוחו של השופט,

    ואין עוד רוח

   כך שאפילו בבי"המש אסור להשטין נגד הרוח.

   זה עלול להרטיב הפנטלון :

   נון פישנדו קונטרה וינטו...


     3/11/09 13:12:

   מר מלמן היקר  ,

   אפשר לתרץ הכל ולכבס כל מציאות במילים ובהתפלספות

   מה אם ככה ומה אם ככה ,

   אתה כמוני יודע , שעצמנו את עינינו מראות

   לא בבית ועל אחת כמה וכמה בחוץ.  וככה אנו מערערים

   את יסודות הבית שלנו ומתרגלים לקבל הכל כמובן מאליו,

    רק שבסוף נצטרך להסכים לעוולות שגם בסיוטים

   הנוראים ביותר אנחנו לא מסוגלים לדמיין

   ואנחנו ניפגע.   למה ?        כי המוחל על כבודו

   כבודו מחול - ואלי גם חייו וחיי היקרים לו  

    

     31/10/09 20:51:
   דרג את התוכן:
   0
   לא מומלץ
   מוכמוך זצ"ל ‏היום 14:16:

   צטט: מוכמוך זצ"ל 2009-10-31 14:14:23

   צטט: nu2085 2009-10-26 08:47:38

   "מלמן, אנא..... אפילו אם"

   הפוסל במומו פוסל.

    

    


   אנא, גלי את עיני היכן הבעיה, ואתקן להבא!!

   תיקון: כרגע גיליתי שמאחורי התמונה האנונימית והאפרורית והשם הא-מיני nu2085 מסתתר גבר!!!

   מיד תיקון:

   אנא, גלה את עיני וגו'.

   ועמך הסליחה.

   בבקשה (כתשובה לשאלה ואין לי כוונה להתדיין בענייני שפה-גם אצל קאמי הגדול מצאו שגיאות כתיב בטיוטה של "אדם הראשון"):
   לפי ויקימלון, המילה מורכבת מצירוף המילים אף+אילו (גם אם) . למעשה גם "אילו" מורכבת מאם+לו (אם אם). כך יצא לך,מילולית, לומר גם אם אם אם...

    

     31/10/09 16:42:


   מצטער, אני פשוט לא מבין את כל אותם אנשים שהשתתפו במירוץ הזה.

    

   בואו נראה מה היה לנו פה:

    

   אלפי אנשים הסכימו לשלם כ-150 שקל כדי להשתתף בפרסומת של נייקי.

    

   במלים אחרות: כ-15 אלף אנשים הסכימו לשלם 150 שקל כדי ללבוש חולצה ממותגת של נייקי, ולהשתתף באירוע פרסומי שלה.

    

   אותה חברה, סגרה (בשיתוף העירייה כמובן) מרחב ציבורי פתוח לטובת אותו מירוץ. מי שלא שילם - לא יכל להשתתף במירוץ.

    

   אותה חברה לא שכרה איצטדיון עבור המשתתפים, אלא סגרה בשיתוף העירייה מרחב ציבורי - שהפך בעצם (בעזרתם האדיבה של אלפי המשתתפים) למרחב ממותג.

    

   אז נכון שיש הוצאות...אבל העירייה יכולה (עבור אותו סכום) לארגן מרתון לא ממותג.

    

   בכל מקרה, לעירייה אין לי טענות.

    

   הטענות שלי מופנות רק כלפי הרצים, שנפלו קורבן להייפ ולבאז הפרסומי סביב המירוץ, ונלכדו ברשת של נייקי.

    

   תמימים שכאלה...

    

    

    

    

    

    

    

    

     31/10/09 15:40:

   "אם באמת אתה רוצה להשכיל ולהבין ואולי גם להשתכנע אני מפנה אתך למאמרו המצוין של גדעון עשת בידיעות אחרונות בשבוע החולף על כיביכול "ההבדל, בין כסף ציבורי ל"כסף פרטי".

    המאמר לא קיים ברשת ואני ממעט לקרוא עיתונים הדורשים תשלום כל עוד יש אלטרנטיבות חינמיות ומצויינות
   (בעיקר עיתונים גרמנים-הדר שפיגל והארץ).
   עם זאת,קראתי שני מאמרים ישנים של אדון עשת,שלא הכרתיו קודם, בעקבות המלצתך עליו ,ב"פלסטיין יזראל ז'ורנאל".
   מה אומר ומה אדבר? נתוחים כלכליים של אדם המכופף את העובדות ברוח השקפתו השמאלנית-יונית.
   ישראל,לשיטתו, אשמה עיקרית כמעט בכל הקטסטרופות הכלכליות שהתרחשו ומתרחשות שם ,אבל כדי לא לצאת לגמרי חזיר הוא מצרף לספסל הנאשמים גם את הרשות הפלסטינית.אבל זה די מנורי ולקראת הסוף-למי שנשאר כוח וסבלנות לצלוח את הניתוחים הפסאודו-מדעיים שלו.

     31/10/09 14:16:

   צטט: מוכמוך זצ"ל 2009-10-31 14:14:23

   צטט: nu2085 2009-10-26 08:47:38

   "מלמן, אנא..... אפילו אם"

   הפוסל במומו פוסל.

    

    


   אנא, גלי את עיני היכן הבעיה, ואתקן להבא!!

   תיקון: כרגע גיליתי שמאחורי התמונה האנונימית והאפרורית והשם הא-מיני nu2085 מסתתר גבר!!!

   מיד תיקון:

   אנא, גלה את עיני וגו'.

   ועמך הסליחה.

    

     31/10/09 14:14:

   צטט: nu2085 2009-10-26 08:47:38

   "מלמן, אנא..... אפילו אם"

   הפוסל במומו פוסל.

    

    


   אנא, גלי את עיני היכן הבעיה, ואתקן להבא!!
     31/10/09 13:54:


   מסכימה לגמרי עם התגובה שלך לעניין ה"סוציאליזם האדום" של מר נו .

    

   ומעבר לכך - בעניין הספורט הריצה, המסירות והתחושה שאם כולנו היינו יותר מתעסקים בזב היה פה יותר טוב - אתה מעורר השראה ! לא פחות.

    

    

   אני כותבת  לך את זה בראש מורכן מצניעות וכלימה . הנני בטטת כורסא (זמנית) וספורטאית עממית (בעתיד הקרוב, הלוואי אמן )

     31/10/09 10:49:

   צטט: nu2085 2009-10-28 11:04:38

   "כפי שאמר דורון ספיר, סגן ראש עיריית תל אביב, שהזניק את המרוץ, ל"כיכר האדומה". אכן, הלוואי שהצבע האדום היה חוזר קצת ללחיים של הכלכלה והחברה בישראל. הכיכר נצבעה באדום..."

   למה? רק בגלל שהרוצח הגדול בהיסטוריה ניצח את היטלר ימ"ש?
   בגלל שהיתה פעם -ואיננה עוד- תנועה קיבוצית מפוארת?
   אדון מלמן,עם הישגיך האישיים, הגופניים והרוחניים,מדוע אתה מתגעגע ל"אוטופיה" הזו שממנה נהנים בעיקר בטלנים ופרזיטים ,שמדכאת חופש ויזמות ושמנוגדת לטבע האדם?
   וזה נכון בעולם ולא רק בישראל. ראו מה קורה בצרפת הכורעת תחת נטל העברות לאוכלוסיות המהגרים שהגיעו אליה.
   טוב, אכן מנכ"ל ליהמן ברוד'רס (היהודי) לקח הביתה במשך פחות מ-10 שנים מאות מיליוני דולרים,אבל צריך לציין שהיא נוסדה ע"י יזמים ייקים שברחו לארץ ה"קפיטליזם החזירי"  ושהיתה במשך כ-100 שנה מקור פרנסה למאות אלפי עובדים.
   נדמה לי שלא יעזור לאל על המפסידה שום מנכ"ל,ויהיה בעברו מפקד חיל האוויר הטוב בעולם,כל עוד נמשכת בה השיטה הסוציאליסטית שמלמן מתגעגע אליה.
   אני זוכר שכסטודנט ראיינתי פעם מנהלים ב"עץ הזית" המפסידה שהיתה שייכת לחברת העובדים. לא יכול לשכוח איך אמר לי אחד מהם שהם פוחדים לפטר עובדים,כי יהיו מהומות בפתח תקוה ויגידו שמפא"י דופקת את התימנים...
   בקיצור,ברצף הזה שבין קפיטליזם לסוציאליזם הניסיון ההיסטורי מראה שעדיף תמיד להיות קרוב יותר לקוטב הראשון.

   אדון נו

   אין לי באמת כוח לויכוח הסרק אתך. כל תגובה שלך היא למטרת פרובוקציה בלבד ולא באמת לשיח רציני. מי שמתגעגע לסוציאליזם או לסוציאל דמוקרטיה אינו מתגעגע לסטלין או לפידל קסטרו או למאו. זו דמגוגיה ואתה יודע זאת. מי שמתגעגע ורוצה מדינת רווחה אינו רוצה במשטר רודני. מי שרוצה שהמדינה תשקיע בחינוך ובבבריאות ותדאג לקשישיה ששילמו במיטב כספם כל חייהם ביטוח לאומי וביטוח בריאות ומס הכנסה אינו בהכרח מבקש לשהיב את שלטון מפא"י שאגב לא היה כך כך נורא בהשוואה לשלטון הכלום של העשור האחרון.

   אם באמת אתה רוצה להשכיל ולהבין ואולי גם להשתכנע אני מפנה אתך למאמרו המצוין של גדעון עשת בידיעות אחרונות בשבוע החולף על כיביכול "ההבדל, בין כסף ציבורי ל"כסף פרטי".

    

     28/10/09 21:32:

   צטט: yossi melman 2009-10-28 01:03:16

   צטט: תומר שריג 2009-10-26 13:52:51

   מהצד זה נראה לי הישג מעורר הערצה, לרוץ את זה ולסיים, בלי שום קשר לתוצאות ולזמנים.

   ובכלל - גם מהצד - זה נראה מרשים ביותר, לצפות בנזיד האנשים האדום האדום הזה. תמונה מרהיבה ודי עוצרת נשימה, שהופכת פתאום את אבן-גבירול למשהו כל כך אחר, כל כך לא מכאן. כל שנה זה מרשים מחדש. וכל הכבוד למי שלוקח בזה חלק פעיל, ויוצר את התמונה המיוחדת.

    

    

   תומר תודה על התיחסותך. אולי בפעם הבאה בעוד שנה גם אתה תשתתף? כמובן אם הבריאות שלך מאפשרת זאת.

   אני תמיד מעדיף ללכת מאשר לרוץ...

    

     28/10/09 14:26:


   ללכת ראש בראש עם כל רשות

   מצריך גולגולת קשה

    

   לאה

    

     28/10/09 11:04:
   "כפי שאמר דורון ספיר, סגן ראש עיריית תל אביב, שהזניק את המרוץ, ל"כיכר האדומה". אכן, הלוואי שהצבע האדום היה חוזר קצת ללחיים של הכלכלה והחברה בישראל. הכיכר נצבעה באדום..."

   למה? רק בגלל שהרוצח הגדול בהיסטוריה ניצח את היטלר ימ"ש?
   בגלל שהיתה פעם -ואיננה עוד- תנועה קיבוצית מפוארת?
   אדון מלמן,עם הישגיך האישיים, הגופניים והרוחניים,מדוע אתה מתגעגע ל"אוטופיה" הזו שממנה נהנים בעיקר בטלנים ופרזיטים ,שמדכאת חופש ויזמות ושמנוגדת לטבע האדם?
   וזה נכון בעולם ולא רק בישראל. ראו מה קורה בצרפת הכורעת תחת נטל העברות לאוכלוסיות המהגרים שהגיעו אליה.
   טוב, אכן מנכ"ל ליהמן ברוד'רס (היהודי) לקח הביתה במשך פחות מ-10 שנים מאות מיליוני דולרים,אבל צריך לציין שהיא נוסדה ע"י יזמים ייקים שברחו לארץ ה"קפיטליזם החזירי"  ושהיתה במשך כ-100 שנה מקור פרנסה למאות אלפי עובדים.
   נדמה לי שלא יעזור לאל על המפסידה שום מנכ"ל,ויהיה בעברו מפקד חיל האוויר הטוב בעולם,כל עוד נמשכת בה השיטה הסוציאליסטית שמלמן מתגעגע אליה.
   אני זוכר שכסטודנט ראיינתי פעם מנהלים ב"עץ הזית" המפסידה שהיתה שייכת לחברת העובדים. לא יכול לשכוח איך אמר לי אחד מהם שהם פוחדים לפטר עובדים,כי יהיו מהומות בפתח תקוה ויגידו שמפא"י דופקת את התימנים...
   בקיצור,ברצף הזה שבין קפיטליזם לסוציאליזם הניסיון ההיסטורי מראה שעדיף תמיד להיות קרוב יותר לקוטב הראשון.

     28/10/09 01:09:

   צטט: huckyou 2009-10-26 19:21:53

   שלום יוסי,  תרשה לי בטובך לקרוא לך בשמך הפרטי.

   גם אני רץ למרות שאני בשנות החמישים לחיי , ואני משתמש בשעון עם מודד פעימות

   שאני מכנה בחיבה סראקוזי ע"ש אותו אחד שחטף לאחרונה התקף לב, לרוב אני רץ עם אחד מבני

   בממוצע שבע שמונה , ופעם בשבוע  עשר ק"מ בקצב של קצת פחות משש דקות לק"מ.

   ואני בסך הכל מבסוט , יש המון יתרונות , שאתה בטח מיטיב להכיר ממני. ואני מעריך את היכולות שלך את כוח הרצון שלך, כי אני יודע במה ההנאה כרוכה , כאמור no pain no gain


    תרשה לי במחילה כעמית לתחביב להזכיר לך שחברת נייקי המהוללת , מעסיקה עבדים במזרח בשכר רעב בתנאי עבדות ניצול , בהתעלמות מוחלטת מכבוד האדם שלא לדבר על חרותו .

   ולכן אני שואל מה לנו ולנוגשי העבדים המכוערים הללו , אפילו אם הם מציגים חזות לכאורה, של לא ידעתי לא שמעתי   תודה 

   ו 

    

    

   תודה על תגובתך.

   אתה אכן מציג דילמה רצינית. אני אולי פטרתי עצמי ויצאתי ידי חובה על ידי שהזכרתי את העובדה=עובדות שאתה מאזכר בקשר לנייקי. אך בסופו של דבר זו דילמה בלתי פתורה. נניח שלא נשתתף באירועים שחברה כמו נייקי מארגנת. ואז? נפסיק לרוץ? כמובן שלא. יפה. אז נרוץ כמו שאתה עושה. להנאתינו בלבד ולא בתחרויות ואירועים ממוסחרים. עוד יותר יפה. אך גם הנעליים שאנו נועלים וחולצת הריצה שלגופינו הם מתוצרת של חברה זו או אחרת דוגמאת נייקי. ומה לגבי כל שאר המוצרים היומיים שלנו שהם מתוצרת סין או מדינה אחרת במזרח הרחוק, שעובדים בהן מועסקים נעשקים. ומה לגבי פועלי הנקיון ברחובותינו שמועסקים על ידי קבלני כוח אדם שלא פעם מפרים את זכויות המינימום שהמחוקק העניק להם. מה אתה אומר?

     28/10/09 01:03:

   צטט: תומר שריג 2009-10-26 13:52:51

   מהצד זה נראה לי הישג מעורר הערצה, לרוץ את זה ולסיים, בלי שום קשר לתוצאות ולזמנים.

   ובכלל - גם מהצד - זה נראה מרשים ביותר, לצפות בנזיד האנשים האדום האדום הזה. תמונה מרהיבה ודי עוצרת נשימה, שהופכת פתאום את אבן-גבירול למשהו כל כך אחר, כל כך לא מכאן. כל שנה זה מרשים מחדש. וכל הכבוד למי שלוקח בזה חלק פעיל, ויוצר את התמונה המיוחדת.

    

    

   תומר תודה על התיחסותך. אולי בפעם הבאה בעוד שנה גם אתה תשתתף? כמובן אם הבריאות שלך מאפשרת זאת.

     28/10/09 01:02:

   צטט: nu2085 2009-10-26 08:47:38

   "מלמן, אנא..... אפילו אם"

   הפוסל במומו פוסל.

    

   תודה על תגובתך.

     26/10/09 19:21:

   שלום יוסי,  תרשה לי בטובך לקרוא לך בשמך הפרטי.

   גם אני רץ למרות שאני בשנות החמישים לחיי , ואני משתמש בשעון עם מודד פעימות

   שאני מכנה בחיבה סראקוזי ע"ש אותו אחד שחטף לאחרונה התקף לב, לרוב אני רץ עם אחד מבני

   בממוצע שבע שמונה , ופעם בשבוע  עשר ק"מ בקצב של קצת פחות משש דקות לק"מ.

   ואני בסך הכל מבסוט , יש המון יתרונות , שאתה בטח מיטיב להכיר ממני. ואני מעריך את היכולות שלך את כוח הרצון שלך, כי אני יודע במה ההנאה כרוכה , כאמור no pain no gain


    תרשה לי במחילה כעמית לתחביב להזכיר לך שחברת נייקי המהוללת , מעסיקה עבדים במזרח בשכר רעב בתנאי עבדות ניצול , בהתעלמות מוחלטת מכבוד האדם שלא לדבר על חרותו .

   ולכן אני שואל מה לנו ולנוגשי העבדים המכוערים הללו , אפילו אם הם מציגים חזות לכאורה, של לא ידעתי לא שמעתי   תודה 

   ו 

    

     26/10/09 13:52:

   מהצד זה נראה לי הישג מעורר הערצה, לרוץ את זה ולסיים, בלי שום קשר לתוצאות ולזמנים.

   ובכלל - גם מהצד - זה נראה מרשים ביותר, לצפות בנזיד האנשים האדום האדום הזה. תמונה מרהיבה ודי עוצרת נשימה, שהופכת פתאום את אבן-גבירול למשהו כל כך אחר, כל כך לא מכאן. כל שנה זה מרשים מחדש. וכל הכבוד למי שלוקח בזה חלק פעיל, ויוצר את התמונה המיוחדת.

    

     26/10/09 10:03:

   צטט: yossi melman 2009-10-25 23:06:52

   צטט: תמר יקותיאלי 2009-10-25 18:15:56


   כל הכבוד יוסי.

   הלוואי עלי הזמנים שלך.

    

   גם אני נהניתי אתמול מאוד, אהבתי את זה שהזכרת לנו את מה שאנו שוכחים על נייקי..

    

   תמשיך לרוץ ותמשיך לכתוב ורק בריאות.

    

   תמר האם רצת?

    

   כן יוסי . רצתי..הייתי אחרי תקופת החלמה אז בקושי התאמנתי. כתבתי על חוויותי גם פה בקפה וגם בשוונגט...למי שמתחשק..

    

     26/10/09 08:47:
   "מלמן, אנא..... אפילו אם"

   הפוסל במומו פוסל.
     26/10/09 06:54:

   מלמן, אנא..... אפילו אם אתה עייף אחרי המירוץ, תן למישהו לעשות לך הגהה/עריכה!!!

   "כמה כבר צריכים לעלות זוג נעלי ריצה טובים? "

     26/10/09 06:26:

   צטט: yossi melman 2009-10-25 23:05:00

   צטט: מרב1970 2009-10-25 18:14:21


    

    

    

   ועוד מילה. מברוק על הרשימה במוסף בסוף השבוע.

    

    

   תודה, הם עשו עבודה מקסימה.

    

    

     25/10/09 23:10:

   צטט: yossi melman 2009-10-25 22:54:04

   צטט: מיכל שלום 2009-10-25 16:39:50

   אם שילמו כ"כ הרבה, כמה בדיוק נייק הוציאה מכיסה לטובת המרוץ?

    

   מיכל שלום

   להערכתי, וזו באמת הערכה בלבד.

   תקציב המרוץ עמד על שני מיליון שקלים. כמחצית היו הכנסות מדמי רישום. עיריית תל אביב העניקה בשווה כסף (תשלום למשטרה, לכוח אדם, פינוי אשפה וכו') מן הסתם עוד משהו בין 200 לשלוש מאות אלף ונייקי בוודאי את השאר. משהו כמו חצי מיליון שקלים שמן הסתם רובם באו מתקציב מטה החברה ולא הסוכנו המקומית. אבל אלה הן רק השערותי.

    תודה על התשובה

   מוזר שאין שקיפות בנושא-בסך הכל הייתה השתלטות מסיבית על המרחב הציבורי שלא כל תושב ת"א יכל לעמוד במחירה.

   ובכל זאת, היה כיף לרוץ אחרי כמה שנים של הפסקה. אפילו שהתפלחתי...

    

     25/10/09 23:06:

   צטט: תמר יקותיאלי 2009-10-25 18:15:56


   כל הכבוד יוסי.

   הלוואי עלי הזמנים שלך.

    

   גם אני נהניתי אתמול מאוד, אהבתי את זה שהזכרת לנו את מה שאנו שוכחים על נייקי..

    

   תמשיך לרוץ ותמשיך לכתוב ורק בריאות.

    

   תמר האם רצת?

     25/10/09 23:05:

   צטט: תמר יקותיאלי 2009-10-25 18:15:56


   כל הכבוד יוסי.

   הלוואי עלי הזמנים שלך.

    

   גם אני נהניתי אתמול מאוד, אהבתי את זה שהזכרת לנו את מה שאנו שוכחים על נייקי..

    

   תמשיך לרוץ ותמשיך לכתוב ורק בריאות.

    

   חן חן תמר.

     25/10/09 23:05:

   צטט: מרב1970 2009-10-25 18:14:21

   מרתון לילי זה לא בשבילי, אני הולכת בשדות הירוקים סביב הקיבוץ, אוהבת את החול, את האוויר... אבל כל הכבוד לרצים...חיוך

   נהניתי לקרוא, כרגיל.

   תודה יוסי!

    

    

    

   ועוד מילה. מברוק על הרשימה במוסף בסוף השבוע.

     25/10/09 23:03:

   צטט: מרב1970 2009-10-25 18:14:21

   מרתון לילי זה לא בשבילי, אני הולכת בשדות הירוקים סביב הקיבוץ, אוהבת את החול, את האוויר... אבל כל הכבוד לרצים...חיוך

   נהניתי לקרוא, כרגיל.

   תודה יוסי!

    

    

    

   תודה מרב. תאמיני לי שאם תנסי גם לרוץ, זה יהיה קשה בהתחלה אך בסוף תהנ י מכל רגע של סבל.

     25/10/09 23:02:

   צטט: m_argintaro 2009-10-25 16:57:08

   לרשימת התופעות ההזויות אפשר להוסיף

   איחור של עשר דקות בהזנקה 

   אנשים עם צמיד אדום וחולצה משנה שעברה שנדחפים לפניך בהזנקה המהירה 

   ישראלים שחותכים אותך בשביל לעלות על המדרכה או בשביל בקבוק מים 

   וכל מיני טמבלים שמחליטים ללכת או לרכב על אופניים ולהפריע לכולם 

    

   לגבי הארגון : 

   מתי כבר יקבלו שכל ויפזרו את המדליות על כמה שולחנות במקום לתת לבחורה מסכנה אחת להתמודד עםהדחיפות

   ואם כבר מחלקים יוגורט יופלה אז שלפחות יהיה בטעמים  ,טעם של לבן רגיל אני מכיר מגיל 3 תודה

    

   מה שכן המוזיקה היתה מצוינת וסה"כ היה פאן 

    

    

    

    

   רוב הדברים שציינת ראויים לתקון. אך חלקם הם מהתופעות המאפיינות מירוץ רחובות המוני. מה חלקו יופלה? וואלה לא ראיתי ולא ידעתי. אם אתה רוצה אני מזמין ליופלה.

     25/10/09 22:54:

   צטט: מיכל שלום 2009-10-25 16:39:50

   אם שילמו כ"כ הרבה, כמה בדיוק נייק הוציאה מכיסה לטובת המרוץ?

    

   מיכל שלום

   להערכתי, וזו באמת הערכה בלבד.

   תקציב המרוץ עמד על שני מיליון שקלים. כמחצית היו הכנסות מדמי רישום. עיריית תל אביב העניקה בשווה כסף (תשלום למשטרה, לכוח אדם, פינוי אשפה וכו') מן הסתם עוד משהו בין 200 לשלוש מאות אלף ונייקי בוודאי את השאר. משהו כמו חצי מיליון שקלים שמן הסתם רובם באו מתקציב מטה החברה ולא הסוכנו המקומית. אבל אלה הן רק השערותי.

     25/10/09 22:54:

   צטט: מיכל שלום 2009-10-25 16:39:50

   אם שילמו כ"כ הרבה, כמה בדיוק נייק הוציאה מכיסה לטובת המרוץ?

    

   מיכל שלום

   להערכתי, וזו באמת הערכה בלבד.

   תקציב המרוץ עמד על שני מיליון שקלים. כמחצית היו הכנסות מדמי רישום. עיריית תל אביב העניקה בשווה כסף (תשלום למשטרה, לכוח אדם, פינוי אשפה וכו') מן הסתם עוד משהו בין 200 לשלוש מאות אלף ונייקי בוודאי את השאר. משהו כמו חצי מיליון שקלים שמן הסתם רובם באו מתקציב מטה החברה ולא הסוכנו המקומית. אבל אלה הן רק השערותי.

     25/10/09 22:51:

   צטט: motikb 2009-10-25 14:22:53

   ברצוני להציג את דעתי על המרוץ:

   מאחר וזו הפעם הראשונה להשתתפותי אני מקוה ורוצה שהפעמים הבאות יהיו טובות יותר.

    

   אני שמח מאד לחויה ההמונית של המרוץ, אלפי אנשים הטריחו עצמם " לקום מהכורסה " ולהציג את יכולתם הספורטיבית

    ולא משנה זמן הריצה.  חשובה ההשתתפות.

    

   מאחר ואני רץ לאט יותר ממר מלמן יתכן שלא ראה כמה דברים שאני ראיתי כדוגמה החלוקה לשלושה זינוקים לא התבצעה כראוי כי אחרי היו רצים מהירים יותר שדחפו אותי הצידה כדי לעקוף,

   בתחנת המים הראשונה בקושי קיבלתי בקבוק מאחת החבילות האחרונות,

   הכניסה לפרק מלאת האבנים היתה מאד מסוכנת לרצים שיכלו בקלות לעקם רגל ולהפסיד עקב כך את כל המירוץ,

   היה קטע דרך אמנם קצר שהיה חשוך ולפחות לי היקשה במעט,

   כאשר סוף סוף הגעתי לקראת הסיבוב האחרון התחילו להתפזר האנשים ומילאו את המסלול כך שנאלצתי לזגזג ביניהם לשער הסיום.

   כמובן שכל אלה שהקדימו אותי חטפו את כל החטיפים שהיו וכשאני הגעתי כבר לא היה שום דבר מלבד ערימות ניירות צבעוניים.

   שני מחלקי המדליות עמדו בצד כמעט מוסתרים ע"י עץ גדול. ומאחר וכבר ראיתי מולי מתפזרים נושאי מדליה חיפשתי אותם כדי 

   להיות שותף לחויה.

   בהזדמנות זאת ראיתי מישהו עם חופן מדליות בידו, שיתכן והיו חסרות לבאים אחרי.

    למרות כל זאת החוויה היתה מלאה ומעייפת ואולי במרוצים הבאים ישתפרו המארגנים אך ורק בגלל הישראלי הלא מחונך.

    

   תודה על תגובתך MOTIKB רוב הדברים שאתה כותב נשמעים הגיוניים וחבל שארעו. מנסיוני במירוצים בעולם, אכן יש בעיה. הישראלים נדחפים למקצים לא להם. בעולם, די ממושמעים בעניין זה. אם אתה כותב שזמנך המשוער יהיה כך וכך אתה תתיצב במיקום שהוגדר לך ולא תנסה להדחף לקדמת הזנוק. אבל יחד עם זאת טבעו של מרוץ רחובות המוני שהוא נועד להיות צפוף. זה לא מקום לקובע בו שיאים

   ולגבי המדליות,כל מנ שאני יכול לייעץ ולנחם אותך שאלה מדליות שניתן לייצר בשניים-שלושה שקלים ליחידה. מה זה חשוב בכלל. העיקר שרצת ונהנית ועוד יותר חשוב שתמשיך לרוץ ולהתאמן. השאר בטל בשישים.

     25/10/09 22:45:

   צטט: סש"ע 2009-10-25 13:28:50


   לעלות יש להוסיף קנסות + גרירה שעת"א לא יכלה להחמיץ, כמו במשלי קרילוב העקרב חייב לעקוץ כי זה הטבע שלו.

    

   תודה על תגובתך. לא הייתי מודע לכך כשכתבתי את הפוסט. אני הגעת מביתי בריצה לכיכר ושבתי בריצה. רק בצהריים דיברה איתי נועה קושרק כתבת הארץ לענייני תל אביב וסיפרה לי על כך. זו באמת שערוריה שמאפיינת את תל אביב של רון חולדאי, שרואה בבעליהם של כלי הרכב קופה רושמת או קופה ב'. אבל זו הדמוקרטיה. הרוב בחר בו (אני לא).

     25/10/09 22:42:

   צטט: יונץ' 2009-10-25 11:33:03

   צטט: Zvikagl 2009-10-25 11:15:01

   הארגון היה כרגיל ברמה הגבוהה של נייקי. למרות זאת נתקלתי בתופעות הישראליות הנפוצות , לצערי , החל מרישום למקצה שבחיים אין סיכוי שאי פעם הנרשם רץ או ירוץ בזמן זה. מה שגרם לצפיפות רבה מזינוק דרך פקקים בפארק וכלה בפקק בנקודת הסיום .דחיפות וחיתוכים ולא בנתיבים הצרים. לקינוח כמות "מתפלחים" אין סופית שנבעה מפיקוח רופף בשערי הכניסה. ראיתי רבים (לא ספרתי) שהצטיידו בחולצה משנה שעברה או סתם חולצה אדומה. הם חסכו 120 או 150 ש"ח. אנחנו נותרנו עם "שירות" פחות טוב. שמעתי , במתחם הגמר, כאלה שאמרו שבפעם הבאה הם לא יהיו פריירים , קרי גם הם יתפלחו?!

   מעבר לכך אני מסכים עם כל מילה. וחוצמזה כל הכבוד לזמן שלך. הלואי עלי, שהיה פחות טוב.

    

   תופעת המתפלחים קיימת בכל העולם והיא חלק מהפולקלור של מירוצים אלו.

   התשלום הוא עבור החולצה למזכרת ועבור מדידת זמנך באמצעות הצ'יפ - הרי לרוץ 10 ק"מ אפשר כל יום בכל מקום.

   אותי איכזב שוב המסלול שהיה זהה לשנה שעברה והיה משעמם מאוד-מחציתו בתוך הפארק.לדעתי מרוץ כזה חייב להתנהל כולו ברחובות העיר (כמו בריצת העשרה ק"מ במרתון תל אביב שהיה באפריל).

   סה"כ היה מאוד מהנה ,מזג אוויר סביר (חוץ מבאבן גבירול שם היה מאוד חם) ואווירה מעולה.

    

    

   יונץ'

   ראה תגובתי לצביקה גל. מסכים איתך לחלוטין שראוי שהמרוץ כולו יתנהל ברחובות תל אביב ולא בפארק.

   אפשר לרוץ מככר רבין לאבן גיבירול לחזור לכיכר רבין (זה כבר 5 קילומטרים להמשיך בבלוך לארלוזורוב מזרחה עד דרך חיפה להסתובב מערבה ובחזרה ודומני שכמעט נגיע כבר לעשרה.

     25/10/09 22:39:

   צטט: Zvikagl 2009-10-25 11:15:01

   הארגון היה כרגיל ברמה הגבוהה של נייקי. למרות זאת נתקלתי בתופעות הישראליות הנפוצות , לצערי , החל מרישום למקצה שבחיים אין סיכוי שאי פעם הנרשם רץ או ירוץ בזמן זה. מה שגרם לצפיפות רבה מזינוק דרך פקקים בפארק וכלה בפקק בנקודת הסיום .דחיפות וחיתוכים ולא בנתיבים הצרים. לקינוח כמות "מתפלחים" אין סופית שנבעה מפיקוח רופף בשערי הכניסה. ראיתי רבים (לא ספרתי) שהצטיידו בחולצה משנה שעברה או סתם חולצה אדומה. הם חסכו 120 או 150 ש"ח. אנחנו נותרנו עם "שירות" פחות טוב. שמעתי , במתחם הגמר, כאלה שאמרו שבפעם הבאה הם לא יהיו פריירים , קרי גם הם יתפלחו?!

   מעבר לכך אני מסכים עם כל מילה. וחוצמזה כל הכבוד לזמן שלך. הלואי עלי, שהיה פחות טוב.

   צביקה גל

   תודה על תגובתך. לאמיתו של דבר גם אני שמתי לב לתקלות שהיה ראוי לתקנן אך לא רציתי להשמע קטנוני. לגבי המתפלחים אל תחמיר כל כך. בארצות הברית יש מסורת של "בנדיטים, כאלה שבאים למרתונים כולל זה של ניו יורק ובוסטון ומצטרפים לרצים בלי לשלם. אני לא מעודד מעשים כאלה, שכן זה לא הוגן כלפי מי שכן שילמו. אך בכל זאת, גם תופעות כאלה מוסיפות לווית חן. העקר שרצים הלא כן?

    

     25/10/09 22:35:

   צטט: הנזיר החשמלי 2009-10-25 10:23:04

   דווקא יש מסורת ספורטיבית עממית "עתיקת יומין" (במונחים ישראליים) ששרדה כבר 56 שנה- צליחת הכנרת.

   זה אמנם אירוע שחייה אבל הוא יהפוך לאירוע ריצה עוד כמה שנים, שכבר לא יהיה את מה לצלוח...

    

   לנזיר החשמלי

   נכון מאוד פרח מזכרוני. בעצמי השתתפתי ב-59 שנותי בשלוש צליחות ופעם ניסיתי ונכשלתי לחצות את הכנרת למלוא אורכה מטבחה לצמח.

     25/10/09 18:51:
   אני משתתף במרוצים רבים בארה"ב, ובכולם ללא יוצא מן הכלל ההכנסות מהמרוץ נתרמות לאיזושהי אגודה ללא מטרות רווח. אולי בגלל זה יותר קל להשיג ספונסרים, מתנדבים ושיתוף פעולה מצד הרשויות.
     25/10/09 18:20:

   צטט: יונץ' 2009-10-25 11:33:03

   צטט: Zvikagl 2009-10-25 11:15:01

   הארגון היה כרגיל ברמה הגבוהה של נייקי. למרות זאת נתקלתי בתופעות הישראליות הנפוצות , לצערי , החל מרישום למקצה שבחיים אין סיכוי שאי פעם הנרשם רץ או ירוץ בזמן זה. מה שגרם לצפיפות רבה מזינוק דרך פקקים בפארק וכלה בפקק בנקודת הסיום .דחיפות וחיתוכים ולא בנתיבים הצרים. לקינוח כמות "מתפלחים" אין סופית שנבעה מפיקוח רופף בשערי הכניסה. ראיתי רבים (לא ספרתי) שהצטיידו בחולצה משנה שעברה או סתם חולצה אדומה. הם חסכו 120 או 150 ש"ח. אנחנו נותרנו עם "שירות" פחות טוב. שמעתי , במתחם הגמר, כאלה שאמרו שבפעם הבאה הם לא יהיו פריירים , קרי גם הם יתפלחו?!

   מעבר לכך אני מסכים עם כל מילה. וחוצמזה כל הכבוד לזמן שלך. הלואי עלי, שהיה פחות טוב.

    

   תופעת המתפלחים קיימת בכל העולם והיא חלק מהפולקלור של מירוצים אלו.

   התשלום הוא עבור החולצה למזכרת ועבור מדידת זמנך באמצעות הצ'יפ - הרי לרוץ 10 ק"מ אפשר כל יום בכל מקום.

   אותי איכזב שוב המסלול שהיה זהה לשנה שעברה והיה משעמם מאוד-מחציתו בתוך הפארק.לדעתי מרוץ כזה חייב להתנהל כולו ברחובות העיר (כמו בריצת העשרה ק"מ במרתון תל אביב שהיה באפריל).

   סה"כ היה מאוד מהנה ,מזג אוויר סביר (חוץ מבאבן גבירול שם היה מאוד חם) ואווירה מעולה.

    

    

   עכשיו קראתי גם את התגובות. מסכימה לדבריכם. גם אני ספרתי בראשי את המתפלחים וזה הצחיק אותי..

   באשר למסלול - מסלול ה- 10 ק"מ של מרתון ת"א היה מדהים כי הוא חלף ברחובותיה של ת"א הקטנה מה שהתאים גם לחגיגות ה-100,

   אני אעדיף תמיד מסלול עירוני על מסלול משעמם בפארק.

   אבל היה כיף , לא כן?

     25/10/09 18:15:


   כל הכבוד יוסי.

   הלוואי עלי הזמנים שלך.

    

   גם אני נהניתי אתמול מאוד, אהבתי את זה שהזכרת לנו את מה שאנו שוכחים על נייקי..

    

   תמשיך לרוץ ותמשיך לכתוב ורק בריאות.

     25/10/09 18:14:

   מרתון לילי זה לא בשבילי, אני הולכת בשדות הירוקים סביב הקיבוץ, אוהבת את החול, את האוויר... אבל כל הכבוד לרצים...חיוך

   נהניתי לקרוא, כרגיל.

   תודה יוסי!

    

    

    

     25/10/09 16:57:

   לרשימת התופעות ההזויות אפשר להוסיף

   איחור של עשר דקות בהזנקה 

   אנשים עם צמיד אדום וחולצה משנה שעברה שנדחפים לפניך בהזנקה המהירה 

   ישראלים שחותכים אותך בשביל לעלות על המדרכה או בשביל בקבוק מים 

   וכל מיני טמבלים שמחליטים ללכת או לרכב על אופניים ולהפריע לכולם 

    

   לגבי הארגון : 

   מתי כבר יקבלו שכל ויפזרו את המדליות על כמה שולחנות במקום לתת לבחורה מסכנה אחת להתמודד עםהדחיפות

   ואם כבר מחלקים יוגורט יופלה אז שלפחות יהיה בטעמים  ,טעם של לבן רגיל אני מכיר מגיל 3 תודה

    

   מה שכן המוזיקה היתה מצוינת וסה"כ היה פאן 

    

    

    

     25/10/09 16:39:
   אם שילמו כ"כ הרבה, כמה בדיוק נייק הוציאה מכיסה לטובת המרוץ?
     25/10/09 14:22:

   ברצוני להציג את דעתי על המרוץ:

   מאחר וזו הפעם הראשונה להשתתפותי אני מקוה ורוצה שהפעמים הבאות יהיו טובות יותר.

    

   אני שמח מאד לחויה ההמונית של המרוץ, אלפי אנשים הטריחו עצמם " לקום מהכורסה " ולהציג את יכולתם הספורטיבית

    ולא משנה זמן הריצה.  חשובה ההשתתפות.

    

   מאחר ואני רץ לאט יותר ממר מלמן יתכן שלא ראה כמה דברים שאני ראיתי כדוגמה החלוקה לשלושה זינוקים לא התבצעה כראוי כי אחרי היו רצים מהירים יותר שדחפו אותי הצידה כדי לעקוף,

   בתחנת המים הראשונה בקושי קיבלתי בקבוק מאחת החבילות האחרונות,

   הכניסה לפרק מלאת האבנים היתה מאד מסוכנת לרצים שיכלו בקלות לעקם רגל ולהפסיד עקב כך את כל המירוץ,

   היה קטע דרך אמנם קצר שהיה חשוך ולפחות לי היקשה במעט,

   כאשר סוף סוף הגעתי לקראת הסיבוב האחרון התחילו להתפזר האנשים ומילאו את המסלול כך שנאלצתי לזגזג ביניהם לשער הסיום.

   כמובן שכל אלה שהקדימו אותי חטפו את כל החטיפים שהיו וכשאני הגעתי כבר לא היה שום דבר מלבד ערימות ניירות צבעוניים.

   שני מחלקי המדליות עמדו בצד כמעט מוסתרים ע"י עץ גדול. ומאחר וכבר ראיתי מולי מתפזרים נושאי מדליה חיפשתי אותם כדי 

   להיות שותף לחויה.

   בהזדמנות זאת ראיתי מישהו עם חופן מדליות בידו, שיתכן והיו חסרות לבאים אחרי.

    למרות כל זאת החוויה היתה מלאה ומעייפת ואולי במרוצים הבאים ישתפרו המארגנים אך ורק בגלל הישראלי הלא מחונך.

     25/10/09 13:28:

   לעלות יש להוסיף קנסות + גרירה שעת"א לא יכלה להחמיץ, כמו במשלי קרילוב העקרב חייב לעקוץ כי זה הטבע שלו.
     25/10/09 11:33:

   צטט: Zvikagl 2009-10-25 11:15:01

   הארגון היה כרגיל ברמה הגבוהה של נייקי. למרות זאת נתקלתי בתופעות הישראליות הנפוצות , לצערי , החל מרישום למקצה שבחיים אין סיכוי שאי פעם הנרשם רץ או ירוץ בזמן זה. מה שגרם לצפיפות רבה מזינוק דרך פקקים בפארק וכלה בפקק בנקודת הסיום .דחיפות וחיתוכים ולא בנתיבים הצרים. לקינוח כמות "מתפלחים" אין סופית שנבעה מפיקוח רופף בשערי הכניסה. ראיתי רבים (לא ספרתי) שהצטיידו בחולצה משנה שעברה או סתם חולצה אדומה. הם חסכו 120 או 150 ש"ח. אנחנו נותרנו עם "שירות" פחות טוב. שמעתי , במתחם הגמר, כאלה שאמרו שבפעם הבאה הם לא יהיו פריירים , קרי גם הם יתפלחו?!

   מעבר לכך אני מסכים עם כל מילה. וחוצמזה כל הכבוד לזמן שלך. הלואי עלי, שהיה פחות טוב.

    

   תופעת המתפלחים קיימת בכל העולם והיא חלק מהפולקלור של מירוצים אלו.

   התשלום הוא עבור החולצה למזכרת ועבור מדידת זמנך באמצעות הצ'יפ - הרי לרוץ 10 ק"מ אפשר כל יום בכל מקום.

   אותי איכזב שוב המסלול שהיה זהה לשנה שעברה והיה משעמם מאוד-מחציתו בתוך הפארק.לדעתי מרוץ כזה חייב להתנהל כולו ברחובות העיר (כמו בריצת העשרה ק"מ במרתון תל אביב שהיה באפריל).

   סה"כ היה מאוד מהנה ,מזג אוויר סביר (חוץ מבאבן גבירול שם היה מאוד חם) ואווירה מעולה.

    

     25/10/09 11:15:

   הארגון היה כרגיל ברמה הגבוהה של נייקי. למרות זאת נתקלתי בתופעות הישראליות הנפוצות , לצערי , החל מרישום למקצה שבחיים אין סיכוי שאי פעם הנרשם רץ או ירוץ בזמן זה. מה שגרם לצפיפות רבה מזינוק דרך פקקים בפארק וכלה בפקק בנקודת הסיום .דחיפות וחיתוכים ולא בנתיבים הצרים. לקינוח כמות "מתפלחים" אין סופית שנבעה מפיקוח רופף בשערי הכניסה. ראיתי רבים (לא ספרתי) שהצטיידו בחולצה משנה שעברה או סתם חולצה אדומה. הם חסכו 120 או 150 ש"ח. אנחנו נותרנו עם "שירות" פחות טוב. שמעתי , במתחם הגמר, כאלה שאמרו שבפעם הבאה הם לא יהיו פריירים , קרי גם הם יתפלחו?!

   מעבר לכך אני מסכים עם כל מילה. וחוצמזה כל הכבוד לזמן שלך. הלואי עלי, שהיה פחות טוב.

     25/10/09 10:23:

   דווקא יש מסורת ספורטיבית עממית "עתיקת יומין" (במונחים ישראליים) ששרדה כבר 56 שנה- צליחת הכנרת.

   זה אמנם אירוע שחייה אבל הוא יהפוך לאירוע ריצה עוד כמה שנים, שכבר לא יהיה את מה לצלוח...

     25/10/09 10:09:

   צטט: ליאת z 2009-10-25 09:46:31

   כל הכבוד לך

    

   חן חן ליאת.

     25/10/09 09:46:
   כל הכבוד לך
     25/10/09 09:30:

   צטט: sorelo 2009-10-25 09:14:01

    

   כל הכבוד על הארגון,

   ועל הכח לרוץ.

   מאחל לך לעוד הרבה שנים.

    

    

   תודה. לארגון לא הייתי שותף. כח לרוץ" יש לי גם שי.

   שוב פעם תודה.

     25/10/09 09:14:

    

   כל הכבוד על הארגון,

   ועל הכח לרוץ.

   מאחל לך לעוד הרבה שנים.

    

   ארכיון

   פרופיל

   yossi melman
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין