כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  תל אביבית נמרצת

  שוזרת את החיים לתוך המילים ומהמילים מחברת משפטים כידי לנסות ולתאר כיצד החיים האלה נראים בעיניי
  www.linurman.com

  פלאי השירות המוניציפאלי במאה ה-21 (על עיריית תל אביב המהודרת)

  43 תגובות   יום שבת, 31/10/09, 20:22

   

  פלאי השירות המוניציפאלי במאה ה-21 עיריית תל אביב, עירייה, מוניציפאלי, ארנונה, שירות לאזרח, תל אביב, עירייה, שירותי העירייה

   

  אני אדם מתקדם שחי בעולם האינטרנט. בעולם הזה יש גם משרדים מוניציפאליים, גם הם מנסים לחיות בעולם האינטרנט. מזמן לא יצא לי לעמוד בתור בדואר או בבנק כדי לשלם חשבון כזה או אחר. השירות הטלפוני ואתרי האינטרנט שנבנו להיות ידידותיים למשתמש ולרוקן את המשרדים העמוסים, מאפשרים לנו הצעירים המתרוצצים סביב הזנב של עצמנו וחיים את החוסר הזמן המתמיד, לפטור את בעיית התורים. הבעיה באתרי האינטרנט של השירותים המוניציפאליים היא, שהם מספיק מתוחכמים רק בשביל לקבל את הכסף שלנו, במידה ושילמת יותר מדי בטעות (כי אתה רואה עצמך אזרח טוב) ומגיע לך החזר כספי, לא יעזור לך לא האינטרנט ולא השירות הטלפוני. כדי לקבל את כספי בחזרה נאלצתי להתייצב בעירייה!


  (ושלא תחשבו שזה מה שפתר לי את הבעיה)

   

  בפעם האחרונה שביקרתי שם, העירייה הייתה בשיפוצים ולכן הכניסה הייתה צדדית ועמוסה בפיגומים, סרטים שמזהירים כי יש שם סכנה, ברזנט ירוק שאמור לכסות את הזוועה של השיפוץ ולא מעט קרשים שמיועדים לנוחות המעבר. עברו שנים לא מעטות מאז ובהתייצבותי הנוכחית שלי במקום עיניי עלו מעבר לגובה של הגבות מרוב התפלאות ותדהמה.

   

  אזור קבלת הפנים של עיריית תל אביב אכן שודרג ברמת הארכיטקטורה ועיצוב הפנים. בכניסה יש מעבר משוכלל כמעט כמו בשדה התעופה עם גלגלת כזאת ושער שאמור לגלות מתכות ששכחתם להוציא מכיסכם. עומד שם גם שומר מיומן עם תלבושת רצינית ובודק את התיקים. אחרי השומר יש מדרגות נעות ארוכות, ששלחו אותי אל החלל המעוצב של קבלת הפנים. היי-טק בעיצומו נגלה שם לעיניי וחשבתי לי.... וואווו באמת מגיע לנו לתושבי תל אביב שמשלמים הון תועפות על החיים המעניינים שלנו שתהיה לנו עירייה של המאה ה-21. תקרות גבוהות, חלונות זכוכית מהרצפה ועד התקרה, המון אור, ספסלים נוחים לממתינים, ריצוף משיש מנצנץ. בסוף המדרגות ניצבת לה עמדת המודיעין שבה חוץ מהמחשב שאמור לעשות סדר, עומדת לה גם בחורה חיננית עם חולצה לבנה מכופתרת וצעיף כחול קשור על הצוואר, כולה שירותיות ועניינות.

   

  "העוזרת של המחשב" מקישה על המקשים, מוציא את המספר שלך בתור ומכוונת לאיזה תור אתה אמור להצטרף. עד כאן מאוד עתידני ו- too good to be true, נכון? אז זהו, כדי להגיע לאותה הבחורה יש להידחף לתור ה"ישראלי", כלומר תור חסר צורה שמזכיר יותר מעגל של המון שסוגר על הבחורה והמחשב. גייסתי את מקסימום הישראליות שבי, דחפתי והתעקשתי והופניתי לתור שנקרא "אקספרס". התבוננתי סביבי... ראיתי את התור הרגיל ובו שורות של כיסאות מעוצבים ונוחים מסודרים בשורות ועליהם יושבים להם בנחת ובשקט אנשים וממתינים בזמן ש-20 פקידות האחרות הלבושות בחולצה מכופתרת וצעיף כחול פותרות בעיות של מי שהיה לפניהם. ואז הסתובבתי וראיתי את התור הקרוי "אקספרס", עמדה גדולה בצורה של "ח" עם 5 מחשבים שרק שניים מהם היו מאוישים, אין כיסאות, אין שורות אבל כן יש פי 5 יותר אנשים שעומדים מותשים וממתינים לתורם שלא נראה באופק. חשש התחיל לחלחל לתוך נפשי על כך שהקידמה היא רק למראית העין ומתבטאת בעיקר בעיצוב ברהיטים ובתלבושת אחידה של הפקידות, בנושא התורים והשירות הכול נשאר כפי שהיה לפני 50 שנה.

   

  נעמדתי גם כן ליד דלפק האקספרס שהתרחשות מועטה בתוכו גרמה להתרחשות מאוד תוססת מחוצה לו. אז היו שם כמה סבתות שאחרי 50 שנות תשלום ארנונה בעירייה עצמה קשה להסביר להן שיש עוד אופציות ושלעירייה מגיעים רק כשיש "בעיות". היה שם את זה שמנהל את התור למרות שכל אחד היה מספר ומעל העמדה מסך פלזמה מהעידן הטכנולוגי שמכריז על המספר שהגיע תורו. האיש שיודע לסדר את כולם לפי התור, מצפצף על הקידמה, הפלזמה והמספרים המודפסים על הנייר שיש לכל אחד ביד, הוא אוהב לקחת את העניינים לידיים שלו אז הוא מתרוצץ בין כולם ומברר למה הם באו ואיזה מספר יש להם ביד. יש גם את היפה נפש שלא ממהר לשום מקום וההמתנה לא מעניינת אותו אז הוא מסתובב ומרגיע את כולם שיהיה בסדר, לא צריך להתעצבן תורם של כולם יגיע, השלום בדרך ואנחנו ננצח כשהמשיח יבוא. יש בתור תושבי העיר המובהקים, צעירים ואופנתיים, ישנם גם תושבות יפו עטופות מכף רגל ועד הראש, סבתות תימניות משכונת התקווה ולכולם מכנה משותף אחד: כולם רוטנים וכועסים שהתור לא זז. יש ביניהם גם את הגבר הישראלי השרמנטי שמנסה לקדם את עצמו על ידי עמידה מאצ'ואית עם הישענות נינוחה על הדלפק בדיוק מול אחת הפקידות בתקווה וזה יעזור יותר טוב מהמחשב והמספר הרחוק שבידו.

   

  בתוך העמדה בצורת "ח" יושבות שתי פקידות עייפות, מתלמדת אחת עם עיניי עגל, שעדיין לא קיבלה מדים והלימוד שלה מעכב את התור כי צריך להסביר לה הכול פעמיים. יש גם את המנהלת משמרת שמסתובבת לה בתוך ה"ח" ולוקחת על עצמה את מתקפת התלונות על כך שהעמדות האחרות לא מאוישות, היא גם דואגת להסביר לכולם שזה לא תלוי בה, זה לא נתון להחלטתה ואם היא הייתה יכולה הכול היה אחרת, אחראית ישראלית טיפוסית בעלת ראש בגודל של זרת. בין תפקידיה ה"רבים" שלה יש גם את תפקיד ההצבעה על עמדתה של אחראית משמרת בכירה לאלה שלא מפסיקים להתלונן והקסם האישי שלה (ששואף לאפס) אינו מרגיע אותם.

   

  כמובן שאין תור כפי שמוגדר "תור" כי הממתינים, במקום לעמוד בצד ולחכות לתורם, נשענים על עמדת הקבלה בצורת "ח" כדי להשגיח שהעניינים  מתקדמים (כאילו מרחוק אי אפשר לראות ששום דבר לא מתקדם לשום מקום).

   

  ואז בעיצומה של ההמתנה המייגעת והמעניינת ברמה החברתית שבה, כשביני לבין פיתרון מיוחל לכפל של החיוב שלי יש עוד 20 איש בתור האקספרס, אחת הפקידות (מבין השתיים) יוצאת להפסקת צהריים ואם זה לא מספיק בשביל להרגיז, בדיוק אז כל המחשבים קורסים!

   

  מנהלות משמרת מתחילות להתרוצץ ולהצביע עם הידיים בעצבנות, הפקידות מיד מקבלות מבט מזוגג של "אני לא אשמה", פניהן מתכסות בשער ברזל ועליו שלט "נא לא לפנות אליי". רמת הכעס בתור עולה ומתייאשים רבים עוזבים את המקום. אני ממשיכה להמתין בסבלנות לאיזה נס חנוכה שיפתור את בעיית המחשוב של עיריית תל אביב, אבל חנוכה עוד רחוק ושום דבר לא קורה. אחרי כ-20 דקות הפקידות מקבלות הוראה מהאחראית לעשות "התחל" לכל המחשבים והם קמים לתחייה .... אבל בדיוק לחמש דקות ואז... נופלים שוב - מחשבים ממזרים.

   

  מיותר לציין שכמובן שעזבתי את העריה בלי לפתור את בעייתי אחרי שבילית שם שעה תמימה מהיום החופשי שלי ובבית ניסיתי לפנות לשירות הטלפוני למרות חוסר התקווה שבי שמישהו שם יהיה מספיק יעיל כדי לזכות אותי על החיוב הכפול. אחרי המתנה של 10 דקות על הקו וניסיון מאוד סובלני להסביר את הבעיה, הפקידה שענתה לי מודיעה לי כי אין לה אפשרות לעשות משהו והיא תבקש מאחראית שלה לחזור אליי עוד באותו היום. רוצים לנחש האם חזרו אליי? ברור שלא, אני מחכה כבר שבוע תמים לשיחה המיוחלת.

   

  אני לא בא ללמד ולכעוס, אני התושבת הפשוטה והמחונכת היטב אאלץ לסתום את הפה ולנסות להתאים את עצמי לשירות המוניציפאלי כי הוא גדול, ואני קטנה ושום דבר לא ישתנה כאן לעולם. אבל אני חייבת להגיד שהם לא יצליחו לעבוד עליי עם העיצוב הזה, עם החלונות האלה, עם המיחשוב המתקדם ועם המדים היפים של העובדים, כי מה שבסופו של דבר עושה את השירות הוא החומר האנושי שנותן אותו, לא המחשבים ולא העיצוב. עירייה תישאר עירייה ועובדיה יישארו פקידים קטנים עם עיניי עגל שלא מסוגלים לפתור שום בעיה ואני אתפלא אם יפתיעו אותי ויראו לי שיש דרך אחרת.

   

  מחר, עם מחשב, אוהל וצידנית אני הולכת לעשות ניסיון שני בעירייה הכי יפה, מעוצבת ולא יעילה בעיר הכי תוססת שלנו.

   

  http://www.tel-aviv.gov.il/Hebrew/General/Projects/2007-Cityhall/Index.asp

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (43)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     14/11/09 14:28:

   צטט: כותב בשביל הכיף 2009-11-12 14:12:48

   בתור עובד עיריה, אנ י מוחה על הפוסט,

   בתור תושב עיר אחרת, אני מזדהה עם סיבלך,

   1. בתור אחד שטס הרבה, אל תטוסי ב- low cost,
   2. בתור שירות התעסוקה - אני קובע שלעבוד בעיריה זה לא בשבילך...

    

    

   האאאאא

   אז זה מה שאתה!!!!!!!!

   עובד עיריייייהההה

   ממממ אני בשוק!

    

   וזה בטוח לא בשבילי אפילו ללכת לשם

    

    

     12/11/09 17:03:

   גאודי מצטער שהוא לא בחיים. יכל לשאוב השראה מהמבנה המופלא הזה :)

   לגבי תחילת הפוסט, אני עדיין בתהיות עם עצמי האם זה הופך אותנו לאנשים מתקדמים. 

     12/11/09 14:12:

   בתור עובד עיריה, אנ י מוחה על הפוסט,

   בתור תושב עיר אחרת, אני מזדהה עם סיבלך,

   1. בתור אחד שטס הרבה, אל תטוסי ב- low cost,
   2. בתור שירות התעסוקה - אני קובע שלעבוד בעיריה זה לא בשבילך...

   צטט: רגיש 1 2009-11-03 14:55:19

   הבעיה מתחילה (ואולי גם נגמרת) בכך שבמקומות הללו כמו עירייה,משרדי ממשלה וכו'

   לא רואים את האזרח "הקטן" המגיע לקבל שירות כלקוח.

   תארו לכם שהיה מדובר בחברה פרטית שאמורה לרצות את הלקוחות בצורה הטובה ביותר...

   היחס שהיינו מקבלים מהם היה שונה בתכלית

   מה שאומר שאם שירותי העירייה היו מופרטים והיו להם מדדי שירות שגם היו קובעים מי העובד המצטיין ומי הולך הביתה...האמינו לי חברים הדברים היו נראים אחרת לגמרי.

    

    

   חלום של אחרית הימים :-)

   המשיח יבוא לפני שזה יקרה חחחח

   צטט: דודי מחפוד 2009-11-02 11:52:22

   במקרה אתמול הייתי שם..נחמד המקום אבל ההמתנה מטורפת.

    

   מ 8:00 עד 11:00 המתנתי לקבל שירות.

   כולה שינוי בעלות על ארנונה

    

    


   כן 3 שעות זה פחות או יותר הזמן שלוקח לך כדי להשיג את מה שאתה רוצה שם

   אבל ניהיה יפה מאוד אין ספק :-)

   צטט: איציקלי 2009-11-02 08:56:16

   :)

    

   אל ייאוש

    

   בסוף הכל מסתדר.

    

    

   מפה שלך לאלוהים

   אבל במקרה של עירייה בסוף לא "הכול מסתדר" אלא מעקלים לך את חשבון הבנק אם אתה לא משלם :-)

     3/11/09 14:55:

   הבעיה מתחילה (ואולי גם נגמרת) בכך שבמקומות הללו כמו עירייה,משרדי ממשלה וכו'

   לא רואים את האזרח "הקטן" המגיע לקבל שירות כלקוח.

   תארו לכם שהיה מדובר בחברה פרטית שאמורה לרצות את הלקוחות בצורה הטובה ביותר...

   היחס שהיינו מקבלים מהם היה שונה בתכלית

   מה שאומר שאם שירותי העירייה היו מופרטים והיו להם מדדי שירות שגם היו קובעים מי העובד המצטיין ומי הולך הביתה...האמינו לי חברים הדברים היו נראים אחרת לגמרי.

    

     2/11/09 11:52:

   במקרה אתמול הייתי שם..נחמד המקום אבל ההמתנה מטורפת.

    

   מ 8:00 עד 11:00 המתנתי לקבל שירות.

   כולה שינוי בעלות על ארנונה

     2/11/09 08:56:

   :)

    

   אל ייאוש

    

   בסוף הכל מסתדר.

   צטט: city rat 2009-11-01 14:02:35

   לי זה מזכיר פרויקטים גדולים נוספים בעיר שמהבחינה האסטטית הם בהחלט קפיצת מדרגה אבל מהבחינה המעשית הם לא יעילים ולא מועילים.

   לדוגמא: "שבילי" האופניים באבן גבירול.

   בהצלחה בניסיון השני.

    

    

   נסיון שני היה ונגמר

   מחר יהיה השלישי

   אני לא מתיאשת בקלות :-)

   צטט: דניאל זיסקינד 2009-11-01 09:18:30

   נסי לראות זאת כך. לבלאגן יש גם צדדים נוחים (:

    

    


   או קיי, אפשר איזו דוגמה לצד אחד או שניים? :-)

   צטט: שחף ה. 2009-11-01 08:01:30


   למרות כל זאת יש שיפור רב בבירוקרטיה הישראלית, לא מעט בגלל האינטרנט.

   זה לא אומר שאין מקום לשיפורים. פשוט צריך לחנך את הפקידים שהם משרתי ציבור, ולא להיפך.

    

   ואיך בדיוק יתבצע החינוך?

   אני לא ישראלית שבא, צועקת ומשתוללת

   אני בא בשקט, מחכה לתור שלי כמו ילדה טובה ומחונכת

   ולא יודעת להיות אחרת

   אז מה עושים?

   צטט: נהנה מהחיים.... 2009-11-01 07:58:09


   נחמד לעשות פיקניק בעיריית תל אביב.

   כמו בכול מקום אחר בארץ יקירתי...

   אין חדש תחת השמש והיא תזרח תמיד.

   שבוע טוב.

    

    


   וזה בדיוק מה שניסיתי להגיד

   שאין חדש ולא יהיה :-)

   אטום
   ***********
     1/11/09 21:17:
   * מהחבר אלון
     1/11/09 14:02:

   לי זה מזכיר פרויקטים גדולים נוספים בעיר שמהבחינה האסטטית הם בהחלט קפיצת מדרגה אבל מהבחינה המעשית הם לא יעילים ולא מועילים.

   לדוגמא: "שבילי" האופניים באבן גבירול.

   בהצלחה בניסיון השני.

     1/11/09 13:37:

   צטט: partizanka 2009-11-01 00:06:11

   צטט: ipod33 2009-10-31 20:58:05


   אין חדש תחת השמש

   משתתף בצערך תל אביבית יקרה

   לא שאצלנו באוזבקיסטן יותר טוב (-:

    

    

   הכי טוב אצל הגרמנים והבריטים תאמין לי

   שם הכול מתקתק לפי כללים חוקים וסירבול ביורוקרטי שמאוד מאוד יעיל :-)

   המשך יום נפלא וקסום יקירתי...(-:

    

     1/11/09 10:34:

   צטט: partizanka 2009-11-01 00:33:03

   צטט: עמית ירון 2009-10-31 21:48:08

   כדאי לברוח משם ומהר! אני אף פעם לא גרתי בתל-אביב ואני לא מצטער על כך. אני גר בעיר יותר שפויה עם שירותי עיריה יותר טובים ופחות זמן בתורים.

    

    

   איפה איפה איפה?

   רק תגלה לי איכן המקום הקסום הזה ואני מחר עוברת לשם :-)

    

   אפילו ברמת-גן, למרות שהיא לא מקום קסום (אבל כדאי לקפוץ לבקר שם בפארק הלאומי שהיה אטרקציה בשנות ה-70).

   כרגע אני גר בהוד השרון וגם שם שירותי העירייה לא כל כך מסורבלים, אך המשרדים מפוזרים באתרים שונים. 

    

     1/11/09 09:18:
   נסי לראות זאת כך. לבלאגן יש גם צדדים נוחים (:
     1/11/09 08:01:


   למרות כל זאת יש שיפור רב בבירוקרטיה הישראלית, לא מעט בגלל האינטרנט.

   זה לא אומר שאין מקום לשיפורים. פשוט צריך לחנך את הפקידים שהם משרתי ציבור, ולא להיפך.

     1/11/09 07:58:


   נחמד לעשות פיקניק בעיריית תל אביב.

   כמו בכול מקום אחר בארץ יקירתי...

   אין חדש תחת השמש והיא תזרח תמיד.

   שבוע טוב.

   צטט: shall we dance 2009-10-31 22:12:06

   רעיון לעתיד :

   בפעם הבאה תתייחסי לזה כמו בישול - מלח תמיד אפשר להוסיף באופן אישי ואחרי הארוחה תמיד כדאי שישאר טעם של עוד אז אל תתני להם לשבוע קריצה

    

    

   פשוט מבריק!

   איך לא חשבתי על זה קודם!

   אתה בטח אדם מאושר אם זאת דרך החיים שלך :-)

   תודה

   צטט: Gfaus 2009-10-31 22:05:55

   מחפשת אידיאלים ?

   בתל אביב אפשר לחפש אבל התשובה היא בכל אחד

    

   תל אביב זאת רק דוגמה

   זה מה שקורה בכל הערים האחרות (תאמין לי שלא נולדתי בתל אביב ויצא לי לחיות בכמה וכמה מקומות)

   צטט: עמית ירון 2009-10-31 21:48:08

   כדאי לברוח משם ומהר! אני אף פעם לא גרתי בתל-אביב ואני לא מצטער על כך. אני גר בעיר יותר שפויה עם שירותי עיריה יותר טובים ופחות זמן בתורים.

    

    

   איפה איפה איפה?

   רק תגלה לי איכן המקום הקסום הזה ואני מחר עוברת לשם :-)

   צטט: הולמס 2009-10-31 21:39:56


   אני נמנע מהוראות קבע

    

   וחשבונות הולך לשלם בדואר

    

   פעם בחודש, רבע שעה בתור

    

   חוויה לא מזיקה כלל

    

   ואם מתארך לחצי שעה, לא נורא.

    

   וכך, כשהם טועים בחשבון אני פשוט מחכה שישלחו לי חדש ורק אז משלם (עבד לאחרונה יופי עם בזק)

    

    

    

    


   אני משלמת חשבונות באינטרנט או בטלפון

   אבל זה לא קשור לזה שהפקידה בעירייה ניסתה לשכנעה אותי שחשבון שכתוב עליו יוני - ספטמבר

   לא וכלל בתוכו את החשבון שכתוב עליו אוגוסט - ספטמבר

   :-))))))

   צטט: 356shirshir 2009-10-31 21:24:34

   כנראה לא טעיתי כשחשבתי שבכל המקומות האלה עושים סילקציה קשה מאוד

   וקפדנית במיוחד לגילנוי חומר אנוש מיוחד במינו שמסתובב בינינו 

   כדי למלא את מקומות העבודה הספציפיים האלו 

   מקווה שתצליחי יקירתי  

    

    


   אני לא רוצה להישמע גזענית או "שונאת" אדם לכן לא נכנסתי יותר מדי לתיאור הפקידים שראיתי בעירייה,

   תאמיני לי או לא אבל הם כולם מגיעים מקבוצה אחת מאוד ספציפית של אזרחי ישראל

   :-)

   צטט: yaron..1 2009-10-31 21:22:41

   גינגית מתוקה הפניה לטיפול בכלובוטק ...כאן זה פוסט כוכבים לא פיתרונות..אם כל אחד יספר מה עובר עליו בצרות היום יומיות ..פאק אפ דסיסתם...לא לי להגיב ולבקר תצחיקי אותי שיר תיכתבי,קטע מה את עושה ללא ספורט בזמנך..כתבת מגילה הההההה

    

   יש פוסטים של "כוכבים" עם ישבנים עסיסיים

   ויש פוסטים של תכנים מעניינים

   כל אחד בוחר לו מה לקרוא :-)

   אין בעיה, פעם הבא אני מבטיחה לצרף בסוף הפוסט איזו תמונת ישבן עסיסי כדי לעודד אותך לקרוא עד הסוף :-)

   צטט: אברהםם 2009-10-31 21:18:16

   צטט: חומר חוצני 2009-10-31 21:07:53

   פקידים יעילים ניתן למצוא רק על אדמת המאדים. יעילות סותרת את מהות הביריוקרטיה שנישמתה היא הצורך להיזדקק לעוד פקידים.

   לא משנה התפאורה. הכלל הוא: אתה אזרח קטן וחסר חשיבות ואני אקבע את מועד הפיתרון לו אתה זקוק.

   בכל אופן, אסור להתיאש וצריך לנסות להקטין את הנזק שהפקיד המצוי גורם. כלכלית, ובעיקר ריגשית.

   חיזקו ואימצו.

   דוד רונן.

   בתור פקיד אני יודע שמה שחשוב זה רוח המפקד

    

   אז אתה אומר שלא הכול אבוד ויש תקווה :-)

   אבל מי המפקד?

   איך הוא נרא?

   איפה הוא נמצא?

    

   צטט: ipod33 2009-10-31 20:58:05


   אין חדש תחת השמש

   משתתף בצערך תל אביבית יקרה

   לא שאצלנו באוזבקיסטן יותר טוב (-:

    

    

   הכי טוב אצל הגרמנים והבריטים תאמין לי

   שם הכול מתקתק לפי כללים חוקים וסירבול ביורוקרטי שמאוד מאוד יעיל :-)

   צטט: איציק מצליח 2009-10-31 20:54:16


   בקיצור סאנשיין הצליחו

   להרגיז אותך??? נשיקה

   שבוע נפלא שיהיה לך

   מקסימה...

    

    

   סאנשיין? חחח מי אלה?
     1/11/09 00:01:

   מה חדש ? *
     31/10/09 22:43:

   ***

    

     31/10/09 22:12:

   רעיון לעתיד :

   בפעם הבאה תתייחסי לזה כמו בישול - מלח תמיד אפשר להוסיף באופן אישי ואחרי הארוחה תמיד כדאי שישאר טעם של עוד אז אל תתני להם לשבוע קריצה

     31/10/09 22:11:

   ספרי לי על זה...
     31/10/09 22:05:

   מחפשת אידיאלים ?

   בתל אביב אפשר לחפש אבל התשובה היא בכל אחד

     31/10/09 21:48:

   כדאי לברוח משם ומהר! אני אף פעם לא גרתי בתל-אביב ואני לא מצטער על כך. אני גר בעיר יותר שפויה עם שירותי עיריה יותר טובים ופחות זמן בתורים.

    

     31/10/09 21:39:


   אני נמנע מהוראות קבע

    

   וחשבונות הולך לשלם בדואר

    

   פעם בחודש, רבע שעה בתור

    

   חוויה לא מזיקה כלל

    

   ואם מתארך לחצי שעה, לא נורא.

    

   וכך, כשהם טועים בחשבון אני פשוט מחכה שישלחו לי חדש ורק אז משלם (עבד לאחרונה יופי עם בזק)

    

    

     31/10/09 21:24:

   כנראה לא טעיתי כשחשבתי שבכל המקומות האלה עושים סילקציה קשה מאוד

   וקפדנית במיוחד לגילנוי חומר אנוש מיוחד במינו שמסתובב בינינו 

   כדי למלא את מקומות העבודה הספציפיים האלו 

   מקווה שתצליחי יקירתי  

     31/10/09 21:22:
   גינגית מתוקה הפניה לטיפול בכלובוטק ...כאן זה פוסט כוכבים לא פיתרונות..אם כל אחד יספר מה עובר עליו בצרות היום יומיות ..פאק אפ דסיסתם...לא לי להגיב ולבקר תצחיקי אותי שיר תיכתבי,קטע מה את עושה ללא ספורט בזמנך..כתבת מגילה הההההה
     31/10/09 21:18:

   צטט: חומר חוצני 2009-10-31 21:07:53

   פקידים יעילים ניתן למצוא רק על אדמת המאדים. יעילות סותרת את מהות הביריוקרטיה שנישמתה היא הצורך להיזדקק לעוד פקידים.

   לא משנה התפאורה. הכלל הוא: אתה אזרח קטן וחסר חשיבות ואני אקבע את מועד הפיתרון לו אתה זקוק.

   בכל אופן, אסור להתיאש וצריך לנסות להקטין את הנזק שהפקיד המצוי גורם. כלכלית, ובעיקר ריגשית.

   חיזקו ואימצו.

   דוד רונן.

   בתור פקיד אני יודע שמה שחשוב זה רוח המפקד

    

     31/10/09 21:07:

   פקידים יעילים ניתן למצוא רק על אדמת המאדים. יעילות סותרת את מהות הביריוקרטיה שנישמתה היא הצורך להיזדקק לעוד פקידים.

   לא משנה התפאורה. הכלל הוא: אתה אזרח קטן וחסר חשיבות ואני אקבע את מועד הפיתרון לו אתה זקוק.

   בכל אופן, אסור להתיאש וצריך לנסות להקטין את הנזק שהפקיד המצוי גורם. כלכלית, ובעיקר ריגשית.

   חיזקו ואימצו.

   דוד רונן.

     31/10/09 20:58:


   אין חדש תחת השמש

   משתתף בצערך תל אביבית יקרה

   לא שאצלנו באוזבקיסטן יותר טוב (-:

     31/10/09 20:54:


   בקיצור סאנשיין הצליחו

   להרגיז אותך??? נשיקה

   שבוע נפלא שיהיה לך

   מקסימה...

   ארכיון

   פרופיל

   Lin Urman
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין