כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  תל אביבית נמרצת

  שוזרת את החיים לתוך המילים ומהמילים מחברת משפטים כידי לנסות ולתאר כיצד החיים האלה נראים בעיניי
  www.linurman.com

  טראנס זה לא מה שחשבתם (פסטיבל, מסיבה או קומזיץ?)

  18 תגובות   יום חמישי, 5/11/09, 10:14
   

  האאאא מסיבות טראנס.... שיירת מכוניות מלאות נוסעת אל תוך הלילה לזירת ההתרחשות ביער הגדול והמרוחק, קרטונים עפים באוויר.... לונגים זוהרים, אנשים קרועים, אבק עומד באוויר, מוזיקה קשה להבנה, גופות יחפות גזורות והזויות, רוטטות באקסטאזת LSD לצלילים פסיכודאליים, מוזיקה מחרישת אוזניים, סניף של הברבנל בטבע.

   

  נכון שככה אתם (מי שאינו חלק מהסצנה) מדמיינים לכם מסיבות טראנס? כמשכנם של החוזרים מהודו, חלולים ופסיכוטיים? כאלה עם שיער ארוך ומקורזל עם משקפי שמש ענקיים ועגילים בכל מקום?

   

  אז זהו, תפסיקו. תעשו ניקוי יסודי לדיסק הקשיח שלכם ותמחקו ממנו את כל מה שידעתם עד כה על מסיבות טבע כי אני הולכת לספר לכם איך זה באמת עובד (ולא, אתם לא חייבים ללכת לנסות את זה על בשרכם, אין לי שום כוונה לשכנע אף אחד).

   

  היום מסיבת טבע היא לא מסיבה, היא הפקה, ולרוב של כמה ימים. זה בכלל לא מסיבה זה קומזיץ ענק, סוג של יום עצמאות של אוהבי טראנס והמוסיקה עצמה היא רק תפאורה. אם פעם היינו הולכים למסיבה כדי לרקוד 10 שעות ברציפות, היום מעורבים כאן אוהלים, ערסלים, מחצלות ועוד ציוד רב והמוסיקה היא רק רקע... אי שם רחוק רחוק יש איזו רחבת ריקודים לא גדולה ורוב האנשים בכלל מסתובבים מחוצה לה, הם יושבים, בוהים, מצלמים, אוכלים, מדברים, משחקים עם חישוק או עם מקלות אש, מכינים על האש וכו וכו, לא תאמינו אבל כמות הרוקדים ברחבה לא עולה על 50 אחוז מכלל הנוכחים.

   

  נתחיל מהסטיגמה שיש להודו בכל הקשור למוזיקה פסיכודאלית. הייתי שם לפני שנה ונשבעת לכם, אין שם מסיבות. גם במקום הכי הזוי בשם אנג'ונה שבגואה, שממנו יצאו הסטים הכי משובחים של המוזיקה הכי הזויה (וגם גזרת מכנסים עם כיסים רבים לנוחות המשתוללים), גם שם במקום שבו על כל 2 מטר יש 3 סוחרי סמים שמציעים לך מה שרק תרצה, גם שם היום אין מסיבות טבע. הלכתי, חיפשתי ומצאתי רק אחת, והיא נסגרה ממש לפני שהיא בכלל התחילה. וזה היה בלילה של ירח מלא, הלילה האהוב עלינו לחפור טיפה באדמה. המסיבות היחידות שהייתי בהן בהודו היו עם אוזניות, כן מה ששמעתם. כל מי שנכנס למסיבה מקבל תמורת פיקדון סמלי, אוזניות אל חוטיות ענקיות שמהן בוקעת מוסיקת שנות שמונים ותשעים, ואם מורידים אותם שומעים דממה! אז אם מישהו חושב לעצמו שמי שחוזר מהודו גורלו נחרץ והוא ילך לקחת LSD ולהתקרחן, טועה, כי אם כבר אנחנו אלה שמביאים את זה להודו ולא הודו לנו (לפחות בזמנים האלה, אני לא מדברת על לפני 20 שנה).

   

  סצנת הטראנס בארץ, לעומת זאת, השתדרגה פלאים והותאמה להתפתחות אבולוציונית של אנשי הטראנס, שגדלו, נסעו, טיילו והיום יש להם משפחות, אוהלים, ילדים והמון חוויות רוחניות בבטן. היום מסיבת טבע היא לא כרחנת טראנס ולא כל מה שחשבתם או דמיינתם או ניסיתם לצייר לעצמכם בראש. היום זוהי חוויה רוחנית כמעט, פיקניק, יום כיף משפחתי בטבע. היום כל משפחה יכולה לקחת חלק בהפקה הזאת שבה גם יכינו לכם אוכל טבעי וטבעוני, גם ינגנו לכם בכלי נגינה אקזוטיים כמו דיג' וגם יספקו לכם מקום נוח בטבע לפרוס בו את כל ציוד הקמפינג שלכם שמעלה אבק בבוידם.

   

  להלן דוגמה לסדר יום לכרחניסת המעודכן. שעה 22:00 הולכים לישון (כן כן חשוב מאוד). ישנים טוב טוב ומכינים את הגוף לחוויה רוחנית/פיזית מאומצת. שעה 02:00 קמים ומתחילים להתארגן; צידניות, שמיכות, כריות, אוהלים, בירות, שישיות מים, גיטרה, בגדים להחלפה (לפחות 3 סטים שלא יהיה קר, חם או מלוכלך). השעה 03:00 וזה הזמן להתעדכן לגבי המיקום של האירוע. מתקשרים למספר טלפון נייד ובו יש מענה קולי שמסביר לאט וברור את כל שלבי הנסיעה ובמיוחד את אלה בתוך היער. שעה 03:30 ארוזים היטב בתוך האוטו יוצאים לעבר הבלתי נודע. 4:30 - 05:00 מגיעים לתוך היער, פותחים את ערוץ הניווט במוח ומוצאים את החניון המיוחל בדיוק לפני הזריחה כשהאור רק מתחיל להיות בקצוות השמים. מוצאים מקום נחמד לאוהל, נפרסים ו.... נרגעים.

   

  אחרי התארגנות, פריסה והכרות ראשונית עם הסובבים (בזמן הזה אפשר לשמוע מוזיקה איכותית ביותר מעולם הפסיכודאלי ולהכיר את הדי ג'יי כי הרחבה בינתיים ריקה), לקראת בואו של אור יום בסביבות 06:00 אפשר לנסות לנער את הנוצות ולזוז קצת לצלילי המוזיקה בזמן שאנשים רבים אחרים ממשיכים בנהירה מכל חלקי הארץ מצוידים בכל הטוב.

   

  השעה 8:00 בבוקר, המסיבה בעיצומה! ואז מגיעות בין השאר גם כמה משפחות עם כלבים וילדים ואוהלים כמובן. האבא והאמא רוקדים בזמן שהילד משחק לו עם האבנים או עם הכלב או רוקד גם כן עם אנשים שמחים ועליזים אחרים. יהיו שם גם אמהות עם תינוקות שינענעו עצמן תוך כדי הנקה, הכול ברוח הזרימה החופשית עם הטבע והמוסיקה. לא תראו שם אנשים גזורים או הזויים אלא יותר "רוחניקים" שכאלה לבושים בסחבות שהביאו איתם מהודו או מסיני, אנשים יחפים מאושרים ויפים מחייכים ורוצים רק טוב, ממש וודסטוק ישראלי.

   

  השעה 14:00 המסיבה מסתיימת לה (או ממשיכה לעוד יומיים תלוי במסיבה) הדי ג'יי מתקפל ומצטרף לאחד האוהלים אבל לא לפני 10 סטים של פרידה כי הקהל בטירוף ורוצה עוד. בשביל להמשיך איזה קצב בראש מישהו מתחיל לתופף על איזו דרבוקה או לנגן על גיטרה ואנשים ישבו לנוח לנשנש ולהירגע מהחוויה שלהם.

   

  מה אתם אומרים? לא מאמינים נכון?

  היום מסיבת טראנס זאת הפקה. היא יכולה להימשך 6 שעות ויכולה גם יומיים בכל מקרה תצטרכו לבוא מצוידים ולא רק בסמים. והכול "הולך" שם, לא חייבים לרקוד, ולא חייבים סמים, אפשר להסתובב לדבר עם אנשים (ולשמוע מה הם עונים) אפשר לצלם וסתם ללכת לטיול בסביבה.

   

  במסיבה שהייתי בה  בגני חוגה, בכניסה לחניה היו 5 מכווני תנועה כדי שהמכוניות יחנו בשורות מסודרות ובכניסה למתחם היו שבילים למעברם של אנשים כמו בהופעה של מדונה. בכניסה עמדו שומרים שבדקו תיקים, צידניות ואת כל התכולות האחרות בקפידה ועם פנס. אחרי השומרים לכל משתמש שהצליח לעבור את הבדיקה הביטחונית שמו צמיד המעיד על שייכות לאירוע. ובמתחם עצמו היה גדוד שלם של שומרים וחיילים שנועדו לאבטח את המקום ששום דבר רע לא יקרה. ומלבד כל האבטחה, הסדר והביטחון היו שם מלא במדשאות, עצים, שיחים, מפלי מים ואגמים, קיוסקים, ברים, פינות צ'אי ואפילו דוכן בגדים.

   

  אז לא צריך להישאר מקובעים ולחשוב ש"טראנס" = "סמים" כי טראנס יכול להיות גם טבע, חופש, שמים, נופים, אנשים צבעוניים, חוויות בלתי נשכחות, טיולים, הירגעות, נשמה ורוחניות. אני יכולה לשמוע טראנס בכל מצב ולעשות כל דבר כשאני שומעת טראנס ובשבילי מסיבת טבע היא הרבה יותר ממקום להתכרחן בו 10 שעות בריקודים פסיכיים כי בשבילי זה מקום שכיף להיות בו כדי לשמוע את המוסיקה שלי ולפגוש אנשים שאוהבים אותה כמוני או להתבונן עליהם מהצד ולחשוב כשאני יושבת ליד האוהל שלי ומזיזה רק את הראש לצלילי הביפים.

   


  http://www.youtube.com/watch?v=mFcN9mgCJ8Q&feature=related

  (תראו את ראג'ה רם בן ה-70)

  דרג את התוכן:

   תגובות (18)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     20/11/09 12:33:

   צטט: תל אביבית נמרצת 2009-11-20 02:31:15

   צטט: earthpal 2009-11-18 19:31:59


   את מדברת על מסיבות דור ב', כשהחברה רוצים גם לנוח,

   אבל עוד יש חפירות רציניות, יצא לי להיות באחת לא מזמן,

   ומלאכת הקודש נעשתה נאמנה, קרחנה לשמה

   :)

    

    

   אז אולי תעדכן אותי בפעם הבאה שתשמע על מסיבה כזאת?

    

    

   בשמחה :)

     20/11/09 02:31:

   צטט: earthpal 2009-11-18 19:31:59


   את מדברת על מסיבות דור ב', כשהחברה רוצים גם לנוח,

   אבל עוד יש חפירות רציניות, יצא לי להיות באחת לא מזמן,

   ומלאכת הקודש נעשתה נאמנה, קרחנה לשמה

   :)

    

    

   אז אולי תעדכן אותי בפעם הבאה שתשמע על מסיבה כזאת?

    

     18/11/09 20:53:
   מזכיר לי זריחות במדבר יהודה. סמים קלים וגם אחרים ושנים רבות אחורה. השבוע העליתי תמונה מאחת המסיבות שהיתי בהם לפני יותר מעשור
     18/11/09 19:31:


   את מדברת על מסיבות דור ב', כשהחברה רוצים גם לנוח,

   אבל עוד יש חפירות רציניות, יצא לי להיות באחת לא מזמן,

   ומלאכת הקודש נעשתה נאמנה, קרחנה לשמה

   :)

    

   צטט: כריסטינה 10 2009-11-08 14:52:52


   ממש נמרצת...

   את מזכירה לי שבאמת מזמן לא היתי במסיבה

    

    


   עכשיו הזכרת לי שגם אני :-(
     8/11/09 14:52:


   ממש נמרצת...

   את מזכירה לי שבאמת מזמן לא היתי במסיבה

   צטט: סערה בכוס ויסקי 2009-11-06 23:39:03

   כנראה אנחנו לא הולכים לאותן מסיבות טרנס

   כי אלה שאני מכיר

   הם בדיוק כאלה

   שאת מנסה לשכנע אותנו שלא קיימות

   (-:

    

   לא לא לא

   פשוט חשבתי שהסצנה השתנתה

   אבל כנראה שאני טועה

   אתה הולך למסיבות טראנס?????????????????.

   ואני חשבתי שאתה רק מבשל וכותב שירים יפים :-)

   צטט: יוסי מאיר 1 2009-11-06 23:24:33


   את טובה,

   שיכנעת אותי

   תני תאריך, מקום ושעה

   ואני שם

   בתנאי שגם את.....

   שבת שלום

    

   סגור!

   צטט: היועץ המסתורי! 2009-11-06 15:06:59


   עשית לי חשק לצאת למסיבה המון זמן לא הייתי

    

    


   ספר לי על זה, החשק הזה שורף אותי מבפנים :-)

   צטט: רפיק 2009-11-06 01:41:08


   תופתעי לגלות שאת הולכת למסיבות של הפנסיונרים

   הסצינה של הטראנס עדיין חיה ובועטת חזק בראש

   עם כל האלמנטים ...

    

    

    

    

   אם כך פנסיונרית כמוני

   מבקש מחבר סצנה כמוך

   לשלוח לי עידכונים חמים על כל מסיבה

   אני מבטיחה לבוא לבעוט גם

   (האמת בדיוק הייתה לי לא מזמן שיחה עם החברים על כך שמסיבות טראנס הפכו לקומזיצים ואנחנו מאוד מתגעגעים לחפירות טובות :-))

   כבר פחדתי שטראנסיסטים הולכים ונקחדים עכשיו שימחת אותי :-)

   צטט: מקלידלאט 2009-11-06 01:17:46


   קחי אותי איתך למסיבה הבאה

    

    


   בשמחה!
   תכין אוהל :-)

   כנראה אנחנו לא הולכים לאותן מסיבות טרנס

   כי אלה שאני מכיר

   הם בדיוק כאלה

   שאת מנסה לשכנע אותנו שלא קיימות

   (-:

     6/11/09 23:24:


   את טובה,

   שיכנעת אותי

   תני תאריך, מקום ושעה

   ואני שם

   בתנאי שגם את.....

   שבת שלום

     6/11/09 15:06:

   עשית לי חשק לצאת למסיבה המון זמן לא הייתי
     6/11/09 07:08:
   ראיתי גם את ג'אן ציון או ג'ן ציון או ז'אן ציון באיזור
     6/11/09 07:07:
   לעשות חיים זה החשוב ביותר
     6/11/09 01:41:


   תופתעי לגלות שאת הולכת למסיבות של הפנסיונרים

   הסצינה של הטראנס עדיין חיה ובועטת חזק בראש

   עם כל האלמנטים ...

    

    

     6/11/09 01:17:

   קחי אותי איתך למסיבה הבאה

   ארכיון

   פרופיל

   Lin Urman
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין