כותרות TheMarker >
  ';

  המלך ואני

  שם הבלוג מצביע על נק' המפנה במערכת היחסים הארוכה והעמוקה שלי עם מרוקו. בעקבות נאום אשר נשא מיד לאחר הכתרתו למלך ובו קרא ל\"בני הארץ\" (רמז עבה:היהודים שהיגרו ויוצאי חלציהם) לחזור ולהירתם למאמצים ליצור חברה מרוקאית משגשגת, בעלת מערכות חינוך מפותחות ותשתיות, ראיתי בזאת הזדמנות פז לקחת חלק -כיהודי בן לאבא מרוקאי- בתהליך אשר יביא למרוקו חדשה, עשירה יותר, משכילה יותר וסובלנית יותר. בשבילי קריאתו של המלך הייתה בבחינת פניה אישית וכמו אחרים, לאחר מספר ביקורים כתייר בחרתי לעשות תפנית בחיי. מאמצים רבים השקיע מלך מרוקו במהלך העשור האחרון בכל תחומי החיים במגמה להביא למהפך חברתי-כלכלי בארצו. כבעל דוקטורט במשפטים הביא מלך מרוקו מוחמד השישי למספר חקיקות בתחום זכויות האדם בכלל והאישה בפרט. תוכניות פיתוח לשני העשורים הבאים הביאו את מרוקו להחליט על תיירות כיעד אסטרטגי. מטרת הבלוג היא לנסות ליצור שיח חברתי-עסקי בעיקר בנושא מרוקו תוך הפחתת רמת ההתנגדות הפסיכולוגית אצל תיירים ומשקיעים פוטנציאליים עד לרמה אפס. בימים הבאים אתחיל ליצור פוסטים אשר יפרטו את הכתוב לעיל. אתם מוזמנים לכתוב,לשאול ולהתייעץ. ברוכים הבאים/ות MARHABA ו SOYEZ
  LA BIENVENUE

  שאלות ניתן לכתוב ל: noamnir1@gmail.com

  נבחרת ישראל "ניצחה"באליפות העולם בקראטה שהתקיימה במרוקו

  8 תגובות   יום שני, 16/11/09, 06:20

  בשקט תקשורתי מוחלט השתתפה נבחרת ישראל בקראטה באליפות העולם שהתקיימה בעיר הבירה של מרוקו רבאט בחסות מלך מרוקו מוחמד השישי.
  בתחרות השתתפו נבחרות מכמאה מדינות כולל ממדינות המפרץ בהן סעודיה,כווית ואירן. בטקס הפתיחה המרשים והססגוני צעדו המשלחות לפי רשימת א"ב. על פי סדר זה הייתה אמורה המשלחת האירנית להתמקם לצד המשלחת הישראלית אך המארגנים נתבקשו לדלג על הרצף השמי על מנת למנוע פרובוקציות אפשריות מן הסתם מצד האירנים. אבי בלייל ושלום אביטן ראשי הפדרציה הישראלית לקרטה, סיפרו על קבלת פנים מרוקאית חמה במיוחד. משגונבה לאזנם השמועה כי המשלחות האירנית והכוויתית היתנו את השתתפותן בסילוק המשלחת הישראלית זעמו השניים והביעו את מחאתם אצל המארגנים שמיהרו להרגיע אותם. האירגון המופתי לא הותיר קצוות מותרים וכל הפרטים הקטנים זכו לתשומת לב מירבית. טקס הפתיחה של האירוע נדחה בכמה שעות בשל לוח הזמנים הצפוף של כמה מהמוזמנים בהם נציג המלך והממשלה המרוקאית המארחת השר לנוער וספורט, נסיך מאחת ממדינות המפרץ, שגרירים ונציגים רמי מעלה אחרים. הטקס החל ובזה אחר זה נשאו דברים השר המרוקאי לנוער וספורט, ראש התאחדות המלכותית המרוקאית לקראטה מוחמד מוקטאביל, ונשיא הפדרציה העולמית לקראטה אנתוניו אספינוס. הטקס התנהל בכמה שפות ולנוחות המשלחות שאינן דוברות ערבית או צרפתית, נישאו דברים גם בשפות הספרדית והאנגלית.  אבי בלייר 
  ושלום אביטן נשיאי הפדרציה הישראלית לקרטה נאלצים לפעול עם תקציב זעום ובשל כך אין ביכולתם לממן השתתפות מספר רב ויתר של מתחרים בקטגוריות התחרות השונות. בתחרות לקחו חלק שלושה ספורטאיםישראלים בשתי קטגוריות שונות:
  גיל שמש התחרה בקטגוריה לגילאים 16-18 במשקל 68 ק"ג התחרה והפסיד לספרדי.
  מיכאלה דימריץ 14-16 קדטים בנות הפסידה לסקוטית
  וליאור בן הרוש 14-16 קדטים בנות עד 47 ק"ג ניצחה את המתחרה האנגליה והפסידה לצרפתייה


  התאחדות הקראטה בישראל נוסדה ב 72' ושמה לה למטרה את קידום ספורט הקרטה בארץ. מאז 84' צוות ניהול חדש אבי בלייר ושלום אביטן. ההתאחדות הישראלית חברה באיגודים האירופאי והעולמי שמוכר ע"י הוועד האולימפי כענף ספורט למרות שאינו כלול במשחקים האולימפיים.
  לאחר עשרים שנה בהן תיפקד אבי בלייר כנשיא "התאחדות הישראלית לקראטה" פרש מתפקידו ולתפקיד נבחר פה אחד מי שהיה יד ימינו שלום אביטן לשעבר ספורטאי קראטה בכיר בעצמו ואלוף ישראל לשעבר. במשך שנים ארוכות, מאז שהוקמה ההתאדות הישראלית לקרטה היא מימנה את עצמה באמצעות נדיבותם של בעלי נגיעה ישירה לספורט הקרטה ומי שהדבר בדמם ובהשוואה לארגונים מקבילים בעולם, התקציב הישראלי הוא זניח ביותר. רק בשנת 92' החל משרד התרבות נוער וספורט לתקצב את ההתאחדות לאחר שאירגנו את אליפות אירופה למועדונים, התקציב היה 30 אלף ש"ח...
  ברבות השנים התקציב הממשלתי בשיאו הגיע ל140 אלף ש"ח ולאחרונה נחתך בחצי!!!


  השיחה עם אבי ושלום בבית הקפה ברבאט התנהלה כשברקע מסך פלסמה ענק שהציג משחק כדורגל קולני בין שתי נבחרות ערביות כחלק מטורניר גביע העולם (מצרים ניצחה את אלג'יר ומרוקו הפסדיה לקמרון). למרות קור הרוח שהפגינו בני שיחי לא יכולתי שלא לחוש את המירמור והתסכול שחשו נוכח היעדר משאבים. "אני יכול לממן נסיעה באופן אישי, אך מה באשר לחברי הנבחרת?" שואל ללא תשובה ממש אבי בלייר. "בהיעדר תקציב אנו לא יכולים לפתח ולאמן ספורטאים בקטגוריות שונות ואנו נאצים להגיע לתחרויות בהרכבים מצומצים". בעוד שנבחרות אחרות מתחרות בכל הקטגוריות, נאלצת נבחרת ישראל להציג את יכולתה באמצעותם של שלושה ספורטאים מוכשרים המממנים את אימוניהם מכיסם, "כיס הוריהם" אומר שלום אביטן שנולד במרוקו אך דומה יותר לצ'ארלס ברונסון (גם כן יהודי).
  אבי בלייר בעל רקע בטחוני בתחום האבטחה. הוא זה שאימן את המאבטח של בית הקפה "הטיילת"בת"א, המאבטח היחיד שאי פעם תפס מחבל מתאבד חי. בספרו "הגנה עצמית - כל אחד יכול" שוטח אבי את משנתו להגנה עצמית ומספק צרור של עצות ודרכי התגוננות והימנעות מסכנות והכל בתמונות צבעוניות.


  גם בתו של שלום אביטן לקחה חלק באליפות העולם השישית לנוער ולמרות שאת המדליה הנכספת היא לא קטפה, האבא שהוא גם מאמנה האישי מאוד גאה בה ובצדק.
  הנבחרת וחברי המשלחת ממנים מכיסם בכל השנה פעילויות ואימונים ומייצגים בכבוד את מדינת ישראל שזקוקה נואשות לכל שגריר של רצון טוב וככאלה חברי הנבחרת הם אלופים מעצם השתתפותם. ניצחונם האישי
  אני הייתי גאה בכל חברי המשלחת, בשבילי הם היו האלופים עוד לפני שהתחרו מעצם השתתפותם ועמידתם האיתנה בלחצים הנפשיים והפסיכולוגיים הכרוכים בהתמודדות חברתית מול חברי משלחות ממדינות עויינות ששמרו על מרחק ולטשו עיניים מלאות שינאה.

  ראשי המשלחת הישראלית סיפרו על קשרים חמים עם רוב המשלחות שהשתתפו וציינו לשבח את מקצועיותם והתנהלותם של חברי המשלחת הטורקית בעיקר את מאמנם.
  למרות שלא קיימים יחסים רשמיים בין ישראל למרוקו, דגל ישראל התנוסס באולם לצד עשרות דגלי המדינות המשתתפות ועם כניסת המשלחות הכריז הכרוז והגה את השם "איזראל" בחיבה משהו.

  אתמול בערב (ראשון) נערכה מסיבת הסיום של אליפות העולם השישית לנוער בקראטה.
  במסיבת הסיום נדרשו המשתתפים לשלם סכום של 40 יורו למשתתף בעוד שחברי המשלחת הישראלית קיבלו הזמנות חינם. אם זו לא נקראת קבלת פנים חמה ואירוח לבבי, אינני יודע הכנסת אורחים מהי...

  מרוקו אירחה לראשונה את אליפות העולם בקראטה והוכיחה פעם נוספת שספורט יכול להיות פעילות מאחדת וכי מרוקו שמחה תמיד להפגין את תרבות קבלת האורחים שהיא כל כך מאופיינת בה.

  מרוקו אומרת לישראלים: "כן!!!"


  דרג את התוכן:

   תגובות (8)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     23/11/09 20:12:

   צטט: אברהםם 2009-11-22 22:04:10

   דרך ארוכה עבר שיהאן שלום אביטן, ראש ארגון הווסט קוסט שוטו קאן קראטה אינטרנציונל  - WCSKKAI מאז שהחל את דרכו בעולם הקראטה עד להגיעו להשגים מרשמים ברמה עולמית - אולי הוא צריך יחצן או משרד שיגייס את הכספים מהרשויות השונות.

   נקודה למחשבה .

   שלום אביטן ואבי בלייר הם אנשים צנועים מאוד ואכן זקוקים לסיוע תקציבי ותקשורתי. עשיתי את מה שיכולתי בשביל ההתאחדות ואני מקווה שיניב פרי. בסה"כ הצלחתם היא הצלחתנו...

     22/11/09 22:04:

   דרך ארוכה עבר שיהאן שלום אביטן, ראש ארגון הווסט קוסט שוטו קאן קראטה אינטרנציונל  - WCSKKAI מאז שהחל את דרכו בעולם הקראטה עד להגיעו להשגים מרשמים ברמה עולמית - אולי הוא צריך יחצן או משרד שיגייס את הכספים מהרשויות השונות.

   נקודה למחשבה .

     22/11/09 01:34:

   צטט: luli2002 2009-11-20 18:13:18

   יפה כתבת

   אהבתי את ה"ניצחנו"...כי יש בזה בהחלט ניצחון לא קטן

   חבל שהמתמודדים שלנו צריכים להתמודד עם עוד חששות וכאלה חוץ מהתחרויות

   אבל זה מה יש.

   ובכלל צירפת את תמונתו של אחי שם (המאמן משה אינן), עוד לפני שחזר ארצה מהתחרות

   אז עשית לי את היום

   תודה

    

    

   דרישת שלום לאחיך :-)
   את מוזמנת להגיב לפוסטים האחרים גם כן...
   שבוע טוב

     20/11/09 18:13:

   יפה כתבת

   אהבתי את ה"ניצחנו"...כי יש בזה בהחלט ניצחון לא קטן

   חבל שהמתמודדים שלנו צריכים להתמודד עם עוד חששות וכאלה חוץ מהתחרויות

   אבל זה מה יש.

   ובכלל צירפת את תמונתו של אחי שם (המאמן משה אינן), עוד לפני שחזר ארצה מהתחרות

   אז עשית לי את היום

   תודה

    

     18/11/09 22:56:

   צטט: prince hamlet 2009-11-18 20:35:12

   לרגע חשבתי : מה לעזאזל צ'ארלס ברונסון עושה כאן ? אבל אז קראתי את הטקסט :)

   וברצינות : לפי התיאור שלך, אני באמת מרגיש שניצחנו. ומאמין שיהיו נצחונות גדולים יותר, גם אם בדרך נפסיד פה ושם.

    

    חחח...אתה לא היחיד, כולם אומרים לשלום אביטן את אותו הדבר :-)
   אכן ניצחנו!!! 

     18/11/09 22:55:

   צטט: מתופפי המדבר - דודי 2009-11-16 21:59:24

   כייף לקרוא את הפוסט ממרוקו,

   אתה כותב יפה,

   מקווה לביקור במרוקו

   דודי

   ובנתייםאני שולח לך מוזיקה אינסטרומנטלית

   של הלהקה שלנו

   מתופפי המדבר

    

    דודי, גם אני נהנה מהמוסיקה שלכם...כבר שאלתי אותך בעבר "מתי אתם מגיעים למרוקו?" :-)
   תודה על התגובות החמות והמוסיקה ...

     18/11/09 20:35:

   לרגע חשבתי : מה לעזאזל צ'ארלס ברונסון עושה כאן ? אבל אז קראתי את הטקסט :)

   וברצינות : לפי התיאור שלך, אני באמת מרגיש שניצחנו. ומאמין שיהיו נצחונות גדולים יותר, גם אם בדרך נפסיד פה ושם.

   כייף לקרוא את הפוסט ממרוקו,

   אתה כותב יפה,

   מקווה לביקור במרוקו

   דודי

   ובנתייםאני שולח לך מוזיקה אינסטרומנטלית

   של הלהקה שלנו

   מתופפי המדבר

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   ליברל ערכי
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין