כותרות TheMarker >
  ';

  I don't have a life, I have facebook


  מה שהיה, היה - ומה שיהיה, אולי.

  © כל הזכויות שמורות.

  המחבר מאשר בזאת שימוש בחומר הכתוב רק אם הודפס על נייר משובח ואך ורק אם נגמר הנייר טואלט בשרותים ואין שום נייר אחר לנגב בו.

  פוסטים אחרונים

  0

  סם יום של חול, או מדוע מריחואנה זה לא קוקה קולה.

  27 תגובות   יום חמישי, 3/12/09, 20:45

  סם יום של חול, או מדוע מריחואנה זה לא קוקה קולה.

   

   

  יחסה של החברה אל סמי הזייה מבוסס על פחדים ותשוקות  . מצד אחד סמי ההזייה נותנים לנו פרספקטיוה שונה למציאות אותה אנו חווים, ומצד שני הם מגיעים בד"כ עם המון תופעות שאף אחד מאיתנו לא רוצה לחוות. מצד אחד הם מעניקים שליטה במציאות חליפית ומצד שני שומטים את אחיזתנו במציאות הנוכחית שבה אנו חיים.  סמים תמיד היו חלק מההוויה האנושית. רופאי אליל, מלכים, המונים, אומנים, "נביאים", מטורפים, אמהות, קבצנים, מדענים – סמים תמיד רתקו אותנו והעניקו לאנושות הרבה רגעים של טירוף ושל פסגה, של תהומות ושל אלוהיות.  בחודשים האחרונים יש הרבה התייחסות של התקשורת הישראלית לנושא הסמים. אם זאת סדרת תוכניות על הפרעת קשב (ADD ו-ADHD) שבה מסבירים כיצד ריטלין משפיע על אלו שסובלים מההפרעת קשב שלהם, וידוי של חבר כנסת שהשתמש בעבר בסמים ועד לבג"צ של יצרני קנאביס רפואי לאי-סגירת אתר הגידול שלהם. סמים, כך נראה, נעשו בון-טון.  מכיון שצריכת סמים הפכה למשהו כל כך מקובל אני רוצה לקחת כמה דקות מזמנכם ולדבר אתכם על צרכנות הסמים. אנשים מסתובבים בעולם שלנו במצב של "צרכנים" מוחלטים – כל מה שנותנים להם בטלויזיה הם רואים, כל מה שדוחפים להם באוכל הם אוכלים, כל מה שהפוליטיקאים "שלהם" אומרים להם הם מאמינים וכל סם שהם חושבים שזה קול לקחת הם לוקחים – מבלי לבדוק. כל כדור שאתם לוקחים, כל דבר שאתם מעשנים, כל אוכל שאתם אוכלים, כל מה שאתם צופים בו – אתם הם האחראים לפעולה הזאת, ולא אף אחד אחר. אל תהיו עדר, אל תעשנו ג'ויינט אם אתם לא יודעים מה גילגלו בפנים, ורובכם לא יודע אפילו את ההבדל בין אינדיקה לסאטיוה.  למען הסדר הטוב חשבתי לכתוב קצת על סמים שונים שמרביתכם צורכים. אפסח על הסמים הנפוצים אלכוהול וסיגריות ואתחיל בקנאביס. אם אתם לא יודעים מה זה מריחואנה, ג'ויינט או צינגלה ואתם רוצים ללמוד קצת – בבקשה. ואם אתם מכירים מקרוב אז שלום לכם אחים ואחיות יקרים שלי, הכינו את הג'וינטים ושאר מקטרות השלום שלכם, אנחנו יוצאים לדרך:

   

  1. קנאביס הוא סם. שום דבר לא פוטר את המשתמשים בסם מלקיחת אחריות על מעשיהם והבנה של השפעת הסם על הפרספקטיוה שלהם לחיים ועל ההשפעות הבריאותיות שלו.
  2. הבעיה הגדולה של המשתמשים שנקרא להם "משתמשים קלים" היא בעובדה שהם לא מבינים את ההבדלים בין החומרים הפעילים בקנאביס ועבורם זה סתם סם יום של חול. קפה בבוקר, ג'וינט בערב, מה כבר יכול להיות? ראו את הסעיף הבא
  3. צריכה של החומר הפעיל הגורם להרגשת ה"מיסטול" – ה-THC מסוכנת. THC לבד עלול לגרום להשפעות פסיכולוגיות שעלולות לגרום לסכיזופרניה. ראו את הוידאו. בהרבה מהזנים שפותחו עם השנים יש אי-איזון בין כמות ה-THC לבין כל שאר החומרים הפעילים ובפרוש יש השפעה פסיכולוגית שעלולה לגרום להתפרצות סכיזופרניה ושאר ירקות נפשיים.
  4. עישון ג'וינטים: אנשים רבים מגלגלים להם סיגריה שמכילה טבק וקנאביס, מעשנים אותה במרפסת שלהם וחושבים שהם נרגעים. מבחינה כימית מה שאותם אנשים מעשנים הוא בעיקר את הטבק וכל החומרים הכימיים שמוספים לטבק. למי שלא יודע, קנאביס לא ממכר, אבל הניקוטין בטבק כן, והרבה יותר ממנו כל החומרים הכימים שחברות הטבק מוסיפות לטבק. אז כן, ג'וינטים כן עלולים לגרום להתמכרות – אבל לטבק.
  5. לאנשים שצורכים את הסם לפני השינה: אל תתפלאו אם מחר בבוקר אתם תקומו עייפים לעבודה. ההשפעה המרגיעה של הסם גורמת לחלומות יפים, אבל המוח שלכם לא נח באופן שהוא רגיל לנוח.
  6. כמובן שמי שמשתמש בקנאביס עבור הורדת כאבים ההמלצה של הסעיף למעלה לא בתוקף.
  7. לבעלי הפרעת קשב – קנאביס הוא אולי אחד האמצעים הכי טובים עבורכם לאזן את הפרעת הקשב שלכם מבלי לאבד חלק גדול מעצמכם כמו שנגרם כשלוקחים ריטלין. שוב – הבעיה הגדולה היא שצריכת קנאביס לטיפול ב-ADD ו-ADHD צריכה להיות תחת פיקוח רפואי עם פרוטוקול מתאים – מה שכלל לא קיים בישראל. מדוע? תשאלו את עצמכם כמה כסף אתם משלמים לחברת התרופות שלכם על הכדורים/מדבקות שלכם ותבינו למי יש אינטרס לא לאפשר לקנאביס להיות חוקי. אם אתם כבר מעשנים הרעיון הוא להשתמש בכמויות מאוד קטנות, ממש על הבוקר. אם תרצו, תחפשו את מה שאנשים כותבים על הנושא. עדכון - במגזין הצרפתי לה-מונד פורסמה כתבה על ההשפעה החיובית של הקנאביס כולל העובדה שבהולנד משתמשים בו לטיפול ב-ADHD. הנה קישור למאמר המקורי בצרפתית  והנה קישור לתרגום באנגלית של המאמר.
  8. קנאביס הוא אחד הצמחים הכי מעניינים שאלוהים חנן אותנו בהם. יש בו כ-400 חומרים כימיים מתוכם 60 חומרים כימיים הנקראים קנבינוידס, תרכובות כימיות אשר משפיעות באופן כל כך מהותי על תפיסת העולם שלנו ועל המערכת העצבית שלנו. התרכובות הללו כל כך חשובות שיש לנו בגוף קולטנים במערכת העצבית עבורם!
  9. הטענה שמריחואנה היא סם מעבר היא טפשית, שקרית ומלאה ברשעות. אם יש 2 סמים שהם האבא והאמא של כל סמי המעבר אלו הם האלכוהול והסיגריות. אני לא הכרתי אף אחד בחיי שהתחיל להסניף או להזריק לפני שניסה אלכוהול או סיגריות. וכן, הכרתי אנשים שהסניפו, וצרכו אקסטזי. ולא, אף פעם לא ניסיתי את מחלקת הסמים שעלולים לגרום נזק למוח. לכן אני גם לא אגע בסיגריות...
  10. עוד משהו קטן - אם קנביס כל כך הורס את המוח כמו שפסיכולוגים מסויימים טוענים - אז כיצד התגובות של האנשים למאמר הנ"ל מראות על ההפך הגמור? חוץ מזה, אני חושב שהדבר היחידי שיכול לגרום לפאניקה אצל משתמשי קנאביס זה מחסור בדברים מתוקים...
  11. קנאביס יכול להרוס לכם את החיים. נכון, בניגוד לאלכוהול וסיגריות אתם לא יכולים להרוג את עצמכם על ידי צריכה מוגזמת, אבל אתם בפרוש יכולים להרוס לכם את העתיד אם תתייחסו לקנאביס כמו קוקה קולה. קנאביס הוא תרופה. בכלל, מתוך הכרות אישית עם אנשים שצורכים קנאביס הסם הזה משמש כמגביר תחושות – הוא לא יעניק לכם אושר אם אתם לא מאושרים, ולא יגרום לכם להיות ליאור שליין אם אתם מדוכאים (מצד שני, אולי הוא כן יגרום לכם להיות ליאור שליין).
  12. קנאביס יכול להיות אמצעי טיפול בסרטן. אל תקחו את המילה שלי בנושא, כנסו אל האתר פה או צפו בוידאו פה.
  13. קנאביס יכול לשמש כאמצעי של טיפול בסימפטומים של אוטיזם – כן, פה אני מגיע לנקודה האחרונה שנוגעת בי באופן אישי. יש אנשים רבים שמספרים על השינוי שחל בילדים שלהם כשהם החלו לטפל בהם בקנאביס. הנה סיפור אחד. הנה עוד סיפור. הנה עוד סיפור. אני מודה שאני מאוד מתלבט כי הרי אני רוצה לעזור לבן שלי להתמודד עם האוטיזם שלו, אבל מצד שני ללא אפשרות של השגת מריחואנה רפואית אין לי אפשרות לטפל בו בפרוטוקול רפואי מדוייק ולכן אני מעולם לא ניסיתי, אבל אני בהחלט מאמין שבעתיד ישתמשו בקנאביס

   

   

   

  אז זהו זה, בפעם הבאה אולי אכתוב קצת על סמי ההזייה המגיעים ארוזים מבית המרקחת הקרוב למקום מגוריכם...  באהבה

   

   

  א.ב. של אהבה

  (C) כל הזכויות שמורות 2009  עדכון אחרון:

  בזמן שכתבתי את הבלוג שכחתי לחלוטין את הספר האון-ליין על הקנאביס, ספר שהוא לא פחות מיצירת מופת על הנושא. את הספר כתב מוטי ארגמן ואני ממליץ בחום לכל מי שמעונין ללמוד להכנס לאתר שלו - הנה הקישור.

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (27)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     20/6/10 13:49:

   פוסט חשוב

   על נושא מאוד חשוב

   תודה שהבאת 

   ותודה על הקישור גם לספר החשוב של מוטי ארגמ

   אילן גיל- מחבר הספר "אבא הוריד ראש" - סאטירה על סמים מול שאר נגעים בחברה הישראלית

     8/6/10 13:11:

   בנאדם, אתה טועה בחלק מהעובדות שלך.

    

   "ההשפעה המרגיעה של הסם גורמת לחלומות יפים, אבל המוח שלכם לא נח באופן שהוא רגיל לנוח"

    

   לא נכון, מנסיון. זו אגודה אורבאנית. אני סובל מבעיות שינה ואין דבר שעוזר לי כמו קנאביס. אין שום תרופה אחרת לשינה עם תופעות לוואי כל כך מעטות, גם לא וואליום ותרופות ממשפחת הבנזודיאזפינים (נגזרות של וואליום). אם אני מעשן לפני השינה אני ישן טוב וקם רענן ומלא מרץ.

    

   בקשר לסכיזופרניה: אני לא חושב שיש חומר כלשהו שיכול לגרום להופעת סכיזופרניה. הגורמים למחלה הם פסיכולוגיים, השורשים שלה הם בחוויות ילדות קשות, ויש הטוענים - גנטיים, אם כי אני לא מסכים לדעה זאת. קנאביס גם לא גורם להתפרצות פסיכוזה.

    

   ואם כבר מדברים על קוקה קולה: עשה ניסוי, פעם. נסה יום אחד לשתות קולה כל היום, ויום אחר לעשן ג'וינטים כל היום. ותשווה את ההרגשה שתהיה לך בסוף היום. אם תהיה מסטול כל היום, תהיה פעיל, עולץ, ותרגיש טוב לחלוטין, פיזית ונפשית. טוב, אולי תלך לישון מוקדם יותר, תלוי בך ובטיב החומר.

    

   פעם כשביקרתי חבר, יצא לי לשתות אתו הרבה קולה במהלך היום, אולי 2 ליטר, אולי יותר. בסוף היום הרגשתי מחוק לחלוטין פיזית, לא מסוגל לישון,כאילו שעקרו לי את הנשמה מהגוף. הרגשתי מרוסק, כמו במין סיוט. ושתדע, קוקה-קולה ממכרת, והרבהילדים, מתבגרים ואנשים צעירים מכורים לרעל הזה.

    

   יום טוב,

   ד.

     10/12/09 13:10:

   צטט: Sookie 2009-12-05 16:11:53

   כנערה מתבגרת בבית ספר תיכון של קיבוצים, עישון ג'וינטים סביבי היה הדבר הכי קול ומתבקש חברתית, ועם זאת - הגעתי מבית שבו כל דבר שמקושר למילה "סמים" הינו הרסני ובשל כך לא רצוי ולא משתלם גם אם הוא עוזר להרוויח נקודות חברתיות. אבל כל מה שראיתי סביב זה חבר'ה מבסוטים מהחיים, ולכן זה גם לא הרתיע אותי. לא ניסיתי אז - אבל זה היה מבחינתי חיה ותן לחיות - ולא ראיתי בזה משהו רע (לעומת שיכרות של אלכוהול אגב - שהיתה נפוצה לא פחות - ותוצאותיה היו מזעזעות בהרבה, מהשתטות בציבור, דרך ונדליזם ועד אונס).

   ואז ירדתי לגור באילת - הכי רחוק מהורי במושב הצפוני שרק אפשר. ושם - ניסיתי. הזמינות של זה היתה בלתי מתפשרת. לא הייתי צריכה אפילו לשלם - דחפו לי את זה ליד בכל אירוע חברתי, כאילו לכולם יש רווח סמוי בעצם כך שאני אנסה. והיום שבו שתיתי כוס יין ועישנתי אחריה ג'וינט, היה יום או יותר נכון לילה, בלתי נשכח.

   לילה מסויט שבמהלכו אני ניגשת כמה פעמים לשותפה שלי ושואלת אותה אם אני נראית לה בסדר כי נראה לי שאני הולכת למות. כל קול במסדרון נשמע לי כמו חיל שדים שטניים שבאים להרע לי. צלצול טלפון כמעט עצר את פעימות ליבי המשותק. בקיצור - ידידיי, קוראים לזה בשפה פסיכולוגית פשוטה - התקף חרדה.

   מאותו יום, שבו הבנתי שאדם עלול לחוות משהו שכזה בשל צריכה של החומר המדובר, גישתי לנושא היתה מאוד ברורה.

   אני כמובן שמה בצד את התועלת הרפואית למי שצריך (וזה כולל גם טיפול בנפש למי שזה עוזר), אבל כל דבר מעבר לכך - מבחינתי לא שווה את זה.

    

   אני מצטרפת לדיעה ה"מיושנת" אולד פאשן של סיפוק נפשי אדיר ממוזיקה, ריקודים או סתם שיחה עמוקה ומלטפת. גם אני אדם מסופק מאוד בלי חומרים שיחזרו למחזור הדם והנשימה.

   ועם זאת, גם מסכימה איתך שייטב לנו אם הקנביס יהיה מותר לאלו שזה מעלה להם משמעותית את איכות החיים וכואב לי על הסיבות המושחתות שזה לא כך.

    

   הפוסט שלך מרתק ולמדתי ממנו דברים שלא ידעתי, והנושא לא נידון מספיק ברצינות מהזווית שאתה הבאת בו.

   תודה רבה :)

    

   היי, וסליחה על התגובה המאוחרת במידת מה.

   כמו שציינתי בתחילת הפוסט, הסמים - כל הסמים - מסוכר וקפה ועד הרואין וקוקאין - כולם גורמים לנו לשינוי כימי בבית חרושת המדהים הזה שקוראים לו הגוף האנושי. אנשים מתמכרים לסוכר ונעשים חולים בסכרת בגיל מבוגר והדבר הורס את חייהם ואת חיי המשפחה שלהם - אבל אף אחד לא חושב לאסור בחוק סוכר, נכון? 

    

   מדוע לא מסבירים לנוער את מה שהסמים גורמים למוח? מדוע לנסות להפחיד, שזה הדבר הכי אידיוטי בעולם? בני נוער הרי כל כך שומעים למה שאומרים להם, נכון? (רמז, ממש לא). 

    

   הסיבה שלא ניתן להסביר לבני נוער על מה באמת הסמים עושים היא בגלל שמרבית בני הנוער אידיוטים ולא מרצון שלהם - החברה האנושית והישראלית גם היא עסוקה בסימום מחשבתי אין סופי על ידי הטמעת מותגים וסיסמאות שכולם רצים אחריהם. בשביל להבין מה סמים עושים צריכים לעודד סקרנות, שאיפה לידע, למצוינות... וזה לא תפקידו של בית הספר המודרני. תפקיד בית הספר המודרני הוא "לתת לך תעודת בגרות".

    

   אני נורא הצטערתי לשמוע שהיה לך התקף חרדה. כמו שציינתי איכות המריחואנה ורמות החומרים הכימיים שבו (תראי את הוידאו למעלה על THC) הם הגורם להתקף החרדה.

    

    

   בפוסט הבא שלי אולי אכתוב על כדורים חוקיים והתקפי חרדות...

    

   תודה אדירה ששיתפת והזהרת, מקווה שאחרים יקראו וילמדו

    

    

   א.ב. של אהבה

   נ.ב.

   תמשיכי להנות מהחיים :)

    

     8/12/09 02:46:

   צטט: א.ב. של אהבה 2009-12-07 19:15:01

   צטט: רקפתכאן 2009-12-06 23:17:04

   כוכב על ההשקעה.

    

   כל הכוכביות מושקעות בנדל"ן בטוח איי שם בנסיכות דובאי...

    

    

    

   :))

    

   ואני חשבתי שבפרויקט החדש של סטף ורטהיימר בגליל, פרויקט דו קיום... נראה לי שאני מעדיפה אותו :)

     7/12/09 19:40:

   צטט: מיכל כרמי 2009-12-04 16:03:14

   מעניין...

   תודה על נקודת ראות שונה...

    

   מיכל,

   מי כמוני יודע לדעת מתי אני לא יודע...

    

   ואני באמת לא יודע הרבה, אני רק מנסה לתאר את העולם מנקודת מבט אחרת שאכן היא לא קונבנציונלית אבל היא תקיפה ויש בה המון. הראתי למיכאל תוכנית על הקנאביס והוא מאוד הופתע לדעת שהצמח עזר ועוזר להמון אנשים. ממה שהוא שמע בעבר זה רק משמש להתמסטלות, היום הוא מבין את הנושא קצת יותר.

    

    

   אחד הדברים שלא ציינתי הוא שסמים הם עסק כלכלי אדיר, הביקוש לסמים מעביר כספים אדירים לגורמים שעוסקים בפשיעה והנזק לחברה הישראלית הוא פי כמה וכמה יותר גדול מאשר אם היו הופכים את הסמים הקלים לחוקיים, ממסים את הסמים כמו סיגריות ומשקיעים את הכסף בחינוך. הרי מי שרוצה סמים בכל מסיבה בתל-אביב יכול למצוא אותם (ואני לא מדבר על מה שאת מוזגת תוך כדיי בירמון). אז במקום שהכסף ילך למעגל של ניצול - שיועבר לחינוך הדור הצעיר.

    

    

     7/12/09 19:31:

   צטט: מילה נוגעת - רחלי 2009-12-05 00:40:36


   נושא חשוב ובעל ערך עליון לנו האזרחים , לנו המדינה

   הסם הוא נושא שחייבים להחמיר היות ואין שליטה על הנעשה

   כואב לרות את אותם נערים שאיבדו בטרם עת את היכולת לבחור בדרך חייהם

   ובתקופה כה מבולבלת של גיל הבגרות נגררו לשתיה והסם ,,, שלא מצאו לעצמם

   פינה חמה ואוזן קשבת , בזמן הנכון...

    

    

    

   היי רחלי

    

   הקנאביס הוא סם ממכר המשפיע על המוח האנושי, ואשר מנגנון ההשפעה שלו דומה לדרך שבה עובדים סמי מרץ, קוקאין והרואין.

    

    

   אופס, טעיתי, מה שכתוב למעלה לא מדבר על קנאביס, אלא על קפה.  

    

   קל להטיל את האשמה של "הסמים" על הסמים. הרבה יותר קשה להודות שכחברה אנושית אנחנו מעודדים תופעות שמובילות למסלול אבדון. בוודאי שמישהו שהתחיל בסיגריות, עבר למריחואנה, אחר כך קצת אקסטזי  ולבסוף גמר בהרואין הוא אדם אבוד שעולמו הפנימי שבור ומרוסק. החברה אמורה לתת לו את הכלים להתמודד עם המציאות, לסייע לו להבין את הסכנות המלוות אותו ואת המגבלות שלו כבן אנוש. זה שהאנושות והחברה המערבית בונים מבנים מוסריים מזוייפים שמבוססים על שיקולים כלכליים זה עצוב - זה שאנשים בולעים את השטויות הללו ומאשימים את הסמים ולא את עצמם - זה הכי עצוב.

    

     7/12/09 19:16:

   צטט: yosisolt 2009-12-03 23:45:55


   המון תודות קראתי את המאמר של שכתב אבא של סאם

   שקישרת כאן

    

   הייתי אפילו שוקל זאת לגבי דניאל, אחרי שאבדוק קצת יותר לעומק

    

   כמובן העניין בעייתי ביותר בארץ , בבהנחה שאתה  ממש לא רוצה צרות 

   בכל מקרה תודה

   וכרגיל אתה תותח

   אבא של דניאל  - יוסי

    

    היי יוסי,

   אני יכול לאמר לך שבארץ זה אכן בעייתי, פה בבלגיה זה יותר קל וקצת יותר חוקי. מתוך מה שראיתי אני יכול לדווח על השפעה מאוד חיובית אבל אם תרצה לדעת תפנה אליי בפרטי.

    

   א.ב.

    

     7/12/09 19:15:

   צטט: רקפתכאן 2009-12-06 23:17:04

   כוכב על ההשקעה.

    

   כל הכוכביות מושקעות בנדל"ן בטוח איי שם בנסיכות דובאי...

    

     7/12/09 19:13:

   צטט: קריאה מהירה 2009-12-05 15:28:12

   מעניין מאוד,

   מידע שלא הכרתי על קנאביס.

   תודה 

    

   תודה על התגובה

   אני לא חושב את עצמי  מומחה לתחום, אני רק מתעניין. יש מגזינים חודשיים על קנאביס, שמכילים המון מידע - אם אזכר בלינק אוסיף אותו לבלו(ג)

    

    

     7/12/09 19:12:

   צטט: טיפני 2009-12-04 09:56:11

   כוכב!

    

    הצפון!!

     7/12/09 19:12:

   צטט: גילוש 6660 2009-12-04 07:06:29


   כוכב גדול...

   לנושא חשוב ביותר.

    

   תודה על הכוכבית :)

    

     7/12/09 19:11:

   צטט: גל דורון 2009-12-03 23:22:16

   מקסים

    

   ממסטל!

     6/12/09 23:17:
   כוכב על ההשקעה.
     5/12/09 16:11:

   כנערה מתבגרת בבית ספר תיכון של קיבוצים, עישון ג'וינטים סביבי היה הדבר הכי קול ומתבקש חברתית, ועם זאת - הגעתי מבית שבו כל דבר שמקושר למילה "סמים" הינו הרסני ובשל כך לא רצוי ולא משתלם גם אם הוא עוזר להרוויח נקודות חברתיות. אבל כל מה שראיתי סביב זה חבר'ה מבסוטים מהחיים, ולכן זה גם לא הרתיע אותי. לא ניסיתי אז - אבל זה היה מבחינתי חיה ותן לחיות - ולא ראיתי בזה משהו רע (לעומת שיכרות של אלכוהול אגב - שהיתה נפוצה לא פחות - ותוצאותיה היו מזעזעות בהרבה, מהשתטות בציבור, דרך ונדליזם ועד אונס).

   ואז ירדתי לגור באילת - הכי רחוק מהורי במושב הצפוני שרק אפשר. ושם - ניסיתי. הזמינות של זה היתה בלתי מתפשרת. לא הייתי צריכה אפילו לשלם - דחפו לי את זה ליד בכל אירוע חברתי, כאילו לכולם יש רווח סמוי בעצם כך שאני אנסה. והיום שבו שתיתי כוס יין ועישנתי אחריה ג'וינט, היה יום או יותר נכון לילה, בלתי נשכח.

   לילה מסויט שבמהלכו אני ניגשת כמה פעמים לשותפה שלי ושואלת אותה אם אני נראית לה בסדר כי נראה לי שאני הולכת למות. כל קול במסדרון נשמע לי כמו חיל שדים שטניים שבאים להרע לי. צלצול טלפון כמעט עצר את פעימות ליבי המשותק. בקיצור - ידידיי, קוראים לזה בשפה פסיכולוגית פשוטה - התקף חרדה.

   מאותו יום, שבו הבנתי שאדם עלול לחוות משהו שכזה בשל צריכה של החומר המדובר, גישתי לנושא היתה מאוד ברורה.

   אני כמובן שמה בצד את התועלת הרפואית למי שצריך (וזה כולל גם טיפול בנפש למי שזה עוזר), אבל כל דבר מעבר לכך - מבחינתי לא שווה את זה.

    

   אני מצטרפת לדיעה ה"מיושנת" אולד פאשן של סיפוק נפשי אדיר ממוזיקה, ריקודים או סתם שיחה עמוקה ומלטפת. גם אני אדם מסופק מאוד בלי חומרים שיחזרו למחזור הדם והנשימה.

   ועם זאת, גם מסכימה איתך שייטב לנו אם הקנביס יהיה מותר לאלו שזה מעלה להם משמעותית את איכות החיים וכואב לי על הסיבות המושחתות שזה לא כך.

    

   הפוסט שלך מרתק ולמדתי ממנו דברים שלא ידעתי, והנושא לא נידון מספיק ברצינות מהזווית שאתה הבאת בו.

   תודה רבה :)

     5/12/09 15:28:

   מעניין מאוד,

   מידע שלא הכרתי על קנאביס.

   תודה 

     5/12/09 13:45:

   צטט: charlotte 2009-12-03 22:34:08

   צטט: א.ב. של אהבה 2009-12-03 21:47:41

   צטט: charlotte 2009-12-03 21:23:18

   הבעייה היא שכשמגדירים את הקנאביס כסם ולא כתרופה. תארי לעצמך שאת היית צורחת על הבן שלך מהחלון "משה, לקחת את התרופה לבית ספר?" - זה היה הורס את כל החוויה לא? צוחק

   לגמרי. וואלה, אולי אני אנסה ככה, זה מאוד יבאס אותו אם אני חושבת שזה קול. מילא, פרויד אמר:"עם הילדים שלעם, לא משנה מה תעשו, זה יצא רע". לא פלא שאני מעדיפה את יונג:-)

    

   אם איי פעם ראית תמונה של הבת של פרויד את היית מבינה מדוע הוא כתב את זה..... LOL

    

    

     5/12/09 13:19:

   צטט: medifoot 2009-12-03 22:19:57


   תרשה לי,

   הפוסט היותר מעניין, מחכים ומעדכן שקראתי עד כה כאן,

   סמים, כולנו חיים נושמים מבלי משים,

   ולאן בדיוק הולכים?

   תרופת הטבע הזו טרם קבלה לגיטמצייה חוקית

   לאור שיקולים עסקיים פרופר.

    

   היש כדורים שאין בהם ספיחים מזיקים?

   ולא נגרמו מספיק נזקים מכדורים טועים?

    

   כולם מכורים, למנעימי החיים.

    

   הטבת כל כך לתאר,אהבתי מאוד.

   תודה

    

   תודה לך על התגובה הנהדרת.  לא רק כדורים גורמים לנזקים, אפילו לא הזכרתי את הקפה כאחד מהסמים הכי נפוצים, ולמרות זאת את לא רואה פסיכולוגים שמדברים על ההשפעה ההרסנית שקפאין יכול לגרום כי כבר התרגלנו לסם...

    


   נושא חשוב ובעל ערך עליון לנו האזרחים , לנו המדינה

   הסם הוא נושא שחייבים להחמיר היות ואין שליטה על הנעשה

   כואב לרות את אותם נערים שאיבדו בטרם עת את היכולת לבחור בדרך חייהם

   ובתקופה כה מבולבלת של גיל הבגרות נגררו לשתיה והסם ,,, שלא מצאו לעצמם

   פינה חמה ואוזן קשבת , בזמן הנכון...

    

    

     4/12/09 16:03:

   מעניין...

   תודה על נקודת ראות שונה...

     4/12/09 09:56:

   כוכב!

     4/12/09 07:06:


   כוכב גדול...

   לנושא חשוב ביותר.

     3/12/09 23:45:


   המון תודות קראתי את המאמר של שכתב אבא של סאם

   שקישרת כאן

    

   הייתי אפילו שוקל זאת לגבי דניאל, אחרי שאבדוק קצת יותר לעומק

    

   כמובן העניין בעייתי ביותר בארץ , בבהנחה שאתה  ממש לא רוצה צרות 

   בכל מקרה תודה

   וכרגיל אתה תותח

   אבא של דניאל  - יוסי

     3/12/09 23:22:
   מקסים
     3/12/09 22:34:

   צטט: א.ב. של אהבה 2009-12-03 21:47:41

   צטט: charlotte 2009-12-03 21:23:18

   הבעייה היא שכשמגדירים את הקנאביס כסם ולא כתרופה. תארי לעצמך שאת היית צורחת על הבן שלך מהחלון "משה, לקחת את התרופה לבית ספר?" - זה היה הורס את כל החוויה לא? צוחק

   לגמרי. וואלה, אולי אני אנסה ככה, זה מאוד יבאס אותו אם אני חושבת שזה קול. מילא, פרויד אמר:"עם הילדים שלעם, לא משנה מה תעשו, זה יצא רע". לא פלא שאני מעדיפה את יונג:-)

     3/12/09 22:19:


   תרשה לי,

   הפוסט היותר מעניין, מחכים ומעדכן שקראתי עד כה כאן,

   סמים, כולנו חיים נושמים מבלי משים,

   ולאן בדיוק הולכים?

   תרופת הטבע הזו טרם קבלה לגיטמצייה חוקית

   לאור שיקולים עסקיים פרופר.

    

   היש כדורים שאין בהם ספיחים מזיקים?

   ולא נגרמו מספיק נזקים מכדורים טועים?

    

   כולם מכורים, למנעימי החיים.

    

   הטבת כל כך לתאר,אהבתי מאוד.

   תודה

     3/12/09 21:47:

   צטט: charlotte 2009-12-03 21:23:18

   פוסט מרתק. היה לי קורס פעם על הסמים, אני מכירה די טוב, כך שאין צורך לחזור על כל הפארמקולוגיה והמרכיבים הכימיים והשפעותיו. מה שמעניין אותי יותר זה הייחס של החברה. קנאביס זה סם אסור ע"פ חוק, אך ניקוטין ואלכוהול שהם לא פחות סמים מותרים. טוב, נו יש הכנסות. בצעירותי, ניסיתי מספר פעמים לעשן ג'וינט, כדי לא למות טיפשה. אבל מיד חשבתי שזה ממש טיפשי האובדן שליטה הזה. תמיד ההיתה לי תחושה שזה שחרור מזויף, והעדפתי לעבוד על שחרור נפשי שיאפשר לי להינות מכל חוויה בחיים דרך הפירושים שלי ולא דרך השפעת סם. ונכון שהיום זה די מקובל, לעשן ככה ג'וינט. יותר מדאיג הוא הנוער. זה כל כך זמין. לא קראת את הפוסטים שלי, אבל פה בקפה, המתבגר שלי מפורסם על כל הצערות שהוא עושה לי:-) כולל 2 חקירות על שימוש בסמים. וקשה לו באמת להבין מה הבעיה. "מה, אבל כולם מעשנים!". וכל זה כאשר נאבקתי שנים שלא יקבל רטלין, כי פה בישראל מחלקים את זה כמו סוכריות, כאשר היה עדיף לתת וואליום או פרוזאק למורים. כי ידעתי שהבעיות הן רגשיות ושם רטלין לא ירגיע את מקור האי שקט. אירוניה של החיים. לשמחתי, זה לא הלך רחוק ואולי מזל שתפסו אותו. אבל יותר קשה להלחם נגד הראיה הסלחנית של החברה. שלא לדבר על בעיית צריכת האלכוהול אצל הצעירים שזה ממש קטאסטרופה. אולי אני מאוד מיושנת, אבל אין דבר שממסטל אותי יותר משקיעה שקטה, רשרוש של הגלים או מוזיקה.אין קטארזיס יותר טובה מזה

    

    אוי יקירתי איזה תגובה חשובה, תודה!

   כן קראתי את הפוסטים שלך, ואני מבין את התסכול שלך. אני מסביר לבן שלי בדיוק מה זה קנאביס ואם הוא ירצה לנסות קנאביס אני לא אעצור בעדו (כאילו שזה היה עוזר אם הייתי אומר לו שאסור לו). אני גם מסביר לו מדוע סמים אחרים יכולים להרוס לו לא רק את הציונים אבל גם את המוח שלו. הבעייה היא שאנשים צורכים את הקנאביס בכמויות כאילו שכל המרבה הרי זה משובח וזה ממש לא נכון. קנאביס בכמויות קטנות הוא נהדר, ככל שמרבים בו הוא ממש משתק שזה נפלא למי שסובל מכאבים כרוניים אבל מבזבז את הזמן לכל האחרים. כמו כל דבר בחיים כשמגזימים איתו התוצאות הן לא מה שאנחנו מצפים. 

    

   הבעייה היא שכשמגדירים את הקנאביס כסם ולא כתרופה. תארי לעצמך שאת היית צורחת על הבן שלך מהחלון "משה, לקחת את התרופה לבית ספר?" - זה היה הורס את כל החוויה לא? צוחק

    

    

     3/12/09 21:23:
   פוסט מרתק. היה לי קורס פעם על הסמים, אני מכירה די טוב, כך שאין צורך לחזור על כל הפארמקולוגיה והמרכיבים הכימיים והשפעותיו. מה שמעניין אותי יותר זה הייחס של החברה. קנאביס זה סם אסור ע"פ חוק, אך ניקוטין ואלכוהול שהם לא פחות סמים מותרים. טוב, נו יש הכנסות. בצעירותי, ניסיתי מספר פעמים לעשן ג'וינט, כדי לא למות טיפשה. אבל מיד חשבתי שזה ממש טיפשי האובדן שליטה הזה. תמיד ההיתה לי תחושה שזה שחרור מזויף, והעדפתי לעבוד על שחרור נפשי שיאפשר לי להינות מכל חוויה בחיים דרך הפירושים שלי ולא דרך השפעת סם. ונכון שהיום זה די מקובל, לעשן ככה ג'וינט. יותר מדאיג הוא הנוער. זה כל כך זמין. לא קראת את הפוסטים שלי, אבל פה בקפה, המתבגר שלי מפורסם על כל הצערות שהוא עושה לי:-) כולל 2 חקירות על שימוש בסמים. וקשה לו באמת להבין מה הבעיה. "מה, אבל כולם מעשנים!". וכל זה כאשר נאבקתי שנים שלא יקבל רטלין, כי פה בישראל מחלקים את זה כמו סוכריות, כאשר היה עדיף לתת וואליום או פרוזאק למורים. כי ידעתי שהבעיות הן רגשיות ושם רטלין לא ירגיע את מקור האי שקט. אירוניה של החיים. לשמחתי, זה לא הלך רחוק ואולי מזל שתפסו אותו. אבל יותר קשה להלחם נגד הראיה הסלחנית של החברה. שלא לדבר על בעיית צריכת האלכוהול אצל הצעירים שזה ממש קטאסטרופה. אולי אני מאוד מיושנת, אבל אין דבר שממסטל אותי יותר משקיעה שקטה, רשרוש של הגלים או מוזיקה.אין קטארזיס יותר טובה מזה

   ארכיון

   פרופיל

   א.ב. של אהבה
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין