כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  אפריקה המוזרה המקסימה

  57 תגובות   יום ראשון, 6/12/09, 00:50

   

   

   

   * התמונה מאצל  yochi2323  שאת אהבתה ליבשת חשים בכל תמונה, כמובן ברשותה,  תודה יוכי  *

   

   

   אפריקה המוזרה המקסימה

   

   

   

  נו, "שויין" רציתי לכתוב על משהו אחר אבל התגובה הזו, של "מלאך מקומי", לפוסט קודם " אפריקה של ג'בלאות וחור באדמה" פתחה מצבור זיכרונות נוסף, ואני מוצאת את עצמי, שוב בעקבות תגובה מספרת על אפריקה...

   

   

   צטט: מלאך מקומי 2009-12-04 23:22:57 אוףףףףףף.... בהתחלת הפוסט עוד היתי רגוע יחסית והתקדמתי עוד ועוד ועוד ,והרגשתי פה ושם איזה מצוקה לא מוסברת,אבל סמכתי על עצמי,אבללל!! כשהגיעו להקת לביאות ? לי זה היה סוף המסע,וניזכרתי בכדור לחץ הדם שלא בלעתי עדיין(אני רציני).. יש אלוהים בשמים,הסיפורים כניראה יותר מפחידים מהנשיונל גאוגרפיק ומזלנו שאת עוד איתנו,כי מה היינו עושים בילעדיך ?? ואני מסכים לגמרי עם נאורה.... וואללה! כל כך הרבה לביאות?? אללה ייסטור!!! ומי עוד חושב ללכת להשתין ביכלל???   

  * * *  

  צדדים שונים ליבשת המופלאה המכשפת הזו. היא מרתקת ומקסימה ועלולה להיות לא מובנת למטייל, ולכן מסוכנת, לרוב מחוסר הבנה.לדעתי לכן אם רוצים לנסוע לטיולי שטח, לטבע הלא מתוייר, לאזורים נידחים – כדאי לנסוע עם הדרכה ובקבוצה.

  דברים פשוטים לכאורה שאינך יודע עלולים להעמידך בסכנה, ומדריך מקומי וישראלי יודעים מהנסיון דברים רבים, בקיצור ההדרכה והליווי חשובים יותר משנדמה. 

  למשל:  

   

  מה יותר כיפי מלטבול בנחל צלול מוקף צמחיה פראית אחרי כמה ימים מאובקים ומתישים בשטח ? מה רע בזה? אה, לא תמיד יודעים, אך לפעמים חלק מדיירי הנחל הם תנינים, או שיש שם בילהרציה, ואם המדריך המקומי אומר לא להכנס פשוט לא נכנסים.  אלה דברים שהמטייל אינו יכול לדעת....

   

      

  למה כשנוסעים בשטח (מבודד פראי ורחוק מנקודת ישוב אנושית) ומקימים מאהל בסוואנה השוממה המדריך מתעקש על הקמת האוהלים צפוף אחד לשני ובצורת עיגול? ולא ופזורים בשטח עם קצת פרטיות אחד לשני?  

  כי העובדה שהם צפופים ובצורת מעגל מקנה להם ויזואלית אשליית גוף אחד גדול, ולגבי חיות טרף או בעלי חיים גדולים שעלולים להגיע לאזור זה חשוב. הם נרתעים מלהתקרב לגוף שנראה מאסיבי יותר מהם.

  (סיפרתי על עדר לביאות שנכנסו למחנה....זה היה באותן הפעמים שלא עשינו את האוהלים קרובים אחד לשני, אינני זוכרת למה ....) 

  באחת הפעמים שדווקא עשינו כך לגבי מבנה המאהל שלנו, למרות זאת, נוכחנו בבוקר שאיכשהו נכנס לאמצע המאהל פיל ענק.

  אף אחד לא יודע איך הוא הצליח לעבור בין כל האוהלים הדבוקים אחד לשני בכזו עדינות, בלי לפרק כלום, בלי לדרוך על אף אחד, בלי שאף אחד מאתנו ירגיש, בשקט.....

   

  בבוקר כשקמנו ראינו את עקבותיו, שכללו בלגן בציוד, קופסת ביסקוויטים מעוכה למוות (הוא כנראה ניסה נואשות לפתוח אותה כי הריח אותם ולא הצליח להגיע אליהם...הלך לנו הביסקוויטים עם קפה של בוקר), מה שכן בכל זאת הוא השאיר לנו "מתנה" ענקית....

   

   

  אחד החברים בקבוצה ניסה בבוקר לצאת מהאוהל שלו ללא הצלחה ולא הבין מדוע. קרא לנו מבפנים, ושמע את כולנו מתפוצצים מצחוק.

  הפיל השאיר בדיוק בפתח האוהל שלו "מתנה" ענקית שלא אפשרה לו לצאת. אך היו רגועים, הצואה של הפיל מאד יבשה, אפשר לגעת בה בידיים ולפורר אותה, הבבונים נוהגים לאכול מתוכה זרעים וחלקי מזון שהפיל לא עיכל, והמקומיים משתמשים בה בשעת דחק כחומר בעירה ובניה.

  (מערכת העיכול של הפיל אינה יעילה והוא מפריש הרבה מהמזון שאוכל בדיוק כפי שבא לפיו, היא אינה "ריחנית" או מזהמת בגלל היובש).  

  למה במיוחד באזורים לא מתויירים ומבודדים לא כדאי לצלם אנשים מבלי לבקש רשות?  

  במקומות מסוג אלה פעמים רבות המקומיים סבורים שצילום לוקח משהו מנשמתם. הם אינם אוהבים זאת, ואם לא מבקשים או מפתיעים אותם, זה עלול לגרום לאי נעימויות.  כשיש מדריך מקומי הוא יודע באיזה אזורים ניתן לעשות זאת ומתי, מתי לבקש רשות, וכד'.  לצערנו במקומות רבים הורגלו מקומיים לבקש מתיירים לבקש תמורה עבור צילום, זה אינו נוגד את השקפתם, וכדאי להבין ולדעת זאת.

    

   

   

  למקרא חלק מתגובות החברים, הגם שאני משערת שדעתם היתה מבודחת עליהם, ברצוני לומר :

   

  בחייאת' זומזום ...מה קרה לאדרנלין שלכם ? להתרגשות?

  חלק גדול מהטיולים אני כל כך מלאה אדרנלין שאיך שאני נוחתת ו"מריחה" את אפריקה אי אפשר לדבר אתי בכלל, אני כמו זומבי, בוהה סביב, בולעת בעיני את המראות הריחות, מרוכזת, לא רוצה להפסיד שום פסיק.  לכן לרוב בימים הראשונים לא מצלמת.  

  בטיולים פעמים רבות אני נרדמת מאוחר מאד, אולי לכן כשזה קורה זה אז כמו בלטה...הסוואנה הטבע הסביבה הפראית משגעים אותי.  

   

  אני זוכרת שהיה יום אחד עמוס חוויות וכולם צנחו לא יכולתי להירגע ולישון, היה חבל לי על הזמן, האדרנלין עדיין פעם בי, וישבתי בחוץ צופה למרחבים הפראיים, לטבע, לחושך, לשקט, מהרהרת ולא מאמינה שאני שם... 

  באחת הסעודות הבחנתי שמזה כמה ימים מסתכלים עלי המקומיים במבט מבודח...יכול להיות שהם טעו והאדרנלין מהחוויות נחשבו בעיניהם למשהו אחר....שבא בעקבות אכילה מרובה של  פסיפלורה שקרויה גם passion fruit שהייתי זוללת בכמויות....

  הם לא ידעו שאצלי אפריקה היא המעורר והמכשף הגדול ביותר שיש....

  בשעת ארוחה היו מביאים לשולחן פירות, שלא היו מרובים באזורים מסוימים, בעיקר פירות מקומיים שלנו נראים אקזוטיים אך מבחינתם היו שגרתיים, כמו למשל פפאיה ואננס טבעי...

  התפתח "הסכם בלתי כתוב" ביני לבין הקבוצה, שאם שמו לשולחן קערה קטנה עם פסיפלורה, (באפריקה לפחות 5 זנים שונים של הפרי המופלא הזה) אף אחד לא נוגע בה, אני הייתי אוכלת הכל – אבל לא נוגעת בשום פרי אחר....הם היו מרוצים ולא הבינו מה אני רואה בפרי המעוך הלא מוכר עם הריח המוזר הזה, ואני הייתי זוכה בפסיפלורה.  

  מיותר לציין שלא טרחתי להפציר בהם שיטעמו.....(חלילה חס הם עוד עלולים לשנות דעתם...)

     

   

  הבדל גישה וראייה נוסף בינינו כתיירים, זרים, לבין המקומיים ניתן היה לראות ב"פרשת התולעים השחורות במיטה"....

  גם כאן על אותם דברים מסתכלים בצורה שונה בגלל סטיגמות, תרבויות ואזורים גיאוגרפיים שונים.

   

  זה היה באחד הכפרים הנידחים הרחוקים בקמרון, הגענו לשם לאחר  ימים ארוכים בשטח. רצו ל"צ'פר" אותנו, יעני: לאכול על שולחן, ארוחה חמה, לישון בבונגלוס אך במיטה מסודרת עם סדינים כריות ושמיכה, דבר שלא זכינו בו ימים ארוכים...רווח לנו, האוכל היה לא משהו, אבל היינו אסירי תודה למה שהיה, מה גם שהיו מים חמים ומקלחות מסודרות עם מים זורמים, לא רחיצה בדלי מים בשטח הפתוח וכאלה......מה עוד יכול הבן אדם לבקש?  

  פרשנו לבונגלו לישון, והפעם רציתי לישון, נגמר לי האדרנלין. הסטתי את מצעי המיטה ואנחת הרווחה והעייפות התחלפה בשנייה לצווחת אימים שפילחה את חלל האוויר, הזעיקה את המחנה, ואת המדריך המקומי והישראלי. 

  המוני תולעי ענק שחורות ושמנמנות שרצו במיטה על הסדינים הלבנים הקרירים !   איכס  !   איזו זוועה  !

  (אני אוהבת בעלי החיים אך אחדים מהם מעוררים בי רתיעה...) ואני אחוזת זוועה וגועל חצי מגמגמת....מה זה ?  

  מה זה הזוועה הזו? כל התולעים הללו במיטה שלי?  איך אני אשן עכשיו ?   

  המדריך הישראלי החליף מבט עם המקומי....ושניהם פרצו בצחוק....

  המקומי בהינף יד גירש את התולעים מהמיטה, ובתיאטרליות הצביע עליה ואמר: זה בסדר כעת את יכולה לישון, הן פשוט באו למיטה כי הסדינים הלבנים קרירים ונעימים והיה יותר נעים להן שם. 

  הא? אני כעלה נידף ברוח עומדת שם המומה ומזועזעת והם בוהים בי מגחגחים....ועכשיו אני אשן שם? איפה שהן היו ? ואם הן יבואו עוד פעם?

  הם כנראה הכירו את התופעה, אני כמובן לא. מסתבר שהמקומיים מכירים את התולעים הללו, מתייחסים אליהן אחרת, אפילו חיבה יש להם אליהן, וראיתי זאת בתגובה ובגישה של המדריך המקומי אליהן, הוא גירש אותן די בעדינות תוך שהוא מקפיד לא לפגוע בהן.

  לבקשתי הובאו לי סדינים אחרים, ולמרות חוסר ההיגיון ישנתי על הרצפה, ידעתי שפשוט אינני מסוגלת לישון על מקום ששרץ תולעי ענק שחורות. 

  תגובה דומה לתולעים הגם שמזן אחר של אנשים מאפריקה נתקלתי כאן    (אני לא חושבת שהם מזיקים. בדרום אמריקה ראיתי משהו מאוד דומה (לא מתחייבת שזה אותו הדבר) ובחורה אפריקאית שהיתה איתי באותו רגע היתה מאושרת ואמרה שזה **שם חיבה הזוי כלשהו שאני לא זוכרת ולדעתי נאמר באפריקנס** בסוף הבנתי שאצלם מתיחסים לדברים האלו כמו שאצלינו מתיחסים לאורי כדורי) 

   

  לגבי שאלתו של מלאך מקומי "איך עושים פיפי וצרכים בשטח מלא בחיות בר ?"

  לא בעיה כפרע, היינו מתורגלים היטב. בפעמים שאין ברירה ו"אנשים צריכים" אתה יודע....(ומצווים בסוואנה בתנאי יובש לשתות הרבה) עוצרים את הרכב, רצוי כמה רכבים יחד, לזמן קצר, ולפי התור יורדים בנים שמאלה, בנות ימינה, וזהו, לא עושים מזה סיפור.

  עושים מה שצריך, אף אחד לא מסתכל כי כל אחד רוצה פרטיות כשיצטרך, וסוגרים עניין, אין בעיה זה פועל יופי. חייבים להקפיד להישאר צמודים לרכבים למען בטיחותך.  כאמור בעלי חיים גדולים וחיות בר תופסות את הכל כגוף אחד בו נכללים עצמים קרובים, ולא כדאי שהם יראו אותך כגוף אחד קטן יותר לחוד....

   

  הכי צחוקים היה כשלמישהו זה "מתעכב" המדריך היה מצחקק ו"מאיים" שהוא מתניע ועוזב אותו שם, כולנו כבר הבנו ש"אחוריים חשופים" הרבה פחות מעניין מאשר אריה, צבוע, או פיל שמתקרב אליך באיזה מצב שלא תהיה ....אדרנלין או לא אדרנלין...

       

   

   

   

  "אקונה מאטאטה, בסוואהילית, משהו כמו הכל בסדר, להתראות"

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (56)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     8/12/09 20:40:

   צטט: jessielove 2009-12-08 13:57:24

   את עושה געגועים למקום שעוד לא הייתי בו (ועוד אהייה).

   חברה

   זו אחת התגובות החזקות המופלאות שקיבלתי. כמה קצרה ככה טובה - תודה

    

     8/12/09 13:57:
   את עושה געגועים למקום שעוד לא הייתי בו (ועוד אהייה).
     8/12/09 12:04:

   צטט: ליריתוש 2009-12-08 10:33:06

   בונבונייטה, קראתי עכשיו במכה אחת את שלושת פרקי אפריקה, שכן החמצתי ביקורים אצלך עקב חופשה. מרתקים, מיוחדים, מעניינים, מביאים את היבשת הזו מכל כיוון אפשרי, גם כאלו שאני חוששת מהם. אני לא חושבת שאסע לשם, מודה, כך שהבאת לי את כל הניחוחות עד למחשב שלי , תודה רבה!

   ליריתוש, שמחה שנהנית לפחות מהפוסטים, תודה

   מקווה שנהנית מהחופשה

     8/12/09 12:02:

   צטט: zehava benyamin 2009-12-07 22:38:12

   אני לא נוסעת לשם .  אלא אם ישימו מלון חמישה כוכבים באמצע הג'ונגל ורצוי עם ג'קוזי וסאונה...

    

   אבל זהבה.....אם יעשו את זה זה כבר לא תהיה אפריקה הרי... :-(

    

     8/12/09 10:33:


   בונבונייטה,

   קראתי עכשיו במכה אחת את שלושת פרקי אפריקה, שכן החמצתי ביקורים אצלך עקב חופשה.

   מרתקים, מיוחדים, מעניינים, מביאים את היבשת הזו מכל כיוון אפשרי, גם כאלו שאני חוששת מהם.

   אני לא חושבת שאסע לשם, מודה, כך שהבאת לי את כל הניחוחות עד למחשב שלי , תודה רבה!

     8/12/09 08:53:

   איזה יופי, כתבת מרתק.
     8/12/09 07:04:


   בהחלט עושה חשק להגיע ולטייל שם

     8/12/09 00:20:
   נהנתי :-) תודה *
     7/12/09 22:38:

   אני לא נוסעת לשם

   .

   אלא אם ישימו מלון חמישה כוכבים באמצע הג'ונגל

   ורצוי עם ג'קוזי וסאונה...

    

     7/12/09 20:14:

   צטט: Neora 2009-12-07 19:17:22

   צטט: bonbonyetta 2009-12-06 22:04:05

   צטט: Neora 2009-12-06 19:15:14

   תמשיכי (-:   היה כייף !!

   תודה חברה,

    

   אבל זה לא תלוי רק בי אם אמשיך עם זה או לא, כפי שראית שניים מתוך שלושת הפוסטים האחרונים בנושא "נולדו" בזכות תגובות מסוימות של גולשים, שלך אחת מהן..... זה גם תלוי בכם, הגולשים, הקוראים, החברים....גם אי אפשר הרי "להזמין" את מה שמעורר בך את האסוציאציה את פרץ הזכרונות, זה פשוט קורה אני משערת.

    

   בכל מקרה שמחתי שהיה לך כיף...:-)  נראה מה ילד יום....


    

   איזה טיול למקום חדש שאפ'פם לא היית בו, הכי הכי היית רוצה לו היה מתאפשר לך?

    

   וואלה, את הראשונה ששואלת זאת.....

   טימבקטו

   בהוטן

   שני החלומות הבאים שלי....אולי עוד אזכה, הלוואי....

   שניהם טיולים מאד לא קלים.

     7/12/09 20:10:

   צטט: איזמרגד 2009-12-07 13:32:27

   איזה יופי שלקחת אותי לטיול לאפריקה.. עד עכשיו רק בטלויזיה בסרטים דוקומנטריים אני חווה חוויות... אך הפוסט שלך הוסיף לי עוד. אנימאד אוהבת את אפריקה עם הרזים שלה.

   *

   תודה,

   את מוזמנת תמיד, הסרטים הדוקומנטרים למען האמת אינם תמיד משקפים את המציאות ממש.

   אני יודעת כי באחד הטיולים הללו הצטרף אלינו צוות צילום שעשה על הטיול שלנו סרט דוקומנטרי.... כולנו היינו כוכבים שם, יש לי את הקלטת וידאו, לצערי זה אינו ביו טיוב...

   כאן במקרה זה היה על אפריקה על מסעות שבכל מקרה ותמיד אני אוהבת אך הבנתי כמה דברים יסודיים על תעשיית הסרטים הדוקומנטרים ועל סרטי הטבע, וחדלתי לאהוב זאת, בגלל שהבנתי איך זה משקף את מה שרוצים ולא מה שבאמת...

   למשל קטעים לא יפים או לא מסחריים לא מראים, ואני אוהבת לחוות את המקום כפי שהוא באמת, לא כפי שרוצים להציג לי אותו. ולחוות מקום נידח לא מתויר באמת זה להיות שם.

   את מוזמנת תמיד להצטרף להיכן שהמסע שלי יהיה, אם זו אחת מארצות אפריקה ואם זה למחוזות האסוציאציות הנפש או what ever....

    

     7/12/09 19:59:

   צטט: yochi2323 2009-12-07 13:03:48

   תודה על התיאורים המרתקים. מסכימה. קשה לתייר ברוב המקומות בלי מדריך מקומי. יש מקומות שגם אי אפשר להגיע אליהם לבד. יש מקומות בהם דרוש המדריך המדבר את השפה המקומית או את שפת השבט המקומי. גם בפארקים הגדולים המדריכים יודעים היכן נמצאות החיות. בנמיביה חייבים להקים את האוהלים בשטחים מורשים בלבד וזה בעיקר בגלל הדאגה לטבע.

   נכון. בדיוק בגלל דברים כאלה אנשים שהם לא ג'בארים, כמוני, מעדיפים למקומות לא מתויירים שעלולים להיות מסוכנים לעשות את הטיול במסגרת עם הדרכה...כך עדיין אפשרית ההרפתקאה מבלי לסכן את עצמך סיכונים מיותרים...:-)

     7/12/09 19:43:

   צטט: המספרית 2009-12-07 12:06:52

   הורקתי מקינאה!! אפריקה היא חלומי הגדול!!! אוספת כסף.... התיאורים שלך פשוט גורמים לי להיות שם!!! *  אלומה

   תאספי תאספי....בינתיים גם תתחילי להתעניין ולגבש דיעה איזה סוג של טיולים את רוצה, להיכן...התחילי לברר מחירים ותנאים...שלא תהיינה הפתעות..הבן אדם במיוחד בארצות כאלה צריך לדעת בדיוק מה מצפה לו.

     7/12/09 19:41:

   צטט: ורד סת שני 2009-12-07 08:24:18

   טוב, ואני פיניתי אתמול מהארון במרפסת עכבר מת עם תולעים בההההההההה

   אוי, לא נעים....בלשון המעטה....איכסה....מסכנה שלי....

     7/12/09 19:40:

   צטט: רונן יחיאב 2009-12-07 08:00:14

   בזכות ה-clip art... אני, לאפריקה, כנראה כבר לא אגיע (בגלגול זה...)

   אז אתה יותר ממוזמן להצטרף למסעות הללו דרכי, דרך הקריאה  :-)

    

     7/12/09 19:39:

   צטט: רונת 2009-12-07 07:45:16

   היי בונבוני יקרה מאד נהניתי לקרוא את הסיפורים המרתקים שלך את כותבת מקסים- קולח ,כייפי, מדליק.......

   אוהבת את חוש ההומור.. חוויות כאלה לעולם לא שוכחים,הם לתמיד! שולחת לך כוכב שיאיר לך את הדרך לטיול הבא

   *

   אהלן רונת, ברוכה הבאה, תודה, את מוזמנת תמיד להצטרף למסעות, ולמה שלא יהיה....

     7/12/09 19:37:

   צטט: תמו'ש 2009-12-07 07:22:18

   נהנת לטייל איתך באפריק השחורה ולפחד גם. אקונה מטאטה גם לך מדריכת טיוליי.

    

     7/12/09 19:35:

   צטט: מלאך מקומי 2009-12-06 23:13:35

   החכם בלילה רק חושב שהוא חכם! רק מה שבונבוני,וחכם בלילה לא יודעים שאני לא רק שהיתי במסע הזה (איתך בונבוני) אני היתי הנהג(עם זקן ארוך) וגם המדריך(עם הכובע זוכרת?) סתםםםםם  חחחחחחחה בונבון!!! הכל מדהים אמיתי ועל אמת וחי חי חי אנחנו כולנו אני מניח כאילו איתך רטרו במסע!! ותודה על כל האיזכורים והשיתוף שלי

   ביצירת הפוסט.. אולי שווה מידי פעם ליהיות חולה........

   מלאך מקומי, אתה מתבדח על חשבוני ומנסה לשגע אותי, הא ?! 

   ואתה בטח חושב שזה יפחיד אותי?

   הנהג דרך אגב היה כהה עור ומקומי, והמדריך עם הכובע ראינו אותו כבר בכל המצבים ....זוכר?!

   עם הכובע ובלי, עם בגדים ובלי (כשזינקנו על הרכבים כשנכנסו לנו פתאום למחנה 17 אורחות מופלאות...)

   כך שאני לא בטוחה בכלל שזה היית אתה.

   דבר אחד אי אפשר להסתיר : לא היה לו שפם ולא סיגר ! 

   תודה למחמאה על התיאור, מאד שמחה שהצלחתי לתת לך ולאחרים הרגשה של שיתוף בחוויה.

   עם זאת להיות חולה זה בכל מקרה, תמיד, לא נעים ולא נחמד....


     7/12/09 19:17:

   צטט: bonbonyetta 2009-12-06 22:04:05

   צטט: Neora 2009-12-06 19:15:14

   תמשיכי (-:   היה כייף !!

   תודה חברה,

   אבל זה לא תלוי רק בי אם אמשיך עם זה או לא, כפי שראית שניים מתוך שלושת הפוסטים האחרונים בנושא "נולדו" בזכות תגובות מסוימות של גולשים, שלך אחת מהן.....

   זה גם תלוי בכם, הגולשים, הקוראים, החברים....גם אי אפשר הרי "להזמין" את מה שמעורר בך את האסוציאציה את פרץ הזכרונות, זה פשוט קורה אני משערת.

   בכל מקרה שמחתי שהיה לך כיף...:-) 

   נראה מה ילד יום....


    

   איזה טיול למקום חדש שאפ'פם לא היית בו, הכי הכי היית רוצה לו היה מתאפשר לך?

     7/12/09 19:10:

   צטט: *רונן* 2009-12-06 22:16:53

   אני מעריץ את ההרפתקנים..... תאורייך פלסטיים ומצמררים זה רק מחזק את הסיבה שאת טיולי אני עורך רק בבתי מלון

   עם שרותים צמודיםצוחק

    

   רונן כפרע, אני חייבת לומר לךך שאני לא רואה עצמי כהרפתקנית בכלל, אני די מפונקת למעשה.

   בכלל לא היה לי קל הטיולים הללו. בכל פעם שהייתי חוזרת הייתי מאד ירודה פיסית, ואמא שלי היתה מתנפלת עלי שהיא בכלל לא מבינה למה אני נוסעת כי היא ראתה שלא היה לי קל.

   החוויה האדירה שבטיול כזה, המאסה של החוויה....איך אפשר היה להסביר לה כל זה? שום דבר אינו שווה לזה , בודאי אין מה להשוות לטיול של מיטה מוצעת ובית מלון.

   גם אני כמוך, גם אני מעדיפה זאת, אך מרגע שהחלטתי בזמנו לנסוע ולנסות טיולים שונים, הבנתי את ההבדל, הבנתי שאני אז בכל מקרה יכולה לעמוד בזה, ונשביתי. מאז לא ראיתי כל כך את הטעם בטיולים הרגילים, למרות שגם הם מקסימים ואפשר להנות ולראות בהם המון, אבל לא ככה.

     7/12/09 19:06:

   צטט: סיוןנעמה 2009-12-06 20:14:24


   תיאבון גדול עשית לי לטייל שם, אבל מה שעדיין מרתיע אלה התולעים השחורות.

    

   התולעים השחורות זה רק מקרה אחד, כמו בארץ יותר פראית עלולים לפעמים להיות גם מקרים כאלה, שלנו נראים מאד מרתיעים, אך לתושבי המקום אין בכך כלום.

   כפי שראית, הם משום מה אפילו מתייחסים אליהם בחיבה מסוימת, כנראה שהן אינן מסוכנות.

   הם רואים את הדברים אחרת מאשר אנחנו, להם זה נראה טבעי שבעל חיים יחפש מקום שיותר נעים לו להיות בו....ראיתי זאת לפי התגובה של המדריך המקומי...

   אלה מסוג המקרים שלא צריכים בכלל להתרתיע, למרות שגם אני הייתי אחוזת רתיעה והיסטריה, הם דברים לא משמעותיים בכלל, למרות שלנו זה נראה "ביג דיל"....

   זה בדיוק מסוג הדברים שאני אפילו אוהבת כי זה מראה את ההבדל העצום בין הגישות שלנו, שלי, שלך, של התייר ושל אנשי המקום. בדיוק בגלל דברים כאלה נוסעים כדי לראות וללמוד מההבדלים הללו, זה המיוחד בנסיעות למקומות שאינם מתויירים, וההבדל בין נסיעה לאזור כזה או לאזור כמו אירופה, נסיעה של מוזאונים ובתי מלון.... :-)

     7/12/09 18:16:

   צטט: mzukan 2009-12-06 13:35:53


   צהריים טובים לך בונבונייטה השכלתי מהאפריקניות שלך,

   אשמור לי כמה עצות,לדרך ,אם נקח אותה,

   וחבל שאין יותר צילומים, שזה התבלין האותנטי שמביא אתו,

   התייר המצוי מארצות רחוקות,למרות שגם נהניתימרשמייך המקורים והמבדחים,

   שיהיה לך שבוע טוב יקירה

   בידידות רבה אשר

   דרך אגב אני מת על פסיפלורה  ואני לא מכיר זנים שונים של הפרי

    

   מוזמן לראות תמונות מאפריקה...

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=1342816

     7/12/09 13:32:

   איזה יופי שלקחת אותי לטיול לאפריקה..

   עד עכשיו רק בטלויזיה בסרטים דוקומנטריים אני חווה חוויות...

   אך הפוסט שלך הוסיף לי עוד.

   אנימאד אוהבת את אפריקה עם הרזים שלה.

   *

     7/12/09 13:03:

   תודה על התיאורים המרתקים.

   מסכימה. קשה לתייר ברוב המקומות בלי מדריך מקומי.

   יש מקומות שגם אי אפשר להגיע אליהם לבד.

   יש מקומות בהם דרוש המדריך המדבר את השפה המקומית או את שפת השבט המקומי.

   גם בפארקים הגדולים המדריכים יודעים היכן נמצאות החיות.

   בנמיביה חייבים להקים את האוהלים בשטחים מורשים בלבד וזה בעיקר בגלל הדאגה לטבע.

     7/12/09 12:06:

   הורקתי מקינאה!! אפריקה היא חלומי הגדול!!! אוספת כסף....

   התיאורים שלך פשוט גורמים לי להיות שם!!!

   *

   אלומה

     7/12/09 08:24:
   טוב, ואני פיניתי אתמול מהארון במרפסת עכבר מת עם תולעים בההההההההה
     7/12/09 08:00:
   בזכות ה-clip art... אני, לאפריקה, כנראה כבר לא אגיע (בגלגול זה...)
     7/12/09 07:45:

   היי בונבוני יקרה

   מאד נהניתי לקרוא את הסיפורים המרתקים שלך

   את כותבת מקסים- קולח ,כייפי, מדליק.......

   אוהבת את חוש ההומור..

   חוויות כאלה לעולם לא שוכחים,הם לתמיד!

   שולחת לך כוכב שיאיר לך את הדרך לטיול הבא

   *

    

    

    

    

    

     7/12/09 07:22:

   נהנת לטייל איתך באפריק השחורה ולפחד גם.

   אקונה מטאטה גם לך מדריכת טיוליי.

     7/12/09 01:07:

   צטט: צלילי הלב 2009-12-06 20:05:55

   מקסים , מקסים! היה מרתק לקרוא, לא בטוח שארצה לטייל בסוונה , אבל היה לי נורא כיף לקרוא את החוויות שצברת שם. תודה יקירתי

   תודה גם לך, שמחה שנהנית. נראה אולי פעם אעלה את התמונות בשיטה הישנה משם למחשב, אלבום וירטואלי זה נקרא, אלא שבכמות כזו זה קריעת ים סוף ולא הגיוני....

     6/12/09 23:13:

   החכם בלילה רק חושב שהוא חכם!

   רק מה שבונבוני,וחכם בלילה לא יודעים

   שאני לא רק שהיתי במסע הזה (איתך

   בונבוני) אני היתי הנהג(עם זקן ארוך)

   וגם המדריך(עם הכובע זוכרת?)

   סתםםםםם  חחחחחחחה

   בונבון!!!

   הכל מדהים אמיתי ועל אמת וחי חי חי

   אנחנו כולנו אני מניח כאילו איתך רטרו

   במסע!!

   ותודה על כל האיזכורים והשיתוף שלי

   ביצירת הפוסט..

   אולי שווה מידי פעם ליהיות חולה........

     6/12/09 22:16:

   אני מעריץ את ההרפתקנים.....

   תאורייך פלסטיים ומצמררים

   זה רק מחזק את הסיבה

   שאת טיולי אני עורך רק בבתי מלון

   עם שרותים צמודיםצוחק

    

    

     6/12/09 22:06:

   צטט: מיכי המקורי 2009-12-06 19:49:52

   איזה כייף לקרוא ממש נהניתי מהחוויות תודה שהפנית אותי לכאן אשמח לשמוע עוד מיכי

   והיה כיף לשמוע זאת מיכי המקורי, אתה מוזמן תמיד, בכיף  :-)

     6/12/09 22:05:

   צטט: עזרא מורד 2009-12-06 19:26:30

   אפריקה היא אליה וקוץ בה ! ובכול זאת ,לפעמים מתעלמים מן הקוץ כדי ליהנות מן האליה .

   תודה עזרא

   בהחלט, יפה ניסחת זאת. כתמיד שפתך רהוטה   :-)

     6/12/09 22:04:

   צטט: Neora 2009-12-06 19:15:14

   תמשיכי (-:   היה כייף !!

   תודה חברה,

   אבל זה לא תלוי רק בי אם אמשיך עם זה או לא, כפי שראית שניים מתוך שלושת הפוסטים האחרונים בנושא "נולדו" בזכות תגובות מסוימות של גולשים, שלך אחת מהן.....

   זה גם תלוי בכם, הגולשים, הקוראים, החברים....גם אי אפשר הרי "להזמין" את מה שמעורר בך את האסוציאציה את פרץ הזכרונות, זה פשוט קורה אני משערת.

   בכל מקרה שמחתי שהיה לך כיף...:-) 

   נראה מה ילד יום....


     6/12/09 21:57:

   צטט: י.מ.ה 2009-12-06 19:06:01

   מרתק ! ביום מהימים גם אני אבקר שם !

   תודה, בהחלט, אל תפסיד...  :-)

     6/12/09 20:18:

   מעניין ומרתק הפוסט

    

   תודה על ההזמנה לקרוא.

   יעל 

     6/12/09 20:14:

   תיאבון גדול עשית לי לטייל שם, אבל מה שעדיין מרתיע אלה התולעים השחורות.
     6/12/09 20:05:


   מקסים , מקסים!

   היה מרתק לקרוא, לא בטוח שארצה לטייל בסוונה , אבל היה לי נורא כיף לקרוא את החוויות שצברת שם.

   תודה יקירתי

     6/12/09 20:05:

   צטט: חכם בלילה 2009-12-06 14:47:04

    

   את כותבת ומספרת, ואני כאילו שם, יורד מהגי'פ ימינה, מסתכל שמאלה, עושה ישר ועולה למעלה......

   קראתי והוקסמתי, ראיתי ונהנתי, הרחתי ושמחתי, ואותך כיכבתי.  חיוך

    

    

   זו אחת המחמאות האותנתיות המקסימות ביותר שקיבלתי לגבי הכתיבה שלי, תודה רבה.

   שמחה שנהנית, מוזמן תמיד   

     6/12/09 20:03:

   צטט: ליידיסנו 2009-12-06 14:13:30

   מרתק פשוט מרתק  מקווה פעם גם לנסוע לאפריקה  באהבה ליידיסנו

   תודה ליידיסנו, שמחה שנהנית.  מוזמנת לטייל אתי תמיד, ולקרוא ולהסתובב אצלי תמיד  :-)

     6/12/09 20:02:

   צטט: עודד השודד 2009-12-06 14:10:30

   מרתק! חתיכת חוויות עברת שם! ותודה על הטיפים  *

    

    

     6/12/09 20:01:

   צטט: שושי1 2009-12-06 13:40:18

   נהנית מכל מלהנשיקה

   תודה שושי

     6/12/09 20:00:

   צטט: mzukan 2009-12-06 13:35:53

   צהריים טובים לך בונבונייטה השכלתי מהאפריקניות שלך, אשמור לי כמה עצות,לדרך ,אם נקח אותה, וחבל שאין יותר צילומים, שזה התבלין האותנטי שמביא אתו, התייר המצוי מארצות רחוקות,למרות שגם נהניתימרשמייך המקורים והמבדחים, שיהיה לך שבוע טוב יקירה בידידות רבה אשר דרך אגב אני מת על פסיפלורה  ואני לא מכיר זנים שונים של הפרי

   תודה מזוקן....

   בזמנו כשטיילתי טיולים אלה לא היה נפוץ כמו היום מצלמות דיגטליות, זה לא היה נחשב אז צילום אלא סתם צעצוע, כך שהתמונות שלי, שיש לי הרבה מהן הן תמונות ממש בדרך הישנה. גם אם אסרוק אותן זה יצא איכות פחות טובה, אבל אתה יודע מה....

   בסדר...נתת לי אמביציה....אנסה לטפס על הסולם לראות באלבומים הללו באיזה מצב הן, אם יש סיכוי למשהו יפה...ואולי באמת אעשה זאת....

   לגבי פסיפלורה, אני שמחה שיש לי שותף לאהבה לפרי המשגע הזה. דרך אגב ראית איזה פרח יש לו מטריף? כמו פרפר ענק...נכון ?

   גם אני לא ידעתי שיש כמה זנים וסוגים של הפרי, גיליתי זאת באפריקה. ואז, אל תגלה עשיתי מעשה זדוני לחלוטין לא יכולתי להתאפק...הבאתי אתי שקית ענק עם כמה מהסוגים שיכולתי להשיג לאחותי שגם מוטרפת עליו, שתראה....ואכן יש שם, ביבשת המופלאה הזו 5 סוגים של הפרי הזה !  אתה מאמין?  אני לא.....

   גם שלוש סוגים של בננות יש להם !

   בננה רגילה, בננה ורודה, ובננה לבישול ולטיגון שהם קוראים "פלנטין" ואותה דווקא ניתן להשיג כאן בארץ למי שנוהג לאכול אותן מבושלות, מטוגנות כמו באפריקה....

     6/12/09 19:55:

   צטט: נ.י.ל.י 2009-12-06 13:20:18

   בלעתי בשקיקה כל מילה למרות שהיו שם תיאורים לא טעימים כל כךצוחק  לא ביקרתי באפריקה וכנראה כבר גם לא אטייל שם. סיפורייך כה מוחשיים שהייתי שם איתך בדמיוני. תודה יקירה!

    

    

     6/12/09 19:49:

   איזה כייף לקרוא ממש נהניתי מהחוויות

    

   תודה שהפנית אותי לכאן אשמח לשמוע עוד

   מיכי

     6/12/09 19:26:


   אפריקה היא אליה וקוץ בה !

   ובכול זאת ,לפעמים מתעלמים מן הקוץ

   כדי ליהנות מן האליה .

     6/12/09 19:15:


   תמשיכי (-:

   היה כייף !!

     6/12/09 19:06:

   מרתק ! ביום מהימים גם אני אבקר שם !
     6/12/09 14:47:

    

   את כותבת ומספרת,

   ואני כאילו שם, יורד מהגי'פ ימינה,

   מסתכל שמאלה, עושה ישר

   ועולה למעלה......

    

   קראתי והוקסמתי,

   ראיתי ונהנתי,

   הרחתי ושמחתי,

   ואותך כיכבתי.  חיוך

    

    

     6/12/09 14:13:
   מרתק פשוט מרתק  מקווה פעם גם לנסוע לאפריקה  באהבה ליידיסנו
     6/12/09 14:10:
   מרתק! חתיכת חוויות עברת שם! ותודה על הטיפים  *
     6/12/09 13:40:
   נהנית מכל מלהנשיקה
     6/12/09 13:35:


   צהריים טובים לך בונבונייטה השכלתי מהאפריקניות שלך,

   אשמור לי כמה עצות,לדרך ,אם נקח אותה,

   וחבל שאין יותר צילומים, שזה התבלין האותנטי שמביא אתו,

   התייר המצוי מארצות רחוקות,למרות שגם נהניתימרשמייך המקורים והמבדחים,

   שיהיה לך שבוע טוב יקירה

   בידידות רבה אשר

   דרך אגב אני מת על פסיפלורה  ואני לא מכיר זנים שונים של הפרי

     6/12/09 13:20:

   בלעתי בשקיקה כל מילה

   למרות שהיו שם תיאורים לא טעימים כל כךצוחק

   לא ביקרתי באפריקה וכנראה כבר גם לא אטייל שם.

   סיפורייך כה מוחשיים שהייתי שם איתך בדמיוני.

   תודה יקירה!

     6/12/09 12:58:
   * יפה ומעניין אהבתי סוף שבוע נפלא

   ארכיון