כותרות TheMarker >
  ';

  Love is in the air

  "כל דבר הוא אחד מתוך מיליון נתיבים. לפיכך, לוחם אור חייב לזכור תמיד שנתיב הוא רק נתיב!

  אם הוא חש שאין עליו ללכת בו אסור לו להשאר בו בשום פנים ואופן. החלטתו להשאר בנתיב הזה או לעזבו חייבת להיות משוחררת מפחד או משאיפה.

  על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב?

  כל הנתיבים זהים...הם מובילים לשום מקום!
  אולם נתיב עם לב הוא קל. הוא לא גורם ללוחם להתיגע כדי לחבבו. להיפך, הוא גורם למסע מלא חדווה. כל עוד האדם הולך בו...הוא אחד עימו!"

  קרלוס קסטנדה - משנתו של דון חואן

  ארכיון

  העולם המופלא - פרק ד' - חלק I - מפת חיות הטוטם - Do it Your Way

  55 תגובות   יום רביעי, 16/12/09, 01:50


  עולמם של הקלפים האינדיאנים

   

   

   

  פרק ד' I - מפת חיות הטוטם

   

   

             !Do It Your Way          

   

   

   חברים יקרים חג שמח! 

   

   התכנסנו כאן היום, בעיצומו של חג האורים, להמשך סדרת "העולם המופלא".

   

  עבר זמן מאז הפרק האחרון (שפורסם בערב יום כיפור) והחג הזה הוא בעיני עיתוי מצוין להמשך כתיבה על עולם שכל ייעודו הוא להביא לחיינו אור וניסים.  

  סדרה זו עוסקת בחיבור לאור ומוקדשת לכל אלה השוחרים לשיפור חייהם וחיי זולתם ולכל הבוחרים בדרך חיים של מימוש הייעוד והחזון האישי. מטרתה להציג בפניכם את "קלפי הסגולה" כלי  דרכו יכול כל אחד להתחבר לנתיב הצמיחה האישי שלו ולדרך המלך שלו בחיים!

  עד כה התפרסמו שלושה פרקים בסדרה (אותם תוכלו למצוא בבלוג שלי).

    

  בפרק א' חלקתי אתכם את סיפורי האישי ואת התחברותי לדרך האינדיאנית. בפרק ב' ערכנו הכרות קצרה עם האינדיאנים ועם מקור הידע עליו מבוססים הקלפים. בפרק ג' הוצגה ערכת הקלפים ושימושיה היישומיים. במסגרת זו, נסקרו סוגי הפריסות השונות, אותן ניתן לבצע בעזרת הקלפים וצוין כי החשובה בין הפריסות הינה "מפת חיות טוטם אישית".  בפרק ד' הנוכחי אתמקד במפה זו  וביישומיה השונים. מפאת אורכו של הפרק החלטתי לפצלו לשני חלקים. להלן מוצג החלק הראשון. החלק השני יפורסם בימים הקרובים. 

   

    

                   ***************************************      

   

   לפני שנתחיל בסקירת עיקרי המפה אני רוצה לומר לכם תודה גדולה! על המשובים המפרגנים שלכם לסדרה זו אשר מרגשים אותי מאד. פידבקים אלה מהווים עבורי מתנה יקרת ערך המתפקדת על תקן של מראה אשר משקפת לי אהבה ומעצימה אותי בכתיבה מהסוג הזה. ואסביר למה כוונתי.  

   

   

  יש להניח, שנראה לכם טבעי ומובן מאיליו שאני עוסקת בנושאים הקשורים להתפתחות ולצמיחה אישית, תוך שילוב בין כלים הלקוחים מעולמות תוכן שונים, ושהכול נובע ממני בצורה חלקה וזורמת. אז זהו שלא! זה לא מובן מאיליו ולא היה כך מאז ומתמיד. כדי להגיע למקום בו קיימת בתוכי אינטגרציה צלולה, בין עולמות התוכן השונים, נדרשתי לעבור דרך ארוכה!

   

   

  הכול התחיל לפני עשר שנים כשהגעתי לצומת בה נדרשתי לקבל החלטה. האם להיענות לקריאת הנשמה שלי ולבחור בטרנספורמציה פנימית? האם להיפתח ולפנות לדרך חדשה ולא מוכרת אשר נגלתה לי? האם לבטוח בה למרות שאיני יודעת לאן היא מובילה? האם לתת אמון ב"ידיעה הפנימית" שדרך זו תוביל אותי בדיוק לאן שאני צריכה להגיע בעיתוי ובזמן המתאימים ביותר עבורי? שהדרך הזו הינה אחת עם מי שאני?  

   

  ואני בחרתי! להיענות לקריאה הזו, להתחייב אליה ולרתום את כל משאביי הפנימיים לצורך כך. החלטתי לפנות לדרך בה אוכל לפצח את צופן הנשמה שלי ולגעת בתשוקה הגרעינית העמוקה ביותר שלי – בכמיהה לפגוש את האמת שלי! זו שתוביל אותי להבנת ייעודי ולחשיפת שביל הזהב להגשמתו. ידעתי שאעשה הכול כדי להשיג זאת ושאין בעולם דבר חשוב מזה עבורי.   

   

  הייתה זו עבודה מאתגרת שדרשה ממני לגייס משאבים גדולים כמו:  סבלנות, התמדה, נחישות, אמונה בעצמי, הקשבה פנימה, העמקה אינסופית בחומרים מתחומים חדשים ויצירת אינטגרציה בין כל אלה לבין העולמות שכבר הכרתי. הייתה זו ממש עבודת "מחקר ופיתוח". ואני הייתי כמו "ציידת תובנות" -  גששית.... מנסה להבין את דרכי.

   

   לקח לי זמן לתפוש שהיעוד שלי הינו יצירת שילוב מזוכך בין שני עולמות תוכן ענקיים - הרוח והחומר – והוצאתו לאור באופן שיעצים אנשים ויחבר אותם למי שהם...לדרך שלהם. אבל לפני שיכולתי לפנות לאנשים אחרים נדרשתי, קודם כל, ללמוד ולהבין לעומק את מהות הייעוד שלי ולפתח אותו ברמה יישומית.

   

  גם בשלב הזה נדרשתי לקבל מספר החלטות. ההחלטה הראשונה הייתה להתחבר, באופן מודע, למרחב הפנימי שבתוכי ופשוט להדליק בו את האור! רק כך יכולתי לגלות את האוצרות הטמונים בי ולחשוף חלקים נסתרים נוספים בנשמתי. ההחלטה השנייה הייתה לגייס אומץ! קודם כל כדי להכיר בייעוד שהתגלה בפניי ובעובדה שהוא הביטוי המיוחד שלי כאן בעולם! ולהבין שכדי לממש אותו אצטרך להתמסר במידה מסוימת ללא נודע  ולוותר על נוחות, בטחון, מעמד או פוזה כזו או אחרת. בשלב שבא לאחר מכן, נדרשתי לגייס עוד המון אומץ כדי לחשוף את הייעוד שלי בפני שאר העולם ולהתחיל לצעוד בפועל בדרך אותה התחלתי לסלול. עשיתי זאת רק כשהייתי ממש בטוחה ושלימה עם עצמי ועם הכיוונים שלי. 

   

   

  זה לא היה תהליך פשוט ונתוני הפתיחה היו מגבילים. פעלתי עד אז בתוך מסגרות שהתנהלו מתוך אוריינטציה של חשיבה רציונאלית מקובעת ותוך התבססות על נתונים ועיבודים בעלי עיגון מדעי. הרציתי בטכניון, כיהנתי כדירקטורית בחברות "רציניות" ושימשתי כיועצת למנהלים בחברות "רציניות" לא פחות. באף לא אחת מהן היה חיבור או פתיחות לעולמות התוכן הקשורים לדרך הרוח. נהפוך הוא! היו שם בורות, ניתוק, דה-לגיטימציה  והתנגדות.

   

   

  בשל מגבלות אלה, תהליך המימוש וההוצאה לאור לקחו לי זמן. נדרשתי לפתח דרך כדי לשתף את העולם בדברים שגיליתי וחוויותיי ובהבנותיי מהדרך שעשיתי. ידעתי שאני צריכה לחשוף את הדברים באופן נכון, מדויק וזהיר... בדרך שתקרב אנשים לידע הזה. בתוכי הבנתי, שכדי להגיע לתוצאה כזו, אני חייבת לנסח את הדברים באופן כמעט מדעי, כמו שאני יודעת לעשות היטב, ולומר אותם בצורה אחראית וחכמה כדי שגם הספקנים שבחבורה יתרככו ויסתקרנו (לימים פיתחתי מודל המשלב בין עולמות הרוח והחומר בעבודה עם אנשים עליו אספר בהמשך).

   

   וזה עוד לא היה הכול. מעבר לכל אלה, הבנתי שהשליחות האמיתית שלי היא להביא את השילוב שיצרתי, בין העולמות, דווקא למסגרות מהן באתי ובמיוחד לארגונים ולאנשים שעדיין לא "מחוברים". ידעתי שיש לי בסל המשאבים את כל הכישורים והמשאבים האישיים כדי לעשות זאת. 

   

   ואם לדבר תכל'ס...נדרשתי להיות ממש שגרירה של אור! להיכנס למקומות אפלים ולהאיר! להעביר את המשואה הלאה... לחבר עוד ועוד נשמות לדרכן ולמי שהן...ולהגביר כל הזמן את עוצמת אלומת האור ואת עוצמת התהליך. וזה למעשה מה שאני עושה מאז ועד היום. כל הזמן! בכל מקום! זה יכול להיות כאן ב"קפה", בעבודתי באקדמיה או במפגשי אימון - בקשת רחבה של ארגונים, אנשים מקצועות ונושאים. אני עושה זאת בסבלנות ובאהבה ענקית כי אני רואה בכך חשיבות עליונה!  ושמה לב שמדובר בתהליך אינסופי שרק מתעצם כל הזמן בהתאמה להתעצמות האור. ככל שיש יותר אור יש יותר עוצמה וניסים נפלאים קורים בדרך. יש חנוכה לתמיד!

   

                            

    ***************************************

   

   ועוד דבר לפני שמתחילים עם המפה.  

  כולכם מכירים אותי ויודעים שאני אוהבת לשלב בין התכנים הכתובים לשירים ההולמים אותם.

   מכיוון שסדרת "העולם המופלא" מתמקדת בדרך של כולנו ומשקפת, יותר מכל, את דרכי האישית בחרתי לצרף היום שיר מוכר שמספר על דרך ושמו: "I did it my way  ". מילותיו אכן הולמות את התוכן הכתוב אבל זה עדיין לא הכל שכן, שיר הוא לא רק מילים ומנגינה! שיר הוא גם "אנרגיה" ו"משמעות" שעוברות ונוגעות בלב המאזינים דרך הזמר/ת שמבצע/ת אותו.  

  נתקלתי בביצועים שונים לשיר הזה ואת חלקם אהבתי ...אבל כשפגשתי את שירתו של יוסי נבו חבר מה"קפה" (http://cafe.themarker.com/view.php?u=166241  ) התרגשתי מאד! הבנתי מיד שנתקלתי בביצוע מיוחד של "שליח". פגשתי באדם, בעל קול שמיימי, שבחר לשיר את השיר הזה כדי לבטא את בחירתו בדרך חיים של יצירתיות, מימוש והגשמה דרך חיבור מודע לאורו הפנימי. לתחושתי, בכוחו של יוסי, דרך הביצוע הזה, לחצות גבולות, להאיר פינות אפלות לפתוח לבבות ולחבר כל אחד לדרכו הוא.  אני ממליצה לכם בחום, כפי שאני נוהגת תמיד, לקרוא את הפוסט עם השיר מתנגן ברקע.  

   

   

    ועכשיו...אפשר להתחיל בסקירה. קבלו, במחיאות כפיים, את "מפת חיות הטוטם". 

                       

   

  מהו טוטם?

   

   

                       ''

   

                                                                    איור: אורלי נירן

   

  'טוטם'  - הוא סמל המייצג מהויות מעולם החי. טוטם של חיה מייצג את תכונות והיבטי החיה עצמה, את רוחה ואת עוצמתה. הטוטם האינדיאני התפתח מתוך מודעות לעובדה שהאדם והטבע הינם אחד  (פירוט ב"עולם המופלא" פרקים ב', ג') ומתוך ההבנה כי כל גורם בטבע בא ללמד אותנו משהו על עצמנו ועל הפוטנציאל הגלום בנו. דרך הטוטם האינדיאני אנו יכולים לדבר את שפת הסביבה בה אנו חיים (שפת עולם הטבע), לשמור על קשר אינטימי עם היבטי המהות שלנו ולנתב אותם בצורה מודעת  כדי להפוך להיות "הפוטנציאל הגבוה" שלנו. ישנם כלים שונים הבאים לסייע לנו להתחבר לטוטמים ואחד מהם הינו  מפת החיות!

   

   

  מהי מפת חיות הטוטם?

   

  מפה זו פותחה על בסיס הפילוסופיה של שבט הסנקה האינדיאני ומקורה בתפישה לפיה לכל אדם יש תשע חיות קבועות המלוות ומדריכות אותו מרגע לידתו, במשך כל ימי חייו, בין אם הוא מודע להן ובין אם לאו. חיות אלה מייצגות סגולות ומאפיינים שלו בתחומים ובמצבים שונים בחיים. הן משקפות תשתיות ויסודות פנימיים, הקיימים אצלו, שהינם בבחינת "קבועים" שלא משתנים נוכח מצבי החיים השונים ו/או החוויות והשיעורים שהוא עובר בדרך. את מפת הטוטם ניתן לפרוס, לפי המסורת האינדיאנית, רק פעם אחת בחיים!  (וזאת בניגוד לכל שאר המפות, שנסקרו בפרק ג', אותן ניתן לפרוס בנקודות זמן שונות במהלך החיים). מסיבה זו, מפת הטוטם הינה בעלת חשיבות ומשמעות מיוחדת. תפקידה לשמש עבורנו כ"מורת דרך", לתמוך בנו וללוות אותנו במשך כל ימי חיינו. היא תמיד נכונה לנו למרות התמורות והתהליכים החלים בחיינו.  

   

   למרות שאנו חיים בעידן מודרני, רחוקים מעולם הטבע, מפעם בכולנו הצורך הבסיסי של חיבור אליו ואנו מנסים לשלבו בחיינו בדרכים שונות. אנשים מגדלים בבית חיות, מצמיחים עצים בעציצים, מצפים מבנים באבן טבעית, משמיעים מוסיקת מפלים בקליניקות ולובשים בגדים בהם משולבים צדפים, אבנים ונוצות. 

   

  מפת החיות פותחה כדי לענות בדיוק על הצורך הקיומי הזה של החיבור לטבע ולאפשר לאנשים, שאינם חיים בשמורה אינדיאנית, לגעת בכוחות המעצבים את מציאותינו. אמנם אי אפשר לפגוש פומה ברחוב שינקין או כלב ערבות בקניון עזריאלי אבל אפשר בהחלט להתחבר לסגולות החיות ולהפוך בכל רגע נתון לאנטילופה או מוס כשאתם ברכבת או מול המחשב. 

   

  מפליא שגם בחיים האורבאניים של המאה ה- 21 מוצאות החיות דרך להתגלות בפנינו. ניתן למצוא לא פעם נוצות של עורבים, ינשופים, ניצים או בזים ברחובות העיר, ציורים של דובים ונחשים על קירות בתים ואיורים של חיות שונות על שקיות מעוצבות של חנויות ועל מותגים שונים. חתולי טרף, עיטים וזאבים "קורצים" לנו דרך מדבקות על כלי רכב שונים ואפילו חזירי הבר והתנים מגיעים כל ערב לחצר הקדמית של הבית שלי בעיר הגדולה חיפה. ויותר מכך, אם נעמיק בהתבוננות נבחין כי גם לנו יש טוטמים לרוב. למשל, עולם הרפואה בחר את הנחש כטוטם, חיל הנ.מ בחר בעטלף, ל"בזק" יש תוכי ירוק ומכונית היגואר מתפארת לא רק בשם הטוטם שלה אלא גם בפסלון שלו על הפגוש. ל"דודג'" יש את הבאפאלו, ל"פיג'ו" את האריה, ל"לה קוסט" יש קרוקודיל ...והרשימה אינסופית. וולט דיסני בסרטיו משתמש בטוטמים של חיות  ואפילו מדינת ישראל החליטה שראוי שיהיה לה טוטם ובחרה לרגל חגיגות השישים ב"ציפור הלאומית" שהיא הטוטם של כולנו.  כמה שזה ישמע לכם מוזר, כל התגלות כזו היא, התגלמות של חיות הסגולה בעולמנו, וניסיון שלהן לתפוס את תשומת ליבנו. עלינו רק להבחין בכך, להתבונן ולהקשיב. 

   

   

     מבנה המפה 

   

    

   המפה כוללת תשעה קלפים ובעלת תשעה מיקומים בעלי משמעות קבועה. מה שמשתנה הן החיות הרלבנטיות לכל אדם (וזה בתלות לחיות אותן הוא שולף). היא בנויה, כמו כל הידע האינדיאני, במעגל ומכילה את 7 הכיוונים של הווייתנו - בין אימא אדמה וחיי היום יום (זוגיות, אהבה, הגשמה ופרנסה) לבין  אבא שמיים (התפתחות רוחנית, הכרת תודה וריפוי) - והם:  מזרח, דרום, מערב, צפון, למעלה, למטה ובתוך. בכל אחד מכיוונים אלה שוכנת לה חיית טוטם שבאה ללמד את השיעורים הגלומים באותו כיוון. בנוסף, יש במפה שתי חיות נוספות המהלכות משני צדדי האדם  - ימין ושמאל.

   

  כך נראית לדוגמא מפת חיות הטוטם שלי.

   

  .                                                          

  ''

                                                    

   

   

    

   

   

   

   

   

   

  עד כאן החלק הראשון של פרק ד'. בימים הקרובים אפרסם את חלקו השני, של פרק זה, בו יפורטו  משמעויות המיקומים במפה,  ייסקרו תרומותיה לנו ויודגשו היבטים נוספים. 

   

   

   המשך יבוא....  

   

   

   

   

     ©כל הזכויות שמורות לד"ר מיכל אדמתי©

  דרג את התוכן:

  תגובות (54)

  התוכן ננעל וכעת לא ניתן להגיב.

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    23/3/13 14:22:
  מיכל חג שמח קודם כל הבנתי שאני לא ''לבד'' ומה שתמיד הרגשתי עוד בילדותי אינו שיגעון או ''דבר שיחלוף''[לדברי איש מקצוע חח עלאק ], את הטוטם שלי עשיתי אצל אישה מדיהמה בשם קירין ,אומנם רק שלב מאוד של הבנת הטוטם אבל זה בתוכי לילמוד ולהעמיק , את גרמת לי לחייך ולרצות לדעת עוד ועוד ועל כן תודתי העמוקה נתונה לך ,המון אושר ובריאות
    25/12/09 21:17:

  כייף צרוף לקרוא...

   

  קראתי בחלקים נפעמתי מהבהירות

  סידרת לי בדרך כמה  דברים

  אוהבת כאלו מפגשים

  ולך מיכלי נפלאה, את משרה בי תחושה

  של אור יקרות , תבורכי

    23/12/09 22:58:

  תודה מיכל !

  איזה יופי !

  פוסט מרתק !

  מרתק העולם המופלא של תרבות רחוקה-קרובה,

  מרתק הניסוח שלך והידע שאת בקיאה בו.

  מרתקת דרכך האישית -

  בה מצאת את התבונה להכיל את הידע שלך

  ולתרגם אותו לשפת מודעות עכשוית בעולמך!

  קראתי בשקיקה ובירכתי אותך בכל משפט.

  זוהרית

   

    21/12/09 08:12:


  מיכל יקרה,

  איזה דרך נפלאה עברת

  ואכן נבחרת מלמעלה (ובצדק רב..)

  להיות שגרירת אור

  לעזור לאנשים , להאיר את החושך

  כתבת מעומק הלב

  ומאוד הזדהיתי עם הדרך שעשית.

  תבורכי

  אסתי

  דרך הצבע

    21/12/09 02:17:

  קצת באיחור

  אך מכל ה- ❤❤

  תודה.

    20/12/09 19:19:

  לשגרירת האור,

  תודה, היה מפוצץ.

    19/12/09 09:42:

  אהבתי *

   

  צבי

    19/12/09 02:22:


  תודה על הפוסט המרתק

  נהניתי לקרא, למדתי דברים חדשים

  באהבה

  טניה

    18/12/09 17:32:

   

  מיכלי,

  את פשוט נהדרת!!

  ש-א-פ-ו...

    18/12/09 15:56:

  את חיית קסם...

  יש כזאת,

  בראת אותה

  בדמותך ובצלמך,

  אישה מ ד ה י מ ה

  את, מיכלי


   

    18/12/09 10:23:


  אהבתי מאוד לקרוא את הסיפור

  שלך ,כל ההולכים בדרך האמת

  עוברים דרך לא פשוטה אבל

  מבינים שאין דרך אחרת חוץ

  מדרך האמת דרך החיבור למהות

  הפנימית ולנשמתנו ,אשרייך שכבר

  הגעת לשלווה המבורכת ועשית

  צעדים אמיצים לשנות את מסלול

  חייך לחיי אור כשליחה עבור כולנו

  בקשר לקלפים  ולטוטם לא ממש

  התחברתי נראה לי מסובך מידי

  מסתבר שעד היום אף פעם לא התחברתי

  לשום דבר שהוא חיצוני  אלא רק לעצמי

  הפנימי שלי ,אני יודעת שאלו יכולים להיות

  כלים נהדרים להגיע לאני הפנימי שלנו

  אבל בכל זאת משהו שם נראה לי

  משום מה מסובך בשבילי אין לי מושג למה

  אבל זה בהחלט מעניין לקרוא

  תודה על השיתוף את מחזקת

  את כולנו שהולכים בדרך

  יום נפלא שיהיה לכולנו

  ענת

   

    17/12/09 23:28:

  וואו מיכל, כל כך מעניין אצלך

  בידידות שרי!!

    17/12/09 20:13:

   


   

  את יותר משגרירת האור מיכלי

  ובסל המשאבים שלך

  כישורים אישיים נשגבים.

  ויחד עם זאת מה שמניע את הכול זה

  הלב הגדול שבך

  את מיוחדת והיהלום, שבכתר!

  ממתינה להמשך הפוסט ....

    17/12/09 15:15:

  מיכלי יקרה..כ"כ הרבה יש לי מה ללמוד ממך...

  ואת יודעת מה? אני אפילו מצליחה...

  כל הכבוד לך יקירתי....
  חג אורים שמח ושבת שכולה ברכה...

    17/12/09 12:33:

  פוסט מושקע, מעניין ומלמדחיוך

  תודה

    17/12/09 10:57:


  מיכל יקרה

  יש בך כל כך הרבה מתנות

  ומדהים שמצאת את הדרך להשתמש בהן

  בהחלט שגרירה של אור

  חג בוהק

  לולי

    17/12/09 10:02:

  חייכתי כל הזמן כשקראתי את המסלול שעברת...

  מקביל ודומה כל כך.

  :-)

   

  רק לפני יומיים עשיתי "מסע שמאני" קבוצתי

  למציאת חיות הטוטם האישיות,

  אצל מישהו שעורך מסעות כאלו,

  שלמד אצל אינדיאנים בארה"ב מספר שנים,

  והיה מאד מעניין.

  מסתבר שכבר הייתי "מודעת" ברמה מסוימת לכמה מהן (השועל למשל).

   

  מאחלת לך הרבה הצלחה וסיפוק והנאה בדרך שלך,

  אשמח להמשיך לקרוא מדבריך עליה.

   

  תודה,

  וחג שמח,

  עכשיו ובכלל...

   *

  הילה

   

    17/12/09 07:31:

  תודה על סיפורך המופלא
  הקשבה לקול הפנימי שלך,,

   והליכה עימו בהתמדה ובנחישות,,,ובהצלחה,,,,,

   מחכה לפרק הבא המעניין בנושא המרתק הזה♥

    16/12/09 22:59:

  כל כך מחוברת לנושא הזה.

  אוהבת את אורלי נירן.

  למדתי אצלה..ועד היום מחוברת אליה.

  תודה על הפרק שהבאת.

  *חג שמח.

    16/12/09 21:39:
  למדתי פעם מעט על הטוטמים, כאשר ידידה שלי, אמריקאית שמחוברת לתרבות הילידים האמריקאים, הזמינה אותי לבחור את הטוטם שלי. בחרתי בזאב האפור ממגוון סיבות שלא היו קשורות במיוחד לנושא, אבל מאוחר יותר, כאשר למדתי על כך, מצאתי הרבה מאוד הקבלות בין המאפיינים המיוחסים לטוטם הזאב האפור ודברים שאני מזהה בעצמי. אני לא מייחס לכך חשיבות רבה, אבל לעתים אני משתמש בו כייצוג של עצמי במקומות שזה מתאים לי.
    16/12/09 21:14:


  מיכלי יקירה,

  כמה שאני שמחה שלא שכחת... מאז יום כיפור

  אני מחכה, חשבתי שאולי את עסוקה מידי...

  מחכה בכיליון עיניים להמשך, פשוט מעמיקה

  לי, ומעניקה לי ידע חשוב להמשך דרכי.

  אין כמוך, תודה!

    16/12/09 20:17:


  מעריכה מאד את הדרך שעשית בתוכך

  באומץ, את ההקשבה הפנימית לאמת

  שלך ואת היישום שאת מביאה אל תוך

  החיים.

   

  מחכה להמשך.....(-:

    16/12/09 20:03:


  דרכך כפי שהיא נסללה הינה תואמת לכלל כישורייך

  ובייחוד עם המוטיבים הניהוליים ויחד עם ההיבט הרוחני

  נשלחת לעשות תפקיד חשוב ורב עוצמה זה..

  אאחל לך הצלחה ברוכה בהמשך דרכך

  שהלפיד אותו את נושאת אורו יאיר פני רבים

    16/12/09 19:31:

  פוסט מרתק ומאיר עיניים

  חג שמח חברה שלי.

    16/12/09 18:55:
  פוסט מואר ומשמח......תודה יקרה...........!!!
    16/12/09 18:42:

  הארת את עייניי ואת חגי*
    16/12/09 17:28:

  מיכלי יקירתי

  פוסט מעולה מעניין ומרגש

  הבאת את האור ושמחה על כך שמצאת את הדרך

  אוהבת אותך

  חג שמח ומואר שתמיד יהיה בחייך.

  אלין*

    16/12/09 16:14:


  מיכל יקרה,

  תודה ענקית על כל הדברים שהבאת,

  בדרך שאנחנו עושים חלטות רבות באות מבטן,

  חושבת שגם אם בטן טעתה, צריך להאזין לתחושותיה.

  מפת הטוטם ממש מרתקת,

  מאז שאני זוכרת את עצמי מאוד אוהבת ומחוברת לבעלי -חיים.

  ללא אמונות ,רק מוקסמת מהם.

  חג אורים שמח

  דבי


  שיר רקע מדהים

  ופוסט מצויין. תודה מיכלי. חג שמח אישה יפה שלי*

    16/12/09 15:18:


  מיכל

   אני שמחה שמצאת את ייעודך וראית את האור

  מפרגנת על העובדה שמעבירה את האור

  מקנאה בשלווה שמצאת

  מי שמעביר בהחלט מאיר

  הפוסט מעניין ומחכה לקרוא את ההמשך

  סאני

    16/12/09 13:17:

  היי מיכל יקרה !

   כל כך מענין וכל כך נכון !!!!

  כן, אין ספק שאנחנו מקושרים בצורה מאד הדוקה לחיות .

   אני חושבת שהחיות הובאו לעולם הזה כדי לעזור לנו ולתת לנו יכולת לראות את הדברים במימד אחר .

  מענין אבל שינוי השם שלי לפני כ-12 שנים מיעלה לקליפסול מחובר ישירות ,

  לרצוני העז לדעת מי החיה שמלווה אותי ומלמדת אותי .

   

  אני יודעת על שלושה בעלי חיים שמקושרים אליי מענין לדעת  אלו חיות נוספות מקושרות אליי .( דולפין , קיוטי, ועכביש )

   בכל מקרה אהבתי את הכתבה שלך , ואת האינפורמציה שאת מביאה .

   אני גרה בארהב ואומנם דכאו כל כך את האינדיאנים ,

  אבל   הרוח שלהם מרחפת בכל מקום ,,

  דרך שמות מקומות, לאומנות שלהם ולחכמת חיים שהם הביאו לעולם .

  תודה רבה על המידע וכל טוב 

   קליפסול שאננון 

   .

   

   

    16/12/09 13:05:


  מיכל יקרה

  כל-כך יפה שעשית דרך, ועכשיו את מעשירה אותנו מידיעותייך.

  תענוג לקרוא את ההסברים.

  תודה  :)

    16/12/09 12:03:


  יקירתי,

  פשוט לקנא בך - את מודל לחיקוי!

  תענוג צרוף,

  לקרוא וללמוד!

    16/12/09 11:24:


  מעשיר ומעניין מאד!

  תודה יקירה...

  מאחלת לך חג מלא ניסים

  והפתעות נפלאות

  Hanukkah

    16/12/09 10:47:


  מיכל יקרה

   

  היות ואני הולכת בדרך השמאן

  קלפי הסגולה מוכרים לי והם חלק מהתהליך

  מברכת אותך על הכתבה הנהדרת

  אמא אדמה אוהבת

   

  נוצה לבנה

    16/12/09 09:57:

  לחברתי מיכל,תודה לך מעומק הלב והנשמה, על ששילבת אותי בעולמך המופלא, ביצירתך. אני גאה לשמש מקור לאור ולהשראה,תודה לך על האומץ והתעוזה שאת מפגינה, לצאת למרחבים הנפלאים, לגלות את עולמנו מזוויות חדשות, לחולל את השינוי אצלך, בסביבתך ובכלל.על שעשית את הבחירה, באור...בחיים...  על שהפכת אותם מקור לשיתוף ולהשראה...תודה לך על החשיפה של עולמך הפנימי הנפלא ועל המידע המרתק על קלפי הטוטם והפילוסופיה האינדיאנית... שהותיר אותי צמא לעוד... ותודה לך על מה שאת...שופעת ידע...אנרגיה...מרפאת...מגשימה...לעצמך...לי...לעולם... 


  חג אורים שמח!

  תודה על השיר המקסים.... *

  תודה על שיתוף תוכן הפוסט.

  מעניין.

    16/12/09 09:32:


  מיכל :

  פוסט מדהים מחכים ומעשיר

  וגם השיר המדהים...

  מיכל ... תודה ענקית

  מעריך מאד

  איציק

    16/12/09 09:23:

  הדרך שאת מתחברת אל מהותך ואל הטבע מאוד מסקרנת,

  מן הטבע באנו ואליו היננו חוזרים ואם ניתייחס למקור האדם הרי כולנו התפתחנו מאותו המקור,

  וכל יצור חי בצומת מסוים פנה לדרכו האבולוציונית

  אני אוהבת איך שאת משלבת את החומר עם הרוח,

  זהו החיבור האולטימטיבי שכל אדם חייב לשאוף אליו

  כי באנו לחוות שת שניהם

  גם את החומר וגם את הרוח

  חג שמח יקרה

  ממתינה להמשך

   

    16/12/09 09:05:

  תודה תודה תודה! *
    16/12/09 08:32:
  כמה מעניין. מרתק. יפה.
    16/12/09 08:29:


  פוסט מעשיר ומלא עומק ומימדים שונים.

  איזה יופי.

  תודה.

  למדתי.

  בלי לפתוח - את יכולה לדע אחת החיות המהותיות בטוטם שלי.......

  חיבוק וחיוך.

  חג מואר ושמח.

    16/12/09 08:28:

  פוסט נפלא יקירתי, אהבתי

  כל הכבוד על האומץ לקום וללכת עם מה שמרגיש לך בנשמה

  בהצלחה בהמשך

  חג אורים שמח ומאיר:)*

    16/12/09 08:26:
  חייבת לרוץ - אחזור לקרוא....
    16/12/09 08:21:


  וואלה עמוק. נגמרתי :))

   

    16/12/09 08:09:


  נשמע מעניין ואשוב לקרוא בשנית.

   

  חג אורים שמח

  זהבית

    16/12/09 08:04:

  מיכל כל כך הרבה אור הבאת איתך פה.

  מאיר עיניים ולב*

   

  ולך ממני

  באהבה

   http://www.youtube.com/watch?v=ztf24ELsl3c

   

    16/12/09 08:04:

  בוקר טוב מיכלי,

  קראתי בעניין
  את דברייך...
  מוכרח לציין שמאוד נגע..
  בפשטות סיפרת על החלטה לא קלה
  ובכמה שורות קולחות על שינוי ותפנית גדולה בחייך..

  אומץ נחישות התבוננות טוב לב..עולים מהכתוב..
  ברבו ענק..ממש כך..
  מיכלי,את בדרך שלך ואני קצת לצידך..
  חיוך
  תודה רבה לפוסט שלדעתי עוד יעודד כמה מאיתנו..
  חיוך
  באהבה
  יום אור
  חג שמח

    16/12/09 07:32:
  אהבתי שבוע נפלא
    16/12/09 06:04:

  תודה על השיתוף מעניין .
    16/12/09 05:32:

  פוסט מעשיר ומלמד,

  עשוי בהמון השקעה,

  תודה שהבאת בהחלט נחמד,

  ללמוד לדעת ולהבין,

  ובזכות הפוסט הזה,

  קצת הוארו עינינו,

  *

  חג אורים שמח לך...


    16/12/09 04:37:

  מיכל יקרה

   

  אני קוראת אותך ומעריצה

  כל הכבוד לך על ההחלטה האמיצה. יש בך הרבה עוצמות נפש וכוחות נפשיים חזקים. יש בך הרבה אומץ ופתיחות, יש בך את היכולת לחבוק דברים חדשים ולא נודעים, ויש בך המון המון אנרגיות חיוביות.

   

  תודה על הפוסט המרתק. את נפלאה ומיוחדת

  גילה ♥

  חג שמח יקירתי

    16/12/09 04:27:


  מיכל יקירתי

  מככבת וחוזרת לקרא

  אשוב....♥

    16/12/09 04:15:

  מיכל* חברתי היקרה,

   


   

  הפוסט הזה שלך כמוהו כמשואה,

  קראתי בשקיקה כל שכתבת ואני שמחה שהכרתי אדם כמוך.

  את עשירה ומאירה, הפוסט חכם ומביא איתו המון תום הכוונות והמון אומץ!

  לא כל אחד או אחת מסוגלים לעצור לרגע ולזהות את המיקום הקוסמי שלהם ואת השיעור שעליהם לעבור ולקבל החלטה לא רק לעבור אותו, אלא לעבור דרכו! כבוד לך.

   

  תודה ששיתפת אותי, אני תמיד שמחה לקרוא אותך,

   

  בהזדמנות זו אני מברכת אותך באור הולך ומתגבר, מתחלק ומתפלג ושאינו גורע מעצמו.

  חג אורים שמח,

   

  ממני,

   

  אורן

  פרופיל

  נתיב האור
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  הפנינים

  love is in thr air