כותרות TheMarker >
  ';

  I don't have a life, I have facebook


  מה שהיה, היה - ומה שיהיה, אולי.

  © כל הזכויות שמורות.

  המחבר מאשר בזאת שימוש בחומר הכתוב רק אם הודפס על נייר משובח ואך ורק אם נגמר הנייר טואלט בשרותים ואין שום נייר אחר לנגב בו.

  פוסטים אחרונים

  0

  ברחו מהתרופה

  8 תגובות   יום שבת, 19/12/09, 04:54

  ברחו מהתרופה


  א.ב. של אהבה  ריק סימפסון הוא קנדי חייכן בסוף שנות החמישים לחייו שגילה שלאמר את האמת עולה מחיר מאוד גבוה. הוא הוטרד על ידי השלטונות, הוא נשפט, הורשע, בילה בכלא ולמרות כל המאמצים הוא המשיך עד שבסוף החודש שעבר במהלך ביקור באירופה ביתו נפרץ על ידי השלטונות ללא צו מעצר הוא כרגע גולה באירופה מפחד של מאסר אם יחזור.

  אני כבר שומע אותכם אומרים לעצמכם "קנדה? לא רצית לאמר ארצות הברית, או צפון קוריאה או אירן או מדינת-ישראל. ק-נ-ד-ה?"? . ובכן, לא טעיתי – קנדה. תבינו, ריק סיפסון הוא לוחם חופש מסוג אחר - ריק סימפסון לוחם על זכותם של אנשים לרפא את עצמם ועל זכותם של אנשים להשתמש ברפואה טבעונית שהיתה קיימת אלפי שנים. זהו גם סיפור על הכוח של נתינה, על ההתאחדות של קהילה קטנה מאחורי מי שעשה לה טוב כנגד השלטון המרכזי. ואם זה לא תסריט לסרט הוליוודי נהדר, אני לא יודע מה הוא תסריט טוב. ואם זה מזכיר את "מג'סטיק" אז זה בגלל שהחיים כל כך דומים לסרט.

  סיפורו של ריק הוא סיפור של אדם שגילה מרפא למחלה שסבל ממנה תוך כדי שימוש בתמצית שמן צמח רפואי. ריק ניסה לספר את זה לרופאים והם סרבו להקשיב שזה, עד פה, סיפור רגיל של הרבה אנשים שמגלים שתרופות טבעיות יכולות להביא מזור למחלות רבות. ריק החליט לייצר בעצמו את השמן ולתת אותו חינם לאנשים שהכיר – וגם זה יפה ואולי פחות נפוץ אבל עדיין זה בתחום המעשים הטובים שאנחנו שומעים עליהם מדי פעם. מה שמייחד את ריק הוא שהמחלה שהוא סבל ממנה היתה סרטן, והתמצית שהוא ייצר היתה מצמח הקנאביס – וכן הסיפור מסתבך. סיפור של אדם פשוט, שבטוח שגילה את התרופה למחלה הכי נוראית שתקפה את המין האנושי ואת מאבקו כנגד החוק וכל הרשויות האפשריות. 


  יש צמח אחד שקוראים לו קנאביס שיש בו תרופה ומזור להרבה מהמחלות שאנו סובלים מהם כיום. הצמח היה ידוע לאנושות במשך כל שנותיה, חברות התרופות ייצרו את השמן כתרופות בתחילת המאה הקודמת – עד שיום אחד כל העולם הפך את הצמח הנ"ל למוקצה מחמת מאוס.

  אני שומע אותכם אומרים (תודו, אני מוכשר) "עוד מטורף הצטרף לחובבי הקונספירציות". ובכן את השבוע האחרון השקעתי בקריאת הספרים על הנושא כי השימוש בשטיפת מוח של ההמונים מרתקת ומצמררת כאחד. אבל הרי יש כל כך הרבה תרבויות בעולם – כיצד הצליחו לשטוף את מוחה של האנושות? ובכן, לא צריך שטיפת מוח של כל העולם – מספיק להתרכז במעצמה אחת. הכל החל בשטיפת מוח המונית שנעשתה בשנות ה-30 בארצות הברית. שטיפת המוח ההמונית כזו היתה תוצאה של שליטה של איש אחד במדיה בארצות הברית – ויליאם הרסט. בעזרת אימפרית העיתונות שלו והשליטה שלו בהוליווד הוא הפציץ את הציבור האמריקאי בסיפורי זוועה על הצמח מריחואנה. הוא לא קרא לו קנוואס בגלל שהשם הזה היה מושרש בתודעה הציבורית כצמח של תעשייה (ג'ינסים היו בעבר מבד קנבס) ומרפא (חברות התרופות אפילו מכרו שמן קנאביס). לכן הרסט השתמש בשם חדש שהיה לו קונוטציה מקסיקנית. למי שלא זוכר את ספידי גונזלס – בארצות הברית הגזענית ושונאת הזרים של תחילת המאה הקודמת המקסיקנים נחשבו לטפשים ועצלים. למי שרוצה לקרוא את הסיפור המרתק בעברית יכול לעשות זאת כאן.
  חברות התעשייה – דו-פונט, תעשיית הנפט, תעשיית העץ ותעשיית הכותנה עמדו מאחורי מסע הדה-לגיטימציה של הקנאביס. כן, זה הכל סביב כסף. יצירת האווירה שלילית כלפי הקנאביס הובילה לחקיקה מהירה ומאוד לא חוקתית שגרמה להפיכת הקנאביס לצמח לא חוקי.

  בסוף מלחמת העולם השנייה ארצות הברית השתמשה בכוח שלה להכפיף את החוקים שלה כמעצמה על כך שאר המדינות שרצו לעסוק במסחר איתה – וכך הפך הקנאביס לצמח שאסור לגדל אותו.  ולכן כל מדינה שלא היתה שייכת לגוש המדינות הקומוניסטיות או סין למעשה הוכרחה לחתום עם האמריקאים על הסכמי סחר שמנעו ממנה את יצור הקנאביס.

  ונחזור לסיפורו של לוחם החופש, ריק סימפסון. עזבנו את ריק כשהוא מחלק בחינם ושמחה רבה מזרקים מלאים בתמצית של שמן הקנאביס. יום אחד אחת מהחולות שפנו אליו סיפרה את הסיפור לאחד מהאנשים בלגיון המלכותי הקנדי שהחליט להזמין את ריק שייספר על השמן. הלגיון המלכותי הקנדי הוא משהו כמו משמר אזרחי של מתנדבים מהקהילה. אחד מהאנשים בלגיון החליט שאולי ריק משוגע, אבל הוא משוגע נחמד ונראה לו שאולי כדאי לדבר עם החולים שריק טיפל בהם. הוא ראיין אותם והוא הבין שיש פה משהו משמעותי. מאותו רגע הדרך היתה קצרה למצב בו ריק החל לטפל באנשים מהלגיון והתוצאות הגיעו במהרה. ריק דוואייר – האיש שהביא את ריק סימפסון פנה לרשויות הממונות מעליו, סיפר על התוצאות וביקש מהם שיבדקו את הנושא.  השלטונות אכן בדקו – הם הגיעו לריק, החרימו את המריחואנה. ריק לא ויתר והמשיך לייצר את השמן בעזרת חקלאים שגידלו את הצמח. אותו דוואייר אביו חלה בסרטן והמצב שלו הגיע לשלב הסופני. בנקודה שהשאירו לו עוד 24 עד 48 שעות לחיות דוואייר החליט לתת לאביו את שמן הקנאביס. אביו הבריא מהמחלה. הלגיון החליט לעשות אסיפה פומבית ולהראות את היתרונות של הצמח.

  באותה נקודת הזמן השלטונות החליטו להתערב. הם סגרו את הסניף המקומי של הלגיון, הכריזו עליו כלא חוקי, וסרבו לתת להם להמשיך לסייע לאנשים עם שמן הקנאביס. הטענה היתה שהם מעודדים פעילות לא חוקית (אתם זוכרים - בגלל שבשמן הקנאביס יש THC שהוא חומר אסור על פי החוקים הקנדיים שנחתמו בלחץ ארצות הברית בגלל דו-פונט, תעשיית הנפט, תעשיית הנייר ותעשיית הכותנה).

  ב-2008 נערך משפט לריק, אבל ריק לא הורשה להביא שישה רופאים ועשרה חולים שנרפאו כעדים. למרות זאת השופט אמר שמעולם הוא לא שמע על סוחר סמים שמחלק את הסמים שלו בחינם למטרות אלטרואיסטיות אבל החוק הוא החוק – וריק קיבל יום בכלא ו-2000 דולר קנס.

  ועכשיו נחזור לקהילה. אחד מהחולים שפנו לריק וזכו לטיפול שעבד החליט לתעד בסרט את מה שקרה. הוא ראיין את ריק, ראיין את החולים, ערך באופן דיי פשוט וקרא לסרט: "ברחו מהתרופה" "run from the cure” - ופה מגיע התור של האינטרנט.

  יו-טוב – האבא והאמא של הוידאו קליפים הויראלים שחדרו לחיינו גרם לאנשים המשתמשים בקנאביס להעביר את הסרט מאחד לשני – עד שיום אחד, במהלך חיפוש על ADD, אוטיזם וקנאביס ראיתי פורום בו מישהו שדיבר על ADD שם לינק לסרט. וכך גם אני צפיתי בו.

  אבל לא רק אני – המוני אנשים ראו את הסרט וריק נבחר על ידי קהילת האנשים שקוראים לליגליזציה של הקנאביס כלוחם החופש של שנת 2009. ובדיוק באותו רגע בו ריק היה באירופה לקבל את הפרס, השלטונות שוב פשטו על ביתו של ריק וכעת אם הוא חוזר לביתו הוא יאלץ לבלות זמן בכלא כי יש לו הרשעות קודמות.
   
  אז מה היה לנו פה? סיפור על איש שרצה רק לעשות טוב ושסרב להפסיק לחלק את התרופה שהוא גילה, סיפור על קהילה שמתאחדת מאחרי אותו אדם ותומכת בו, סיפור על האינטרנט שמוביל את אותו אדם בנובה סקוטיה בקנדה לידיעת שאר העולם, סיפור על הכח של שטיפת מוח המונית שקרתה פעם ועדיין ממשיכה (כמו שהסינים עושים היום), סיפור של תקווה שמסרבת לדעוך למרות מאמצי השלטונות.

  סיפור שמסתיים או מתחיל באב לילד מקסים עם אוטיזם שלא מבין מדוע הוא לא יכול לדבר על זה עם הניורולוג של הבן שלו כי קנאביס מושרש אצל כולנו כסם מסוכן ולא כתרופה מצילת חיים.

  (C) כל הזכויות שמורות 2009

  לכל הרוצים לראות - הסרט נמצא במלואו פה


  מי שרוצה לקרוא מחקר שפורסם לאחרונה על היכולת של קנאביס לרפא סרטן יכול לראות דוגמא פה:

  Cannabis compounds fight prostate cancer

   


  נ.ב. הסרט למעלה הוא סרט משנת 1942, שנקרא קנאביס לנצחון. עד שנת 1989 משרד החקלאות האמריקאי טען שמעולם לא הוכן כזה סרט, ולאחר עשרות שנים של חיפושים נמצאו 2 העתקים ואחד מהם נמצא בספריית הקונגרס האמריקאי. 

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (5)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     2/1/10 23:34:

   הי אורי !

   המון תודות, יתכן שאשתמש בהצעתך הנדיבה בעתיד ,

   בכל מקרה השבוע נתחיל טיפולים בתא לחץ, ואני רוצה לצמצם את ה "רעש" שיש אצלנו בבית כרגע, ולבחון את השפעת תא לחץ לחוד..

   אני מבין שעניין הזנים די קריטי ולכן כנראה נתממשק בעתיד

    

   אגב בצפון היה גידול חוקי למטרות רפואיות עבור חולי סרטן , שלהבנתי בסכנת סגירה...

   שוב תודות על הלארג'יות

   ממש כייף

    

   יוסי

     2/1/10 22:38:

   היי מיא ויוסי

   סליחה על התגובה המאוחרת, כמה פעמים התחלתי לכתוב ומחקתי את התשובה.

    

   אז תראו, אם אתם שואלים אותי התשובה שלי היא פשוטה - תגדלו קנאביס בבית. את המתקן לגידול קנאביס אפשר לקנות בחנויות סיטונאיות לגננים, ואת התשתית של גידול הצמח אתם יכולים לקנות באותן חנויות של משתלות.

    

   אני מאמין שאין אפשרות אחרת כרגע אלא לעבור על החוק. האלטרנטיוה היא קניית חשיש, יצירת "חמאת חשיש" ושימוש בזה כאלטרנטיוה. 

    

   אני מודע לכך שזה בעייתי בלשון המעטה, אבל מה תעשו אם תגלו שאחד מיקירכם חולה בסרטן? האם לא תעברו על החוק בשביל לנסות להציל אותו? אני הייתי עושה זאת מבלי לחשוב פעמיים. במקרה הכי גרוע אני מסתכן במשפט ואם אגיע למשפט אסביר לשופט את הסיבות שבחרתי לגדל את הקנאביס.

    

   זרעים ניתן להזמין מחו"ל ללא בעייה, ולפי דעתי זה חוקי כי העובדה שיש שמן קנאביס שעושים אותו מהזרעים. אם אתם עדיין חוששים אני מוכן לקנות את הזרעים עבורכם ולשלוח אותם אליכם הביתה. כן, אני אשמח לעזור לכל מי שצריך להציל את היקרים לו.

    

   א.ב.

    

     30/12/09 18:42:


   הי,

   גם אנחנו תוהים אך אפשר להשיג שמן קנאביס. באתר של ריק סימספון מסיבירם שהשמן שמיוצר ונמכר בשוק עשוי מזרעי קנאביס בכביזה קרה ואילו השמן המועיל נעשה בכבישה חמה מניצני הפרחים של הצמח ומהעלים שלו. האתר גם מסביר איך לייצר אבל זה לא עניין פשוט.

   שלא לדבר על לגדל את הצמח - אז איך מתחילים?

   מיה

     19/12/09 16:26:

   אורי  תודה

    

   האם יש כזה שמן כמוצר מסחרי שניתן להזמין  ב אי-בי  או משהוא  ב דומה

   זה יכול לעבור את ה "מחיצות" בתנאי למשל  שייובא  לארץ כתוסף מזון ..

    

   יוסי

     19/12/09 16:17:

   ארכיון

   פרופיל

   א.ב. של אהבה
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין