כותרות TheMarker >
  ';

  Love is in the air

  "כל דבר הוא אחד מתוך מיליון נתיבים. לפיכך, לוחם אור חייב לזכור תמיד שנתיב הוא רק נתיב!

  אם הוא חש שאין עליו ללכת בו אסור לו להשאר בו בשום פנים ואופן. החלטתו להשאר בנתיב הזה או לעזבו חייבת להיות משוחררת מפחד או משאיפה.

  על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב?

  כל הנתיבים זהים...הם מובילים לשום מקום!
  אולם נתיב עם לב הוא קל. הוא לא גורם ללוחם להתיגע כדי לחבבו. להיפך, הוא גורם למסע מלא חדווה. כל עוד האדם הולך בו...הוא אחד עימו!"

  קרלוס קסטנדה - משנתו של דון חואן

  ארכיון

  העולם המופלא - פרק ד' - חלק II - מפת חיות הטוטם - החיות מדברות קואצ'ינגית

  41 תגובות   יום שבת, 26/12/09, 10:04

   

   

   

   

   

   

   

    

   

   

  עולמם של הקלפים האינדיאנים 

   

   

  פרק ד' II   מפת חיות הטוטם – המשך  

   

   

  החיות מדברות קואצ'ינגית! 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  חברים יקרים שבת שלום,

   

   

  ממשיכים עם פרק ד' ומפת חיות הטוטם.  

   בחלקו הראשון של הפרק (http://cafe.themarker.com/view.php?t=1370215  ) הסברתי בקצרה מהו טוטם ומהי מפת החיות. אמרתי שמדובר במפה "חד פעמית" בת תשע חיות שמלווה ומדריכה אותנו כל החיים! והתחלתי לדבר על המבנה שלה. היום, בחלק השני , נעמיק בהכרות עם המפה, נסקור את תרומותיה היישומיות לחיינו , נבין כיצד פורסים אותה, נפרט את מרכיביה ואת אופן ניתוחה. 

   

   

   *************************************** 

   

   

   

    

   

  אני יכולה לנחש ששאלתם את עצמכם, לא פעם, במהלך קריאת הדברים שאלות שונות כמו למשל -   האם כל מה שאני מספרת לכם, כאן, על הקלפים, הוא "אמיתי"? האם אני צריך להיות אדם רוחני כדי להתחבר לעולמן של החיות? האם אנחנו חייבים להאמין בפילוסופיה האינדיאנית כדי לעבוד עם קלפי הסגולה? וכדי לפתוח מפה?   

   

   

   אלה הן בהחלט שאלות לגיטימיות שכדאי וראוי לשאול כשקוראים לראשונה חומרים אלה. גם אני הייתי שואלת את אותן השאלות בדיוק.   

   

  אז בואו נדבר על זה קצת... ונבחן את הסוגיה הזו.

   

   

   

      האם אתם חייבים להאמין בדרך האינדיאנית כדי לפתוח  מפה?       

   

   

  ''

   

  התשובה היא שלא!

  אינכם נדרשים להאמין שתשע רוחות של חיות מהלכות לצדכם, לוחשות באוזנכם ומדריכות אתכם בכל רגע נתון. אינכם חייבים גם להאמין שקיימת תודעה גבוהה המכוונת את ידיכם לבחור מתוך חפיסת הקלפים, הפרוסה לפניכם, את החיות אשר מהן תוכלו ללמוד על עצמכם באופן הטוב ביותר.  

   

  בשלב הזה הנכם מתבקשים רק להקשיב! להתבונן! ולהיחשף למפה שלכם. לערוך איתה הכרות. לחקור את היבטיה. לחוות אותה בהקשר לחייכם. ורק בהמשך לבחון, מתוך התנסות אישית, האם היא מדויקת ומתאימה לכם ככלי לצמיחה אישית. 

   

  כך בדיוק אני עשיתי. בחנתי את המפה שלי בהדרגה, לאורך זמן, מהמון זוויות ובעומקים שונים, לפני ש"התמסרתי". עם כל אינטראקציה והעמקה נוספת גיליתי שכלי זה נכון ומתאים עבורי! שההכוונה וההדרכה שאני מקבלת ממנו מדויקת, עובדת היטב בשבילי ומקדמת אותי, באופן ממוקד, למקומות אליהם אני רוצה להגיע בחיי.  

   

  ממיטב ניסיוני, בעבודה עם מפת החיות, עם מגוון רחב של אנשים, למדתי שניתן לעבוד איתה ולהתחבר אל תכניה גם מבלי להיות רוחניים ו/או להאמין בה או בפילוסופיה שהיא מייצגת. גדולתו של כלי זה בעיני הינה בכך שגם מבלי להאמין בו הוא מהווה דרך עבודה זמינה, מחודדת, מדויקת, וישימה בחיי היום יום לכל מי שבוחר בו ככלי להתפתחות ולהתחברות לייעודו האישי ולמימוש חזון חייו.  

   

  ועכשיו... אני רוצה לספר לכם על התרומות היישומיות של  "מפת חיות הטוטם" לחיינו ולענות על השאלה, שבטח גם עלתה אצלכם לא פעם במהלך קריאת הדברים, מה יוצא לכם מעבודה עם המפה הזו? 

   

  ***************************************

   

   מהן התרומות היישומיות של מפת החיות לחיינו?   

   

  הדרך האינדיאנית גורסת כי חשוב שכל אחד מאתנו ידע את מקומו ותפקידו בעולם, יכיר באיכויות ובמתנות שקיבל בחייו ויבין את הדרך להתחבר אל עצמו ולחיות את חייו באיזון, סיפוק, בריאות והרמוניה. 

   

   

   מפה החיות באה לתת מענה מיטבי לנושא זה! היא מהווה תמונת מראה מדויקת למי שאנחנו ומשקפת את הפוטנציאל הגבוה שלנו. ככזו היא מזמינה כל אדם, הבוחר בכך, לנסוק מעל המישורים היומיומיים של חייו, להתבונן בהם מזוויות ראייה שונות, בהתייחס לצירים שונים של זמן ומהות, דרך עדשה נקייה וברמת רזולוציה גבוהה ביותר. במילים אחרות, המפה "קוראת" לכל אחד להתחבר אל עצמו, ללמוד את עצמו לעומק, להיות באיזון ולהדהד עם מתנותיו ואף מספקת את הכלים לכך!  

   

  אם אנסח את הדברים ברמה פראקטית, אומר שהמפה הינה כלי פונקציונאלי המשמש אותנו על מנת להשיג מספר תוצאות מרכזיות. להלן פירוט.

   

   

   תפוקות המפה:  

   

  I. המפה ככלי אבחוני 

   

  המפה הינה, בראש ובראשונה, כלי אבחוני מעולה. היא מייצגת את "המצב המצוי" שלנו כלומר, מהווה "צילום רנטגן פנימי" מדויק ועמוק המשקף ומגדיר את מאפייני המבנה הפנימי שלנו (צרכים, אמונות, רגשות ערכים, ועקרונות פעולה) וממחיש כיצד הם באים לידי ביטוי בהתנהגות ובהתנהלות שלנו בחיי היום יום, בתחומים השונים. במסגרת האבחון, מצביעה המפה, בין השאר, על "סל המשאבים" שלנו (הכולל כישורים, יכולות, עוצמות והתנהגויות מקדמות הצלחה) היכול לקדם אותנו בדרכנו למימוש עצמי ועל החסמים (התנהגויות מעכבות הצלחה) העומדים בדרכנו לשם.  

   

  II. המפה ככלי להבהרת השיעורים שבדרך והחזון   

   

   

  בנוסף לאמור לעיל, מצביעה מפת החיות גם על האתגרים המרכזיים איתם עלינו להתמודד במסע חיינו ומספקת לנו נתונים רלבנטיים בנוגע לפוטנציאל הגבוה שלנו. במילים אחרות, היא נותנת לנו, למעשה, מידע על ייעודנו ועל חזון חיינו ובדרך זו  מסייעת לנו, באופן אופרטיבי, לזהות ולהגדיר את "המצב הרצוי" לנו בחיינו ("מצב רצוי" לפי תורת האימון הינו החזון שלנו שמוגדר כמצב קיומי של "שיא ההצלחה" אליו אנו שואפים להגיע בחיינו ושהינו הכי נכון עבורנו).    

   

  III. המפה ככלי הדרכה והכוונה בדרך -  GPS   פנימי 

   מעבר לאבחון אישיותי ולהבהרת שיעורים וחזון משמשת המפה כמכשיר ניווט לחיים ...ממש כפונקצית  GPS. היא מדריכה אותנו  ומספקת לנו הכוונה ונקודות ציון בדרכנו. במסגרת זו, היא מציעה  דרכי פעולה ברורות ואופרטיביות שהינן הכי אפקטיביות עבורנו (ויכולות להיות מוגדרות במונחי תוצאות) למיקסום סל המשאבים שלנו, להתמודדות עם הקשיים והחסמים, למציאת הייעוד והחזון ולבניית תכנית למימושם. המטרה המרכזית, העומדת מאחורי הדברים כאן, הינה לגשר על הפער בין ה"מצב המצוי" "למצב הרצוי" בחיינו,  בצורה ממוקדת (תוך מינוף ומיצוי סל המשאבים והתמודדות אפקטיבית עם החסמים), כדי לעזור לנו להשיג במציאות את התוצאות אשר נותנות מענה מיטבי, לשאיפות ולצרכים שלנו, ומקדמות אותנו בדרכנו להגשמת יעודנו ולמימוש חזון חיינו.

     

   *********  

  אם אסכם את נושא "התרומות והתפוקות", אומר בקצרה שתשע החיות במפה שלנו פועלות יחד כ"צוות לעניין" המביא לנו ערך מוסף גדול בדרכנו למימוש. הן מגדירות את ה"מצב המצוי" שלנו (במונחי מאפיינים, צרכים, סל משאבים וחסמים), מסמנות לנו כיוונים ונקודות ציון לצורך התחברות לייעוד ולחזון חיינו ("מצב רצוי") ומציעות לנו דרכי פעולה אופרטיביות ואפקטיביות על מנת לגשר על הפערים ביניהם ולהביא את חזוננו לכלל מימוש.

   

  ואם במקרה מישהו מבינכם לא שם לב עד לרגע הזה - מה בעצם עושות החיות שבמפה בפועל לכולנו? - אז אני אגלה לו! 

   

  החיות במפה עושות לנו Coaching   !!!  

  כן, כן גבירותיי ורבותי... Coaching    לא פחות ולא יותר!  במלוא מובן המילה!   

   

   החיות מדברות בשפת עולם האימון  ועובדות ממש "לפי הספר"! 

   

    ***************************************  

   

   

    

   

   

      

   

   מהו הנסיון שלי עם מפת החיות? 

   

  כשאני קלטתי את הגילוי הזה, שהחיות במפה מדברות קואצ'ינגית, והבנתי את משמעותו, ידעתי שזהו זה!  שהגעתי! שסוף סוף מצאתי את המפתח. שנגעתי בנקודה. שפיצחתי את הנוסחא האישית למימוש הייעוד שלי - לחיבור ולשילוב בין העולמות הרוח והחומר מתוך מטרה להעצים אנשים ולסייע להם להתחבר לדרכם.  

   

  על בסיס הדרך המקצועית הארוכה שעשיתי עד אז בעולם האימון, הבנתי שמפת החיות יכולה להוות נדבך בעל ערך מוסף לתהליך האימון התוצאתי רציונאלי, איתו עבדתי, ולשמש ככלי עוקף חשיבה מעולה (במסגרת עבודתי כמאמנת יצא לי לפגוש בכלים עוקפי חשיבה שונים וחשבתי שמפת החיות הינה בעלת ערך מוסף יישומי בהשוואה לכלים אלה). 

   

  מצאתי למעשה את מה שחיפשתי! את הגשר לחיבור בין העולמות. מה שנותר לי בהמשך היה לבנות נכון את השילוב הזה ולהוציאו לאור כלומר, למצוא דרך פראקטית לשלב בין עולם האימון הרציונאלי לדרך האינדיאנית  - ולהעביר את הידע הזה הלאה...כדי לחבר עוד ועוד אנשים לנושא ולדרך שלהם. 

   

  כך נולד והתפתח המודל שיצרתי - המשלב בין  גישות רציונאליות ותוצאתיות באימון ובין "מפת חיות הטוטם" וגישות שמקורן בדרך האינדיאנית. המודל מבוסס, בין השאר, על העובדה שמפת החיות הינה כלי אימוני מעולה, שלם, בעל ערך מוחלט, העומד בפני עצמו, ושניתן לחבר אותו, וכל אחד ממרכיביו, לכל שלב  של תהליך האימון התוצאתי- רציונאלי – החל משלב האבחון, דרך שלב איתור והגדרת החזון, וכלה  בשלב בניית תכניות עבודה אופרטיביות ונקיטת צעדים מעשיים למימוש החזון בחיים.

   

  היום, לאחר ניסיון מצטבר בעבודה עם כלי זה, אני יכולה להעיד ולומר שהמודל המשולב הינו כלי אימוני-התפתחותי ייחודי ורב עוצמה. בעיני הוא ממש סוג של אלכימיה! 

  ההלימה שגיליתי בין שני העולמות (בהקשר לתכני האימון) הינה מדויקת מאד ומעוררת השתאות. והרבה יותר מכך, המודל השלם שמצאתי עולה באלפי מונים על סכום חלקיו. הוא נותן לכל אדם תמונה שלימה ומעמיקה על עצמו  ועושה עבודה נפלאה!

   

  המודל המשולב מזמין כל אחד להתחבר לדרך המלך שלו, לשביל הזהב הייחודי רק לו ולהגשים באופן המיטבי את מי שהוא! הוא עוזר לנו לנהל את חיינו מבעד לפריזמה של הפוטנציאל הגבוה שלנו ומבטיח שנצעד באופן מושכל בנתיבי חיינו ושנגשים את יעודנו האישי הייחודי רק לנו. 

   

  מפת החיות, המשולבת במודל, מזמינה כל אחד אשר פתוח, ומעוניין, להתחבר לידע הגלום בה ולקשרו למציאות חייו. המפה מחברת אותנו למקומות מהם בוקעים החיים, לפעימות הלב של הבריאה! ולוקחת אותנו לעומקים בהם נולד הזמן ומתהוות התשובות לשאלות שעדיין לא קיימות. היא מעודדת את האמונה בקסמים, במימוש חלומות, בזיהוי הזדמנויות ובכך שהכול אפשרי.  והרי זו מהות החיים  - לחלום, לזהות הזדמנויות ראויות ולהגשים את החלומות בדרכנו לחיים מספקים של מיצוי הפוטנציאל האישי. זוהי בדיוק גם מהות עבודתו של המאמן - לסייע לאנשים להעפיל ולהגיע למקומות האלה...לנקודות שיא ההצלחה בחייהם! 

   

   

   

   ***************************************    

   

    

   

  ועכשיו בואו נראה:

  * איך פורסים את המפה?

  * איך מנתחים אותה?

  * ומהי משמעות המיקומים 1-9?

   

   

   

  המפה - היבטים אופרטיביים ומשמעויות 

   

   

   

  א. שלבי הפריסה

   

   

   

   

   

  1.      האדם שעבורו מיועדת המפה מערבב היטב את חפיסת הקלפים.

   2.      לאחר מכן,  הוא פורש אותם  ובוחר מתוכם תשעה קלפים בזה אחר זה.

  3.    ישנה חשיבות לסדר ההוצאה שכן, יש משמעות למיקום הסידורי של כל קלף במפה.

        לכן יש לרשום את סדר הוצאת הקלפים ולמספר אותם מ-1 ועד 9.  

   

   

     

  ב. משמעות המיקומים

   

  ''

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  משמעות המיקומים במפה הינה קבועה (1-9). מה שמשתנה הן החיות הרלבנטיות לכל אדם (זה תלוי בחיות אותן הוא שולף מהחפיסה כאשר מספר האפשרויות הינן כמספר הקלפים בחפיסה כלומר - 52).  

   

   

   

   

   

  המפה מכילה את שבעת הכיוונים של הווייתנו (מזרח, דרום, מערב, צפון, למעלה, למטה ובתוך) ואת שני צדדינו - ימין ושמאל.

   

    

  באופן יישומי ניתן לחלק את הקלפים לשלוש תת-קטגוריות מרכזיות:

  קלפים 1-4 משקפים את הקשר שלנו עם ציר הזמן.

   קלפים 5-7 מייצגים את מערכת היחסים שלנו עם כדור לכת ארץ (נקראים ה"קשר הגלובאלי").

   קלפים 8-9 מעידים על הקשר שלנו עם הסביבה.

   

   

   

   

   

   

   פירוט הקלפים לפי משמעות שליפתם ומיקומם במפה:

       

  ©קלף 1 – חיה המייצגת ילדות והתחלות חדשות בחיים

   

    החיה הראשונה, בסדר השליפה, באה ללמד אותנו "כיצד אנו זורחים?" כלומר, איך אנחנו מתחילים כל תהליך חדש בחיים? (פרויקט, מערכת יחסים...כל דבר). היא מכוונת ומדריכה אותנו כיצד נכון לנו לפעול על מנת להניע תהליכים באופן המיטבי עבורנו ומצביעה על קשיים שיכולים לעמוד בדרכנו בהתחלות של תהליכים.   

   

  © קלף 2 – חיה המייצגת את העולם הרגשי הפנימי

   

    החיה השנייה מלמדת אותנו על עולמינו הפנימי ומצביעה על האופן בו אנו חווים דברים ברמה הרגשית ועל התנהגותנו כתוצאה מכך. היא מייצגת את "המקום הפנימי הבטוח" שלנו כלומר, את המקום עליו אנו נשענים וממנו אנו שואבים כוחות כשאנו חווים מצוקה רגשית ונדחקים ל"פינה". ברמה הפראקטית מדובר ב"התנהגות אוטומאטית" (גירוי-תגובה), שמתרחשת כשאנו חווים רגשות כמו כעס, תסכול וכד', ושאיננו שולטים עליה בזמן אמת. הרעיון כאן הוא לפתח מודעות למקום הזה, להכיר אותו וללמוד להיעזר בו כמקור עוצמה עבורנו. חיה זו מייצגת גם את הילד הפנימי שבנו.

   

  ©  קלף 3 – חיה המייצגת בגרות ותהליכים שהגיעו לבשלות ולסיום.

   תפקידה של החיה השלישית הוא להראות לנו את הדרך לקידום ולהגשמת יעדינו האישיים וייעודנו. היא משקפת לנו כיצד אנו מתנהלים בתוך תהליכים שכבר הבשילו או בכאלה שעומדים לקראת סיום (כלומר, איך אנו מסיימים תהליכים וקוטפים את הפירות?) ומובילה אותנו פנימה לאמת שלנו ולתשובות המצויות בתוכנו. כאן אנו יכולים להתוודע לדרך הנכונה והמומלצת עבורנו לקידום תהליכים במטרה להגשים באופן המיטבי את יעדינו האישיים וגם לאופן הנכון בו עלינו לעשות את הצעדים האחרונים לקראת השלמת משימות ומטרות. חיה זו מצביעה גם על החסמים והבעיות שעלולות לצוץ ברגעים הללו ועל הדרך להתמודד עימם כדי להצליח.

   

  © קלף 4 – חיה המייצגת את ה"שיעור"/האתגר שלנו בחיים.

   החיה הרביעית מצביעה על ה"שיעור" או האתגר בו בחרנו להתנסות בחיים האלה. במילים אחרות, היא עונה על השאלה: מה באנו ללמוד כאן? בד"כ מדובר במקום שהכי קשה לנו להתמודד איתו.

   

  © קלף 5 – חיה המייצגת את האני הפנימי שמוקרן החוצה   

   החיה החמישית מייצגת את ה"אני הפנימי" שלנו אותו אנו מציגים ומקרינים החוצה...זה שנוח לנו שכולם ידעו עלינו ושדרכו כולם מזהים ומכירים אותנו. חיה זו מכונה גם "חית הכוח שלנו" וככל שנשתמש יותר בסגולותיה כך נרחיב את טווח יכולותינו ונעצים את כל המהות שלנו. חיה זו מעצימה ומרחיבה גם את המהות של כל שמונה החיות האחרות שבמפה.

   

  ©  קלף 6 – חיה המייצגת הזנה, עבודה, פרנסה, בריאות פיזית

   החיה השישית מחברת אותנו ל"אמא אדמה" (לקרקע) ומצביעה על מקורות ההזנה שלנו בעולם הפיזי-חומרי קרי: עבודה (מקור פרנסה), בריאות פיזית, בית, אוכל ומין. חיה זו מלמדת מהי ההתנהלות היומיומית הנכונה לנו בעולמות הקריירה והבריאות.  היא מכוונת ועונה על שאלות כגון: כיצד מתאים לנו לפעול בתחומים אלה?, מה מניע אותנו? ומה עומד בדרכנו? בעזרת קלף במיקום זה ניתן לכוון אנשים לסוג העיסוק המתאים ביותר עבורם כדי שיוכלו להשביח את פרנסתם, התפתחותם ואת בריאותם הפיזית. הקלף מלמד גם על מערכת היחסים שלנו עם אמנו - איך חווינו אותה ומה קיבלנו ממנה.  

   

  ©  קלף 7 – חיה המייצגת את הגנה שלנו בעולם הרוח

   החיה השביעית קשורה ל"אבא שמיים" ומכוונת אותנו כיצד עלינו לנהוג על מנת שנהיה מוגנים בעולם הרוח. היא מלמדת על המהות הפנימית שנמצאת בתוכנו כלומר, מי אנחנו יותר מכל?  לרוב, זו החיה הדומיננטית ביותר שכן, המאפיינים שהיא מייצגת מקרינים ומשליכים על כל הרמות והתהליכים בחיינו.  כל החיים שלנו סובבים סביב הציר הזה. קלף זה מספר גם איך חווינו את אבינו ומה קיבלנו ממנו.

   

  © קלף 8 – חיה המייצגת את הקבלה שלנו מהסביבה

   החיה השמינית מלמדת מה אנו "מושכים" מהסביבה? מה מעניין ומרתק אותנו? לאיזה סוג של אנשים ומערכות יחסים אנו נמשכים? היא מדברת על התהליכים הפנימיים שבבסיס המעשים - על המחשבות והמניעים. 

   

   

  © קלף 9 – חיה המייצגת את הנתינה שלנו לסביבה

   החיה התשיעית עונה על השאלה: מה יש לנו לתת לסביבה? מדובר באיכויות  שהסביבה מזהה בנו ולכן מצפה ומבקשת מאתנו לתת (למשל יכולות מסוימות). חיה זו מדברת על עשייה במונחי תוצאות ומלמדת כיצד נכון לנו לממש את התכניות שלנו בפועל. 

   

   

  *********  

   

   

  עד כאן המשמעות של מיקומי תשעת הקלפים בקצרה! ניתן כמובן להעמיק ולפרט עוד על נושא זה. יודגש כי ישנן גרסאות שונות באשר למיקומי הקלפים שבמפה ולמשמעויותיהם. אני מביאה כאן את החומרים כפי שלמדתי אצל יעל הראל ובאופן שעובד עבורי ועבור האנשים איתם אני עובדת..

   

   

   ***************************************

   

   

    

   

   ג. כיצד מנתחים את המפה?

   

  ניתוח המפה מתבצע בשני מישורים. ראשית, אנו בוחנים כל קלף בהקשר למקום בו הוא עלה בפריסה (1-9) שכן, כל חיה מלמדת שיעור הקשור למיקום המסוים שלה במפה. במישור השני, אנו מנתחים את כל הקלפים כמכלול אחד ב"ראיה כוללת", הלוקחת בחשבון את השילוב בין תשע החיות שבמפה ואת השפעותיהן ההדדיות. ניתוח כזה נותן לנו תמונה רחבה ועמוקה ומאפשר לנו לזהות מאפיינים, היבטים ודפוסי התנהגות דומיננטיים החוזרים על עצמם כמו למשל: עוצמות, חולשות, חסמים, הרמוניה ו/או ניגודים בין המאפיינים השונים באישיות, קשיים ורמזים בנוגע  ל"שיעורים" שעלינו לעבור בחיים.

   

  ***************************************

   

  סיכום הדברים  

   

   

    

   

  אם נסכם את הדברים, נאמר שכל מפה היא עולם מרתק, בפני עצמו,

  דרג את התוכן:

   תגובות (40)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     6/1/10 21:52:


   תודה על השיתוף בידע והפוסט המושקע

    

   *

     6/1/10 01:42:

   נפלאות התבונות והמתנות מתרבות יפהפייה !

    תודה מיכל !

   שאת חולקת איתנו את מתנותייך - הידע המקיף והמעמיק,

   את הפרשנות המתורגמת לעולמנו העכשוי.

   אכן קואצ'ינג במלוא מובן המילה.

   נהניתי עד מאוד להתבשם מכתיבתך.

   זוהרית

    

     1/1/10 01:13:

   תודה לכולכם חברים אהובים שלי...

   לכל אחת ואחד מכם...

   על כל מילה..תגובה...משוב...כוכב...

   אני אוספת את כל האהבה הזו לחיקי ומחבקת אתכם בחזרה!

   חיבוק גדול!

   יודעת שכולכם חלק מדרכי...חבריי לדרך...

   תומכים ומחזקים אותי בדרך הזו...

   וביום הזה אני מאחלת לכולנו שנת 2010 מוצלחת!

   נשיקות,

   ממני...

    

    

    

    

    

     30/12/09 14:10:

   * פוסט נפלא.

   *איזו השקעה.

   כל הכבוד.

     30/12/09 14:06:
   כמו תמיד רשומות מושקעות ונפלאות ...תודה יקירה
     29/12/09 22:30:

    תודה מיכלי על פוסט מושקע ומלמד...

   אצטרך לחזור ולקרא בשנית על מנת

   להפנים את התורה האינדיאנית..
   מאד מסקרן ומלמד..

     29/12/09 11:06:


   הפוסט מעולה כרגיל

   תודה לך

     28/12/09 14:41:
   טוב לדעת
     28/12/09 02:08:


    תודה על פוסט משכיל ומאלף

    והצצה לעולם המיסטיקה...

   *

    

    

    

     27/12/09 22:12:


   מיכלי,

   יש לנו מיפגשים אינסופיים לאורך חיינו,

   על המיפגש איתך לא הייתי מוותרת!

    הדרך בא את מגישה את הנושא,

   מעוררת בליבי התפעלות.

   שומעים ורואים שאת יודעת מהו נתיב חייך,

   בהחלט מעוררת השראה.

   זהו, הגיע הזמן שתהיה גם לי חבילה...

   תודה רבה רבה,

   תמי

     27/12/09 16:51:


   יופי של פוסט יקירתי

   תודה שהשקעת והבאת לנו את כל העולם המעניין הזה

   שבוע מקסים

   נשיקות:)*

     27/12/09 12:52:


   מיכל יקרה

    

   מברכת אותך על הפירוט ההרחבה וההסברים המדויקים

   גם אני עובדת עם הקלפים האלו כבר הרבה זמן ולמרות זאת

   הוספת לי כמה הבהרות ונקודות מבט חשובות.

   תודה רבה לך. מקסימה

     27/12/09 07:02:

   אין לך מושג מיכל כמה את יקרה לי.

   ת ו ד ה  לך על כל החשיפה לתורת הקלפים הזו

   כשקראתי פה הבנתי כמה היה נדמה לי רק שידעתי.

    

   מרתק.

    

   נגשת עכשו לאתרים שהפנת.

    

   שבוע שהכל בו טוב

   אהבה לך*

    

     27/12/09 06:57:

   מיכל, פשוט WOW

   איזה פוסט מאלף

   תודה !!!

   ***

     27/12/09 06:11:

    

    

    

     נפלא בעיניי כתוב בהיר מקיף ומעמיק

     אהבתי את ציון המקורות, אין מקריות

    מיוחד  לי שהגעת  גם לרוח הגדולה

    כייף  מיוחד הוא לפגשה במיוחד

    באוהל נשים. מיכלי נפלאה שלנו

    שוב הארת רבות והכתוב מאוד מזמין

    לחוויה הזו.

    

       .... לאן לבוא? קריצה

    

    תודה מיכלי

    

     

     

     27/12/09 00:05:

   פוסט מושקע מדהים

    

   כיף לקרוא

     26/12/09 23:12:
   תודה על נושא שתמיד מרתק אותי...♥*
     26/12/09 22:39:


   בהחלט עולם מרתק פרשת פה לפנינו,,,,

    שפע מידע שצריך עוד להעמיק בו,,

    

   תודה לך על ההשקעה הנפלאה *

     26/12/09 21:37:


    

   התמסרתי לכתוב מיכלי. מענין ומעשיר

   הכוח הפנימי טמון בנשמתנו ...

   כל מה, שאנו עוברים הינו תהליך למידה והתפתחות אינסופיים

   על מנת, שנממש את מלוא הפוטנציאל שלנו.

   המפתח חובר לפתיחות הלב, הקשבה ועשייה

   ובדומה

   תשומת הלב לאנשים אהובים, סובבים ועוברי אורח,

   שמאפשרים לנו לגדול ולצמוח כפי שאת מאפשרת לי בדרכך המיוחדת. תודה

     26/12/09 21:22:


   פוסט מלא מידע

   מרתק ,רואים שאת

   משקיענית נהנתי

   להעשיר את ידיעותיי

   בנושא שממש לא

   ידעתי עליו כלום

   תודה על השיתוף

   שבוע נפלא שיהיה לנו

   ענת 

     26/12/09 21:15:

   מאוד מאוד אהבנו את הפוסט הזה

   אנחנו חושבות לעשות את פתיחת הלב  האינדיאני,

   רק שזה נושא יקר מידי ,אז בינתיים זה חלום,

   אולי בעתיד הקרוב 

   מאוד מעניין היה לקרוא על הטוטמים,

   קראנו בעבר את נושא הטוטמים ,

   אבל את רשמת את זה מאוד ברור ומובן 

   אנחנו מאוד התחברנו להכל,

   היינו שמחות לעשות מפה שכזו

   תודה רבה על הפוסט המקסים

   שבוע טוב ומקסים,

   מחכות לפוסט הבא

    

     26/12/09 20:50:


   מיכל 

   תודה

   פוסט מושקע ונהדר

   מצטרפת לקודמיי

   שבוע טוב

     26/12/09 20:44:


   מיכלי אהובה שלי..

   הגעתי לכל הנושא הזה דרכך ועם הגעתי נפתחה אצלי הסקרנות שרק הלכה וגדלה...במהלך השבוע נתקלתי בנושא פנים מול פנים כפי שכבר סיפרתי לך בדואר האישי ועכשיו קראתי את דברייך בשקיקה...

   מתה לדעת מה המפה שלי תגלה...

   תודה על עולם חדש שפתחת בפניי ותודה על שאת זאת את..

   אוהבת אותך מאוד מיכלי שלינשיקה

     26/12/09 20:02:

   מיכלי

   לא ידעתי קודם שחיות מבינות ומיישמות קואוצינג

   אבל לאמר את האמת

   לא הופתעתי

   כאחת שחולה על חיות

   ומוקירה את הטבע

   זה נראה לי אך טבעי וברור

   חבל שאנו שנמצאים בראש שרשרת המזון

   שכחנו את מה שהמפותחים הרבה פחות מאיתנו

   מיישמים

     26/12/09 20:00:

   היה פשוט מרתק

   אשמח לשמוע ממך פרטים על הקורס

   כתבת נהדר

   תודה!!!!

     26/12/09 19:21:

   זה לא פוסט זה ספר שלם!

   אהבתי את מה שכתבת!

    

   המון תודה,

   מאיר

     26/12/09 19:20:

   תודה מיכל על השיתוף מעניין מאוד !
     26/12/09 18:12:


   מיכל היקרה...

   את מרתקת ברמות.....

   כשהייתי ילדה בת 10 - 13 אבי ז"ל נהג לקחת אותי לסרטי מערבונים

   שהוא אהב מאוד וגם אני התאהבתי  כשהתוודעתי לעולמם של האינדיאנים שמאז ועד היום

   הם השאירו בי חותם עמוק בלב.....

   כך שאני כל כך מתחברת לפוסט המדהים שלך

     26/12/09 18:05:


   הי מיכל

   העכביש שלך פעיל ברמות על....

   כותבת נהדר, ומסבירה נפלא

   ברוחב לב, ונתינה גדולה

   מחלקת את הידע העצום שלך

   באהבה רבה

   ועל כך לך תודה

   אסתי

   דרך הצבע

     26/12/09 17:58:

   מרתק מיכל, תודה שהבאת

   התעסקתי בעברי עם קלפי זן אושו

   ומוצאת קוים משותפים

   הייתי שמחה לנסות על עצמי

     26/12/09 17:33:

   מיכל, כל הכבוד על פוסט מושקע ומשכיל ומרתק כאחד*
     26/12/09 17:24:


   מיכלי יקרה,

   שאפו!!!

    על פוסט מושקע ומרתק!

   מיכל אהובה

   קראתי את רשימותייך המושקעות, המפרות, המעניינות,המרתקות והבהירות בצימאון רב. נהנתי הנאה גדולה מההסברים על נפש  האדם. ידוע בתרבות האינדיאנית שכל חיה מסמלת את התכונות שלנו ואת היטבת להסביר, לבאר ולפרש עולם ומלואו. תבורכי אישה אהובה על יכולת הנתינה שלך שבאה מאהבה גדולה*

     26/12/09 16:55:

    

   מיכלי,

   את פשוט נפלאה....

   בכל פעם אני נפעמת מהבהירות שלך, מהדיוק, מעומק הידע...

    

   תבורכי!!

   ותודה ענקית שאת חולקת את הכל.

    

   בהערכה רבה,

   גלי


   שלום לך מקווה שתסתדרי עם שגיאות הכתיב, אני דיסלקטי, בהצלחה.

   תודה לך מיכל, פגשתי פוסט מעניין מעוד שגם משך אותי לקרוא  את הקודמים.פגשתי עולם אהוב מקיף ומסקרן אני בהחלת הלך ללמוד יותר.
     26/12/09 16:53:


   מיכל,

   כתבת דברים מרתקים,

   עדיין לא בטוחה בקשר לאמונה,

   אבל מתחברת מתוך האהבה שלי לבעלי חיים

   יודעת מה ההתבוננות בהם עושה לי,

   יודעת מה עושים לי זוג החתולים הגרים בביתי

   תודה על הדברים שהבאת

   שבוע טוב

   דבי

     26/12/09 16:48:


   אוהב את הראש האינדיאני שלך מיכלי,

   זה מחייך אותי, הגם שאני מבין שהתחום רציני.

   גם עבורך :))

   *

    

     26/12/09 14:28:

   מיכלי,

   מלכה אנידיאנית שלי,

   קואצ'ינגית הם מדבקים

   הקלפים האינדיאנים שלך

   ואני קראתי והמשכתי והחכמתי

   ושמחתי עד מאד,

   שיש לי חברה חכמה כמוך!

   פוסט מאיר עינים,

   מחכים מוח

   ומרנין לב.

   כתוב אקדמי בתוספת נשמה!

   תודה

    

     26/12/09 13:12:


   מיכל חברתי היקרה,

   קראתי את דבריך בנשימה עצורה.

   לא בכל יום פוגשים עבודה כה מרשימה, מושקעת,  ברורה ומדוייקת, המאגדת בתוכה כל כך הרבה ידע, תבונה, התנסות ורוח נפלאה.

   לא בכל יום פוגשים אדם עם אופקים ונתינה כשלך.

   לא בכל יום אתה מתוודע לנושא שלא העלת בדעתך שאי פעם תגלה בו עניין והנה אתה שוקע לתוכו צמא ומרותק.

   היו לי ספקות והן נעלמו. הגעתי להכרה שעבורי, לא הכל חייב להיות מוסבר לחלוטין. גם כשעולים למטוס אתה מוסר את עצמך בידיו של הטייס. שינווט אותך וינחית אותך בשלום במחוז חפצך. אתה יודע שזה עובד ואתה עולה על המטוס.

   ואני יודע שאת ראויה, יותר מכל, לנווט אנשים למחוז חפצם, עם הידע העשיר והמעמיק שאת מפגינה, העניין שאת מגלה, האור והאהבה שאת מקרינה.

   תודה לך על כל אלה.

   את נהדרת,

   באהבה

   יוסי

   פרופיל

   נתיב האור
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   הפנינים

   love is in thr air