כותרות TheMarker >
  ';

  velvet underground - ארכיון הבלוג הישן

  זה הארכיון של הבלוג הישן

  אצבעות ראה“ש 22.9.6 חלק ב‘

  0 תגובות   יום ראשון, 24/9/06, 04:55

  הכי מצולמת
  בחג: הנדבנית הידועה שרי אריסון. יותר מרה"מ.  

  הכי יקר
  "לגדל ילד עולה יותר מחצי מיליון שקלים" (מעריב, כותרת)
  עוד סיבה למה לא.

  הכי מהפך
  קרן מיכאלי הפכה מורה לספרות (ידיעות).
  שוקינג. מאז רינה מור לא היה פה כזה מהפך. אופס, לא נכון. יש גם את יאנה קלמן.

  איזה ייאוש. שבעה ראיונות תוך משהו כמו 48 שעות. איך אפשר לחדש, להשתמש בניסוחים שונים? זה מה שצריך היה אולמרט המובס (7% מוצאים אותו ראוי להיות רה"מ על פי הסקר האחרון שראיתי).
  בן כספית פותח בענייני דירות וילדים. מתברר שיש לו רק דירה אחת היום ושכל ילדיו שירתו בצבא למעט אחד, מטעמים שאינם בני פירוט. אולמרט די עוין את כספית, ומנגח אותו בחזרה על כל אמירה שלו: בעניין בינת ג'בל ומארון א-ראס הוא אומר לו "העובדות שונות מכפי שתיארת". על "אמרת ששחרור האסירים אינו על הפרק" הוא עונה "מעולם לא אמרתי". על השאלה אם הוא מתחרט על שמינה את פרץ לתפקיד הוא עונה שהפריווילגיה להתגלגל אחורה בזמן ניתנת רק לעיתונאים. על הטענה שארבעה מנהלי המלחמה לא ידעו מה זה ימ"ח הוא עונה "הניסיון להציג את הדברים באופן הזה הוא שטחי ולא רציני". על הטענה ששלוש אוגדות הסתערו עונה אולמרט לא שלוש כי אם אחת. על מופז ויעלון הוא מדבר במונחים של כעס אישי ומצב נפשי בעייתי ועל האמירה של כספית שהוא נשמע קצת תלוש (על הכשלונות בפיקוד, בשליטה ובניהול) הוא עונה: "ייתכן שאתה תלוש". על השאלה אם חלוץ לא איבד את אמון צמרת הפיקוד והחיילים הוא שואל אותו "ממתי אתה מדבר בשם האלופים?" הוא שולל מו"מ עם סוריה, אבל הנה שר החוץ הסורי חושב אחרת, והכי הכי, בתשובה לשאלה מה יהיה ההרכב לראיון החג עם רה"מ בשנה הבאה עונה לו אולמרט: "אין לי ספק שאני… ואין לי ספק שאסי (שריב, V) יהיה כאן גם. לגביך? אינני יודע". ולסיכום, על השאלה אם הזדקן השנה הוא עונה להפך, נעשיתי צעיר יותר. סיום מוחץ, שעומד בניגוד משווע לצילום השער, קלוז אפ עתיר קמטים, עפעפיים שמוטים ועיניים עכורות. 
  ולסיכום הסיכומים: זה הראיון האלים ביותר מכולם, תוך שימוש במילה "מנוולים" (פעמיים) לתיאור חורשי רעתו.
  סיכומים: אולמרט: תפסיקו עם ההלקאה העצמית (וגם בידיעות).
  כספית גורס שהוא נשמע כמו פרס, בדיוק כמו ארי שביט על שלי יחימוביץ'. מה זה, העלבון האולטימטיבי לפוליטיקאי, להישמע כמו פרס? 
  ועוד: הוא שמע על ג'קו אבל לא רוצה לשמוע אותו שר או מדבר, ומתפלל שרמון יזוכה כדי שיוכל לחזור לתפקידו (מעריב+ידיעות+מקוראשון).
  גם בידיעות כמו במעריב, אולמרט מנגן בפסנתר בצילום, במעריב צילום מרכזי, בידיעות צילום שער, אבל אחד מארבעה.
  במעריב הוא משקיע ויושב על הכיסא ובידיעות עומד לידו ומביט למצלמה, לייק ברור שזה בכאילו. מדהים שבצילום המרכזי בידיעות עומדים מאחוריו שני המאבטחים באוט אוף פוקוס. האחד מתבונן בו, ידיו שלובות, השני מסתכל הצדה, מחפש סכנה אפשרית.
  נחום ברנע ושמעון שיפר הם המאלמרטים בידיעות, והשיחה פה הרבה פחות פאן מאשר במעריב, מאחר שהיא לא מפונג-פנגת. בסך הכל האמירות די זהות, עם תוספות על מגעים עם סעודיה ועל רדיפת התל אביבים (המוכחשת). אם במעריב אהרן ברק מתואר כידיד אישי, פה הוא "סומך עליו, מאמין בו ובוטח בו".
  אצל אלוף בן ויוסי ורטר הוא אוכל כדורי שוקולד במהלך הראיון, תוצרת מעדניה תל אביבית, ומגיע לדירתו במלצ'ט שינקין לביקורים קצרים וחשאיים, באין לו חווה להשתקם בה.
  והוא קורא לקונדוליזה רייס קונדי.
  אולמרט אמנם אמר לכספית שהוא משוכנע שיעניק ראיון חג גם בשנה הבאה, אך להארץ אמר שהוא מקווה להישאר עד סוף הקדנציה, אבל לא רוצה להישמע מתנשא.
  את המנוולים של מעריב הוא מחליף פה ב"נבזויות" ו"נבל".
  סיכום הסיכומים: בתשובה לשאלה אם הוא קורא לעם לצאת מהדיכאון הוא עונה
  "אני אומר לתקשורת: צאי מהדיכאון, צאי מהדיכאון"
  הראיון ל"דיוקן" של מקור ראשון (חגי סגל וסופיה רון-מוריה) מביא זווית חדשה אחת, הרחבה בענייני התנתקות, התכנסות, הקפאות ודמוגרפיה. רה"מ ("מר אולמרט") מאשים את מראייניו שהם תלמידיו של נתניהו, ומתרכך כשהם מסבירים לו שלא בדיוק, וכרגיל מתקן את מה שנראה לכאורה כטעויות שלהם, נניח, שהוא לא הקפיא מכרזים לבנייה באריאל כפי שהם סוברים.

  מוסף הארץ
  טוב שדואל הפנה את תשומת לבי ל"בתפקיד אלוהים" (ורד לוי-ברזילי), והסיבה שדילגתי עליה היא בדיוק זו שהוא ציין; הפתיח עם הרב לאו פלוס התמונה שלו בראש העמוד הם דאונר דרמטי (ובדיעבד מתברר שכל הקישור אליו מיותר לגמרי), ולכן לא המשכתי הלאה. סיפור הסרט של שלמה אבידן מדהים ומטלטל לגמרי, ובעיקר מותיר את הקורא והצופה העתידי בלי תשובה נחרצת, ובזה יופיו. יש רק שתי בעיות, אחת קטנה: לא ברור מתי הסרט ישודר בערוץ 1, ז"א שצריך לתייק את הסיפור במוח ולהמתין ולעקוב. והשנייה, שלא הייתה עוברת שום ביקורת קולנוע מתחשבת, היא הספוילר הדרמטי שמובא באמצע הכתבה, כלומר תיאור של אירוע מכונן שמביא למהפך בסרט. זהו, שהצופים לא יהיו יותר מופתעים, וחבל.

  G
  "תראו אותי" (שלומית לן) היא כתבה שכל אדם עובד חייב לעצמו. הנושא: אי-קידום, תחושת פספוס והחמצה לאורך הקריירה. היא כוללת ניתוח של הסיבות לכך, עצות וכללים שצריך לאמץ כדי להתקדם (מיתוג עצמי/ כריזמה/ רישות/ אמונה/ אומץ) וסיפורים אישיים. זה החלק שפחות עניין אותי בכתבה המאוירת להפליא על ידי בתיה קולטון. ועוד טענה נוספת יש לי על פסקת הסיום, המתארת סיטואציה לא מאוד ברורה, ולא סוגרת בפאנץ' ליין את הנושא.

  15 איש התבקשו לקחת עשרה מיליון שקל ולעשות בסכום כטוב בעיניהם, לפחות על הנייר. כל השאיפות דגדגו את הבנאליה, למעט זו המהפכנית של גב' ספקטור טובהל'ה, שרוצה שימרחו עליה קרמים ב-30 אלף דולר) שרוצה להפוך את בית אריאלה לבדא-בינג של טוני סופרנו. בערך. לכי על זה.
  רק שלא-בטיב-טעם אחד: בית אריאלה, שנגד שמו "המזעזע" היא יוצאת נקרא על שם ילדה אחת, אריאלה גיטר, שנפטרה בגיל 14, ומשפחתה תרמה סכומים ניכרים למקום. גם אם ההערה מבודחת ברור לי שהמשפחה תיפגע.
  אה, ויגאל לביב היקר דואג לך ומשגר במיוחד עבורך תשובה לשאלה ששאלת, מהי מגבעת פנמה.

  אם רק היו תחומי העניין שלי רחבים טיפה יותר, הייתי קוראת את הכתבה של דפנה ברעם על מעללי פיני זהבי בלונדון ולא רק מרפרפת עליה. ולא, הוא לא מתראיין. אחח, איפה הימים שבן דמותו, אביו הרוחני של צפוןגולי היה מטקבק פה במרץ.

  המוסף לחג, ידיעות
  לקרוא: את הראיונות עם חן ארד ועם אמנון ליפקין-שחק (היחף, הנה חצי טרנד, ע"ע שליח').

  חדשות, הארץ
  באי נוחות קשה קראתי את "באופקים ניזונים משמועות על חלוקת מזון" (והכותרת המתוחכמת כבר הוזכרה כאן). בין אם בגלל סגנון הכתיבה שמזכיר יותר חיבור בחטיבה (פלאס שתי שגיאות - שלומים במקום תשלומים, או המילה "יבשים" מבלי להבין למה הכוונה) ובין אם תהייה קונקרטית: אם בחבילה שקיבלו יש ירקות למה אי אפשר לבשל אותם עם האורז, למשל? וגם, "אחיו של בעלה גזלו את רכושו"? וגם, ההוצאה לפועל עובדת בערב החג? מוזר.

  הידעתם שהארץ זה פעמיים נחמן? מישהו מבין מה זה "לא לעשן בשירותים כדי שחס וחלילה לא יהיה חילול השם"?

  ידיעות
  "קהילת הבלוגרים העלתה שלשום לרשת אתר שקורא לשחרורו של הלמו" (בוקי נאה ודודי נסים) - מה? איפה יושבת קהילת הבלוגרים? מי חבר בה? איפה האתר?

  100 העשירים (מעריב)
  נו, קצת יותר מאמץ עם הצילום הנורא של שרי אריסון, שנמצאת במקום הראשון. מה עשיתם לתמונת היח"צ שלה?
  מאחר שעבורי זה לא מוסף לקריאה אלא דפדוף של מי באיזה מקום, סיכום דפדוף:
  חסרות 5 תמונות: שאול אלוביץ, ישעיהו לנדאו, אבנר שנור, בעז דותן, נועם גוטסמן
  מריוס נכט
  - חסר לוגו עם שמו.
  שער: שתי כוסות שמפניה. באותה מידה יכול היה זה להיות שערו של מוסף יבואני האלכוהול בישראל. איפה הזוהר?

  מקור ראשון
  מעריצי שי גבסו, ואני משוכנעת שהם גודשים את הבלוג, יוכלו לקרוא את הראיון מחר, כשיעלה לאתר. במוסף עצמו יש פורטרט תאווה לעיניים שלו שצילם גיא הכט.

  מארקרוויק
  עופרה שטראוס, מס' 19 בעשירי מעריב, כלומר כל המשפחה, ומס' 42 ברשימת הנשים החזקות של פורבס, בראיון הכי לא אישי (איילה צורף) ממנו עולה שגם היא מדפדפת במגזינים, ש"גם לפרה יש לי רגשות חמים" (לשוקולד, אם זה לא ברור), שרני רהב הוא מקצוען ושאת שרי אריסון היא מעריכה. נו, אם כבר ראיון נדיר, אז שתדבר, כלומר עוד, ואני לא בטוחה שדעתה על ועדת החקירה היא הדבר הכי מעניין שאפשר היה להפיק ממנה, וכך גם הכותרת, "אל תחזירו את הביטחון לראש סדר היום", שמתאימה יותר לראיון מדיני/בטחוני/צבאי.

  גברת מהאתחושבתלעצמך
  ולווט מעלה את אמנון אשל לדרגת תא"ל, שתי פסקאות אחרי שהיה אל"מ. 

  ג'קינוח
  מסקר ידיעות מינה צמח/דחף עולה ש-38% חושבים שצריך להחרים את ג'קו ו-38% חושבים שלא (האחוזים החסרים לא השיבו על השאלה). מדהים השוויון הזה, לא?
  ועוד
  58% לא מאמינים לקצב, 23% מאמינים
  62% חושבים שהוא צריך להתפטר ובערך חצי חושבים שלא
  57% חושבים שהגשת כתב האישום נגד רמון לא מוצדקת ו-26% שכן

  לפני פיזור
  קצת שנו"ט המשייטות במנהרת הזמן. אם מישהו במקרה צפה בחדשות אתמול, בטח ראה את הכתבה על דוכני השנו"ט המוזהבות, עם הציפורים, השופרים והפרחים, ואת הבלבתיות המתחרות אחת בשנייה, שנשארות שם רק כדי להזכיר את העולם הישן והבלתי מסומס שעוד מעט ייעלם לגנזכי המדינה וישקע לזיכרון הציבורי.

  vlvtunderground@gmail.com

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   velvet underground 2
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין