כותרות TheMarker >
  ';

  velvet underground - ארכיון הבלוג הישן

  זה הארכיון של הבלוג הישן

  הכל בגלל אמא

  0 תגובות   יום רביעי, 1/11/06, 06:29

  "קצב חש ברע ונבדק בהדסה" - כותרת ראשית במעריב (שמועות על התאבדות?).
  ואחרי חיפושים בידיעות נמצאה האבדה: 
  "הנשיא חש בטוב לאחר בדיקת הלב" (ע' 6).
  ובהארץ? ריבוע קטן המספר את הסיפור בתשע מילים בכותרת, וידיעה נידחת בע' 12.

  ואילו מצעד הגאווה, שמככב בכותרות הארץ וידיעות, נדחק במעריב לע' 9. לא הגיוני בעליל לקדם חרושת שמועות קדחתנית וביקור בחדר מיון לכותרת ראשית, ואילו את האירוע שלמרבה הצער אולי עוד יגרום לשפיכות דמים, לדחוק לאחוריים.
  מה באמת יהיה? 
  גדעון לוי מתאר את ערוץ 2 נערך למצעד הגאווה עם ה"תרחישי קיצון" של המשטרה, ונוזף בערוץ. "ירושלים הפכה בשנים האחרונות למקום חשוך, שהחלק הכי מעודד בו הוא הכביש לתל אביב", הוא כותב, ורק אזכיר שהאמירה הזאת קיימת מאז שלמדתי להגיד "ירושלים", וזה היה לפני די הרבה שנים.
  לידות ביצים וסכיני גילוח מהגגות? להציף את פתחי הביוב?
  ידיעות מסביר שהמשטרה עוד לא נתנה רישיון למצעד והוא יינתן רק כש"תמונת המצב המודיעינית" (בנוגע לפעילות המתוכננת של החרדים) תתברר. בינתיים מדובר על הבערת פחי אשפה וצמיגים. זה נשמע פחות נורא ממטח סכיני גילוח, פעולה שקצת התקשיתי להבין איך תתבצע טכנית, אבל הנה הסבר: יושלכו פירות עם סכיני גילוח בתוכם. זה מה שלומדים בישיבות (ועכשיו אואשם בשנאת חינם)?
  אז מה לעשות? ליישם את האמרה בעניין הכביש, אל תהיה צודק, תהיה חכם. ולא בגלל שאני נגד חופש הביטוי והפולחן בכל מקום שהוא ולכולם, אלא בגלל התלהטות הרוחות, ובגלל שהשנאה עיוורה פה את עיני כל. המשטרה לא צריכה להוכיח כמה היא מסוגלת לתפקד ולדכא מהומות - צריך לעשות הכל כדי לא להגיע למצב הזה. פשרה, נסיגה, זו האופציה המתאימה כרגע. ומצאתי לי תומך: עברי לידר ("24").
  ועוד דעות?
  יעל גבירץ בידיעות גורסת שהמשטרה צריכה לעשות שריר, קובי אריאלי במעריב נשבע שהזעם הוא לא בגלל שמדובר בהומואים, אלא בגלל הפריצות המינית, ושגם אם סטרייטים היו מתכוונים לקיים מצעד דומה, הם היו זוכים להתייחסות דומה.

  בעניין אוהל הדיאלוג השנתי של עמותת גשר בכיכר רבין, אולי הוא יהיה פתוח גם מחר, כפי שנכתב (מעריב, 9), אבל כבר היום סאן המתחם.

  מי אמר ומתי "המלחמה חשפה ליקויים במנהיגות"?
  הייתם אומרים איזו כותרת מיושנת, שמענו אותה מאמצע המלחמה ועד היום, ואין מישהו שהצמידו לו מיקרופון לפה ולא אמר אותה? נכון, אבל זה לא הפריע לאהוד ברק לחזור עליה בסופשבוע האחרון בהרצאה שנשא באונ' USF (ידיעות, 6).

  רן רזניק כותב על החוברת "קשה אך יציב": התקשורת, הרופאים ומחלות מנהיגים. מתברר מדבריו שהוא או כל נציג אחר מהארץ לא הוזמנו לכנסים שנערכו בעניין התמוטטותו של שרון, אף שהוא עצמו והסיקור של הארץ את הנושא היווה חלק גדול מהכנס. בסוף הוזמן עורך הארץ, דיוויד לנדאו, להסביר את שיקולי העריכה של העיתון.
  ועדיין, רזניק מעיד שהוא מבקר את החוברת "ביקורת חד-צדדית, אישית ומאוד לא מאוזנת".
  עיקרי דבריו: על אף שאנשי הרפואה טוענים לשקיפות, קשר השתיקה שריר לגמרי.
  שווה לקרוא ולזכור תוך כדי את ההצהרה של רזניק עצמו.
  חבל רק שמתוך הדברים לא ברור אם עיתונאים משאר העיתונים כן הוזמנו לכנסים האלו, או שהם היו סגורים לתקשורת?
  כי אם האופציה השנייה היא הנכונה, הרי שרזניק לא יכול להתלונן, כלומר הוא יכול, אבל צריך יהיה להסתכל על האירוע בצורה אחרת. 

  נכנעתי/ טעיתי - בדיקה שערכו כלכלני חברת HPS (ידיעות "כלכלה") העלתה שנקודות הזיכוי ממס למטפלות ולמעונות יינתנו רק לנשים המשתכרות מ-8,500 שקל ומעלה. המציאות המרה היא ש-66 אחוז מהנשים העובדות נמצאות מתחת לסף המס, 5,500 שקל. כלומר, רוב הנשים העובדות לא ייהנו מההטבה.

  לידיעת הקורא שלדון אדלסון (לא שהוא צריך אותי ובכ"ז) המצב יהיה רע יותר ויותר, עיתונות הדפוס גולשת לתהום, ואין שום הוכחה שהמצב יכול להשתפר.
  היוצאים מן הכלל: הצהובונים, אלא שאפילו צהובון במלוא מובן המילה אין בישראל.
  אגב, שלדון, ראית את דמותך מקשטת מודעת עמוד בגלובס בעקבות רכישתך העתידית, עם הכותרת "רק שלדון אדלסון ידע לפנינו"?
  בסדר, אז שלמה אליהו לא קונה את החלק של פישמן, לא צריך להכביר על כך מאות מילים. 100 מילה מספיקות. הבנו. 
  וגם, יועצו של אדלסון לא הכחיש מו"מ, אלא רק סרב לענות. 

  נפתלי תמיר מכחיש שאמר "עורנו לא צהוב ועינינו אינן מלוכסנות", ובכ"ז, כהונתו כשגריר באוסטרליה תקוצר (מעריב). האמת היא ש-100 אחוז מהמרואיינים היו משנים לפחות 50 אחוז מהדברים שאמרו. במקרים קיצוניים הם נוטים להכחישם.

  אם מישהו יצליח להסביר לי מה חדש במחקר של הדוקטורנטית לימור ברבי-ביטון מאונ' בר-אילן (ידיעות 13), ובמה הוא שונה מדברים שאמר פרויד בתחילת המאה שעברה? אומרת ברבי שבעת בחירת בת זוג תהווה אמו של הגבר מודל עבורו. לא, ברצינות? "בעיות בקשר הזוגי… עשויות להעיד על כך שאמו של הגבר לא הייתה זמינה אליו כשהיה קטן". לא ידעתם, נכון?
  ונחתום ב"… הגבר גורר איתו את הקונפליקט ומחפש כל הזמן את אמא שלו". זה ממש מהפכני, מהרהר פרויד המנוח כרות הלסת, איך לא חשבתי על זה, פאק.

  אז מה באמת הסיבה לירידה במספר הסטודנטים הערבים המתקבלים ללימודי רפואה? גילם הצעיר? חוסר הבשלות? המבדקים "תלויי התרבות"?

  הלם תרבות
  שניצר
  כותב ("המגזין") על הרטרוספקטיבה לפליני בסינמטק: "בעשור האחרון הצטרפו לעשייה הפילמאית בארץ עשרות רבות של יוצרים, וגם מבקרי סרטים, שלא נחשפו למלוא עומקו של העולם העשיר של פליני, והנה ההזדמנות הנאותה להשיב עטרה ליושנה. ומה שטוב למקצוענים, בוודאי שראוי גם לקהל הרחב".
  לא מכירה מבקרי סרטים ויוצרים שלא נחשפו לפליני, אבל מאידך, לא מכירה את כולם.
  והקהל הרחב? הוא ב-טוח נחשף. רובו ככולו. ואותם אחד שניים שלא - קבלו את עצת המבקר.
  * והכותרת, "שמונה וחצי של שכרון חושים"? לא עוברת. כלומר התחכמות שכשלה.

  מרשה קרוס זרקה לפח תמונות עירום שלה, הן נאספו על ידי חברת פינוי האשפה ששכרה ובקרוב יוצאו למכירה. היא דורשת את התמונות, אבל עורך הדין של חברת הניקיון אומר שמה פתאום, היא זרקה אותן. 1. האם תקנה אותן קרוס לבסוף במחיר מופקע? 2. מתי יתגלגלו לרשת? 3. כמה מהן יתבררו כמזויפות?

  לחם עבודה
  * אפי טריגר, עורך ומגיש ב-10 מונה לעורך הראשי של היפ. כלומר, הכיוון הוא עיתונות —- טלוויזיה ——אינטרנט?
  * כיסאות מוזיקליים בערוץ 1: אורי לוי - מנהל התוכניות. ניצן חן - מנהל החדשות. מנהל הטיוי במקום מוטי עדן - בינתיים שקלאר (רז שכניק).
  * דני ברנר, שפוטר ממעריב, יהיה כתב ישראלי בצפון.
  * עוד דרמות בנרג'. בסוף רק עידוק יישאר.
  * בעז גאון חוזר.

  לפני פיזור
  * דודי ויסמן, מבעלי השליטה בדור אלון ובריבוע הכחול קנה את Am:pm. ואיך זה ישפיע עלי?
  * ליוני סמאש המעשן, שהתעמת עם ח"כ גלעד ארדן הרוצה להגלות אתכם לגולאג ("המגזין") - אני עם הח"כ. בגלל אנשים כמוך, יוני, אני לא מסוגלת לשבת במקומות ציבוריים שלא באוויר הפתוח, וגם אז אני מנפנפת לכל עבר. כן אביגיל, אני מתכוונת גם אליך, וספרי איך עמדת בשבדיה מחוץ לפאב עם הבירה שלך.

  vlvtunderground@gmail.com

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   velvet underground 2
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין