כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  velvet underground - ארכיון הבלוג הישן

  זה הארכיון של הבלוג הישן

  אצבעות שחורות 3.11.6 המשך

  0 תגובות   יום שבת, 4/11/06, 02:36

  עדכון: מי הזיז את השנאי שלי?
  ומה יגידו החרדים? נקווה שלא יוציאו הגה. הכי עדיף.

  העיר
  זונות הקרטון שהוצבו בשדרות רוטשילד ביום שני האחרון כבר נתלשו ממקומן (נטע אחיטוב), אבל המיזם שמאחוריהן קיים, ומי שאחראים לו הם דניאל מגרלישוילי ונתנאל אוחיון בעלי סטודיו ליצור קונספטים, שראו איך שכר הדירה בסביבתם מאמיר, למשל באזור גן החשמל, אחרי שהעיריה סילקה משם את העוסקים בזנות.
  זה האתר שלהם, ובו ההסברים לפרויקט ולמאבק הציבורי. כל זה מתקשר לפריקונומיקס, כלכלת הפריקים של סטיון לויט.
  ואם דרך המאבק הזאת של וי.סי לא תצליח, אז אין אלוהים.
  אגב, שני אלו אחראים - כך הם מגלים היום - לפרויקט המצת שנעלם ושזכה לתהודה תקשורתית די גדולה (יחסית למצת ב-4 שקל). האתר עצמו כבר לא קיים, או לפחות מסרב לעלות.

  מנחם בן משבח ב"פרומו" את הרשימה של בני מר משבוע שעבר, על גן רמת גני  שגם ביאליק ישב בו. בסוף הקטע מספר בן על ילדים שבונים בית על העץ בזה הגן, אבל מתמרמר על שהם צורחים אחד על השני "יא אומו, יא מזדיין".
  אולי אחת הסיבות לכך שאלו הם פני הדור היא שכותבים מסוימים עדיין מדברים על הגועל שמעורר בהם משכב זכר?

  "מוסף שבת"
  דנקנר יוצא נגד "הטרור המקארתיסטי שעושים המבקר והעיתונאים הצמודים אל עטיניו" ומביא שלל דוגמאות ופרשיות כראיות. אני תוהה אם העיתון שהוא עומד בראשו חף לחלוטין מאותה מחלה, ואם שלל תחקירי השחיתות שבו שונים מאלו של עיתונים אחרים.
  בין היתר הוא מביא כדוגמא את כשלונו של ארי שביט בניבוי מועד פרישתו של אולמרט, וחוזר על חלק לא מבוטל מהראיון של טל"ש עם עליזה אולמרט ומועך את תחקיריו של יואב יצחק תוך שהוא מרמז ליחסיו האדוקים מאוד עם מבקר המדינה.
  ותוך שאני קוראת אני לא מצליחה לשכוח את שיחת הטלפון של חלוץ שזכתה לכותרות תפוחות במעריב, ואת המרדף הנואש אחרי עוד מתלוננות בפרשת רמון והנשיקה. כך ש… במחילה.

  ובו בזמן כותב נחום ברנע בעין השביעית (בגיליון 65, החדש, שעוד לא עלה לרשת) על תחלואי הצהוב בעיתונות, ובז לדברים דומים.
  בחלק השני של המאמר שלו הוא דן בעליבות העריכה ולא שוכח להזכיר שאין בעיתונים עורכים (הוא מזכיר את מקרה ביבי וידיעות, את רזי ברקאי והמהרישי ואת דן מרגלית ומעריב ואפילו את הספר של רביב דרוקר, אבל זה כבר ממש לא קשור לעיתונות).
  אני מסכימה מאוד עם דבריו ש"עיתונאים, גם המכובדים שביניהם, זקוקים לעין וליד של עורך", אבל חוששת שהוא טועה בכתבו "מכיוון שכסף אין בעריכה וגם תהילה אין בה, העורכים מתחלפים מהר יותר מהחיילים המשוחררים בתחנות הדלק".
  נכון, יש גם כאלו, אבל יש רבים, רבים מאוד אפילו שעריכה היא המקצוע המרכזי שלהם, גם אם אינם "עורכים ראשיים" כהגדרת ברנע, שיושבים שנים מול המסך ומכלים את ימיהם בעריכה, אחד הקצועות הבאמת יותר כפויי טובה שיש.

  קובי אריאלי כותב ב"מוסף שבת" נגד קיום המצעד בירושלים. דבריו יפים ונקיים, אם כי חלקם חוזרים מילה במילה כמעט על מה שכתב באמצע השבוע. אני, כזכור, בעד פשרה ומזעור האופציה לאלימות (למגינת לבם של נציגי הבית הפתוח פה ושל נועה סתת, המנכ"לית שהתראיינה בחן למוסף המקביל בידיעות), אבל מה שחסר במאמרו של אריאלי הוא הסבר להקצנה, ותזכורת לכך שהמצעד נערך כבר ארבע פעמים בירושלים. הוא מזכיר בשתי מילים את "הקצנת הקונפליקט", אבל לא ברור על מה ולמה. חבל.

  "זמן תל אביב"
  מביא ראיון ראשון עם מפקד בח"א נבטים שפרש, ארז רון (רוני האס) - בהחלט הישג, אבל הראיון דל, וחלק גדול ממנו חוזר על הסיפור המוכר. מה שכן, רון אומר בו, לראשונה במפורש, שלחצו עליו לעזוב את התפקיד.

  מקור ראשון
  גם אביב לביא ב"דיוקן" כותב על התקלה עליה כתבתי בשבוע שעבר בעניין הראיונות עם הרבינים. 
  גם הוא (כמו ג'וני פה אתמול) חושב שידיעות הודו בשגיאה שמעולם לא ביצעו.
  אלא שלביא כתב (כך אני משערת ע"פ זמני סגירה) לפני שראה את התיקון המפורש שהתפרסם במדור המכתבים האחרון ב"7", ואני חוזרת ואומרת שאין קשר בין שני המקרים (גנדי והבריטים) ושבכל מקרה הכתב והעורך צריכים היו לעמת אותו או לאמת איתו את/עם הדברים.

  בהמשך, ואפרופו כנס צלמי הפפראצי, אמיר שוורץ יוצא לדבר איתם ומי שמככב בה הוא צלם "רייטינג" ברק פכטר, שמספר בגאווה על הצילום הכי טוב שלו, של ריקי גל בים (בקיץ שעבר). גל התארחה ב"תיקתק שורת" ודיברה על הצילום ההוא, לאו דווקא בתעוב עמוק (יותר מפריעים לה כיתובי התמונות). גם יגאל גלאי התארח אפרופו פרויקט תכולת פחי הזבל והסלבריטאים שעשה בפנאי פלוס בראשית ימי העיתון. גלאי די מצטער על כך היום, וגם לי יש וידוי.
  את ההחלטה לפרסם את הצילום ההוא של גל בבגד ים קיבלתי אני (יובל נתן היה אז בחופשה). ברגע שהחלטתי לא היה לי בדל ספק, בנימוק המקובל של היא הייתה בים, שטח ציבורי, ובלה בלה. יום למחרת, אחרי שהעיתון ירד לדפוס ולפני שהגיעו הגליונות הראשונים התחלתי להתייסר, ולא הבנתי מה עבר עלי בעת קבלת ההחלטה. הבנתי שקצת הלכתי לאיבוד ביער הפפראצי וששכחתי את אמות המידה שלי. עד היום אני רואה בכך נקודת שפל מוסרית שלי. כשיובל חזר מהחופשה הוא אמר בפירוש: לא הייתי מפרסם את התמונה. אז כן, אני מתביישת ומתנצלת.  

  הלוחצים ממשיכים להכות גלים עם פרויקט חוק ההסדרים שלהם, והנה, אפילו ח"כ אורית נוקד טקבקה אצלם. מתי כבר קירשנדון יזמינו אותם?

  האם ב"סופשבוע" לא ראו את הראיון עם רוני אורן שהתפרסם בשבוע שעבר ב"מקור ראשון"?

  טיים אאוט חידש את עיצובו, ובינתיים נעלם מדור המכתבים (למה?), ונוספו בלוגואי המדורים פסים אלכסוניים מיותרים לגמרי, שטיבם לא ברור. ותרו, ותרו.
  וחנוך מרמרי גם הוא לא מבין את פרויקט הפצצה של "מוסף הארץ".

  האם אנשי תפוז יכולים להסביר למה שונה התקנון, באופן הפוגע בזכויות הכותבים?

  לפני פיזור

  שאלה פתוחה לעורכים (מכל הסוגים):
  כמה פעמים בשבוע אתם מדברים עם הכתבים שלכם?
  האם דו שיח בין כתב (לא משנה באיזה דרג) לעורך הישיר ו/או העקיף שלו הוא מאסט או לא?
   

  מה קרה לפונט היום? איך גדל זה?
  לא יודעת. לוורדפרס חיים משלו שכלל אינם תלויים בי.

  זלזל, זרמון, מוזס, עיתונאי וכו', אני מחכה לך מחר אחר הצהריים.
  אל תשכח להטיל פה את מימיך ממרום לשכתך המפוארת. התרגלתי.

  אביגיל פרשה! למה? לא בגלל, שלוש נקודות, נכון?

  חיים ש. Twister בגעגועים.

  ככה זהVה (הלוגו החדש של זהבה בן)? מה זה, תחרות?

  19:30 בכיכר.
  עדכון: Ynet מקדים את זמנו: ב-19:55 התפרסמה לראשונה הידיעה על הנאום החריף שנשא דויד גרוסמן. מה לעשות שהוא עלה לבמה רק ב-20:44 לערך.

  vlvtunderground@gmail.com

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   velvet underground 2
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין