כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  velvet underground - ארכיון הבלוג הישן

  זה הארכיון של הבלוג הישן

  אצבעות שחורות 24.11.6, חלק א‘

  0 תגובות   יום שבת, 25/11/06, 12:19

  אין גן ציבורי בשדרות דוד המלך. זוהי שדרה, ציר תנועה די מרכזי, באמצע שתול ריבוע נדנדה וארגז חול בגודל 2 מטר על שלושה. להחליף מכנסיים בשדרה זה אומר להחליף מכנסיים באמצע הרחוב.
  אופס, נכון, יש לו צלע אחת עם דוד המלך.

  "רק אזרחים יובילו ללכידתו"? בסדר, אין בעיה, והשוטרים מה יעשו למעני? כלומר, מתחייבים בזה לעבוד במקומי בסופשבוע וכל השבוע הקרוב, אם אקדיש את זמני לחיפושים אחר סלע?

  כמה נכדים היו למתאבדת? 30? 26 (ידיעות)? יותר מ-40? שטויות, מה זה משנה.

  VTV
  ראיתם את מיקי רוזנטל בתיקתק שורת מספר שהפסיק את התוכנית שלו עם רונאל פישר אחרי שהבין שהוא מייצג את גאידמק?

  מעריב
  הפנייה בשער:
  מהגלדיאטור נשאר רק מאמי. ראיון עם קורט ראסל (פרומו). אין אפילו קורט של קורט בראסל שתמונתו מתנוססת - מדובר בראסל קרואו כמובן, גיבור "שנה מופלאה" שעלה בסו"ש בבתי הקולנוע.

  קשה לגלות טולרנטיות למקרא ידיעה כמו זו (מעריב 10), על הרב שמואל יצחקי, חבר מועצת העיר בירושלים, שקיבל בדואר סט ספרים על הנצרות (יש הטוענים שמדובר במסיונריות), הבעיר מדורה קטנה בלב כיכר העירייה ושרף את הספרים. כן, שרף אותם.

  ובאותו עמוד - ידעתי שענייני שבט המנשה לא יעברו בשלום - והנה הרב עמאר, הרב הראשי הספרדי לישראל אומר שאין שום הוכחה שהם יהודים. איך, איך הכל צפוי וידוע מראש פה.

  ולכך יש להוסיף את הסיפור על זוג יוצאי אתיופיה שהרבנות סירבה לחתום על תעודת רווקות לאישה (עד התערבות מגבוה). כמה, כמה אפשר?

  וזה לא שחבר שלהם, האפיפיור בנדיקטוס ה-16 יותר טוב (מעריב, ידיעות, הארץ) "הורה לעוזריו: חיקרו את השימוש בקונדום": בדיוק, מחקר חדש ומהפכני, זה מה שדרוש פה.
  וכל זה כדי שישקול לאשר שימוש בקונדומים כדי למנוע איידס, אבל…… לא בין גבר לאישה שאינם נשואים ולא בין שני גברים. אחחח, היגיון צרוף.
  אז למה בכ"ז? אם אחד מבני הזוג הנשואים נשא או חולה. באמת תודה.

  ידיעות
  אם בע' 3 יש ברכה לא קטנה ליעל ומשה ורדי על הולדת הנכדים התאומים, למה אין ברכה למשפחת ספקטור על הולדת התינוקת?

  7 ימים
  אביב לביא
  כותב בדיוקן על מסעו של סרנה באמריקה, מסע הממומן על ידי שברולט, ככתוב בלוגו, ובסוף הכתבה מופיע המשפט שלמרות זאת לחברה אין מעורבות בתוכן הכתבות. תוהה לביא למה ידיעות לא יכול לממן בעצמו מסע שכזה. הסיבה היא כמובן, שאם אפשר לחסוך (ע' למטה, בוסים קמצנים), אז למה לא?

  האם בע' 40, בראיון עם מלי שלו שתבעה את סהר שפע מארומה, מי שמופיע בצילום של טל שחר, נושא השלט "הקפה הפוך הגזעונות ישירה" הוא גואל פינטו מהארץ?

  האם גם בגיליון שלכם אי אפשר לקרוא את המשנה של זובין מהטה בגלל תזוזת הפלטות?

  אני רואה שרזי ריחם על אהרן אפלפלד ופשוט העמיד אותו בשדה בשקיעה.

  מוסף הארץ
  תיאור מחריד של תחרות היופי לילדות (דאה הדר). אם אני צריכה להוסיף לרשימת פסולי ההורות עוד קבוצה, הרי שתהיה זאת חבורת האמהות האמריקאיות הגוררות את ילדותיהן המצווחות לתחרויות האלו.
  די בהתחלה מופיע המשפט "גם הסרט 'ליטל מיס סנשיין' עסק בנושא בביקורתיות".
  אם זאת ההתייחסות היחידה לסרט היא מיותרת. הסרט, הנקרא בישראל "מיס סאנשיין הקטנה", הוא אחד הסרטים הטובים של השנה היוצאת. תחרות היופי בו היא אמנם הטריגר להתקדמות העלילה, אבל שולית יחסית. אם כבר, ראוי היה להוסיף עליו בוקסה קטנה, ולא לפטור אותו בהינף משפט סתום.

  אי אפשר היה להפסיק לקרוא את "הכל או כלום" על טליה סידי (אביבה לורי) שהתאבדה. מה בדיוק היה לה? לא ברור. מנהל גהה אומר "המחלה של טליה סידי היא תת-סוג שכיח וקל יותר יחסית של מחלה כרונית קשה, הכי קשה בפסיכיאטריה".
  כן, ומהי המחלה?
  אמא שלה, לעומת זאת אומרת: "הרופאים לא הצליחו להגדיר את המחלה שלה בדיוק, היו להם חילוקי דעות"?
  אבל בסופשבוע (שרי מקובר-בליקוב) הוריה מאשרים ש"היתה חולה בפרנויה קשה וסבלה מתחושת רדיפה".
  איתן הלל סירב להתראיין לכתבה הזו, כי קשה לו לדבר עליה, כתוב במעריב, אבל הוא התראיין בלי היסוס כמובן לכתבה של הארץ. אם לנסות להבין את הדינמיקה, נראה שמי שהתראיינו לארץ (הרוב) סירבו להתראיין למעריב או שלחלק מהאנשים כלל לא הגיעו פה.
  בכתבה בהארץ, דומה שניסו לגונן עליה בתמורה לשיתוף הפעולה של הקרובים. כך למשל כתוב בסופה שהיא "נמצאה בתחנה המרכזית", לא כתוב "קפצה" - את זה אפשר לקרוא במעריב.
  הקטע המטריד והלא פתור - כשיואב בן דב אומר ש"כמה שהוא זוכר" לא היה לו משהו איתה.
  ועוד משהו: למה הצילום הוא של בן דב הצייר ולא של בן דב הפילוסוף?

  את מי שולחים לאכול עשבים, נו באמת (ברור שאני היא זו שצריכה להתנסות בליחוך). 
  "השבוע החל הארץ בפרסום סדרת כתבות בנושא תעשיית המזון" - זה הסבר לביקור ב"מצפה אלומות"?
  ועוד שאלה: למה הכוונה באמירה שתעשיית המזון "הופכת חסכונית יותר ובריאה פחות"? מישהו מוכן להסביר?

  וכפי שכבר שאלה מישי, לאן נעלם אפעס?

  מאמרים
  לילי גלילי
  מנסה גם היא לנתח את גאידמק (אגב, מהפך, הארץ נאות לקבל את האיות של גאידמק את שמו), וגם היא מסבירה, כמו שכבר כתבתי, למה גאימדק הוא לא אוליגרך.
  ח"ח לאיור המעולה של עמוס בידרמן, שלוכד את כל תווי הפנים של גאידמק בדיוק מרשים, מפענח אותם ומוסיף להם עוד רובד פרשני.

  צילום השבוע (אי-פי) תושבי שדרות מחכים לאוטובוסים. שימו לב לכל האדומים בצילום, הבגדים והתיקים, מעין תזכורת לאזעקה "צבע אדום" שמתייחסת לקסאמים קרבים, וגם לבגד האדום אותו נהג ללבוש גאידמק כשהיה מנהל קרקס בבלגיה והיה מתהלך ברחוב, משדל אנשים להגיע לקרקס שלו (ע' לעיל, אצל גלילי). גם הכותרת לכתבתה של מירון רפופורט, "הוא לא ליכוד, הוא לא עבודה, הוא סנטה קלאוס", כשהסנטה קלאוס באדום, מתכתבת עם הצילום, זאת אומרת חיבור מאוגד היטב של כפולה שלמה, תוכן, צילום, כותרת, טיפוגרפיה.
  הצילום עצמו נראה מוזר, כלומר קשה לדמיין מה עושים האנשים האלו עם המזוודות באמצע הרחוב. זה לא תור לשוב דבר נראה לעין, ניכר שהם מחכים למשהו, אבל הם לא נראים מוטרדים, או מתכוננים לבריחה, מצד שני, ההתקהלות ותיקי הנסיעה מעידים שמשהו הולך לקרות. מעניין מה היו חושבים על הצילום מי שלא היו יודעים את ההקשר שלו, לאן, לדעתם, היו מועדות פני הקהל הזה.

  סליחה, איפה "משחק מילים"?Annoyed

  אורלי וילנאי-פדרבוש מספרת איך היא משפיעה על המציאות.

  G
  כדי להרגיש אתם לא לבד קראו את דוד שליט על בוסים קמצנים. יש בכך לפחות חצי נחמה.
  וזה הסקר של גלובס.
  האם לא שמתי לב או שזה באמת חידוש, שגלובס מעלה כתבות מתוך G לאתר?

  בלוגלנד
  הלוחץ יואב ריבק התפנה לרגע מחוק ההסדרים כדי להראות איך מעריב התגייס השבוע להדחת עמיר פרץ (זה לא שמעריב הוא היחיד שיוצא נגד פרץ השבוע, אגב, גם למתי גולן יש מה לומר, ולאודיש - על פרץ הבורח בעת האזעקה. אבל אם לא היה מקיים את ההוראות מה היו אומרים עליו, שהוא מהווה דוגמא שלילית, לא?) וגם חיים זיסוביץ' תיאר את מלחמת ידיעות/מעריב על אולמרט/פרץ כך שאין להסיק מכך מאום על מצב הדברים כפי שהוא.
  ואם כבר הזכרתי את חוק ההסדרים, צרפו את הראיון הזה עם רוחמה אברהם לחומרי הקריאה שלכם.

  לפני פיזור
  מה עם איש הריקשות שמסתובב ברחבי העיר ולא מצליח לקבל אישור להפעיל את התלת אופן המתוק הזה (אולפן שישי)? אף אחד לא יכול לעזור לו?

  למודאגים: לא נראה קצה אפו של בני בני ילד רע בשכונה, לעומת זאת נצפו כמה שוטרים נחים על הספסלים בשד' רוטשילד, והמסוק ממשיך לחוג מעלינו משעות הצהריים המוקדמות. די טיפשי, הייתי אומרת.

  vlvtunderground@gmail.com

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   velvet underground 2
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין