כותרות TheMarker >
  ';

  velvet underground - ארכיון הבלוג הישן

  זה הארכיון של הבלוג הישן

  שבעה חטאים לפחות

  0 תגובות   יום רביעי, 24/1/07, 03:27

  כמה מטריד שלשתי המתלוננות המרכזיות בפרשת קצב קוראים א'. מצד שני, סטטיסטית זה מתבקש, מאחר שיש רוב מכריע למילים ולשמות באות א'. לא להתבלבל: הוא יואשם באונס א' הוותיקה יותר, לא א' שלנו (זו המפוקסלת עם הקוקו מרובה הגוונים), שבעניינה יואשם ב"בעילה אסורה בהסכמה תוך ניצול יחסי מרות".

  כל העיתונים גייסו אוגדות של פרשנים מכל התחומים לומר שוב את מה שנאמר כבר כמה חודשים ברציפות, אבל אין ברירה, הם חייבים לחזור על דבריהם, והקוראים חייבים לקרוא אותם. או שלא.

  גם הניו יורק טיימס מנסה להסביר לקוראיו מה קורה אצלנו בביצה, תוך ניסיון להיות מאוד פי.סי ולא להעליב אותנו יותר מדי.
  (תודה לדביבונת)

  אני קוראת באי נוחות את יואל מרקוס המסביר שהוא לא אמיל זולא, ושקצב הוא לא דרייפוס
  למה התכוון במשפט (אפרופו עו"ד ציון אמיר שאמר שבתיק יש חורים רבים) "החורים היו במה שהנשיא ראה בכל דבר שזז בלשכתו, ותחושת העלבון היא של כולנו".
  אם התכוון למה שאני חושבת שהתכוון, הרי שזה אחד המשפטים הכי לא בטוב טעם שנכתבו בנושא, על גבול הוולגריות. ואם יש פה איזה רובד נסתר שאני לא מבינה, אשמח לקבל הסבר.

  המגזין של מעריב בכתבת פרופיל על כנרת בראשי כבר קראנו כמה פרופילים לפני כמה חודשים, אבל שטויות, לא חשוב.
  המשנה נפתח במילים "היא לא מבריקה, רחוקה מלהיראות כמו נציגת האקדמיה, וגם לא נשמעת כמו אחת כזו". היו סמוכים ובטוחים שאם היתה מתראיינת, לא זה היה הפתיח לכותרת המשנה. וגם, איזה סיבה יש לעלוב באדם על המראה שלו? 

  פה אפשר לראות את חדשות 2 ביידיש. מפעילי האתר טוענים, כך במעריב אחורי ובנרג', שהם מתקשים למצוא קריינים. ככל שאני יודעת, יש המוני קורסים (טוב, לא המוני, אבל כמה) ולא מעט אנשים צעירים שלומדים את השפה.
  ודי עם הקלישאות ועם לדחוף דודות פולניות לכל מקום, כולל לידיעות שעוסקות ביידיש.

  הכותרת של מתי גולן בפרויקט ערוץ 10 של גלובס היא "דומים ל'חדשות' ז"ל" והשורה התחתונה של המאמר היא "…סגירה. כנראה שלא". האין סתירה בין הרישא לסיפא?

  "בית קטן במושבה" היא הכותרת לחנות בגדים ברמה"ש, עיר ואם בישראל. 

  מתי גולן מנהל מלחמת חורמה נגד ג'יפ של הסוכנות שאברום בורג מחזיק, אף שסיים את תפקידו. היום הוא כותב שבורג "החזיר את הנהג לסוכנות…. (כי הכריחו אותו, אחרת) …היה מחזיק בנהג עד קץ הימים". גולן, מרוב תאוות צדק, מחפצן את הנהג בלי לשים לב בכלל. וגם - מנין לו שבורג היה "מחזיק" בנהג עד קץ הימים?
  בסוף הקטע גולן מתנצל על שכתב את פרק א' של היי הג'יפ בזמן שבורג ישב שבעה על מות אמו. הוא לא ידע, ועל כך הוא מתנצל. אבל עכשיו, משתמו ימי האבל הוא יכול לחזור להתריע על הג'יפ בלי רגש אשמה.

  יואב קרני כותב על הנשיא המתכווץ להדהים (לסרט המופתי, ומי שלא ראה חייב, קראו בעברית האיש המתכווץ המופלא) והזכיר שכך הוא כונה באקונומיסט של סוף שנה שעברה. גיגלתי כדי למצוא את הכתבה מהאקונומיסט וראו כמה המוני תוצאות קיבלתי לביטוי
  The incredible shrinking president

  ח"ח לכותרת "גאידמק עושה שכונה: רכש לבתו את הבית הצמוד אליו בקיסריה" (גלובס אחורי)

  אחד הדעתנים החביבים עלי בסביבה הוא ד"ר אביעד קליינברג. יותר מפעם אני מוצאת את עצמי מסכימה עם דבריו. ועכשיו הוא מתראיין על ספר חדש שלו שבעת החטאים: רשימה חלקית. תתמוגגו. 

  הידיעה הזו מווינט, על הרופאה שכתבה לכאורה "החולה מבלבל את המוח" כבר נעלמה. אבל הנה התגובות. והנה ההמשך - מדובר בבדיחת אינטרנט.

  מעריב התנצל בפני טמירה ירדני. במסגרת הסרוקה אפשר לקרוא את דבריה של ירדני, אבל לא כתוב שם  איפה התפרסמה הכתבה המוזכרת. רק בסוף, בשורה ההתנצלות של מעריב, אפשר להבין שבעיתון הספציפי הזה. מין הראוי היה להוסיף, גם אם ירדני שכחה. 

  לחם עבודה

  * עיתון המתמחה בתכני לייף סטייל מחפש אותך: עורכת מנוסה, חרוצה, שאפתנית, יצירתית ומשקיענית.
  קו"ח אליי, ואצנרר בדיסקרטיות. 

  * יש בעולם משכתב, עורך לשון, מתרגם ועורך בכלל, עם ניסיון בעבודה מערכתית לסוגיה בשבועונים, מגזינים ואתרי אינטרנט, שמחפש עבודה שתשים אוכל על השולחן מדי חודש בחודשו? נמכר.
  כנ"ל

  בהמשך לידיעה על האיחוד הצפוי בין מעריב לנרג':
  הפרויקט ייצא לדרך בהדרגה בחודשיים הקרובים. הכוונה היא בעיקר לאיחוד מבחינת  הכתבים (אותם כתבים יעבירות ידיעות לעיתון ולאתר), ופחות מבחינת המערכות. כלומר, לנרג' ימשיכו להיות עורכים עצמאיים שלא יהיו קשורים לדסק. נמרודי מינה בהסכמה עם המנכ"ל שאולי אלימלך את סגן עורך העיתון חיליק שריר ואת ארנון גל, ראש דסק בעיתון, לרכז את הפרויקט, ולרענן ולחדש את עמודי החדשות של נרג'.

  יפית פרץ, בוגרת מדרשת עלמה עוברת לאתר של קשת, אותו עורך יובל נתן (כן, זה האתר שנכנס לעשירייה ב-TIM). בכך גדל מניין פורשי רייטינג שחברו שוב לנתן לשתיים: קרן ליבסקי ועכשיו פרץ, שתערוך את ערוץ התיירות העתידי והעצום. 

  ערוץ היהדות של ווינט יעלה לאוויר בט"ו בשבט. יערוך אותו אלעד טנא מדסק החדשות של האתר ומלבדו יועסקו בו עוד ארבעה אנשים: עורך משנה, שני כתבי פרילאנס ומפיקה בחצי משרה. 

  אורית הראל עוזבת את מעריב ותדברר את מבקר המדינה. כלומר את משרדו.

  עובדי רשת שוקן נדרשו לצאת ביום שישי עם חולצות ועליהן לוגו העיתון החדש, ולהסתובב בין קיוסקים בעיר (בהתנדבות).

  טוקבק
  רוב הגולשים לא קוראים ולא כותבים טוקבקים. מעניין אם האחוזים - 60% סולדי טוקבקים - רלוונטי גם לפה.

  פיני זהבי - אני לא חושבת שהחיבוק ההוא של א. ברק את קצב הוא דבר שיש לשפוט אותו בגינו. אז חיבק. זה היה אקט אנושי.  

  בלוגלנד

  עידוק מוקיע את האתר של דהמארקר על הידיעה הראשית הנרקיסיסטית.

  תיק עגול נותן סימנים במאמני הכדורגל.  

  מה הכותרת בשער פירמה החדש? אזהרת רוח. מחווה לבלוג של אבי לן (שנקרא אזהרת רֶוח)?

  טוקבק
  קנדילנד: מישהו עדיין תמים לחשוב שהעניין הזה של הרומנים הצדדיים והתחושה הזו של ”הכל מותר לי במעמדי - גם לנסות עם הפקידה שלי בת העשרים פלוס“, הוא נחלתם הבלעדית של כבוד הנשיא ורמון? הרי מספיק שכמה פרחי עיתונאיות או דוגמנות או משחק או אפילו פוליטיקה לשעבר תפתחנה את הפה כדי להפיל לפחות חצי (כן, לפחות חצי!) מהמעמד המשפיע בארץ בכל התחומים!
  חשבתי שהתבגרנו בעשר השנים שחלפו מאז הייתי במצב הזה ועצוב לראות שעולם כמנהגו נוהג - הם עדיין מנסים לזיין כל בחורה בסביבה ואם זה לא מצליח הסיבה היא פאתטית - פשוט לא עומד להם בגילם המתקדם. לפחות הדור החדש של הנשים הצעירות ששואפות גבוה תדענה שה“לא“ הוא אפשרי, או אפילו כמה משוכני המשרדים הגבוהים יפנימו את המחיר.
  אבל בינינו - קשה לי להאמין.

  ואפרופו - אורית נבון כתבה בסגנון בשבוע שעבר על עיתונאי ותיק אליו הגיעה כדי לקבל עצה מקצועית כשהיתה בת 22, ואילו הוא ניסה ככל יכולתו לשדל אותה לקדם את היחסים ביניהם. 

  מח' הגהה
  מגיהי גלובס מתבקשים להחליט אם כותבים סלבריטיס או סלבריטיז (מתי גולן, ב'-ג', ע 3, שורה אחרי שורה).
  כותרת ביניים: "אל תקנו הכסל" (צ"ל הכל) - ע' 12. מאחר שמדובר בפרויקט 5 שנים לערוץ 10 שלא נכתב בבהלה, כנראה, אפשר היה להשתדל.

  "בתים עמידים" (צ"ל אמידים), פירמה 20. 

  ראית החשבון (צ"ל ראיית) - גלובס, כותרת 

  יט"ב: אידישאי (צ"ל יידישאי) 

  לפני פיזור
  מרחק נגיעה - בהחלט שווה נגיעה וצריבת היום והשעה בזיכרון בשבועות הקרובים.

  החטא ועונשו, הצגה חדשה שאהבתי.

  vlvtunderground@gmail.com 

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   velvet underground 2
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין