כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פינת הפנינה

  מצעד הלהיטים של קהילת אקטואליה

  שנה לטבח בעזה(עדכון ראשון)

  26 תגובות   יום שלישי, 29/12/09, 14:14

  את הפוסט הזה פירסמתי אתמול ובכוונתי לעדכנו מדי פעם בפעם באופן שייתן תמונה מקיפה יותר על האירועים והרקע להם. 

   

   42 שנות דיקטטורה צבאית בשטחים הכבושים.

  שנה עברה מאז החל הטבח בעזה.

   

   

  13 הרוגים בצד הישראלי (חלקם מאש "ידידותית"). למעלה מ - 1300 הרוגים בצד הפלסטיני.

  מאות אזרחים פלסטינים שלא היו מעורבים בלחימה נהרגו ומהם למעלה מ - 300 ילדים.

   

   

  עדויות חיילים מעזה: "ההוראות היו בעצם לרצוח"

   

   ''

   

   

   

  דו"ח: צוותי רפואה בעזה היו יעד לגיטימי

   

   

   

   

   

  השמדה מכוונת של תשתיות כולל תשתיות לייצור מזון ובתי חולים, ירי באזרחים נמלטים (בין השאר בנשים וילדים נושאי דגלים לבנים), שימוש באמל"ח "מפוקפק" כמו זרחן לבן, "פלאשטות", וחשד סביר לאורניום מדולל:

   

  מתוך דו"ח גולדסטון:

   

  E. Allegations regarding the use of depleted and non-depleted uranium

  munitions by the Israeli armed forces

  911

   The Mission received submissions and reviewed reports alleging the use of depleted uranium weapons by the Israeli armed forces during the military operations in Gaza. While it cannot be excluded that such weapons were used, on the basis of the information received the Mission decided not to investigate the matter further.

  912
  The Mission also received a submission which alleged that the analysis of the air filter taken from an ambulance which was in operation in the Beit Lahia area during the military operations showed unusually high levels of non-depleted uranium and niobium in the air. In view of the limited time available, the Mission could not further investigate this matter
   
   
   
  מתוך ההודעה לעיתונות של משלחת הבדיקה מטעם האו"ם בדבר הסכסוך בעזה (15.09.2009)

     ניו יורק / ג'נבה – משלחת   הבדיקה   מטעם האו"ם   בראשות השופט ריצ'רד גולדסטון פרסמה ביום שלישי   את הדו"ח  שלה   על הסכסוך בעזה, ובו היא    מגיעה למסקנה כי ישנן הוכחות   המצביעות    על הפרות חמורות של משפט זכויות האדם הבינלאומי ושל המשפט ההומניטארי הבינלאומי  ואשר בוצעו על ידי ישראל במהלך העימות בעזה, וכי ישראל ביצעה פעולות המגיעות לכדי פשעי מלחמה, כמו גם ואולי פשעים נגד האנושות. 

   

   

   

  בנוסף הדו"ח מסכם   - יש גם ראיות כי ארגונים פלשתיניים חמושים ביצעו פשעי מלחמה, כמו גם ואולי פשעים נגד האנושות, וזאת כאשר הם שיגרו באופן חוזר ונשנה, רקטות ופצצות מרגמה אל דרום ישראל  . 

   

   

   

  ארבעת חברי      המשלחת * מונו על ידי נשיא המועצה לזכויות האדם באפריל אשתקד   עם מנדט "לחקור את כל ההפרות לכאורה של משפט זכויות האדם הבינלאומי ושל המשפט ההומניטארי הבינלאומי, אשר יתכן ובוצעו    בכל זמן,    ובהקשר    לפעולות הצבאיות שנערכו בעזה במהלך התקופה שבין 27 דצמבר 2008 ו -18 בינואר 2009, באם לפני, במהלך או אחרי. "   

   

  הדו"ח בן      574    עמודים,   מכיל ניתוח מפורט של 36 מקרים ספציפיים בעזה, כמו גם מספר מקרים אחרים בגדה המערבית ובישראל   . המשלחת   ערכה   188 ראיונות נפרדים,    בדקה יותר  מ-10,000 עמודים של מסמכים,   וצפתה בכ- 1200 צילומים, כולל  צילומי לויין, וכן 30 קטעי וידאו.

   

   

   

  המשלחת שמעה 38 עדויות במהלך שני  שימועים ציבוריים נפרדים בעזה ובג'נבה, ואשר שודרו בשלמותם. ההחלטה לשמוע את המשתתפים מישראל  ומהגדה המערבית  בג'נבה ולא במקום התרחשות הארועים נעשתה לאחר שישראל סירבה לאשר למשלחת לגשת לשני  המקומות הללו . ישראל גם נכשלה להגיב על רשימה מקיפה של  שאלות שהוצגו לה על ידי המשלחת. הרשויות הפלסטיניות הן בעזה והן בגדה המערבית שיתפו פעולה עם המשלחת.

   

  המשלחת  מצאה כי בתקופה אשר קדמה והובילה לתחילת המתקפה של הצבא הישראלי על עזה, הטילה ישראל מצור  המגיע לכדי ענישה קולקטיבית  והוציאה לפועל מדיניות שיטתית והדרגתית של בידוד והטלת מחסור כנגד רצועת עזה. במהלך המבצע הצבאי הישראלי, אשר כונה בשם "מבצע  עופרת יצוקה", נהרסו בתים, מפעלים, בארות, בתי ספר, בתי חולים, תחנות משטרה ומבני ציבור אחרים. משפחות נשארו לחיות בין ערימות ההריסות של בתיהם גם לאחר חלוף זמן רב לסיום המתקפות , שכן אפשרות לשיקום ובנייה מחדש לא הייתה בנמצא בשל המצור המתמשך. יותר מ -1,400 בני אדם נהרגו במהלך הפעולה הצבאית.

   

   

   

  טראומה משמעותית, הן מיידית והן לטווח הארוך, הייתה מנת חלקה של אוכלוסיית עזה. הדו"ח מציין סימנים של דיכאון, נדודי שינה עמוקה ותופעות כגון הרטבת לילה בקרב ילדים. המשלחת  מצאה כי ההשפעות על הילדים שהיו עדים לרציחות ומעשי אלימות, שחשבו שהם מול המוות, ושאיבדו בני משפחה יהיה ארוך טווח. הדוח ציין כי כ -30 אחוזים מן הילדים שנסקרו בבתי הספר של אונרוו"א סבלו מבעיות  הקשורות בבריאות הנפש.

   

   

   

  הדו"ח מסכם כי הפעולה הצבאית הישראלית נוהלה  כנגד תושבי עזה  ככלל,  על מנת לקדם מדיניות כוללת ומתמשכת שנועדה להעניש את האוכלוסייה בעזה, וזאת באמצעות מדיניות מכוונת המבוססת על יחסי כח בלתי מידתיים  כנגד האוכלוסייה האזרחית. הרס מתקנים לאספקת מזון, מערכות מים וסניטציה, מפעלי בטון, בתי מגורים היה תוצאה של מדיניות מכוונת ושיטתית אשר הפכה את תהליך החיים היומיומים, ובכבוד, לדבר קשה יותר עבור האוכלוסייה האזרחית.

   

   

   

  הדו"ח מציין בנוסף כי מעשי ישראל השוללים מן הפלסטינים ברצועת עזה אמצעי קיום משלהם, כמו גם תעסוקה, שיכון, מים,  חופש התנועה שלהם והזכות לצאת ולהיכנס בארצם, כמו גם הגבלת זכותם לגשת לבית-משפט המבוסס על חוק והמסוגל להעניק תרופה , כל זה יכול להוביל בית-משפט מוסמך לקבוע כי עסקינן כאן בפשע של רדיפה, שהינו פשע כנגד האונושות.     

   

   

   

  הדו"ח מדגיש כי ברוב המקרים אשר נחקרו על ידו, והמתוארים בדו"ח, אובדן החיים וההרס שנגרם על ידי כוחות צה"ל במהלך המבצע הצבאי היה תוצאה של  אי-כיבוד עקרון היסוד של  "ההבחנה" במשפט ההומניטארי הבינלאומי, הדורש מכוחות הצבא להבחין בכל עת בין מטרות צבאיות מחד לבין אזרחים ואובייקטים אזרחיים מאידך. הדו"ח קובע כי "אם ניקח בחשבון את היכולת לתכנן, את האמצעים לבצע תוכניות עם הטכנולוגיות המפותחות ביותר, והצהרות הצבא הישראלי,  לפיהן כמעט לא אירעו שגיאות  -המשלחת מוצאת כי התקריות ודפוסי האירועים  שהדו"ח  בדק  הם תוצאה של תכנון מודע והחלטות מדיניות. "

   

   

   

  לדוגמה, פרק XI  של  הדו"ח מתאר מספר מקרים ספציפיים בהם הכוחות הישראלים פתחו "במתקפות ישירות כנגד אזרחים וגרמו נזקים קטלנים"  .אלה, הדו"ח קובע, הם מקרים בהם העובדות מצביעות שלא היתה כל מטרה צבאית  ברת-הצדקה שהתקיפות חתרו אליה ועל כן מעשים אלה הם בגדר פשעי מלחמה. האירועים המתוארים כוללים:  

   

   

   

  התקפות בשכונת  אל-סמוני, בזיתון, מדרום לעיר עזה, כולל הפגזה של בית שבו חיילים אילצו אזרחים פלסטינים  להתאסף;
  שבעה מקרים הנוגעים ל-"ירי על אזרחים בעת שהם מנסים לעזוב את בתיהם לעבור למקום בטוח יותר, ומנופפים בדגלים לבנים, בחלק מן המקרים, בעקבות הוראה של הכוחות הישראליים לעשות זאת;"
   תקיפתו של מסגד בזמן תפילה, מה שגרם למותם של 15 אנשים

   

   

   

  הדו"ח מסיק כי גם במספר תקריות אחרות ייתכן ומהוות הן פשעי מלחמה כמו ההתקפה הישירה והמכוונת על בית החולים אל-קודס וחניון לאמבולנסים סמוך בעיר עזה .

   

  הדו"ח מכסה גם הפרות הנובעות מהטיפול הישראלי בפלסטינים בגדה המערבית, כולל שימוש מופרז בכוח נגד מפגינים פלסטינים, ובמקרים מסוימים גרימת מוות, כמו גם מקרים של הטלות סגר מוגבר, הגבלות תנועה והריסות בתים. מעצרם של חברי המועצה המחוקקת הפלסטינית, נכתב בדו"ח, שיתק למעשה את החיים הפוליטיים בשטחים הפלסטינים הכבושים.

   

   

   

  המשלחת מצאה כי כי באמצעות פעיליות כגון חקירות של פעילים פוליטיים ודיכוי של ביקורת על פעולות הצבא, ממשלת ישראל תרמה באופן משמעותי ליצירת אקלים פוליטי שבו התנגדות לפעולותיה לא נתקבלה באופן סובלני.

   

   

   

  כמו כן משלחת הבדיקה מצאה כי הפעולות החוזרות ונשנות של ירי רקטות ופצצות מרגמה לעבר דרום ישראל על ידי ארגונים פלשתיניים חמושים "הן בגדר פשעי מלחמה העלולים אף להגיע לכדי פשעים נגד האנושות," בכך שהן לא הבחינו בין מטרות צבאיות לבין אוכלוסייה אזרחית. "שיגור של רקטות ופצצות מרגמה שאין אפשרות לכוונם בדיוק מספיק לעבר מטרות צבאיות מפר את עקרון היסוד של ההבחנה", נכתב בדו"ח. "כאשר אין מטרה צבאית על הכוונת והרקטות ופצצות המרגמה משוגרים לתוך אזורים אזרחיים, הרי שהדבר מהווה התקפה מכוונת נגד אוכלוסיה אזרחית."

   

   

   

  המשלחת מגיעה לידי מסקנה כי ההתקפות של הרקטות והמרגמות "זרעו טרור ביישובי דרום ישראל," כמו גם "גרמו לאובדן חיים ולפגיעה פיזית ונפשית באזרחים ונזק לבתים פרטיים, ולמבני דת ולרכוש, ובכך גרמו לשחיקתם של החיים הכלכליים והתרבותיים של הקהילות המושפעות מכך וכפועל יוצא גרמו לפגיעה קשה בזכויות הכלכליות והחברתיות של האוכלוסייה. "

   

   

   

  המשלחת קוראת לקבוצות הפלסטיניות החמושות אשר מחזיקות בחייל גלעד שליט לשחררו וזאת מסיבות הומניטריות, ועד לשחרורו, לתת לו את מלוא הזכויות המוענקות לשבוי מלחמה בהתאם לאמנות ג 'נבה כולל ביקורים מטעם הוועד הבינלאומי של הצלב האדום. הדו"ח גם מציין הפרות חמורות של זכויות האדם, לרבות מעצרים שרירותיים והרג ללא משפט של פלסטינים, על ידי השלטונות בעזה ועל ידי הרשות הפלסטינית בגדה המערבית.

   

   

   

  המצב המתמשך של פטור מעונש בשטחים הפלסטינים הכבושים יצר משבר של חוסר צדק המחייב פעולה, נכתב בדו"ח. המשלחת מגיעה לידי מסקנה כי ממשלת ישראל לא ביצעה חקירות מהימנות בהקשר להפרות הנטענות. על כן היא ממליצה כי מועצת הביטחון של האו"ם תחייב את ישראל לדווח לה, בתוך תקופה של שישה חודשים, על חקירות והעמדות לדין אשר עליה לבצע ביחס להפרות אשר הדו"ח מזהה. המשלחת ממליצה בנוסף למועצת הביטחון להקים גוף של מומחים עצמאיים אשר ידווח לה על התקדמות החקירות וההעמדות לדין בישראל. אם דוחות המומחים אינם מראים בתוך תקופה של ששה חודשים על התנהלותם של חקירות עצמאיות ובתום לב, אזי על מועצת הביטחון להעביר את המצב בעזה לתובע הכללי של בית הדין הפלילי הבינלאומי. המשלחת ממליצה כי אותו גוף של מומחים עצמאים ידווח למועצת הביטחון על ההליכים הנעשים על ידי הרשויות הרלוונטיות בעזה לגבי עבירות שבוצעו על ידי הצד הפלסטיני. כמו במקרה של ישראל, אם בתוך שישה חודשים אין הליכים עצמאיים ובתום לב העומדים בסטנדרטים הבינלאומיים, המועצה צריכה להעביר את המצב לתובע הכללי של בית הדין הפלילי הבינלאומי.

   

   

   

  אפשר לעיין בדוח שנמצא על אתר האינטרנט של המשלחת:

  http://www2.ohchr.org/english/bodies/hrcouncil/specialsession/9/FactFindingMission.htm

   

  לקבלת מידע נוסף בענייני תקשורת: נא ליצור קשר עם  גבר' דון פורטר, משרד נציבות האו"ם לזכויות האדם, טל ': 1-917-367-3292  או  41-79-477-2576. אימייל: dporter@ohchr.org

   

  * חברי המשלחת הם:
  השופט ריצ 'רד גולדסטון, ראש המשלחת; שופט לשעבר של בית המשפט החוקתי של דרום אפריקה; התובע לשעבר של בית הדין הפלילי הבינלאומי בעניין יוגוסלביה לשעבר, ובעניין רואנדה.
  פרופ' כריסטין שינקין, פרופסור למשפט בינלאומי בבית הספר לכלכלה ומדעי המדינה של לונדון; חברת משלחת הבדיקה רמת הדרג בעניין בית חנון (2008).
  גב' הינה ג'ילאני , עו"ד בית המשפט העליון של פקיסטן; לשעבר הנציגה המיוחדת של מזכ"ל האו"ם לגבי מצבם של מגיני זכויות האדם; חברת ועדת החקירה הבינלאומית בעניין דרפור (2004).
  קולונל דסמונד טרוורס, קצין לשעבר בצבא ההגנה של אירלנד; חבר מועצת המנהלים של המכון לחקירות הפליליות הבינלאומיות. 
   
  מדינת ישראל ממשיכה להיות צדיקה בעיני עצמה, לדכא עם אחר, ולגחך אל מול עולם שיוצא ידי חובתו בכתיבת דו"חות.
  מתי ואיך זה יסתיים?

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (26)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     15/12/10 22:49:

   צטט: arnonoshri 2010-11-08 06:04:13

   איזו עליבות לכנות את פעולת צה'ל טבח? באמת , איזו הידרדרות, לא שמענו דבר מכל הצדיקים במשך שמונה שנים על ירי הטילים לעבר ישראל, אבל יש כנראה דין לישראל ודין לאחרים.

   בהחלט דין שונה. כל מדינה אחרת בסדר הגודל והעוצמה של ישראל היתה עומדת מול סנקציות. כשמדובר בישראל זה נגמר בנזיפה חמורה בתיק האישי.

   עליבות לכנות את זה טבח? באמת? יחס הרוגים של 1 ל- 100 כשרוב ההרוגים בצד השני הם אזרחים?כשלצד השני בעימות אין אפילו את הכלים להתגונן? את הטילים אפשר היה להפסיק לו היו חוזרים למסלול ההסכם מיוני 2008, הסכם שישראל לא עמדה בחלקו עוד מההתחלה ומוטטה אותו סופית ב - 4 לנובמבר 2008. כנראה שהרס תשתיות מזון, מים, ביוב... תוך שהפלסטינים חיים למעשה בבית כלא שמצמיח אנמיה ב - 65% מהתינוקות בעזה עם 90% מהמים בעזה שלא ראויים לשתייה... כנראה שזה עושה טוב למישהו.

   בהצלחה. 

    

     15/12/10 22:41:

   צטט: דני נ נגריה 2010-11-08 02:53:33

   עופרת יצוקה, היווה את נקודת המפנה, שאיפשרה לכל ישראלי, להצדיק רצח המונים באמתלות של הגנה עצמית. עד אז היו מדברים כך רק על מקרים בודדים, ומבטיחים לנו שהצבא ההומני בעולם, לא יהרוג חפים מפשע במסות...

   לא מדויק. הטבח בעזה שונה מקודמיו בעיקר בבוטות שלו. ההצדקות הן תמיד אותן הצדקות. יותר מהכל הוא חיזק את התחושה שישראל יכולה לעשות הכל ועדיין לא להיות חשופה לסנקציות. התרומה של זה להבנת הציבור את גבולות הכח ולזלזול בחיי אדם היא הרסנית. כשהיינה אמר שבמקום ששורפים ספרים ישרפו גם בני אדם הוא שכח להוסיף שמי ששורף ללא חשבון את ה"צד השני" סופו שישרוף גם את "הצד שלו"... תחושת ה"אני כל יכול", העליונות והזלזול... תחילת הסוף... 

    

     8/11/10 06:04:
   איזו עליבות לכנות את פעולת צה'ל טבח? באמת , איזו הידרדרות, לא שמענו דבר מכל הצדיקים במשך שמונה שנים על ירי הטילים לעבר ישראל, אבל יש כנראה דין לישראל ודין לאחרים.
     8/11/10 02:53:
   עופרת יצוקה, היווה את נקודת המפנה, שאיפשרה לכל ישראלי, להצדיק רצח המונים באמתלות של הגנה עצמית. עד אז היו מדברים כך רק על מקרים בודדים, ומבטיחים לנו שהצבא ההומני בעולם, לא יהרוג חפים מפשע במסות...
     18/1/10 19:35:

   צטט: Ezer 2010-01-17 07:33:23

   צטט: lior peleg 2010-01-04 14:14:03

   צטט: yigalbat 2010-01-04 13:27:30

   צטט: גיא פדה 2009-12-31 01:40:23

   בכל חודש במהלך 2009 סירבה ישראל לבקשות של מאות מתושבי עזה לצאת מהרצועה לצורך טיפול רפואי דחוף.

   אבל מה זה כנגד הקסאמים בשדרות?!

   צביעות אופינית לשמאל הישראלי , הערבים מסכנים, סה"כ ירו על תושבי שדרות 8000 טילים ב 8 שנים, מה הם מקטרים אנשי שדרות ??

    

   ישראל אינה חייבת דבר ליושבים בעזה, המנהיגים שהם בחרו קוראים להשמדת ישראל ובזה העידו על עצמם שגם הם תומכים בהכחדת המדינה.

   אז כמדינה אנחנו לא רצוים, אבל לקבל טיפול רפואי זה בסדר..

    את מתכוונת רקטות ו... כן... אני יודע שגם רקטות הורגות, אבל גם אבנים. לא ראיתי מטוסי F-16 מפגיזים את מאה שערים בהפגנות האלימות לפני 3 שנים(?) נגד מצעד הגאווה, הפגנות בהן יודו אבנים וגם בקבוקי תבערה (שגם הם הורגים). אפילו כדורי גומי לא ראיתי נורים על המפגינים. 

   את בוכה על הרקטות? לעם כבוש יש את הזכות להילחם נגד הכוח הכובש אותו. אני לא חולק על כך שהחמאס הוא אירגון פושע ושפל אבל לא כל מי שפחות רע מהחמאס הוא טוב ובמקרה הספציפי הזה שבו מדינת ישראל מענישה אוכלוסיה שלמה ללא הבחנה בין מטרות לגיטימיות לחפים מפשע אני בכלל לא בטוח שאנחנו רעים הרבה פחות אם בכלל.

   הכיבוש, להזכירך, התחיל לפני 42 שנים, לא 8!

    

    מה יש לך? מטוסים נגד חרדים המפגינים אלימות. איזה השוואה עם טילים ורקטות אשר מטרתן היא להרוג ! כן, להרוג אזרחים באשר הם - ישראלים ללא הבחנה.

   משהו קורה בראש שלך חביבי. מבחינתי, דומה הדבר למכחישי השואה.

    

   אה... דבר קטן שכחתי... אצלכם כשערבים זורקים אבנים ובקתב"ים זה כדי להרוג, ואצלך כשעושים את זה חרדים זה כדי, מה? לעשות טיפול פנים? תהיו עקביים לשם שינוי. 

    

     18/1/10 19:14:

   צטט: Ezer 2010-01-17 07:33:23

   צטט: lior peleg 2010-01-04 14:14:03

   צטט: yigalbat 2010-01-04 13:27:30

   צטט: גיא פדה 2009-12-31 01:40:23

   בכל חודש במהלך 2009 סירבה ישראל לבקשות של מאות מתושבי עזה לצאת מהרצועה לצורך טיפול רפואי דחוף.

   אבל מה זה כנגד הקסאמים בשדרות?!

   צביעות אופינית לשמאל הישראלי , הערבים מסכנים, סה"כ ירו על תושבי שדרות 8000 טילים ב 8 שנים, מה הם מקטרים אנשי שדרות ??

    

   ישראל אינה חייבת דבר ליושבים בעזה, המנהיגים שהם בחרו קוראים להשמדת ישראל ובזה העידו על עצמם שגם הם תומכים בהכחדת המדינה.

   אז כמדינה אנחנו לא רצוים, אבל לקבל טיפול רפואי זה בסדר..

    את מתכוונת רקטות ו... כן... אני יודע שגם רקטות הורגות, אבל גם אבנים. לא ראיתי מטוסי F-16 מפגיזים את מאה שערים בהפגנות האלימות לפני 3 שנים(?) נגד מצעד הגאווה, הפגנות בהן יודו אבנים וגם בקבוקי תבערה (שגם הם הורגים). אפילו כדורי גומי לא ראיתי נורים על המפגינים. 

   את בוכה על הרקטות? לעם כבוש יש את הזכות להילחם נגד הכוח הכובש אותו. אני לא חולק על כך שהחמאס הוא אירגון פושע ושפל אבל לא כל מי שפחות רע מהחמאס הוא טוב ובמקרה הספציפי הזה שבו מדינת ישראל מענישה אוכלוסיה שלמה ללא הבחנה בין מטרות לגיטימיות לחפים מפשע אני בכלל לא בטוח שאנחנו רעים הרבה פחות אם בכלל.

   הכיבוש, להזכירך, התחיל לפני 42 שנים, לא 8!

    

    מה יש לך? מטוסים נגד חרדים המפגינים אלימות. איזה השוואה עם טילים ורקטות אשר מטרתן היא להרוג ! כן, להרוג אזרחים באשר הם - ישראלים ללא הבחנה.

   משהו קורה בראש שלך חביבי. מבחינתי, דומה הדבר למכחישי השואה.

    

    נחמד שאתה מדבר איתי על מכחישי שואה, באמת. לא רק בגלל שלומר שאין לך שום קשר אישי או משפחתי עם אותה תקופה, וכל שאתה עושה הוא מניפולציה עליה, לא יהיה הימור פרוע, אלא גם בגלל שהמצגת שבדיון אחר הפנית אליה עמוסה קריקטורות גזעניות מבית מדרשם של אנשי הימין הקיצוני האירופי, כולל כמובן לה-פאן, מר "תאי הגזים הם הערת שוליים". קטעים איתכם.

    

     18/1/10 19:06:

   צטט: Ezer 2010-01-17 07:13:37

   ועל זה נאמר: "מחרבייך ומהרסייך ממך יצאו"

    איך "אתם" אוהבים את המשפט הזה, כפרה עליכם. מי אמר שאתם לא אוהבים ספרות יפה...

    

     17/1/10 07:33:

   צטט: lior peleg 2010-01-04 14:14:03

   צטט: yigalbat 2010-01-04 13:27:30

   צטט: גיא פדה 2009-12-31 01:40:23

   בכל חודש במהלך 2009 סירבה ישראל לבקשות של מאות מתושבי עזה לצאת מהרצועה לצורך טיפול רפואי דחוף.

   אבל מה זה כנגד הקסאמים בשדרות?!

   צביעות אופינית לשמאל הישראלי , הערבים מסכנים, סה"כ ירו על תושבי שדרות 8000 טילים ב 8 שנים, מה הם מקטרים אנשי שדרות ??

    

   ישראל אינה חייבת דבר ליושבים בעזה, המנהיגים שהם בחרו קוראים להשמדת ישראל ובזה העידו על עצמם שגם הם תומכים בהכחדת המדינה.

   אז כמדינה אנחנו לא רצוים, אבל לקבל טיפול רפואי זה בסדר..

    את מתכוונת רקטות ו... כן... אני יודע שגם רקטות הורגות, אבל גם אבנים. לא ראיתי מטוסי F-16 מפגיזים את מאה שערים בהפגנות האלימות לפני 3 שנים(?) נגד מצעד הגאווה, הפגנות בהן יודו אבנים וגם בקבוקי תבערה (שגם הם הורגים). אפילו כדורי גומי לא ראיתי נורים על המפגינים. 

   את בוכה על הרקטות? לעם כבוש יש את הזכות להילחם נגד הכוח הכובש אותו. אני לא חולק על כך שהחמאס הוא אירגון פושע ושפל אבל לא כל מי שפחות רע מהחמאס הוא טוב ובמקרה הספציפי הזה שבו מדינת ישראל מענישה אוכלוסיה שלמה ללא הבחנה בין מטרות לגיטימיות לחפים מפשע אני בכלל לא בטוח שאנחנו רעים הרבה פחות אם בכלל.

   הכיבוש, להזכירך, התחיל לפני 42 שנים, לא 8!

    

    מה יש לך? מטוסים נגד חרדים המפגינים אלימות. איזה השוואה עם טילים ורקטות אשר מטרתן היא להרוג ! כן, להרוג אזרחים באשר הם - ישראלים ללא הבחנה.

   משהו קורה בראש שלך חביבי. מבחינתי, דומה הדבר למכחישי השואה.

    

     17/1/10 07:13:
   ועל זה נאמר: "מחרבייך ומהרסייך ממך יצאו"
     5/1/10 07:46:

   צטט: lior peleg 2010-01-04 18:27:20

   צטט: yigalbat 2010-01-04 16:29:57

   צטט: lior peleg 2010-01-04 16:00:24

   צטט: yigalbat 2010-01-04 15:06:22


   תזכיר לי מי לא קיבל את החלטת האו"ם ויצא למלחמת השמד כנגד הישוב היהודי בא"י ?

    

   אתה צבוע ברמות שלא יאמנו.

    העובדה שאתה זורק מילים שאין להן עם ההקשר שום כלום לא מחמיאה לך. מדינות ערב תקפו, הפסידו, והשטחים שנכבשו אז לא נמצאים על שולחן המו"מ.

    

    

   לך ההקשר לא ברור , לי הוא ברור בהחלט כיוון שמי שרצה להשמיד את המדינה בטרם הקמתה שלא יבכה על כך שהוא הוכה מכה אחת אפים ארצה, ויש מחיר שעליו הוא צריך לשאת עקב רצונו זה.

    

   אולי אתה בתמימותך ואו בטיפשותך חושב שהשטחים אינם נתונים למו"מ, אני טוען בדיוק כפי שאומרים דוברי החמאס והחיזבאללה שכל הישות הישראלית היא סימן שאלה שסופו להעם , ולכן יש להגן עליו במיוחד מאנשים כמוך שהם המסוכנים ביותר.

   לא סתם נאמר שמהרסיך ומחרביך יצאו ממך, אתה והשמאל הקיצוני העושים עבודת השחרה וסילוף לפניה האמיתיות של ישראל רק ממחישים זאת שעה שעה.

    אתה יכול לטעון מה שאתה רוצה אבל זה חסר ערך כי זה לא מעוגן ברבע עובדה. אתה גם מוזמן להתחיל להגיב לעניין ולהפסיק להסית, בעיקר אם אתה רוצה להמשיך להגיב בבלוג הזה...

   קאפיש? 

    

    

   מסית ?

   אתה קובע שהיה טבח , מסתמך על ועדה מפוקפקת של אירגון מפוקפק עוד יותר, מקשקש ללא לאות על הוראות לרצח מכוון ואתה מדבר על הסתה...

    

   זו בדיוק הסיבה מדוע יש בהחלט להיזהר מאנשים כמוך המנסים לקעקע את הבסיס עליו יושבת מדינת ישראל.

   קאפיש?

     4/1/10 18:27:

   צטט: yigalbat 2010-01-04 16:29:57

   צטט: lior peleg 2010-01-04 16:00:24

   צטט: yigalbat 2010-01-04 15:06:22


   תזכיר לי מי לא קיבל את החלטת האו"ם ויצא למלחמת השמד כנגד הישוב היהודי בא"י ?

    

   אתה צבוע ברמות שלא יאמנו.

    העובדה שאתה זורק מילים שאין להן עם ההקשר שום כלום לא מחמיאה לך. מדינות ערב תקפו, הפסידו, והשטחים שנכבשו אז לא נמצאים על שולחן המו"מ.

    

    

   לך ההקשר לא ברור , לי הוא ברור בהחלט כיוון שמי שרצה להשמיד את המדינה בטרם הקמתה שלא יבכה על כך שהוא הוכה מכה אחת אפים ארצה, ויש מחיר שעליו הוא צריך לשאת עקב רצונו זה.

    

   אולי אתה בתמימותך ואו בטיפשותך חושב שהשטחים אינם נתונים למו"מ, אני טוען בדיוק כפי שאומרים דוברי החמאס והחיזבאללה שכל הישות הישראלית היא סימן שאלה שסופו להעם , ולכן יש להגן עליו במיוחד מאנשים כמוך שהם המסוכנים ביותר.

   לא סתם נאמר שמהרסיך ומחרביך יצאו ממך, אתה והשמאל הקיצוני העושים עבודת השחרה וסילוף לפניה האמיתיות של ישראל רק ממחישים זאת שעה שעה.

    אתה יכול לטעון מה שאתה רוצה אבל זה חסר ערך כי זה לא מעוגן ברבע עובדה. אתה גם מוזמן להתחיל להגיב לעניין ולהפסיק להסית, בעיקר אם אתה רוצה להמשיך להגיב בבלוג הזה...

   קאפיש? 

    

     4/1/10 16:29:

   צטט: lior peleg 2010-01-04 16:00:24

   צטט: yigalbat 2010-01-04 15:06:22


   תזכיר לי מי לא קיבל את החלטת האו"ם ויצא למלחמת השמד כנגד הישוב היהודי בא"י ?

    

   אתה צבוע ברמות שלא יאמנו.

    העובדה שאתה זורק מילים שאין להן עם ההקשר שום כלום לא מחמיאה לך. מדינות ערב תקפו, הפסידו, והשטחים שנכבשו אז לא נמצאים על שולחן המו"מ.

    

    

   לך ההקשר לא ברור , לי הוא ברור בהחלט כיוון שמי שרצה להשמיד את המדינה בטרם הקמתה שלא יבכה על כך שהוא הוכה מכה אחת אפים ארצה, ויש מחיר שעליו הוא צריך לשאת עקב רצונו זה.

    

   אולי אתה בתמימותך ואו בטיפשותך חושב שהשטחים אינם נתונים למו"מ, אני טוען בדיוק כפי שאומרים דוברי החמאס והחיזבאללה שכל הישות הישראלית היא סימן שאלה שסופו להעם , ולכן יש להגן עליו במיוחד מאנשים כמוך שהם המסוכנים ביותר.

   לא סתם נאמר שמהרסיך ומחרביך יצאו ממך, אתה והשמאל הקיצוני העושים עבודת השחרה וסילוף לפניה האמיתיות של ישראל רק ממחישים זאת שעה שעה.

     4/1/10 16:02:

   צטט: yigalbat 2010-01-04 15:08:02


   ועוד משהו, יפה שירדן מצביעה כל שנה על זכות ההגדרה של הפלסטינים, בהתחשב בעובדה שלמעלה מ 70% מתושבי ירדן הם פלסטינים , נראה שזו מקומה של המדינה הפלסטינית.

    ומה היה מקומה של המדינה היהודית כשאחוז היהודים בפלשתינה היה חד ספרתי? לא אתה תחליט לפלסטינים אם לקרוא לביתם מדינה או לא. כלומר, אתה יכול לנסות להחליט והם יכולים בתמורה לכפיית ההחלטה שלך להתנגד.

    

     4/1/10 16:00:

   צטט: yigalbat 2010-01-04 15:06:22


   תזכיר לי מי לא קיבל את החלטת האו"ם ויצא למלחמת השמד כנגד הישוב היהודי בא"י ?

    

   אתה צבוע ברמות שלא יאמנו.

    העובדה שאתה זורק מילים שאין להן עם ההקשר שום כלום לא מחמיאה לך. מדינות ערב תקפו, הפסידו, והשטחים שנכבשו אז לא נמצאים על שולחן המו"מ.

    

     4/1/10 15:08:

   ועוד משהו, יפה שירדן מצביעה כל שנה על זכות ההגדרה של הפלסטינים, בהתחשב בעובדה שלמעלה מ 70% מתושבי ירדן הם פלסטינים , נראה שזו מקומה של המדינה הפלסטינית.
     4/1/10 15:06:


   תזכיר לי מי לא קיבל את החלטת האו"ם ויצא למלחמת השמד כנגד הישוב היהודי בא"י ?

    

   אתה צבוע ברמות שלא יאמנו.

     4/1/10 14:56:

   צטט: yigalbat 2010-01-04 14:39:49

   את מתכוונת רקטות ו... כן... אני יודע שגם רקטות הורגות, אבל גם אבנים. לא ראיתי מטוסי F-16 מפגיזים את מאה שערים בהפגנות האלימות לפני 3 שנים(?) נגד מצעד הגאווה, הפגנות בהן יודו אבנים וגם בקבוקי תבערה (שגם הם הורגים). אפילו כדורי גומי לא ראיתי נורים על המפגינים. 

   את בוכה על הרקטות? לעם כבוש יש את הזכות להילחם נגד הכוח הכובש אותו. אני לא חולק על כך שהחמאס הוא אירגון פושע ושפל אבל לא כל מי שפחות רע מהחמאס הוא טוב ובמקרה הספציפי הזה שבו מדינת ישראל מענישה אוכלוסיה שלמה ללא הבחנה בין מטרות לגיטימיות לחפים מפשע אני בכלל לא בטוח שאנחנו רעים הרבה פחות אם בכלל.

   הכיבוש, להזכירך, התחיל לפני 42 שנים, לא 8!

    

    

   אתה חזק בסמנטיקה, זה אמור לחפות על חוסר בתוכן , או חולשתו של זה.

   עזה אינה שטח כבוש, היא הוחזרה במלואה לרש"פ , ונכבשה על ידי החמאס.

    

   אני לא בוכה על דבר , אבל מי שמשגר רקטות על מדינה סוברנית שכנה שיצפה לקבל את מה שמגיע לו חזרה , ומי שמסתתר מאחורי אוכלוסיה ומשתמש בה כמגן, ובשעת מלחמה יורד למיקלטים מתחת בית חולים גוזר על התושבים האזרחים להיפגע.

    

   תזכיר לי איזה כיבוש התחיל לפני 42 שנה ??

   על פי החוק הבינלאומי שטח כבוש הוא שטח אשר נכבש ממדינה ריבונית, לא זכור לי שמעולם הייתה קיימת מדינה פלסטינית ל ב 48 ולא ב 67.

   אני מוכן בהחלט להחזיר את השטחים חזרה לירדן , ואת עזה למצרים..

    

   דרך אגב, תמונה יפה יש לך, אותי לימדו שכאשר מפני אצבע קדימה, 4 אצבעות עדין מצביעות עלי חזרה.

    

    אז יש לי כמה "חדשות" מרעישות בשבילך. ב - 1948 החליטה עצרת האו"ם (החלטה 181) על חלוקת השטח למדינה יהודית (כ - 55%) ומדינה ערבית (כ - 45%). מה שנשאר לערבים אחרי המלחמה (22%)  נטמע בממלכת ירדן ונכבש ב -1967 ע"י ישראל. אין להתחכמויות שלך שום משמעות. אתה מוכן להחזיר לירדנים את השטחים? מצויין! כי הירדנים יחד עם רוב העולם לא רק שמקבלים את החלטה 242 ו - 338 אלא גם מצביעים מדי שנה באו"ם בעד זכות ההגדרה העצמית של הפלסטינים. 

     4/1/10 14:39:

   את מתכוונת רקטות ו... כן... אני יודע שגם רקטות הורגות, אבל גם אבנים. לא ראיתי מטוסי F-16 מפגיזים את מאה שערים בהפגנות האלימות לפני 3 שנים(?) נגד מצעד הגאווה, הפגנות בהן יודו אבנים וגם בקבוקי תבערה (שגם הם הורגים). אפילו כדורי גומי לא ראיתי נורים על המפגינים. 

   את בוכה על הרקטות? לעם כבוש יש את הזכות להילחם נגד הכוח הכובש אותו. אני לא חולק על כך שהחמאס הוא אירגון פושע ושפל אבל לא כל מי שפחות רע מהחמאס הוא טוב ובמקרה הספציפי הזה שבו מדינת ישראל מענישה אוכלוסיה שלמה ללא הבחנה בין מטרות לגיטימיות לחפים מפשע אני בכלל לא בטוח שאנחנו רעים הרבה פחות אם בכלל.

   הכיבוש, להזכירך, התחיל לפני 42 שנים, לא 8!

    

    

   אתה חזק בסמנטיקה, זה אמור לחפות על חוסר בתוכן , או חולשתו של זה.

   עזה אינה שטח כבוש, היא הוחזרה במלואה לרש"פ , ונכבשה על ידי החמאס.

    

   אני לא בוכה על דבר , אבל מי שמשגר רקטות על מדינה סוברנית שכנה שיצפה לקבל את מה שמגיע לו חזרה , ומי שמסתתר מאחורי אוכלוסיה ומשתמש בה כמגן, ובשעת מלחמה יורד למיקלטים מתחת בית חולים גוזר על התושבים האזרחים להיפגע.

    

   תזכיר לי איזה כיבוש התחיל לפני 42 שנה ??

   על פי החוק הבינלאומי שטח כבוש הוא שטח אשר נכבש ממדינה ריבונית, לא זכור לי שמעולם הייתה קיימת מדינה פלסטינית ל ב 48 ולא ב 67.

   אני מוכן בהחלט להחזיר את השטחים חזרה לירדן , ואת עזה למצרים..

    

   דרך אגב, תמונה יפה יש לך, אותי לימדו שכאשר מפני אצבע קדימה, 4 אצבעות עדין מצביעות עלי חזרה.

     4/1/10 14:14:

   צטט: yigalbat 2010-01-04 13:27:30

   צטט: גיא פדה 2009-12-31 01:40:23

   בכל חודש במהלך 2009 סירבה ישראל לבקשות של מאות מתושבי עזה לצאת מהרצועה לצורך טיפול רפואי דחוף.

   אבל מה זה כנגד הקסאמים בשדרות?!

   צביעות אופינית לשמאל הישראלי , הערבים מסכנים, סה"כ ירו על תושבי שדרות 8000 טילים ב 8 שנים, מה הם מקטרים אנשי שדרות ??

    

   ישראל אינה חייבת דבר ליושבים בעזה, המנהיגים שהם בחרו קוראים להשמדת ישראל ובזה העידו על עצמם שגם הם תומכים בהכחדת המדינה.

   אז כמדינה אנחנו לא רצוים, אבל לקבל טיפול רפואי זה בסדר..

    את מתכוונת רקטות ו... כן... אני יודע שגם רקטות הורגות, אבל גם אבנים. לא ראיתי מטוסי F-16 מפגיזים את מאה שערים בהפגנות האלימות לפני 3 שנים(?) נגד מצעד הגאווה, הפגנות בהן יודו אבנים וגם בקבוקי תבערה (שגם הם הורגים). אפילו כדורי גומי לא ראיתי נורים על המפגינים. 

   את בוכה על הרקטות? לעם כבוש יש את הזכות להילחם נגד הכוח הכובש אותו. אני לא חולק על כך שהחמאס הוא אירגון פושע ושפל אבל לא כל מי שפחות רע מהחמאס הוא טוב ובמקרה הספציפי הזה שבו מדינת ישראל מענישה אוכלוסיה שלמה ללא הבחנה בין מטרות לגיטימיות לחפים מפשע אני בכלל לא בטוח שאנחנו רעים הרבה פחות אם בכלל.

   הכיבוש, להזכירך, התחיל לפני 42 שנים, לא 8!

    

     4/1/10 13:27:

   צטט: גיא פדה 2009-12-31 01:40:23

   בכל חודש במהלך 2009 סירבה ישראל לבקשות של מאות מתושבי עזה לצאת מהרצועה לצורך טיפול רפואי דחוף.

   אבל מה זה כנגד הקסאמים בשדרות?!

   צביעות אופינית לשמאל הישראלי , הערבים מסכנים, סה"כ ירו על תושבי שדרות 8000 טילים ב 8 שנים, מה הם מקטרים אנשי שדרות ??

    

   ישראל אינה חייבת דבר ליושבים בעזה, המנהיגים שהם בחרו קוראים להשמדת ישראל ובזה העידו על עצמם שגם הם תומכים בהכחדת המדינה.

   אז כמדינה אנחנו לא רצוים, אבל לקבל טיפול רפואי זה בסדר..

     31/12/09 01:40:

   בכל חודש במהלך 2009 סירבה ישראל לבקשות של מאות מתושבי עזה לצאת מהרצועה לצורך טיפול רפואי דחוף.

   אבל מה זה כנגד הקסאמים בשדרות?!

     30/12/09 21:40:

   מסכים איתך

    

   קצת אהבה עצמית

    

   קצת אמפטיה ליהודים שסובלים 8 שנים של קסמים על הראש לא תזיק

    

   מאיפה השנאה העצמית ???????????

    

   אורי הגולני

    

    

    

    

   צטט: פריצת דיסק (פוקי) 2009-12-29 21:34:09

   *הסתיים

    

    

     30/12/09 15:06:

   צטט: פריצת דיסק (פוקי) 2009-12-29 21:33:24


   יקירי. לא שמת לב - זה הסתיין כשהפסיקו להתקיף אותנו (לא היית בארץ? לא שמעת מה קרה?)

   זה ימשיך - אם ימשיכו.

   פשוט. עכשיו העניין מובן?

    Don't have a Hebrew keybord at the moment, sorry...

   http://www.guardian.co.uk/world/2009/nov/22/gaza-militant-groups-rockets-israel

    

   An IDF statement said nearly 270 rockets and mortars had been fired from Gaza at Israel since the end of the war in January – far fewer than in previous years
    
   It is not over; it is just not being used as an excuse to launch an assault against civilians again

   I will expend more later.

   ...
     30/12/09 04:21:

   צטט: פריצת דיסק (פוקי) 2009-12-29 21:33:24


   יקירי. לא שמת לב - זה הסתיין כשהפסיקו להתקיף אותנו (לא היית בארץ? לא שמעת מה קרה?)

   זה ימשיך - אם ימשיכו.

   פשוט. עכשיו העניין מובן?

    

    יקירתי, את זו שלא שמה לב והפכה לפושעת מלחמה בכסות משלמת מיסים (ולא צריך להיות בארץ כדי לשמוע).

    

   זה נמשך כי המשכתן.

    

   לא פשוט אבל יותר מובן

   *הסתיים


   יקירי. לא שמת לב - זה הסתיין כשהפסיקו להתקיף אותנו (לא היית בארץ? לא שמעת מה קרה?)

   זה ימשיך - אם ימשיכו.

   פשוט. עכשיו העניין מובן?

   ארכיון

   פרופיל

   lior peleg
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין