כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  אחריות חברתית - איכות חיים - למען הדור הבא !

  ♥ פעילות למען צדק חברתי ♥ איכות חיים ◄ אחריות חברתית ◄ ערבות הדדית ◄ טוהר המידות ◄שיתופי פעולה למען הדור הבא ♥ חברה + סביבה + בריאות = קיימות = הישרדות ♥ הבה נלכד את השורות ונקח את גורלנו בידינו ►

  0

  חידה ושמה אריה אבנרי

  111 תגובות   יום שני, 18/1/10, 15:03

  במשך כשנתיים התלבטתי אם לפרסם את הביקורת הזו. זה לא קל לי.

  אני מאמין בחזון ובמטרות של תנועת אומ"ץ ומוקיר את היו"ר - אריה אבנרי, על מלחמתו הבלתי נלאית בשחיתות השלטונית. אבל, לאחר היכרות עמו (של קרוב לשש שנים), הגעתי למסקנה שלא אוכל יותר לשתוק. זאת משום שלדעתי הנ"ל ניצל לרעה את העמותה שעמד בראשה.

   

  הביקורת בפוסט זה נועדה להבליט את העוולות,
  במטרה לתקן את אותם הפגמים והטעויות שהוצפו
  ולהביא למימוש החזון והמטרות של
  תנועת אומ"ץ,
  מבלי להמעיט בערכו של המבוקר.

   

  אריה אבנרי מצא שיטה כיצד לרתום לתנועת אומ"ץ רבים וטובים וכיצד להפעיל אותם לסיפוק צרכיו בשיטת "הפרד ומשול". עד כה הוא הצליח, לפי שיטתו, לנצל את אלו שסרו בצורה עיוורת למרותו, כל אחת ואחד מסיבותיו האישיות. אבל אני לא yes-man (כדי להבין את הרקע האישי שלי, אמליץ לקרוא את הפוסט: "סיפור אישי ותכלית בצידו").

  בשל אי-סדרים שגיליתי, לדאבוני, בתנועה למען איכות השלטון פרשתי מחברותי בתנועה זו (בשנת 2000) ולאחר כארבע שנים (בשנת 2004) הצטרפתי לעמותת אומ"ץ - אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי.

  בינואר 2006 פרשתי במחאה מהנהלת אומ"ץ. בין היתר טענתי כי העמותה שמשה לכאורה כפלטפורמה לפרסומו העצמי של אבנרי, שהגיב לפנייתי בתאריך 19/1/06, כדלקמן:


           "אני מודה ומתוודה שמעולם לא ביקשת להיות חבר הנהלה
            ואני הייתי זה שלחץ עליך להבחר. אני לא מסכים אתך שההנהלה
            הינה גוף חסר משמעות והשפעה, המציאות תוכיח זאת.
            הבעיה היא שחלק מחברי ההנהלה לא תורמים בפועל.
  "


  לאחר שאבנרי הבטיח לי כי ינקטו צעדי תיקון וגם שב ולחץ עלי להיבחר מחדש להנהלה, הסכמתי. אולם, בבחירות באסיפה הכללית (דצמבר 2006) לא צברתי מספיק קולות. לא הייתי היחיד, גם עמיקם לוין ז"ל עבר את אותה החוויה בדיוק. כיום זה ברור לי שאריה אבנרי סיכל יוזמות של חברים כדרך פעולה.

  בתאריך 30/11/06 חשפה אסתי אהרונוביץ', כתבת הארץ, את דפוסי פעולתו של אריה אבנרי בכתבה מאוזנת, שנועדה לענות בין היתר על השאלות הבאות: "האם אריה אבנרי לוחם בשחיתות, לוחם במתחריו הלוחמים בשחיתות, או סתם נהנה מכל רגע תחת אור הזרקורים? האם עמותת אומץ בראשותו מסייעת למבקר המדינה או הופכת גם אותו לקריקטורה?"

  בתאריך 9/1/07 החליטה הנהלת אומ"ץ (בישיבה שנערכה ברח' אופנהיימר 16 בת"א) כי בנוסף לתפקידי כאחראי על אתר האינטרנט הקודם של אומ"ץ, אשמש גם כרכז נושאי סביבה, מתקנים וחומרים מסוכנים, סיכונים ממע' טלפון סלולרי ואנטנות סלולריות ואחראי גם על קשר בין ארגונים. כל זאת בתיאום עם מזכירות העמותה. לצורך כך הונפק עבורי כרטיס ביקור של העמותה.

  כרטיס הביקור שלא כובד על ידי אריה אבנרי
   

  בתאריך 27/2/07 כתב לי אבנרי: "בתוקף תפקידי כיו"ר הנהלת אומ"ץ אני מעניק לך אישור רטרואקטיבי לכל הפרויקטים והתפקידים המפורטים". היה זה בתגובה להודעתי בעניין פרויקטים נוספים שקבלתי על עצמי לבצע1. להפתעתי הרבה עוד יותר, אולצתי לאחר כשנה לפרוש מפעילותי הנ"ל. נסיבות פרישתי פורטו במכתב ששלחתי לוועדת הביקורת של תנועת אומ"ץ. בפתח מכתבי כתבתי:

  "בראשית דברי אבקש להבהיר כי אין כוונת פנייה זו כדי לנגח, חלילה, את הממונים בעמותה, אלא בעיקר כדי לבחון את תהליכי קבלת ההחלטות ומימושן. לדאבוני אין באומ"ץ דפוסי עבודה מובְנים ומובָנים לכל. במקרה זה אושר נוהל. אולם גורמים בעמותה התעלמו מקיומו ולא קיימו הסכמים, כפי שיפורט להלן. לכן עולה החשד לניהול בלתי תקין, שלא לדבר על חוסר אתיקה."

  כתגובה לפנייתי לועדת הביקורת השתלח בי אריה אבנרי, בתלונה אישית שהגיש נגדי לאותה ועדה.

  הואיל ולוועדת הביקורת לא היתה סמכות לדון בסכסוך בין חברי העמותה, תלונתו האישית של אריה כנגדי לא נדונה.

   

  אבל להפתעתי, גם תלונתי על אי סדרים בעמותה (אי כיבוד נוהל והסכמים) לא טופלה כדבעי. קבלתי תשובה מוועדת הביקורת כי על סמך המסמכים שקבלה לעיונה לא נמצא כי אי פעם מוניתי ע"י ההנהלה, או המזכירות, כממונה על האתר או כאחראי על אתר העמותה. אם כן, מי מינה אותי? הכיצד שכח אריה אבנרי כי הוא נהג להתקשר אלי בשנים 2005-2008 כדי להנחותני מה לעדכן באתר העמותה? הכיצד שכח אריה אבנרי כי בנאומו בטקס חלוקת אותות אומ"ץ ובאסיפה הכללית בשנת 2008 הרעיף עלי שבחים על ניהול אתר העמותה? הנה ציטוט מדבריו של אבנרי: "... ועיקר גאוותנו היא על האתר המשודרג שלנו שזוכה להצלחה רבה הרבה בזכותו של מנהל האתר דורון טל."הכיצד דברים אלו עולים בקנה אחד עם תשובת ועדת הביקורת כאמור לעיל? מי נתן הוראה להנפיק את כרטיס הביקור (המוצג לעיל) שהודפס בהזמנת ובמימון העמותה?

  בסופו של יום התברר לי, לדאבוני, כי לא רק ש אריה אבנרי לא קיים את הבטחותיו, אלא שהוא לא היה מוכן לקבל ביקורת לגיטימית שהועלתה כנגד מוסדות העמותה (ולא כנגדו אישית).

  אריה אבנרי
   
  בעתיד אחשוף, במידת הצורך, פרטים נוספים על קורותי עם אריה אבנרי, שהבטיח לאחרים ולי הבטחות סרק ופעל בניגוד מוחלט לעקרונות של מנהל תקין, תוך כדי ניצול לרעה של כוחו.
   
  הביקורת המוצגת כאן נועדה להבליט את העוולות,
  במטרה לתקן את אותם הפגמים והטעויות שהוצפו
  ולהביא למימוש החזון והמטרות של
  תנועת אומ"ץ,
  מבלי להמעיט בערכו של המבוקר.
   
  בתגובה לפרסום זה "הופקעה" חברותי באומ"ץ.

  פרטים בפוסט נפרד:
   
  לקריאה נוספת:
  ____________________________________________________________________
  דרג את התוכן:

   תגובות (110)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     12/7/16 09:31:

   פניתי לתנועת אומ"ץ על מנת להגיש קובלנה ובמקביל פרסמתי תגובה לתגובה של נציב הקבילות, ד"ר יעקב ניר
   (קישור לתגובות):

   7. ממשיכיו של אריה אבנרי   ד"ר יעקב ניר    7/07/16 16:35

   כחבר פעיל בתנועת אומ"ץ מאז כשמונה שנים ברור לי כי לא קל יהיה למלא מקומו של אריה. אולם, אם נתחיל לעשות חשבונות, ולא נבין כי חייבת להיות אחדות - גורלה של אומ"ץ יהא מוות. מצד שני, נמשיך, נתנדב וננסה להגיע לאותם הישגים. מדינה רקובה דורשת כפל מאמץ במיגור תחלואיה, וזאת נעשה בכוחות מאוחדים. אגב, היכן הם אותם מאות המשתתפים בכנסים השנתיים של אומ"ץ, אלה המדברים גבוהה ולא עושים דבר - "באתי, ראוני, והלכתי"... אומ"ץ לא תימוג ותמשיך בדרכו של אריה, עם כל הקשיים הכרוכים בכך. חבל לי שאורה נוטשת, זה צעד קל, לא מחייב, אפילו באומ"ץ ניתן להלחם מתוך המערכת, ומי כמוני 'נציב קבילות' מכיר זאת.

    

   יענקלה קבל תלונה   דורון טל (טירקל)    11/07/16 18:59

   על פי החלטת הנהלת אומץ (9 דצמבר 2015), חברים שלא הסדירו את מיסיהם לא יוזמנו לאירועי התנועה בשנה הבאה. חתום שרגא בן צבי. למותר לציין כי החלטה זו עומדת בניגוד גמור להוראות תקנון העמותה התקף. אם הנהלת העמותה אכן נהגה לפי ההחלטה הנ"ל הרי שהיא ירתה לעמותה ברגל. ככל הנראה לא נשלחו זימונים לאירועי העמותה לרבים מחברי העמותה, לרבות הזמנה לאסיפה הכללית. מדוע אין זימון לאסיפה הכללית של שנת 2016 באתר העמותה? האם הייתה השנה אסיפה כללית? אם כן, מי הגיע אליה? מה הוחלט בה? באיזה פורום?
   ''  הפקעת חברות בעמותה בניגוד לתקנון

     7/7/16 11:15:

   גם בחייו של אריה אבנרי המנוח, אומ"ץ לא התנהלה בצורה תקינה. ראשית, הקמתה הייתה בחטא. עמותת אמיתי מעולם לא נסגרה כדין. אבנרי וחבריו ברחו מאמיתי מבלי לבצע את הפעולות הנדרשות על פי דין. בידי מסמכים המעידים על כך. אבנרי חתום על תצהיר שקרי שנשלח לרשם העמותות. לאחר מכן, התנהלות עמותת אומ"ץ הייתה שערורייתית, לפחות לדעתי. לא אחת אמרתי לאריה (שאותו הערכתי חרף הליקויים שנתגלו): "אנחנו צריכים להיות הסמן הימני" ועל כך הוא ענה לי: "אבל אתה מכיר אותי..." אף לא אחד מה"חברים" (פרט לאבנרי) לא היה מוכן להקשיב לדברי ולכן הגעתי למסקנה שרוב פעילי תנועת אומ"ץ, בעיקר אלו שנותרו צמודים לדגל, עשו את מה שעשו מתוך אינטרסים אישיים ולא לטובת הכלל. צר לי שכך פני הדברים. האמת חייבת להיאמר!
    
   תגובה זו פורסמה בניסוח זהה במחלקה ראשונה, לכתבה "מתעלמים מרצון אבנרי המנוח" שכתב איציק וולף.

     29/10/11 12:02:
   לצערי יש דברים רבים שמתרחשים בתנועה ומעוררים ספקות רבים, גם אני בזמן האחרון החלטתי לשים קץ לחברות שלי בתנועה. יש דברים שאם יצאו לאוויר העולם פשוט יעוררו הדים חזקים, מכיוון שאני איני מעוניין לפגוע אישית באריה אבנרי אני לא מפוצץ אותם, אך ההתנהלות שם בגדר שערוריה. הבטחות שניתנות והן כלפי חוץ ורק בכדי לשמור על שקט זמני, סכסוכים, מאבקי כוח ועוד. על כל אלו אני החלטתי שאין מקומי בתנועה שכך נוהגת , אולי אריה יבין סוף סוף שהוא בדרך לקרוס עם עוד עמותה. חבל.
     1/11/10 10:54:

   News1 YoYo - התגובות שם נעלמות, חוזרות ושוב נעלמות...

     28/10/10 20:07:
   זה לא מוזר שהטוקבקים חוזרים לכתבות של אריה אבנרי בניוז 1 ? ? בשיטה זוחלת וחשאית? ודווקא הלא מחמיאים במיוחד. ?
     25/10/10 00:17:

   בתגובה לפוסט זה נמנע "בעל החידה" מלהודיע לי מראש אודות האסיפה הכללית של אומ"ץ, דבר שהוא מחוייב היה לעשותו על פי דין (ר' פוסט חדש, אריה אבנרי ממשיך לעשות בתנועת אומ"ץ כבתוך שלו). קל וחומר שהנ"ל לא טרח להזמינני לטקס הענקת האותות ולכן לא נכחתי בו.

    

   את רשאית להפנות את שאלותיך ליו"ר התנועה, לחברי הועד המנהל ו/או ועדת הביקורת. אני בספק אם תקבלי תשובה עניינית.

    

   באשר למבקר המדינה את רשאית להפנות אליו את שאלותיך תמים

     17/10/10 20:25:
   האם נוכחת והוזמנת לטקס כחבר תנועת אומץ? כי אני לא הוזמנתי, משום מה. מעניין מהם הקריטרויונים לקבלת הזמנה , ולכניסה . בשנים עברו לא בדקו הזמנות ולא היה שומר . מה קרה השנה???.. שינוי כל כך דרמטי? עד כדי כך שהמבקר היה צריך להתחנן..... מוזר מאד!
     16/10/10 14:31:

   ימים יגידו, מה חושב המבקר על האירוע בו נחסמה כניסתו לאירוע החגיגי של תנועת אומ"ץ.

     16/10/10 08:06:

   מבקר המדינה, שמודע היטב לדרך התנהלותו של אריה אבנרי, נשבה בקסמיו ובחלקת לשונו של האיש אבנרי ובא לטקס הבזוי שלו לפני כמה ימים, אך נשאר בחוץ ונשלח לביתו בבושת פנים. אולי למד לקח ושעור חשוב. נקווה.

     10/9/10 11:29:

   צטט: בס"ד ישעיהו גלינסקי 2010-04-19 16:01:25


   כעיתונאי וכאדם שנזהר מלקרוא לכתוב לדבר ולשמוע לשון הרע כדאי שתפנה לרשם העמותות .לידיעתך כל כתבה מחייבת תגובת המותקף

    

   מה הטעם לפנות ל רשם העמותות אם הוא החתול השומר על השמנת?

   צטט: דורון טל 2010-05-28

   תגובה ל- עושים את זה אחרת 2010-05-28

   פעילותי הציבורית, לרבות בעמותת אומ"ץ, בוצעה בהתנדבות מלאה.

    

    

    אם כך הדבר 

   עלה והצלח  ומי יתן ופעילותך למגר את השחיתות החברתית ולסלקה מעמותות המתהדרות

   להוביל מינהל תקין ובאנשים כדוגמת הנ"ל בעיקר, בטוח שסבלת באופן אישי בהגנתך על האמנה החברתית למען מינהל תקין

   ישר כוח ובהצלחה

   ואגב אין הרבה אנשים כמוך וחבל, מי יתן והאזרחים ירימו את הנטל להשגת חברה בריאה עבורם. 

     28/5/10 23:45:
   תגובה ל- עושים את זה אחרת 2010-05-28 16:56:31

   פעילותי הציבורית, לרבות בעמותת אומ"ץ, בוצעה בהתנדבות מלאה.

   השאלה האם אותם מתנדבים הפועלים למגר את השחיתות השלטונית לא מתפרנסים ממנה?

   האם אתה הכותה נגד אבינרי ואחרים לא קיבלת שכר גבוה?

   והאם כל אותם חברים ופעילים מנהלים בארגונים דומים עושים זאת לשם שמיים או למען שכר מנופח?

   אילו אתה היית מתנדב ללא שכר מלבד תשלום סימלי או שכר מינימלי אני מוריד בפניך את הכובע, לכן על מנת שלא נצא עם דעה עקומה לדבריך על אבינרי ופעילי העמותות מקבלי שכר של 40-100.אלף ש"ח בחודש תענה לשאלתי היכן אתה מדורג בין מקבלי השכר שמבקרי המדינה מבקרים זאת כשערורייה. 

     19/4/10 17:22:

   צטט: בס"ד ישעיהו גלינסקי 2010-04-19 16:01:25

   כעיתונאי וכאדם שנזהר מלקרוא לכתוב לדבר ולשמוע לשון הרע כדאי שתפנה לרשם העמותות .לידיעתך כל כתבה מחייבת תגובת המותקף

   יהושע
   תודה על תגובתך. מדוע לפנות לרשם העמותות? באיזו עילה? מדוע נמנע המבוקר מלהגיב לביקורת?
   דורון

    


   כעיתונאי וכאדם שנזהר מלקרוא לכתוב לדבר ולשמוע לשון הרע כדאי שתפנה לרשם העמותות .לידיעתך כל כתבה מחייבת תגובת המותקף
     28/2/10 19:03:


   לדורון

   גם ממני

   מזל טוב, והצלחה

    

   יהלום מלוטש

     28/2/10 18:16:

    

   תודה למגיבים חיוך
    
   דני - מחזק את דבריך. מי שמעביר ביקורת על אחרים צריך לדעת לקבל ביקורת בעצמו.
    
   החברות של חנשקה - אגו כמו כל משאב אנושי יכול להיות מנוצל, הן לטובה והן לרעה.
    
   רוקם - מילותיך מעשה רוקם.
    
   שמעון - תודה על הברכה.
    
   דן - שמח שנהנית.
    

   ''

    

     28/2/10 16:45:

    
   נהנתי לקרוא

     28/2/10 12:31:

   דורון

   מזל  טוב  משתמע  ממה  שכתבת

   המשך  לכעוס  על  הדברים  הנכונים  (לזכור)

   לפעול  לתיקון  מה  שאפשר

   לשכוח  מה  שאי  אפשר  לעשות  בינתיים

   ולדעת  להבדיל  ביניהם

   ברכות

   שמעון

    

    

    

    סימוכין  מהכתוב:

   מחר פרשת זכור!

   ואני זוכר, משום שזו הפרשה שקראתי בבר המצווה בדיוק לפני חמישים שנה...

    

     27/2/10 21:25:

   דורון  הגעתי לבלוג שלך בעקבות הבלוג של חנשקה

   עם הפוסט הזה אתה מעניק דורון גדול וחשוב

   לעצם הפנית תשומת הלב לדברים שלא נוהגים

   להרהר בהם בקול רם ושרביט האומץ

   לומר את הדברים ולהניחם על השולחן

   עולה יפה  מהבלוג שלך וגם מהבלוג של

   חנה איסלר. רק חבל שיש כאלו המבקשים

   לסכל את החשיפה בשפיכה מוגברת

   של  מילות גנאי וירידה לרמה אישית

   שלא  להפרכת הדברים וגם לא 

   לנטילת אחריות. 

    

     27/2/10 21:13:


   זה לא רק אגו, זה אדם שהתרחק מדרך האמת - השקר נר לרגליו .

   והוא איבד את הקשר עם עצמו.
   איננו מסוגל לקבל ביקורת , להביט במראה

   לראות שפגע,ברבים כל כך,  להתנצל. ואיננו קורא את הכתובת על הקיר.

   חג פורים שמח!

     27/2/10 17:00:

   מי שעומד בראש ארגון שמעביר ביקורת על אחרים, צריך ללמוד לקבל ביקורת בעצמו. אין אדם חסין. אגב, אגו אנושי יכול לקלקל את המערכות הטובות ביותר.
     26/2/10 16:45:

    

    ''

   ''

   תודה לעמוס ולשמעון על התגובות האחרונות.

   תודה לכל החברים, המעודדים והמבקרים תרתי משמע.

   חג שמח!

    

   מחר פרשת זכור!

   ואני זוכר, משום שזו הפרשה שקראתי בבר המצווה בדיוק לפני חמישים שנה...

    

     26/2/10 16:19:

    אם  רוח  תרבותינו  ביקרה  אצלך,  אל תשכח  את  ההקדמה

    חז"ל  טענו  באופן  מפתיע,  שכל  שרשום בתורה  הוא  לעניין   העתיד.  מה  שכבר  היה  ואין  לו  משמעות  עתידית,  לא  נכתב.

   כלומר  היו  הרבה  נביאים, שדבריהם  כבר  מומשו  ,  ומוצו.[  המשפט  הזה  ראוי  שיהדהד :  למי  יצלצלו  הפעמונים !!]

   השאלות, איפה תבץ  ?   איזה עוז  צריך  ?   ומי  האשה  שתתניע  את  התהליך  ???

   שמעון

    

   ולתזכורת: 

   וַיֵּלֶךְ אֲבִימֶלֶךְ אֶל-תֵּבֵץ וַיִּחַן בְּתֵבֵץ וַיִּלְכְּדָהּ.  נא וּמִגְדַּל-עֹז הָיָה בְתוֹךְ-הָעִיר וַיָּנֻסוּ שָׁמָּה כָּל-הָאֲנָשִׁים וְהַנָּשִׁים וְכֹל בַּעֲלֵי הָעִיר וַיִּסְגְּרוּ בַּעֲדָם וַיַּעֲלוּ עַל-גַּג הַמִּגְדָּל.  נב וַיָּבֹא אֲבִימֶלֶךְ עַד-הַמִּגְדָּל וַיִּלָּחֶם בּוֹ וַיִּגַּשׁ עַד-פֶּתַח הַמִּגְדָּל לְשָׂרְפוֹ בָאֵשׁ.  נג וַתַּשְׁלֵךְ אִשָּׁה אַחַת פֶּלַח רֶכֶב עַל-רֹאשׁ אֲבִימֶלֶךְ וַתָּרִץ אֶת-גֻּלְגָּלְתּוֹ.

    

    

   יותר מעניין ההמשך, אחרי "משל יותם":

   "ויקרא אל-הנער נושא כליו, ויאמר לו שלוף חרבך ומותתני

   פן יאמרו אישה הרגתהו." (שופטים ט נד)

   עמוס

     25/2/10 11:01:

   צטט: לואיס קרול 2010-02-21 01:16:35

   ועם  הרשת כמכפיל  כח  לנוע,  ולא להשאר  במארז  הבעייתי

   תודה, בוודאי שמת לב לעובדה שהתהליך הזה כבר החל.

    

     25/2/10 00:02:

    

   יותר מעניין ההמשך, אחרי "משל יותם":

   "ויקרא אל-הנער נושא כליו, ויאמר לו שלוף חרבך ומותתני

   פן יאמרו אישה הרגתהו." (שופטים ט נד)

     22/2/10 16:03:

   צטט: לואיס קרול 2010-02-21 01:16:35

   "...  לך  בכוחך  זה  והושעת..."

    
   זה הזמן לבצע
   שני ניסויים עם גיזת צמר,
   מבחן לוחמים - שותי מים,
   להכין שופרות, כדים ולפידים

   ... כמספר המלקקים
   ויאללה, לעבודה!

    

     21/2/10 01:16:

   הי  דורון

   מטרת  השאלות  היו  לחדד  את  הפרמטרים  המהותיים.  במקום לבכות על הכלי שהשתלט על הידית שלו  מישהו.

   יתכן  ועדיף  לעזוב  את  העבר,  ועם  אותה איכפתיות  שלך,  ונסיון , להבין אילו  כלים  דרושים  לקיט  מנדטורי

   ועם  הרשת כמכפיל  כח  לנוע,  ולא להשאר  במארז  הבעייתי  הקודם.כמו  שאמר  לגדעון  בגת  "...  לך  בכוחך  זה  והושעת...,"

   שמעון

     19/2/10 10:52:

    

   תודה למגיבים האחרונים, שמעון חנה וצבי.

   צבי, אכן גם שחפ"צ לא יעזור. יישר כח על דברי "לשון נופל על לצון" - הזכויות על חלק מהניסוחים שמורות, כמובן, למבוקר עצמו.

   חנה, גם אם אני אוהב הומור (כי רק בעזרתו ננצח את הטרור) זה לא ראוי לדעתי להשתלח במבוקר, או ללעוג לו. זה שהוא (או מי מטעמו) ניסה לגחח את מעשי או את דברי, זבש"ו.

   שמעון, תגובתך האחרונה מחדדת אצלי תובנות. לדעתי, עדיף לא להשתמש בשמות מפוצצים, כגון: "לוחמי אומץ", "בוגרי אומץ", או "אומץ למתקדמים". אין גם צורך ללעוג למה שקרה עד כה, אלא הגיע הזמן להשתחרר מקורי העכביש, בלי לפגוע בפה שיוצר אותם. מספיק להתעלם מהשפעתו (כל זמן שאינה ראויה).

   הכלים המיוחדים העומדים בפני המגזר השלישי (החברה האזרחית) הם ההון האנושי. נשאלת השאלה, איך מפעילים מתנדבים ומחברים את כלל פעילויותיהם ויוזמותיהם לווקטור עם כיוון ברור, עם יעדים ברורים, עם בקרה על ביצוע היעדים? אני מאמין שניתן לבצע זאת באמצעות ניהול רישתי-אופקי עם בקרה מרכזית נכונה. פעילות רשת כזו לא היתה קיימת מעולם באומ"ץ.

     19/2/10 09:55:

   כצופה בעל  עניין  "לטיהור  שפכים"

   נראה  לכאורה שאומץ  היא  פלטפורמה לקידום מישהו מסויים.

   מזכרוני , אין  שם  ביטויי  אומץ כלפי  המערכת המשפטית,שאולי  אחראית על המצב  במדינה

   ( ולא  אירגון  נהגי המוניות שמקטרים על  המצב ) 

   חסר  לי  רק  להבין  אילו  כלים  ייחודיים יש  לעמותה. ???

   מסקנה:  אתם  יכולים להקים דרך הרשת את "לוחמי  אומץ"  או  "בוגרי  אומץ"  או  "אומץ למתקדמים"

   להשתחרר  מקורי  העכביש ,ואולי  גם  לפגוע  בפה  שיוצר אותם

   האם  זה  "עושה  הגיון ?? "

    

    

     19/2/10 00:56:

   דורון , חבל שהורדת את החתול המדהים . הנה הציטוט שלו- נשוא כתבתך

   "הייתי חתול רחוב, הפכתי לנמר, ולבשתי כסות של אריה"

    

     17/2/10 12:43:

    

   גם שחפ"צ לא יעזור. מול עינינו קמות האזהרות והופכות לתמרורים בוערים. כמו מדינת ישראל גם עמותת אומ"ץ נעשקת ומושחתת מיום ליום כאילו נעשתה לרכוש פרטי של המבוקר והמקורבים לו. כעת אנחנו עדים חיים לשלב בו העובדות שנחשפו (והן רק קמצוץ) מזעזעות גם את חייו הפרטיים של הנ"ל. החשיפה בקפה דה-מרקר איננה נעשית בחשכת הלילה, אלא לאור היום, בצהרי יום כשמלאה השמש. המאבק הזה לבלימת התהליך המנוון המערער את יסוד קיומה של עמותת אומ"ץ איננו עוד סתם מאבק בין צודקים ללא צודקים. זהו מאבק חד וברור על נפשה של התנועה, שחרטה על דגלה מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי. את הנקודה הדרמטית הזאת כבר הבין המבוקר היטב וזו הסיבה שהוא ניסה תחילה להוריד פוסט זה. משלא עלה הדבר בידו דאג לפרסום כמה תגובות לא מחמיאות לכותב הבלוג. מה לעשות, הקרב על הבית הוא לעתים קשה ואכזרי. אבל, המבוקר צריך היה לכלכל את צעדיו, במיוחד לאחר שהמפה נפרשה מולו על הקיר. כעת גם שחפ"צ כבר לא יעזור.

    

     16/2/10 22:06:
   אכן האריה הפך לחתול משוחפץ
     16/2/10 20:07:

   יכול להיות שצריך  לשנות  את  שם  האגודה   מאומץ  לאבנרי ??

   פעם  אשכול  אמר  שיפתור  את  כל בעיות  הכלכלה בעזרת  השם  

   מס  ארנונה,  מלווה  בטחון וכו....

   מרוב  שאגות  הלביאות והאריות  ,  השם פשוט  צריך  להתחלף

   השאלה  מי  יתלה  את הפעמון  על צאוור  החתול ?????

     16/2/10 14:01:

   צטט: הזהרו מחיקויים   2010-02-14  17:08


   ועוד שתי שאלות, לדורון בלבד:
   1. היש בידך פרוטוקולים של -
   האסיפה הכללית, ועדת ביקורת וכו' מכל השנים?
   2. מה אתה יודע על מרקם היחסים בין חברי העמותה?

    

   1. עיון בפרוטוקול ודו"חות
   ניתן לעיין בפרוטוקולים של האסיפה הכללית ודו"חות ועדת ביקורת אצל רשם העמותות.

   2. מרקם היחסים בין חברי העמותה
   רב חברי התנועה אינם מכירים אישית זה את זה. זאת משום שניהול אומ"ץ מרכזי וממדר. לא היתה תקשורת אופקית. לא היתה פעילות חברתית. בתקופה 2004-2008 במהלכה הייתי פעיל די קרוב לליבה של העמותה, היו נסיונות מצד חברים בודדים לשנות את המצב, ללא הצלחה.

   לשם דוגמה אבקש להביא תגובה של חבר אומ"ץ שפניתי אליו בבקשה להגיב כאן בבלוג. הוא בחר להשיב לי במייל:

       "אני כבר מזמן התנתקתי
        ואיני רואה עצמי פעיל באופן כלשהו באומץ,
        כך שגם אין לי כל סיבה ממשית להגיב.
        דעתי היא, שאומץ היא אריה אבנרי.
        אם תדרוש ממנו לפעול אחרת, לא תהיה אומץ."

   לסיכום, אני מניח כי כל אלו שהצטרפו לאומ"ץ יש להם דעות, אבל אצל אלו שנשארו "נאמנים לבוס" האינטרסים האישיים גברו.

    

     15/2/10 19:24:
    העלית שאלות חשובות. טעון ברור.
     14/2/10 17:08:

    

   ציני,

   טרם הבנת שהמבוקר לא מעוניין לענות כאן (בגלוי תמים)?
    
   קראתי באתר אומ"ץ כי התנועה הוקמה כדי לפעול

   "נגד כל מי שינסה להשתמש במשאבי המדינה
   כקרדום לחפור בו, לטובת קידום עצמו
   ו/או לטובת אחרים אינם זכאים לכך
   ".


   מדברי הבלוגר ומדברי רב המגיבים כאן משתמע,
   יו"ר אומ"ץ משתמש בארגון לקידום עצמו.
   נושאי תפקידים בעמותה מחפים עליו,
   או ממלאים פיהם מים
   ובלבד שימשיכו להחזיק ב"תואר" הנכסף
   .אטום


   כעת נשאלת השאלה (מופנית לכולם):

   הכיצד חברי עמותה אחרים מתעלמים מהביקורת כאן,

   מעלים שאלות נוספות,

   או נמנעים ממתן תשובות לשאלות שנשאלו כאן?
    
   ועוד שתי שאלות, לדורון בלבד:
   1. היש בידך פרוטוקולים של -
       האסיפה הכללית, ועדת ביקורת וכו' מכל השנים?
   2. מה אתה יודע על מרקם היחסים בין חברי העמותה?

    

     14/2/10 16:26:

    

   שאלה:

   כיצד תסבירו שהמבוקר אינו מגיב כאן?

   אולי שכח כי פתח בקפה כרטיס לפני כשנתיים:

   אריה אבנרי

   ואולי אריה אבנרי
    
   בעצם לא יודע
    

   על הבלוג הזה?

    

     14/2/10 14:59:


   חבל שבגלל איש אחד והתנהלותו הסהרורית - מקבלת העמותה שם לא כל כך מחמיא.

    

   אם כך הם פני הדברים מן הראוי שהיו"ר הנכבד יקח אחריות ויתפטר כדי שהעמותה

    

   תוכל למלא את יעודה כמתחייב משמה וממה שחרטה על דיגלה.

     14/2/10 14:05:

   אני חושבת שלנשים באומץ אין אומץ לבדוק באמת מה קורה בפנים

   כמה החלטות הן החלטות של איש אחד, המבוצעות ע"י חסרי חוט שדרה.

   הבעיה שהעמותה מוציאה מכתבים בכמויות אדירות. מישהו פעם בדק מהו % ההצלחה של עשרות המכתבים שתועלתם הציבורים היא 0 ?

   למי היא מועילה? לכותב, ולאלו שמוחאים לו כפיים בצורה עיוורת.

   היה ראוי לקחת דוגמא מהתנהלות התנועה לאיכות השלטון, שעובדת בצורה מסודרת עם אחוזי הצלחה גבוהים.

   לא מכתבי שרשרת פלגיאטורים, אלא עבודה ממוקדת.

   מה יוצא מכמות המכתבים העקרים האלו????? בדיחה, זה מה שיוצא מהתנועה ללא ביקורת רצינית או בקרה של צוות.

   איש אחד, מכתבים סתמיים רבים

   חידה ושמה אבנרי- היתה הכותרת?

   ובכן- בדיחה ושמה אבנרי, היא כותרת יותר מתאימה.

     14/2/10 12:08:

   אם אכן יש אמיצים באומץ, מדוע אינם מגיבים? כבר יותר מחודש ימים הבלוג  קיים.

   מה יקרה אם יחשבו אחרת מהראיש?

     14/2/10 11:24:

   החזון והמטרות של העמותה ששמה לה למטרה למגר שחיתויות והתנהלויות נלוזות - זה דבר נשגב לכשעצמו.
   אולם כשהיו"ר מתנהג כאילו זה מפעל של איש אחד, ממדר ומטרפד , מסרב לשתף בהחלטות , ומרגיש כמו
   מלך העולם - זה אומר דרשני. איפה כל הפעילים שצריכים להצביע למען המטרה לשמה חברו יחדיו? ולה בלבד!!
   איפה כל נושאי התפקידים בעמותה ?[ויש מלא] , האם הם משמשים כחותמת גומי  ואומרי אמן ליו"ר - ובלבד
   שימשיכו להחזיק ב"תואר" הנכסף ?
   ושאלות נוספות - מי בודק את היו"ר והתנהלותו???? והאם הוא יכול להפעיל שיקול דעת אובייקטיבי לחלוטין???
   חומר למחשבה.
   שחר
     14/2/10 04:10:


   שאלה לאבנרי: תגיד, יש סוסים שלא תיגע בהם?

   "לא. אין אחד שאני לא אטפל בו. אם אני אדע שאריה אבנרי מושחת, אני אטפל גם בו"

    

   (ציטוט מערוץ 7    11/01/07    עפרה לקס)

    

    

   ממתינים לפירעון השטר  

     13/2/10 22:34:
   תגובה ל- חנשקה 2010-02-13 19:33:18

   בעמותת אומ"ץ לא חסרים חברים אמיצים. חלק מהם עדיין בועטים ומנסים לשנות ולא יסכימו לפירוק העמותה.
    
   בשם מי את כותבת, "לא נזיל אפילו דמעה אחת"?
    
   אני אצטער אם העמותה תתרסק, אך לא אצטער אם היו"ר הנוכחי יסיק את המסקנות המתבקשות.
    
   אשמח לשמוע תגובות של חברי עמותה נוספים.

     13/2/10 19:33:

    בתור חברת אומץ , האמיצה היחידה, הריני להצהיר שאין אף אדם אמיץ שם. ובמיוחד לא זה שעומד בראשה.

   לדעתי היא בהתרסקות. כמו העמותה הקודמת אמיתיי ז"ל

   אין לא לא חזון , ולא חידה. רק שחיתות.

   פחות עמותה , לא יעלה ולא יוריד למדינת ישראל.

   לא נזיל אפילו דמעה אחת. 

     13/2/10 12:39:
   צטט: עושה שלום במרומיו 2010-02-13 07:36:55 
   מדוע הנושא אינו
   "תנועת אומ"ץ - ההיית או חלמתי חלום?"

   או משהו דומה? מדוע הפכת זאת לדיון פרסונלי?


   ממליץ שתקרא שוב את הפוסט, שהמסר שלו הוא:


   בעיני היו"ד נותר חידה.

    

   צטט: דורון טל 2010-02-13 23:45:05

   בלוג ביקורת זה נועד להבליט את העוולות, במטרה לתקן את אותם הפגמים והטעויות שהוצפו ולהביא למימוש החזון והמטרות של תנועת אומ"ץ.

   דורון,

    

   א. אני מציע שתחדל עם איומיך. אם אתה באמת ובתמים רוצה לקדם את הדיון - אני מציע שתעבור קצת על העבר של הפוסט הזה ותמחק דברים שלחלוטין אינם רלוונטיים, כמו תגובה של מישהי הזויה שמכנה אותי אסטרולוגית, השד יודע למה.

   ב. לגופו של עניין - אתה טוען שהבלוג נועד לבדו את הטעויות שנהיול תנועת אומ"ץ? אם כן, מדוע הנושא אינו "תנועת אומ"ץ - ההיית או חלמתי חלום?" או משהו דומה? מדוע הפכת זאת לדיון פרסונלי? דון בתנועה, דיון כזה יתקבל בברכה ולא יתן פתחון פה לכל מיני אוכלי נבלות שלוקחים טרמפ על נשוא הדיון שלך.

   ג. כל כוונתי לאותו אחד המכנה עצמו שיטת השקשוקה היתה, ואני חוזר על זה שוב - מותר לבקר, אבל רצוי שביקורת תבוא מפי מישהו שמנסה לעשות משהו בעצמו. מעיון בביוגרפיה שלך עולה שאתה לפחות מנסה לעשות דברים ולקדם עניינים (אין לי מושג אם בהלחה או לא, אבל מבחינתי אין זה משנה, העיקר הוא הניסיון). תהיתי האם אותו שקשוקה עושה אף הוא דברים בעצמו או עסוק בלשבת ולבקר אחרים. זה הכל

    

   מקווה שהבהרתי את עצמי

     12/2/10 23:45:

   צטט: עושה שלום במרומיו 2010-02-12 22:56:54

   בשאלה שהופנתה ל-שיטת השקשוקה

   אולי תאיר את עיננו,

   איזה פרויקט עשית אתה לקידום הפרט ובחברה?

   בלוג ביקורת זה נועד להבליט את העוולות, במטרה לתקן את אותם הפגמים והטעויות שהוצפו ולהביא למימוש החזון והמטרות של תנועת אומ"ץ.


   לאור האמור לעיל, כל אחד (גם מי שאינו חבר אומ"ץ) רשאי להגיב, באופן שיתרום לדיון, שמטרתו כאמור מימוש החזון והמטרות של אומ"ץ. אולם, פועלו של אדם, שלא במסגרת אומ"ץ, אינו רלוונטי לדיון כאן.

   כל תגובה נוספת, המתעלמת ממדיניות הבלוג ומאזהרתי הקודמת, תמחק והמגיב יחסם!

    

   צטט: שיטת השקשוקה 2010-02-12 18:11:50


   מי יכול להצביע ולו על פרויקט אחד שתרם לקידום הפרט והחברה, אשר נרשם לזכותו של אריה אבנרי?

    

   אינני חבר אומ"ץ ולא ראיתי לנכון לציין זאת כי אין זה חשוב לטעמי

   ולגבי שאלתך השניה: אולי תאיר את עיננו, איזה פרויקט עשית אתה לקידום הפרט ובחברה?

     12/2/10 18:11:

   צטט: עושה שלום במרומיו 2010-02-11 15:25:18

    

   אנשים כמוך הם הסיבה
   להתדרדרות המוסרית של החברה שלנו....

   לנוכח הביקורת הנוקבת (הפוסט והתגובות), שאלתי את עצמי:

    

   מדוע כה מעט חברי אומ"ץ טרחו להגיב כאן,
   תוך הצגת זהותם?

    

   מדוע גם "עושה שלום במרומיו" שנחלץ כביכול להגנת המבוקר מסרב להזדהות.

   אולי מדובר בארגון דיסוטופי?

   האין אומ"ץ עמותה בת שני מעמדות, בה ההפרדה בתוך הקאסטה של ה"חברים" וממלאי התפקידים הינה כמעט מוחלטת?

   נראה לי כי בראש הפירמידה (ודוק, עמוד הקלון) ניצב בודד היו"ר, אריה אבנרי, המשווק לכולם תעמולה בדיונית, שהוא לוחם ללא חת לתיקון עולם. התדמית הבדיונית הזו נועדה לשכנע את ה"חברים" לעבוד למענו, משום שזה הדבר הנכון והצודק.

   אולם, בבדיקה לאורך זמן מתברר כי יוזמות אישיות של "חברים", שמתקבלות על ידו לכאורה, מטורפדות בדיעבד. המסקנה, כל הפעילות של הארגון הזה נועדה מלכתחילה לפאר ולרומם את דמות היו"ר, הצודק תמיד במלחמתו חסרת הפשרות(?) נגד המושחתים.

    

   חמור מזה, כאשר מתנדב פעיל ניסה להעלות ביקורת בונה, הוא הושתק...

   מי יכול להצביע ולו על פרויקט אחד שתרם לקידום הפרט והחברה, אשר נרשם לזכותו של אריה אבנרי?

   גילוי דעת: שמי שלומי. הציעו לי להצטרף לאומ"ץ ובחרתי לבחון את התנהלות התנועה מרחוק. כעת לאור הביקורת והתגובות כאן, אני מבין שבחירתי לא להצטרף היתה נכונה.

    

     11/2/10 20:09:


   נא לא להעיר לגופם של המגיבים.

     

   אין לפתוח חזית בנושא שאינו קשור ישירות לפוסט.

     

   להבא, תגובה שאינה מתייחסת עניינית למהות הפוסט תמחק.

    


     11/2/10 19:56:

   יותר נכון- אל תתיחס לעושה מלחמה במרומיו.....

   היא/הוא מדבר  שטויות.

   ואנחנו מבינים למה...

    

     11/2/10 19:51:

   עושה שלום במרומיו הוא האסטרולוגית המזויפת שכותבת בשמו

   תתיחס בהתאם לשטויות שנכתבות כאן.

     11/2/10 19:26:

   במענה לדברי עושה שלום במרומיו 2010-02-11 17:51:00

    

   מר טל הנכבד, האם זה שאריה אבנרי אמר שנפער סדק, אומר שגם אני צריך לחשוב אותו הדבר???

   הוא יכול לחשוב כרצונו, ואני עומד על דעתי שהמערכת שלנו היא מהטובות והערכיות בעולם...

   וכבר אמרתי - קל לבקר את מי שמנסה לעשות... הרבה יותר קל לשבת ולא לעשות דבר - אז בוודאי שלא יבקרו אותך

   אני מעדיף אנשים שמנסים, גם אם פה ושם הם טועים, על פני אלה שיושבים, מקטרים בסלון בשישי בערב, ולא נוקפים אצבע למען הכלל

   ובוודא שזה עדיף על פני רווקות זקנות שיושבות ומנהלות מערכות יחסים וירטואליות עם מאות גברברים...

   אני שמח לשמוע שגם אתה מעדיף אנשים שמנסים לעשות.

   הואיל ובשלב זה אתה שומר על אנונימיות לא נותר לי אלא לשער (מתוך תגובותיך כאן) שיש מרחק בין דיבוריך לבין מעשיך.

   הדיון המשני שפתחת ביוזמתך על מערכת המשפט אינו רלוונטי. זאת משום שפוסט זה עניינו ביקורת לגיטימית על אריה אבנרי ואתה בנסיונך להגן עליו (לכאורה) ניסית לטשטש ולהסיט את הדברים למחוזות אחרים (מערכת המשפט, רווקות זקנות וכיוב').

   אם וכאשר אחליט לכתוב פוסט על רווקות זקנות, או על מערכת המשפט, תהיה רשאי להביע דעתך על הדברים שירשמו בפוסט לכשיפורסם.
   אם תמשיך להסיט כאן את הדיון למחוזות אחרים (שהפוסט הזה לא נועד להם) תחסם.

    

     11/2/10 19:00:

   תגובה ל- עושה שלום במרומיו 2010-02-11 17:51:00

    

   לא הבנתי מה אתה רוצה?

    

   "עושה שלום במרומיו", אתה מסיט את הדיון מהעיקר.

   1. אם שמחת לקבל תגובתי ולשמוע שאיני יורד, אז מדוע אתה כותב כעת "רד לך ממגדל השן שבקליפורניה או איפה שלא תהיה, בוא לכאן, ותעביר ביקורת"?

   2. אם אתה עומד מאחורי מה שכתבת קודם, שכל ביקורת היא לגיטימית ואתה סבור שמותר לי לבקר את פעולתו של כל אדם, אז מדוע אתה שוב משתלח בי?

   3. אם עדיין אינך מבין, קרא את כל תגובותיי מחדש.

   4. בחירתך הלגיטימית להסתיר את זהותך מעידה עליך.

    

   אגיב אחד אחד:

   מר טל הנכבד, האם זה שאריה אבנרי אמר שנפער סדק, אומר שגם אני צריך לחשוב אותו הדבר???

   הוא יכול לחשוב כרצונו, ואני עומד על דעתי שהמערכת שלנו היא מהטובות והערכיות בעולם...

   וכבר אמרתי - קל לבקר את מי שמנסה לעשות... הרבה יותר קל לשבת ולא לעשות דבר - אז בוודאי שלא יבקרו אותך

   אני מעדיף אנשים שמנסים, גם אם פה ושם הם טועים, על פני אלה שיושבים, מקטרים בסלון בשישי בערב, ולא נוקפים אצבע למען הכלל

   ובוודא שזה עדיף על פני רווקות זקנות שיושבות ומנהלות מערכות יחסים וירטואליות עם מאות גברברים...

   אבל זו רק דעתי שלי

    

   ולגביך אפי - לא הבנתי מה אתה רוצה? רד לך ממגדל השן שבקליפורניה או איפה שלא תהיה, בוא לכאן, ותעביר ביקורת...

   בניגוד אלי, אני לא לוקח את דבריו של דורון טל כ"דברי אלוהים חיים"... אדם ממורמר, שסבור שמערכת המשפט טיפלה בעניינו באופן שאינו ראוי, אינו אוביקטיבי מי יודע מה...

     11/2/10 16:38:

   צטט: עושה שלום במרומיו 11/2/10
    08:59 אין לי מושג על איזו תלונה אתה מדבר

    15:25 אני חף מאינטרסים, תאמין או לא

    

   "עושה שלום במרומיו",
   לאמירתך המתחסדת, "אין לי מושג על איזו תלונה אתה מדבר", אגיב כדלקמן:

   את הפרטים אודות התלונה המדוברת קראתי בגוף הפוסט וכמו-כן קראתי את תגובותיו של בעל הבלוג. בניגוד לך אני נותן במר טל אמון מלא ואני מסיר את הכובע בפניו על האיפוק שהפגין בדבריו.

     11/2/10 15:47:

   "עושה שלום במרומיו", כמעט שכנעת אותי קריצה

    

   ראה מה הגבתי ביולי 2005 לכתבתו של אבנרי בעניין עמרי שרון:


    

   נושא התגובה: גם עמרי זכאי ל-"סחר סוסים"
   שם הכותב:
   דורון טל זמן: 22:08 23/07/2005

    

   אני מברך את אריה אבנרי על גילוי דעתו כי המערכת המשפטית נסדקה וכי רמת האמון של אזרחי המדינה בה פחתה בצורה מדאיגה. לצערי הרב צודק אריה אבנרי בכותבו כי "הדין לא נקב את ההר אלא עקף אותו".

   ואולם, כחבר הנהלת אומ"ץ הופתעתי על ההכרזה של אבנרי ביום ששי ברדיו, כלשונה. שכן הנושא לא הועלה בדיון הנהלה (אולי בדיון מזכירות בלבד).

   אינני מבין מדוע עמותת אומ"ץ לא נוקטת קו פעולה אקטיבי.

   מחד-גיסא אם מזכירות אומ"ץ סבורה כי עסקות טיעון בכלל מוצדקות, אזי מדוע לא תינתן גם לשרץ הזה הזדמנות להקטין מעונשו?

   מאידך-גיסא, אם אלו עסקות מפוקפקות "שמהן נודף ריח מסחרי" אינני מבין מדוע אומ"ץ לא פועלת לביטול עקרוני של כל עיסקה כזו.

   לא מספיק, לדעתי, לציין כי "יש עניין רב לציבור שלא תהיה עסקת טיעון".

   אני סבור כי על אומ"ץ להתמקד בפרטי העובדות והראיות "הידועות לפרקליטות" ואשר לפי עיסקת הטיעון המתרקמת מבקשים להתעלם מהן.

   מדוע עמותת אומ"ץ לא תצא באומץ ותחשוף את השערוריה לפרטי פרטיה?

   אנחנו חייבים להפגין ברחובות ולעורר דעת קהל כזו שמזוז לא יוכל להתעלם ממנה. ויפה שעה אחת קודם.

   --------------------------
   המגיב הוא חבר הנהלת אומ"ץ

    


    

   עד כאן ציטוט תגובתי במחלקה ראשונה, בתקופה שבה הייתי חבר הנהלת אומ"ץ.

    

   מה אנחנו יכולים ללמוד מהאמור לעיל?

   1. פיו וליבו של מר אבנרי לא היו שווים.

   2. הוא היתל בנו, חברי ההנהלה, על ימין ועל שמאל.

   3. אפילו מר אבנרי טען אז שהמערכת המשפטית נסדקה.

   4. אבנרי לא העז לעשות דבר, מעבר לכתיבת מאמר פה ושם.
   5. אומ"ץ בראשותו לא תרמה דבר במטרה לשרש את השחיתות.

       חשיפה זה תנאי הכרחי, אבל לא מספיק.    א. יש לי המון דעות

   ב. אני חף מאינטרסים, תאמין או לא

   ג. אנשים כמוך הם הסיבה להתדרדרות המוסרית של החברה שלנו....

   ד. מערכת המשפט שלנו היא אחת הטובות בעולם, ואם היית מבין משהו בזה היית יודע את זה... זה שלא כל פסיקה היא לרוחך לא אומר שהפסיקה אינה נכונה...

     11/2/10 14:08:

   צטט: עושה שלום במרומיו 2010-02-11 08:59:34

    

   אני ממש לא אריה אבנרי

   תמים חחחחחחחחח

   נראה לי שלא תעשה שלום עלינו וגם לא על כל ישראל.

    

   מתשובתך עולה שאתה נמנה על האנשים

   שאין להם דעות ... רק אינטרסים

   (ר' תגובתו של שמעון 10/2/10 1:51).


   אולי אינך אבנרי, אבל אתה צבוע, כותב ממש בצלמו ובדמותו

   של הפחדן העומד בראש אומץ (עאלק), נותן גיבוי מושלם
   למערכת הנושאת באחריות העליונה
   לשחיתות הגואה

   וכמובן גם לנעל המתעופפת. זה מצער לדעת שחלק מהשופטים

   עמלו על זה כמה שנים טובות וכעת נשיאתם קבלה נעל בפרצוף.
   זו המטאפורה חביבי.
   אני מצר על כך שזה קרה בישראל אבל זה היה בלתי נמנע.

   בקיצור, כפי שהגיב למעלה שמעון:

   יש אנשים שאין להם דעות ... רק אינטרסים


   ואתה צבוע, אחד מהם!

    


   אפי, אני לא מעונין להזדהות בשמי האמיתי וסיבותיי עימי

   אני ממש לא אריה אבנרי

   אין לי מושג על איזו תלונה אתה מדבר

   וכותב הפוסט - הוא באמת האדם האחרון שיטיף לשמירת ערכי שלטון החוק במדינה - השמצותיו על מספר שופטים של בית המשפט העליון ידועות לכל... פלא שאח"כ עם ישראל מזלזל בבתי המשפט?

     11/2/10 02:13:

    

   מזדהה עם פלסף. להג ליצים לא יעזור.
   תנו לעקרב/ערפד הזה מנוחה.

   תזרמו...

     10/2/10 23:52:


   http://cafe.themarker.com/view.php?t=1416779

    

   למי שאוהב לפצח משלים, ממשלי אזופוס.
   (מהבלוג הידוע)

   הקרפדה שמה טובה.הערפד?

     

     10/2/10 23:42:

   זו שמשמיצה אותי היא הקרפדה מהמשל "הערפד והקרפדה" - והמבין יבין.

     10/2/10 23:29:


   לאפי

   מילים כדורבנות, יישר כח !

     10/2/10 22:42:

   צטט: עושה שלום במרומיו 2010-02-10 21:53:20

    

   אתה נתלה בכל מיני אמירות של רווקה מזדקנת

    

   הופה, אולי על ראש הגנב בוער הכובע?

   מדוע אתה סבור שאני נתלה באמירות של רווקה מזדקנת?
   האם כותב הפוסט הוא רווקה? מזדקנת?

   אולי אתה סנילי?

   מה פתאום אתה קורא לי "אפי היקר"?
   מדוע מעשי בחו"ל מעניינים אותך?

   אולי זה בעצם אתה, אריה אבנרי בכבודו ובעצמו, שהשתלח בכותב הפוסט לאחר שהגיש תלונה לועדת הביקורת של אומ"ץ?

   אולי זה אתה שהתחנן בפני מר טל שיסיר פוסט זה?
   (ר' תגובתו 22/1/10 02:17)

    

   אם אינך אריה אבנרי, הזדהה כאן בשמך המלא.
   רק כך אאמין לך.

    


   אפי היקר,

   שמחתי לקבל תגובתך ולשמוע שאינך יורד לתמיד אלא זמני

   כל ביקורת היא לגיטימית, ואני סבור שמותר לך לבקר את פעולתו של כל אדם...

   עם זאת, בוא לא נשכח שמדובר באדם שלפחות מנסה להילחם בשחיתות (ייתכן והוא נכשל, ייתכן ואחרים היו עושים זאת אחרת, אבל מי לא מנסה לא יודע...)

   ואילו אתה נתלה בכל מיני אמירות של רווקה מזדקנת, שדואגת אך ורק לקידום ספר פרובוקטיבי המספר על עלילותיה המיניות...

   ביקורת - מבורכת

   רק תחשוב איך מביעים אותה

   ובוא נראה אותך נלחם אחרת בשחיתות, מבטיח להיות הראשון שיעמוד מאחוריך במלחמה חשובה זו

   זו היתה כוונתי

     10/2/10 18:14:
   תגובה ל- עושה שלום במרומיו 2010-02-10 16:04:45 - שבינתיים מנסה לחרחר ריב קריצה


   עושה שלום האנונימי,


   זה מאד נחמד מצדך לבקר אותי ואת שהותי הזמנית בארה"ב לצורך לימודים. איני מתבייש לעשות למען עצמי וגם למען זולתי. הואיל ואני רוצה להתקדם כעת, לממש שאיפות ולא להישאר תקוע, אני נמצא זמנית באמריקה

   - which is a free country baby -

   היכן שאפשר למצא ופל אמריקאי אמיתי ולא חיקוי עלוב (למשל כמו ברמת החייל).

   יחד עם זאת, אני מביט בדאגה קדימה ורואה את התהליך המדאיג המתרחש כעת בישראל. אין לי ארץ אחרת וזו הסיבה שהגבתי כאן. אריה אבנרי כותב בספריו שהפכנו לארץ מושחתת. בזה הוא צודק! אבל הוא הנחתום המעיד בסה"כ על עיסתו שלו. בפוסט זה נחשף ברבים קלונו של אבנרי, שהוליך שולל את אלו שנקראו אליו לדגל.

    

   כמוך קריצה גם אני "מלא געגועים לאולמרט" ולכן מבקר את אריה אבנרי, שהשמיץ אותו בצורה כל כך בוטה.

   רצח אופי לשיטתו של אריה אבנרי


   לדעתי יש הבדל בין ביקורת לגיטימית לבין רצח האופי שאריה אבנרי עשה לאולמרט.

    

   אפי
   מדוע נלין?

   מאיפה אתה בדיוק מלין? מארה"ב הרחוקה?

   אם כל כך חשוב לך מה קורה פה במדינה, אתה מוזמן לארוז את חפציך, לבוא לארץ הקודש, ולשנות דבר או שניים...

   להטיף מעבר לאוקיינוס זו מלאכה פשוטה מדי, עלובה מדי

   בוא, הפשל שרוולים, ותרום למאמץ, לפני שאתה נוטל לעצמך את החרות להעביר ביקורת על אחרים....

   איך אמר רבין בזמנו: "נפולת של נמושות"....

     10/2/10 11:07:

    


   אם בראש עמותה הדוגלת במנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי עומד אדם שהינו מוליך שולל סדרתי -
    
   מדוע נלין על חיילים שיכורים המאיימים בנשקם על עוברים ושבים?
    
   מדוע נלין על רצח שופט?
    
   מדוע נלין על שריפת מכונית של שופט?
    
   ומדוע נלין על זורק הנעל?
    
   זרע הפורענות נזרע על ידי אנשים האומרים "פי ולבי שווים", כאשר מטרתם לנצל את זולתם.

    

     10/2/10 10:42:

   צטט: דורון טל 2010-02-04 15:16:34

   תגובה ל-פלסף 2010-02-04 10:06:51

   אני שמח לדעת שגם לדעתך, שגיא, תכלית המסגרת שבה אני פועל ראויה.

   מדוע לדעתך צפיותיי מוגזמות?
   האין לי זכות לנסות לנצח את עליבות החיים?

    

   לא תנצח את עליבות החיים על ידי תביעות מאחרים... זה רק עניין שלך... למשל, אצילות נפש זו אחת הדרכים המעטות שתחסוך ממך תחושה של עליבות... לא לשבת במושב ליצים זה הכרחי, אך לא מספיק...בהצלחה.

    

     10/2/10 01:51:

   יש  אנשים  שאין  להם  דעות  ...  רק  אינטרסים

   סימפטום  (קצה חוט של סימן) יכול  להיות  מטרות  תורניות  שנחלשות

   וציפורניהן  חלודות,נושרות והם  בנפילה  מהעץ  עליו  התמקמו....

   הדמיון   לחיה  הקרויה  צבוע  מאד  מעניין

   האיש  ההוא  מכנה  עצמו בראש  אומ"ץ  אבל  נותן  גיבוי  מושלם  למערכת  השיטה המושלמת  של  ישראל

   האומץ  התמצה  בהפגזה  משותפת עם  כל  כנופיית  השלטון ,   נגד  פרידמן שניסה  לשפר.

   ההגיון  אומר  שהשופטים נושאי  האחריות , אם  השחיתות  גואה  בעם

    יש  אנשים  שאין  להם  דעות  ...  רק  אינטרסים

   שמעון

    

     4/2/10 15:16:

   תגובה ל-פלסף 2010-02-04 10:06:51

   אני שמח לדעת שגם לדעתך, שגיא, תכלית המסגרת שבה אני פועל ראויה.

   מדוע לדעתך צפיותיי מוגזמות?
   האין לי זכות לנסות לנצח את עליבות החיים?

    

     4/2/10 10:06:


   סליחה חברים, אבל הציפיות של מר טל מוגזמות, וכך גם תביעותיו מאחרים... לא מעט מנהיגים, מנהלים, ויזמים הם מונעים גם על ידי

   אינטרסים אישיים, ובנוסף יש להם חרא של אופי...וזה נכון לגבי כל אדם במערכת נתונה... יחליט מר טל באיזה מושב ירצה לשבת...ויחליט הציבור על חשיבות תרומתו של המיזם החברתי שמדובר בו... לטעמי די בכך שידיו של מר טל נקיות, ושתכלית המסגרת שבה הוא פועל היא ראויה... כל היתר רעשי רקע...

     30/1/10 11:35:

   תודה, דודי , שהודעת לי הבוקר, שנמחקתי מרשימת הפובליציסטים בניוז 1 - כולל כתבותיי החשובות.

   הן כבר עשו את דרכן לאתרים רבים, וכבר נעשית עליהן תוכנית טלביזיה. זה מעורר תמיהה על דרכו העיתונאית של יואב יצחק, שמוכן לגונן על חברו בכל דרך, לא ראויה ולא אתית. חברו הנ"ל מתחזה כלוחם צדק - בפועל התגלה כשקרן ונואף במימדים שלא ישוערו.

   הצדק יצא לאור.

   אני לא לבדי במאבק. זכות הציבור לדעת, על איש ציבור שסרח. זה קודם על הגנה על פרטיותו.

   ומעניין של מי התקדים הזה?


     30/1/10 11:01:

   בתור אדם שכל כך החזיק ממר אריה אבנרי בתור אחד שלוחם כנגד השחיתות בכלל ופשעי הפסיכיאטריה בפרט מאוד מופתע ומאוכזב ממר אבנרי שהוא הורה ליואב יצחק, מנהל אתר ניוז 1 למחוק את חנה איסלר מרשימת הבלוגרים ולהסיר את כל כתבותיה החשובות ביותר כנגד פשעי הפסיכיאטריה מהאתר לאחר שהסתכסך עימה.

    

   חנה איסלר עמלה כל כך קשה למעני הגיע אלי הבייתה, חינם אין כסף, ועשתה את עבודתה נאמנה למעני ועוד המון אנשים אחרים חסרי ישע ערכה כתבות נפלאות חשובות ביותר שכל עיתונאי או עיתונאית בארץ לא היו עושים ולא עשו למען פגועי הנפש בכל אתר אחר, היה מה שהיה בינה לבין אבנרי וצר לי מאוד שזה הסתיים כך ביניהם, אך למה היה צריך להסיר את הכתבות?! מר יואב יצחק יכל במקרה הגרוע למנוע ממנה לפרסם כתבות חדשות או אם כבר והסיר אותה מרשימת הבלוגרים,יכל לפחות להשאיר את כתבותיה העינייניות והחשובות ביותר כנגד פשעי הפסיכאטריה והעוולות שהיא גורמת להמון אנשים בארץ ובעולם בכלל ולא למחוק אותם.

    

   אני הודתי למר יואב יצחק  ולאורי אבנרי רבות בתגובותיי והערכתי אותם מאוד על כך שאישרו לה לפרסם את הכתבות החשובות הללו. חשבתי שהם באמת לוחמים אמיתיים אישית למען הצדק והחופש וכנגד פשעי הפסיכיאטריה כפי שחנה באמת לוחמת, אך כעת אני מאוד מאוכזב מהם.


   איזה אומץ יש לך חבר שלי ...ישר כח וירבו אנשים כמוך והלוואי עליי קצת מהידע שלך והמיקוד הזה לכל דבר ותיעוד מדוייק ..
     26/1/10 22:26:

   צטט: פיני יחזקאלי 2010-01-26 20:34:49

   זה מאפיין דווקא סוג כזה של התארגנויות...

   אכן וחבל שכך.

    

     26/1/10 20:34:

    

   זה מאפיין דווקא סוג כזה של התארגנויות...

    

   רק בריאות

    

   פיני

     26/1/10 13:42:


   סתם שאלה:

   האם ייתכן שאדם שהיה איתי בקשר רציף בשנים האחרונות והצהיר שהוא חברי האישי הבלעדי, ולאחר מכן גילית עוד נשים רבות שהוא היה איתן (בדקתי וחקרתי, הסימפטומים זהים לגמרי), במעמד דומה, לפי הצהרותיו, במקביל לי

   האם אדם כזה יכול למצוא לעצמו זמן,מוטיבציה והשקעה מעשית לפעול עיניינית בעמותה כזו למטרותיה המוצהרות???

   אולי העמותה בכלל קיימת למטרות שונות לחלוטין?

   רק הקליפה מצוחצחת...

    

   חומר למחשבה

     25/1/10 14:51:

    

   לא נרד

   מתחת לחגורה

     25/1/10 01:04:

    

   דורון

   בפורום אלופים, בארה"ב, טען אחד הגנרלים שלכל אחד מהם יש ערימה של תכונות רעות (באנגלית זה נשמע יותר זול), מהכרות אישית מכולם. אני יודע, אמר, תשאלו את נשותיכן, הן מתות להגיד לכם זאת.

   אם זה נכון לבכירים שהוכיחו עצמם בכמה נושאים, כולל אומץ, קל וחומר באחרים.

   השאלה הקריטית היא ...... אם הסך הכל מתאים לך

   כנראה שמתחת לתחתונים כולם שווים

   שלך

   שמעון

     25/1/10 00:54:

   תגובה ל-שבויה 2010-01-24 23:18:10

   אני מסכים שהטרדה מינית והתנכלות בארגון ציבורי איננה "עניין אישי". אבל נניח שאבנרי הגיע למסקנה שהוא לא יטפל בנושא (מכל סיבה שהיא) עדיין היה צריך לומר לך זאת מראש, לא להטעות אותך עם הבטחות שווא ובוודאי לא להפנותך לחבר שלו שיבקש ממך שכ"ט גבוה.

   מהסיפא של דבריך אני מבין שבכל זאת הוא עשה משהו, חתם על מכתב עם הלוגו של אומ"ץ תמים.

   לידיעתך, זה לא היה המקרה הראשון וגם לא האחרון, שאבנרי נהג כך. בתקופה שידעתי מה התרחש במשרד של אומ"ץ לא בוצע מעקב מסודר אחר המכתבים שיצאו מהמשרד. הכל היה פרטאץ', פרט לבייביס של אריה, כמובן.

    

    

     24/1/10 23:18:

   צטט: דורון טל 2010-01-24 22:25:15

   תודה על תגובתך. אני מזדהה עם התסכול העמוק שלך כפי שתארת.
    
   עם כל הביקורת שיש לי על אריה אבנרי, אני סבור שבשלב ברור תלונה, חשוב מאד לשאול שאלות על מעשים אחרים של אותו ארגון, מבלי להמעיט בסוגיה ששטחת בפניו.

     

   אבל לטעמי, הראיון שלך בכלל לא היה צריך להיות עם יו"ר העמותה, אלא עם מי שתפקידו לקבל את פניות הציבור. דע עקא, אומ"ץ היא למעשה עמותת יחיד ולכן היו"ר אבנרי מנסה ככל הנראה למלא גם תפקיד זה, ללא הצלחה יתרה.
    
   דבר נוסף שחשוב לזכור הוא, אומ"ץ לא נועדה לטפל בעניינים אישיים של הפונים אליה, אלא רק בנושאים עקרוניים הנוגעים לכלל הציבור, או לאוכלוסיה מסויימת. לכן בשעתו המלצנו לציבור, לאן יש לפנות כשמדובר בעניינים אישיים? אם במקום להפנות אותך לרשימה כגון הנ"ל הפנה אותך אבנרי לחבר שלו, שלוקח שכר במקום לנסות למצות סיוע באמצעות עמותה אחרת, זה הדבר שנראה חמור בעיני. אני מצטער לדעת שגם את נפלת בפח.


    

   תודה דורון, רק תיקון.

   הטרדה מינית והתנכלות בארגון ציבורי ידוע איננה "עניין אישי".

   זה עניין ציבורי לכל דבר ועניין, שכן הטרדות במקרים רבים, הן פועל יוצא של השחיתות בארגון.

   כמו שאבנרי יצא במאבק נגד הסתדרות עובדים לאומית לטובת אשה שהוטרדה שם, מן הראוי היה שיפעיל את אומ"ץ גם למעני.

   ולפחות, למען ההגינות, לומר מראש שאומ"ץ לא תטפל בזה, במקום לגרור אותי חודשים רבים, עם הבטחות שווא.

   הפעם היחידה שקיבלתי "עזרה מעשית", היא כאשר ניסחתי מכתב בעצמי לגוף כלשהו, והוא הוסיף את חתימתו ואת הלוגו של אומ"ץ.

   שמחתי שלא ביקש ממני לספק את הבולים.

     24/1/10 22:25:

   צטט: שבויה 2010-01-24 19:27:47

   . . . .הייתי במצוקה גדולה כאשר פניתי לאבנרי לעזרה. . . .
   הגעתי למשרדו של אבנרי חדורת תקווה שהנה הנה הלוחם האמיץ בשחיתות, יטיל חתיתו על העבריינים,

   והגיהנום שאני חיה בו ייפסק. . . .כבר בשיחה אבנרי התנהג באופן מוזר. שאל שאלות אישיות, ועל מעשים אחרים של אותו ארגון. כאילו מה שנעשה לי הוא שולי בעיניו. . . .אבל אריה בשלו.

   לפתע אמר שהוא עסוק, שאתקשר ואז הוא יראה מה לעשות. . . .
   ציפיתי לקבל ייעוץ משפטי במימון אומץ. . . .

   לבסוף הפנה אותי לעורך דין, שלדבריו הוא חבר שלו. הלה רק ביקש ממני סכום כסף אגדי. . . .

    

   תודה על תגובתך. אני מזדהה עם התסכול העמוק שלך כפי שתארת.

   עם כל הביקורת שיש לי על אריה אבנרי, אני סבור שבשלב בירור תלונה, חשוב מאד לשאול שאלות על מעשים אחרים של אותו ארגון, מבלי להמעיט בסוגיה ששטחת בפניו. אבל לטעמי, הראיון שלך בכלל לא היה צריך להיות עם יו"ר העמותה, אלא עם מי שתפקידו לקבל את פניות הציבור. דע עקא, אומ"ץ היא למעשה עמותת יחיד ולכן היו"ר אבנרי מנסה ככל הנראה למלא גם תפקיד זה,
   ללא הצלחה יתרה.

   דבר נוסף שחשוב לזכור הוא, אומ"ץ לא נועדה לטפל בעניינים אישיים של הפונים אליה, אלא רק בנושאים עקרוניים הנוגעים לכלל הציבור, או לאוכלוסיה מסויימת. לכן בשעתו המלצנו לציבור, לאן יש לפנות כשמדובר בעניינים אישיים? אם במקום להפנות אותך לרשימה כגון הנ"ל הפנה אותך אבנרי לחבר שלו, שלוקח שכר במקום לנסות למצות סיוע באמצעות עמותה אחרת, זה הדבר שנראה חמור בעיני. אני מצטער לדעת שגם את נפלת בפח.

    

     24/1/10 22:11:

   צטט: חנשקה 2010-01-24 19:03:18

   מאבקיי בפסיכיאטריה וכתבותיי לא הוזכרו אפילו באתר אומץ, ולא פעילותי בנושא שלשמו הגעתי - היחס לחיילים החולים בצ"הל. ובמשרד הביטחון.

   כשהיתי אחראי על אתר העמותה בקשתי מאבנרי שימסור לי פרטים על חברי עמותה, כדי שאפשר יהיה לכלול את יצירותיהם או מידע אודות פעילותם באתר. קבלתי ממנו מידע במסורה, רק אודות מי שהוא חפץ ביקרו. שימי לב כי באתר העמותה הנוכחי אין כל תיעוד על פעילותי הקודמת בעמותת אומ"ץ...

    

   עד לפתיחת בלוגו האישי, השתמש אבנרי באתר העמותה לפרסומיו האישיים. ומה הוא כתב בפתח בלוגו?

   "את ההחלטה לפתוח אתר אישי שאמור להיות עצמאי, בלתי תלוי ומנותק מאתר הבית של תנועת אומ"ץ, שיש לי הכבוד לשמש יו"ר ההנהלה שלה ומאתר החדשות news1 בעריכת יואב יצחק שאני מפרסם בו טור קבוע בשם "הערות אזהרה", קיבלתי אחרי לבטים רבים.
   מצד אחד אני זוכה בשני האתרים הללו להכנסת אורח נדיבה ביותר ולא מוטלות עלי מגבלות כלשהן..."

   מדוע סבר אבנרי שלא חלו עליו הגבלות כלשהן, בכתיבתו באתר עמותת אומ"ץ? - אני סבור שהוא ראה את אתר אומ"ץ כממלכה הפרטית שלו.

    


     24/1/10 21:58:

   צטט: שיטת השקשוקה 2010-01-24 17:06:38

   הכיצד כחברת אומ"ץ לא ידעת על הסיפור של דורון טל?

   לא רק חנשקה לא ידעה על קורותי באומ"ץ. אפילו חברי הועד המנהל לא ידעו.

   בתלונתי לוועדת הביקורת שאלתי: מדוע לא נערך לי שימוע בפני חברי הועד המנהל (
   בגין הדחתי מתפקידי) כפי שהיה צריך לעשות לפי נוהל כתוב שנועד להפסיק את המנהג המגונה, שלפיו אריה אבנרי המליך והדיח מתנדבים בעמותה ללא ידיעת הועד המנהל.

     24/1/10 19:27:

    

   דורון תודה על הפוסט החשוב הזה. מעבר לחשיבותו הציבורית הוא חשוב לי אישית.

    

   הייתי במצוקה גדולה כאשר פניתי לאבנרי לעזרה.

   הגוף הכי מושחת בארץ החליט להרוס את חיי, רק כי התלוננתי על הטרדה מינית, שביצע בי סגן יו"ר הארגון.

    

   הגעתי למשרדו של אבנרי חדורת תקווה שהנה הנה הלוחם האמיץ בשחיתות, יטיל חתיתו על העבריינים,

   והגיהנום שאני חיה בו ייפסק.

    

   איפה...

    

   כבר בשיחה אבנרי התנהג באופן מוזר. שאל שאלות אישיות, ועל מעשים אחרים של אותו ארגון. כאילו מה שנעשה לי הוא שולי בעיניו.

    

   אז חזרתי כמה פעמים בשיחה על כך שגם יו"ר הארגון עובר על החוק בכך שהוא מתנכל לי, בכך שנלקחו ממנו כל תפקידיי. בכך שאני מוחרמת ומנודה. אבל אריה בשלו.

   לפתע אמר שהוא עסוק, שאתקשר ואז הוא יראה מה לעשות. עברו שבועות של טלפונים, ציפיתי שיפנה לגורמים שונים, אך לא. ציפיתי לקבל ייעוץ משפטי במימון אומץ, אך שוב לא. לאומ"ץ כנראה היו אז נושאים יותר בוערים.

    

   לבסוף הפנה אותי לעורך דין, שלדבריו הוא חבר שלו. הלה רק ביקש ממני סכום כסף אגדי, שכמובן לא יכולתי לעמוד בו.

    

   תשאל דורון, איך התחושה להיתקל בכתף קרה מארגון שאמור לעזור לך ברגע הכי נורא בחייך? ברגע שאתה טובע והמים תיכף מכסים עליך?

    

   מאחלת לך שלא תדע לעולם!

    

     24/1/10 19:03:


   זאת תנועה מוזרה. אין לי מושג מה קורה שם. הייתי חוצנית. מאבקיי בפסיכיאטריה וכתבותיי לא הוזכרו אפילו באתר אומץ, ולא פעילותי בנושא שלשמו הגעתי - היחס לחיילים החולים בצה"ל. ובמשרד הביטחון.

   פעמים רבות פניתי לאריה אבנרי שיכניס לינק לאתר אומץ" יטופל" - זו התשובה. ל כ ו ל ם. דבר לא מטופל בפועל! שום דבר לא נעשה כמו שצריך ועד הסוף. הכל מסתכם במכתב תלונה, או שניים.

     24/1/10 17:03:

   צטט: חנשקה 2010-01-23 09:16:43

   לא ייתכן שאדם המבקר כל איש ואיש במדינה ואף כתב ספר עב כרס על כל המושחתים, לא מסוגל לספוג ביקורת - ה ו א מ ת מ ו ט ט !

   בפוסט שלך, המלצת קריאה מדצמבר 2008 כתבת:

    
     "עבורי, כחברה בתנועת אומץ הנלחמת בשחיתות
       ובאי הסדרים. תנועה התנדבותית ללא רבב.
       זו גאווה גדולה שאיש כזה עומד בראש התנועה.
   "

    

   מה קרה מאז, שגרם לך לשנות את דעתך על האיש?
   הכיצד כחברת אומ"ץ לא ידעת על הסיפור של דורון טל?

    

     24/1/10 14:47:

    

   עבודתו העתונאית רבת השנים של אבנרי ופעילותו הציבורית המסועפת, הולידו אצלו דפוסי פעולה שנראים לעתים מוזרים. הוא שוחט בקלות פרות קדושות ומורט בשמחה לאיד נוצות של כל פוליטיקאי מצוי. אבל, כשמנסים לבקר את מעשיו הוא משתולל.

     23/1/10 09:16:

    

   מר אבנרי קיבל במה אצל בן בריתו יואב יצחק, לכסח כל איש ציבור במדינה, בלשון בוטה ובארסיות, כל מעריציו מריעים לו בטוקבקים. ואני שכתבתי משהו אחר - ביקורת, שאני פובליציסטית גם כן בניוז 1 - למחרת הטוקבק שלי נמחק! דיקטטורה צנזורה! רק ליקוקים מתקבלים.

   דורון , כל הכבוד לך, פוסט חשוב ביותר.

   לא ייתכן שאדם המבקר כל איש ואיש במדינה ואף כתב ספר עב כרס על כל המושחתים, לא מסוגל לספוג ביקורת - ה ו א   מ ת מ ו ט ט !

     23/1/10 04:01:

    

   היכן שני המוסקיטרים האחרים?

   שלושת המוסקיטרים

    

     23/1/10 03:10:

    

   אריה אבנרי- זעקי ארץ מושחתת
   יד שניה למסירה בחינם בהרצליה

    

     22/1/10 23:45:

   צטט: חיפוש בקפה 2010-01-22 23:21:52

   במאמר של אסתי אהרונוביץ' המוזכר בפוסט, צוטט אריה אבנרי:


   "המבקר הזמין אותי להגן עליו"

    

   גם מגלומן...

    

     22/1/10 23:09:

    

   במאמר של אסתי אהרונוביץ' המוזכר בפוסט, צוטט אריה אבנרי:

   "המבקר הזמין אותי להגן עליו", הוא מסביר. "יש ארבעה אנשים שאותם מנסים לחסל: את המבקר, את בורובסקי, את יואב ואותי."

   המסקנה שלי, האיש גם פרנואיד.

    

     22/1/10 23:04:


   חברתי חנה, קוראת לזה: "הפרד ומשול".

    

   זו השיטה שלו.

    

    

     22/1/10 17:21:

   צטט: noami4u 2010-01-22 16:14:47

   השמות המוזכרים כאן, ארגונים כאלו ואחרים ל"מלחמה נגד השחיתות" כשאין להם מילה וחצי מילה לומר על מקור השחיתות

   מבלי להזדהות עם מקור השחיתות (לטענתך), אני מסכים שארגון כמו אומ"ץ צריך לטפל בשורש הבעיה ולא לחרטט.

    

     22/1/10 17:14:

   צטט: ברחל בתך הקטנה 2010-01-22 15:56:09

   בענין "אי סדרים" בתנועת אומ"ץ - האם מדובר באי סדרים כספיים ?

   במקרה זה לא מדובר באי-סדרים על רקע כספי, אלא בהדחת בעל תפקיד בניגוד להסכם/נוהל. זו היתה תלונתי לוועדת הביקורת.
    
   בסופו של יום הגיעה הוועדה למסקנה שלא היה בכלל נוהל ואם היה נוהל או הסכם, הרי שהמינוי נשוא התלונה לא הוזכר בו. במלים אחרות, הוועדה חשפה בעקיפין את דפוס ההתנהגות של אריה אבנרי, שנוהג לעשות בעמותה כבתוך שלו.
    
   בפוסט זה אני מרחיב וטוען כי אריה אבנרי ממדר את חברי העמותה, כדי שלא יעבירו ביניהם מידע. השיטה שלו היא "לעשות טובה" מיוחדת לחברה או חבר, כדי להשתיקם בעת משבר. כך גם ניסה כעת להשתיקני ע"י הורדת פוסט זה.
    
   כל חבר עמותה רשאי לבדוק להיכן בדיוק הלכו כספי העמותה. את זה טרם בקשתי לבדוק.

     22/1/10 16:47:

   צטט: noami4u 2010-01-22 16:14:47

   לוחמים נגד שחיתות במשרה מלאה תמיד הרתיעו אותי...גם מיכאל קולהאס איננו משוש עיני ממש.

   שהרי בואו נודה על האמת: השמות המוזכרים כאן, ארגונים כאלו ואחרים ל"מלחמה נגד השחיתות" כשאין להם מילה וחצי מילה לומר על מקור השחיתות הראשי - התמשכותו של הכיבוש הארור וספיחיו, לעולם יהיו חשודים בעיננו.

   בניגוד לקוֹלהאס, אבנרי לא איגד תחתיו פורעי חוק וגם לא הפך לשודד ורוצח (רחמנא ליצלן). אבנרי פשוט דואג לעצמו הרבה יותר מאשר למען המטרה שלמענה הוא נלחם. מתכונת ההתנהגות שלו קבועה. הוא בונה מציאות מדומה, כיד הדמיון הטובה עליו ומנכס לעצמו הצלחות של אחרים. למרות זאת, הוא אינו ממש חכם וגם לא אמיץ, כפי שהיה רוצה להצטייר.
   בניגוד לדעתך, איני סבור שהכיבוש הוא הגורם בהא הידיעה לשחיתות. אם כי אני מסכים שהדשדוש של ממשלות ישראל החל משנות ה-70 תרם להגברת השחיתות.

     22/1/10 16:14:

    

   לוחמים נגד שחיתות במשרה מלאה תמיד הרתיעו אותי...גם מיכאל קולהאס איננו משוש עיני ממש.

   שהרי בואו נודה על האמת: השמות המוזכרים כאן, ארגונים כאלו ואחרים ל"מלחמה נגד השחיתות" כשאין להם מילה וחצי מילה לומר על מקור השחיתות הראשי - התמשכותו של הכיבוש הארור וספיחיו, לעולם יהיו חשודים בעיננו.

    

     22/1/10 15:56:

    

   תודה דורון על שפתחת את הפוסט לקבלת תגובות.

    

   בענין "אי סדרים" בתנועת אומ"ץ - האם מדובר באי סדרים כספיים ?

    

   יותר מתמוהה התנהגותו של מר אבנרי כלפיך, היה מצופה ממנו כי ינהג על פי המשפט: "נאה דורש נאה מקיים".

    

   חבל שאדם רם דרג, ועטור שבחים, מגיע למצב בו הינו מבטיח הבטחות כשהוא יודע שאיננו יכול לקיימן.

    

   מזכיר צ'ק בלי כיסוי.

    

   תסתכל דורון, איך כל הפעילות המשובחת של תנועת אומ"ץ, מתגמדת, כשהאדם העומד בראשה, מתגלה כפלופ.

    

   חבל.

    

     22/1/10 12:55:

    

   אכן זה נראה שעמותת אומ"ץ היא

   "One Man Show!"

     22/1/10 02:17:

    

   כמה שעות לאחר העלאת פוסט זה התקשרו אלי ממשרד אומ"ץ ובקשו ממני להסירו.

   הודעתי שלא אסיר את הפוסט, אבל אהיה מוכן לשקול לא להמשיך ולפרסם את המשך "קורותי עם אריה אבנרי".

   למשמע תגובתי עברה השפופרת מיד ליד ונאמר לי שאף פעם לא ראו את אריה אבנרי במצב כזה ושבו והתחננו שאסיר מיד את הפרסום.

   בנסיבות אלו נעלתי זמנית את הפוסט.

   לאחר שנוכחתי לדעת כי אריה אבנרי המשיך בפעילותו כפי שהשתקף בבלוגו ביומיים שלאחר מכן, החלטתי שאני לא פרייר, עדכנתי את הפוסט והעלתי אותו מחדש.

    

     19/1/10 01:12:

   צטט: דורון טל 2010-01-19 00:21:09

    

   תודה, איציק.
   עצוב מאד שהגענו למצב הנוכחי. עדיין יש לי ציפיות מחברי אומ"ץ שיבינו כי הגיע הזמן לשנות. לא צריך לחפש "אדם על" כדי להוביל לשינוי חברתי. זו צריכה להיות עבודת צוות, של אנשים שלוקחים על עצמם אחריות, לבצע את מה שהם מאמינים בו. הייתי מצפה מארגון, שמנהליו יעמדו בהתחייבותם לעמוד מאחורי תכנית פעולה שאישרו ואם לא ניתן הדבר, יסכימו לקיים תהליך ביקורת מסודר וינקטו צעדי תיקון כמתחייב. עד כה זה לא קרה באומ"ץ וחבל.

    

   גנבת לי את המלים ...

     18/1/10 22:43:

    

   תודה, איציק.
   עצוב מאד שהגענו למצב הנוכחי. עדיין יש לי ציפיות מחברי אומ"ץ שיבינו כי הגיע הזמן לשנות. לא צריך לחפש "אדם על" כדי להוביל לשינוי חברתי. זו צריכה להיות עבודת צוות, של אנשים שלוקחים על עצמם אחריות, לבצע את מה שהם מאמינים בו. הייתי מצפה מארגון, שמנהליו יעמדו בהתחייבותם לעמוד מאחורי תכנית פעולה שאישרו ואם לא ניתן הדבר, יסכימו לקיים תהליך ביקורת מסודר וינקטו צעדי תיקון כמתחייב. עד כה זה לא קרה באומ"ץ וחבל.

     18/1/10 18:28:

   דורון איש יקר

   יש לכולנו  ציפיות גבוהות מכל מי שמוביל דגל חברתי אזרחי .

   ובייחוד אם הוא מושך אליו ומשיב אש בתחום טוהר המידות והמעשים הטובים.

   לצערי ולצערך לא היה ולא יהיה מין אדם -על שכזה ולכן חשיפה מידתית אחראית כמו שאתה עושה הינה במקום.

   היות ויצאת מאומ"ץ לא ראיתי צורך לעצמי להמשיך להיות חבר שם יותר ולכן גם אינני מעביר את מיסי החבר ואינני משתתף באסיפות .

   פרופיל

   חיפוש | עזרה?

   שינוי/איזון חברתי-כלכלי