כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  כי מתחשק לי לכתוב...?!

  אחרי תקופה ארוכה שלא כתבתי , חזר הגעגוע, אתן לזמן להאיר לי את הדרך:)

  לחיים מסתבר, יש קוד מנצח!!

  4 תגובות   יום שלישי, 2/2/10, 10:31


  31.01.2010 

  סדנת קוד המנצח ינואר 2010   

  הגעתי אל הסדנה כי "הייתי חייבת". כמה שזה לא נשמע טוב זו האמת הפשוטה. אני מנהלת שיווק ומכירות ב-ZOA תל אביב וכשותפים לדרך עם ערן שטרן ואלון אולמן התפקיד שלי הוא בין היתר לעזור  לשווק את הסדנה, למכור, לגרום לאנשים להירשם.  

  ניסיתי לשווק את הסדנה לפני שהשתתפתי, אבל לא הצלחתי לייצר את אותה התלהבות שיש לי בד"כ כשאני מוכרת משהו שאני מכירה, מאמינה בו ויכולה לעמוד ב-100% מאחוריו. למזלי מהר מאוד נגמרה ההרשמה... הסדנה התמלאה ויכולתי לנשום.

  אבל מה? יש עוד אחת במרץ, ובמאי, מה עכשיו? חובת ההוכחה תגיע הרי אין לאן לברוח.. 

  מראש ידעתי שאני חייבת להיות בסדנה הזאת כדי לחוש אותה ביתר ממשות, כדי לקבל עליה כמה שיותר אינפורמציה, ולא רק לקרוא את הפלאייר המעוצב שיש לי ביד.... 

  את האמת? הייתי בטוחה שהולכים למכור לי אויר בשקל ולא הבנתי למה לעזאזל שורפים על זה שלושה ימים. הייתי בטוחה שאת כל הסיסמאות של עולם האימון (זה מה שחשבתי שזה..) אפשר "למכור" גם בחצי יום כי אלון גל כבר לעס את הכל ממילא ונתן לנו מוכן ומבושל בערוצים השונים בטלביזיה... 

  וכל מה שחשבתי לא בא ממקום של זלזול. מי שמכיר אותי יודע שיש לי ראש פתוח ושאני אוהבת ללמוד אבל השם המפוצץ "קוד המנצח" נשמע לי יומרני ואיכשהו הייתי בטוחה שזו עוד סדנא בנוסח "איך להיות מאושר בעשרה שיעורים.." 

  אז זהו-שלא.ביום הראשון של הסדנא "עף לי הפקק".(סלנג- כשמידע מסוים גורם לך הלם /התלהבות) ולא כי חידשו לי את הגלגל או שפתאום נחשפתי לסודות האטום, אלא בגלל שדברים שעלו הם בסך הכול פשוטים ושכל מה שצריך זה רק "לערבב" מחדש את המרכיבים שכבר הכרתי, לתבל קצת אחרת ולהגיש בכלי חדש- מנקודת המבט הייחודית של ערן ואלון ובום! יש לך נוסחא מנצחת.

  וזה באמת קוד, אין שם נכון יותר. 

  אני עדיין ביום הראשון...

  מהיום הזה בין כל התובנות שהיו לי בלטו שתיים שמהדהדות לי בראש עד עכשיו ואני מקווה שיהדהדו עוד הרבה עד שייטמעו חזק בתת המודע שלי: התובנה הראשונה – בחיי אני מספרת לעצמי סיפור.

  אין קשר לאם הוא טוב או רע אבל אם הוא לא מקדם אותי ( לאן? גם זה יגיע בהמשך) אני יכולה להחליף סיפור. אני יכולה להחליף סיפור. אני יכולה להחליף סיפור וזה בסדר אף אחד לא יתמוטט...

  הלם ראשון. מה זאת אומרת? אני יכולה להשתחרר מהפרדיגמות שמלוות אותי כל החיים ? אני יכולה להשתחרר מהסיפור בראש שלי שאומר שלהיות בבית בשעה חמש כדי להיות עם הילדים זה מה שיעשה אותי אמא טובה יותר? כי ככה אמא שלי הייתה? כי אמא טובה צריכה להיות בבית עם הילדים...  

  מה אני יכולה להפסיק לומר לעצמי שרק מידה 27 בג'ינס זה נראה טוב ? אני יכולה להפסיק לומר לעצמי שאני לא מוצאת זוגיות כי אני באה עם "מטען" של שני ילדים (כן ככה ראיתי את זה ואני חשבתי שאני אדם רציונאלי...)  באמת???? 

  וככל שהקשבתי לסיפורים של עצמי אפילו אני הפסקתי להאמין להם.. הכול קיבל צורה אחרת הכול התחיל להראות אפשרי ובהישג יד.  

  חכו, תובנה שנייה: צריך תכנון אסטרטגי בחיים האישיים. אין לי תוכנית אסטרטגית בחיים האישיים. אני יודעת כמנהלת שיווק שזה מאוד חשוב לתפקיד ומה"תפקיד" שלי בחיים איכשהו התעלמתי..

  אני יודעת שאני על המסלול אבל לא יודעת לאן הוא מוביל... נחיה ונראה? כבר לא יעבוד למי שעובר את הסדנא הזאת. אי אפשר לחזור ולטמון את הראש בחול גם אם זה מאוד נוח.

   אני מבינה שאני רוצה יותר.  אני רוצה להיות מסוגלת לעמת את המצב שאני נמצאת בו עכשיו ולקבל החלטה מיידית איזה שינוי אני רוצה ואיך אני מתכוונת להשיג אותו.

   וברור שעדיף בכמה שפחות זמן, אבל הזמן הוא פרמטר זניח כל עוד אני נמצאת בדרך הנכונה.  

  ביום השני ההתלהבות דועכת ואני נאלצת להתמודד עם הידיעה של "אוקיי, אני יודעת, אני מבינה גם מה אני לא ידעתי קודם" עכשיו מה עושים עם זה? איך אני עושה את זה? האמת היא שפחות מלהיב ויותר מורכב לעבור מציר התיאוריה לציר ההוויה, לעשות במקום לדבר, ולהבין שוב בפעם המי יודע כמה בסדנה הזאת שהכול נמצא אצלי.

  אין תירוצים, אין אשמים, "אם אין אני לי מי לי" מעולם לא נשמע נכון יותר. אבל אין אמת אחרת ואין דבר מעודד יותר מהידיעה שיש לי הזדמנות לשנות ושעכשיו יש גם את הידע איך. 

  ככה פשוט?

  לא כל כך פשוט, אבל האמת היא שזה גם לא כל כך מסובך. לומדים את זה צעד אחר צעד בסדנה וביום השלישי השד לא נראה נורא כל כך- הוא אפילו מחייך.. 

  ואני חשבתי שאני מפותחת.. יודעת מה אני רוצה מעצמי..אני הגעתי לסדנה רק כי "אני חייבת" .מסתבר שהייתי חייבת אותה לעצמי הרבה קודם, כנראה שגם זימנתי אותה והיא פשוט הגיעה בדרך הזו. יש לי תקשורת מעולה עם היקום זה בטוח, עשיתי כבר שינויים הרי גורל בחיים ויש לי סיפור חיים מעניין.

   אשתף על חיי בקצרה: אני בת 30 . גרושה מגיל 25. אמא לנועם ורואי המדהימים בני עשר ואחת עשרה. מנהלת שיווק ומכירות ונהנית מאוד ממה שאני עושה. מגדלת את הבנים לבד לבד בלי מזונות או ירושות או אלוהים יודע מה... 

  כשהם היו ממש קטנים עבדתי בניקיון בתים. לכולם אמרתי בלי שום רקע קודם או שמץ של רמז שאני אעבוד בשיווק ואמרתי גם שאני לא יודעת איך או מתי אבל זה מה שיהיה. וזה לרגע לא הרגיש לי מוזר שאני אומרת את זה, או תלוש מהמציאות. פשוט ידעתי והאמנתי שזה מה שיהיה וזה מה שאני היום אחרי מספר שנים.

  לכן כשערן אומר בסדנה שצריך רק לבקש ולהתכוון בדיוק למה רוצים באמת זה היה לי מוכר ...  הרבה מצבים חדשים זימנתי לחיים ואם תרצו לשמוע הכל אני אצטרך לכתוב ספר על הנישואין, גירושין, התחלת הקריירה ואיפה היא היום.

  אני יכולה לסכם את הכל במשפט אחד שאומר שגם מה שנראה בלתי אפשרי הוא אפשרי, צריך רק להתחיל לכוון לשם את הספינה והיא תשוט על פני המים . 

  אה רגע, עוד משפט חזק שתפס אותי בבטן הוא ש"אין דבר כזה כישלון יש רק דרך לא נכונה" כשמנגד תמיד, אבל תמיד, נמצאת דרך נכונה שנקראת "איך כן" ולא " למה לא".

   האימא היקרה שלי היא  גברת למה לא. ולא מרוע אלא מפחד לטעות, לפשל, להיכשל.. ואם תביטו סביבכם לכל אחד יש בסביבה את גברת למה לא שלו אולי זה אדון למה לא, חבר למה לא, עובד למה לא וכו'. 

  ברגע שאתם מבינים שאפשר לחשוב , שעדיף לחשוב איך כן זהו, אתם במקום אחר. עליתם קומה. כבר לא תסתפקו בלמה לא ובאופן טבעי תחפשו איך כן כי תמיד יש איך כן.

  בסדנה מוקרנים סרטונים שמראים חיים של אנשים שלידם החיים שלי הם סרט מצויר עם כתוביות לגיל הרך, אנשים שבאמת אבל באמת מתמודדים עם קשיים. את האמת? התחלתי קצת להתבייש...

  על מי אני מתפנקת בעצם?? (ועוד דבר- אין אשמים יש רק סיפורים שונים ותירוצים רבים ללמה לא, למה אי אפשר, למה זה לא מסתדר החודש, השנה, החיים האלה אולי בגלגול הבא נראה..)  

  אלה החיים שלי.כל אחד במהלך החיים שלו מוצא את עצמו מחכה בלי מושג קלוש למה הוא מחכה או למי הוא מחכה, השלב הזה שנתקעים בו לפחות פעמיים בחיים במקרה הטוב... 

  קוד המנצח מראה שהמצפן שלך יכול לחדש את הפעולה שלו. שאפשר בכל רגע נתון שבו לוקחים החלטה מודעת לשנות. צריך כלים, לא נולדים עם ידע, אחרת כולנו היינו מושלמים..

  למתכון הזה שנקרא "הצלחה" צריך כמה מרכיבים, שאם קורט מאחד מהם יחסר זה לא יעבוד. זה פשוט לא יעבוד בלי  רצון, נחישות , התמדה, משמעת עצמית ובמקרה שלי- ואני די בטוחה שגם במקרה של הרוב- בלי קוד המנצח. 

  מתאים לכל אחד?בהחלט כן. לכל אחד שמוכן לשלם מחיר כדי לעלות לשלב הבא. לכל אחד שנמאס לו להיות "שורד" במלחמה הקיומית היומיומית , לכל אחד שמרגיש שמגיע לו יותר, לכל אחת שמחליטה להפסיק להאשים את אמא, אבא והאקס המיתולוגי... 

  אם את או אתה חושבים/יודעים שאתם טיפוסים מצליחנים מגיע לכם יותר!        

  נ.ב חשוב להבהיר שקוד המנצח לא נועד  ל"מיואשים" שאצלם "מחלת הייאוש" כנראה התפשטה ותרופה כמו קוד המנצח כבר לא תועיל... זה מיועד למצליחים להבחין שאפשר אחרת ושכל מה שצריך זה עוד כמה כלים מסוימים שיעזרו לפוטנציאל האדיר שלהם לפרוץ ולהראות לכולם מי באמת יכול לנצח את החיים. 

  רוצים לדבר איתי על זה? לשאול אותי עוד? Karin@zoa.co.il היום אני יודעת שכל אדם אחד שגרמתי לו להירשם לסדנא הוא עולם ומלואו ואני אשמח לעזור גם לךJ   

  דרג את התוכן:

   תגובות (3)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     29/9/11 12:15:
   גם יאוש הוא סוג של סיפור שאדם מספר לעצמו. הרווח של אדם מיואש הוא אי העשיה ואי ההתמודדות כיוון שהוא לא רואה מטרה או תכלית. אני חושבת שאת שוגה שאת אומרת שהסדנא לא מיועדת לאנשים אותם את מכנה "מיואשים" כי היא בהלט יכולה לעזור גם להם לראות את התמונה הגדולה.
     2/2/10 23:00:
   קרינה! את מקור לגאווה.
     2/2/10 11:58:


   קרין,

   האמת שכשיצא לי לדבר איתך השבוע ו"זרקת" לי במשפט שאת בסדנא מדהימה, לא תיארתי לעצמי כמה.

   לי אישית עשית חשק ואני בטוחה לעוד אנשים שקוראים ויקראו את המלצתך החמה.

    

   כל הכבוד על הפתיחות והידע המופגן...

   נתראה מחר.

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   עכשיו טוב:)
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין