כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  טוב ליהודים, רע לישראל

  3 תגובות   יום ראשון, 7/2/10, 10:43

  הביטוי "טוב ליהודים" הפך לכה שגור עד ששרי הממשלה ופקידיה  משתמשים בו ואינם שמים לב כי הביטוי הזה הוא אנטישמי וגזעני לכל דבר. מעניין מה היינו אומרים אם הנשיא סרקוזי היה אומר "טוב לקאתולים" ואפילו אם ראש הרשות הפסטינאית אבו מאזן היה אומר "זה טוב למוסלמים. וכשאומרים טוב ליהודים גם מסירים אחריות ממגזרים הדורשים עידוד ועזרה. 

   

  השר לענייני ערבים אבישי ברוורמן אומר בכנס הרצליה " טוב ליהודים " כשהוא מתכוון להעלאת רמת החיים של המגזר הערבי .

   

  חיים שני מנכ"ל האוצר אומר "בניכוי ערבים וחרדים ישראל היא בין המדינות העשירות בעולם .

  גם הנשיא שמעון פרס חושב  שמצבנו לא רע. מלבד אולי הסקטור החרדי והערבי שאחראים לעוני בארץ

   

  שר האוצר יובל שטייניץ אומר בקריה האקדמית אונו בכנס שעסק במגזרים בישראל הסובלים מאפליה בתעסוקה, כי החרדים והערבים בישראל, שניים מהמגזרים החלשים כלכלית בחברה, נושאים בחלק מהאשמה על עובדת היות רבים מהם מובטלים.

   

   הנשיא שמעון פרס גם מודיע בגאווה בראיון לדה מרקר על תרומה של עשרה מיליון דולר מחברת סיסקו  לחיבור בפס רחב של נצרת עילית לנצרת הערבית . אך איזו בושה שמדינת הייטק כישראל צריכה מסיסקו תרומה עבור פס רחב לערבים.

   

  כל הנזכרים לעיל רוצים לעשות טוב אבל מדברים רע. כי המסר שהם מעבירים הוא , זה הם, זה חריג, זה לא אנחנו. 

  יתפלא מנכ"ל האוצר אם אציג לו נוסחא סטטיסטית פשוטה שאומרת שבכל מדינה בעולם, אם מנכים את העניים אז נשארים רק העשירים. וכבוד הנשיא, בכל מדינה בעולם הכלל אחראי על העוני ורק אצלנו לפי דבריך, העוני הוא פוליטי והחרדים והערבים אחראים לו.

   

  חברת סופטוור גליל עושה מאמצים לפתח את מגזר ההיטק במגזר הערבי ובגליל. בנוסף לאפליה בהעסקת מהנדסים מהמגזר הערבי,  נתקל אינס סעיד מנכ"ל החברה, בקשיים רבים בתשתיות פיזיות, כמו העדר שרותי תחבורה ציבורית ומחסור בפס רחב, שכה חיוני לתעשיות ההיטק.

  ומה משתמע מהתשובה שהנשיא פרס נותן בראיון לדה מרקר : ג'ון צ'מברס מנכ"ל סיסקו  מעונין לפתח את תעשיית ההיטק במגזר הערבי ויסייע בתשתיות פס רחב בחיבור נצרת הערבית , כי הפתרון שייך להם ולא למדינת ישראל, שבמאה ה21 אינה מסוגלת לדאוג לפס רחב לעיר גדולה כמו נצרת . אגב,  גם המפאיניקים לפני שישים שנה סירבו להשקיע  את הנדרש בתשתיות פיזיות ואנושיות וחשבו שאירועים ותופעות חריגות לא ישנו , אלא שאז העניים היו יושבי המעברות ולא החרדים והערבים. 

   

  בדו"ח אונו האחרון הראה מחקר של הקריה האקדמית אונו כי השכלה בלבד אינה מונעת את האפליה במציאת מקומות עבודה למגזרים מודרים, כמו "הערבים , החרדים והאתיופים. בכינוס על דו"ח אונו אמרו מנהלי משאבי אנוש בבנקים, חברות ביטוח ותעשיות ההיטק , כי כאשר דרישות התפקיד למנהלים מחייבות תאר שני במנהל עסקים (MBA)  אז כמעט לא מוצאים ביניהם ערבים ומטבע הדברים שהם נעדרים מתהליך הבחירה. במקרה הזה גם אפליה מתקנת לא תעזור.

   

  כמרצה לתאר שני במנהל עסקים באוניברסיטה ובמכללות אני יכול לומר כי בארבע השנים האחרונות,  לא היה לי סטודנט ערבי ורק מעטים מהם מסתובבים בפקולטות לניהול והתוצאה ברורה. הניסיונות שלי לגייס גורמים בסקטור הערבי, חברי כנסת ועמותות לשכנוע סטודנטים ערביים, להמשיך לתאר שני בלימודי מנהל עסקים עלו עד עתה בתוהו. הסביר לי בכנס הרצליה האחרון עוזרו הערבי של חבר כנסת: רציתי ללמוד מנהל עסקים לתאר שני אבל זה היה יקר מדי, רוב הבוגרים נשלחים על ידי החברות בהם הם עובדים.

   

  הסברתי לעוזר הפרלמנטרי שרק תוכניות האקזקוטיב ממומנות בחלקם על ידי מפעלים ויש בכל האוניברסיטאות והמכללות תכניות לתאר שני במנהל עסקים בשכר לימוד רגיל ושווה לכל נפש. העוזר הפרלמנטרי לא השתכנע.

   

  אז אדוני הנשיא , שר האוצר ומנכ"לו, השר ברוורמן,  תמחקו מהלכסיקון את המשפט "טוב ליהודים, ותתחילו להגיד "טוב לישראל" או טוב לישראלים"  ואז אולי תבינו כי האחריות נופלת על ראשכם -ראשינו.   

   

   

   

   

   

  דרג את התוכן: