כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  פייסבוק וגוגל הופכות לחברות תקשורת

  16 תגובות   יום רביעי, 10/2/10, 19:05

  פיסבוק הודיעה השבוע שהיא נכנסת לעולם המיילים וגוגל בקריזה ויוצאת עם באז. אבל כשפייסבוק וגוגל יכנסו בקרוב גם לעולם התקשורת, אז חברות הטלקום יתחילו להזיע באמת ועמם חוקי הרגולציה המקומיים .

   

  פייסבוק על 400 מיליון המשתמשים בנתה מערכת דטה אדירה. היא יכולה להעביר 64 טרהביט בשניה, אלא שכמות המידע האדירה הזו צריכה לעבור לצרכנים בצנורות התקשורת וכאן יש לפייסבוק צוואר בקבוק. היא מחוברת לרשת התקשורת במאה גיגה בלבד. בימים אלו פייסבוק משדרגת את רשת התקשורת שלה לאחד טרהביט, שזה פחות או יותר התנועה אל מדינה בינונית כמו ישראל וממנה. 

   

  אם הצפי של פייסבוק זה לעבור את מיליארד המשתמשים תוך שנה-שנתיים ואם צריכת הווידאו  והטלוויזיה יגדלו כפי שהם גדלים בשנים האחרונות, כמו גם שרותים מבוססי מיקום ועוד..  אז מהר מאוד פייסבוק יזדקקו לשדרוג נוסף ויעברו אל העשרות טרהביטים.

   

  גורם נוסף שמשפיע על התהליך הוא הענן, שמאחד את רשתות הנתונים עם רשתות התקשורת ובתהליך התפתחות נמצא גם את הקישוריות בין העננים השונים  ואולי גם ברית המועצות של העננים.

   

  חברות תקשורת, תכנה, שירותים ויצרני חמרה, הופכים לענני תקשורת ומערכות מידע . 

   

  מתחום התכנה והחומרה מגיעים: HP,IBM, אורקל ומיקרוסופט  שעושה תנועות של לא רוצה אבל נכנסת בעל כורחה.

   

  מתחום התקשורת אנחנו רואים את סיסקו שיצאה עם קוו מוצרי הנקסוס המאחד את שרתי הדטה, עם מתגי התקשורת והאיחסון. אלקטל-לוסנט וחברת ג'וניפר.

   

  מתחום השרותים באות גוגל ואמאזון , שתי חברות שכבר קשה לשייך אותם לענף אחד . 

   

  ומתחום הרשתות החברתיות מגיעה פייסבוק. 

   

  מלחמת העננים רק מתחילה, וכל קרב בין ענקים שהכרנו עד עתה, יתגמד ליד מלחמת החורמה שבין קבוצות צבעי הקשת (בענן). 

   

  עולם התקשורת שפייסבוק בונה יהיה עולם גלובלי ללא קידומת, עם כתובת אחת למשתמש בבית, באוטו ועל היאכטה. חברות התקשורת ימכרו דטה ואם הם יעשו בעיות, אז גוגל ופייסבוק ידעו להגיע לצרכן ישירות וללא מתווכים. 

   

  משרד התקשורת בישראל, וועדות השימוע שהוא מקים חדשות לבקרים, לא יוכלו לעצור את הכניסה של פייסבוק, גוגל וענקי התכנה לתחום שרותי התקשורת הגלובליים.

   

  אז עמוס שפירא מסלקום, בן דב מפרטנר ואלוביץ מבזק ומפלאפון. חברת החשמל זה לא איום רציני על העסקים שלכם. האיום האמיתי מגיע מפייסבוק וגוגל ועוד כמה עננים, שכבר מרחפים מעל ראשיכם. 

   


   

   

  דרג את התוכן: