כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  האם הפריפריה מתרוקנת מבעלי ההשכלה הגבוהה?

  9 תגובות   יום שלישי, 16/2/10, 14:26

  בסקר מגמות שעשו סטודנטים לתאר שני במנהל עסקים באוניברסיטת בן גוריון  בקרב כ 3000 סטודנטים באוניברסיטת הנגב, התברר כי כ 66% מהסטודנטים לא מתכוננים להישאר בבאר שבע לאחר תום הלימודים , כ27% מהסטודנטים טרם החליטו ורק כ 7% מתכננים להישאר בעיר או באזור.

   

  המצב חמור במיוחד בקרב תושבי הדרום המהווים כ 16% מהנסקרים. לפי הסקר  לפחות כל סטודנט שני (וכנראה יותר) שגדל בדרום, מתכנן לעזוב את מקום מגוריו בדרום הארץ. מכאן שאוכלוסיית המשכילים בדרום הנובעת מצמיחה פנימית הולכת ומצטמצמת.

   

  הסטודנטים שגיא שחר, מירי סוסלנסקי ונירן הלוי  ממליצים להשקיע את מירב המאמצים בנושאי תעסוקה. השכלה גבוהה חייבת לצעוד יד ביד עם תעסוקה הולמת לבוגרי האוניברסיטה, אחרת הדרום ימשיך להתרוקן ממשכיליו. 

   

  סיסמא לכל תלמיד בפריפריה היא משפט יפה , אבל כשנשיא המדינה מספר  בראיון לדה מרקר שנשיא סיסקו ג'ון צ'מברס יתרום עשרה מיליון דולר על מנת לחבר את נצרת הערבית לפס רחב כנראה שחסרות תשתיות בפריפריה ורק סיסמא ומחשב, גם אם הם ניתנים בחינם,  אינם מספיקים. 

   

   

  חברת סופטוור גליל עושה מאמצים לפתח את מגזר ההיטק במגזר הערבי ובגליל. בנוסף לאפליה בהעסקת מהנדסים מהמגזר הערבי,  נתקל אינס סעיד מנכ"ל החברה, בקשיים רבים בתשתיות פיזיות, כמו העדר שרותי תחבורה ציבורית ומחסור בפס רחב, שכה חיוני לתעשיות ההיטק.

   

   

  הנשיא אובמה השקיע בשנה שעברה כשבעה מיליארד דולר להבטחת פס רחב לתושבי הפריפריה בארה"ב. ממשל אובמה חושב שפס רחב לכל אזרח הוא חובה שלטונית. 

   

  דו"ח אונו האחרון הראה מחקר של הקריה האקדמית אונו כי השכלה בלבד אינה מונעת את האפליה במציאת מקומות עבודה למגזרים מודרים, כמו "הערבים , החרדים והאתיופים. בכינוס על דו"ח אונו אמרו מנהלי משאבי אנוש בבנקים, חברות ביטוח ותעשיות ההיטק , כי כאשר דרישות התפקיד למנהלים מחייבות תאר שני במנהל עסקים (MBA)  אז כמעט לא מוצאים ביניהם ערבים ומטבע הדברים שהם נעדרים מתהליך הבחירה. במקרה הזה גם אפליה מתקנת לא תעזור.

   

  ג'ימי לרנר הארכיטקט היהודי ששירת כראש עיריית קוריטיבה בפריפריה של  בברזיל אומר:

  לבעיות עירוניות יש למצא פתרונות ולישמם במהירות אחרת הנזקים גדולים והאוכלוסיה סובלת. 

  לרנר אומר כי העיר היא הפתרון ולא הבעיה, כפי שממשלות רבות חושבות.

  המטלות החשובות של ראש העיר הן:

  - הקטנת מספר המכוניות הנכנסות ונוסעות בעיר.

  - מיחזור פסולת.

  - קירוב מקום העבודה למקום המגורים.

   

   

   בשביל להביא תושבים לדרום ולפריפריה  צריך לבדל את הערים בפריפריה ולהפוך אותן לערים חכמות שמשמעותן היא: הרבה טכנולוגיה, הרבה איכות סביבה והרבה איכות חיים. תכנית הממשלה לשיפור התחבורה טוב לפריפריה, אבל גם לתושבי המרכז העובדים בפריפריה. ערים טכנולוגיות וחכמות ואיכות סביבה וחיים בערי הפריפריה הם השקעה נטו בתושבים ונותנים יתרון ברור לתושבי הפריפריה .

   העיר החכמה לפי IBM 

    

  העיר אמסטרדם הופכת לעיר חכמה בעזרת טכנולוגיות מתקדמות  של IBM, סיסקו, פיליפס ואחרים 

   

  דרג את התוכן: