כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  פרשת דובאי בעידן הרשתות החברתיות

  11 תגובות   יום חמישי, 18/2/10, 20:15

  החיסול בדובאי מראה כי הריגול והסיכול בעידן הרשתות החברתיות עומד לקבל תפנית חדה. הפרסומים והחשיפה של המעורבים בפרשת החיסול בדובאי והדרכונים המזויפים, הם כנראה הרע במיעוטו בנסיבות הנוכחיות, אבל אם שרותי ביון ינסו לעשות בעתיד פעולות דומות, הרי שהחילים שלהם עלולים להיעצר כבר בשדה התעופה. המלחמה בטרור הכרחית וצודקת , אבל זהירות ושיקול דעת הם מחוייבי המציאות .

   

  אינני בטוח אם אלו העוסקים בריגול ובסיכולים, מודעים עד הסוף לבאזז העולמי של הרשתות החברתיות ולסכנה המרחפת על ראשי החשודים, משפחותיהם וגם חבריהם לרשתות החברתיות. 

   

  דובאי היא עיר חכמה וטכנולוגית ברמה שאנחנו לא מכירים בישראל. דובאי מכוסה במצלמות המקושרות ברשת, מערך הזיהוי בשדה התעופה הוא מהמתקדמים ובתי המלון חדישים וממוחשבים. 

   

  כשהמחסלים הגיעו למלון ויצאו ממנו מיד לאחר החיסול,  לפי דברי משטרת דובאי, הרי שמערכת המלון הממוחשבת קיבלה על כך אתרעה . כאשר נודע למשטרת דובאי על המוות של בכיר החמאס, המשטרה המקומית היתה יכולה מיד לראות שכמה אזרחים זרים עזבו את המלון ואת המדינה. 

   

  על מנת לבדוק האם התמונות שהציגו החשודים בדרכון הם של אנשים אמיתיים, הם היו יכולים להיכנס לאינטרנט ולרשתות החברתיות כמו גוגל, פייסבוק, לינקדין, טויטר ואחרים. ולראות אם השמות המופיעים בדרכונים זהים לתמונות שבאתרים החברתיים. סביר שאדם שהוצג כאיש עסקים יאוזכר בגוגל או בפיסבוק או ברשת חברתית כלשהיא. 

   

  ידוע לי  על איש עסקים ששם דומה לשמו  של אחד החשודים ביחידת המחסלים בדובאי, כפי שפורסם על ידי משטרת דובאי, מופיע ברשת החברתית שלו. חשבון הרשת החברתית  שלו נפרץ כיממה לאחר הרצח ובמחשבו הושתל סוס טרויאני שבנה את קובץ החברים שלו ברשת . הוירוס גם נשלח  לכל חבריו של החבר ובין השאר הגיע כנראה גם לחשבונו של "החשוד"  ששם דומה לשמו נמצא בידי משטרת דובאי, כפי שפורסם בעיתונות.


  כמובן שהכול יכול להיות צירוף מקרים מוזר שאין לו כל קשר לפרשה בדובאי וכמובן שלכל שם יש כמה מקורות דומים בעולם הגלובלי, אבל כשמשחקים באנשים חיים שיש להם עיסוק מקצועי , קל יותר להגיע לחקר המקור. פריצה דומה אירעה לפני מספר שבועות למחשבי חברת גוגל. 

   

  מי שמקבל וירוס מסוג זה לראשונה נופל בדרך כלל בפח, כפי שקרה לאיש העסקים המדובר. אם אלו שעמדו מאחורי הוירוס הם שירותי ריגול נגדיים, וזו השערה בלבד והכל יכול להיות צירוף מקרים שאינו קשור לפרשה, אז הם יכלו לראות בוודאות כי התמונה המופיעה בחשבון החשוד אינה התמונה המופיעה בדרכון או במצלמות המעקב. 

   

  אם שרותי הריגול הנגדי משתמשים בתכנה של FACE.COM אז התכנה תחפש את הפנים שבתמונה והיא עשויה לזהות את שמו האמיתי של החשוד כפי שהוא מופיע ברשת החברתית, גם אם הוא נרשם לרשת החברתית לפני הצטרפותו לשירות המודיעין או לחברה בה הוא מועסק. 

   

   אז אם אתם מתכננים להצטרף לשירותי מודיעין בעתיד עליכם לדעת על כך כבר בגיל העשרה, כי תמונתכם ופרטיכם ברשת החברתית ובאינטרנט נשמרים לנצח.

   

  גם אזרחים אירנים החלו להסתובב לאחרונה ברשתות החברתיות שלנו מבלי ששרי ממשלה, חברי כנסת ואנשי עסקים מודעים לסכנות שבמעקב שהם יכולים לבצע ברשת. הגדיל לעשות אזרח המציג את עצמו כנציג של מפלגת אופוזיציה אירנית שברשותו כבר למעלה מעשרה חברי כנסת ושרים ישראליים. קשה לי להאמין שאזרח אירני יכול להיות  נציג אופוזיציה לוחמת נגד המשטר ובאותו זמן וגם ידיד של ישראל ואמריקה והכול בפומבי וברשת החברתית. 

   

   

  ראוי כי שירותי ביון בעולם וגם בישראל יפנימו את ההשלכות של הרשתות החברתיות על פעילותם. רצוי להילחם בעולם של העתיד גם עם הטכנולוגיות החדשות ולא לדבוק בדפוסי פעולה ישנים. 

   

  דרג את התוכן: