כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  האתר שלי brieut.goop.co.il

  ארכיון

  תגובות (4)

  נא להתחבר כדי להגיב

  התחברות או הרשמה   

  סדר התגובות :
  ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
  /null/cdate#

  /null/text_64k_1#

  RSS
    12/3/10 04:07:

  צטט: sabaron 2010-03-10 23:01:59

   מה שאתה בעצם אומר זה : עיזבו מדע בואו ניתן לניחוש לעשות את ההבדל!

  ניחוש של מי ? שלך? של ד"ר שלטון ? 

  אתה כותב :

  "והאשה המודרנית העצלנית שמחה להיפטר

  מעול ההנקה המגבילה את פעילותה" .... רק לי מפריע המשפט  הזה?

  אני הפמניסט היחידי כאן? כמה תינוקות בדיוק אתה הנקת? ניסית לפתח קריירה ולגדל ילד? אחד?

  שניים? שלושה ילדים ?

   

   


  על איזה מדע אתה כותב לנו?

  זה שחושב שחלב סינטטי באבקה או חלב המיועד לעגלים טובים יותר מחלב אם?

   

  אין כאן ניחוש.

  שלטון וחבריו ועמיתיו הביאו לעולם דרך מדעית לבריאות טבעית. כנראה שאינך במקצוע כי אינך יודע שמייסדי שיטת ההיגיינה הטבעית היו אנשי מדע (רופאים, חוקרים, תזונאים וכד') שהבינו שדרכה של הרפואה המקובלת אינה מביאה בריאות לאנשים, בכך שהיא עוסקת בדיכוי סימפטומים, וכן היא מכווונת במידה רבה ע"י גורמים אינטרסנטיים כמו תעשיית התרופות למשל.

  המשפט העוסק בעצלנותה של האשה המודרנית בכל הקשור להנקה, מפריעה רק לך כמו שכתבת.

  רוצה לדעת למה?

  כי הנשים יודעות שזה נכון. כמובן שישנן המשקיעות בהנקת תינוקותיהן, אך הן מיעוט.

  ומה זה שייך לקריירה?

  מי שרוצה קריירה ואין לה זמן לטפל בתינוקה כראוי, טוב תעשה אם תידחה את הבאת ילדיה לעולם, או לא תביאם בכלל.

  להביא ילד לעולם ולא לטפל בו כראוי פירושו פגיעה בבריאותו. 

    10/3/10 23:01:

   מה שאתה בעצם אומר זה : עיזבו מדע בואו ניתן לניחוש לעשות את ההבדל!

  ניחוש של מי ? שלך? של ד"ר שלטון ? 

  אתה כותב :

  "והאשה המודרנית העצלנית שמחה להיפטר

  מעול ההנקה המגבילה את פעילותה" .... רק לי מפריע המשפט  הזה?

  אני הפמניסט היחידי כאן? כמה תינוקות בדיוק אתה הנקת? ניסית לפתח קריירה ולגדל ילד? אחד?

  שניים? שלושה ילדים ?

    1/3/10 03:01:

  מסכימה עם כל מילה שלך!

  את שתי בנותיי הנקתי 9 חודשים, כל אחת. הגדולה, בת 14 היום, מעולם לא קיבלה אנטיביוטיקה והקטנה בת ה-8 הולכת בדרכה...

  באמת חבל שבני האדם מפסיקים להשתמש בהגיון וניזונים ממחקרים או מתקשורת בעלי אינטרס כלכלי נטו.

  עדנה 

    24/2/10 07:41:
  מקובל עלי המשפט המופיע במאמר: "המומחים טוענים שתחליף החלב הכימי הוא מזון מושלם", משום שאסור לשכוח שהמילים "מושלם" ו"לשלם", באות כנראה מאותו שורש, ומי שמתעקש שילדיו ישלמו מחיר בריאותי גבוה - בהחלט ראוי שייתן להם את המוצר הכימי המושלם הזה...
  0

  הזנת תינוקות - המקור והתחליף.

  4 תגובות   יום שבת, 20/2/10, 12:57


  הרבה טעויות נעשות בדרך כלל בכל הקשור להזנת תינוקות. זה לא יאומן עד כמה מתנתק האדם המודרני מההיגיון הפשוט והנכון, ומתחבר למימצאים מדעיים כביכול, הבאים בסתירה להיגיון הזה. מימצאים מדעיים מקובלים אלה עברו שינויים רבים במהלך השנים.  כל פעם התגלה מידע נוסף שגרם לרופאים לשנות את גישתם בנושא המדובר. 

   תגלית מדעית בזמן נתון אינה בהכרח נכונה. היא יכולה להיות נכונה או נכונה חלקית, והיא יכולה להיות שגויה לחלוטין, כפי שהתברר במציאות. זה נובע מכך שהמדע אינו יודע הכל ואינו רואה את התמונה בשלמותה. בנוסף לכך מחקרים מדעיים רבים נעשים במימון של גורמים אינטרסנטיים שונים. תפקיד מחקרים כאלה הינו לקדם את מכירות הגורם המממן. במקרים כאלה מימצאי המחקרים האלה עלולים להיות שגויים ומנותקים מהאמת.

   וכך למשל חברות התרופות עוסקות במחקרים כדי שתוצאותיהם יהיו פיתוח תרופות חדשות שיפרנסו אותן, ולא נעשה מחקר מספיק באשר לדרך לשמור על הבריאות מבלי להרעיל את הגוף בתרופות אלה. גם תעשיות תחליפי החלב נוהגות כך, והרפואה המערבית נופלת במלכודת הזאת וממליצה לצרוך את התחליפים המפוקפקים האלה.  

  לכן מעבר למחקרים יש להפעיל גם את ההיגיון ולהתבונן גם בטבע האמיתי הסובב אותנו וללמוד ממנו.

   כל ההקדמה הזאת מתחברת לכל הקשור להזנת תינוקות. בעוד היונקים בטבע מזינים בדרך ההנקה את הצאצאים עד שמגיעים לגיל הגמילה, האדם המודרני בעולם המערבי בחר כבר לפני עשרות שנים בדרך חלופית. על כך הוא שילם ומשלם גם כיום ביוקר רב. זה בא לידי ביטוי בתמותה מיותרת של תינוקות, בתינוקות חולים, בתינוקות שנמצאים בתת תזונה, בתינוקות בעלי מערכת חיסונית חלשה ועוד. הנזקים האלה בקרב התינוקות באים לידי ביטוי אצלם לאורך כל חייהם, וחבל.

   הטעות הגדולה בנושא החלה כאשר תעשיית חלב הפרה החלה להתפתח בהדרגה בחלק הראשון של המאה העשרים. גם התפתחות תעשיית הבשר והקשרים שבין תעשיה זאת למימסד עודדו את התפתחות תעשיית החלב.

   בסיוע רופאים ואמצעי התקשורת שמכרו עצמם לתעשיה זאת תמורת כסף רב, החל חלב הפרה המפוסטר להיות נגיש בכל מקום, בתקשורת הופיע מידע רב באשר לסגולות (כביכול) של החלב הזה, והאשה המודרנית העצלנית שמחה להיפטר מעול ההנקה המגבילה את פעילותה, ולהמיר את חלב האם בחלב פרה המיועד לעגלים.

   וכך החל התינוק האנושי בחברה המערבית לצרוך חלב פרה שכלל אינו מתאים לו, במקום את החלב הטבעי, המתאים והבריא  שהטבע יעד לו – חלב האם. 

  בהמשך התפתחה תעשייה חדשה – תעשיית תחליפי החלב. תעשייה זאת מייצרת למעשה תחליף חלב כימי המיוצר במעבדה הכימית. תחליפי החלב האלה מבוססים בחלקם על חלבון חלב הפרה שעבר שינויים במעבדה, ואותו העשירו בתוספי מזון כימיים וסינטטיים, השונים מהותית מאלה הנמצאים באופן טבעי בחלב האם ובמזון טבעי. השוני הזה בא לידי ביטוי ביכולת ירודה בקליטתם ע"י הגוף האנושי, וכן בתופעות לוואי (כלומר, נזקים) שהם גורמים לו.

     סוג אחר של תחליפי החלב מבוסס על חלבונים צמחיים. הוא אולי פחות גרוע, אבל עדיין לא מתקרב לאיכות המיוחדת של חלב האם.

   המומחים טוענים שתחליף החלב הכימי הוא מזון מושלם לתינוק. לטענתם, הם למדו את ההרכב הטבעי הדרוש לו.מעבר לזאת שקיים הבדל מהותי בין היסודות הנמצאים בחלב הטבעי לבין אלה תוצרת המעבדה הכימית, הרי קיימים יסודות מזון בחלב המקורי שאותם המדע עדיין לא גילה. ומה באשר אלייהם? מאחר ולא התגלו, הם לא קיימים בתחליף החלב.

   מכאן שגם אם אסכים (ואני לא) לטענת "מומחים" אלה, הרי התחליף התעשייתי חייב שיהיה חסר ביסודות אלה, הם יחסרו בגופו של התינוק האומלל שניזון מהם והתחליף רחוק מלהיות מזון מושלם. 

  החיקוי העלוב הזה נמכר במירקם אבקתי. ממיסים אותו במים, שופכים את הנוזל הזה לבקבוק עם פיטמה ממנה התינוק מוצץ את הנוזל המעווות הזה. קל ומהיר הכנה, זמין בכל מקום, וזה בדיוק מה שהאם המודרנית העצלנית רוצה. לכן תעשיית תחליפי החלב פורחת. זה מתאים לדרישות של ההורה בתקופתנו – נוחות, זמינות, התעסקות מועטה – ועל כך משלם התינוק בבריאותו הפיזית והנפשית. 

  מעבר לזאת שתחליף החלב באבקה, או חלב עגלים מפוסטר, הינם חיקוי עלוב ולא מוצלח לחלב האם, אני מנסה לדמיין את התינוק הקטן בן מספר ימים, שבועות או חודשים, שבמקום לינוק מפיטמת האם הרכה והחמימה, תוך קבלת חיבוק חם ואוהב מאימו האוהבת, הוא צריך להסתפק במגע קר של פיטמת גומי מחוברת לבקבוק פלסטיק, כשהוא מרוחק מאימו וחסר במגעה החיוני לו כל כך. אין לי ספק שיש לכך השלכות פסיכולוגיות שאולי יבואו לידי ביטוי בבגרותו בהפרעות נפשיות שונות, כמו חוסר בטחון עצמי, רגזנות, חוסר סבלנות, חוסר ריכוז, אלימות, הפרעות שינה ועוד.

  דרג את התוכן:

   פרופיל

   hal767
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   מתנות

   • מתנות