כותרות TheMarker >
  ';

  נדב בר

  ארכיון

  קידום עסק בפייסבוק - יתרונות וחסרונות - נדב בר

  78 תגובות   יום ראשון, 28/2/10, 17:36
  הי חברים. כמוזיקאי מתחיל המעונין לפרוץ לתודעה, חקרתי רבות את המדיות האפשריות לקידום באינטרנט ומצאתי כמה קיצורי דרך וחוקים בסיסיים שאני שמח לסכם לכם פה. הטיפים מיועדים גם לאמנים, לעצמאים, חנויות, מנחים, מאמנים, מטפלים ועוד. מקווה שהחומר יהיה פה לעזר לכולם. מעבר לכך, יש פה גם קישור למי שרוצה לקצר תהליכים ופשוט לדאוג שמישהו יעשה לו את כל העבודה אני ממליץ על חברה טובה שאני שותף בה ואפשר לסמוך עלינו בענין זה. פרטים למטה בהמשך:

  מה ההבדל בין אתר אינטרנט רגיל לאתר בפייסבוק ?

  פתחתם פעם אתר באינטרנט? אם כן, אפשר לנחש שלא תמיד יצאתם מרוצים. במיוחד אם אתם עסקים קטנים, אמנים ועצמאים. רוב הסיכויים ששילמתם הון למעצבי אתרים, גרפיקאים ותכניתנים וכל זה כדי לגלות שאחרי שהאתר מוכן, אתם נאלצים לשלם חודשית על אכסון ו"תחזוקה". וכאילו שזה לא מספיק, כל שינוי קטן שתרצו לעשות יכול להיות כרוך בתשלום. להעלות תמונה, לשנות טקסט. מצד שני, מה קיבלתם? פתחתם חנות ריקה ויפה באמצע המדבר האינסופי של האינטרנט ועכשיו אתם מגלים שתאלצו לשלם אלפי שקלים בחודש על מנת לקדם את האתר בגוגל. לשמחתנו, אתרי האינטרנט המעוצבים הם נחלת העבר והיום אפשר בחינם לפתוח אתרי אינטרנט הרבה יותר יעילים מבחינת חשיפה.

  אז מדוע יותר טוב לפתוח אתר בפייסבוק ?

  נתחיל דווקא בחסרון היחיד האפשרי של אתר פייסבוק – יכולות העיצוב המוגבלות שלו. ללא ספק, את האתר שלכם תוכלו לעצב יותר יפה ותוכלו להוסיף נופך אישי משלכם. מצד שני, חלק טוענים שדוקא העיצוב התבניתי מקל על הצפיה באינפורמציה והיום אנשים לא מחפשים לראות פלאשים מצועצעים ואתרים מסובכים להפעלה. גם אם אתם לא מורגלים בפייסבוק חשוב שתדעו ש 3 מליון ישראלים שמחוברים לפייסבוק מכירים את התבניות ויותר קל להם לצפות באינפורמציה באתר פייסבוק. חוץ מענין העיצוב, ישנם המון יתרונות לעמוד מעריצים בפייסבוק שהופך לחלון הראווה האולטימטיבי לעסק שלך.

   

  עמוד מעריצים בפייסבוק מתפקד כאתר לכל דבר – אפשר להעלות תכנים, וידאו, תמונות וגם ליצור דיונים ועוד מאות אפשרויות שאין לאתר רגיל. האמת אפשר גם לעצב דברים מאוד מיוחדים כמו אתר, רק שתמיד תהיה לכם את המעטפת הכחולה עם הלוגו של פייסבוק למעלה. שלחתם את כתובת האינטרנט ללקוחות פוטנציאלים ואין להם פייסבוק? לא נורא, גם אם אין למישהו פייסבוק עדיין הוא יכול לצפות בכל התכנים.
  בחבילת העיצוב שלנו אנחנו כוללים דומיין בינלאומי www.yourname.com שניתן לצרף אותו לחתימה באימייל, לכרטיס הביקור ולכל חומר פרסומי שתוציאו. אפילו תוכלו לומר ללקוחות בטלפון את שם האתר שלכם וכאשר הם יקישו אותו הם יכנסו אוטומטית לאתר של פייסבוק דרך הפרופיל שלהם אם יש להם.

  Like
  הקישור החברתי שחושף את האתר שלכם ומשנה את חוקי המשחק של הפרסום.
  כאשר אדם עם פרופיל פייסבוק נכנס לאתר פייסבוק יש לו אפשרות להיות אוהד - משמע לקשור את הפרופיל החברתי שלו לאתר ע"י אופציה שנקראת "אהבתי" (Like) מה שמוביל לפרסום האתר בכמה מימדים:

   

  1. לייק = פרסום – לכל אוהד יש כ 200 חברים ויותר המקבלים מבזק חדשות על כך שהצטרף כאוהד לעמוד שלך. כמו כן כל עוד הוא רשום כאוהד, כל אדם שיציץ לפרופיל שלו יראה את העמוד שלכם. כלומר מדובר בחשיפה של 200 איש על כל אוהד. חישוב פשוט 1,000 אוהדים = חשיפה חוזרת ל 200,000 איש.

   

  2. עדכון בקליק – כל מי שנרשם כאוהד נכנס לרשימת תפוצה חוקית דרך פייסבוק ואתם דרך האתר תוכלו לפרסם בכל רגע עדכון בקליק אחד לכלל האוהדים על כל חידוש כמו מבצעים של הרגע האחרון ומוצרים חדשים. אמן יכול לעדכן באירועים, השקה של סינגל חדש, בקשת עזרה להצבעה בתחרות שירים ועוד.

   

  3. תוכן חי ונושם - מלבד תכנים כמו מלל, תמונות, סרטים ועוד, באתר של פייסבוק ניתן לקיים דיונים, לקרוא תגובות של האוהדים על הקיר ולקיים סקרים, חידונים ותחרויות אינטראקטיביות שמזמינות עוד פרסום ויוצרות אתר חי ונושם המביא תוכן אטרקטיבי יותר לגולשים שלכם.

   

  4. יוקרה ואמינות – לקוח עשוי להתרשם יותר מאתר פייסבוק של בעל עסק שיש בו כמות יפה של אוהדים מאשר אתר רגיל. אתר שמיועד לאופנה,בית קפה או כל עסק אחר יכול להרוויח מוניטין חברתי מתגובות אוהדות של אוהדים. צימר יכול להציג את ספר האורחים שלו על הקיר ע"י בקשה מהאוהדים שביקרו בצימר לכתוב כמה מילים. לחברת תקליטים, מפיקים או משקיעים מכל סוג, כמות מעריצים גדולה בעמוד אמן יכולה להיות תמריץ לפגישה או אפילו לסגור חוזה. כמו כן כמות גדולה של מעריצים יכולה להיות אייטם תקשורתי.

   

  5. ניקוד גבוה בגוגל – כשמקישים מילת חיפוש בגוגל, האתרים שנחשפים בעמוד הראשון הם בין היתר אתרים עם כמות גדולה של קישורים באתרים אחרים. כמות האוהדים שנרשמים לעמוד משמשים כאתרים המקשרים לאתר שלכם ומעלים את הניקוד בגוגל למילת החיפוש שמופיעה בשם העמוד והתוכן הטקסטואלי בתוך העמוד ומביאה את החנות שלכם מהמדבר האינסופי של האינטרנט לתוך מרכז העיר שוקק החיים של הרשתות החברתיות.

  מהו המודל של
  PPLPay Per Like?
  בקצרה, זהו מודל תשלום לפי כמות הקישורים החברתיים של האתר שלך (לפי כמות אוהדים
  Like)

   

  כדי להבין את המודל נבחן קודם מודלים אחרים של תשלום. למשל אם תכנסו לאתר מסוים ותבחינו בבאנר הנושא שם עסק,שירות או מבצע הדבר נקרא Impression. אתרים רבים עובדים במודל שנקרא PPI - Pay Per Impression.זה אומר שכל פעם שהבאנר מופיע גם אם הגולש לא לחץ עליו בעל העסק ישלם כמה סנטים.
  לעומת זאת גוגל הרחיקה לכת וכדי לפשט היא אמרה: "אנחנו נפרסם אותך מספר בלתי מוגבל של פעמים, אך אם הלקוח יקליק על המודעה רק אז תשלם לנו נניח דולר במקום סנט". מה שנקרא
  PPC - Pay Per Click. כלומר כל פעם שאתם משלמים על קליק אחד אתם בעצם מקבלים חשיפה יותר איכותית שזה אדם שנכנס לכם ממש לאתר ונחשף לתכנים שלכם. אכן פרסום הרבה יותר משמעותי. מעבר לכך, כאשר אתם משלמים על קליק אחד לא קיבלתם רק קליק אחד כי אם קרוב לוודאי אלפי או עשרות אלפי פרסומים בהם גולשים נחשפו לשם העסק שלכם וגם לזה יש משמעות. פייסבוק עובדת כמו גוגל. לפי קליק.
  החסרון של
  PPI שאתם לא יודעים באמת כמה אנשים נחשפו לבאנרים שלכם ובד"כ צריכים לסמוך על בעלי האתר.
  PPC הרבה יותר הוגן אבל לאחרונה שומעים רבות על עסקים שמשלמים סכומים גבוהים על קליקים רבים אך לא מקבלים תוצאות. אחת ההשערות היא שעסקים מתחרים מעסיקים אנשים שלוחצים אלפי קליקים על המתחרה רק כדי להחליש אותו כלכלית. שיטת PPL לוקחת את הסיכון עלינו ומביאה אליכם מודל של תשלום רק לתוצאות.

  איך קמפיין החשיפה ב
  PPL עובד  ?

   

  אנו יוצרים חשיפה אישית לאלפים ומאות אלפים תלוי בגודל הקמפיין שיביאו לכמות קליקים נאותה שתוביל למספר הסופי של מעריצים שאליו אתם מעונינים להגיע. אנו יכולים להשתמש בפרסום רגיל, כלים מסוימים של הרשתות החברתיות דרך קשרים מסועפים, שיתופי פעולה ואפילו שתילת בלוגים וחומרים מתוך העמוד שלכם על מנת ליצור חשיפה נוספת. למרות שאתם משלמים על התוצאה הסופית חשוב שתבינו ש 100 אוהדים זה לא רק 100 אוהדים אלא חשיפה עצומה של הלוגו, תמונה והשם שלכם לעשרות אלפי אנשים שהיא בעצמה שווה הרבה.

   

  הנה למשל דוגמא מספרית רק כדי להמחיש מה קורה בהזמנת חבילה של 1,000 אוהדים.

   

  העמוד שלכם נחשף למשל בדרכים שונות ל 100,000 איש, מתוכם 20,000 איש מקליקים ונכנסים לעמוד שלכם. מתוכם 1,000 יירשמו כאוהדים כאשר לכל אחד מהם יש 200 חברים כך שיקבלו פרסום חוזר נוסף ל 200,000 איש חדשים. זה יוצר מעגל בו הפרסום אפילו מוכפל ומאותו רגע פרסום זה יצור גדילה אורגנית ומעריצים נוספים שיצטרפו לעמוד. המספרים אינם מחייבים כיון שיחס המעריצים פר חשיפות משתנה ואינו ניתן לחיזוי.

  זהו מקווה שעזרתי למישהו במשהו ולמי שרוצה קצת פרטים על Net Magic שאני שותף בה קודם כל האתר שלנו www.NetMagic.co.il ואפילו הנה כמה משירותינו:

   


  בניית אתר עם ממשק פייסבוק:

  אם אין לכם אתר בפייסבוק, אנחנו יכולים לתכנת לכם אתר מושלם, לעצב ולהעלות תכנים כך שיהיה לכם אתר לכל דבר עם ממשק חברתי בפייסבוק.
  1,000 ש"ח בלבד כולל דומיין דוט קום, אכסון לשנה, עיצוב ותכנות בסיסי.

  קידום האתר שלכם בפייסבוק וגוגל:
  אם עיצבתם כבר אתר בפייסבוק (
  Page, Group) אנחנו יכולים לעזור לכם להביא מאות ואלפי אוהדים חדשים שמזוהים עם השירות או המטרה שאתם מייצגים.
  יש לנו את היכולת לחשוף את האתר שלכם למליוני ישראלים. התשלום רק לפי כמות האוהדים שירשמו לעמוד במודל
  PPL (הבהרה בהמשך)
  חבילות
  Buzz מיידי תוך 14-30 יום - החל מ 800 ש"ח חד פעמי
  חבילות Buzz שנתי החל מ 250 ש"ח לחודש - כולל קידום והתחייבות על תוספת מספר אוהדים חודשי, ניהול האתר, יחסי ציבור, עדכונים לאוהדים ועוד.

  קידום אירוע חד פעמי:
  יש לכם אירוע שאתם מעונינים לקדם? (קורס, הופעה, כנס) אנחנו יכולים לעזור לכם לשלוח עשרות אלפי הזמנות. התשלום לפי כמות המוזמנים.
  חבילות קידום החל מ 500 ש"ח.

  * המחירים אינם כוללים מע"מ

   

  רוצים פרטים נוספים ? צרו קשר ב netmagic.help@gmail.com 

   

   

  נדב בר

   

  מוסיקאי | מלחין | כותב | זמר | מפיק מוסיקלי

   

  מנכ"ל Art Attack הפקת סינגלים, ג'ינגלים, פסקולים לסרטים

  מנחה עשרים סוגי סדנאות גיבוש לארגונים וחברות

  Global Marketing Director – Lifestyles Global Network

   

  - - - - קישורים מומלצים - - - -

  בריאות לעצלנים – פורום פתוח לפטנט בפייסבוק

  קידום בפייסבוק וגוגל  מודל קידום חדשני ויחודי

   

  - - - - מוזמנים להאזין  - - - -

  פיסות כותנה ב YouTube –מתוך תקליט הבכורה.

  סימן ב YouTube –קליפ מתוך תקליט הבכורה.


  - - - - - תוסיפו אותי  - - - - -

  YouTube | Facebook | The Marker Café | MySpace | Twiiter

   

  אימייל מסנג'ר  nadavbar@bezeqint.net

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (78)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     9/3/12 17:46:

   וואו. פוסט מעולה! תודה רבה.

   אני עדיין חושב כי קידום אתרים אורגני ואתר אינטרנט רגיל הרבה יותר משפיע ויעיל מאתר בפייסבוק.

     29/1/12 00:26:

   מידע מצויין, ללא ספק נדב שיווק ויראלי תורם רבות לכל עסק. כאשר מדובר בהקמת עסקים (כולל עסקים באינטרנט)

   אני ממליץ לקבל מידע מקצועי בקישור הבא -

   http://667584.start-up.co.il

     26/4/11 21:25:
   תודה נדב עזר לי מאוד התוכן שלך
     10/11/10 14:53:
   תודה ,נדב אתה כותב בהיר וברור ועזרת לי מאד.
     30/9/10 17:17:
   אני ממליצה מאדדדד!
     15/8/10 17:53:
   ואם הייתי יודעת איך,
   הייתי עושה קישור לפוסט הזה אצלי בבלוג
   :-)
   אולי תגלה לי:-)
     15/8/10 17:49:

   תודה על הפוסט המרתק והמחכים הזה!

    

   אשמח לדבר איתך על כמה ממההצעות שהעלת.

    

   אני פה

    

   http://www.facebook.com/profile.php?id=100000474215954

    

   וגם אציע לך חברות בקפה:-)

    

   חיבוק חם,

    

   הילה:-)

     15/8/10 17:35:
   מעולה!
   תודה!
   אתה רהוט, ללא ספק מכיר את התחום, וכותב מצוין וקולח.
   מה עוד אפשר לבקש מפוסט?
   אהה,
   עניינת אותי לגמרי בהצעות שלך.
   נדבר?
   בברה חמה,

   הילה :-)
     26/5/10 10:02:


   תודה רבה!!!

   עדי צ'זרה

     19/5/10 18:22:
   נדב שלום...אני מצרפת כאן את האתר של הבת לידיעה... הצפיה בתוכנית מתחילה ב 6 ביוני... אני עדיין לא יודעת לעשות את הפרסום הזה אני חדשה כאן..http://www.facebook.com/pages/wsr-hdry-hmwd-hrsmy/125849270763387?ref=mf
     10/5/10 08:19:

   מסכימה עם כל הכתוב.

   זו אכן גם החוויה שלי מכל נושא הקידום באינטרנט, והיום בדיעבד,

   כנראה שלא הייתי מקימה גם אתר ומסתפקת רק בבלוג בוורדפרס ובעמוד האוהדים שלי בפייס.

   נתת לי דרייב לבקש מחברים להציע אותי :-)

    

   מתי

   http://www.facebook.com/matty.sternberg.numerology

    

     16/4/10 01:14:

   מידע מועלה.

   תודה

     15/4/10 08:24:


   תודה ממש מעולה

   פתחתי דף מעריצים

   http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Rehovot-Israel/From-one-man-show-to-a-successful-company/105297836177178?ref=ts

   הטיפים שלך נהדרים תודה

   שחר

     14/4/10 19:27:


   תודה רבה לך על המידע החיוני :)

    

     28/3/10 21:14:


   הי נדב,

    

   אהבתי!

   שיהיה בהצלחה וחג שמח

     25/3/10 20:20:


   היי נדב,

    

   תודה ששיתפת, מעניין מאוד,

   חג פסח כשר ושמח..

   נדב...טיפים מעולים ויעילים...

   תודה לך...

   ;-)

     18/3/10 23:20:

   כל הכבוד על הפוסט החשוב.

    

   תודה לך 

   :-)

    

   הדס 

     17/3/10 22:37:
   נדב תודה עוזר מאוד. דן
     15/3/10 11:44:


   נדב יקירי תודה ששיתפת, הסבר מעניין.

   לצערי אין לי כרטיס בפייסבוק.אני מקווה

   לפתוח כרטיס בעתיד.אני מקווה שאתה

    מתקדם בנושא השירה.מאחלת לך

    הרבה הצלחה.שושנה

     14/3/10 09:45:
   תודה רבה לך על המידע ועל הלארג'יות...(-:!
     13/3/10 23:39:
   כל הכבוד על ההשקעה .!!!תודה
     13/3/10 22:26:


   נדב, תודה

   ננסה

     12/3/10 09:27:

   נדב בוקר טוב

   הגון והגיוני

   פתוח , מובן וחיוני

   על אותו משקל איך להיות ציוני

   בברכה חמה - ירמיק

     10/3/10 14:39:
     9/3/10 22:02:

   שלום נדב,

   תודה על השיתוף

   החכמת אותי

   תמר אלמוג 

     9/3/10 17:58:

   תודה על השיתוף (( :
     9/3/10 15:08:

   תודה על הטיפים! זה עוזר מאוד

    

     9/3/10 14:58:

   לנדב,

   תודה רבה על המידע,

   גם אני כיוצרת מוסיקה אלקטרונית מתחילה

   חושבת  שכדאי לפרסם ברשתות חברתיות גדולות

   ולא רק בפייסבוק - כדי לקדם את עצמך ולהיחסף לכמה שיותר אנשים .

   ואם מדובר במוסיקה אז באתרי מוסיקה בכלל.

     6/3/10 22:24:

   מעניין ומלמד. שמרתי לשימוש בהמשך...

    

   אלירן. 

     6/3/10 19:51:

   מעניין מאד, תודה.


   המידע  כתוב בתמציתיות ובצורה מעניינת.

   בהחלט אעשה בזה שימוש!

   תודה :-)

     6/3/10 01:09:

   תודה :)
     5/3/10 23:21:

   נדב,

   תודה ענקית.

   בדיוק בזמן בשבילי לפני קמפיין שאני עומדת לצאת איתו.

   אשמח נדב גם לשמוע ממך גם על הקבוצות בפייסבוק: יתרונות וחסרונות. 

   לכל המסתייגים מפייסבוק, מומלץ מאד להכנס ולבקר - אני התאהבתי!!!

   יונית

   תגובה ל: דבי לוזיה 2010-03-05 08:19:5

    

   הי דבי מצוין שהעלית את הנושא הזה.כמעט ולא מדברים על זה וחשוב שנדע כמה נקודות:

   קודם כל, לגבי עדכונים Update fans. הפונקציה הזו הופכת להיות יותר ויותר רלוונטית. עד לפני שבועיים כל העדכונים הגיעו לאיזו נקודה עלומה בתוך העדכונים הכלליים וחלק גדול מהאנשים לא היו מגיעים אליה. מלפני שבועיים פייסבוק יצרו שיפור עצום לבעלי העמודים ושמו את העדכונים ממש מתחת להודעות הרגילות ומי שקורא אותם בפייסבוק רואה שיש עדכון ממשי מתחת להודעות שלו ובדרך כלל אנשים רוצים להכנס ולקרוא כדי לאפס את העדכונים. גם לרוב אין הרבה עדכונים משהו כמו אחד או שתיים בתיבת העדכונים זה לא כמו הזמנות לאירועים או קבוצות וכדומה.

   אם את רוצה לשלוח עדכון שיגיע ישירות לאימייל של אותם אנשים, הכי טוב הוא לפתוח קבוצה GROUP שהעדכון הישיר לתיבת ההודעות הוא היתרון הגדול שלה וחוץ מזה יש לה חסרונות כמו מספר מקסימלי של הודעות שניתן לשלוח (5,000 מקסימום נכון לעכשיו) , יכולות עיצוב הרבה פחות טובות מעמוד ועוד. אפשר כן לפתוח במקביל קבוצה. ואף כפי שהמלצתי ניתן להוסיף 1,000 עד 5,000 מכותבים דרך מודל חשיפה שאני ממליץ עליו ב www.GetFan.com .

   לגבי שליחת אירוע בוודאי שאפשרי להזמין את כל המעריצים לאירוע רק צריך ללמוד את זה. ב GetFan.com יש גם חבילות של שליחת אירוע לעשרות אלפי אנשים למי שעושה הופעה או אירוע גלריה תערוכה וכדומה. בגרושים וממש אפשר לראות כמה קיבלו את ההודעה על האירוע וכמה באים או אולי באים. כמובן במקרים מסוימים רק שליש מאלו שכתבו שהם מגיעים Attending יגיעו באמת :-) אבל זה הכל משחק של מספרים וחשיפה.

   זה נכון שלא מקבלים הודעה שאנשים מגיבים על תכנים בעמוד שלך ולכן אני מציע לקבוע את העמוד שלך כעמוד הבית בדפדפן ככה כל פעם שתכנסי תוכלי לראות בכמה שניות אם מישהו הגיב על הקיר. כמו כן ניתן להגדיר שלא יוכלו להגיב.

    

   לגבי פתיחת פרופיל אישי למה לא אפשר לפתוח ולנסות את מזלך. לא הייתי ממליץ לפתוח את הפרופיל במקום העמוד בפייסבוק אלא בנוסף לעמוד. מכמה סיבות - הנה כמה מהם:

   1. פרופיל עסקי המוצג כפרופיל אישי מנוגד לכללים של פייסבוק ונכון שזה בתחום האפור אבל אם מתחרה יתלונן יכולים לסגור לך את הפרופיל. מנסיון, חבל לבנות משהו שאין לו יציבות. שעובדים עם פייסבוק כדאי לעבוד נכון והוגן. עמוד פייסבוק הוא חוקי לגמרי.

   2. בפרופיל אישי אפשר להוסיף מקסימום של 5,000 חברים ואח"כ את נתקעת. פתיחת פרופיל נוסף יכול לסגור לך את שני הפרופילים מאחר וזה מנוגד לאמנה של פייסבוק לפתוח שני פרופילים לאותו אדם. בעמוד אין הגבלה של מעריצים ויכולים להיות גם עשרות אלפים.

   3. כדי לשלוח הודעה לחברים יש להכנס להודעות ולבחור מחדש כל פעם 20 חברים ולשלוח להם את ההודעה מה שיכול ליצור הודעות חוזרות שאנשים כותבים בחזרה אליך אבל זה מגיע לכל שאר העשרים אנשים ויוצר ספאם כזה גדול שיצור אנטי אצל אנשים למוצר או לשירות שאת נותנת מה גם שתלונות על ספאם הם סיבה נוספת לסגור לך את הפרופיל. בעמוד את יכולה לשלוח בקליק אחד עדכון לאלפי אנשים.

   4. כדי למלא את הפרופיל תאלצי לשלוח הרבה הצעות חברות. מאחר והפרופיל הוא עסקי מעט מאוד יאשרו אותו וככה תאלצי לשלוח הרבה הצעות חברות כדי לקבל חבר אחד. מה גם ששליחת הצעות חברות רבות מדי בזמן קצר ידליקו נורה אדומה אצל פייסבוק ויכולים לסגור לך את הפרופיל. אני חושב שלחברה getfan.com שהזכרתי מקודם יש שירות שבו הם יכולים לפתוח פרופיל או לקחת פרופיל קיים ולעשות את הזמנת החברות הסיזיפית במהלך חודש ככה שיהיו לך מספר גדול של חברים כמו אלף. אני לא בטוח צריך לשאול אותם אבל כמו שאמרתי אני ממליץ בעיקר לפתוח עמוד ואם משקיעים כסף אז להשקיע אותו בעמוד ולא בפרופיל אישי.

    

     5/3/10 08:19:

   צטט: נדב בר מוזיקאי 2010-03-04 19:20:24 

   ו.  לגבי עדכונים לכלל המעריצים יש שתי אפשרויות. אחת היא ללחוץ על Update all fans ובכך לשלוח לכולם הודעה אישית ישירות לפרופיל שלו. אגב, פה יש אפשרויות מעולות שאפשר להגביל את העדכון רק לקבוצות מסוימות למשל מגיל מסוים, או מאיזור מסוים בלבד וכדומה. כך תוכלו לשלוח בעברית עדכונים למשל רק למעריצים שרשומים מישראל. הדרך השניה היא לפרסם משהו על הקיר של העמוד. במקרה זה העמוד יתפקד כפרופיל לכל דבר וכל ה"חברים" של אותו פרופיל (המעריצים) יראו את הפרסום של הלינק,וידאו,טקסט, תמונה על הקיר של דף הבית שלהם (במיוחד ככל שמספר התגובות לעדכון גדול יותר).

    שלום נדב

   לי דווקא יש בעייה עם "update fans" בעמוד של הגלריה שלי.

   לא כולם נכנסים בתוך תיבת הדואר שלהם ל- updates ולכן לא נחשפים לעידכונים. יש רבים שכלל אינם שמים לב שזה קיים.

   כמו כן, חסרה מאד פונקציה פשוטה ויעילה של שליחת הודעה לכל החברים. בעייה נוספת שגיליתי היא שאם בעל העמוד פותח אירוע, אין באפשרותו לשלוח מייל לכל המוזמנים - כמו ליוזר פשוט שפותח אירוע.

   אילו דברים שאינם מקדמים ואינם תואמים את מטרת העמודים בפייסבוק.

   בעייה נוספת היא שאם אנשים מגיבים לתכנים שאתם מעלים בעמוד שלכם - אינכם מקבלים על כך שום הודעה ואתם נדרשים להיכנס ולבדוק בעמוד עצמו כדי לראות את הפעילות שם.

   התחלתי לחשוב שאולי הייתי צריכה לפתוח יוזר רגיל בשם "גלריה שטרן" במקום עמוד בפייסבוק. אני חושבת שהניראות הרבה יותר גדולה ומה איכפת לי שיקראו לזה חברים במקום מעריצים (או אובדים לצורך העניין)?
     5/3/10 00:53:

   תודה על המידע. במכוון אייני פותחת לי עמוד מעריצים , המידע ומועיל .

   תגובה ל: אדוה שביב 2010-03-04 18:32:44


   תודה, אדוה, על הזמן שהשקעת כדי להעניק לכולנו תוספת מצוינת למאמר ! 

   בהחלט מסכים לרוב הנקודות החשובות שציינת והנה תגובותיי הצנועות:

    

   א. לגבי גחמות פייסבוק. יש להם אינטרס לשמור על יציבות של המידע בעמודים השונים. פייסבוק לא מוחקים מידע מתוך גחמה מקסימום הם משנים תצורה. בתדירות של אחת לשנה ככה, לרוב לטובה :-)

    

   ב.  FBML זה אכן תחום מאוד מעניין אפשר לעצב כמו עמוד אינטרנט בפנים כמו HTML ואפילו לעשות בפנים מיני אתר כלומר בתוך הכרטסת יהיה כל האתר של אותה חברה רק מוקטן יותר. בלי יותר מדי סיבוכים. אני אישית משתמש בכרטסות האלה כדי להוסיף מידע. אפשר לראות למשל בעמוד שלי בפייסבוק שתי כרטסות כאלה www.nadavbar.com. פה דווקא יש סכנה של גחמות פייסבוק ושינוי תצורה יכולות ליצור כאבי ראש לא קטנים למשל פייסבוק אמורים לשנות הגדרות הכרטסות FBML בחודשים הקרובים ואחת מההגדרות שהולכות להשתנות זה היחס בין הגובה לרוחב הכרטסת מה שיצור מצב שבו צריך לעצב מחדש את הכרטסת. או מראש לעצב לפי ההגדרות החדשות.

    

   ג. קודם כל, מסכים איתך גם אני לא אוהב את המילה מעריץ אך זו המילה שמשתמשים ומבינים אותה. FAN. למשל כל ה 2500 איש שרשומים בעמוד שלי לא מעריצים אותי אלא בעצם מעריכים את המוזיקה שלי ומעונינים בעדכונים או סתם נרשמו כדי לפרגן. מעבר לזה החשיפה שכל אחד יוצר היא כן גדולה. בל נשכח שברגע הרישום זה מציג לכל חבריהם בדף הבית שהם נרשמו כאוהדים. מעבר לכך בשוטף שחברים יכנסו לפרופיל שלהם נכון שלחלק מהפעמים לא יראו את הלוגו\תמונה של העמוד שלך כי מציג רק 5 עמודים ולפעמים אנשים רשומים ב 15 עמודים. מה שכן, זו חשיפה שאי אפשר לזלזל בה כי היא נמשכת כל זמן שהבן אדם רשום כמעריץ בעמוד.

    

   ד. דווקא הסטטיסטיקות של פייסבוק הן המתקדמות ביותר שיש ונותנות יותר מידע מכל סטטיסטיקה אחרת. אני ממש ממליץ להכנס לעמוד וללמוד עליהן . זה פשוט מדהים לאיזה רזולוציה וגרפיקה אפשר ללמוד על כמה נכנסו לעמוד מה היה המין שלהם, הגיל שלהם מאיפה הם בעולם. כמה מתוכם הגיבו, צפו בוידאו או בתמונות. אם יש לך גישה לעמוד מעריצים כאדמיניסטרטור כנסי לאופציה שנקראת Page Insight.

    

   ה. לגבי יוקרה אמנם זה רק אחד מ 5 יתרונות שנותנים כמות מעריצים יפה אבל אי אפשר לזלזל בו כי גם אם לא מדובר באמן, לקוחות פוטנציאליים שרואים שיש כמות גדולה של מעריצים לרוב ירגישו בטוח יותר להזמין שירות של אותו עסק. מי יודע אולי יזהו ברשימת המעריצים כמה חברים שהם מכירים.אני מאמין שיש לזה חשיבות רבה יותר ממה שאנחנו מייחסים לענין.

    

   ו.  לגבי עדכונים לכלל המעריצים יש שתי אפשרויות. אחת היא ללחוץ על Update all fans ובכך לשלוח לכולם הודעה אישית ישירות לפרופיל שלו. אגב, פה יש אפשרויות מעולות שאפשר להגביל את העדכון רק לקבוצות מסוימות למשל מגיל מסוים, או מאיזור מסוים בלבד וכדומה. כך תוכלו לשלוח בעברית עדכונים למשל רק למעריצים שרשומים מישראל. הדרך השניה היא לפרסם משהו על הקיר של העמוד. במקרה זה העמוד יתפקד כפרופיל לכל דבר וכל ה"חברים" של אותו פרופיל (המעריצים) יראו את הפרסום של הלינק,וידאו,טקסט, תמונה על הקיר של דף הבית שלהם (במיוחד ככל שמספר התגובות לעדכון גדול יותר).

    

   ושוה תודה לאדוה על שלקחה את הזמן להעשיר את כולנו ולהעלות את הנקודות המעולות האלו. 

     4/3/10 18:32:

   הי נדב,

    

   רעיון נכון בעיקרו (אם כי אני לא מכירה מישהו שיוותר על אתר משלו לטובת פייסבוק בלבד), אבל יש כמה דברים שכדאי להבהיר:

    

   א. דף בפייסבוק תמיד עומד בסכנת הגחמות של פייסבוק. מה שקיים היום יכול שלא להיות קיים מחר, או להיות קיים בצורה אחרת, והופ - למחוק לך דברים חשובים. להסתמך אך ורק על פייסבוק זה הימור פראי במיוחד.

    

   ב. דווקא ניתן בהחלט לעצב בדיוק ככל שתחפוץ את עמוד הנחיתה בפייסבוק, בעזרת האפליקציה FBML - זה מוסיף לך תיבת html שתוכל לעצב בדיוק כפי שתרצה, ותוכל להגדיר שכל מי שנכנס לעמוד ייכנס משם. יש חברות שיצרו לעצמן ממש אתר נוסף, כולל חנות, בפייסבוק עצמה - אבל לא במקום האתר שלהן, כמובן.

    

   ג. הערכת מספר הנחשפים לתכני הפייסבוק שנתת היא גבוהה בהרבה ממה שקורה בפועל. אף אחד לא בודק את כל העדכונים של כל החברים בכל שעה משעות היום; לרוב לא נכנסים לפרופילים של גולשים (וכך לא רואים את העמודים שהם רשומים אליהם); וכשכבר נכנסים, בפרופיל של גולש רואים משהו כמו 5-6 עמודים שהוא נרשם כאוהד (נראה לי מתאים יותר מ"מעריץ") שלהן, ורק לחיצה נוספת תגלה את כל העמודים (אם יש יותר מ- 6). כך ש"נרשמים סדרתיים" לעמודים לא ממש יוצרים לעמודים האלה הד רב באופן הזה.

    

   ד. הסטטיסטיקות הן דווקא הצד החלש ביותר של עמודי הפייסבוק. לעומת סטטיסטיקות שאפשר לקבל בחינם באתר משלך, אלה עלובות ממש, ופייסבוק מודעים לכך (אבל לא ממש בוער להם לשנות זאת).

    

   ה. בעניין חשיבות מספר האוהדים לשם היוקרה - אני לא ממש בטוחה שזה נכון, אבל אולי יש לך מידע אחר ספציפית ביחס למפיקי תקליטים. לרוב, מקובל להניח שמספר האוהדים לא ממש אומר משהו על העמוד. חברים יכולים להירשם מתוך חוסר-נוחות, אבל להסתיר את עדכוני העמוד בפרופיל שלהם, אם אין להם עניין אמיתי בו; וגם אוהדים אחרים לא בהכרח נכנסים לעמוד יותר מאשר בפעם הראשונה, בה נרשמו. מה שמעיד יותר הוא פעילות שלהם בעמוד.

    

   ו. בעניין העדכונים לכל חברי הקבוצה - זה כלי יעיל, אבל כדאי להשתמש בו בזהירות. כל אחד לפי העדפותיו וטעמו (אני אישית מעדיפה לא להציק, אני גם לא אוהבת שיציקו לי ועוזבת קבוצות או עמודים שמפריעים לי בתיבה יותר מפעם חודש), אבל אם כמה גולשים התרגזו והחליטו לדווח עליך כעל "ספאמר", עתידך בפייסבוק בסכנה. הם עלולים לסגור את החשבון (כך שמעתי, אם כי קשה לי להאמין שהם אכן עושים זאת בלי אזהרה מוקדמת). בכל מקרה, כדאי לשים לב, אם אתה נוטה לעדכן הרבה במסרים.

    

   עם יתר האמור אני מסכימה... בהצלחה רבה! חיוך


   תודה נדב, לאחרונה פתחתי דף בפייסבוק ומרוב אפשרויות

   אני מבולבלת... מקוה שאלמד מהר, בכל מקרה מתעקשת לא להעריץ

   אף אחד, עצם המילה דוחה אותי ובכלל אנחנו חיים בעולם

   שכל אחד מעריץ בעיקר את עצמו, בעיקר אם הוא מחפש פירסום דרך הרשתות הנ"ל

   אז אולי כדאי להחליף את המונח. בכל מקרה תודה רבה על העידכון ובהצלחה!

     3/3/10 13:32:

   תודה על הטיפ,

   מוזמנים ללמוד עוד על שיווק בפייסבוק ובאינטרנט בכלל

   http://budurl.com/rishum 

     3/3/10 11:31:

   אני לא זקוק למעריצים , עובר ל - MYSPACE .
     3/3/10 11:09:
   נדב, כל הכבוד! פוסט מעולה, מעניין ותורם. קבל ממני *
     3/3/10 10:40:


   תודה וכוכב

   על השיתוף המעמיק

     3/3/10 07:43:

   פוסט חכם
     2/3/10 23:15:


   תודה לך נדב על העידכונים.

   זה בטוח יועיל לחלק מהעוסקים בדבר..

   ולך המון הצלחה גם..

   תמי

     2/3/10 22:53:

   תודה ובעיקר בהצלחה 

     2/3/10 22:05:

   מאוד מעניין וכתוב מצוין.

    

   אורלי 

     2/3/10 21:49:

   תודה רבה,מכניסה לרשיתת הפוסטים המומלצים שלי....אצלי בבלוג!*
     2/3/10 21:44:

   חכום החכמתי :)
     2/3/10 17:56:

   מסכימה עם הכדאיות של הפייס, אבל זה לא במקום אלא בנוסף.

   אין תחליף לאתר שהוא שלך, ממותג בהתאם, מתעדכן וגמיש.

   יש פתרונות לאתרים במחירים סבירים ועם מערכת ניהול שהלקוח מעדכן בעצמו.

   רשתות חברתיות לא נועדו להחליף אתרים אישיים.

     2/3/10 15:16:

   אין ספק שהרשתות החברתיות תופסות נתח חשוב בשיווק.

    

   תודה:)

     2/3/10 14:28:


   מעניין מאד

   אך אין לי כרטיס בפייסבוק...

     2/3/10 14:26:

   ממש מעולה, אני אשתף בדף שלי בפייסבוק
     2/3/10 09:14:

    

   אני פה בקטע החברתי (גם זה בערבון מוגבל) ולא העסקי

   אבל בכל זאת הוספת לי מידע - תודה

    

   בר - שם שמביא ברכה והצלחה!

    

     2/3/10 07:35:
   תודה על השיתוף
     2/3/10 06:49:


   תודה ששיתפת

    

   פורים היה שמח (-:


   תודה ששיתפת

   *****

     1/3/10 21:35:


   מידע חשוב.

   תודה רבה נדב.

     1/3/10 21:21:
   הי נדב, רציתי לאשר את מה שאתה כותב פה, ולספר שאני משתמשת בפייסבוק בעיקר לקראת ההופעות שלי, בפעם הראשונה שפרסמתי הופעה בעמוד המוסיקאי שלי בפייסבוק שלחתי אותה לכ20 איש בלבד באזור שבו הופעתי באלחסירס, קדיס, (כי אין טעם לשלוח הזמנות להופעה שלי לחברה שם בארץ, למרות שלפעמים ממש מתחשק..) ותוך יומיים היו ברשימת המוזמנים שלי כ1000 איש , כולם מהאזור שבו אני גרה בעקבות פרסום השרשרת שזה יצר, מתוכם אישרו השתתפותם כחמישים איש והודיעו שאולי יגיעו כשלושמאות.... התוצאה היתה שהבר בו הופענו היה מלא עד אפס מקום (מתאים לכ150 איש) בליל ההופעה ומעבר לזה שצופים קבועים הבאים להופעות שלנו יכולים להתעדכן בכל זמן נתון דרך הפייסבוק.
     1/3/10 21:15:

   נדב

   תודה רבה

   למידע החשוב הזה

   וליוזמה להביאו לאן 

   באת לי בזמן

   אעשה בו שימוש

   בדיוק חשבתי מאיפה להתחיל...

   והבאת את התשובה

   מגיע לך כוכב

    

            ***

          אור-יה

   מתקשרת ומרפאה 

    

     1/3/10 20:24:

   תודה על המידע זה נחוץ לי ואני מתכוונת לקרוא אותו

   שוב.

   אילנית

     1/3/10 19:29:

    נדב

   תודה ענקית על הפוסט הזה.

   יאירה

   *

   תודה על המידע.

   עוד אחזור לקרוא.

     1/3/10 18:40:

   תודה ששתפת.

   המשך ערב נעים. 

     1/3/10 18:39:

   בתור "מעריצה שלך בפייס בוק" אתה צודק, ואכן אני מסתכלת שם לראות מה חדש.:)

   תגובה ל.....................................

   צטט: ג.ג.ג. 2010-03-01 18:22:05

   אני משאירה את הפייסבוק שלי לחברים אישיים

   אך בתור זמר, יכול להיות שאתה צודק

   לעומת עסק פרטי, למשל חנות...אני לא בטוחה

   כי אם אני רוצה לחפש תיקון כסאות בגוגל

   לא יעלה לי הפייבוק שלי וגם לא דף בדה מארקר קפה

   תתקנו אותי אם אני טועה..

    

    דוקא נתת דוגמא מעולה של מילת חיפוש "תיקון כסאות". אז ככה, גוגל מעלה את הניקוד של אתר מסוים בין היתר בהתאם למספר האתרים שמקשרים אליו. לכן עולה כל כך הרבה כסף להיות בין הראשונים לגוגל כי צריך ליצור שיתופי פעולה וקישורים על גבי קישורים על מנת שהאתר שלך יעלה בין הראשונים. לעומת זאת אם את פותחת עמוד פייסבוק בשם "תיקון כסאות" ויש לו 1,000 מעריצים למשל. מעבר ל 4 יתרונות שיהיו לך מעצם המעריצים האלה, הרי בפרופיל שלהם יש קישור לעמוד שלך בפייסבוק.מבחינת גוגל הפרופילים שלהם הם אתרים לכל דבר שיש להם קישור ישיר לאתר שלך. אוטומטית גוגל יעלה את העמוד שלך בפייסבוק "תיקון כסאות"בין הראשונים כשמקישים מילת חיפוש כזו. אגב זה עובד אותו דבר בדה מארקר. אם כתבת פוסט בשם "תיקון כסאות" ויש לו אלף תגובות, מבחינת גוגל אלף אתרים (פרופילים של דה מרקר) מקשרים ישירות לאתר שלך (פוסט על תיקון כסאות) ולכן זה יופיע בין הראשונים. 

     1/3/10 18:33:

   תודה נדב,

   אך עדיין לא שולטת בפייסבוק, בטוחה שאתה צודק.

     1/3/10 18:22:


   תודה נדב

   עדיין יש לי איזו דחייה מהפייסבוק (ויש לי עמוד וגם עמוד מעריצים "עאלק")

   אבל אתה יודע...יש לי בבית פסטה, וגם עגבניות ובזיליקום

   ועדיין, יוצא לי רוטב לא משהו....:-)

   אולי אני אלמד...לאט לאט...

   חיבוקים לרוב

     1/3/10 18:22:

   אני משאירה את הפייסבוק שלי לחברים אישיים

   אך בתור זמר, יכול להיות שאתה צודק

   לעומת עסק פרטי, למשל חנות...אני לא בטוחה

   כי אם אני רוצה לחפש תיקון כסאות בגוגל

   לא יעלה לי הפייבוק שלי וגם לא דף בדה מארקר קפה

   תתקנו אותי אם אני טועה..

     1/3/10 18:02:     
    
   חג שמייח
     1/3/10 17:33:
   תודה ששיתפת פורים שמח
     1/3/10 17:26:

   תודה על השיתוף

   בהצלחה רבה לך

     1/3/10 17:22:

   נדב,

   הפוסט מגניב ומחכים.

   לבחורה הייתי ממליץ לשנות את שמה ודי לחכימא.

   שלך

   תו רון.

     1/3/10 12:03:


   איזה יופי נדב! חשוב... מעניין... למדתי.

   עכשיו... ליישם(:

     1/3/10 10:53:

   תודה לך נדב

   זו הזדמנות נהדרת

   לפתוח כרטיס בפייסבוק

   הודות להמלצתך

   חג פורים שמח

     1/3/10 00:47:

   תודה ששיתפת

   המשך יום מקסים וחג פורים שמח!

   מאיר

   פרופיל

   נדב בר מוזיקאי
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   תגיות

   קרדיט! אייל אפשטיין - מפיק מוזיקלי