4 תגובות   יום חמישי, 11/3/10, 09:01

 

 

כל מי שמכר אי פעם דירה מכיר את הסוגיה המטרידה: האם לתת או לא לתת בלעדיות למתווך מסוים?

המלצתי- כן.

כדאי לתת בלעדיות, אבל, רק למתווך שמוכר כמנוסה, מקצוען ואמין, שיתחייב לנו על תוכנית פעולה שיווקית מוגדרת וידועה מראש ולפרק זמן של עד 6 חודשים.

כמו כל דבר בחיים, גם לגישה זו יש יתרונות וחסרונות שיש לקחת אותם בחשבון כמו: חסכון בזמן, מקצועיות, מיקוד ועוד.

היתרון הגדול-  הימנעות מכאב הראש והטרחה שכרוכים במכירת נכס.  סוכן נדל"ן מקצועי יידע לשווק את הנכס בהרבה מאוד אפיקים שמוכר פרטי לא יוכל להגיע אליהם, הוא יבנה תכנית מסודרת של חשיפה רחבה של הנכס ויידע לנהל מו"מ עם לקוחות ולהשיג עבור המוכר את המחיר הגבוה ביותר.

אתם ודאי שואלים את השאלה: מדוע לא לתת ליותר ממתווך אחד לשווק את הנכס? צעד שעל פניו נראה נכון הרבה יותר.

התשובה היא, שברגע שמספר מתווכים יעבדו על הנכס, הם לא יוכלו לחשוף אותו בצורה רחבה אלא להיפך, הם יצטרכו להסתיר אותו על מנת שמתווך אחר או קונה אחר לא יוכל לעקוף אותם ולהגיע בלעדיהם אל בעל הנכס, אני לא מכיר שיטת שיווק נכונה כשצריך להסתיר את המוצר אותו אנו משווקים. זאת ועוד שכאשר מספר מתווכים עובדים על הנכס, המטרה שלהם היא למכור את הנכס לקונה שהם הביאו וכמה שיותר מהר, כדי שמישהו אחר לא יקדים אותם ולכן לא מעניין אותם להשיג את המחיר הגבוה ביותר עבור המוכר אלא למכור לקונה שיגיע ראשון.

כמובן שיש גם חסרונות, אם חתמנו על בלעדיות, לסוכן נדל"ן שלא עושה את עבודתו כמו שצריך, הפסדנו זמן יקר.

חסרון נוסף הוא שמתווך לא מספיק אמין יכול גם לעשות נזק ולהשתמש בדירה על מנת למכור דירות אחרות, ע"י הצגת החסרונות שלה לעומת יתרונות של דירות אחרות.

בשורה התחתונה, אין ספק כי היתרונות רבים על החסרונות והדבר הכי חשוב זה לתת בלעדיות למישהו שאנו מאמינים בו ושיתחייב בפנינו בכתב על תכנית פעולה שיווקית מסודרת ומתוכננת מראש. כמו כן, חובה לבדוק ולברר מהו המחיר הריאלי שבו כדאי לשווק את הדירה כדי למנוע מצב של תמחור לא נכון ו"שריפת הנכס". 

בהצלחה!

דרג את התוכן: