כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';
  0

  אסונות מצטלמים היטב.

  140 תגובות   יום שבת, 13/3/10, 18:11

  יש להודות באמת, אסונות מצטלמים היטב: יש בהם דרמה אנושית ותזכורת עדכנית לחרדת הקיום האנושית אל מול איתני הטבע, בעידן בו דיווחים גרפיים ביותר ביומני חדשות פוזלים אל מדד הרייטינג.

   

  הכל החל כשזיו קורן ואיתי אנגל היו בדרכם להאיטי. ידעתי שחייבים לעשות משהו משמעותי, לספר את סיפורה של האיטי, אך גם לסייע לשיקומה. הזזתי חודשיים קדימה תערוכה אחרת שאצרתי ותוכננה להפתח, ויחד עם ארגון 'לתת' ובסיועו של מתחם 'התחנה' שבנווה צדק - בחרתי מתוך כ 10,000 פריימים שהביא זיו כמה עשרות.

   

  צפיתי גם בחומרי סרטו התיעודי של איתי אנגל, ששודרו בתכנית 'עובדה' ויחד יצרתי תערוכה שתקוותי היא שתותירו בכניסתה כמה שנקלים - באמצעות עמותת 'לתת' - תצילו כמה ילדים, תסייעו מעט בשיקום הארוך המצפה למדינה מוכת גורל זו.

   

  התערוכה פתוחה במהלךהפסח, עד ה 15.04.10 - בואו. 

  עיון בנתוני תוצאות נזקי אסון הטבע בהאיטי לבדם - לא יגרמו לנו לדמוע. תיאורים כמותיים של דרמות אנושיות אינם מעוררים אמפתיה לסבל מרוחק. רק עדות מצמררת באמת עשויה להגביה את רף הסיבולת שלנו - מול הפצצת המידע מהמרקעים. לצורך הנעה לפעולה נדרש סיפור אחד, פריים אחד שימיס לבבות וישלח ידיים אל הכיסים.

   

   

  בואו, אנא.

   

  צילום שכזה צילם הצלם ג'יימס נאכטווי בשנת 1994, כשלכד בעדשתו את ראשו של גבר משבט ההוטו, המצולק כולו ממכות גרזן מהן הצליח לשרוד. הצילום הפך לאחד המעוטרים ביותר בתולדות הצילום הפוטוז'ורנליסטי, כשהצליח להביא באחת את אימת מלחמת השבטים ברואנדה ולהסב את תשומת הלב הגלובלית למתרחש.

   

  מומלץ ללמוד מהסרטון הזה על יעילותו המופלאה של הצילום בגיוס תשומת לב והגשת סיוע עולמי.

   

  אסונות גדולים דיים, יככבו בחדשות לכל היותר כמה ימים, וייטו להמאס על הציבור, עד האסון הבא. הסיקור התקשורתי המנהל את "מניין ההרוגים" מפחית בהדרגה את תדירות האזכורים.

   

  מדי פעם מדורגים ניצולים נוספים לפי ימי השרדותם "תחת ההריסות": זה שרד שבוע, השני שרד שבועיים, השלישי שרד חודש כשהרופאים מטילים בכך ספק. עם שחיקת הסיקור, בשרה כותרת באתר nrg מיום 25.01.10: "שרד 11 ימים בזכות ויסקי וחטיפים". במהדורת החדשות של ערוץ 10 מאותו יום אף משתרבב שמו של מותג טלפון נייד, בעזרתו ניצל אדם מתוך ההריסות: "שרד בזכות האייפון".

  בעוד הדיווחים מצליחים להשהות עוד זמן מה את הנושא מול עיני הקוראים, הולכת ומסתננת לתוכם נימה פופוליסטית, כשהזוועות לבדן אינן מספקות עוד את הסחורה - הלו היא הפופולריות. לדיווחים הוצמדו תחקירים שעסקו בבדיקת סטנדרט מוכנותה של ישראל לרעידת האדמה שבוא תבוא יום אחד, והשבר הסורי אפריקאי מבליח לרגע אל הכותרות.

   

  בחירתו של לה פיגארו.

   בחירתו של מגזין לה פיגארו.

  כך הופך אסון במדינה מרוחקת לדיון בהשלכה לוקאלית, בעיקר אם יש בין הנפגעים יהודים או ישראלים, או אם נשלח כוח חילוץ ישראלי לאזור האסון. צילום הילד החבוש שעל בטנו מדבקת הברקוד, עליה הכיתוב בעברית "נבדק מספר" שצילם קורן, אשר מוביל את קמפיין התערוכה - נבחר להתפרסם על שער מגזין 'לה פיגארו' - אך לא לפרסום בעיתון 'ישראל היום'. תחתיו נבחר צילום של אותו ילד, כשלצידו חבר המשלחת במדי צה"ל בדרגות קצונה חשופות.

  סיקור האסון לקה בטון של בחינה עצמית משונה, כשכתבות ודיונים סבבו את פעולות ההצלה הישראליות, והמחמאות ברשתות התקשורת הזרות אודות יעילותו של חדר הניתוח הישראלי ויחידת החילוץ מצוטטות שוב ושוב. הרחיקו לכת כתבות, פוסטים וטוקבקים ברשת - אשר טענו כי כל פעולות הסיוע מטרתן אחת: מסע יחסי ציבור פוטוגני בניצוחו של דובר צה"ל.


  אתר Ynet פרסם בתאריך 19.01.10 כתבה מאת יואל דונחין, מנהל היחידה לבטיחות החולה במרכז הרפואי 'הדסה עין כרם', תחת הכותרת: "יחסי ציבור במקום הצלת חיים", ובה טען: "כמו מטפסי האוורסט היא מציבה את דגלה הלאומי בנקודת השיא ומוכיחה קבל עם כי האתר נכבש. וכדי להביא את ההישג הספורטיבי הזה לידיעת הציבור, מתלווים למשלחת נציגי תקשורת, צלמים, אנשי דובר צהל ואחרים".


  נדמה שהציניות שבהלקאה עצמית זו מעוורת מלראות את האמת הפשוטה: המדינה הענייה ביותר בחצי הכדור המערבי ספגה עוד מכה אנושה, וכל מדינה הרואה עצמה כחלק מהאומה האנושית ויכולה - הגישה סיוע ככל יכולתה, כשהסיטה את צרותיה שלה הצידה ולו לרגע, לפני שנשמעת הביקורת מבית מדרשם של "עניי עירך".


  אם כלל יצא מעמדה של ישראל, או מעמדו של צה"ל נשכרים - זהו רווח צידי בלבד, שכן מקבלי ההחלטות לא שמו לנגד עיניהם את התועלת התדמיתית.


  היציאה להאיטי


  פגשתי את זיו ביום שהחלו להוודע מימדי הנזק מרעידת האדמה, כשמספר ההרוגים בתקשורת הוערך עדיין בעשרות אלפים בלבד, אך תחושת הבטן שלו ניבאה שמימדי האסון אף יאפילו על אסון הצונאמי בדרום מזרח אסיה משנת 2004. כל ההכנות לנסיעה נעשו עוד בטרם ידע אם יסע במסגרת משלחת הסיוע של צה"ל, ארגון 'לתת' או במימון עצמי.

  נחישות ההחלטה לצאת ויהי־מה, למרות אי הוודאות, מאפיינת את אותה פזיזות-אפקטיבית ישראלית ידועה, כפי שמספר זיו: "ידענו שאנחנו לקראת אסון גדול שלא נראה כמותו, אבל מרגע שנודע על האסון מייד התארגנתי ליציאה, לא ראיתי כמעט עתונים, לא חוויתי שום דבר, כי שהייתי בעיקר באוויר בכל השעות עד שהגעתי. רעידת האדמה הייתה ביום רביעי בשעות הבוקר, כלומר לקח לי יום וחצי להגיע. לא הכל היה ברור: איך עוברים, עם מי נוסעים.

   

  "בהתחלה חשבתי שאסע רשמית עם המשלחת של צה"ל או עיתון 'ישראל היום', אבל המידע שהגיע לעיתון היה ששדה התעופה בפורט־או־פרנס קרס ואי אפשר לנחות בו, שהגבול עם הרפובליקה הדומיניקנית נסגר. בסוף יצאתי עם ארגון לתת. גם הם יצאו ואמרו "נסתדר". בינתיים המשלחת הישראלית יצאה במקביל, או אולי אפילו לפנינו - משום שהם טסו ישירות להאיטי, ואנחנו בדרך לא דרך".

  דילמה


  שיח שעולה באופן תמידי לצד הדיווחים מנציגי התקשורת להאיטי, הוא תפקודם המקצועי מול המצופה מכל אדם - הגשת עזרה, למרות שלעתים רחוקות פעולת התיעוד באה במקום הגשת עזרה.

   

  לעניין זה התייחסה כתבת עיתון 'הארץ', נטשה מוזגוביה, בכתבתה "אסונות מוציאים מאנשים את הרע שבהם":

   

  "האינסטינקט האנושי הבסיסי הוא לתת את בקבוק המים היחיד בתיק לילד הזקוק לעזרה, אבל רגע אחר כך כבר מאות ילדים יעוטו עלייך. אתה יכול לשכנע את עצמך עשר פעמים שהמידע שאתה מעביר לעולם עוזר לגייס סיוע, ושהדיווח יכול לזרז אולי את תהליך קבלת ההחלטות במקום שבו בכל דקה מתים אנשים. אלה שלא מתו ברעש עצמו או בתוך ההריסות, מתים בימים אלה מזיהומים משניים, ממחסור בטיפול רפואי, מהזנחה, מרעב, מאלימות ומהמחלות שגם ככה היו נפוצות במדינה הענייה ועכשיו חוגגות כמו העכברושים השמנים שמתרוצצים בין הריסות הבתים".

  זיו מספר, שמאחר ואת המים שנשא על גבו היה חייב להשרדותו שלו, משום שבלעדיהם היה הופך במהרה לנפגע בעצמו - חילק מדי יום למבקשים ממנו מים את חטיפי האנרגיה שנשא עמו והיה שב רעב למחנה בערב. מובן שמדובר במידות סבל יחסיות, שקשה מאוד לגשר ביניהם, הקונפליקט בהתגלמותו, כאשר המתעד חייב לשרוד בעצמו את המשבר אותו הוא מתעד. הצוות הישראלי התרחץ מדי כמה ימים, ובימים הראשונים, הצוות הישראלי ניקה את עצמו בעיקר לצרכי סטריליזציה הדרושה למתן טיפול רפואי ומגע עם הפצועים.


  אחים לתיעוד


  איתי אנגל וזיו קורן הם אחים למקצוע. שניהם נוסעים למשימותיהם תוך סיכון אישי רב - אל אזורי אסונות טבע ומלחמות ברחבי העולם, ונפגשו גם בהאיטי. חלק מהסיורים בוצעו יחד, כשלעתים הם נכנסים איש למרחב הצילום של משנהו. העבודה במדיומים השונים הצטלבה הן בשילוב צילומי סטילס של זיו במסגרת הכתבה החדשותית של איתי, והן בתערוכה זו - המנסה לאחד בין הסיקורים והמסקרים. אך ככל שתהיה עבודתם מוערכת, נוטים החומרים שתועדו - באופן טבעי - לשקוע להם בארכיונים.

  הצלחת השיתוף המדגמי של התכנים המתועדים במסגרת התערוכה - תחת חסותו של ארגון לתת ומתחם 'התחנה' ונותני החסות - תבחן בשקלים שיאספו, בנסיון ולענות על צרכי השיקום המוערך בעשר שנים לפחות. ידרשו הקמת תשתיות חדשה, עזרה סוציאלית ליתומים וחסרי הבית, שיקום מוסדות החינוך והגשת סיוע נפשי.

   

  ימים יגידו, אם המחיר העצום ששילמו תושבי האיטי - שהיו עניים מאוד גם לפני רעידת האדמה - יביא בהקמת תשתיות בסיסיות לאומה אומללה זו, שהוקמה על ידי צאצאי העבדים ונושעה על ידי צאצאי משעבדיה.


  עוד על התערוכה בעכבר העיר. יוצר הקליפ הוא סולו אביטל
  העיצוב והביצוע הגרפי על ידי שלומית היימ
   
  ביקורות ברשת: עומק שדה, zroob,
  דרג את התוכן:

   תגובות (135)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     19/4/10 19:46:

   צטט: נאג' 2010-04-19 15:36:31


   כוח!!!!!!!!

   נאג'

   *

    

    

    הכח רמת גן - יש לי חבר שכשהוא מסמס - הוא חותם בסוף.

     19/4/10 15:36:


   כוח!!!!!!!!

   נאג'

   *

     11/4/10 15:59:

   צטט: דיפלו 2010-04-11 10:33:15


   צלם לי כבשה

   יש לי נחש רב בריח במבצע 1+1.

     11/4/10 10:33:

   צלם לי כבשה
     9/4/10 22:37:

   צטט: דליה מ. 2010-04-09 22:15:05

   אני כבר מחכה לתערוכה הבאה שאתה

   אוצר. נראה נרגש ומלא בנוסטלגיה

   כמו שאמרת כיף להזכר בזמנים אחרים,

   לפני הדיסקון קי ולפני הולילנד מי

   יודע איזה פרשיה תצוץ עוד 5 דקות

   נמאס מרודפי הבצע!

    את יכולה להרגע כאן, רמז לבאה בתור.

     9/4/10 22:35:

   צטט: יגאל גודקוב> 2010-04-09 20:52:02

   מעולה,

   תודה לך

   *

   תרמת * להאיטי ?

     9/4/10 22:15:

   אני כבר מחכה לתערוכה הבאה שאתה

   אוצר. נראה נרגש ומלא בנוסטלגיה

   כמו שאמרת כיף להזכר בזמנים אחרים,

   לפני הדיסקון קי ולפני הולילנד מי

   יודע איזה פרשיה תצוץ עוד 5 דקות

   נמאס מרודפי הבצע!

     9/4/10 20:52:

   מעולה,

   תודה לך

   *

     9/4/10 09:18:

   צטט: נעמית 2010-04-09 09:16:34


   מרתק ועצוב. זה עורר בי המון סקרנות לראות את התערוכה.

    התערוכה מציגה עדיין. ייתכן שתוארך בשבוע עקב הביקוש וגו', אבל למה לחכות ?

     9/4/10 09:16:

   מרתק ועצוב. זה עורר בי המון סקרנות לראות את התערוכה.
     4/4/10 19:02:

   צטט: miss-tut 2010-04-04 18:39:35


   לצערי, עדיין לא הצלחתי להגיע, וחשוב לי מאוד להגיע בעצמי ולהעביר הלאה.

   התערוכה מוצגת עד ה- 15.4 או גם לאחר מכן?

   באיזה שעות ניתן להגיע?

   חג שמח והמון הצלחה!

    כרגע עד 15.4, אם לא תספיקי אשמור לך ספר.

     4/4/10 18:39:


   לצערי, עדיין לא הצלחתי להגיע, וחשוב לי מאוד להגיע בעצמי ולהעביר הלאה.

   התערוכה מוצגת עד ה- 15.4 או גם לאחר מכן?

   באיזה שעות ניתן להגיע?

   חג שמח והמון הצלחה!

     3/4/10 20:57:

   צטט: Magiktoo 2010-04-03 08:59:10

   צטט: Etel 2010-04-02 18:58:39

   צטט: יגאל שתיים 2010-04-02 13:29:10

   צטט: Etel 2010-04-02 12:46:04


   יגאל,

    

   יש סיכוי לתערוכה כזאת באילת?

    

   אחזור בערב לככב:-)

    אמממ, רק אם יבוא גורם שיטיס אותה על חשבונו לשם :-)

    

   *

    

   על איזה סדר גודל מדובר?

    

   אתה יודע מה אבדוק לאחר החג עלויות

    כתבי לי בפרטי :-)

   צטט: Etel 2010-04-02 18:58:39

   צטט: יגאל שתיים 2010-04-02 13:29:10

   צטט: Etel 2010-04-02 12:46:04


   יגאל,

    

   יש סיכוי לתערוכה כזאת באילת?

    

   אחזור בערב לככב:-)

    אמממ, רק אם יבוא גורם שיטיס אותה על חשבונו לשם :-)

    

   *

    

   על איזה סדר גודל מדובר?

    

   אתה יודע מה אבדוק לאחר החג עלויות

   צטט: יגאל שתיים 2010-04-02 13:29:10

   צטט: Etel 2010-04-02 12:46:04


   יגאל,

    

   יש סיכוי לתערוכה כזאת באילת?

    

   אחזור בערב לככב:-)

    אמממ, רק אם יבוא גורם שיטיס אותה על חשבונו לשם :-)

    

   *

     2/4/10 13:29:

   צטט: Etel 2010-04-02 12:46:04


   יגאל,

    

   יש סיכוי לתערוכה כזאת באילת?

    

   אחזור בערב לככב:-)

    אמממ, רק אם יבוא גורם שיטיס אותה על חשבונו לשם :-)

     2/4/10 13:27:

   צטט: כש-רונית 2010-03-24 22:42:26


   היה ערב מהנה ביותר קשה לומר על תערוכה עם נושא כזה שהיא יפה אבל...

   אפילו בתוך הכאב הוא הצליח לתפוס את האסתטיקה של המקום סביב כל המוות הזה.

   היה נעים לפגוש אותך שוב ותודה על ההפניה לתמונה שלי.

   חג שמייח

   רונית

    נו, בטח. אם צולמת ליד הזמרת ההיא, איכקוראימלה :-)


   יגאל,

    

   יש סיכוי לתערוכה כזאת באילת?

    

   אחזור בערב לככב:-)

     24/3/10 22:42:


   היה ערב מהנה ביותר קשה לומר על תערוכה עם נושא כזה שהיא יפה אבל...

   אפילו בתוך הכאב הוא הצליח לתפוס את האסתטיקה של המקום סביב כל המוות הזה.

   היה נעים לפגוש אותך שוב ותודה על ההפניה לתמונה שלי.

   חג שמייח

   רונית

     21/3/10 08:13:

   צטט: mmmaya 2010-03-21 00:00:31

   הייתי,

   הצטמררתי

   חזק ביותר !

    כן, שמעתי שגם בשבת היו הרבה אנשים :-)

     21/3/10 00:00:

   היתי,

   הצטמררתי

   חזק ביותר !

     19/3/10 09:13:

   צטט: סיגל א.ש. 2010-03-19 09:05:06


   היי יגאל,

    

   איך היתה הפתיחה אתמול?

   ידעתי מראש שלא אוכל להגיע אתמול, אני רוצה מאוד לבוא עם הילדים, מתי אפשר בשבוע הבא?

   תודה רבה וכל הכבוד על העשייה המדהימה!!!

    

   סיגל

   יש לך את כל הפסח :-) אתמול באו קרוב ל 2,000 איש - הרבה חברים, סמסים ותקשורת. אם גיל הילדים מתחת ל 12, יש כמה צילומים לא קלים.

     19/3/10 09:05:


   היי יגאל,

    

   איך היתה הפתיחה אתמול?

   ידעתי מראש שלא אוכל להגיע אתמול, אני רוצה מאוד לבוא עם הילדים, מתי אפשר בשבוע הבא?

   תודה רבה וכל הכבוד על העשייה המדהימה!!!

    

   סיגל

     18/3/10 07:26:

   צטט: דני ססלר 2010-03-18 01:43:37

   סחטיין. בהצלחה רבה. אבקר בתערוכה

    יופי. בכניסה למתחם יבדקו לך את תיק האוכל :-)

     18/3/10 01:43:
   סחטיין. בהצלחה רבה. אבקר בתערוכה
     17/3/10 20:23:

   צטט: ירמי עמיר מאמן אישי 2010-03-17 19:59:18


   אגיע ואתרום.

    זה האימון האישי הטוב ביותר :-)

     17/3/10 20:22:

   צטט: בתשי . 2010-03-17 17:25:56


   נפלא חיוך

   גימטריה + סמייל = אגיע.


   אגיע ואתרום.
     17/3/10 17:25:

   נפלא חיוך
     17/3/10 15:24:

   צטט: YagilNetta 2010-03-17 13:09:07


   נפגשים בחמישי

   קבענו.                                                                 

     17/3/10 15:00:

   בדיוק בימים שהתערוכה מציגה, אני עסוק בשודים מזויינים והיות וידוע לך שכליון קשור לעמוד במרתף, סביר להניח שלא נוכל להגיע,

   אבל שנינו שמחים שיש אנשים כמוך , אשר בניגוד לכליון ואלי, דואגים גם למסכנים.

   בהצלחה .

   (יש מצב שאתה מעביר אלינו את השמות של אלה שאישרו הגעה- יום, שעה מדויקת של הביקור התערוכה וכתובת המגורים שלהם? זה יקל עלינו מאוד בתכנון סדרת שודים חדשה).

     17/3/10 13:09:

   נפגשים בחמישי
     17/3/10 12:13:

   צטט: הטבחית 2010-03-17 11:24:41


   מחר לא אוכל להגיע, אבל אגיע

   חשוב לי לתרום וגם לראות את התערוכה

    

   צדיק

   די נו.                                                               

     17/3/10 11:24:


   מחר לא אוכל להגיע, אבל אגיע

   חשוב לי לתרום וגם לראות את התערוכה

    

   צדיק

     17/3/10 08:28:

   צטט: שקל תשעים 2010-03-17 01:53:56


   עיון בנתוני תוצאות נזקי אסון הטבע בהאיטי לבדם - לא יגרמו לנו לדמוע. תיאורים כמותיים של דרמות אנושיות אינם מעוררים אמפתיה לסבל מרוחק. רק עדות מצמררת באמת עשויה להגביה את רף הסיבולת שלנו - מול הפצצת המידע מהמרקעים. לצורך הנעה לפעולה נדרש סיפור אחד, פריים אחד שימיס לבבות וישלח ידיים אל הכיסי

   חד,מושחז ומדוייק לחלוטין.***

   כתוב יפה וחזק יגאל, כמו שרק אתה יודע...

   נשמע מעניין ושווה ביותר.

   אשתדל מאוד להגיע.

    נו, אז זה אומר שאתה מפציע מחר בערב :-)

     17/3/10 01:53:


   עיון בנתוני תוצאות נזקי אסון הטבע בהאיטי לבדם - לא יגרמו לנו לדמוע. תיאורים כמותיים של דרמות אנושיות אינם מעוררים אמפתיה לסבל מרוחק. רק עדות מצמררת באמת עשויה להגביה את רף הסיבולת שלנו - מול הפצצת המידע מהמרקעים. לצורך הנעה לפעולה נדרש סיפור אחד, פריים אחד שימיס לבבות וישלח ידיים אל הכיסי

   חד,מושחז ומדוייק לחלוטין.***

   כתוב יפה וחזק יגאל, כמו שרק אתה יודע...

   נשמע מעניין ושווה ביותר.

   אשתדל מאוד להגיע.

     16/3/10 11:35:

   צטט: תיתייייי 2010-03-16 00:06:08

    

   מתנצלת על העדרות

   מצטערת על העדרות

   ולרגש אין מרחק

    

    

    

   את תמיד יכולה למסור ד"ש להאיטי.

     16/3/10 10:34:

   צטט: dubi roman 2010-03-15 22:26:30


   אין מצב להחמיץ את זה,

   להתראות

   דובי

    או, סוף סוף נראה איך אתה מחוץ לקופסה :-)

     16/3/10 09:20:

   צטט: simon von tifa 2010-03-15 21:16:40


   C U זר

    

   יש שם כמה פריטים שלי....

    בעצם זו מסיבת הפתעה לך וליצירתך המוערכת :-)

     16/3/10 09:19:

   צטט: Lisi-strata 2010-03-15 17:17:16

   יש לומר את האמת, אסונות מצטלמים היטב: יש בהם דרמה אנושית ותזכורת עדכנית לחרדת הקיום האנושית אל מול איתני הטבע, בעידן בו דיווחים גרפיים ביותר ביומני חדשות פוזלים אל מדד הרייטינג.

    

    

   עיון בנתוני תוצאות נזקי אסון הטבע בהאיטי לבדם - לא יגרמו לנו לדמוע. תיאורים כמותיים של דרמות אנושיות אינם מעוררים אמפתיה לסבל מרוחק. רק עדות מצמררת באמת עשויה להגביה את רף הסיבולת

    

   כתבת נכון.  ובאיזשהו מקום כל העניין הזה מחליא אותי. 

    הריצה הזו לצלם את זוועה.  אחת הסיבות שאין לי טלויזיה בבית. 

    שמיעה וכמה תמונות באינטרנט מספיקים כדי להתעדכן

   ולהריץ את הדמיון שלי למחוזות מסויטים,

   להחמיץ את הלב ולעורר כעס על כך שתמיד המסכנים הם שחוטפים אותה.

    

   אבל אתה צודק - תמונה אחת שווה אלפי תיאורים - ראה שואה...

   וכל הכבוד לך ולכל המתנדבים האחרים בעריכת התערוכה.

   לא אבוא - אבל אשלח אחרים.

   וכן אתרום. 

    יש דרך לתרום ספציפית למטרה זו בארגון לתת שכבר תרמתי לו בעבר?

    

   תעבירי כמה אלפי שקלים שבא לך אל חשבון בבנק הפועלים, בסניף 609, מס. חשבון 200-900 את יכולה להתקשר לפני זה ל: 03-6833388 שלוחה 139 ולהגיד להם זו לא פעם ראשונה.

    

     16/3/10 09:15:

   צטט: זאב כספי 2010-03-15 15:31:51

    

   שלום יגאל

   כרגיל , כתוב היטב .

    שלום שלום, תגיע תגיע.

     16/3/10 09:00:

   צטט: זינה הלוחמת 2010-03-15 13:43:11

   כולנו ילדיו של אלוהים

    איתי אנגל וזיו קורן
    
   הם  סמל ומופת כ "אור לגויים"
    
   אמור לי מי חברך יגאל..אדע מי אתה...
   יישר כוחך!
   ו..צדקה מצילה ממוות..משמעות דיי מציאותית בהאיטי
    
   ואמרו אמן.
     16/3/10 08:07:

   צטט: sari di 2010-03-15 11:16:01

   מקווה להגיע.

    

    

   זה מה שביקש השנקל למסור להאיטי.

     16/3/10 07:28:

   צטט: מיכאל 1 2010-03-15 09:14:00


   תודה ,יגאל על פוסט מעולה.

   יישר כוח.

    אני מקווה שהפוסט הזה עלה לך כמה שקלים.

     16/3/10 01:45:

   צטט: הילה שמאי 2010-03-15 09:06:39


   היי יגאל,

    

   אני חברה של אלינור מהמשרד של זיו.. :) התכוונתי בכל מקרה לבוא,

   כתבת יפה, ואין ספק בכלל שהרווח התדמיתי שיצא לצה"ל הוא משני בהחלט,

   וביננו, גם אם היה כזה, לא יזיק רווח שכזה בכל מבול ההאשמות והשנאה כלפינו כרגע...

   ניפגש שם :)

    

   ישראל דווקא עשתה הערב כותרת חיובית: הטניסאית הישראלית שחר פאר - ניצחה לראשונה בקריירה את פלביה פנטה (12 בעולם) - 4:6, 7:6 (4), 1:6 בדרך ל-16 האחרונות בטורניר הענק ומפגש אפשרי עם יאנקוביץ' (6).

     16/3/10 01:28:

   צטט: טלי שיאצו 2010-03-15 08:17:45

   אין ספק שצריך לתעד!!!

   לא כל אחד יכול לעשות את זה,

   אני בטח לא הייתי מתפקדת לפחות בימים הראשונים,

   להיות צלם ברגעים כאלה זה לא רק לדעת לתפעל את המצלמה,

   גם איתי וגם זיו מוכשרים ומיומנים לארועים כאלה.

   התמונות מדהימות ומזעזעות כאחד והתעוד חשובבבבב!!!!

   לגבי המיתוג שלנו בעולם,

   נתחיל מזה שגם התקשורת הישראלית לא ממש יודעת לפרגן,

   כך שאין מה לצפות מתקשורת זרה.

   אנחנו כעם צריכים לעשות מה שאנחנו יודעים הכי טוב לעשות

   וזה להתאחד כשצריך, לגבי דגל ישראל שמתנוסס בכל מקום

   כפרסומת, אין לי עם זה שום בעיה להיפך כמה שיותר יותר טוב,

   בסוף זה מחלחל, נמאס מהתדמית השלילית, אנחנו לא כאלה גרועים!!!

   --------

   תודה לך על הפוסט

    לישראל תדמית שלילית בגלל מעשיה השליליים. בכל זאת - בואי בהמונייך.

     16/3/10 00:06:

   מתנצלת על העדרות

   מצטערת על העדרות

   ולרגש אין מרחק

    

     15/3/10 22:26:


   אין מצב להחמיץ את זה,

   להתראות

   דובי

     15/3/10 21:16:


   C U זר

    

   יש שם כמה פריטים שלי....

     15/3/10 17:17:

   יש לומר את האמת, אסונות מצטלמים היטב: יש בהם דרמה אנושית ותזכורת עדכנית לחרדת הקיום האנושית אל מול איתני הטבע, בעידן בו דיווחים גרפיים ביותר ביומני חדשות פוזלים אל מדד הרייטינג.

   עיון בנתוני תוצאות נזקי אסון הטבע בהאיטי לבדם - לא יגרמו לנו לדמוע. תיאורים כמותיים של דרמות אנושיות אינם מעוררים אמפתיה לסבל מרוחק. רק עדות מצמררת באמת עשויה להגביה את רף הסיבולת

   כתבת נכון.  ובאיזשהו מקום כל העניין הזה מחליא אותי. 

    הריצה הזו לצלם את זוועה.  אחת הסיבות שאין לי טלויזיה בבית. 

    שמיעה וכמה תמונות באינטרנט מספיקים כדי להתעדכן

   ולהריץ את הדמיון שלי למחוזות מסויטים,

   להחמיץ את הלב ולעורר כעס על כך שתמיד המסכנים הם שחוטפים אותה.

    

   אבל אתה צודק - תמונה אחת שווה אלפי תיאורים - ראה שואה...

   וכל הכבוד לך ולכל המתנדבים האחרים בעריכת התערוכה.

   לא אבוא - אבל אשלח אחרים.

   וכן אתרום. 

    יש דרך לתרום ספציפית למטרה זו בארגון לתת שכבר תרמתי לו בעבר?

    

    

    

     15/3/10 16:28:

   צטט: שרה בכור 2010-03-15 00:10:20


   כל הכבוד לך

   מזל שיש עוד בודדים כמותך בינינו

   יישר כח

    

   יבואו אלפים להוכיח שזה לא נכון :-)

     15/3/10 16:12:

   צטט: or-pr 2010-03-14 23:38:19


   בהחלט שאבוא!!

    בהדרגה אני מבין שאני עומד להכיר הרבה אנשים חדשים-ישנים, מי שהם מסביב ל 256 הפיקסלים שבריבוע :-)

     15/3/10 15:46:

   צטט: יוסי בר-אל 2010-03-14 23:37:30

   כל הכבוד לך ( בכלל ועל זה בפרט )

    אז יב"א - אתה בא ?

     15/3/10 15:31:

   שלום יגאל

   כרגיל , כתוב היטב .

     15/3/10 15:29:

   צטט: חץ עין נץ 2010-03-14 23:32:02

   עוד פעם כמעט שברתי את המוניטור בגלל המנדבושקה! אתה לא יכול לשים פליט? 

   הנה עכשיו ניראה אותו גיבור גדול!

    

    

    

    המנדבושקע שלי חסין, הוא טרול שבע מלחמות ועטור פרסים.

     15/3/10 14:51:

   צטט: דפ.. 2010-03-14 23:18:03

   תבורכו!!!

    אני מפקיד את שלושת סימני הקריאה - בקופת 'לתת' למען האיטי.

     15/3/10 13:43:
   כולנו ילדיו של אלוהים

    איתי אנגל וזיו קורן
    
   הם  סמל ומופת כ "אור לגויים"
    
   אמור לי מי חברך יגאל..אדע מי אתה...
   יישר כוחך!
   ו..צדקה מצילה ממוות..משמעות דיי מציאותית בהאיטי
    
   *
    
    
    
     15/3/10 12:07:

   צטט: מייקי36 2010-03-14 21:05:04

   הפוסטים שלך תמיד נשארים עוד הרבה אחרי שמסיימים לקרוא.

   נכנסתי לתרום 

    כל עזרה להאיטי משמעותה קיום מצווה אנושית, תודרבה.

     15/3/10 11:54:

   צטט: יגאל שתיים 2010-03-15 08:07:46

   צטט: Jes_ie 2010-03-14 20:36:48

   חשוב, חשוב, חשוב.

   בודאי שאגיע.

    אוקיי, אהיה ליד דלפק המים המינרליים.

    

    

   סוף, סוף!!!
     15/3/10 11:51:

   צטט: דפנה.. 2010-03-14 20:56:39


   הי יגאל,

   תודה על ההזמנה..

   אשמח להגיע ...הבנתי שאפשר גם בשישי??

   באיזו שעה הפתיחה בחמישי...ועד מתי אפשר להגיע??

   כל הכבוד על היוזמה....שאפוווווווו....

   דפנה

   הכי טוב ? להדפיס את ההזמנה שבפוסט ולקחת איתך. אם אפשר - להדפיס הרבה עותקים ולשים לכל השכנים בתיבות הדואר.

     15/3/10 11:16:
   מקווה להגיע.
     15/3/10 11:09:

   צטט: Rivka 2010-03-14 20:47:09

   נדמה שהציניות שבהלקאה עצמית זו מעוורת מלראות את האמת הפשוטה...

   אם כלל יצא מעמדה של ישראל, או מעמדו של צה"ל נשכרים - זהו רווח צידי בלבד, שכן מקבלי ההחלטות לא שמו לנגד עיניהם את התועלת התדמיתית.

    

   אולי אני נתפסת למסר השולי יותר בפוסט שלך אבל, לתפיסתי, חשוב לכשעצמו כי הוא נוגע לאחד מתחלואי החברה שלנו - ההלקאה העצמית וההסתכלות הצינית בכל גילוי של אנושיות לשמה, של אכפתיות.

    

   תמונה יכולה לשקף מציאות ומעבר לזה - להבנות אותה. יש המשתמשים בה, כמוך, לקידום של פרוייקט חשוב מאין כמוהו ויש המנצלים זאת למניעים פוליטיים (ראה פרשת א-דורה, כדוגמה). כך או כך, מי שתבע אי פעם את המשפא תמונה מעידה יותר מממילים לא טעה.

    

   תודה, יגאל.

   הלקאה עצמית היא עניין מזוכיסטי, שבא מתוך שנאה עצמית או רגשי אשם. אבל אין לבלבל - צריך ביקורת עצמית חזקה, כדי לאתר החוליים של התנהלות ישראל במישורים רבים. צריך לנסות שלא לבלבל בין נחיצותו של זה, לבין מיותרותו של משנהו.

    

     15/3/10 09:14:


   תודה ,יגאל על פוסט מעולה.

   יישר כוח.

     15/3/10 09:06:


   היי יגאל,

    

   אני חברה של אלינור מהמשרד של זיו.. :) התכוונתי בכל מקרה לבוא,

   כתבת יפה, ואין ספק בכלל שהרווח התדמיתי שיצא לצה"ל הוא משני בהחלט,

   וביננו, גם אם היה כזה, לא יזיק רווח שכזה בכל מבול ההאשמות והשנאה כלפינו כרגע...

   ניפגש שם :)

    

     15/3/10 08:17:

   אין ספק שצריך לתעד!!!

   לא כל אחד יכול לעשות את זה,

   אני בטח לא הייתי מתפקדת לפחות בימים הראשונים,

   להיות צלם ברגעים כאלה זה לא רק לדעת לתפעל את המצלמה,

   גם איתי וגם זיו מוכשרים ומיומנים לארועים כאלה.

   התמונות מדהימות ומזעזעות כאחד והתעוד חשובבבבב!!!!

   לגבי המיתוג שלנו בעולם,

   נתחיל מזה שגם התקשורת הישראלית לא ממש יודעת לפרגן,

   כך שאין מה לצפות מתקשורת זרה.

   אנחנו כעם צריכים לעשות מה שאנחנו יודעים הכי טוב לעשות

   וזה להתאחד כשצריך, לגבי דגל ישראל שמתנוסס בכל מקום

   כפרסומת, אין לי עם זה שום בעיה להיפך כמה שיותר יותר טוב,

   בסוף זה מחלחל, נמאס מהתדמית השלילית, אנחנו לא כאלה גרועים!!!

   --------

   תודה לך על הפוסט

     15/3/10 08:07:

   צטט: Jes_ie 2010-03-14 20:36:48

   חשוב, חשוב, חשוב.

   בודאי שאגיע.

    אוקיי, אהיה ליד דלפק המים המינרליים.

     15/3/10 08:05:

   צטט: בלהה ד. 2010-03-14 19:57:17

   מצטערת שלא אוכל להיות בפתיחה אך אשתדל לראות בהמשך....בהצלחה!

    יהיה לך חודש שלם לתרום להאיטי.

     15/3/10 06:54:

   צטט: ואטס 2010-03-14 19:54:33

   תרמתי כמובן...אני תורמת תמיד כשאפשר

   גדלתי  בבית יתומים שהתקיים מתרומות. 

    אז את מכירה את ג'ודי.

     15/3/10 06:47:

   צטט: n e t 2010-03-14 19:51:22

   אשמח לבקר

   ולספר

    שלושת הפעלים הקרדינליים.

     15/3/10 06:07:

   צטט: עינת אטיאס 2010-03-14 19:35:50


   כפי שכתבתי במסר, בהחלט אבוא לצפות וכמובן אפיץ הלאה.

   בהצלחה במטרה חשובה זו.

    

    בין התורמים יוגרל פרס - סופשבוע בהאיטי.

    

     15/3/10 00:10:


   כל הכבוד לך

   מזל שיש עוד בודדים כמותך בינינו

   יישר כח

    

     14/3/10 23:38:

   בהחלט שאבוא!!
     14/3/10 23:37:
   כל הכבוד לך ( בכלל ועל זה בפרט )
     14/3/10 23:32:

   עוד פעם כמעט שברתי את המוניטור בגלל המנדבושקה! אתה לא יכול לשים פליט? 

   הנה עכשיו ניראה אותו גיבור גדול!

    

     14/3/10 23:29:

   צטט: עינת אטיאס 2010-03-14 19:35:50


   כפי שכתבתי במסר, בהחלט אבוא לצפות וכמובן אפיץ הלאה.

   בהצלחה במטרה חשובה זו.

    

    

    

    תוכלי לספר לנכדים: האיטי בפתיחה.

     14/3/10 23:18:
   תבורכו!!!
     14/3/10 23:12:

   צטט: חץ עין נץ 2010-03-14 19:31:25

   אני לא חושב שבכלל יש דילמה. אכן יש איזה אי צדק בסיסי בכך שאסונות ומסכנים עם יחסי ציבור טובים מקבלים הרבה יותר עזרה מאשר אסונות ומסכנים שלא מצטלמים טוב או שזיו קורן לא נסע לצלם אותם. אבל מהצד השני אין שום ספק שאם לא נוסעים לצלם? אז זה בטוח שישאירו את זה בצד. למען האמת מי שמכיר קצת את ההאייטי יודע שלא צריך רעידת אדמה בכדיש כל העולם ידרש להתגיס לעזרתם לא חשוב עכשיו בכלל למה ומדוע כעובדה הארץ האומללה הזאת סובלת ברמות בלתי נתנות לתאור זה החור של התחת של הקריבים ושל כל דרום אמריקה. ולא יקרה כלום לעולם המערבי אם היה מתגיס לעזור להם (ולעוד כמה אזורים בעולם...) 

    

   אבל בלי רעידת האדמה אף אחד לא סופר אותם ממטר. אז יש רעידת אדמה ונוסעים צלמין ועיתונאים ואולי זה יעזור במשהו.... 

    תביא שקל על כל מילה, סגרנו ?

     14/3/10 22:23:

   צטט: daaaag 2010-03-14 19:30:48

   כואב.

    

   ראיתי את הסרט של איתי אנגל - ולא היה קל לראות

    

   לעיתים - וזו אחת מהן - אין מילים

    

   תודה לך - שכן יודע - את המילים הנכונות

    

   כל מה שאני יודע, הוא שיש ילדה שקטעו לה את יד ימין ,מזל שהיא שמאלית, צריך לאסוף כסף כי לא מצאו את ההורים שלה, נדמה לה ששמעה אותם אחרי שהבית התקפל לשניים, אולי זה היה משהו אחר, עכשיו גם אם הם לא יחזרו היא תלך ללמוד בצריף החדש, עוד לא חיברו אליו מים, אבל אולי יהיה כסף לפרוטזה, תהיה עליה רשימת שמות של כל המשפחה שלה, הכל מלא אבק.

     14/3/10 21:47:

   צטט: וודו 2010-03-14 19:06:01

    

   איש יקר, בטח שאני מגיע

   תודה

   בוא בוא, מיסטר וודו :-)                                           

     14/3/10 21:28:

   צטט: עמית אחד 2010-03-14 18:48:29

   את האמירה "אסונות מצטלמים טוב" אפשר להפריד למשיכת הצלמים לצלם ולמשיכת הצופים לצפות.

   אותי באופן אישי זה לא מושך - לא כצלם ולא כצופה, אבל אני יכול להבין את אלה שנמשכים - צלמים וצופים.

   אולי בגלל שפוטוג'ורנליזם (עדיין) רחוק ממני, גם כצלם וגם כצופה.

    

   אבל הנושא חשוב, לא נראה לי שיש על כך ויכוח.

    

     יש בפוסט לינק להרצאה שתהנה ממנה - של ג'יימס נאכטווי,  

       בינתיים - תמונה מפילה של ריצ'רד אבדון. 


    

     14/3/10 21:05:

   הפוסטים שלך תמיד נשארים עוד הרבה אחרי שמסיימים לקרוא.

   נכנסתי לתרום 

     14/3/10 20:56:


   הי יגאל,

   תודה על ההזמנה..

   אשמח להגיע ...הבנתי שאפשר גם בשישי??

   באיזו שעה הפתיחה בחמישי...ועד מתי אפשר להגיע??

   כל הכבוד על היוזמה....שאפוווווווו....

   דפנה

     14/3/10 20:47:

   נדמה שהציניות שבהלקאה עצמית זו מעוורת מלראות את האמת הפשוטה...

   אם כלל יצא מעמדה של ישראל, או מעמדו של צה"ל נשכרים - זהו רווח צידי בלבד, שכן מקבלי ההחלטות לא שמו לנגד עיניהם את התועלת התדמיתית.

    

   אולי אני נתפסת למסר השולי יותר בפוסט שלך אבל, לתפיסתי, חשוב לכשעצמו כי הוא נוגע לאחד מתחלואי החברה שלנו - ההלקאה העצמית וההסתכלות הצינית בכל גילוי של אנושיות לשמה, של אכפתיות.

    

   תמונה יכולה לשקף מציאות ומעבר לזה - להבנות אותה. יש המשתמשים בה, כמוך, לקידום של פרוייקט חשוב מאין כמוהו ויש המנצלים זאת למניעים פוליטיים (ראה פרשת א-דורה, כדוגמה). כך או כך, מי שתבע אי פעם את המשפא תמונה מעידה יותר מממילים לא טעה.

    

   תודה, יגאל.

     14/3/10 20:39:

   צטט: יגאל שתיים 2010-03-14 20:34:41

   צטט: forte nina 2010-03-14 18:20:39

    

   פוסט חשוב וכמובן ראיתי את הכתבה

   המדהימה של איתי בטלביזיה.

   לא שאצלינו כזה אסון לא יכול להתרחש

   ואולי אף גדול יותר,כי כבר

   כל הכסת"חים התייצבו במדיה להגיד

   שזה ממשמש ובא. אולי באמת

   כדאי לראות את ה השידור "המוקדם"

   ולהפנים ולמחות על הפסיביות של הממשלה

   ושל כולנו בעניין.נבוא גם נבוא.

                  חתימתו של סטנלי פישר על שטרות הכסף החדשים.                 

    

   החתימה הססמית העליונה מעידה על אדם מופרע

   התחתונה סתם על מישהו  שהיד רעדה לו!

    

     14/3/10 20:36:

   חשוב, חשוב, חשוב.

   בודאי שאגיע.

     14/3/10 20:34:

   צטט: forte nina 2010-03-14 18:20:39

    

   פוסט חשוב וכמובן ראיתי את הכתבה

   המדהימה של איתי בטלביזיה.

   לא שאצלינו כזה אסון לא יכול להתרחש

   ואולי אף גדול יותר,כי כבר

   כל הכסת"חים התייצבו במדיה להגיד

   שזה ממשמש ובא. אולי באמת

   כדאי לראות את ה השידור "המוקדם"

   ולהפנים ולמחות על הפסיביות של הממשלה

   ושל כולנו בעניין.נבוא גם נבוא.

                  חתימתו של סטנלי פישר על שטרות הכסף החדשים.                 

     14/3/10 19:57:
   מצטערת שלא אוכל להיות בפתיחה אך אשתדל לראות בהמשך....בהצלחה!
     14/3/10 19:54:

   תרמתי כמובן...אני תורמת תמיד כשאפשר

   גדלתי  בבית יתומים שהתקיים מתרומות. 

     14/3/10 19:51:

   אשמח לבקר

   ולספר

     14/3/10 19:35:


   כפי שכתבתי במסר, בהחלט אבוא לצפות וכמובן אפיץ הלאה.

   בהצלחה במטרה חשובה זו.

    

    

     14/3/10 19:31:

   אני לא חושב שבכלל יש דילמה. אכן יש איזה אי צדק בסיסי בכך שאסונות ומסכנים עם יחסי ציבור טובים מקבלים הרבה יותר עזרה מאשר אסונות ומסכנים שלא מצטלמים טוב או שזיו קורן לא נסע לצלם אותם. אבל מהצד השני אין שום ספק שאם לא נוסעים לצלם? אז זה בטוח שישאירו את זה בצד. למען האמת מי שמכיר קצת את ההאייטי יודע שלא צריך רעידת אדמה בכדיש כל העולם ידרש להתגיס לעזרתם לא חשוב עכשיו בכלל למה ומדוע כעובדה הארץ האומללה הזאת סובלת ברמות בלתי נתנות לתאור זה החור של התחת של הקריבים ושל כל דרום אמריקה. ולא יקרה כלום לעולם המערבי אם היה מתגיס לעזור להם (ולעוד כמה אזורים בעולם...) 

    

    

   אבל בלי רעידת האדמה אף אחד לא סופר אותם ממטר. אז יש רעידת אדמה ונוסעים צלמין ועיתונאים ואולי זה יעזור במשהו.... 

     14/3/10 19:30:

   כואב.

    

   ראיתי את הסרט של איתי אנגל - ולא היה קל לראות

    

   לעיתים - וזו אחת מהן - אין מילים

    

   תודה לך - שכן יודע - את המילים הנכונות

    

    

    

     14/3/10 19:10:

   צטט: מישקה הנמר 2010-03-14 18:08:08


   פוסט חשוב .

    

   וצילום הההזמנה כמו גם עיצובה  מרשימים ביותר.

    העיקר שתגיע, הרעפת מחמאות אינה תחליף להרעפת גגות לכיתות לימוד :-)

     14/3/10 19:08:

   צטט: אדם ראשון 2010-03-14 17:45:37


   Be kind whenever possible. It is always possible.
   Dalai Lama

    אם ככה - למה הדלאי לא בא ?

     14/3/10 19:06:

   איש יקר, בטח שאני מגיע

   תודה

     14/3/10 18:49:

   ואולי לא רק מצד הצופה ומצד הצלם, אולי גם מצד האוצֵר?

   מעניין.

     14/3/10 18:48:

   את האמירה "אסונות מצטלמים טוב" אפשר להפריד למשיכת הצלמים לצלם ולמשיכת הצופים לצפות.

   אותי באופן אישי זה לא מושך - לא כצלם ולא כצופה, אבל אני יכול להבין את אלה שנמשכים - צלמים וצופים.

   אולי בגלל שפוטוג'ורנליזם (עדיין) רחוק ממני, גם כצלם וגם כצופה.

    

   אבל הנושא חשוב, לא נראה לי שיש על כך ויכוח.

     14/3/10 18:30:

   צטט: ליאת z 2010-03-14 16:26:42

   נו, יש ברירה? נבוא!

   קריצה

    אחחח... לור ק היה זה ל"ג בעומר - היינו מפייחים קרטוקאלאך :-)

     14/3/10 18:20:

   פוסט חשוב וכמובן ראיתי את הכתבה

   המדהימה של איתי בטלביזיה.

   לא שאצלינו כזה אסון לא יכול להתרחש

   ואולי אף גדול יותר,כי כבר

   כל הכסת"חים התייצבו במדיה להגיד

   שזה ממשמש ובא. אולי באמת

   כדאי לראות את ה השידור "המוקדם"

   ולהפנים ולמחות על הפסיביות של הממשלה

   ושל כולנו בעניין.נבוא גם נבוא.

     14/3/10 18:18:

   צטט: דליה מ. 2010-03-14 13:58:59

   אכן אסונות מצטלמים היטב...

   נבוא וגם ניתן ללתת.

    

    אמליץ לתת לך צל"ש, או אפילו עיטור העוז.

     14/3/10 18:08:


   פוסט חשוב .

    

   וצילום הההזמנה כמו גם עיצובה  מרשימים ביותר.

     14/3/10 17:45:

   Be kind whenever possible. It is always possible.
   Dalai Lama

     14/3/10 17:16:

   צטט: isananes 2010-03-14 13:21:43

   שיהיה בהצלחה,

   הפצתי בקרב החברים

   אילנית

    ההפצה שלך עשויה להביא קורת גג לכמה יתומים, ואני לא מפריז.

     14/3/10 17:15:

   צטט: טלא פלא 2010-03-14 12:24:09

   יוזמה ברוכה

    

   אני אהיה שם (עם כמה שקלים)

    

    

    מי היה מאמין - אפילו טלפלא משנס צווארו לטובת ילדי האיטי.

     14/3/10 16:26:

   נו, יש ברירה? נבוא!

   קריצה

     14/3/10 13:58:

   אכן אסונות מצטלמים היטב...

   נבוא וגם ניתן ללתת.

    

     14/3/10 13:28:

   צטט: יגאל שתיים 2010-03-13 21:22:00

   צטט: Nataly Tarshish 2010-03-13 20:44:14


   מעבירה הלאה.

    מצויין, אבל זה לא יפתור אותך מלהופיע לפתיחה...

    

   אמממ... ברור לא?

   מהווה דוגמא טובה שכמותי :)

     14/3/10 13:21:

   שיהיה בהצלחה,

   הפצתי בקרב החברים

   אילנית

     14/3/10 13:12:

   צטט: manta ray 2010-03-14 11:04:20

   הי יגאל,

    

   אני באה בחמישי או בשישי.

   כל הכבוד ! (הפצתי במשרד).

    

   נטע

    עשית לי (ולאיזה יתום או שניים בהאיטי) את היום :-)

     14/3/10 12:55:

   צטט: fullframe 2010-03-14 10:39:46

   יגאל - יישר כוח!!!

   בטוח אגיע

    בוא והבא איתך אנשים, הצילומים חזקים וכך גם הסיכוי לגייס עזרה מישראל להאיטי.

     14/3/10 12:39:

   צטט: lexis 2010-03-14 09:23:44

   כל הכבוד על היוזמה, ועכשיו בלי קשר ועם קצת קשר, מישהו (אתה?) צריך פעם לכתוב על המכניזם של אנשים כמו איתי אנגל וזיו קורן. באמת, זה מעניין לאללה.

    

   זה, למשל, נשמע לגמרי גבעת התחמושת:

   "ידענו שאנחנו לקראת אסון גדול שלא נראה כמותו, אבל מרגע שנודע על האסון מייד התארגנתי ליציאה, לא ראיתי כמעט עתונים, לא חוויתי שום דבר, כי שהייתי בעיקר באוויר בכל השעות עד שהגעתי."

    

   בלי לזלזל לרגע בעבודה החשובה שהם עושים, מעניין אותי מה בדיוק עובר להם בראש כשהם מתייצבים בחוד החנית של היוצאים לאזורי אסון ושחין - לצד רופאים, או חיילים, או שליחי מצווה של מדינה זו או אחרת, שמטרתם המוצהרת היא הצלת חיים. האם תיעוד אירועים הוא הצלת חיים בעיניהם? או שמדובר במחוייבות אמת לתפקיד? לפעמים (בעירק למשל) זה נראה יותר מהכל כמו משאלת מוות...

    

   תודה על ההזמנה, מתכוונת לממש אותה. 

    המכניזם הזה - שאני מנסה לאפשר הצצה אליו - אכן מסקרן ולא נחקר עד תום. אני לא מצליח (למרות שאני מנסה) להיות ציני לגבי מניעיהם, לחפש בהם משהו אינטרסנטי לשם בדיקה - אך חשיבות המסמכים שהם יוצרים מבטלת בשישים. משאלת מוות ? לא חושב. יש דרכים קלות יותר למות. ממליץ לך לראות הרצאה מאלפת בנושא מג'יימס נאכטווי.

    

     14/3/10 12:24:

   יוזמה ברוכה

    

   אני אהיה שם (עם כמה שקלים)

     14/3/10 11:11:

   צטט: חדשה לבקרים 2010-03-14 08:32:23

   הזמנה אישית?

   וואלה אישי...:-) 

   אישית לוחצת, יבוצע מעקב גם אחרי הגעה ותרומה.

     14/3/10 11:04:

   הי יגאל,

    

   אני באה בחמישי או בשישי.

   כל הכבוד ! (הפצתי במשרד).

    

   נטע

     14/3/10 10:39:

   יגאל - יישר כוח!!!

   בטוח אגיע

     14/3/10 10:32:

   צטט: עוד טיפ טיפה 2010-03-14 08:03:10


   אגיע יגאל.

   אגיע ואתן לך חיבוק ענק,

   על הכל.

    יופי, ואל תבואי לבד :-)

     14/3/10 09:23:

   כל הכבוד על היוזמה, ועכשיו בלי קשר ועם קצת קשר, מישהו (אתה?) צריך פעם לכתוב על המכניזם של אנשים כמו איתי אנגל וזיו קורן. באמת, זה מעניין לאללה.

    

   זה, למשל, נשמע לגמרי גבעת התחמושת:

   "ידענו שאנחנו לקראת אסון גדול שלא נראה כמותו, אבל מרגע שנודע על האסון מייד התארגנתי ליציאה, לא ראיתי כמעט עתונים, לא חוויתי שום דבר, כי שהייתי בעיקר באוויר בכל השעות עד שהגעתי."

    

   בלי לזלזל לרגע בעבודה החשובה שהם עושים, מעניין אותי מה בדיוק עובר להם בראש כשהם מתייצבים בחוד החנית של היוצאים לאזורי אסון ושחין - לצד רופאים, או חיילים, או שליחי מצווה של מדינה זו או אחרת, שמטרתם המוצהרת היא הצלת חיים. האם תיעוד אירועים הוא הצלת חיים בעיניהם? או שמדובר במחוייבות אמת לתפקיד? לפעמים (בעירק למשל) זה נראה יותר מהכל כמו משאלת מוות...

    

   תודה על ההזמנה, מתכוונת לממש אותה. 

     14/3/10 08:32:

   הזמנה אישית?

   וואלה אישי...:-) 

     14/3/10 08:03:


   אגיע יגאל.

   אגיע ואתן לך חיבוק ענק,

   על הכל.

     14/3/10 07:26:

   צטט: Dafna's 2010-03-14 06:27:53


   ציפיתי לתערוכה הזאת!

   באמת תהיתי איך "פספסתי" תערוכה בנושא, והנה היא הגיעה... ומהאנשים שהסתקרנתי לראות את ההתרחשויות דרך העיניים שלהם.

   מסקרן, מעניין, גלובלי, עצוב, מיותר, נחוץ ועוד הרבה.

    

    האיטי מצפה שתתרמי :-)

     14/3/10 06:45:

   צטט: ruthy 2010-03-14 02:08:37

   יגאל תודה להזמנה,

   הפוסט מרגש,מרתק,מנתח נפלא את מצבי האסון

   ו"תרומתם" לאמנות.

   הגדרת אמנם בציניות אבל נפלא-הציניות שבהלקאה עצמית זו מעוורת מלראות את האמת הפשוטה.

    אני מתארת לעצמי שעוד תכתוב על חוויותיך שם. 

   אתרום ללא צפיה בתערוכה

   תודה לך

   יהיו גם צילומים מהפתיחה במדורים העוסקים במי הואיל בטובו לתרום.

     14/3/10 06:39:

   צטט: shoshan2 2010-03-14 01:22:16


   הי , חשוב. כל הכבוד. יש סכוי שאגיע.. מאוד רוצה.

    אם את רוצה - איזה הילד בהאיטי עוד עשוי להנות מזה.

     14/3/10 06:27:


   ציפיתי לתערוכה הזאת!

   באמת תהיתי איך "פספסתי" תערוכה בנושא, והנה היא הגיעה... ומהאנשים שהסתקרנתי לראות את ההתרחשויות דרך העיניים שלהם.

   מסקרן, מעניין, גלובלי, עצוב, מיותר, נחוץ ועוד הרבה.

    

     14/3/10 02:08:

   יגאל תודה להזמנה,

   הפוסט מרגש,מרתק,מנתח נפלא את מצבי האסון

   ו"תרומתם" לאמנות.

   הגדרת אמנם בציניות אבל נפלא-הציניות שבהלקאה עצמית זו מעוורת מלראות את האמת הפשוטה.

    אני מתארת לעצמי שעוד תכתוב על חוויותיך שם. 

   אתרום ללא צפיה בתערוכה

   תודה לך

     14/3/10 01:22:

   הי , חשוב. כל הכבוד. יש סכוי שאגיע.. מאוד רוצה.
     14/3/10 00:25:

   צטט: יולנטה 2010-03-13 22:36:02


   היי יגאל

    

   נוגע ללב

   אצלנו בישוב נערך מבצע התרמה נרחב

    

   בהצלחה

    

   יולי

    אם תעבירו הכל ל'לתת' - תוכלו גם לדעת שהתרומות מגיעות ליעדן.

     13/3/10 23:39:

   צטט: הכוזרי-עמיחי עוזרי 2010-03-13 21:54:59

   תרמתי ואתרום שוב

   ואתה את תרומתך עשית בגדול

   אבוא גם בלי הזמנה אישית...

    תבוא, למרות שהכיבוד היחיד יהיה מים מינרליים...

     13/3/10 22:36:


   היי יגאל

    

   נוגע ללב

   אצלנו בישוב נערך מבצע התרמה נרחב

    

   בהצלחה

    

   יולי

     13/3/10 21:59:

   צטט: ואטס 2010-03-13 21:49:06

   אפשר לתרום ב SMS?

   מצטערת שלא יכולה להגיע...בהצלחה! 

    חבל שלא תבואי... אך אפשרויות התרומה לעמותת לתת - כאן.

   תרמתי ואתרום שוב

   ואתה את תרומתך עשית בגדול

   אבוא גם בלי הזמנה אישית...

     13/3/10 21:49:

   אפשר לתרום ב SMS?

   מצטערת שלא יכולה להגיע...בהצלחה! 

     13/3/10 21:22:

   צטט: Nataly Tarshish 2010-03-13 20:44:14


   מעבירה הלאה.

    מצויין, אבל זה לא יפתור אותך מלהופיע לפתיחה...

     13/3/10 20:44:

   מעבירה הלאה.
     13/3/10 19:03:

   צטט: המומלצים בע"מ 2010-03-13 18:44:33


   יישר כוח. הפוסט יועבר אלינו .

    בתמורה לעשרים ש"ח - שאעביר לעמותת לתת :-)

     13/3/10 18:44:

   יישר כוח. הפוסט יועבר אלינו .

   zappa (-

   כמה אנשים מתו כתוצאה מהכתוב בקאמה סוטרה, ביחס לאלה שמתו כתוצאה מהכתוב בתנ\"ך ?