כותרות TheMarker >
  ';

  reality check point

  לא על כנפי נשרים

  לא על כנפי נשרים
  הוא בא, אם הוא בא,
  ולא שאגת אריות
  היא בשורת כניסתו.

  בסתר זוחל הוא כרמש,
  מגיח לפתע בשעת תרדמה
  מחשכת הפינות הזנוחות,
  הנגד אדם – הפאשיזם.

  אריה (לוין) דקר (1975). שירים. תל אביב: שחר.


  הבלוג הזה הוא בלוג עדויות מהמחסומים בעומק הגדה (ולא מעברי הגבול המצויים כמעט על הקו הירוק). אלו עדויות של אישה אחת, אני, שעומדת במחסומים כבר ארבע שנים וחצי, פעם בשבוע. אני מסתפקת בפרסום עדויות, לרוב מצולמות. את דעתי אני שומרת בדרך כלל לדיון המתנהל בתחתית כל פוסט.

  חופש הביטוי, כמו כל זכות אחרת איננו בלתי מוגבל. כשמצאתי עצמי נותנת במה לדוברים אלימים סגרתי את הבלוג לתגובה לחברים רשומים בלבד. תגובות אלימות מבריחות קוראים רציניים ומדרדרות את הדיון. הודעות אלימות, הודעות פח-זבל או כאלו שלא תורמות לדיון לא ימחקו, אבל חברותו של הכותב בבלוג תפסל כך שלא יוכל לשוב ולהשתתף בדיונים. חופש הביטוי אינו כולל את החירות לפגוע באחרים והוא אמור לממש את זכותי ואת זכותם של קוראי לעשות בבלוג שימוש מועיל.

  אם אתם רוצים להצטרף לבלוג כקוראים פעילים, הצעו לי חברות. המנעו ממכתבי נאצה, גם לפעילי זכויות אדם מותר לדבר. את אלו שישלחו, אפרסם בבלוג בציון שם הכותב. מכתבי הנאצה לא ימחקו, גם אם תגידו ש\"הלבנתי פניכם ברבים\" (כפי שטענו קודמיכם). חישבו לפני שאתם שולחים.

  החומרים בבלוג, כתובים ומצולמים, שמורים תחת זכויות יוצרים. כל שימוש בהם, חלקי או מלא, בהתאם לרוח הבלוג או שלא, ללא אישור ממני, איננו חוקי. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, לאחסן במאגר מידע או לעשות כל שימוש אחר אלא ברשות מפורשת ממני ובכתב.

  אין חירות לעם כובש

  116 תגובות   יום חמישי, 25/3/10, 12:25

   

  התחלתי לכתוב כאן כשהייתי מעורבת בטרגדיה שקרתה למשפחה באחד הכפרים בגדה.  

    

  הכפר בנוי על שני צידיו של כביש 60, עורק התחבורה הראשי של הגדה. הכביש הראשי של הכפר הוא האיילון של מתנחלי הגדה. לפני שלוש שנים מתנחל דרס נער בן 11 שחצה את הכביש אל חנות הפלאפל שבה עבד אביו. הוא נדרס לנגד עיני האב. הבן, עם אביו, נלקח לבית חולים ישראלי מפני שהרכב הפוגע היה ישראלי. שמעתי על התאונה כשעמדתי במחסום. שמועה עברה בשוק הקטן שליד המחסום (ליד כל המחסומים הגדולים היו פעם, עד יוני האחרון, שווקים קטנים. ירקות, קפה, ממתקים). אני שמעתי על התאונה מנאג'י, נהג מונית וחבר קרוב. רק אחר כך הסתבר שאני מכירה את האב. רק בפניו, לא בשמו. כמה שבועות קודם לכן השתלט צה"ל שלנו על הקומה העליונה של הבניין שליד חנות הפאלפל. קוראים לזה אלמנת קש. כך הכרנו. אני אשתמש ב'אבא', 'אמא', 'בן'. עניין של פרטיות. רק מוחמד יופיע בשמו. שם נפוץ.

    

  האם היתה אז בתחילת תשיעי. נדרשו לי כמה שעות לארגן לה אישור כניסה לישראל (כדי לבקר את בנה שהיה בסכנת חיים. לא היה פשוט בכלל. אנספור טלפונים ביני לבין מנהלת תיאום וקישור). מוחמד, אחיו הגדול של האב, צריך היה לנסוע לבסיס הצבאי לקחת את האישור. התקשרתי אליו שמחה, יש אישור, והוא אמר שלא יוכל לקחת אותו כי הוטל עוצר על הכפר מחשש מרד בשל התאונה. עכשיו צריך אישור כדי לקחת אישור. עוד חצי שעה של תיאומים בטלפון ביני לבין המגב"ניק שסייר בג'יפ ועם מגאפון (שמעתי) ברחובות הכפר ההמום ומוחמד יכול היה לצאת.  

   

  יצאתי מתל אביב לכפר לאסוף את האם. בדרך קיבלתי טלפון מהאבא. הוא מספר שהיא לא רוצה לבוא. מודה שכעסתי עליהם. אבל כבר הייתי ליד שער שומרון, קצת אחרי הקו הירוק ובחצי הדרך, והחלטתי להמשיך. כשהגעתי הבנתי. היא מעולם לא הלכה לבדה אפילו לשכם, כעשר דקות מהכפר. בראמללה היתה רק פעם אחת עם בעלה. היא פחדה להכנס לישראל. ועוד עם יהודיה. היא פחדה ממני.

    

  ישבתי בסלון בשקט. הציעו לי פירות, קפה, קולה. בנתיים ניסו לשכנע אותה. היא רצתה שאחותה תבוא איתה, אבל לאחות לא היה אישור. וגם לא היה סיכוי שתקבל אישור. היא הסכימה בסוף, בתנאי שכל הדרך תדבר עם בעלה. הסבירו לה שבישראל לא תהיה קליטה. נתתי לה את הטלפון שלי. יצאנו. היא היתה מבוהלת. המתח באוטו עצום. לא יכולתי להאמין שיושבת לידי אישה הרה שנוסעת לבקר את בנה, במצב אנוש בבית חולים, במדינת אויב. ואני הנהגת. בבית החולים, עליתי איתה למחלקה, היא ממש הופתעה לראות את בעלה. מבין כל התסריטים שהתרוצצו לה בראש, האפשרות שבאמת תגיע בסוף לבית החולים, היתה בשבילה הכי פחות סבירה.  

    

  הפכנו חברים טובים, אני והמשפחה. הסעתי את האם מבית החולים הביתה ולהפך אינספור פעמים. רכבת אווירית, קראתי לזה. הלידה עברה בשלום, היא נסעה עם אחיותיה לבית חולים בשכם, בעלה היה בישראל עם הבן. היא סיפרה לי שבדרך חזרה מבית החולים במחסום חווארה היה תור קצר, אבל היה מחסום פתע בבורין והיה פקק גדול. אחרי הלידה הנסיעות לישראל התמעטו. לפעמים היא השאירה את התינוק לכמה שעות אצל גיסתה, שילדה מעט קודם לכן.  

    

  היתה פעם אחת, אספתי אותה מתל השומר. היא נפרדה מבעלה ליד שער הכניסה לבית החולים (מוותרת לכם על יחסי פלסטיני-מאבטח בבית חולים ישראלי) וראיתי שהיא מתאפקת מלבכות. כל הדרך חשבתי מה אעשה אם תתחיל לבכות. החלטתי שאעצור בצד. מעט אחרי שער שומרון היא לא יכלה להתאפק יותר. המתח שבמפגש עם החיילים במעבר הגבול. עצרתי בצד. הצעתי לה יד. היא חיבקה אותי. תפסה אותי בשתי ידיים. אחרי כחצי שעה סימנה לי להמשיך.

    

  היתה פעם אחרת, בפיטר. אספתי את שני אחיו של האב שהיה להם 'כרטיס מגנטי' (הכוונה לכרטיס שמקבלים פועלים שהורשו לעבוד בישראל). לבקר את האחיין שלהם ולשחרר את האב ליום חג אחד. שיבלה עם המשפחה ויראה את הבן שנולד. נסעתי לביתם בכפר. כבר הכרתי היטב את הכפר, לא נסעתי רק על הכביש הראשי אל המחסום. ישבנו אצלם במרפסת. ארוחת חג חגיגית וממתקים מיוחדים של פיטר. קיבלתי מגש גדול, מהודר, ועליו מבחר של ממתקים, "לחברים שלך". בתל השומר, כשהמאבטחים ראו מי יושב אצלי באוטו, וערכו בידוק לנוסעים, ולי לא, הם חיטטו בין הקטייפים והבקלאוות. 

   

   

  מוחמד רצה להחזיר לי טובה. הוא גנן ויכול לעשות לי גינה. אמרתי שאני גרה בדירה שכורה ואין לי חצר. הוא סיפר שאחד האחים עובד במתפרה (באזור התעשיה ברקן, ליד הכפר ברוקין) והם יכולים לתפור לי מה שרק ארצה. אמרתי שזה בסדר ולא צריך ויש לי מספיק בגדים. מוחמד צחק. "אוכל את בטוח אוהבת, כולם אוהבים את האוכל שלנו. בפעם הבאה תעברי אצלי כשאת חוזרת מהמחסום". חיכה לי סל ענקי. כמה סוגים של זיתים, ובקבוק של שמן זית. וצנצנת דחוסה בכדורים קטנים של לבנה. וכלמיני סוגים של חמוצים - עגבניות, בצל, חצילים. וזעטר שהילדים קטפו בשבילי באותו בוקר (הרחתם פעם זעטר שהרגע נקטף?). וחומוס וטחינה בייתים. ותאנים מהעץ בחצר. מוחמד אמר שכל נשות המשפחה לא יצאו מהמטבח כל השבוע ושמידי פעם שמע את שמי נצעק מהמטבח. הן אוהבות את שמי.  

   

    

   

  דרך המשפחה הזו נחשפתי לאינטימיות של המחסום. לאדם האחד שנלכד במלכודת הכיבוש ומנסה לעבור את היום. מידי יום. שקעתי אז למרירות נוראה. שנאתי, ממש כך, את כל מי שראיתי בתל אביב. מתענגים על קפה ולא יודעים דבר. ולא רוצים לדעת. קראתי עיתונים, מלאים בדיס אינפורמציה, והתמלאתי שנאה. השתגעתי כשעיתונאים סירבו לשמוע. אז התחיל הבלוג. הייתי משוגעת אז מכעס. הבלוג עבר המון שינויים, שברובם בטח לא הבחנתם. אבל הוא תמיד התחיל ונגמר בילד ההוא שהיום מאושפז במוסד שיקומי. מה שקוראים צמח.

    

  היום בבוקר התקשר אלי האבא. גם כדי לשאול אם יוכל להשתמש בשירותי הרכבת האווירית שלי כדי לבקר את הבן שלא ראה חודשיים (אל תשכחו שהבן מאושפז במדינה אחרת) גם כדי לאחל לי חג שמח. "עוד מעט פסח אצלכם".

    

  ברדיו כבר התחילו שירי הגאולה והאביב וליל הסדר כבר ממש בשבוע הבא. ביום ראשון תכנס הגדה לסגר, לכבוד חג החירות, לשבוע שלם, עד סוף חול המועד. ואחרי שתחגגו את חירותכם, תחגגו את השואה שלכם ואחר כך את עצמאותכם. אבל אין עצמאות לעם כובש.

   

   

   

  עוד מעט אני נוסעת וכבר ביני לביני נפרדתי מהבלוג. ביום שני יהיה פוסט על המעברים (אייל ואירתח) בערב החג ואחר כך יפורסם מה שאראה בשבועות הקרובים. אבל אני מקווה שהנסיעה שלי לא תדחה שוב (מסיבות מצערות היא נדחתה. בעצם כבר הייתי צריכה להיות במקום אחר). 

   

  ממשלות יכולות לפעול מפני שיש הסכמה למעשיהן בחברות האזרחיות עליהן נבחרו לפקח או מפני שהחברה האזרחית מספקת להן שקט תעשייתי. יש הרבה ישראלים שלא מסכימים, למעשה כבר כמה זמן אני חושדת שיש משקל לא מבוטל לאותה קבוצת ישראלים שאומרת די. צריך להפסיק את השקט התעשייתי הזה. לתקוע מקל בגלגלים.

   

  איך? על זה יש הרבה תשובות, מה שאני יודעת הוא שקודם כל עלינו ללמוד את הכיבוש שלנו. ישראלים לא יודעים דבר על הנעשה בגדה, אבל הם משוכנעים שהם יודעים. ישראלים איכשהו מאמינים שידע על ישראל ושכנותיה הוענק להם בלידם. כל ישראלי משוכנע שהוא מכיר את כל המהלכים של הקרב הזניח ביותר ואת כל הסעיפים של הסכם אוסלו ושל הסכם ווי. בעל פה ומתוך שינה. אבל האמת היא שאנחנו לא יודעים דבר על הכיבוש שלנו. וזה לא מקרי. האלימות שאנחנו מפעילים כנגד פלסטינים היא אלימות ממוסדת ופיתחנו אינספור מנגנונים שמנרמלים אותה, ושיעזרו לנו לא לראות את עצמנו כאגרסורים. אני קוראת לזה 'בורות מטופחת'.

   

  הבורות המטופחת הזו מניחה לנו להמשיך בברוטאליות הממוסדת הזו. אנחנו גם לא יודעים מה קורה, וגם משוכנעים שהכל בסדר. צריך להתחיל ללמוד את הכיבוש שלנו. כי כל עוד לא נדע, לא נוכל לבקר את הכיבוש ביקורת רצינית ואמיתית.

   

  הצעד הראשון הוא להתחיל ללכת לשם. להבין שיש מה לראות וללכת לראות את זה.

   

  בתמונה: שייח ג'ראח, דצמבר 2009. ילדה מציצה אל האוהל המאולתר ברחוב, בו גרים השכנים שלה, שפונו מביתם שמשמש עכשיו בית כנסת. בבית השני שפונה בשכונה גרים מתנחלים.    

  דברים בבלוגו של אריה עמיחי.

  חייבים לדבר על הכיבוש גם באנגלית - מהדורה מתורגמת של הבלוג. ספרו לחברים שלא קוראים עברית.

  בתיבה הימנית מוסבר מה הולך פה. 

  דרג את התוכן:

   תגובות (115)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     12/6/11 06:13:
   הי אהובה.מרגש ופותח את הלב
     31/3/10 21:23:

   זכותך להילחם עד מוות על מה שאתה רוצה.

   יש אנשים אחרים שמעדיפים להפסיק עם המלחמות ולאפשר לעצמם ולאחרים לחיות.

   תודה על הפוסט שלך, יערה!

     31/3/10 10:02:

   יערה, את טוענת שאין חרות לעם כובש, אבל את לא חלק מהעם הזה?

    

   בטח שאין חירות, לסיני אי אפשר לנסוע, מסוכן. בירדן מסוכן, בלבנון אי אפשר, ל"שטחים" גם מסוכן לנסוע, אנחנו, עם ישראל סגור בתוך שטח קטנטן ולא יכול לצאת ממנו!!! אנחנו לא עם כובש, אנחנו עם שזקוק לאדמה על מנת לחיות בה.

    

   אנחנו אלו שכלואים!!!

    

   את קולטת שמדינות המפרץ הערביות כ"כ גדולות וכ"כ עשירות שהיו יכולות לפתור את הסכסוך ביום אחד ובתקציב היומי של הבריכות של השייחים הסעודים שקונים מרצדס וכשנגמר הדלק זורקים אותה בצד...?

    

   ומדינת ישראל שהוקמה על חורבות העם היהודי שכמעט הושמד בשואה היא אחראית לכל מה שרע במזרח התיכון?

    

   לאי הצדק המוחלט שכמה שייחים הם אלו שברשותם הון עצום בזכות אוצרות טבע ושאר הערבים עניים מרודים?

    

   ארה"ב נגדנו (מעולם לא היתה בעדנו, סה"כ אינטרסים), אירופה נגדנו...אין לנו חברים בעולם...אבל איך השמאלנים שמחים לאידנו.

    

   אני רוצה לומר לך משהו, ההורים שלי היו שמאלנים קיצוניים, אני אומר היו, כי אבא שלי כבר מת, הוא נעדר ואין לו קבר. היה כזה שמאלן, הוא לחם נגד הדיקטטורה בארגנטינה למען מדינה חופשית וסוציאליסטית. אח איזה אידיאליסט, לב זהב וטהור, תמיד רצה לעזור לעניים ולמסכנים... הועלם שם ע"י הצבא, אני בא מהרקע שלך.אמא שלי עדיין שמאלנית.

    

   פשוט נאיבים.

    

   הבנתי משהו על בני האדם, ועל שמאלנים במיוחד. כל אלו שהעריצו את אבא שלי שהיה מפקד במחתרת, כולם הפנו לאמא שלי ולי ולאחותי גב אחרי שהוא הועלם. כשהיינו צריכים את עזרתם במסתור מפני המשטרה הארגנטינאית. כל הסוציאליסטים הנחמדים...ופתאום גילינו כמה אנטישמיות יש...היי, אנחנו יהודים!!! זה לא אנחנו הגדרנו ככה את עצמנו. ככה הגדירו אותנו הגויים בחו"ל.

    

    

   היחידה שעזרה לנו היא מדינת ישראל שחלצה אותנו מהתופת. ישראל היא לעם היהודי משפחה בעת צרה.

    

   ולכן הדבר היחידי שאלחם עבורו עד מוות (של אויבי!!!) הוא מדינת ישראל!!!

    

   אני פליט, עליתי לארץ במעמד של פליט ללא ניירות. אף מדינה לא תעזור לך. לא גאנה ולא פלסטינה ולא ארה"ב .

    

   רק ישראל. שיש לה כ"כ הרבה אויבים והיא מדינה כ"כ יותר טובה ושוויונית מארה"ב וסעודיה וגם צרפת.

    

   ארגוני השמאל הם כמו חברים טובים, הם איתך כל עוד כיף ומגניב, אבל מחר תצטרכי משהו  מהם בארץ או בחו"ל והמקום הראשון שאליו תלכי הוא שגרירות מדינת ישראל. המשפחה היא מספר אחד.

    

   מה לעשות, יש לך סלידה מחיילים ומאבטחים ומחסומים, והנה פתחו את 443 לפלסטינאים וכבר יש קורבנות. האם אתם (השמאלנים) לא לומדים?

    

   יערה, יש לך לב זהב ואני מרגיש אותו עד כאן, אבל בעיני את נאיבית מידי. גם אני הייתי כזה, אפילו הצבעתי חד"ש..עד שחשבתי לעזאזל האם הם מייצגים את האינטרסים שלי? לא.

    

   לכן אני מצביע עלה ירוק. (:

     31/3/10 09:19:

   צטט: יערת דבש 2010-03-31 09:01:35

   תודה לכל המשתתפים. זו מתנת פרידה נאה, להגיד בקול גדול ועל במה כל כך מרכזית - אין חירות לעם כובש. נהנתי.

   בוודאי שנהנית, לא היה לי ספק שהשמאל הקיצוני והאנרכיסטי בארץ נהנה לראות את מדינת ישראל מקבלת חבטות מגורמי חוץ.

   אתם כל כך נהנים מזה שאתם שולחים אנשים למדינות אירופה על מנת להשחיר את פני המדינה כדי להמשיך את זרם החבטות הקבוע.

    

   וא"כ אתם שואלים את עצמכם מדוע השמאל הקיצוני הולך ונעלם בארץ.

    

     31/3/10 09:01:

   צטט: day trader 2010-03-31 00:09:12

   צטט: יערת דבש 2010-03-30 21:42:54

   צטט: בחור ..פשוט 2010-03-30 21:13:34

   ושוב נחזור לנושא הבלוג : המחסומים .

   אותם מחסומים שנקבעו ע"י בכירים במשרד הבטחון פלוס קציני במטכ"ל , 

   האם כותבת הבלוג יודעת יותר טוב מה נכון עבור מדינת ישראל (?

   יש הרבה בכירים שמדברים כבר זמן רב על כך שהמחסומים הם טעות. נסה להחשף לסוגים נוספים של מידע. וככלל, מעורבות של אזרחים בשיח היא נשמת אפה של הדמוקרטיה.

    

   בבלוג הזה לא תהיה החלפת מהלומות. יש לך בלוג משלך, תעשה את זה שם.

    


   העלת נושא מדיני/פוליטי/צבאי וכו'...  ואת מצפה שלא תהיה החלפת מהלומות ? 

   זו כפיה לא ?

    

   לא. זו שמירה על גבולות השיח. יש אנשים שאוהבים לטחון מים, יש אנשים שמרגישים שזה בזבוז זמן והם לא אוהבים לבזבז את זמנם. אני, כמו גם קוראי הבלוג הזה, ולהבדיל ממך כנראה, משוכנעת שאפשר להעלות נושאים חברתיים ולקיים דיון מעניין, תורם וענייני שיכול לקדם את השיח ולא להפוך אותו שטוח ולעוס ובמקרים אחרים גם אלים. 


   בעוד כמה שעות (כשבאתר הארץ יורידו את הפוסט מהעמוד הראשי) יחזור הבלוג לשגרה - כלומר יסגר לתגובה למי שאינו חבר. 

   תודה לכל המשתתפים. זו מתנת פרידה נאה, להגיד בקול גדול ועל במה כל כך מרכזית - אין חירות לעם כובש. נהנתי.

     31/3/10 08:12:

   חברה יקרה

    

   חג שמח

   חג אביב פורח

    

   זהו יותר אין לי מה להגיב. 

     31/3/10 02:59:

   צטט: בחור ..פשוט 2010-03-30 19:42:44

   צטט: Mosheshy 2010-03-30 19:21:39

   צטט: בחור ..פשוט 2010-03-30 18:58:02


    

   האם את חושבת שצריך להסיר את המחסומים ? 

   והאם צריך לבדוק את הפלסטינאים העוברים במחסומים כולל בדיקה גופנית .? 

    

   האם את חושבת שאת יודעת יותר טוב מהרמטכל או מאלוף הפיקוד או מרוה"ה מה נכון ומה לא ..ומה טוב יותר למדינת ישראל ?

    


   קצינים בכירים במיל' לברק: הסר מחסומים בגדה, הם מעודדים טרור ...

   נייר עמדה חדש שהוכן בהשתתפות קבוצת קצינים בכירים במילואים, ובהם ראשי אמ"ן, ראשי המינהל האזרחי, מפקדי אוגדות, חטיבות וגדודים בשטחים, קובע שהמחסומים בגדה יוצרים מוטיווציה לטרור ודילולם יסייע להרגעת הרוחות בגדה ולערעור מעמדו של חמאס בעזה.

    

    

   אני מצפה שתענו לי השאלות באדום .

    

   בכל מקרה.. 

   נניח שזה נכון שמדובר בקצינים בכירים במיל' ... מדוע דעתם יותר נכונה מדעתם של הקצינים הנוכחיים המכהנים בתפקידים

   המבצעים (אותם אלה שהציבו את המחסומים) ..?! 

   האם אלה שבחוץ  ולשעבר יודעים טוב יותר מאלה שבתוך המערכת ובקיאים בכל הפרטים ? אז מדוע לאמץ דווקא את דעתם של אלה שהם לשעבר ?

   פשוט, להלן התשובות:

   1. המחסומים שנגדם יערת כותבת לא ממוקמים בין השטחים לישראל, אלא בעומק השטחים- בין כפר לכפר.

   תכליתם של מחסומים אלו, הוא לא להגן על מדינת ישראל מפני פולשים אלא להגן על מפעל ההתנחלויות

   כך שלשאלתך- אם אתה תומך במפעל ההתנחלות, עליך להתנגד להסרת המחסומים האלו ואם אתה מתנגד למפעל ההתנחלוית, עליך לתמוך בהסרתם ביחד עם ההתנחלויות כי הם לא תורמים דבר לביטחון המדינה אלא רק משמשים עוד נקודות חיכוך המייצרות עוד דלק לטרור  (שזה כמו ללכת להתנחל ולהתמחסם עכשיו בחצי המנשה' שבעבר הגבול הירדני)

    2. לקציני צהל בדומה לשופטים ובדומה לח"כים ובדומה לרוב אזרחי ישראל, יש עמדות פוליטיות המשפיעות על החלטותיהם, כך שאין כזה דבר "עמדה צבאית אובייקטיבית". קצין כמו ליפקין שחק למשל לא חושב כמו יעקב עמידרור, שלא חושב כמו שאול מופז שלא חושב כמו עמי איילון וכו'

   אז לשאלתך: "מדוע לאמץ דעתו של אחד ולא דעתו של אחר?"

    

   התשובה היא שכל צד מאמץ את דעתו של הקצין החביב עליו פוליטית.

    במקרה שלך- בחרת את הקצינים שמצדדים בחשיבות הכיבוש

   אני אבחר בקצינים שמצדדים בסיום הכיבוש

    

   ואגב- גם אם לא יהיו קצינים כאלו, זה לא מלמד דבר על נכונותו או אי נכונות של צעד כזה

   בזמנו גם לא נמצאו קצינים שתמכו בנסיגה מלבנון

   היום מעטים מתגעגעים לישיבה שם.

     31/3/10 02:26:

   צטט: Mosheshy 2010-03-30 23:43:35

    שום התנשאות. מה שכתבת מוכיח שאינך יודע. לא משנה מה יראו לך ,אתה ממשיך לכתוב מנטרות ונרטיבים ידועים ונדושים. אתה בבחינת:" ענזה,ולאוו טארת".

    

    

   מי שאין בידו לענות לעניין מסתפק בסופרלטיבים - ועוד בערבית. אבל אתה יודע, אין בכלל דבר כזה "נארטיבים". יש מציאות. לגודל הצער אתה ודומיך מעדיפים לטעון שבני המון העם לא יודעים איזשהו סוד נסתר המאיר את המציאות כולה באור שונה לחלוטין. זה לא ככה. אין שום סוד. לאחר כשלונו המהמם של פתרון הסכסוך עם הפלסטינים שנעשה לשיטתכם, נוח לכם יותר לשקר לעצמכם תוך האשמה עצמית על גבול הפתולוגיה, מלנסות להבין את משמעותו ההיסטורית של כשלון חרוץ זה - שאולי אינה פחותה ממשמעות אירועי 48.
     31/3/10 02:18:
   יערה,  תודה. ובהצלחה.
     31/3/10 00:17:

   צטט: אחר40 2010-03-30 22:42:09

   לכל המגיבים כאן שתוקפים את יערה

    

   יש כאן אדם שמאמין בדרך מסויימת , ולא רק מאמין בה , גם קם ועושה מעשה ובנוסף מתעד את המעשה בבלוג .

    

   לא משנה מה דעתכם על דרכו ואמונתו של אותו אדם (יערה שמה , שלא יהיו אי הבנות)

    

   אני בטוח שמגיעה לה הערכה על כך 

    

   ולפחות מן הראוי לכבדה בבלוג שלה .

    

   ולא משנה מה דעתכם .

    

   דעתי בנושא כלל לא עקרונית 

    

    

    

    

   אין שום בעיה עם הכותבת ולא עם הנושא... הבעיה היחידה היא הצביעות שחוגגת פה.

    

     31/3/10 00:09:

   צטט: יערת דבש 2010-03-30 21:42:54

   צטט: בחור ..פשוט 2010-03-30 21:13:34

   ושוב נחזור לנושא הבלוג : המחסומים .

   אותם מחסומים שנקבעו ע"י בכירים במשרד הבטחון פלוס קציני במטכ"ל , 

   האם כותבת הבלוג יודעת יותר טוב מה נכון עבור מדינת ישראל (?

   יש הרבה בכירים שמדברים כבר זמן רב על כך שהמחסומים הם טעות. נסה להחשף לסוגים נוספים של מידע. וככלל, מעורבות של אזרחים בשיח היא נשמת אפה של הדמוקרטיה.

    

   בבלוג הזה לא תהיה החלפת מהלומות. יש לך בלוג משלך, תעשה את זה שם.

    

    

    


   העלת נושא מדיני/פוליטי/צבאי וכו'...  ואת מצפה שלא תהיה החלפת מהלומות ? 

   זו כפיה לא ?

     30/3/10 23:43:

   צטט: מודרניסט 2010-03-30 21:07:06

   צטט: Mosheshy 2010-03-30 16:47:07

    שוב אתה מוכיח ומחזק את שכתבה בעלת הבלוג.

   או שאינך יודע,אינך רוצה לדעת,או שאתה יודע ,ואתה בבחינת:"ישוף בעינו,ויע'טי בד'ילו".

   בכל אופן,אינך שונה מרבים לאורך ההיסטוריה שלא ידעו מה מתבצע בשמם בחצר האחורית שלהם.ואם ידעו, שתקו ועצמו את עיניהם.

    

    

   ההתנשאות האופיינית מיותרת. אני יודע היטב שחיי הפלסטינים הפכו לגיהנום - ואני יודע גם למה. בעיצומו של תהליך השלום, כאשר רוב האוכלוסיה היתה כבר בשליטה עצמית מלאה והוצע להם כל מה ש"מחנה השלום" הטיף לו החל משנות ה70, הם פתחו בסדרה של פשעי מלחמה מחרידים. כאשר נסוגנו מעזה נפתחה האש משם. אלה עובדות שאין עליהן עוררין.

    

   תקשיב היטב: אני יודע מה קורה בשטחים. אולי אפילו קצת יותר טוב ממך. אני גם יודע מה קרה ב48, לרבות הגירוש המוצדק של אוכלוסיה ערבית לאחר שנסיונם לבצע ג'נוסייד בסיוע מדינות זרות נכשל כשלון חרוץ. אנחנו - הפטריוטים הישראלים - לא "עוצמים עינינו" מלראות בסבלו המר של האוייב. למעשה, קשה למצוא דוגמא למדינה - דמוקרטית כפי שתהא - שמנהלת את מלחמתה באופן הומאני יותר מישראל.

    

   עם זאת, היות ומאז ומתמיד תמך העם הישראלי ברוב עצום בכל הסכם שלום (כולל נסיגה משטח הגדול משטח ישראל עצמה בסיני!) ולעומתו תמכו הפלסטינים מאז ומעולם ברוב עצום בטרור והרס השלום באמצעות דרישות אבסורדיות שמעקרות את המדינה היהודית מכל תוכן, אין לי שום ייסורי מצפון. הפלסטינים, ככל אדם, נושאים באחריות מלאה לגורלם. כן כן. אפילו שהם ערבים. הם בחרו בדרך מסויימת שוב ושוב מאז 47, ונושאים בתוצאות. סה לה וי.

    שום התנשאות. מה שכתבת מוכיח שאינך יודע. לא משנה מה יראו לך ,אתה ממשיך לכתוב מנטרות ונרטיבים ידועים ונדושים. אתה בבחינת:" ענזה,ולאוו טארת".

    

     30/3/10 22:42:

   לכל המגיבים כאן שתוקפים את יערה

    

   יש כאן אדם שמאמין בדרך מסויימת , ולא רק מאמין בה , גם קם ועושה מעשה ובנוסף מתעד את המעשה בבלוג .

    

   לא משנה מה דעתכם על דרכו ואמונתו של אותו אדם (יערה שמה , שלא יהיו אי הבנות)

    

   אני בטוח שמגיעה לה הערכה על כך 

    

   ולפחות מן הראוי לכבדה בבלוג שלה .

    

   ולא משנה מה דעתכם .

    

   דעתי בנושא כלל לא עקרונית 

    

    

     30/3/10 22:18:

   צטט: בחור ..פשוט 2010-03-30 22:08:47

   צטט: יערת דבש 2010-03-30 21:42:54

   צטט: בחור ..פשוט 2010-03-30 21:13:34

   ושוב נחזור לנושא הבלוג : המחסומים .

   אותם מחסומים שנקבעו ע"י בכירים במשרד הבטחון פלוס קציני במטכ"ל , 

   האם כותבת הבלוג יודעת יותר טוב מה נכון עבור מדינת ישראל (?

   יש הרבה בכירים שמדברים כבר זמן רב על כך שהמחסומים הם טעות. נסה להחשף לסוגים נוספים של מידע. וככלל, מעורבות של אזרחים בשיח היא נשמת אפה של הדמוקרטיה.

    

   בבלוג הזה לא תהיה החלפת מהלומות. יש לך בלוג משלך, תעשה את זה שם.

    

    

   חיפשתי ולא מצאתי קצין בכיר אחד (בדרגת אלוף ומעלה) היוצא נגד המחסומים .

   חג שמח

    

   ליפקין שחק. גם ברק.

    

     30/3/10 22:08:

   צטט: יערת דבש 2010-03-30 21:42:54

   צטט: בחור ..פשוט 2010-03-30 21:13:34

   ושוב נחזור לנושא הבלוג : המחסומים .

   אותם מחסומים שנקבעו ע"י בכירים במשרד הבטחון פלוס קציני במטכ"ל , 

   האם כותבת הבלוג יודעת יותר טוב מה נכון עבור מדינת ישראל (?

   יש הרבה בכירים שמדברים כבר זמן רב על כך שהמחסומים הם טעות. נסה להחשף לסוגים נוספים של מידע. וככלל, מעורבות של אזרחים בשיח היא נשמת אפה של הדמוקרטיה.

    

   בבלוג הזה לא תהיה החלפת מהלומות. יש לך בלוג משלך, תעשה את זה שם.

    

    

   חיפשתי ולא מצאתי קצין בכיר אחד (בדרגת אלוף ומעלה) היוצא נגד המחסומים .

    

   חג שמח

    

     30/3/10 21:47:

   תשובה ל -POV

   אין לי מושג אם נפתח חקירה נגד הדורס

   ובכלל באחריות מי הדורס

   לפעמים תאונת דרכים היא רק תאונת דרכים לא קונספירציה ציונית לנשל את הערבים מאדמתם...

   בכל מקרה סביר להניח כי לנהג הדורס יש ביטוח רכב שאמור לכסות טיפול רפואי באדם שנפגע (גם עם פלסטינאי) וטוב שכך

   בשטחים יש הרבה מקרים של תאונות שמעורבים בהם ישראלים ופלסטינאים - ובהרבה מקרים הפלסטינאים נוסעים ללא ביטוח ובמקרה כזה אין ממי לתבוע עבור הנזקים.

    

   כותבת הבלוג טוענת כי הבלוג לא מיועד להתנצחות של ימין ושמאל

   אבל מאחר שהגעת לעמוד הבית של הארץ - אני מרגיש צורך להגיב על ההסתה שלך כנגד המדינה שלי.

    

   דרך אגב ראיתי גם את הסרט על חברון וממש לא הזדעזתי. 

   חברון היא סיר לחץ, אבל הסיבה לכך נובעת מהסירוב של הערבים לקבל את הסרטן היהודי בחזרה לחברון אחרי שגורש משם 

   בפרעות תרפ"ט.

   אינני חש צורך להתנצל על שהצבא הישראלי מגן על הישוב היהודי שם

    

    

     30/3/10 21:42:

   צטט: בחור ..פשוט 2010-03-30 21:13:34

   ושוב נחזור לנושא הבלוג : המחסומים .

   אותם מחסומים שנקבעו ע"י בכירים במשרד הבטחון פלוס קציני במטכ"ל , 

   האם כותבת הבלוג יודעת יותר טוב מה נכון עבור מדינת ישראל (?

   יש הרבה בכירים שמדברים כבר זמן רב על כך שהמחסומים הם טעות. נסה להחשף לסוגים נוספים של מידע. וככלל, מעורבות של אזרחים בשיח היא נשמת אפה של הדמוקרטיה.

    

   בבלוג הזה לא תהיה החלפת מהלומות. יש לך בלוג משלך, תעשה את זה שם.

    

     30/3/10 21:25:

   צטט: יערת דבש 2010-03-30 21:01:12

   צטט: day trader 2010-03-30 20:51:45

   צטט: Mosheshy 2010-03-30 20:35:37

   סיור מודרך בחצר האחורית.

    

   הטלוויזיה החברתית: סיור מודרך בחברון

    

    

   מדהים !   איזה גיבורים האנשים האלה... תודה שהארת את עינינו . 

   כן ירבו כמותם , ילדי המתנחלים מגיל 0 מחונכים להגן על אדמת אבותיהם... איזה חינוך.

   יש לך עוד סרטונים כאלה ? זה יעזור לי לגייס עבורם כספים רבים ולממן אותם... מגיע להם.


   הבלוג הזה הוא לא בלוג שבו מנהלים קרבות ימין-שמאל. הבלוג נכתב עבור מי שמעונין לקבל מידע על הנעשה בגדה ורוצה לנסות להבין איך זה שכל כך הרבה פיסות מידע חשובות לא עושות דרכן לאמצעי התקשורת המקובלים. החלפת מהלומות כפי אשתה עושה כאן הן בזבוז זמן ואני אינני מבזבזת את זמני. אני חוששת שהבלוג הזה לא מיועד לך. יש לך בלוג משלך, לך כתוב שם.

    

    

   צודקת .
   גם אני רוצה לקבל מידע על הנעשה בגדה... זה רק עוזר לי להבין יותר את הנזק שנגרם למתנחלים ולחיילים במחסומים.

   תמשיכי להעלות תכנים . זה פשוט נפלא... קבלי כוכב.

    

    

    

    

    

    

     30/3/10 21:13:

   ושוב נחזור לנושא הבלוג : המחסומים .

    

   אותם מחסומים שנקבעו ע"י בכירים במשרד הבטחון פלוס קציני במטכ"ל , 

   האם כותבת הבלוג יודעת יותר טוב מה נכון עבור מדינת ישראל (?

     30/3/10 21:07:

   צטט: Mosheshy 2010-03-30 16:47:07

    שוב אתה מוכיח ומחזק את שכתבה בעלת הבלוג.

   או שאינך יודע,אינך רוצה לדעת,או שאתה יודע ,ואתה בבחינת:"ישוף בעינו,ויע'טי בד'ילו".

   בכל אופן,אינך שונה מרבים לאורך ההיסטוריה שלא ידעו מה מתבצע בשמם בחצר האחורית שלהם.ואם ידעו, שתקו ועצמו את עיניהם.

    

    

   ההתנשאות האופיינית מיותרת. אני יודע היטב שחיי הפלסטינים הפכו לגיהנום - ואני יודע גם למה. בעיצומו של תהליך השלום, כאשר רוב האוכלוסיה היתה כבר בשליטה עצמית מלאה והוצע להם כל מה ש"מחנה השלום" הטיף לו החל משנות ה70, הם פתחו בסדרה של פשעי מלחמה מחרידים. כאשר נסוגנו מעזה נפתחה האש משם. אלה עובדות שאין עליהן עוררין.

    

   תקשיב היטב: אני יודע מה קורה בשטחים. אולי אפילו קצת יותר טוב ממך. אני גם יודע מה קרה ב48, לרבות הגירוש המוצדק של אוכלוסיה ערבית לאחר שנסיונם לבצע ג'נוסייד בסיוע מדינות זרות נכשל כשלון חרוץ. אנחנו - הפטריוטים הישראלים - לא "עוצמים עינינו" מלראות בסבלו המר של האוייב. למעשה, קשה למצוא דוגמא למדינה - דמוקרטית כפי שתהא - שמנהלת את מלחמתה באופן הומאני יותר מישראל.

    

   עם זאת, היות ומאז ומתמיד תמך העם הישראלי ברוב עצום בכל הסכם שלום (כולל נסיגה משטח הגדול משטח ישראל עצמה בסיני!) ולעומתו תמכו הפלסטינים מאז ומעולם ברוב עצום בטרור והרס השלום באמצעות דרישות אבסורדיות שמעקרות את המדינה היהודית מכל תוכן, אין לי שום ייסורי מצפון. הפלסטינים, ככל אדם, נושאים באחריות מלאה לגורלם. כן כן. אפילו שהם ערבים. הם בחרו בדרך מסויימת שוב ושוב מאז 47, ונושאים בתוצאות. סה לה וי.

     30/3/10 21:01:

   צטט: day trader 2010-03-30 20:51:45

   צטט: Mosheshy 2010-03-30 20:35:37

   סיור מודרך בחצר האחורית.

    

   הטלוויזיה החברתית: סיור מודרך בחברון

    

    

   מדהים !   איזה גיבורים האנשים האלה... תודה שהארת את עינינו . 

   כן ירבו כמותם , ילדי המתנחלים מגיל 0 מחונכים להגן על אדמת אבותיהם... איזה חינוך.

   יש לך עוד סרטונים כאלה ? זה יעזור לי לגייס עבורם כספים רבים ולממן אותם... מגיע להם.


   הבלוג הזה הוא לא בלוג שבו מנהלים קרבות ימין-שמאל. הבלוג נכתב עבור מי שמעונין לקבל מידע על הנעשה בגדה ורוצה לנסות להבין איך זה שכל כך הרבה פיסות מידע חשובות לא עושות דרכן לאמצעי התקשורת המקובלים. החלפת מהלומות כפי אשתה עושה כאן הן בזבוז זמן ואני אינני מבזבזת את זמני. אני חוששת שהבלוג הזה לא מיועד לך. יש לך בלוג משלך, לך כתוב שם.

    

     30/3/10 20:51:

   צטט: Mosheshy 2010-03-30 20:35:37

   סיור מודרך בחצר האחורית.

    

   הטלוויזיה החברתית: סיור מודרך בחברון

    

    

   מדהים !   איזה גיבורים האנשים האלה... תודה שהארת את עינינו . 

   כן ירבו כמותם , ילדי המתנחלים מגיל 0 מחונכים להגן על אדמת אבותיהם... איזה חינוך.

   יש לך עוד סרטונים כאלה ? זה יעזור לי לגייס עבורם כספים רבים ולממן אותם... מגיע להם.

    


     30/3/10 20:35:

   סיור מודרך בחצר האחורית.

    

   הטלוויזיה החברתית: סיור מודרך בחברון

     30/3/10 20:27:


   לאנשים רבים יש זכרון קצר טווח....
   היה נורא מסקרן אותי לקרוא תגובות שוב אילו היינו חוזרים לתקופת האוטובוסים המתפוצצים

   אז נראה את הגאוותנים השמאלנים יפי הנפש מגיבים תגובות מסוג זה על המחסומים וכו'.

   למה לבדוק פלסטינאים במחסומים ? ? ?  מה פתאום... למה לבדוק... הם מבריחים לכאן ספרי קודש.

   כמה חמץ יש כאן בחג הפסח...כמה צביעות...

   יש לשפוך כאן הרבה הרבה אקונומיקה...

     30/3/10 20:08:

   צטט: תוכןנמחק 2010-03-30 19:20:26

   את יושבי בתי הקפה גם שנאתי כשהייתי חוזר מלבנון בסדיר.

    

   ואת אלה שידעו להפגין נגד צה"ל בזמן שקברנו את החברים שנהרגו בהגנה עליהם.

    

   אלה שיודעים להוציא את עצמם מהחברה "אנחנו לא איתם, אנחנו יותר טובים". זהו רשע טהור ולא טוב לב.

    

   הצדקנות נשפכת כאן מכל מגיב שמאל מלומד, אוי כמה שאתם טובים יפים וצודקים. וכמה שאתם כועסים על כאלה שכותבים כאן את האמת שלא נעים לכם לשמוע.

    

   האמת היא שאין לנו ארץ אחרת ואין לנו ברירה אלא להלחם בערבים עליה. אולי חלקם נחמדים, אבל זה לא מה שיגרום לנו לוותר על ירושלים ועל ארץ ישראל, האופציה האירופית מוצתה לפי דעתי ב 1939.

    מדינת ישראל לא סיפחה את הגדה המערבית.מדינת ישראל החליטה שאין דין ת"א ורמלה כדין שכם וחברון.בעצם אי הסיפוח של שטחי הגדה ,מדינת ישראל החליטה שאין שטחים אלה חלק מארץ ישראל. אם כן, מדוע מקימים התנחלויות ישראליות אזרחיות בתוככי שטח כבוש?

    

   על מראית-עין כפולה של הכיבוש

    

     30/3/10 19:57:

   צטט: Mosheshy 2010-03-30 19:49:36

   צטט: בחור ..פשוט 2010-03-30 19:42:44

   צטט: Mosheshy 2010-03-30 19:21:39


    

    

    אלה שמחוץ למערכת אינם מחוייבים לארגון כמו אלה שעדיין בפנים,ולכן הם יכולים לומר את דעתם בחופשיות .בכל אופן,האם אתה חושד שהלשעברים משתפים פעולה עם האוייב ?

    

    

    אתה יכול להפנות אותי לקישור בו נראים אותם קצינים אומרים את מה שאמרת שהם אומרים ?

   אני רוצה לראות מי הם אותם קצינים ומה הם אמרו ..

   בבקשה .. 

     30/3/10 19:51:

   צטט: yigalbat 2010-03-30 18:32:34

    

    יערה צודקת.אין לך מושג מה באמת קורה בשטחים.ישראלי-יהודי ממוצע, אינו יודע , או אינו רוצה לדעת  על תוכנית הטיהור האתני אשר מבוצעת בשמו על ידי ממשלתו וצבאו . הוא או היא מעדיפים להתייחס לנושא כאל "מלחמה נגד הטרור". ישראלים יהודים חיים במציאות מדומה המסופקת להם על-ידי מערכת החינוך, התקשורת והמנהיגים. במציאות הזו הישראלים מופיעים בתפקיד "הטובים", כאנשים הנלחמים על עצם קיומם, ולא ככובשים גוזלי קרקעות. למשל :  המחסומים. מטרת המחסומים הנמצאים בתוך השטח של הגדה היא ליצור טיהור אתני של האוכלוסיה הפלשתינית.בהפיכת חייהם של התושבים הפלסטינים לאומללים ככל האפשר, מקווה מדיניות המחסומים שהפלסטינים יתיאשו ויעזבו. הפלסטינים  הפכו לאסירים לכל דבר בעריהם ובכפריהם שלהם. כל היבט חייהם ,ביטחון הפרט, הכלכלה, הבריאות והחינוך, נמחץ על ידי מכונה צבאית ביורוקרטית משומנת ומאורגנת היטב, בתחפושת של מערכת הביטחון .המחסומים מפרידים בין כפר לכפר. בין כפרים, לעיר המחוז. בין יישוב, לכביש הראשי העובר לידו. בין ילדים לבית ספרם.   כל יציאה מהבית כרוכה במעבר במחסום.

   יערה כתבה ותיעדה את מדיניות המחסומים פעמים רבות. על השגרה 

   איך אפשר לפתח כלכלה יציבה במצב של מחסומים,בין גדרות,

   ושאר הדברים שעומד עליהם דני רובינשטיין ,הנחוצים לגיבוש כלכלה פלסטינית יציבה . 

    

   לא רועדות לך הידים שאתה כותה שטויות כמו למשל שישראל עושה או מנבה לעשות טיהור אתני של אוכלוסיה פלסטינית ?

   הרי עד אוסלו נכנסו עשרות אלפי עובדים לישראל לעבודה, אבל מה לעשות , אחרי שהתחילו הפיגועים (זוכר אוטובוסים ומסעדות באויר ??) התברר שהפלסטינים מפרשים את הכניסה לעבודה כאפשרות להרוג יהודים.

   יתרה מזו, מחבלים מתאבדים במחסומים וירי פצמרים על נקודות מעבר לא מראה על חוכמה יתרה מצד האויב ובטח שלא על רצון לחיות בשלום.

    

   כלכלה פלסטינית יציבה ? , שיתנתקו מישראל , שיפתחו כלכלה עצמאית משלהם ללא עובדים אצל היהודים שהם כה שונאים.

   לעזה יש גבול עם מצרים, שיפתחו את הגבול בצד המצרי, מדוע העולם לא דורש זאת , ומצפה שאנו נסייע לאוכלוסיה של בוחרי חמאס אשר נשבעו להחריב את ישראל ?

    

   הפלסטינים קיבלו אין ספור הזדמניות לשלום, ודחו כל אחת מהם על הסף , אבל לכם השמאל ההזוי בארץ זה לא משנה, אתם לא מתבלבלים מעובדות .

    

    

    כך עובדת השיטה.קודם מתנחלים בתוךהאיזור/ העיר/השכונה הפלסטינית. ההתנחלות בתוככי האוכלוסיה הפלסטינית מצריכה כוחות ביטחון המצמצמים את חופש התנועה האזרחי-חברתי-כלכלי של הפלסטינים,משתקים את מרקם החיים החברתיים והכלכליים,הפלסטינים עוזבים,ובכך השטח "מטוהר" מיושביו הקודמים.

    רחוב השוהאדה בחברון ,כמשל.

     קמפיין לפתיחת רחוב השוהאדה בחב

    

   Open Shohada Street In Hebron City.mov

    

    

     30/3/10 19:49:

   צטט: בחור ..פשוט 2010-03-30 19:42:44

   צטט: Mosheshy 2010-03-30 19:21:39

   צטט: בחור ..פשוט 2010-03-30 18:58:02


    

   האם את חושבת שצריך להסיר את המחסומים ? 

   והאם צריך לבדוק את הפלסטינאים העוברים במחסומים כולל בדיקה גופנית .? 

    

   האם את חושבת שאת יודעת יותר טוב מהרמטכל או מאלוף הפיקוד או מרוה"ה מה נכון ומה לא ..ומה טוב יותר למדינת ישראל ?

    


   קצינים בכירים במיל' לברק: הסר מחסומים בגדה, הם מעודדים טרור ...

   נייר עמדה חדש שהוכן בהשתתפות קבוצת קצינים בכירים במילואים, ובהם ראשי אמ"ן, ראשי המינהל האזרחי, מפקדי אוגדות, חטיבות וגדודים בשטחים, קובע שהמחסומים בגדה יוצרים מוטיווציה לטרור ודילולם יסייע להרגעת הרוחות בגדה ולערעור מעמדו של חמאס בעזה.

    

    

   אני מצפה שתענו לי השאלות באדום .

    

   בכל מקרה.. 

   נניח שזה נכון שמדובר בקצינים בכירים במיל' ... מדוע דעתם יותר נכונה מדעתם של הקצינים הנוכחיים המכהנים בתפקידים

   המבצעים (אותם אלה שהציבו את המחסומים) ..?! 

   האם אלה שבחוץ  ולשעבר יודעים טוב יותר מאלה שבתוך המערכת ובקיאים בכל הפרטים ? אז מדוע לאמץ דווקא את דעתם של אלה שהם לשעבר ?

    

    אלה שמחוץ למערכת אינם מחוייבים לארגון כמו אלה שעדיין בפנים,ולכן הם יכולים לומר את דעתם בחופשיות .בכל אופן,האם אתה חושד שהלשעברים משתפים פעולה עם האוייב ?

    

     30/3/10 19:42:

   צטט: Mosheshy 2010-03-30 19:21:39

   צטט: בחור ..פשוט 2010-03-30 18:58:02


    

   האם את חושבת שצריך להסיר את המחסומים ? 

   והאם צריך לבדוק את הפלסטינאים העוברים במחסומים כולל בדיקה גופנית .? 

    

   האם את חושבת שאת יודעת יותר טוב מהרמטכל או מאלוף הפיקוד או מרוה"ה מה נכון ומה לא ..ומה טוב יותר למדינת ישראל ?

    


   קצינים בכירים במיל' לברק: הסר מחסומים בגדה, הם מעודדים טרור ...

   נייר עמדה חדש שהוכן בהשתתפות קבוצת קצינים בכירים במילואים, ובהם ראשי אמ"ן, ראשי המינהל האזרחי, מפקדי אוגדות, חטיבות וגדודים בשטחים, קובע שהמחסומים בגדה יוצרים מוטיווציה לטרור ודילולם יסייע להרגעת הרוחות בגדה ולערעור מעמדו של חמאס בעזה.

    

    

   אני מצפה שתענו לי השאלות באדום .

    

   בכל מקרה.. 

   נניח שזה נכון שמדובר בקצינים בכירים במיל' ... מדוע דעתם יותר נכונה מדעתם של הקצינים הנוכחיים המכהנים בתפקידים

   המבצעים (אותם אלה שהציבו את המחסומים) ..?! 

   האם אלה שבחוץ  ולשעבר יודעים טוב יותר מאלה שבתוך המערכת ובקיאים בכל הפרטים ? אז מדוע לאמץ דווקא את דעתם של אלה שהם לשעבר ?

    

     30/3/10 19:21:

   צטט: בחור ..פשוט 2010-03-30 18:58:02


    

   האם את חושבת שצריך להסיר את המחסומים ? 

   והאם צריך לבדוק את הפלסטינאים העוברים במחסומים כולל בדיקה גופנית .? 

    

   האם את חושבת שאת יודעת יותר טוב מהרמטכל או מאלוף הפיקוד או מרוה"ה מה נכון ומה לא ..ומה טוב יותר למדינת ישראל ?

    


   קצינים בכירים במיל' לברק: הסר מחסומים בגדה, הם מעודדים טרור ...

   נייר עמדה חדש שהוכן בהשתתפות קבוצת קצינים בכירים במילואים, ובהם ראשי אמ"ן, ראשי המינהל האזרחי, מפקדי אוגדות, חטיבות וגדודים בשטחים, קובע שהמחסומים בגדה יוצרים מוטיווציה לטרור ודילולם יסייע להרגעת הרוחות בגדה ולערעור מעמדו של חמאס בעזה.

    

     30/3/10 19:20:

   את יושבי בתי הקפה גם שנאתי כשהייתי חוזר מלבנון בסדיר.

    

   ואת אלה שידעו להפגין נגד צה"ל בזמן שקברנו את החברים שנהרגו בהגנה עליהם.

    

   אלה שיודעים להוציא את עצמם מהחברה "אנחנו לא איתם, אנחנו יותר טובים". זהו רשע טהור ולא טוב לב.

    

   הצדקנות נשפכת כאן מכל מגיב שמאל מלומד, אוי כמה שאתם טובים יפים וצודקים. וכמה שאתם כועסים על כאלה שכותבים כאן את האמת שלא נעים לכם לשמוע.

    

   האמת היא שאין לנו ארץ אחרת ואין לנו ברירה אלא להלחם בערבים עליה. אולי חלקם נחמדים, אבל זה לא מה שיגרום לנו לוותר על ירושלים ועל ארץ ישראל, האופציה האירופית מוצתה לפי דעתי ב 1939.

     30/3/10 18:58:

   צטט: iHanuka 2010-03-30 18:43:19

   צטט: בחור ..פשוט 2010-03-30 18:35:26

   צטט: יערת דבש 2010-03-30 09:37:35

   צטט: סש"ע 2010-03-30 09:18:14


   אם הפלסטינאים היו מטריחים את עצמם לבנות בית חולים לעצמם הרבה מטוב הלב שלך היה נחסך.

   מזכיר לי את הסיפורים קורעי הלב על פועלי עזה שהיה יוצאים בשלוש בבוקר לעבודה בת"א בכדי להקדים ולעבור את הבדיקות הבטחוניות.

   באמת מענין מאוד, למה צריך לבדוק את הפלסטינאים שנכנסים לישראל?

   בראמללה יש ארבעה בתי חולים, ובשכם יש שלושה או ארבעה, אני לא זוכרת. הנער נלקח לבית חולים ישראלי מפני שהרכב הפוגע היה ישראלי. לדעתי, אבל זה כבר ניחוש, מחשש אפשרות לתביעה נגד מדינת ישראל.

    

   לפני שכותבים תגובות, כדאי לבדוק את המידע. אחרת זה קצת מביך.

    

    

    

   האם את חושבת שצריך להסיר את המחסומים ? 

   למה צריך לבדוק את הפלסטינאים במחסומים כמו ששאל קודמי למעלה ..? 

    

   האם את חושבת שאת יודעת יותר טוב מהרמטכל או מאלוף הפיקוד או מרוה"ה מה נכון ומה לא ..ומה טוב יותר למדינת ישראל ?

    

   אוד אם תעני ישירות על כל שלוש השאלות - תשובות רציניות בבקשה ! 

    


    

   הרמטכ"ל, אלוף פיקוד מרכז וחבר מרעהם,

   הם עושים את מה שטוב לקריירה שלהם,

   המלחמה והכיבוש היא מטה לחמם.

   איפה עוד עבריינים כמוהם ימצאו עבודה בשוק של היום ?

    

    

   האם אתה יכול לענות על השאלות ששאלתי ? אחרת פשוט יהיה לי ברור שאין לכם  תשובות 

    

    

   האם את חושבת שצריך להסיר את המחסומים ? 

   והאם צריך לבדוק את הפלסטינאים העוברים במחסומים כולל בדיקה גופנית .? 

    

   האם את חושבת שאת יודעת יותר טוב מהרמטכל או מאלוף הפיקוד או מרוה"ה מה נכון ומה לא ..ומה טוב יותר למדינת ישראל ?

    


     30/3/10 18:54:

   :-(

    

     30/3/10 18:43:

   צטט: בחור ..פשוט 2010-03-30 18:35:26

   צטט: יערת דבש 2010-03-30 09:37:35

   צטט: סש"ע 2010-03-30 09:18:14


   אם הפלסטינאים היו מטריחים את עצמם לבנות בית חולים לעצמם הרבה מטוב הלב שלך היה נחסך.

   מזכיר לי את הסיפורים קורעי הלב על פועלי עזה שהיה יוצאים בשלוש בבוקר לעבודה בת"א בכדי להקדים ולעבור את הבדיקות הבטחוניות.

   באמת מענין מאוד, למה צריך לבדוק את הפלסטינאים שנכנסים לישראל?

   בראמללה יש ארבעה בתי חולים, ובשכם יש שלושה או ארבעה, אני לא זוכרת. הנער נלקח לבית חולים ישראלי מפני שהרכב הפוגע היה ישראלי. לדעתי, אבל זה כבר ניחוש, מחשש אפשרות לתביעה נגד מדינת ישראל.

    

   לפני שכותבים תגובות, כדאי לבדוק את המידע. אחרת זה קצת מביך.

    

    

    

   האם את חושבת שצריך להסיר את המחסומים ? 

   למה צריך לבדוק את הפלסטינאים במחסומים כמו ששאל קודמי למעלה ..? 

    

   האם את חושבת שאת יודעת יותר טוב מהרמטכל או מאלוף הפיקוד או מרוה"ה מה נכון ומה לא ..ומה טוב יותר למדינת ישראל ?

    

   אוד אם תעני ישירות על כל שלוש השאלות - תשובות רציניות בבקשה ! 

    


    

   הרמטכ"ל, אלוף פיקוד מרכז וחבר מרעהם,

   הם עושים את מה שטוב לקריירה שלהם,

   המלחמה והכיבוש היא מטה לחמם.

   איפה עוד עבריינים כמוהם ימצאו עבודה בשוק של היום ?

    

     30/3/10 18:35:

   צטט: יערת דבש 2010-03-30 09:37:35

   צטט: סש"ע 2010-03-30 09:18:14


   אם הפלסטינאים היו מטריחים את עצמם לבנות בית חולים לעצמם הרבה מטוב הלב שלך היה נחסך.

   מזכיר לי את הסיפורים קורעי הלב על פועלי עזה שהיה יוצאים בשלוש בבוקר לעבודה בת"א בכדי להקדים ולעבור את הבדיקות הבטחוניות.

   באמת מענין מאוד, למה צריך לבדוק את הפלסטינאים שנכנסים לישראל?

   בראמללה יש ארבעה בתי חולים, ובשכם יש שלושה או ארבעה, אני לא זוכרת. הנער נלקח לבית חולים ישראלי מפני שהרכב הפוגע היה ישראלי. לדעתי, אבל זה כבר ניחוש, מחשש אפשרות לתביעה נגד מדינת ישראל.

    

   לפני שכותבים תגובות, כדאי לבדוק את המידע. אחרת זה קצת מביך.

    

    

    

   האם את חושבת שצריך להסיר את המחסומים ? 

   למה צריך לבדוק את הפלסטינאים במחסומים כמו ששאל קודמי למעלה ..? 

    

   האם את חושבת שאת יודעת יותר טוב מהרמטכל או מאלוף הפיקוד או מרוה"ה מה נכון ומה לא ..ומה טוב יותר למדינת ישראל ?

    

   אוד אם תעני ישירות על כל שלוש השאלות - תשובות רציניות בבקשה ! 

    


     30/3/10 18:32:

    

    יערה צודקת.אין לך מושג מה באמת קורה בשטחים.ישראלי-יהודי ממוצע, אינו יודע , או אינו רוצה לדעת  על תוכנית הטיהור האתני אשר מבוצעת בשמו על ידי ממשלתו וצבאו . הוא או היא מעדיפים להתייחס לנושא כאל "מלחמה נגד הטרור". ישראלים יהודים חיים במציאות מדומה המסופקת להם על-ידי מערכת החינוך, התקשורת והמנהיגים. במציאות הזו הישראלים מופיעים בתפקיד "הטובים", כאנשים הנלחמים על עצם קיומם, ולא ככובשים גוזלי קרקעות. למשל :  המחסומים. מטרת המחסומים הנמצאים בתוך השטח של הגדה היא ליצור טיהור אתני של האוכלוסיה הפלשתינית.בהפיכת חייהם של התושבים הפלסטינים לאומללים ככל האפשר, מקווה מדיניות המחסומים שהפלסטינים יתיאשו ויעזבו. הפלסטינים  הפכו לאסירים לכל דבר בעריהם ובכפריהם שלהם. כל היבט חייהם ,ביטחון הפרט, הכלכלה, הבריאות והחינוך, נמחץ על ידי מכונה צבאית ביורוקרטית משומנת ומאורגנת היטב, בתחפושת של מערכת הביטחון .המחסומים מפרידים בין כפר לכפר. בין כפרים, לעיר המחוז. בין יישוב, לכביש הראשי העובר לידו. בין ילדים לבית ספרם.   כל יציאה מהבית כרוכה במעבר במחסום.

   יערה כתבה ותיעדה את מדיניות המחסומים פעמים רבות. על השגרה 

   איך אפשר לפתח כלכלה יציבה במצב של מחסומים,בין גדרות,

   ושאר הדברים שעומד עליהם דני רובינשטיין ,הנחוצים לגיבוש כלכלה פלסטינית יציבה . 

    

   לא רועדות לך הידים שאתה כותה שטויות כמו למשל שישראל עושה או מנבה לעשות טיהור אתני של אוכלוסיה פלסטינית ?

   הרי עד אוסלו נכנסו עשרות אלפי עובדים לישראל לעבודה, אבל מה לעשות , אחרי שהתחילו הפיגועים (זוכר אוטובוסים ומסעדות באויר ??) התברר שהפלסטינים מפרשים את הכניסה לעבודה כאפשרות להרוג יהודים.

   יתרה מזו, מחבלים מתאבדים במחסומים וירי פצמרים על נקודות מעבר לא מראה על חוכמה יתרה מצד האויב ובטח שלא על רצון לחיות בשלום.

    

   כלכלה פלסטינית יציבה ? , שיתנתקו מישראל , שיפתחו כלכלה עצמאית משלהם ללא עובדים אצל היהודים שהם כה שונאים.

   לעזה יש גבול עם מצרים, שיפתחו את הגבול בצד המצרי, מדוע העולם לא דורש זאת , ומצפה שאנו נסייע לאוכלוסיה של בוחרי חמאס אשר נשבעו להחריב את ישראל ?

    

   הפלסטינים קיבלו אין ספור הזדמניות לשלום, ודחו כל אחת מהם על הסף , אבל לכם השמאל ההזוי בארץ זה לא משנה, אתם לא מתבלבלים מעובדות .

    

     30/3/10 16:47:

   צטט: מודרניסט 2010-03-30 15:48:10

   צטט: Mosheshy 2010-03-30 15:09:51

   מטרת המחסומים הנמצאים בתוך השטח של הגדה היא ליצור טיהור אתני של האוכלוסיה הפלשתינית.בהפיכת חייהם של התושבים הפלסטינים לאומללים ככל האפשר, מקווה מדיניות המחסומים שהפלסטינים יתיאשו ויעזבו. הפלסטינים  הפכו לאסירים לכל דבר בעריהם ובכפריהם שלהם. כל היבט חייהם ,ביטחון הפרט, הכלכלה, הבריאות והחינוך, נמחץ על ידי מכונה צבאית ביורוקרטית משומנת ומאורגנת היטב, בתחפושת של מערכת הביטחון .המחסומים מפרידים בין כפר לכפר. בין כפרים, לעיר המחוז. בין יישוב, לכביש הראשי העובר לידו. בין ילדים לבית ספרם.   כל יציאה מהבית כרוכה במעבר במחסום.

    


    

    

    

   שטויות במיץ עגבניות. עד לאינתיפאדה השניה מדיניות המחסומים היתה מקילה לאין ערוך. מטרת כל המחסומים כולם, גם אלה בעומק השטח הפלסטיני, הינה למנוע פשעי מלחמה פלסטיניים מחרידים נגד אזרחינו - פשעים בהם, יש להזכיר, תמך רוב עצום בקרב הפלסטינים בעת ביצועם. ברור שהפלסטינים נתונים לדיכוי צבאי מחמיר ולפיקוח קפדני שמקשה על חייהם מאוד. באשמתם הבלעדית. מי שלא מקבל זאת נוקט בעמדה גזענית לפיה הערבים אינם אחראים למעשיהם, פשוט בשל היותם ערבים.

    

   שוב: הוצעה לפלסטינים מדינה בגבולות שישים ושבע. הם סירבו שכן עדיין אינם מסוגלים להכיר בקיומה של ישראל כמדינה יהודית בגבולות כלשהם. כששואלים את ה"שמאל" הישראלי על כך, זוכים תשובות עלובות וחסרות פשר. אין בכוחם להסביר זאת, כי אין הסבר. כל עוד לא תשתנה גישה פלסטינית זו, סבלם (האמיתי ללא ספק) יעניין אותנו כקליפת השום. בצדק. שום עם בעולם לא היה נוהג אחרת מהישראלים במצב דומה.

    

   אגב, בעלת הבלוג מוזמנת למחוק תגובה זו אם רצונה בכך - הרי סתימת פיות בנימוקים מתחסדים היא התמחות ידועה של ה"שמאל" - אך זה לא ישנה את העובדות כהוא זה, נכון?

    שוב אתה מוכיח ומחזק את שכתבה בעלת הבלוג.

   או שאינך יודע,אינך רוצה לדעת,או שאתה יודע ,ואתה בבחינת:"ישוף בעינו,ויע'טי בד'ילו".

   בכל אופן,אינך שונה מרבים לאורך ההיסטוריה שלא ידעו מה מתבצע בשמם בחצר האחורית שלהם.ואם ידעו, שתקו ועצמו את עיניהם.

    

     30/3/10 15:48:
   יש מצב שמוחמד תופר לי מכפלת?
     30/3/10 15:48:

   צטט: Mosheshy 2010-03-30 15:09:51

   מטרת המחסומים הנמצאים בתוך השטח של הגדה היא ליצור טיהור אתני של האוכלוסיה הפלשתינית.בהפיכת חייהם של התושבים הפלסטינים לאומללים ככל האפשר, מקווה מדיניות המחסומים שהפלסטינים יתיאשו ויעזבו. הפלסטינים  הפכו לאסירים לכל דבר בעריהם ובכפריהם שלהם. כל היבט חייהם ,ביטחון הפרט, הכלכלה, הבריאות והחינוך, נמחץ על ידי מכונה צבאית ביורוקרטית משומנת ומאורגנת היטב, בתחפושת של מערכת הביטחון .המחסומים מפרידים בין כפר לכפר. בין כפרים, לעיר המחוז. בין יישוב, לכביש הראשי העובר לידו. בין ילדים לבית ספרם.   כל יציאה מהבית כרוכה במעבר במחסום.

    


    

    

    

   שטויות במיץ עגבניות. עד לאינתיפאדה השניה מדיניות המחסומים היתה מקילה לאין ערוך. מטרת כל המחסומים כולם, גם אלה בעומק השטח הפלסטיני, הינה למנוע פשעי מלחמה פלסטיניים מחרידים נגד אזרחינו - פשעים בהם, יש להזכיר, תמך רוב עצום בקרב הפלסטינים בעת ביצועם. ברור שהפלסטינים נתונים לדיכוי צבאי מחמיר ולפיקוח קפדני שמקשה על חייהם מאוד. באשמתם הבלעדית. מי שלא מקבל זאת נוקט בעמדה גזענית לפיה הערבים אינם אחראים למעשיהם, פשוט בשל היותם ערבים.

    

   שוב: הוצעה לפלסטינים מדינה בגבולות שישים ושבע. הם סירבו שכן עדיין אינם מסוגלים להכיר בקיומה של ישראל כמדינה יהודית בגבולות כלשהם. כששואלים את ה"שמאל" הישראלי על כך, זוכים תשובות עלובות וחסרות פשר. אין בכוחם להסביר זאת, כי אין הסבר. כל עוד לא תשתנה גישה פלסטינית זו, סבלם (האמיתי ללא ספק) יעניין אותנו כקליפת השום. בצדק. שום עם בעולם לא היה נוהג אחרת מהישראלים במצב דומה.

    

   אגב, בעלת הבלוג מוזמנת למחוק תגובה זו אם רצונה בכך - הרי סתימת פיות בנימוקים מתחסדים היא התמחות ידועה של ה"שמאל" - אך זה לא ישנה את העובדות כהוא זה, נכון?

     30/3/10 15:09:

   צטט: shby 2010-03-30 12:58:14

   צטט: יערת דבש 2010-03-30 09:21:19

   צטט: shby 2010-03-30 08:23:15

   לעומת זאת אני יכול כעת לסוע בשקט בשער הגאי מבלי שירו עלי

   עד כמה שאני זוכר -  לא ישראל פתחה במלחמה, 

   וחופש לירות על תושבי עוטף עזה לא בדיוק מקובל עלי, 

   וזאת כשישמנו להם את "החופש" המבוקש, 

   או שצריך לא רק לספק להם מים אוכל תשתיות ופרנסה- תחת אש - אלא גם להתרפס בפניהם ולהכות על חטא שלא היה ולא נברא?

    

   "בני אדם שגיבשו דעה ... מעדיפים שלא להימלך בדעתם ולחזור בהם מחריצת משפט על סמך ראיות או טיעונים חדשים, ומי שינסה לאלצם לחזור בהם מבזבז את זמנו או מחפש לעצמו צרות", ג'ון אוהרה.

    

   גם אני קיבלתי פעם את התפיסה הבטחונית המוכתבת מלמעלה כלשונה. אבל נמלכי בדעתי. הבלוג הזה הוא לא בלוג שבו מנהלים קרבות ימין-שמאל, הבלוג נכתב עבור מי שמעונין לקבל מידע על הנעשה בגדה ורוצה לנסות להבין איך זה שכל כך הרבה פיסות מידע חשובות לא עושות דרכן לאמצעי התקשורת המקובלים. קרבות ימין-שמאל הם בזבוז זמן ואני אינני מבזבזת את זמני. אני חוששת שהבלוג הזה לא מיועד לך.

    אני לא מקבל שום "תפיסות" מלמעלה או מלמטה, 

   לכי תגורי בשדרות לשנה- שנתיים - איולי תתפקחי , 

   תאמיני לי - אני לא שונא אותם - אני מרחם עליהם - וגם עלינו

   אבל מעדיף שהם יסבלו במחסום שהמעבר בו הכרחי רק כיון שהמנהיגים שלהם לא רוצים כלכלה או תרבות אלא מלחמה - 

   על האופציה שאשב במסעדה או אוטובוס ממולכד, 

   אנחנו מקבלים את מה שמגיע לנו - וגם הם, 

   ההצבעה שלם למען שלטון החמס זה אמירה חד-משמעית - "אנחנו רוצים מחסומים" 

   אז אנחנו הצבענו עבור כלכלה גרועה, תרבות גרועה, ביטחון גרוע, 

   והם הצביעו עבור מחסומים, הפצצות מהאויר, - וישאכלו את מה שהם מבשלים,

   פחות מעניין אותי הבעיות שלהם מהבעיות שלנו - מה לעשות? אני רוצה לחיות,

    

    

    

    יערה צודקת.אין לך מושג מה באמת קורה בשטחים.ישראלי-יהודי ממוצע, אינו יודע , או אינו רוצה לדעת  על תוכנית הטיהור האתני אשר מבוצעת בשמו על ידי ממשלתו וצבאו . הוא או היא מעדיפים להתייחס לנושא כאל "מלחמה נגד הטרור". ישראלים יהודים חיים במציאות מדומה המסופקת להם על-ידי מערכת החינוך, התקשורת והמנהיגים. במציאות הזו הישראלים מופיעים בתפקיד "הטובים", כאנשים הנלחמים על עצם קיומם, ולא ככובשים גוזלי קרקעות. למשל :  המחסומים. מטרת המחסומים הנמצאים בתוך השטח של הגדה היא ליצור טיהור אתני של האוכלוסיה הפלשתינית.בהפיכת חייהם של התושבים הפלסטינים לאומללים ככל האפשר, מקווה מדיניות המחסומים שהפלסטינים יתיאשו ויעזבו. הפלסטינים  הפכו לאסירים לכל דבר בעריהם ובכפריהם שלהם. כל היבט חייהם ,ביטחון הפרט, הכלכלה, הבריאות והחינוך, נמחץ על ידי מכונה צבאית ביורוקרטית משומנת ומאורגנת היטב, בתחפושת של מערכת הביטחון .המחסומים מפרידים בין כפר לכפר. בין כפרים, לעיר המחוז. בין יישוב, לכביש הראשי העובר לידו. בין ילדים לבית ספרם.   כל יציאה מהבית כרוכה במעבר במחסום.

   יערה כתבה ותיעדה את מדיניות המחסומים פעמים רבות. על השגרה 

   איך אפשר לפתח כלכלה יציבה במצב של מחסומים,בין גדרות,

   ושאר הדברים שעומד עליהם דני רובינשטיין ,הנחוצים לגיבוש כלכלה פלסטינית יציבה . 


    

    

    

     30/3/10 15:04:

   צטט: shai007 2010-03-30 14:48:02

   בלוג נאיבי וילדותי

   תאונת דרכים בין ישראלי ופלסטינאי איננה סיבה להגשת תביעה כגד ישראל או הרשות הפלסטינאית

   אבל היא סיבה להגשת תביעה כנגד הדורס

   ורציתי לדעת אם במסגרת הניחושים שלך- נפתחה נגדו חקירה או לא?

    

     30/3/10 14:57:

   מקודשת, מקודשת, מקודשת.

    

   שאי שלום באשר תהיי.

     30/3/10 14:48:

   בלוג נאיבי וילדותי

   תאונת דרכים בין ישראלי ופלסטינאי איננה סיבה להגשת תביעה כגד ישראל או הרשות הפלסטינאית

   תתני לי לנחש שילד הנפגע הועבר לבית חולים בישראל בגלל אחת משני הסיבות:

   1. אמבולנס ישראלי הגיע ראשון לזירת התאונה

   2. מצבו של הילד היה קשה והעדיפו לתת לו טיפול בישראל למרות שהוא לא אזרח ישראלי

    

   אבל למה לפספס הזדמנות להשמיץ

    

   הבלוג שלך גורם לי לחשוב כי יש לאסור על כניסת פלסטנאים לטיפול רפואי בישראל 

   מדוע עלינו לעזור לאנשים שרק משמיצים אותנו ומנצלים את ההומניות שלנו כדי להשמיץ

    

    

    

    

     30/3/10 14:42:

   את יכולה "לחשוד" כרצונך שיש ישראלים המתנגדים למאבק הנחוש בפשעי המלחמה הפלסטיניים - אבל תוצאות הבחירות הוכיחו שאת טועה בגדול. אין כאלה. מרצ בקושי עברה את אחוז החסימה. רוב מוחלט בארץ, פרט למיעוט זעיר, תומך מכל ליבו במחסומים, גדר ההפרדה, פעילות מודיעינית תוקפנית, סיכולים ממוקדים וכל מה שימנע מפושעי המלחמה לטבוח באזרחינו ברחובות ובאוטובוסים.

    

   נכון שחלק גדול מאיתנו מצטערים עד עומק ליבם בצערם של הפלסטינים, אך בהיותם גזענים ופטרנליסטים פחות ממך יודעים שהם עצמם אחראים לו, בהפיכת פשעי המלחמה לאידאולוגיה (כן, גם פתח. מכירה את ברגותי?) וסירובם לכל הצעה לפתרון: לרבות מה ש"מחנה השלום" טען כבר משנות השבעים שיספק אותם, מדינה בגבולות 67 ובירה בירושלים.

    

   מתי יתמודד ה"שמאל" החוץ פרלמנטרי הישראלי (למעשה, ימין לאומני ערבי) עם הסירוב הפלסטיני להצעות המקסימליסטיות של ברק ואולמרט? מתי יבין המיעוט הסהרורי שתליית האשמה בצד אחד בלבד אינה מסייעת לפתרון, אלא רק מבססת אותם כמשת"פים של אוייב אכזרי?

     30/3/10 13:09:

   צטט: יערת דבש 2010-03-30 09:37:35

   צטט: סש"ע 2010-03-30 09:18:14


   אם הפלסטינאים היו מטריחים את עצמם לבנות בית חולים לעצמם הרבה מטוב הלב שלך היה נחסך.

   מזכיר לי את הסיפורים קורעי הלב על פועלי עזה שהיה יוצאים בשלוש בבוקר לעבודה בת"א בכדי להקדים ולעבור את הבדיקות הבטחוניות.

   באמת מענין מאוד, למה צריך לבדוק את הפלסטינאים שנכנסים לישראל?

   בראמללה יש ארבעה בתי חולים, ובשכם יש שלושה או ארבעה, אני לא זוכרת. הנער נלקח לבית חולים ישראלי מפני שהרכב הפוגע היה ישראלי. לדעתי, אבל זה כבר ניחוש, מחשש אפשרות לתביעה נגד מדינת ישראל.

    

   לפני שכותבים תגובות, כדאי לבדוק את המידע. אחרת זה קצת מביך.

    

   אדרבא ואדרבא שיטופלו ע"י הרפואה הפלסטינית ושלא יגיעו אלינו, נרצה לא נרצה אנו במלחמה איתם וכל אחד שיטפל בעצמו, בקשר לתביעות - לפי הענין אנו נתבע אותם והם אותנו ואלוהים גדול, גדר טובה לעיתים עושה שכנים טובים.

   ושוב כל הכבוד לך על מעשייך הטובים אבל התהום בינינו לבינם לא תסגר ע"י אנשים טובים כמוך.

   תמיד הנאיביות שלנו מזכירה לי את האימרה "מי שבגיל 20 לא קומיניסט - אין לו לב. ומי שבגיל 40 עדיין קומוניסט - אין לו שכל" את בת 20.

    

     30/3/10 13:01:

   "בתמונה: שייח ג'ראח, דצמבר 2009. ילדה מציצה אל האוהל המאולתר ברחוב, בו גרים השכנים שלה, שפונו מביתם שמשמש עכשיו בית כנסת. בבית השני שפונה בשכונה גרים מתנחלים."

   את רוצה שאני אעלה תמונה של גופות מאוטובוס שרוף וליד תמונה של המחבלת שיצרה את זה כשכיכר מרכזית בשטחים נקראת על שמה? 

    

     30/3/10 12:58:

   צטט: יערת דבש 2010-03-30 09:21:19

   צטט: shby 2010-03-30 08:23:15

   לעומת זאת אני יכול כעת לסוע בשקט בשער הגאי מבלי שירו עלי

   עד כמה שאני זוכר -  לא ישראל פתחה במלחמה, 

   וחופש לירות על תושבי עוטף עזה לא בדיוק מקובל עלי, 

   וזאת כשישמנו להם את "החופש" המבוקש, 

   או שצריך לא רק לספק להם מים אוכל תשתיות ופרנסה- תחת אש - אלא גם להתרפס בפניהם ולהכות על חטא שלא היה ולא נברא?

    

   "בני אדם שגיבשו דעה ... מעדיפים שלא להימלך בדעתם ולחזור בהם מחריצת משפט על סמך ראיות או טיעונים חדשים, ומי שינסה לאלצם לחזור בהם מבזבז את זמנו או מחפש לעצמו צרות", ג'ון אוהרה.

    

   גם אני קיבלתי פעם את התפיסה הבטחונית המוכתבת מלמעלה כלשונה. אבל נמלכי בדעתי. הבלוג הזה הוא לא בלוג שבו מנהלים קרבות ימין-שמאל, הבלוג נכתב עבור מי שמעונין לקבל מידע על הנעשה בגדה ורוצה לנסות להבין איך זה שכל כך הרבה פיסות מידע חשובות לא עושות דרכן לאמצעי התקשורת המקובלים. קרבות ימין-שמאל הם בזבוז זמן ואני אינני מבזבזת את זמני. אני חוששת שהבלוג הזה לא מיועד לך.

    אני לא מקבל שום "תפיסות" מלמעלה או מלמטה, 

   לכי תגורי בשדרות לשנה- שנתיים - איולי תתפקחי , 

   תאמיני לי - אני לא שונא אותם - אני מרחם עליהם - וגם עלינו

   אבל מעדיף שהם יסבלו במחסום שהמעבר בו הכרחי רק כיון שהמנהיגים שלהם לא רוצים כלכלה או תרבות אלא מלחמה - 

   על האופציה שאשב במסעדה או אוטובוס ממולכד, 

   אנחנו מקבלים את מה שמגיע לנו - וגם הם, 

   ההצבעה שלם למען שלטון החמס זה אמירה חד-משמעית - "אנחנו רוצים מחסומים" 

   אז אנחנו הצבענו עבור כלכלה גרועה, תרבות גרועה, ביטחון גרוע, 

   והם הצביעו עבור מחסומים, הפצצות מהאויר, - וישאכלו את מה שהם מבשלים,

   פחות מעניין אותי הבעיות שלהם מהבעיות שלנו - מה לעשות? אני רוצה לחיות,

    

    

    

     30/3/10 12:18:

    

   פוסט מרגש שיסודו בחמלה ואהבת האדם באשר הוא. אשרי הכובש ואשרי הנכבש שיש לו אנשים עם לב כשלך.

    

   כולי תקווה שכל מי שקורא את דברייך יידע להגביר את החמלה והאנושיות כלפי מצוקות שכנינו וגם יידע להפריד ביניהן לבין המסקנה הפוליטית והמדינית הנגזרת מהבנת המצב לאשורו.

    

   הלוואי שלא ירחק היום בו מנהיגי הפלסטינים יגבשו מולנו אסטרטגיה של שלום אמת.

    

    

    

     30/3/10 11:54:


   הגעתי לכאן באקראי,

   מזדהה מאד עם מה שכתבת.

   יישר כוח!

    

   עוררת בי רצון להפוך כוונות למעשים...

    

     30/3/10 10:41:

   צטט: הגרה מעבר לפינה 2010-03-30 09:53:48


   את אישה המעוררת השראה, מאוד מרגש, מקווה שפעם אחרי שתחזרי אתלווה אלייך למסעותייך.

    

   נסיעה טובה וקחי לך חופש אמיתי.

    

   לא צריך לחכות לי. כבר היו כאן הרבה אנשים שחיברתי עם פעילות מחסום ווטש' אחרות כי הימים הפנויים שלהם היו שונים משלי. רק תגידי.


   את אישה המעוררת השראה, מאוד מרגש, מקווה שפעם אחרי שתחזרי אתלווה אלייך למסעותייך.

    

   נסיעה טובה וקחי לך חופש אמיתי.

     30/3/10 09:37:

   צטט: סש"ע 2010-03-30 09:18:14


   אם הפלסטינאים היו מטריחים את עצמם לבנות בית חולים לעצמם הרבה מטוב הלב שלך היה נחסך.

   מזכיר לי את הסיפורים קורעי הלב על פועלי עזה שהיה יוצאים בשלוש בבוקר לעבודה בת"א בכדי להקדים ולעבור את הבדיקות הבטחוניות.

   באמת מענין מאוד, למה צריך לבדוק את הפלסטינאים שנכנסים לישראל?

   בראמללה יש ארבעה בתי חולים, ובשכם יש שלושה או ארבעה, אני לא זוכרת. הנער נלקח לבית חולים ישראלי מפני שהרכב הפוגע היה ישראלי. לדעתי, אבל זה כבר ניחוש, מחשש אפשרות לתביעה נגד מדינת ישראל.

    

   לפני שכותבים תגובות, כדאי לבדוק את המידע. אחרת זה קצת מביך.

    

     30/3/10 09:21:

   צטט: shby 2010-03-30 08:23:15

   לעומת זאת אני יכול כעת לסוע בשקט בשער הגאי מבלי שירו עלי

   עד כמה שאני זוכר -  לא ישראל פתחה במלחמה, 

   וחופש לירות על תושבי עוטף עזה לא בדיוק מקובל עלי, 

   וזאת כשישמנו להם את "החופש" המבוקש, 

   או שצריך לא רק לספק להם מים אוכל תשתיות ופרנסה- תחת אש - אלא גם להתרפס בפניהם ולהכות על חטא שלא היה ולא נברא?

    

   "בני אדם שגיבשו דעה ... מעדיפים שלא להימלך בדעתם ולחזור בהם מחריצת משפט על סמך ראיות או טיעונים חדשים, ומי שינסה לאלצם לחזור בהם מבזבז את זמנו או מחפש לעצמו צרות", ג'ון אוהרה.

    

   גם אני קיבלתי פעם את התפיסה הבטחונית המוכתבת מלמעלה כלשונה. אבל נמלכי בדעתי. הבלוג הזה הוא לא בלוג שבו מנהלים קרבות ימין-שמאל, הבלוג נכתב עבור מי שמעונין לקבל מידע על הנעשה בגדה ורוצה לנסות להבין איך זה שכל כך הרבה פיסות מידע חשובות לא עושות דרכן לאמצעי התקשורת המקובלים. קרבות ימין-שמאל הם בזבוז זמן ואני אינני מבזבזת את זמני. אני חוששת שהבלוג הזה לא מיועד לך.
     30/3/10 09:18:


   אם הפלסטינאים היו מטריחים את עצמם לבנות בית חולים לעצמם הרבה מטוב הלב שלך היה נחסך.

   מזכיר לי את הסיפורים קורעי הלב על פועלי עזה שהיה יוצאים בשלוש בבוקר לעבודה בת"א בכדי להקדים ולעבור את הבדיקות הבטחוניות.

   באמת מענין מאוד, למה צריך לבדוק את הפלסטינאים שנכנסים לישראל?

     30/3/10 08:58:
   אני גאה בך.
     30/3/10 08:23:

   לעומת זאת אני יכול כעת לסוע בשקט בשער הגאי מבלי שירו עלי

   עד כמה שאני זוכר -  לא ישראל פתחה במלחמה, 

   וחופש לירות על תושבי עוטף עזה לא בדיוק מקובל עלי, 

   וזאת כשישמנו להם את "החופש" המבוקש, 

   או שצריך לא רק לספק להם מים אוכל תשתיות ופרנסה- תחת אש - אלא גם להתרפס בפניהם ולהכות על חטא שלא היה ולא נברא?

    

     30/3/10 03:47:

   צטט: נעמית 2010-03-29 18:17:28


   אין חירות לכובש ואין חירות לנכבש. כמה עצוב. כמה נכון.

   נדמה שהמשפט הזה מנסה ליצור שיוויון בין השניים וכמובן שזו טעות גם אם נשמע נעים לאוזן (של הכובש כמובן)

     30/3/10 01:26:

   שמועה אחת מספרת, שאביה כעס עליה מאוד, גירש אותה מעל פניו, ואספסוף רדף אחריה בגידופים - "אוהבת יהודים, אוהבת יהודים". ויש המעידים, שברחה לרפיח, ובזהות חדשה עזרה שם לילדים, עד שבלילה אחד דרס אותה בולדוזר. פעם נשבע לי מישהו, שראה אותה לבושה שחורים, עומדת עם חברותיה ליד מחסום, צופה הליכות חיילים ומתעדת. היא כבר לא תשתנה, היא אבודה.  

    


   אני מכירה אותה.

    

   מאושרת שאת נוסעת

   חייבת לדעת שיש גם כרטיס חזור.

     29/3/10 23:51:

   אינני נוהג להתלהם, לא מימין ולא משמאל, אך כשראיתי את הטקסט שלך:

   "... ואחרי שתחגגו את חירותכם, תחגגו את השואה שלכם ואחר כך את עצמאותכם ..."

    

   לא יכולתי שלא להיזכר בטקסט אחר, עתיק קצת יותר, שאמרנו היום:

    

   רשע, מה הוא אומר--"מה העבודה הזאת, לכם".  "לכם", ולא לו.  ולפי שהוציא את עצמו מן הכלל וכפר בעיקר, אף אתה הקהה את שיניו ואמור לו:  "בעבור זה, עשה ה' לי, בצאתי, ממצריים" --"לי", ולא לו; אילו היה שם, לא היה נגאל. 

    

   ושבכל זאת יהיה חג שמח. 

    

   עומר 

    

    

     29/3/10 23:03:

   בצורה לקונית מדי, (וזה היתרון של הפוסט), את מתארת את התהליך שיביא לחורבן השלישי שלנו.

    

   מתחיל במוחמד, שכמוהו אלפים, את בנו הפכנו לצמח, אולם בזכות שרידים אחרונים של אנושיות, את הטיפול בו לפחות, לא זנחנו.

    

   אין במעט הזה, כדי להציל צלם האנוש שאבדנו, למרות שאם פעם ידרגו כובשים, אנחנו נזכה בקטגוריה של הכובש המתלבט, בניגוד למרביתם, שהיו נחרצים לגמרי.

    

   חופש וחרות אינם אותו הדבר, אולם מי שגוזל את החופש של זולתו, מאבד את החרות בדרך.

    

   זו עסקת החבילה שהימין כופה עלנו.

    

    

     29/3/10 20:33:
   את אישה אמיצה במיוחד. קראתי את הפוסט שלך מצומרר, עם דמעות בעיניים. ואגב, עומק האמת הפסיכולוגית הטמונה בכותרת "אין חירות לעם כובש" הוא גדול מאוד. המענה איננו חופשי לעולם -- הוא אסיר לשקרים של עצמו, עודנו ילד מפוחד, אם כי מגודל מאוד ובניגוד לילד נושא באחריות למעשיו.
     29/3/10 18:30:

   תודה לך

   ובהצלחה (ספרי קצת לאן ?)

     29/3/10 18:17:

   אין חירות לכובש ואין חירות לנכבש. כמה עצוב. כמה נכון.
     29/3/10 17:31:

   צטט: mister farjun 2010-03-29 17:26:33

   "ברדיו כבר התחילו שירי הגאולה והאביב וליל הסדר כבר ממש בשבוע הבא. ביום ראשון תכנס הגדה לסגר, לכבוד חג החירות, לשבוע שלם, עד סוף חול המועד. ואחרי שתחגגו את חירותכם, תחגגו את השואה שלכם ואחר כך את עצמאותכם. אבל אין עצמאות לעם כובש."

    


    יערה,

    מלים כדורבנות.

    מקוה שאשליית הכיבוש הנאור תסתיים וכך גם "הבורות המטופחת"[יופי של הגדרה]

    

    מי ייתן ובחג החירות הבא עם נוסף יהיה חופשי ולא רק למראית עין של אוטונומיה.

     

   מאחל לך חג שמח ונסיעה טובה.

   שובי אלינו מהר ובשלום,הפוסטים שלך יחסרו לי ולרבים אחרים כאן. 

    

     29/3/10 17:26:
   "ברדיו כבר התחילו שירי הגאולה והאביב וליל הסדר כבר ממש בשבוע הבא. ביום ראשון תכנס הגדה לסגר, לכבוד חג החירות, לשבוע שלם, עד סוף חול המועד. ואחרי שתחגגו את חירותכם, תחגגו את השואה שלכם ואחר כך את עצמאותכם. אבל אין עצמאות לעם כובש."


     29/3/10 10:11:

   ובעיקר, אין חירות לעם נכבש.

   חג שמח! תודה שאת כותבת.

     29/3/10 09:56:

   היי את,

   רציתי לכתוב לך גם תודה  על האור שאת זורקת על השקר בו אנו חיים כאן

   לא נותנת מפלט לאף יפה נפש להתמם (אני?).

   שלא נגיד לא ידענו.

    

   רציתי להגיד לך שאולי את השינוי הגדול קשה לראות אבל אני בטוחה שאת יודעת

   שנגעת בחיים של הרבה אנשים ושינית להם משו בשגרע.

    

   בעיקר רוצה להגיד לך, דרך צלחה.

    

    

    

    

     29/3/10 09:39:

   ללא ספק אחד הבלוגים החשובים של קפה דה מארקר. חבל שיש כל כך מעטים שכמותו בים השנאה והארוגנטיות הלאומנית שפושעת גם בקפה הזה. תודה יערה. תחזרי במהרה כי נראה לי, לצערי, שכשתחזרי המצב לא יהיה שונה בהרבה. בואי נקווה רק שלא יהיה יותר גרוע
     29/3/10 01:47:

   תרווחי ותסעדי

   עלי והצלחי

   וסעי לשלום

    

   זה מהבלוגים החשובים 

   אני אתגעגע

     29/3/10 00:51:

   מה זה הולכת??!! לבלי שוב? הסברים עכשיו !!
     29/3/10 00:20:

   תודה על הבלוג שלך ובכלל

   את ההמשך שצפוי לבוא את כבר יודעת...

     28/3/10 22:46:

   צטט: מירי דוידוביץ 2010-03-28 21:33:53

   ללכת לשם מפחיד אותי

   מירי

   אני מאוד מבינה אותך. מאוד. אני רעדתי מפחד בהתחלה. ונכנסתי בהדרגה. לא ישר נכנסתי לכפרים והתארחתי בבתים. גדלתי בתוך האוטוסוגסטיה הישראלית ולכן פחדתי. זה עבר. היום אני פוחדת רק במקומות שבהם עלול להיות חיכוך עם מתנחלים. במחסומים שלידם יש טרמפיאדות שלהם או במסיק. זה מסוכן. אני לא אומרת סתם, מתנחלים איימו עלי באש חיה.

    

   אני חושבת שהמקום הנכון להתחיל הוא בשייח ג'ראח. אלו הפגנות מתונות יחסית, אלימות המשטרה היתה קשה רק בהתחלה, היום בגלל ביקורת קשה מצד בית המשפט, הכל מאוד 'מוחזק'. לפחות כך היה בשבועות האחרונים. יש גם פעיליות אחרות, גם הן מתונות יחסית, כמו הנטיעות שהיו בשבת האחרונה באל ערכיב. זה היה ממש טיול משפחות.

    

   לאט לאט.  

    

     28/3/10 21:33:

   ללכת לשם מפחיד אותי

   מירי

     28/3/10 18:16:


   תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר.

    

   מקווה שהגענו לשיא החושך, ושמכאן נצליח להיות מספיק אמיצים, ומספיק חכמים, להבין שהחופש והחרות הוא לא רק שלנו. הוא של כולם.

    

   ושנבין, סוף סוף,  שלא נהיה באמת חופשיים, עד שלא נאהב את האחר, ונכבד את זכויותיו.

    

   חג שמח:)

    

    

    

    

    

    

     28/3/10 17:33:


   ומחר כולם ישירו "שהוציאנו ממצרים" "ועשה בהם שפטים" "מעבדות לחירות" עלק. איזה עם עיוור, אטום. חרא לי.

   ואת עושה מלאכת קודש.

     28/3/10 13:11:

   צטט: שושי1 2010-03-28 12:59:53

   אולי עוד נצליח להיפגש לפני שתסעי כדי שאוכל לחבק אותך חזק חזק

   בטח. מזאורמת.

    

     28/3/10 12:59:
   אולי עוד נצליח להיפגש לפני שתסעי כדי שאוכל לחבק אותך חזק חזק
     28/3/10 10:59:

   צטט: מירי דוידוביץ 2010-03-27 23:29:35

   אז מה עושים?

   מירי

    

   ממשלות יכולות לפעול מפני שיש הסכמה למעשיהן בקרב החברה האזרחית שעליה הן מפקחות או מפני שהחברה האזרחית מספקת להן שקט תעשייתי. יש הרבה ישראלים שלא מסכימים, למעשה כבר כמה זמן אני חושדת שיש משקל לא מבוטל לאותה קבוצת ישראלים שאומרת די. אז צריך להפסיק את השקט התעשייתי הזה. לתקוע מקל בגלגלים.

    

   איך? את שואלת. על זה יש הרבה תשובות, והבלוג הזה יכול לשמש מרחב דיון לאיך מפסיקים את השקט התעשייתי. אני מאוד אשמח אם זה יקרה. (יודעת מה? על זה הפוסט הבא). מה שאני יודעת הוא שקודם כל עלינו ללמוד את הכיבוש שלנו. ישראלים לא יודעים דבר על הנעשה בגדה, אבל הם משוכנעים שהם יודעים. ישראלים איכשהו מאמינים שידע על ישראל ושכנותיה הוענק להם בלידם. כל ישראלי משוכנע שהוא מכיר את כל המהלכים של הקרב הזניח ביותר ואת כל הסעיפים של הסכם אוסלו ושל הסכם ווי. בעל פה ומתוך שינה. אבל האמת היא שאנחנו לא יודעים דבר על הכיבוש שלנו. וזה לא מקרי. האלימות שאנחנו מפעילים כנגד פלסטינים היא אלימות ממוסדת ופיתחנו אינספור מנגנונים שמנרמלים אותה, ושיעזרו לנו לא לראות את עצמנו כאגרסורים. אני קוראת לזה 'בורות מטופחת'.

    

   הבורות המטופחת הזו מניחה לנו להמשיך בברוטאליות הממוסדת הזו. אנחנו גם לא יודעים מה קורה, וגם משוכנעים שהכל בסדר. וכדי להתחיל את אותו "מה עושים?" עליו שאלת צריך להתחיל ללמוד את זה. כי כל עוד לא נדע, לא נוכל לבקר את הכיבוש ביקורת רצינית ואמיתית.

    

   אני מניחה שהצעד הראשון הוא להתחיל ללכת לשם. להבין שיש מה לראות וללכת לראות את זה. יש גם חומרי קריאה מומלצים. בפוסט הבא שאפתח כאן בהמשך לשאלתך נוכל להתחיל להכין רשימת קריאה. נראה לי שנתחיל מחר.

     27/3/10 23:44:

   יערה היקרה,הפוסטים שלך נשארים הרבה זמן

   בתודעתי,מחלחלים ומתנחלים היכן שצריך וחשוב.

   מאחלת לך באופן אישי שתמצאי מקום טוב, שעשיה

   מבורכת כמו שלך תשנה ותזיז...

   את מדהימה .

     27/3/10 23:29:

   אז מה עושים?

   מירי

     27/3/10 21:31:

   אני שמחה בשבילך שאת נוסעת למקום שבו יהיה לך טוב,

   מרגישה זכות להכיר אותך, אפילו דרך הבלוג, אותך ואת האידיאל שלך.

   למדתי ממך המון.

   חיבוק

   וחג שמח ממני.

     27/3/10 19:29:

   המון תודה על הבלוג.

   המכעיס, המעציב, המרגש, המשמח, המעורר השראה.

   מקווה לקחת את הכעס, העצב, הרגש, השמחה וההשראה ולתרום גם מעצמי.

   ושתצליחי בכל מה שתעשי.

    

    

     27/3/10 15:42:


   הוא פוספס בהמלצות ואי לכך הוכנס כהמלצה בתגובות למומלצים

    למטה

     27/3/10 15:37:


   אין מילים יערה.

   חבל שאת עוזבת אבל הבלוג אתנו. חיזרי מהר ומאחלת לך הצלחה.

    

   הכרנו לא מזמן והשארת אצלי חותם (תרתי משמע).

   את בחורה נדירה ואפרופו-בלוגרית משובחת.

    

   חיבוק לך.

     27/3/10 14:53:

   הוא תמיד התחיל ונגמר בילד ההוא שהיום מאושפז במוסד שיקומי. מה שקוראים צמח

    

   כפי שאני רואה את זה, יגיע היום שאת תקבלי מדליה/עיטור/אות כבוד, או איך שקורים למה שמגיע לך על פועלך המבורך!

   מאחלת לך רק טוב.

   שלך, בידידות, אנה

    

     27/3/10 14:10:

   צטט: יערת דבש 2010-03-25 13:08:48

   בעידן הרשת אי אפשר להפרד. אומרים שלום ואז שולחים מייל. יש בזה משהו מפחיד. כמו מין מסטיק שמאבד את הטעם. העלאת גירה. יקח עוד קצת זמן עד שאסע ויהיו עוד פוסטים ואחר כך תהיה פרידה מסודרת ונגיד שלום. לא מעניין אותי לכתוב בלוג. הבלוג שלי היה ממוקד מטרה. עשה את שלו.

    

   לאן נוסעת? נוסעת לעבוד. אבל עבודה טובה ומצוינה. יהיה לי טוב. אני כבר לא יכולה לחכות.

    

    

   איזו צביטה גדולה בלב צבטת עם הפוסט הזה... ועם הודעת העזיבה המתוכננת שלך...

    


   מאחל לך נסיעה טובה ובכל זאת מקווה לראות אותך חוזרת בעתיד אל עבודת הקודש שלך.

    

   חג שמח

     27/3/10 14:02:


   אווליןןןןןןןןןןן  !!!!!!!!  אל תלכי !  (דקה 3:05)

    

   קשה שלא לאהוב אותך.

   בהצלחה.

     27/3/10 10:38:

   צטט: א"ריק 2010-03-26 22:24:25

   כל פעם שאני קורא אותך, אני מתבייש בעצמי.

   כל טוב, ולהתראות מתי שהוא. מגיע לך השינוי הזה.

   באהבה.

    

    ככה אני, כמו אריק, כמו טריפלטפי, כמו כולם. את מאד מרגשת אותי, יערה, בגלל הבושה, הסיפור, בשל מעורבותך.

   את עושה את הקפה הזה למקום חשוב. בלוג אחד כזה ודיינו. 

   באהבה,

   ממני, ענת.

     26/3/10 23:21:
   קחי:

   הוא נשען על גרם מדרגות מבטון חשוף, שלא הוביל לשום דלת או כניסה או משהו כזה.

   סתם גרם מדרגות עם ארבע מדרגות שניצב לו באמצע רחוב תאלאתין בעזה, באמצע המהומה, כשערמה שחורה ומפויחת, שהיתה ערמת צמיגים בוערים, כבר כבתה ורק הוציאה מתוכה רק עשן דק ושחור.

   לפני מספר שעות כל הרחוב בער והשחיר, ואנחנו כבר היינו שחורים ומסריחים מפיח הגומי, כשקבוצת הנערים ממול המשיכה לזרוק בנו אבנים וכל מה שבא להם ביד, ואפילו היו שם שקיות של חרא שמישהו מהם הביא מאיזה מחראה, וככה שעות, קללות, וחם, ובוא אני אזיין אחותך, ואתה כבר עייף, ועצבני, ורודפים, ולא תופסים, ומתוסכלים מכל מה שקורה, והכל אישי כאילו, ובן זונה חכה חכה אני אתפוס אותך, ועוד אבן, ואבן יכולה להרוג, ואז מישהו אמר ששם בפינה עומד לו אחד שהוא הוא מנהיג הזורקים, המסית, ועכשיו משחק אותה כאילו סתם ככה, ומוסקוביץ, נשבע שהוא ראה אותו, גם אם פניו היו מוסתרות, כן כן הוא ראה אותו זורק ובורח, וניגשנו לאותו קטע ברחוב, והוא נשען היה על אותו גרם מדרגות, ומוזר שהוא לא ניסה לברוח כמו כולם וכמו כל היום הזה.

   לרגע, כשמוסקוביץ תפס אותו מאחור, נראה היה הדבר כנצחון הגדול של היום.

   ואז ראיתי את המקל הזה מאחוריו, מקל מפוצל מעץ אמיתי, ממש גזע של עץ שחתכו אותו ממש כרגע, כשבחלקו התחתון היה מלופף גומי, פנימית של כדור או צמיג, ובחלקו העליון בד פרחוני מלוכלך, קשור באלפי חוטים. הוא ניסה בידו החופשית להגיע למקל, שקיבל עכשיו את משמעותו האמיתית, כשבצר צעק לו, מה אתה מחפש? את הקביים? זין עליך. ואז הבנתי. הוא היה נכה, ורגלו שהיתה תלויה לו על צידו לא תפקדה כלל, וכשמוסקוביץ תפס אותו, הוא איבד לגמרי את ישיבתו, ונפל עליו, על מוסקוביץ במלוא משקלו.

   הוא משחק אותה נכה, הבן זונה.

   תעמוד, מישהו הביא לו סטירה, כל היום אתה מביא לנו ילדים ואבנים ועכשיו אתה משחק אותה נכה?

   הבטתי ברגלו. קשה היה להגדיר אותה רגל. אבר מדולל תלוי לו שם ללא נעל, ללא תנועה, וקשה היה להניח שהוא שחקן כל כך טוב הנער הזה.

   בצר, תעזוב אותו. הוא באמת נכה. אמרתי.

   מישהו תפס את המקל שלו ושבר לו אותה מול העיניים.

   למה? צעקתי.

   ככה, שיראו כולם. מניאקים!

   וסתם אנחנו עומדים כאן שעות? תראה כמה אבנים חטפנו?

   אבל למה? הוא נכה. נ כ ה ! ! !

   אבל, ערבי.

   והתחיל ויכוח, ועזבנו אותו שם עם המקל השבור, וחזרנו לרכב, והמשכנו להתווכח, והעייפות, ופתאום נגמר היום, ויש מקלחת, וירד כל השחור הזה, והריח הנורא הזה, ומחר מתחיל עוד יום עבודה, וצריך לשמור על ציר תאלאתין, שיהיה חופשי לתנועה, וכל הפרעה מצד שכונת סברה, הגובל לרחוב, לדחוף לתוך השכונה, העיקר שהציר יהיה פנוי, ובערב, יושבים, וארוחת ערב, ועדיים לא מבינים מה לא בסדר פה. והויכוח הוא פוליטי. מי צודק. מי לא צודק. ולא מדברים על זה שאיך אנחנו מגיעים למצב כזה, שילדים זורקים בנו אבנים, ואיך אנחנו מגיעים למצב כזה, שתופסים איזה נכה, ומרביצים לו, ושוברים לו את המקל, ואיך אחרי זה שום דבר לא קורה. רגיל. ממשיכים הלאה.

     

     (זכרונות, 1988, תחילת האינתיפאדה הראשונה, שכונת סברה, עזה, שירות מילואים)      

    

    

     26/3/10 22:24:

   כל פעם שאני קורא אותך, אני מתבייש בעצמי.

   כל טוב, ולהתראות מתי שהוא. מגיע לך השינוי הזה.

   באהבה.

     26/3/10 22:07:


   בפעם הקודמת שנסעת, הסענו את האבא כמה פעמים לבית החולים.

   וגם אירגנו מגבית קטנה עבור המשפחה, שראשה לא יכול היה לעבוד מפני שנאלץ לבלות את מרבית זמנו ליד בנו בבית החולים בישראל.אני ועדיין לא נפרדת ממך. 

     26/3/10 22:04:

   כוכב גם ממני,

   ילדה שנולדה בשומרון, 1980.

    

    

     26/3/10 22:03:

   נסיעה טובה לך, הפוסטים שלך משמה, בטח יחדדו את המבט שלנו כאן.

   דרך צלחה.

     26/3/10 21:52:

    

   יערתי...

           

   |אין מילים|

             

                 

    

     26/3/10 20:47:

   צטט: יאיו 2010-03-26 20:17:26

   "....דרך המשפחה הזו נחשפתי לאינטימיות של המחסום. לאדם האחד שמנסה להתמודד עם הכיבוש מידי יום. שקעתי אז למרירות נוראה. שנאתי, ממש כך, את כל מי שראיתי בתל אביב. מתענגים על קפה ולא יודעים דבר. ולא רוצים לדעת. קראתי עיתונים, מלאים בדיס אינפורמציה, והתמלאתי שנאה. השתגעתי כשעיתונאים סירבו לשמוע..."

    

   הכל הייתי נותן לך!!! (ולא הייתי כותב עכשיו מה אני חושב על התל אביב הזאת כמסמלת משהו בנו...)

    

   וגם יקירתי: אני יכול להעיד: הרחתי זעתר שרק נקטף. וגם טעמתי.( וגם, יכול להיות שבגלגול הקודם הייתי בדואי באיזה ואדי במדבר יהודה? )

    

   מעריץ אותך.

    זה לא קל.

    

   אז תן!

     26/3/10 20:17:

   "....דרך המשפחה הזו נחשפתי לאינטימיות של המחסום. לאדם האחד שמנסה להתמודד עם הכיבוש מידי יום. שקעתי אז למרירות נוראה. שנאתי, ממש כך, את כל מי שראיתי בתל אביב. מתענגים על קפה ולא יודעים דבר. ולא רוצים לדעת. קראתי עיתונים, מלאים בדיס אינפורמציה, והתמלאתי שנאה. השתגעתי כשעיתונאים סירבו לשמוע..."

    

   הכל הייתי נותן לך!!! (ולא הייתי כותב עכשיו מה אני חושב על התל אביב הזאת כמסמלת משהו בנו...)

    

   וגם יקירתי: אני יכול להעיד: הרחתי זעתר שרק נקטף. וגם טעמתי.( וגם, יכול להיות שבגלגול הקודם הייתי בדואי באיזה ואדי במדבר יהודה? )

    

   מעריץ אותך.

    זה לא קל.

    

     26/3/10 18:43:

   צטט: יערת דבש 2010-03-26 18:14:21

   "תלויים באוויר: הם קופצים מגגות, משתלשלים ממטוסים ונתלים בין שמיים וארץ. תכירו את 'קופי הטרור', החיילים שמוותרים על הדלת ונכנסים דרך החלון. מבט נדיר לאחד התפקידים המסוכנים בצה"ל".

    

   כתבה של ניר קוסמטי, במחנה, 26 במרץ 2010.

    

   איך הגיע אלי גיליון במחנה? חיילים חייכנים חילקו היום את הפאמפלט לעוברים ושבים בצומת עזריאלי. עוד בגיליון - ראיון עם מלכת היופי. כזהו צה"ל - אמיץ וטוב מראה.

    


    הרבה תודה על כל המחמאות. מנהיגה, רגישה ומרגשת ומה לא. מבטיחה לנסות להיות משהו מכל זה.

    

   במחנה תמיד איחרו לדווח על דברים.

   זה מה זה עתיק. 

    

     26/3/10 18:14:

   "תלויים באוויר: הם קופצים מגגות, משתלשלים ממטוסים ונתלים בין שמיים וארץ. תכירו את 'קופי הטרור', החיילים שמוותרים על הדלת ונכנסים דרך החלון. מבט נדיר לאחד התפקידים המסוכנים בצה"ל".

    

   כתבה של ניר קוסמטי, במחנה, 26 במרץ 2010.

    

   איך הגיע אלי גיליון במחנה? חיילים חייכנים חילקו היום את הפאמפלט לעוברים ושבים בצומת עזריאלי. עוד בגיליון - ראיון עם מלכת היופי. כזהו צה"ל - אמיץ וטוב מראה.

    


    הרבה תודה על כל המחמאות. מנהיגה, רגישה ומרגשת ומה לא. מבטיחה לנסות להיות משהו מכל זה.
     26/3/10 10:43:

   הסיפור העלה דמעות.

   בסופו של דבר מציאות הכיבוש מורכבת כולה ממאות אלפי ההסיפורים הגדולים והקטנים, ובעיקר האישיים מאוד. קל לשכוח את זה.

   תודה רבה על כך.

     26/3/10 10:02:

   שוב אני מוצאת את עצמי קוראת ומיבבת.  אוף. יערה.

   מאחלת לך טובות. נוכחותך תחסר לי מאוד .

     26/3/10 03:45:

   'תיודעת, הפוסטים שלך בד"כ עושים לי צמרמורת וריגוש לא-משו באברים פנימיים, אבל מאיזו סיבה עלומה הפעם דווקא בא לי לעודד (לא ברור אם אותך או את עצמי) ב"יהיה טוב" כזה. ואני בכלל שונאת חגים (וחגי חירות וגאולה בפרט).

    

   וזה מה שמתנגן לי בדיוק (בגלל הפוסט של כופרנפש שכרגע קראתי)

    

     26/3/10 00:56:

   מלאכת קודש את עושה, יערה.

     26/3/10 00:26:

   ריספקט !

    

   לא הכרתי את הסיפור.

    

   יש את מי שמרים קול אחר מול השגעון הכללי

   ויש את מי שעושה מעשה מול השגעון הזה

   הצלחת לעשות את שני הדברים על אף המחירים שצמודים לשגעונות מעין אלו.

    

   אם הפוסט הזה לא מגיע מחר לדף של הארץ אני שורף את המועדון ! 

     25/3/10 19:31:

   באמת שהבלוג שלך חשוב

   תצליחי בחרותך שלך

     25/3/10 19:28:

   אולי את יכולה לארגן כמה מנשות מחסום וואטש שיחליפו אותך ברוטציה.

   אולי לא כולן יהיה רגישות ומרגשות כמוך, אבל כך ימשיכו להנכיח הגדה בתל אביב.

     25/3/10 18:50:

   צטט: zehoo 2010-03-25 16:31:10


   אני מאחלת לך מכל הלב שלי את כל הטוב והנכון שבעולם. אם לעשות דילוג ענק על כל מה שיש לומר לך ואי-אפשר לומר היישר אל הקצה הכמו-לא-חשוב, אבל חשוב, הוא שאת כותבת נדירה מאוד, כובשת מלים, אם מותר לחייך קצת.

    גם אני, ויערה, אני מחזיקה את ידך כמו שהחזקת לאישה במכוניתך.

    

    

     25/3/10 17:51:
   מעט מאוד אנשים יכולים להעיד על עצמם שהם ממש מחוללים שינוי בחיים של אנשים אחרים. לך יש זכות.
     25/3/10 17:47:

    

   רק בגללך הקפה הזה חשוב. שוב גרמת לי לבחילה. שוב עוררת בי משהו קשה. שוב חושבת עליך, אשה קטנת-מימדים, ועל גדולתך. באמת. כל כך נדיר, כמו שאמרה לך זהו.

    

    

     25/3/10 16:31:

   אני מאחלת לך מכל הלב שלי את כל הטוב והנכון שבעולם. אם לעשות דילוג ענק על כל מה שיש לומר לך ואי-אפשר לומר היישר אל הקצה הכמו-לא-חשוב, אבל חשוב, הוא שאת כותבת נדירה מאוד, כובשת מלים, אם מותר לחייך קצת.
     25/3/10 16:14:

   מעבר למה שכתבת בבלוג במהלך עשרות או מאות פוסטים, בעיניי השארת ערך מוסף מלבד התיעוד. זה לפחות מה שאני לוקחת: אסור לנו לוותר לעצמנו מתוך תחושת-שווא שיש מישהו אחר שמחזיק את זה בשבילנו. זה לא אמור להישאר בגדר העיסוק של יערת דבש. שכל אחד יעשה בדרכו, ככל יכולתו.

    

   לא אאחל לך חג שמח כי מהטקסט הנוקב בסוף הבנתי (ואולי טעיתי) שזה לא חג עבורך ובטח לא שמח. אז משהו אחר טוב.

    

   (הנה, התגברתי על המחסום [אחד בו לא נדרשת תעודה מזהה] ויצאתי מהצללים הסמויים :)  )

    

     25/3/10 14:36:


   שמחתי להכיר אותך

    

   חג שמח

     25/3/10 13:35:

   את מנהיגה אמיתית
     25/3/10 13:18:

   תעשי פסק זמן בחג.גם את צריכה לאסוף כוחות.

   חג שמח מותק

     25/3/10 13:08:

   בעידן הרשת אי אפשר להפרד. אומרים שלום ואז שולחים מייל. יש בזה משהו מפחיד. כמו מין מסטיק שמאבד את הטעם. העלאת גירה. יקח עוד קצת זמן עד שאסע ויהיו עוד פוסטים ואחר כך תהיה פרידה מסודרת ונגיד שלום. לא מעניין אותי לכתוב בלוג. הבלוג שלי היה ממוקד מטרה. עשה את שלו.

    

   לאן נוסעת? נוסעת לעבוד. אבל עבודה טובה ומצוינה. יהיה לי טוב. אני כבר לא יכולה לחכות.

     25/3/10 12:30:


   לאן את נוסעת , יערה ?

    

   באיזה מקום אחר תהיי ?

    

   חוץ מזה שלא סיפרו לך שבכל מקום יש אינטרנט ?

   לא חייבים להיפרד.

   את יכולה לכתוב בקפה גם משם.

   אולי על תכנים אחרים,

   אבל העיקר יהיה שתישארי

   }{

    

    

   ארכיון

   פרופיל

   יערת דבש
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין