כותרות TheMarker >
  ';

  משפט שלמה

  מיש מש של המחשבות שתסתובבנה לי בראש, דברי תורה, הרצאות, רעיונות מעניינים שאתקל בהם - בקיצור, מעין מראה גדולה.

  על הארץ, על דהמרקר, ועל כשרות. הערות לסדר היום.

  55 תגובות   יום ראשון, 11/4/10, 12:33

  1. סביר להניח שחלק מחבריי הטובים לרשת הקפה לא יקראו את דברי. אם גם אתם, כמוני,  לא מקבלים כבר חודש את הניוזלטר של ה"קפה" ובו העדכונים על תכנים שיצרו חבריכם, וכן לא הודעות על דברי דואר שמחכים לכם בתיבה של הקפה, הרי זה בגלל שלמערכת הקפה לא יותר מדי אכפת מהתקלה הזו.

   

  כאשר כותבים על התקלה במילים קצת יותר חריפות, אזי מקבלים תגובה מהעורכת הראשית בסגנון "נא להימנע מהטון הזה, אנחנו עדיין מנסים לאתר את התקלה".

  אין לי אלא לחזור על מילותיי כפי שכתבתי שם:

   

  "ברור לי שאם הייתה בעיה בבאנרים של הפרסום, למשל, התקלה הייתה מטופלת במלוא המשאבים תוך שעה אחרת היו הדחות בצמרת האתר. כנראה שאם יש תקלה חמורה אצל המשתמשים, אז אין סיבה להפנות לכך את מלוא המשאבים.

  נדמה לי שהנהלת האתר לא מבינה עד כמה התקלה חמורה מבחינת המשתמשים. אני למשל, קיבלתי פנייה עסקית רצינית דרך האתר ובגלל שלא קיבלתי הודעה למייל שלי עליה, לא טיפלתי בה במשך כמה ימים, כאשר כמה ימים הם נצח בתחום שלי. "

   התקלה, אם שאלתם, עדיין לא תוקנה.

  2. נמשיך עם קבוצת הארץ (בעלי דהמרקר), שנמצאת יותר מדי בכותרות לאחרונה, ושלא בטובתה. לאחר שנחשף שכתב העיתון אורי בלאו שהסכים לקבל מאות מסמכים סודיים שצולמו על ידי מרגלת בלשכת אלוף, ברח מהארץ כדי להימנע בחקירה, מתחיל להתברר חלקה של משפחת שוקן בתמונה. מתברר כי הארץ מממן עבור הכתב / עבריין את עורכי דינו (היקרים) ממשרד ליבליך-מוזר ואלו מנהלים בנחת משא ומתן עם השב"כ לדון בתנאי השיבה של הכתב בלאו. לא זו בלבד, הארץ, בנדיבות לא אופיינית ומפתיעה-משהו, מממן גם את שהותו של הכתב בחו"ל ומורה לו שלא לחזור לארץ.

  את הסבריו הדלוחים של עיתון הארץ לעניין תוכלו לקרוא כאן. מה"שאלות ותשובות" שפרסם העיתון לא עולה ניחוח של בושה או של אשמה. נהפוך הוא: הארץ בסדר. בלאו בסדר. כולם בסדר. השב"כ לא.

  לא צריך להיות מעורה בפרטי הפרשה כדי לדעת שהתשובות שפרסם העתון הם שקריות. כך למשל, התשובות מתעלמות מכך שבלאו התחייב למסור את המסמכים הסודיים שקיבל, כאשר השב"כ איננו יודע כמה מסמכים הוא קיבל, והוא מסר 50 מסמכים לפי ראות עיניו, תוך שהוא מסתיר אצלו מאות אחרים. ובכל זאת הארץ כותב, די בעזות מצח ש"למערכת הביטחון לא היו תלונות על המסמכים שנמסור". בוודאי שלא היו לה. תמיד לצד שמצוי בחוסר מידע אין דרך להתלונן שלא קיבל את כל מה שמגיע לו. ובכל זאת, "הארץ ממליץ לבלאו שלא לחזור עד שלא ייאכף ההסכם בין השב"כ להארץ" - אותו הסכם שבלאו הפר ברגל גסה.

   

  3. עוד אורי אחד, אורי תובל, עורך בכיר של העיתון שונא את רס"ן אלירז פרץ ז"ל. מה אלירז פרץ עשה לו? ובכן, הוא היה מתנחל-אידאולוג-פשיסט-ימני. את כל ההגיגים הללו, פרסם העורך בדף הפייסבוק שלו. היום הוא כבר מתנצל, לא על דבריו אלא על הפרסום. הוא שונא את פרץ, שונא את הצבא של פרץ, ולא מסוגל לשמוע את צירוף המילים "עם ישראל" ארץ ישראל" "קידוש השם" ועוד כל מיני צירופים של מתנחלים פאשיסטיים.

  אני שמח על ההתנצלות של תובל,  ובניגוד ל"הסברים" של הארץ, דלעיל, מדובר בהתנצלות כנה ואמיתית, אבל את האמת משרתת טוב יותר ההתבטאות אורי תובל האותנטי, הפוסט ציוני, האכול בשנאה עצמית, שמסוגל לקלל קצין שנפל ואת משפחתו, כי הם מתנחלים אוהבי מולדת. בפייסבוק שמענו בדיוק מה הוא חושב, ולדעתי דעותיו של תובל אינן אלא דוגמה מייצגת לכמה אחוזים מתוך השמאל, ששייכים לשמאל הפוסט ציוני, שאיננו רואה יותר הצדקה להימצאותנו כאן, ומטיל ספק בכל דבר הסטורי, ערכי, שורשי או קשור ליהדות.

  זה כבר לא השמאל של בן גוריון, של רבין, של פרס. זהו השמאל החדש מבית המדרש של אורי סביר ויסי ביילין, שמאל שבעיניו אין לנו כל קשר למקום, ושבו הנרטיב הפלסטיני איננו נופל בצדקתו מהנרטיב שלנו.

  והכל ערב יום השואה.

   

  4. מי שקורא אותי באפן קבוע, יודע שעיתון הארץ הוא היחיד מבין שלשת העיתונים היומיים שאני מסכים להכניס הביתה. על אף דעותיו, עדייןו מדובר בעיתון היחיד בארץ שהוא לא צהוב וזול, אלא מעמיק וידעני. אבל, יש גבול לכל תעלול. בעיתון שמשמש מחסה לעבריין נמלט, ושמבין כתליו יוצאים בזה אחר זה, אורי בלאו, ענת קם (מ"וואלה" ששייכת להארץ) והכוכב החדש אורי תובל, כנראה שמשהו באמת רקוב בממלכת שוקן.

  בשלב זה, בהעדר אלטרנטיבות ראויות, אני נשאר ב"קפה". תנו לי פלפורמה טובה אחרת ואני ומשפחת שוקן נפרדים שלא-בידידות.


  5. גם זה קצת קשור לקפה, איך לא. וגם חופף קצת את אותו שמאל עליו אני מלין.

   

  רוב גדול של העם הזה, הוא מסורתי, שומר כשרות ברמה מסויימת, ולא אוכל חמץ. כך מוכיחים מחקרים הנערכים שנה אחר שנה. ישראלי ממוצע לא אוכל חזיר, לא זולל שרימפס, ובפסח סובל עם המצות בשקט.נכון, יש כאלו שאוכלים, ביניהם כמה מידידי הטובים, בהחלט גם מידידי ב"קפה" שעמהם אני מתוכח בנחת וחולק ידידות אישית, בה אני אינני פוזל לכיוון צלחתם או אורח חייהם.

   

  אחת חריגה כותבת כאן בלהט, שבוע אחר שבוע, על חוויותיה במסעדות טריפה, ואף ציינה שהיא מעדיפה לאכול לא כשר. ממנה ביקשתי ברוב טובה, שלא לשלוח אלי טיזרים לבלוג שלה. תאכלי טריפות חופשי, אל תטרחי ליידע אותי בכח.

   

  אולי בשל כך, כל כך צרם לי קמפיין הפרסום החדש של רשת "טיב טעם". במסגרת הקמפיין, לו נחשפתי בשילוט חוצות, ממלצים שפים ידועים על הבשרים למנגל של טיב טעם. או קיי. יש תחרות חריפה לקראת יום העצמות, לגיטימי. אבל, באחת המודעות ממליץ ויקטור גלוגר, השף של "קלואליס", על סטייק לבן של טיב טעם. ואני שואל: למה? למה בראש חוצות? כמה ישראלים קונים סטייק חזיר לשים על המנגל? ומדוע לפרסם את החזיר בכל מקום, כולל ערים כמו רחובות, כאשר רוב מכריע של הישראלים לא ייגע בחזיר? (שוהא גם סמל של טריפה, ולא רק טרף בעצמו).

   

  אני מודה, הפרסומת קודם כל הגעילה אותי, אחר כך הכעיסה אותי. אני לא מתערב לאנשים בצלחת, אבל אל תנפנפו לי בחזיר מול הפנים. בהודו לא הייתם מפרסמים בשר פרה, ובטייבה לא היתם מפרסמים אלכוהול, אז גם אני בן אדם ולא צריך לדוף לי את החזירות שלכם לפרצוף.

   

  אתמול חלפתי ליד הפרסומת, וגלוגר כבר ממליץ על סטייק אחר. מבשר פרה. יכול להיות שטיב טעם עידנה את הקמפיין?

  דרג את התוכן:

   תגובות (53)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     13/5/10 15:51:

   גדול, שיר.

   ואני דווקא אהבתי את המשפט:

    

   "כבוגרת גאה של בית הספר, שהשלימה בחריקת שיניים שירות צבאי מלא".

    

    

     13/5/10 08:38:

   צטט: שיר-אשיר-בגשם 2010-05-12 17:49:17


   אני מתערבת שאף אחד מהמגיבים כאן בעניינה של ענת קם לא הכיר את המאמר הזה שלה.

    

   אהבתי במיוחד את המשפט הזה בסוף המאמר:

    

   "אני לא פחות שמאלנית מסהר ורדי ואין לי ספק שאני יכולה ללמד אותה דבר או שניים על מעורבות פוליטית, הפגנות או אפילו כמה שיעורים בהיסטוריה."

    

   אין ספק שענת קם הצליחה ללמד את כולנו דבר או שניים על ההשלכות המעשיות של מעורבות יתר פוליטית.

    

     12/5/10 17:49:

   אני מתערבת שאף אחד מהמגיבים כאן בעניינה של ענת קם לא הכיר את המאמר הזה שלה.
     9/5/10 08:44:

   צטט: ואחרי ככלות הכל 2010-05-07 14:43:01


   למען האמת לא נתקלתי בקשיים או בבעיות אבל אולי אני טרייה מידי כאן בקפה, ואין חכם כבעל נסיון

   אז מקווה שהכל יסתדר על מקומו ותהיה שבע רצון

   שבת שלום

   הבעיה נפתרה, ותודה.

    


   למען האמת לא נתקלתי בקשיים או בבעיות אבל אולי אני טרייה מידי כאן בקפה, ואין חכם כבעל נסיון

   אז מקווה שהכל יסתדר על מקומו ותהיה שבע רצון

   שבת שלום

     26/4/10 00:46:

   צטט: zeirauri 2010-04-24 22:15:21


   ברכות, רמניק. במה עוסק הספר?

   לעניין המוטיבציה של אשתך שתלמד, נניח שאתה תמצה את העניין הזה. תמשיך ללמוד בגללה? לא נראה הגיוני.

    

   תודה אורי, הספר הוא חידושים על מסכת אהלות , שבסדר טהרות...

   לגבי שאלתך ביחס ללימוד.. זה יהיה מסובך למדי.. מן הסתם היא תרגיש מרומה במובן מסוים..

   זה שאלה תאורטית כעת כי זה ממש לא עומד על הפרק, אני מרוצה ממה שאני עושה כעת..

   אבל בהנחה שכן, לא פשוט לי לענות לך...

    

   מסכים אם זה שזה לא נשמע הגיוני...

     24/4/10 22:15:


   ברכות, רמניק. במה עוסק הספר?

   לעניין המוטיבציה של אשתך שתלמד, נניח שאתה תמצה את העניין הזה. תמשיך ללמוד בגללה? לא נראה הגיוני.

     22/4/10 20:54:

   צטט: אריאל, חיפה 2010-04-22 10:31:31

   צטט: רמניק 2010-04-22 08:55:12

   כמה דברים לי אליך ידידי אריאל.

   ראשית כן, תחליף את הביטוי לטרמפיסט .זה בהחלט יעזור [לא לי,,,לך...]

   שנית [בחיי שלא ידעתי שבשטריימל יש יותר מזנב אחד..:-)]

   שלישית, כשמדברים על אחוזי עבודה במגזר החרדי, כמדומני שמדברים על הגברים...נשותינו עובדות, והם גם חרדיות,,והם גם מנהלות משקי בית עם כמות לא קטנה של ילדודת. להם בודאי לא מגיע הכינוי הזה..

   רביעית, ההנחה שלך שחיים על חשבון אחרים? מי בדיוק חי על חשבון, תיכנס לבתיים חרדיים של אברכים שלומדים ולא עובדים, ותראה למרבה הפלא שהם בקושי חיים, שלא לדבר על חשבון של מישהו...אתה שוב מדבר על ה150 שקל לילד?? שכל אחד מקבל כולל שרי אריסון..על ההנחות בארנונה ,שגורמות לבני ברק להראות כמו שהיא???? מה שאני מנסה לומר שדרך החיים של אלו שלא לומדים, בדרך כלל מקשה עליהם בעצמם...זה לא שהם חיים כמוך רק במקרה הם גם על חשבונך....

   רוב מוחלט של הכסף, [ואני במקצוע הזה של ישיבות וכוללים]   שבו הם מצליחים איך שהוא להתקיים מגיע מתורמים בחו"ל שהיו רוצים ללמוד ולא יכולים. ומרצונם נותנים מהונם בשביל המטרה הזו של לימוד שכל כך חשובה להם...ה700 ש"ח שמקבלים ממשרד הדתות..בחודש זה אולי חצי חשבון חשמל..שבדרכים אחרות מקבל כל סטודנט..אז נכון שההבדל שהסטודנט בסופו של דבר יעבוד, והאברך לא בהכרח,   אבל אנחנו עדיין רחוקים מאד מלחיות על חשבון המדינה.....

   רביעית, בתוך מסגרת ה61 אחוז חרדים שלא עובדים, יש את כל הנטורי קרתא , תולדות אהרן, דושינסקי, בריסק, ועוד..שבשיטה לא לוקחים כסף מהמדינה...כך שהם בודאי לא חיים על חשבונך...

   חמישית, גם אם נניח שיש אחוז לא מבוטל של כאלה כמו שאתה מכנה אותם מהיום והלאה טרמפיסטים...יש אחוז ניכר מאד שלא, ובתוכם אני.ועוד רבים מאד כמוני .וכל הנשים שקורעות את עצמן, אין שום הצדקה בעולם להכללה של כל החרדים "טרמפיסטים"

   אם אני אכלול אותך במה שאני ואתה יודעים שרוב הציבור החילוני בארץ.. זה ממש לא יהיה הוגן כלפיך, :-)

   שישית, נתון העליה לא  נובע משינוי במסורות, אלא מגידול טבעי של הציבור הזה..

   עד כאן לעת עתה, אולי במשך היום יצוצו עוד כמה...:-))

   שנינו יודעים במה מדובר:

   נשים עובדות לא חסר גם בין הלא חרדים.

   לדעתי זו חרפה לשלוח לאשה לעבוד, בנוסף להריונות הרבים והעבודה במשק הבית, שגם היא נופלת רובה ככולה עליה, לפחות עד שבנותיה גדלות כדי לעזור גם הן - כל זאת בעוד הבעל "עסוק בתלמודו".

   הסיבה לאי העבודה, ראשיתה בהשתמטות מן הצבא.

   איני יכול לבוא בטענות אל הצעירים, אין הם אלא תינוקות שנשבו.

   כך מחנכים אותם, בלא השכלה שתאפשר להם למצוא עבודה מכניסה, וכך פועלת העסקונה להוציא מן המדינה את מירב הכספים. חלק על פי חוק, חלק בהערמות על החוק, וחלק בזיופים של מספרי תלמידים.

   והם בהחלט חיים על חשבון יתר הציבור, גם כשהם מקבלים פטור גורף מתשלום ארנונה וכו'. הרי הוצאות יש לעיריה. אז או שהיא מעלה ארנונה לתושבים העובדים, או שהיא מקבלת מן המדינה באמצעות מרכז השלטון המקומי וכו'.

   אין לכך הצדקה עניינית.

   גם לא בתחום הלימודים.

   דורות על דורות של חובשי מדרשים - והיכן חידושי ההלכה?

   ממה שאני רואה מבחוץ - החידושים היחידים הם בחומרות חדשות. המאמץ מתרכז כולו בהגבלות נוספות ובבידול נוסף של החרדים מכלל ישראל.

   אז אתה יכול להביא דוגמה כזו או דוגמה אחרת - אבל אבל זו התמונה הכללית.

   ובאשר לשטריימל - קיבלתי בזמנו את המידע על הכמות המדוייקת של זנבות השועלים, אבל לא זכור לי אם שבעה או שלושה עשר או... (כפי שהסביר רב מסויים בזמנו - "און די שווענץ בין איך נישט קין רב" - "בלא זנבות אלה - איני נחשב רב")

    

    

   חרפה?

   אני רק ארמוז לאשתי שאני רוצה להפסיק ללמוד,,והמסכת האחרונה שאני אלמד תהיה מסכת גיטין....:-)))

   זו בחירה של האשה לא פחות משל האיש..

   לא נכתבו חידושי תורה או הלכה....?...??????????

   לא היה דור מדורו של משה רבינו...שיצאו כמות ספרים של חידושי תורה כמו בדורינו...רק היום סיימתי , ומסרתי לדפוס את ספרי השני....

   אף אחד לא מקבל פטור גורף מארנונה,, יש הנחה רצינית ...ולדעתי בסופו של דבר העיר מפסידה לא שאר האזרחים...

   את הטענה שהלימוד הוא בכדי להשתמט כבר שמעתי רבות...הבל הבלים אמר קהלת..בדיוק הפוך,,, 
   מגמת השירות בציבור החרדי עולה משנה לשנה....ראה פוסטים רבים של שחר אילן בנושא, הוא הוציא דקטורט עלינו..וגם הוא מודה שיש שינוי, רק איטי מידי...

   אבל מה...אני לא כופר הכל...ביחס לעסקונה אני לא מכחיש לגמרי...אני באמת לא סובל את העסקונה החרדית...

   שקרים ורמאים יש בכל ציבור גם בציבור  החרדי,,לדאבוני,,אני באמת חושב שראוי היה שהציבור הזה יהיה נקי יותר מדברים כאלו,, ואני לא תמיד יכול לומר שכך הם פני הדברים....

   נו ..אם הכל היה מושלם...כבר לא הינו צריכים לנהל את הויכוח הזה...היינו אוכלים שנינו יחד בחבורה אחת את קרבן הפסח לפני כחודש...:-)))))

   עדיין לא זכינו....

     22/4/10 17:45:

   פעם הייתה הצעת חוק לאסור יבוא של פרוות ונזעקו חרדי הכנסת והוציאו את השטריימל מכלל איסור.

    

   ואם כבר שטריימל, חברו הגדול, ה"ספודיק", הגבוה ממנו פי שניים ויותר, כמה זנבות הוא כולל? (מי שרוצה לראות במה מדובר שיחפש תמונות של הרב קוק)

     22/4/10 10:31:

   צטט: רמניק 2010-04-22 08:55:12

   כמה דברים לי אליך ידידי אריאל.

   ראשית כן, תחליף את הביטוי לטרמפיסט .זה בהחלט יעזור [לא לי,,,לך...]

   שנית [בחיי שלא ידעתי שבשטריימל יש יותר מזנב אחד..:-)]

   שלישית, כשמדברים על אחוזי עבודה במגזר החרדי, כמדומני שמדברים על הגברים...נשותינו עובדות, והם גם חרדיות,,והם גם מנהלות משקי בית עם כמות לא קטנה של ילדודת. להם בודאי לא מגיע הכינוי הזה..

   רביעית, ההנחה שלך שחיים על חשבון אחרים? מי בדיוק חי על חשבון, תיכנס לבתיים חרדיים של אברכים שלומדים ולא עובדים, ותראה למרבה הפלא שהם בקושי חיים, שלא לדבר על חשבון של מישהו...אתה שוב מדבר על ה150 שקל לילד?? שכל אחד מקבל כולל שרי אריסון..על ההנחות בארנונה ,שגורמות לבני ברק להראות כמו שהיא???? מה שאני מנסה לומר שדרך החיים של אלו שלא לומדים, בדרך כלל מקשה עליהם בעצמם...זה לא שהם חיים כמוך רק במקרה הם גם על חשבונך....

   רוב מוחלט של הכסף, [ואני במקצוע הזה של ישיבות וכוללים]   שבו הם מצליחים איך שהוא להתקיים מגיע מתורמים בחו"ל שהיו רוצים ללמוד ולא יכולים. ומרצונם נותנים מהונם בשביל המטרה הזו של לימוד שכל כך חשובה להם...ה700 ש"ח שמקבלים ממשרד הדתות..בחודש זה אולי חצי חשבון חשמל..שבדרכים אחרות מקבל כל סטודנט..אז נכון שההבדל שהסטודנט בסופו של דבר יעבוד, והאברך לא בהכרח,   אבל אנחנו עדיין רחוקים מאד מלחיות על חשבון המדינה.....

   רביעית, בתוך מסגרת ה61 אחוז חרדים שלא עובדים, יש את כל הנטורי קרתא , תולדות אהרן, דושינסקי, בריסק, ועוד..שבשיטה לא לוקחים כסף מהמדינה...כך שהם בודאי לא חיים על חשבונך...

   חמישית, גם אם נניח שיש אחוז לא מבוטל של כאלה כמו שאתה מכנה אותם מהיום והלאה טרמפיסטים...יש אחוז ניכר מאד שלא, ובתוכם אני.ועוד רבים מאד כמוני .וכל הנשים שקורעות את עצמן, אין שום הצדקה בעולם להכללה של כל החרדים "טרמפיסטים"

   אם אני אכלול אותך במה שאני ואתה יודעים שרוב הציבור החילוני בארץ.. זה ממש לא יהיה הוגן כלפיך, :-)

   שישית, נתון העליה לא  נובע משינוי במסורות, אלא מגידול טבעי של הציבור הזה..

   עד כאן לעת עתה, אולי במשך היום יצוצו עוד כמה...:-))

   שנינו יודעים במה מדובר:

   נשים עובדות לא חסר גם בין הלא חרדים.

   לדעתי זו חרפה לשלוח לאשה לעבוד, בנוסף להריונות הרבים והעבודה במשק הבית, שגם היא נופלת רובה ככולה עליה, לפחות עד שבנותיה גדלות כדי לעזור גם הן - כל זאת בעוד הבעל "עסוק בתלמודו".

   הסיבה לאי העבודה, ראשיתה בהשתמטות מן הצבא.

   איני יכול לבוא בטענות אל הצעירים, אין הם אלא תינוקות שנשבו.

   כך מחנכים אותם, בלא השכלה שתאפשר להם למצוא עבודה מכניסה, וכך פועלת העסקונה להוציא מן המדינה את מירב הכספים. חלק על פי חוק, חלק בהערמות על החוק, וחלק בזיופים של מספרי תלמידים.

   והם בהחלט חיים על חשבון יתר הציבור, גם כשהם מקבלים פטור גורף מתשלום ארנונה וכו'. הרי הוצאות יש לעיריה. אז או שהיא מעלה ארנונה לתושבים העובדים, או שהיא מקבלת מן המדינה באמצעות מרכז השלטון המקומי וכו'.

   אין לכך הצדקה עניינית.

   גם לא בתחום הלימודים.

   דורות על דורות של חובשי מדרשים - והיכן חידושי ההלכה?

   ממה שאני רואה מבחוץ - החידושים היחידים הם בחומרות חדשות. המאמץ מתרכז כולו בהגבלות נוספות ובבידול נוסף של החרדים מכלל ישראל.

   אז אתה יכול להביא דוגמה כזו או דוגמה אחרת - אבל אבל זו התמונה הכללית.

   ובאשר לשטריימל - קיבלתי בזמנו את המידע על הכמות המדוייקת של זנבות השועלים, אבל לא זכור לי אם שבעה או שלושה עשר או... (כפי שהסביר רב מסויים בזמנו - "און די שווענץ בין איך נישט קין רב" - "בלא זנבות אלה - איני נחשב רב")

     22/4/10 08:55:

   צטט: אריאל, חיפה 2010-04-22 07:18:14

   צטט: רמניק 2010-04-22 01:06:05

   צטט: אריאל, חיפה 2010-04-21 22:30:06

   צטט: zeirauri 2010-04-21 16:08:34

   צטט: אריאל, חיפה 2010-04-20 19:26:22

   מי בדיוק זורק את הערכים עליהם גדל לפח?

   התנחלויות בלתי חוקיות אינן ערך חיובי בעיני,

   גזל אדמות פרטיות אינו ערך חיובי בעיני.

   קדושת הארץ אינה ערך חיובי בעיני,

   חופש הדיבור הוא ערך בעיני. (דברי תובל בדף האישי שלו הם במסגרת זו).

   שמירת החוק היא ערך בעיני (ושים לב, פרסום כתבות בלאו על הפרת החוק על ידי אלוף הפיקוד לא עוררו כל ויכוח או דיון ציבורי, רק הדלפת המסמכים עוררה מהומה).

   וגם זכותו של בית ממכר לפרסם מכירת בשר חיה, שבשרה מותר במכירה על פי חוק, הוא ערך בעיני.

   ערכי היהדות בעיני הם הרבה מעבר להקפדה על כשרות, ובכך, אם נחזור לרגע לדיון שהעלה יגאל קרט במקור, אני נבדל מכל אותם הגונבים מן הציבור ביד קלה, אך מקפידים על אכילה מהכשר הבד"ץ שלהם בלבד. 

   אם כן אריאל, דומה שהערכים היחידם שנותרו ראויים להגנה בעיניך, או ערכים בכלל, הם חופש הביטוי וחופש הביטוי המסחרי.

   האמירה ש"ערכי היהדות הם הרבה מעבר להקפדה על כשרות" נותרה ללא משקל של ממש.

   כמו נעם, אתה נתפס לאמירות מסויימות מבלי לשים לב לכיוון הכללי של הפוסט שהוא הצבעה על אבדן ערכים טוטאלי במחנה הפוסט ציוני, שהשתלט על עיתון הארץ הציוני-לשעבר.

    

   לא באתי לפקח על הנעשה בצלחתך או בביתך. אני רחוק מזה.

    

   אבל איך אפשר להחמיץ את שני שקי האגרוף הקבועים - החרדים וההתנחלויות (שהן "בלתי חוקיות" בערך כמו חצי מעירך, חיפה).

   1. עניתי למה שעלה מן הפוסט ומן הוכוח סביבי, לא חשבתי שעלי לתת רשימת מצאי שלהמובןמאליו, אבל הנה:

   ערכיהם של נביאי ישראל, הם גם הערכים שלי. מצוות שבין אדם לחברו, הן גם מצוותי שלי.

   אלא שלא כל הפרשנויות מקובלות עלי. "והדרת פני זקן" - כן. גם זקן אשמאי? - לא. 

   2. החרדים וההתנחלויות, כל אחד בדרכו, הם האגרופים המכים במדינה.

   שניהם עולים הון תועפות, שניהם מדלדלים את המשאבים הנחוצים לפיתוחה של המדינה ולקידומה, שניהם מובילים למדיניות קיצונית הגורמת לנו נזק בלא תועלת.

   הקיצונות וההסתגרות כבר הביאו לחורבן ישראל, ועוד יביאו. 

   מעבר לכך - טפילות אינה ערך מקורי ביהדות.  

   אתה וגזית נדבקתם לכינוי טפילים היום....לפחות אתה לא קורה לנו תולעים.....בכל זאת לא עיתונאי...

   והנה לזה אתה קורה בפוסט של גרפו מתינות שמאלנית..????      משהו....

   דרך אגב, אין לי הרבה ספיקות ביחס לשאלה מי מביא יותר כסף למדינה אני בעבודה שלי, או עורך דין ממוצע...100 [תלמידים] תיירים כל שנה למשך שנתיים, מכניס הרבה יותר מהמיסים של העורך דין...

   וכן,,אני חרדי..

   ידוע לי שאתה חרדי, וגם ידוע לי שאתה עובד לפרנסתך. (ושאלת גובה ההכנסה או התרומה אינה מהותית, כל העובד לפרנסתו מכובד בעיני, כשם שהוא ודאי מכובד בעיניך)

   אבל כדי להכין שטריימל כהלכתו צריך יותר מזנב שועל אחד.

   הסטטיסטיקה מראה ש-61% מן המגזר החרדי אינם עובדים. פי כמה מן הממוצע הארצי.

   הסטטיסטיקה גם מראה שכמות זו גבוהה פי שלושה מאשר לפני עשורים ספורים בלבד. כלומר, זה אינו חלק מן היהדות או מסורת בת אלפי שנים.

   ומי שבמודע, ולא מהכרח, חי על חשבון הזולת - הוא טפיל בעיני. אני מוכן להחליף את הכינוי לטרמפיסט, אוכל חינם, או כל ביטוי אחר שיפיס את דעתך, אבל העובדה בעינה עומדת.

   כמה דברים לי אליך ידידי אריאל.

    

   ראשית כן, תחליף את הביטוי לטרמפיסט .זה בהחלט יעזור [לא לי,,,לך...]

    

   שנית [בחיי שלא ידעתי שבשטריימל יש יותר מזנב אחד..:-)]

    

   שלישית, כשמדברים על אחוזי עבודה במגזר החרדי, כמדומני שמדברים על הגברים...נשותינו עובדות, והם גם חרדיות,,והם גם מנהלות משקי בית עם כמות לא קטנה של ילדודת. להם בודאי לא מגיע הכינוי הזה..

   רביעית, ההנחה שלך שחיים על חשבון אחרים? מי בדיוק חי על חשבון, תיכנס לבתיים חרדיים של אברכים שלומדים ולא עובדים, ותראה למרבה הפלא שהם בקושי חיים, שלא לדבר על חשבון של מישהו...אתה שוב מדבר על ה150 שקל לילד?? שכל אחד מקבל כולל שרי אריסון..על ההנחות בארנונה ,שגורמות לבני ברק להראות כמו שהיא???? מה שאני מנסה לומר שדרך החיים של אלו שלא לומדים, בדרך כלל מקשה עליהם בעצמם...זה לא שהם חיים כמוך רק במקרה הם גם על חשבונך....

   רוב מוחלט של הכסף, [ואני במקצוע הזה של ישיבות וכוללים]   שבו הם מצליחים איך שהוא להתקיים מגיע מתורמים בחו"ל שהיו רוצים ללמוד ולא יכולים. ומרצונם נותנים מהונם בשביל המטרה הזו של לימוד שכל כך חשובה להם...ה700 ש"ח שמקבלים ממשרד הדתות..בחודש זה אולי חצי חשבון חשמל..שבדרכים אחרות מקבל כל סטודנט..אז נכון שההבדל שהסטודנט בסופו של דבר יעבוד, והאברך לא בהכרח,   אבל אנחנו עדיין רחוקים מאד מלחיות על חשבון המדינה.....

    

   רביעית, בתוך מסגרת ה61 אחוז חרדים שלא עובדים, יש את כל הנטורי קרתא , תולדות אהרן, דושינסקי, בריסק, ועוד..שבשיטה לא לוקחים כסף מהמדינה...כך שהם בודאי לא חיים על חשבונך...

    

   חמישית, גם אם נניח שיש אחוז לא מבוטל של כאלה כמו שאתה מכנה אותם מהיום והלאה טרמפיסטים...יש אחוז ניכר מאד שלא, ובתוכם אני.ועוד רבים מאד כמוני .וכל הנשים שקורעות את עצמן, אין שום הצדקה בעולם להכללה של כל החרדים "טרמפיסטים"

   אם אני אכלול אותך במה שאני ואתה יודעים שרוב הציבור החילוני בארץ.. זה ממש לא יהיה הוגן כלפיך, :-)

    

   שישית, נתון העליה לא  נובע משינוי במסורות, אלא מגידול טבעי של הציבור הזה..

    

   עד כאן לעת עתה, אולי במשך היום יצוצו עוד כמה...:-))

     22/4/10 07:18:

   צטט: רמניק 2010-04-22 01:06:05

   צטט: אריאל, חיפה 2010-04-21 22:30:06

   צטט: zeirauri 2010-04-21 16:08:34

   צטט: אריאל, חיפה 2010-04-20 19:26:22

   מי בדיוק זורק את הערכים עליהם גדל לפח?

   התנחלויות בלתי חוקיות אינן ערך חיובי בעיני,

   גזל אדמות פרטיות אינו ערך חיובי בעיני.

   קדושת הארץ אינה ערך חיובי בעיני,

   חופש הדיבור הוא ערך בעיני. (דברי תובל בדף האישי שלו הם במסגרת זו).

   שמירת החוק היא ערך בעיני (ושים לב, פרסום כתבות בלאו על הפרת החוק על ידי אלוף הפיקוד לא עוררו כל ויכוח או דיון ציבורי, רק הדלפת המסמכים עוררה מהומה).

   וגם זכותו של בית ממכר לפרסם מכירת בשר חיה, שבשרה מותר במכירה על פי חוק, הוא ערך בעיני.

   ערכי היהדות בעיני הם הרבה מעבר להקפדה על כשרות, ובכך, אם נחזור לרגע לדיון שהעלה יגאל קרט במקור, אני נבדל מכל אותם הגונבים מן הציבור ביד קלה, אך מקפידים על אכילה מהכשר הבד"ץ שלהם בלבד. 

   אם כן אריאל, דומה שהערכים היחידם שנותרו ראויים להגנה בעיניך, או ערכים בכלל, הם חופש הביטוי וחופש הביטוי המסחרי.

   האמירה ש"ערכי היהדות הם הרבה מעבר להקפדה על כשרות" נותרה ללא משקל של ממש.

   כמו נעם, אתה נתפס לאמירות מסויימות מבלי לשים לב לכיוון הכללי של הפוסט שהוא הצבעה על אבדן ערכים טוטאלי במחנה הפוסט ציוני, שהשתלט על עיתון הארץ הציוני-לשעבר.

    

   לא באתי לפקח על הנעשה בצלחתך או בביתך. אני רחוק מזה.

    

   אבל איך אפשר להחמיץ את שני שקי האגרוף הקבועים - החרדים וההתנחלויות (שהן "בלתי חוקיות" בערך כמו חצי מעירך, חיפה).

   1. עניתי למה שעלה מן הפוסט ומן הוכוח סביבי, לא חשבתי שעלי לתת רשימת מצאי שלהמובןמאליו, אבל הנה:

   ערכיהם של נביאי ישראל, הם גם הערכים שלי. מצוות שבין אדם לחברו, הן גם מצוותי שלי.

   אלא שלא כל הפרשנויות מקובלות עלי. "והדרת פני זקן" - כן. גם זקן אשמאי? - לא. 

   2. החרדים וההתנחלויות, כל אחד בדרכו, הם האגרופים המכים במדינה.

   שניהם עולים הון תועפות, שניהם מדלדלים את המשאבים הנחוצים לפיתוחה של המדינה ולקידומה, שניהם מובילים למדיניות קיצונית הגורמת לנו נזק בלא תועלת.

   הקיצונות וההסתגרות כבר הביאו לחורבן ישראל, ועוד יביאו. 

   מעבר לכך - טפילות אינה ערך מקורי ביהדות.  

   אתה וגזית נדבקתם לכינוי טפילים היום....לפחות אתה לא קורה לנו תולעים.....בכל זאת לא עיתונאי...

   והנה לזה אתה קורה בפוסט של גרפו מתינות שמאלנית..????      משהו....

   דרך אגב, אין לי הרבה ספיקות ביחס לשאלה מי מביא יותר כסף למדינה אני בעבודה שלי, או עורך דין ממוצע...100 [תלמידים] תיירים כל שנה למשך שנתיים, מכניס הרבה יותר מהמיסים של העורך דין...

   וכן,,אני חרדי..

   ידוע לי שאתה חרדי, וגם ידוע לי שאתה עובד לפרנסתך. (ושאלת גובה ההכנסה או התרומה אינה מהותית, כל העובד לפרנסתו מכובד בעיני, כשם שהוא ודאי מכובד בעיניך)

   אבל כדי להכין שטריימל כהלכתו צריך יותר מזנב שועל אחד.

   הסטטיסטיקה מראה ש-61% מן המגזר החרדי אינם עובדים. פי כמה מן הממוצע הארצי.

   הסטטיסטיקה גם מראה שכמות זו גבוהה פי שלושה מאשר לפני עשורים ספורים בלבד. כלומר, זה אינו חלק מן היהדות או מסורת בת אלפי שנים.

   ומי שבמודע, ולא מהכרח, חי על חשבון הזולת - הוא טפיל בעיני. אני מוכן להחליף את הכינוי לטרמפיסט, אוכל חינם, או כל ביטוי אחר שיפיס את דעתך, אבל העובדה בעינה עומדת.

     22/4/10 01:06:

   צטט: אריאל, חיפה 2010-04-21 22:30:06

   צטט: zeirauri 2010-04-21 16:08:34

   צטט: אריאל, חיפה 2010-04-20 19:26:22

   מי בדיוק זורק את הערכים עליהם גדל לפח?

   התנחלויות בלתי חוקיות אינן ערך חיובי בעיני,

   גזל אדמות פרטיות אינו ערך חיובי בעיני.

   קדושת הארץ אינה ערך חיובי בעיני,

   חופש הדיבור הוא ערך בעיני. (דברי תובל בדף האישי שלו הם במסגרת זו).

   שמירת החוק היא ערך בעיני (ושים לב, פרסום כתבות בלאו על הפרת החוק על ידי אלוף הפיקוד לא עוררו כל ויכוח או דיון ציבורי, רק הדלפת המסמכים עוררה מהומה).

   וגם זכותו של בית ממכר לפרסם מכירת בשר חיה, שבשרה מותר במכירה על פי חוק, הוא ערך בעיני.

   ערכי היהדות בעיני הם הרבה מעבר להקפדה על כשרות, ובכך, אם נחזור לרגע לדיון שהעלה יגאל קרט במקור, אני נבדל מכל אותם הגונבים מן הציבור ביד קלה, אך מקפידים על אכילה מהכשר הבד"ץ שלהם בלבד. 

   אם כן אריאל, דומה שהערכים היחידם שנותרו ראויים להגנה בעיניך, או ערכים בכלל, הם חופש הביטוי וחופש הביטוי המסחרי.

   האמירה ש"ערכי היהדות הם הרבה מעבר להקפדה על כשרות" נותרה ללא משקל של ממש.

   כמו נעם, אתה נתפס לאמירות מסויימות מבלי לשים לב לכיוון הכללי של הפוסט שהוא הצבעה על אבדן ערכים טוטאלי במחנה הפוסט ציוני, שהשתלט על עיתון הארץ הציוני-לשעבר.

    

   לא באתי לפקח על הנעשה בצלחתך או בביתך. אני רחוק מזה.

    

   אבל איך אפשר להחמיץ את שני שקי האגרוף הקבועים - החרדים וההתנחלויות (שהן "בלתי חוקיות" בערך כמו חצי מעירך, חיפה).

   1. עניתי למה שעלה מן הפוסט ומן הוכוח סביבי, לא חשבתי שעלי לתת רשימת מצאי שלהמובןמאליו, אבל הנה:

   ערכיהם של נביאי ישראל, הם גם הערכים שלי. מצוות שבין אדם לחברו, הן גם מצוותי שלי.

   אלא שלא כל הפרשנויות מקובלות עלי. "והדרת פני זקן" - כן. גם זקן אשמאי? - לא. 

   2. החרדים וההתנחלויות, כל אחד בדרכו, הם האגרופים המכים במדינה.

   שניהם עולים הון תועפות, שניהם מדלדלים את המשאבים הנחוצים לפיתוחה של המדינה ולקידומה, שניהם מובילים למדיניות קיצונית הגורמת לנו נזק בלא תועלת.

   הקיצונות וההסתגרות כבר הביאו לחורבן ישראל, ועוד יביאו. 

   מעבר לכך - טפילות אינה ערך מקורי ביהדות.  

   אתה וגזית נדבקתם לכינוי טפילים היום....לפחות אתה לא קורה לנו תולעים.....בכל זאת לא עיתונאי...

   והנה לזה אתה קורה בפוסט של גרפו מתינות שמאלנית..????      משהו....

   דרך אגב, אין לי הרבה ספיקות ביחס לשאלה מי מביא יותר כסף למדינה אני בעבודה שלי, או עורך דין ממוצע...100 [תלמידים] תיירים כל שנה למשך שנתיים, מכניס הרבה יותר מהמיסים של העורך דין...

   וכן,,אני חרדי..

    

     21/4/10 22:30:

   צטט: zeirauri 2010-04-21 16:08:34

   צטט: אריאל, חיפה 2010-04-20 19:26:22

   מי בדיוק זורק את הערכים עליהם גדל לפח?

   התנחלויות בלתי חוקיות אינן ערך חיובי בעיני,

   גזל אדמות פרטיות אינו ערך חיובי בעיני.

   קדושת הארץ אינה ערך חיובי בעיני,

   חופש הדיבור הוא ערך בעיני. (דברי תובל בדף האישי שלו הם במסגרת זו).

   שמירת החוק היא ערך בעיני (ושים לב, פרסום כתבות בלאו על הפרת החוק על ידי אלוף הפיקוד לא עוררו כל ויכוח או דיון ציבורי, רק הדלפת המסמכים עוררה מהומה).

   וגם זכותו של בית ממכר לפרסם מכירת בשר חיה, שבשרה מותר במכירה על פי חוק, הוא ערך בעיני.

   ערכי היהדות בעיני הם הרבה מעבר להקפדה על כשרות, ובכך, אם נחזור לרגע לדיון שהעלה יגאל קרט במקור, אני נבדל מכל אותם הגונבים מן הציבור ביד קלה, אך מקפידים על אכילה מהכשר הבד"ץ שלהם בלבד. 

   אם כן אריאל, דומה שהערכים היחידם שנותרו ראויים להגנה בעיניך, או ערכים בכלל, הם חופש הביטוי וחופש הביטוי המסחרי.

   האמירה ש"ערכי היהדות הם הרבה מעבר להקפדה על כשרות" נותרה ללא משקל של ממש.

   כמו נעם, אתה נתפס לאמירות מסויימות מבלי לשים לב לכיוון הכללי של הפוסט שהוא הצבעה על אבדן ערכים טוטאלי במחנה הפוסט ציוני, שהשתלט על עיתון הארץ הציוני-לשעבר.

    

   לא באתי לפקח על הנעשה בצלחתך או בביתך. אני רחוק מזה.

    

   אבל איך אפשר להחמיץ את שני שקי האגרוף הקבועים - החרדים וההתנחלויות (שהן "בלתי חוקיות" בערך כמו חצי מעירך, חיפה).

   1. עניתי למה שעלה מן הפוסט ומן הוכוח סביבי, לא חשבתי שעלי לתת רשימת מצאי שלהמובןמאליו, אבל הנה:

   ערכיהם של נביאי ישראל, הם גם הערכים שלי. מצוות שבין אדם לחברו, הן גם מצוותי שלי.

   אלא שלא כל הפרשנויות מקובלות עלי. "והדרת פני זקן" - כן. גם זקן אשמאי? - לא. 

   2. החרדים וההתנחלויות, כל אחד בדרכו, הם האגרופים המכים במדינה.

   שניהם עולים הון תועפות, שניהם מדלדלים את המשאבים הנחוצים לפיתוחה של המדינה ולקידומה, שניהם מובילים למדיניות קיצונית הגורמת לנו נזק בלא תועלת.

   הקיצונות וההסתגרות כבר הביאו לחורבן ישראל, ועוד יביאו. 

   מעבר לכך - טפילות אינה ערך מקורי ביהדות.  

     21/4/10 16:09:

   צטט: אמיר לירן 2010-04-19 07:02:51


   אורי,

    

   מאמר מרתק! כתוב היטב ומאוד מעניין.

    

   ליתר המגיבים,

    

   שאפו על התגובות המושקעות והמחכימות.

    

   תודה ידידי, על תגובתך ואמירותיך.

     21/4/10 16:08:

   צטט: אריאל, חיפה 2010-04-20 19:26:22

    

   מי בדיוק זורק את הערכים עליהם גדל לפח?

   התנחלויות בלתי חוקיות אינן ערך חיובי בעיני,

   גזל אדמות פרטיות אינו ערך חיובי בעיני.

   קדושת הארץ אינה ערך חיובי בעיני,

   חופש הדיבור הוא ערך בעיני. (דברי תובל בדף האישי שלו הם במסגרת זו).

   שמירת החוק היא ערך בעיני (ושים לב, פרסום כתבות בלאו על הפרת החוק על ידי אלוף הפיקוד לא עוררו כל ויכוח או דיון ציבורי, רק הדלפת המסמכים עוררה מהומה).

   וגם זכותו של בית ממכר לפרסם מכירת בשר חיה, שבשרה מותר במכירה על פי חוק, הוא ערך בעיני.

   ערכי היהדות בעיני הם הרבה מעבר להקפדה על כשרות, ובכך, אם נחזור לרגע לדיון שהעלה יגאל קרט במקור, אני נבדל מכל אותם הגונבים מן הציבור ביד קלה, אך מקפידים על אכילה מהכשר הבד"ץ שלהם בלבד. 

   אם כן אריאל, דומה שהערכים היחידם שנותרו ראויים להגנה בעיניך, או ערכים בכלל, הם חופש הביטוי וחופש הביטוי המסחרי.

   האמירה ש"ערכי היהדות הם הרבה מעבר להקפדה על כשרות" נותרה ללא משקל של ממש.

   כמו נעם, אתה נתפס לאמירות מסויימות מבלי לשים לב לכיוון הכללי של הפוסט שהוא הצבעה על אבדן ערכים טוטאלי במחנה הפוסט ציוני, שהשתלט על עיתון הארץ הציוני-לשעבר.

    

   לא באתי לפקח על הנעשה בצלחתך או בביתך. אני רחוק מזה.

    

   אבל איך אפשר להחמיץ את שני שקי האגרוף הקבועים - החרדים וההתנחלויות (שהן "בלתי חוקיות" בערך כמו חצי מעירך, חיפה).

    

    

     21/4/10 16:02:

   צטט: נועם שחם 2010-04-18 18:46:53

   היי אורי, גם אני נקלעתי לפה במקרה, ככה שיצא לי לקרוא, וכמו תמיד אני תוהה מה היה קורה אם היית מאמץ את אותו טון ביקורתי שאתה מאמץ באופן תמידי כלפי אנשי השמאל, גם כלפי אנשי הימין.

    

   עוד לא הספקתי לקרוא את הדברים של אורי תובל - ואם אכן מה שאתה מייחס לו נכון, אז זה חמור מאד, אבל באותה המידה מטריד אותי שאתה באופן אוטומטי מבקש להשתמש בתובל ובדברים שלו כדי לקטרג על אנשי השמאל.

    

   חלק הארי של השמאל במדינה הזו, קשור למדינה הזו ובכל נימיו מחוייב אליה, לתולדותיה ולעתידה לא פחות מכל איש ימין, רב או מתנחל, גם אם אנחנו גרים בשיינקין, לועסים חזיר ומבקרים בחריפות את פעילות צה"ל והמתנחלים בשטחים הכבושים. אם גם אדם אינטיליגנטי וערכי כמוך לא מסוגל להפנים את זה, זה מאד מטריד.

    

   משום מה מתעורר בי החשש שלא הובנתי.

   אם ראית בפוסט לעז על אנשי שמאל באופן כללי, אז יש כאן אי הבנה.

   הפוסט מתייחס לשוליים הפוסט ציוניים של השמאל, שניתקו עצמם מכל דבר ערכי ושורשי.

    

     20/4/10 19:26:

   צטט: אמיר לירן 2010-04-19 07:02:51

   אורי,

   מאמר מרתק! כתוב היטב ומאוד מעניין.

   ליתר המגיבים,

   שאפו על התגובות המושקעות והמחכימות.

    אוסיף את הפרוטה שלי.

    מי שזורק את כל הערכים עליהם הוא גדל לפח, ולא מייצר במקומם אחרים, בל יתפלא כי ילדיו גדלים לעולם שבו כל טרף הוא כשר לכל דבר (עולם של ריקנות, התבוללות, העדר סולידריות והעדר זיקה).

   מי בדיוק זורק את הערכים עליהם גדל לפח?

   התנחלויות בלתי חוקיות אינן ערך חיובי בעיני,

   גזל אדמות פרטיות אינו ערך חיובי בעיני.

   קדושת הארץ אינה ערך חיובי בעיני,

   חופש הדיבור הוא ערך בעיני. (דברי תובל בדף האישי שלו הם במסגרת זו).

   שמירת החוק היא ערך בעיני (ושים לב, פרסום כתבות בלאו על הפרת החוק על ידי אלוף הפיקוד לא עוררו כל ויכוח או דיון ציבורי, רק הדלפת המסמכים עוררה מהומה).

   וגם זכותו של בית ממכר לפרסם מכירת בשר חיה, שבשרה מותר במכירה על פי חוק, הוא ערך בעיני.

   ערכי היהדות בעיני הם הרבה מעבר להקפדה על כשרות, ובכך, אם נחזור לרגע לדיון שהעלה יגאל קרט במקור, אני נבדל מכל אותם הגונבים מן הציבור ביד קלה, אך מקפידים על אכילה מהכשר הבד"ץ שלהם בלבד. 

     20/4/10 09:33:

   צטט: אמיר לירן 2010-04-19 07:02:51


     מי שזורק את כל הערכים עליהם הוא גדל לפח, ולא מייצר במקומם אחרים, בל יתפלא כי ילדיו גדלים לעולם שבו כל טרף הוא כשר לכל דבר (עולם של ריקנות, התבוללות, העדר סולידריות והעדר זיקה).

    

    


     19/4/10 07:02:


   אורי,

    

   מאמר מרתק! כתוב היטב ומאוד מעניין.

    

   ליתר המגיבים,

    

   שאפו על התגובות המושקעות והמחכימות.

    

   אוסיף את הפרוטה שלי.

       

   מי שזורק את כל הערכים עליהם הוא גדל לפח, ולא מייצר במקומם אחרים, בל יתפלא כי ילדיו גדלים לעולם שבו כל טרף הוא כשר לכל דבר (עולם של ריקנות, התבוללות, העדר סולידריות והעדר זיקה).

     18/4/10 18:46:

   היי אורי, גם אני נקלעתי לפה במקרה, ככה שיצא לי לקרוא, וכמו תמיד אני תוהה מה היה קורה אם היית מאמץ את אותו טון ביקורתי שאתה מאמץ באופן תמידי כלפי אנשי השמאל, גם כלפי אנשי הימין.

    

   עוד לא הספקתי לקרוא את הדברים של אורי תובל - ואם אכן מה שאתה מייחס לו נכון, אז זה חמור מאד, אבל באותה המידה מטריד אותי שאתה באופן אוטומטי מבקש להשתמש בתובל ובדברים שלו כדי לקטרג על אנשי השמאל.

    

   חלק הארי של השמאל במדינה הזו, קשור למדינה הזו ובכל נימיו מחוייב אליה, לתולדותיה ולעתידה לא פחות מכל איש ימין, רב או מתנחל, גם אם אנחנו גרים בשיינקין, לועסים חזיר ומבקרים בחריפות את פעילות צה"ל והמתנחלים בשטחים הכבושים. אם גם אדם אינטיליגנטי וערכי כמוך לא מסוגל להפנים את זה, זה מאד מטריד.

     18/4/10 09:07:


   שוב תודה לכל המגיבים והמגיבות.

   חיכיתי וחששתי גם יחד, מתגובתו של גרפו לדיון הזה, והנה הוא ייפה את כוחה של שיר, שעשתה מלאכתה נאמנה...

    

     17/4/10 23:23:


   היי אורי,

   מאד מעניין . כתוב נהדר . גם הפוסט שלך . גם התגובות.

   שבוע טוב !

     17/4/10 23:05:


   לא נכון, עובדה שקראתי (אני בודק פוסטים של חברים)

    

   שנית, אורי על תעשה פרובוקציות, כי אם "יזרקו" אותך,

   אני חושב שאשאר הכתום היחיד כאן.

    

   חג עצמאות שמח !

     16/4/10 17:24:

   אורי

   תודה על הפוסט המרתק שהוביל לדיון מרתק.(מהטובים ביותר שנתקלתי כאן לאחרונה)

     15/4/10 21:42:

   אני אסתפק בפרגון על הדיון המרתק שיצא כאן מפוסט שאני לא מסכים כמעט לאף מילה בו. את רוב מה שרציתי להגיד בתגובה שיר(ה) כבר אמרה, ומה שהיא לא אמרה כנראה מצדיק פוסט נפרד, שאני אכתוב כנראה בימים הקרובים.
     15/4/10 08:45:

   אני מסכים עם על מילה.

   קיימות באתר זה תופעות יותר חמורות בהרבה, שלא טופלו, ואתן פה דוגמה אחת:

   כבר בחודש אוגוסט האחרון  הודעתי למנהלת האתר שקיימים אצל חברים קהילות שונות  כלי עריכה, למרות שאותם החברים אינם מנהלי קהילות.

   הנושא הפריע לי כי בקהילה מסויימת תוכן דיון שלי שונה. ולאחר השינוי נחסמתי על ידי מנהלת האתר, ליאת זנד.

   הבאתי ראיות, בצורת צילומים של תגובות ששונו, והודאה אחד החברים.

   משך כמה חודשים, התגובה הייתה " לאד"ם".

   לאחר מכן, תגובה דומה לזו שקיבלת "התקלה תוקנה".

   מעשית, נכון לאתמול שעה 22:30, הכלים עדיין קיימים אצל חברים לא מורשים.

   איך אני יודע ? אחד מהם הוא חבר אישי, לא וירטואלי, ואמש ביקרתי אותו בביתו וראיתי במוא עיניי.

   אז  עצתי : קבל כל הודעה של ליאת זנד בערבון מוגבל ביותר.

   יעקב

     15/4/10 02:48:

   דברים כדורבנות!

    

    

   אסתר 

     14/4/10 14:57:
   תודה לשניכם  - שיר ורמניק, על הדיון המאלף והמלומד. החכמתי רבות.
     14/4/10 11:51:


   רמניק - בלי לדעת, עלית מצוין בדיוק על הנקודה הנכונה (שגם נדונה בסמינריון שכתבתי בזמנו), וזהי בדיוק הסיבה שאני ממשיכה לחלוק עליך.

   מבחינתך, השאלה היא שאלה של לגיטימיות הפגיעה - האם ‏‏הערך שעומד מאחורי הרגשות הפגועים הוא ערך לגיטימי או לא:

   שכול = ערך לגיטימי = אסור לפגוע

   דיכוי נשים = ערך לא לגיטימי = מותר לפגוע

   צבע החליפה = ערך לא לגיטימי = מותר לפגוע.

    

   חזיר = ?????

    

   הגנה מפני פגיעה ברגשות משמעותה הגנה על הערכים בהם מאמינים בני אדם.

   [זה הזמן להפנות למאמר שממנו לקוחים הרעיונות שהובאו לעיל, גם בתגובה הקודמת שלי: דניאל סטטמן, "פגיעה ברגשות דתיים" רב-תרבותיות במדינה דמוקרטית ויהודית(קובץ): רמות,אוניברסיטת תל-אביב,1998. וראו גם המאמרים הנוספים כאן].

   לכן ברגע שאנחנו מחליטים האם פגיעה מסוימת ברגש היא מותרת או לא, אנחנו בעצם מחליטים בנוגע ללגיטימיות של הערך שעומד מאחורי הרגש הזה. ובסופו של דבר תחת המסווה של "הגנה על רגשות" אנחנו מגנים על ערכים.

   ומכיוון שאני בכלל לא רוצה להיכנס לדיון על מהו ערך לגיטימי ומהו ערך לא לגיטימי, מהו ערך שראוי להגנה ומהו ערך שלא ראוי להגנה - אני לא חושבת שרגשות זכאים להגנה מיוחדת.  מי שנגע - נפגע כי הוא מחזיק בערכים מסוים, וזה חלק מן המחיר של להחזיק בערכים האלה. זה לא מטיל עליי מחויבות לכבד בעצמי את הערכים האלה, באופן שמשמעותו בעצם - אכיפת אותם ערכים עליי.

   ותודה על השיעור בהלכות כיבוד הורים - היה מאלף!

     14/4/10 01:11:


   אנחנו באמת חיים באותה ארץ?

    

   מצד אחד אנשים שמבכים מרה את אלירז פרץ וכואבים את כאבה של מרים פרץ.

    

   מצד שני, עיתונאים מובילים, שוחטים בשנית את אלו שכבר אינם  איתנו ושמסרו את נפשם על הגנת העם והארץ.

    

   חבל לי שאורי תובל נתן במה פומבית לרגשותיו ומחשבותיו.

   וגם חבל לי שהוא אכן חושב ומרגיש כך כלפי משפחת פרץ.

    

   אם כל ההתעסקות הזו בדבריו של אורי תובל תגרום לו להרהר שנית בדבריו, להבין שהוא שליח ציבור ושבהיותו שליח ציבור, הוא נושא על כתפייו אחריות כבדה ושאינו יכול להתבטא כאוות נפשו- אולי השגנו משהו.

     13/4/10 02:39:

   תודה על מה שכתבת !

   ואצטט מדבריי בתגובה למגיבה שהגיבה בשיר שלי :

    

   עמליה

    

   רק עכשיו אני רואה את תגובתך

   כן בטח שאני מתכוונת

   כשאני רואה את הקרבות הניטשים עד דם

   בין השמאל התל-אביבי בדרך כלל

   ובין ימין קיצוני או ימין-מרכז מתון

   ובמיוחד בבלוג של וולווט האנדרגראונד-דבורית שרגל


   שאני משתתפת בו בתגובות

    

   אני בוכה,

   בוכה בלב ובוכה בנפש

   ובכלל בא לי לבכות

    

   כוחנו כעם יהייה באחדותנו

   ואנחנו צריכים להיות יותר פתוחים לדעת האחר

   ויותר מלאי חמלה

   וערבות הדדית כבר אמרתי?

    

   אז אני אומרת עכשיו

    

    ~

    


    

   שטוטית_משוטטת

     12/4/10 22:28:

   לשיר שלום.

   בקשר למשפט שלך .שלהפגע זה ענין של בחירה...

    

   פעם עסקתי בשאלה הזאת מהצד ההלכתי שלו...

   בהלכות כיבוד אב ואם כתוב שאסור לצערם..אחד מהחיובים ממצוות "כבד את אביך ואת אמך" לא לצער אותם..

   בשולחן ערוך ישנו הלכה מפורשת שאיסור זה של צער אביו ואמו אינו נוגע ביחס לנישואין..

   דהיינו , אדם שמצא את בחירת ליבו, והוריו אינם שמחים בשידוך..וזה מצער אותם מאד..בכל אופן הוא לא מחויב להמנע מלשאת אותה לאשה מחמת צער הוריו...

   באחרונים מצאתי שדנים. האם הלכה ספציפית זו נוגעת רק לנשואין..שזה מצוה בפני עצמה. ואדם מוכרח להתחתן עם בחירה שלו וכו' וכו'

   או שזה דוגמא להיתר הרבה יותר רחב...לדוגמא..

   באו אצלי זוג ידידים שדרך חייהם יותר פתוחה משל הוריהם...והאשה רוצה לעשות רשיון נהיגה...[בבני ברק בחוגים רחבים מאד לא מקובל שאשה נוהגת,,,דלגי...:-)] ההורים ממש היו בצער גדול מהענין..הם סברו שחתנם קילקל את ביתם וכו' וכו'  (דלגי :-)]

   והם הסתפקו האם מדין "כיבוד אב ואם" אסור לה לעשות רשיון..זה מצער את ההורים..

   וכאן נכנס הסברא שלך...האם כל דבר שהורה מחליט שזה מצער אותו אסור לילד לעשות...אני אוהב חליפה אפורה.. אבי ממש לא, זה מצער אותו לראות אותי בה..כאן יש בחירה של האב ....אל תצטער..על תפגע....תבין בעצמך שזה שיקול שהוא לא נוגע עליך...

    

   אני חושב שהנקודה בכלל הזה. תלוי בלגטימיות של הטענה של המצטער או הנפגע....אני לא יכול להחליט שאני נפגע ממעשה של אחר , כל עוד המעשה אינו מעשה פסול מבחינתו...תבין שאין לך זכות להצטער מכך..

   לעומת זאת..ישנם מקרים שהצער הוא לגיטימי כי הוא נוגע אלי...ואז לא ניתן לבקש ממנו לא להפגע או להצטער..כי הוא אמור להפגע מכך...

   נושא השואה והשכול הם דוגמא לכך...הצער הוא טבעי. ומוכרח..וממילא מחובתי לא לצער אותם...אין לי טענה על תפגע..כי הפגיעה היא מציאות..עצם זה שלא מכבדים את האבידה שלי היא פוגעת.  ואין לי שום סיבה להתגבר עליה.. כי זה באמת פוגע..

   לעומת זאת.. ברגע שכל הפגיעה היא רק בגלל שאני סבור שהשני צריך לנהוג כמו שאני חושב..תחליט אחרת ועל תפגע...

   לאיזה צד דומה מקרה הרשיון נהיגה..כל אחד יחליט לבד.. אבל ככלל נראה לי שזו היא נקודת המבחן.."הלגטימיות של הצער"

     12/4/10 15:49:


   כל שף ממליץ על הנתח שלו, ויש שף שממליץ על חזיר. כל אחד והאמת שלו.

   כאשר מארחים אנשים אחרים למנגל, שחלקם נמנעים מאכילת חזיר, השאלה היא האם הם כאלה שלא יאכלו חזיר בעצמם אבל לא אכפת להם שמישהו אחר יאכל חזיר ושחזיר יונח על אותו המנגל, או שהם גם כאלה שמפריעה להם נוכחותו של חזיר בקרבתם. במקרה הראשון (שאני מניחה שנפוץ למדיי בקרב חילונים שאינם אוכלים חזיר) אין מניעה לשים גם וגם, ואילו רק במקרה השני (שמתאים יותר לשומרי מסורת של ממש) מתעוררת בעיה שמונעת אכילה מעורבת. זה בהחלט לא קליר-קאט.

    

   בנוגע לדבריך במישור הציבורי, ואתייחס בהקשר זה גם לדבריו של רמניק - יש לי קושי מסוים, באופן כללי, עם הדרישה להימנע מפגיעה ברגשות. בזמנו כתבתי על הנושא סמינריון מקיף למדיי (למעלה מ-40 עמודים), שעוסק בשאלה מהי פגיעה ברגשות, האם הדרישה להימנע ממנה היא מוצדקת והאם היא רצויה בכלל, ובו ניתחתי בהרחבה, כמה מפתיע, א פסה"ד של ביהמ"ש העליון שעסק באיסור על מכירת חזיר (מכוח חוקי עזר עירוניים). עבר מאז די הרבה זמן, כך שאני לא ממש זוכרת טוב מה היה שם, אבל נדמה לי שבשורה התחתונה דובר על כך (בסמינריון, לא בפסה"ד) שהימנעות מפגיעה ברגשות משמעותה בעצם אכיפת אמונתו של אחד על אחר. וכן דובר על כך, אם אני זוכרת נכון, שרגשות פגועים הם עניין של בחירה, ואפשר גם לבחור לא להיפגע.

    

   אישית, אני גם לא נפגעת כ"כ כאשר אנשים נמנעים מלעמוד בצפירת יום הזיכרון (או יום השואה) או בהמנון או רומסים את דגל הלאום או אני לא יודעת מה. אולי סתם אני קצת קהת רגשות. אולי סתם אין לי יותר מדי פרות קדושות.

    

    

   מה שמוביל אותי לנושא שעליו לא הגבתי, והוא פרשות עיתון הארץ: לא הגבתי גם כי אין לי הרבה מה לחדש, וגם כי הנושא נפיץ.

   לגבי בלאו, בהחלט נראה לי סביר שעיתון יגן על עיתונאי שלו ויספק לו גם הגנה משפטית (ויממן אותה) וגם כל הגנה נדרשת אחרת. במקרה הספציפי הז, זה צורם ביותר שהדבר נעשה תוך פגיעה חמורה בבטחון המדינה, כאשר בלאו מחזיק אצלו בחו"ל מסמכים סודיים שתפישתם אצלו עשויה לפגוע בבטחון המדינה, וכאשר אפילו המקור שלו בעצמה ביקשה, אם הבנתי נכון, שיחזיר אותם כבר.

   לגבי תובל, ברור שדבריו נאמרו בחוסר טעם ובחוסר רגישות קיצוניים. עם זאת, מאחר שכאמור אין לי יותר מדי פרות קדושות, גם צה"ל וגם השכול לא פרות קדושות מדי בעיניי. אני לא מזלזלת לרגע בכאבו של אף אדם, וכל דרך שעוזרת לו להתגבר היא לגיטימית, אבל אני לא חושבת שזה פסול להרהר אחר התפיסה ששולחת בחדווה את בנינו לטבח, ו"קידוש השם" רחוק מלהיות אידיאל בעיניי (בלי לשים לב, חזרנו שוב לחזיר). אני בהחלט לא מגדירה את עצמי כפוסט ציונית, אבל אני בהחלט מתקשה לעיתים למצוא צידוק רציונלי לציונות שלי (השואה? זה הצידוק הכי טוב שיכולנו למצוא?), ואני לא חושבת שיש פסול בלהרהר אחריה ולהטיל בה (ובעוד כל מיני דברים) ספק לעיתים. כל האמור לעיל לא מצדיק, כמובן, פגיעה במשפחה שכולה, לא בעצם ימי האבל וגם לא זמן רב אחריהם.

     12/4/10 15:02:

    הי שיר.

    

   גם אם יש ביקוש, לא צריך לפרסם על שלט חוצות דווקא את החזיר. הקמפיין כלל פרסום להרבה מאד סוגי בשר (כל שף המליץ על נתח אחר) ופרסום החזיר היה מיותר לגמרי, וגם אם הוא נצרך - תתאפקו!!! (טיב טעם).

    

   אני עדיין חושב שלא הרבה ישימו נתח לבן על האש, במיוחד שמדובר בחג "שבטי" שבו מתאספים משפחה וחברים ובכל חוג יש כאלו שלא אוכלים חזיר. בכל מקרה, הואיל ובקרב הקוראים יש לא מעט כאלו שאוכלים, מעניין אם מי מביניהם מעדיף סטייק לבן ביום העצמאות.

    

   לא טענתי שאסור לפרסם חזיר. מותר לפרסם חזיר, מותר גם להיות חזיר. דברי אינם במישור החוקי אלא במישור הציבורי.

    

   הפתיע אותי שלא התייחסת דווקא לענייני הארץ למיניהם.

     12/4/10 14:41:


   רק הערה אחת:

   אני חושבת שיש לך טעות עובדתית קשה בנוגע לעניין החזיר.

   הביקוש הרב מעיד ש... יש ביקוש.

   טיב טעם לא מפרסמים חזיר כדי לעצבן או לעשות "דווקא" אלא כי באמת יש אנשים שזה מה שהם אוהבים לאכול (ביניהם שפחתך הנאמנה, שבשר בקר לא טעים לה. אם כי אני באופן כללי מעדיפה עוף).

   אחוז האנשים שישימו על מנגלם סטייק חזיר ביום העצמאות גבוה בהרבה ממה שאתה משער, בוודאי בתל אביב ובחיפה (אולי ברחובות לא, ולכן ייתכן שהפרסום ברחובות באמת פחות במקומו).

   אתה לא יכול להתעלם משיעור הלא-יהודים / יהודים יוצאי ברית המועצות לשעבר באוכלוסייה, שרובם, הבה נודה, אוכלים חזיר.

    

   מעבר לעניין העובדתי, יש לי גם קושי איתך בפן המהותיערכי של הדברים - חוק החזיר (וגם חוק החמץ) הם מבחינתי חוקים שצריכים להתבטל ולא להישאר, וכל עוד הם נשארים - צריך לפרש אותם בצמצום. חוק החזיר אוסר על גידול חזיר (איסור טפשי ומיותר בפני עצמו), ולא על מכירתו או פרסומו, ולפיכך - אין כל בעיה עם הפרסום.

     12/4/10 14:39:

   צטט: zeirauri 2010-04-12 14:07:37

   הי רמניק.

   אני לא חושב שאצלך יש בעיה או שאצלי יש בעיה. כמוך, אני ממש לא מסתכל מה השני אוכל, לאן ומתי הוא נוסע, או עם מי הוא חי ובאיזו מסגרת. ממש לא מזיז לי.

   הסברתי בתגובות לפניך מה הפריע לי בפרסומת עם החזיר. ויותר מכך, אני בכלל לא חושב שהחזיר היה חלק מהפרסומת, כי מספר הישראלים שיניחו דווקא חזיר ביום העצמאות על המנגל, לדעתי שואף לאפס.

   נראה לי שהחלק הספציפי ההוא של הפרסום פשוט היה סוג של התרסה: אנחנו מוכרים חזיר ושכולם יתפוצצו.

   אני כבר לא מדבר על זה שמדובר ביום העצמאות של המדינה היהודית, ולנפנף דווקא חזיר על האש נראה פשוט כסוג של הכחשה לכל ההסטוריה שלנו וזלזול ביהדות.

    

   שמעתי ממך על בחורי הישיבה, ולדעתי מי שנפנף על האש בליל יום השואה, הוא יותר גרוע ממי שאוכל חזיר.

    

    

    

    

    

    

   קראתי כעת את התגובה שלך על של אריאל..

   אתה באמת סבור שחברה תשקיע כל כך הרבה כסף בפרסומת , רק כדי לעצבן?

   מוזר בעיני...

    

   לגבי הפיסקה האחרונה שלך..ההשואה שלי היתה בין הבחור, למפרסם, לא לאוכל...

   אבל במחשבה שניה, גם כלפיו אתה צודק ..המפרסם אולי פוגע ברגשות דת...הבחור פגע בכאב...

     12/4/10 14:07:

   הי רמניק.

   אני לא חושב שאצלך יש בעיה או שאצלי יש בעיה. כמוך, אני ממש לא מסתכל מה השני אוכל, לאן ומתי הוא נוסע, או עם מי הוא חי ובאיזו מסגרת. ממש לא מזיז לי.

   הסברתי בתגובות לפניך מה הפריע לי בפרסומת עם החזיר. ויותר מכך, אני בכלל לא חושב שהחזיר היה חלק מהפרסומת, כי מספר הישראלים שיניחו דווקא חזיר ביום העצמאות על המנגל, לדעתי שואף לאפס.

   נראה לי שהחלק הספציפי ההוא של הפרסום פשוט היה סוג של התרסה: אנחנו מוכרים חזיר ושכולם יתפוצצו.

   אני כבר לא מדבר על זה שמדובר ביום העצמאות של המדינה היהודית, ולנפנף דווקא חזיר על האש נראה פשוט כסוג של הכחשה לכל ההסטוריה שלנו וזלזול ביהדות.

    

   שמעתי ממך על בחורי הישיבה, ולדעתי מי שנפנף על האש בליל יום השואה, הוא יותר גרוע ממי שאוכל חזיר.

    

    

    

    

    

     12/4/10 13:00:


   הי אורי..

   לגבי החלק הראשון שבפוסט , אני נוהג להאמין לבני אדם שטוענים שהם משתדלים....זה שלבנרים היו משתדלים יותר .זה דבר טבעי..זו פרנסתם, ואתה לא משלם בעבור השרות שאתה מקבל...יפה שהם משתדלים...אם לא תהיה מרוצה ..ההפסד שלהם,, אבל אין מה לכעוס עליהם...זו דעתי..

   לגבי טענותיך על השמאל הקיצוני, אני איתך לגמרי...

    

   וכעת לחלק האחרון.....החזיר..

   יש לי כנראה בעי'...אני לא מצליח להסביר אותה....למה הדברים האלה לא מפריעים לי במישור הדתי ....פרסומת חזיר פשוט לא מזיזה לי.. כמו שלא מפריע לי חילול שבת של מישהו אחר...כל מי שמסביבי טוען שזה מפריע לו...אני רואה שזה מפריע לך...

   מה הבעי' שלי? אני פחות דתי? אני פחות מאמין במצוות האלה? אני לא חושב....

   אז מה הבעי' שלי?

   יש מישור אחר שמפריע לי בפרסומים האלה...זה שיש כאן התעלמות מאלה שטוענים שזה כן מפריע להם....מאד מאד מפריע לי הצילומים בויינט היום של בחורי ישיבה שעשו מנגל אתמול בגן סקר....לא בגלל שאני חושב שהם צריכים להחזיק שהיום זהו יום שצריך לזכור את חללי השואה..הם סבורים שאין בכח לחדש ימי זכרון..וכו' וכו'

   כמו שאין בכוחי להכריח מישהו שלא מאמין בדת, להתעצב על חורבן בית מקדש...[על המוות ההמוני שהיה באותו יום כן.]

   אבל אני מצפה מבני אדם כ"בני אדם" להתחשב בסביבה שהם נמצאים בה, וברגשות של אחר..

    

   העובדה שיש אנשים שלרווח או הנאה מוכנים לדרוס על האחר בלי למצמץ ,, זה מזעזע...

   השני יתכן וטעה, או טועה...כל עוד שכוונתו לא לרעה. אין כל הצדקה לפגוע בו...

   איבדנו לגמרי את הרגש כלפי השני...הכל טובע בים של אנוכיות, וגם קצת של שנאה דוקאית

   זה כולל את אותו בחור שיראה בראש בגלוי ..שאצלו היום לא יום השואה..

   זה כולל את אותו פרסומאי שיצפצף בדוקא על החשוכים הללו שלא אוכלים חזיר..

   וזה כולל גם את אותם כתבים חמודים ..שרצים בחדוות יצירה להטעין את השנאה הזאת.. בהבלטת כל הרוע הזה..

     12/4/10 10:42:

   צטט: אריאל, חיפה 2010-04-12 00:04:58

   פרסומת עושים רק כאשר יש לה קהל יעד.

   לולא היה שוק לבשר חזיר - לא היתה לו פרסומת.

   ואת הפרסומת שמים במקום בו היא נקלטת.

   אז אולי בטייבה אין שוק לאלכוהול - ואז אין טעם לפרסם, ואולי הקיצונים היו מסירים את הפרסומת באלימות - ובחברה כזו ודאי שאיני רוצה לחיות.

   (לא שמישהו שואל אותי, לפני שנים הודיעה הטלוויזיה בכבלים על שידור הסרט "ישו, כוכב עליון".

   התוצאה היתה שפורעים נוצרים השתוללו בחיפה, וגם ניתקו את הכבלים לכל תושבי העיר. איכשהו, בארצות נוצריות לא מעטות, עבר הסרט בשלום).

   איני רואה טעם לפרסם בשר חזיר בשכונה חרדית (זה גם חסר הגיון כלכלי), אבל גם איני רואה בעיה בפרסום בשר חזיר בערים. 

    

    

   ואני רואה בעיה כללית בפרסום חזיר על שלטי חוצות במדינתו של העם היהודי.

   חזיר הוא סמל לחזירות, לטריפה, לגויות (ההיפך מיהדות) נהנתנית, ובמשך אלפי שנים יהודים התרחקו מחזיר, ואפילו לא קראו לו בשמו (אלא "דבר אחר"). מתתיהו הרג את המתיוון כיון שעמד להקריב חזיר.

   עד היום החזיר נאכל על ידי חלק קטן מאד מהאוכלוסיה היהודית.חוק מיוחד ("חוק החזיר") אוסר על גידול חזירים. אין חוק כזה על שפנים, גמלים, שרימפסים, או כל טריפה אחרת.

    

   אז למה לעזאזל היו צריכים להעלות את החזיר על שלוט חוצות ענק? למה זה טוב חוץ מלהודיע שהמפרסם הוא סוג של חזיר?

    

     12/4/10 00:04:

   פרסומת עושים רק כאשר יש לה קהל יעד.

   לולא היה שוק לבשר חזיר - לא היתה לו פרסומת.

   ואת הפרסומת שמים במקום בו היא נקלטת.

   אז אולי בטייבה אין שוק לאלכוהול - ואז אין טעם לפרסם, ואולי הקיצונים היו מסירים את הפרסומת באלימות - ובחברה כזו ודאי שאיני רוצה לחיות.

   (לא שמישהו שואל אותי, לפני שנים הודיעה הטלוויזיה בכבלים על שידור הסרט "ישו, כוכב עליון".

   התוצאה היתה שפורעים נוצרים השתוללו בחיפה, וגם ניתקו את הכבלים לכל תושבי העיר. איכשהו, בארצות נוצריות לא מעטות, עבר הסרט בשלום).

   איני רואה טעם לפרסם בשר חזיר בשכונה חרדית (זה גם חסר הגיון כלכלי), אבל גם איני רואה בעיה בפרסום בשר חזיר בערים. 

    

     11/4/10 21:25:

   צטט: פיני יחזקאלי 2010-04-11 20:14:35

   אני איתך

    

   רק בריאות

    

   פיני

    

    

   תודה ידידי
     11/4/10 21:24:

   צטט: bigben 2010-04-11 19:06:29

   אורי, מסכים עם רוב מה שכתבת אבל...

    

   לגבי העורך והמו"ל אנחנו הרי עוד לא יודעים את העובדות לאשורן. כעו"ד הייתי מצפה ממך להמתין ולשמוע בבית משפט

   את העובדות ולא לחרוץ דין. אורי בלאו הינו עובד של העיתון ופעל בשליחותו ולכן אין מניעה, לדעתי, לממן לו את ההוצאות המשפטיות, ללא קשר האם פעל בלאו בחכמה כשברח מהארץ. ברור שכל הפרשה הזו מסריחה, אני דווקא שמח שהעיתון מגבה את הכתב שלו שסיכן את עצמו על מנת לחשוף סקופ שעשוי/עלול (תלוי בהשקפת עולם) לעניין את כלל הציבור.

    

    

   הארץ פרסם את העובדות מנקודת מבטו, ואת עמדתו, ואני ציטטתי אותם והלכתי על העובדות אליבא דשיטתם.

   כאשר עיתון נותן גיבוי מוחלט לכתב שקנה מפושעת מסמכים צבאיים מסווגים, ומעניק לו מעמד של פליט מדיני בחו"ל, הרי זה מסר ברור לכל יתר הכתבים לעשות כמעשהו, ובעת הצורך העיתון יגבה אותם.

   עורך עם השקפה ציונית / אחראית היה לוקח את הכתב, מנער אותו ומוציא ממנו הישר חזרה לצבא את כל המסמכים שהוא מסתיר, ולחילופין מפטר אותו במקום.

     11/4/10 21:20:

   צטט: Dori, The Markerist 2010-04-11 17:36:20


   הידד לך !

   מתכבד להמשיך ולעצבן את הפוסט-ציונים, כלשונך:

   עם ישראל

   ארץ ישראל

   ארץ אבותינו

   אהבת המולדת

   ציונות

   צה"ל

   התיישבות

   ...

   ...

   [ החמצתי משהו "פאשיסטי" ? ]

    

   הייתי מוסיף לרשימה את אלירז פרץ ורועי קליין ז"ל. וכמובן: חברון, ירושלים, יהודים שגרים ביפו, רמלה ולוד.

     11/4/10 20:14:

   אני איתך

    

   רק בריאות

    

   פיני

     11/4/10 19:06:

   אורי, מסכים עם רוב מה שכתבת אבל...

    

   לגבי העורך והמו"ל אנחנו הרי עוד לא יודעים את העובדות לאשורן. כעו"ד הייתי מצפה ממך להמתין ולשמוע בבית משפט

   את העובדות ולא לחרוץ דין. אורי בלאו הינו עובד של העיתון ופעל בשליחותו ולכן אין מניעה, לדעתי, לממן לו את ההוצאות המשפטיות, ללא קשר האם פעל בלאו בחכמה כשברח מהארץ. ברור שכל הפרשה הזו מסריחה, אני דווקא שמח שהעיתון מגבה את הכתב שלו

   שסיכן את עצמו על מנת לחשוף סקופ שעשוי/עלול (תלוי בהשקפת עולם) לעניין את כלל הציבור.

    

   גם אני נדהמתי ממה שכתב תובל בפייסבוק שלו- חציית כל קו אדום בתקיפת משפחה שכולה- מנגד צריך לכבד את התנצלותו של אורי תובל....שגה  בגדול והתנצל - כפרות.


   דורון

    

     11/4/10 17:36:


   הידד לך !

   מתכבד להמשיך ולעצבן את הפוסט-ציונים, כלשונך:

   עם ישראל

   ארץ ישראל

   ארץ אבותינו

   אהבת המולדת

   ציונות

   צה"ל

   התיישבות

   ...

   ...

   [ החמצתי משהו "פאשיסטי" ? ]

     11/4/10 17:15:

   צטט: עו"ד אילנה דור 2010-04-11 16:22:15


   אורי, הנה קראתי אותך בהנאה רבה, עם ועל אף התקלה בקפה!

    

   תודה אילנה!

     11/4/10 17:13:

   צטט: ליאת z 2010-04-11 16:30:50

   התקלה דווקא תוקנה היום ואם עד מחר לא תקבל ניוזלטר, אנא דווח לנו. כן, לפעמים לוקח זמן לעלות על הבעיה וכן, גם אנחנו יכולים לטעות בדיאגנוזה. 

    

   על טון דיבור - תרשה לי להעיר, שכל בעיה, שאלה או עניין ניתן להציג בטון אחר

    

    

    

   נכון למועד שבו הועלה הפוסט, לא היה ידוע לי שהתקלה תוקנה.

   כאשר תקלה קשה נמשכת יותר מחודש, וכאשר לא מוצע פיתרון ריאלי, טבעי שתהייה עלייה ברמת הטון. גם אז הקפדתי הקפדה יתירה על כבודה של אפרת.

   בכל מקרה אם התנסחתי שלא כהלכה, אני מתנצל.

    

     11/4/10 16:30:

   התקלה דווקא תוקנה היום ואם עד מחר לא תקבל ניוזלטר, אנא דווח לנו. כן, לפעמים לוקח זמן לעלות על הבעיה וכן, גם אנחנו יכולים לטעות בדיאגנוזה. 

    

   על טון דיבור - תרשה לי להעיר, שכל בעיה, שאלה או עניין ניתן להציג בטון אחר

    

    

     11/4/10 16:22:

   אורי, הנה קראתי אותך בהנאה רבה, עם ועל אף התקלה בקפה!
     11/4/10 15:42:


   הי טובה. ותודה.

    

   גם עם החנויות החמציות בתל אביב אין לי בעיה. לא נכנס ולא רוצה להכנס לאף אחד לצלחת. אנחנו מדינה דמוקרטית. מה שהפריע לי היה הפרסום השחצני ש"את סטייק החזיר הטוב ביותר תמצאו אצלינו".

    

   כמה באמת יש כאן תחרות על כיסו של הצרכן וכמה יש כאן התרסה "אנחנו (מוכרים) חזיר"?

    

    

     11/4/10 15:12:


   דברים כדורבנות. אגב, תובל אומר (ביושרה יש לציין) שהוא בעיקר מצטער על העיתוי, לא על הדברים. הנה הציטוט המדוייק :בשום פנים ואופן לא הייתי מעלה על דעתי לפרסם ברבים דברים שיפגעו בך ובמשפחתך, בוודאי שלא בזמן הקשה הזה. משום מה, אי אפשר להגיב לו בפוסט שפתח כאן היום... מוזר.

    

   מסכימה איתך בעניין הכשרות. מי ששומר מסורת ומסתובב בת"א בחודש שלאחר הפסח פשוט לא יכול להיכנס לאף חנות. רובן לא מכרו את החמץ.

    

   בברכה,

   טובה.

   ארכיון

   פרופיל

   zeirauri
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין