כותרות TheMarker >
  ';

  החוויה היפנית - חווייה של סדנה מעולם אחר...

  מזמינה אתכם לחוות איתי את \"החוויה היפנית\" במיטבה - סדנה מהנה וחוויתית להכנת סושי ולהיכרות עם תרבות יפן בהדרכתי האישית.

  הסדנה החווייתית נערכת כחוויה ייחודית, כייפית, תרפית, מעצימה ומשרה שללוה ורוגע, הנערכת באווירה ברוח יפן, מלווה בניחוחות וטעמים יפנים. לקינוח זוכים המשתתפים בטקס תה יפני קצר ומהנה המלווה בתרגיל תרפי ומשחרר של דמיון מודרך.

  להזמנת מקום בסדנה קבועה בימי שישי ושלישי או להזמנת תאריך לסדנה בביתכם: לימי הולדת, מסיבת רווקות, סדנאות זוגיות, ימי גיבוש עובדים ומנהלים ולאירועים פרטיים, נא לפנות אלי למייל: mor.dafi@gmail.com
  או לנייד: 054-4256737

  דפי מור-חרותי
  החוויה היפנית
  סדנאות סושי חוויתיות ברוח וניחוח יפן
  * חברה באגודת הידידות ישראל-יפן

  © כל הזכויות שמורות לדפי מור-חרותי, יוצרת ומנחת סדנאות \"החוויה היפנית\" - סדנאות סושי חווייתיות, תרפיות וייחודיות להכנת סושי ולהכרת תרבות יפן.

  ארכיון

  היום שאחרי הפצצה

  32 תגובות   יום ראשון, 11/4/10, 19:13

  בסרטון על הירושימה מצולמים מבקרים ישראלים שבאו לראות את המקום הנהדר הזה - פארק השלום בהירושימה, פארק שנחנך כולו להנצחת הפצצה שנפלה על העיר בצמוד למלחמת העולם השניה, בפארק הנצחות רבות לכל נושא השלום בעולם גם אנדרטה לזכר השואה שלנו היהודים. בהמשך תראו חתונה יפנית של דת השינטו ביפן, אתם מוזמנים להמשיך ולראות עד הסוף ובסבלנות! (הסרטון מעט ארוך הפעם... ולמתעניינים - השיר "הירושימה" מבוצע ע"י הזמרת סנדרה שהתוודעה עם אהבתה לעולם היפני).

  צפיה נעימה ומהנה לכולם!

   

   

  היום שאחרי הפצצה

  פוסט על יום השואה בישראל וביפן

   

   

  השואה שלנו והשואה של יפן בהירושימה ונגסאקי 
  קצת קשה להשוות אך עדיין בכל העולם מדברים על השואה שלנו ובמקביל השואה של היפנים בעיר הירושימה - השואה של הפצצה הגרעינית שנשלחה ע"י האמריקנים כדי להשמיד כמה שיותר יפנים.

   יותר מ- 6 מליון יהודים שנספו במחנות השונים באירופה, לא יקלו על השואה שנעשתה גם היא ליפנים, ההפצצה הגדולה של פצצת האטום על הירושימה ונגסאקי בה נספו כ- 140,000 יפנים.

  הטבח הנורא של האמריקנים לעומת הטבח הנורא של הגרמנים משתווה ברמתו הנוראית בצורת החשיבה האכזרית שנגלתה אז בעולם כולו. טבח שפל ואכזר חסר גבולות ההגיון...

   

  צדיק אחד ביפן

   

  אנו יודעים כל כך הרבה על השואה שלנו ולא יודעים על כך שהשואה שלנו התנהלה גם ביפן וכי אדם צדיק יפני היה חי ביפן ועזר רבות לעם היהודי לשרוד, שמו היה סמפו סוג'יהרה.

  ב-1939, דיפלומט יפני ששירת בליטא והציל בתקופת השואה כ-6,000 יהודים מאירופה - מפולין ומליטא באמצעות הנפקת אשרות מעבר דרך יפן לאי קורסאו שבים הקריבי, הוא עשה הכל וניהל את מלחמותיו האישיות מול שלטונות טוקיו בכדי לעזור ליהודים המנסים לברוח דרך רוסיה לכיוון יפן. כוח העזרה שלו והאהבת החינם שלו היו אלו שהצילו כ-6,000 יהודים ודרך כך ניתן היה להם לעבור דרך יפן שהיתה מוגנת לחדירת גל האנטישמיות כלפי היהודים.

   


  שלטונות טוקיו סירבו לבקשותיו החוזרות ונשנות של סוגיהרה לאשר את הנפקת האשרות, וכאשר חש כי המתנה נוספת עלולה להביא לאסון, המרה את פי הממונים עליו והחל להנפיקן על דעת עצמו, למרות הסיכון המקצועי והאישי שהיה כרוך בכך. סוגיהרה, הדיפלומט הזר האחרון שעזב את קובנה, המשיך לחתום על אשרות מן החלון הפתוח של הרכבת הנוסעת. 

  כשחזר סוגיהרה לטוקיו בשנת 1947, פוטר משירות החוץ של יפן. ממשלת יפן מעולם לא הודתה שהוא פוטר עקב הסיוע שהושיט ליהודים ונימקה את המעשה ב'העדר צורך בדיפלומטים רבים תחת שלטון הכיבוש האמריקני'. רק בשנת 1992 טוהר שמו ע"י ממשלת יפן. כיום הוא נחשב גיבור לאומי - מוזיאון הוקם לזכרו וסיפורו נלמד בבתי הספר ביפן. 


  מעשי הגבורה של סוגיהרה נותרו עלומים במשך שנים רבות עד שקבוצת ניצולים החלה לחפשו בסיוע ממשלת ישראל. רק בשנת 1968 אותר סוגיהרה והוזמן לבקר בישראל. בשנת 1985, כשנה לפני פטירתו, קיבל סוגיהרה תעודת חסיד אומות העולם ויער ארזים ניטע לכבודו, מבלי שהרשויות ידעו כי משמעות השם 'סוגיהרה' הוא "מישור של ארזים". 

  היפנים רוחשים כבוד רב לזכר השואה היהודית ולכן קיימים ביפן שלושה מוזיאונים נוספים להנצחת השואה: מוזיאון להנצחת השואה של 'בית שלום' (קבוצת נוצרים אוהבי ישראל) נמצא בפוקויאמה (ליד הירושימה), מוזיאון לזכר קורבנות אושוויץ ממוקם במכון אישיקאווה בעיר שיראקאווה ומרכז להנחלת מורשת השואה פועל בטוקיו.

   

  הפצצה על הירושימה

    גם ליפנים שואה פרטית משלהם, זו הפצצה שהוטלה ע"י האמריקנים בבוקרו של ה- 6 לאוגוסט 1945.
  לאחר יום זה, יפן אינה אותה יפן כלפני הפצצה, היפנים למודים מלחמות נוראיות עם העם האמריקני ומנציחים את יום זה כיום אבל ביפן. לכן הקושי הרב שלהם לארח בארצם את האמריקנים, זכר רע ומר שלא נשכח מהם לעולם. 

  לזכר כל אותם הנספים בשואה הפרטית של היפנים בהירושימה ולזכר השואה שנעשתה לנו באירופה אני מרכינה ראש ומזמינה גם אתכם לקרוא מעט על העם היפני, לקרוא מעט על מהלומת האמריקנים בהירושימה, ואף אם מזדמן לכם להגיע ליפן אז לא לשכוח להגיע לפארק השלום בעיר הירושימה ולהצמיד על קיר הזיכרון עגורי נייר המקופלים באוריגאמי כנהוג בפארק זה.


  "בית שלום" - תנועה של יפנים אוהבי ישראל

   ביפן קיימת תנועה קטנה של יפנים אוהבי ישראל הנקראים "בית שלום" אשר מנציחים את זכר השואה ומספרים את סיפור השואה לילדיהם. 

  תנועה זו הוקמה לאחר שמנהיגם הרוחני חלם חלום נבואי בו התגלה לו אלוהים באומרו לעזור כמה שיוכל לעם היהודי ולהנציח את מורשת העם בכל דרך אפשרית. 

  לי ולמשפחתי היה הכבוד המדהים הזה להכיר את התנועה המיוחדת הזו הפועלת למען ישראלים יהודים, הם אירחו אותנו בביתם כיד המלך ונתנו לנו מקום של כבוד. במספר הפעמים שהתארחנו אצלם תמיד היה מרגש ביותר לראות את אהבתם הרבה אלינו הישראלים וכל שברצונם הוא לחוות לנו מחווה על היותנו יהודים מארץ ישראל - זו מחווה מדהימה ומיוחדת במינה וחוויה ומרגשת ביותר שלא תישכח ממני לעד! 

  גוף אחר הפועל בכמה מקומות ביפן ואף מוכרת יותר כאן בארץ היא תנועת ה"מקוייה" אוהבי ישראל שנותנים את כל נפשם לעם היהודי, קיימת עוד תנועה נוספת ביפן שהינם יפנים-קוריאנים שגם אצלם התארחנו בשהותנו ביפן ואירחו אותנו בצורה מדהימה ביותר באחד מחגי ישראל, אי אפשר לשכוח כמה אהבה ונתינה יש בהם היפנים. לא סתם התאהבתי בהם, פשוט מקסימים!


  עגורים של שלום בהירושימה
  מסופר ביפן על נערה יפנית מדהימה שבגיל 12 אובחנה אצלה מחלה קשה, ובזמן זה החלה לקפל עגורים מאמנות האוריגאמי (אומנות קפולי הנייר).ציפור העגור, מסמלת במסורת היפנית חיים ארוכים, תקווה, אושר ושלום.

  האגדה מספרת, שאם מקפלים 1000 עגורי נייר, הם יגנו עליך מפני כל צרה ומחלה.היפנים מאמינים שהעגור חי 1000 שנה, ולכן מסמלים העגורים גם אריכות ימים.בזמן שקיפלה את עגורי הנייר אמרה סדאקו:"אכתוב על כנפיכם מסר שלום, ואתם תעופו ותפיצו את המסר מסביב לעולם".

  סדאקו הספיקה לקפל 644 עגורי נייר בטרם נפטרה ממחלתה הקשה.מאמציה של סדאקו נגעו לליבם של חבריה לכיתה ומוריה, והם המשיכו במקומה, וסיימו את המלאכה. סדאקו הפכה לגיבורה לאומית ביפן, ובזכות אמונתה הפך העגור להיות גם סמל לשלום ברחבי העולם. בפארק השלום בהירושימה נבנה פסל הוקדש לסאדקו ולעגורי השלום.

  הפרוייקט בו החלה, חוזר ומבוצע לזכרה על-ידי ילדים ברחבי העולם עד עצם היום הזה!

   

  גם אצלנו בישראל המשיכו את דרכה של סדאקו וילדים רבים הכינו עגורים של שלום מנייר לזיכרה.

   

  ומי שרוצה לדעת איך להכין עגור של שלום מקופל מנייר אוריגאמי, הרי לכם בלינק המצורף:

  http://www.snopi.com/origami/model.asp?model=3&fname=crane&view 

   

   

   וגם הדגמה בסרטון וידאו הבא:http://www.youtube.com/watch?v=JM-JjEAN4QU 

   

   

   שיהיה לכולם רק טוב, אושר, שימחה הרבה אהבה ושלום עלינו ועל כל העולם! שנזכור ולא נשכח ונעביר לילדינו את הסיפור האישי שלנו...

   

   אישית אני באה מהמקום הנורא הזה של השואה, אני דור שני לאבי שהינו ניצול שואה שהגיע בגיל 8 לארץ לאחר נדודים רבים בגולה.

   אבי שיבדל לחיים ארוכים וטובים, היה ילד שואה שידע רעב מהו, כך גדלתי לאורך כל השנים, בצל השואה, הסיפורים לא נמוגו מליבו והוא שיתף אותנו ילדיו בהם על שהיה ילד בעת מלחמת העולם השניה בפולין והיה חי בגטו וכי כ- 50 איש ממשפחתו נספו בשואה. 

   

   

   בואו כולנו ביחד נדליק נר זיכרון ביום השואה הזה - לזכר אותם הנספים, שהיו מאושרים אם היו יודעים שפה בארץ הוקמה בעזרתם של הניצולים - אותם ילדי השואה... קמה מדינה יהודית חיה ונושמת, בזכותם של אותם ניצולים רבים, ילדים כמותו שחיו חיים קשים מנשוא, רעבו ללחם ולא ידעו ילדות מהי, אך למרות הכל הצליחו לשרוד ולמצוא דרכם לישראל ולחיות בה ולגדל בה ילדים ונכדים לתפארת. 

   

   

   נזכור ולא נשכח!  

   

   

   על הסדנאות השונות והמוצרים של החוויה היפנית אפרט בהרחבה בפוסט הבא... 

   

   

   סיונרה! 

   

   

   דפי מור-חרותי

   החוויה היפנית

   סדנאות סושי חוויתיות ותרפיות ולהכרת תרבות יפן

  הרצאות/מפגשי מסע על יפן - ארץ השמש העולה

   סושי בר לאירועים Sushi Show ברוח וניחוח יפן

  למכירה מוצרים יפנים להכנת סושי איכותיים ביותר!

    להזמנה לסדנה ואירועים בנייד: 054-4256737

   או צרו קשר במייל: mor.dafi@gmail.com

  דרג את התוכן:

   תגובות (32)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     15/4/10 12:41:
   נהנתי לקרוא
     13/4/10 15:19:

   צטט: ניחוח אישה 36 2010-04-13 13:05:01


   כתיבה מרגשת .. תודה ששיתפת

    

   תודה גם לך יקירה!

     13/4/10 13:05:

   כתיבה מרגשת .. תודה ששיתפת
     13/4/10 01:52:

   ליאורי חברי הטוב (שנעלם לי לאחרונה קצת יותר מדי...).

   כל מה שכתבת אמת, הכל נכון, אם כי היום יפן לא מוכנה ולו לשמוע על התנהלות כמו

   שהיתה אז בימים של שלהי מלחמת העולם השניה.

   לכן בכל מקום שהיינו ביפן בעת מגורינו ביפן, היפנים עשו לנו מקום של כבוד והרעיפו עלינו

   את אהבתם הרבה לעם היהודי. אני לא כותבת על הדברים הקשים שקרו במלחמת העולם השניה

   אלא על הדברים הטובים שקרו מאז התקדמנו באיזה 50 שנים מהזוועות ההם...

   וחוץ מזה, לאחר כל מה שהשכלתי ממך... אפיהההה לעזאזל נעלמת לי כפרה עליך???

   אני אעשה ממך קציצות יפניות, ככה אתה עושה לחברה טובה שלך?!

   תתקשר מדי פעם... אתה יודע את המספר, אגב, מבטיחה לך שהאצבע לא תישבר בדרך. לשון בחוץ

   נשיקות וחיבוקים נשיקה

   דפי

     13/4/10 00:05:

   דפי יקירה,

   את מתייחסת ליפן של היום.

   חייתי שנים בארה"ב ורק שם הבנתי מה היה טבע היפנים של אז כלפי האנושות
   ולצערי, הפעם עלי לתקן אותך בענין.

   האכזריות היפאנית כלפי אויבהם, כולל בני עמם ועמים החיים בסביבתם הגיעה בהחלט לרמות תיעוב נאציות.

   השימוש במילה שואה ליהודים נגזרת מהרעיון שהכוונה המוחלטת של הנאצים היתה חיסול והשמדה טוטלית לכל יהודי באשר הוא

   בגלל היותו יהודי. היה שם גם פאן אישי ברצח כל יהודי ויהודי ולא הפצצה כוללת ללא פנים.

   הפצצות הירושימה ונאגאסקי הגיעו רק בסוף המלחמה או יותר נכון סיימו את המלחמה מכיוון שלא היה ניתן לסיימה בדרך אנושית.

   היפנים העריצו את הקיסר שלהם בתור אלוה !!! והוא סירב לכניעה גם כשידע שאין דרך אחרת.

   טרומן הענק מכולם, הבין שהקרבת מיליון אמריקאים למטרה זו היא טירוף.

   לכן הוא הסכים להפצצה הזו. ושתדעי שגם לאחר ההפצצה הראשונה וגם השניה הם לא הסכימו כל כך מהר להיכנע.

   היום בדיעבד הם רואים הכל אחרת וחושבים בצורה אחרת.. אל אז זו לא היתה שואה אלא תוצאת מלחמה שהם בעצמם

   באגרסיביות ובאכזריות בלתי אנושית התקיפו את אנשי העולם החופשי.

   הברית שלהם עם היטלר רק מוכיחה את הרוע שביעבע בזמנו בין אנשי יפן.

   דרך אגב, מה שהם עוללו לשבויי המלחמה בלבד משקף את האכזריות שלהם.

   כמובן בינהם היו שידעו במפורש מההתחלה שזה יהיה סופם אך לא יכלו למנוע זאת

   ובתוכם בולט איש שחונך בארה"ב ותכנן

   את הרצח המתועב שחוללו בהפתעה מוחלטת בפרל הארבור.

   אם העולם לא היה מכניע את גרמניה ויפן, לא היית היום.

    

   עם זאת, כואב לי הלב על אותם נשמות תמימות שנספו שם ובכל מקום.

   וזה לצערי מחיר המלחמה המציאותי בכל העולם.

   התמימים משלמים.

    

     12/4/10 19:23:

   צטט: איציקלי 2010-04-12 12:14:00


    תודה על המידע

    

   בבקשה איציק, בכיף! תבוא תמיד...

     12/4/10 19:22:

   צטט: anabbel 2010-04-12 09:49:28

   כתבת נפלא.

   מרתק היה לקרוא את שהעלית.

   הסרטון על הירושימה,

   והמילים שסיפרת.

   חשוב מאוד לזכור את יום השואה,

   להדליק נר ולא לשכוח לעולם.

   אך בהביאך את הקשר עם יפן וההפצצות,

   הרחבת מעט את היריעה והיא ניתנת ללימוד רב.

   תודה לך

    

   תודה רבה אנאבל, קצרה האפשרות בפוסטים מלשתף בידע שלי הרב על יפן, את תמיד מוזמנת למפגשי המסע או לסדנאות הסושי החוויתיות שלי עם הערך המוסף של הכרת תרבות יפן תוך כדי הסדנה.

   אשמח לראותך כאן שוב בפוסטים הבאים... תודה שביקרת!

     12/4/10 14:57:


   היי דפי פוסט יפה ומושקע! כל הכבוד...

   היה כייף לראותך ב......

   תמונה למזכרת!

   שלך אמנון.

    

     12/4/10 12:14:

    תודה על המידע
     12/4/10 09:49:

   כתבת נפלא.

   מרתק היה לקרוא את שהעלית.

   הסרטון על הירושימה,

   והמילים שסיפרת.

   חשוב מאוד לזכור את יום השואה,

   להדליק נר ולא לשכוח לעולם.

   אך בהביאך את הקשר עם יפן וההפצצות,

   הרחבת מעט את היריעה והיא ניתנת ללימוד רב.

   תודה לך

     12/4/10 08:51:

   צטט: ענת אוהד 2010-04-12 08:22:09


   דפי יקירה

   בערב יום השואה לפני כשנתיים הייתי בביקור מרגש בבית שלום בקיוטו

   כשברכתי את המארחים בשם חברי הקבוצה הזכרתי את משמעותו של היום הזה עבורי

   בהיותי בת הדור השני .

   דברי התקבלו בהתרגשות רבה.

   פארק השלום והמוזיאון שבהירושימה הם זכרון לשואה של העם היפני.

   היאשואה של העולם כולו ויותר מכל של העם היהודי.

   אני מאחלת עוד הרבה שנים של בריאות לאביך.

    

    

    

   ענת מקסימה!

   איזה יופי לשמוע שגם את חווית את היפנים מ"בית שלום" המקדהימים שנתינתם לנו הישראלים... הם פשוט זכרון מדהים עבורי וכל שנה בראש השנה היהודי שלנו הם מקבלים ממני ברכת שנה טובה ותמיד מתרגשים וכותבים בחזרה בהתרגשות רבה.

   תודה רבה לברכותיך לאבי שיחיה, אדם שחווה מספיק דברים כבר בילדותו המוקדמת...

   קובץ הסיפורים שלי נולד מתוך המקום לשתף ולבקש שלום על כל העולם!

   המון תודה שביקרת...

     12/4/10 08:22:


   דפי יקירה

   בערב יום השואה לפני כשנתיים הייתי בביקור מרגש בבית שלום בקיוטו

   כשברכתי את המארחים בשם חברי הקבוצה הזכרתי את משמעותו של היום הזה עבורי

   בהיותי בת הדור השני .

   דברי התקבלו בהתרגשות רבה.

   פארק השלום והמוזיאון שבהירושימה הם זכרון לשואה של העם היפני.

   היאשואה של העולם כולו ויותר מכל של העם היהודי.

   אני מאחלת עוד הרבה שנים של בריאות לאביך.

    

    

     12/4/10 08:13:

   צטט: לחישת הלב 2010-04-12 07:35:12

   סיפורים מרגשים הבאת. שוטטתי וראיתי סבלם של אחרים רפואה ובריאות לאביך. מאד קשה היום הזה.  

    


   תודה רבה לך מקסימה! על המילים היפות ועל הגלויה היפהיפיה שמקשטת לי את הפוסט באהבה הרבה שלך!

   הצלחת גם את לרגש אותי... אכן קשה היום הזה...

    

     12/4/10 08:08:

   צטט: ofer ben z 2010-04-12 05:21:45

   *מרגש אריכות חיים לאביך היקר 

    

   תודה רבה עופר יקר!

    

     12/4/10 08:08:

   צטט: רותי ביוטי 2010-04-12 02:00:05

   תודה יקירה על הפוסט הכתוב

   והסרט שצירפת.כרגיל כתיבתך

   נהדרת וכייף לקרוא ומעניין.

   הרבה בריאות לאביך.

   גם אני הוריי ז''ל היו ניצולי

   שואה.ועברו ייסורים רבים.

   ואנחנו הדור השני מצווים

   להעביר את זה הלאה שלא

   יישכח לעולם.אמןןן.

    

   רותי יפתי,

   איזה כיף לראות אותך כאן אצלי בפוסט...

   לא קל להיות בן/בת להורים ניצולי שואה, אנו חווים את סבלם במשך השנים... רואים את כאבם.

   אנו כמובן לעולם לא נשכח ונעביר זאת לדורות הבאים.

   אגב, מסרי ד"ש לחברתך היפנית, לא יצא לי בסוף לשוחח איתה, תעשי בינינו את הקישור ואשמח להגיע אליכם לביקור. תודה מקסימה!

    

     12/4/10 08:05:

   צטט: איתן המיסטיקן 2010-04-12 01:25:57

   בסוף  דבר  החיים  חזקים  מהכל

    

   איתן היקר, צודק! מילים כדורבנות... החיים אכן חזקים מהכל! תודה שבאת!

     12/4/10 08:04:

   צטט: שייקהגאיה 2010-04-11 23:05:14

   תודה על פוסט מעניין מלמד ומגוון

   והתיחסות מצדך ליום הזה.

   המשיכי לחלוק אתנו את הכשרון

   היחודי שלך בכתיבת תכנים.

   כשתכתבי ספרים ארצה להיות 

   בין הראשונים לרכוש .

    

   שייקה יקירי, תודה רבה על המילים המחממות, אין עליך בפירגונים!!!

   ספר בינתיים זה לא ברעיון שלי אבל אולי פעם... מי יודע מה ילד יום... חיבוק!

     12/4/10 08:02:

   צטט: דורון שפר 2010-04-11 22:48:21


   הכל מזוועות המלחמה

   חשוב לזכור

    

   דודון יקר, לעולם לא נשכח! תודה!

     12/4/10 08:01:

   צטט: שאול מידן 2010-04-11 22:45:47

   פצצה גרעינית הוטלה גם על נגסאקי.

   השואה של היפנים קשה מנשוא.

   השואה שלנו בלתי נתפסת, עד היום.

   תודה דפי שהבאת מחוכמתך. כמו תמיד ריתקת אותי.

   שאול ידידי היקר, תודה על המילים המפרגנות, כמה כאב יש בעולם, זה בדיוק מה שרציתי להראות לכולם.

   דברים שלא נתפסים... תודה שביקרת!

    

     12/4/10 08:00:

   צטט: reuven1111 2010-04-11 22:30:44

   דפי יקירתי

   כן, לכל עם יש את השואה שלו.

   6 מיליוני היהודים שנטבחו על לא עוול בכפם זו השואה שלנו.

   קשה להבין קשה לעכל

   ולא נשכח אף פעם את האסון הזה.

   חיבוק.

   רוביק יקירי, לעולם לא נשכח את האסון הזה. לעולם...

   חיבוק בחזרה אליך!

    

     12/4/10 07:58:

   צטט: 12תמיר12 2010-04-11 21:41:21


   היפנים שלמו מחיר כבד על הברית עם החיה הנאצית,נקווה שהעולם הפיק לקח ושלעולם אף עם לא יסבול ככה

    

   תמיר יקירי, היפנים לעולם לא יחזרו כבר על הטעות הזו... את טעותם עשו ושילמו עליה ביוקר, את אהבתם הגדולה לעם היהודי לפחות ממה שאני ראיתי כשחייתי שם, אפשר להרגיש ולחוות רק שכחיים במחיצתם.

     12/4/10 07:55:

   צטט: מיקה אלמגור 2010-04-11 19:26:17


   אריכות חיים והרבה בריאות לאביך.

   הסיפורים שהבאת מרגשים מאוד.

   נזכור תמיד.

    

   תודה רבה מיקה. נזכור תמיד!

    

     12/4/10 07:35:
   סיפורים מרגשים הבאת.

   שוטטתי וראיתי סבלם של אחרים

   רפואה ובריאות לאביך.

   מאד קשה היום הזה.

    
     12/4/10 05:21:
   *מרגש אריכות חיים לאביך היקר 
     12/4/10 02:00:

   תודה יקירה על הפוסט הכתוב

   והסרט שצירפת.כרגיל כתיבתך

   נהדרת וכייף לקרוא ומעניין.

   הרבה בריאות לאביך.

   גם אני הוריי ז''ל היו ניצולי

   שואה.ועברו ייסורים רבים.

   ואנחנו הדור השני מצווים

   להעביר את זה הלאה שלא

   יישכח לעולם.אמןןן.

     12/4/10 01:25:
   בסוף  דבר  החיים  חזקים  מהכל
     11/4/10 23:05:

   תודה על פוסט מעניין מלמד ומגוון

   והתיחסות מצדך ליום הזה.

   המשיכי לחלוק אתנו את הכשרון

   היחודי שלך בכתיבת תכנים.

   כשתכתבי ספרים ארצה להיות 

   בין הראשונים לרכוש .

     11/4/10 22:48:


   הכל מזוועות המלחמה

   חשוב לזכור

     11/4/10 22:45:

   פצצה גרעינית הוטלה גם על נגסאקי.

   השואה של היפנים קשה מנשוא.

   השואה שלנו בלתי נתפסת, עד היום.

   תודה דפי שהבאת מחוכמתך. כמו תמיד ריתקת אותי.

     11/4/10 22:30:

   דפי יקירתי

   כן, לכל עם יש את השואה שלו.

   6 מיליוני היהודים שנטבחו על לא עוול בכפם זו השואה שלנו.

   קשה להבין קשה לעכל

   ולא נשכח אף פעם את האסון הזה.

   חיבוק.

     11/4/10 21:41:

   היפנים שלמו מחיר כבד על הברית עם החיה הנאצית,נקווה שהעולם הפיק לקח ושלעולם אף עם לא יסבול ככה
     11/4/10 19:26:


   אריכות חיים והרבה בריאות לאביך.

   הסיפורים שהבאת מרגשים מאוד.

   נזכור תמיד.