כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  תולעת מכרסמת.

  בימים האחרונים אני חווה אש בוערת בעצמותי, תחושה עילאית של שליחות סוחפת הרבה מעבר לכל מה שחוויתי מאז פתחנו את העיתון לפני כ 5 שנים.הידיעה שהפעם אנו עומדים לשנות את חייהם של אלפי אנשים מקצה לקצה, באמצעות סדרת מאמרים שתלמד אותם כיצד אחרי 5 שנים עבודה בישראל הם יכולים להגיע לקרן של 48,000$.

  שפע של יפים מכוערים.

  1 תגובות   יום רביעי, 26/9/07, 12:17

  בנהלך עבודתי כמו"ל לעיתונים לעובדים זרים נכחתי מספר פעמים במיפגשים של פיליפינים מהשורה, עם כוכבי שואוביז מפיליפינים שביקרו בארץ.

  בכל מיפגש כזה, אותה תמונה חזרה על עצמה, בכמעט העתק מדוייק אצל כל הפיליפינים.

    הערצה מוחלטת ועיוורת על פניהם וארשת מתרפסת, כאילו שעומד מולם לא בשר ודם אלא התגלות של הסגן של ג'יזס.

   

  אע'פ שהפיליפינים היו אנשים שונים, חלקם פיליפינים שעבדו בעיתון והם עצמם נהיו קצת מיני סלבריטאים לפיליפינים פה בישראל, בכ'ז כשהם פגשו סלבריטי מפורסם מפיליפינים, כולם כאחד מחקו בהרף עין את אישיותם בנחיתות מתרפסת לפני אותם אנשי שואוביז . ותמיד הרגשתי את האוויר בחדר מתמלא בניחוח מתקתק, חמצמץ של קיא עומד.

     

   שטיפת המוח השטחית והאשלייתית של הוליבוד והתקשורת והתאגידים הגדולים,  מגהצת את דעת הבריות לחיות בעולם של עדר. הם זקוקים שאנשים יחשבו כעדר, כי כך הם יכולים לשלוט עליהם. ולקבוע להם מה מעניין אותם ומה לא. ואנשים צורכים את התקשורת ואת המותגים רק כשהם מאולפים לחשוב כעדר. כשאנשים חושבים כמו עדר, על פי מה שהוליבוד והתאגידים הגדולים, קובעים להם. אלה אנשים שניתנים לשליטה, וניתן להרוויח מהם הרבה כסף.  אם אנשים לא היו חושבים כמו עדר, הם היו  מתעניינים יותר בחיים שלהם מאשר בחייהם של כוכבי השואוביז ולא היו קונים את המותגים הרבים על מנת לחקות את כוכבי השואוביז.

  וזה למעשה הפחד הגדול ביותר של התאגידים הגדולים. שאנשים לא יהיו מלאים מבפנים. ולכן עושים הכל כדי להסיח את דעתנו מעצמנו. שיש לו עולם שלם בתוך עצמו, הוא פחות מתעניין במילוי חיצוני והוא פחות יצרוך את מה שהתאגידים רוצים.

  התאגידים הגדולים לא מרוויחים הרבה כסף מאותם חריגים שמעיזים לחשוב באופן עצמאי. ולכן הם שוטפים לנו את המוח בשטיפה רב ערוצית כדי שלא נחשוב עצמאית. כדי שנחשוב כפי שהם רוצים שנחשוב. שהחומר והכסף וההצלחה והפרסום אלו הדברים החשובים בחיים.

  כמו ווקום שטיפת המוח הרב ערוצית, שואבת את העולם הפנימי שלנו ומשעבדת את מוחנו לחשוב כעדר. 

  אותם מיליארדי אנשים עדריים עובדים בפרך, כדי שיהיה להם מספיק כסף לעמוד בסטנדרטים הגבוהים שהתאגידים קבעו להם. וכדי שהם יוכלו לעשות את העשירים עוד יותר עשירים.

   

   ולכן הם מוכרים לנו אשליות נוצצות על כוכבי שואוביז, כדי להעמיד לנו מודלים לחיקוי שילמדו אותנו להיות חומרניים, צבועים, גנדרנים, מתקתקים ושטחיים. להקפיד על האריזה, להעמיד פנים. להפיק חיוכים מזויפים בפה מתי שצריך לחייך, ולא בעיניים, מתי שאתה מרגיש לחייך.

   

  לכאורה העולם מתקדם לעבר חופש ודמוקרטיה אבל בפועל אנו משועבדים רוחנית. עבדות רוחנית היא הרבה יותר מסוכנת מעבדות פיסית. , עבדות רוחנית עטופה בעטיפות רבות, וקשה לעבד להבחין בה. לעומת עבד פיסי, שמודע לכך שהוא עבד.

   

  ובנוסף לכך, כל גורם המשעבד את האדם מבחינה גופנית, הוא מוגבל, מעצם טיבו וטבעו, רק למעשיו של האדם. לעומת זאת, שעבוד רוחני הינו כמעט בלתי מוגבל. הוא משתלט אט אט לא רק על מעשיו של האדם, אלא גם על דיבורו ואף על הגיגיו, על רצונותיו ואפילו על תשוקותיו.

   

  הם מוכרים לנו סטארים שנראים יפים ונוצצים ככוכבי השמיים.  והם מפעילים תעשייה שלמה של שטיפת מוח רב ערוצית כדי שנאמין שאצל המודלים לחיקוי האלה  הכל תמיד זוהר ונוצץ, שהשמש זורחת להם מהתחת ומפיצים אור טהור.

   

  מפה למטה, בעולם של העדר, כל כוכבי השואוביז האלה נראים כ'כ רחוקים, גבוהים, בלתי מושגים.  זה נראה כאילו הם חיים בספירות עליונות של אושר.

  אבל דעו לכם, שאם לא היינו חושבים כמו עדר, כפי שהתאגידים רוצים שנחשוב, היינו רואים שמאחורי הקליפה הדקה של הזוהר, הם שפע של יפים מכוערים.

   כי  בשורה התחתונה , אם תיכנסו לנשמה שלהם, תגלו שהם אנשים מסכנים, שכל חייהם זה זיוף ושקר אחד גדול. כי ללא שהם יהיו כאלה, הם לא היו משת'פים של תעשיית השקר.

   

  ולכן הרבה מהם  בפנים, מרגישים כמו תפוח גדול אדום וריחני שנראה מושלם מבחוץ, אבל בפנים תולעת מסתורית מכרסמת ואוכלת את תוכם. כי הם בעצמם קורבנות  של אותה תעשיית שקר, הם נראים זוהרים וצוחקים מבחוץ אבל בפנים הם בוכים, כי בפנים הנשמה שלהם יודעת שכל התהילה הזו, הכל זה תעשייה של שקר.  והם סוכני המכירות שלה.

   

  ואנשים יעשו הכול כדי להיות סטארים. הם ימכרו את נשמתם ואישיותם וגופם לשטן רק כדי להיות מפורסמים. כדי שגם הם ישתזפו באור הזרקורים של עולם השואוביז.

   

  אלה האנשים שהם המודלים שלנו לחיקוי. אנשים שימכרו את נשמתם לשטן רק כדי להיות מפורסמים !!!

   

  התרבות המערבית השטחית מושתתת על זה שהמדד שאנשים מעריכים את עצמם הוא שיקרי. ככל שיותר אנשים מכירים אותך, כך אתה שווה יותר. ככל שאתה יותר מפורסם כך אתה יותר עליון.

   אותם כוכבי שואוביז עליונים, הם עצמם קורבנות של תעשיית השקר, אדם שחשוב לו מאד להיות מפורסם, הוא אדם ריק ומסכן. כי כל ההערכה העצמית שלו תלויה באחרים. הוא מעריך את עצמו רק אם אחרים מכירים אותו.

  אם לא היינו חיים במוסכמות של עדר, לא רק שלא היינו מעריצים אותם אלא היינו בזים להם.  ככל שאני מכיר את הקהילה הפילי אני מבחין בין שני ניגודים גדולים מאד. מצד אחד בשורש התרבות הפיליפינית: פשטות, חום, צניעות, עדינות, אהבה רבה, מסירות ללא גבולות, אצילות ותום. אבל מצד שני יותר ויותר אני קולט עד כמה הם מושפעים מהתרבות השטחית של האמריקאים.

  לאנשים שבאים מארצות העולם השלישי, ומסתכלים לעבר התרבות האמריקאית כמצפן לערכי העולם,  קשה להקיא מהמתיקות יתר והשטחיות של התרבות האמריקאית. והפיליפינים היקרים, במקום לשמור על הדברים היפים מתרבותם, הם בולעים בכפיות גדולות ודחוסות, מבלי לסנן, את כל הזבל המתקתק שהאמריקאים מאכילים אותם. ומתחילים להיות כמוהם צבועים, גנדרנים, שטחים,  יהירים, שקרניים, חומריים, עדריים. 

   

  יש דברים טובים בתרבות המערבית ויש הרבה שטויות. הרבה שקר. כל אחד מאיתנו צריך לפתוח את עיניו ולהחליט לגבי עצמו מה טוב לו ומה לא, ולא בגלל שמיליארדי  אנשים עושים או מאמינים כך.

   

   ואל תתנו להם, לתת לכם להרגיש שאתם נחותים לעומת כוכבי השואוביז. אין שום דבר בסטארים האלה שהוא עליון מאיתנו. חוץ מזה שהם מפורסמים. גם הם כמונו הולכים פעם פעמיים ביום לשירותים. ואם אתם לא יודעים תנו לי לגלות לכם סוד, כשהם תוקעים נוד, תאמינו לי, שלא ריח של שושנים מציף את האוויר. כשמכירים אותם מקרוב בעין בלתי משוחדת, מבינים שכל הפוזה הפלצנית הזו היא נפיחה אחת גדולה. בועת אוויר ריחנית שמתנפחת ונעלמת אחרי שנייה.   
  דרג את התוכן:

   תגובות (1)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     24/8/08 17:30:


   נחמד אבל ארוך מידי.

   יוסף, צריך לדעת לקצץ את עצמך.

   לכאורה הפסד אבל למעשה רווח.

    

   ארכיון

   פרופיל

   יוסי איתן
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין