כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  פרופיל

  bonbonyetta
  1. שלח הודעה
  2. אוף ליין
  3. אוף ליין

  המקום של bonbonyetta

  דאגה לסביבה בעיני זה גם אכפתיות ל"שקופים" חסרי הישע שאתנו על הכדור הזה, ומי שבסוף סולם העדיפויות - בעלי החיים. כאן לשם שינוי, אני מנסה לשים אותם בפוקוס קדימה.
  למה? כי רק מי שאוהב רואה את המצוקה, הסבל, וחוסר ההגינות ביחס כלפיהם.
  תמונת הבלוג מהספר "כלבי המגפה", ריצ'רד אדמס, שנתן בי אותותיו וחותמו לנצח.

  0

  דוגמא טובה ל"יעילות" של פוליטיקאי

  57 תגובות   יום שבת, 24/4/10, 23:47

   

   

  דוגמא טובה ל"יעילות" של פוליטיקאי

   

   

  כל יום פרשייה אחרת, נוספת, כל יום עוד ועוד שחיתות, בכל שטחי החיים.  עוד לא סיימנו את הולילנד, רק התחלנו בעצם, והנה צצה לה לשם שינוי "יעילות" נוספת של פוליטיקאי שבאותה הזדמנות גם משמיד יער, גם תורם להידרדרות תנאי חיים של עופות במשקים, וגם "לא מפסיד מהעניין" בכלל, כשכספי הציבור שיושקעו בפרויקט הזה לאן ילכו....?!   

  המקדמים את הרפורמה עתידים להיות הראשונים שנהנים ממנה.... (כתבות והחשיפות בהמשך).

   

  אי אפשר שלא להתפעל מה"יעילות", הא ?   

   

  הסיפור בגדול החל מזמן, כששר החקלאות במקום לשפר את תנאי החיים הקשים העלובים של תרנגולות כלובי סוללה, ועופות במשקים כמו במדינות נאורות בחו"ל, כמו באירופה - שם כבר אומץ תקן חדש מתקדם יותר.

   

   

  במקום זה נהגה רעיון גאוני להעביר לולים תעשייתיים ממקומות ישוב לאזורים מרוחקים בגליל, או לרכזם ממקומות מיושבים לכאלה מיושבים פחות. שם, רחוק מעין הציבור, זה יהיה נפלא.

  הם לא יפריעו, פחות ישימו לב לבעייתיות שלהם מבחינת זיהום סביבה, רעש, וכמובן מבחינת עצם התנאים הקשים וסבלם של בעלי החיים.

  היות וכאן הציבור כבר מוכה ומיואש ולא שם לב מה קורה מתחת אפו, בודאי שעוד פחות ישים לב לדברים מרוחקים כאלה...

   

  אפילו עשו מכרז ותחרות על בניית לולים תעשייתיים כאילו "אקולוגים", אך למרבית הפלא, או שלא למרבית בכלל נבחר הכלוב ה"יפה" יותר ולא בהכרח הכלוב היעיל מבחינה אקולוגית ובעל תנאים טובים יותר לבעלי החיים. בסופו של דבר הרי הם יהיו אלה שיהיו שם בפנים בדבר הזה... 

   

  אך אם כבר עושים כזה "שיפור" רפורמה, מהפך כזה, מדוע באותה הזדמנות לא לעשות את הכלובים בתקנים הואמניים יותר ולשפר את התנאים לבעלי החיים האומללים?

  כבר עושים כל כך הרבה, אז דווקא את זה להשאיר עם תקנים מיושנים שגורמים כל כך הרבה עקה וסבל ?

  (פוסט קודם שלי בנושא "היופי או האופי" שם משולבים תמונות וכתבות העיתונות על המכרז, הלולים החדשים, ועוד...) 

   

   

  המהלכים החלו מזמן, וכעת לתת דחיפה אחרונה ולהוציא זאת לפועל בשטח, מקדם השר את הרפורמה בביצים שטומנת בחובה למעשה נזקים ופגיעה מבחינות רבות. 

   

  אני דווקא לא אוהבת רחוק מהעין, כיון שכך זה פחות נראה, פחות משגיחים על מה שקורה שם, ואז המעורבים בתחום יכולים לעשות עוד יותר כחפצם. אם הלולים במקומות ישוב, קרובים יותר, כל פשלה, כל זיהום, כל משהו לא בסדר – יותר רואים זאת, וזה מתגלה באיזה שלב.

   

  אבל זה לא נוח כנראה בצורה כזו לגורמים בתחום, אולי גם לכן מנסים ברפורמת הביצים הזו, להרחיק זאת כמה שיותר, לגליל. אם יש לנו במדינה עוד פינת טבע שלא הושחתה, אז רוצים לגלח אותה, לגלח את היער ולבנות שם את הלולים הענקיים הללו. 

   

   

  נפלא, דוגמא נוספת ל"יעילות" של הממסד והממונה בתחום, גם מי שבעלי חיים אינם בראש מעייניו, אינו יכול שלא "להתפעל" מהיעילות. 

  תודה, טעות שלנו, לא הערכנו אותך נכון, סליחה. 

   

   

   

   *  *  *   

   

  להלן מקבץ כתבות וסקירות מהימים האחרונים על רפורמת הביצים, הנזקים הסביבתיים, כל הנלווה והמשתמע מזה, המשמעות לגבי בעלי החיים הכלואים בתנאים קשים בלולים הללו, ועוד.   

  גלובס "אני ואפסי עוד" (22.4.2010) משה ליכטמן  

  אפילו במציאות השלטונית הישראלית, שר החקלאות קובע רף חדש לחוצפה: שלום שמחון התעצבן על בדיקה שערך מבקר המדינה ולכן פטר את עצמו מניגוד עניינים שבו פעל. עכשיו הוא מקדם תוכנית של משרדו, שעשויה להכניס כספים לו ולבני משפחתו > משה ליכטמן

  http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000554208 

   

   

  גלובס מגזין G "חשבתם שראיתם הכל? השר שמחון מקדם בניגוד אינטרסים "רפורמת ביצים" שתשמיד את יערות הגליל" (24.4.2010) משה ליכטמן

  הכתבה המלאה ממגזין G - במסגרת הרפורמה שמקדם שר החקלאות שלום שמחון ייבנו על שטחי יערות בגליל 80 לולים תעשייתיים ענקים, בגודל 3 מגרשי כדורגל כל אחד - והמדינה תשלם לבעלי הלולים, בהם שמחון ואחיו, סובסידיה בסך אלפי שקלים בחודש ■ מבקר המדינה יפרסם בקרוב דו"ח חמור על פעילות שמחון ■ האם הפעם, בניגוד לפיאסקו הולילנד, עוד אפשר לעצור בזמן?

  חשבתם שראיתם הכל בפרויקט "הולילנד" בירושלים? חישבו שוב.לפי תחקיר מגזין G של משה ליכטמן, שר החקלאות שלום שמחון נמצא בעיצומו של מאבק חסר תקדים מול מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, על רקע התעקשותו של שמחון לקדם רפורמה בשוק הביצים שבמסגרתה יושמדו אלפי עצים ביערות הגליל העליון.במסגרת הרפורמה שמקדם שמחון ייבנו על שטחי יערות בגליל 80 לולים תעשייתיים ענקיים, בגודל שלושה מגרשי כדורגל כל אחד - והמדינה תשלם לבעלי הלולים שיעבירו אליהם את עופותיהם, בהם שמחון עצמו ואחיו, סובסידיה בסך אלפי שקלים בחודש.מבקר המדינה לינדנשטראוס יפרסם בקרוב דו"ח חמור על פעילותו של שמחון, שמסרב בינתיים להישמע לדרישת המבקר לחדול מקידום רפורמה בה יש לו ולמשפחתו אינטרס כלכלי ישיר וומובהק. התחקיר המלא מתפרסם היום במגזין G, המחולק למנויי עיתון "גלובס". קטעים נרחבים נוספים מהתחקיר, בהם דיווח על התנהלות עזת מצח ויוצאת דופן בכל קנה מידה של השר מול מבקר המדינה, יפורסמו גם כאן, באתר "גלובס", במהלך סוף השבוע

  *  * 

  כתבות נוספות בנושא הלולים

  וואלה "בג"ץ: לולי התרנגולות – לפחות בתקן האירופי" (16.4.2010) עידן סייר

  http://animals.walla.co.il/?w=/5733/1664141&m=1&mid=80036  

    

  nrg מעריב "בג"ץ דחה הבקשה להסיר צו ביניים לרפורמת הלולים" (16.4.2010)

  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/094/562.html#after_maavaron

    

  nrg מעריב "המצלמה הנסתרת חושפת: כך חיות התרנגולות בכלובים" (21.4.2010) טל ליברגל

  ארגון בעלי חיים אמריקאי ערך חקירה סמויה בלול תרנגולות מטילות. הממצאים קשים: התרנגולות תקועות בכלובים כשאינן מסוגלות להגיע למזון או למים. חלק מהתרנגולות מתו, חלקן נרקבו בבורות זבל. ובישראל? עם רוח גבית מבג"ץ, פעילים למען בע"ח ממשיכים במאבק

  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/096/828.html  

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (57)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     29/4/10 23:14:

   אחת ומיוחדת...

    

   כל אהבתי

    

   פיני

     28/4/10 16:27:


   תתחילו לקנות רק ביצי חופש

   תודה בונבונייטה.

     27/4/10 18:46:

    

   עצוב. עצוב, ומשקף בהחלט

   את כהות החושים.

    

   יעל.

     27/4/10 16:31:

   יש כאן טריק בתגובה צריך לעבור עם הסמן על האדום ואז רואים ש..........אין חדש תחת השמש

   מושחתים וקשרים של הון ןשלטון לנצח ישלטו.....לצערנו

     27/4/10 11:52:

   צטט: Alon K 2010-04-27 11:10:10

   למה לא נפלתי מהכיסא???!!!

   6

   אהלן אלון

   כן, גם אני....

   בכל זאת המצבור הזה של השחיתויות עושה לי שאט נפש, כל אחת מהן לחוד וביחד.

   אבל חכה, רגע - אני באה אליך להפיל אותך מהכסא  ...

    

     27/4/10 11:45:


   עצוב שכל מה שמעניין פוליטיקאים

   זה יחסי ציבור

     27/4/10 11:31:

   צטט: tula-bo 2010-04-27 06:32:47

   כמה עצוב ככה אמיתי,

   אבל מתוך מחשבה עמוקה אני מאמינה שזאת גם אשמתינו, שלא עשינו מספיק ושאנחנו עדיין לא עושים מספיק.

   וככל שאני קוראת את הפוסטים שלך כאן כל התחושות וההרגשות שהיו לי לגבי תאוריות קונצפירציה לצערי מתאמתות עם הזמן אנחנו עוד נחווה זוועות כאן במדינה עקב שחיטויות והתנהגות בלתי הולמת של פוליטיקאים ואנשי כוח אחרים אשר חושבים שכסף יכול לעשות הכל, רק חבל שאת הכסף הם שמים על דברים כ"כ לא חשובים כ"כ לא קשורים לתמיכה בחברה מכל סוג של עניין.

   אני אוכלת רק ביצי חופש, וזה חשוב שכל אדם יבין שהעוד 3-4 שקלים שמשלמים על ביצי חופש זה כלום, חשוב לעזור לבעלי החיים בכל דרך אפשרית, אסור לקבל את מה שהפוליטיקאים אומרים כי הרי מדובר באנשים שהם יותר בהמות מבהמות אמיתיות כל הכבוד על פוסט חשוב ועל נושא כאוב! (כוכב)

   תודה יקרה

   יש הרבה שעושים גם עושים, וכמו תמיד יש כאלה שכלל לא.

   אני מאמינה שרוב האכולוסיה התייאשה, הרימה ידיים.

   השינוי מגיע מלמטה ואנשים לא מבינים שאפשר לשנות הרבה גם בדברים קטנים, וכל אחד יכול לעזור ולו במשהו קטן, לשנות. כמו שימוש במוצרים שאינם מזיקים לסביבה, כמו ביצי חופש במקום רגילות, כמו המנעות בכלל ממוצרים מסוימים...

   הדברים הקטנים הללו מצטברים לאפקט משמעותי כשרואים בזאת בצורה רחבה, זה בדיוק כוחות השוק, וכל אחד יכול לשנות קודם כל בעצמו. תארי לעצמך איזה יופי זה יהיה אם אלה יהיו המון המון אנשים....þ

     27/4/10 11:26:

   צטט: anaatti 2010-04-26 14:56:22

   מקומם, מרגיז, מתסכל,,  מסכימה עם כל דברייך,,,,,  והשאלה ,,מה הלאה,,  מה עוד עלול לקרות, כשמישהו פה יתעורר ויביא שינוי.....

   אפשר לצעוק בקול גדול כי בודאי שלהמשיך לשתוק לא יגרום לשינוי. ולצעוק אפשר בדרכים רבות לא רק בהרמת קול...השינוי תמיד מגיע מלמטה, לכיוון למעלה.

     27/4/10 11:22:

   צטט: שרית הקריתית 2010-04-26 09:38:20

   היי מי שעוקב אחרי פוסטים שלי יודע שלי יש תאוריה אחרת בכלל לדעתי עם כל הצער בדבר יקירתי את הולמת בדלתות הלא נכונות הלא האנשים האלה מיצגים ציבור הם חוד החנית כדי לתקן דברים למרות שזה נשמע נורא יפה להגיד זה לא טוב וזה לא טוב אי אפשר להתחיל בפוליטיקאים או באנשים אלה או אחרים שאטומים לסובב אותם ההתחלה היא הרבה יותר מסובכת מהגן מהיסודי מהחינוך מתפיסת העולם מהדרך שבה בחרנו להקים מולדת מהגדרה שלנו זה שאנחנו רוצים להיות עולם נאור ויש לנו טכנולוגיה לא אומר  כלום נאורות מתחילה במקום אחר רק אז נתקיים בשלווה אהבה עם הטבע עם השכנים ועם עצמינו אבל לא להתיאש תמיד יהיה טוב שרית

   תודה למענך שרית.  {

   מצחיקה שלי, והרי אנו באותה דיעה ממש, לא נראה לי שהבנת את כוונתי.......

   אינני הולמת ולא בדלתות - אלא מנסה ומקווה שקצת מצליחה - לשים מראה, לעורר יותר מודעות לדברים שלדעתי חשובים ומהותיים, כואבים לי, או שאני סבורה שאינם צריכים להיות כפי שהם.

   הפוליטיקאים ישארו כפי שהם, מי שמזין אותם זה הציבור, הלחץ והשינוי תמיד צריך, ומאז ומתמיד בא מלמטה, מאזרח, ממני ממך, מכל אחד מאתנו.

   כאן אפשר לנסות להשפיע בכמה דרכים, ביניהם:

   * להשאיר דברים כל הזמן במודעות הציבור, אם בפנייה לעתונות, בבלוגים, בתגובות שונות, בדיונים, בפורומים.

   * להתחיל לגרום לזה שאנשים ורשויות יבינו ויקדמו את מערכת החינוך, מפני שאכן החינוך הוא "אם כל דבר" של כל נושא, והוא הפתח לשינוי - גם בנושא זה ולמעשה בכל נושא שהוא.

   וזה בין יתר הדברים מה שאני מנסה לעשות, לא לדפוק על דלתות.

   כנראה ש"אין חירש כמי שאינו רוצה לשמוע". 

   ומה יעזור לי אם אדפוק על דלתות הפוליטקאים והגורמים שפועלים לדעתי בצורה לא תקינה...?! הם ירצו לשמוע?

     27/4/10 11:10:
   למה לא נפלתי מהכיסא???!!!
     27/4/10 10:54:

   צטט: תמו'ש 2010-04-26 09:35:58

   תודה על פוסט חשוב מאד. הלוואי ויצטרפו עוד לדעה שלך. עושה שרות מעולה תבורכי יקירה..

   תודה חברה

   את מוזמנת ליידע גם אחרים, מי שאת חושבת שראוי שידע, וטרם יודע  :-)

     27/4/10 10:53:

   צטט: הנריק הצייר 2010-04-26 01:39:49

   תודה על הפוסט המעולה

   חן חן גם לך הנריק a
     27/4/10 10:52:

   צטט: איתן המיסטיקן 2010-04-26 00:30:39

   אז  מה  חדש ?

   כן, יש שחיתות ופגיעה בחלש גם כאן, אין חדש.

   זו סיבה להפסיק להתייחס לזה? 

   לקבל זאת ולהמשיך לבלוע את זה?

     27/4/10 10:49:

   צטט: 12תמיר12 2010-04-25 20:18:24

   זה כואב מה שקורה כאן במדינה לי אישית זה לא נעים ומפריע לי .אני שמח שציינת את זה.

   גם לי כואב, דברים מסוימים יותר מהשאר, כשיש פגיעה בחסרי ישע באשר הם, כשיש תרמית והטעיית ציבור, כשיש העמדת פנים - במיוחד.

     27/4/10 10:47:

   צטט: שבויה 2010-04-25 20:14:17

   תחקיר מדהים! כל הכבוד לך.

   תודה יקרה, חן חן.  a

   התחקיר עצמו אינו שלי, אלא של הכתבים.

   מה שעשיתי זה אספתי את כל הכתבות בתחום, כתבתי דעתי, והבאתי הכל יחד כדי שתתקבל תמונה מלאה ורחבה יותר, למי שטרם מודע לנושא מבחינת כל האספקטים שלו.

    

    

     27/4/10 10:36:

   צטט: ארזעמירן 2010-04-25 19:52:49

   כשפוליטיקאים מושחתים (או סתם טיפשים) מחליטים להיות יעילים - הם גרועים יותר מאותם פוליטיקאים חדלי אישים שלא עושים דבר. כשהם רק יושבים בצד ומדגמנים טפט, פגיעתם רעה פחות.

   כן.....כמו בפתגם הידוע

   אבן שזורק טיפש, עשרה חכמים לא יכולים להרים אותה....L

     27/4/10 10:25:

   צטט: אופנן 2010-04-25 18:19:19

   bonbonetta היקרה,

   קודם כל (כרגיל), יישר כוח.

   שנית, אם את רוצה להשפיע באמת - הייתי מציע לך לכתוב לח"כ ניצן הורוביץ, שלדעתי ישמח מאוד לעסוק בסיפור. המייל שלו: nhorowitz@knesset.gov.il

   אם תכתבי למייל גם את עבודה שחורה, יש סיכוי טוב שהוא יתפרסם במקום משפיע נוסף, וגם יזכה לתשובה מהירה יותר.

   המייל של "עבודה שחורה": blacklabor @ gmail.com

   בהצלחה ויישר כוח!

   תודה אופנן

   תמיד שמחה לראותך, שולחת לך מסר באישי  :-)

     27/4/10 10:21:

   צטט: נסים גבאי 2010-04-25 17:56:48

   מצד אחד לא התפלאתי אתמול עם החשיפה הזו ב"גלובס", ומצד שני... מי לא מכיר את הפוליטיקאים המושחתים של ישראל?!

   יש כאלה שעדיין לא, ועדין מצביעים להם בהתלהבות, ושוכחים את הדברים האלה בבחירות.

   לא שיש ברירה מי יודע מה, אבל צריך לזכור זאת בבוא העת...זה גם שיקול, לכל הפחות מן הראוי שיהיה. K

     27/4/10 10:18:

   צטט: רויטל ברזילי 2010-04-25 17:49:08

   בונבונייטה יקרה

   גם אני מעדיפה קרוב אל העין - רואים ולא מתעלמים לפחות. שבוע טוב מקסימה

   תודה.

   לפחות לראות, כשרואים ולא מתעלמים, ולא מקבלים כמובן מאליו, כהרגל, כ"אין מה לעשות זה ככה", אז קל יותר לעשות משהו בכיוון, ולו זה צעד קטן ביותר, משהו.  {

     27/4/10 10:16:

   צטט: נהר גועש 2010-04-25 16:38:57

   מעצבן.. תודה שהבאת.

   אכן מעצבן.

   והיות ויש טיפוסים שמבינים רק דבר אחד כל מה שנותר לפעמים, בלית ברירה זה להשפיע דרך הכיס - הכסף. לקנות מוצרים או לא לקנות ולהחליט מה מהם קונים ומה לא....J

     27/4/10 10:06:

   צטט: דיקלה מרי 2010-04-25 16:31:25

   תודה על המידע הכל כך חשוב וקריטי שהבאת כאן. לא היינו רוצים לאכול ביצים של תרנגולות מסכנות שחיות בתת תנאים. העניין הוא, לצערי, שזה לא ממש מעניין או נוגע ללב של הפוליטיקאים המסריחים !!! כל יום צץ סירחון אחר.

   פשוט מזעזע ! כבר לא נשאר על מי לסמוך. אם תארגני עצומה - אני איתך!דיקלה

   תודה גם לך.

   את מוזמנת להכנס לאתר של עמותת אנונימוס לזכויות בעלי חיים יש שם מידע ובודאי גם עצומה. אם אינך מוצאת את האתר בגוגל את יכולה לראות זאת אצלי בדף הראשי אם אינני טועה הרשימה מצד ימין באמצע כזה מכילה גם לינק לאתר עצמו וגם לינק לניוז לטרס האחרון שדרכו גם אפשר להגיע לאותו דבר.

     27/4/10 10:01:

   צטט: מלאך מקומי 2010-04-25 16:26:09

   חברה שלי!

   למה למה את לא מבינה למה אני לא קורא עיתונים! אין כבר כח למה שקורה כאן אנחנו מופצצים במעשי שחיתות

   וחלמאות,ואיש הישר בעיניו יעשה ולא יודעים מה ילד יום!!

   בעל מגיע הביתה ומציין בפני אישתו שיש לו פגישה עסקית מאוחרת ב 22.00 ושלפי דעתו זו פגישה מיותרת ושהוא עבודה. הבעל בלי ברירה ,קם ויוצא לפגישה,כשהוא מגיע הוא אומר למאהבת שלו שהוא סחוט הולכת

   מלאך מקומי !

   אם אתה לא תשתלט על האותיות הענקיות שלך אני אתן לך עונש קשה מאד ! (כדברי הרבנית הנודעת אלינור ריגבי, למי שלא מכיר)

   אם אני יכולה לסדר את זה כל אחד יכול!

   אתה רוצה לומר לי שאתה באמת מושפע מעוד באג קטן של הקפה? קטן עליך....J

   והשחיתות אכן פשתה בכל ותחת כל עץ רענן....שחיתות - שחיטות...כמה שזה דומה...

    

    

     27/4/10 06:32:

   כמה עצוב ככה אמיתי,

    

   אבל מתוך מחשבה עמוקה אני מאמינה שזאת גם אשמתינו, שלא עשינו מספיק ושאנחנו עדיין לא עושים מספיק.

   וככל שאני קוראת את הפוסטים שלך כאן כל התחושות וההרגשות שהיו לי לגבי תאוריות קונצפירציה לצערי מתאמתות עם הזמן

    

   אנחנו עוד נחווה זוועות כאן במדינה עקב שחיטויות והתנהגות בלתי הולמת של פוליטיקאים ואנשי כוח אחרים אשר חושבים שכסף יכול לעשות הכל,

   רק חבל שאת הכסף הם שמים על דברים כ"כ לא חשובים כ"כ לא קשורים לתמיכה בחברה מכל סוג של עניין.

    

    

   אני אוכלת רק ביצי חופש,

   וזה חשוב שכל אדם יבין שהעוד 3-4 שקלים שמשלמים על ביצי חופש זה כלום, חשוב לעזור לבעלי החיים בכל דרך אפשרית, אסור לקבל את מה שהפוליטיקאים אומרים כי הרי מדובר באנשים שהם יותר בהמות מבהמות אמיתיות

   כל הכבוד על פוסט חשוב ועל נושא כאוב! (כוכב)

    

     26/4/10 23:21:

   צטט: RonArzi 2010-04-25 16:08:51

   ניזכר שבפינת חי חינוכית בילדותי היה לול סוללה - גם כן חינוך.

   מכיר לולי חופש מהצד של גידול תרנגולי הודו. חיי להקה, טיפול רפואי וחדרי החלמה לכל תרנגולת פצועה.

   זה אפשרי, יש כאלה בארץ. קנה בייצי חופש !!!

   כל אחד יכול לעשות משהו, וכל צעד שממזער נזקים ושיפור ומהווה קצת יותר התחשבות מבורך הוא.

   כל שינוי גדול מתחיל בצעד אחד קטן...  :-)

     26/4/10 23:20:

   צטט: דויד קאופר 2010-04-25 14:45:45

   במדינה שבה חיי אדם חשובים רק מן הפה אל החוץ ו/או כרייטינג ו/או כבסיס לכתבות סוחטות דמעות,

   במדינה שבה היחס לאזרחיה גובל בפשיעה חמורה, אין תימה שזה היחס לבעלי החיים. מי שידע לנהוג נכון בבני אדם, ידע לעשות זאת גם בבעלי חיים ו.....להיפך!

   הכל נכון, אז מה? להשלים עם הדברים הללו? עם עוולות אסור להשלים.

     26/4/10 23:17:

   צטט: משה שכביץ 2010-04-25 14:43:11

   מחון

   הפנים הלא משמחות של מפלגת העבודה

   אוי, וכמה פנים לא משמחות כאלה יש בכל אחת מהמפלגות.....  :-(

     26/4/10 23:16:

   צטט: נ.י.ל.י 2010-04-25 14:05:07

   שחיתות שחיתות שחיתות תודה שאת מביאה לכאן!

   ותודה לך.

   אני מביאה לכאן ואת יכולה להמשיך את השרשרת ולהביא לידיעתם אחרים.

   השחיתות טובה לה הסודיות כשמוצאים אותה לאור היא מתכווצת. צריך שכולם ידעו.

     26/4/10 23:14:

   צטט: אנה הו 2010-04-25 13:47:57

   זה מרתיח אותי. לא יודעת היכן להתחיל... כוכב על פוסט חשוב מאוד. חברתך, אנה

   מתחילים בקטן, כל אחד בדרך שלו, כי המחשבה על הכל יחד מייאשת מדי.

   בקטן. כל משהו גדול הרי מתחיל בצעד קטן...:-)

     26/4/10 23:13:

   צטט: אצילית1 2010-04-25 13:43:33

   תודה לך חמודה על המידע החשוב וההעדכני הזה הלוואי שלכולם יהיה איכפת כמוך במדינה הזו..

   תודה חברה,

   אני בטוחה שלרבים מאד מאד אכפת.

   כל אחד מראה זאת פשוט בצורה אחרת...  :-)

     26/4/10 23:07:

   צטט: הטבחית 2010-04-25 13:38:14

   כן, זה מרגיז

   נא להקפיד על קניית ביצי חופש בלבד

   ( צמחונים אצלי בבית- עושה לי רע)

   יש דברים שכל אחד יכול לעשות או לא לעשות כדי למזער נזקים, הרבה דברים אנו עושים בלי לשים לב שתורמים לנזק, ולא מדובר רק על פגיעה בבעלי חיים אלא גם על פגיעה בסביבה. פשוט לחשוב.

   סתם דוגמא. יש כאלה שקשה להם לעבור לשקיות נייר למשל, מה גם שבכל מקום לא במיוחד עוזרים להגמל משימוש בשקיות ניילון. אוקיי, אז אפשר להתחיל בקטן, אני עושה זאת: אני מנסה לעשות שימוש חוזר ככל שאפשר בשקיות ניילון, לא לזרוק מיד לאחר שימוש אם השקית נקייה.

   סתם כזה, משהו קטן. 

    

     26/4/10 23:04:

   צטט: OCN 2010-04-25 12:15:43

   היי  חברה יקרה.

   מה אגיד לך כל כך נכון שאין לי מילים לא יודעת אפילו מאיפה להתחיל להגיב תודה על המאמר מככבת לך שכל יידעו.

   בוכה על מה שקורה פה במדינה אוסי

   תודה חברה, ראשונה הפעם  C

    

     26/4/10 14:56:


   מקומם, מרגיז, מתסכל,,

    מסכימה עם כל דברייך,,,,,

    והשאלה ,,מה הלאה,,

    מה עוד עלול לקרות, כשמישהו פה יתעורר ויביא שינוי.....

     26/4/10 09:38:


   היי מי שעוקב אחרי פוסטים שלי יודע שלי יש תאוריה אחרת בכלל

   לדעתי עם כל הצער בדבר יקירתי את הולמת בדלתות הלא נכונות

   הלא האנשים האלה מיצגים ציבור

   הם חוד החנית

   כדי לתקן דברים

   למרות שזה נשמע נורא יפה להגיד זה לא טוב וזה לא טוב

   אי אפשר להתחיל בפוליטיקאים או באנשים אלה או אחרים

   שאטומים לסובב אותם

   ההתחלה היא הרבה יותר מסובכת

   מהגן מהיסודי מהחינוך מתפיסת העולם מהדרך שבה בחרנו להקים מולדת

   מהגדרה שלנו

   זה שאנחנו רוצים להיות עולם נאור ויש לנו טכנולוגיה

   לא אומר  כלום

   נאורות מתחילה במקום אחר

   רק אז נתקיים בשלווה אהבה עם הטבע עם השכנים ועם עצמינו

   אבל לא להתיאש

   תמיד יהיה טוב

   שרית

     26/4/10 09:35:


   תודה על פוסט חשוב מאד.

   הלוואי ויצטרפו עוד לדעה שלך.

   עושה שרות מעולה תבורכי יקירה..

     26/4/10 01:39:


   תודה על הפוסט המעולה

    

     26/4/10 00:30:
   אז  מה  חדש ?
     25/4/10 21:02:

   כתמיד זה מעניין .
     25/4/10 20:18:

   זה כואב מה שקורה כאן במדינה לי אישית זה לא נעים ומפריע לי .אני שמח שציינת את זה.
     25/4/10 20:14:
   תחקיר מדהים! כל הכבוד לך.
     25/4/10 19:52:


   כשפוליטיקאים מושחתים (או סתם טיפשים) מחליטים להיות יעילים - הם גרועים יותר מאותם פוליטיקאים חדלי אישים שלא עושים דבר.

   כשהם רק יושבים בצד ומדגמנים טפט, פגיעתם רעה פחות.

     25/4/10 18:52:
   אין חדש תחת השמש
     25/4/10 18:37:


   תודות עבור המידע

    

    

    

   אילנה

     25/4/10 18:19:

   bonbonetta היקרה,

    

   קודם כל (כרגיל), יישר כוח.

    

   שנית, אם את רוצה להשפיע באמת - הייתי מציע לך לכתוב לח"כ ניצן הורוביץ, שלדעתי ישמח מאוד לעסוק בסיפור. המייל שלו:

    

   nhorowitz@knesset.gov.il

    

    אם תכתבי למייל גם את עבודה שחורה, יש סיכוי טוב שהוא יתפרסם במקום משפיע נוסף, וגם יזכה לתשובה מהירה יותר.

    

   המייל של "עבודה שחורה": blacklabor @ gmail.com

    

   בהצלחה ויישר כוח!

    

     25/4/10 18:09:
   כן....יודעים להיות יעילים אנחנו...
     25/4/10 17:56:

   מצד אחד לא התפלאתי אתמול עם החשיפה הזו ב"גלובס", ומצד שני... מי לא מכיר את הפוליטיקאים המושחתים של ישראל?!
     25/4/10 17:49:


   בונבונייטה יקרה

   גם אני מעדיפה קרוב אל העין - רואים ולא מתעלמים לפחות.

   שבוע טוב מקסימה

     25/4/10 16:38:


   מעצבן..

   תודה שהבאת.

     25/4/10 16:31:

   תודה על המידע הכל כך חשוב וקריטי שהבאת כאן.

   לא היינו רוצים לאכול ביצים של תרנגולות מסכנות שחיות בתת תנאים.

   העניין הוא, לצערי, שזה לא ממש מעניין או נוגע ללב של הפוליטיקאים המסריחים !!!

   כל יום צץ סירחון אחר.

   פשוט מזעזע !

   כבר לא נשאר על מי לסמוך.

   אם תארגני עצומה - אני איתך!
   דיקלה

     25/4/10 16:26:


   חברה שלי!

   למה למה את לא מבינה

   למה אני לא קורא עיתונים!

   אין כבר כח למה שקורה כאן

   אנחנו מופצצים במעשי שחיתות

   וחלמאות,ואיש הישר בעיניו יעשה

   ולא יודעים מה ילד יום!!

    

   בעל מגיע הביתה ומציין בפני אישתו שיש לו פגישה עסקית מאוחרת ב 22.00 ושלפי דעתו זו פגישה מיותרת ושהוא לא מבין למה דווקא עליו הפילו את הפגישה הזאת.

   האישה חושבת שבעלה עושה שטות אומרת לו שלא כדאי להבריז ושילך,לא כדאי לזלזל בעניני עבודה.

   בינתיים נכנס הבעל להתקלח,חושב לעצמו כמה קל לרמות את אישתו,התמימה.

   האישה לא כל כך מאמינה לבעלה ובודקת לו בבגדים ומוצאת בכיס החולצה פתק ובו רשום 'מתוק שלי,היום נחגוג עם ברווז ורוטב,אצלי ב 22.00 ',היא מחזירה לכיסו את הפתק.

   איך שבעל יוצא מהמקלחת מופיעה אישתו עם בגד מינימלי,סקסית להפליא ומבושמת........... הבעל שלא עומד בפיתוי,מזנק על אישתו והפעם הם חוגגים חגיגה שהרבה זמן לא היתה,אחר כך נרדם..

   חצי שעה לפני השעה 22.00 ,היא מעירה אותו ל'ישיבה המיוחדת' ועוד אומרת לו שאסור לזלזל בעיניניי עבודה.

   הבעל בלי ברירה ,קם ויוצא לפגישה,כשהוא מגיע הוא אומר למאהבת שלו שהוא סחוט מהעבודה שהיתה לו היום ורק רוצה קצת לנמנם.

   שם ראשו במיטה ונרדם.

   המאהבת הולכת לבדוק בבגדים ומוצאת בכיס החולצה פתק ובו רשום באותיות קדוש לבנה:

   'הברווז בא לפגישה אך הרוטב נשאר בבית '

     25/4/10 16:08:

   ניזכר שבפינת חי חינוכית בילדותי היה לול סוללה - גם כן חינוך.

   מכיר לולי חופש מהצד של גידול תרנגולי הודו. חיי להקה, טיפול רפואי וחדרי החלמה לכל תרנגולת פצועה.

   זה אפשרי, יש כאלה בארץ.

   קנה בייצי חופש !!!

     25/4/10 14:45:

   במדינה שבה חיי אדם חשובים רק מן הפה אל החוץ ו/או כרייטינג ו/או כבסיס לכתבות סוחטות דמעות,

   במדינה שבה היחס לאזרחיה גובל בפשיעה חמורה,

    

   אין תימה שזה היחס לבעלי החיים.

    

   מי שידע לנהוג נכון בבני אדם, ידע לעשות זאת גם בבעלי חיים ו.....להיפך!

     25/4/10 14:43:


   מחון

   הפנים הלא משמחות של מפלגת העבודה

     25/4/10 14:05:

   שחיתות שחיתות שחיתות

   תודה שאת מביאה לכאן!

     25/4/10 13:47:

   זה מרתיח אותי.

   לא יודעת היכן להתחיל...

   כוכב על פוסט חשוב מאוד.

   חברתך, אנה

     25/4/10 13:43:


   תודה לך חמודה

   על המידע החשוב וההעדכני הזה

   הלוואי שלכולם יהיה איכפת כמוך במדינה הזו..

     25/4/10 13:38:


   כן, זה מרגיז

    

   נא להקפיד על קניית ביצי חופש בלבד

    

   ( צמחונים אצלי בבית- עושה לי רע)

     25/4/10 12:15:


   היי  חברה יקרה.

   מה אגיד לך כל כך נכון שאין לי מילים לא יודעת אפילו מאיפה להתחיל להגיב

   תודה על המאמר מככבת לך שכל יידעו.

   בוכה על מה שקורה פה במדינה

   אוסי

    

   ארכיון