כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  המדען הראשי מטיל ספק באבולוציה

  2 תגובות   יום חמישי, 29/4/10, 01:11
  המדען הראשי החדש של משרד החינוך מטיל ספק באבולוציה ובאחריות האדם להתחממות הגלובלית    חדשות  (יום שני, 22/02/2010 שעה 19:42)   

   

   

    ד"ר גבי אביטל, המדען הראשי במשרד החינוך, תקף לאחרונה את הקונצנזוס המדעי, הרואה תפקיד מכריע לאדם בהתחממות כדור הארץ, תוך שהוא טוען כי אם ייכתב הדבר בספרי הלימוד, הוא יטען ההפך. כמו כן אמר, שיש לחשוף תלמידים לאפשרויות אחרות פרט למוצא האדם מן הקוף. במאמריו הקודמים, ייחס הד"ר למתנגדיו "דת ירוקה", וטען כי מתנהל כיום מסע צלב ירוק. כמו כן שלל את הבסיס המדעי של תורת האבולוציה, וטען שהיא פגומה גם מבחינה מוסרית.

  ביקורת רבה נמתחה על ההצהרות הללו הן מצד פרופסורים באקדמיה והן מצד מחנכים ופוליטיקאים, אשר ראו בהן ניסיון של כפיית דעת מיעוט מעמדת כוח, ולפחות לגבי חלק מהדברים גם התכחשות למתודה המדעית.

  ד"ר אביטל (50), יהודי דתי, מונה לתפקידו כמדען הראשי במשרד החינוך ע"י שר החינוך, גדעון סער, לפני כשלושה חודשים. לפני כן עבד כמנהל תחום אווירו־מכניקה באלביט וכמרצה בטכניון. השכלתו היא בתחום האווירודינמיקה ואת תאריו הוא קיבל מהטכניון.

   

   

  בשנים האחרונות נחלו הירוקים הישגים משמעותיים, אולם האם יש באמת קשר בין התחממות כדור הארץ לגזי הפליטה?[מתוך רעיון של ד"ר גבי אביטל]

   קישור לרעיון המלא

   

  בעצם, מה רע באנרגיה ירוקה ולא מזהמת, ומה רע במיחזור ושימוש בשקיות נייר במקום פלסטיק או שמירה על הדובים הלבנים בקוטב הצפוני? התשובה היא שאין קשר בין הפרטים השונים. ניקיון וסדר, אוויר נקי מרעלים ומי תהום צלולים אינם קשורים להתחממות כדור-הארץ, אם ישנה כזו. השפעתו של האדם על הטמפרטורה הגלובלית אינה מוכחת כלל וכלל. ההיפך, אין קשר בין עליית הפד"ח לבין עליית הטמפרטורה.

  מאז שנת 1880 מתבצעות  מדידות של טמפרטורה וריכוזים של פד"ח בתחנות מדידה קרקעיות ואפילו בשולי הקטבים. ריכוזי הפד"ח עלו בהתמדה ואולם הטמפרטורה הממוצעת העולמית עלתה וירדה חליפות. משנת 1940 ועד 1970 נצפתה ירידה רצופה בטמפרטורה (פחות משתי עשיריות המעלה) בעוד שהפד"ח המשיך לעלות, 'פדיחה' של ממש. הפוך לחלוטין ממה שמספרים היום. כלומר, רבע מתחום המדידה מראה ניגוד מוחלט מהמטרה שסומנה מראש: הטמפרטורה עולה עם עליית הפד"ח. גם אז הפחידו מדעני הסביבה כי סוף העולם קרב עקב התקררות גלובלית.

  דרג את התוכן:

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   MISHELAVITAN
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין