כותרות TheMarker >
  ';

  מכללה לקידום אתרים

  קישורים אחוריים - קידום אתר בגוגל

  5 תגובות   יום שלישי, 11/5/10, 10:39

  קידום אתרים במנועי חיפוש בכלל וקידום אתר בגוגל בפרט הפך להיות נושא המעסיק את מנהלי ומקדמי האתרים רבות. קיימות טכניקות רבות לקידום אתרים באינטרנט. חלקן רציניות וחלקן מבוססות על שמועות, ולאו דווקא נכונות. אבל ישנה טכניקה אחת שעליה אין עוררין והיא נחשבת לאחד הפרמטרים החשובים ביותר בדרוג האתר במנועי החיפוש ובעיקר בגוגל, שכידוע הינו מנוע החיפוש הפופלרי ביותר ודרכו מתבצעות רוב שאילתות החיפוש באינטרנט.

   

  קישורים אחוריים. במאמר זה נעסוק בהרחבה בטכניקה זו המתקשרת בעיקר לקידום אתר בגוגל. נדבר על מדוע מנועי החיפשו מייחסים חשיבות כה גדולה לפרמטר זה, כיצד הדבר מתבצע ואיך ניתן להגדיל את מספר הקישורים האחוריים באתר. מה חשוב וממה כדאי להיזהר

  במאמר זה נדון באופן כללי בחלק מדרכי הפעולה ובקריטריונים בהם משתמשים מנועי החיפוש הגדולים לדרוג אתרים, ונדון בהרחבה באחת הטכניקות החשובות - טכניקת "קישורים אחוריים", טכניקה חשובה ביותר במנועי החיפוש הגדולים, ובעיקר בבואנו לבצע עבודת קידום אתר בגוגל.

   

  כיום מפורסמות באינטרנט טכניקות רבות לדירוג גבוה במנועי החיפוש, רובן נחשבות לא מוסריות (דלתות אחוריות, מחולל מילות מפתח אוטומטי, חלונות קופצים, חלון אחורי) ומציקות (למשל "ספאם" - זבל) משום שמטרתן לרמות את מנועי החיפוש או את הגולשים. אני באופן אישי מתנגד אליהן. גם אם במקרים נדירים אכן מצליחים למקם את האתר במקומות ראשונים, זוהי הצלחה זמנית בלבד ואילו בטווח הארוך סביר להניח שהאתר יוחרם ויגרם לו נזק בלתי הפיך.

  כיום מצויים מספר מנועי חיפוש ברשת, אך מנוע החיפוש הרציני ביותר הוא ללא ספק המנוע של "גוגל". ולכן במאמר זה נתייחס בעיקר לעבודת קידום אתר בגוגל. אם כי מה שנכון בקידום אתר בגוגל נכון גם ברוב מנועי החיפוש הרציניים, ובפרט כשמדובר בטכניקת קישורים אחוריים. על מנת לרדת לעומקו של העניין ולהבין כיצד מנוע החיפוש עובד ומהם הקריטריונים לפיהם הוא מדרג אתרים, אפשר להרחיב ולכתוב ספר עב כרס ולא מאמר קצר, לכן אקצר בנושא זה ולאחריו אעבור לפירוט על טכניקה חשובה זו שהינה אחת מיני רבות.

   

  מנוע חיפוש, כיצד הוא פועל?:
  הרישום במנועי החיפוש זמין לכל גולש והוא פשוט וקל, ממלאים את הטופס בדף הרישום ושולחים, או במקרה של גוגל, יאהו ועוד מספר מנועי חיפוש, יש לעשות מיפוי אתר בפורמט XML או TXT ולרשום את מיפוי האתר. עם זאת לעצם ההימצאות במאגר תוצאות החיפוש של מנוע חיפוש זה או אחר אין כל חשיבות. המיקום בו מופיע האתר בתוצאות החיפוש הוא הדבר החשוב באמת, שכן אם אתרך יופיע כאתר מס' 5478 ויגיע לדף ה - 62, מיותר לומר שזה כאילו הוא לא מופיע כלל. מחקרים מצביעים על כך שרק שלושת הדפים הראשונים של תוצאות החיפוש הינם רלוונטים, אם ממירים נתון זה למספר אתרים מגיעים ל- 30-45 תוצאות ראשונות ברשימה. למעשה, 80% מהגולשים אינם עוברים בכלל את הדף הראשון של תוצאות החיפוש. לכן, המלחמה האמיתית על המיקום במנועי החיפוש, היא בעצם על המיקום בשלושת הדפים הראשונים ובעיקר על הדף הראשון.

  מנוע החיפוש מאתר ומדרג אתרים בעזרת רובוט מתוחכם הנקרא "זחל" (קרוולר) הזחל הוא תוכנה הגולשת באתרי אינטרנט ברחבי הרשת, מנתחת את תכני האתרים שהיא מוצאת ועל פי הממצאים קובעת את דרוג האתר. חלק מהסריקה שמבצעת התוכנה באתרים כוללת את שליפת כל הקישורים הקיימים באתר, גם קישורים פנימיים וגם קישורים חיצוניים. קישור חיצוני זה קישור לכתובת האתר שלכם שנמצאת באתרים אחרים. פרמטר זה נקרא קישור חיצוני או קישור אחורי ולמספר הקישורים הקיימים, משקל רב בדירוג האתר.

  הפרמטרים לדרוג:
  מאמרים וספרים רבים העוסקים בנושא זה מתייחסים לנושא כאילו היה סוד כמוס, לרוב כותרתם תהיה "הסודות הכמוסים לדרוג נכון", "למד את הטכניקות הסודיות של כרישי האינטרנט" או "הדו"ח הסודי של ההצלחה במנועי חיפוש". לא מדובר בסודות, מידע זה מפורסם וזמין לציבור במנועי החיפוש עצמם ובעיקר בגוגל שיוצא בפרסומים שונים למנהלי האתרים או לאנשים שמעוניינים לקדם אתר בגוגל. צריך רק לדעת היכן לחפש וממי ללמוד. למשל: הנה קישור לפרסום בנושא קידום אתר בגוגל:

   http://www.google.com/support/webmasters

   

  המידע המפורסם במאמר זה מתבסס על חומר אותו למדתי מפרסומים של מנועי החיפוש עצמם ומנסיון מצטבר של שנים בקידום אתרים, בהפקת לקחים ושל מעקב שוטף בעזרת סטטיסטיקות ותוצאות ושל עיסוק בנושא של קישורים אחוריים. למידע נוסף לגבי פרמטרים נוספים לקידום אתר בגוגל קראו את המאמר 'קידום אתרים למתחילים'.

  קישורים אחוריים:
  זהו אחד הפרמטרים החשובים ביותר בפרוייקט קידום אתר בגוגל. האלוגריתם האחראי על בדיקת הקישורים לאתרכם במנועי החיפוש הינו מתוחכם ומורכב. ככל שיש יותר אתרים המקושרים לאתרכם, זהו סימן למנוע החיפוש שהאתר פעיל, מעודכן ומעניין. מסיבה זו כדאי לפעול למען מטרה זו ולנסות להרחיב את מעגל האתרים שהמקושרים אליכם. אך שימו לב, גם עניין זה אינו פשוט כמו שאולי הוא נשמע, יש כמה כללים חשובים. ה"זחל" לוקח בחשבון גם את איכות האתרים המקושרים אליכם. קישורים באתרים בעלי דירוג נמוך (אתרים אישיים, אתרים בעלי תכנים בעייתים וכדו') עלולים רק להוריד את הדירוג שלכם. כמו כן גוגל מתנגד לקניית קישורים. נוסף לכך, גם המיקום של הקישור באתר נלקח בחשבו. קישור הנמצא בדף שאינו מקושר לדף הראשי של האתר לא יחשב וגם קישור בדף שבו יש יותר ממספר כלשהו של קישורים (בין 30-50), תלוי במנוע החיפוש.

   

  כיצד ניתן לגרום לאתרים אחרים להיות מקושרים לאתרכם?
  שיתופי פעולה עם מנהלי אתרים אחרים הינה אפשרות טובה בה שני הצדדים מרוויחים. זאת בתנאי שנושאי האתר המקשר יהיו רלוונטיים לגולשי האתר שלכם. אתרים רבים מציעים תוכניות לחילופי קישורים, ניתן למצוא תוכניות כאלו בחיפוש המילים "חילופי קישורים" במנועי החיפוש. אבל, עליכם להיות זהירים בשותפים אותם אתם בוחרים ובעיקר יש להיזהר מחוות קישורים.

  תכנים איכותיים באתר יגרמו לאתרים אחרים לרצות להיות מקושרים אליכם. לדוגמה, אם באתר העוסק בשיווק מוצרי חשמל ישנו מדור שבועי העוסק במתן המלצות ועצות לרכישת מוצרי חשמל (סקר מחירים, שביעות רצון הצרכנים וכדו') יתכן ואתרים אחרים העוסקים בתחומי עניין דומים ייבחרו לקשר אתרם למדור זה.

  מתן זכויות שימוש ובהן קישור לאתרכם. נסו להציע מוצר כלשהו בחינם באתרכם ובתמורה אליו תוכלו לבקש קרדיט וקישור באתר המשתמש. למשל, באתר המשווק פוסטרים, כרוזים, ציורים ותמונות כדאי ליצור מאגר תמונות "חינמיות" ששימוש בהן מחייב את המשתמש רק ביצירת קישור וקרדיט.

   

  חשוב: כאשר ישנם מספר גדול מידי של קישורים מאות כתובת i.p זאת אומרת מאותו השרת אז ערך הקישורים האלו יורד. כמו כן, צריך לשים לב שאם אתם יוצרים שיתוף פעולה עם אתרים אחרים שמבטיחים לשים קישור לאתרכם, אין בקישור הזה את התג. תג זה מבטל את ההתייחסות של גוגל לנושא הקישורים האחוריים וכמובן פוגע בעבודת קידום האתר בגוגל.

  פעילות בפורומים ובקבוצות דיון יכולה להיות אפקטיבית מאוד, כשאתם עונים לשאלות גולשים בפורום רלוונטי לתחום העניין שלכם, הקפידו לחתום בשמכם וציינו את כתובת אתרכם. מנועי החיפוש מייחסים לפורומים משקל רב משום שהתכנים בפורומים עדכניים ומתחדשים כל הזמן.

   

  בברכה ובהצלחה

   

  באדיבות יריב לב, בקרו באתרי - http://web-key.co.il

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (5)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     26/7/10 13:22:
   "שיתופי פעולה עם מנהלי אתרים אחרים הינה אפשרות טובה בה שני הצדדים מרוויחים. זאת בתנאי שנושאי האתר המקשר יהיו רלוונטיים לגולשי האתר שלכם. אתרים רבים מציעים תוכניות לחילופי קישורים, ניתן למצוא תוכניות כאלו בחיפוש המילים "חילופי קישורים" במנועי החיפוש."

   גוגל כבר יודע לזהות חילופי קישורים בין אתר לאתר ומנטרל את החיוביות של שניהם. יותר מכך, הוא מוריד את הדירוג ואת המיקום משום שזה מתקבל בעיניו כמניפולציה! לכן, המלץ זאת רק למי שאתה רוצה להעניש.. :-)
   יותר מכך, גוגל כבר יודע לזהות חילופי קישורים של משולש: בין שלושה אתרים המחליפים ביניהם לינקים (1 לינק ל- 2. 2 לינק לשלוש. 3 לינק לאחד) ומוריד להם את המיקום.
   ההנחיה הטובה ביותר היא מה שגוגל כתב לבעלי אתרים בלינק המפורסם ששמת כאן: התייחסו לאתר ולפעולות הקידום רק לפי נקודת המבט של הגולש. מה שעוזר ונאה לגולש, רלוונטי למנוע חיפוש. כל מעשה אחר, יהיה קידום לזמן קצר בלבד, עד שגוגל יאתר זאת ויעניש.
     27/5/10 09:38:

   בבקשה, תהני.
     24/5/10 09:55:

   תודה על המידע.

    שמעתי פה ושם על כמה ש"הרגיזו" את גוגל, וניסו להעלות כל הזמן את האתר שלהם גבוה לתוצאות החיפוש בדרכים לא "כשרות" (לא היה ברור לי כ"כ מה זה אומר) בין אם בכוונה או בתום לב ובסופו של דבר הוחרמו ונזרקו מהמנוע לדי הרבה זמן.


   היה מעניין לקרוא את ההנחיות של גוגל ובכלל תרמת לי לידע הכללי, תודה :-)

     23/5/10 14:54:
   בכיף
     11/5/10 15:13:
   תודה לך ידידי על המידע הרב והשימושי. בתור אחד שזו בהחלט לא פעילות הליבה שלו למדתי משהו והוספתי אותו לארגז הכלים השיווקי שלי.

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   מכללת Web-Key
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין