כותרות TheMarker >
  ';

  נוקבת

  ארכיון

  פורנוגרפיה - מאמר תגובה ללב אברהם שמחק אותי.

  186 תגובות   יום חמישי, 27/5/10, 15:21

   הפוסט הבא מיועד למי שלא מפחד לדבר על פורנוגרפיה ולא מוחק טיעונים שהוא לא יכול להתמודד איתם. 

   

  מכיוון שהשקעתי אתמול שעות ארוכות בלנסות קצת לתקן את ההרס הרב שזרע מר לב אברהם בתודעה הציבורית בנושא, בגיבוב הפנטזיות שהוא הערים ואף זכה (כמובן) לבמה אדירה וקידום לראשי, ולמספר צפיות שאני וחברותיי היקרות יכולות רק לחלום עליהן ולהמשיך לחלום ולבקש ולהתחנן שיתנו גם לנו להשמע אולי מידי פעם בתפוצה רחבה יותר (ולקבל תגובות בנוסח "הטקסט שלך פוגעני מידי פורנוגרפי מידי" - נשבעת) – והכל – כל מה שכתבתי ברגש רב, בהשקעה אינסופית, תוך ציטוט של מחקרים רבים שהסתמכתי עליהם (וכל מי שרוצה יקבל אותם בעצמו), של עדויות של אנשים מהתחום, של שנים שאני חוקרת בעצמי את הנושא ולומדת אותו -  נמחק במחי רשע אחד – ואין לי דרך אחרת לתאר זאת. 

   

    ו..אולי גם פחד אדיר. פחד מהאמת? פחד מהעימות? 

   

  לב אברהם, חשבתי שאתה רטוריקן וזו המומחיות שלך. אז הנה – אני מציעה לך פה להתעמת איתי. אני אשטח פה מחדש את כל הטיעונים שלי. ולצערי בגלל חסימתך ומחיקתך אותי, אצטרך לעשות מחדש עבודה רבה. ברוב טימטומי לא חשבתי לרגע שתעיז למחוק – כי הרי אתה רטוריקן מומחה ואין עליך ובטח לא תמחוק אף טיעון כנגדך אז לרגע לא עלה בדעתי שמשהו ילך לאיבוד אז לא גיביתי, טיפשה שכמותי. סמכתי עליך כעל אדם, ואתה התייחסת אליי בבזיון מוחלט. 

   

   

  אני חייבת לומר לך בכנות, חוויתי כמה שעות של שברון לב של ממש.  אתה קיבלת במה אדירה, קוראים אותך, ואתה לא מאפשר לטיעונים חזקים נגדך בכלל להופיע. (ובכלל אני בעד מדיניות חדשה - מי שמקודם לראשי לא יוכל למחוק תגובות נגדו. מה דעתכם?).

   

  אבל הבנתי דבר אחד שידעתי מזמן אומנם, אך הרגשתי אותו במלוא עוצמתו הבוקר: סדר הכוחות בחברה שלנו הוא חד משמעי. מקבלי ההחלטות, נותני הטון ומקבלי הבמה הם אלו המשתפים פעולה עם בעלי ההון, הם אלו שמחזיקים בשרביט ודעתם תשרור ותשפיע על הציבור הרחב וכך ממשיך להסגר לו המעגל ונמנעת לה כל חקיקה בנושא. הם אלו שיקבלו גיבוי, במה, משאבים. גם מפיצי פורנוגרפיה, מפיקי פורנוגרפיה וצרכני פורנוגרפיה – הם כולם תאגיד אחד גדול של יד רוחצת יד. לפורנוגרפיה (מפיקים, במאים, מפיצים - גוזרי הקופונים שמגלגלים ***ביליארדי דולרים*** בשנה)  יש לובי חזק מאוד בכל הפרלמנטים בעולם, מתוחזק ומתוגמל היטב, שמונע חזור ומנע כל חקיקה בנושא. כסף+כוח=פורנו. לשוחרי הצדק ולפמיניזם אין לא כסף ולא כוח.  

   

  מדוע שיתנו במה לאמירות חזקות שיש בהן המון טעם והגיון, במה לעדויות קשות מאוד על הנעשה באמת מאחורי הקלעים של המצלמה והשפריצים החזקים, ובמה לסיפורים הקשים של כל האנשים הנכתשים בתעשייה הזו – גברים ונשים כאחד? מדוע שיתנו במה לעובדות ומחקרים שנעשו ונעשים, ומדוע שיתנו ביטוי לעובדות מעשיות בשטח שמקשרות בין הפורנוגרפיה למגיפת האונס הקבוצתי במדינת ישראל בשנים האחרונות? הרי שמיד הם מאבדים תקציבי ענק של מפרסמי ענק שתכנים כאלו לא ימצאו חן בעיניהם. וכסף מניע את הגלגל המשומן הזה שנקרא תקשורת, תעשיית ה"מין", תעשיית איברי מין של בני אדם, שנחדרים לצורך גירוי המתבונן. אז מה אכפת לו ללב אברהם לגבב כמה מילים בלי לדעת על מה הוא מדבר (זו התרשמותי הכללית) ולהגיד שנשים מתות על פורנו ומרויחות ממנו, ולקבל כמה ליטופים לאגו?  אני אתחיל בכמה מחקרים, בכמה עובדות על התעשיה ואז אעבור למסקנות שאיתן אשמח לפתוח דיון עם לב אברהם ואחרים בכיף. 

   

  מחקר ראשון: ב90% מהפורנו ***המיינסטרימי*** הסצינות מתארות אגרסיביות ותוקפנות כלפי גוף האישה. יש אגב המון צרכני פורנו שאולי לא יבינו כבר על מה מדובר, כי זה כ"כ מוטמע בנו, האגרסיביות והתוקפנות, שאננו מזהים אותן כבר כלא טריוויאליות. כשאני אומרת מיינסרטימי אני לא מתכוונת לז'אנרים האלימים, ולז'אנרים האלימים במיוחד שכולנו מכירים. אני מתכוונת לרוב הפורנו שנצרך ברשת, לרוב הפורנו שבני הנוער נתקלים בו כשהם כותבים "סקס" בגוגל. משמע, רוב הזמן מתרחש מין אלים כלפי נשים. הנשים מבויימות כמאוד מרוצות מהמין האלים. 

    

  מחקר שני: גיל תחילת צפיה ממוצע בפורנוגרפיה של גברים – הוא 9. כן כן – 9.
  אני חוזרת, גברים מתחילים בגיל הצעיר 9, עוד לפני שעומד להם, עוד לפני שהם יודעים מה זה מין, מה זה נשים, מה זה גוף של אישה. אין להם הפילטרים הראויים להבין מהו מציאותי ומהו דימיוני. האיברים בפורנוגרפיה המנופחים, האקטים הממושכים, הגמירות המלאכותיות, החדירות הכפולות, הגניחות המטורפות ממין אנאלי והשפריצים למרחקים של נשים – כל אלו הם התקלותם הראשונה ביותר עם עולם ה"מין". 
   

  מחקר שלישי: 80% מהגברים מדווחים שהם צרכני פורנו. ככל הנראה מעל 90% היו באיזה שלב בחיים שלהם צרכני פורנו. מעטים שלא צרכו פורנו מעולם או מתנגדים לפורנו. 

   

  דמות האישה בפורנוגרפיה המיינסטרימית – החפצה מינית

  אוביקטיפיקציה – דה-הומניזציה, שלילת האישיות מהאדם: חפץ הוא ישות נטולת רצונות ותשוקות משלו, שנועד לשמש את הסובייקט – הגבר ברוב סרטי הפורנוגרפיה. חפץ מיני נועד לשמש לצרכים המיניים של הסובייקט – הוא בעל הרצונות והתשוקות המיניות, הוא בעל הזהות. 

   

  -          האישה בפורנו תמיד זמינה למין

  -           האישה בפורנו תמיד מסכימה לעשות מין בכל קונסטלציה שיוזמים איתה – שני גברים מגיעים וקורעים אותה, גבר ואישה, שלושה גברים וכו'

  -          האישה בפורנו מעודדת אלימות כלפיה ומרוצה כשמשפילים אותה, גניחותיה עולות בהתאמה לאגריסיבות כלפיה

  -          לאישה בפורנו אין זהות, אין לה רצונות, אין לה תשוקות, זולת אלו הגבריות-פטריאכליות שמושלכות עליה, דהיינו היא לחלוטין מראה של הגבר, נגזרת של ה"מיניות" הגברית.    

       אם כן, זו בדיוק הדמות הפסיבית, כנועה, אוהבת אלימות שמתקבעת בתודעה של הצרכן הצעיר והמבוגר (ובהתאמה גם הצרכנית הסקרנית שלומדת "מה גברים אוהבים" וכמובן לומדת להתגרות מזה).

  המוח שלנו סופג וסופג וסופג ואין קו הפרדה, אנחנו לומדים להתגרות כך, בטח אם הצפייה היא מגיל צעיר.  אחרי זה במיטה אלו הדברים שעוברים לנו בראש, זה מה שבא לנו לעשות, כך אנו רוציים להתייחס לאישה כדי להתגרות ממנה. זו הדמות שלומדת הצרכנית להזדהות איתה ולהבין ש"זה מה שגברים אוהבים וזו הסחורה שאני צריכה לספק". זו ההגדרה היום ל"סקסיות".

   

    מיניות נשית.... 

   

  אין דבר כזה  "מיניות נשית". לא רק שהיא לא מתה, מעולם לא נתנו לה להתפתח.

   מאז שנולדתי, כאישה, לימדו אותי להסתכל על עצמי מבחוץ. למדוד את עצמי לפי מה סקסי מספיק בעיני המתבונן. אני מוכנה להשבע שאין הרבה נשים שלא בוחנות את עצמן דרך עיניים של גבר. כמה החזה שלי עומד, כמה הוא נפוח, כמה התחת שלי עגול ואיך הוא נראה בדוגי. מה זה שיער גוף, צריך להשמיד, הרי גבר שמגיל 9 לומד שנשים הן חלקות, נפוחות וגונחות לא יכולים להתמודד עם שיער ערווה חס וחלילה, זה טו-מאץ' בשבילם. וסקס? כמה זמן לוקח לך לגמור? מה זה הדבר הזה? ואיך את גומרת מוזר, זה לא סקסי! איכס עליך. את צריכה להראות כמו בפורנו, לגמור כמו בפורנו. הוא יורד לך - אז תגמרי תוך שתי דקות כמה זמן הוא צריך לסבול? וגם תראי איך האיבר מין שלך נראה מרופט ועקום ומה זה הצבע המוזר הזה, הוא בטח לא מושלם כמו של השחקניות הסימטריות שעברו 10  ניתוחים שם כדי שהכל יהיה טיפ טופ. ואת כלכך שמנה. כלכך שמנה... ומה זה הציצי הרופס הזה. רק נשים סקסיות יכולות להנות ממין. אישה לא סקסית לא יכולה לעשות סקס! מותניים? צרים. ציצי? עומד וגדול. ישבן? הדוק. אין לך את זה? אין אורגזמה. ותתחילי לגנוח. ותתהפכי כבר. ומי שלא פותחת ת'תחת היא לא זורמת ולא כייפית. כולן מנסות. והכי מגניב זה לזרום עם בחורה. "יו אני מתה לנסות...." יוצא לכולנו להגיד את זה ליד גברים, כדי להדליק אותם. כי זה כזה מגניב וסקסי. כי מגיל 9 הם רק רואים בחורה על בחורה, אז הבנו את המסר, זה מגניב וסקסי. ואם הציצי קטן מידי, יש ניתוחים פלסטים. היום זה כמו ללכת לרופא שיניים. פשוט לחתוך ת'גוף שלך בסכין ולדחוף לו פלסטיק מתחת לפטמות "בשביל עצמך". אף אחד לא מספר על הבעיות ותופעות הלוואי, האפשרות שתרגישי פחות בפטמות אם בכלל (לעזעזאל אנחנו מוותרות על תחושה אירוטית בפטמות כדי שלגבר שלנו יהיה נעים יותר ויפה יותר לעין - מה יותר החפצה מינית של עצמנו מזה????) וזה הכל "מבחירה" אבל איך אפשר לבחור אחרת כשמגיל 9 אתם רואים רק ציצים מושלמים? עגולים ויפים ונפוחים? אין לנו כאלו, מה לעשות. למי אכפת מסרטן השד, העיקר להיות סקסית. ואז גברים אומרים "איכס סיליקון". עוד יש להם טענות. ואלו הדוגמניות שמתפרסמות כל שבוע במדור ה"סקסית" השבועית מתהדרות באמירות של "הכל טבעי!!!!" כאילו זה איזה השג האומה ממש. מינימום פיצוח האטום. ואז אני שומעת גברים אומרים "איזה מטומטמת". מה מטומטמת מה? אתם יצרתם אותה! אתם מגיל 9 מחפשים ציצי כמו בסרטים. פלא שככה היא מגדירה את עצמה? אתם כותבים פוסטים שלמים על כמה פורנו זה נפלא, ואז אתם מתפלאים שנשים מתחרפנות? אתם משפשפשים כל פעם על איזה פיסת בשר אחרת ואנחנו אמורות לאהוב את עצמנו "בדיוק כמו שאנחנו" ???

   

   

  אז אנחנו רעבות רוב הזמן. שונאות את הגוף שלנו כל הזמן. ומזייפות אורגזמות במיטה - אבל ממש לא בשביל ללטף לכם את האגו, אלא בשביל להרגיש שאנחנו סקסיות. זו האמת. עד כדי כך חירפנתם לנו את המוח.

   

  ואתם? אתם אוכלים טוב, לא שונאים את עצמכם רצח, גומרים כל יום מכמה ציצי חדשים ששלחו לכם ברשת ומה אכפת לכם. עובדים, לומדים, מזדיינים. ואנחנו פה מסביב, משתקמות כל פעם מחדש מהפורנוגרפיה שמטילה טרור בחיים שלנו.

    

   

  לסיכום המיניות הנשית  הופקעה מאיתנו לחלוטין על ידי סרסורי הפורנוגרפיה, היא לא קיימת ומעולם לא היתה לה במה להתפתח באותנטיות. בחברה שבה רוב הגברים עוברים חיברות מיני על ידי הפורנוגרפיה, המיניות הנשית צריכה היתה להתאים את עצמה. רוב הנשים מקיימות אקטים מיניים עם בני הזוג שלהם אחרי שאלו צפו בסרטי פורנו במשך שנים על גבי שנים.. אין אפס פה, אין. 

   

   

    דמות הגבר בפורנוגרפיה המייסנטרימית 

   

  הפורנוגרפיה מחברתת את הגבר להפריד לחלוטין בין מין ויחסים רגשיים בין בני אדם. הפורנוגרפיה מקדמת את הסקס בין **חלקי גוף**, סקס ללא אדם. דמות הגבר בפורנו היא אלימה, נטולת רגשות וכוחנית. גבריות מוגדרת דרך איבר המין המנופח, הגדול, והפסגה שלה היא בגמירה, בעוצמתה, ותמיד היא מתבצעת תוך השפלה וביזוי של האוביקט שמעצים את הסובייקט ואת גבריותו.  

   

   

   בני אדם הנכתשים בתעשיית המין 

   

  הפורנוגרפיה פירושה המילולי הוא זנות מצולמת. ואכן מדובר בזנות לכל דבר ועניין – בני אדם אשר נחדרים שעות על גבי שעות על גבי שעות ביום, עם מספר רב של אנשים אחרים, אלא שפה יש גורמים שנוספים לזנות: האקטים מתבצעים לעיני מצלמות ומול צוות צילום והפקה ובלי אמצעי מניעה בכלל.  

   

   

  - האנשים המצטלמים עושים זאת עם אלכוהול וסמים בדמם באופן קבוע ."כדי להשתחרר" וכדי "להקהות את החושים". בעיקר הנשים. המטרה היא להתנתק מהסיטואציה לחלוטין.

   

  - הרבה מהנשים בזנות ובפורנוגרפיה מפתחות הפרעות דיסוציאטיביות, בדומה לנפגעות אונס – שהן הפרעות נפשיות של ניתוק המחשבה מהמקום ומהגוף. הרבה מהן חוות תסמינים הדומים לפוסט טראומה.

   

  - נשים בזנות ופורנוגרפיה סובלות מהפרעות אכילה, הפרעות דיכאון והן מהאוכלוסיה המתאבדת ביותר. התמותה בגיל צעיר (40-50) גדולה פי 40 מאוכלוסיה רגילה.

   

  - 85% מהנשים בזנות ופורנוגרפיה מדווחות על טראומה של אונס וגילוי עריות בילדות הצעירה שלהן. ג'ינה ג'יימסון שהיא האישה המצליחה ביותר היום בתעשייה (וכבר לא נחדרת לפרנסתה) עברה בגיל 15 אונס קבוצתי. לאחר מכן החלה לעבוד, בעקבות האמא שלה, במועדון חשפנות, שם התמכרה לסמים (LSD). במועדון חשפנות מקיימים מין "יבש" ופיפ-שואו – שם החשפניות מבצעות מין אוראלי ב10-15 "לקוחות" ביום. מדובר בזנות לכל דבר ועניין. משם היא "התקדמה" לסרטים פורנוגרפים.

   

  - אין כמעט אישה בפורנוגרפיה שלא מתארת סיפור דומה – מגיעה ממשפחה הרוסה, התחילה כזונהחשפנית, פיתחה התמכרות לסמים, עד שהגיע לעולם הפורנוגרפיה.

   -בתחילת הדרך בפורנוגרפיה את עושה כל מה שאומרים לך. לא ממש שואלים אותך. גם הבמאי שיושב ומביים, מגיע לפורקן עם הגוף שלך (כולה זונה ,מה אכפת לה עוד אחד). יש עדויות לכך – אבל אנשים לא רוצים לקרוא.

  -לעשות "סקס" רגיל בפורנו זה לא כסף בכלל. יש תמחיר לכל אקט. תמחיר גבוה יותר לאנאלי. תמחיר גבוה יותר לחדירה כפולה. תוספת לשפיכה על החזה, תופסת לשפיכה על הפנים. נשים בפורנו כדי להצליח להשתכר מהר מאוד מאבדות את כל הגבולות של הגוף שלהן, ויחד עם ההפרעות הדיסוציאטיביות והסמים – עושות הכל. הן מסיימות ימי צילומים עם המון סוגי נוזלי זרע על כל הגוף שלהן. מי שרוצה עדויות שיבקש ואשלח לו. אנשים אף פעם לא רוצים לקרוא.

   

  - כדי להגיע לסצינה סופית יש שעות רבות של צילומים שעוברות על האנשים המצולמים. דמיינו לכם את האישה שנחדרת שעות על גבי שעות, איברי המין שלה כבר משוסעים לחלוטין, כאבי תופת, מחליפים תנוחות כל הזמן, מחליפים גברים, עוד פתח ועוד פתח ועוד פתח.

   

   - מחלות המין כן חוגגות משום שלא משתמשים באמצעי מניעה. יש אומנם בדיקות איידס במקומות מסוימים שלא ממש אוכפים, אבל יש עוד המון מחלות מזעזעות. סרטן צוואר הרחם "חוגג" בקרב נשים בפורנוגרפיה. יש סרטן חדש שהתפתח בעולם תעשיית המין, שעובר במין אוראלי, והוא סרטן הגרון, עובר בעזרת יבלות על איבר המין הגברי. שאר מחלות המין, זיהומים באיבר המין הנשי, מחלות כבד- מאוד נפוצות בעולם הפורנוגרפיה.  

   

   לגבי המחשבה ש"שחקניות פורנו יכולות לבחור עם מי לשכב" שמישהו חושב לעצמו עכשיו – זה אחד הטיעונים הכי אבסורדים שיש. אפילו במקומות העבודה הכי מפוקחים בעולם כמו בנקים וחברות ביוטכנולוגיה רב לאומיות אי אפשר לבחור צוות עמיתים, אבל בתעשיית הפורנו, שמנוהלת על ידי נבלות ולא מפוקחת, אפשר לבחור עמיתים, אפשר בטח גם לבחור בימאי ואולי גם לשנות תסריט. יה-רייט. מי שתעשה פרצוף יגידו לה "לכי לכי יא שרמוטה, יש לנו אלף כמוך".

   

   ומבחינתי בוא נניח שיש אפילו 1% פורנוגרפיה שאיננה כתישת בני אדם – היא לא מצדיקה את האכזריות הבלתי נסבלת הזו של כל השאר. קחו אחריות. 

   

  לסיכום: אין בת אנוש עם מערכת תמיכה נפשית וכלכלית שפויות – שיבחרו בחירה חופשית בחיים יומיומיים כאלו לאורך זמן. אף אחד מכם הקוראים לא יבחר בחירה חופשית כזו עבור הילדים היקרים שלו. מי שנמצאת בעולם הפורנוגרפיה לא יכולה לצאת משם, היא נמצאת במעגל סגור של התמכרות לסמים, סרסרות ודימוי עצמי כלכך נמוך שעדיף למות מאשר לצאת משם. הן לא יכולות ללכת ברחוב מבלי שיזהו אותן. הן נשים שעסקו בזנות ויעסקו בזנות, הכתם איתן לנצח. אין דבר יותר גרוע לאישה בעולם שלנו מאשר להיות "זו שמכרה את הגוף שלה". גם אם את "פצצה", אף גבר שאונן עליך ברשת, לא יביא אותך לאמא שלו ולא ירצה אותך אמא לילדים שלו ואפילו לא ירצה לנהל איתך שיחה שלא על סקס. הוא בז לך סביר להניח, שרמוטה שכמותך.  זו הצביעות של החברה שלנו, ועד שנשים לא יפנימו שלשתף פעולה עם פורנוגרפיה זו ירייה לא רק ברגל של עצמן אלא גם יריקה בפרצוף של נשים שנצרכות בתעשייה הזו ונכתשות בה באופן יומיומי – אנחנו נמשיך ברגרסיה אינסופית. 

   

  חומר למחשבה

   

  פורנוגרפיה היא איננה מין! פורנוגרפיה מספקת שירותי מין למשתמש, תוך דריסת בני אדם שנחדרים לצורך אותו שירות. הנשים בפורנוגרפיה מספקות אוסף של פונקציות ושירותים ואין שום קשר למיניות של האישה ולמין בריא והדדי בין שני סובייקטים (כפי שמין אמור להיות למי שלא ידע).   

  מין הדדי מהסכמה תוך עינוג הדדי – הוא מושג שלא מתקיים בפורנו, ואם במקרה יש זוג אמיתי והדדי שמצלם את עצמו ומפיץ זה אמנם כבר יותר קרוב לזה, וגם אז עולה השאלה של "האם היה לחץ על אחד מהם?", או "האם האישה התחרטה אחרי שזה הופץ" – הרי צריך לזכור שלנשים יש גנאי חברתי אדיר על חשיפת אברי מינן בציבור, נשים נמדדות לחומרה בהרבה מגברים על ה"מיניות" שלהן ומשלמות מחיר גבוה ויקר פי כמה (דמיינו לרגע את בת זוגכם העירומה נחשפת לעיני כל באיזה אתר ברשת ועוד נחדרת באקטים אגרסיביים, איזה יופי!) ועל כן אני מתמקדת בשאלותיי באישה ובהשלכות על החיים שלה.  

   

   

  אך הסרטונים שמופצים ברשת ושכולנו צורכים הם לא אלו ("זוג" שצילם עצמו...) ואיננו יודעים מה באמת מתרחש מאחורי המצלמה. אף צרכן פורנו שצורך סרטים ותמונות לא טורח לבדוק מי הם בני האדם שם, כמה סמים ואלכוהול יש להם בדם כדי להצליח לעמוד באינסוף שעות החדירה והכתישה ובמיוחד מי הן הנשים, מה העבר שלהן והאם הן במקרה היו פעם "ילדה בת 11 שנאנסה באונס קבוצתי בבית ספר יוקרתי" וכולם שתקו ולא אמרו דבר. כי לאף אחד לא אכפת כל עוד הדולרים זורמים והיד משפשפת.  

   

   

  אגב ילדה בת 11 שנאנסה, בכל המקרים של האונסים הקבוצתיים בארץ פורסם שחלק מהנערים הצעירים צפו בסרטים פורנוגרפים בסמוך לארוע. אחד דיווח שצפה עם אבא שלו. באחד מהארועים הקשים לפני כמה שנים, החבורה כולה צפתה ביחד בסרט פורנוגרפי של "גאנג-באנג" שהמומחים יבינו שמדובר בסרט המתאר אישה (לרוב נערה בוא נודה) שחבורה של גברים משתלחת בגוף שלה פחות או יותר. "סקס קבוצתי באישה"? כולנו יודעים שאין דבר כזה, אישה בריאה נפשית שתרצה אוסף של גברים שיחדרו אליה ביחד זה אחר זה בזוגות ובשלשות במציאות, רגע זה מזכיר לי איזה סיפור שקרה בבסיס כלשהו בארץ עם ילדה בת 16. הם יצאו כולם זכאים אבל לא? בטח כשפורנוגרפיה לגיטימית ודברים כאלו  נתפסים כהגיוניים. מישהו יודע מה קורה עם הילדה הזו היום? למישהו אכפת? אבל בסרט היא מאוד מרוצה וגונחת בהנאה עד אין קץ. אז הם צפו והלכו לממש. המציאות עולה על כל דמיון במדינת ישראל.   

   

   

  גברים מתמכרים לפורנו מגיל צעיר ומתרגלים אליו. הם מתרגלים לקרקס של לוליינות של שירותי מין. נשים רבות ומתחלפות ללא פנים ועם איברי מין מושלמים כל פעם אחד אחר. אחרי זה הם צריכים להיות עם אותה אחת משעממת שמידי פעם צריכה להוריד שערות, להפליץ רחמנא ליצלן ולפעמים יש לה ריח רע מהפה והיא לא מאופרת ואין לה פן והכי מזעזע אצלה: צריך אשכרה להתאמץ מאוד כדי לעזור לה להגיע לאורגזמה. היא לא גומרת ממין אנאלי אגרסיבי ולא צורחת מכאפות לשדיים שלה. אישה שבאמת מחוברת למיניות שלה, יכולה להדריך גבר מעולה מה הוא צריך לעשות כדי שיהיה לה נפלא. היא לא צריכה את שירותי המין של בני אדם נכתשים כדי לשדרג את חיי המין שלה וגם הוא לא צריך - אלו רק מנוונים את המוח שלו, הופכים אותו לרובוט אלים ואותה לראי של רובוט אלים. אז כן, לוותר על שפשוף נעים מול מליון ציצים מתחלפים ולעבור למאמץ רב והשקעה מול אישה מאתגרת, מורכבת, שהיא סוביקט ולא אוביקט - זה אתגר לא פשוט. צריך לוותר בשביל זה על פורנוגרפיה. זה רק לאמיצים וחזקים מאוד. קוראים להם גברים פמיניסטים. זן נדיר ומיוחד, הגברים שאני אוהבת.

   

  יש המון זוגות נשואים שלא מסוגלים לקיים מין בלי פורנוגרפיה. לגבר כבר לא עומד מאשתו. איך יעמוד לו? הוא רגיל לכל הציצי הצעיר הזה והמתחלף הזה, וזאתי אשתו - לא מתחלפת. היא אחת. הוא העלה והעלה והעלה את סף הגירוי שלו לשמיים ממש. אין לה סיכוי מולן. ולמה הוא, הבחור המקריח, המזדקן והמכריס - מגרה אותה הוא חושב? לא ממש. זה עדיין לא אומר שהיא תלך להשתמש בשירותי מין של בני אדם נכתשים כדי להתגרות. הם יכולים לעבוד על המיניות שלהם ביחד. הם גם לא היו מגיעים למצב הזה אם הגבר לא היה מגיל 9 צופה ברפש הזה שנקרא פורנוגרפיה.

   אני מזמינה גם את כל הנשים שמצדדות בפורנו למשחק המחשבתי הבא: צאו רגע לרחוב. דמיינו לכן 100 גברים שאתן נתקלות בהן. עכשיו דמיינו שאתן מייד צריכות ללקק להם את כל הגוף, להריח להם את האשכים, את איבר המין, את הרקטום, ולתת להם לחדור אליכן בעוצמה, למשוך לכן בשיער, לתפוס לכן את התחת ולפשק אותו, ולגמור לכן בין השדיים או על הפרצוף - לבחירתכן. דמיינו שאתן צריכות לתת לכולם מין אוראלי ולבלוע. מתוך 100 הגברים האלו, יהיו אולי 2 גברים שימשכו אתכן. יהיו אולי כמה שלא ידחו אתכן. רובם ידחו אתכן עד הקאה מהמחשבה לעשות איתם את כל זה.

  ..ועכשיו דמיינו שעליכן לעשות זאת כל יום עם כולם. מול המצלמות וצוות ההפקה. ולעשות את עצמכן נהנות עד מוות. האם העובדה שישלמו לכן על זה כסף – תהפוך את החוויה – של יחסי מין ללא משיכה מינימאלית, ואפילו עם דחיה עזה - למחרידה פחות?

  עכשיו סמים נשמעים רעיון לא כזה הזוי, הא?

    ובינתיים נותר לי  רק להעצב על היום העצוב הזה. שבו לב אברהם מקבל במה אדירה ואותי מוחקים. כי לב אברהם נעים למשתמש, אבל אותי לא נעים לשמוע. אז מוחקים ועוברים לסרטון הבא, שפיכה נעימה לכם.  

  דרג את התוכן:

   תגובות (185)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     21/2/12 15:48:
   גדולה :-)
     10/7/10 19:43:
   אני מסכים עם מה שדניאלה כותבת, אך עדיין אי-אפשר להתחמק מהשאלה: האם זה יהיה נכון לאסור הפצת תמונות עירום באופן גורף. לדעתי לא, כי יש כאן פגיעה בחופש הביטוי ובחופש האומנות.

   בנוסף לכך, גם אי-אפשר להתעלם מהעובדה שיש סוגים של צילומי עירום (מה שנקרא "עירום אמנותי") שהוא אסתטי ואפילו לא נועד לגירוי מיני. יש גם סוגים של עירום אירוטי שהם אסתטיים, למשל תמונות של נשים שמצטלמות ללא אקטים מיניים, או כמו שדניאלה ציינה: תמונות של זוגות שמוכנים להצטלם בתנוחות מין (כמו למשל התמונות שמופיעות בספר "המדריך לאוהבים").

   אין לי עמדה ברורה לגבי הפתרון לבעיה. בניגוד לנושא הזנות - ששם ברור שהפתרון הוא המודל השבדי (לפחות על-פי תפיסתי) - הנושא של פורנו הוא הרבה יותר מורכב, ולכן קשה לתת תשובה ברורה לגבי הפתרון שצריך לנקוט בו.
     11/6/10 14:39:


   אני מבינה את הזעם שלך ואני שמחה שיש את הקול שלך.

   אבל, נקודה למחשבה, הגישה שלך היא בדרך כלל מה שטוב בשביל להוציא מהסיסטם רגשות ופחות כדי למשוך הקשבה מצד מי שמתנגד לך, ואולי לעורר מחשבה בדיוק אצל אלה שחשוב לך לעורר בהם מחשבה.

   שזה חבל, כי הנושא הזה מאד ראוי והקול שלך חשוב (לי אין בעיה עם ההתלהמות כי אני בעצמי מסכימה איתך).

   מה שכן אני מרגישה צורך לתקן אותך, שהפורנו הוא לא הגורם להחפצה של נשים בחברה ובטח שלא הוא התחיל את זה. הוא רק ביטוי קיצוני של התרבות שלנו, וככה גם לגבי זנות. חשוב מאד שתתקני את זה בתפיסה שלך, כי גם אם פורנו לא היה חוקי נשים בעמדות חולשה היו נגררות לזנות ונשים מכל שכבות החברה היו נופלות לאונס וניצול כזה או אחר בידי גברים, כמו שקורה במציאות שלנו.

   הפורנו רק מבטא פנטזיות קולקטיביות שנובעות מהמצב הקיים, ועוזר לתדלק אותם ולקבע אותן בתודעה.

   מצפיה בעיתוני נוער ונשים את רואה שהתפיסה של נשים את עצמן מעוותת מראש כתוצאה של המערך הפטריארכלי, בצורה שנוחה לקבל את המצב הקיים.

   ואגב, אני לא רואה טעם בלהגיד שאף אישה לא יכולה להנות מפרקטיקות מיניות כאלה, קודם כל כי את לא יודעת, ואת מוקיעה ושמה במקום מביש נשים שאולי כן נהנות מסקס כזה (כתוצאה של הפנמה של ערכים תרבותיים, כמובן) וב' זה לא ממש רלבנטי.

   מה שרלבנטי זה שבפורנו פנטזיות שוליות של אינדיבדואלים, שרובם גברים, מוצגות כנורמה. לא העובדה שאין מי שיכול להנות מזה בעולם כולו, אלא העובדה שזה אזוטרי ומוצג כמיינסטרים.

     6/6/10 23:30:
   שיחה על הנושא בפייסבוק :גללו למטה:
     5/6/10 00:20:

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-06-04 08:12:38

   תודה על המידע ועל הלינקים.

   מעניין מתי יגיע הנודניק התורן שישאל אם יש לך מחקרים שמוכיחים שאם שרי הממשלה מתעשרים מרווחי סחר בנשים, הם יעשו הכל כדי לשמור על התעשייה מפני החוק.

    

    

    :)))

   כן, האם בכלל יש לנו מחקרים ששרי הממשלה קיימים? או שמחקרים קיימים? או שהמילה "קיימים" קיימת? הרי ידוע שאם זה לא מפומפם בערוץ 2 (ששם על כל אות נעשו אלפי מחקרים של המוסדות הכי בכירים) זו בטח סתם קונספירציה הזויה, אז באיזה זכות אנחנו בכלל כותבים בגלוים או תגובות לבלוגים?! וגם אם יש לנו מחקרים, האם הם מאושרים על ידי כל המנגנונים, למשל על ידי שר המשפטי ושר הרווחה??

   http://www.youtube.com/watch?v=iabuBvbTDa8&feature=related

    

     4/6/10 08:12:

   תודה על המידע ועל הלינקים.

   מעניין מתי יגיע הנודניק התורן שישאל אם יש לך מחקרים שמוכיחים שאם שרי הממשלה מתעשרים מרווחי סחר בנשים, הם יעשו הכל כדי לשמור על התעשייה מפני החוק.

    

     4/6/10 00:07:
   הזכרנו את שר המשפטים, אז הנה עדכון:
   אם מישהו עדיין תוהה איך זה שמערכת החוק והמשפט והרווחה בישראל מניחה לתעשיית הסחר בנשים לחטוף, לאנוס ולרצוח ככל העולה על רוחה, הוא יוכל לקבל רמז לתשובה מהעובדה שחברת קולוויז'ן, חברה בינלאומית של סחר בנשים מהגדולות בעולם, שפועלת מישראל, היא לקוחה של משרד עורכי הדין "הרצוג פוקס נאמן" של שר המשפטים יעקב נאמן ושר הרווחה יצחק הרצוג, שאחראי על הסדרת העניין החוקי עבודה. אז את מי באמת מייצגים ה"נציגים" שלנו?
    
   אגב לפעמים שר המשפטים גם משקיע מכספו באימפריית הסחר בנשים של ליטבק, הבעלים של קולוויז'ן, יחד עם ליאורה מרידור, מנהלת אוניברסיטת תל אביב: ב-99, רגע לפני הנפקתה של טרגטמץ', טענה לורה זיו, עורכת של אתר היכרויות שהיה בבעלות החברה, כי ליטבק דרש ממנה לערוך אתר סקס בשם FantasyMatch.com. ליטבק הכחיש אז כל קשר בין האתרים. בין אלו שהשקיעו אז בטרגטמץ' ניתן למצוא את פרופ' יעקב נאמן, שמשמש כיום כשר המשפטים, ואת ליאורה מרידור, אשתו של דן מרידור, שמשמש כיום כסגן ראש הממשלה וכשר לענייני מודיעין."
   והשותף של ליטבק בבעלות על קולוויז'ן הוא פרופסור רפי אלדור, מרצה לכלכלה במרכז הבינתחומי בהרצליה.
    
   טוב לדעת שהמדינה, מערכת המשפט, הרווחה והאקדמיה בידיים של מיטב אנשינו, אה?

   פוסט קצת ארוך, אבל מצויין וחשוב ונוגע. 

    

   תודה ויישר כח על ההשקעה הגדולה - והכפולה.

     1/6/10 18:50:

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-06-01 18:13:54

   צטט: the_rain_king 2010-06-01 17:57:10

   אני שמח שהגענו ללב הענין.

   מבחינתך זה לא דיון בין אנשים שמכבדים אחד את השני ולא מסכימים ענינים אלא דיון בין צדיקות שנלחמות מלחמת קודש לבין חלאות אדם שיש להשמידם.

    

   אני שמח שעשית את ההשוואה הזאת ושאישרת שלדעתך אין ליגיטימציה לאדם לחשוב אחרת בנושא הפורנו, אפילו לא בניואנסים  ושזה שווה ערך להכחשת שואה ולכן הכל מותר בדיון עם "מכחיש האלימות והביזוי שבפורנו" כדי לסתום לו את הפה.

    

   ולכן באמת אין כל טעם בדיון עניני, כי הוא פשוט לא אפשרי ברמות ההתלהטות ההאלו , התלהטות שמובילה לאמוציות קשות שמובילות לחוסר כבוד לזולת, שנתפס כמוצדק, כי הוא הרי מוחזק כמי שלא מכבד נשים אז "מגיע לו".

    

   ---------   ----------

   וזו תמצית הפאנטיות

    בוא באמת נדבר רגע על פנאטיות.

   כל מה שאני אמרתי, זה שכשמדברים עם אדם שמכחיש את האלימות והביזוי שבפורנו, מותר לבקר אותו באופן ארסי ולתהות על מניעיו האמיתיים. מי שהפך את זה ל"חלאות אדם שיש להשמידם", ול"מותר לעשות הכל כדי לסתום להם את הפה" - זה אתה, שמאשים אותי בפנאטיות.
   אלא שזה ניסיון לא מוצלח להסיח את דעתי מכך שלא ענית לשום שאלה שלי, כמו גם לשום שאלה אחרת שהופנתה אליך במהלך כל השרשור הזה, כמו שהילה ציינה בצדק. 

   וזה כבר מתחיל להימאס.

    

    

    

   ברשותך, אני מעונין לפרוש מן הדיון הזה.

   אני מודה לך על כך ששמרת על סגנון מאופק שמכבד את הזולת.

   תודה והמשך יום נעים.

    

     1/6/10 18:49:

    

   איזה דיון ענייני? אמרת פה משהו לגופו של עניין? אני רואה שאתה רק חוזר שוב ושוב על זה שאת דעתך על פורנו לא אמרת.

   ואל תשכח לתייק את תגובתי בקלסר שלך תחת "התבטאויות אלימות של פמיניסטיות (רדיקליות)". אתה מוזמן להוסיף לכך גם את דעתי שאתה טרחן ומשעמם.

    

    

    


   אני ממוקד רק במה ירגיש ויחשוב הקורא מן הצד שיקרא את השירשור הזה כשיקרא את התגובות שלך...

   ואני מרוצה מהתוצאה, ככל שתרבי "להעליב" ולחשוף את סגנונך ואופיינך, כך הנקודה תהיה חדה יותר וברורה יותר.

    

     1/6/10 18:32:

   צטט: the_rain_king 2010-06-01 15:28:08

   צטט: מצדה 2010-06-01 15:15:36

    

    

   מסכימה עם דבריך ועם דברי שי.

    

   אני לא מצליחה להבין איך בדיחה סרקסטית ולעגנית של סרסורים, שהיא הגנה על תעשיית הפורנוגרפיה בטיעוני "חופש הביטוי", הפכה להיות משהו שאנשים ברי דעת דנים בו בכובד ראש?

   מה הביטוי המובע בסרטים פורנוגרפיים? יש שם איזו דיעה, מחשבה? אם יש כזו, היא רק הסתה לאלימות פרועה וחסרת רסן כנגד נשים. "ביטוי" שאסור על פי חוק בכל מדינה וחברה מתוקנת.

    

    

    

   הויכוח על חופש הביטוי הוא לא על "חופש הביטוי" שיש בסרטי פורנו אלא על חופש הביטוי להתוכח בשאלה האם סרטי פורנו הם ליגיטימים או מזיקים ולא ליגיטימיים.

   אלו דברים שאת מודעת להם היטב ומתעלמת מהם תוך היתממות.

   הצורך האינפנטילי שלך "להעליב" אותי בהודעתך הקודמת נובע רק מניבזות וידיעה בדיון עניני ומכובד יש לך בעית התמודדות ומכאן הפניה לאלימות מילולית וסגנון בהמי.

    

   חברים מכובדים בחברה, כולל שופטים, בהחלט עסקו ועודם עוסקים ברצינות בל תיאמן בסוגיית חופש הביטוי הפורנוגרפי.

    

   איזה דיון ענייני? אמרת פה משהו לגופו של עניין? אני רואה שאתה רק חוזר שוב ושוב על זה שאת דעתך על פורנו לא אמרת.

   ואל תשכח לתייק את תגובתי בקלסר שלך תחת "התבטאויות אלימות של פמיניסטיות (רדיקליות)". אתה מוזמן להוסיף לכך גם את דעתי שאתה טרחן ומשעמם.

    

     1/6/10 18:13:

   צטט: the_rain_king 2010-06-01 17:57:10

   אני שמח שהגענו ללב הענין.

   מבחינתך זה לא דיון בין אנשים שמכבדים אחד את השני ולא מסכימים ענינים אלא דיון בין צדיקות שנלחמות מלחמת קודש לבין חלאות אדם שיש להשמידם.

    

   אני שמח שעשית את ההשוואה הזאת ושאישרת שלדעתך אין ליגיטימציה לאדם לחשוב אחרת בנושא הפורנו, אפילו לא בניואנסים  ושזה שווה ערך להכחשת שואה ולכן הכל מותר בדיון עם "מכחיש האלימות והביזוי שבפורנו" כדי לסתום לו את הפה.

    

   ולכן באמת אין כל טעם בדיון עניני, כי הוא פשוט לא אפשרי ברמות ההתלהטות ההאלו , התלהטות שמובילה לאמוציות קשות שמובילות לחוסר כבוד לזולת, שנתפס כמוצדק, כי הוא הרי מוחזק כמי שלא מכבד נשים אז "מגיע לו".

    

   ---------   ----------

   וזו תמצית הפאנטיות

    בוא באמת נדבר רגע על פנאטיות.

   כל מה שאני אמרתי, זה שכשמדברים עם אדם שמכחיש את האלימות והביזוי שבפורנו, מותר לבקר אותו באופן ארסי ולתהות על מניעיו האמיתיים. מי שהפך את זה ל"חלאות אדם שיש להשמידם", ול"מותר לעשות הכל כדי לסתום להם את הפה" - זה אתה, שמאשים אותי בפנאטיות.
   אלא שזה ניסיון לא מוצלח להסיח את דעתי מכך שלא ענית לשום שאלה שלי, כמו גם לשום שאלה אחרת שהופנתה אליך במהלך כל השרשור הזה, כמו שהילה ציינה בצדק. 

   וזה כבר מתחיל להימאס.

    

     1/6/10 17:57:

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-06-01 17:39:35

   צטט: the_rain_king 2010-06-01 17:20:22 

   כל אחד מגדיר מה שבעיניו אלימות מילולית.

   אם כך אין טעם לדון באלימות מילולית. מה זה משנה מה נגיד אם במילא כל אחד מגדיר לעצמו מה זאת אלימות מילולית, ומה זאת "אלימות מילולית קשה"?

   המשך דבריך מענין כי נובע מזה ברמה העקרונית שסוג מסוים של דעות מצדיק תגובות שלא מכבדות את המביע אותן,

   כלומר דיון לא צריך עקרונית להתקיים ברמה של כבוד הדדי מתוך הבנה שלאנשים שונים דעות שונות, אלא אם דעתך היא x=

   תגובות ארסיות לגופו של אדם ולא לגופו של ענין הן מוצדקות.

   אם אדם היה נכנס לבלוג שלך ומביע דעות מכחישות שואה, האם היית מגיב לגופו של עניין? אתה בטוח שלא היית מעביר עליו ביקורת אישית לא מנומסת במיוחד?

   והשאלה הבאה, כמובן: האם אתה חושב שיש הבדל בין מכחישי שואה לבין מכחישי האלימות והביזוי שבפורנו?

   אני לא חושב שאדם הגון ינהג כך, זה בודאי דבר מיליטנטי ואגרסיבי. ושוב בעיני זה סוג של אלימות מילולית( בודאי לא תסכימי עם ההגדרה)

   אגב, בשום מקום בעץ הזה לא כתבתי אף מילה מה דעתי על פורנוגרפיה, אבל יש כאן הרבה הנחות אוטומטיות מה דעתי.... 

   על אותו עיקרון, ריינקינג: אם אני הייתי מצטרפת לדיון על מכחישי שואה, ולאורך כל הדרך הייתי תוקפת את בעל הפוסט, ומסרבת בתקיפות לומר שלדעתי אכן היתה שואה, לא היו עולים בך חשדות שאני מכחישת שואה?

    

    

    

   אני שמח שהגענו ללב הענין.

   מבחינתך זה לא דיון בין אנשים שמכבדים אחד את השני ולא מסכימים ענינים אלא דיון בין צדיקות שנלחמות מלחמת קודש לבין חלאות אדם שיש להשמידם.

    

   אני שמח שעשית את ההשוואה הזאת ושאישרת שלדעתך אין ליגיטימציה לאדם לחשוב אחרת בנושא הפורנו, אפילו לא בניואנסים  ושזה שווה ערך להכחשת שואה ולכן הכל מותר בדיון עם "מכחיש האלימות והביזוי שבפורנו" כדי לסתום לו את הפה.

    

   ולכן באמת אין כל טעם בדיון עניני, כי הוא פשוט לא אפשרי ברמות ההתלהטות ההאלו , התלהטות שמובילה לאמוציות קשות שמובילות לחוסר כבוד לזולת, שנתפס כמוצדק, כי הוא הרי מוחזק כמי שלא מכבד נשים אז "מגיע לו".

    

   ---------   ----------

   וזו תמצית הפאנטיות.

    

    

    

     1/6/10 17:39:

   צטט: the_rain_king 2010-06-01 17:20:22 

   כל אחד מגדיר מה שבעיניו אלימות מילולית.

   אם כך אין טעם לדון באלימות מילולית. מה זה משנה מה נגיד אם במילא כל אחד מגדיר לעצמו מה זאת אלימות מילולית, ומה זאת "אלימות מילולית קשה"?

   המשך דבריך מענין כי נובע מזה ברמה העקרונית שסוג מסוים של דעות מצדיק תגובות שלא מכבדות את המביע אותן,

   כלומר דיון לא צריך עקרונית להתקיים ברמה של כבוד הדדי מתוך הבנה שלאנשים שונים דעות שונות, אלא אם דעתך היא x=

   תגובות ארסיות לגופו של אדם ולא לגופו של ענין הן מוצדקות.

   אם אדם היה נכנס לבלוג שלך ומביע דעות מכחישות שואה, האם היית מגיב לגופו של עניין? אתה בטוח שלא היית מעביר עליו ביקורת אישית לא מנומסת במיוחד?

   והשאלה הבאה, כמובן: האם אתה חושב שיש הבדל בין מכחישי שואה לבין מכחישי האלימות והביזוי שבפורנו?

   אני לא חושב שאדם הגון ינהג כך, זה בודאי דבר מיליטנטי ואגרסיבי. ושוב בעיני זה סוג של אלימות מילולית( בודאי לא תסכימי עם ההגדרה)

   אגב, בשום מקום בעץ הזה לא כתבתי אף מילה מה דעתי על פורנוגרפיה, אבל יש כאן הרבה הנחות אוטומטיות מה דעתי.... 

   על אותו עיקרון, ריינקינג: אם אני הייתי מצטרפת לדיון על מכחישי שואה, ולאורך כל הדרך הייתי תוקפת את בעל הפוסט, ומסרבת בתקיפות לומר שלדעתי אכן היתה שואה, לא היו עולים בך חשדות שאני מכחישת שואה?

    

    

     1/6/10 17:30:

   יבגניה, אני מציעה לחכות שמלך הגשם יענה על שאלות שהוא פשוט לא טורח להגיב עליהן.

   למשל מה דעתו על המידע שמובא בסרט? 

     1/6/10 17:20:

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-06-01 17:09:02

    לא אמרתי שהיא נטולת ארסיות, אמרתי שהיא נטולת אלימות, ובוודאי "אלימות מילולית קשה".

   ביקורת ארסית היא לגיטימית, בעיקר כשהיא מופנית למכחישי האלימות הפיזית והמינית שבפורנוגרפיה.

    

    

    

   כל אחד מגדיר מה שבעיניו אלימות מילולית.

   המשך דבריך מענין כי נובע מזה ברמה העקרונית שסוג מסוים של דעות מצדיק תגובות שלא מכבדות את המביע אותן,

   כלומר דיון לא צריך עקרונית להתקיים ברמה של כבוד הדדי מתוך הבנה שלאנשים שונים דעות שונות, אלא אם דעתך היא x=

   תגובות ארסיות לגופו של אדם ולא לגופו של ענין הן מוצדקות.

   אני לא חושב שאדם הגון ינהג כך, זה בודאי דבר מיליטנטי ואגרסיבי. ושוב בעיני זה סוג של אלימות מילולית( בודאי לא תסכימי עם ההגדרה)

   אגב, בשום מקום בעץ הזה לא כתבתי אף מילה מה דעתי על פורנוגרפיה, אבל יש כאן הרבה הנחות אוטומטיות מה דעתי.... 

     1/6/10 17:09:

   צטט: the_rain_king 2010-06-01 17:04:26 

   אם את רואה בהתבטאות:

   "

   וימשיך למחזר את הבדיחות העבשות שלו על טוסטרים ומכשירי האזנה במיקרוגלים עד אין קץ.

   וכן, גם אני לא חושבת שהוא מגיב בשכר. ולו מן הטעם הפשוט שדרישת סף מכותבים בשכר היא יכולת כתיבה, ניסוח ושכנוע, ברמה קצת יותר גבוהה מרמת כיתה ג'.

   "

   ביקורת ענינית ובסגנון שמכבד את המבוקר ונטולת ארסיות אז שיהיה. זכותך להחזיק בדעה זו.

   אני חושב שאלו התבטאויות מאד נמוכות ומטרתן "להעליב" באופן שפל. לא משהו שאומר טובות על הסגנון של מי שהשמיע אותן, אומר הרבה על האומר ולא על זה שעליו הדברים.

    לא אמרתי שהיא נטולת ארסיות, אמרתי שהיא נטולת אלימות, ובוודאי "אלימות מילולית קשה".

   ביקורת ארסית היא לגיטימית, בעיקר כשהיא מופנית למכחישי האלימות הפיזית והמינית שבפורנוגרפיה.

    

     1/6/10 17:04:

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-06-01 16:47:19

   האם אתה רואה בכל ביקורת כלפיך אלימות?

   כי ממה שאני רואה, ההודעה של מצדה ביקורתית, אבל בפירוש לא אלימה. תקן אותי אם אתה רואה אחרת.

    

    

   אם את רואה בהתבטאות:

   "

   וימשיך למחזר את הבדיחות העבשות שלו על טוסטרים ומכשירי האזנה במיקרוגלים עד אין קץ.

   וכן, גם אני לא חושבת שהוא מגיב בשכר. ולו מן הטעם הפשוט שדרישת סף מכותבים בשכר היא יכולת כתיבה, ניסוח ושכנוע, ברמה קצת יותר גבוהה מרמת כיתה ג'.

   "

   ביקורת ענינית ובסגנון שמכבד את המבוקר ונטולת ארסיות אז שיהיה. זכותך להחזיק בדעה זו.

   אני חושב שאלו התבטאויות מאד נמוכות ומטרתן "להעליב" באופן שפל. לא משהו שאומר טובות על הסגנון של מי שהשמיע אותן, אומר הרבה על האומר ולא על זה שעליו הדברים.

     1/6/10 16:47:

   האם אתה רואה בכל ביקורת כלפיך אלימות?

   כי ממה שאני רואה, ההודעה של מצדה ביקורתית, אבל בפירוש לא אלימה. תקן אותי אם אתה רואה אחרת.

     1/6/10 16:42:

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-06-01 16:31:56

   צטט: the_rain_king 2010-06-01 15:31:17


   כל הדיונים האלו מייצרים שוב ושוב ראיות כתובות עד כמה חלק מהפמיניסטיות רדיקליות סובלות מבעית אלימות מילולית קשה.
   אנא הסב את תשומת לבי לביטויים של אלימות מילולית בדיון הזה. תודה.

    

    

   בביטוי אלימות מילולית התכוונתי אך ורק למצדה כשכתבה עלי:

   "

   יבגניה חביבתי, אני לא בטוחה שהבן אדם הזה מבין אירוניה. הוא עלול לחשוב שהוא באמת משעשע,

   וימשיך למחזר את הבדיחות העבשות שלו על טוסטרים ומכשירי האזנה במיקרוגלים עד אין קץ.

   וכן, גם אני לא חושבת שהוא מגיב בשכר. ולו מן הטעם הפשוט שדרישת סף מכותבים בשכר היא יכולת כתיבה, ניסוח ושכנוע, ברמה קצת יותר גבוהה מרמת כיתה ג'.

    

   "
     1/6/10 16:31:

   צטט: the_rain_king 2010-06-01 15:31:17


   כל הדיונים האלו מייצרים שוב ושוב ראיות כתובות עד כמה חלק מהפמיניסטיות רדיקליות סובלות מבעית אלימות מילולית קשה.
   אנא הסב את תשומת לבי לביטויים של אלימות מילולית בדיון הזה. תודה.

    

     1/6/10 15:31:

   כל הדיונים האלו מייצרים שוב ושוב ראיות כתובות עד כמה חלק מהפמיניסטיות רדיקליות סובלות מבעית אלימות מילולית קשה.
     1/6/10 15:28:

   צטט: מצדה 2010-06-01 15:15:36

    

    

   מסכימה עם דבריך ועם דברי שי.

    

   אני לא מצליחה להבין איך בדיחה סרקסטית ולעגנית של סרסורים, שהיא הגנה על תעשיית הפורנוגרפיה בטיעוני "חופש הביטוי", הפכה להיות משהו שאנשים ברי דעת דנים בו בכובד ראש?

   מה הביטוי המובע בסרטים פורנוגרפיים? יש שם איזו דיעה, מחשבה? אם יש כזו, היא רק הסתה לאלימות פרועה וחסרת רסן כנגד נשים. "ביטוי" שאסור על פי חוק בכל מדינה וחברה מתוקנת.

    

    

    

   הויכוח על חופש הביטוי הוא לא על "חופש הביטוי" שיש בסרטי פורנו אלא על חופש הביטוי להתוכח בשאלה האם סרטי פורנו הם ליגיטימים או מזיקים ולא ליגיטימיים.

   אלו דברים שאת מודעת להם היטב ומתעלמת מהם תוך היתממות.

   הצורך האינפנטילי שלך "להעליב" אותי בהודעתך הקודמת נובע רק מניבזות וידיעה בדיון עניני ומכובד יש לך בעית התמודדות ומכאן הפניה לאלימות מילולית וסגנון בהמי.

     1/6/10 15:15:

   צטט: נשיאים ורוח 2010-06-01 05:41:45

   צטט: meshanim 2010-06-01 01:33:10

   "נשיאים ורוח", יכול להיות שאת צודקת, יכול להיות שההתקפה של "the rain king" נובעת רק מחרדה שיום אחד ימנעו ממנו את האפשרות לאונן מול המסך מול תמונות של ילדות נאנסות. אבל יש עוד אפשרויות, ובגלל זה ניסיתי לקבל ממנו הסבר להתנהלות שלו, אבל לא קיבלתי, וההודעה האחרונה שלו מחזקת אולי אפשרות שיש כאן מקרה אחר. 

   עובדות:

   1. תעשיית הפורנו/זנות/סחר בנשים מגלגלת מיליארדי דולרים בשנה. 

   2. מה שהתעשיה הזאת עושה מחריד במידה שהרבה מאוד אנשים בציבור יכולים להבין ולהתנגד לזה, אם המידע והמחאה יגיעו למספיק אנשים. אני יודע את זה כי עשיתי דוכני הסברה בנושא ברחוב, חילקתי פלאירים, עשיתי הפגנות והעברתי הרצאות בנושא. צריך להיות חלאה די רצינית כדי לתמוך בתעשיחה הזאת בגלוי, ואמנם יש הרבה חלאות במדינה, אבל יש גם אוכלוסיה גדולה מאוד של אנשים שההיגיון והמצפון עדיין לא הודחקו לחלוטין אצלם (למרות בית הספר ושאר המסגרות שעברו שנועדו להביא אותם להדחקה מוחלטת).

   3. המשמעות של העובדה הקודמת היא שעלולה לקום התנגדות ציבורית גדולה שעלולה לגרום למקבלי ההחלטות ליישר קו במידה מסויימת, ולהטיל הגבלות מסוימות על התעשיה, ואפילו הגבלות קטנות כמו אכיפת החוק נגד פרסומי זנות בעיתונים, יגרמו לתעשיה להפסדים גדולים.

   4. סביר להניח שהתעשיה הזאת, כמו כל תעשיה גדולה אחרת, מעסיקה עורכי דין, לוביסטים (שתדלנים) ויחצנים, שידאגו לאינטרסים שלה. כלומר, בהתיחס לעובדות הקודמות: ינסו למנוע התקוממות ציבורית, על ידי מניעה של הפצת המידע. (למשל, שליטה של התעשיות בעמותות בישראל היא נורמה. רוב האקטיביזם בישראל הוא עבודה בעיניים, הצגה מבויימת, ספינים, אבל זה דיון אחר).

   5. היום כל משרד יחסי ציבור בינוני ומעלה מציע שירותי נוכחות באינטרנט - מעסיקים סטודנטים ואחרים שיכנסו למקומות שבהם מתקיימים דיונים בנושאים שרלוונטיים ללקוח וכתיבת תגובות לטובת הלקוח. ראי למשל הכתבה הזו ששמה "בעד או נגד מגיבים שתולים באינטרנט": http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3515380,00.html

   "אנחנו נתקלים בהתחזויות לפחות חמש פעמים בשבוע" (נעמה פלד מנהלת קהילות בתפוז אנשים)
   כלומר לא רק שהרעיון של כותבים מטעם השלטון/התעשיה הוא לא הזיה שלי, כפי שטען בהודעה האחרונה שלו  "the rain king" - זו המציאות הגלויה. מי שרוצה ללכת לעבוד בתור מגיב שתול באינטרנט יכול לעקוב אחר מודעות הדרושים או לפנות לאחר מחברות יחסי הציבור שמציעים את השירות הזה.    

   6. בדיונים שלי באינטרנט בנושאים שונים הנודעים לדרך שבה עסקים מסוימים פוגעים בנו, נתקלתי בהתנהלות דוגמה התנהלותו של "the rain king". לפעמים אנשים כתבו בשמם האמיתי ופרסמו באינטנט את קורות החיים שלהם ומצאתי שהם עובדים בתחום כתיבה מטעם באינטרנט, ומיד אחרי שכתבתי את זה ופרסמתי את הלינקים, הם פשוט נעלמו. עכשיו אנשים כאלה יותר זהירים. אבל עדיין אפשר הרבה פעמים להבחין בהם. בדרך כלל הם לא מגיבים לטיעונים. ברור שהנושא לא מעניין אותם. הם תוקפים את מי שפרסם מידע לא רצוי בטיעונים מאוד לא ענייניים, מנסים להרגיז אותו ולגרום לו להראות לא טוב. בעיקר הם מנסים שהכותב יעבור מהתקפה להתגוננות. הנה כמה מהמניפולציות:  http://mymoney.nana10.co.il/Article/?ArticleID=423410

    

   אני קצת מתבאס מזה שבמקום שנתרכז בדיון בנושא החשוב ואיך עושים משהו בעניין, זה הפך לויכוח ביני לבין המניאק מטעם התעשיה או מטעם עצמו. אולי עדיף פשוט להתעלם. מצד שני, לטווח הארוך, אם אנחנו באמת רוצים לעשות שינוי, אנחנו צריכים להפיץ מאמרים כאלה הרבה יותר, ואנחנו צריכים להיות מוכנים למאבק מול כותבים מטעם, שיגנו על הזכות של השלטון והתעשיה לנצל ולאנוס אותנו, ובעיקר יתקפו באופן אישי את הכותבים/ות. אנחנו צריכים לדעת לזהות אותם ולהכיר את הטקטיקות שלהם ולחשוב איך מגיבים להם.    

    

   לגבי סעיף 4 רציתי להעיר שהמשרד של שר המשפט שלך, יעקב נאמן, מייצג את מפעל הפורנו הגדול בארץ. המידע הזה פורסם בתכניתו של אמנון לוי ומעולם לא הוכחש. למחרת הפירסום פתחתי את העיתון בידיים רועדות בציפייה ל"רעידת אדמה" שתתרחש בעקבות הגילוי, ולא היה על כך אף איזכור.

   ההערה השנייה שלי נוגעת  לשאלה עם מי בדיוק נלחמים פה. אני מסכימה לכל מילה שלך, ועדיין , אילו היה מדובר רק באינטרסים של התעשייה נדמה לי  שהיינו מצליחים לגייס לצד שלנו הרבה יותר אנשים (גם אם ההצלחות המעשיות לא היו גדולות יותר). לצערי הרב אני מאמינה שרוב האנשים התומכים בפורנו (למשל כאן בקפה - הם המונים) לא גוייסו על ידי התעשייה, אלא מדברים מהרמה האגואיסטית ביותר של הצרכים העלובים ביותר שלהם, ולא מעניין אותם מה ההשלכות. כשאתה מטיח באנשים כאלה שהם מגוייסים על ידי התעשייה, הם יכולים לגחך ולהרגיש צדיקים, כי מעולם איש לא גייס אותם (ולא נדבר כאן על גיוס סמוי או עקיף, גיוס שאינו כרוך במתן תגמול ברור, כספי או אחר). אז חשוב לדעתי לזכור גם את כל "החיילים האלמונים" האלה של תעשיית הפורנו,  שמה שמענין אותם זה שהם יוכלו להמשיך לאונן מול המסך, ושימות העולם.

   ויש את אלה שחוששים לחופש הביטוי. אלה שלא מפריע להם שחופש הביטוי נסוג בשל האינטרס למשל שבשמירה על שמו הטוב של האדם, אבל האינטרס של שמירה על השיוויון ועל  בטחונן ושלומן של נשים לא נתפס בעיניהם כראוי בשבילו  לסייג ולהגביל במשהו את מימדיה המפלצתיים של התעשייה.

    

   מסכימה עם דבריך ועם דברי שי.

   אני לא מצליחה להבין איך בדיחה סרקסטית ולעגנית של סרסורים, שהיא הגנה על תעשיית הפורנוגרפיה בטיעוני "חופש הביטוי", הפכה להיות משהו שאנשים ברי דעת דנים בו בכובד ראש?

   מה הביטוי המובע בסרטים פורנוגרפיים? יש שם איזו דיעה, מחשבה? אם יש כזו, היא רק הסתה לאלימות פרועה וחסרת רסן כנגד נשים. "ביטוי" שאסור על פי חוק בכל מדינה וחברה מתוקנת.

    
     1/6/10 15:09:

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-06-01 13:18:19

   ריינקינג, בדרך כלל אתה משעשע אותי, אבל הפעם יצאת סתם פארש עם כל ההצהרות וההבטחות שלך לחשוף את מניעיך האמיתיים.

   אני מסכימה איתך שזה הזוי שמשלמים לך כדי שתכתוב (בכל זאת, כן?), אבל לא קיבלתי הסבר מה גורם לך להיכנס לפוסט שנאבק באחת התופעות הכי מחרידות והרסניות שיש בחברה האנושית, ולנסות להסיח את הדיון לסגירת חשבונות אישיים מפלטפורמות אחרות ברשת.

    

   יבגניה חביבתי, אני לא בטוחה שהבן אדם הזה מבין אירוניה. הוא עלול לחשוב שהוא באמת משעשע,

   וימשיך למחזר את הבדיחות העבשות שלו על טוסטרים ומכשירי האזנה במיקרוגלים עד אין קץ.

   וכן, גם אני לא חושבת שהוא מגיב בשכר. ולו מן הטעם הפשוט שדרישת סף מכותבים בשכר היא יכולת כתיבה, ניסוח ושכנוע, ברמה קצת יותר גבוהה מרמת כיתה ג'.

    
     1/6/10 14:41:

   למה אתה לא מגיב על הטענות שמועלות בסרט שקישרתי אליו? ראית אותו בכלל?
   אני לא יודעת מה קורה בפורום פמיניזם שתקוע באיזה פסיק של הפסיק של פורטל תפוז, אבל נראה לי שכשמוחקים דעה שונה ממאמר שמופיע אליו קישור בדף הראשי של קפה דה מארקר, זה מאד משמעותי.
   הפוסט של אבי לב מגיע לקהל הרבה יותר גדול מאשר איזה פורום פמיניזם.
     1/6/10 13:52:

   צטט: הילה רוטברג 2010-06-01 13:47:52

   אם מישהו הוא נגד חופש הביטוי, כנראה שהוא מפחד ממשהו. נראה לי שזה המקרה פה.

    

    


   אז כשבפורומים פמיניסטיים נמחקות דעות ביקורתיות גם כשהן מנוסחות בשפה מנומסת ותרבותית זה

    בגלל ש"הן מפחדות ממשהו ? "

   :-)

     1/6/10 13:50:

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-06-01 13:18:19

   ריינקינג, בדרך כלל אתה משעשע אותי, אבל הפעם יצאת סתם פארש עם כל ההצהרות וההבטחות שלך לחשוף את מניעיך האמיתיים.

   אני מסכימה איתך שזה הזוי שמשלמים לך כדי שתכתוב (בכל זאת, כן?), אבל לא קיבלתי הסבר מה גורם לך להיכנס לפוסט שנאבק באחת התופעות הכי מחרידות והרסניות שיש בחברה האנושית, ולנסות להסיח את הדיון לסגירת חשבונות אישיים מפלטפורמות אחרות ברשת.

    

    

   זו פותחת הפוסט שהחליטה שלפוסט הזה יהיו 2 נושאים: א. נזקי הפורנו, ב. תלונה על כי נמחקה ע"י אברהם לב והיא הקדישה לא מעט מלל לנושא "הרשע" של המחיקה.

   אני רק בתגובה הערתי את עיניה שהיא וחברותיה לא צדיקות גדולות בעניני מחיקות, אם היא כבר העלתה את הנושא ראשונה.

   זה שהיא בחרה  בנושא המחיקות כאחד משני נושאי הפוסט הזה נעלם מעיניך, כי ההסתכלות שלך חד צדדיית, כמו של רוב האנשים.

     1/6/10 13:47:
   נשיאים ורוח,
   בעד איזה חופש ביטוי הם בדיוק?
   עד כמה שהבנתי, המצב הוא הפוך. דניאלה צונזרה ונחסמה אצל אבי לב.
   אם מישהו הוא נגד חופש הביטוי, כנראה שהוא מפחד ממשהו. נראה לי שזה המקרה פה.
   ולא ידעתי לגבי נאמן, אבל זה ממש לא מפתיע אותי. מעניין אותם לעשות כסף.
   מאד תמים לסמוך על אחרים שידאגו לאינטרסים שלנו.
     1/6/10 13:47:

   צטט: הילה רוטברג 2010-06-01 12:29:33

    

   יופי, the rain king,

   אתה יודע, זאת לא חכמה גדולה לעשות דה לגיטימציה לאנשים.

   אני בטוחה שלך יש הרבה נקודות, שאם לא הייתי רוצה להשיב לעניין, הייתי יכולה לבחור למקד את התגובה שלי אליהן. אני כבר רואה כאלו.

    

   אם אתה באמת רוצה לעשות ניתוח אישיותי לדניאלהשיאחרים שכתבו כאן,

   אולי תעשה גם ניתוח לסרסורים מניאקים?
   ואולי במקום לתקוף ש"אין הוכחות", תצפה למשל בסרט הזה: http://yes.walla.co.il/?w=2/7819/1462879 (שאגב, דניאלה פרסמה הרבה מעל).

   וזה מעצבן אותי, כי באמת, פאקינג ילדים קטנים צופים בזה ואתה אומר "תוכיחי שזה פוגע"???

   נראה לך שבמצבנו הטבעי אנחנו אמורים להתחנך ולגדול על פורנו אלים וחפצון גוף של אנשים???? 

    

   דבריך פשוט מצחיקים באופן מזוויע....

   לפני חודש דניאלה כתבה לי "היטלר והנאצים יכולים ללמוד ממך" , אבל מה , אני בכתיבה מנומסת וענינית עושה לה דה ליגיטימציה, לא חס וחלילה היא עושה לי....

   אבל כידוע רוב האנשים רגישים רק לצד שלהם וחד צדדיים.

   לא אמרתי "תוכיחי שזה פוגע".... אמרתי שאני לא מעונין להביע כאן ועכשיו את דעתי בנושא הפורנו.

    

    

     1/6/10 13:18:

   ריינקינג, בדרך כלל אתה משעשע אותי, אבל הפעם יצאת סתם פארש עם כל ההצהרות וההבטחות שלך לחשוף את מניעיך האמיתיים.

   אני מסכימה איתך שזה הזוי שמשלמים לך כדי שתכתוב (בכל זאת, כן?), אבל לא קיבלתי הסבר מה גורם לך להיכנס לפוסט שנאבק באחת התופעות הכי מחרידות והרסניות שיש בחברה האנושית, ולנסות להסיח את הדיון לסגירת חשבונות אישיים מפלטפורמות אחרות ברשת.

     1/6/10 12:29:

    

   יופי, the rain king,

   אתה יודע, זאת לא חכמה גדולה לעשות דה לגיטימציה לאנשים.

   אני בטוחה שלך יש הרבה נקודות, שאם לא הייתי רוצה להשיב לעניין, הייתי יכולה לבחור למקד את התגובה שלי אליהן. אני כבר רואה כאלו.

    

   אם אתה באמת רוצה לעשות ניתוח אישיותי לדניאלה\שי\אחרים שכתבו כאן,

   אולי תעשה גם ניתוח לסרסורים מניאקים?
   ואולי במקום לתקוף ש"אין הוכחות", תצפה למשל בסרט הזה: http://yes.walla.co.il/?w=2/7819/1462879 (שאגב, דניאלה פרסמה הרבה מעל).

   וזה מעצבן אותי, כי באמת, פאקינג ילדים קטנים צופים בזה ואתה אומר "תוכיחי שזה פוגע"???

   נראה לך שבמצבנו הטבעי אנחנו אמורים להתחנך ולגדול על פורנו אלים וחפצון גוף של אנשים???? 

     1/6/10 10:42:

   צטט: נשיאים ורוח 2010-06-01 05:41:45


   לצערי הרב אני מאמינה שרוב האנשים התומכים בפורנו (למשל כאן בקפה - הם המונים) לא גוייסו על ידי התעשייה

    

    

   אני מסכים, כמובן, לגבי הרוב. ההערה שלי התיחסה למיעוט הכן מגויס שכן כותב כאן ובמקומות אחרים מטעם התעשיה בתשלום.
     1/6/10 08:11:

   צטט: נשיאים ורוח 2010-06-01 05:41:45

    

   ההערה השנייה שלי נוגעת  לשאלה עם מי בדיוק נלחמים פה. אני מסכימה לכל מילה שלך, ועדיין , אילו היה מדובר רק באינטרסים של התעשייה נדמה לי  שהיינו מצליחים לגייס לצד שלנו הרבה יותר אנשים (גם אם ההצלחות המעשיות לא היו גדולות יותר). לצערי הרב אני מאמינה שרוב האנשים התומכים בפורנו (למשל כאן בקפה - הם המונים) לא גוייסו על ידי התעשייה, אלא מדברים מהרמה האגואיסטית ביותר של הצרכים העלובים ביותר שלהם, ולא מעניין אותם מה ההשלכות.

    

   צודקת. אלה פשוט קהל הצרכנים המכור, שהתמכרותו מנוצלת על ידי התעשייה.

    

     1/6/10 05:41:

   צטט: meshanim 2010-06-01 01:33:10

   "נשיאים ורוח", יכול להיות שאת צודקת, יכול להיות שההתקפה של "the rain king" נובעת רק מחרדה שיום אחד ימנעו ממנו את האפשרות לאונן מול המסך מול תמונות של ילדות נאנסות. אבל יש עוד אפשרויות, ובגלל זה ניסיתי לקבל ממנו הסבר להתנהלות שלו, אבל לא קיבלתי, וההודעה האחרונה שלו מחזקת אולי אפשרות שיש כאן מקרה אחר. 

   עובדות:

   1. תעשיית הפורנו/זנות/סחר בנשים מגלגלת מיליארדי דולרים בשנה. 

   2. מה שהתעשיה הזאת עושה מחריד במידה שהרבה מאוד אנשים בציבור יכולים להבין ולהתנגד לזה, אם המידע והמחאה יגיעו למספיק אנשים. אני יודע את זה כי עשיתי דוכני הסברה בנושא ברחוב, חילקתי פלאירים, עשיתי הפגנות והעברתי הרצאות בנושא. צריך להיות חלאה די רצינית כדי לתמוך בתעשיחה הזאת בגלוי, ואמנם יש הרבה חלאות במדינה, אבל יש גם אוכלוסיה גדולה מאוד של אנשים שההיגיון והמצפון עדיין לא הודחקו לחלוטין אצלם (למרות בית הספר ושאר המסגרות שעברו שנועדו להביא אותם להדחקה מוחלטת).

   3. המשמעות של העובדה הקודמת היא שעלולה לקום התנגדות ציבורית גדולה שעלולה לגרום למקבלי ההחלטות ליישר קו במידה מסויימת, ולהטיל הגבלות מסוימות על התעשיה, ואפילו הגבלות קטנות כמו אכיפת החוק נגד פרסומי זנות בעיתונים, יגרמו לתעשיה להפסדים גדולים.

   4. סביר להניח שהתעשיה הזאת, כמו כל תעשיה גדולה אחרת, מעסיקה עורכי דין, לוביסטים (שתדלנים) ויחצנים, שידאגו לאינטרסים שלה. כלומר, בהתיחס לעובדות הקודמות: ינסו למנוע התקוממות ציבורית, על ידי מניעה של הפצת המידע. (למשל, שליטה של התעשיות בעמותות בישראל היא נורמה. רוב האקטיביזם בישראל הוא עבודה בעיניים, הצגה מבויימת, ספינים, אבל זה דיון אחר).

   5. היום כל משרד יחסי ציבור בינוני ומעלה מציע שירותי נוכחות באינטרנט - מעסיקים סטודנטים ואחרים שיכנסו למקומות שבהם מתקיימים דיונים בנושאים שרלוונטיים ללקוח וכתיבת תגובות לטובת הלקוח. ראי למשל הכתבה הזו ששמה "בעד או נגד מגיבים שתולים באינטרנט": http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3515380,00.html

   "אנחנו נתקלים בהתחזויות לפחות חמש פעמים בשבוע" (נעמה פלד מנהלת קהילות בתפוז אנשים)
   כלומר לא רק שהרעיון של כותבים מטעם השלטון/התעשיה הוא לא הזיה שלי, כפי שטען בהודעה האחרונה שלו  "the rain king" - זו המציאות הגלויה. מי שרוצה ללכת לעבוד בתור מגיב שתול באינטרנט יכול לעקוב אחר מודעות הדרושים או לפנות לאחר מחברות יחסי הציבור שמציעים את השירות הזה.    

   6. בדיונים שלי באינטרנט בנושאים שונים הנודעים לדרך שבה עסקים מסוימים פוגעים בנו, נתקלתי בהתנהלות דוגמה התנהלותו של "the rain king". לפעמים אנשים כתבו בשמם האמיתי ופרסמו באינטנט את קורות החיים שלהם ומצאתי שהם עובדים בתחום כתיבה מטעם באינטרנט, ומיד אחרי שכתבתי את זה ופרסמתי את הלינקים, הם פשוט נעלמו. עכשיו אנשים כאלה יותר זהירים. אבל עדיין אפשר הרבה פעמים להבחין בהם. בדרך כלל הם לא מגיבים לטיעונים. ברור שהנושא לא מעניין אותם. הם תוקפים את מי שפרסם מידע לא רצוי בטיעונים מאוד לא ענייניים, מנסים להרגיז אותו ולגרום לו להראות לא טוב. בעיקר הם מנסים שהכותב יעבור מהתקפה להתגוננות. הנה כמה מהמניפולציות:  http://mymoney.nana10.co.il/Article/?ArticleID=423410

    

   אני קצת מתבאס מזה שבמקום שנתרכז בדיון בנושא החשוב ואיך עושים משהו בעניין, זה הפך לויכוח ביני לבין המניאק מטעם התעשיה או מטעם עצמו. אולי עדיף פשוט להתעלם. מצד שני, לטווח הארוך, אם אנחנו באמת רוצים לעשות שינוי, אנחנו צריכים להפיץ מאמרים כאלה הרבה יותר, ואנחנו צריכים להיות מוכנים למאבק מול כותבים מטעם, שיגנו על הזכות של השלטון והתעשיה לנצל ולאנוס אותנו, ובעיקר יתקפו באופן אישי את הכותבים/ות. אנחנו צריכים לדעת לזהות אותם ולהכיר את הטקטיקות שלהם ולחשוב איך מגיבים להם.    

    

   לגבי סעיף 4 רציתי להעיר שהמשרד של שר המשפט שלך, יעקב נאמן, מייצג את מפעל הפורנו הגדול בארץ. המידע הזה פורסם בתכניתו של אמנון לוי ומעולם לא הוכחש. למחרת הפירסום פתחתי את העיתון בידיים רועדות בציפייה ל"רעידת אדמה" שתתרחש בעקבות הגילוי, ולא היה על כך אף איזכור.

   ההערה השנייה שלי נוגעת  לשאלה עם מי בדיוק נלחמים פה. אני מסכימה לכל מילה שלך, ועדיין , אילו היה מדובר רק באינטרסים של התעשייה נדמה לי  שהיינו מצליחים לגייס לצד שלנו הרבה יותר אנשים (גם אם ההצלחות המעשיות לא היו גדולות יותר). לצערי הרב אני מאמינה שרוב האנשים התומכים בפורנו (למשל כאן בקפה - הם המונים) לא גוייסו על ידי התעשייה, אלא מדברים מהרמה האגואיסטית ביותר של הצרכים העלובים ביותר שלהם, ולא מעניין אותם מה ההשלכות. כשאתה מטיח באנשים כאלה שהם מגוייסים על ידי התעשייה, הם יכולים לגחך ולהרגיש צדיקים, כי מעולם איש לא גייס אותם (ולא נדבר כאן על גיוס סמוי או עקיף, גיוס שאינו כרוך במתן תגמול ברור, כספי או אחר). אז חשוב לדעתי לזכור גם את כל "החיילים האלמונים" האלה של תעשיית הפורנו,  שמה שמענין אותם זה שהם יוכלו להמשיך לאונן מול המסך, ושימות העולם.

   ויש את אלה שחוששים לחופש הביטוי. אלה שלא מפריע להם שחופש הביטוי נסוג בשל האינטרס למשל שבשמירה על שמו הטוב של האדם, אבל האינטרס של שמירה על השיוויון ועל  בטחונן ושלומן של נשים לא נתפס בעיניהם כראוי בשבילו  לסייג ולהגביל במשהו את מימדיה המפלצתיים של התעשייה.

     1/6/10 01:33:

   "נשיאים ורוח", יכול להיות שאת צודקת, יכול להיות שההתקפה של "the rain king" נובעת רק מחרדה שיום אחד ימנעו ממנו את האפשרות לאונן מול המסך מול תמונות של ילדות נאנסות. אבל יש עוד אפשרויות, ובגלל זה ניסיתי לקבל ממנו הסבר להתנהלות שלו, אבל לא קיבלתי, וההודעה האחרונה שלו מחזקת אולי אפשרות שיש כאן מקרה אחר. 

   עובדות:

   1. תעשיית הפורנו/זנות/סחר בנשים מגלגלת מיליארדי דולרים בשנה. 

   2. מה שהתעשיה הזאת עושה מחריד במידה שהרבה מאוד אנשים בציבור יכולים להבין ולהתנגד לזה, אם המידע והמחאה יגיעו למספיק אנשים. אני יודע את זה כי עשיתי דוכני הסברה בנושא ברחוב, חילקתי פלאירים, עשיתי הפגנות והעברתי הרצאות בנושא. צריך להיות חלאה די רצינית כדי לתמוך בתעשיחה הזאת בגלוי, ואמנם יש הרבה חלאות במדינה, אבל יש גם אוכלוסיה גדולה מאוד של אנשים שההיגיון והמצפון עדיין לא הודחקו לחלוטין אצלם (למרות בית הספר ושאר המסגרות שעברו שנועדו להביא אותם להדחקה מוחלטת).

   3. המשמעות של העובדה הקודמת היא שעלולה לקום התנגדות ציבורית גדולה שעלולה לגרום למקבלי ההחלטות ליישר קו במידה מסויימת, ולהטיל הגבלות מסוימות על התעשיה, ואפילו הגבלות קטנות כמו אכיפת החוק נגד פרסומי זנות בעיתונים, יגרמו לתעשיה להפסדים גדולים.

   4. סביר להניח שהתעשיה הזאת, כמו כל תעשיה גדולה אחרת, מעסיקה עורכי דין, לוביסטים (שתדלנים) ויחצנים, שידאגו לאינטרסים שלה. כלומר, בהתיחס לעובדות הקודמות: ינסו למנוע התקוממות ציבורית, על ידי מניעה של הפצת המידע. (למשל, שליטה של התעשיות בעמותות בישראל היא נורמה. רוב האקטיביזם בישראל הוא עבודה בעיניים, הצגה מבויימת, ספינים, אבל זה דיון אחר).

   5. היום כל משרד יחסי ציבור בינוני ומעלה מציע שירותי נוכחות באינטרנט - מעסיקים סטודנטים ואחרים שיכנסו למקומות שבהם מתקיימים דיונים בנושאים שרלוונטיים ללקוח וכתיבת תגובות לטובת הלקוח. ראי למשל הכתבה הזו ששמה "בעד או נגד מגיבים שתולים באינטרנט": http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3515380,00.html

   "אנחנו נתקלים בהתחזויות לפחות חמש פעמים בשבוע" (נעמה פלד מנהלת קהילות בתפוז אנשים)
   כלומר לא רק שהרעיון של כותבים מטעם השלטון/התעשיה הוא לא הזיה שלי, כפי שטען בהודעה האחרונה שלו  "the rain king" - זו המציאות הגלויה. מי שרוצה ללכת לעבוד בתור מגיב שתול באינטרנט יכול לעקוב אחר מודעות הדרושים או לפנות לאחר מחברות יחסי הציבור שמציעים את השירות הזה.    

   6. בדיונים שלי באינטרנט בנושאים שונים הנודעים לדרך שבה עסקים מסוימים פוגעים בנו, נתקלתי בהתנהלות דוגמה התנהלותו של "the rain king". לפעמים אנשים כתבו בשמם האמיתי ופרסמו באינטנט את קורות החיים שלהם ומצאתי שהם עובדים בתחום כתיבה מטעם באינטרנט, ומיד אחרי שכתבתי את זה ופרסמתי את הלינקים, הם פשוט נעלמו. עכשיו אנשים כאלה יותר זהירים. אבל עדיין אפשר הרבה פעמים להבחין בהם. בדרך כלל הם לא מגיבים לטיעונים. ברור שהנושא לא מעניין אותם. הם תוקפים את מי שפרסם מידע לא רצוי בטיעונים מאוד לא ענייניים, מנסים להרגיז אותו ולגרום לו להראות לא טוב. בעיקר הם מנסים שהכותב יעבור מהתקפה להתגוננות. הנה כמה מהמניפולציות:  http://mymoney.nana10.co.il/Article/?ArticleID=423410

    

   אני קצת מתבאס מזה שבמקום שנתרכז בדיון בנושא החשוב ואיך עושים משהו בעניין, זה הפך לויכוח ביני לבין המניאק מטעם התעשיה או מטעם עצמו. אולי עדיף פשוט להתעלם. מצד שני, לטווח הארוך, אם אנחנו באמת רוצים לעשות שינוי, אנחנו צריכים להפיץ מאמרים כאלה הרבה יותר, ואנחנו צריכים להיות מוכנים למאבק מול כותבים מטעם, שיגנו על הזכות של השלטון והתעשיה לנצל ולאנוס אותנו, ובעיקר יתקפו באופן אישי את הכותבים/ות. אנחנו צריכים לדעת לזהות אותם ולהכיר את הטקטיקות שלהם ולחשוב איך מגיבים להם.    

     31/5/10 20:09:

   צטט: meshanim 2010-05-31 14:29:20

    

   בבקשה רק תשאל.

   להלן דוח מס הכנסה השנתי שלי: 0.00 ש"ח. אין לי הכנסות. ואם היו לי לא הייתי נותן פרוטקשן למדינה כדי שתוכל להשתמש בו כדי להגן על הסרסורים עם שוטרים וכותבים שתולים באינטרנט.

   הנה דעתי על ארגוני זכויות האדם:

   http://www.meshanim.com/ford.htm

   http://www.meshanim.com/amutot4.htm

   פירוט כרטיס האשראי שלי: אין לי כרטיס אשראי, אף פעם לא היה לי, וכבר הרבה שנים אין לי חשבון בנק. ואם היה לי, הוא כבר היה מעוקל על ידי הרשויות, שבוא נגיד.. לא כל כך אוהבות את מה שאני כותב ואומר, אז מידי פעם אני מגלה שיש עוד פסק דין מגוחך נגדי על עוד כמה עשרות או מאות אלפי שקלים. 

   לא שכרתי בחיים סרט פורנו. 

   אני כותב כאן כי אני חושב שהתעשיה הזאת ומה שהיא עושה לנשים זה אולי הדבר הכי מזעזע ומבחיל שקורה בחברה שלנו. ואני מבזבז את הזמן שלי על הויכוח הזה איתך כי נמאס לי ממניאקים שתולים שמוכרים את עצמם למניאקים אחרים (או מניאקים שעושים את זה בהתנדבות):  http://www.youtube.com/watch?v=IJTBNb9sq7E

   ואחרי כל ה"משוגע" ו"טרול" ושאר הקללות וההשמצות שכתבת כאן אתה יכול לקפוץ לי עם "גבולות המותר( איסור על קללות,איומים וכד')" שלך.

   אני מפרסם מידע על הרבה דברים שמפריעים לי, אתה יכול לקרוא כאן:

   http://www.meshanim.com

   טוב, כתבת: "אחרי שדרך הדו"ח נדע אם זה נכון או לא, נעבור אלי" אז בוא נראה אם אתה שקרן או לא. תורך. אני מניח ששוב תתחמק, הרי אתה לא יכול באמת לספר למה אתה כאן, אז תעדיף פשוט לתקוף.  

   שי

    

    

    

   אני מפנה אותך שי  לדיאלוג של עשב שוטה עם מלך הגשם. (בקצה הפוסט, לאחר מאתיים ומשהו תגובות). היא מקטלגת את מלך הגשם בקבוצת ה"אני בעד שוויון לנשים אבל...". כל אותם גברים שהם, למשל, בעד שכר שווה לנשים אבל (שגם הנשים ישלמו מזונות), הם בעד ענישה לאנסים אבל (שנזכור שנשים נוהגות להעליל על גברים) ועוד ועוד. לדאבוננו מדובר בקבוצה גדולה מאוד, שמשקיטה את מצפונה בהכרזה ריקה מתוכן על תמיכתה בשוויון, בעוד שבפועל היא נאחזת בשארית כוחה בזכויות היתר שלה כאילו היו קרנות המזבח.

   אני מסכימה לחלוטין שי עם האמירה שלך  שתעשיית הפורנו ומה שהיא עושה לנשים זה הדבר המזעזע והמבחיל ביותר שקורה בחברה שלנו, ואני נחרדת לראות את ההתגייסות של גברים ונשים למען המשך שיגשוגה של תעשיית הכיעור הזאת.

   דניאלה, אני מודה לך על הפוסט הזה, ונסי לא לקחת ללב את כל ההתקפות האישיות מחדלי האישים שמגינים על הפורנו, משום שחופש הביטוי חשוב להם הרבה יותר משלומן ובטחונן של נשים, ומהאפשרות שלהן להשיג שוויון בחברה. בעצם, על מה אני מדברת, חופש הביטוי זה רק הכסות. הם אינם  מוכנים לוותר על אוננות מול המסך, זה הכל. זה חשוב בעיניהם יותר מכל דבר אחר.

    

    

     31/5/10 15:52:


   חחחחח

   הרעיון שמשלמים לי בשביל לכתוב כאן הוא הזוי, אני פשוט קורא להנאתי ומגיב כשבא לי לבטא את מחשבותי.

    

     31/5/10 14:29:

   צטט: the_rain_king 2010-05-31 06:00:08

    

   אה, אז אתה לא טרול, אלא כל מה שכתבתי לי נכתב באופן מניפולטיבי כדי "לאלץ" אותי לתת לך דו"ח למה אני כותב, מה האינטרסים שלי ומה המניעים שלי.

   אבל לי יש זכות שווה לשלך לדעת מה המניעים שלך, אני אישית חושב שיש לאדם זכות לכתוב את דעתו כל עוד הדברים שומרים על גבולות המותר( איסור על קללות,איומים וכד') ואינו חייב דו"ח לזולת.

   אבל בוא נשחק את המשחק שלך, אני אתן לך דו"ח מפורט על מניעי אחרי שאתה תפרסם פה דו"ח מס הכנסה מלא שלך, אני חושב שאחד מארגוני זכויות האדם משלם לך משכורת כדי לכתוב כאן. אחרי שדרך הדו"ח נדע אם זה נכון או לא, נעבור אלי.

   כמו כן אני חושד שאתה צרכן פורנו שמסווה את זה דרך כתיבה נגד כדי שלא יחשדו בך, אני דורש שתפרסם פה את דפי הכרטיס אשראי שלך לשנתיים האחרונות כדי שנראה אם שכרת סרטי פורנו בשנתיים האחרונות, המשך יום נעים, סנטור מקארתי...

   :-)

    

    

   בבקשה רק תשאל.

   להלן דוח מס הכנסה השנתי שלי: 0.00 ש"ח. אין לי הכנסות. ואם היו לי לא הייתי נותן פרוטקשן למדינה כדי שתוכל להשתמש בו כדי להגן על הסרסורים עם שוטרים וכותבים שתולים באינטרנט.

   הנה דעתי על ארגוני זכויות האדם:

   http://www.meshanim.com/ford.htm

   http://www.meshanim.com/amutot4.htm

   פירוט כרטיס האשראי שלי: אין לי כרטיס אשראי, אף פעם לא היה לי, וכבר הרבה שנים אין לי חשבון בנק. ואם היה לי, הוא כבר היה מעוקל על ידי הרשויות, שבוא נגיד.. לא כל כך אוהבות את מה שאני כותב ואומר, אז מידי פעם אני מגלה שיש עוד פסק דין מגוחך נגדי על עוד כמה עשרות או מאות אלפי שקלים. 

   לא שכרתי בחיים סרט פורנו. 

   אני כותב כאן כי אני חושב שהתעשיה הזאת ומה שהיא עושה לנשים זה אולי הדבר הכי מזעזע ומבחיל שקורה בחברה שלנו. ואני מבזבז את הזמן שלי על הויכוח הזה איתך כי נמאס לי ממניאקים שתולים שמוכרים את עצמם למניאקים אחרים (או מניאקים שעושים את זה בהתנדבות):  http://www.youtube.com/watch?v=IJTBNb9sq7E

   ואחרי כל ה"משוגע" ו"טרול" ושאר הקללות וההשמצות שכתבת כאן אתה יכול לקפוץ לי עם "גבולות המותר( איסור על קללות,איומים וכד')" שלך.

   אני מפרסם מידע על הרבה דברים שמפריעים לי, אתה יכול לקרוא כאן:

   http://www.meshanim.com

   טוב, כתבת: "אחרי שדרך הדו"ח נדע אם זה נכון או לא, נעבור אלי" אז בוא נראה אם אתה שקרן או לא. תורך. אני מניח ששוב תתחמק, הרי אתה לא יכול באמת לספר למה אתה כאן, אז תעדיף פשוט לתקוף.  

   שי

    

    

     31/5/10 10:22:

   קראתי שוב, מהתחלה עד הסוף,

   הכוחניות הגברית היא משהו שהתחיל משחר ההיסטוריה,

   אני לא יודעת אם אפשר להפסיק את תעשיית הפורנו -

   יש היצע כזה עצום כי יש ביקוש,

   זה נחשב נורמטיבי (אם כי עצוב)

   ותמיד תהיינה נשים שמוכנות לעבוד בתעשייה האיומה הזאת,

   תמיד תהיינה נשים שעברו התעללות בבית שבו גדלו,

   אני אחת כזאת, אבא שלי היכה אותי עד גיל 22, 

   אם כי זה גרם לי לשנוא גברים ולהתרחק מהם - לא להפוך לכוכבת פורנו. 

   מה שכן אפשר לעשות זה להעלות את המודעות והחינוך,

   ברגע שמשקיעים בחינוך, ומחנכים את הבנים מינקות לכבד נשים,

   אז התופעה של האונס, האלימות וההשפלה תפחת. 

   ואני לא חושבת שיש מישהו שיכול להשתיק אותך -

   את אישה חזקה,

   ויש גברים שקשה להם לעמוד מולך.

   קבלי זאת כמחמאה. 

     31/5/10 09:26:

    

    

   כשמוחק מי שלא מסכים איתך הוא "מוחק טיעונים שהוא לא יכול להתמודד איתם" ועושה מעשה רשע" ו"מפחד".

    

   לעומת זאת כשפמיניסטית רדיקלית מוחקת היא :

   א. רק מתגוננת בפינה הקטנה היחידה שהיא יכולה לכתוב.

   ב. היא חסה שקרניבור (סתפ קרניבור, ממש  טירנוזאור רקס מפארק היורה) טורף אותה.

   ג. נכון שחופש הביטוי חשוב, אבל דיבורים מובילים למעשים ואמירות  שוביניסטיות ואנטי פמיניסטיות

      מובילות למעשי אונס לכן  האינטרס להגן על שלום הנשים גובר על חופש הביטוי ( על פי אותו עקרון , אם יתקבל, אני אטען כי אמירות השמאלנים מובילות לשפיכת דם יהודים בהיותם עידוד למחבלים ולכן האינטרס של שמירה על החיים גובר ויש זכות להשתיקם...) 

     31/5/10 06:44:

   קראתי את הפוסט המעניין איזה מאמץ והשקעה מצידך ראוי לכול שבח, קראתי גם את התגובות המעניינות, איני יודע אם תצליחי לשנות עולם? אך אני יודע לומר לך ששלחתי במייל לכול  רשימת התפוצה שלי  את הפוסט הכל כך חשוב ומעניין. ובאשר למוחקים , הם אינם מוחקים אותך כי אם את עצמם, סוג של עיוורון . ברכות ותודות לך טומי
     31/5/10 06:00:

   צטט: meshanim 2010-05-30 21:18:12

   כן, כן, אני משוגע, וטרול, וצומי וחומי, וכל שאר הכינויים והגינויים, ורק בגלל זה אני שואל אותך את השאלה הזאת, שיהיה, אבל זה לא מעניין, מה שמעניין זה מה התשובה לשאלה - מה אתה עושה כאן? שאלה פשוטה, שאני כבר הרבה זמן מחפש תשובה עליה, לאחר היתקלות בהרבה כמוך: מה גורם למישהו לקרוא מאמר שעוסק בתופעה שלילית ומזעזעת בחברה שבו הוא חי ושהמשפחה שלו חיה בה - ולתקוף אישית את הכותב/ת? מה המניע? אמרת שזה לא כסף, ולצורך העניין אני מאמין לך, אז אני מנסה לברר - מה כן. חייב להיות מניע. התגוננות? אתה צרכן של פורנו ולא נעים לך לשמוע את זה?  

    

   אה, אז אתה לא טרול, אלא כל מה שכתבתי לי נכתב באופן מניפולטיבי כדי "לאלץ" אותי לתת לך דו"ח למה אני כותב, מה האינטרסים שלי ומה המניעים שלי.

   אבל לי יש זכות שווה לשלך לדעת מה המניעים שלך, אני אישית חושב שיש לאדם זכות לכתוב את דעתו כל עוד הדברים שומרים על גבולות המותר( איסור על קללות,איומים וכד') ואינו חייב דו"ח לזולת.

   אבל בוא נשחק את המשחק שלך, אני אתן לך דו"ח מפורט על מניעי אחרי שאתה תפרסם פה דו"ח מס הכנסה מלא שלך, אני חושב שאחד מארגוני זכויות האדם משלם לך משכורת כדי לכתוב כאן. אחרי שדרך הדו"ח נדע אם זה נכון או לא, נעבור אלי.

   כמו כן אני חושד שאתה צרכן פורנו שמסווה את זה דרך כתיבה נגד כדי שלא יחשדו בך, אני דורש שתפרסם פה את דפי הכרטיס אשראי שלך לשנתיים האחרונות כדי שנראה אם שכרת סרטי פורנו בשנתיים האחרונות, המשך יום נעים, סנטור מקארתי...

   :-)

    

     31/5/10 05:24:


   מעניין איך אף אחד ואחת לא הזכיר את מלח הארץ ומאבטח הרמטכ"ל העשוי ללא חת ארז האנס האלים אפרתי, שצפה בפורנו חי במועדון חשפנות במשך ערב שלם, פה ושם הוריד כאפה לחשפנית על ישבנה, בשביל הקטעים, עד שנאלצה להתחבא ממנו, וכהמשך טבעי לערב כה מהנה יצא מהמקום, תפס בחורה מקרית, חירע אותה במכות, איים להרוג אותה ואנס אותה.

    

   כלומר הרס לה את החיים ורצח את נפשה.

    

   אה, סליחה, בעצם מכרו לו אלכוהול מקולקל שהעלה לו את הגן האנסי, אז הוא לא אשם. וחוץ מזה, בטוח היא רצתה את זה, כי כל הנשים זונות.

     30/5/10 21:56:


   הכתבה שלך פשוט מצוינת.היא מעלה בעיה קשה וכואבת שבאמת כבר לא מודעים לה ,ומקבלים את זה כמובן מאליו,

   האשה תמיד תמיד זמינה לסקס[וכמה שיותר פרוע =יותר טוב],וזה הופך את הנשים ליצורים לא אנושיים כמעט,משהו כמו מכונות סקס בלבד,זה פשוט מטורף,

   השליטה של תאגידים והעלי ההון בתהליך של שטיפת המוח הכללית שאנחנו עוברים כולנו,ובמיוחד בנושא נשים וסקס==היא גם משהו בלתי נתפס,אבל כולם משלימים עם זה --פחות או יותר.

   אם הכתבה שלך תעשה שינוי??אני לא בטוח.יש הרבה כוחות שוק חזקים מול כך העובדות הקשות שהעלית.

   בהצלחה

     30/5/10 21:18:

   כן, כן, אני משוגע, וטרול, וצומי וחומי, וכל שאר הכינויים והגינויים, ורק בגלל זה אני שואל אותך את השאלה הזאת, שיהיה, אבל זה לא מעניין, מה שמעניין זה מה התשובה לשאלה - מה אתה עושה כאן? שאלה פשוטה, שאני כבר הרבה זמן מחפש תשובה עליה, לאחר היתקלות בהרבה כמוך: מה גורם למישהו לקרוא מאמר שעוסק בתופעה שלילית ומזעזעת בחברה שבו הוא חי ושהמשפחה שלו חיה בה - ולתקוף אישית את הכותב/ת? מה המניע? אמרת שזה לא כסף, ולצורך העניין אני מאמין לך, אז אני מנסה לברר - מה כן. חייב להיות מניע. התגוננות? אתה צרכן של פורנו ולא נעים לך לשמוע את זה?  

     30/5/10 20:21:

   צטט: meshanim 2010-05-30 19:12:11

   לגבי התמיכה שלך בפורנוגרפיה לילדים: אתה בחרת בדיון הזה בתפקיד הסנגור של תעשיית הפורנוגרפיה המסכנה שלפי תפיסת נעשה לה כאן עוול על ידי בריונים אלימים שתוקפים אותה בכוחניות.

   התעשיה הזאת משתמשת הרבה מאוד בקטינים.

   הקהל שמושפע מהפורנוגרפיה כולל הרבה מאוד ילדים (כאמור הממוצע של חשיפה לפורנוגרפיה הוא גיל 9).

    

   עכשיו ירד לי האסימון,

   אתה טרול של צומי, מטרתך צומי והשיטה היא לעשות פרובוקציות , להרגיז בתיאוריות אבסורדיות פסאודו לוגיות כדי לסחוט תגובות ע"י הפרובוקציה והכל רק בשביל צומי.

    

     30/5/10 19:12:

   לגבי התמיכה שלך בפורנוגרפיה לילדים: אתה בחרת בדיון הזה בתפקיד הסנגור של תעשיית הפורנוגרפיה המסכנה שלפי תפיסת נעשה לה כאן עוול על ידי בריונים אלימים שתוקפים אותה בכוחניות.

   התעשיה הזאת משתמשת הרבה מאוד בקטינים.

   הקהל שמושפע מהפורנוגרפיה כולל הרבה מאוד ילדים (כאמור הממוצע של חשיפה לפורנוגרפיה הוא גיל 9).

     30/5/10 19:03:

   לא צריך להתחרפן ולקלל.

   אז אני שואל שוב: איך זה שאתה קורא את המאמר הזה, והביקורת היחידה שיש לך, הכעס היחיד שיש לך, זה על סגנון הכתיבה של כותבת המאמר? האם יש משהו במדינה הזאת שמכעיס אותך חוץ מביקורת חברתית?

     30/5/10 18:36:

   צטט: meshanim 2010-05-30 17:17:47

   (כלומר אתה לא חייב לענות על השאלה ששאלתי אותך).

   לגבי מה שכתבת על האזנות - ציפיתי ממך ליותר, לזרוק איזה משהו על חייזרים או קבלה. תחפור עליי קצת, אני בטוח שתמצא מידע נגדי, לפחות כמה שגיאות כתיב או ניסוח, או כתב גדול או קטן מידי, שיעזרו לך להציג אותי רע ואז תוכל להמשיך לתמוך בפורנוגרפיה לילדים ולא תצטרך חס וחלילה להתיחס לביקורת. 

   בהמשך ידידות נפלאה ואלף נשיקות וחיבוקים,

   שי

    

    

   אתה פשוט משוגע. אני מעולם לא תמכתי ולא תומך בפורנוגרפיה לילדים ומעולם לא כתבתי דבר שניתן לפרשו כתמיכה בפורנוגרפיה לילדים, חסר לך בראש פורנוגרף ילדים לריב איתו אז התלבשת עלי והחלטת שאני כזה כדי לריב איתי והרגיש טוב עם עצמך, שאתה הצודק והמוסרי שמטיף "לרעים".

    

     30/5/10 17:17:

   (כלומר אתה לא חייב לענות על השאלה ששאלתי אותך).

   לגבי מה שכתבת על האזנות - ציפיתי ממך ליותר, לזרוק איזה משהו על חייזרים או קבלה. תחפור עליי קצת, אני בטוח שתמצא מידע נגדי, לפחות כמה שגיאות כתיב או ניסוח, או כתב גדול או קטן מידי, שיעזרו לך להציג אותי רע ואז תוכל להמשיך לתמוך בפורנוגרפיה לילדים ולא תצטרך חס וחלילה להתיחס לביקורת. 

   בהמשך ידידות נפלאה ואלף נשיקות וחיבוקים,

   שי

     30/5/10 15:30:
   טוב אתה לא חייב לספר אם אתה לא רוצה.
     30/5/10 15:08:

   צטט: meshanim 2010-05-30 14:58:01

   תודה לך ד"ר פרויד ידידי היקר עד מאוד שאתה כל כך דואג לאיכות חיי. מעניין, איך אדם כמוך, ידיד יקר של אנשים שזרים לו לגמרי, שרק רוצה לעזור ולעזור ולשפר את איכות חיי אחרים, קורא מאמר נדיר באיכותו על התופעה הנפוצה והמזעזעת כל כך של ניצול ותקיפה מינית של נשים כצורת בידור מקובלת בקרב ילדים מגיל 9 - וכל עניינו הוא לתקוף את הכותבת. 

   אז אם אתה כל כך מתעניין בנבחי הנפש, אולי תוכל לאבחן ולהסביר מה מניע אותך? חוש צדק שכזה, שמתעורר בכל פעם שמושמעת ביקורת ציבורית שרומזת שיתכן שהציבור נפגע והשלטון לא מנסה למנוע את הפגיעה אלא אפילו שותף לה? הרי ידוע שאין כותבים מטעם השלטון שתוקפים מה שנחשב ל"חתנות" והפצת מידע לא רצוי שמציג רע את השלטוןן - זוהי קונספירציה, קשר בין מספר אנשים או גופים, ולכן זה בלתי אפשרי והזוי לחלוטין, קונספירציות מטורפות שמופצות על ידי פנזיני שוליים כמו "ידיעות אחרונות" http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3515380,00.html

   אז מכיוון שכאמור האפשרות הזו לא אפשרית ומי שטוען שהיא כן ראוי לגנאי - מה כן מניע אותך? באמת אשמח לדעת, זה משהו שמאוד מרתק אותי.  

    

   תזהר, הבוקר שתלתי מכשיר האזנה זעיר בטוסטר אצלך במטבח.

   אני יודע כל מילה שנאמרת שם.

     30/5/10 14:58:

   תודה לך ד"ר פרויד ידידי היקר עד מאוד שאתה כל כך דואג לאיכות חיי. מעניין, איך אדם כמוך, ידיד יקר של אנשים שזרים לו לגמרי, שרק רוצה לעזור ולעזור ולשפר את איכות חיי אחרים, קורא מאמר נדיר באיכותו על התופעה הנפוצה והמזעזעת כל כך של ניצול ותקיפה מינית של נשים כצורת בידור מקובלת בקרב ילדים מגיל 9 - וכל עניינו הוא לתקוף את הכותבת. 

   אז אם אתה כל כך מתעניין בנבחי הנפש, אולי תוכל לאבחן ולהסביר מה מניע אותך? חוש צדק שכזה, שמתעורר בכל פעם שמושמעת ביקורת ציבורית שרומזת שיתכן שהציבור נפגע והשלטון לא מנסה למנוע את הפגיעה אלא אפילו שותף לה? הרי ידוע שאין כותבים מטעם השלטון שתוקפים מה שנחשב ל"חתנות" והפצת מידע לא רצוי שמציג רע את השלטוןן - זוהי קונספירציה, קשר בין מספר אנשים או גופים, ולכן זה בלתי אפשרי והזוי לחלוטין, קונספירציות מטורפות שמופצות על ידי פנזיני שוליים כמו "ידיעות אחרונות" http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3515380,00.html

   אז מכיוון שכאמור האפשרות הזו לא אפשרית ומי שטוען שהיא כן ראוי לגנאי - מה כן מניע אותך? באמת אשמח לדעת, זה משהו שמאוד מרתק אותי.  

     30/5/10 13:53:

   צטט: meshanim 2010-05-30 13:02:39

   צטט: the_rain_king 2010-05-30 12:35:15


   ניכר שאתה  נוטה לדמגוגיה ומאד סובל כשלא מסכימים עם דעותיך ומתקשה מאד לעמוד בזה שמישהו לא מסכים איתך ולא בנוי נפשית להתדיין באופן עניני על הנושא אלא חש דחף לאו בר כיבוש להגיב בתוקפנות כוחנית ולא ענינית עם כל מי שלא מסכים איתך .

   אני מתנצל ,אבל בנתונים אלו איני רואה כל דרך לנהל דיון עניני שיש בו טעם, שכן אתה לא תוכל לנהוג אחרת, לפי אופיך.

    

    חחח

   מעולה.

   אתה תומך בזכותו של סרסור לאנוס ולרצוח, ומוחה על חוסר הצדק בכל שמישהו מעז לכתוב באינטרנט איזו תגובה על ההשפעה של צפיה אינטנסיבית באונס החל מגיל 9, ואם אני לא מסכים עם ה"עובדה" שהמשטרה פותרת לנו את כל הבעיות, ואין לך מה לענות לטיעונים, אתה פשוט טוען שאני מתנהל "בתוקפנות כוחנית"... אין גבול לחוצפה, אה?

   טוב, אולי עכשיו יתפנה לך קצת זמן, ותוכל ללכת לבדוק אם יש עוד איזה סרסור שהילדה שהוא קנה עושה לו בעיות ולא בא לה שיאנסו אותה בזמן המחזור החודשי, או אולי עידן עופר צריך עזרה מול איזה מנוול שהעז לכתוב איזו תגובה באינטרנט נגד הפצת חומרים מסרטנים שגרמו לשליש מהשכונה שלו לחלות בסרטן, או אולי יש איזה בריון שצריך את עזרתך בלשרוף איזה חתול פצוע.

    

   טוב אני מקדיש לך את השיר הנוסטלגי הזה, אמנם גדלנו על הביצוע של רבקה זוהר אבל גם זהבה בן שומרת על המסר (לא שאיזשהו מסר משפיע בכלל על מישהו כמובן...):

   http://www.youtube.com/watch?v=wKa4yfVJttQ&feature=related

    

    

    

    

    

    

   :-)
   אתה צריך לטפל בבעיה הזאת שלך,ואני אומר את זה בידידות...... לנסות לאתר את מקור התיסכולים הרגשיים  שגורמים לך להתעלם ממה שאנשים באמת אומרים ולקרוא במקום זה "דברים" פרי דמיונך וכך להפוך אנשים שאתה נתקל בהם וירטואלית באינטרנט לדמויות פיקטיביות שמייצגות כביכול את מה שאתה נגדו ואז לתקוף את הדמויות הבידיוניות האלו.

   רמות התסכול שאתה שרוי בהן לא יורדות עקב פריקת האגרסיות הזאת....

   אם תצליח לטפל בבעיה איכות חייך תשתפר.

     30/5/10 13:02:

   צטט: the_rain_king 2010-05-30 12:35:15


   ניכר שאתה  נוטה לדמגוגיה ומאד סובל כשלא מסכימים עם דעותיך ומתקשה מאד לעמוד בזה שמישהו לא מסכים איתך ולא בנוי נפשית להתדיין באופן עניני על הנושא אלא חש דחף לאו בר כיבוש להגיב בתוקפנות כוחנית ולא ענינית עם כל מי שלא מסכים איתך .

   אני מתנצל ,אבל בנתונים אלו איני רואה כל דרך לנהל דיון עניני שיש בו טעם, שכן אתה לא תוכל לנהוג אחרת, לפי אופיך.

    

    חחח

   מעולה.

   אתה תומך בזכותו של סרסור לאנוס ולרצוח, ומוחה על חוסר הצדק בכל שמישהו מעז לכתוב באינטרנט איזו תגובה על ההשפעה של צפיה אינטנסיבית באונס החל מגיל 9, ואם אני לא מסכים עם ה"עובדה" שהמשטרה פותרת לנו את כל הבעיות, ואין לך מה לענות לטיעונים, אתה פשוט טוען שאני מתנהל "בתוקפנות כוחנית"... אין גבול לחוצפה, אה?

   טוב, אולי עכשיו יתפנה לך קצת זמן, ותוכל ללכת לבדוק אם יש עוד איזה סרסור שהילדה שהוא קנה עושה לו בעיות ולא בא לה שיאנסו אותה בזמן המחזור החודשי, או אולי עידן עופר צריך עזרה מול איזה מנוול שהעז לכתוב איזו תגובה באינטרנט נגד הפצת חומרים מסרטנים שגרמו לשליש מהשכונה שלו לחלות בסרטן, או אולי יש איזה בריון שצריך את עזרתך בלשרוף איזה חתול פצוע.

    

   טוב אני מקדיש לך את השיר הנוסטלגי הזה, אמנם גדלנו על הביצוע של רבקה זוהר אבל גם זהבה בן שומרת על המסר (לא שאיזשהו מסר משפיע בכלל על מישהו כמובן...):

   http://www.youtube.com/watch?v=wKa4yfVJttQ&feature=related

    

    

    

    

     30/5/10 12:35:

   צטט: meshanim 2010-05-30 10:56:59

   the rain king, אולי תספר לנו גם סיפורים על פיית השיניים וסנטה קלאוס? ואיך הכל נפלא ונהדר ואין בכלל בעיות וקשרי הון שלטון זה רק בסרטי מדע בדיוני, והנשים בכלל נהנות שאונסים אותן, והרשויות דואגות לכולנו שלא יפגעו בנו, ואם פורצים למישהו הביתה המשטרה מיד רודפת אחרי הגנבים? אלף סיפורי לילה ולילה.

    

    

    

    

    

   ניכר שאתה  נוטה לדמגוגיה ומאד סובל כשלא מסכימים עם דעותיך ומתקשה מאד לעמוד בזה שמישהו לא מסכים איתך ולא בנוי נפשית להתדיין באופן עניני על הנושא אלא חש דחף לאו בר כיבוש להגיב בתוקפנות כוחנית ולא ענינית עם כל מי שלא מסכים איתך .

   אני מתנצל ,אבל בנתונים אלו איני רואה כל דרך לנהל דיון עניני שיש בו טעם, שכן אתה לא תוכל לנהוג אחרת, לפי אופיך.

     30/5/10 10:56:

   the rain king, אולי תספר לנו גם סיפורים על פיית השיניים וסנטה קלאוס? ואיך הכל נפלא ונהדר ואין בכלל בעיות וקשרי הון שלטון זה רק בסרטי מדע בדיוני, והנשים בכלל נהנות שאונסים אותן, והרשויות דואגות לכולנו שלא יפגעו בנו, ואם פורצים למישהו הביתה המשטרה מיד רודפת אחרי הגנבים? אלף סיפורי לילה ולילה.

    

    

    

    

     30/5/10 10:27:

   לא קראתי הכול, אני עוד אחזור ואמשיך לקרוא,

   מה שכן, לא ידעתי שרק בגיל 9 ילדים נחשפים לזה -

   אני ראיתי דברים כאלה כשעוד היה קשה להשיג את זה - מאז שהייתי בת 4,

   האחים הגדולים שלי ראו ואני הסתכלתי איתם - כולנו היינו ילדים.

   אף אחד לא ייחס לזה חשיבות. 

   מאוחר יותר כשכבר הבנתי מה קורה שם, בגילאי 16, התייחסתי לזה כאל קרקס, בידור,

   לא חשבתי שיש אנשים שבאמת מאמינים, שככה זה מתרחש במציאות ומתייחסים לזה ברצינות.

   ומי שחושב שככה זה באמת צריך להיראות ולהיעשות - חי בסרט כחול, צריך להתבגר, 

   כי אחרת אני בספק אם הוא ימצא מישהי בריאה בנפשה, לחלוק איתה את חייו. 

    

    

     30/5/10 10:26:

   צטט: אסף האנארובי 2010-05-30 10:15:24

   צטט: בלאק סמארה 2010-05-30 09:14:37


   אני אוהבת את הפורנו שלי ילדותי ותמים :

    

    http://cafe.themarker.com/view.php?t=1609861

    

    

   אני ממליץ לקרוא את הפוסט הנ"ל

   הוא אומנם נכתב מנימה מבודחת (כנראה משום שבחוויה האישית של הכותבת לא נעשה שום נזק בסופו של דבר), אבל אפשר ללמוד ממנו לא מעט דברים הרלוונטיים לנושא.

   גם מהתגובות.

   וזה עוד כשהסרטים היו הרבה יותר "תמימים".

    

    

   כן, לכן הבאתי אותו, כי אפשר ללמוד ממנו דברים הרלוונטיים לנושא.

    

   תודה.

    

    

    

     30/5/10 10:15:

   צטט: בלאק סמארה 2010-05-30 09:14:37


   אני אוהבת את הפורנו שלי ילדותי ותמים :

    

    http://cafe.themarker.com/view.php?t=1609861

    

    

   אני ממליץ לקרוא את הפוסט הנ"ל

   הוא אומנם נכתב מנימה מבודחת (כנראה משום שבחוויה האישית של הכותבת לא נעשה שום נזק בסופו של דבר), אבל אפשר ללמוד ממנו לא מעט דברים הרלוונטיים לנושא.

   גם מהתגובות.

   וזה עוד כשהסרטים היו הרבה יותר "תמימים".

    

     30/5/10 10:14:

    

   אני אנסה להסביר לך לאט כדי שתוכל להבין: רוב הנשים שנסחרות הן בגדר מהגרות עבודה, עובדות זרות, וזוהי מהות הקשר בין יחידת עוז לבין הסחר בנשים. קאפיש? אם זה עדיין מסובך מידי אני יכול לנסות שוב

   ----------------------------------

    

   זה לא היה מספיק לאט, אודה לך אם תוכל לכתוב את זה יותר לאט כדי שאצליח להבין.

    

   יחידת עוז היא יחידה ייעודית של המשטרה לאתר,לתפוס ולגרש עובדים זרים לא חוקיים, בין אם הם כאן מרצונם החופשי, בין אם הם הובאו בכפיה, בין אם הם עובדים באופן חופשי ובין אם הם מוחזקים בתנאי כפיה.

   יש למשטרה יחידות אחרות של לוחמה בפשיעה מאורגנת שמטרתן בין היתר ללכוד רשתות של הברחת נשים למטרות זנות

   במסגרת המאבק בפשיעה מאורגנת.

   יחידת עוז אם תתפוס זרה שעוסקת בזנות היא רק תגרש אותה ( ובעצם תציל אותה מתנאי הכפיה)כמו שהיא תגרש גבר שעובד בבנין או חקלאות אם הוא זר לא חוקי, מענין אותם רק לגרש מי ששהותו בארץ לא חוקית,  וזהו, יתכן שבמסגרת שת"פ בין משטרתי

   יחידות המאבק בפשע המאורגן יגבו ממנה עדות על הסרסורים שלה.

     30/5/10 09:14:


   אני אוהבת את הפורנו שלי ילדותי ותמים :

    

    http://cafe.themarker.com/view.php?t=1609861

    

     30/5/10 00:17:


   פוסט חשוב ביותר. תודה רבה דניאלה. על המאמץ. ועל ההגשה.

    

   זו בעיה אמיתית. אנחנו רק עכשיו מתחילים לקלוט את הנזקים של תוצרים אלו. וזה מחלחל. מחלחל לכל ילד שיש לו פלאפון מדור כזה שאפשר להוריד סרטים באינטרנט. וזה פושה. וזה משפיע. אני רואה את זה בבית הספר שהבת שלי לומדת בו. וזה בית ספר יסודי!

    מעבר למה שכתבת. מדובר בשטיפת מוח. המוח נשטף בתמונות ודימויים. ומשפיע.

   זה מכניס כל כך הרבה "זבל" למערכת. שגם ככה היא כל כך מבולבלת.

   בניגוד לחרדים שפשוט אוסרים את כל האיטרנט בגלל פגמיו, אני חושב כמו קודמותי כאן. שמדובר בחינוך. וקודם כל חינוך מהבית. ובכלל. לחנך את הילדים. לחנוך אותם לעולם.

   ולקדש ולחדש את הקשר לגוף. ולמיניות. ולטבע.

   ו 

     29/5/10 23:57:

   צטט: the_rain_king 2010-05-29 23:27:00


   מעניין אותי לדעת מה האינטרס שלך לסנגר על ארגוני פשע אלימים.

   ---------------------------------------

   שיט,עלית עלי, אני ראש ארגון פשיעה ומתעסק בזנות,הימורים,פרוטקשן וסמים.

   שיט,ההסוואה שלי ככותב תמים בבלוגים נחשפה ועיסוקי האמיתיים יצאו לאור,

   שיט,מה אני אעשה עכשיו כשנחשפתי ?

    

   יחידת עוז היא יחידה ייעודית לגירוש עובדים זרים וכלל לא היחידה המשטרתית לטיפול בבעית סחר בנשים וסרסורים,

   לידיעת הכתבת הדמגוגית של הארץ.

    

   אתה חולק על הנתונים של המשטרה כי המאבק מאז 2005 בסחר בנשים הצליח במידה רבה ?

   טוב, נגד זה אין מה לעשות.

   יש לי עוד כמה סקופיחם בשבילך :תשמע, גם המחבלים המתאבדים שהתפוצצו באוטובוסים ובבתי הקפה, לא היו מחבלי חמאס אלא יהודים ימנים שמטרתם לחרחר ריב. גם את הקטיושות שנורו על צפון הארץ במלחמת לבנון השניה ירו חיילי צה"ל כדי לחרחר ריב ולא אנשי החיזבבלה.

   לא כתבתי שאתה ראש ארגון פשע. תמהתי ברצינות מה גורם למישהו להשקיע את הזמן והאנרגיות שלו בלחפש איפה מישהו כותב נגד האינטרסים הכלכליים של ארגוני הפשע או על קשרים שלא נראים טוב בין פוליטיקאים ואנשי עסקים מפוקפקים - ולתקוף אותו בצורה לא עניינית.

    

   אני אנסה להסביר לך לאט כדי שתוכל להבין: רוב הנשים שנסחרות הן בגדר מהגרות עבודה, עובדות זרות, וזוהי מהות הקשר בין יחידת עוז לבין הסחר בנשים. קאפיש? אם זה עדיין מסובך מידי אני יכול לנסות שוב.

    

   כן, בטח שאני חולק על הנתונים של המשטרה. המשטרה היא גוף ביצועי שכפוף לפוליטיקאים, שנבחרים על פי הבטחות שקריות. עד כאן מה שגלוי וידוע. אתה חושב שאתה יכול לבטל טענות על קשרים בין אנשי עסקים ופוליטיקאים פשוט על ידי זה שתצעק "קונספירציות!" ותנסה להגחיך את האפשרות לקשרים בין אנשים וגופים בכירים? אולי אני המצאתי את תופעת התרומות למפלגות ופוליטיקאים, סידור מקומות בדירקטוריונים של חברות לבכירים, קשרים אישיים, עסקיים ומשפחתיים בין אנשי עסקים ומקבלי ההחלטות? לוביזם, יחצנות, קניית כלי תקשורת, הכל קונספירציות בדויות שלי? הכל גלוי למי שרק מתעניין קצת. למשל, שר המשפטים ושר הרווחה ששניהם עורכי דין שותפים באותו משרד עו"ד, משרד העו"ד הכי גדול בארץ, "הרצוג פוקס נאמן", שמייצג את בעלי ההון הכי גדולים בארץ. כל ארגון פשע שרוצה יכול לשכור את שירותיהם והם יפעלו בשבילו. חוץ מזה, הציטוטים שהבאתי הם לא שלי אלא של בכירים במשטרה. 

    

     29/5/10 23:27:


   מעניין אותי לדעת מה האינטרס שלך לסנגר על ארגוני פשע אלימים.

   ---------------------------------------

   שיט,עלית עלי, אני ראש ארגון פשיעה ומתעסק בזנות,הימורים,פרוטקשן וסמים.

   שיט,ההסוואה שלי ככותב תמים בבלוגים נחשפה ועיסוקי האמיתיים יצאו לאור,

   שיט,מה אני אעשה עכשיו כשנחשפתי ?

    

   יחידת עוז היא יחידה ייעודית לגירוש עובדים זרים וכלל לא היחידה המשטרתית לטיפול בבעית סחר בנשים וסרסורים,

   לידיעת הכתבת הדמגוגית של הארץ.

    

   אתה חולק על הנתונים של המשטרה כי המאבק מאז 2005 בסחר בנשים הצליח במידה רבה ?

   טוב, נגד זה אין מה לעשות.

   יש לי עוד כמה סקופיחם בשבילך :תשמע, גם המחבלים המתאבדים שהתפוצצו באוטובוסים ובבתי הקפה, לא היו מחבלי חמאס אלא יהודים ימנים שמטרתם לחרחר ריב. גם את הקטיושות שנורו על צפון הארץ במלחמת לבנון השניה ירו חיילי צה"ל כדי לחרחר ריב ולא אנשי החיזבבלה.

     29/5/10 22:52:

   צטט: the_rain_king 2010-05-29 22:28:15

   ----------------------------------------


   א.  בניגוד לתיאוריה שלך מאז 2004-5 כשהמשטרה התלבשה על הענין הזה היא עשתה מאמץ אדיר לעצור את  הבאת הזונות מרוסיה לישראל ובהצלחה רבה,היקף התופעה מאז 2005 הוא נמוך בהרבה מבעבר.

   כיום רוב הנשים שעוסקות בזנות בישראל הן ישראליות.

   ב.אנחנו דיברנו בכלל על פורנו באינטרנט, לא יודע איך קפצת נושא.

   ג. עצם המאמץ המשטרתי לעצור התופעה מוכיח שהמשטראה לא שוחדה ע"י ההון האפל של עולם הפשיעה של הסרסורים.

   ד. אם אתה אכן מבקש זאת בתוקף אני מבטיח לא לבלבל לך יותר את המח עם העובדות כשהן לא מתאימות למה שהחלטת להאמין בו בלי קשר לעובדות.

    

    

   א. זה שאתה טוען שמשהו הוא עובדה לא הופך אותו לעובדה.אני מכיר את היחצנות של המשטרה. יחצנות זו רק יחצנות. היקף התופעה לא קטן, להיפך. ראה לדוגמה:

   "הסחר בבני אדם בישראל גדל, יחידת עוז והמשטרה משותקות מאת דנה ויילר-פולק

   דו"ח שהגיע ל"הארץ" חושף: חרף הגידול בפניות לארגוני סיוע מצד עובדי כפייה ונשים ששועבדו לזנות, יחידת עוז, שקיבלה תקציב של מיליונים, לא פעלה בנושא עד כה"

   http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1122516.html

    

    

   אבל הכתבה הזו נהיא מלפני כמה חודשים, ואני בטוח שמאז המשטרה כבר פעלה במרץ והפסיקה את כל הסחר בנשים, נכון?

   ב. פורנו באינטרנט הוא חלק מתעשיית הזנות והסחר בנשים, זה לא נושא אחר, זה אותו נושא.

   ג. ראה א'. אתה מכיר את הבדיחה על הקשיש הנכה שעולה לאוטובוס מלא באנשים, ורואה בחור שיושב בשורה הראשונה ועוצם חזק את העיניים. הקשיש שואל אותו "מה אתה עושה?" והבחור עונה: "אני לא יכול לראות קשישים שעולים לאוטובוס מלא באנשים ונאלצים לעמוד כי אף אחד לא מפנה להם מקום." המשטרה פשוט כל כך התנערה בעיסוק בסחר בנשים, שהיא רואה את זה פחות, מדווחת על פחות מקרים, ואז עוד משתמשת בזה כדי להציג את זה כאילו יש פחות כי היא פועלת יותר.

   ד. מעניין אותי לדעת מה האינטרס שלך לסנגר על ארגוני פשע אלימים. הרי אם לא אכפת לך מהנושא הזה, היית יכול ללכת לפעול נגד זיהום תעשייתי, הון שלטון או אלף ואחד נושאים חשובים אחרים, או סתם לשבת על חוף הים. למה חשוב לך להגן דווקא על הביריונים הכי גדולים מפני הביקורת הכי קטנה?  

    

   ועוד ציטוט מ"סחר בנשים בישראל":

   מפקד משטרת חיפה: "אלה שמסרבות לעבוד מוכות, ומביאים להן כנופיות כדי לאנוס אותן ולהוכיח להן שאין ברירה. בסופו של דבר הן מסכימות ונמכרות. נשים אלו חייבות לעבוד יומן ולילה תחת פיקוח מתמיד ותחת איומים מתמידים. הבנות עושות מה שאומרים להן, שכן הן יודעות מה עלול לקרות להן ברוסיה. בנות שאינן רוצות לעבוד מקבלות סמים מסרסוריהן. הסרסורים מספקים אמפטמינים וספידים כאשר הם רוצים שהבנות תעבודנה קשה יותר. הם נותנים לנשים תרופות נגד דיכאון. חלקן מתמכרות." 

     29/5/10 22:28:

   אז אל תבלבל לי את המוח על זה שאין כאן עניין של הון ושלטון.

    

   בספר "סחר בנשים בישראל" מרואיין איש משטרה בכיר, שאומר על סחר בנשים: "העסק הזה מגלגל מיליארדים. נערת ליווי יכולה לעשות בלילה בערך 1,500 שקל, נכפיל את זה בשלושים יום בחודש ונכפיל את זה ב 3,000 נשים - שזו הערכה גסה של מספר הנשים – ונגיע לסכומים אדירים. והכסף הזה, כמו הכסף של ההימורים, משמן, משנע את כל גלגלי הפשע, מחיסולים בעולם התחתון ועד קביעת השלטון. הרי אדם שמרוויח בכל אלה מיליארדים יכול לקנות מפלגה, יכול לקבוע מי יהיו חברי הכנסת ומי יהיו השרים." 

    

    

    

   אז אל תבלבל לי את המוח על זה שאין כאן עניין של הון ושלטון. 

    

    ----------------------------------------


   א.  בניגוד לתיאוריה שלך מאז 2004-5 כשהמשטרה התלבשה על הענין הזה היא עשתה מאמץ אדיר לעצור את  הבאת הזונות מרוסיה לישראל ובהצלחה רבה,היקף התופעה מאז 2005 הוא נמוך בהרבה מבעבר.

   כיום רוב הנשים שעוסקות בזנות בישראל הן ישראליות.

   ב.אנחנו דיברנו בכלל על פורנו באינטרנט, לא יודע איך קפצת נושא.

   ג. עצם המאמץ המשטרתי לעצור התופעה מוכיח שהמשטראה לא שוחדה ע"י ההון האפל של עולם הפשיעה של הסרסורים.

   ד. אם אתה אכן מבקש זאת בתוקף אני מבטיח לא לבלבל לך יותר את המח עם העובדות כשהן לא מתאימות למה שהחלטת להאמין בו בלי קשר לעובדות.

    

     29/5/10 22:19:

   (בעניין הציטוט - כמובן שהכסף לא מגיע אל הנשים, אלא אל הסרסורים)

   http://www.meshanim.com/StopSaharBaNashimCompain.htm

    

     29/5/10 22:17:

   צטט: the_rain_king 2010-05-29 21:49:26


   התעשיה לא מונעת ולא מנסה למנוע חשיפה של ילדים לחומרים האלה. זה שזה לא נאכף, בגלל קשרי הון-שלטון (ובאופן כללי כי מקבלי ההחלטות מצפצפים עלינו), זו שערוריה.  

    

   -------------------- ----------------------------------------

    

    יצרני הסרטים לא יכולים למנוע הגישה לילדים כשמדובר בהצפה באינטרנט, האחריות היא על ההורים להתקין תוכנות חסימה ולפקח על הרגלי הגלישה באינטרנט של הילדים.

   לדחוף את הביטוי "הון שילטון" באופן אוטומטי איפה שזה נכון וגם איפה שלא   זה לא שיטה.

    

    גם בלי להיכנס לויכוח על יכולות האכיפה מלמעלה של חומרים שמופצים באינטרנט (למשל סגירת אתרים שמפיצים זנות ואונס), אני מבין שנוח לך להתעלם מהדוגמאות הקיימות לאכיפה שקל מאוד ליישם, ושחוסר היישום מצביע על כיוון מסוים, כלומר על חוסר רצון לאכוף ולא כפי שאתה טוען לחוסר יכולת: מודעות לא חוקיות בעיתונים; בתי זונות שפועלים בגלוי (בתי זונות הם לא חוקיים); סרטים שמופצים בוידאומטים ותמונות ופרסומות לזנות בעיתונים בקיוסטים; ועוד ועוד. מעניין, שהמשטרה והפקחים יודעים יפה מאוד לרדוף אחרינו ולהוציא מאתנו דוחות וקנסות על שטויות, אבל להוציא מיליונים בדוחות מארגוני הפשע הגדולים לא ממש מעניין אותה. לדוגמה אישית: העיריה דרשה ממני תשלום קנס של 67,000 שקל בגין זה שהודאתי התנדבתי בקבוצה שהפיצה פלאירים, ובגלל ש6 מהפלאירים ניתלו עם סלוטייפ על עמודי חשמל, העיריה טוענת שהייתי צריך בדרך כלשהי למנוע את זה - ואפילו לא טוענים שתליתי את המודעות, אלא רק שחלוקת פלאירים היא סיכון שאני צריך לדעת שאני לוקח. בסוף פסקו לי קנס של 5 אלף שקל על אי מניעת הפשע - או חלופת מאסר, ומכיוון שאין לי כסף אני עומד לשבת לכלא. באותו זמן, "הארץ" למשל כבר שנים מפרסם בגלוי מודעות זנות וסחר בנשים לא חוקיות בעליל (הגורמים הכי רשמיים קבעו שזה לא חוקי) ולא עושים לו כלום.

   אז אל תבלבל לי את המוח על זה שאין כאן עניין של הון ושלטון.

    

   בספר "סחר בנשים בישראל" מרואיין איש משטרה בכיר, שאומר על סחר בנשים: "העסק הזה מגלגל מיליארדים. נערת ליווי יכולה לעשות בלילה בערך 1,500 שקל, נכפיל את זה בשלושים יום בחודש ונכפיל את זה ב 3,000 נשים - שזו הערכה גסה של מספר הנשים – ונגיע לסכומים אדירים. והכסף הזה, כמו הכסף של ההימורים, משמן, משנע את כל גלגלי הפשע, מחיסולים בעולם התחתון ועד קביעת השלטון. הרי אדם שמרוויח בכל אלה מיליארדים יכול לקנות מפלגה, יכול לקבוע מי יהיו חברי הכנסת ומי יהיו השרים." 

    

     29/5/10 21:49:


   התעשיה לא מונעת ולא מנסה למנוע חשיפה של ילדים לחומרים האלה. זה שזה לא נאכף, בגלל קשרי הון-שלטון (ובאופן כללי כי מקבלי ההחלטות מצפצפים עלינו), זו שערוריה.  

    

   -------------------- ----------------------------------------

    

    יצרני הסרטים לא יכולים למנוע הגישה לילדים כשמדובר בהצפה באינטרנט, האחריות היא על ההורים להתקין תוכנות חסימה ולפקח על הרגלי הגלישה באינטרנט של הילדים.

   לדחוף את הביטוי "הון שילטון" באופן אוטומטי איפה שזה נכון וגם איפה שלא   זה לא שיטה.

    

     29/5/10 21:24:

   סטרינגר,

   "היסטרי" זו מילת גנאי לאישה שמעזה לכעוס. הרי ידוע שלנשים אסור לכעוס, זה לא נשי, הן צריכות לקבל הכל בהכנעה ובהנאה ותמיד לחיייך ולהיות נחמדות, גם כשמתיחסים אליהן בצורה מגעילה.

   האותיות הגדולות ודרך הכתיבה הן לא ביטוי ל"היסטריה", אלא לאדם שעדיין מסוגל להרגיש ולכעוס אל מול אי צדק, בחברה שבה כולנו מאולפים להיות אדישים, ולשתוק גם כשקורים סביבנו תופעות מבחילות כמו התופעה הנידונה כאן. וברור שגם תגובות כמו שלך - אד הומניזם, ניסיון לעשות דה לגיטימציה לכותבת במקום להתייחס לטענותיה באופן ענייני - מאוד מקוממות.

    

   לגבי הדרישה מהתעשיה ומסנגריה להוכיח שאין נזק, הדרישה הזאת מאוד הגיונית, ומדהים שהיא לא עולה לעיתים יותר קרובות על ידי יותר אנשים. כשמישהו רוצה להפיץ בסביבה של אנשים אחרים תרכובת חדשה של כימיקלים, למשל מהמפעל שלו או תרופה שהוא רוצה לשווק, נטל ההוכחה עליו שהתרכובת לא מזיקה (אני מדבר על האידאל – במציאות המפעלים פשוט עושים ניסוי בכמה חיות עד שהם מוצאים חיה שהחומר לא הזיק לה וכך "מוכיחים" שבדקו את החומר). על אחת כמה וכמה אם מדובר בחומרים שחשודים כמסרטנים, וכשיש עליה בתחלואה בסרטן, עד כדי מגיפה. וכמו שיש זיהום פיזי, יש זיהום נפשי: אם יש תעשיה שמפיצה בסביבה באופן כל כך המוני חומרים מסוימים, שכאמור מגיעים גם לילדים, ברמה שהיא כבר שטיפת מוח; ועוד אנחנו מודעים למחקרים על השפעות נפשיות שליליות; ואנחנו עדים למגיפה של הטרדה ותקיפה מינית בחברה שלנו – הגיוני מאוד לדרוש לשים בלמים, הגיוני לדרוש מהתעשיה לספק הוכחות לכך שהיא בטוחה לפני שהיא מזהמת את הסביבה שלנו.

    

   אגב, ההנחה גם של החוק בישראל הוא שהתעשיה הזאת מזיקה, הרי החוק הוציא את הסרסרות אל מחוץ לחוק. גם מגבילים צפיה בסרטים שכוללים סצינות סקס, לצפיה מגיל 18, אבל כל ילד יכול להוריד מהאינטרנט סרטי פורנו או לקחת עיתוני פורנו בחינם מהקיוסק או לשכור סרטי פורנו מהוידאומט הקרוב – התעשיה לא מונעת ולא מנסה למנוע חשיפה של ילדים לחומרים האלה. זה שזה לא נאכף, בגלל קשרי הון-שלטון (ובאופן כללי כי מקבלי ההחלטות מצפצפים עלינו), זו שערוריה.  

     29/5/10 20:34:

   צטט: Miss_Understood 2010-05-27 17:59:43

   צטט: וורי 2010-05-27 17:52:45

   אני סולד מפורנו וזנות ועדיין טוען שהמאמר זה מתקרבן במקצת, פורנו משפיע הרבה פחות על גברים ממה שאתן טוענות והיחס אל נשים נקבע בפרמטרים אחרים משמעותיים יותר מפורנו. נשים נוטות להאשים היום את הגברים בכול התיסכולים שלהן אני חושב שזה מוגזם ולרא הוגן או הגון וקורא לשיוויוניות אמיתית בלי תנאים ובלי ויתורים מראש כמו פורנו .

    

    

   וורי -

    

   אני מקווה שבדיון הזה תוכל להשאיר בצד ירידה לפסים אישיים, כי חבל.

   באנו לדון כדי להחכים זה מזה, לא כדי ללכת מכות.

    

   אני יכולה לומר לך, שמהיכרות אישית,

   אני מכירה גברים שהודו בפניי (מרצונם) שהפורנו עשה להם נזקים בתודעה, וכתוצאה מכך חיבל בחיי המין שלהם.

    

   שוויון אמיתי הוא מצוין, אבל הוא לא יוכל להתקיים לפני שגברים יבינו שצריכה של פורנוגרפיה אלימה, מבזה גם אותם כגברים וגם את הפרטנריות שלהם.

   חשיפת היתר למיניות בחברה שלנו, קצת העבירה אותנו על דעתנו.

   הגיע הזמן לעצור לרגע, ולחשוב.

    

    תוכל לספר למה אתה סולד מפורנו וזנות?

    

    " גברים שהודו בפניי (מרצונם) שהפורנו עשה להם נזקים בתודעה," 

   ברור לך שהם צחקו עלייך? 

   גבר לא מדבר כך, אלא אם כן הוא חנפן .

   בעבודתי כסטודנט הייתי בחברה קטנה:

   היו שני נשואים, אחד מאורס, אחד מתחתן ו3 רווקים.

   וכולם צפו בפורנו. (הדתי היה הספק העיקרי)

    שליש מהתעבורה באינטרנט היא פורנו (אני מניח ששליש נוסף הוא פארמויל)

   גברים צופים וגם שומו שמיים נשים צופות.

    

   וכמו כן 

   אני מסכים עם תגובתךעל  בלוג שמועלה לבמה הציבורית לא יוכל למחוק.

   ואגב חלק גדול מהסו קולד פמניסטיות מוחקות וחוסמות .איכשהו עליהם לא מעלים דיונים.

    

    

    

    

    

    

    

     29/5/10 19:43:

   בעיני, כאשר העולם כלכך אלים כלפי נשים, וכאשר הסרטים עצמם אלימים כלכך (אגב צפית בפורנו הטרוסקסואלי מיינסטרימי??? ובז'אנרים אלימים יותר? יצא לך לראות משהו שאתה כלכך יומרני? )  איך אפשר להגיד שנטל ההוכחה הוא עלי? מדוע לא עליך?

    

   תוכיח אתה שפורנו כלכך אלים בעולם כלכך אלים ****לא***** מעודד אלימות נגד נשים ולא משפיע על נוער לאנוס?

   אני לא צריכה להוכיח את ההפך. ההפך הוא הרציונלי, הוא הסביר, הוא המתקבל על הדעת!!!!

   לי  נמאס מהמניפולציות האלו - תציגי מחקרים, תציגי הוכחות תוכיחי תוכיחי תוכיחי.

   תוכיחו אתם!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   המציאות היא ההוכחה שלי. היא מספיקה כדי שהעולם יצא מדעתו למגר את הפורנו! יצא מדעתו!!! בשביל הילדות שלנו! בשביל 51% מהאוכלוסיה שלנו!! שחיה תחת טרור של ממש.

   אבל כרגע לא עושים את זה כי הפורנו משרת את האינטרסים הכלכליים של בעלי ההון, לא הבנת את זה? חשבתי שאתה חכם. הוא גם משרת את האינטרסים המיניים של הרבה מהגברים המכורים לפורנו שגם הם ממקבלי ההחלטות, מה לעשות. ואם תצפה בסרט תבין שמפיקים ומפיצים של פורנו יש להם כוח רב מאוד על מקבלי ההחלטות.

    

    

    בלי להתייחס לויכוח עצמו אני חייב לציין :

   הכתיבה מעלה היא היסטרית, וגודל הפונט לא מכפר על חולשת הטיעונים. אפילו משהו שסהכ מסכים איתך, כמוני, חש מבוכה מול צווחות הפונט האלה. וגם קצת מרמת הטיעונים. 

   אז ככה:

   מי שטוענת טענה פוזיטיבית על העולם, נטל הראיה עליה.מה לעשות.הרי  לא ניתן להוכיח שפורנו לא מוביל לאלימות , כמו שלא ניתן להוכיח שפורנו לא גורם לאבועבועות רוח. לוגית לא ניתן.להפך ניתן בקלות להראות שאלימות נגד נשים ברמות קשות בהרבה מה שאנו רואים היום , התקיימה טרם תפוצת הפורנו. ומכך אף לטעון כי פורנו מוריד את האלימות . כן הטיעונים שלך עד כדי כך גרועים.

   הלא כך , בהתחשב שהעולם ההיום הרבה,הרבה, פחות אלים מאשר אי פעם בהיסטוריית קיומו , ומבקביל הפורנו נפוץ מאי פעם, יש כאן הסבר שנדרש הלא כן?

    

   וזה :

   לי  נמאס מהמניפולציות האלו - תציגי מחקרים, תציגי הוכחות תוכיחי תוכיחי תוכיחי.

   תוכיחו אתם!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    

   זה פשוט קשקוש מגוחך  ואפילו קצת מצחיק ,במין דרך מביכה שכזו.מה את התשובה הנשית לאמנון יצחק ?

   לבקש ראיות או הוכחות  זה מניפולציה? 

   לבדוק טענות מחקרית זה מניפולציה ? טוב בעצם בפקולטות מדעי הרוח אולי כן.

    

    

    

    

     29/5/10 18:06:


   אתה שוכח שכל הפוסט הזה שלי נכתב בעקבות מחיקה של 10 מאמרים קטנים כתבתי בתגובות לפוסט של אבי לב, שכתבתי בנימוס, ברוגע, בשלווה ובהמון סבלנות, בלי התלהמות ובמחשבה שהולך להתנהל דיון עליהם. בתגובה למחרת בבוקר מצאתי שחוסלו הראיות ונעלמו עקבותיי. גם לא גיביתי דבר כי חשבתי שעוזר פרלמנטרי במדינת ישראל הדמוקרטית לא ירצה שיהיה לו כזה כתם בעברו. אין לי שום קשר לאף חסימה ומחיקה שהיתה פה בעבר לאף אחד - אני עומדת בפני עצמי. אני לא מחקתי אף הודעה מאף פוסט שלי הידעת? גם לוורי - ששנינו יודעים שהוא הגזים לחלוטין - נתתי פה להשתלח עד אין קץ (עד לא מזמן, עכשיו מימשתי את זכותי וחסמתי אותו כי הוא לא תורם לדיון ורק מגדף - מקווה שאתה מאשר לי) - ולא מחקתי מילה מדבריו. ולא אמחוק גם. מדוע אתה בכל זאת מתעקש לנהל פה תת-דיון שלם על הנושא הזה? אתה זה שעושה מניפולציה שלמה ועושה הסתה שלמה - ולכן אתה מתחמק מדיון אמיתי, ענייני ורציני.

   ----------------------------------------------------

    

    

   אם זה לא היה ברור, אני חושב שאבי לב נהג שלא כשורה בכך שמחק אותך, זה בהחלט נוגד את עקרון חופש הביטוי הרחב שאני דוגל בו.

   זה נכון שאת לא מוחקת, אבל רוב חברותיך ללהקת הפמיניסטיות של הקפה ידועות כמחקניות נבזיות .

   חופש הביטוי מתיר גם שירשור משנה בתוך שירשור על נושא עיקרי וזה לא פוגע ביכולת במקביל להמשיך בדיון על הנושא הראשי.

   אני לא רוצה להביע דעתי בנושא הפורנוגרפיה כאן וכעת. זכותי.

    

     29/5/10 14:17:

   צטט: אביב יהלום 2010-05-29 13:39:59

    

   אפשר להסכים על הדברים "הקטנים" האלה?

   אני מקווה שכן. ועכשיו בואו נתחיל לחשוב ביחד - נשים וגברים - האם אנחנו רוצים לעשות משהו לשינוי המצב הזה.

   ואם התשובה היא "כן" אז בואו נתחיל לחשוב על הדרכים האפקטיביות ביותר לעשות זאת...

    

    

   אחלה!

   פתחנו קבוצת פעילות נגד סחר בנשים

   http://www.facebook.com/?ref=home#!/group.php?gid=175171145427&ref=ts

   יש כמה רעיונות לפעילויות

   ונשמח לעוד רעיונות

   ניפגש ביום שני בגן מאיר (רחוב קינג ג'ורג', תל אביב) ב20:00
     29/5/10 13:40:

   צטט: noami4u 2010-05-29 13:19:33

   ---

    דניאלה, לפני שאת מגיבה לבליל המילים של המגיב הזה, כדאי שתדעי שמדובר במטרידן סדרתי וכפייתי, שנהג לעקוב אחרי נשים, לצלם אותן ללא ידיעתן, לחבל במזיד ברכושן, ולהטרידן בשלל דרכים נוספות. שקרן פתולוגי ושונא נשים מובהק.

     29/5/10 13:39:


   מאמר חזק ומרגש שמצליח להפוך את העיסוק האקדמי, המרוחק והסתמי בתופעת הפורנו למשהו מוחשי ונוכח שנוגע בכל אחת ואחד מאיתנו (כן, אני מאמין שזה נוגע גם באותם הגברים המכחישים זאת...), כי צריך לקלף את האמירות העמומות מהנושא הזה כדי לחשוף את קרביו ולהעמיד דברים על דיוקם, קשים וכואבים ככל שיהיו.

    

   שמתי לב שאלה שמגוננים על הפורנוגרפיה מנסים לנקוט פעמים רבות (גם בתגובות למאמר הזה) בטקטיקה הידועה של הקצנה: "אז מה את רוצה, שעכשיו נעשה צנזורה גורפת על כל מה שעולה לאינטרנט? ומה עם עיקרון חופש הביטוי המקודש? אם נעשה צנזורה זה ייפגע קודם כל בנשים עצמם..."

   לא צריך לקפוץ כל כך גבוה, וחבל על כל הדמוגוגיה הזאת.

   בואו נתחיל מהצעד הקטן של הכרה לפחות בחלק מזוועות התופעה הזאת:

    

   בואו נסכים קודם כל על כך שלפורנוגרפיה יש השפעה "כלשהי" על תפישת המיניות של גברים ושל נשים כאחד.

   בואו נסכים שמה שרואים בסרטים הפורנוגרפיים זה לא בדיוק המודל הנפלא שעל פיו היינו רוצים לטפח יחסים של שוויון וכבוד הדדי בין נשים לגברים.

   בואו נסכים שהפורנוגרפיה נעשית על ידי גברים, עבור גברים.

   בואו נסכים ש"לפעמים" יש כאן בעיה מוסרית.

   בואו נסכים שיש עדויות רבות על כך שנשים (אפילו בלי ה"א הידיעה) בתעשיה הזאת מנוצלות בצורה לא אנושית.

    

   אפשר להסכים על הדברים "הקטנים" האלה?

   אני מקווה שכן. ועכשיו בואו נתחיל לחשוב ביחד - נשים וגברים - האם אנחנו רוצים לעשות משהו לשינוי המצב הזה.

   ואם התשובה היא "כן" אז בואו נתחיל לחשוב על הדרכים האפקטיביות ביותר לעשות זאת...

    

     29/5/10 13:36:


   פוסט חשוב ביותר.

   מילים כדורבנות.

   צריך להפיץ אותו בכל במה אפשרית

   כדי להעלות את המודעות לסוגייה הכאובה הזאת.

     29/5/10 13:26:

   צטט: the_rain_king 2010-05-29 13:02:51

   צטט: דניאלה פדר 2010-05-29 12:42:21

   צטט: the_rain_king 2010-05-29 11:39:42

    

    

    

   אלימות מילולית? אתה מרגיש ככה, באמת? בחיי. אנחנו שולטות ברשת!!!! הרשת כוללללה שלנו. ממש פמיניזם רדיקלי שולתתת!!11!

    

   אתה צריך לצאת מהסרטון שאתה חי בו, אנחנו אוסף קטנטן ומושתק עם במה פיצקונת שאף אחד לא קורא ולא מקשיב לה, לקרוא לנו אלימות זה מה זה מצחיק אותי. בחיי. אני אפילו לא יודעת על מי אתה מדבר. על פורום פמיניזם? תעזוב אותו, מה לך ולו? זה הבית שלנו, לך משם - תן לנו להתדיין ולפתח רעיונות, מה כואב לך? מה מפריע לך? לא רוצים אותך שם, לך ל77777777,777,777,777,777,777 מליאירדי הפורומים האחרים ברשת ותן ל0.000000000000000000000000000000000000000000000001% המקום שנשאר לנו (וזה היה הגזמה פראית ביותר פשוט כאבה לי היד להחזיק את האפס)

   ההעתקשות שלך לכתוב שם מעוררת תהיות.

    

    

    

    

   שימי לב שדנו על חופש הביטוי ובין היתר על פורום פמיניזם בהקשר של חופש הביטוי ובאופן מאד אופיני ברחת לפסים אישים

   לגבי אישית.... כאילו שזה הנושא ולא השאלה העקרונית...למעשה הצדקת והדגמת בתכסיס הזה את כל מה שטענתי לגבי אגרסיביות,מניפולטיבימות וערמומיות.... וכנראה שהדפוס הזה טבוע בך בלי שיש לך כלל מודעות לקיומו בתבניות המחשבה שלך...

    

   אתן לא שולטות ברשת אבל איפה שיש לכן יכולת להתבטא בחופשיות רובכן מאד אגרסיביות.

   שימי לב לתכסיס הנוסף שנקטת פה, השתמשת בהנחה סמויה ( ולא נכונה) לפיו רק מי ש"שולט" יכול לנהוג באגרסיביות ,כשלמעשה גם קבוצת מיעוט בתנאי חופש ביטוי יכולה להיות מאד תוקפנית מילולית....

    

    

   הראש שלי מסתחרר ממש מרוב מניפולציות שאתה מפעיל עליי, אני מוכרחה לציין, ואתה גם טוב בזה וזה המקצוע שלך לא?

    

   אתה תוקף אותי אישית ובעוצמה, בוא נודה באמת.

    

    

   אתה מסית את הדיון על פורנוגרפיה לחלוטין, ועברת לדבר על התנהלות מיעוטים בסביבתם כלפי דיעות שונות משלהם, רק כדי לעשות דה לגיטימציה לכל טיעון שלהם באשר הוא, בלי קשר לתוכנו ונכונותו - ולזה קוראים מניפולצית-על-משודרגת-פלוס-פלוס.

    

   אתה שוכח שכל הפוסט הזה שלי נכתב בעקבות מחיקה של 10 מאמרים קטנים כתבתי בתגובות לפוסט של אבי לב, שכתבתי בנימוס, ברוגע, בשלווה ובהמון סבלנות, בלי התלהמות ובמחשבה שהולך להתנהל דיון עליהם. בתגובה למחרת בבוקר מצאתי שחוסלו הראיות ונעלמו עקבותיי. גם לא גיביתי דבר כי חשבתי שעוזר פרלמנטרי במדינת ישראל הדמוקרטית לא ירצה שיהיה לו כזה כתם בעברו. אין לי שום קשר לאף חסימה ומחיקה שהיתה פה בעבר לאף אחד - אני עומדת בפני עצמי. אני לא מחקתי אף הודעה מאף פוסט שלי הידעת? גם לוורי - ששנינו יודעים שהוא הגזים לחלוטין - נתתי פה להשתלח עד אין קץ (עד לא מזמן, עכשיו מימשתי את זכותי וחסמתי אותו כי הוא לא תורם לדיון ורק מגדף - מקווה שאתה מאשר לי) - ולא מחקתי מילה מדבריו. ולא אמחוק גם. מדוע אתה בכל זאת מתעקש לנהל פה תת-דיון שלם על הנושא הזה? אתה זה שעושה מניפולציה שלמה ועושה הסתה שלמה - ולכן אתה מתחמק מדיון אמיתי, ענייני ורציני.

    

   אני חושבת שגם אם מחקו וגם אם צינזרו - זה לא רלוונטי בכלל לדיון כאן בו לא מחקו - אני נותנת לך יד חופשית כל עוד אתה לא מבזה ומקלל. קדימה - תתפרע. נו? קדימה!!!!!!!!!!!!!!!!!! לא מוחקת אותך לא חוסמת אותך. גם אתה אבי לב. למרות שאת מחקת וחסמת. 

    

   בכל זאת אתם מתעקשים לדבר רק על מה שעשו לכם - מספיק עם זה, די עם המניפולציות האלו - ראו זאת כדף חדש - ודברו, תגיבו לפוסט שלי ותעזבו אותי מכל התקיפות האישיות שלכם.

    

   קדימה - תכתוב הכל בלי מחיקות. אני מקשיבה. נראה אתכם! תגיבו כבר לעניין למען השם!

     29/5/10 13:19:

   ונותרת רק השאלה הבלתי נמנעת : האם יש סוג כלשהו של פורנוגרפיה שנשים נהנות ממנו ? אם כן, אז, כמאמרה של יונה וולך , "הבה נדעהו " !!!

   ואם בכל זאת יש פורנוגרפיה מסוימת המדברת לליבן של נשים, ( ובמסגרת "המחקרים "העלומים שאת מסתמכת עליהם , ראוי לומר, שיש גם יש מחקרים שמוכיחים, כמו שגם נשים מודות בשיחות אינטימיות, שיש אכן פורנוגרפיה המדברת לליבן של נשים )האם אין בה יחסי החפצה ? האם העוסקים בה לא עושים/ות את זה ממניעים של ניצול, פרנסה בלית ברירה, או כל שאר המרעין בישין שמנית כאן, או בגלל אלטרואיזם צרוף  ?
   יותר ויותר נדמה לי שהטקסט הארוך שלך הוא בעצם איזה בליל של פמיניזם מהסוג שאבד עליו הכלח

     29/5/10 13:16:

   צטט: lev.avraham 2010-05-29 10:23:45

    

    

   דמעות חונקות את גרוני...

   משום מה הפורום הציבורי שלכן בתפוז הוא המקדש שלכן אבל הבלוג האישי שלי הוא לא המקדש שלי

   משום מה הבלוג האישי שלי הוא מקום בו קבוצת "קוזקים נגזלים" שכמותכן יכולות לבצע מעשי בריונות בקנה מידה שייחודיים רק לפמיניסטיות בקפה דה-מרקר ואז לבכות על מר גורלן ועל היחס הלא שוויוני שהן מקבלות.

    

   את אומרת שכתבתי מילים דוחות - אם זה "הפשע" היחיד שלי אז ניחא.

   לפחות אני מסוגל לחשוב מחוץ לקופסא, פעולה שאתן ממש לא הראתן שום יכולת ממנה.

    

   מעולם לא נתקלתי בתופעה שבה אנשים שוטפים את המוח לעצמן - כל מחקר שולי שבעדכן הופך להיות אורים ותומים, כל מחקר שנגדכן - ישר מושלך כי משיקולי הוא "בוודאי חלק מההגמוניה הגברית שבה להשפילכם",

   כל מי שכותב כנגד עמדתכן בבלוג או בפורום מטופל כפושע מלחמה ואילו אתן יכולות להתקיף דעות של אחרים מבלי אפילו למצמץ.

   ועוד באיזה מילים תקפתן "להקיא", "דוחה" וכלי...

    

   גם לי בא להקיא: כל הזמן אתן מקננות: "אכלו לי, שתו לי, אני חסרת אונים".

   שכללתן את תדמית הקורבן והלוזריות לדרגת אומנות וכך באמת חושבים עליכן. כל הימים האחרונים אני מקבל טלפונים והודעות בדואר הפרטי על כך שהמיליטנטיות שלכן מחד ותחושת הקורבנות התמידית שלכן מאידך היא זו שהרסה את "התנועה הפמיניסטית" מבפנים. בזמן שנשים כבשו פסגות בעולם אתן נשארתן בפורומים שלכן ללקק פצעים - פתטי, פתטי, פתטי!!!

    

   מאסתי, אשאיר אתכן כאן להעצים אחת את ההיסטריה של השניה ואלך לכתוב את הפוסט הבא שלי.

    

   אל תדאגו הוא לא על נושא "הפמיניזם", שמשום מה יש לכן תחושה שזכויות היוצרים על הנושארשומות על שמכן ושאחרים, ובעיקר גברים, צריכים אישור מכן לפני שהם כותבים עליו (וגם ככה מותר להם להיות רק "בעד" אחרת "תקיעו" "תתעלפו מהגועל" וכינויים אחרים.

    

   אני רק מצר, שמדי פעם הבליחה לה תגובה חשובה, של מישהי או מישהו, שנבלעה במלל שטיפת המוח הרדוד הזה.

    

   היו שלום.

    

    

    

    

    

   ובכן, לב אברהם, אין כל ספק לאור תגובתך זו, ולאור ההיסטוריה שלך, המוכרת לכמה מאיתנו, שאתה מתנהל מהתמוטטות עצבים אחת לשניה. הראשונה היתה זו שהביאה לידיעתנו ליאן בפוסט הזה -

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=1372344

   השניה היתה זו שבפרץ התקף החרדה שלך לנוכח הכוכבים האדומים, מחקת את כל התגובות של דניאלה וכותבות פמיניסטיות נוספות בפוסט שלך, והשלישית היא זו המצוטטת כאן.

   בכנות, אינני חושבת שאדם שנגוע במיזוגניה עמוקה כל כך, שמתפרצת מפעם לפעם כאשר הוא בא במגע אינטנסיבי עם נשים ("חלשות, קרבניות, מתבכיינות" - ועוד אי אילו ביטויים מיזוגניים הבאים להסתיר את חרדתך העמוקה מנשים), יכול להתיימר בכלל ללמד אותנו משהו על האופן שבו אנחנו צריכות לנהל את המאבקים שלנו.

   בהחלט יהיה רצוי אם תמשוך ידך מכתיבה על פמיניזם, ותתמקד בנושאים שאתה מבין בהם.

   ואולי מתישהו גם תבין משהו בניהול מאבקים חברתיים וציבוריים.

   שלום ולא להתראות.

    

    

     29/5/10 13:02:

   צטט: דניאלה פדר 2010-05-29 12:42:21

   צטט: the_rain_king 2010-05-29 11:39:42

    

    

    

   אלימות מילולית? אתה מרגיש ככה, באמת? בחיי. אנחנו שולטות ברשת!!!! הרשת כוללללה שלנו. ממש פמיניזם רדיקלי שולתתת!!11!

    

   אתה צריך לצאת מהסרטון שאתה חי בו, אנחנו אוסף קטנטן ומושתק עם במה פיצקונת שאף אחד לא קורא ולא מקשיב לה, לקרוא לנו אלימות זה מה זה מצחיק אותי. בחיי. אני אפילו לא יודעת על מי אתה מדבר. על פורום פמיניזם? תעזוב אותו, מה לך ולו? זה הבית שלנו, לך משם - תן לנו להתדיין ולפתח רעיונות, מה כואב לך? מה מפריע לך? לא רוצים אותך שם, לך ל77777777,777,777,777,777,777 מליאירדי הפורומים האחרים ברשת ותן ל0.000000000000000000000000000000000000000000000001% המקום שנשאר לנו (וזה היה הגזמה פראית ביותר פשוט כאבה לי היד להחזיק את האפס)

   ההעתקשות שלך לכתוב שם מעוררת תהיות.

    

    

    

    

   שימי לב שדנו על חופש הביטוי ובין היתר על פורום פמיניזם בהקשר של חופש הביטוי ובאופן מאד אופיני ברחת לפסים אישים

   לגבי אישית.... כאילו שזה הנושא ולא השאלה העקרונית...למעשה הצדקת והדגמת בתכסיס הזה את כל מה שטענתי לגבי אגרסיביות,מניפולטיבימות וערמומיות.... וכנראה שהדפוס הזה טבוע בך בלי שיש לך כלל מודעות לקיומו בתבניות המחשבה שלך...

    

   אתן לא שולטות ברשת אבל איפה שיש לכן יכולת להתבטא בחופשיות רובכן מאד אגרסיביות.

   שימי לב לתכסיס הנוסף שנקטת פה, השתמשת בהנחה סמויה ( ולא נכונה) לפיו רק מי ש"שולט" יכול לנהוג באגרסיביות ,כשלמעשה גם קבוצת מיעוט בתנאי חופש ביטוי יכולה להיות מאד תוקפנית מילולית....

     29/5/10 12:47:

   צטט: lev.avraham 2010-05-29 10:23:4

    

   דמעות חונקות את גרוני...

   משום מה הפורום הציבורי שלכן בתפוז הוא המקדש שלכן אבל הבלוג האישי שלי הוא לא המקדש שלי

   משום מה הבלוג האישי שלי הוא מקום בו קבוצת "קוזקים נגזלים" שכמותכן יכולות לבצע מעשי בריונות בקנה מידה שייחודיים רק לפמיניסטיות בקפה דה-מרקר ואז לבכות על מר גורלן ועל היחס הלא שוויוני שהן מקבלות.

    

   את אומרת שכתבתי מילים דוחות - אם זה "הפשע" היחיד שלי אז ניחא.

   לפחות אני מסוגל לחשוב מחוץ לקופסא, פעולה שאתן ממש לא הראתן שום יכולת ממנה.

    

   מעולם לא נתקלתי בתופעה שבה אנשים שוטפים את המוח לעצמן - כל מחקר שולי שבעדכן הופך להיות אורים ותומים, כל מחקר שנגדכן - ישר מושלך כי משיקולי הוא "בוודאי חלק מההגמוניה הגברית שבה להשפילכם",

   כל מי שכותב כנגד עמדתכן בבלוג או בפורום מטופל כפושע מלחמה ואילו אתן יכולות להתקיף דעות של אחרים מבלי אפילו למצמץ.

   ועוד באיזה מילים תקפתן "להקיא", "דוחה" וכלי...

    

   גם לי בא להקיא: כל הזמן אתן מקננות: "אכלו לי, שתו לי, אני חסרת אונים".

   שכללתן את תדמית הקורבן והלוזריות לדרגת אומנות וכך באמת חושבים עליכן. כל הימים האחרונים אני מקבל טלפונים והודעות בדואר הפרטי על כך שהמיליטנטיות שלכן מחד ותחושת הקורבנות התמידית שלכן מאידך היא זו שהרסה את "התנועה הפמיניסטית" מבפנים. בזמן שנשים כבשו פסגות בעולם אתן נשארתן בפורומים שלכן ללקק פצעים - פתטי, פתטי, פתטי!!!

    

   מאסתי, אשאיר אתכן כאן להעצים אחת את ההיסטריה של השניה ואלך לכתוב את הפוסט הבא שלי.

    

   אל תדאגו הוא לא על נושא "הפמיניזם", שמשום מה יש לכן תחושה שזכויות היוצרים על הנושארשומות על שמכן ושאחרים, ובעיקר גברים, צריכים אישור מכן לפני שהם כותבים עליו (וגם ככה מותר להם להיות רק "בעד" אחרת "תקיעו" "תתעלפו מהגועל" וכינויים אחרים.

    

   אני רק מצר, שמדי פעם הבליחה לה תגובה חשובה, של מישהי או מישהו, שנבלעה במלל שטיפת המוח הרדוד הזה.

    

   היו שלום.

    נו, הנה יצאה ממך האמת. לא ייאמן שקורבן "מתקפת הכוכבים באדומים" המתבכיין, מעז ללגלג על "אכלו לי שתו לי" של נשים שנאבקות על בטחונן הפיזי והנפשי ועל חייהן של קורבנות אונס, התעללות, אלימות, השפלות ושאר סטיות.

   אולי אם המאבק הזה היה נגד כוכבים אדומים היית מגלה אליו יותר אמפתיה?

   זה בסדר, סדר העדיפויות שלך ברור כשמש.

    

     29/5/10 12:42:

   צטט: the_rain_king 2010-05-29 11:39:42


   והשימוש שלך בדימוי הקרניבור והחסה ,משל בסיפור כיפה אדומה עסקינן,הוא ערמומי ודמגוגי שכן חלק גדול  מהפמיניסטיות הרדיקליות באינטרנט סובלות מבעית אלימות מילולית אינטרנטית קשה, הן לא סתם בחורות חזקות ואסרטיביות ,אלא הן תוקפניות.

    

    

   אשמח לשמוע מה  דמגוגי ומה ערמומי בדימוי שלי, לדעתי הוא בכלל די חלש ולא מסביר טוב את הנושא ולא אהבתי אותו. כי הוא לא מתייחס ליחסים בין גברים לנשים, לעובדה שמתקיימים יחסים אינטימיים בינינו, לעובדה שיש אלימות בין גברים לנשים  בבית, במשרד, בבתי ספר, בצבא - קשה מאוד להשתמש בדימוי הזה כדי להסביר את המורכבות הזה. את העובדה שלכל אחד מאיתנו אמא ואחות ודודה וסבתא וילדה יום אחד. ועדיין אנחנו בוזזים בנשים בזנות ובפורנו כל עוד הן לא נשים "משלנו". קשה מאוד להסביר עם דימוי מצ'וקמק כזה את נושא יחסי הכוחות בחברה שלנו, זה היה דימוי די עלוב , בכלל לא ערמומי ולא דמגוגי - לא חושבת שצריך להתרגש ממנו בקיצור.

    

   אלימות מילולית? אתה מרגיש ככה, באמת? בחיי. אנחנו שולטות ברשת!!!! הרשת כוללללה שלנו. ממש פמיניזם רדיקלי שולתתת!!11!

    

   אתה צריך לצאת מהסרטון שאתה חי בו, אנחנו אוסף קטנטן ומושתק עם במה פיצקונת שאף אחד לא קורא ולא מקשיב לה, לקרוא לנו אלימות זה מה זה מצחיק אותי. בחיי. אני אפילו לא יודעת על מי אתה מדבר. על פורום פמיניזם? תעזוב אותו, מה לך ולו? זה הבית שלנו, לך משם - תן לנו להתדיין ולפתח רעיונות, מה כואב לך? מה מפריע לך? לא רוצים אותך שם, לך ל77777777,777,777,777,777,777 מליאירדי הפורומים האחרים ברשת ותן ל0.000000000000000000000000000000000000000000000001% המקום שנשאר לנו (וזה היה הגזמה פראית ביותר פשוט כאבה לי היד להחזיק את האפס)

   ההעתקשות שלך לכתוב שם מעוררת תהיות.

    

    

     29/5/10 12:33:

   צטט: lev.avraham 2010-05-29 10:23:45

   צטט: דניאלה פדר 2010-05-29 09:47:07

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 23:39:52

    

    רוב הפמיניסטיות גם  בקפה ( מצדה,משביתת שימחה,נטשה ועוד) בבלוג שלהן בקפה מוחקות כל דבר שמוגדר אצלן כדעות לא פמיניסטיות....יש הרבה דוגמאות לבסס את הטענה שלחלק לא מבוטל מהפמיניסטיות ( אם כי לא כולן כמובן) יש נטיה לנופף ב"חופש הביטוי" איפה שזה נוח להן ולסתום פיות בצורה די ברוטלית איפה שהכח בידן.

    

    

    

   על כך אמרו חכמינו: הפוסל במומו פוסל.

    

    

   אבי

   אתה לא מתבייש?

   אחרי השמדת הראיות שעשית לי?

   אין לך בושה? אני נותנת לך פה מקום אינסופי, לא נגעתי במילה שכתבת, למרות שכתבת מילים כלכך דוחות ואני מקווה למצוא זמן וכוח להגיב לכולן.

    

    

   ובאשר לנשים מדהימות ומחיקתן דיעות לא פמיניסטיות: ישנם מעט מאוד מקומות שאפשר לנהל בהם דיונים פמיניסטים. הם שואפים לאפס. כשאנשים מיזוגנים שוביניסטים מטילים את הרפש שלהם, ואת התכנים הפוגעניים שלהם - מה שהם יכולים לעשות בכל מקום אחר ברשת, שמקבל במה בכל האתרים הראשיים - הם לא מאפשרים לדיון להתקיים בכלל. הדיון הופך להתגוננות ותו לא. זה קצת כמו שתגיע לפורום של צמחוניים ותדבר על כמה בשר הוא נפלא וטעים וכמה הם עלובים. אבל זה **הרבה** יותר גרוע, כי דמיין שהבשר הוא כמו פרה קדושה בכל הרשתות והעיתונים והמדיות הקיימות, וכותבים עליו כל הזמן והוא נערץ ממש, וראש הממשלה אוכל בשר מהבוקר עד הלילה, וכל הבכירים במשק וכל קובעי ההחלטות וכל בעלי המשאבים וכל מי שנותן את הטון במדינה. אז יש איזה פוסט מצ'וקמק וחצי שמדברים קצת על חסה, וגם לשם מגיעים הקרניבורים ומתשלחים בו בטירוף. מה הסיכוי של החסה? ואז אחד הקרניבורים הראשיים מפרסם איזה פוסט שמתשלח בחסות ומקבל במה באחד האתרים הראשיים שתמיד נותן במה לקרניבורים שמתעללים בחסות. וחסה מסכנה ועלובה מנסה לתת לו קונטרה והוא מעיף לה ת'צורה וקורע אותה לגזרים ומשמיד אותה.

   אה ושכחתי לומר שבדרך כלל הקרינוברים הולכים גם לישון עם חסות אחרי זה בלי בושה. טוב הבנתי, לא אתה.

    

    

   בקיצור הבנת?

   אז יש חסות שמעדיפות למנוע מקריניבורים להכנס לפוסטים שלהן וזו זכותן המלאה, הן רוצות להשאר חסות.

    

    

    

    

   דמעות חונקות את גרוני...

   משום מה הפורום הציבורי שלכן בתפוז הוא המקדש שלכן אבל הבלוג האישי שלי הוא לא המקדש שלי

   משום מה הבלוג האישי שלי הוא מקום בו קבוצת "קוזקים נגזלים" שכמותכן יכולות לבצע מעשי בריונות בקנה מידה שייחודיים רק לפמיניסטיות בקפה דה-מרקר ואז לבכות על מר גורלן ועל היחס הלא שוויוני שהן מקבלות.

    

   את אומרת שכתבתי מילים דוחות - אם זה "הפשע" היחיד שלי אז ניחא.

   לפחות אני מסוגל לחשוב מחוץ לקופסא, פעולה שאתן ממש לא הראתן שום יכולת ממנה.

    

   מעולם לא נתקלתי בתופעה שבה אנשים שוטפים את המוח לעצמן - כל מחקר שולי שבעדכן הופך להיות אורים ותומים, כל מחקר שנגדכן - ישר מושלך כי משיקולי הוא "בוודאי חלק מההגמוניה הגברית שבה להשפילכם",

   כל מי שכותב כנגד עמדתכן בבלוג או בפורום מטופל כפושע מלחמה ואילו אתן יכולות להתקיף דעות של אחרים מבלי אפילו למצמץ.

   ועוד באיזה מילים תקפתן "להקיא", "דוחה" וכלי...

    

   גם לי בא להקיא: כל הזמן אתן מקננות: "אכלו לי, שתו לי, אני חסרת אונים".

   שכללתן את תדמית הקורבן והלוזריות לדרגת אומנות וכך באמת חושבים עליכן. כל הימים האחרונים אני מקבל טלפונים והודעות בדואר הפרטי על כך שהמיליטנטיות שלכן מחד ותחושת הקורבנות התמידית שלכן מאידך היא זו שהרסה את "התנועה הפמיניסטית" מבפנים. בזמן שנשים כבשו פסגות בעולם אתן נשארתן בפורומים שלכן ללקק פצעים - פתטי, פתטי, פתטי!!!

    

   מאסתי, אשאיר אתכן כאן להעצים אחת את ההיסטריה של השניה ואלך לכתוב את הפוסט הבא שלי.

    

   אל תדאגו הוא לא על נושא "הפמיניזם", שמשום מה יש לכן תחושה שזכויות היוצרים על הנושארשומות על שמכן ושאחרים, ובעיקר גברים, צריכים אישור מכן לפני שהם כותבים עליו (וגם ככה מותר להם להיות רק "בעד" אחרת "תקיעו" "תתעלפו מהגועל" וכינויים אחרים.

    

   אני רק מצר, שמדי פעם הבליחה לה תגובה חשובה, של מישהי או מישהו, שנבלעה במלל שטיפת המוח הרדוד הזה.

    

   היו שלום.

    

    

    

    

    

    


   אבי

    

   אתה מניפולטור אמיתי כי לא הגבת לעניין כהרגלך ועסקת בתקיפה אישית של פמיניסטיות (ואגב אם לרדת לרמה שלך לרגע - מי הוא זה ש"אכלו לי שתו לי שמו לי כוכבים אדומים" אם לא אתה??)

    

   האם יש לך הוכחה או אין לך הוכחה? נטל ההוכחה הוא עליך עליך עליך עליך.

    

    

   בתודה מראש,

   אני - שלא מחקתי ולא חסמתי אותך, שכן מציגה מחקרים ועדויות וכן מציגה קשרים הדוקים למציאות מזעזעת וכמו שבבית משפט הולכים על פי מעבר לספק הסביר גם כאן היה נחמד אם היינו הולכים לאותו ספק הסביר אבל מה פתאום כשזה מגיע לאיברי מין של נשים לא ספק ולא סביר ולמי אכפת

   בניגוד אליך - שכן מחק וכן חסם באלימות ובאכזריות ובסתימת פיות ועוד מעיז לבקר על זה אחרים!!!!!! אין לך טיפה של בושה בחיי, שלא מועיל בטובו לצפות בסרט מאוד חשוב שמציג אינסוף מידע מאוד מנומק ובדוק בנושא שבחיי שמציג את רוב הטענות שלך ואם לא תצפה בו אני פשוט אתמלל אותו ואעתיק לכאן בחיי, לקרוא עדות אחת ומחקר אחד, שמעז לבקר אותי על לא עוול בחפי.

    

   ובבקשה אל תחפש בגוגל עכשיו ראיון עם "כוכבת פורנו" שתגיד "טוב לי טוב לי טוב לי!!!! אהההההה תכה אותי חזק" כדי לצאת ידי חובה.

    

   תודה.

    

    

     29/5/10 12:30:

   תגיד, אבי, אם תלך ברחוב ותראה אונס של נערה מתבצע מול העיניים שלך, וחבורה שלמה מוחאת לו כפיים, ומישהו יצעק שצריך להפסיק את זה, כמה מאמץ תשקיע בלסתום את הפה למי שמעז לקרוא "לצנזר" את האנס? ואם זה השכן שלך שמנצל את הסמכות שלו על הילדה שלו כדי לשכנע אותה להסכים "מרצונה החופשי" לשכב איתו? תסנגר על זכותו להשתמש לרעה באמון והפחד של הילדה שלו?

   תעשיית הזנות (כולל סרטי הזנות, הפורנוגרפיה) מבוססת על ניצול מיני של נשים וילדות, מנצלת נשים במצב כלכלי ונפשי רגיש ופגיע, ולעיתים קרובות בניגוד לרצונן, והופכת אותן לבית שימוש. לא אכפת להם מחופש הביטוי, אכפת להם מכסף, גם כשהוא בא על חשבון חיים של אנשים, והזכות הבסיסית של אנשים לבעלוות על הגוף שלהם.

   התמיכה בתעשיה הזאת כל כך רחבה (למשל פרסומות לא חוקיות מפורסמות באופן גלוי בעיתונים, כולל עיתון "הארץ", שהבעלים שלו, שוקן, הצהיר בגלוי שהוא ימשיך לפרסם את המודעות הלא חוקיות לסחר בנשים כי הוא עושה מזה מיליון דולר בשנה) - שזה פשוט מרושע להשתיק את הביקורת הנדירה שעוד נשמעת מחוץ לחוג המצומצם והסטריאוטיפי של ארגוני הנשים.

   הקריאה במאמר הזה היא לא לצנזורה - אלא למודעות להשפעה של התעשיה הזאת על כולנו. אגב, מי שמצנזר אותה זה החוק - שאוסר על סרסרות, אבל אל תדאג, הגורמים הנכונים מקבלים מספיק כסף (וזיונים) כדי לא לאכוף את החוק.

   שי

    

     29/5/10 12:00:

   המאמר נכון וחשוב. וחשוב גם להוסיף, שחלק גדול מאוד מהגברים בחברה שלנו, כנראה רוב הגברים, לא רק צופים פאסיביים בזנות ואונס, אלא לוקחים בזה חלק פעיל מאוד, משתתפים בזה בעצמם, כצרכני זנות. ברוב המוחלט של תעשיית הזנות יש מידה כזו או אחרת של כפיה, בדרך כלל הרבה מאוד (איומים, מכות, סימום ועוד), וגברים ישראלים מכל הגילים והשכבות, שוכרים ביריונים שיחזיקו בשבילם את הנשים עם הרגליים פתוחות וכמובן חיוך מזויף על הפנים. מימדי התקיפות המיניות בחברה שלנו, מעידים על זה שאונס הוא נורמה חברתית. נשים בחברה שלנו הן משהו שאפשר לקנות כמוצר ולסחור בו. לא רק נשים בתעשיית הזנות - רובנו עובדים, מוצרים, מוגדרים לפי הערך הכלכלי שלנו, סוחרים בעצמנו למרבה במחיר, נותנים שישלטו בנו, שישפילו אותנו. סוג של זונות.

   לאנוס, להכריח אנשים לעשות דברים שהם לא רוצים לעשות, זה לא רק מקובל אלא גם מסתכלים עקום על מי שלא עושה את זה. מי שלא מכריח את הילדים שלו לוותר על הרצונות והדעות והצרכים הפיזיים והנפשיים שלהם, ולשבת בשקט בכיתה במשך 12 שנה, ואז בצבא, ואז בעבודה, וכאזרח שמציית לחוקים שקבעו האנשים הכי מכורים במדינה - הוא לא בסדר, לא מוסרי, ועבריין. בחברה שבה כמעט כל מי שפעיל פועל לקידום עסקים ולא אנשים, אונס וחפצון הם מקובלים ומקודשים, והזנות היא סמן קיצוני. אני תוהה עד כמה מהנשים הנשואות נשארות עם ה"בעלים" שלהן משיקולים כלכליים, מפחד להיות ללא הכנסה, כלומר הן סוג של זונות.  יש תופעה של פרטת המין. אני מתכוון, שלחשוף את איברי המין ברחוב, או לקיים יחסי מין ברחוב, זה אסור, ולדבר באופן גלוי על מין עם בני משפחה או מורים, זה לא מקובל, כלומר התיחסות שהיא לא כלכלית למין, לא מקובלת, אבל אם כסף מעורב בזה זה מותר: לשים פרסומות ענק של נשים וגברים ערומים בשלטי חוצות ובעיתונים, סצנות מין בסרטים שמוקרנים בקולנו ובטלויזיה, תמונות של זנות בוידאומטים ברחוב ובקיוסקים. הפיכת המיניות חינמית ,האמיתית, ללא לגיטימית, הופכת את המין למוצר שאפשר לסחור בו ולמכור מוצרים באמצעותו. לא פלא שהסרטים הכי נצפים הם סרטי זנות (אם לשפוט לפי ההצעות בוידאומטים), וגם בסרטים האחרים הז'אנר והעלילה יכולים להשתנות אבל סצינות הסקס חייבות להיות שם.

     29/5/10 11:39:


   והשימוש שלך בדימוי הקרניבור והחסה ,משל בסיפור כיפה אדומה עסקינן,הוא ערמומי ודמגוגי שכן חלק גדול  מהפמיניסטיות הרדיקליות באינטרנט סובלות מבעית אלימות מילולית אינטרנטית קשה, הן לא סתם בחורות חזקות ואסרטיביות ,אלא הן תוקפניות.

    

     29/5/10 11:19:
   אחד הפוסטים הטובים שקראתי לאחרונה. כל מילה בסלע.
     29/5/10 10:59:

   צטט: דניאלה פדר 2010-05-29 09:47:07

    

    

   אבי

   אתה לא מתבייש?

   אחרי השמדת הראיות שעשית לי?

   אין לך בושה? אני נותנת לך פה מקום אינסופי, לא נגעתי במילה שכתבת, למרות שכתבת מילים כלכך דוחות ואני מקווה למצוא זמן וכוח להגיב לכולן.

    

    

   ובאשר לנשים מדהימות ומחיקתן דיעות לא פמיניסטיות: ישנם מעט מאוד מקומות שאפשר לנהל בהם דיונים פמיניסטים. הם שואפים לאפס. כשאנשים מיזוגנים שוביניסטים מטילים את הרפש שלהם, ואת התכנים הפוגעניים שלהם - מה שהם יכולים לעשות בכל מקום אחר ברשת, שמקבל במה בכל האתרים הראשיים - הם לא מאפשרים לדיון להתקיים בכלל. הדיון הופך להתגוננות ותו לא. זה קצת כמו שתגיע לפורום של צמחוניים ותדבר על כמה בשר הוא נפלא וטעים וכמה הם

    

   ...

    

   ...

    

    

    

    

   בקיצור הבנת?

   אז יש חסות שמעדיפות למנוע מקריניבורים להכנס לפוסטים שלהן וזו זכותן המלאה, הן רוצות להשאר חסות.

    

    

    

    

   א. אם לא ימחקו בבלוגים/פורומים פמיניסטיים דעות סותרות שנרשמות בשפה תרבותית ומכובדת אלא רק מתלהמים ניתן יהיה לנהל דיון והוא לא יהפוך להתגונות יותר מאשר כל דעה בכל ויכוח היא התגונות מרגע שמוטל ספק בנכונותה. זה תירוץ.

    

   ב. לגבי "המקום היחידי שאפשר לכתוב בו ולכן רק בו מוצדק העדפת מרחב מוגן על פני חופש הביטוי" , זו היתממות כי הפמיניזם הרדיקלי כקבוצה ( להבדיל מפרטים שיכולים להיות בעלי עמדה שונה)  זה קבוצה טוטליטלית שהיתה אילו יכלה סותמת פיות באופן מוחלט בכל העולם, ברדיו,בטלויזיה,בכל האינטרנט,פורומים,בולוגים,טוקבקיסטים , עיתונות כתובה לכל מי שלא מסכים עם עיקרי האמונה שלה אילו רק יכלה בתירוץ שמניעת פירסום שוביניסטי יותר חשובה מחופש הביטוי. הסיבה שהצנזורה מוגבלת לפורום ולבלוגים היא שאתן לא יכולות לצנזר יותר, אין לכן השליטה והכח לכך.

   אין לרוב הפמיניסטיות הרדיקליות הבנה בכלל מהו חופש הביטוי. עושה רושם שלא שמעתן על וולטיר מעולם.

    

   ג. לגבי תלונות על רפש, אני נאלץ להזכיר לך שלפני חודש כתבת לי בתגובה למשהו שכתבתי בלוג שלי את המשפט הבא: "היטלר והנאצים היו יכולים ללמוד ממך". עכשיו אם היית חוזרת אחרי יום ומתנצלת אפילו במייל פרטי כי זה נפלט לך בסערת רגשות ואת מבינה שזה לא ראוי ולא הוגן הייתי סולח לך ומאמין לך שאת לא באמת חושבת כך, כי אני יודע שלכולנו בסערת רגשות עלולים להפלט שטויות,אבל אחרי שכתבת את זה נעלמת ועושה רושם שאת עומדת מאחורי דבריך ולא חשת בשום שלב צורך להתנצל....

   הדבר פוסל אותך מלהתלונן על "רפש" של אחרים.

   אני מצרף לינק כדי שכל קורא סביר יוכל להבין שההקשר לא מצדיק אפילו בריחוק התבטאות כל כך פוגענית....

   http://cafe.themarker.com/view.php?t=1563244

    

     29/5/10 10:23:

   צטט: דניאלה פדר 2010-05-29 09:47:07

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 23:39:52

    

    רוב הפמיניסטיות גם  בקפה ( מצדה,משביתת שימחה,נטשה ועוד) בבלוג שלהן בקפה מוחקות כל דבר שמוגדר אצלן כדעות לא פמיניסטיות....יש הרבה דוגמאות לבסס את הטענה שלחלק לא מבוטל מהפמיניסטיות ( אם כי לא כולן כמובן) יש נטיה לנופף ב"חופש הביטוי" איפה שזה נוח להן ולסתום פיות בצורה די ברוטלית איפה שהכח בידן.

    

    

    

   על כך אמרו חכמינו: הפוסל במומו פוסל.

    

    

   אבי

   אתה לא מתבייש?

   אחרי השמדת הראיות שעשית לי?

   אין לך בושה? אני נותנת לך פה מקום אינסופי, לא נגעתי במילה שכתבת, למרות שכתבת מילים כלכך דוחות ואני מקווה למצוא זמן וכוח להגיב לכולן.

    

    

   ובאשר לנשים מדהימות ומחיקתן דיעות לא פמיניסטיות: ישנם מעט מאוד מקומות שאפשר לנהל בהם דיונים פמיניסטים. הם שואפים לאפס. כשאנשים מיזוגנים שוביניסטים מטילים את הרפש שלהם, ואת התכנים הפוגעניים שלהם - מה שהם יכולים לעשות בכל מקום אחר ברשת, שמקבל במה בכל האתרים הראשיים - הם לא מאפשרים לדיון להתקיים בכלל. הדיון הופך להתגוננות ותו לא. זה קצת כמו שתגיע לפורום של צמחוניים ותדבר על כמה בשר הוא נפלא וטעים וכמה הם עלובים. אבל זה **הרבה** יותר גרוע, כי דמיין שהבשר הוא כמו פרה קדושה בכל הרשתות והעיתונים והמדיות הקיימות, וכותבים עליו כל הזמן והוא נערץ ממש, וראש הממשלה אוכל בשר מהבוקר עד הלילה, וכל הבכירים במשק וכל קובעי ההחלטות וכל בעלי המשאבים וכל מי שנותן את הטון במדינה. אז יש איזה פוסט מצ'וקמק וחצי שמדברים קצת על חסה, וגם לשם מגיעים הקרניבורים ומתשלחים בו בטירוף. מה הסיכוי של החסה? ואז אחד הקרניבורים הראשיים מפרסם איזה פוסט שמתשלח בחסות ומקבל במה באחד האתרים הראשיים שתמיד נותן במה לקרניבורים שמתעללים בחסות. וחסה מסכנה ועלובה מנסה לתת לו קונטרה והוא מעיף לה ת'צורה וקורע אותה לגזרים ומשמיד אותה.

   אה ושכחתי לומר שבדרך כלל הקרינוברים הולכים גם לישון עם חסות אחרי זה בלי בושה. טוב הבנתי, לא אתה.

    

    

   בקיצור הבנת?

   אז יש חסות שמעדיפות למנוע מקריניבורים להכנס לפוסטים שלהן וזו זכותן המלאה, הן רוצות להשאר חסות.

    

    

    

    

   דמעות חונקות את גרוני...

   משום מה הפורום הציבורי שלכן בתפוז הוא המקדש שלכן אבל הבלוג האישי שלי הוא לא המקדש שלי

   משום מה הבלוג האישי שלי הוא מקום בו קבוצת "קוזקים נגזלים" שכמותכן יכולות לבצע מעשי בריונות בקנה מידה שייחודיים רק לפמיניסטיות בקפה דה-מרקר ואז לבכות על מר גורלן ועל היחס הלא שוויוני שהן מקבלות.

    

   את אומרת שכתבתי מילים דוחות - אם זה "הפשע" היחיד שלי אז ניחא.

   לפחות אני מסוגל לחשוב מחוץ לקופסא, פעולה שאתן ממש לא הראתן שום יכולת ממנה.

    

   מעולם לא נתקלתי בתופעה שבה אנשים שוטפים את המוח לעצמן - כל מחקר שולי שבעדכן הופך להיות אורים ותומים, כל מחקר שנגדכן - ישר מושלך כי משיקולי הוא "בוודאי חלק מההגמוניה הגברית שבה להשפילכם",

   כל מי שכותב כנגד עמדתכן בבלוג או בפורום מטופל כפושע מלחמה ואילו אתן יכולות להתקיף דעות של אחרים מבלי אפילו למצמץ.

   ועוד באיזה מילים תקפתן "להקיא", "דוחה" וכלי...

    

   גם לי בא להקיא: כל הזמן אתן מקננות: "אכלו לי, שתו לי, אני חסרת אונים".

   שכללתן את תדמית הקורבן והלוזריות לדרגת אומנות וכך באמת חושבים עליכן. כל הימים האחרונים אני מקבל טלפונים והודעות בדואר הפרטי על כך שהמיליטנטיות שלכן מחד ותחושת הקורבנות התמידית שלכן מאידך היא זו שהרסה את "התנועה הפמיניסטית" מבפנים. בזמן שנשים כבשו פסגות בעולם אתן נשארתן בפורומים שלכן ללקק פצעים - פתטי, פתטי, פתטי!!!

    

   מאסתי, אשאיר אתכן כאן להעצים אחת את ההיסטריה של השניה ואלך לכתוב את הפוסט הבא שלי.

    

   אל תדאגו הוא לא על נושא "הפמיניזם", שמשום מה יש לכן תחושה שזכויות היוצרים על הנושארשומות על שמכן ושאחרים, ובעיקר גברים, צריכים אישור מכן לפני שהם כותבים עליו (וגם ככה מותר להם להיות רק "בעד" אחרת "תקיעו" "תתעלפו מהגועל" וכינויים אחרים.

    

   אני רק מצר, שמדי פעם הבליחה לה תגובה חשובה, של מישהי או מישהו, שנבלעה במלל שטיפת המוח הרדוד הזה.

    

   היו שלום.

    

    

    

    

     29/5/10 10:17:

   צטט: lev.avraham 2010-05-27 21:20:41


   לגבי המחקרים שהצגת...

    

   אני מבין את הבעייתיות של פורנו אבל אני חושב שעל מנת לצנזר משהו (כל דבר בין אם זה טקסט פוליטי או סרט כחול) נטל ההוכחה הוא מאוד מאוד גדול - וכרגע אין אותה.

    

   גם המחקרים שהצגת מעידים על בעייתיות אבל לא שונה מהבעייתיות של עישון סיגריות, שימוש באלכוהול, מגזיני אופנה, אוכל מהיר ועוד...

    

   מכיוון שמדובר במשהו שדומה לכל כך הרבה דברים חוקיים ורעים אחרים קשה מאוד לאשר את זה מבלי שזה ייתן לממשלה כלים שלא היית רוצה שממשלה ליבראלית ודמוקרטית תחזיק בהן.

    

    

   אבי

    

   אנחנו חיים בעולם אלים נגד נשים.

   אלו נתונים של הממשלה שלך :

   1 מתוך 5 נשים נאנסת

   1 מתוך 3 נשים עובדת תקיפה מינית

   1 מתוך 6 נשים עוברת גילוי עריות

   87% ממקרי התקיפה המינית קורים במקום בטוח - בית, משרד, בית ספר

    

   מכיוון שעם זמינות הרשת חלה רגרסיה בצפיה בפורנו ובגיל תחילת צפיה ממוצע שהוא היום 9, וחלה רגרסיה במקרי האונס הקבוצתי בגילאי בית ספר יסודי, לדעתי האישית - נטל ההוכחה הוא בפירוש עליך ולא עליי. בידי עדויות ומחקרים ואשמח לתת לך. אבל אנשים מיזוגנים ושוביניסטים תמיד מגיבים ב - "אלו מחקרים עם אג'נדה" "אלו מחקרים עם מטרה, בטח יש מחקרים הפוכים" - זה אף פעם לא יספק אף אחד. האם שמעת על העדות של האישה שצולמה ב"גרון עמוק"? האם קראת את האוטוביוגרפיה של ג'ינה ג'יימסון? האם טרחת אי פעם ללמוד את הנושא? מדוע אתה כלכך יומרני?

    

   לצורך ההתחלה אשמח אם תצפה בסרט התיעודי הבא שמציג ראיונות עם צרכני פורנו, מפיקי פורנו, שחקניות ומפיצים - ומציג את שני הצדדים, ותחליט מה אתה חושב: יאללה, תשקיע 50 דקות מזמנך, הסרט מאוד מעניין בחיי, ואני מגישה לך אותו בכפית ממש

    שמו - "מחיר העונג"

   http://yes.walla.co.il/?w=2/7819/1462879

    

   אם רק תבקש אשלח לך עדויות ומחקרים ואז בטח תגיד לי שאתה לא מרוצה מהמכון שעשה ומהנשים שמעידות.

    

   אתה מבין?

    

   בעיני, כאשר העולם כלכך אלים כלפי נשים, וכאשר הסרטים עצמם אלימים כלכך (אגב צפית בפורנו הטרוסקסואלי מיינסטרימי??? ובז'אנרים אלימים יותר? יצא לך לראות משהו שאתה כלכך יומרני? )  איך אפשר להגיד שנטל ההוכחה הוא עלי? מדוע לא עליך?

    

   תוכיח אתה שפורנו כלכך אלים בעולם כלכך אלים ****לא***** מעודד אלימות נגד נשים ולא משפיע על נוער לאנוס?

   אני לא צריכה להוכיח את ההפך. ההפך הוא הרציונלי, הוא הסביר, הוא המתקבל על הדעת!!!!

   לי  נמאס מהמניפולציות האלו - תציגי מחקרים, תציגי הוכחות תוכיחי תוכיחי תוכיחי.

   תוכיחו אתם!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   המציאות היא ההוכחה שלי. היא מספיקה כדי שהעולם יצא מדעתו למגר את הפורנו! יצא מדעתו!!! בשביל הילדות שלנו! בשביל 51% מהאוכלוסיה שלנו!! שחיה תחת טרור של ממש.

   אבל כרגע לא עושים את זה כי הפורנו משרת את האינטרסים הכלכליים של בעלי ההון, לא הבנת את זה? חשבתי שאתה חכם. הוא גם משרת את האינטרסים המיניים של הרבה מהגברים המכורים לפורנו שגם הם ממקבלי ההחלטות, מה לעשות. ואם תצפה בסרט תבין שמפיקים ומפיצים של פורנו יש להם כוח רב מאוד על מקבלי ההחלטות.

    

    

     29/5/10 10:10:

   צטט: קול קוראת 2010-05-29 07:21:46

   קול קוראת יקרה,

    

   אני מסכימה עם כל מה שכתבת, ממש עם הכול.

   חוץ ממשפט אחד.

    

    

   בתור הומוסקסואל שלא מפנטז על נשים, אתה בכלל יודע מה הפנטזיות הגבריות ?

    

   מעבר לזה שהמשפט הזה צורם לי כי הוא "מריח" לי כמו מכה מתחת לחגורה, אני חייבת לציין שזה טיעון לגמרי לא הגיוני וזה מפתיע שהוא מגיע דווקא ממך (כי את כל כך הגיונית וכל כך שכלתנית ומנתחת כל דבר בצורה נפלאה).

    

   כדי לדעת מהם תסמיני הגמילה מהרואין אני לא חייבת להיות מכורה להרואין בעצמי.

   כדי להבין מהם הסימנים להתקף לב וכיצד לטפל בו, קרדיולוג לא חייב לעבור צנתור בעצמו.

   וכדי לדעת שלתלמיד שלי חסרים גבולות הוריים בבית, אני לא חייבת להיות אמא.

   ממש בשבוע שעבר סיפרה לי אחת המורות, אישה צעירה בתחילת דרכה, שאחת האמהות נזפה בה כאשר זו ניסתה להסב את תשומת לבה לכך שבנה מפריע ללא הרף בשיעורים, מתחצף ולא מכבד את המורים. "את לא אמא, נכון?" סיננה לעברה האמא בכעס וכשהמורה השיבה בשלילה, היא שלפה את הקלף המנצח: "נו, ברור. אז אין לך מושג בחינוך ילדים. כשתהיי אמא - נדבר." ובכך היא חסמה את המשך הדיון.

    

   אז לא, גבר לא צריך להיות סטרייט כדי לדעת משהו על הפנטזיות הגבריות הנוגעות לנשים.

   אגב, גם גבר סטרייט, הכי סטרייט בעולם, ישר יותר מסרגל, לא יוכל להסתמך על נטיותיו המיניות כדי לדעת הכול על "פנטזיות גבריות". הוא בעיקר ידע על הפנטזיות  ש ל ו , אבל האם זה בהכרח מעיד על כלל הגברים? לא יודעת.

    

   הלא גם אני וגם את יודעות טיפ-טיפה על אודות הפטנזיות הגבריות בנוגע למודל היופי הנשי. למה? האם זה כי גם אנחנו מפנטזות על נשים? אני יכולה לדבר בשם עצמי ולהשיב לך שלא.

     29/5/10 09:47:

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 23:39:52

    

    רוב הפמיניסטיות גם  בקפה ( מצדה,משביתת שימחה,נטשה ועוד) בבלוג שלהן בקפה מוחקות כל דבר שמוגדר אצלן כדעות לא פמיניסטיות....יש הרבה דוגמאות לבסס את הטענה שלחלק לא מבוטל מהפמיניסטיות ( אם כי לא כולן כמובן) יש נטיה לנופף ב"חופש הביטוי" איפה שזה נוח להן ולסתום פיות בצורה די ברוטלית איפה שהכח בידן.

    

    

    

   על כך אמרו חכמינו: הפוסל במומו פוסל.

    

    

   אבי

   אתה לא מתבייש?

   אחרי השמדת הראיות שעשית לי?

   אין לך בושה? אני נותנת לך פה מקום אינסופי, לא נגעתי במילה שכתבת, למרות שכתבת מילים כלכך דוחות ואני מקווה למצוא זמן וכוח להגיב לכולן.

    

    

   ובאשר לנשים מדהימות ומחיקתן דיעות לא פמיניסטיות: ישנם מעט מאוד מקומות שאפשר לנהל בהם דיונים פמיניסטים. הם שואפים לאפס. כשאנשים מיזוגנים שוביניסטים מטילים את הרפש שלהם, ואת התכנים הפוגעניים שלהם - מה שהם יכולים לעשות בכל מקום אחר ברשת, שמקבל במה בכל האתרים הראשיים - הם לא מאפשרים לדיון להתקיים בכלל. הדיון הופך להתגוננות ותו לא. זה קצת כמו שתגיע לפורום של צמחוניים ותדבר על כמה בשר הוא נפלא וטעים וכמה הם עלובים. אבל זה **הרבה** יותר גרוע, כי דמיין שהבשר הוא כמו פרה קדושה בכל הרשתות והעיתונים והמדיות הקיימות, וכותבים עליו כל הזמן והוא נערץ ממש, וראש הממשלה אוכל בשר מהבוקר עד הלילה, וכל הבכירים במשק וכל קובעי ההחלטות וכל בעלי המשאבים וכל מי שנותן את הטון במדינה. אז יש איזה פוסט מצ'וקמק וחצי שמדברים קצת על חסה, וגם לשם מגיעים הקרניבורים ומתשלחים בו בטירוף. מה הסיכוי של החסה? ואז אחד הקרניבורים הראשיים מפרסם איזה פוסט שמתשלח בחסות ומקבל במה באחד האתרים הראשיים שתמיד נותן במה לקרניבורים שמתעללים בחסות. וחסה מסכנה ועלובה מנסה לתת לו קונטרה והוא מעיף לה ת'צורה וקורע אותה לגזרים ומשמיד אותה.

   אה ושכחתי לומר שבדרך כלל הקרינוברים הולכים גם לישון עם חסות אחרי זה בלי בושה. טוב הבנתי, לא אתה.

    

    

   בקיצור הבנת?

   אז יש חסות שמעדיפות למנוע מקריניבורים להכנס לפוסטים שלהן וזו זכותן המלאה, הן רוצות להשאר חסות.

    

    

     29/5/10 09:24:

   צטט: lev.avraham 2010-05-27 21:26:39


   אני גם חושב שהחפצה מינית זה דבר נורא.

   אבל החפצה מינית לא נוצרת בגלל הפורנו (לדעתי) אלא הפורנו מייצג את הפנטזיות של גברים הקיימות בחברה כיום.

   במקרה הזה את תוקפת את השליח.

   וזה לא שאכפת לי במיוחד שאת תוקפת את השליח אלא שאני חושב שצורת המחשבה הזו היא לא פרודקטיבית - האם את חושבת שהפנטזיות ישתנו אם תמנעי פורנו? ברור שלא!

   זה הקטע עם פנטזיות. הן רק פנטזיות...

   אף פעם לא התעצבנת כל כך על מישהו שרצית לזרוק אותו ולפגוע בו פיזית, אבל לא עשית את זה כי זה רק פנטזיה, וזה לא מוסרי, וזה לא נכון?

   כך גם בסקס. זה בסדר שיהיו לך את כל הפנטזיות הכי הזויות בראשך, מרגע שאתה מצלם אותן אתה נותן להן לגיטימציה. אתה הופך אותן למוחשיות ואז אתה צריך להמציא לך פנטזיות חדשות בעלות עצמה חזקה יותר.

   וכשאתה רואה את זה מתקיים על מסך פתאום זה נהיה קצת יותר לגיטימי, ונעבור לפנטזיה הבאה.

   כך שכל פעם סף הריגוש והפנטזיה בסרטים האלה רק הולך ועולה.

   אפשר לראות את זה אפילו בתעשיית הסרטים הרגילים. פעם לא ראו שדיים והיום זה לא כזה ביג דיל להראות אותם בכל סרט  טיפשי, גם סצינות המין נועזות יותר, גם האלימות... כי רף הפנטזיה של יוצרן הלך ועלה כל זמן שפנטזיה נהייתה לגיטימית. ולא צריך מחקרים בשביל לראות את זה קורה.

   סף הבושה הולך ופוחת. וזו הבעיה העיקרית עם הפורנו לקהל צרכניה. היא לא ממציאה פנטזיות זה נכון אבל היא מעודדת להחצין אותן ולפתח חדשות כי מרגע שפנטזיה מתממשת צריך לייצר חדשה. ואין לזה סוף....

   כל פעם סרטי השוליים גולשים למרכז ונוצרים שוליים חדשים, מסוכנים הרבה יותר.

   לכן דוקא במקרה הזה השליח הוא הבעיה ואותו צריך למגר.

    

   וזו רק בעיה אחת עם הפורנו אם נתעלם מכל שאר הדברים שצויינו בפורסט המושקע והרציני הזה.

   ולמה שלא נתעלם במילא זה אנשים שלא מעניינים אותנו, כאלה שלא נרצה להתרועע עימם. אנשי שוליים כאלה שמי משתין לכיוון שלהם?

    

    

    

     29/5/10 07:21:

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 23:32:07

   אתה יורה בשליח - אתה בעצם כועס על גברים על הדרך שהם מפנטזים. כי תאמין לי שאם גברים היו מפנטזים שנשים מתנהגות כמו מרגרט תאצ'ר - אז היו המון סרטים כאלו. כמו שאמרתי, פורנו הוא מוצר שמייצג את התרבות ולא יוצר אותה.


   אבי, על מה אתה מדבר, תגיד לי ?

    

   בתור הומוסקסואל שלא מפנטז על נשים, אתה בכלל יודע מה הפנטזיות הגבריות ?

    

   ילד בן תשע שנכנס לאתרי פורנו - יש לו בכלל מושג מה זו אישה ??

   הוא ראה אישה עירומה בכלל לפני כן ??

    

   לא !

    

   רוב הסיכויים שזו פעם ראשונה שהוא צופה ביחסי מין, דרך האינטרנט, הילדים הרכים האלה הם בתולים, חסרי ניסיון במין, והנה הם רואים איך "עושים סקס" ולומדים.

    

   כן !,

   הם ל ו מ ד י ם  !

    

   ואח"כ זה מ ז י ן את הפנטזיות שלהם ,

   כל הסצינות האיומות האלה - - -

    

    הם מ ת ח נ כ י ם עליהן

    

   ו מ פ נ י מ י ם אותן

    

   ושטיפת המוח הזו ה ו פ כ ת לפנטזיות שלהן על נשים.

    

   אין להם את חוש הביקורת להבין שזה רק סרט, הם בסה"כ ילדים משוללי שיקול דעת ומלאים בהורמונים.

    

   איך דבר כ"כ מזעזע ופשוט להבנה לא נקלט אצלך ואצל גברים בכלל כמעוות וכפסול  ? ! ?

    

   אח"כ מתפלאים על האונס הקבוצתי שעלה לכותרות לא מזמן ?

   הייתי מסרסת את הנערים האלה אחד אחד על קהות החושים שלהם לבצע מעשים מחרידים כ"כ בילדה חסרת ישע,

   ואני לא יכולה שלא לתהות אם מה שגרם לכך, היה בין השאר שעות הצפייה שלהם בפורנו, שדחפו אותם לחוסר השליטה ביצרים שלהם ולמימוש אקטיבי של מה שהם צפו בו.

    

   איך אתם לא מבינים את ההשלכות המסוכנות והמזיקות האלה על חיי המין של כולנו בעקבות זה ?

    

   בשביל קצת פורקן מיני לא מוכרחים את כל הזוועה הזו, אפשר לדמיין כמו פעם.

   אבא שלי סיפר לי שכשהוא היה נער - רק המחשבה על להחזיק ידיים עם בחורה  - העבירה בו ריגוש מיני.

    

   איפה תמצא היום נער שיתרגש מזה , אחרי שראה מאות גופות של אישה בעירום על המסך בטרם ראה גוף של אחת מהם בחיים האמיתיים, במציאות ??

     29/5/10 00:05:
   צטט: פה גדול 2010-05-28 18:12:50

   באיזה יומרנות את כותבת על התחום כאילו עשית מחקרים אובייקטיבים חוצי יבשות.

   לקרוא "מחקרים" של אנשים עם דעות "מטעם" זה לשכנע את המשוכנע.

   את הרי לא תשתכנעי לעולם שאת טועה .

   גם אם כל כוכבות הפורנו עלי אדמות יחתמו בנוכחות נוטריון שזה מה שהן רוצות לעשות את תגידי שהן בעצם טועות ומסוממות ,עלייך לא יעבדו עם עובדות. 

    

   לא כל כך הבנתי את הסיום על ת"א

    

   ודוגמא קיצונית לשם המחשה מסוימת -

   כן, אם היו נניח 50  אחוז מהאוכלסיה האוהבים לעסוק בשבירת עצמות של אנשים אחרים אבל היו שוברים עצמות רק של אחוז מהאוכלוסיה, הייתי סבור שכדאי ואף מומלץ לכפות עליהם לחדול מתחביב זה, מהנה ככל שיהיה.

    

   עכשיו הויכוח הוא לגבי מידת הנזק של צפיה, האחוזים הנפגעים וכו'.

    

   ואני כלל לא בטוח שאני בעד איסור הפצת פורנו, אבל אני בהחלט חושב שהתכנים אמורים לעבור ביקורת מסוימת. אולי אפילו להוסיף הזהרות כמו על סיגריות "פורנו עשוי לפגוע בריגוש המיני שלכם ביחסי מין סטנדרטיים" :)

   כמו כן פיקוח יותר מחמיר על התעשיה ותהליכי ההפקה עצמם.

    

   סך הכל סקס הוא דבר נפלא ואני לא פסול שגם צפיה באקטים מינים של אחרים יכולה להיות חיובית בקונסטלציות מסוימות :)

   הדוגמה על ת"א היתה לומר לך בעדינות , בחייאת רבאק , מי אתה שתגיד למישהו מה לעשות בגופו ? אם ירצה יצטלם אם ירצה יתחוב נחש לאזורים מוצנעים (צ'יצ'ולינה היתה ממש מנוצלת..הא ?) ואם ירצה יכנס לאתר ויראה סרט.

   כמו כל דבר יש טוב ויש רע, יש אוכל טוב ואוכל שהורג,בירה זה אחלה 22 בירות זה לא , סיגריה פעם בתקופה זה כיף,30 ביום זה לא , אבל לא אני ולא אתה אחראים על חיי אנשים אחרים.

   אם יש מישהי מנוצלת יש לקרוע את מי שמנצל אותה כדי שהקו יהיה ברור, וכן ,יש למנוע פורנו מילדים בגיל 9 כמו שכתבה אחת הכותבות או לשים מדבקת אזהרה "הזין של הכושי הזה קטן יותר במציאות" :)

     28/5/10 23:43:

   מאמר חשוב.
   היחסים בין גברים ונשים בהחלט יכולים להיות ממש ממש מחורבנים, ולא רק נשים סובלות מזה אלא גם גברים... זה לא באמת מספק וגורם להרגיש טוב כשמחפצנים מישהו אחר.
   חוץ מזה, חשוב להבין באמת שיש אנשים שמרוויחים כלכלית מהמצב המטורף הזה, ובכלל לא אתפלא אם התעשייה הזאת גם מערבת סחר בבני אדם.
   ביום שני הקרוב (31.5) בשעה 20:00 בגן מאיר (ת"א) נערוך מפגש פעילות נגד סחר בנשים. אתן\ם מוזמנות\ים! ניתן ליצור קשר ב-meshanim.group.info@gmail.com
   כמו כן, אני מזמינה אתכם\ן להצטרף לקבוצה נגד סחר בנשים- http://www.facebook.com/search/?post_form_id=fdeda663b8b5e563125e9ac035d5eb05&q=&init=quick&ref=search_loaded#!/group.php?gid=175171145427&ref=ts
     28/5/10 23:39:

    

    רוב הפמיניסטיות גם  בקפה ( מצדה,משביתת שימחה,נטשה ועוד) בבלוג שלהן בקפה מוחקות כל דבר שמוגדר אצלן כדעות לא פמיניסטיות....יש הרבה דוגמאות לבסס את הטענה שלחלק לא מבוטל מהפמיניסטיות ( אם כי לא כולן כמובן) יש נטיה לנופף ב"חופש הביטוי" איפה שזה נוח להן ולסתום פיות בצורה די ברוטלית איפה שהכח בידן.

    

    

    

   על כך אמרו חכמינו: הפוסל במומו פוסל.

    

     28/5/10 23:35:

    

   ואני כלל לא בטוח שאני בעד איסור הפצת פורנו, אבל אני בהחלט חושב שהתכנים אמורים לעבור ביקורת מסוימת. אולי אפילו להוסיף הזהרות כמו על סיגריות "פורנו עשוי לפגוע בריגוש המיני שלכם ביחסי מין סטנדרטיים" :)

   כמו כן פיקוח יותר מחמיר על התעשיה ותהליכי ההפקה עצמם.

    סבבה, אני חותם על זה.

    

    

   סך הכל סקס הוא דבר נפלא ואני לא פסול שגם צפיה באקטים מינים של אחרים יכולה להיות חיובית בקונסטלציות מסוימות :)

   וגם על זה

    

    

    

    

    

    

     28/5/10 23:32:

   יפה אבי

   סכמת את דעתי פחות או יותר.

   אכן חקלאות מנצלת פסולה מבחינתי ואם באמת כל העולם היה עובד בצורה הזו והיתה אלטרנטיבה פחות פוגענית בהחלט הייתי מנסה למנוע את החקלאות הזו.

    ואתה מצאת אלטרנטיבה פחות פוגענית לפורנו? כי עד עכשיו לא שמעתי ולו הצעה אחת?

    

   למזלנו, אם לא יהיה פורנו בעולם, לא תמות חצי מאוכלסיית כדור הארץ.

    

   אבל אנחנו משחקים פה בשאלה היפותטית - אתה לא תצליח לשכנע את כל אומות העולם לוותר על פורנו ומכיוון שצריכת הפורנו ברובה גם ככה היא מאינטרנט אז מה תעשה? תכנס לכל הבתים ותחפש פורנו?? אנחנו לא חיים בעולם שבו "לא יהיה פורנו" וצריך להיות פרקטיים ואני מתכוון למצוא דרך שתעשיית הפורנו תהיה כמה שפחות מנצלת, מזיקה ושאנשים יהיו מיודעים על סכנות הפורנו (לא ששכנעת אותי עדיין שהן סכנות משמעותיות במיוחד אבל נניח שאנחנו מדברים על דה-סנסיטיזציה). 

    

   כמו כן אין לי התנגדות לפורנו באשר הואף לפחות לא בהקשר של ניצול נשים והתגתן בצורה משפילה (נושא הדה-סנסטיזציה הוא פרק נפרד)... אלא מה? כמעט ולא קיים פורנו כמו זה שאתה מדבר עליו.

   אני חושב שאם היית קורא את עצמך (וגם סוקר את הפרונו הסטרייטי באופן אוביקטיבי) היית בסך הכל מסכים לזה שהפורנו בימנו הוא לא "לא טוב ולא רע" אלא רע רע רע.

   לא השם "פורנו", אלא התכנים שבו.

   אתה יורה בשליח - אתה בעצם כועס על גברים על הדרך שהם מפנטזים. כי תאמין לי שאם גברים היו מפנטזים שנשים מתנהגות כמו מרגרט תאצ'ר - אז היו המון סרטים כאלו. כמו שאמרתי, פורנו הוא מוצר שמייצג את התרבות ולא יוצר אותה.

    

   נשבע לך שבעצמי הייתי עשוי לכתוב בתוך התגובה שלי  את התגובה שלך, רק לא ברור לי איך המסקנות באות לידי ביטוי בפוסט כמו שהעלת בבלוג שלך.

    


   ושבת שלום כמובן

   וגם לך
     28/5/10 23:16:

   צטט: אסף האנארובי 2010-05-28 23:04:42

   צטט: the_rain_king 2010-05-28 21:30:26


   "נמחק במחי רשע אחד "

   אמרה דניאלה...., אבירת חופש הביטוי(עלק).....

   ----------- -------------------------

    

   דניאלה.....

    

   אני לא אתייחס לגופו של ענין לנושא הפורנוגרפיה, אבל דמעות התנין שלך על זה שנמחקת זה שיא חדש של צביעות,זה עזות מצח והיתממות בלתי רגילה.

   את אחת הכוכבות בפורום הידוע שסימן ההכר העיקרי שלו זה מחיקות לא הוגנות לפי דעות ולא לפי סגנון פוגעני או ירידות אישיות.מדיניות שאישרת לי שאת תומכת בה....

    

    למה דעות לא פמיניסטיות לטענתכן מותר למחוק "בבית שלכן"? אבל לאדם אחר בבלוג שלו אסור למחוק דעות שלא מוצאות חן ביניו ?אה, זה רק בגלל שלך מותר הכל והחוקים שאת עצמך קובעת זה רק בשביל אחרים.......

   מעולם הביטוי טול קורה מבין עינך לא היה יותר מדויק, הסטנדרטים הכפולים שלך,איך שנוח לך ,זה דבר מדהים בחוסר הבושה שבו.

   ואם תמחקי את זה ,זה שמור אצלי ויופיע מחדש בבלוג שלי + לינק לכאן.

    

    

   עם מה שכתבת פה אני בהחלט מסכים

   לא יודע מה בדיוק המדיניות היום בפורום פמיניזם אבל גם אני חושב שאנשים נחסמים ונמחקים שם בצורה לא אחראית , ויותר מכך, לא נבונה.

   אני חושב שהטיעון שם הוא שזה מקום המפלט שלהן ... ששם אין צורך לשמוע דיעות נוראיות, אבל אני אישית חושב שזו טעות מצידן כיוון שגם אנשים הפתוחים בראשם ויכולים "לחזור בתשובה" נכנסים לפורום מתוך ענין, ולאו דווקא כדי לנגח (למרות שאני גם יכול להבין לליבן במקום כלשהו. אחרי הכל זה פורום "פמיניזם" והבלוג של אבי אינו בלוג "אנטי-פמיניזם" אלא מקום פתוח לדיעות שונות)

    

   מה שאני פחות מסכים הוא לטעון לצביעות של דניאלה בעקבות כך, כי אני לא חושב שהיא חוסמת ומוחקת שם אנשים שמביעים דיעה שאינה מתישבת עם פמיניזם אך נכתבת בצורה מכובדת ומכבדת.

    

    

    

    רוב הפמיניסטיות גם  בקפה ( מצדה,משביתת שימחה,נטשה ועוד) בבלוג שלהן בקפה מוחקות כל דבר שמוגדר אצלן כדעות לא פמיניסטיות....יש הרבה דוגמאות לבסס את הטענה שלחלק לא מבוטל מהפמיניסטיות ( אם כי לא כולן כמובן) יש נטיה לנופף ב"חופש הביטוי" איפה שזה נוח להן ולסתום פיות בצורה די ברוטלית איפה שהכח בידן.

    

     28/5/10 23:13:

   צטט: פה גדול 2010-05-28 18:50:50

   צטט: אסף האנארובי 2010-05-28 18:35:07

   צטט: פה גדול 2010-05-28 18:12:50

   באיזה יומרנות את כותבת על התחום כאילו עשית מחקרים אובייקטיבים חוצי יבשות.

   לקרוא "מחקרים" של אנשים עם דעות "מטעם" זה לשכנע את המשוכנע.

   את הרי לא תשתכנעי לעולם שאת טועה .

   גם אם כל כוכבות הפורנו עלי אדמות יחתמו בנוכחות נוטריון שזה מה שהן רוצות לעשות את תגידי שהן בעצם טועות ומסוממות ,עלייך לא יעבדו עם עובדות. 

    

   אני מבין שאתה עשית מחקרים רבים אוביקטיבים בנושא...

   כי נראה שלך יש דיעה מוצקה למדי.

   ובדרך כלל אנשים מטעם הם כנראה אלו שאכפת להם... כי מוטיבציה להוציא פה משהו כספי כנראה אין.. אולי להיפך

   ובלי שום קשר, תסתכל על העובדות ונסה לחשוב מה המציאות העומדת מולך.

   איזו מוטיבציה יכול להיות נגד פורנו מעבר לפוגענות שלו (במידה ואתה לא דתי או משהו בסגנון)

   אולי זו גם הסיבה שמעדיפים לחשוב על פמיניסטיות כעל שונאות סקס.

    

   ותגיד, אם נניח יראו לך שרק 50% מהנשים העובדות בפורנו נמצאות שם בשל נסיבות חיים קשות וסובלות סבל נורא (פיזי, אך יותר מכך נפשי). ואם יראו לך שרק 50% מהגברים משנים את התפיסה שלהם על מין לתפיסה שהיא אלימה יותר רק ב 5%  מהתפיסה ללא פורנו.

   ורק 1% מהנשים סובלות מהצפיה של גברים בפורנו באופן ישיר .

   האם זה יראה לך סביר?

   האם זה יהפוך בעינייך פורנו למשהו פסול מיסודו?

   אני באמת מנסה להבין מאיזה מקום כתבת את מה שכתבת? מה אתה חושב שהמוטיבציה של הכותבת? להרגיש אומללה למרות שהמציאות נפלאה?

   אני לא צריך לבצע מחקרים כיוון שלא אני הוא זה שיוצא בהצהרות ולא אני זה שקובע כביכול עובדות.

   לגבי השאלות עם האחוזים ,אתה בדעה שכל מחקר שאמצא בו אחוז אחד שנפגע יגרום לכפייה על השאר ?באמת ? זה לא רציני..

   ומה היו הסיבות למעשי אונס במאה ה 19 ? איורי פורנו שהיו על קירות הבתים?

   אני מבין למה אתה מזדהה עם הכותבת ,זו אותה גישה שדוגלת בזה שאנשים לא אחראים למעשיהם אלא הפלא ופלא דווקא אחרים שיושבים בת"א .

    

    

    

   לא כל כך הבנתי את הסיום על ת"א

    

   ודוגמא קיצונית לשם המחשה מסוימת -

   כן, אם היו נניח 50  אחוז מהאוכלסיה האוהבים לעסוק בשבירת עצמות של אנשים אחרים אבל היו שוברים עצמות רק של אחוז מהאוכלוסיה, הייתי סבור שכדאי ואף מומלץ לכפות עליהם לחדול מתחביב זה, מהנה ככל שיהיה.

    

   עכשיו הויכוח הוא לגבי מידת הנזק של צפיה, האחוזים הנפגעים וכו'.

    

   ואני כלל לא בטוח שאני בעד איסור הפצת פורנו, אבל אני בהחלט חושב שהתכנים אמורים לעבור ביקורת מסוימת. אולי אפילו להוסיף הזהרות כמו על סיגריות "פורנו עשוי לפגוע בריגוש המיני שלכם ביחסי מין סטנדרטיים" :)

   כמו כן פיקוח יותר מחמיר על התעשיה ותהליכי ההפקה עצמם.

    

   סך הכל סקס הוא דבר נפלא ואני לא פסול שגם צפיה באקטים מינים של אחרים יכולה להיות חיובית בקונסטלציות מסוימות :)

    

    

    

    

     28/5/10 23:04:

   צטט: the_rain_king 2010-05-28 21:30:26


   "נמחק במחי רשע אחד "

   אמרה דניאלה...., אבירת חופש הביטוי(עלק).....

   ----------- -------------------------

    

   דניאלה.....

    

   אני לא אתייחס לגופו של ענין לנושא הפורנוגרפיה, אבל דמעות התנין שלך על זה שנמחקת זה שיא חדש של צביעות,זה עזות מצח והיתממות בלתי רגילה.

   את אחת הכוכבות בפורום הידוע שסימן ההכר העיקרי שלו זה מחיקות לא הוגנות לפי דעות ולא לפי סגנון פוגעני או ירידות אישיות.מדיניות שאישרת לי שאת תומכת בה....

    

    למה דעות לא פמיניסטיות לטענתכן מותר למחוק "בבית שלכן"? אבל לאדם אחר בבלוג שלו אסור למחוק דעות שלא מוצאות חן ביניו ?אה, זה רק בגלל שלך מותר הכל והחוקים שאת עצמך קובעת זה רק בשביל אחרים.......

   מעולם הביטוי טול קורה מבין עינך לא היה יותר מדויק, הסטנדרטים הכפולים שלך,איך שנוח לך ,זה דבר מדהים בחוסר הבושה שבו.

   ואם תמחקי את זה ,זה שמור אצלי ויופיע מחדש בבלוג שלי + לינק לכאן.

    

    

   עם מה שכתבת פה אני בהחלט מסכים

   לא יודע מה בדיוק המדיניות היום בפורום פמיניזם אבל גם אני חושב שאנשים נחסמים ונמחקים שם בצורה לא אחראית , ויותר מכך, לא נבונה.

   אני חושב שהטיעון שם הוא שזה מקום המפלט שלהן ... ששם אין צורך לשמוע דיעות נוראיות, אבל אני אישית חושב שזו טעות מצידן כיוון שגם אנשים הפתוחים בראשם ויכולים "לחזור בתשובה" נכנסים לפורום מתוך ענין, ולאו דווקא כדי לנגח (למרות שאני גם יכול להבין לליבן במקום כלשהו. אחרי הכל זה פורום "פמיניזם" והבלוג של אבי אינו בלוג "אנטי-פמיניזם" אלא מקום פתוח לדיעות שונות)

    

   מה שאני פחות מסכים הוא לטעון לצביעות של דניאלה בעקבות כך, כי אני לא חושב שהיא חוסמת ומוחקת שם אנשים שמביעים דיעה שאינה מתישבת עם פמיניזם אך נכתבת בצורה מכובדת ומכבדת.

    

    

    

     28/5/10 22:53:


   באופן מדהים התגובה שלי אלייך זהה לתגובה שלי אליו. הסתכלי שם.

    

   אבל בגלל שיש לי אמפתיה אליך, ארחיב קמעה: את כותבת לעצמך או לאחרים? אם לאחרים אז אל תכתבי כל כך ארוך ולא קריא, כשבעצם כל מה שאת אומרת זה "אוי אוי אוי". תציגי טיעון, בקצרה, ובצורה מעניינת וקריאה.

    

   ובבניין ציון וירושלים תנוחמי.

     28/5/10 22:47:

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 19:16:08

   צטט: אסף האנארובי 2010-05-28 18:35:07

   צטט: פה גדול 2010-05-28 18:12:50

   באיזה יומרנות את כותבת על התחום כאילו עשית מחקרים אובייקטיבים חוצי יבשות.

   לקרוא "מחקרים" של אנשים עם דעות "מטעם" זה לשכנע את המשוכנע.

   את הרי לא תשתכנעי לעולם שאת טועה .

   גם אם כל כוכבות הפורנו עלי אדמות יחתמו בנוכחות נוטריון שזה מה שהן רוצות לעשות את תגידי שהן בעצם טועות ומסוממות ,עלייך לא יעבדו עם עובדות.


    

    

   אני מבין שאתה עשית מחקרים רבים אוביקטיבים בנושא...

   כי נראה שלך יש דיעה מוצקה למדי.

    

   ובדרך כלל אנשים מטעם הם כנראה אלו שאכפת להם... כי מוטיבציה להוציא פה משהו כספי כנראה אין.. אולי להיפך

   ובלי שום קשר, תסתכל על העובדות ונסה לחשוב מה המציאות העומדת מולך.

   איזו מוטיבציה יכול להיות נגד פורנו מעבר לפוגענות שלו (במידה ואתה לא דתי או משהו בסגנון)

   אולי זו גם הסיבה שמעדיפים לחשוב על פמיניסטיות כעל שונאות סקס.

    

    

   ותגיד, אם נניח יראו לך שרק 50% מהנשים העובדות בפורנו נמצאות שם בשל נסיבות חיים קשות וסובלות סבל נורא (פיזי, אך יותר מכך נפשי). ואם יראו לך שרק 50% מהגברים משנים את התפיסה שלהם על מין לתפיסה שהיא אלימה יותר רק ב 5%  מהתפיסה ללא פורנו.

   ורק 1% מהנשים סובלות מהצפיה של גברים בפורנו באופן ישיר .

    

   תפסיקו להיות יפי-נפש, נשים לא הולכות לעבוד בפורנו כי הייתה להן בחירה בין להיות עורכות דין או לעבוד בפורנו. יש שני סוגי נשים שהולכות לעבוד בפורנו: אלו שחושבות שזה עדיף על פני לגווע ברעב, להיות זונה, למכור סמים וכולי... ואלו שאוהבות סקס ורוצות להרויח מזה כסף טוב. אם נשים נמצאות בנסיבות כל כך קשות עד שהן הולכות לעבוד בפורנו למרות שזה גורם להן סבל נפשי נוראי - אז מבחינתי המדינה אשמה שהיא הפקירה את הנשים המסכנות הללו והכריחה אותן לעשות בחירות כל כך קשות.

    

   האם זה יראה לך סביר?

   האם זה יהפוך בעינייך פורנו למשהו פסול מיסודו?

    

   בארצות העולם השלישי מתייחסים לחקלאים בצורה נוראית הם עובדים בשמש מהבוקר עד הערב ומרויחים גרושים. האם זה אומר שחקלאות פסולה מייסודה או נצלנית מייסודה? ברור שלא, שכן ניתן לפעול שאותם חקלאים יעבדו שעות עבודה סבירות, יקבלו שכר הוגן וכן הלאה...

   אותו דבר זה הפורנוגרפיה - ניתן בהחלט לעשות סרט פורנו מבלי שהוא ישפיל נשים, שלא ישתמשו בנשים שעוברות פוסט-טראומה מחוויה מינית וכדומה...

   ולכן פורנו אינו פסול מייסודו אלא פגום במובנים שניתן לשנות

    

   אני באמת מנסה להבין מאיזה מקום כתבת את מה שכתבת? מה אתה חושב שהמוטיבציה של הכותבת? להרגיש אומללה למרות שהמציאות נפלאה?

    

    

    

   יפה אבי

   סכמת את דעתי פחות או יותר.

   אכן חקלאות מנצלת פסולה מבחינתי ואם באמת כל העולם היה עובד בצורה הזו והיתה אלטרנטיבה פחות פוגענית בהחלט הייתי מנסה למנוע את החקלאות הזו.

   למזלנו, אם לא יהיה פורנו בעולם, לא תמות חצי מאוכלסיית כדור הארץ.

   כמו כן אין לי התנגדות לפורנו באשר הואף לפחות לא בהקשר של ניצול נשים והתגתן בצורה משפילה (נושא הדה-סנסטיזציה הוא פרק נפרד)... אלא מה? כמעט ולא קיים פורנו כמו זה שאתה מדבר עליו.

   אני חושב שאם היית קורא את עצמך (וגם סוקר את הפרונו הסטרייטי באופן אוביקטיבי) היית בסך הכל מסכים לזה שהפורנו בימנו הוא לא "לא טוב ולא רע" אלא רע רע רע.

   לא השם "פורנו", אלא התכנים שבו.

    

   נשבע לך שבעצמי הייתי עשוי לכתוב בתוך התגובה שלי  את התגובה שלך, רק לא ברור לי איך המסקנות באות לידי ביטוי בפוסט כמו שהעלת בבלוג שלך.

    


   ושבת שלום כמובן

     28/5/10 21:55:

   צטט: וורי 2010-05-28 19:42:47

   אקורד סיום מרשים של אברהם ונשים במטותא מכן תסתמו כבר הוויכוח מוצה נחתם ונסגר והובסתן, טענתן לא עברה את מבחן ההיגיון.

    

   איזה יופי זה להגיד "במטותא מכן" ואז לקנח ב"תסתמו כבר". זה משתלב יחד כמעט כמו חומוס וטחינה, כמו אמנון ותמר, כמו כאב בטן ושלשול.

     28/5/10 21:51:

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 14:45:38

    

   אנשים עושים כל הזמן טעויות אבל זכותם לעשות את הטעויות הללו.

    

   יש פה שלוש סוגיות שכל שכל הזמן מבלבלים ביניהם:

    

   1. האם פורנו זה טוב או רע? - על כך כתבתי שלדעתי פורנו זה מוצר נטראלי. הוא יכול להיות טוב והוא יכול להיות רע - תלוי מי שולט בו ומה מציגים בו. פורנו כיום הוא פעמים רבות משפיל אבל הוא לא חייב להיות משפיל. אני מרגיש  שפורנו מאפשר לאנשים להתמודד עם מיניות ועם פנטזיות מיניות בחברה שמפחדת ממיניות. לכן אני חושב שתעשיית הפורנו דורשת רגולציה (כמו למשל לחייב את כל המשתתפים לעבור הערכה פסיכולוגית בטרם הם מוחתמים לאולפן פורנו) אבל אין לאסןר על קיומה.

    

   2. האם פורנו זה מספיק רע על מנת לאסור על זה בחוק? -  כמו שטענתי, הנטל שצריך להוכיח במדינה דמוקרטית וליברלית על מנת להפעיל מנגנוני צנזורה הוא נטל גדול מאוד. לא מספיק לכתוב שזה רע, כי גם סיגריות ואלכוהול זה רע. צריך להוכיח קשר ישיר ומהותי בין צפיה בפורנו לבין אלימות כלפי נשים או אונס. אני יודע שזה נשמע הגיוני שפורנו פוגע בנשים אבל העובדה היא שאין שום מכון מחקר רציני או ועדת חקירה פרלמנטארית בעולם המערבי שמוכנה לחתום שקשר כזה קיים (בין היתר היו וועדות מאוד יסודיות בארה"ב בנושא ומכוני מחקר מאוד רציניים שלקחו את המשימה) מוכיחה כי לא כל הנוצץ זהב ולא כל מה שנראה מזיק הוא אכן מזיק. כמו שפסיכולוג מפורסם (ששמו ברח לי): "אין סיכוי שאדם נומאטיבי יראה פורנו וילך לאנוס בחורה". דרך אגב, ישנם מחקרים המראים שדווקא תוקפים מיניים רואים פחות פורנו מהגבר הממוצע. 

    

   3.   האם המלחמה בתעשיית הפורנו היא מלחמה חכמה? - וטענתי היא - לא. אני לא מאמין שאפשר עכשיו לאסור על פורנו מבלי ליצור שוק שחור, שמסוכן לשחקניות הרבה יותר ומבלי שאת נותנת דחיפה חזקה יותר לתעשיית הזנות. צריך להבין, הרבה מאוד גברים רוצים ללכת לזונה אבל לא הולכים מכיוון שהם פוחדים להיתפס וכו... (וכן, אני יודע שזה דוחה לשמוע אבל מה לעשות, גברים הם פעמים רבות יצורים דוחים) במקום זה הם מסתפקים בפורנו (שאפילו אם את שונאת אותו את חייבת להודות שלפחות הוא יותר בטוח לאישה מסקס עם אדם אנונימי ברחוב שכן החוק מחייב בדיקות למחלות מין לפני צילום סרט שכזה) אם הפורנו יהיה לא חוקי אז את תדחפי מליוני לקוחות ללכת לזונות שכן זה במילא לא חוקי כמו זנות.

    

     

    

   אני מתנצלת מראש אם דברים שאכתוב נכתבו זה מכבר בתגובות כאן, אני לא מסוגלת לקרוא את כולן בין היתר כי הן ארוכות נורא,

   אפילו באמות המידה שלי, ואני מודה שיש לי בעיה מסוימת עם אורך (כן, אני יודעת שזה לא נשמע טוב.) סליחה, אבל קשה לי להתמודד עם טקסטים ארוכים מדי.

    

   1. פורנו הוא מוצר נייטראלי לדעתך. אני חולקת על דעתך, באופן לא ממש מפתיע... להגיד "פורנו כיום הוא פעמים רבות משפיל אבל הוא לא חייב להיות משפיל." זה הגיוני בערך כמו להביט על עוגת שוקולד עתירת קצפת ולהגיד: טוב, אמנם יש כאן מאתיים אלף קלוריות אבל באופן תאורטי היא עשויה הייתה להיות עוגת שיבולת שועל על בסיס סוכרזית שמכילה רק 500 קלוריות, אז אני אצרוך אותה בכל זאת ואשכנע את עצמי שאני אוכל את עוגת שיבולת השועל... (זו הדוגמה שעלתה אצלי, כל אחד מאיתנו שואב מעולמו הפנימי, כנראה!)

   מה שאני מנסה לומר הוא שאתה לא יכול, לדעתי, לבסס את דעתך על מה ש י כ ו ל  להיות, אלא על מה שיש עכשיו בפועל.

   בפועל הפורנו הוא לא נייטראלי. הוא היה עשוי להיות נייטראלי אם הוא היה מתעד באמת יחסי מין בין שני אנשים בהסכמה, כשמשכורת לא כלולה באקט הצילומי. אם בני זוג רוצים לצלם את עצמם מזדיינים ואחרכך לצפות בזה שוב ושוב בלופ כמשחק מקדים - לבריאות שיהיה להם, מכל הלב. אבל הרי לא זה המצב.

    

   2. ההשוואה לסיגריות ולאלכוהול היא מעניינת. אלכוהול שונה מסיגריות בעיניי, אגב. אלכוהול מסב נזק רק בצריכה מוגזמת, סיגריות מסבות נזק נקודה. מהסיבה הזו, אגב, אני חושבת שאין שום סיבה למכור סיגריות בשום מקום ואם זה היה תלוי בי לא היו מוכרים אותן בשום מקום. המדינה מספקת לאנשים סרטן ואח"כ משלמת כדי לנסות ולהציל אותם. הגיוני מאוד לטעמי.

   אבל ההשוואה הזו היא מעניינת כי היא מעלה את השאלה האם יש הבדל בין הנזק (האפשרי) שאדם גורם לעצמו (אלכוהול, למשל)

   ובין הנזק האפשרי שנגרם בעקיפין או במישרין גם לאחרים בשל כך (פורנו)? וזה בהנחה שאתה אכן חושב שצפייה מרובה בפורנו עלולה לגרום לנזק לא רק לאדם עצמו, אלא גם לאנשים (בעיקר לנשים) שהוא בא עמן במגע אחר כך. כי אני כן מאמינה שזה כך.

   גם אם אותו אדם לא ייגרר לאונס בפועל - ואני באמת לא חושבת שצפייה בפורנו היא כביש מהיר אל אונס - אין לי ספק שזה יעוות לו את התפישה של המין הנשי (מין כמגדר ומין כסקס) והוא לעולם לא יוכל להסתכל על אישה באופן נורמלי. אני באמת מאמינה שזה סוג של שטיפת מוח שיוצרת מציאות מסולפת ומערך ציפיות לא ריאלי ואף מסוכן.

    

   3. טוב, לא יכול להיות שזה יפתיע אותך לקרוא שאני גם לא בעד זנות, נכון?

    

     28/5/10 21:37:


    מוחק טיעונים שהוא לא יכול להתמודד איתם.   פחד מטיעונים,

   ....

    

   זה בדיוק הסיבות המרכזיות למחיקות בפורום פמיניזם תפוז, שם זה משום מה לא מפריע לך...

    

     28/5/10 21:30:


   "נמחק במחי רשע אחד "

   אמרה דניאלה...., אבירת חופש הביטוי(עלק).....

   ----------- -------------------------

    

   דניאלה.....

    

   אני לא אתייחס לגופו של ענין לנושא הפורנוגרפיה, אבל דמעות התנין שלך על זה שנמחקת זה שיא חדש של צביעות,זה עזות מצח והיתממות בלתי רגילה.

   את אחת הכוכבות בפורום הידוע שסימן ההכר העיקרי שלו זה מחיקות לא הוגנות לפי דעות ולא לפי סגנון פוגעני או ירידות אישיות.מדיניות שאישרת לי שאת תומכת בה....

    

    למה דעות לא פמיניסטיות לטענתכן מותר למחוק "בבית שלכן"? אבל לאדם אחר בבלוג שלו אסור למחוק דעות שלא מוצאות חן ביניו ?אה, זה רק בגלל שלך מותר הכל והחוקים שאת עצמך קובעת זה רק בשביל אחרים.......

   מעולם הביטוי טול קורה מבין עינך לא היה יותר מדויק, הסטנדרטים הכפולים שלך,איך שנוח לך ,זה דבר מדהים בחוסר הבושה שבו.

   ואם תמחקי את זה ,זה שמור אצלי ויופיע מחדש בבלוג שלי + לינק לכאן.

    

     28/5/10 21:18:
   ממש שמש העמים ומקור החוכמה האנושית מקינון הזאת, לא נמאס לכן לצטט איזה הוגת דעות בינונית לחלוטין?
     28/5/10 21:16:
   אן גיי אולי די להתבכיין ולהתקרבן? אני בתור גבר לא חייב כלום לנשים זה אתן חייבות לעצמכן שיפור בחייכן, כן כן מה ששמעת תתחילי לעבוד ותפסיקי להאשים את כול העולם ואחותו בבעיות של הנשים.
     28/5/10 21:14:

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 19:27:24


   יבגניה היקרה,

    

   יש מחקרים לכאן ויש מחקרים לכאן. אני, למטרת הדיון שנוכחתי בו, קראתי מחקרים אחרים שטוענים, בין היתר, שדווקא עברייני מין רואים פחות פורנו מהאדם הממוצע, שבארצות סקנדינביה יש הרבה פחות אונס והטרדה מינית מבארצות אחרות למרות שהפורנו שם הוא יותר נגיש ויותר קיצוני מבארצות פוריטניות כמו בריטניה.

    

   אבל צר לי, לא ניתן לרבע את המעגל - גם היום, אחרי עשרות אלפי מחקרים אין הוכחה מספקת שמקובלת על העולם האקדמי בנוגע לתפקידה של תעשיית הפורנו בעידוד אלימות לנשים ואונס. דרך אגב, אין הסכמה גם על משהו שאני שומע מהרבה גברים - שצפייה בפורנו מורידה את האגרסיות המיניות של גבר ולכן מקטינה את הסיכוי שהוא יאנוס מישהי.

    

   בשנות ה-70 וועדת הסנאט ייסדה ועדת בדיקה פרלמנטארית רצינית ביותר על מנת להוכיח את הקשר בין אונס לפורנו וזאת במטרה לצנזר פורנו. הוועדה חזרה ללא המלצות משמעותיות וללא הוכחות משמעותיות. מאז ועד היום אף אחד לא רוצה לגעת בנושא כי הם מפחדים שכל בדיקה רצינית תחתור נגד המטרה שלהם ורק תבהיר כי פורנו זה דבר שלא צריך לצנזר   

    

    

   אני חייבת לציין שטרם נתקלתי בטענות מופרכות ומגוחכות כמו אלה שאתה מעלה כאן. אתה באמת חושב שמחקרים שמראים שפורנוגרפיה מלבה יצרים אלימים ומסכנת באופן ממשי את שלומן ובטחונן של נשים, מעניינים את הסרסורים שעושים מיליארדים בתעשיה הזו? אתה באמת חושב שמצוקותיהן וסבלותיהן של הנשים העוסקות בתעשייה, הרקע שלהן, העבר שלהן והעתיד שלהן מעניינים את ברוני הזנות והזנות המצולמת? שהסיבה לכך שהפורנוגרפיה אינה ממוגרת היא ש"המחקרים האקדמיים אינם מציגים תוצאות חד משמעיות"?

    

   בראיון עם פרופ' קתרין מקינון, היא מסבירה מדוע אין כל התקדמות בתחום של המאבק בפורנוגרפיה -

    

   ש. למה נכשלתן? מדוע הצעות החקיקה שלכן בתחום הפורנוגרפיה נפלו בקול דממה דקה ואילו בכל התחומים האחרים - של הטרדות מיניות, אונס, תקיפה מינית וכיוצא באלה - הצלחתן להביא לשינוי ממשי?

   מקינון : "זה פשוט מאוד: הכוח והכסף מנצחים. אין תעשייה של הטרדה מינית. אין אנשים שעושים מיליארדים מהטרדות מיניות, כמו שאנשים עושים מיליארדים מפורנוגרפיה. ברגע שאנחנו מצליחות לקדם חקיקה נגד פורנוגרפיה באחת המדינות בארצות הברית, או בעולם, מישהו בלובי הבינלאומי של הסרסורים שומע שזה מתחיל, והם מתארגנים ומפעילים כוח אדיר כדי למנוע שינוי. הם שוכרים משרדי יח"צנות ענקיים והם משקיעים המון כסף ומוודאים שזה לא יצליח."

    

   ועוד, היא משיבה לטענות בדבר האפשרות לייצר "פורנוגרפיה לא פורנוגרפית" -

    

   "ראשית, אם הסרט אינו מציג במפורש מין שמכפיף נשים ומנצל אותן, זהו אינו סרט פורנוגרפי - לפי ההגדרה שלי ושל אנדריאה דבורקין לפורנוגרפיה. ושנית, אני מכירה היטב את הביקורת הזאת, ואת הטענה בזכות פורנוגרפיה לא-פורנוגרפית, אבל בדרך כלל זה רק היפותטי. הן תמיד אומרות שהן יכולות לעשות פורנוגרפיה כזאת, אבל הן לא מצליחות לעשות אותה. המבט הגברי הוא לא בהכרח המבט של הגבר. גם אשה יכולה להיות צופה נצלנית. כל עוד אדם מתייחס לאדם אחר בצורה מבזה כזאת, נשמר העיקרון של כפיית סקס על אנשים שכוחם מועט משלך. ולא חשוב אם מדובר בילד, או בגבר נשי, או בגבר גברי, או באשה - העיקרון הוא שסקס הוא שליטה".

    

   http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?itemNo=670823

    

    

     28/5/10 20:41:

   צטט: lev.avraham 2010-05-27 21:26:39


   אני גם חושב שהחפצה מינית זה דבר נורא.

   אבל החפצה מינית לא נוצרת בגלל הפורנו (לדעתי) אלא הפורנו מייצג את הפנטזיות של גברים הקיימות בחברה כיום.

   במקרה הזה את תוקפת את השליח.

   וזה לא שאכפת לי במיוחד שאת תוקפת את השליח אלא שאני חושב שצורת המחשבה הזו היא לא פרודקטיבית - האם את חושבת שהפנטזיות ישתנו אם תמנעי פורנו? ברור שלא! את רק תצרי פורנו של שוק שחור ופריחה בתעשיית הזנות או במילים אחרות - הרעה של המצב.

    

   וגבי השחקנים והשחקניות - ניצול עובדים הוא ניצול עובדים באשר הינם. אם למשל היית מציעה חובה של קבלת אישור מפסיכולוג לפני שאתה/את מופיע/ה בסרט - הייתי מסכים איתך לחלוטין.

    

    

    

    

   סליחה, טיעון מתמם.

   ואני לא מבינה את הצדקת הרע הזה ברע אחר. אם יש ניצול כללי של עובדים אז ניצול של עובדות בתעשיית המין הופךל את כל העניין לבסדר?

   חוץ מזה, מאיפה אתה יודע שזה מתחיל מפנטזיות של גברים, אולי ההשפעה הדדית? אולי הפנטזיות מופשעות ממה שמראים?

   ומעבר לכך, אז מה? אם יש לגברים פנטזיות כאלה משפילות ומבזות נשים זה מצדיק תעשייה שלמה?

   אני מציעה לפתוח בתעשייה של פנטזיות של רוצחים, פדופילים, ופסיכופאטים..

    

     28/5/10 20:38:

   צטט: lev.avraham 2010-05-27 21:32:47


   לגבי הקטע של תדמיינו שהדגשת בסוף.

   אני חושב שזו פטרונות מוחלטת - איך את במחי יד ישר מוחקת את זכותה של אישה לבחור.

   את טוענת שאין לה זכות או לגיטימיות לבחור את ההחלטות שלה ואפילו לעשות את הטעויות שלה.

    

   את פשוט נותנת מתנה לימין השמרני שיבוא אחריך ויאמר שלנשים אין זכות לבחור האם לעבור הפלה כי אחוז גבוה מהנשים שרוצות לעבור הפלה סובלות מ-X או Y.

    

   שיהיה לך יום נעים,

   אבי

    

   ודבר אחרון - אני לא ביקשתי לקבל את "הפרסום האדיר" (בכלל אימא שלי כמעט קיבלה התקף לב) ובניגוד לתיאוריות קונספירציה אנו, הגברים, לא מרושתים איש איש עם ראהו - אם את חושבת שלא מפרסמים מספיק פוסטים של נשים באתר "הארץ" אז תפני אליהם, מה אני עשיתי?

    

   למה ההגנה על זכותה של האישה לבחור תמיד באה בתחומים ככ פוגעניים?

   איזה זכות זו לדעתך לבחור בעיסוק שכולל חדירות אין סופיות מול מצלמה, שמצריך ניתוחים שהופכים אותה למפלצת?

   מה פה הזכות לבחור?

   למה אתם לא יוצאים להגן על הזכות של נשים לבחור מקצועות מעניינים קריירות מוצלחות עם משכורות טובות, מקומות משפיעים בפוליטיקה ובני זוג תומכים שנושאים בנטל שווה בשווה?

   מדוע אף אחד לא מגן על זכותה של אישה לבחור חברה פחות פוגענית, שבה אין אווירה של הגנה על תוקפים מיניים, ואנסים? ואווירה של הטלת כתמים בקורבנות???

     28/5/10 19:42:
   אקורד סיום מרשים של אברהם ונשים במטותא מכן תסתמו כבר הוויכוח מוצה נחתם ונסגר והובסתן, טענתן לא עברה את מבחן ההיגיון.
     28/5/10 19:27:

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-05-28 18:56:07

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 18:44:57

    

   בנוסף, אני לא טענתי שפורנו לא יכול להזיק (כן, ואתה צודק לגבי דה-סנסטיזציה לריגוש המיני) אני טענתי שצפייה בפורנו אינה מעודדת אלימות כלפי נשים או אונס ושעד היום, למרות המחקרים הרבים, לא מצאו קשר בין השניים.

    

   http://www.dialog-nardi.co.il/Articles/Item.asp?Articles_ID=40&Articles_TypeID=1&MMID=83&DocID=175

    


   האם יש הוכחות מדעיות לכך שפורנוגרפיה גורמת לגברים לאנוס, כפי שקובעת רובין מורגן ?
   כן. קיימת הסתברות גבוהה מאוד לכך שפורנוגרפיה גורמת לגברים מסוימים לאנוס.
   דונרסטיין , אחד החוקרים החשובים של הפורנוגרפיה, גורס, כי: "היחס בין פורנוגרפיה לבין אלימות מינית כלפי נשים חזק יותר מאשר היחס בין עישון לבין סרטן ריאות ".
   את הקשר בין הפורנוגרפיה לאונס נבסס בעזרת שלושה סוגי הוכחות:
   • עדויות של נשים שנאנסו ב'השראת' הפורנוגרפיה;
   • מחקרי מעבדה שבדקו כיצד גברים מושפעים מהקרנת סרטי פורנו;
   • מחקרים קורולטיביים (המצביעים על כך, שככל שעולה כמות הפורנו כך מסתמנת עלייה במקרי האונס):
   עדויות של נשים שנאנסו בהשראת הפורנוגרפיה:
   תמר ברז ז"ל נאנסה ונרצחה באכזריות  על גג חנות 'ביתילי' ברמת גן לפני מספר שנים. כאשר נשאל הרוצח, יגאל אקסלרוד, מדוע עשה את המעשה, השיב: "רציתי לעשות לה מה שראיתי בסרטים כחולים ."
   אנדראה דבורקין  שמעה ותיעדה אלפי עדויות. להלן ציטוטים מתוך אחדות מהן:
   נאנסת בת 21: "… כשהוא הגיע הוא הודיע לי, שהאדם האחר במסיבה קינא בו שיש לו חברה בשביל לדפוק אותה. הם רצו לדפוק אחרי שראו פורנוגרפיה. הוא הודיע לי את זה כאשר הוריד את המעיל שלו."
   דיירת משנה: "…האשה נאנסה בקביעות על ידי גרושה. הוא נהג להביא מגאזינים פורנוגרפיים, ספרים ואביזרים לחדר השינה ולהגיד לה שאם היא לא תבצע את המעשים הסקסואליים המתוארים בספרים ובמגאזינים ה'מלוכלכים' הוא יכה אותה ויהרוג אותה ."
   "היא נאנסה על ידי שני גברים. הם  שיחקו לפי משחק וידאו פורנוגרפי, 'משחק קסטר'. היא הייתה אינדיאנית אמריקאית; הם היו לבנים ."
   מתוך עדותה של גב' M בשימוע על פורנוגרפיה במיניאפוליס, מינוסטה, ארצות הברית :
   "הסכמתי לבצע הרבה סצינות שבעלי תיאר לי מסרטי הפורנו. זה כלל קשירות ועוד הרבה פעולות שהשפילו אותי. הוא התייחס לחומרי הפורנו בדיוק כמו אל ספר הדרכה במין. הוא קשר אותי בדיוק כמו שתואר בסצינות הפורנו במגזינים הפורנוגרפיים, כך שלא יכולתי לברוח, והוא ביקש ממני לשחזר בדיוק מה שראה בסרטים ובמגזינים."
   מחקרי מעבדה:
   במחקרי מעבדה נמצא קשר סיבתי בין שימוש תכוף בפורנוגרפיה לבין אונס ואלימות מינית בכלל.
   עד כה עשו חוקרים שונים 16 ניסויים, שהקיפו 2,248 נבדקים. ניתוח-על (מטה-אנליסיס) של ניסויים אלה מראה, כי לאחר צפייה בפורנוגרפיה התחזקו העמדות התומכות באלימות מינית של הגברים הנבדקים, ועלתה גם רמת האלימות המינית שלהם.
   הקשרים בין פורנוגרפיה לאלימות מינית נמצאו חזקים במיוחד אצל  גברים אלימים. גברים אלה, בניגוד לגברים שאינם אלימים, נוטים לפרש את החומר הפורנוגרפי באופן המעורר אותם לבצע מעשי אונס ."
   במחקרים אלה חילקו את הנבדקים (רובם סטודנטים) באופן אקראי (רנדומלי) לשתי קבוצות. לקבוצה האחת הראו סרטי פורנו אלימים, ולקבוצה השנייה הראו סרטי פורנו לא אלימים. לאחר הצפייה בסרטים נבדקו עמדותיהם של הנבדקים. נמצא, כי בשתי הקבוצות, גם בקבוצה שראתה סרטי פורנו לא אלימים, התחזקו העמדות התומכות באלימות מינית של הגברים הנבדקים, כמו גם ההתנהגויות האלימות שלהם.
   אחת הביקורות על מחקרי מעבדה היא, שלא תמיד אפשר להסיק מהם מסקנות לגבי המציאות  שמחוץ למעבדה. בשל כך הבה נתבונן בממצאי מחקרים קורולוטיביים:
   מחקרים קורולטיביים:
   למרות שלא ניתן להוכיח קשר סיבתי בין שתי תופעות בסביבה שאינה מעבדתית, ניתן ללמוד ממחקרים קורולטיביים על קיומו של קשר בין פורנוגרפיה לבין אלימות במציאות:
   א. עליית שיעורי האונס במקביל להתפשטות הפורנוגרפיה:
   על פי מחקר שערכה ראסל , חלה עלייה דרמטית בשיעור מקרי האונס בארצות הברית בעשורים האחרונים, שבהם חל גם שגשוג (Proliferation of Pornography) של החומרים הפורנוגרפיים.
   עדות על הקשר הקורולטיבי בין רצון לאנוס לבין צפייה בפורנו מצאנו גם במחקרה של שר הייט  על מיניות הגבר, בו מדווח, כי 67% מהגברים שהודו כי רצו לאנוס אשה דיווחו שקראו עיתונות פורנו, זאת בהשוואה ל19%- בלבד, בקרב אלה שאמרו שלא רצו מעולם לאנוס אשה.

   ב. שיעורים גבוהים של אנסים ומנצלי ילדים/ות  בקרב צרכני הפורנו:
   "הלכתי לחנות פורנו, שמתי מטבע של רבע דולר במכונה, וראיתי סרט פורנו. בחור בא אל בחורה מאחור, תקף אותה ואנס אותה. אחרי הסרט הזה התחילו אצלי פנטזיות של אונס. כשראיתי את הסרט הזה הוא הדליק אצלי תמונה מהילדות שלי. פשוט רציתי את זה. יצאתי החוצה ואנסתי ."
   במחקר שהשתתפו בו 89 אנסים ומתעללים בילדים, דיווחו יותר משליש שביצעו את מעשיהם בהשפעת פורנוגרפיה שכללה מין בכפייה ובהסכמה . במחקר אחר דווחו 56% מהאנסים ו42%-  מהמתעללים בילדים, שמעשיהם הושפעו מצפייה בפורנוגרפיה .

    

   יבגניה היקרה,

    

   יש מחקרים לכאן ויש מחקרים לכאן. אני, למטרת הדיון שנוכחתי בו, קראתי מחקרים אחרים שטוענים, בין היתר, שדווקא עברייני מין רואים פחות פורנו מהאדם הממוצע, שבארצות סקנדינביה יש הרבה פחות אונס והטרדה מינית מבארצות אחרות למרות שהפורנו שם הוא יותר נגיש ויותר קיצוני מבארצות פוריטניות כמו בריטניה.

    

   אבל צר לי, לא ניתן לרבע את המעגל - גם היום, אחרי עשרות אלפי מחקרים אין הוכחה מספקת שמקובלת על העולם האקדמי בנוגע לתפקידה של תעשיית הפורנו בעידוד אלימות לנשים ואונס. דרך אגב, אין הסכמה גם על משהו שאני שומע מהרבה גברים - שצפייה בפורנו מורידה את האגרסיות המיניות של גבר ולכן מקטינה את הסיכוי שהוא יאנוס מישהי.

    

   בשנות ה-70 וועדת הסנאט ייסדה ועדת בדיקה פרלמנטארית רצינית ביותר על מנת להוכיח את הקשר בין אונס לפורנו וזאת במטרה לצנזר פורנו. הוועדה חזרה ללא המלצות משמעותיות וללא הוכחות משמעותיות. מאז ועד היום אף אחד לא רוצה לגעת בנושא כי הם מפחדים שכל בדיקה רצינית תחתור נגד המטרה שלהם ורק תבהיר כי פורנו זה דבר שלא צריך לצנזר   

    

     28/5/10 19:16:

   צטט: אסף האנארובי 2010-05-28 18:35:07

   צטט: פה גדול 2010-05-28 18:12:50

   באיזה יומרנות את כותבת על התחום כאילו עשית מחקרים אובייקטיבים חוצי יבשות.

   לקרוא "מחקרים" של אנשים עם דעות "מטעם" זה לשכנע את המשוכנע.

   את הרי לא תשתכנעי לעולם שאת טועה .

   גם אם כל כוכבות הפורנו עלי אדמות יחתמו בנוכחות נוטריון שזה מה שהן רוצות לעשות את תגידי שהן בעצם טועות ומסוממות ,עלייך לא יעבדו עם עובדות.


    

    

   אני מבין שאתה עשית מחקרים רבים אוביקטיבים בנושא...

   כי נראה שלך יש דיעה מוצקה למדי.

    

   ובדרך כלל אנשים מטעם הם כנראה אלו שאכפת להם... כי מוטיבציה להוציא פה משהו כספי כנראה אין.. אולי להיפך

   ובלי שום קשר, תסתכל על העובדות ונסה לחשוב מה המציאות העומדת מולך.

   איזו מוטיבציה יכול להיות נגד פורנו מעבר לפוגענות שלו (במידה ואתה לא דתי או משהו בסגנון)

   אולי זו גם הסיבה שמעדיפים לחשוב על פמיניסטיות כעל שונאות סקס.

    

    

   ותגיד, אם נניח יראו לך שרק 50% מהנשים העובדות בפורנו נמצאות שם בשל נסיבות חיים קשות וסובלות סבל נורא (פיזי, אך יותר מכך נפשי). ואם יראו לך שרק 50% מהגברים משנים את התפיסה שלהם על מין לתפיסה שהיא אלימה יותר רק ב 5%  מהתפיסה ללא פורנו.

   ורק 1% מהנשים סובלות מהצפיה של גברים בפורנו באופן ישיר .

    

   תפסיקו להיות יפי-נפש, נשים לא הולכות לעבוד בפורנו כי הייתה להן בחירה בין להיות עורכות דין או לעבוד בפורנו. יש שני סוגי נשים שהולכות לעבוד בפורנו: אלו שחושבות שזה עדיף על פני לגווע ברעב, להיות זונה, למכור סמים וכולי... ואלו שאוהבות סקס ורוצות להרויח מזה כסף טוב. אם נשים נמצאות בנסיבות כל כך קשות עד שהן הולכות לעבוד בפורנו למרות שזה גורם להן סבל נפשי נוראי - אז מבחינתי המדינה אשמה שהיא הפקירה את הנשים המסכנות הללו והכריחה אותן לעשות בחירות כל כך קשות.

    

   האם זה יראה לך סביר?

   האם זה יהפוך בעינייך פורנו למשהו פסול מיסודו?

    

   בארצות העולם השלישי מתייחסים לחקלאים בצורה נוראית הם עובדים בשמש מהבוקר עד הערב ומרויחים גרושים. האם זה אומר שחקלאות פסולה מייסודה או נצלנית מייסודה? ברור שלא, שכן ניתן לפעול שאותם חקלאים יעבדו שעות עבודה סבירות, יקבלו שכר הוגן וכן הלאה...

   אותו דבר זה הפורנוגרפיה - ניתן בהחלט לעשות סרט פורנו מבלי שהוא ישפיל נשים, שלא ישתמשו בנשים שעוברות פוסט-טראומה מחוויה מינית וכדומה...

   ולכן פורנו אינו פסול מייסודו אלא פגום במובנים שניתן לשנות

    

   אני באמת מנסה להבין מאיזה מקום כתבת את מה שכתבת? מה אתה חושב שהמוטיבציה של הכותבת? להרגיש אומללה למרות שהמציאות נפלאה?

    

    

     28/5/10 19:14:
   לב אברהם צודק 100 אחוז אתן מתנהלות בצורה אמונציונלית טיפשית בכיינית ופאסיבית אגרסיבית, תתחילו להשתפר כי עם הגישה הזאת לא תגיעו רחוק.
     28/5/10 19:05:

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-05-28 18:43:19

   סלח לי שלא הכנתי שיעורי בית לפני שאני מביעה את דעתי. עוד לא עברה לי הבחילה מהפוסט האחרון שלך.

    

   אם פוסט עושה לך בחילה - אז אל תקראי אותו.

    

   ושיהיה לך ברור דבר אחד:

    

   שלוש פעמים הפוסט שלי פורסם ב"הארץ" בחודשים האחרונים

   ולאף פוסט לא נכנסו כל כך הרבה אנשים כמו שנכנסו לפוסט הזה (אפילו לא קרוב)

    

   אומרים שעבודת צדיקים נעשית עבורם - אבל העבודה הקשה והיעילה שעשיתן על מנת לפרסם את הפוסט שלי היא חסרת תקדים ועל כך אני מודה לך.

    

   זאת עוד הוכחה עד כמה אתן מתנהלות בטיפשיות ועד כמה קל להסיט אתכם מהמטרות שלכן.

    

    

     28/5/10 19:04:

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-05-28 18:56:07

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 18:44:57

    

   בנוסף, אני לא טענתי שפורנו לא יכול להזיק (כן, ואתה צודק לגבי דה-סנסטיזציה לריגוש המיני) אני טענתי שצפייה בפורנו אינה מעודדת אלימות כלפי נשים או אונס ושעד היום, למרות המחקרים הרבים, לא מצאו קשר בין השניים.

    

   http://www.dialog-nardi.co.il/Articles/Item.asp?Articles_ID=40&Articles_TypeID=1&MMID=83&DocID=175

    


   האם יש הוכחות מדעיות לכך שפורנוגרפיה גורמת לגברים לאנוס, כפי שקובעת רובין מורגן ?
   כן. קיימת הסתברות גבוהה מאוד לכך שפורנוגרפיה גורמת לגברים מסוימים לאנוס.
   דונרסטיין , אחד החוקרים החשובים של הפורנוגרפיה, גורס, כי: "היחס בין פורנוגרפיה לבין אלימות מינית כלפי נשים חזק יותר מאשר היחס בין עישון לבין סרטן ריאות ".
   את הקשר בין הפורנוגרפיה לאונס נבסס בעזרת שלושה סוגי הוכחות:
   • עדויות של נשים שנאנסו ב'השראת' הפורנוגרפיה;
   • מחקרי מעבדה שבדקו כיצד גברים מושפעים מהקרנת סרטי פורנו;
   • מחקרים קורולטיביים (המצביעים על כך, שככל שעולה כמות הפורנו כך מסתמנת עלייה במקרי האונס):
   עדויות של נשים שנאנסו בהשראת הפורנוגרפיה:
   תמר ברז ז"ל נאנסה ונרצחה באכזריות  על גג חנות 'ביתילי' ברמת גן לפני מספר שנים. כאשר נשאל הרוצח, יגאל אקסלרוד, מדוע עשה את המעשה, השיב: "רציתי לעשות לה מה שראיתי בסרטים כחולים ."
   אנדראה דבורקין  שמעה ותיעדה אלפי עדויות. להלן ציטוטים מתוך אחדות מהן:
   נאנסת בת 21: "… כשהוא הגיע הוא הודיע לי, שהאדם האחר במסיבה קינא בו שיש לו חברה בשביל לדפוק אותה. הם רצו לדפוק אחרי שראו פורנוגרפיה. הוא הודיע לי את זה כאשר הוריד את המעיל שלו."
   דיירת משנה: "…האשה נאנסה בקביעות על ידי גרושה. הוא נהג להביא מגאזינים פורנוגרפיים, ספרים ואביזרים לחדר השינה ולהגיד לה שאם היא לא תבצע את המעשים הסקסואליים המתוארים בספרים ובמגאזינים ה'מלוכלכים' הוא יכה אותה ויהרוג אותה ."
   "היא נאנסה על ידי שני גברים. הם  שיחקו לפי משחק וידאו פורנוגרפי, 'משחק קסטר'. היא הייתה אינדיאנית אמריקאית; הם היו לבנים ."
   מתוך עדותה של גב' M בשימוע על פורנוגרפיה במיניאפוליס, מינוסטה, ארצות הברית :
   "הסכמתי לבצע הרבה סצינות שבעלי תיאר לי מסרטי הפורנו. זה כלל קשירות ועוד הרבה פעולות שהשפילו אותי. הוא התייחס לחומרי הפורנו בדיוק כמו אל ספר הדרכה במין. הוא קשר אותי בדיוק כמו שתואר בסצינות הפורנו במגזינים הפורנוגרפיים, כך שלא יכולתי לברוח, והוא ביקש ממני לשחזר בדיוק מה שראה בסרטים ובמגזינים."
   מחקרי מעבדה:
   במחקרי מעבדה נמצא קשר סיבתי בין שימוש תכוף בפורנוגרפיה לבין אונס ואלימות מינית בכלל.
   עד כה עשו חוקרים שונים 16 ניסויים, שהקיפו 2,248 נבדקים. ניתוח-על (מטה-אנליסיס) של ניסויים אלה מראה, כי לאחר צפייה בפורנוגרפיה התחזקו העמדות התומכות באלימות מינית של הגברים הנבדקים, ועלתה גם רמת האלימות המינית שלהם.
   הקשרים בין פורנוגרפיה לאלימות מינית נמצאו חזקים במיוחד אצל  גברים אלימים. גברים אלה, בניגוד לגברים שאינם אלימים, נוטים לפרש את החומר הפורנוגרפי באופן המעורר אותם לבצע מעשי אונס ."
   במחקרים אלה חילקו את הנבדקים (רובם סטודנטים) באופן אקראי (רנדומלי) לשתי קבוצות. לקבוצה האחת הראו סרטי פורנו אלימים, ולקבוצה השנייה הראו סרטי פורנו לא אלימים. לאחר הצפייה בסרטים נבדקו עמדותיהם של הנבדקים. נמצא, כי בשתי הקבוצות, גם בקבוצה שראתה סרטי פורנו לא אלימים, התחזקו העמדות התומכות באלימות מינית של הגברים הנבדקים, כמו גם ההתנהגויות האלימות שלהם.
   אחת הביקורות על מחקרי מעבדה היא, שלא תמיד אפשר להסיק מהם מסקנות לגבי המציאות  שמחוץ למעבדה. בשל כך הבה נתבונן בממצאי מחקרים קורולוטיביים:
   מחקרים קורולטיביים:
   למרות שלא ניתן להוכיח קשר סיבתי בין שתי תופעות בסביבה שאינה מעבדתית, ניתן ללמוד ממחקרים קורולטיביים על קיומו של קשר בין פורנוגרפיה לבין אלימות במציאות:
   א. עליית שיעורי האונס במקביל להתפשטות הפורנוגרפיה:
   על פי מחקר שערכה ראסל , חלה עלייה דרמטית בשיעור מקרי האונס בארצות הברית בעשורים האחרונים, שבהם חל גם שגשוג (Proliferation of Pornography) של החומרים הפורנוגרפיים.
   עדות על הקשר הקורולטיבי בין רצון לאנוס לבין צפייה בפורנו מצאנו גם במחקרה של שר הייט  על מיניות הגבר, בו מדווח, כי 67% מהגברים שהודו כי רצו לאנוס אשה דיווחו שקראו עיתונות פורנו, זאת בהשוואה ל19%- בלבד, בקרב אלה שאמרו שלא רצו מעולם לאנוס אשה.
    
   ב. שיעורים גבוהים של אנסים ומנצלי ילדים/ות  בקרב צרכני הפורנו:
   "הלכתי לחנות פורנו, שמתי מטבע של רבע דולר במכונה, וראיתי סרט פורנו. בחור בא אל בחורה מאחור, תקף אותה ואנס אותה. אחרי הסרט הזה התחילו אצלי פנטזיות של אונס. כשראיתי את הסרט הזה הוא הדליק אצלי תמונה מהילדות שלי. פשוט רציתי את זה. יצאתי החוצה ואנסתי ."
   במחקר שהשתתפו בו 89 אנסים ומתעללים בילדים, דיווחו יותר משליש שביצעו את מעשיהם בהשפעת פורנוגרפיה שכללה מין בכפייה ובהסכמה . במחקר אחר דווחו 56% מהאנסים ו42%-  מהמתעללים בילדים, שמעשיהם הושפעו מצפייה בפורנוגרפיה .

    

   משכנע ביותר (לא שהייתי צריך להשתכנע). 

   פורנו זה רע נקודה. 

     28/5/10 18:56:

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 18:44:57

    

   בנוסף, אני לא טענתי שפורנו לא יכול להזיק (כן, ואתה צודק לגבי דה-סנסטיזציה לריגוש המיני) אני טענתי שצפייה בפורנו אינה מעודדת אלימות כלפי נשים או אונס ושעד היום, למרות המחקרים הרבים, לא מצאו קשר בין השניים.

    

   http://www.dialog-nardi.co.il/Articles/Item.asp?Articles_ID=40&Articles_TypeID=1&MMID=83&DocID=175

    


   האם יש הוכחות מדעיות לכך שפורנוגרפיה גורמת לגברים לאנוס, כפי שקובעת רובין מורגן ?
   כן. קיימת הסתברות גבוהה מאוד לכך שפורנוגרפיה גורמת לגברים מסוימים לאנוס.
   דונרסטיין , אחד החוקרים החשובים של הפורנוגרפיה, גורס, כי: "היחס בין פורנוגרפיה לבין אלימות מינית כלפי נשים חזק יותר מאשר היחס בין עישון לבין סרטן ריאות ".
   את הקשר בין הפורנוגרפיה לאונס נבסס בעזרת שלושה סוגי הוכחות:
   • עדויות של נשים שנאנסו ב'השראת' הפורנוגרפיה;
   • מחקרי מעבדה שבדקו כיצד גברים מושפעים מהקרנת סרטי פורנו;
   • מחקרים קורולטיביים (המצביעים על כך, שככל שעולה כמות הפורנו כך מסתמנת עלייה במקרי האונס):
   עדויות של נשים שנאנסו בהשראת הפורנוגרפיה:
   תמר ברז ז"ל נאנסה ונרצחה באכזריות  על גג חנות 'ביתילי' ברמת גן לפני מספר שנים. כאשר נשאל הרוצח, יגאל אקסלרוד, מדוע עשה את המעשה, השיב: "רציתי לעשות לה מה שראיתי בסרטים כחולים ."
   אנדראה דבורקין  שמעה ותיעדה אלפי עדויות. להלן ציטוטים מתוך אחדות מהן:
   נאנסת בת 21: "… כשהוא הגיע הוא הודיע לי, שהאדם האחר במסיבה קינא בו שיש לו חברה בשביל לדפוק אותה. הם רצו לדפוק אחרי שראו פורנוגרפיה. הוא הודיע לי את זה כאשר הוריד את המעיל שלו."
   דיירת משנה: "…האשה נאנסה בקביעות על ידי גרושה. הוא נהג להביא מגאזינים פורנוגרפיים, ספרים ואביזרים לחדר השינה ולהגיד לה שאם היא לא תבצע את המעשים הסקסואליים המתוארים בספרים ובמגאזינים ה'מלוכלכים' הוא יכה אותה ויהרוג אותה ."
   "היא נאנסה על ידי שני גברים. הם  שיחקו לפי משחק וידאו פורנוגרפי, 'משחק קסטר'. היא הייתה אינדיאנית אמריקאית; הם היו לבנים ."
   מתוך עדותה של גב' M בשימוע על פורנוגרפיה במיניאפוליס, מינוסטה, ארצות הברית :
   "הסכמתי לבצע הרבה סצינות שבעלי תיאר לי מסרטי הפורנו. זה כלל קשירות ועוד הרבה פעולות שהשפילו אותי. הוא התייחס לחומרי הפורנו בדיוק כמו אל ספר הדרכה במין. הוא קשר אותי בדיוק כמו שתואר בסצינות הפורנו במגזינים הפורנוגרפיים, כך שלא יכולתי לברוח, והוא ביקש ממני לשחזר בדיוק מה שראה בסרטים ובמגזינים."
   מחקרי מעבדה:
   במחקרי מעבדה נמצא קשר סיבתי בין שימוש תכוף בפורנוגרפיה לבין אונס ואלימות מינית בכלל.
   עד כה עשו חוקרים שונים 16 ניסויים, שהקיפו 2,248 נבדקים. ניתוח-על (מטה-אנליסיס) של ניסויים אלה מראה, כי לאחר צפייה בפורנוגרפיה התחזקו העמדות התומכות באלימות מינית של הגברים הנבדקים, ועלתה גם רמת האלימות המינית שלהם.
   הקשרים בין פורנוגרפיה לאלימות מינית נמצאו חזקים במיוחד אצל  גברים אלימים. גברים אלה, בניגוד לגברים שאינם אלימים, נוטים לפרש את החומר הפורנוגרפי באופן המעורר אותם לבצע מעשי אונס ."
   במחקרים אלה חילקו את הנבדקים (רובם סטודנטים) באופן אקראי (רנדומלי) לשתי קבוצות. לקבוצה האחת הראו סרטי פורנו אלימים, ולקבוצה השנייה הראו סרטי פורנו לא אלימים. לאחר הצפייה בסרטים נבדקו עמדותיהם של הנבדקים. נמצא, כי בשתי הקבוצות, גם בקבוצה שראתה סרטי פורנו לא אלימים, התחזקו העמדות התומכות באלימות מינית של הגברים הנבדקים, כמו גם ההתנהגויות האלימות שלהם.
   אחת הביקורות על מחקרי מעבדה היא, שלא תמיד אפשר להסיק מהם מסקנות לגבי המציאות  שמחוץ למעבדה. בשל כך הבה נתבונן בממצאי מחקרים קורולוטיביים:
   מחקרים קורולטיביים:
   למרות שלא ניתן להוכיח קשר סיבתי בין שתי תופעות בסביבה שאינה מעבדתית, ניתן ללמוד ממחקרים קורולטיביים על קיומו של קשר בין פורנוגרפיה לבין אלימות במציאות:
   א. עליית שיעורי האונס במקביל להתפשטות הפורנוגרפיה:
   על פי מחקר שערכה ראסל , חלה עלייה דרמטית בשיעור מקרי האונס בארצות הברית בעשורים האחרונים, שבהם חל גם שגשוג (Proliferation of Pornography) של החומרים הפורנוגרפיים.
   עדות על הקשר הקורולטיבי בין רצון לאנוס לבין צפייה בפורנו מצאנו גם במחקרה של שר הייט  על מיניות הגבר, בו מדווח, כי 67% מהגברים שהודו כי רצו לאנוס אשה דיווחו שקראו עיתונות פורנו, זאת בהשוואה ל19%- בלבד, בקרב אלה שאמרו שלא רצו מעולם לאנוס אשה.
    
   ב. שיעורים גבוהים של אנסים ומנצלי ילדים/ות  בקרב צרכני הפורנו:
   "הלכתי לחנות פורנו, שמתי מטבע של רבע דולר במכונה, וראיתי סרט פורנו. בחור בא אל בחורה מאחור, תקף אותה ואנס אותה. אחרי הסרט הזה התחילו אצלי פנטזיות של אונס. כשראיתי את הסרט הזה הוא הדליק אצלי תמונה מהילדות שלי. פשוט רציתי את זה. יצאתי החוצה ואנסתי ."
   במחקר שהשתתפו בו 89 אנסים ומתעללים בילדים, דיווחו יותר משליש שביצעו את מעשיהם בהשפעת פורנוגרפיה שכללה מין בכפייה ובהסכמה . במחקר אחר דווחו 56% מהאנסים ו42%-  מהמתעללים בילדים, שמעשיהם הושפעו מצפייה בפורנוגרפיה .
     28/5/10 18:54:

   צטט: דניאלה פדר 2010-05-28 18:13:12

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 17:34:38

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-05-28 16:53:49

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 14:20:30

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-05-28 12:39:26

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 12:09:54

   כשאתה מתבטא בבלוג שלך, במשפטים כמו "חבורת נשים בורות, צרחניות, פופוליסטיות, רדודות ומביכות" או כותב פוסט ציני על שמנים, וכשאנשים לא מבינים אותך ושואלים, אתה עונה ב"גם יכלתי לבטא את עצמי וגם למדתי פרטים חדשים על תסמונת אספרגר"

    אני עומד מאחורי מה שאמרתי ואני מבכה את הדרדרות הרמה בייצוג הנשי בכנסת. יש לך מושג בכלל כמה הערצתי את שולמית אלוני? מה היא ייצגה עבורי? איפה הנשים של היום ואיפה היא.

    רמת הגברים בכנסת גבוהה יותר? האם היית כותב "חבורת גברים בורים, צרחניים, פופוליסטיים, רדודים ומביכים"?

    

    

    רמת הגברם נמוכה עוד יותר. אבל החשיבות של נשים איכותיות בכנסת גדולה יותר מהחשיבות של גברים איכותיים בכנסת שכן יש כל כך מעטות מהן.

    אז הפיתרון שלך, במקום להשוות את מספר הנשים למספר הגברים, הוא להעלות את הרף לנשים? או סתם לגדף ולנאץ אותן? איך בדיוק ההתבטאות שלך מקדמת נשים?

    

    

   את מוציאה דברים מהקשרם, אני אמרתי שששריון לנשים ובמיוחד באחוזים נמוכים (לדוגמא: 20% שנהוג ב"ליכוד") יצר תקרת ייצוג ולא רצפת ייצוג ושרוב אלו שנכנסות לכנסת הן ברמה נמוכה מאוד (מסיבות שפירטתי בפוסט). לדעתי, או שהשריון יהיה ברמות מספקות (נניח כמו 40% או יותר, כפי שזה ב"מרצ") או שלא יעשו שריון בכלל.

    

   נשים לא צריכות ש"יעלו להן את הרף", נשים הן הכוח אלקטוראלי הגדול ביותר הקיים והן צריכות להיות אקטיביות יותר בנושא: להכנס למפלגות ולהשפיע עליהן מבפנים וכן לא להצביע למפלגות בהן אין מספיק נשים.

    

   הגיע הזמן שאנשים יבינו ובעיקר חברות התנועה הפמיניסטית: נשים הן לא קורבן, הן לא צריכות שהגברים יסללו להן את הדרך, הן לא צריכות שהגברים יסכימו, מטוב ליבם לפנות להם מקומות בחדרי הפרלמנט וחדרי העסקים. לנשים כפרט וכקולקטיב יש כוח פוליטי, תרבותי, כלכלי, חברתי, ערכי עצום. הגיע הזמן שבמקום לבכות על העוולות שנגרמו לנשים (והם עוולות ענקיים, בלי ספק) נשים צריכות ללמוד לרתום את הכוח שלהן על מנת לשנות מציאות.

    

    

   סליחה שאני מתפרצת, כתבתי בצהריים תגובת ענק ממש על איסור פורנוגרפיה  והיא נעלמה, ואין לי זמן לשחזר כרגע.

   אבל פתאום ראיתי שאתה שוב מלהגג שנשים צריכות להפסיק לבכות ויש להן כוח וכו' וכו'.

    

    

   אתה מפספס בענק.

    

   אתה מפספס את ההסטוריה אדירה של סדר חברתי פטריאכלי בו נשים לא הורשו לאחוז ברכוש משלהן ובכלל לצאת מהבית, והתוצאות הן שהיום 95% מההון העולמי נמצא בידיים גבריות. על איזה כוח אתה מדבר? אתה באמת מצפה מנשים להדביק את כל הפער רק כי מרשים להן לצאת מהבית וללמוד (וזה במדינות מסויימות..) - ועדיין מצפים מהן לחזור לא מאוחר מידי, כי יש ילדים ו"איזה אמא אגואיסטית" לא חוזרת הביתה לילדים שלה? מי יחזור, אבא'לה? אבא'לה מפרנס, הוא עוזר פרלמנטרי או חבר כנסת. אפילו שלי יחימוביץ' מכינה סנדביצ'ים כל בוקר, תשאל אותה. ובחקיקות רק מגדילים ומגדילים את חופשת הלידה - למה שלא יגדילו אותה לכמה שנים וזהו? בשביל מה להכניס אותנו לשוק העבודה בכלל?

    

    

   נשים התקדמו והתקדמו והתקדמו - אך עדיין לא ויתרו להן על שום תפקיד מסורתי. גברים עדיין לא לקחו על עצמם את עול הבית ומנשים עדיין מצופה להיות אמהות מושלמות, רעיות נפלאות ומקריבות למען המשפחה (וכמובן חתולות שירותי-מין סוערות "כמו בפורנו")  הכל "כי אין אהבה בעולםםםםם כמו אהבה של אמא!".

    

   אני רואה בסביבת העבודה שלי אינסוף גברים "מפרנסים" מאוד קשה (הפסקות קפה, הפסקות סיגריה, גלישה באינטרנט והופס, בטח כבר נגמרו כל ההאכלות והמקלחות של הילדים הצעקנים אפשר לחזור הביתה רק להשכיב לישון ולקבל נשיקת אבא-אני-אוהב-אותך) ונשים שיוצאות כל יום ב16:00 הביתה כדי להספיק להיות איתם. אה, שכחתי - זה מבחירה חופשית. כי לגברים יש המון בחירה חופשית בעצמם והם אף פעם לא בוחרים את אותה בחירה, אותו כנ"ל המעסיקים שלהם  שיעיפו אותם בבעיטה אחת גדולה אם הם יעיזו לבחור לקחת חופשות לידה פתאום ולצאת ב16:00, למה מה קרה, אין אמא?

    

    

   אתה לא מבין שאי אפשר לעשות שינוי חברתי חד צדדי? כשגברים נאורים כמוך עדיין מתבטאים בצורה בורה כלכך על פורנוגרפיה?

    

   אתה מכיר גברים שמנקים את האסלות בשירותים? אין כמעט. גם אלו ש"עוזרים" בבית, נשברים בקטע הזה. והם תמיד, "עוזרים". ואם הם עוזרים - הם מה זה "מדהימים", כי זה לא מובן מאליו. באמת כל הכבוד שעזרת לנקות את הבית שלך. ועזרת עם הכביסה שלך. ועזרת להכין ארוחת ערב לילדים שלך. אתה משהו אתה.

    

   אין מושג כזה "גבר-קריירה", מדוע? אין מושג כזה "אשת-משפחה", מדוע? כי שני אלו טריויאלים. לעומת זאת, אשת-קריירה - זה נשמע משהו ביצ'י כזה לוחמני וייחודי, ישר מדמיין לך איזה שחקנית פורנו עם חליפת עסקים.

    

    "איש משפחה למופת". אם גבר נמצא יותר משתי דקות עם הילדים שלו ביום - הוא איש משפחה למופת!! כל הכבוד ממש. אנחנו עושות את זה יום ולילה קקי ופיפי - אבל זה ברור מאליו. שום מופת ושום נעליים.

    

    

   אז כוח? לנו כוח?

    

   מקבלי ההחלטות במדינה : גברים

   מחוקקים במדינה (רק 80% היום, שזה הכנסת הכי פחות גברית בהסטוריית מדינת ישראל!!): גברים

   צבא וכל ההיררכיה הגבוהה בצבא: גברים

   כאשר מדינת ישראל היא מדינת צבא, אנשי צבא בכירים מונחתים לפוליטיקה ולהובלת חברות בתעשיה, יוצרים קשרים חזקים ועסקיים, ונשים - מודרות. אם הן בצבא הן בעיקר - מוטרדות, נאנסות, והפרשיות האלו רק מושתקות שם. גברים לומדים בצבא להיות אלימים כלפי נשים. גברים לומדים בצבא חלוקה מגדרית של תפקידים. הבכירים - גברים. המפקדים - גברים. הנשים? קפה ומאפה ולפעמים פה ושם תפקידים חביבים ויוקרתיים עם איזה סרט חביב קשור על הכתף. מזרון פלוגתי, גם יש.

    

   מנכ"לים - גברים (אה יש כמה נשים בודדות. היה ראיון לא מזמן עם מנכ"לית שטראוס, חצי ראיון דיברו איתה על רגשות אשמה - איך את משלבת את העבודה עם הילד שלך, איך את מג'גגלת, על כמה פרויקטים ויתרת בגלל הילדים, כמה את ישנה בלילה בגלל הילדים, איך את מצליחה לעשות את כל זה??? מה חושבים עליך מסביב? איזה מן אמא את??? והתשובות שלה - מרגישה המון אשמה. ויתרתי על כמה פוריקטים. אני מתעקשת להכין סנדביצ'ים כל יום ולהיות איתו לפני השינה כל לילה, אני מתזזת מהבית למשרד, אני מרגישה חרא עם עצמי.) שמעת פעם על מנכ"ל שמתראיין ושואלים אותו חצי מהראיון על הילדים שלו והגי'גול סביב אבהות וילדים ורגשות אשמה?

   סמנכ"לים - גברים

   בעלי הון ומשפחות ההון ששולטות בכלכלת המדינה שלנו - וזה - חביבי - זה כוח - גברים (ושרי אריסון שמגדירה את עצמה כ"לא פמיניסטית!" והיא היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל)

    

    

   נשים בעולם העבודה: מוטרדות מינית, מותקפות מינית ולא יכולות להתלונן מהפחד שיאבדו את העבודה שלהן, אם הן מתלוננות הרבה מהמקרים פרשות מושתקות כי יד רוחצת יד, מנהל בכיר מכיר מנהל בכיר אחר שמכיר את הסמנכ"ל ואף אחד לא רוצה להכתים את שם החברה, אז מעבירים את האישה מחלקה ומקדמים את המנהל וסוגרים עניין. הנ"ל הוא תיאור של מקרה אמיתי לחלוטין בתאגיד ענק  מוביל בארץ.

    

   אז על איזה כוח אתה מדבר?

    

   אישה בת 30 שרק התחתנה - הסיכוי שלה להתקבל לעבודה מול קולגה גברית - שואף לאפס. אפס אפס אפס מאופס. לחברה שלי אמרו מול הפרצוף "עזבי אותך, לכי תעשי ילדים עכשיו, מה עבודה?"....

    

   אז איזה כוח? איזה כוח אני שואלת?

    

   87% ממקרי האונס והתקיפות המיניות מתרחשים במקום מוגן - בבית הספר, במשרד, בבית. איך אנחנו אמורות לתפקד תחת טרור כזה? הנתונים הם ממרכזי סיוע ומשרד הרווחה. אתה מוזמן לבדוק אותי אם זה לא מספק אותך.

    

    

   ולסיום, רובנו בכלל, כפי שאמרתי, רעבות מכדי לעשות משהו. על מיתוס היופי שמעת? נשים משקיעות את רוב המשאבים שלהם - הכספיים המועטים, הזמן והאנרגתיים המחשבתיים - באיך שהן נראות (טיפשות שכמותן, אתה תגיד עכשיו, נכון?). בצריכת מוצרי קוסמטיקה, בהסרת שיער, באיפור, בדיאטות, אופנה, ניתוחים פלסטיים, וסתם במחשבות של שנאה עצמית שגוררת חרדה ודכאון. אנחנו מחוברתות מגיל מאוד צעיר להגשים את ייעודנו - להתחתן, להעמיד צאצאים ולהיות יפות (מה היא רווקה בת 35?? היא תמות בתולה זקנה וערירית חה חה חה. לעומת הרווק התלאביבי ההולל בן ה37 שזכה מקום שני באח הגדול מרוב הערצה אליו! שהיה מיזוגן מספר אחת אגב.). מאוד קשה לשבור את החיברות הזה, בטח במדינת ישראל שמשקיעה הון תועפות בסבסוד טיפולי פוריות, בשטיפות מוח חברתיות וב..המון המון פורנוגרפיה מגיל צעיר.

    

    

   טוב חייבת לזוז, נמשיך אחר כך.

    

    

   דניאלה שלום,

    

   קודם כל הערה טכנית, את כותבת תגובות מאוד ארוכות אם את תפצלי אותם ל3-4 תגובות שכל אחת על נושא אחר יהיה קל יותר להגיב ולא ללכת לאיבוד.

    

   שנית, זה שנשים היו קורבן לא אומר שהן צריכות להפנים את הדיכוי ולהמשיך להתנהג כקורבן.

   הסברת ארוכות כיצד אחוז גדול מאוד של ההון נמצא בידי גברים וכולי..

    יש לי שאלה פשוטה - האם צריך הון אנושי בשביל להחליט שאת מצביעה למפלגה רק אם יש לה ייצוג הוגן לנשים? ממש לא!

   האם את צריכה אישור של הבוס במעליך על מנת להחרים מוצרים של חברות שלא מעסיקות נשים בשהות ה-30 או שמתייחסות לנשים בזלזול? בוודאי שלא.

    

   וכן הלאה... וכן הלאה...

   אבל אם את רוצה להתבוסס בעוולות הרבות שעשו לנשים בעבר - שיבושם לך אני מבטיח לך שאף אחד לא יוצא נשכר מהגישה הזו.

    

    

     28/5/10 18:50:

   צטט: אסף האנארובי 2010-05-28 18:35:07

   צטט: פה גדול 2010-05-28 18:12:50

   באיזה יומרנות את כותבת על התחום כאילו עשית מחקרים אובייקטיבים חוצי יבשות.

   לקרוא "מחקרים" של אנשים עם דעות "מטעם" זה לשכנע את המשוכנע.

   את הרי לא תשתכנעי לעולם שאת טועה .

   גם אם כל כוכבות הפורנו עלי אדמות יחתמו בנוכחות נוטריון שזה מה שהן רוצות לעשות את תגידי שהן בעצם טועות ומסוממות ,עלייך לא יעבדו עם עובדות. 

    

   אני מבין שאתה עשית מחקרים רבים אוביקטיבים בנושא...

   כי נראה שלך יש דיעה מוצקה למדי.

   ובדרך כלל אנשים מטעם הם כנראה אלו שאכפת להם... כי מוטיבציה להוציא פה משהו כספי כנראה אין.. אולי להיפך

   ובלי שום קשר, תסתכל על העובדות ונסה לחשוב מה המציאות העומדת מולך.

   איזו מוטיבציה יכול להיות נגד פורנו מעבר לפוגענות שלו (במידה ואתה לא דתי או משהו בסגנון)

   אולי זו גם הסיבה שמעדיפים לחשוב על פמיניסטיות כעל שונאות סקס.

    

   ותגיד, אם נניח יראו לך שרק 50% מהנשים העובדות בפורנו נמצאות שם בשל נסיבות חיים קשות וסובלות סבל נורא (פיזי, אך יותר מכך נפשי). ואם יראו לך שרק 50% מהגברים משנים את התפיסה שלהם על מין לתפיסה שהיא אלימה יותר רק ב 5%  מהתפיסה ללא פורנו.

   ורק 1% מהנשים סובלות מהצפיה של גברים בפורנו באופן ישיר .

   האם זה יראה לך סביר?

   האם זה יהפוך בעינייך פורנו למשהו פסול מיסודו?

   אני באמת מנסה להבין מאיזה מקום כתבת את מה שכתבת? מה אתה חושב שהמוטיבציה של הכותבת? להרגיש אומללה למרות שהמציאות נפלאה?

   אני לא צריך לבצע מחקרים כיוון שלא אני הוא זה שיוצא בהצהרות ולא אני זה שקובע כביכול עובדות.

   לגבי השאלות עם האחוזים ,אתה בדעה שכל מחקר שאמצא בו אחוז אחד שנפגע יגרום לכפייה על השאר ?באמת ? זה לא רציני..

   ומה היו הסיבות למעשי אונס במאה ה 19 ? איורי פורנו שהיו על קירות הבתים?

   אני מבין למה אתה מזדהה עם הכותבת ,זו אותה גישה שדוגלת בזה שאנשים לא אחראים למעשיהם אלא הפלא ופלא דווקא אחרים שיושבים בת"א .

    

    

     28/5/10 18:44:

    3)אולי כדאי להוסיף פרק המסביר כיצד הפורנו פוגע בצופים עצמם (שרובם, בטח בהיקפים נרחבים, הם גברים). כיצד התהליך הפנימי, כיצד הדה-סנסטיזציה לריגוש המיני, כיצד קהות החושים מובילים למקומות רעים עבורם אפילו מבלי שישמו לב (והייתי, ובמקום מסוים אני עדיין, בסרט הזה) .לא שאני חושב שהנזק לנשים בתעשייה והנזק לנשים מחוץ לתעשייה אינו מספיק כדי לעורר ביקורת חריפה (והוא גם הרסני יותר מאשר הנזק לגברים)

    כן ירבו תכנים ערכיים, חדים ומחכמים כמו זה.

    

    

   מה זה משנה איך פורנו פוגע בצופים שלו?

   מי שם אותך או אותי להיות אחראי על מה הם עושים לעצמם? 

   הצופים והמשתתפים בסרטים הללו הם בוגרים ויש להם את הזכות לעשות מה שהם רוצים כל עוד זה במסגרת החוק.

    

   בנוסף, אני לא טענתי שפורנו לא יכול להזיק (כן, ואתה צודק לגבי דה-סנסטיזציה לריגוש המיני) אני טענתי שצפייה בפורנו אינה מעודדת אלימות כלפי נשים או אונס ושעד היום, למרות המחקרים הרבים, לא מצאו קשר בין השניים.

     

    

     28/5/10 18:43:
   סלח לי שלא הכנתי שיעורי בית לפני שאני מביעה את דעתי. עוד לא עברה לי הבחילה מהפוסט האחרון שלך.
     28/5/10 18:40:

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-05-28 17:59:04

   אין לי מושג על איזה פוסט אתה מדבר, אני התייחסתי אך ורק למה שכתבת כאן: שרמת הגברים בכנסת נמוכה יותר מרמת הנשים, אבל רק את הנשים אתה מכנה צווחניות, רדודות ומביכות - משום שהן מעטות יותר, ולכן אתה מצפה מהן ליותר.

    

   אבל לא משנה, עזוב. הבנתי את ה"פמיניזם" שלך. תהיה בריא.

    

    

   את ציטטת אותי עונה למישהו על תלונה שהייתה לה לגבי פוסט שכתבתי בנושא שריון נשים בכנסת.

   את כל כך חדורה לתקוף שאפילו את לא קוראת עד הסוף את ההתכתבויות

     28/5/10 18:35:
   לכול הנשים הבכייניות קשות הקליטה וסתם צרחניות: אף אחד מעולם לא הבטיח לכם שיוויון ובכלל לא ברור שזה חשוב, מי אמר שנשים וגברים צריכים להתחלק בהון העולמי? איפה זה כתוב? גברים חייבים להתחלק עם נשים בעושר העולמי בשם ערכים אוניברסליים? מי מת וקבע מהם הערכים האוניברסליים או שהם מחייבים מישהו? ובכלל הבכיינות הזאת כול כך מאוסה, נשים הן האימא של השטחיות אבל הן מלינות שטחיות הגברים, משחקות אותה כאילו בחירת בן הזוג לא קשורה למראה או סטטוס כלכלי או חברתי אז על מי אתן עובדות בכלל אם ההצגת אלטרואיזם בשקל שלכן? לא נדבר על כך שמלא גברים לא עובדים בעבודות משרדיות אלא סתם עבודות פשוטות ולא מתגמלות והם משקיעים בילדים ולא בעבודה, לא מתאים לכן גברים במשרד? תמצאו גברים עם עבודות יותר פשוטות ותפסיקו לחפור באימא שלי.
     28/5/10 18:35:

   צטט: פה גדול 2010-05-28 18:12:50

   באיזה יומרנות את כותבת על התחום כאילו עשית מחקרים אובייקטיבים חוצי יבשות.

   לקרוא "מחקרים" של אנשים עם דעות "מטעם" זה לשכנע את המשוכנע.

   את הרי לא תשתכנעי לעולם שאת טועה .

   גם אם כל כוכבות הפורנו עלי אדמות יחתמו בנוכחות נוטריון שזה מה שהן רוצות לעשות את תגידי שהן בעצם טועות ומסוממות ,עלייך לא יעבדו עם עובדות.


    

    

   אני מבין שאתה עשית מחקרים רבים אוביקטיבים בנושא...

   כי נראה שלך יש דיעה מוצקה למדי.

    

   ובדרך כלל אנשים מטעם הם כנראה אלו שאכפת להם... כי מוטיבציה להוציא פה משהו כספי כנראה אין.. אולי להיפך

   ובלי שום קשר, תסתכל על העובדות ונסה לחשוב מה המציאות העומדת מולך.

   איזו מוטיבציה יכול להיות נגד פורנו מעבר לפוגענות שלו (במידה ואתה לא דתי או משהו בסגנון)

   אולי זו גם הסיבה שמעדיפים לחשוב על פמיניסטיות כעל שונאות סקס.

    

   ותגיד, אם נניח יראו לך שרק 50% מהנשים העובדות בפורנו נמצאות שם בשל נסיבות חיים קשות וסובלות סבל נורא (פיזי, אך יותר מכך נפשי). ואם יראו לך שרק 50% מהגברים משנים את התפיסה שלהם על מין לתפיסה שהיא אלימה יותר רק ב 5%  מהתפיסה ללא פורנו.

   ורק 1% מהנשים סובלות מהצפיה של גברים בפורנו באופן ישיר .

    

   האם זה יראה לך סביר?

   האם זה יהפוך בעינייך פורנו למשהו פסול מיסודו?

    

   אני באמת מנסה להבין מאיזה מקום כתבת את מה שכתבת? מה אתה חושב שהמוטיבציה של הכותבת? להרגיש אומללה למרות שהמציאות נפלאה?

     28/5/10 18:13:

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 17:34:38

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-05-28 16:53:49

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 14:20:30

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-05-28 12:39:26

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 12:09:54

   כשאתה מתבטא בבלוג שלך, במשפטים כמו "חבורת נשים בורות, צרחניות, פופוליסטיות, רדודות ומביכות" או כותב פוסט ציני על שמנים, וכשאנשים לא מבינים אותך ושואלים, אתה עונה ב"גם יכלתי לבטא את עצמי וגם למדתי פרטים חדשים על תסמונת אספרגר"

    אני עומד מאחורי מה שאמרתי ואני מבכה את הדרדרות הרמה בייצוג הנשי בכנסת. יש לך מושג בכלל כמה הערצתי את שולמית אלוני? מה היא ייצגה עבורי? איפה הנשים של היום ואיפה היא.

    רמת הגברים בכנסת גבוהה יותר? האם היית כותב "חבורת גברים בורים, צרחניים, פופוליסטיים, רדודים ומביכים"?

    

    

    רמת הגברם נמוכה עוד יותר. אבל החשיבות של נשים איכותיות בכנסת גדולה יותר מהחשיבות של גברים איכותיים בכנסת שכן יש כל כך מעטות מהן.

    אז הפיתרון שלך, במקום להשוות את מספר הנשים למספר הגברים, הוא להעלות את הרף לנשים? או סתם לגדף ולנאץ אותן? איך בדיוק ההתבטאות שלך מקדמת נשים?

    

    

   את מוציאה דברים מהקשרם, אני אמרתי שששריון לנשים ובמיוחד באחוזים נמוכים (לדוגמא: 20% שנהוג ב"ליכוד") יצר תקרת ייצוג ולא רצפת ייצוג ושרוב אלו שנכנסות לכנסת הן ברמה נמוכה מאוד (מסיבות שפירטתי בפוסט). לדעתי, או שהשריון יהיה ברמות מספקות (נניח כמו 40% או יותר, כפי שזה ב"מרצ") או שלא יעשו שריון בכלל.

    

   נשים לא צריכות ש"יעלו להן את הרף", נשים הן הכוח אלקטוראלי הגדול ביותר הקיים והן צריכות להיות אקטיביות יותר בנושא: להכנס למפלגות ולהשפיע עליהן מבפנים וכן לא להצביע למפלגות בהן אין מספיק נשים.

    

   הגיע הזמן שאנשים יבינו ובעיקר חברות התנועה הפמיניסטית: נשים הן לא קורבן, הן לא צריכות שהגברים יסללו להן את הדרך, הן לא צריכות שהגברים יסכימו, מטוב ליבם לפנות להם מקומות בחדרי הפרלמנט וחדרי העסקים. לנשים כפרט וכקולקטיב יש כוח פוליטי, תרבותי, כלכלי, חברתי, ערכי עצום. הגיע הזמן שבמקום לבכות על העוולות שנגרמו לנשים (והם עוולות ענקיים, בלי ספק) נשים צריכות ללמוד לרתום את הכוח שלהן על מנת לשנות מציאות.

    

    

   סליחה שאני מתפרצת, כתבתי בצהריים תגובת ענק ממש על איסור פורנוגרפיה  והיא נעלמה, ואין לי זמן לשחזר כרגע.

   אבל פתאום ראיתי שאתה שוב מלהגג שנשים צריכות להפסיק לבכות ויש להן כוח וכו' וכו'.

    

    

   אתה מפספס בענק.

    

   אתה מפספס את ההסטוריה אדירה של סדר חברתי פטריאכלי בו נשים לא הורשו לאחוז ברכוש משלהן ובכלל לצאת מהבית, והתוצאות הן שהיום 95% מההון העולמי נמצא בידיים גבריות. על איזה כוח אתה מדבר? אתה באמת מצפה מנשים להדביק את כל הפער רק כי מרשים להן לצאת מהבית וללמוד (וזה במדינות מסויימות..) - ועדיין מצפים מהן לחזור לא מאוחר מידי, כי יש ילדים ו"איזה אמא אגואיסטית" לא חוזרת הביתה לילדים שלה? מי יחזור, אבא'לה? אבא'לה מפרנס, הוא עוזר פרלמנטרי או חבר כנסת. אפילו שלי יחימוביץ' מכינה סנדביצ'ים כל בוקר, תשאל אותה. ובחקיקות רק מגדילים ומגדילים את חופשת הלידה - למה שלא יגדילו אותה לכמה שנים וזהו? בשביל מה להכניס אותנו לשוק העבודה בכלל?

    

    

   נשים התקדמו והתקדמו והתקדמו - אך עדיין לא ויתרו להן על שום תפקיד מסורתי. גברים עדיין לא לקחו על עצמם את עול הבית ומנשים עדיין מצופה להיות אמהות מושלמות, רעיות נפלאות ומקריבות למען המשפחה (וכמובן חתולות שירותי-מין סוערות "כמו בפורנו")  הכל "כי אין אהבה בעולםםםםם כמו אהבה של אמא!".

    

   אני רואה בסביבת העבודה שלי אינסוף גברים "מפרנסים" מאוד קשה (הפסקות קפה, הפסקות סיגריה, גלישה באינטרנט והופס, בטח כבר נגמרו כל ההאכלות והמקלחות של הילדים הצעקנים אפשר לחזור הביתה רק להשכיב לישון ולקבל נשיקת אבא-אני-אוהב-אותך) ונשים שיוצאות כל יום ב16:00 הביתה כדי להספיק להיות איתם. אה, שכחתי - זה מבחירה חופשית. כי לגברים יש המון בחירה חופשית בעצמם והם אף פעם לא בוחרים את אותה בחירה, אותו כנ"ל המעסיקים שלהם  שיעיפו אותם בבעיטה אחת גדולה אם הם יעיזו לבחור לקחת חופשות לידה פתאום ולצאת ב16:00, למה מה קרה, אין אמא?

    

    

   אתה לא מבין שאי אפשר לעשות שינוי חברתי חד צדדי? כשגברים נאורים כמוך עדיין מתבטאים בצורה בורה כלכך על פורנוגרפיה?

    

   אתה מכיר גברים שמנקים את האסלות בשירותים? אין כמעט. גם אלו ש"עוזרים" בבית, נשברים בקטע הזה. והם תמיד, "עוזרים". ואם הם עוזרים - הם מה זה "מדהימים", כי זה לא מובן מאליו. באמת כל הכבוד שעזרת לנקות את הבית שלך. ועזרת עם הכביסה שלך. ועזרת להכין ארוחת ערב לילדים שלך. אתה משהו אתה.

    

   אין מושג כזה "גבר-קריירה", מדוע? אין מושג כזה "אשת-משפחה", מדוע? כי שני אלו טריויאלים. לעומת זאת, אשת-קריירה - זה נשמע משהו ביצ'י כזה לוחמני וייחודי, ישר מדמיין לך איזה שחקנית פורנו עם חליפת עסקים.

    

    "איש משפחה למופת". אם גבר נמצא יותר משתי דקות עם הילדים שלו ביום - הוא איש משפחה למופת!! כל הכבוד ממש. אנחנו עושות את זה יום ולילה קקי ופיפי - אבל זה ברור מאליו. שום מופת ושום נעליים.

    

    

   אז כוח? לנו כוח?

    

   מקבלי ההחלטות במדינה : גברים

   מחוקקים במדינה (רק 80% היום, שזה הכנסת הכי פחות גברית בהסטוריית מדינת ישראל!!): גברים

   צבא וכל ההיררכיה הגבוהה בצבא: גברים

   כאשר מדינת ישראל היא מדינת צבא, אנשי צבא בכירים מונחתים לפוליטיקה ולהובלת חברות בתעשיה, יוצרים קשרים חזקים ועסקיים, ונשים - מודרות. אם הן בצבא הן בעיקר - מוטרדות, נאנסות, והפרשיות האלו רק מושתקות שם. גברים לומדים בצבא להיות אלימים כלפי נשים. גברים לומדים בצבא חלוקה מגדרית של תפקידים. הבכירים - גברים. המפקדים - גברים. הנשים? קפה ומאפה ולפעמים פה ושם תפקידים חביבים ויוקרתיים עם איזה סרט חביב קשור על הכתף. מזרון פלוגתי, גם יש.

    

   מנכ"לים - גברים (אה יש כמה נשים בודדות. היה ראיון לא מזמן עם מנכ"לית שטראוס, חצי ראיון דיברו איתה על רגשות אשמה - איך את משלבת את העבודה עם הילד שלך, איך את מג'גגלת, על כמה פרויקטים ויתרת בגלל הילדים, כמה את ישנה בלילה בגלל הילדים, איך את מצליחה לעשות את כל זה??? מה חושבים עליך מסביב? איזה מן אמא את??? והתשובות שלה - מרגישה המון אשמה. ויתרתי על כמה פוריקטים. אני מתעקשת להכין סנדביצ'ים כל יום ולהיות איתו לפני השינה כל לילה, אני מתזזת מהבית למשרד, אני מרגישה חרא עם עצמי.) שמעת פעם על מנכ"ל שמתראיין ושואלים אותו חצי מהראיון על הילדים שלו והגי'גול סביב אבהות וילדים ורגשות אשמה?

   סמנכ"לים - גברים

   בעלי הון ומשפחות ההון ששולטות בכלכלת המדינה שלנו - וזה - חביבי - זה כוח - גברים (ושרי אריסון שמגדירה את עצמה כ"לא פמיניסטית!" והיא היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל)

    

    

   נשים בעולם העבודה: מוטרדות מינית, מותקפות מינית ולא יכולות להתלונן מהפחד שיאבדו את העבודה שלהן, אם הן מתלוננות הרבה מהמקרים פרשות מושתקות כי יד רוחצת יד, מנהל בכיר מכיר מנהל בכיר אחר שמכיר את הסמנכ"ל ואף אחד לא רוצה להכתים את שם החברה, אז מעבירים את האישה מחלקה ומקדמים את המנהל וסוגרים עניין. הנ"ל הוא תיאור של מקרה אמיתי לחלוטין בתאגיד ענק  מוביל בארץ.

    

   אז על איזה כוח אתה מדבר?

    

   אישה בת 30 שרק התחתנה - הסיכוי שלה להתקבל לעבודה מול קולגה גברית - שואף לאפס. אפס אפס אפס מאופס. לחברה שלי אמרו מול הפרצוף "עזבי אותך, לכי תעשי ילדים עכשיו, מה עבודה?"....

    

   אז איזה כוח? איזה כוח אני שואלת?

    

   87% ממקרי האונס והתקיפות המיניות מתרחשים במקום מוגן - בבית הספר, במשרד, בבית. איך אנחנו אמורות לתפקד תחת טרור כזה? הנתונים הם ממרכזי סיוע ומשרד הרווחה. אתה מוזמן לבדוק אותי אם זה לא מספק אותך.

    

    

   ולסיום, רובנו בכלל, כפי שאמרתי, רעבות מכדי לעשות משהו. על מיתוס היופי שמעת? נשים משקיעות את רוב המשאבים שלהם - הכספיים המועטים, הזמן והאנרגתיים המחשבתיים - באיך שהן נראות (טיפשות שכמותן, אתה תגיד עכשיו, נכון?). בצריכת מוצרי קוסמטיקה, בהסרת שיער, באיפור, בדיאטות, אופנה, ניתוחים פלסטיים, וסתם במחשבות של שנאה עצמית שגוררת חרדה ודכאון. אנחנו מחוברתות מגיל מאוד צעיר להגשים את ייעודנו - להתחתן, להעמיד צאצאים ולהיות יפות (מה היא רווקה בת 35?? היא תמות בתולה זקנה וערירית חה חה חה. לעומת הרווק התלאביבי ההולל בן ה37 שזכה מקום שני באח הגדול מרוב הערצה אליו! שהיה מיזוגן מספר אחת אגב.). מאוד קשה לשבור את החיברות הזה, בטח במדינת ישראל שמשקיעה הון תועפות בסבסוד טיפולי פוריות, בשטיפות מוח חברתיות וב..המון המון פורנוגרפיה מגיל צעיר.

    

    

   טוב חייבת לזוז, נמשיך אחר כך.

     28/5/10 18:12:

   באיזה יומרנות את כותבת על התחום כאילו עשית מחקרים אובייקטיבים חוצי יבשות.

   לקרוא "מחקרים" של אנשים עם דעות "מטעם" זה לשכנע את המשוכנע.

   את הרי לא תשתכנעי לעולם שאת טועה .

   גם אם כל כוכבות הפורנו עלי אדמות יחתמו בנוכחות נוטריון שזה מה שהן רוצות לעשות את תגידי שהן בעצם טועות ומסוממות ,עלייך לא יעבדו עם עובדות.


    

     28/5/10 17:59:

   אין לי מושג על איזה פוסט אתה מדבר, אני התייחסתי אך ורק למה שכתבת כאן: שרמת הגברים בכנסת נמוכה יותר מרמת הנשים, אבל רק את הנשים אתה מכנה צווחניות, רדודות ומביכות - משום שהן מעטות יותר, ולכן אתה מצפה מהן ליותר.

    

   אבל לא משנה, עזוב. הבנתי את ה"פמיניזם" שלך. תהיה בריא.

    

     28/5/10 17:34:

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-05-28 16:53:49

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 14:20:30

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-05-28 12:39:26

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 12:09:54

   כשאתה מתבטא בבלוג שלך, במשפטים כמו "חבורת נשים בורות, צרחניות, פופוליסטיות, רדודות ומביכות" או כותב פוסט ציני על שמנים, וכשאנשים לא מבינים אותך ושואלים, אתה עונה ב"גם יכלתי לבטא את עצמי וגם למדתי פרטים חדשים על תסמונת אספרגר"

    אני עומד מאחורי מה שאמרתי ואני מבכה את הדרדרות הרמה בייצוג הנשי בכנסת. יש לך מושג בכלל כמה הערצתי את שולמית אלוני? מה היא ייצגה עבורי? איפה הנשים של היום ואיפה היא.

    רמת הגברים בכנסת גבוהה יותר? האם היית כותב "חבורת גברים בורים, צרחניים, פופוליסטיים, רדודים ומביכים"?

    

    

    רמת הגברם נמוכה עוד יותר. אבל החשיבות של נשים איכותיות בכנסת גדולה יותר מהחשיבות של גברים איכותיים בכנסת שכן יש כל כך מעטות מהן.

    אז הפיתרון שלך, במקום להשוות את מספר הנשים למספר הגברים, הוא להעלות את הרף לנשים? או סתם לגדף ולנאץ אותן? איך בדיוק ההתבטאות שלך מקדמת נשים?

    

    

   את מוציאה דברים מהקשרם, אני אמרתי שששריון לנשים ובמיוחד באחוזים נמוכים (לדוגמא: 20% שנהוג ב"ליכוד") יצר תקרת ייצוג ולא רצפת ייצוג ושרוב אלו שנכנסות לכנסת הן ברמה נמוכה מאוד (מסיבות שפירטתי בפוסט). לדעתי, או שהשריון יהיה ברמות מספקות (נניח כמו 40% או יותר, כפי שזה ב"מרצ") או שלא יעשו שריון בכלל.

    

   נשים לא צריכות ש"יעלו להן את הרף", נשים הן הכוח אלקטוראלי הגדול ביותר הקיים והן צריכות להיות אקטיביות יותר בנושא: להכנס למפלגות ולהשפיע עליהן מבפנים וכן לא להצביע למפלגות בהן אין מספיק נשים.

    

   הגיע הזמן שאנשים יבינו ובעיקר חברות התנועה הפמיניסטית: נשים הן לא קורבן, הן לא צריכות שהגברים יסללו להן את הדרך, הן לא צריכות שהגברים יסכימו, מטוב ליבם לפנות להם מקומות בחדרי הפרלמנט וחדרי העסקים. לנשים כפרט וכקולקטיב יש כוח פוליטי, תרבותי, כלכלי, חברתי, ערכי עצום. הגיע הזמן שבמקום לבכות על העוולות שנגרמו לנשים (והם עוולות ענקיים, בלי ספק) נשים צריכות ללמוד לרתום את הכוח שלהן על מנת לשנות מציאות.

    

     28/5/10 16:53:

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 14:20:30

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-05-28 12:39:26

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 12:09:54

   כשאתה מתבטא בבלוג שלך, במשפטים כמו "חבורת נשים בורות, צרחניות, פופוליסטיות, רדודות ומביכות" או כותב פוסט ציני על שמנים, וכשאנשים לא מבינים אותך ושואלים, אתה עונה ב"גם יכלתי לבטא את עצמי וגם למדתי פרטים חדשים על תסמונת אספרגר"

    אני עומד מאחורי מה שאמרתי ואני מבכה את הדרדרות הרמה בייצוג הנשי בכנסת. יש לך מושג בכלל כמה הערצתי את שולמית אלוני? מה היא ייצגה עבורי? איפה הנשים של היום ואיפה היא.

    רמת הגברים בכנסת גבוהה יותר? האם היית כותב "חבורת גברים בורים, צרחניים, פופוליסטיים, רדודים ומביכים"?

    

    

    רמת הגברם נמוכה עוד יותר. אבל החשיבות של נשים איכותיות בכנסת גדולה יותר מהחשיבות של גברים איכותיים בכנסת שכן יש כל כך מעטות מהן.

    אז הפיתרון שלך, במקום להשוות את מספר הנשים למספר הגברים, הוא להעלות את הרף לנשים? או סתם לגדף ולנאץ אותן? איך בדיוק ההתבטאות שלך מקדמת נשים?

    

     28/5/10 14:45:

    

   אחרי שיירגעו הרוחות וישקע האבק, אנא, קרא בבקשה שוב את הפוסט הזה של דניאלה, קרא בבקשה את הפוסט שלך ותחשוב עם עצמך, בינך לבינך, על כל הנקודות שהועלו כאן ושם.

   תנסה לחשוב על הנשים הללו, בסרטים האלה שאתה (ואחרים) רואים, תנסה לחשוב עליהן כשהמצלמות נכבות והן חוזרות לחיים האישיים שלהן. איך נראים החיים האלה, אבי? האם הן מסוגלות בכלל ליצור מערכות יחסים "נורמליות" עם גברים, אחרי שבמשך יום שלם, יום-יום, במשך שנים ארוכות, מתנהגים בהן כמו בנעל משומשת ומשתמשים באיברי גופן כאילו היו בובות בלי רגשות ובלי נשמה?

   האם הן בכלל מסוגלות לחבב את עצמן (שלא לומר להעריך או לאהוב)?

   איך זה משפיע על מי שהן, על התפישה שלהן את עצמן, את גופן, את יכולותיהן בעולם הזה?

   ואין כאן פטרונות.

   יש כאן פשוט היגיון בריא.  זה פשוט לחבר בין הנקודות ולראות איזו תמונה מתקבלת, לא יותר מזה.

    אף אדם בעולם לא מסוגל לעבור את המסכת הזו מבלי שזה יצלק אותו לצמיתות. זה פשוט לא אפשרי, מצטערת.

    

   ו.

    

    

   אנשים עושים כל הזמן טעויות אבל זכותם לעשות את הטעויות הללו.

    

   יש פה שלוש סוגיות שכל שכל הזמן מבלבלים ביניהם:

    

   1. האם פורנו זה טוב או רע? - על כך כתבתי שלדעתי פורנו זה מוצר נטראלי. הוא יכול להיות טוב והוא יכול להיות רע - תלוי מי שולט בו ומה מציגים בו. פורנו כיום הוא פעמים רבות משפיל אבל הוא לא חייב להיות משפיל. אני מרגיש  שפורנו מאפשר לאנשים להתמודד עם מיניות ועם פנטזיות מיניות בחברה שמפחדת ממיניות. לכן אני חושב שתעשיית הפורנו דורשת רגולציה (כמו למשל לחייב את כל המשתתפים לעבור הערכה פסיכולוגית בטרם הם מוחתמים לאולפן פורנו) אבל אין לאסןר על קיומה.

    

   2. האם פורנו זה מספיק רע על מנת לאסור על זה בחוק? -  כמו שטענתי, הנטל שצריך להוכיח במדינה דמוקרטית וליברלית על מנת להפעיל מנגנוני צנזורה הוא נטל גדול מאוד. לא מספיק לכתוב שזה רע, כי גם סיגריות ואלכוהול זה רע. צריך להוכיח קשר ישיר ומהותי בין צפיה בפורנו לבין אלימות כלפי נשים או אונס. אני יודע שזה נשמע הגיוני שפורנו פוגע בנשים אבל העובדה היא שאין שום מכון מחקר רציני או ועדת חקירה פרלמנטארית בעולם המערבי שמוכנה לחתום שקשר כזה קיים (בין היתר היו וועדות מאוד יסודיות בארה"ב בנושא ומכוני מחקר מאוד רציניים שלקחו את המשימה) מוכיחה כי לא כל הנוצץ זהב ולא כל מה שנראה מזיק הוא אכן מזיק. כמו שפסיכולוג מפורסם (ששמו ברח לי): "אין סיכוי שאדם נומאטיבי יראה פורנו וילך לאנוס בחורה". דרך אגב, ישנם מחקרים המראים שדווקא תוקפים מיניים רואים פחות פורנו מהגבר הממוצע. 

    

   3.   האם המלחמה בתעשיית הפורנו היא מלחמה חכמה? - וטענתי היא - לא. אני לא מאמין שאפשר עכשיו לאסור על פורנו מבלי ליצור שוק שחור, שמסוכן לשחקניות הרבה יותר ומבלי שאת נותנת דחיפה חזקה יותר לתעשיית הזנות. צריך להבין, הרבה מאוד גברים רוצים ללכת לזונה אבל לא הולכים מכיוון שהם פוחדים להיתפס וכו... (וכן, אני יודע שזה דוחה לשמוע אבל מה לעשות, גברים הם פעמים רבות יצורים דוחים) במקום זה הם מסתפקים בפורנו (שאפילו אם את שונאת אותו את חייבת להודות שלפחות הוא יותר בטוח לאישה מסקס עם אדם אנונימי ברחוב שכן החוק מחייב בדיקות למחלות מין לפני צילום סרט שכזה) אם הפורנו יהיה לא חוקי אז את תדחפי מליוני לקוחות ללכת לזונות שכן זה במילא לא חוקי כמו זנות.

    

     

    

     28/5/10 14:20:

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-05-28 12:39:26

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 12:09:54

   כשאתה מתבטא בבלוג שלך, במשפטים כמו "חבורת נשים בורות, צרחניות, פופוליסטיות, רדודות ומביכות" או כותב פוסט ציני על שמנים, וכשאנשים לא מבינים אותך ושואלים, אתה עונה ב"גם יכלתי לבטא את עצמי וגם למדתי פרטים חדשים על תסמונת אספרגר"

    אני עומד מאחורי מה שאמרתי ואני מבכה את הדרדרות הרמה בייצוג הנשי בכנסת. יש לך מושג בכלל כמה הערצתי את שולמית אלוני? מה היא ייצגה עבורי? איפה הנשים של היום ואיפה היא.

    רמת הגברים בכנסת גבוהה יותר? האם היית כותב "חבורת גברים בורים, צרחניים, פופוליסטיים, רדודים ומביכים"?

    

    

    רמת הגברם נמוכה עוד יותר. אבל החשיבות של נשים איכותיות בכנסת גדולה יותר מהחשיבות של גברים איכותיים בכנסת שכן יש כל כך מעטות מהן.

    

    

     28/5/10 13:58:

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 02:10:04

    

   אני מתנצל, ואבטל את החסימה.

   חשוב לי שתביני שהופתעתי בעצמי לגלות שהפוסט שלי הועלה (ללא ידיעתי) לעיתון "הארץ" ופשוט לא הייתי מוכן נפשית לפרץ הכוכבים האדומים ותגובות השטנה. בסה"כ חשבתי שזה יהיה דיון מעניין עם חברי ב"קפה".

    

   לילה טוב.

    

   תשמע, נורא קל לי לקבל התנצלות על מה שלא ידעתי שקרה.... (לא ידעתי שנחסמתי. אני אמורה להיעלב רטרואקטיבית, אגב...?) :-)

    

   אני מעריכה את ההתנצלות שלך, באמת. היכולת להתנצל (ובעיקר להתכוון לכך) היא תכונה מוערכת בבית-ספרי, ואני משערת שבמיוחד לא קל להתנצל ב"מגרש הביתי" של ה"אויב" (כפי שאתה ודאי חש, היות שהגדרת את כל ההתנהלות הזו כמשהו דומה לקרב).

    

   אני מבינה גם את התגובה הנעלבת שלך (בפעם הבודדת שקיבלתי כוכב אדום נפגעתי עד עמקי נשמתי, אבל בעיקר כי היה לי ברור לגמרי מתוכן התגובה שהמככבת לא קראה את כל הפוסט, וזה העליב יותר מכול), אבל אני רוצה להציע לך דבר אחד שבעיניי הוא מהותי:

    

   אחרי שיירגעו הרוחות וישקע האבק, אנא, קרא בבקשה שוב את הפוסט הזה של דניאלה, קרא בבקשה את הפוסט שלך ותחשוב עם עצמך, בינך לבינך, על כל הנקודות שהועלו כאן ושם.

   תנסה לחשוב על הנשים הללו, בסרטים האלה שאתה (ואחרים) רואים, תנסה לחשוב עליהן כשהמצלמות נכבות והן חוזרות לחיים האישיים שלהן. איך נראים החיים האלה, אבי? האם הן מסוגלות בכלל ליצור מערכות יחסים "נורמליות" עם גברים, אחרי שבמשך יום שלם, יום-יום, במשך שנים ארוכות, מתנהגים בהן כמו בנעל משומשת ומשתמשים באיברי גופן כאילו היו בובות בלי רגשות ובלי נשמה?

   האם הן בכלל מסוגלות לחבב את עצמן (שלא לומר להעריך או לאהוב)?

   איך זה משפיע על מי שהן, על התפישה שלהן את עצמן, את גופן, את יכולותיהן בעולם הזה?

   ואין כאן פטרונות.

   יש כאן פשוט היגיון בריא.  זה פשוט לחבר בין הנקודות ולראות איזו תמונה מתקבלת, לא יותר מזה.

    אף אדם בעולם לא מסוגל לעבור את המסכת הזו מבלי שזה יצלק אותו לצמיתות. זה פשוט לא אפשרי, מצטערת.

    

   וכשאני חושבת על הילדים "שלי", הילדים הקטנים שאני מלמדת בכיתה ב' ו-ג', מקליקים בגוגל את המילה "מין" (בעודם מכינים עבודה על מינים של חיות, למשל, ואין להם מושג אילו תוצאות הם עומדים לקבל), ונחשפים לסרטים שמציגים  כ כ ה  את אחת ההנאות הגדולות של החיים - - - אני מרגישה בחילה עד לשד עצמותיי. אני יודעת שזה נשמע דרמתי, אבל ככה אני מרגישה. בא לי לבכות כשאני חושבת שאלה יהיו התמונות הראשונות שייחקקו בראשם על אודות יחסי מין. אין שם שום "יחסים", אין שם שום דבר שאפילו דומה למערכת של תשוקה/אהבה/שוויוניות בין גבר לאישה (או בכל פורמט מגדרי אחר).

    

   קשה לי (מאוד) להבין איך מישהו יכול להגן בחירוף נפש על הלגיטימיות של הסרטים האלה ולהילחם על מקומם ה'ראוי' בחברה שלנו.

    

     28/5/10 12:39:

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 12:09:54

   כשאתה מתבטא בבלוג שלך, במשפטים כמו "חבורת נשים בורות, צרחניות, פופוליסטיות, רדודות ומביכות" או כותב פוסט ציני על שמנים, וכשאנשים לא מבינים אותך ושואלים, אתה עונה ב"גם יכלתי לבטא את עצמי וגם למדתי פרטים חדשים על תסמונת אספרגר"

    אני עומד מאחורי מה שאמרתי ואני מבכה את הדרדרות הרמה בייצוג הנשי בכנסת. יש לך מושג בכלל כמה הערצתי את שולמית אלוני? מה היא ייצגה עבורי? איפה הנשים של היום ואיפה היא.

    רמת הגברים בכנסת גבוהה יותר? האם היית כותב "חבורת גברים בורים, צרחניים, פופוליסטיים, רדודים ומביכים"?

    

     28/5/10 12:16:


   "ובכלל אני בעד מדיניות חדשה -

   מי שמקודם לראשי לא יוכל למחוק תגובות נגדו.

   מה דעתכם?"

    

   (דניאלה פדר)


   דעתי נוחה בקשר להצעתך, אבל יש לי הצעת פשרה.

    

   אם מישהו מעוניין למחוק תגובות בזכות הטיעון "זה הבית שלי" ,

   אז שלפחות יתן אזהרה, התראה כלשהי למי שהוא עומד למחוק את תגובתו,

    כדי לאפשר לו לשמור את התוכן של הטקסט שלו.

   מן הראוי לכבד לפחות את הנמחק בכך, כדי לתת לו הזדמנות לגבות.

    

   אופציה חליפית לבעל הבלוג שמעוניין למחוק -

   היא לשמור את הטקסט ולשלוח אותו לכותב -  בטרם המחיקה.

    

   נשמע לי פייר אינאף - הוגן לשני הצדדים.

     28/5/10 12:09:

   כשאתה מתבטא בבלוג שלך, במשפטים כמו "חבורת נשים בורות, צרחניות, פופוליסטיות, רדודות ומביכות" או כותב פוסט ציני על שמנים, וכשאנשים לא מבינים אותך ושואלים, אתה עונה ב"גם יכלתי לבטא את עצמי וגם למדתי פרטים חדשים על תסמונת אספרגר"

    אני עומד מאחורי מה שאמרתי ואני מבכה את הדרדרות הרמה בייצוג הנשי בכנסת. יש לך מושג בכלל כמה הערצתי את שולמית אלוני? מה היא ייצגה עבורי? איפה הנשים של היום ואיפה היא.

   הפוסט על שמנים היה ציני מתוך הכאב שלי כאדם בעל עודף משקל על יחס החברה כלפינו. הרגשתי שדרך העוקצנות הצליח להעביר את מחשבותיי, על המצב האבסורדי של היום, טוב יותר

   אבל יש דרכים לנסח דברים, שוב, בעיקר אם אתה חלק ממנגנון פרלמנטרי.

   אני לא חלק משום מנגנון, לא נבחרתי לייצג אף אחד ודעותיי הן דעותיי הפרטיות

    

   לגבי בחירה חופשית של שחקניות פורנו -

   במקרה הזה, לך לקרוא קצת דבורקין ומקינון, ותבין למה הנשים האלו "בוחרות באופן חופשי" במקצוע חשוף שכזה.

   קראתי גם קראתי וכן קראתי את הביקורת של נדין סטרוסן עליהן - ועימה אני מזדהה יותר   

    

    

     28/5/10 11:44:
   דניאלה שלום,

    

   התנועה הפמיניסטית היא אחת התנועות החשובות והמשפיעות בהיסטוריה של העולם.

   אתמול היה לי יום עיון בנושא "תקציב המדינה" ושם אמרתי את מה שאני מאמין בו לחלוטין: ששוויון לנשים אינו רק מחויב ערכית אלא גם הדרך הטובה ביותר לצמיחה של המדינה בכל פרמטר שהוא.

    

   עם זאת, מאז סוף שנות ה-80 בערך, התנועה הזו סטתה, בעיניי, מהדרך החכמה והתמקדה במאבקים שלא חכם ולא נכון להכנס אליהם. לדוגמא: נשים כקולקטיב, שסבלו כל ההיסטוריה מהשתקה שיטתית, אסור לחבור עם הימין הדתי במאבקים משותפים. אני מאמין שבמקום בו יאסרו על פורנוגרפיה זה מקום בו יאסרו על אישה לעשות הפלה, במקום בו יצנזרו תכנים לא יתפרסו גם תכנים לסביים.

    

   זאת הדעה שלי זה לא אומר שאני שוביניסט או שונא נשים וכדומה... אני מבטיח לך שלשוביניסט ממש אין את הידע שלי על מאבק הנשים לקבלת שוויון.

    

   לגבי מה שכתבתי על "דעה לגיטימית" - זהו נשק יום הדין שכן - זה נכון - כמעט כל דבר מותר להביע בין עם זה בסרט פורנו ובין עם זה בקפה דה-מרקר. וחובת ההוכחה על הנזקים המשמעותיים ביותר היא על מי שרוצה להשתמש בצנזורה. 

    

   וצר לי, עם כל הכבוד לרגשותייך לגבי מה ששחקניות הפורנו עוברות זה לא "אונס" בשום פרמטר חוקי - הן בגירות, עושות זאת בהסכמה ואפילו משלמות על זה מס הכנסה. זה שאנשים לא אוהבים משהו לא הופך את זה ללא חוקי - ומזל על כך.

    

   שבת שלום,

   אבי 

    

   אם אתה מבין שנשים כקולקטיב, סבלו במשך שנים, ועדיין סובלות, מהשתקה פומבית,

   אז א' - אתה מבין למה יש זעם כל כך גדול

   וב' - אני לא מבינה למה אתה סותם את פיותיהן של אותן אלו שזועקות בשמן ובשם הרבה אחרות.

    

   כשאתה מתבטא בבלוג שלך, במשפטים כמו "חבורת נשים בורות, צרחניות, פופוליסטיות, רדודות ומביכות" או כותב פוסט ציני על שמנים, וכשאנשים לא מבינים אותך ושואלים, אתה עונה ב"גם יכלתי לבטא את עצמי וגם למדתי פרטים חדשים על תסמונת אספרגר"

   - אז כן, קשה לי שלא לחשוד בדרכי המחשבה שלך ובדרכי ההתנסחות שלך, ובכנות של האמירות שלך לגבי כיבוד נשים ואנשים.

    

   מותר ורצוי שתהיינה דעות מהקשת הכוללת.

   אבל יש דרכים לנסח דברים, שוב, בעיקר אם אתה חלק ממנגנון פרלמנטרי.

    

   אם אתה מכבד ומעריך נשים, מצא את המילים הראויות להתייחס אליהן, גם אם אינן מחמיאות, אך לא באופן משתלח ופוגעני.

   (אפשר לומר - במושבי בכנסת ראיתי נשים שאינן פרודוקטיביות, אינן מוצלחות, לא תורמות במאומה למעמד האישה" - למשל)

    

   לגבי בחירה חופשית של שחקניות פורנו -

   במקרה הזה, לך לקרוא קצת דבורקין ומקינון, ותבין למה הנשים האלו "בוחרות באופן חופשי" במקצוע חשוף שכזה.

     28/5/10 11:28:
   חופש הביטוי קיים בספרה הציבורית.

   מבחינתי, הבלוג שלי הוא ספרה פרטית. זה מקום שבו אני יכול לשטוח את מחשבותיי ולחלוק אותם עם חבריי.

   אני לא ביקשתי את "הארץ" לפרסם את הפוסט שלי והם לא טרחו לשאול אותי.

   ולכן, בעיניי, אנשים שנכנסים ל"בית" שלי ומבקרים לא את מה שאני אומר אלא את הלגיטימיות שלי לומר את זה,

   נראים לי כבריונים.

    

   התגובה שלי לחסום אנשים ולמחוק את התגובה שלהם אכן הייתה תגובה אמוציונאלית ובדיעבד אני מתחרט עליה ,אבל שוב, אני איני עיתונאי ואיני מחוייב בקוד אתי כל שהוא - אם אני רוצה להתנהג באמוציונאליות ב"בית" שלי - זו פריוולגיה שלי.

    

   ולשאלתך, פורנוגרפיה כן קיימת בספרה הציבורית. האם אני צריך להזכיר לך שכינו גם את "לוליטה" כפורנוגרפיה ורק לפני כמהחודשים חרדים כינו את הפסל של מיכאל אנג'לו - דוד - כפורנוגרפיה וסרבו שיציגו אותו?

    

    ודבר אחרון, כאדם גאה שהיה בגיל הטיפשעשרה בשנות ה-90, "פורנוגרפיה גאה" היה המקום היחיד שיכולתי לראות הומואים ומיניות הומוסקסואלית. הומואים לא היו קיימים בשום מקום בסרטים ובטלוויזיה (מלבד הנשיקה שלא צולמה במלרוז פלייס, אם את זוכרת). מבחינתי פורנו היה המקום היחיד שאני ומיניותי לא סבלו מ"הכחדה סימבולית". אולי בגלל זה אני אני רואה בפורנו דווקא כלי מעצים.

    

   אני שמחה שיש בך היכולת להביע חרטה. 

   אבל חשוב שתהיה מודע לעובדה שאם ביד אחת אתה מציין שאתה בעד חופש ביטוי, וביד השניה מוחק מי שמביע דיעה מנוגדת לשלך - אתה משאיר אותנו הקוראים, עם שאלה גדולה לגביך.

    

    אני לא מבינה בפורנוגרפיה גאה,

   אבל אני רק מבקשת ממך לתאר איך נראה לך שהיית מושפע

   אם היית רואה פורנוגרפיה שמשתמשת באלימות בקהילה (הנהדרת, אגב) שלך.

    

   ההשוואה בעייתית, כי אצלכם אין הבדלה בין המינים, מה שמייצר שוויון אוטומטי.

   אבל נגיד שכן - איך היית מרגיש אם היית לומד על מיניות מתוך סרטים שמשתמשים בחנק, בהחדרה של כמה אנשים לאדם אחד, באונס, בגמירה על הפנים (בחיי שאני לא מבינה מה זה אם לא שליטה של אחד על אחר) בקשירה מדממת, בכמה אנשים ש"עושים" מישהו אחד - אחד אחרי השני, 20 במספר???

    

   זה נשמע לך כמו מיניות בריאה????????

    

   אני חושבת שמאחר ואתה לא צורך את הפורנוגרפיה הסטרייטית, תצטרך לראות כדי להבין.

    

   ויותר מכל אני חושבת, שבתור עוזר פרלמנטרי, עליך להבין שלא כל דבר מותר ורצוי לומר בשם חופש הביטוי,

   כי האיצטלה הזו יכולה להיות מאוד מאוד מסוכנת.

    


     28/5/10 11:28:

    

    

   אבי שלום,

    

    

   אני חייבת לומר שאין לי מושג על מה אתה מדבר. איזה התקפה ואיזה קנוניה, איזה כוכבים ואיזה ירוקים ואיזה אדומים.

   אני חדשה בדה מארקר. באתי לכאן כדי להשפיע, כדי לחשוף את התכנים הפמיניסטים - סה טו. כשאני רואה אנשים מפיצים תכנים כלכך רוויים באמירות לא מבוססות שמשרתות את בעלי ההון שמתחזקים ומתעשרים בעזרת דריסת בני אדם והסרסורים שמתחזקים בעזרת אונס בני אדם הדבר הראשון שאני עושה זה לא להמליץ לקרוא את הקטע - בלי קשר לכותב ולמטרות שלו בחיים או לאמביציית הכוכבים שלו.

    

    

   אני לא מכירה את הפוליטיקות פה. לא מכירה את שיטת הכוכבים ואשמח אם תסביר לי, בחיי שלא ידעתי שאוספים אותם. אני לא "אנחנו", אני אחת שיש לומר מאוד חזקה נפשית שהצלחת להרתיח ולהעציב מאוד כי באמת חשבתי שניכנס לדיון מעמיק בבלוג שלך. באמת חשבתי שיש מקום לדיון שם.

    

   האמת, לא בדיוק אתה העצבת אותי, אלא אוסף הנסיבות שהוביל לתוצאה אחת: הדיעה ה"לגיטימית" שלך בעד תעשיה שלמה שמעודדת אלימות נגד נשים בעולם אלים נגד נשים (על זה אתה מסכים? אנחנו חיים בעולם מאוד מאוד אלים נגד נשים? זה מדע די מדוייק), שוררת בעולם שמקדם את הפורנוגרפיה גם כך, אז כל הכבוד, חזק ואמץ, והדיעה המסכנה שלי שאני כלכך מתאמצת לנסות להפגין אותה פה ושם (וכך גם חברותיי למאבק הסיזיפי) - נמחקת באלימות ועוד למה מסתבר? בגלל אגו שקשור בקומץ כוכבים. והוא בעיניך יותר חשוב מכל זה. מכל התכנים ומכל המטרות - אג'נדת הכוכבים מעל בני אדם.

    

   לא עצוב תגיד לי בכנות?

    

    

    

   עצוב לי מאוד שהכוכבים שלך יותר חשובים מבנות אדם ובני אדם.

    

    

   ועכשיו לגבי הטיעון הראשון שהצגת.

    

   הטיעון "דיעה לגיטימית" הוא מאוד מניפוליטיבי ורטוריקני ואתה יודע את זה, אתה יודע שאפשר להגיד את זה על כל דיעה, גם האלימה ביותר, גם הנוראית ביותר, גם המשרתת ביותר את האינטרסים של האכזריים ביותר והמבזים ביותר ומצטערת לבשר: לא, היא לא לגיטימית, לא כאשר מבינים את ההשלכות שלה, את המשמעות שלה, מה עומד מאחוריה, על מי היא משפיעה - בעיני זה לא לגיטימי בדיוק כמו להגיד "לדעתי צריך לאנוס נשים כי הן כאן כדי לשרת גברים". גם על זה יכול להגיד לי אחרון המיזוגנים - "טוב, זו דעתי, זכותי לדיעה משלי". אה, יופי, טוב נו, השתקת אותי. זכותך.

    

    

   ועכשיו אאלץ ללכת לסידוריי, אך עוד אשוב לקרוא את דבריך ואתן להם כבוד ולא אמחק אותם ואזכה אותם בתגובה ואני רוצה  לומר לך שאני מאוד שמחה שהגעת לכאן וקראת את דבריי ושינית את דעתך לגבי חסימתי מ"חייך" (כלומר אתה מוכן לדיון).

    

   ברוך הבא אבי ויום טוב לכולנו.

    

   דניאלה שלום,

    

   התנועה הפמיניסטית היא אחת התנועות החשובות והמשפיעות בהיסטוריה של העולם.

   אתמול היה לי יום עיון בנושא "תקציב המדינה" ושם אמרתי את מה שאני מאמין בו לחלוטין: ששוויון לנשים אינו רק מחויב ערכית אלא גם הדרך הטובה ביותר לצמיחה של המדינה בכל פרמטר שהוא.

    

   עם זאת, מאז סוף שנות ה-80 בערך, התנועה הזו סטתה, בעיניי, מהדרך החכמה והתמקדה במאבקים שלא חכם ולא נכון להכנס אליהם. לדוגמא: נשים כקולקטיב, שסבלו כל ההיסטוריה מהשתקה שיטתית, אסור לחבור עם הימין הדתי במאבקים משותפים. אני מאמין שבמקום בו יאסרו על פורנוגרפיה זה מקום בו יאסרו על אישה לעשות הפלה, במקום בו יצנזרו תכנים לא יתפרסו גם תכנים לסביים.

    

   זאת הדעה שלי זה לא אומר שאני שוביניסט או שונא נשים וכדומה... אני מבטיח לך שלשוביניסט ממש אין את הידע שלי על מאבק הנשים לקבלת שוויון.

    

   לגבי מה שכתבתי על "דעה לגיטימית" - זהו נשק יום הדין שכן - זה נכון - כמעט כל דבר מותר להביע בין עם זה בסרט פורנו ובין עם זה בקפה דה-מרקר. וחובת ההוכחה על הנזקים המשמעותיים ביותר היא על מי שרוצה להשתמש בצנזורה. 

    

   וצר לי, עם כל הכבוד לרגשותייך לגבי מה ששחקניות הפורנו עוברות זה לא "אונס" בשום פרמטר חוקי - הן בגירות, עושות זאת בהסכמה ואפילו משלמות על זה מס הכנסה. זה שאנשים לא אוהבים משהו לא הופך את זה ללא חוקי - ומזל על כך.

    

   שבת שלום,

   אבי  

    

    

    

    

     28/5/10 11:21:
   אבי,

    

   קראתי את תגובותיך ואני אנסה להגיב באופן כללי כאן.

   אני יכול להבין מאיזה מקום אתה בא ואני בהחלט לא סבור שזה מקום של אנטי-נשים או משהו בסגנון.

   יחד עם זאת, אני חושב שרבים מדברייך מסלפים את מציאות, לפחות במידת מה. כגון :

   - למיטב ראייתי והבנתי אף אחת לא התקיפה אותך בבריונות או משהו דומה אפילו. נהפוך הוא. הפוסטים שהספקתי לקרוא, בטרם נמחקו, היו ענינים וכתובים בצורה מכובדת. לראות בניתנת כוכב אדום אקט אלים זה משהו שקצת נשגב מבינתי. אבל למרות שאתה תופס זאת כך אתה יכול להבין מדוע אנשים אחרים מוסיפים את זה כסוג של ביקורת. בדיוק כמו שנותני הכוכב הירוק יוסיפו לעיתים תשבחות מילוליות.

   - לא ראיתי בתגובות נשים הטוענות שכל גבר צופה פורנו, או כל גבר בכלל, הוא אנס פוטנציאלי (למעשה אני אישית סבור שיש סיכוי לא רע שכל אדם הוא אנס פוטנציאלי, כמו גם רוצח פונטינציאלי, בנסיבות "המתאימות". הפורנו , במקרה או שלא במקרה, מהווה קרקע פוריה יותר לנושא אלימות נגד נשים מאשר סביבה נטולת פורנו).

   אני באמת חושב שכדאי שתנסה לשמור על ראש פתוח בענין זה. אפילו לצורך הענין להסתכל בסרטים סטריטיים ולנסות לנתח אותם בצורה אוביקטיבית עד כמה שניתן. אני כמעט סמוך ובטוח שתזדעזע.

   עצם האקט הסופי, שהוא כמעט מובטח בכל פורנו סטרייטי, של גמירה על הפנים של האישה... WTF ? האמת היא שאני גם לא מבין איך זה מוכר.. ואם זה מוכר זה אומר משהו מדאיג על החברה שלנו.

   הרי אי-אפשר להכניס הכל למסגרת חופש הביטוי (למשל הסתות לרצח). הויכוח כאן הוא בעצם עד כמה התכנים בפורנו מביאים לתוצאות שעליהן דניאלה כתבה. אני סבור שגם השכל הישר, גם המציאות בשטח, וגם מחקר מדעי יצביעו על תוצאות הקרובות הרבה יותר למה שמתארות אותן פמנסטיות-ראדיקליות (שבחרו לעצמן שם ממש גרוע ומעורר אנטגוינזם שלעיתים גורם לחוסר הבנה בקשר למלאכת הקודש שהן עושות) מאשר למה שסבורים אחרים.

   כיוון שאתה שייך לקלחת הפוליטית אולי חשוב פי כמה וכמה שתנסה לבחון שוב את הנושא.

   ראה זאת כבקשה אישית.

   בכבוד רב,

   אסף

    

   תגובה מצוינת, משובחת, נכונה.

   כשאני קוראת גברים שמבינים אותנו, הנשים,

   זה פשוט מאוד - נותן תקווה.

    

   כן ירבו גברים שמבינים מה הנזק,

   מספיק שיבינו את הנזק שזה עושה להם עצמם - 

   (מבלי להכנס לנזקים הקשים שנעשים לנשים)

   כדי שיבינו כמה זה נורא.

    

   תודה


     28/5/10 10:57:

   צטט: lev.avraham 2010-05-27 21:26:39


   אני גם חושב שהחפצה מינית זה דבר נורא.

   אבל החפצה מינית לא נוצרת בגלל הפורנו (לדעתי) אלא הפורנו מייצג את הפנטזיות של גברים הקיימות בחברה כיום.

   במקרה הזה את תוקפת את השליח.

   וזה לא שאכפת לי במיוחד שאת תוקפת את השליח אלא שאני חושב שצורת המחשבה הזו היא לא פרודקטיבית - האם את חושבת שהפנטזיות ישתנו אם תמנעי פורנו? ברור שלא! את רק תצרי פורנו של שוק שחור ופריחה בתעשיית הזנות או במילים אחרות - הרעה של המצב.

    

   וגבי השחקנים והשחקניות - ניצול עובדים הוא ניצול עובדים באשר הינם. אם למשל היית מציעה חובה של קבלת אישור מפסיכולוג לפני שאתה/את מופיע/ה בסרט - הייתי מסכים איתך לחלוטין.

    

    

    

   אבי,

   קראתי את תגובותיך ואני אנסה להגיב באופן כללי כאן.

   אני יכול להבין מאיזה מקום אתה בא ואני בהחלט לא סבור שזה מקום של אנטי-נשים או משהו בסגנון.

   יחד עם זאת, אני חושב שרבים מדברייך מסלפים את מציאות, לפחות במידת מה. כגון :

   - למיטב ראייתי והבנתי אף אחת לא התקיפה אותך בבריונות או משהו דומה אפילו. נהפוך הוא. הפוסטים שהספקתי לקרוא, בטרם נמחקו, היו ענינים וכתובים בצורה מכובדת. לראות בניתנת כוכב אדום אקט אלים זה משהו שקצת נשגב מבינתי. אבל למרות שאתה תופס זאת כך אתה יכול להבין מדוע אנשים אחרים מוסיפים את זה כסוג של ביקורת. בדיוק כמו שנותני הכוכב הירוק יוסיפו לעיתים תשבחות מילוליות.

   - לא ראיתי בתגובות נשים הטוענות שכל גבר צופה פורנו, או כל גבר בכלל, הוא אנס פוטנציאלי (למעשה אני אישית סבור שיש סיכוי לא רע שכל אדם הוא אנס פוטנציאלי, כמו גם רוצח פונטינציאלי, בנסיבות "המתאימות". הפורנו , במקרה או שלא במקרה, מהווה קרקע פוריה יותר לנושא אלימות נגד נשים מאשר סביבה נטולת פורנו).

   אני באמת חושב שכדאי שתנסה לשמור על ראש פתוח בענין זה. אפילו לצורך הענין להסתכל בסרטים סטריטיים ולנסות לנתח אותם בצורה אוביקטיבית עד כמה שניתן. אני כמעט סמוך ובטוח שתזדעזע.

   עצם האקט הסופי, שהוא כמעט מובטח בכל פורנו סטרייטי, של גמירה על הפנים של האישה... WTF ? האמת היא שאני גם לא מבין איך זה מוכר.. ואם זה מוכר זה אומר משהו מדאיג על החברה שלנו.

   הרי אי-אפשר להכניס הכל למסגרת חופש הביטוי (למשל הסתות לרצח). הויכוח כאן הוא בעצם עד כמה התכנים בפורנו מביאים לתוצאות שעליהן דניאלה כתבה. אני סבור שגם השכל הישר, גם המציאות בשטח, וגם מחקר מדעי יצביעו על תוצאות הקרובות הרבה יותר למה שמתארות אותן פמנסטיות-ראדיקליות (שבחרו לעצמן שם ממש גרוע ומעורר אנטגוינזם שלעיתים גורם לחוסר הבנה בקשר למלאכת הקודש שהן עושות) מאשר למה שסבורים אחרים.

   כיוון שאתה שייך לקלחת הפוליטית אולי חשוב פי כמה וכמה שתנסה לבחון שוב את הנושא.

   ראה זאת כבקשה אישית.

   בכבוד רב,

   אסף

     28/5/10 10:53:

   צטט: קול קוראת 2010-05-28 06:52:47

    

   אני מאמינה לך שבתור גבר שנמשך לגברים  - אין לך כל עניין להשפיל נשים באמצעות מין, ולכן אינך מבין את המהומה, כי בעצם בעיניים הגבריות שלך המביטות על נשים - באמת שאין שמץ של החפצה, ואתה באמת מתבונן על נשים כעל בני אדם, ולא כעל גוף בעל איברים מושכים, תחת, ציצי, ואיברי מין מוצנעים אחרים.

    חן, רק הערה אחת, בקטנה:

   זה שמישהו (לאו דווקא אבי, באופן כללי) לא מתחרמן מהשפלת נשים, זה עדיין לא אומר שאין לו אינטרס להשפיל נשים. 

    

     28/5/10 10:39:

   טוב כיוון שהוא עיוות את הכל ננסה שוב לנוחות הקוראים(דניאלה, את יכולה למחוק את התגובה הקודמת):

    

   קודם כל אני חושב שזהו פוסט נהדר, אולי אפילו אחד שצריך להיהפך לקנוני בסוגיה המדוברת. 

   אני רוצה להתייחס גם לנקודות שאני חושב מעט שונה :

    1) כתבת על המחיקה "נמחק במחי רשע אחד" –  אני לא מעריך  שמדובר ברשע או שרלטן אלא שמדובר בתגובה רגשית, דומה יותר להעלבות. אומנם לא כולם מיחסים חשיבות לכוכבים האלו אבל מסתבר שיש גם מי שכן ורואה בכוכב אדום סטירת לחי מצלצלת ולא סוג של בקורת לתוכן.סביר להניח שגם את כתבת חלקית ממקום רגשי גם כיוון שהנושאים מאוד יקרים לליבך וגם בגלל התסכול מהחסימה ואובדן התכנים שהעלית.

    2)"אז אנחנו רעבות רוב הזמן. שונאות את הגוף שלנו כל הזמן. ומזייפות אורגזמות במיטה - אבל ממש לא בשביל ללטף לכם את האגו, אלא בשביל להרגיש שאנחנו סקסיות. זו האמת. עד כדי כך חירפנתם לנו את המוח.   ואתם? אתם אוכלים טוב, לא שונאים את עצמכם רצח, גומרים כל יום מכמה ציצי חדשים ששלחו לכם ברשת ומה אכפת לכם. עובדים, לומדים, מזדיינים. ואנחנו פה מסביב, משתקמות כל פעם מחדש מהפורנוגרפיה שמטילה טרור בחיים שלנו. " – אני חושב שהאמירות פה מכלילות מידי למרות שברור שהכיוון נכון. אני חושב שדווקא העוצמות שבהן הדברים נאמרו, מפחיתות מעוצמת האמירה. די בכך  שבד"כ רוב הנשים שונאות חלקים מהגוף שלהן כדי להבין את הנזק (למרות שהנזק שעושה עולם הפרסום בתחום זה גדול להערכתי עשרות ומאות מונים יותר מנזקי הפורנו)

    3)אולי כדאי להוסיף פרק המסביר כיצד הפורנו פוגע בצופים עצמם (שרובם, בטח בהיקפים נרחבים, הם גברים). כיצד התהליך הפנימי, כיצד הדה-סנסטיזציה לריגוש המיני, כיצד קהות החושים מובילים למקומות רעים עבורם אפילו מבלי שישמו לב (והייתי, ובמקום מסוים אני עדיין, בסרט הזה) .לא שאני חושב שהנזק לנשים בתעשייה והנזק לנשים מחוץ לתעשייה אינו מספיק כדי לעורר ביקורת חריפה (והוא גם הרסני יותר מאשר הנזק לגברים)

    כן ירבו תכנים ערכיים, חדים ומחכמים כמו זה.

    

     28/5/10 10:37:

   קודם כל אני חושב שזהו פוסט נהדר, אולי אפילו אחד שצריך להיהפך לקנוני בסוגיה המדוברת. אני רוצה להתייחס גם לנקודות שאני חושב מעט שונה : 1) כתבת על המחיקה "נמחק במחי רשע אחד" –  אני לא מעריך  שמדובר ברשע או שרלטן אלא שמדובר בתגובה רגשית, דומה יותר להעלבות. אומנם לא כולם מיחסים חשיבות לכוכבים האלו אבל מסתבר שיש גם מי שכן ורואה בכוכב אדום סטירת לחי מצלצלת ולא סוג של בקורת לתוכן.סביר להניח שגם את כתבת חלקית ממקום רגשי גם כיוון שהנושאים מאוד יקרים לליבך וגם בגלל התסכול מהחסימה ואובדן התכנים שהעלית. 2)"אז אנחנו רעבות רוב הזמן. שונאות את הגוף שלנו כל הזמן. ומזייפות אורגזמות במיטה - אבל ממש לא בשביל ללטף לכם את האגו, אלא בשביל להרגיש שאנחנו סקסיות. זו האמת. עד כדי כך חירפנתם לנו את המוח.   ואתם? אתם אוכלים טוב, לא שונאים את עצמכם רצח, גומרים כל יום מכמה ציצי חדשים ששלחו לכם ברשת ומה אכפת לכם. עובדים, לומדים, מזדיינים. ואנחנו פה מסביב, משתקמות כל פעם מחדש מהפורנוגרפיה שמטילה טרור בחיים שלנו. " – אני חושב שהאמירות פה מכלילות מידי למרות שברור שהכיוון נכון. אני חושב שדווקא העוצמות שבהן הדברים נאמרו, מפחיתות מעוצמת האמירה. די בכך  שבד"כ רוב הנשים שונאות חלקים מהגוף שלהן כדי להבין את הנזק (למרות שהנזק שעושה עולם הפרסום בתחום זה גדול להערכתי עשרות ומאות מונים יותר מנזקי הפורנו) 3)אולי כדאי להוסיף פרק המסביר כיצד הפורנו פוגע בצופים עצמם (שרובם, בטח בהיקפים נרחבים, הם גברים). כיצד התהליך הפנימי, כיצד הדה-סנסטיזציה לריגוש המיני, כיצד קהות החושים מובילים למקומות רעים עבורם אפילו מבלי שישמו לב (והייתי, ובמקום מסוים אני עדיין, בסרט הזה) .לא שאני חושב שהנזק לנשים בתעשייה והנזק לנשים מחוץ לתעשייה אינו מספיק כדי לעורר ביקורת חריפה (והוא גם הרסני יותר מאשר הנזק לגברים)
     28/5/10 10:25:
   הלוואי ולפחות היו מעבירים סדנאות ופרוייקטים לצעירים כדי לגרום להם לראות קצת מעבר למה שמראים על המסך, ואולי כך יוכלו לעבד את המסרים באופן ביקורתי.

    

    

   יקירתי, יש סדנאות ופרוייקטים, רק צריך למצוא אותם :)
     28/5/10 10:23:

   צטט: וורי 2010-05-27 21:46:53

   ואני חושב שהחשק המיני הנמוך של נשים מתסכל הרבה גברים אז? האם נשים משתנות בעקבות זה? בקיצור נמאס להבין נשים ולרחם עליהן כול מגדר שידאג לעצמו ובא לציון גואל.

    

    

   רוצים שיהיה לנו יותר חשק מיני?

    

   תגרו אותנו!!!!

   (לא בהטרדה, לא בכוח - תגרמו לנו לרצות לעשות איתכם סקס, כל יום, כל היום)

     28/5/10 08:54:

   צטט: lev.avraham 2010-05-27 21:14:24

   טוב, את כתבת פוסט ארוך אז אני אנסה לענות לך בכמה תגובות:

    

   ראשית, קוראים לי אבי ולא אברהם, ובאמת נעים להכיר (ואני לא ציני).

    

   אני לא מבין למה את חברותיך וחברייך לא יכלו פשוט להווכח עם הדעה שלי (שהיא לגיטימית כמו כל דעה)

   במקום לנסות להפחיד אותי מלעלות פוסטים שכאלו בכך שאתם מאיימות עלי דרך הכוכבים האדומים

   (וכן, אוספים את הכוכבים הירוקים בדם, יזע ודמעות וזה ממש לא נעים ההתנהגות שלכן)

    

   אני לא ביקשתי שהפוסט שלי יעלה בהארץ וגם לא תיארתי לעצמי שהוא יעליב כל כך הרבה אנשים (שכן פחות או יותר רק חבריי וחברותיי היו אמורים לקרוא אותו. אם הייתי יודע - אז בוודאי שהייתי מנסח אותו יותא בזהירות לפני שהייתי מאשר ל"הארץ" לעלות אותו - והם לא שאלו אותי).

    

   אני גם חושב שההתקפות האישיות עליי הן מגוחכות - אני פמיניסט מוצהר (וגם גיי כך שבחיים שלי לא פינטזתי על להשפיל אישה בסקס). התנדבתי במטות של שולמית אלוני וצביה גרינפילד ותמכתי בזהבה גלאון וכולי...מתוך הכרה בחשיבות נושא שוויון האישה יש לי ויכוח לגיטימי עם פלגים שונים בתוך התנועה הפמיניסטית.

    

   אני לא מבין איך הפכתם אותי למפלצת. אתן לא יכולות להתווכח מבלי להכנס לפסים אישיים?

   לא הייתי מעז למחוק את התגובות שלך ושל חברייך וחברותייך אם לא התנהגתם בגישת ה"רצחת וגם ירשת" - מצד אחד השתמשתם בפלטפורמה שלי על מנת להציג את הטיעונים שלכם ובו בעת ניסיתם להפחיד אותי להציג פלטפורמה כזו.

    

   חבל שזה הגיע לכך וכל הנושא יכל היה להימנע.

    

   ועכשיו לטיעוניך...

    

    

    

   בכל מקרה, אני חוזר לקרוא את שאר הפוסט שלך.

    

    

    

    

    

    

    

    

   אבי שלום,

    

    

   אני חייבת לומר שאין לי מושג על מה אתה מדבר. איזה התקפה ואיזה קנוניה, איזה כוכבים ואיזה ירוקים ואיזה אדומים.

   אני חדשה בדה מארקר. באתי לכאן כדי להשפיע, כדי לחשוף את התכנים הפמיניסטים - סה טו. כשאני רואה אנשים מפיצים תכנים כלכך רוויים באמירות לא מבוססות שמשרתות את בעלי ההון שמתחזקים ומתעשרים בעזרת דריסת בני אדם והסרסורים שמתחזקים בעזרת אונס בני אדם הדבר הראשון שאני עושה זה לא להמליץ לקרוא את הקטע - בלי קשר לכותב ולמטרות שלו בחיים או לאמביציית הכוכבים שלו.

    

    

   אני לא מכירה את הפוליטיקות פה. לא מכירה את שיטת הכוכבים ואשמח אם תסביר לי, בחיי שלא ידעתי שאוספים אותם. אני לא "אנחנו", אני אחת שיש לומר מאוד חזקה נפשית שהצלחת להרתיח ולהעציב מאוד כי באמת חשבתי שניכנס לדיון מעמיק בבלוג שלך. באמת חשבתי שיש מקום לדיון שם.

    

   האמת, לא בדיוק אתה העצבת אותי, אלא אוסף הנסיבות שהוביל לתוצאה אחת: הדיעה ה"לגיטימית" שלך בעד תעשיה שלמה שמעודדת אלימות נגד נשים בעולם אלים נגד נשים (על זה אתה מסכים? אנחנו חיים בעולם מאוד מאוד אלים נגד נשים? זה מדע די מדוייק), שוררת בעולם שמקדם את הפורנוגרפיה גם כך, אז כל הכבוד, חזק ואמץ, והדיעה המסכנה שלי שאני כלכך מתאמצת לנסות להפגין אותה פה ושם (וכך גם חברותיי למאבק הסיזיפי) - נמחקת באלימות ועוד למה מסתבר? בגלל אגו שקשור בקומץ כוכבים. והוא בעיניך יותר חשוב מכל זה. מכל התכנים ומכל המטרות - אג'נדת הכוכבים מעל בני אדם.

    

   לא עצוב תגיד לי בכנות?

    

    

    

   עצוב לי מאוד שהכוכבים שלך יותר חשובים מבנות אדם ובני אדם.

    

    

   ועכשיו לגבי הטיעון הראשון שהצגת.

    

   הטיעון "דיעה לגיטימית" הוא מאוד מניפוליטיבי ורטוריקני ואתה יודע את זה, אתה יודע שאפשר להגיד את זה על כל דיעה, גם האלימה ביותר, גם הנוראית ביותר, גם המשרתת ביותר את האינטרסים של האכזריים ביותר והמבזים ביותר ומצטערת לבשר: לא, היא לא לגיטימית, לא כאשר מבינים את ההשלכות שלה, את המשמעות שלה, מה עומד מאחוריה, על מי היא משפיעה - בעיני זה לא לגיטימי בדיוק כמו להגיד "לדעתי צריך לאנוס נשים כי הן כאן כדי לשרת גברים". גם על זה יכול להגיד לי אחרון המיזוגנים - "טוב, זו דעתי, זכותי לדיעה משלי". אה, יופי, טוב נו, השתקת אותי. זכותך.

    

    

   ועכשיו אאלץ ללכת לסידוריי, אך עוד אשוב לקרוא את דבריך ואתן להם כבוד ולא אמחק אותם ואזכה אותם בתגובה ואני רוצה  לומר לך שאני מאוד שמחה שהגעת לכאן וקראת את דבריי ושינית את דעתך לגבי חסימתי מ"חייך" (כלומר אתה מוכן לדיון).

    

   ברוך הבא אבי ויום טוב לכולנו.

    

    

    

    

    

    

     28/5/10 08:54:


   פוסט מדהים

   מהחשובים שנוצרו כאן בקפה בעת האחרונה.

   מעציב אותי שדווקא גבר גאה וכמי שחבר בקהילה מהמדוכאות במדינה

   יעלה פוסט כל כך, כל כך מזעזע (גילוי נאות אבי הוא חבר בקפה ועד היום דווקא התרשמתי מכתיבתו).

   אני לא מופתעת מכך, וגם לא מופתעת מהבמה שניתנה לו כאן בקפה וגם בעיתון הארץ.

   הרי אחד מהכתבים הבכירים בעיתון שהוא גאה בעצמו (בני ציפר) כבר כתב בזכות אונס נשים

   (במאמר הגנה - בין היתר - על חברו יצחק לאור) וזכה וזוכה (כמו יצחק לאור) לגיבוי מלא של עיתון הארץ, עורכיו ובעליו.

   דניאלה, תודה.

    

     28/5/10 06:52:

   צטט: lev.avraham 2010-05-28 02:03:57

    

    ודבר אחרון, כאדם גאה שהיה בגיל הטיפשעשרה בשנות ה-90, "פורנוגרפיה גאה" היה המקום היחיד שיכולתי לראות הומואים ומיניות הומוסקסואלית. הומואים לא היו קיימים בשום מקום בסרטים ובטלוויזיה (מלבד הנשיקה שלא צולמה במלרוז פלייס, אם את זוכרת). מבחינתי פורנו היה המקום היחיד שאני ומיניותי לא סבלו מ"הכחדה סימבולית". אולי בגלל זה אני אני רואה בפורנו דווקא כלי מעצים.

    

   אבל למה אתה ( או כל אדם אחר לצורך העניין) צריך לראות איך אחרים (הומוסקסואלים או הטרוסקסואלים) עושים סקס כדי לעשות סקס ?

   מין זה דבר טבעי, תאמין לי שאנשים ידעו איך לפעול גם לפני עידן הטלויזיה והפורנו, והם עשו סקס, אני מבטיחה לך.

   אנחנו יכולים לגלות בעצמנו, ולא לחקות תנוחות של אחרים אותם אנחנו רואים בטלויזיה.

    

   בזה בדיוק טמון חלק מהעניין - אנשים (בעיקר גברים) צופים בפורנו ואז הולכים ליישם ולהתנסות בחיים האמיתיים במה שהם ראו, ולצפות, לדרוש או להפעיל לחץ על בנות הזוג שלהם להפוך לשחקניות הפורנו שהם צפו בהן !

   אתה לא רואה את העיוות בזה ?

   במקום שנתנשק ונתעלס באופן אינטואיטיבי, לפי התחושה שלנו ולפי מה שנוח ונעים לנו, במקום שנגלה לבד את חדוות ההאנאה מהמיניות - אנחנו מעתיקים תנוחות והבעות ושפת גוף של אחרים ???

    

   איפה היצירתיות ? איפה הגילוי ? האיפה האופציה להבעה עצמית טבעית ומקורית במובן העצמאי של המלה, נטולת מימד של העתקה ?

    

   אבי, העלית פה את אחת הנקודות הכואבות ביותר, עליהן הזעקה שלנו,  ואותן אנחנו מנסות להוקיע.

    

   אני מאמינה לך שבתור גבר שנמשך לגברים  - אין לך כל עניין להשפיל נשים באמצעות מין, ולכן אינך מבין את המהומה, כי בעצם בעיניים הגבריות שלך המביטות על נשים - באמת שאין שמץ של החפצה, ואתה באמת מתבונן על נשים כעל בני אדם, ולא כעל גוף בעל איברים מושכים, תחת, ציצי, ואיברי מין מוצנעים אחרים.

    

   אבל דווקא בגלל העובדה שאתה גיי, אני לא חושבת שאתה באמת יכול להבין כמה התופעה הזו רווחת בקרב בני מינך - להתייחס לנשים כאל כלי סיפוק למאוויהם, כאל איברים מושכים.

   כהומוסקסואל,  אינך באמת מסוגל לרדת למשמעות של הנזק הרב שמסב הפורנו לחיי המין של זוגות הטרוסקסואלים, ולעיצוב התפיסות והאמונות של גברים על נשים, לבעיות מיניות שגברים חווים - זו מגיפה כבר.

    

   אין (כמעט) בחורה שלא נתקלה בגבר שיש לו קושי לקיים יחסי מין מספקים עם נשים, אחרי שכילה שעות צפייה בפורנו, והתרגל לעוצמת גירוי חזקה מאד באוננות מול המסך, ואז פוגש אישה רגילה, ממוצעת, שאינה מצליחה לגרום לו לאותה רמת גירוי ב"ביצועים" שלה ומתחילות שלל בעיות של תפקוד מיני.

    

   אם ישנה תועלת בפורונו, וייתכן שישנה כזו, היא בטלה בשישים אל מול ההשלכות ההרסניות והרעילות שלה.

     28/5/10 05:50:

   תגובות השטנה?? איזה תגובות שטנה? כל התגובות שמחקת (קראתי את כולן) היו תגובות ביקורתיות, נקיות מכל שמץ של אלימות מילולית או "שטנה" (בניגוד להתבטאויות נגד "מאפיית הפמיניסטיות הרדיקליות" שממשיכות לעטר את התגובות אצלך).

   בחייאת, אבי. לכתוב פוסט על חופש הביטוי ואז לצנזר את מי שמבקר אותך זאת אמנם זכותך, אבל זה שיא הצביעות.

    

     28/5/10 02:10:

    

   אגב, סתם לידע כללי -

   אני לא חלק ממאפיה, מעולם לא הייתי חלק ממאפיה, ואם להודות על האמת - מעולם לא הייתי חלק משום קבוצה, ארגון או מועדון חברתי כלשהו. אפילו ב"צופים" ביקרתי רק פעם אחת ונמלטתי על נפשי.

   אולי נוח לך יותר להציג את כל מי שלא הסכימה איתך כחלק מאיזו קבוצה קיצונית פסיכית (ע"ע מאפיה) אבל האמת היא שמדובר פשוט בנשים רגילות, נורמליות לחלוטין (טוב, חוץ ממני אולי), שלגמרי במקרה יש להן דעות מוצקות ביותר בנוגע לגוף האישה, לנפשה, לזכויותיה, ולמכשולים שעליה לעבור בעולם הגברי-ביסודו הזה. 

    

    

   אני מתנצל, ואבטל את החסימה.

   חשוב לי שתביני שהופתעתי בעצמי לגלות שהפוסט שלי הועלה (ללא ידיעתי) לעיתון "הארץ" ופשוט לא הייתי מוכן נפשית לפרץ הכוכבים האדומים ותגובות השטנה. בסה"כ חשבתי שזה יהיה דיון מעניין עם חברי ב"קפה".

    

   לילה טוב.

     28/5/10 02:03:

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-05-27 21:29:23

   אבי, איזה כיף שאתה כאן! מאז שחסמת אותי בבלוג שלך ממש התגעגעתי לשיחה איתך.

   ולעניינינו: ג'ינגס שאל אותך כבר בפוסט שלך, אבל מכיוון שלא ענית אני שואלת שוב - כוכבים אדומים נראים לך כמו ביריונות שמצדיקה צנזורה, ולעומת זאת אלימות וביזוי נשים הם מבחינתך בגדר חופש הביטוי, ונטל ההוכחה על מי שמבקש לאסור אותם. תוכל להסביר את זה?

    

   חופש הביטוי קיים בספרה הציבורית.

   מבחינתי, הבלוג שלי הוא ספרה פרטית. זה מקום שבו אני יכול לשטוח את מחשבותיי ולחלוק אותם עם חבריי.

   אני לא ביקשתי את "הארץ" לפרסם את הפוסט שלי והם לא טרחו לשאול אותי.

   ולכן, בעיניי, אנשים שנכנסים ל"בית" שלי ומבקרים לא את מה שאני אומר אלא את הלגיטימיות שלי לומר את זה,

   נראים לי כבריונים.

    

   התגובה שלי לחסום אנשים ולמחוק את התגובה שלהם אכן הייתה תגובה אמוציונאלית ובדיעבד אני מתחרט עליה ,אבל שוב, אני איני עיתונאי ואיני מחוייב בקוד אתי כל שהוא - אם אני רוצה להתנהג באמוציונאליות ב"בית" שלי - זו פריוולגיה שלי.

    

   ולשאלתך, פורנוגרפיה כן קיימת בספרה הציבורית. האם אני צריך להזכיר לך שכינו גם את "לוליטה" כפורנוגרפיה ורק לפני כמהחודשים חרדים כינו את הפסל של מיכאל אנג'לו - דוד - כפורנוגרפיה וסרבו שיציגו אותו?

    

    ודבר אחרון, כאדם גאה שהיה בגיל הטיפשעשרה בשנות ה-90, "פורנוגרפיה גאה" היה המקום היחיד שיכולתי לראות הומואים ומיניות הומוסקסואלית. הומואים לא היו קיימים בשום מקום בסרטים ובטלוויזיה (מלבד הנשיקה שלא צולמה במלרוז פלייס, אם את זוכרת). מבחינתי פורנו היה המקום היחיד שאני ומיניותי לא סבלו מ"הכחדה סימבולית". אולי בגלל זה אני אני רואה בפורנו דווקא כלי מעצים.

    

    

    

    

    

     27/5/10 22:53:

   שלום דניאלה רגשת אותי מאד

   כל מילה בסלע. צריך לשלוח את המאמר שלך לתיכונים ובתי ספר

   כל הכבוד

   שלך דליה שימקו

     27/5/10 22:04:

   צטט: lev.avraham 2010-05-27 21:14:24

   טוב, את כתבת פוסט ארוך אז אני אנסה לענות לך בכמה תגובות:

    

   ראשית, קוראים לי אבי ולא אברהם, ובאמת נעים להכיר (ואני לא ציני).

    

   אני לא מבין למה את חברותיך וחברייך לא יכלו פשוט להווכח עם הדעה שלי (שהיא לגיטימית כמו כל דעה)

   במקום לנסות להפחיד אותי מלעלות פוסטים שכאלו בכך שאתם מאיימות עלי דרך הכוכבים האדומים

   (וכן, אוספים את הכוכבים הירוקים בדם, יזע ודמעות וזה ממש לא נעים ההתנהגות שלכן)

    

   אני לא ביקשתי שהפוסט שלי יעלה בהארץ וגם לא תיארתי לעצמי שהוא יעליב כל כך הרבה אנשים (שכן פחות או יותר רק חבריי וחברותיי היו אמורים לקרוא אותו. אם הייתי יודע - אז בוודאי שהייתי מנסח אותו יותא בזהירות לפני שהייתי מאשר ל"הארץ" לעלות אותו - והם לא שאלו אותי).

    

   אני גם חושב שההתקפות האישיות עליי הן מגוחכות - אני פמיניסט מוצהר (וגם גיי כך שבחיים שלי לא פינטזתי על להשפיל אישה בסקס). התנדבתי במטות של שולמית אלוני וצביה גרינפילד ותמכתי בזהבה גלאון וכולי...מתוך הכרה בחשיבות נושא שוויון האישה יש לי ויכוח לגיטימי עם פלגים שונים בתוך התנועה הפמיניסטית.

    

   אני לא מבין איך הפכתם אותי למפלצת. אתן לא יכולות להתווכח מבלי להכנס לפסים אישיים?

   לא הייתי מעז למחוק את התגובות שלך ושל חברייך וחברותייך אם לא התנהגתם בגישת ה"רצחת וגם ירשת" - מצד אחד השתמשתם בפלטפורמה שלי על מנת להציג את הטיעונים שלכם ובו בעת ניסיתם להפחיד אותי להציג פלטפורמה כזו.

    

   חבל שזה הגיע לכך וכל הנושא יכל היה להימנע.

    

   ועכשיו לטיעוניך...

    

    

    

   בכל מקרה, אני חוזר לקרוא את שאר הפוסט שלך.

    

    

    

    

    

    

    

    

   שלום, אבי.

    

   הייתי שמחה לומר "נעים מאוד" אבל לא נעים לי, כי מחקת את התגובה שלי אף שלא זכור לי ש"הפכתי אותך למפלצת", כפי שכתבת כאן על הנשים ש"ירדו לפסים אישיים", כדבריך.

   כן, הענקתי לפוסט שלך (לפוסט, לא לך) כוכב אדום ואם אני לא טועה, ליד הכוכב האדום רשום "לא מומלץ". אכן, אבי, אני לא חושבת שתוכן הדברים הוא מומלץ. לפחות לא לטעמי. אם הייתה לי ילדה לא הייתי ממליצה לה לקרוא את הפוסט הזה, ואם היה לי ילד על אחת כמה וכמה לא הייתי חושבת שהתוכן הוא מומלץ עבורו.

   צר לי, אני לא אומרת זאת כדי לפגוע בך אבל אתה ודאי יודע שכאשר אתה מביע דעה נחרצת בנושא שהוא עד כדי כך שנוי במחלוקת,

   יש שיחשבו שהתוכן מומלץ ויש שיחשבו שהוא לא מומלץ.

    

   אני יכולה לספר לך שאני באתר הזה בערך שנתיים, וזו הפעם השנייה בסך הכול שאני מחלקת כוכב אדום למישהו, מכאן שאתה יכול בהחלט להבין שאני עושה זאת לאחר מחשבה ושיקול דעת (פרטי שלי, שלא מחייב אף אחד אחר), ובטח שאני לא עושה זאת כדי לאיים או להתנהג בבריונות.

   לא קיללתי, לא ניבלתי את הפה, לא ניאצתי, לא התקפתי, ההפך הוא הנכון: אילולא מחקת את התגובה שלי, יכולנו שנינו לראות שחור על גבי מסך-מחשב שסיימתי את התגובה שלי בכך שאמרתי שאני שמחה שאני חיה במדינה שבה חופש הביטוי וחירות המחשבה מאפשרים לכל אדם להחזיק בדעתו (עגומה ככל שתהיה).

   בעיניי, זה אירוני מאוד שאתה בוחר למחוק תגובה שנכתב בה (ולא בציניות!) שאני שמחה שכל אחד מאיתנו רשאי לחשוב אחרת.

    

   צר לי מאוד שאתה חש שה"מאפיה" הנשית מתקיפה אותך.

   בדיוק באותו האופן שבו מותר לך להחזיק בדעתך ולהביע אותה בבלוג שלך,

   כך מותר לקוראים שלא מסכימים איתך להביע את חוסר ההסכמה שלהם איתך, בין היתר על ידי כוכב אדום, אם כך הם רואים לנכון.

    

   אגב, סתם לידע כללי -

   אני לא חלק ממאפיה, מעולם לא הייתי חלק ממאפיה, ואם להודות על האמת - מעולם לא הייתי חלק משום קבוצה, ארגון או מועדון חברתי כלשהו. אפילו ב"צופים" ביקרתי רק פעם אחת ונמלטתי על נפשי.

   אולי נוח לך יותר להציג את כל מי שלא הסכימה איתך כחלק מאיזו קבוצה קיצונית פסיכית (ע"ע מאפיה) אבל האמת היא שמדובר פשוט בנשים רגילות, נורמליות לחלוטין (טוב, חוץ ממני אולי), שלגמרי במקרה יש להן דעות מוצקות ביותר בנוגע לגוף האישה, לנפשה, לזכויותיה, ולמכשולים שעליה לעבור בעולם הגברי-ביסודו הזה. 

     27/5/10 21:57:
   פוסט מצוין! תודה דניאלה!
     27/5/10 21:57:

   צטט: lev.avraham 2010-05-27 21:14:24

   טוב, את כתבת פוסט ארוך אז אני אנסה לענות לך בכמה תגובות:

    

   ראשית, קוראים לי אבי ולא אברהם, ובאמת נעים להכיר (ואני לא ציני).

    

   אני לא מבין למה את חברותיך וחברייך לא יכלו פשוט להווכח עם הדעה שלי (שהיא לגיטימית כמו כל דעה)

   במקום לנסות להפחיד אותי מלעלות פוסטים שכאלו בכך שאתם מאיימות עלי דרך הכוכבים האדומים

   (וכן, אוספים את הכוכבים הירוקים בדם, יזע ודמעות וזה ממש לא נעים ההתנהגות שלכן)

    

   אני לא ביקשתי שהפוסט שלי יעלה בהארץ וגם לא תיארתי לעצמי שהוא יעליב כל כך הרבה אנשים (שכן פחות או יותר רק חבריי וחברותיי היו אמורים לקרוא אותו. אם הייתי יודע - אז בוודאי שהייתי מנסח אותו יותא בזהירות לפני שהייתי מאשר ל"הארץ" לעלות אותו - והם לא שאלו אותי).

    

   אני גם חושב שההתקפות האישיות עליי הן מגוחכות - אני פמיניסט מוצהר (וגם גיי כך שבחיים שלי לא פינטזתי על להשפיל אישה בסקס). התנדבתי במטות של שולמית אלוני וצביה גרינפילד ותמכתי בזהבה גלאון וכולי...מתוך הכרה בחשיבות נושא שוויון האישה יש לי ויכוח לגיטימי עם פלגים שונים בתוך התנועה הפמיניסטית.

    

   אני לא מבין איך הפכתם אותי למפלצת. אתן לא יכולות להתווכח מבלי להכנס לפסים אישיים?

   לא הייתי מעז למחוק את התגובות שלך ושל חברייך וחברותייך אם לא התנהגתם בגישת ה"רצחת וגם ירשת" - מצד אחד השתמשתם בפלטפורמה שלי על מנת להציג את הטיעונים שלכם ובו בעת ניסיתם להפחיד אותי להציג פלטפורמה כזו.

    

   חבל שזה הגיע לכך וכל הנושא יכל היה להימנע.

    

   ועכשיו לטיעוניך...

    

    

    

   בכל מקרה, אני חוזר לקרוא את שאר הפוסט שלך.

    

    המילה/הרגשה "להפחיד" היא שלך.

   כשנתתי כוכב אדום, לא אמרתי "בוא נפחיד אותו טילים כדי שלעולם לא יעז להעלות יותר שום פוסט בקפה".

   זו היתה הבעת דעה ישירה לגבי פוסט ספציפי ותו לא, ומיד לאחר הכוכב ישבתי וכתבתי לך גם תגובה שמנמקת את עמדתי.

   לשבת דקות ארוכות כדי לענות על השאלות ששאלת אותי, ואז לגלות בעת לחיצה על ה"שלח" שהכל ירד לטמיון כי חסמת אותי - זו סתימת פיות (בשונה בעיניי מכוכב אדום, שהוא פתיחת פיות רק שמוצא הפה לא בהכרח נעים, זה נכון).

    

   אני מבינה שכוכב אדום ועוד אחד ועוד, מרגישים כמו התאגדות מתוכננת לעילא. אבל לא. בדיוק כשם שאתה לא חושב (אני מניחה), שאוסף הכוכבים הירוקים ניתנו לך לאחר התייעצות קבוצתית ו'עליהום' חיובי.

   אין כאן מאפיה. יש אוסף של אנשים שחשבו אותו הדבר על הפוסט שלך, והביעו דעתם. 

    

     27/5/10 21:47:

   צטט: מצדה 2010-05-27 16:10:27

   דניאלה יקרה

    

   כפי שכבר כתבתי לך בעבר, והדבר מתחדד עוד יותר לאור אירועי הימים האחרונים -

   הפוסט המופתי שלך לא יקבל קידום בקפה, ואילו גיבוב ההבלים של אברהם לב - יקודם לעמוד הראשי של הקפה ושל הארץ, וזאת משום העובדה הפשוטה, שקבוצת הארץ עושה חלק ניכר מממונה מפרסומי תעשיית הפורנו והזנות. לכן הנהלת הקפה עטה כמוצאת שלל רב על כל פוסט שהוא אנטי פמיניסטי, כל טקסט שמצדד בפורנו, בהחפצת נשים ובזלזול בנשים - על מנת לקדם את סדר היום המיזוגני שלהם ולהגדיל את רווחיהם.

   אברהם לב, שמחק את כל התגובות שלך ושל אחרות בפוסט שלו, הוא בסך הכל בורג במערכת הזו. בורג קטן שמפחד מהצל של עצמו.

    

   כתבת מצויין, מקיף ויסודי. המאבק על דעת הקהל הוא קשה, סיזיפי, אבל הוא נושא תוצאות לטווח ארוך.

   אני מאמינה שגם את תעשיית הרשע הזו אפשר למגר. זה לא יקרה ביום אחד, אבל זה יקרה.

    

    

   נכון. זו האמת העצובה, אבל אנחנו נמשיך לכתוב גם תכנים שלא מוצאים חן בעיני בעלי העיתון הזה לאנשים שחושבים ....

   נשמיע את קולנו. יש חשיבות לקול הזה, כי הוא בדרך כלל לא מושמע. לא באופן הזה. אלא כאוסף של טיעונים פסאודו לוגים.

    

   דניאלה, כתבת ככ נכון.

   הבעיה עם פורנו היא שהוא מעוות את תפיסת יחסי המין בין אנשים והופך אותם לאוסף של איברים.

   הבעיה עם פורנו היא שכפנטזיה הוא מחייב ניתוק בין האדם לבין מושא ההתגרות שלו (בעיקר אם מדובר בנשים שאלה הפנטזיות שלהן) מכיוון שאמרת נכון. אף אישה לא רוצה לחוות את מה שמראים בסרטי הפורנו, כי זה לא אנושי, זה משפיל, זה אלים. אבל כפנטזיה היא חייבת להתנתק מהעובדה הזו, והחוויה המינית הופכת להיות אקט שיושב על קונפליקט.

    

   מעבר לכך פורנו עוסק בייצוגים ככ צרים ודלים של החוויה המינית. מי שצורך פורנו על בסיס קבוע מפתח סוג של תלות. של התמכרות ובסופו של דבר צריך להעלות את סף הגרוי- משום כך הכיוון של התעשייה הוא של יצירת מסרים יותר ויותר אגרסיבים. אלימים חריפים. משום כך ה"מיניות המומצאת הזו" חודרת לתוך המיין סטרים. לכל פרסומת וכל קליפ.

    

   אין מקום לנשים אמיתיות. לא אחידות, שונות, אנושיות או מגוון של ייצוגים מיניים כחלק ממערכת יחסים בין בני אדם עם אישיות, יש מקום רק לדימויים. למותגים, רצוי כמה שיותר קיצוניים וכמה שיותר בוטים.

    

   הלוואי ולפחות היו מעבירים סדנאות ופרוייקטים לצעירים כדי לגרום להם לראות קצת מעבר למה שמראים על המסך, ואולי כך יוכלו לעבד את המסרים באופן ביקורתי.

     27/5/10 21:46:
   ואני חושב שהחשק המיני הנמוך של נשים מתסכל הרבה גברים אז? האם נשים משתנות בעקבות זה? בקיצור נמאס להבין נשים ולרחם עליהן כול מגדר שידאג לעצמו ובא לציון גואל.
     27/5/10 21:32:


   לגבי הקטע של תדמיינו שהדגשת בסוף.

   אני חושב שזו פטרונות מוחלטת - איך את במחי יד ישר מוחקת את זכותה של אישה לבחור.

   את טוענת שאין לה זכות או לגיטימיות לבחור את ההחלטות שלה ואפילו לעשות את הטעויות שלה.

    

   את פשוט נותנת מתנה לימין השמרני שיבוא אחריך ויאמר שלנשים אין זכות לבחור האם לעבור הפלה כי אחוז גבוה מהנשים שרוצות לעבור הפלה סובלות מ-X או Y.

    

   שיהיה לך יום נעים,

   אבי

    

   ודבר אחרון - אני לא ביקשתי לקבל את "הפרסום האדיר" (בכלל אימא שלי כמעט קיבלה התקף לב) ובניגוד לתיאוריות קונספירציה אנו, הגברים, לא מרושתים איש איש עם ראהו - אם את חושבת שלא מפרסמים מספיק פוסטים של נשים באתר "הארץ" אז תפני אליהם, מה אני עשיתי?

     27/5/10 21:29:

   אבי, איזה כיף שאתה כאן! מאז שחסמת אותי בבלוג שלך ממש התגעגעתי לשיחה איתך.

   ולעניינינו: ג'ינגס שאל אותך כבר בפוסט שלך, אבל מכיוון שלא ענית אני שואלת שוב - כוכבים אדומים נראים לך כמו ביריונות שמצדיקה צנזורה, ולעומת זאת אלימות וביזוי נשים הם מבחינתך בגדר חופש הביטוי, ונטל ההוכחה על מי שמבקש לאסור אותם. תוכל להסביר את זה?

     27/5/10 21:26:


   אני גם חושב שהחפצה מינית זה דבר נורא.

   אבל החפצה מינית לא נוצרת בגלל הפורנו (לדעתי) אלא הפורנו מייצג את הפנטזיות של גברים הקיימות בחברה כיום.

   במקרה הזה את תוקפת את השליח.

   וזה לא שאכפת לי במיוחד שאת תוקפת את השליח אלא שאני חושב שצורת המחשבה הזו היא לא פרודקטיבית - האם את חושבת שהפנטזיות ישתנו אם תמנעי פורנו? ברור שלא! את רק תצרי פורנו של שוק שחור ופריחה בתעשיית הזנות או במילים אחרות - הרעה של המצב.

    

   וגבי השחקנים והשחקניות - ניצול עובדים הוא ניצול עובדים באשר הינם. אם למשל היית מציעה חובה של קבלת אישור מפסיכולוג לפני שאתה/את מופיע/ה בסרט - הייתי מסכים איתך לחלוטין.

    

    

     27/5/10 21:20:


   לגבי המחקרים שהצגת...

    

   אני מבין את הבעייתיות של פורנו אבל אני חושב שעל מנת לצנזר משהו (כל דבר בין אם זה טקסט פוליטי או סרט כחול) נטל ההוכחה הוא מאוד מאוד גדול - וכרגע אין אותה.

    

   גם המחקרים שהצגת מעידים על בעייתיות אבל לא שונה מהבעייתיות של עישון סיגריות, שימוש באלכוהול, מגזיני אופנה, אוכל מהיר ועוד...

    

   מכיוון שמדובר במשהו שדומה לכל כך הרבה דברים חוקיים ורעים אחרים קשה מאוד לאשר את זה מבלי שזה ייתן לממשלה כלים שלא היית רוצה שממשלה ליבראלית ודמוקרטית תחזיק בהן.

     27/5/10 21:14:

   טוב, את כתבת פוסט ארוך אז אני אנסה לענות לך בכמה תגובות:

    

   ראשית, קוראים לי אבי ולא אברהם, ובאמת נעים להכיר (ואני לא ציני).

    

   אני לא מבין למה את חברותיך וחברייך לא יכלו פשוט להווכח עם הדעה שלי (שהיא לגיטימית כמו כל דעה)

   במקום לנסות להפחיד אותי מלעלות פוסטים שכאלו בכך שאתם מאיימות עלי דרך הכוכבים האדומים

   (וכן, אוספים את הכוכבים הירוקים בדם, יזע ודמעות וזה ממש לא נעים ההתנהגות שלכן)

    

   אני לא ביקשתי שהפוסט שלי יעלה בהארץ וגם לא תיארתי לעצמי שהוא יעליב כל כך הרבה אנשים (שכן פחות או יותר רק חבריי וחברותיי היו אמורים לקרוא אותו. אם הייתי יודע - אז בוודאי שהייתי מנסח אותו יותא בזהירות לפני שהייתי מאשר ל"הארץ" לעלות אותו - והם לא שאלו אותי).

    

   אני גם חושב שההתקפות האישיות עליי הן מגוחכות - אני פמיניסט מוצהר (וגם גיי כך שבחיים שלי לא פינטזתי על להשפיל אישה בסקס). התנדבתי במטות של שולמית אלוני וצביה גרינפילד ותמכתי בזהבה גלאון וכולי...מתוך הכרה בחשיבות נושא שוויון האישה יש לי ויכוח לגיטימי עם פלגים שונים בתוך התנועה הפמיניסטית.

    

   אני לא מבין איך הפכתם אותי למפלצת. אתן לא יכולות להתווכח מבלי להכנס לפסים אישיים?

   לא הייתי מעז למחוק את התגובות שלך ושל חברייך וחברותייך אם לא התנהגתם בגישת ה"רצחת וגם ירשת" - מצד אחד השתמשתם בפלטפורמה שלי על מנת להציג את הטיעונים שלכם ובו בעת ניסיתם להפחיד אותי להציג פלטפורמה כזו.

    

   חבל שזה הגיע לכך וכל הנושא יכל היה להימנע.

    

   ועכשיו לטיעוניך...

    

    

    

   בכל מקרה, אני חוזר לקרוא את שאר הפוסט שלך.

    

    

    

    

    

    

    

     27/5/10 20:53:
   כל הכבוד!מדהים!
     27/5/10 19:55:

   like
     27/5/10 19:54:
   אני סולד מפורנו כי זה נראה לי מגעיל לראות בחורות מדזיינות בטלוויזיה לאונן מול זה ולחשוב שזה תחליף לדבר האמיתי. זנות זה יותר גרוע כי זה ניצול בני אדם ואם להיות יותר מדוייקים של נשים. גברים ונשים חולקים ביחד את הכוכב המסריח הזה ולא יכול להיות מין נעלה בזכויותיו על מין אחר וזנות מקבע מעמד נחות של נשים ביג טיים, בלי קשר נשים הן צדקניות מאוסות אלופות בהעמדת פנים בכיינית ומתקרבנת ובאופן כללי בלתי נסבלות.
     27/5/10 19:54:


   דניאלה היקרה,

   אני כואבת איתך את אובדן המלים שהשקעת מזמנך ומנפשך להשאיר בדיון של לב.

    

   לטעמי,

   לב לא היה צריך למחוק בשום פנים ואופן את הדיון שהתעורר בעקבות תגובותייך - זה מעשה תמוה בעיני מכיוונו, בתור אחת שכבר קראה מעט אצלו (אנחנו חברים וירטואלים בקפה, והתרשמתי שהוא אדם הגון, פתוח, קשוב ובר דעת. זה מפתיע אותי ביותר, בעיקר כי זה לא מתאים לו לסתום פיות ולהשתיק שיח ודיאלוג).

    

   אמש נכנסתי לקרא את המאמר שלו, וכן מעט מהתגובות שהשארת אצלו, אבל לא היה לי פנאי לקרא את הכל, ולכן תיכננתי להמשיך הערב להעמיק בתגובות שם, ואולי אף לתרום כמה מלים משלי.

   (כוכבים אדומים זה לא הסטייל שלי - מתוך עקרון אני מסרבת לחלק כאלו.

   תחת זאת - אני בעד להידבר.)

    

   אני המומה מהגילוי הזה שכל מה שכתבת שם ירד לטימיון, ומקווה שהצלחת לשחזר את עיקר הרעיונות שהבעת שם, על מנת להנציח אותם כאן אצלך בבלוג, שישארו כעדות לנצח, בארכיון שמעל דפי האינטרנט, לכל מי שיחפוץ לקרא את קולך, את קולנו.

    

   חבל לי מאד שזו היתה הבחירה שלו, (של לב), ואני מצפה ממנו לחזור בו ולהתנצל, כפי שראוי היה לעשות.

     27/5/10 17:59:

   צטט: וורי 2010-05-27 17:52:45

   אני סולד מפורנו וזנות ועדיין טוען שהמאמר זה מתקרבן במקצת, פורנו משפיע הרבה פחות על גברים ממה שאתן טוענות והיחס אל נשים נקבע בפרמטרים אחרים משמעותיים יותר מפורנו. נשים נוטות להאשים היום את הגברים בכול התיסכולים שלהן אני חושב שזה מוגזם ולרא הוגן או הגון וקורא לשיוויוניות אמיתית בלי תנאים ובלי ויתורים מראש כמו פורנו .

    

    

   וורי -

    

   אני מקווה שבדיון הזה תוכל להשאיר בצד ירידה לפסים אישיים, כי חבל.

   באנו לדון כדי להחכים זה מזה, לא כדי ללכת מכות.

    

   אני יכולה לומר לך, שמהיכרות אישית,

   אני מכירה גברים שהודו בפניי (מרצונם) שהפורנו עשה להם נזקים בתודעה, וכתוצאה מכך חיבל בחיי המין שלהם.

    

   שוויון אמיתי הוא מצוין, אבל הוא לא יוכל להתקיים לפני שגברים יבינו שצריכה של פורנוגרפיה אלימה, מבזה גם אותם כגברים וגם את הפרטנריות שלהם.

   חשיפת היתר למיניות בחברה שלנו, קצת העבירה אותנו על דעתנו.

   הגיע הזמן לעצור לרגע, ולחשוב.

    

    תוכל לספר למה אתה סולד מפורנו וזנות?

    

     27/5/10 17:52:
   אני סולד מפורנו וזנות ועדיין טוען שהמאמר זה מתקרבן במקצת, פורנו משפיע הרבה פחות על גברים ממה שאתן טוענות והיחס אל נשים נקבע בפרמטרים אחרים משמעותיים יותר מפורנו. נשים נוטות להאשים היום את הגברים בכול התיסכולים שלהן אני חושב שזה מוגזם ולרא הוגן או הגון וקורא לשיוויוניות אמיתית בלי תנאים ובלי ויתורים מראש כמו פורנו .
     27/5/10 17:47:

   את כל זה עברנו קומץ של אנשים אמיצים ומחוייבים כאן בקפה במאבק שנמשך קרוב לשבועיים שקיצו הגיע כשליאת זנד, עורכת הקפה, צינזרה ניקניים של בדס"מית מתוך טקסט שלי. היא לא טרחה לצנזר את כל הזוהמה והרפש של "המתדיינים" הבדס"מים היכן שהתחוללה המהומה. אם ליאת זנד קשורה לקידום הטקסט של לב אברהם אז הדבר לא מעורר בי פליאה. אם מאמרים דוחים כמו  http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1170344.html מתפרסמים בהארץ והארץ מפרסמים מכוני ליווי אז צריך להחרים את העיתון. קחי בחשבון שגם אותך ליאת יכולה לצנזר ללא כל אזהרה.

    

   להקיא מהארץ.

     27/5/10 17:44:

   צטט: Miss_Understood 2010-05-27 17:37:56

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-05-27 17:15:44

   במסגרת המאבק שלו למען חופש הביטוי, אברהם לב מחק וחסם גם אותי (לא לפני שדרש ממני התנצלות), ולכן רציתי להגיד לו מכאן: כל הכבוד, אבי! תמשיך ככה, וכל פוסט שני שלך יקודם לעמוד הראשי של הארץ.

    

   וגם כל מה שמצדה אמרה.

    

    

   חברה,

   לא בטוחה שכל מי שיקרא מה שכתבת יבין שציטטת את כתבנו סגי נהור...

   אולי כדאי להבהיר

    

   :)

    ממ... במחשבה שניה יש מצב שאת צודקת :)

    

   אצטט מתוך מייל שקיבלתי אתמול:

   קבוצת הארץ-מארקר ממש יצאה במתקפה מערכתית נגד נשים. אתמול היה קישור פורנוגרפי לחלוטין (כוכבות פורנו) בעכבר העיר. איך הגעתי לזה? זה הופיע בפאקינג אתר ערוץ הספורט. כולה רציתי להיכנס ולהתעדכן בספורט.

   אחרי זה הם שמו בעמוד הראשי פוסט בניחוח תיירות מין על הזונות במונדיאל המתקרב, והעורך קרא לזה: הזונות חולמות על המונדיאל או משהו כזה. כאילו זה משאת נפשן.

   והיום הפוסט הזה. וזה אחרי הבמה שנתנו ליצחק לאור בעיתון העיר

    

    

    

    

     27/5/10 17:37:

   צטט: יבגניה בוזגלו 2010-05-27 17:15:44

   במסגרת המאבק שלו למען חופש הביטוי, אברהם לב מחק וחסם גם אותי (לא לפני שדרש ממני התנצלות), ולכן רציתי להגיד לו מכאן: כל הכבוד, אבי! תמשיך ככה, וכל פוסט שני שלך יקודם לעמוד הראשי של הארץ.

    

   וגם כל מה שמצדה אמרה.

    

    

   חברה,

   לא בטוחה שכל מי שיקרא מה שכתבת יבין שציטטת את כתבנו סגי נהור...

   אולי כדאי להבהיר

    

   :)

     27/5/10 17:15:

   במסגרת המאבק שלו למען חופש הביטוי, אברהם לב מחק וחסם גם אותי (לא לפני שדרש ממני התנצלות), ולכן רציתי להגיד לו מכאן: כל הכבוד, אבי! תמשיך ככה, וכל פוסט שני שלך יקודם לעמוד הראשי של הארץ.

    

   וגם כל מה שמצדה אמרה.

     27/5/10 17:11:

   אני מסכים עם כל הנכתב.

   הייתי מוסיף עוד כמה מילים בעניין,

   אך כל המוסיף גורע.

   חיזקי ואימצי ואל תוותרי.

   האמת היושר והצדק על צידך.

     27/5/10 16:54:

   צטט: Natasha 1977 2010-05-27 16:51:46

   אנשים לא רוצים לקרוא

   אבל אנחנו נדבר

   ונדבר

   ונדבר

   וזה יחלחל

   גם בלי רצון.

    

   פוסט טוב דניאלה

   צריך להיות ממש טיפשה כדי לקרוא ולא להבין.

    

    

   תנו לנו גישה לקוד - מערכת המחשוב הבלתי מתפקדת בעליל של קפה - ונתקן לכם את זה תוך 10 שניות!!! אלא אם הבחירה להשמיט סלאשים היא מכוונת.

    


   צריך להיות ממש טיפש-סלאש-ה כדי לקרוא ולא להבין.

     27/5/10 16:51:

   אנשים לא רוצים לקרוא

   אבל אנחנו נדבר

   ונדבר

   ונדבר

   וזה יחלחל

   גם בלי רצון.

    

   פוסט טוב דניאלה

   צריך להיות ממש טיפש\ה כדי לקרוא ולא להבין.

    

     27/5/10 16:48:


   כל הכבוד לך, ושוב כל הכבוד לך ופעם נוספת (כי מגיע לך): כל הכבוד לך.

   על ההשקעה, על הסבלנות, על הנחישות ועל היותך דון קישוט(ית) אינטליגנטית, דעתנית וכל כך צודקת.

    

   ולא שצרת רבות מנחמת מישהי, אבל הוא כמובן לא מחק רק את התגובות (הנפלאות) שלך, אלא באופן כללי כל מי שהביעה איזו דעה מנוגדת לשלו (כן, גם התגובה שלי נעלמה באופן לא מפתיע).

     27/5/10 16:33:


   אני מעריכה את מה שכתבת ואת המאמץ המטורף למרות שמחקו ומחקו אותך, כי זה כל כך לא נעים לשמוע את המספרים ואת מה שקורה באמת, הכי טוב לחשוב שהכל בסדר.

   זכור לי מה שקרה בפעם האחרונה שהעולם אמר ש"זה לא כל כך נורא" ו"תנו להם חופש ביטוי" .

    

   לא פלא שבעולם בו נשים נתפסות כאובייקטים סתם במקרה הטוב וכמרקקות זרע במקרה הרע, מה שמתבטא היטב בכל מה שכתבת לעיל, גם אגודת הסטודנטים למשפטים בירושלים (ולא סטודנטיות וסטודנטים חלילה) נלחמת בחירוף נפש כדי לקרוא ליום הכיף של הפקולטה "יום סטודנט" כי מי אנחנו בכלל, מרקקות זרע מטופשות שכמונו שנבקש שיתיחסו אלינו בפרסום של האגודה? שיכירו בקיומנו הנפרד? או כמו שאמר לי סטודנט אחד מקרב הפוליטיקאים השמנוניים לעתיד של הפקולטה למשפטים: "אם אתן תקבלו את מה שאתן מבקשות יבואו גם הירוקים!" הידעתן נשים יקרות? אנו לא מחצית מאוכלוסיית העולם אלא קבוצת מיעוט/אידיאולוגיה קטנה, נא לזכור את מקומנו. היום ב2010 זה קורה!

    

   הכל קשור אחד לשני, בחוטים של רשע ובוז. אבל כאשר יענו אותנו כן נרבה וכן נפרוץ!

    

   תודה שוב על התגובה המעולה

   אני.

     27/5/10 16:10:

   דניאלה יקרה

    

   כפי שכבר כתבתי לך בעבר, והדבר מתחדד עוד יותר לאור אירועי הימים האחרונים -

   הפוסט המופתי שלך לא יקבל קידום בקפה, ואילו גיבוב ההבלים של אברהם לב - יקודם לעמוד הראשי של הקפה ושל הארץ, וזאת משום העובדה הפשוטה, שקבוצת הארץ עושה חלק ניכר מממונה מפרסומי תעשיית הפורנו והזנות. לכן הנהלת הקפה עטה כמוצאת שלל רב על כל פוסט שהוא אנטי פמיניסטי, כל טקסט שמצדד בפורנו, בהחפצת נשים ובזלזול בנשים - על מנת לקדם את סדר היום המיזוגני שלהם ולהגדיל את רווחיהם.

   אברהם לב, שמחק את כל התגובות שלך ושל אחרות בפוסט שלו, הוא בסך הכל בורג במערכת הזו. בורג קטן שמפחד מהצל של עצמו.

    

   כתבת מצויין, מקיף ויסודי. המאבק על דעת הקהל הוא קשה, סיזיפי, אבל הוא נושא תוצאות לטווח ארוך.

   אני מאמינה שגם את תעשיית הרשע הזו אפשר למגר. זה לא יקרה ביום אחד, אבל זה יקרה.

    

     27/5/10 15:48:

   אני מאוד בעד המדיניות של -

   מי שמקודם לראשי לא יוכל למחוק תגובות נגדו.

    

   דניאלה, את כותבת מצויין, וטיעונייך חשובים ומשמעותיים-

   אבל אני חוששת שהם נופלים על אזניים ערלות..

    

   :-(