כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  נוקבת

  ארכיון

  זנות מבחירה!

  54 תגובות   יום שבת, 5/6/10, 12:53

  במשרדים ממוזגים, הם יושבים ומתדיינים דיונים פילוסופים ואקדמיים ברומו של עולם על הבחירה החופשית של נשים בזנות. הם מתווכחים על זכותן של נשים לבחור במה לעסוק, "מי את שתגידי להן מה לעשות, מתנשאת שכמותך?", הם מטיפים לי, יחי החופש, חופש התעסוקה, יחי הליברליזם, "אם את רוצה להגן עליהן, הילחמי למען מיסוד הזנות, כך יהיה אפשר לפקח"...  

   

   

   

  כואב כלכך לשמוע טיעונים כגון אלו שוב ושוב בדיונים על זנות. כואב לשמוע מאנשים שמעולם לא פגשו בזנות, לא פנים מול פנים. זנות בשבילם היא פנטזיה דמיונית שמשווקת להם בסרטים וסדרות ואפילו בתקשורת, בדמותן של "נערות ליווי" (מכבסת מילים) שובבות ו"נימפומניות" שעושות "מליונים" מ"חולשה של גברים", מחליפות לקוח חתיך וחביב אחד במשנהו ומסתובבות להן במעילי פרווה, עובדות ב"ליווי" רק עד שיהיה להן מספיק כסף לסיים את הדוקטורט ולהמשיך לקריירה "האמיתית" שלהן בתור רופאות, עורכות דין ומהנדסות ולהקים משפחה עם שלושה ילדים לתפארת מדינת ישראל.... 

   

   

   זו הרי בדיחה מאוד טובה. הסטטיסטיקה הזועקת והאמיתית של עולם הזנות מדברת על השאבות למעגל הזנות בגיל צעיר מאוד (ממוצע לכניסה לעולם הזנות הוא בגיל 14, ממש בחירה חופשית). לפי מחקרים שונים בין 70% ל-94% מכלל הנשים בזנות בארץ ובעולם, סורסרו לזנות בגיל צעיר על ידי "בן זוגן" הראשון.  ברוב המכריע של המקרים (ולאחרונה מדברים ממש כבר במושגים של "כל") מדובר על רקע של גילוי עריות ואו התעללות מינית קשה בילדות\נעורים. זו נשמעת קלישאה אך אולי צריכים לשבת ולשמוע עדויות ממש משובטות, של נשים בזנות כדי להבין. הסצנריו הבא חוזר על עצמו בסיפורי השאבות לזנות: ילדה חיה בבית עם אוירה מאוד טעונה מינית ובעייתית, לדוגמא אב אלים מינית כלפי אם לנגד עיני הילדה, ו\או אב אלים מינית כלפיה, ו\או חברים של אחים אלימים מינית כלפיה, ו\או ילדים בכיתה אלימים מינית כלפיה (שמעתם על כמה מיקרים כאלו לאחרונה...?), ילדה מקבלת אפס תמיכה נפשית מהגורמים האפשריים (איך אומרים, "נופלת בין הכסאות"?) ועבורה התא המשפחתי הוא מקום אלים, טעון ומפורר לחלוטין, כתוצאה ילדה בורחת מהבית בגיל מאוד צעיר.  גבר צעיר "במקרה" פוגש ילדה ו"גואל" אותה מהומלסיות, נותן לה בית, חום, אהבה, מיטה חמה, וקשר "בוגר" ויציב, והמון המון תשומת לב. ילדה מרגישה שמישהו רואה אותה סוף-סוף. ילדה בוחרת להשאר איתו ולעולם לא לחזור הביתה. גבר צעיר שוכב עם ילדה. גבר צעיר נותן לילדה חגיגת וגראס. ילדה מרגישה אישה. גבר צעיר קונה לילדה בגדים יפים ואיפור. גבר צעיר נותן לה כל יום חגיגת וגראס. ילדה מתמכרת לגראס. בשלב מסוים גבר צעיר אומר לילדה שגראס עולה לו הרבה כסף ואין לו גרוש על התחת. והיא כלכך אוהבת אותו. היא תעשה הכל בשבילו. כמו שאולי עשתה הכל בשביל אבא שכבר הוכיח לה מה גבר שאוהב אותה יכול לעשות לה, והיא כבר למדה לציית. מה עושים? 

   

   

  מתוך עדות של סרסור – בתגובתו לשאלה - מה סרסורים מחפשים?

   

   

    "יופי? כן. מומחיות במתן שירותי מין? את זה אפשר ללמוד. אבל מה שהכי חשוב זה ציות. צייתנות. וכיצד משיגים צייתנות? אתה משיג צייתנות אם אתה   משיג נשים שנאנסו על ידי אבותיהן, הדודים שלהן - מישהו שהן אהבו ופחדו לאבד כך שהן   לא העזו להתנגד"(מתוך הספר "נשים מופקרות" של ענת גור)  

   

   

   

  ישנם גם מקרים בהם הכניסה למעגל הזנות נובעת מעוני ומצוקה כלכלית, כגון אמהות חד הוריות שחייבות לפרנס את עצמן ואת ילדיהן, אך גם במקרים כאלה נעשה הדבר בחוסר ברירה מוחלט במצב של העדר אלטרנטיבה ממשית.   אחרי שנשאבת למעגל הזנות, כך או אחרת, מגיע השלב של הדירה הדיסקרטית. זהו שלב מאוד חשוב, כן בשלב זה את רשמית "זונה", ואת נכנסת לשגרה של משמרות, עשרות לקוחות בשבוע, ומעגל עמוק מאוד של ניתוק מהחיים הנורמטיביים, ככל הנראה לנצח. הצורך בשימוש בסמים קשים יותר ובאלכוהול כדי להקהות את החושים  גובר וגובר, כדי לא להרגיש, כדי להקהות את החושים. אורח החיים הקשה הכרוך בזנות מחייב את הנשים לפתח מנגנונים דיסוציאטיבים,  אלו הם מנגנוני ניתוק ושיכחה (אמנזיה), פיצול ושינוי מצבי מודעות רבים ומגוונים. אלו מהווים הבסיס המרכזי עליו נבנית היכולת לעסוק בזנות, אלו הם המנתקים אותן מהגוף ומהנפש. 

   

   

   

    מהי דירה דיסקרטית? 

   

   הנוהל הקבוע הוא 10-14 "כניסות" ביום (כניסה = לקוח למי שלא מכיר את הז'רגון הנפלא), כל לקוח 45 דקות שלמות. "את יודעת מה אפשר להספיק לעשות בגוף שלך בשלושת רבעי שעה..זה גיהנום. נצח. והם מנצלים כל דקה. רובם מתעקשים לגמור פעמיים.   עדיף ברחוב 2 דקות וזה נגמר". 200 ש"ח כל לקוח, 100 ש"ח מזה לסרסור (בעל הדירה, בשביל ה"חדר"), 100 ש"ח לאישה, היא יכולה לבקש יותר כסף, אבל התחרות קשה כמובן, והלקוח יכול ללכת לחדר המקביל בו מסתפקת האישה השניה ב100 ש"ח.  יותר כסף פירושו שהיא צריכה לספק יותר פתחים, יותר השפלות, יותר "שירות-לקוחות".  לא חייכת מספיק, והתלונן הלקוח על השרות? קנס. איחרת למשמרת? קנס. לא הגעת בכלל? קנס. קנס קנס קנס. את במחזור ולא רוצה לעבוד? בעיה שלך. הן מסיימות משמרות של 13 שעות, משוסעות לחלוטין מבפנים. רגשית הן בדרך כלל אפתטיות, לא מרגישות כלום ואם תשאלו אותן מה היה עם לקוח איקס, הן ממש לא ידעו לספר, כי הן לא היו שם. קוראים לזה, כאמור,  "הפרעה דיסוציאטיבית".

   

   

    מהי באמת הפרעה דיסוציאטיבית? 

   

     "כשהייתי ילדה ואבא שלי היה אונס אותי, הייתי משחקת עם עצמי משחק כאילו אני זה לא אני, אני זאת מישהי אחרת שעכשיו יושבת בשמיים למעלה וצופה באיזשהו סרט שזה החיים שלי, כאילו. זה תמיד היה משחק שלי, גם ברגעים מאוד קשים וגם כשהייתי מאוד בודדה. הייתי כאילו אני מישהי אחרת ואני עושה עכשיו הצגה ונדמה לי. משהו כזה... וזה דבר שתרגלתי אותו כל כך טוב, שתמיד כשקורה לי משהו שמשפיע עלי אני מצליחה להוריד מסך."   

   

   

   ענת גור ראיינה אינספור נשים בזנות כדי להבין את חווית העיסוק בזנות, ואז הבינה שהן לא מתארות באופן מוחשי את מה שעברו. הדיבור על הזנות היה מקוטע, מעורפל, ולא נגע בגרעין ההתנסות בזנות, כשעימתה את אחת הנשים ישירות עם העמימות שלה, ענתה לה זו בכעס:

   

   

     "תגידי, את לא מבינה שאני לא הייתי שם? רק הגוף שלי היה שם. אני לא זוכרת כלום משם!"   

   

   

   "לא יודעת... ובשבילי זה שהוא ביקש את זה, ו... הוא ביקש את זה - so what  ? הגוף שלי זה סך הכל בשר, כמו בובה, שצריך לשמש לאיזושהי מטרה, זה מה שיגרום לו הנאה, אני יודעת, כאילו, כבר התרגלתי מאבא שלי, אז מה זה משנה, את יודעת."   

   

   

   דמיינו לעצמכן\ם שאתןם יוצאות\ים לרחוב ונתקלות\ים ב100 הגברים הראשונים בדרככן\ם. אני אומרת גברים ולא נשים, כי אלו הם צרכני זנות לא משנה מאיזה מין ה"זונות". דמיינו שמיד עם היפגשכן\ם אותם עליכן\ם ללקק אותם בכל הגוף , להריח כל פתח בגופם, לתת להם לפשפש בכל הפתחים שלכן\ם, לחפון את איבריכן\ם האינטימיים בעוצמה, להפריש הפרשותיהם עליכן\ם, לממש את כל הפנטזיות הכי אלימות וסוטות שאפשר. דמיינו לעשות את זה מיד עם גברים מכל הגילאים והגדלים וריחות, שלא פגשתן\ם מעולם (צרכני זנות הם מכל שכבות האוכלוסיה, ממש לא עבריינים או בשוליים, תמצאו בהם עורכי דין, רופאים, אנשי תרבות, אנשי ציבור.. כיד הדמיון). נשים (וגם נערים וגם טרנסיות) בזנות חיות ככה כל הזמן. 

   

   

   

    "שלילת הבחירה בזנות היא פטרנליזם!"  

   

   

   בואו נדבר על אותו אחוז קטן שטוען בתוקף, "אני בוחר להיות זונה". בואו נדבר על בחירה "אמיתית" בזנות ולא מתוך מצוקהטראומהכפייה, ועל מדוע עלינו כחברה הומנית למגר "בחירה" כזו, גם כשמי שנושא את נס ה"בחירה" הם אותם נשים או גברים בזנות, שנים לאחר שנשאבו אליה, שאומרים לנו אל תתערבו לנו בחיים, אל תתנשאו מעלינו, ותנו לנו לעשות את מה שאנחנו בוחרים לעשות, להיות זונה!  

   

   

   את הבחירה הזו, צריך כחברה מוסרית למגר, בדיוק כפי שאנו ממגרים בחירות אחרות של אזרחים כשאנו מזהים את ההשלכות המזיקות והבלתי הפיכות לחיי אותם אזרחים ואת הסכנות הטמונות בהן, ורוצים להגן עליהם ועלינו כחברה מפגיעה בכבוד האדם. לדוגמא, כחברה המקדשת את כבוד האדם ודואגת לחיי אדם אנחנו אוסרים: 

   

   

    -          סחר באיברים של עצמי אסור על פי חוק גם אם מבחירה!

     -          עבודה בשכר מתחת למינימום אסור על פי חוק גם אם מבחירה!

      -          עבודה בתנאים שמסכנים חיי אדם אסור על פי חוק גם אם מבחירה!  

   -          יחסי מין בין מטפל למטופל אסור על פי חוק גם אם מבחירה!   

   -          קבלת הצעות מיניות תחת יחסי מרות אסור על פי חוק גם אם מבחירה!  

   -          נסיעה ברכב בלי חגורת בטיחות אסור על פי חוק גם אם מבחירה!  

    -          רכיבה על אופנוע בלי קסדה אסור על פי חוק גם אם מבחירה!

     -          שימושאחזקת סמים אסור על פי חוק גם אם מבחירה!  

    -          איסור על עישון במקומות ציבוריים גם אם כל האנשים בסביבתך מאשרים לך לעשן, בכיף אסור על פי חוק גם אם מבחירה!    

   

   

   

   כנגד כל אלו יש חוקים ברורים ואכיפה חד משמעית בחברה שלנו בשם המוסר והומניות, למען בריאותו הפיזית והנפשית של האזרח, מתוך הבנה של פוטנציאל הפגיעה בכבוד האדם וחירותו של האדם ה"בוחר", מתוך הבנה של הפוטנציאל של הפגיעה בבריאותו ובריאות נפשו של האדם ה"בוחר", גם אם הוא "בחר" לסכן את עצמו ופוטנציאלית לפגוע בעצמו. כל אלו הם חוקים פטרנליסטים לחלוטין. החוק בחר בשבילך, החוק יודע יותר טוב ממך מה טוב עבורך.  

   

   

   אבל רק כאשר זה מגיע לאיברי מין של נשים והחפצה של נשים לסיפוק צרכים, שגם כך הם מופקרים בכל שלטי חוצות, בכל פרסומת ובכל מסיבת רווקים ממוצעת – אז כולם נוהמים על זכות הבחירה של נשים להפקיר את איברי מינן למאות גברים בחודש. כי הן נימפומניות, זה ברור. מישהו מהצרכנים ממש טרח לבדוק את זה לעומק. 


   ובוא נניח, שיש ל0.5% בחירה חופשית אמיתית, ויש אישה כבר בוגרת שלא מצאה עבודה בכלום ונשאר לה לעבוד בנקיון תמורת 20 ש"ח לשעה או מזנות תמורת 100 ש"ח לשעה שזה יותר נשמע לה הרבה יותר כסף  (שזה לכשעצמו צריך להגיד משהו על מערך העבודה בעולם שלנו שמותיר לנשים להשתכר מאברי מינן). אז היא בוחרת, בתמימות, כי היא באמת לא מבינה לאן היא נכנסת, עד שהיא עמוק בפנים, ואז הבחירה שלה לצאת כבר לא קיימת גם כך. הזנות היא מדרון חלקלק מאוד ואחרי אותה בחירה כמעט ואין בחירה יותר.    היא תתחיל ב"דירה דיסקרטית", ואז כשיימאס לה לתת כל פעם 50% לבעל בית, היא תנסה להיות עצמאית  

   

   

    מיתוס העצמאיות   

   

   

   לפרסם מודעה בעיתון יעלה לך 3500 ש"ח בחודש, כל חודש.עם הפרסום, מיד יתחילו להציף אותך מאות טלפונים של סוטים, שיחות מאות קשות, ואת תצטרכי לנסות לסנן. זה מאוד מפחיד לסנן לבד, כי אין לך מושג מי זה עומד מולך. תצטרכי בדו שיח קצר להחליט אם את מוכנה לתת לאדם הזה לפשפש בגוף שלך ולהריח את הפתחים של הגוף שלו או לא. האם הוא יאנוס אותך או לא. האם הוא ירביץ לך או לא. ואם זה יקרה, אין מי שישמור עליך, אין מאבטח בכניסה, אין פקידה, אין אישה נוספת בחדר ליד, אם תצעקי אף אחד לא ישמע. 

   

    ואיפה תקבלי? אצלך בבית? אישה צעירה שתקבל גברים זרים לביתה? מצחיק מאוד, הרי תוך יומיים כל השכנים על הרגליים, מיד מזמינים משטרה. המשטרה תעצור אותך בחשד לניהול בית בושת שזה כמובן לא חוקי. אישה צעירה, במשטרה, חשודה בניהול בית בושת שהוא כולו הגוף הצעיר והמחורר שלה. מבוהלת לגמרי בפאניקה מוחלטת מול המשטרה החוקרת. פחד אלוהים.

   

   

   אז תסעי את לבית הלקוח. עוד יותר מפחיד, אצלו בבית. לכי תדעי מי מחכה לך שם. אז נניח שקבעת סוף-סוף פגישה עם מישהו שנשמע יחסית נחמד ולא מאיים. ביקשת מחיר יחסית גבוה כי בכל זאת, אחרי 14 לקוחות ליום, את רוצה להצליח לעמוד בהוצאות שלך. אז את צריכה להשקיע בעצמך, תוספות שיער, לנז'ורי יוקרתיים, שעות של איפור ותסרוקת, ומונית עד לבית הלקוח. הרבה כסף וזמן השקעת ועוד לא היה לך לקוח אחד. והנה הגעת לביתו סוף-סוף, ואת בפחד אימים דופקת בדלת. הוא בוחן אותך בעינית מכף רגל ועד ראש. עד לרגע זה עוד מתבצע משא ומתן על הגוף שלך (כמה משפיל, אבל זה כבר עניין של מה בכך עבור נשים בזנות שבוחנים את הסחורה ומתמחרים אותה), כי "על זה את לוקחת XXX ש"ח??". הוא הרי יכול להשיג עכשיו ב100 ש"ח בכלכך הרבה מקומות בתל אביב כלכך הרבה נשים ופתחים. ויכול להיות שהוא לא יפתח את הדלת בכלל וכל ההכנות לשווא ועוד לא הרווחת שקל אחד. ואולי כשהוא יפתח הוא יהיה כלכך דוחה עבורך שאת לא תרצי ללכת על זה ותסעי הביתה.

   ועוד לא הרווחת שקל אחד.   

   

   

  לסיכום, כעצמאית, את לא תצליחי להרויח מספיק כסף לבדך. את תהיי חשופה להמון אלימות כשתנסי למצוא לקוחות לבד, לבוא לגברים זרים הביתה, שבאים לעשות כבשלם בגופך, ואלו חיים של אלימות. כשיש בעל בית, פקידה, או אפילו נהג מונית שמחכה מ"סוכנות הליווי" שאת שייכת אליה – מישהו לפחות ידע שלא חזרת או שהרביצו לך וידאג לך. מישהו ישמע את זעקתך. כמה נורא זה לגמור בכתבה אטומה בעיתון "נמצאה יצאנית שנרצחה בדירה בתל אביב..". אגב יש המון כתבות כאלו, וכולנו מתעלמים. המילה יצאנית היא מילה קשה מאוד ואדישה מאוד, תחשבו על זה.  בקיצור, מהר מאוד הן חוזרות לבעלי דירות וסרסורים, גם כדי להרגיש בטוחות ומוגנות יותר וגם כי הרבה יותר פרקטי להשיג לקוחות כך.   

   

    

   אלימות נגד נשים בזנות  

   

   

  הגיון בריא - אם היום נשים "רגילות" בחיי היומיום חשופות לאינסוף אלימות, 1 מ-5 נאנסת ו1- מ-3 מותקפת מינית (נתונים של מרכזי סיוע ומשרד הרווחה), שערי בנפשך מה חוות נשים בזנות בחדרי חדרים, עם גברים ששילמו ורוצים לפרוק את כל האגרסיות שלהם על אותן נשים "סוג ב'" ש"מכרו את נשמתן לשטן", ולמי אכפת בכלל למה הן עשו זאת, בעיה שלהן, "אני שילמתי כדי להנות". הם גם לא טורחים לבדוק בנות כמה הן, האם הן מסוממות, האם הן נסחרות (מועסקות בכפיה), וכמה פעמים אנסו אותן, היכו אותן או השפילו אותן קשות, כל עוד הן אומרות "כן כן טוב לי אתה מספר אחת" זה מספיק להם (הם באמת מאמינים לזה, הן מספרות). אחרי תקופה כזאת את תגיעי למכונים בלית ברירה, כי תרצי סרסור שיגן עליך. תחזרי שם ל14 "כניסות" ליום, כי זה החוזה.  50% כאמור הולך לסרסור. גם הוא מידי פעם ירצה "לשכב" אותך.  את תקיימי את כל ה"כניסות", אבל לא ממש תהיי שם. לעולם. הנתון הבא הוא חד משמעי ואין אישה בזנות, בחשפנות, בליווי ולא משנה איך תקראו לזה, שתתווכח איתו – 90% מהנשים בתעשיית המין חוו תקיפה מינית (אונס, מעשה סדום, מעשה מגונה) במהלך עבודתן (מהלקוחות או מהסרסורים). 95% מהן חוו אלימות כלשהי (סטירות, אגרופים, בעיטות, הטחת ראש בקיר, חניקה, כוויות מסיגריות). את תצחיקי מאוד את השוטרים את תנסי להתלונן על אלימות מינית כלפיך בתור זונה. חייהן של נשים בזנות היא טראומה מינית אחת מתמשכת, והדרך היחידה להתמודד היא להקהות את החושים ולהתנתק. אלו דברים שלא ניתן להשתקם מהם. 

   

   

   

     "זה קורה כמעט כל יום. חונקים אותך, שורפים אותך, מכאיבים לך, דברים כלה שאת לא קוראת לזה התעללות בכלל. זה, זה דבר שגרתי שם. לא מתייחסת לזה, וזהו. הייתי יוצאת ממנו, מספרת את זה ככה, באותו הרגע שמה, או שאפילו לפעמים לא מספרת בכלל, וממשיכה לעבוד. עוברת לסדר היום, הכל פשוט, רגיל." 

   

   

     "... למה? אני לא יודעת למה.  אולי אנשים, הגברים שבאים לנשים רוצים להרגיש שהם שולטים, או שהם עברו איזה משהו... של התעללות או משהו להתנקם בנשים. זה מה שנראה לי, כי לשכב, בתור גבר, עם אישה שאתה לא מכיר, ועם אישה שהיתה עם כל כך הרבה גברים, זה לא דבר נורמלי."  

   

   

   "...הם מרגישים שליטה שהם יכולים לעמוד באמצע הכביש, ועומדות לו שם כל סוגי הבחורות והוא מתחיל לשאול שם כל מני שאלות. והוא מרגיש שמה שליטה וכוח כאילו: "אני יכול להשפיל אותך עד עפר ואפר בשביל 100 שקל." 

   

    

     התמכרות לזנות  

   

   

  זה לעולם לא "רק תקופה". הזנות הופכת להתמכרות קשה מאוד. בד"כ התמכרות לסמים אבל גם התמכרות נפשית וקשה לריקנות, לטראומה, לדימוי העצמי השחוק שמקבל חיזוקים רק כתלות בכמה מישהו אחר מוכן לשלם כדי לשכב איתך. למבט הבוחן הזה של סחורתך והתמחור שלך. התמכרות לאורח החיים הקשה אך המוכר ומאידך חוסר היכולת להתמודד עם חיים נורמטיביים כלשהם, חוסר היכולת לפתח יחסים נורמטיבים עם אנשים אחרים שאינם תלוים בתן וקח, וחוסר היכולת להאמין בזולת. כל אלו מביאים נשים לחזור למעגל הזנות שוב ושוב, ולחוסר יכולת הכמעט מוחלטת להחלץ ממעגל זה ללא עזרה. 

   

    

     התיחסות החברה הנורמטיבית  

   

   המילה "זונה" היא קללה בתרבות שלנו (האם יש עוד "עיסוק" כזה שמקללים איתו זה את זה?). אבוי אם יזהו אותך ברחוב ויצביעו עליך, אבוי אם אי פעם ידעו שהיית זונה (למרות שסיכוייך להשתקם ולצאת משם אפסיים ככל שאת בתוך מעגל הזנות יותר זמן), בתי המשפט מתנערים לרב מזכויותיך כאדם ובורחים מהנושא כמו מאש. אין אישה בזנות שמתגאה בזה ומספרת על זה. הן תמיד בשם בדוי. גם המעטות שמשתקמות מתות מפחד ללכת לסופר או ברחוב או במקום ציבורי כלשהו, פן יהיה שם איזה לקוח שיזהה אותן. זו בושה, זו חרפה, זה תחתית. את סחורה, בהמה שגברים משתמשים בה לפורקן. כולנו יודעים את זה. כולנו יודעות את זה.  

   

   

   

   אף אחד מאותם אנשים במעגל הזנות שמדברים על זכות הבחירה, או מהאינטלקטואלים שיושבים במשרדים הממוזגים שלהם ומדברים בשמם, לא היה בוחר בעיסוק הזה עבור עצמו, בני משפחתו או הקרובים אליו והאהובים עליו.  

   

    

   יש לקחת בחשבון את ההבדל המשמעותי בין בחירה להתחיל לעסוק בזנות, לבין הבחירה להמשיך לעסוק בזנות. כשמדברים על בחירה כפי שאנחנו מכירים אותה, כבני אדם חופשיים, אנחנו מתכוונים ליכולת לבחור בין מספר אלטרנטיבות, ללא כפיה ומתוך רצון אמיתי, תוך הבנת משמעויות הבחירה, ובד"כ תוך יכולת לשנות את ההחלטה במהלך הדרך. בזנות אין את הלוקסוס הזה. כשגבר או אישה נמצאים במעגל הזנות ומדברים על זכות הבחירה שלהם, הבחירה שהם מדברים עליה היא ה"בחירה" שלהם להמשיך בזנות. אף אחד מהם לא אומר "מגיל צעיר חלמתי להיות זונה, נמשכתי למקצוע, הציעו לי אפשרויות אחרות, אבל  מכולן בחרתי להיות זונה".

   

   

  אך גרוע מכך, ברגע שאת עוסקת בזנות הדרך לצאת משם כמעט ולא קיימת. לאחר שאת עמוק בפנים, את כבר לא יכולה לצאת. אחרי שכבר הבנת שכסף מהיר לא תעשי, שכבר לא תצאי משם מהר, אחרי שחווית את האופל והגיהנום, את מבינה – זה מאוחר מידי, את זונה. או איך סיפרה לי אישה מדהימה "הזנות היא הבית שלי. הבית היחיד שאני מכירה. אם לא זנות הייתי הומלסית בגיל 15. זה הדבר היחיד שאני מכירה. לא יכולה בלי זה". היא אגב ממש מגנה בחירוף נפש על "הבחירה שלה בזנות". היא גם מודה שהיא לוקה בהפרעה דיסוציאטיבית קשה מאוד, ועדיין יודעת שאין לה יכולת לחיות חיים אחרים. עשיתם את זה, צרכני זנות, הפכתם אותה למה שרציתם, רובוט שלכם, מגיל כלכך צעיר היא מקבלת גברים מכל הגילאים לתוך הגוף שלה. היא כבר לא יודעת משהו אחר.

   

   

   

  נדיר שיש דרך חזרה, בטח שאין אם המדינה לא תשקיע בשיקום ובהוצאת נשים וגברים ממעגל הזנות ואם אנחנו כחברה לא ניתן להם יד. האם נרקומן מכור יכול לבחור אם להמשיך להיות נרקומן? האם אפשר להתיחס לכך כאל בחירה? לפחות עבורו יש תשתית שיקומית ויש קונצנזוס חברתי שמדובר במצב שלילי שצריך להוקיע ולא להלחם למען בחירתו החופשית של אדם להיות בו. 

   

   

   

   אין זה מפתיע לגלות כי תוחלת החיים של נשים בזנות היא מאוד קצרה. מעטות מהנשים בזנות עוברות את גיל הארבעים או החמישים. על פי המחקרים על זנות ופורנוגרפיה עולה כי היקף התמותה בגיל צעיר בקרב נשים ונערות בזנות גדול פי 40 משאר האוכלוסיה.   

   

   

   

   קשה מאוד לנשים עצמן לבקש עזרה, להעניק לעצמן את העזרה, ולהסכים לקבל אותה. אלו שכן משתקמות, צריכות לחיות עם כתם ענק שלעולם לא יימחק. אתן מכירות מישהו שיצא עם זונה לשעבר? שיתחתן איתה? שיביא איתה ילדים לעולם? כל אלו ש"נלחמים על זכותן של נשים לבחור בזנות" הם צבועים, כי לעולם לא יעשו זאת. ולו יגלו את הארוסה שלהם בלאפ דאנס בעירום עם שלושה רווקים דוחפים לה ידיים לכל איבר בגוף ומפליקים לה סטירות לישבן, הם יבטלו את החתונה. כי זנות היא בזיון לנשים.    

   

   

   אני מציעה לכל הנלחמים למען זנות להגיע לבקר במקומות שהם הקצה של המדרון החלקלק, אליו כל הנשים בזנות מגיעות בסוף, אחרי שנים של זנות. מכורות לסמים קשים, עם נזקים נפשיים בלתי הפיכים, מנותקות לחלוטין מהנפש, בדרך כלל עם דכאון קשה, הפרעות אכילה קשות, אינסוף אונסים ברזומה, אלימות קשה, מחלות מין בלתי הפיכות והמון המון עצב בעיניים ריקות. מי שבאמת רוצה, יודע איפה כל אלו נמצאים. יש אפילו סיורים מודרכים, תשאלו את בוקי נאה.   

   

   

    קצת על רעיון מיסוד הזנות  

   

   מיסוד זנות פירושו לפני הכל קעקוע הקונספט שגופה של אישה ניתן להצרך ולהסחר ושסקס יכול להיות אקט חד צדדי בו צד אחד מספק שירות לצד השני תמורת תשלום. תפיסת סקס כמשהו שלא חייב להיות הדדי בין שני סובייקטים ומתוך רצון הדדי, שימוש בגוף האישה כאוביקט, חפץ נטול אנושיות, ותפיסתו כסחיר ובעל תג מחיר הוא מועד לפורענות, ומעודד אלימות נגד נשים. אלו מסרים מזעזעים למין הנשי ולמין הגברי כאחד כי הם מקבלים על הדעת סקס שאיננו מרצון אמיתי וממשיכה מינית. זהו אקט שמבצע דה-הומניזציה לגוף האנושי. לא ייתכן שבחברה הומנית יצרכו גוף אדם. זה בדיוק ההבדל בין זנות לבין פועל זבל, השוואה שאנשים "אוהבים" לעשות כשהם אומרים "כל עבודה מכבדת את בעליה". לא! לא כל עבודה מכבדת את בעליה!! לא עבודה שמשמעה צריכת הגוף שלך ודה-הומניזציה מוחלטת שלו, ולא הכוח שהוא מייצר.    

   

    ומהו פירושו הפרקטי של מיסוד הזנות? המשמעות היא שהמדינה שלנו תקצור קופון על שימוש בגופן של נשים לצרכים הנ"ל, שכן נשים בזנות יאלצו לשלם מיסים למדינה על כל גבר שחדר לגופן. לגבי הרעיון של פיקוח רפואי, החשיבה שעומדת מאחורי זה במדינות בהן מיסדו את הזנות היא "לשמור את הזונות נקיות ממחלות, שלא ידביקו לנו את הגברים ואלו את נשותיהם החוקיות ויפיצו לנו מחלות", מלוכלכות שכמותן. לידיעתכן, היום גופים וולונטרים מספקים בדיקות חינם לנשים בזנות כדי לשמור על בריאותן, אין צורך "למסד את זנות" לשם כך, זהו תירוץ בזוי ודמגוגי. באשר ל"פיקוח על בטחונן האישי" של נשים בזנות – אף אחד לא יוכל לשמור עליהן בחדרי חדרים מאונס ומאגרסיה של לקוחות, מנזקים נפשיים בלתי הפיכים  וזאת גם אם נשים מפקח בכל חדר בו מתרחש אקט מיני בתשלום. ואם באמת רוצים פיקוח, צריך לעשות מיונים פסיכיאטרים ופסיכולוגים מקיפים על כל אישה ש"בוחרת" לעסוק בזנות, ולבדוק היטב קיומה של טראומה מינית בעבר או בהווה (וגם בעתיד אם לדייק) ואז לפסול את "מועמדותה". כך יגיעו בהחלט לכאפס מועמדותמה גם שמיסוד הזנות בפירוש הוכח לא רק כלא יעיל בלשפר את המצב בזנות אלא אפילו כמחמיר את המצב. בהולנד למשל מיסוד הזנות רק הגביר הקמות של בתי בושת ושגשוג של סרסורים, הגביר דרסטית את תופעת הזנות בילדים בעקבות המרחב החופשי שיש לסרסורים, הגביר דרסטית את תופעת הסחר בנשים (80% מהנשים בזנות בהולנד הן קורבנות סחר ורק 20% הן הולנדיות), הגביר את האלימות בנשים בזנות, הגביר את השימוש בסמים בזנות והקטין את אפשרויות השיקום והתמיכה שלהן במדינה. זה מה שקורה שממסדים תופעה אלימה ונותנים לה תוקף חוקי, היא ותופעות הלוואי שלה רק מתגברים. (הנתונים על הולנד מבוססים על דו"ח רשמי של הקואליציה נגד סחר בנשים, משנת 2007). 

    

  וכדי להסביר עד כמה מגוחך הוא הרעיון של מיסוד הזנות, בגרמניה למשל, גם בה הזנות לגלית, הסצנריו הבא באמת קרה: אישה מובטלת חתמה אבטלה וכעבור תקופת מה קיבלה מכתב שבישר לה חדשות "טובות": נמצאה לה עבודה והיא צריכה להתייצב – מצאו לה משרה מתאימה במכון ליווי. נא להגיע מקולחת. בקרוב במדינת ישראל?

   

  אז מה כן צריך לעשות? 

   

  עלינו לפקוח את העיניים ולראות את הנשים והגברים השקופים האלו החיים במעגל הזנות. להבין שיש לחברה אחריות למצב אליו הם הגיעו ושעל החברה, על כל אחד מאיתנו, מוטלת האחריות להוציא אותם משם. לתגבר את שירותי הסיוע הממשלתיים והעירוניים 

  להוצאת נשים וגברים ממעגל הזנות ולהקטין את הביקוש, משמע לחנך את עצמנו ואת האחרים ובמיוחד את ילדנו, שקניית מין בכסף היא סחר בגופו של אדם ופגיעה בכבוד האדם וחירותו ויש לה השלכות קשות ובלתי הפיכות על עתידו.

   

  מדינות סקדינביה, הידועות בהיותן נאורות ובמעמד האישה הגבוה בהן, הולכות זו בעקבות זו ומעבירות חוקים האוסרים על צריכת שירותי מין. מעל ל80% מהציבור בשבדיה סבור כי החוק האוסר על צריכת שירותי מין בתשלום (דהיינו&

  דרג את התוכן:

   תגובות (51)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     12/2/12 19:54:
   מסכים ומחזק כל מילה
     2/2/12 11:06:
   ומה לגבי הפורנוגרפיה? התשובה שאני שומעת בד"כ היא: כשזה מצולם זה לא זנות. נו באמת. אין לי מושג לגבי מעמדה החוקי של פורנוגרפיה בארץ. אבל דיי ברור שאם הזנות זו תעשיה שמגלגלת מיליונים, פורנוגרפיה זו תעשיה כלכלית שגדולה פי עשרות מונים. ואת מדברת הרבה על סחר בגוף של אישה, וההשוואה לדוגמנות היא מתבקשת. נכון, דוגמנית לא חווה מקרים שחוות זונות, אבל גם היא מוכרת את גופה תמורת כסף, רק שהיא מוכרת "פחות" גוף מאשר זונה, והיא בוודאי הרבה יותר מוגנת, גם כשזה נוגע להתערבות הרשויות. אף אחד לא תוהה האם דוגמנות זה מבחירה, הרי אף אחד לא כופה עליהן לעבוד בזה. עם זאת, אני בטוחה שכמעט כל הדוגמניות במקצוע הזה כי הן נהנות ומכורות להערצה, בערך כמו שכתבה בחורה פה שעובדת בזנות. והשאלה היא באמת איך קובעים את הגבול - אם בחורה אומרת שהיא מכורה להערצה שהיא מקבלת במקצוע שלה, למה הוא פסול? כי היא נדרשת לדברים שאני ואת לא מוכנות לבצע? אולי היא מוכנה לבצע? אולי לה זה מתאים? אני לא אומרת את זה כדי לסתור את דברייך. כתבת דברים חזקים ואני מסכימה עם כל מילה שאת אומרת. אבל לשם הדיון (הפחות או יותר פילוסופי, אם תרצי ואם לא) אני מעלה את השאלה הזו. בשורה תחתונה אי אפשר לקבוע כלל קוהרנטי מתי זה נכון לאפשר את "הבחירה החופשית" ומתי לא. אני מניחה שמטרת העל היא לבטל לגמרי את ההחפצה של גוף האישה, אך זה כנראה לעולם לא יקרה כי יש המון נשים שההחפצה מתאימה להן וטובה להן.
     10/9/11 08:50:
   קוראות וקוראים יקרות, רק לציין שהפסקה האחרונה חתוכה בטקסט ואנני יכולה להוסיף אותה משום מה. לכן מעתיקה אותה לכאן - "מדינות סקדינביה, הידועות בהיותן נאורות ובמעמד האישה הגבוה בהן, הולכות זו בעקבות זו ומעבירות חוקים האוסרים על צריכת שירותי מין. מעל ל80% מהציבור בשבדיה סבור כי החוק האוסר על צריכת שירותי מין בתשלום (דהיינו חוק הפללת לקוח) הוא חוק נכון וצודק, ושאין לסחור בגופם של בני אדם. בשבדיה אין כמעט זנות רחוב ומימדי הזנות והאלימות נגד נשים בזנות ירדו. קדימה ישראל! מוקדש לזכרן של כל הנשים בזנות שנרצחו בנפשן ובגופן. " ומוזמנות למאמר המלא באתר של מכון תודעה http://www.macom.org.il/Todaa/acoffices.pdf
     17/2/11 18:41:
   פוסט חשוב חשוב חשוב חשוב !!!!!!!
   לכל החוגגים למיניהם במסיבות רווקים כאלה ואחרות ... בשם הטענה שהיא רוצה ובוחרת.
     25/1/11 08:14:

   אמת חיה
   נכון כנכון היום

   המקצוע העתיק בעולם
   הנושא העתיק בעולם

   אומרים: אפשר להוביל חמור אל השוקת אך אי אפשר להכריחו לשתות
     22/8/10 11:41:
   אין שום קשר בין אינטימיות לבין מה שקורה בין זונה ו"לקוח". אונס הוא לא "אינטימיות".

   זה אמור להיות אינטימיות , וזה לא. לכן זה אונס.

   לא הבנתי מדוע הזונה לא יכולה ללכת לעבוד במלצרות , או אפילו רק לקבץ נדבות (בהנחה ולא מחזיקים אותה פיסית שם).

   גבר שהתמכר לזונות ותעשית המין יכול בקלות לעבור למערכות יחסים רגילות אחרי שהוא מכור ?
   אולי זה לא חוסר הרצון החופשי של הזונה המכורה לסמים וזנות אבל גם הלקוח לא לגמרי חופשי.

   לראות שיש יותר מקורבן אחד זה עיוות מחשבתי ורגשי ?
   לא טענתי מי יותר קורבן , רק שהעמדה שהלקוח שלא נפגע בכלל מכך ובשליטה כמו הסרסור נראית עיוות אותו תיקנתי.

   כמבון שום דבר ממה שאת או אני כותבים לא ישנה כלום , הזנות קיימת אלפי שנים ולא נראה שימגרו אותה בדור הזה.
     21/8/10 11:22:

   צטט: tomasth 2010-08-21 10:25:46

   לא בילבול.
   זה נורמלי שגבר ילך לזונה ? שאדם ישלם על עניין אינטימי כזה ?
   אין שום קשר בין אינטימיות לבין מה שקורה בין זונה ו"לקוח". אונס הוא לא "אינטימיות".
   אם לא הזונה אז הסרסור הוא זה שמנצל את הלקוח.
    מי שמנוצל כאן זאת האישה, לא ה"לקוח". זה בדיוק הבלבול. ה"לקוח" הוא חלק משרשרת הניצול.
    
   יש תעשית מין מפותחת. אם מישהו מרויח מזה שהוא מגביר ומחריף התמכרות נוראה ובזבזנית של אדם , זה לא ניצול ?
   שוב, כאמור, לגבר יש חופש בחירה אם ללכת לזונה או לא, לאישה, ברוב המקרים, אין את החופש לבחור לעבור למלצרות. גם בוא לא נשכח מי בדיוק משלם את המחיר על ה"התמכרות הנוראה" של האדם. לראות את הגבר כקורבן מנוצל זה עיוות מחשבתי ורגשי מטורף.

   אני הסכמתי מלתחילה שמטרת העטונש הבסיסית היא להעניש
   "חץ מההסברה מי סובל וכו"
   אכן יש ערך בנפרד ואין סתירה בין מה שיעזור לבין מה שמוסרי.

   עצימת העיניים של החברה מול הזנות נובעת בעיקר מזה שזה בעיה של מישהו אחר (או, יותר נכון, של מישהי אחרת) , ואין לחץ על הפוליטיקאים לעשות משהו.

    

     21/8/10 10:25:
   לא בילבול.
   זה נורמלי שגבר ילך לזונה ? שאדם ישלם על עניין אינטימי כזה ? אם לא הזונה אז הסרסור הוא זה שמנצל את הלקוח.
   יש תעשית מין מפותחת. אם מישהו מרויח מזה שהוא מגביר ומחריף התמכרות נוראה ובזבזנית של אדם , זה לא ניצול ?

   אני הסכמתי מלתחילה שמטרת העטונש הבסיסית היא להעניש
   "חץ מההסברה מי סובל וכו"
   אכן יש ערך בנפרד ואין סתירה בין מה שיעזור לבין מה שמוסרי.

   עצימת העיניים של החברה מול הזנות נובעת בעיקר מזה שזה בעיה של מישהו אחר , ואין לחץ על הפוליטיקאים לעשות משהו.

     21/8/10 10:00:
   הבלבול בין מנצלים למנוצלים, ובין קורבנות לאנסים, הוא חלק מעצימת העיניים ואטימת הלב הגורפת של החברה כולה אל מול נשים העוסקות בזנות.

   איך בדיוק ה"לקוחות" מנוצלים ונאנסים? כמה ציניים אפשר להיות?

   המטרה הבסיסית של עונש היא לא להרתיע, אלא להעניש את מי שפשע, כך שלענישה יש ערך בלי קשר לשאלה אם "זה מה שיעזור".
     20/8/10 23:43:
   השאלה מה ימגר לתמיד את התופעה.

   השאלה אילו גברים מוכנים ללכת לזונה שהם יודעים שהיא כזו ולשלם לה וכו מראש.

   האם עונשים כבדים על כל לקוח ירתיעו אותם ?

   זו לא "חולשה של גברים" אותן לקוחות הם קורבנות. אנשים שמנוצלים ומפסידים יותר מכסף.
   הם לא סובלים מדיסוציאציה ? איך כל אחד מהצדדים יכול לעשות משהו משהו כזה בלי ?

   עזרה סוציאלית הסברה תעזור לאותם אנשים ?
   וככל שאותם לקוחות מתמכרים ונאנסים , היציאה קשה יותר.

   חוץ מההסברה מי סובל וכו , יש את מה שפרגמטית יעזור.

   אם לקוח של זונה ידע שהוא סובל מבעיה נפשית זה אולי ימנע ממנו לנסות ?

   (כמו עם סמים).
     25/7/10 13:53:
   קוראים לזה בהתחלה כסף קל , זה הצורך לחפש את היכולת להרים ראש מעבר לניצול הקיים היום ואליו מגיעים נשים חסרות יכולת , וגברים שיודעים להפיק מכך תועלת .
   בהמשך מתברר שאין מתנות חינם , שרווחים שאינם בתחום המקובל יוצרים פחדים ורתיעה. שום תיקון לא יכול להחזיר גלגל אחורה . התיקון חייב להתחיל בבסיס .
   כך שלמשל חברי כנסת הדואגים לאלפי שקלים תוספת לכיסם האישי עבור ביגוד וכיוצ"ב בו בזמן שהם מרוויחים עשרות אלפי שקלים כל חודש ומונעים תוספת לשכר מינימום לתושבי המדינה , ככה מניעים הליכים שיוצרים הדרדרות של האוכלוסיה לזנות לסמים לאלכוהול לפשע ..לצורך לנסות להגיע בדרך קלה לכל מה שאי אפשר להגיע בדרך הקשה .
   ככה נראית מדינה ש "דואגת" לתושביה ..והזנות היא באמת פסיק קטן כאן . תודה לכתיבתך המושקעת והאיכפתיות ברצונך לשנות , הכל מתחיל ביכולת והרצון לשינוי ,
   שאי ברכה .
     20/7/10 17:16:
   תודה על הפוסט המעמיק..
   מעגל של כאב והשפלה
   של שליטה בכאילו
   ועמימות אין סופית
     16/6/10 10:28:

   צטט: דרור קסטל 2010-06-14 21:47:37

   יש לי הרבה ה להגידאבל לרוב השתכנעתי.

    

   תהיות

    

   א. הטענה על הסרסור: מה לגבי זונה עצמאית?

    ב. אם המקור לרוב הזנות הוא טראומות מיניות ומצוקות כלכליות קשות, הטיפול הנכוןלא יהיה שיפור וכלכול מערך הרווחה כדי למנוע מרים כאלו עוד לפני שהם מתפתחים?

    

    

   אני מפנה אותך לקטע נרחב שהקדשתי לנושא בפוסט, בו כתוב "מיתוס העצמאיות".... שתמיד חוזרים אליו.

    

   לסיכום, חשיפה אדירה לאלימות, אפס הגנה, קושי להשיג לקוחות ולסנן אותם מבין כל הסוטים שמתקשרים כשאת מפרסמת מודעה (שעולה 3500 שח בחודש), להגיע לבתים זרים לבדך כי לקבל בבית פירושו לנהל בית בושת ועילה למעצר ועדיין אותן נשים ברוב המכריע של המקרים אם לא כולן, עונות על השאבות לזנות בנסיבות שתיארתי (גיל צעיר, משפחה מפורקת, עבר של טראומה מינית קשה בדרך כלל גילוי עריות או התעללות מינית מתמשכת, בן זוג מסרסר). האם מגיע להן להקלע למעגל הזה? לחיות כך? כשאת עוסקת בזנות את מודרת מהחיים הנורמטיבים. אינך יכולה לנהל חיים, משפחה, בן זוג, לספר לאנשים מה את עושה, להביא ילדים ואם יש לך ילדים (דהיינו אם חד הורית שנאלצת להתפרנס מזנות) את במצוקה קשה פי כמה כי כדי לצאת מהמעגל וללכת לשיקום כרגע אין כמעט  מקומות שיקבלו אותך יחד עם הילדים שלך.

    

   קשה מאוד לצאת מהמעגל הזה ומאות הקין הזו ולחזור לחיים נורמטיבים וכולן היו רוצות. על פי מחקר שנערך ב9 מדינות, 89% מהנשים הביעו רצון *להמלט* מהמעגל הזה. כשאתה יודע שמדובר בתעשיה שברובה אנשים מבטאים במודע רצון *להמלט* ממנה וחווים בה שואה יומיומית, אינך יכול להמשיך למשוך את הדיון ל"ומה עם העצמאיות" ואם ואם ואם ואם ואם....... אלא לבחון את הנושא כתופעה חברתית בעלת אופי מגדרי מובהק, שפירושה כתישה חד משמעית של חיי אדם ומעט מאוד אופק לצאת משם.

   ובכל אופן אין זה משנה למה, ואין זה משנה איך. בשורה התחתונה - לצרוך בני אדם זו פגיעה בכבוד האדם, זו תפיסה של נשים כאוביקטים נצרכים נטולי אישיות, זה עידוד אלימות קשה מאוד ודה-הומיניזציה של בני אדם.

    

   צריך לבחון את ההשלכות ולא רק את הסיבות! כמו שעושים עם סחר באיברים (לא מתעסקים בלמה אדם מוכר איבר לאדם אחר ואם זו סיבה מספיק טובה או לא, אלא במה המשמעות שבני אדם ימכרו איבריהם לבני אדם אחרים ואיך זה משליך עליהם), כמו שעושים עם איסור מין בין מטפל למטופל (לא מתעסקים בסיבות של המטופל "להסכים" לשכב עם המטפל שלו, אלא במה ההשלכות על בריאות הנפש של המטופל? ), כמו שאוסרים לנסוע בלי קסדה (לא מתעסקים בלמה רכבת בלי קסדה, אלא בסכנת החיים שלך כשאתה עושה זאת!).

     15/6/10 19:12:

   הזנות כבר ממוסדת היטב בחוקי הגירושין של מדינת ישראל לפיהם רק הגבר מחויב במזונות האשה ולא משנה אם היא עשירה והוא אביון וכנ"ל לגבי מזונות ילדים שהאשה פטורה והגבר חייב תמיד.

    

    

     15/6/10 10:06:

   דניאלה,

    

   ראשית כל תודה על הפוסט המושקע והמחכים. יום אחרי שקראתי אותו אני עדיין מתקשה להאמין כמה הרבה לא ידעתי (ואני בטוח שבקריאה שלישית ורביעית אני אגלה עוד).

    

   אני חושב שהנושא של השקר הזה שמוכרים לנו תחת הכותרת "מיסוד הזנות" צריך להחשף, אבל לצערי אי אפשר לחשוף אותו בסיסמאות של ארבע חמש מילים, אלא בהסבר עמוק. (ולצערי יש כל כך הרבה נושאים כאלו שחייבים להגיע לידיעת הציבור, אבל אי אפשר לתקשר אותם בסיסמאות בסגנון "רק משה יביא את לוחות הברית")

    

   אני מאמין שכמו כל הנושאים של הכביסה המסריחה, הצעד הראשון הוא להוציא את הכביסה החוצה לשמש כדי שתתאוורר ותראה אור שמש. בקיצור, הפגנת שלטים עם סיקור עיתונאי. אני מאמין שגם הפגנה של עשרה אנשים שנמאס להם "לשבת בחדרים ממוזגים ולדבר" זה משהו שיכול לעניין עורך או שניים של תוכנית אקטואליה.

    

   לצורך העניין אני מוכן להטריח את ישבני המדושן לאן שצריך ולהניח את העט לאחר צהריים אחד כדי לאחוז שלט אחד או שניים.

   עכשיו רק נותר למצוא עוד תשעה מפגינים איכפתיים נוספים.

    

   אני חושב שחשוב לנצל את המומנטום ולהכין את עצמנו לאיזה ראיון טלויזיוני בתוכנית בוקר. יכול להיות שזה לא יקרה. אבל אם זה יקרה, חשוב שלא יתפסו אותנו בלי אף אחד שמוכן ללכת ולהסביר. בזה אני כבר לא יכול לעזור, כי לדעתי צריך מעבר לאיכפתיות גם מישהו שבקיא בחומר.

     15/6/10 08:22:

   צטט: anizona 2010-06-14 15:22:08

   שלום דניאלה פדר,

    


   במשרדים ממוזגים, הם יושבים ומתדיינים דיונים פילוסופים ואקדמיים ברומו של עולם על הבחירה החופשית של נשים בזנות. הם מתווכחים על זכותן של נשים לבחור במה לעסוק, "מי את שתגידי להן מה לעשות, מתנשאת שכמותך?", הם מטיפים לי, יחי החופש, חופש התעסוקה, יחי הליברליזם, "אם את רוצה להגן עליהן, הילחמי למען מיסוד הזנות, כך יהיה אפשר לפקח"... 

    

   אכן,במשרד ממוזג את יושבת ומתדיינת דיונים פילוסופיים ואקדמיים ברומו של עולם.... עולם שאינך מכירה...

   עולם שבמידה מסויימת הוא עולמי...אך הינו שונה כל כך מהעולם שהצגת . 

   לכן החלטתי לפתוח פרופיל ולפתוח בפנייך ובפני קוראי דה מרקר הצצה אל עולם שמוכר לכם מהעיתונות,הספרות, והקולנוע

   אך אינו מוכר ממקור ראשון 

   בפרופיל שלי אספר את סיפורי במטרה לשתף ובמטרה ליידע 

    

   היי לך ותודה על תגובתך

    

   אולי הגיע העת לציין שאני ממכון תודעה (הנאבק למען נפגעי ונפגעות תעשית המין) ובקשר עם נשים בזנות, עם מטפלות בהוסטלים לשיקום נשים בזנות, עם שורדות זנות (שזה בעצם כולן, גם אלו שבפנים וגם המעטות שהצליחו לצאת) וגם עם נשים בזנות שמדברות בזכותה (שכתבתי גם עליהן בפוסט הזה, **אין מילה שלא מגובה היטב**) ממש לא יושבת במשרד ומהרהרת במוחי הקודח. בכתיבתי דווקא העברתי ביקורת על אלו שיושבים במשרד ומדברים על זנות כשכל המידע נשאב מפנטזיות, סרטים, סדרות ומה שמוכרים להם באתרים פופלרים. דווקא מי שלא מכיר זנות מדבר מאוד אחרת ממני. כל האשליות האלו שמוכרים לנו במדיה, הן בהחלט אינטרס רציני ביותר לשמר את המצב כפי שהוא - והכי טוב כשיש נשים שבזנות, עמוק בזנות ומכורות לה, לא רוצות לצאת (הרבה מאוד) ומסרבות לשמוע על שיקום. אלו שלא על סמים הן במצב הכי בעייתי, כי אז הניתוק חזק בהרבה והמנגנונים הדיסוציאטיבים שמאפשרים לחיות דרך מכירת הגוף שלך וניהול משא ומתן עליו באופן יומיומי לבני אדם אחרים - קשה מאוד לנתק את המעגל הזה. לפחות עם סמים אפשר להתחיל תהליך גמילה שמהר מאוד מציף את הכל לתודעה (סמים הם תחליף לדיסוציאציה, הם מקהים את החושים)

    

    

   אם אכן את אמיתית (איך נדע?) אשמח אם תספרי את כל הסיפור ולא חלקים קטנים מאוד ממנו, כפי שנוטות לעשות השתים וחצי נשים שנחשפו בשמן האמיתי, בפרצופן האמיתי ואומרות כמה טוב להן ושיש להן "עוד מליון חברות כמותן". אם באמת חופרים בפרטים הקטנים מגלים את כל הסיפור המצמרר של התעללות מינית בבית מפורק, בריחה מהבית בגיל 14 וכניסה לעולם שירותי המין בדרך זו או אחרת כדי להתפרנס. אז נכון, אחרי שנמצאים שם שנים ומפתחים מנגנונים דיסוציאטיבים - זה כבר הופך להיות החיים שלך, כל מה שאת מכירה ואת ממש לא רוצה לצאת -אין לך מושג איך לחיות בחוץ.

    

    

   מבחינתי אין ולא תהיה שום הצדקה לקניית גוף של בן אדם אחר, גם אם יש אדם אחד היפותטי שהוא איננו שורד אונס או גילוי עריות, שבגיל בוגר אחרי שהיו לו 5 אלטרנטיבות ראויות לפרנסה הוא החליט לעסוק בזנות, ונופל משום מה תמיד על צרכנים נפלאים ומתוקים שאף פעם לא באים לממש את הסטיות שלהם, לפרוק את האלימות שלהם ואפילו לא אחד מעולם לא סטר, תפס, תקף והשפיל, ויכול להבטיח לי שזה גם לא יקרה לו כי הוא אדם כלכך חסין ומיוחד שזה פשוט לא קורה לו - ובעיקר שהוא אפילו מספר את זה למשפחה שלו, לחברים שלו ואין לו הפרעות דיסוציאטיביות, הוא לא צורך לא סמים ולא אלכוהול כדי לנתק עצמו מהעיסוק, ומי היה מאמין -אפילו יוצא קבוע עם בן זוג שלאחרונה חושב על להציע לו נישואים, והכיר אותו להורים שלו ואמר להם "תכירו זה אדם-היפותטי-אוהב-לעסוק-בזנות-חסין-מכל" והם שמחו לשמוע כמה מיוחד הוא, ושהוא רואה את עצמו חי ככה בזנות ולא מנותק מהחברה בשום אופן, הוא רואה עצמו חלק ממנה ואין לו בעיה לספר בפגישות עם החברים שלו על עיסוקו ולחלוק חוויות.

    

    

   אז גם אז - שהסיכויים שכל הנ"ל מתקיים הם אפס בעיני - גם אז זו לא סיבה לקיומה של דה-הומניזציה של מין שלם, של דריסה וכתישה של כל הנשים הלא היפותטיות בתעשיה הזו שלא היתה להן הבחירה ונשאבו כפי שתיארתי, וצריכת נשים לשירותי מין (כששוב, לרוב לא מדובר באמת על מין טהור אלא על שליטה והשפלה לפי כלכך הרבה עדויות) - כי זה משליך על כולנו, ועלינו כחברה למנוע מבת ה14 הבאה להשאב לעולם הזה ומבן ה14 הבא ללמוד שאפשר לצרוך איברי מין של נשים תמורת כמה עשרות שקלים.

    

    

   כי חברה שלי גם התחילה בזנות בתחילת דרכה (בשביל לממן את הסמים ל"חבר" שלה) וחשבה שזה פתרון טוב כי היה לה הרבה כסף. הרבה כסף להרבה פינוקים וגם סמים. היום אחרי 15 אפשר בעזרת שפכטל לגרד אותה מהרחוב בתחנה המרכזית, כשהיא חיה חיים של אונס-סמים-אונס-סמים והמון דכאון, מנהלת רומן מתמשך עם הגיהנום והרצון להתאבד.

    

    

    

     14/6/10 21:47:

   יש לי הרבה ה להגידאבל לרוב השתכנעתי.

    

   תהיות

    

   א. הטענה על הסרסור: מה לגבי זונה עצמאית?

    ב. אם המקור לרוב הזנות הוא טראומות מיניות ומצוקות כלכליות קשות, הטיפול הנכוןלא יהיה שיפור וכלכול מערך הרווחה כדי למנוע מרים כאלו עוד לפני שהם מתפתחים?

    

     14/6/10 16:16:

   צטט: מרווה הפיגמנטים 2010-06-13 19:12:30

   אכן, זנות זה נוראי... אבל שמתי לב לנתון מעניין כאן.

   8-12 לקוחות ביום? 100 שקל ללקוח, עבור הזונה עצמה?

   או 200 ללקוח אם היא "עצמאית" ?

    

   אני לא יודע עד כמה זונות טובות בארתמטיקה, אבל לעשות בין 20 ל40 אלף שקל לחודש, נקי לכיס, ללא מיסים זה ממש ממש אחלה של כסף. אפילו שהיא צריכה ללשם עבור מונית או לסחור ביריון שיעמוד בפתח ויעשה 30 שקל לשעה.

    

   בסכומים האלו, אישה יפה שמסיבה כלשהי "בקטע" יכולה להגיע להרוויח רבע מליון שקל בחצי שנה(!) ואז לקחת את עצמה לדרום אמריקה ולקנות שם אחוזה יפייפיה וירוקה, לגדל גנ'גה בעצמה ולשכור משרתים כדי להתפנק ולעבור תרפיית "שליטה" חלופית.

    

   כמובן, שאם היא מתאחדת עם כמה חברות ובונה בורדל פר-אקסלנס כמו שצריך (עם שומר ונהג והכל) מדובר בעסק מאוד מאוד מאוד רווחי...:)

    עבור חיים של שכיבה על הגב, נשימת ריחות זרים וצריכת סמים אביוסיבית אני מניח שאין לה הרבה זמן לבזבז את כל הכסף הזה.(כמה כסף כבר אפשר לבזבז על טיפוח בחודש?)

   לא שזנות זה מקצוע נח או פשוט, אבל השוק בהחלט מפצה את "הבוחרים" לעסוק בו בלפחות 4 פעמים השכר הממוצע במשק, אם לא 8 פעמים ומעלה..

    

   כנראה שזונות לא ממש טובות בחשבון.

    

    

   תחשוב רגע מה הנסיבות שבהן היית מוכן לקבל את כל הכסף הזה תמורת הכנסה של איבר מין גברי לתוך אחד מחללי הגוף שלך (פה, פי הטבעת).

   10-20- פעם ביום.

    

   ועכשיו תוסיף למשוואה הזו שרוב הכסף הולך לסרסור, ולא אליך.

    

   ממש "כסף קל", לא?

   תנסה, אם זה נראה לך כל כך פשוט. יש שוק לא קטן לגברים בתחום הזה. אומנם מדובר ביותר עמידה על הברכיים מאשר שכיבה על הגב, אבל אני בטוחה שיהיו גבר או שניים שגם יהיו נחמדים תוך כדי.

     14/6/10 15:22:

   שלום דניאלה פדר,

    


   במשרדים ממוזגים, הם יושבים ומתדיינים דיונים פילוסופים ואקדמיים ברומו של עולם על הבחירה החופשית של נשים בזנות. הם מתווכחים על זכותן של נשים לבחור במה לעסוק, "מי את שתגידי להן מה לעשות, מתנשאת שכמותך?", הם מטיפים לי, יחי החופש, חופש התעסוקה, יחי הליברליזם, "אם את רוצה להגן עליהן, הילחמי למען מיסוד הזנות, כך יהיה אפשר לפקח"... 

    

   אכן,במשרד ממוזג את יושבת ומתדיינת דיונים פילוסופיים ואקדמיים ברומו של עולם.... עולם שאינך מכירה...

   עולם שבמידה מסויימת הוא עולמי...אך הינו שונה כל כך מהעולם שהצגת . 

   לכן החלטתי לפתוח פרופיל ולפתוח בפנייך ובפני קוראי דה מרקר הצצה אל עולם שמוכר לכם מהעיתונות,הספרות, והקולנוע

   אך אינו מוכר ממקור ראשון 

   בפרופיל שלי אספר את סיפורי במטרה לשתף ובמטרה ליידע 

     14/6/10 13:28:

   כאשר כבר כמעט התחלתי לכתוב משהו בנאלי נדוש ולעוס היטב בזכות המיסוד של המקצוע בשל הסיבות של בריאות הציבור וכל החארטה הזו עצרתי לרגע ו... קראתי תגובות.

   גם אם התגובה המייצגת "אישה שעובדת" אינה אלא טוקבאק מוזמן, יש טעם לחשוב פעמיים לפחות ולהרהר אודות האינדיבידואל, מי שמוכרת את גופה לרגעים מספר ועל כך שאנחנו לא היינו רוצים להיות במקומה...

   כמי שמעולם ולעולם לא צרך או יצרוך שרותי זנות אני מניח כי הייתי מצביע "בעד" חיסול הענף הכלכלי הזה והעיסוק בו וכיו"ב.

   כמי שראה כבר פרק בחיים בעולמנו המציאותי, אני חושש כי עולם כמנהגו ינהג ולא יהיה פתרון לסוגיה ע"י חוק או איסורים ויונשים...

   על הציבור לחפש דרך למזער נזקים ולטפל בנפגעי המקצוע הזה שלצערנו רובם נשים.

    

     14/6/10 13:22:

   חזק ונוגע.
     14/6/10 10:10:


   שכחת להוסיף שלפי החוק גם אסור להתאבד - אפרופו בחירה. וסך הכול, זנות זאת התאבדות איטית של הגוף, לאחר שהנפש כבר מתה.

    

   למסד את ההתאבדות !


   טוב אז כבחורה שעובדת בתחום אני ממש חייבת להגיב על הפוסט הזה

   היו כמה דברים שלא הסכמתי איתם והיו המון שאני יכולה לחזק

   בעניין הזנות שהולכת יד ביד עם סמים ואונס אני לא מסכימה - אמנם אני אכן משתמשת בסמים פעם בכמה זמן אבל אין לכך קשר לזנות הרבה מחברותיי אפילו לא מעשנות סגריות ובטח ובטח שלא סמים.

   אני מעולם לא חוויתי התעללות מינית אלא אך ורק נפשית מתוך מה שהעבודה כרוכה בה.

   לחיי היום יום בזנות שלי יש ימים טובים ויש ימים שפחות

   אני עובדת בעבור סכומים מאוד גבוהים הרבה מעבר למה שמכירים כשמדברים על זנות וכך גם חברותיי לעבודה - אני עצמאית בתחום.

   הנושא שדווקא כן היה חשוב לי לציין ואני מחזקת הוא דווקא העזרה לבחורות שרוצות להגמל מהמקצוע הזה.

   ניתה תקופה בה ניסיתי להפסיק לעבוד אך היות ואני לא יודעת באמת לעשות שום דבר אחר היה לי קשה מאוד.

   חיפשתי נואשות מקומות בהם אני יכולה להעזר אבל רובם עסקו בזנות הכרוכה בהתעללות או בזנות לשם הסוטול (נרקומניות)

   בעיקר זנות רחוב ו/או דירות.

   המקום היחיד בו הוצעה לי עזרה בבעיה שלי להתנתק מהעולם הזה היתה עזרה פרטית בלבד שהתחילה במפגשים של שעה שעולים 500 ש"ח למפגש והובער לי שאני לפחות לשניים בשבוע בחישוב מהיר ניתן להבין שצריך להמשיך לעבוד בכדי לקבל את העזרה הזו.

   אין לי בעית סמים ואין לי סרסור שמתעלל בי אבל בתקופות בהן אני מחפשת תמיכה ועזרה להגמל מההתמכרות הזו אין לאן לפנות.

   אותה בעיה היתה לחברה וספת שלי שניסתה והצליחה בככוחות עצמה להפסיק אך כעבור שנה חזרה לאותו מקום בכוחות מחודשים ולהרבה יותר לקוחות.

   זה המקום בו המדינה צריכה לתת את העזרה הנדרשת

   המקום בו צריך לעזור כלכלית לאלו שאין להן דרך אחרת להתקיים ונפשית לאלו שכבר ממש מכורות.

   ההתמכרות היא לא רק לכסף אלא בעיקר לתחושת האלילות והערצה שהלקוחות נותנים לנו אני יכולה להגיד שבימים בהם אני לא עובדת הבטחון העצמי שלי יורד באופן משמעותי ובימים בהם העבודה חזקה אני מרגישה חיה הרבה יותר.

   היום אני בת 28 ואני כבר חושבת על זוגיות משפחה וילדים אבל אני לא יודעת איך לעצור, תמיד נראה לי שהפתרון היחיד הוא הפנטזיה של כל נערה עובדת סטייל אישה יפה.

   אבל במציאות הרי ברור שזה לא יכול לקרות אפילו לאחוז אחד מהבנות בשטח.

   צריך למצוא פתרון להתמכרות - אולי קבוצות תמיכה - אולי פסיכולוגים - אולי עזרה כלכלית - אני כבר לא יודעת.....  

   אכן, זנות זה נוראי... אבל שמתי לב לנתון מעניין כאן.

   8-12 לקוחות ביום? 100 שקל ללקוח, עבור הזונה עצמה?

   או 200 ללקוח אם היא "עצמאית" ?

    

   אני לא יודע עד כמה זונות טובות בארתמטיקה, אבל לעשות בין 20 ל40 אלף שקל לחודש, נקי לכיס, ללא מיסים זה ממש ממש אחלה של כסף. אפילו שהיא צריכה ללשם עבור מונית או לסחור ביריון שיעמוד בפתח ויעשה 30 שקל לשעה.

    

   בסכומים האלו, אישה יפה שמסיבה כלשהי "בקטע" יכולה להגיע להרוויח רבע מליון שקל בחצי שנה(!) ואז לקחת את עצמה לדרום אמריקה ולקנות שם אחוזה יפייפיה וירוקה, לגדל גנ'גה בעצמה ולשכור משרתים כדי להתפנק ולעבור תרפיית "שליטה" חלופית.

    

   כמובן, שאם היא מתאחדת עם כמה חברות ובונה בורדל פר-אקסלנס כמו שצריך (עם שומר ונהג והכל) מדובר בעסק מאוד מאוד מאוד רווחי...:)

    עבור חיים של שכיבה על הגב, נשימת ריחות זרים וצריכת סמים אביוסיבית אני מניח שאין לה הרבה זמן לבזבז את כל הכסף הזה.(כמה כסף כבר אפשר לבזבז על טיפוח בחודש?)

   לא שזנות זה מקצוע נח או פשוט, אבל השוק בהחלט מפצה את "הבוחרים" לעסוק בו בלפחות 4 פעמים השכר הממוצע במשק, אם לא 8 פעמים ומעלה..

    

   כנראה שזונות לא ממש טובות בחשבון.

    

     11/6/10 02:51:

   תודה!!!

    

   מחזקת את ידיך

     10/6/10 13:42:

   פוסט חשוב מאין כמוהו!

    

   תודה! 

     9/6/10 03:00:

   אה, עכשיו קראתי עד הסוף. יכולה למחוק 2 תגובות אלו

    

     9/6/10 02:49:

   מחכה לפוסט המתבקש הבא- על הסיבות מדוע מיסוד הזנות אינו הפיתרון לבעיה

    

     7/6/10 16:11:


   מציאות כואבת

   מעגל סגור

   מציאות הורסת

   והלב שבור

   באמת מאיין יבוא עזרן?

   עוד כשהייתי צעירה יותר תמיד ריחמתי על נשים העוסקות בזנות

   ובאמסטרדם,חציתי את הרחוב האדום עם דפיקות לב ולא ממבוכה

   דפיקות לב של פחד,פחד גדול

    

   את עברת על כל הנקודות וההיבטים של הנושא העגום הזה

   שאי ברכה,זה משול מבחינתי לעשיית מצווה

    

     7/6/10 11:16:


   פוסט מקיף, מעמיק ובהיר שעוסק בכל הנקודות בנושא חשוב זה.

    

    

     7/6/10 10:42:

   צטט: סערה ורוגע 2010-06-07 08:52:04

   קראתי בהפסקות,

   כי תוכן כל כך חשוב

   חשוב היה לי לקרוא בשימת לב מלאה,

    

   מדגיש לדעתי את הפעם שיש בין רעיונות "רומנטיים" לכאורה של בחירה,

   לבין מציאות בשטח.

   ומעלה שאלות נוספות, שעוסקות במעגלים רחבים יותר של חברתנו

   ומשיקים לדברים,

   לדוגמא: כיצד "נחנך" את אותם אלפי-מיליוני גברים צרכני זנות לפעול אחרת?

   לתפוס את מושג יחסי המין והנגזר מהם ובתוכם בצורה הדדית ומכבדת יותר?

    

   הפעם= הפער*  :)

    

   כמו כן אכן יש שאלה לגביי החינוך

   כמו שכתבתי למעלה, לדעתי זה קשור להורות, למוסדות החינוך, ליוצרי תכנים, למשרדי פרסום, לטלוויזיה, רדיו וכו'

   כדי למנוע מראש מאנשים להפוך לצרכני זנות (לגבי שינוי אנשים שכבר נמצאים שם, זה מעט יותר קשה)

    

     7/6/10 08:52:

   קראתי בהפסקות,

   כי תוכן כל כך חשוב

   חשוב היה לי לקרוא בשימת לב מלאה,

    

   מדגיש לדעתי את הפעם שיש בין רעיונות "רומנטיים" לכאורה של בחירה,

   לבין מציאות בשטח.

   ומעלה שאלות נוספות, שעוסקות במעגלים רחבים יותר של חברתנו

   ומשיקים לדברים,

   לדוגמא: כיצד "נחנך" את אותם אלפי-מיליוני גברים צרכני זנות לפעול אחרת?

   לתפוס את מושג יחסי המין והנגזר מהם ובתוכם בצורה הדדית ומכבדת יותר?

    

     7/6/10 08:22:

   צטט: Georgi 2010-06-06 20:05:04

   אני חייבת להודות (ולהתבייש) שמעולם לא נתתי את דעתי יותר מדי לנושא הזה, אבל בגדול, אם היו שואלים אותי מבלי להתעמק בתשובה, האם אני בעד מיסוד הזנות, הייתי עונה שכן.

   כבר אמרתי שאני מתביישת?

   הפוסט הזה זיעזע אותי, בעיקר כלפי עצמי. איך בכלל יכולתי לחשוב שמיסוד הזנות הוא חיובי?

   אני באמת מודה לך, על שהארת את עיניי וריכזת את הנושא המאד מאד חשוב הזה.

    

   ג'ורג'י, עשה לי טוב ממש טוב לקרוא את התגובה שלך

    

     7/6/10 08:22:

   צטט: שיקשקשוק 2010-06-07 01:28:26


   דניאלה ,

   דבר ראשון תודה על פוסט מצויין , כמו כל הפוסטים שאת כותבת. פוסט מושחז , ששם את האמת בפרצוף בצליל חבטה חזק וללא רחמים. פוסט שקראתי בנשימה אחת יחד עם עוד הרבה אחרות -  כבדות ודחוסות שלי כאישה עלו ובאו בזו אחר זו.

   לפני כמה שנים התנדבתי בכלא נווה תרצה. לימדתי שם ריקודי בטן - פגשתי גם את הנשים האלו שהדרדרו למקום הקשה הזה על לא עוול בחפן. נשים שהחברה הוקיעה אותן , צעירות בנות 18 , 20 , 30 , 50 שמהזנות הדרדרו גם לדברים קשים יותר. אך כפי שתיארת לא הייתה להן כבר את הברירה האחרת כי משום מה הזנות נראתה באמת מקום בטוח ומוגן. וגם התנדבתי במקום נוסף , מפאת החיסיון אני מעדיפה לא להגיד איפה אבל מי שיפעיל מספיק את מוחו יוכל להסיק לבד , מקום שבו חוסות נשים שהדרדרו לזנות , כאלו שבאמת זקוקות להגנה. זה כואב , קשה , לא פשוט להסתכל לאמת הזו כל כך קרוב בעיניים.  

   השאלה היחידה שנשאלת היא זו: אנשים כמוני וכמוך וכמו לא מעט אחרים שהגיבו כאן - נשים וגברים כאחד , הם בעלי מודעות גבוהה לנושא הכל כך כאוב הזה. אנשים , שגם אם לחלקם לא הייתה עד עכשיו המודעות ברורה כשמש , בשל נאורותם ילכו לישון הלילה עם חומר אחר למחשבה.

   אך מה עם הבורים , תתי התרבות של החברה , הזבלה שבזבלה , גברים שקורצו מאותו החומר של הסרסורים , כאלו שפוסט כמו זה שכתבת ידבר אליהם (אנא סלחי לי) כמו ללמפה , ייכנס מכאן ויצא משם. אני מנסה להבין מאיפה צריך להתחיל קודם? כי ראש שמנקים אותו מכינים , מספיק שנותרה כינה אחת ולו אפילו ביצה של כינה והמגיפה תפרוץ בשנית - וחלילה אינני מדברת על הנשים שהדרדרו לזנות אלא על אלו השומרים על קיומה - אותם גברים שבשבילם הזנות היא עניין של מה בכך. 

   העניין הוא אייך יוצרים מצב שבו מנטרלים את הביקוש מן השורש ואז גם ההיצע יורד.

   הפוסט שלך גרם לי להיזכר בסרטו הקשה של אוהד ייתח "לאהוב את סופיה" שהוקרן בפסטיבל דוקאביב האחרון. בטוחה שראית אותו. סרט עצוב ומדיר שינה.

   הנה שני קישורים לשני קטעים שמצאתי , שאולי יחדדו קצת את מה שכתבת. סיפור על בחורה מבריקה יפייפייה ומוכשרת חברה לשעבר בלהקת רוק שעלתה לארץ עם משפחה ממולדובה ועל ההדרדרות שלה לסמים ומשם לזנות. כואב , מאד כואב. וממליצה למי שלא ראה להשיג איכשהו את הסרט ולצפות בו עד הסוף.

   http://yes.walla.co.il/?w=//1663821

   http://www.youtube.com/watch?v=Ao2wa2uL6N0

    

    

   אני חושב שיש שני מישורים שבהם יש לפעול : חקיקה וחינוך

   חקיקה - אותאותו חוק הפללת לקוח, אותו הזכירה דניאלה, וחוקים נוספים

   חינוך - כאן זה הרבה יותר מורכב וגולש גם הרבה מעבר לומוסדות חינוכים. זה גם ענין של הורות וענין של מדיה תקשרותית, של יוצרי תכנים וכו'.

    

   לא שאני מאוד אופטימי אבל גם אי אפשר לתקן את כל העולם, או אפילו את המדינה שלך, עדיין אפשר לשנות את המאזן.

   ואפילו אם אדם או שניים קוראים את הפוסט הזה ומשהו משתנה בתודעה שלהם, במודעות שלהם, זו התחלה.

    

     7/6/10 01:28:


   דניאלה ,

   דבר ראשון תודה על פוסט מצויין , כמו כל הפוסטים שאת כותבת. פוסט מושחז , ששם את האמת בפרצוף בצליל חבטה חזק וללא רחמים. פוסט שקראתי בנשימה אחת יחד עם עוד הרבה אחרות -  כבדות ודחוסות שלי כאישה עלו ובאו בזו אחר זו.

   לפני כמה שנים התנדבתי בכלא נווה תרצה. לימדתי שם ריקודי בטן - פגשתי גם את הנשים האלו שהדרדרו למקום הקשה הזה על לא עוול בחפן. נשים שהחברה הוקיעה אותן , צעירות בנות 18 , 20 , 30 , 50 שמהזנות הדרדרו גם לדברים קשים יותר. אך כפי שתיארת לא הייתה להן כבר את הברירה האחרת כי משום מה הזנות נראתה באמת מקום בטוח ומוגן. וגם התנדבתי במקום נוסף , מפאת החיסיון אני מעדיפה לא להגיד איפה אבל מי שיפעיל מספיק את מוחו יוכל להסיק לבד , מקום שבו חוסות נשים שהדרדרו לזנות , כאלו שבאמת זקוקות להגנה. זה כואב , קשה , לא פשוט להסתכל לאמת הזו כל כך קרוב בעיניים.  

   השאלה היחידה שנשאלת היא זו: אנשים כמוני וכמוך וכמו לא מעט אחרים שהגיבו כאן - נשים וגברים כאחד , הם בעלי מודעות גבוהה לנושא הכל כך כאוב הזה. אנשים , שגם אם לחלקם לא הייתה עד עכשיו המודעות ברורה כשמש , בשל נאורותם ילכו לישון הלילה עם חומר אחר למחשבה.

   אך מה עם הבורים , תתי התרבות של החברה , הזבלה שבזבלה , גברים שקורצו מאותו החומר של הסרסורים , כאלו שפוסט כמו זה שכתבת ידבר אליהם (אנא סלחי לי) כמו ללמפה , ייכנס מכאן ויצא משם. אני מנסה להבין מאיפה צריך להתחיל קודם? כי ראש שמנקים אותו מכינים , מספיק שנותרה כינה אחת ולו אפילו ביצה של כינה והמגיפה תפרוץ בשנית - וחלילה אינני מדברת על הנשים שהדרדרו לזנות אלא על אלו השומרים על קיומה - אותם גברים שבשבילם הזנות היא עניין של מה בכך. 

   העניין הוא אייך יוצרים מצב שבו מנטרלים את הביקוש מן השורש ואז גם ההיצע יורד.

   הפוסט שלך גרם לי להיזכר בסרטו הקשה של אוהד ייתח "לאהוב את סופיה" שהוקרן בפסטיבל דוקאביב האחרון. בטוחה שראית אותו. סרט עצוב ומדיר שינה.

   הנה שני קישורים לשני קטעים שמצאתי , שאולי יחדדו קצת את מה שכתבת. סיפור על בחורה מבריקה יפייפייה ומוכשרת חברה לשעבר בלהקת רוק שעלתה לארץ עם משפחה ממולדובה ועל ההדרדרות שלה לסמים ומשם לזנות. כואב , מאד כואב. וממליצה למי שלא ראה להשיג איכשהו את הסרט ולצפות בו עד הסוף.

   http://yes.walla.co.il/?w=//1663821

   http://www.youtube.com/watch?v=Ao2wa2uL6N0

     6/6/10 22:26:


   ומה הפתרון? ביטול הזנות? תלית הזונות? אולי הפחד ירתיע אותן? לירות בסרסורים?

   אם תנסה לשנות את העולם מבטיח לפרגן לך, אבל עייפתי ממלחמות אבודות,

   רחב מחומת יריחו הייתה זונה-דהיינו הזינה והאכילה את המרגלים, מאז התואר נישאר והפועל השתנה,

   כבר בימי רומא העתיקה הייתה קיימת גילדת זונות ואחת מהן אף הפכה למלכה וקייסרית,

   בהצלחה במאבק,

     6/6/10 20:05:

   אני חייבת להודות (ולהתבייש) שמעולם לא נתתי את דעתי יותר מדי לנושא הזה, אבל בגדול, אם היו שואלים אותי מבלי להתעמק בתשובה, האם אני בעד מיסוד הזנות, הייתי עונה שכן.

   כבר אמרתי שאני מתביישת?

   הפוסט הזה זיעזע אותי, בעיקר כלפי עצמי. איך בכלל יכולתי לחשוב שמיסוד הזנות הוא חיובי?

   אני באמת מודה לך, על שהארת את עיניי וריכזת את הנושא המאד מאד חשוב הזה.

     6/6/10 19:38:

   צטט: בתשע 2010-06-06 11:05:27

   פשוט קורע. נורא. ואדישות/התעלמות החברה היא הגרועה ביותר.

   נשים חייבות להתגייס למען נערות ונשים 'נפגעות טרור' כאלה וכדי שהחברה ומוסדותיה יכירו בזוועה ויעשו משהו למיגורה - למשל בצורת חקיקה.

    

    


   תודה -

   אני מאמינה שנשים וגברים כאחד צריכים להתגייס למען מיגור צריכת בני אדם. גם נערים וגברים וטרנסיות נצרכים בזנות. וגם הנשים בזנות הן בנות של מישהו, אחיות של מישהו, אמהות של מישהו. בשם ההומניות על כולנו להתגייס, לא רק נשים. חקיקה לא מספיקה, הנורמה חייבת להשתנות, דעת הקהל, ובעיקר - במקביל לחקיקה חייבת להיות תשתית שיקומית ראויה לנשים שיפלטו מהגיהנום הזה. לאחר שיקום הן יזדקקו למקורות פרנסה אלטרנטיביים ו**מעצימים**. מדובר על פתרון מערכתי ולא רק חוק שהוא חותמת גומי. אך לפני הכל על כולנו כבני אדם במדינה שלנו להבין את חשיבות המאבק ולדבוק בו.

     6/6/10 19:32:

   צטט: isananes 2010-06-06 17:58:08


   דניאלה,

   פוסט חשוב מאוד וראוי לההשמע מעל במות נוספות,

   אילנית

    

   תודה לך,

    

   הייתי שמחה לו נותני הטון היו חושבים כמוך.

   לפחות כרגע זה לא נראה כך. נותני הטון במדינה מעדיפים לתת במה לפרו-זנות ופרו-פורנוגרפיה, כי זה מאוד משתלם בהרבה מובנים, רק לא לכבוד האדם ואנושיותו, במיוחד המין הנשי.

     6/6/10 17:58:


   דניאלה,

   פוסט חשוב מאוד וראוי לההשמע מעל במות נוספות,

   אילנית

     6/6/10 17:23:

   צטט: טילטולית 2010-06-06 17:00:45

    

   מסמך מזעזע, קשה לקריאה

   אבל, האם אנחנו נשים מהשורה

   נביע מחאה, נתארגן ונתאחד

   לצאת לרחובות ולהפגין למען מיגור הזנות,

   או שנמשיך להנהן בראשונו ולהזדזע בלבד????

    

    

   אני בעד שגם הגברים יצטרפו ...

     6/6/10 17:23:


   אם יש בין הקוראות והקוראים ירושלמיות\ם - אנא הגיעו מחר לקמפוס הר הצופים של האונב' העברית, והשמיעו את הקול שבחרה מר"ץ להשתיק

    

   http://www.facebook.com/event.php?eid=126560484034727&ref=mf

    

     6/6/10 17:00:

    

   מסמך מזעזע, קשה לקריאה

   אבל, האם אנחנו נשים מהשורה

   נביע מחאה, נתארגן ונתאחד

   לצאת לרחובות ולהפגין למען מיגור הזנות,

   או שנמשיך להנהן בראשונו ולהזדזע בלבד????

    

     6/6/10 16:23:


   פוסט מזעזע (במובן שכנראה התכוונת אליו)

   אפילו עבור מי ששותף לדיעות שלך הרגשתי שקבלתי בום נוסף

   רגשי ומחשבתי

   תודה שחדדת ותודה ששתפת.

    

   ולכולם : מציע שתפרסמו לינק למאמר הזה בכל מקום שאתם רק מעלים על הדעת.

   ולמי שבמקרה נבהל מהאורך הפוסט ונכנס רק לתגובות - תתאמצו, זה בין השאר מרתק, אך יותר מזה, חשוב!

     6/6/10 14:59:


   יש אפילו סיורים מודרכים, תשאלו את בוקי נאה.


    כשאני חושבת על זה, דניאלה

   יש הגדרה מאוד ברורה למי שמשתכר על חשבון נשים בזנות

   מעניין איך יראה את זה בית משפט.

    

    

   פוסט מצויין ומקיף ומאוד אמוציונלי

   בדיוק כפי שראוי לכתוב על הנושא.

    

   תודה על האכפתיות, על הזמן, על העקשות.

    

     6/6/10 12:10:


   דניאלה - כל הכבוד !!

    

   כל מילה נוספת מיותרת.

     6/6/10 11:53:


   דניאלה. פוסט חשוב.

   מקיף. חזק, כואב. קורע.

   אני מקווה שיקראו אותו רבים

   צרכני זנות, מעודדי זנות, אדישי זנות, וסתם כאלה שחושבים שזנות זה מגניב וכל הבעיה היא שצריך למסד ואז לא יהיו מחלות...

     6/6/10 11:05:

   פשוט קורע. נורא. ואדישות/התעלמות החברה היא הגרועה ביותר.

   נשים חייבות להתגייס למען נערות ונשים 'נפגעות טרור' כאלה וכדי שהחברה ומוסדותיה יכירו בזוועה ויעשו משהו למיגורה - למשל בצורת חקיקה.

     6/6/10 10:53:


   קדימה ישראל!

    

   (די כבר ללמוד רק מארה"ב...

   נו כבר! לאמץ מנהגים שוודים 

    (כן. עוד מנהגים, חוץ מאיקאה ו-וולוו..))

    

    

     5/6/10 13:47:

    

   חזק ! ובהחלט מחזקת את הכתוב..