כותרות TheMarker >
  ';

  הגביש הקדוש

  והזוכה במונדיאל 2010 היא

  0 תגובות   יום רביעי, 9/6/10, 20:52

  איטליה: "Azzurri Squade "הקבוצה התכולה

  ·        כוכב על: פאביו קאנברו  שימולב ל: דה רוסי.

  ·        במשפט אחד: אלופי העולם בהתחפרות הגנתית בבונקר מכוער המתסכל אתהיריבה עד כדי איבוד עשתונות. (ע"ע זינאדין זידאן בגמר 2006).

  ·        תסריט החלומות: בהמשך לטורניר הקודם ובהתאם לסגנון המשחק האיטלקי, גםהפעם איטליה מצליחה להתברג לשלב הרבע הגמר במזל רב. הודות להגרלת משחקים קלילה ותוךכדי תצוגות כדורגל טקטיות מתסכלות מאין כמוהם. מעפילים הסקאוודה אזורה לגמר המונדיאל לאחר דו קרב פנדלים מול נבחרת ספרד.שם הם פוגשים את נבחרת צרפת לשחזור הגמר של 2006, ושוב גוררים את המשחק לדו קרבפנדלים אותם כצפוי הם מנצחים. לא לפני שגאטוסו מצליח לגרום להנרי לצאת מכליו לבעוטבאשכיו אל מול עיניו של השופט והעולם כולו.   

  ·        תסריט בלהות: לאחר שהצליחה בניגוד לכל הציפיות, להסתבך גם עם "מעצמותהכדורגל" מניו זילנד וסלובקיה. מצליחה איטליה בעור שנייה להעפיל לשלב שמיניתגמר מול האריות מקמרון להם היא נוחלת תבוסה צורבת, הכוללת שער עצמי אומלל של הפטריוטהאיטלקי גאנרו גאטוסו. 

  ·        ועכשיו תאכלס: אם יש דבר כזה צדק בכדורגל, אז המדינה שהביאה לעולם אתשיטת המשחק ההגנתית שידועה יותר בשם "קטנצ'יו" (הבריח) ובעברית מדוברתבונקר. חייבת להיות מודחת כבר בשלבים המוקדמים של הטורניר. אבל כידוע בכדורגל איןמגיע, ולכן ככל הנראה גם השנה הנבחרת האיטלקית תילחם בעור שיניה במטרה להגן עלתוארה.

  אנגליה  The Three Lions שלושת האריות

  ·        כוכב על: ווין רוני שימו לב: לארון לנון.

  ·        במשפט אחד: מונדיאל יש בכל 4 שנים ואנגליה אף פעם לא זוכה בו *למעטמקרים בהם היא עצמה מארחת.

  ·        תסריט החלומות: בהתאם להררי הציפיות שהתקשורת האנגלית תולה בנבחרת שלקאפלו, מצליחה הנבחרת האנגלית להוכיח לעולם כולו, כי היא אכן ראויה לתואר מולדתהכדורגל. החבורה של רוני, למפרד, ג'רארד וטרי מובילים את האנגלים לגמר, לא לפנישהם מדיחים בדרך את גרמניה וארגנטינה. בצמד משחקים בלתי נשכח, שייזכרו לעד בלבבותהאנגלים בתור סגירת חשבון היסטורית. בגמר יפגשו האנגלים את נבחרת ברזיל, אותםמעולם לא ניצחו. לאחר 90 דקות ללא שערים, בעיטת יעף אדירה של ג'רארד אל עבר חיבוריהשער הברזילאי סמוך למועד סיום ההארכה. ישלח אומנם את הגביע ללונדון, אולם ספקגדול מאוד יוטל האם הכדור אכן עבר במלואו את קו השער. 

  ·        תסריט בלהות: כמו תמיד הנבחרת האנגלית מגיעה זחוחה לעוד טורנירעולמי, בטוחה כי התואר מונח כבר בכיסה. רק כדי לגלות כי כמו תמיד, ציפיות לחודומציאות לחוד. הנבחרת האנגלית מופתעת מול נבחרת ארצות הברית העיקשת ומודחת כברבשלב הבתים המוקדם. לא לפני שבעלייה למשחק המכריע נגד ארה"ב, פורצת קטטה ככלהנראה על רקע רומנטי, בין ג'ון טרי לווין רוני. ג'ון טרי בתגובה: אני אשם שבנותמתות עליי?  

  ·        ועכשיו תאכלס: נדמה שלראשונה בהיסטוריה, להררי הציפיות המוגזמותשהתקשורת האנגלית בונה סביב יש אחיזה במציאות. עם סגל שחקנים בוגר ומרשים כמורוני, למפרד, ג'רארד וטרי (דור הזהב של הכדורגל אנגלי). לצד מאמן מרשים בעל קבלותכמו פאביו קאפלו, לנבחרת האנגלית יש סיכוי ממשי לזכות בגביע. בתקווה כמובן שיצליחולהימנע מקטטות...

  ארגנטינה "אלביסלסטה"- לבן וכחול שמיים

  ·        כוכב על: דייגו ארמנדו מראדונה כוכב משני: ליאונל מסי

  ·        במשפט אחד: עם מסי על המגרש ומראדונה על 'הקווים' הגביע כבר בכיסאו שלא...

  ·        תסריט החלומות: בניגוד גמור לכל התחזיות המוקדמות, ולמרות כל השטויותשל מראדונה, שאחרי כל ניצחון יורק על עיתונאי אחר שנקרה בדרכו. מצליח מסי לסחוב עלגבו הצנום את נבחרת "האלביסלסטה" לזכייה שלישית בגביע לאחר 24 שנות בצורת. לא לפני שדייגו ארמנדו מראדונהזוקף לזכותו את כל הקרדיט, ומכריז שהוא גדול יותר מאלוהים. 

  ·        תסריט בלהות: לאחר שכמעט והודחה כבר בשלב הבתים מצליחה הנבחרת להעפיללשלב רבע הגמר באורח נס הודות לגול בדקה התשעים של היגואין הבלתי נדלה לרשתה שלנבחרת דרום אפריקה הסימפטית. רק כדי להיות מודחים בבושת פנים על ידי נבחרת אנגליה בתוצאההמשפילה 3-0. לא לפני שרוני כובש שער בסלאלום אל לה מראדונה  מראדונה בתגובה: "בפיפ"א סימנו אותימהתחלה, השופטים מכורים וכולכם יכולים לשבת לי על ה#?!$%".

  ·        ועכשיו תאכלס: נראה כי הכישרונות הרבים בנבחרת ארגנטינה, דוגמת טבס,מסצ'ראנו, היגואין והיהלום שבכתר ליונל מסי. לא יעמדו אל מול מפלצת האגו והקוקמראדונה, אשר ספק אם מישהו בעולם יודע מה עובר בראשו. העפלה לשלב חצי הגמר ומעלה תיחשבלהישג מרשים ביותר נוכח הנסיבות.

  ברזיל "הסלסאו", המובחרים

  ·        כוכב על: קאקה. כדאי לשים לב ל: גראפיטה.

  ·        במשפט אחד: עם 5 זכיות בגביע העולמי, יותר מכל נבחרת אחרת בעולם, ועםהמסורת המפוארת מכולם. יש בכלל צורך להוסיף עוד משהו?

  ·        תסריט החלומות: בניגוד להנחיות הטקטיות של המאמן דונגה, מציגה נבחרתהסלסאו יכולת שיא סוחפת של כדורגל שובה עין ומרנין. נבחרת ברזיל בניצוחו שלהמאסטרו קאקה, לצד הכישרון הברזילאי גראפיטה, מביסה כל נבחרת שעומדת בפניה בדרכהלגמר המונדיאל, כולל ניצחון מרשים 3-1 בחצי הגמר על טוענת לכתר המרכזית ספרד. בגמרברזיל פוגשת את ארגנטינה של מראדונה ומסי, ומפרקת אותה בתוצאה 5-0 בגמר שייחקק לעדבספרי ההיסטוריה של המשחק. כוכב הטורניר קאקה מנצל את המעמד, ופוצח בנאום בר מצווהספונטני, בו הוא מודה להוריו שהביאו עד הלום.

  ·        תסריט בלהות: בהתאם לאופיו של דונגה, מפגינה הנבחרת אופי חזק במיוחדומצליחה לסיים את בית המוות שהוגרלה אליו בלתי מנוצחת. בשמינית הגמר מצליחים הסלסאובקושי רב לנצח את שוויץ האפורה 1-0, משער בדקה ה85 של המגן דני אלבס. רק על מנתלקבל בשלב רבע הגמר את אלופת העולם הנוכחית איטליה. בשחזור של הגמר מ94 לאחר 120דקות של שיממון מוחלט, בו האירוע המרכזי היה פריצה סוערת של אוהדת ברזילאית חשופתחזה למגרש,  ואחריה פלוגת שוטרים חרמנים.המשחק מגיע בסופו של דבר להכרעה מבעיטות עונשין, בו ברזיל מודחת לאחר שרוביניו מגלגלברשלנות את הכדור לעבר ידיו של השוער בופון. רוביניו בתגובה לאחר החמצת הפנדל:"בחורה חשופת חזה ביציע הסיחה את דעתי".   

  ·        ועכשיו תאכלס: על פניו נבחרת ברזיל צריכה לטייל בקלות לשלב הגמר שלהמונדיאל, ונחשבת בעיני רבים גם כפייבוריטית ברורה לזכות בתואר שישי. כל הדחה לפנישלב חצי הגמר תחשב בגדר סנסציה. אולם ההגרלה הקשה, בחירת סגל שחקנים אפרפר ותמוהעל ידי המאמן הטקטי דונגה. והעובדה שכמעט תמיד נבחרת הנחשבת פייבוריטית טרםהטורניר מסיימת אותו בידיים ריקות. יובילו לכך שהסלסאו ייאלצו להמתין לטורניר הבאבברזיל על מנת להניף גביע שישי.  

  גרמניה DieMannschaft" " הקבוצה

  ·        כוכב על: מירוסלב קלוזה שימו לב: לתומאס מולר.

  ·        במשפט אחד: כדורגל משחקים 90 דקות ובסוף גרמניה מנצחת* *למעט מקריםבהם באלאק משחק

  ·        תסריט החלומות: בהמשך ישיר לטורניר הקודם מציגים הגרמנים תצוגותכדורגל שוטפות מרובות שערים. הצמד פודולסקי את מולר קורע רשתות ומוביל את הנבחרתאל עבר שלב גמר כאשר בדרך הנבחרת מדלגת בקלות מעל נבחרות חזקות דוגמת ארה"בואנגליה. רק כדי לקבל בגמר את נבחרת ברזיל בשחזור של הגמר מ2002. אלא שהפעם הקפטןבאלאק מצליח לשבור את הנאחס, וכובש את שער הניצחון בדקות הסיום של הגמר.

  ·        תסריט בלהות: הנבחרת הגרמנית פותחת בסערה את שלב הבתים ומסיימת אתבית ד' במקום הראשון ומבלי שספגה שער אחד. בשמינית הגמר מצליחה בקושי רב גרמניהלנצח את הסלובנים הסימפטיים ולהעפיל לשלב הבא. רק כדי לפגוש את האנגלים בפעם המייודע כמה למפגש כדורגל טעון במיוחד. כצפוי הגרמנים מתקשים להתמודד מול הנבחרתהאנגלית המוכשרת ועשירת הניסיון. וסופגים שער אומלל בדקות הסיום לאחר טעות איומהשל המגן הצעיר באדשטובר. מאמן נבחרת גרמניה יואכים לב בסיום המשחק: "נשבר הלבלראות את הנבחרת שלי מודחת בצורה כל כך אכזרית"   

  ·        ועכשיו תאכלס: המהפך התודעתי שעבר על גרמניה בעשור הקודם, המתאפייןבמשחק כדורגל התקפי ומרובה שערים. הפך את גרמניה מנבחרת שכולם אוהבים לשנוא לנבחרתאהודה בדעת הקהל העולמית, ואף בדעת הקהל הישראלית רחמנא לצילן. תוסיפו לזה את היעדרותושל הקפטן מיכאל באלאק (שמעון פרס הגרמני). וסיכוייה של הנבחרת הגרמנית לזכות נראיםהרבה יותר ריאליים.  

  הולנד the orange הכתומים

  ·        כוכב על: ווסלי שניידר שימו לב: לאלירו אלייה.

  ·        במשפט אחד: כל כך הרבה כשרון בקבוצה אחת בלי טיפה אחת של אופי.

  ·        תסריט החלומות: בשחזור מדויק של שלב הבתים מהיורו הקודם, נבחרתהאורנג' פותחת בסערה גם את השלב הבתים המוקדם. אט-אט מתקדמים האורנג' שלב-שלבבמסגרת הטורניר, ומדיחים באלגנטיות מעוררת התפלאות נבחרות דוגמת איטליה ופורטוגל.לא לפני שהם משאירים את העולם פעור פה, לנוכח תצוגות כדורגל מסחררות המזכירותלכולם ימים נשכחים של טוטאל פוטבול משנות ה-70 העליזות. בגמר משפילים האורנג' אתנבחרת גרמניה בתוצאה 4-0, תוך כדי שהם מוציאים את כל התסכול הרב שהצטבר נגדהגרמנים עוד מימי מלחמת העולם השנייה, וההפסד הטראומתי מגמר 74 במינכן. 

  ·        תסריט בלהות: האורנג' פותחים את הטורניר כמו פגז מתוך לוע של תותחומסיימים את הבית המוקדם בלתי מנוצחים עם יחס שערים חיובים של + 10. רק כדי לקבלבשמינית הגמר את נבחרת איטליה שעלתה לשלב השמינית בשן ועין. שם כמו תמיד שחקניהאורנג' מתקשים להציג את יכולתם הטכנית אל מול הטקטיקה האיטלקית ומסיימים כרגילעוד טורניר בינלאומי עם המחמאות ובלי שום תואר. שניידר בסיום: שוב פעם נשארנו עםה@#$ ביד".

  ·        ועכשיו תאכלס: עם שחקנים כמו רובן, שניידר ורפאל ואן דה ורט, שעד היוםאני בטוח שרובם שם בכלל ישראלים. נבחרת הולנד מועמדת טבעית להגיע רחוק גם במונדיאלהקרוב, אבל בדומה לנבחרות הולנדיות אחרות גם נבחרת זו סובלת מפגמים חמורים באופיובעלת סיכויים קלושים ללכת עד הסוף.

   

  ספרד " La Roja"-  האדומה

  ·        כוכב על: כל הנבחרת כולה.

  ·        במשפט אחד: הנבחרת עם הסגל הנוצץ בעולם, נמצאת בדרך הבטוחה לזכייה בתוארעולמי ראשון בהיסטוריה.   

  ·        תסריט החלומות: לאחר שקטלה ללא מאמץ מיוחד את יריבותיה בשלב הבתיםבתוצאות אסטרונומיות. מדלגת הנבחרת הספרדית בקלות על נבחרת פורטוגל, לא לפני שהיאמלמדת את רונאלדו והאגו העצום שלו שיעור חשוב בצניעות. בהמשך דרכה המרשימה לגמר מביסהספרד נבחרות מעולות כמו הולנד וברזיל. בגמר פוגשים הספרדים את הגרמנים בשחזור שלגמר היורו, שמסתיים גם הוא באותה תוצאה 1-0 קטן מרגליו של פרננדו טורס הבלתינדלה.     

  ·        תסריט בלהות: לאחר מעידה מביכה מול נבחרת הונדורס האימתנית, הספרדיםמתעשתים ומצליחים להעפיל בסופו של דבר לשלב שמינית הגמר. רק כדי להיות מודחיםבבושת פנים על ידי שכנתה הדרומית פורטוגל בהנהגתו של הפנומן כריסטיאנו רונאלדו.מיד לאחר ההדחה נוחתת הנבחרת הספרדית בשדה התעופה, ונרגמת כמיטב המסורת במטחעגבניות רקובות. 

  ·        ועכשיו תאכלס: עם סגל שכולל שחקנים כמו טורס, אינייסטה, צאבי,פברגראסוקסיאס בשער אין צורך להוסיף מילה, כל דבר מתחת לזכייה בגביע העולם תהיה אכזבה.

  צרפת

  ·        כוכבי על: תיירי הנרי את פרנק ריברי שימו לב ל: יוהאן גורקוף.

  ·        במשפט אחד: אנסמבל קלאסי של שחקני כדורגל ומאמן אחד שנוי במחלוקת.

  ·        תסריט החלומות: בהמשך ישיר לעלייה השערורייתית למונדיאל, ממשיכהנבחרת הטריקולור בשלה. ומעפילה לשלב גמר על חשבונה של נבחרת ארגנטינה הססגונית,הודות לשער הנכבש בתוספת הזמן מעמדת נבדל ברורה של הפנומן הצרפתי תיירי הנרי. המשחקעצמו הסתיים בתקיפה פיזית חמורה של מראדונה את המאמן הצרפתי דומנק, לאחר שזה באללחוץ את ידו בסיום. בגמר פוגשים הצרפתים את נבחרת איטליה האפורה, לשחזור של גמרהמונדיאל הקודם. אולם בניגוד לעבר הנבחרת הצרפתית מכה את האיטלקים שוק על גבי ירך,ומנצחת במשחק בתוצאה החד צדדית 4-1. במשחק שוודאי ייכנס לפנתיאון המשחקים הגדוליםבתולדות הטורניר.

  ·        תסריט בלהות: כלקח מהשערורייה שנקשרה בעלייתה של נבחרת הטריקולורלמונדיאל, מקבלים שופטים המונדיאל הנחיות להקפיד במיוחד עם הנבחרת הצרפתית. עם אובלי עזרת השופטים מאבדים הצרפתים נקודות יקרות לטובת נבחרת אורוגוואי הקשוחה ונבחרתמקסיקו התזזיתית. דקות לפני המשחק המכריע מול דרום אפריקה על העלייה לשמינית הגמר,מחליט המאמן הצרפתי ב"הברקה" של הרגע להעלות עם הרכב תמוה, ללא הכוכביםריברי וגורקוף. הטריקולור מתקשים להתמודד אל מול גלי האהדה האדירים שלהם זוכההנבחרת המארחת חדורת המוטיבציה ומודחים בבושת פנים מהמונדיאל. דומנק בסיום: כאשראמרתי שלצרפת יש מפגש עם הגורל ב-2010, לאחשבתי שהוא יהיה כזה אומלל".   

  ·        ועכשיו תאכלס: אף אחד לא יהיה מופתע אם גם השנה תעפיל הנבחרת הצרפתיתלגמר המונדיאל או אפילו תזכה להניפו. הסגל הצרפתי למונדיאל טומן חובו אוסףכישרונות כמעט בלתי נתפס. המתבטא בשילוב שחקנים בעלי קבלות דוגמת ריברי, מאלודה,והנרי. לצד שחקנים צעירים מבטיחים כמו גורקוף, וטולאלן. אולם אליה וקוץ בה, מאמןהנבחרת דומנק (במאי תיאטרון בהכשרתו), מתקשה לממש את הפוטנציאל העצום הגלוםבנבחרת. מכאן נראה כי קמפיין המונדיאל של הצרפתים יסתיים בפיאסקו בדומה לקמפייןב2002. 

   

  חוף השנהב  Les Éléphants "הפילים"

  ·        כוכב על: דידייה דרוגבה שימו לב ל: גרביניו.

  ·        במשפט אחד: התקווה האפריקאית להשאיר את הגביע העולמי ביבשת.

  ·        תסריט החלומות: למרות שהוגרלה לבית המוות, והפציעה שגורר אחריו מנהיגהנבחרת דידייה דרוגבה. מצליחים הפילים להעפיל לשלב שמינית הגמר מהמקום הראשון לאחרשהם מציגים תצוגות כדורגל שובות עין מול ברזיל ופורטוגל האטרקטיביות. בשלב השמיניתמדיחים הפילים באלגנטיות את הנבחרת המשעממת של שוויץ, רק כדי לפגוש את האריות שלקמרון לדרבי כל אפריקאי. לאחר 90 דקות משחק מרתקות בו התקפה רודפת התקפה אבלנטולות שערים נכנס המשחק להארכה. לאחר 25 דקות מאופסות מצליח דרוגבה למצוא את הרשתראשון ולקחת את הנבחרת כל הדרך לחצי גמר מול נבחרת ברזיל. בחצי גמר מצליחים הפיליםלפצח את ההגנה הברזילאית ומעפילים לאחר כבוד לגמר מונדיאל לראשונה בהיסטוריה שלהטורניר. שם הם מנצחים את הנבחרת הצרפתית הגאה בתוצאה 3-0 במפגש שייזכר לעד בשם:נקמתה של יבשת אפריקה בקולוניות.

  ·        תסריט הבלהות: בדומה לטורניר הקודם גם עכשיו מתקשה הנבחרת הנאיביתלהתמודד נגד היריבות החזקות בבית המוקדם. ומודחת כבר בשלב הראשון לאחר שכשלהבניסיונה לנצח את ברזיל או פורטוגל.

  ·        ועכשיו תאכלס:  על פניו נבחרתחוף השנהב נהנית גם מסגל שחקנים מרשים המככב בקבוצות הפאר באירופה. בשילוב"יתרון הביתיות" והתמיכה של הקהל הביתי שאמורים לדחוף את הפילים אל עברהופעה חלומית שיכולה אף להסתיים בהנפה היסטורית. אולם נראה כי האופי הנרפה המאפייןאת הנבחרות האפריקאיות בניהם גם הפילים, תעיב משמעותית על סיכוייה של חוף השנהבלהעפיל לשלבים הגבוהים של הטורניר.   

   

   

   

   

   

  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   kingeric
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין