כותרות TheMarker >
  ';
  0

  להדליק את האור הפנימי עם אילנה בהט

  14 תגובות   יום רביעי, 7/7/10, 10:06


   

  באילנה בהט נתקלתי לפני כשנה, באחד מאתרי האינטרנט, כשהיא הציעה אבחון ושחרור אנרגטיים. את שמה כבר הכרתי מתוך ספרה "תודעת האחד- שיחות עם רבי עקיבא" שליווה אותי באותם ימים. נהגתי לפתוח את הספר באופן אקראי, מחפשת תשובות, הכוונות, הבנות, שתמיד היו שם, והוא הפך עבורי למורה ומלווה חכם, כזה שמחבר אותי למקורות הידע שבי.

    במהלך שנים רבות של כתיבה עיתונאית, וגם בתוך תהליכים אישיים, נתקלתי במתקשרים רבים, במפגשים פרונטליים, או באמצעות מידע כתוב.  לרוב המידע עבר מעלי, מבלי לפגוש בי. לכן, כשנתקלתי לראשונה ב"תודעת האחד", הוא עורר בי התרגשות.  המילים שבו היו מדויקות עבורי, כמו מחברות לתדר שלי, ובכל פעם שאני חוזרת אליו, נוחתות בי הבנות חדשות, ובעיקר נוכחת חוויה רגשית של אמון וחיבור.

    כשנתקלתי בהזמנה של אילנה באותו יום, זכרתי את החוויה שעברה אלי מתוך הספר. העיתוי מבחינתי היה תקופת חיים לא פשוטה, בה חיפשתי הכוונה וחיזוק.  פניתי אליה, בתערובת של ספקנות, שנשענה על חוויות עבר, מעורבת בסקרנות ואמון, על סמך מה שפגשתי מכתוביה.

    מה שקרה באותו יום מקוטלג אצלי מאז כאחת החוויות המשמעותיות והחזקות שחוויתי. אילנה, שלא ידעה עלי דבר, תארה במדוייק את מצב הצ'קרות שלי (רובן חסומות בזמן האבחון) הסבר מה משמעות החסימה בחיי היום יום, תאריכים בהן הן נסגרו (שתאמו בדיוק מפתיע אירועי חיים שקרו באותם זמנים) מצב הצ'אקרות שלי בלידה (רובן פתוחות, חוץ מאחת, שנפתחה לפני 12 שנים) הגדרת ייעודי חיי, ותיאור כל הגופים שלי - פיזי, רגשי, רוחני, מנטאלי (לרוב בחיבור נפלא, והיו מנותקים בזמן האבחון הראשוני).

    האבחון שלה הגדיר במילים מדויקות תחושות שליוו אותי באותם חודשים. הרגשה שהכל סגור בפני, והמזל שמלווה אותי כל חיי לא גר כאן יותר. התאור שלה היווה הקלה עצומה בכך שמישהי, שכלל לא מכירה אותי, יכלה לראות כל מה שבי, תוך תרגום המצבים האנרגטיים האלה למשמעות היום יומית שלהם.

     והפלא הזה המשיך. אילנה, תיארה את תהליכי פתיחת הצ'אקרות, בזמן אמת. היא חיברה בין כל הרבדים שנחסמו, סילקה פחדים וטראומות, ואיחתה כל מה שהיה מנותק. דקות אחר כך הכל בי היה אחר. הוצפתי בתחושה נהדרת של אופטימיות ושמחה, הגוף היה קליל, הנשימה מלאה, ונוצרה ידיעה פנימית וברורה שהכל שוב אפשרי. הטלפון שב לצלצל עם שפע של הצעות עסקיות מפתיעות, שנעצרו בחודשים קודם לכן. יכולתי לקחת החלטות מיטיבות בהתלבטות שהייתי בהן, והכל הרגיש שוב בתנועה.

    התוצאה היתה כה ברורה ומורגשת שהזדרזתי לשלוח לאילנה כמה מחברי. לא נזקקתי למילים רבות, השינוי שבי המחיש את החוויה טוב מכל הסבר מילולי,  וכמה מהם פנו אליה כבר באותם ימים, מדווחים גם הם על שינויים משמעותיים בדפוסים של שנים, בתחושות, בחיבור לחיים.

    מאז, אילנה הפכה ל"חשמלאית" הצמודה שלי. בכל פעם שזרם החשמל בתוכי לא זרם כראוי והרגשתי כבוייה,  פניתי אליה, והתוצאות חזרו על עצמן. בטווח של דקות עד שעה הכל הרגיש שוב פתוח, ופרץ של חיות וחיוניות מחודשת אפשר לי להניע עוד תהליכים בחיי.

   

  ****

   

     לאחר שנה של נסים, פגשתי את אילנה לדיאלוג, מנסה להבין איך היא עושה את זה.  "אני צריכה שם האדם, זה מספיק לי בכדי לצלול לתוכו" היא מסבירה "החיישנים שלי מתבייתים על האנרגיה, ומספרים את הסיפור הפנימי שלו, שאותו אני מתרגמת באופן מילולי".

  * מה את רואה שם?

    אילנה: "אני מרגישה מה אותו אדם צריך בכדי להרגיש מאושר, מחובר לנשמה שלו, ובהגשמה עצמית מלאה. בכדי לבדוק עד כמה אדם קרוב או רחוק מהמצב האידיאלי של עצמו, אני בודקת את מרכזי האנרגיה, רואה לאיזה יסודות הוא מחובר, ואם יש מרכזים שחסומים. 

    "מכיוון שאני יכולה לבדוק את האנרגיה בכל זמן, אני בודקת גם את המצב כשנולד, והאםם היו כבר שם חסימות. למשל, ישנם אנשים רבים שנושאים אתם נדר פרישות מגלגולים קודמים, מה שגורם לבעיות פוריות, קשיים ליצור זוגיות או להיות בה, וחוסר חיבור לשפע כלכלי. ההחלטה על הפרישות נלקחה בעבר הרחוק, וממשיכה להיות חזקה ונוכחת בלא מודע, כך שאנשים מרגישים שמשהו חזק מהם מונע מהם להגיע להגשמה בתחומים האלה, ואתם אני עושה קודם כל התרה של הנדרים.

   בנוסף, אני מתרגמת את מצב האדם מבחינה פיזית, רגשית, מנטאלית ורוחנית, ובודקת אם הוא מחובר לנשמה שלו, או לתדר חושך שהביטוי שלו הוא פחדים וחרדות".

  * לא כולנו חיים בתוך פחדים?

    אילנה: "יש פחדים קיומיים שהם טובים ובריאים, הם מגינים עלינו. אבל, אנשים רבים חיים בתוך תסריטים שליליים שמכתיבים להם מציאות של דאגות על דברים שכלל לא קרו, ואולי גם לא יקרו. 

  "מי שנמצאים במצבים האלה מרגישים שהמצב לא בשליטתם, ואין ביכולתם לצאת מדפוס החשיבה הזה, מה שנכון. הסיבה לכך היא תדר נמוך שהם נמצאים בו, ובתוכו חווים פחדים וחרדות, שחלקם לא רציונאליים. בטיפול אני מעלה את תדר האדם עד לרמה שהוא יכול להכיל באותו זמן, כך שיוכל מיידית להתחבר לתחושות אופטימיות וטובות".

  * והתדר הזה ישמר גם כשהוא חוזר למציאות שלו?

    אילנה: "החיבור לתדרים הגבוהים מאפשר לחוות את השקט והשמחה, וכשמכירים את המצב הטבעי והגבוה שלנו, יודעים לאן לשאוף לחזור. התחושות כל כך טובות, שאנשים רוצים לנקוט בצעדים חדשים בכדי להישאר במצב הזה.

    "יחד עם זאת, ברור שאם אדם יחזור לדפוס המחשבה הקודם, התדר יצנח שוב. אני כמו חברת ניקיון שמקרצפת בית מזוהם, ואז, כשמסולקים הבלגן והלכלוך, אפשר לראות המון דברים שקודם לא ראינו שהם שם, כי הם היו מכוסים. אבל, אם לא שומרים על הניקיון, ברור שבהדרגה הכל יחזור למצב הקודם. 

    "בטיפול אני מביאה את ההבנה שהתכולה האנרגטית שלנו יוצרת את המציאות, ונותנת טיפים ליצירת המציאות הרצויה, כשהאמונה שלי היא שהדיבור הפנימי קובע את ההרגשה ואת מציאות החיים. אני מתאימה כלים אישיים לכל אדם כך שיוכל לחיות בתדר הגבוה ביותר בשבילו, כשכל מרכזי האנרגיה פתוחים ומתפקדים."

   

  ***

    אחד התהליכים ה"חביבים" על אילנה, הוא חיבור ליעודים הגבוהים של הנשמה. בחוויה האישית שלי, בשחתנו הראשונה אילנה הגדירה עבורי את הייעוד והדרך, ונתנה לי חיזוק שהיה חיוני באותם ימים, לכך שאני צועדת בנתיבי הייעוד שלי.  בנוסף, פתיחת מאגרי האנרגיה אפשרה לי לשוב, עם הרבה בטחון ומרץ לאותם נתיבים. הם כבר היו מוכרים לי, ונפתחו בפני שוב, מסמנים לי שבילים חדשים, שאותם לא ראיתי מתוך החשכה שהייתי בה רגע קודם לכן. 

    "הלב יודע מה היעוד ולאן אנחנו מכוונים" אומרת אילנה "לגישתי יש רק להאמין ללב, וללכת בעקבותיו, ובסוף הכל מתחבר. אין טעויות, יש התנסות, וברגע שאדם מחובר לעצמו, הדרכים מתגלות"

  *  אז למה ישנם רבים שחשים שהם לא מזהים את היעוד שלהם?

   אילנה: "יש אנשים שמונחים על ידי מה שנתפס בעיניהם ובעיני החברה כנכון ומקובל. הם למדו לדכא את עצמם ואת הרצונות שלהם, וגם כשהם יודעים שמשהו להיות חייב להיות אחרת, כבר אין להם יכולת וכוחות לשנות. הם שכחו איך להרגיש את עצמם, וחיים במצב של דיכאון וחוסר אנרגיה.

    "הפעולה שלי מכוונת לפתוח בהם את היצירתיות, האמון והאופטימיות, מה שמחזיר את היכולת להקשיב לעצמם ולקולות שמנחים אותם, ונותן תנופת אנרגיה שתאפשר להם ליצור מהלכים שיצעידו אותם לייעודים שלהם". אילנה בוחרת שלא לעסוק בניבוי עתידות וליצור "נבואות שמגשימות את עצמן". לגרסתה, לכל אדם יש בחירה חופשית, ותפקידה רק "לעזור לאנשים לעלות על המסלול הישיר להגשמה עצמית מלאה ומהירה". 

   

  ***

  תחום נוסף בו אני עצמי נעזרתי באילנה, היה שחרור קשרים רגשיים שיש בהם קושי ותסכול. מי מאתנו לא חווה קשרים בין אישיים, שמלווים בתחושות שליליות. חיבורים ששואבים מטה, במעגלים חוזרים, מלווים בחוסר אונים ובתהייה של "איך יתכן שלמרות כל עבודת המודעות והצמיחה אני שוב בלופ הזה".  

    לפי אילנה, בין כל שני אנשים קיימת מערכת שיעורים שיוצרת "תחלופת אנרגיה" כלשונה. החיישנים המדויקים שלה יודעים לתאר את החיבורים הפיזיים, רגשיים, מנטאלים, רוחניים, את חיבורי הנשמה, וגם את השיעורים המשותפים שבאו ללמוד בחיים האלה.   

     בכל קשר, בין אם הוא עסקי, זוגי, חברתי או משפחתי, ניתן ליצור "שחרור קרמטי",  משמע שחרור מהדפוסים הקשים שנוכחים בו, שנובעים לדבריה מתיקון והשלמה של גלגולים קודמים. "בין אנשים יש תחלופת אנרגיה תמידית, שנראית כמו חוט עבה, בעל פיתולים פנימיים. אני חותכת את החבל הזה, ומנתקת אותו מחילופי האנרגיה שעליו. כתוצאה מכך חיבורי העבר נחתכים, ויקרה משהו חדש, שאני לא יכולה לדעת מה הוא, וגם לא מתפקידי להשפיע עליו. האני העליון של אותם אנשים, מכוון לטוב ביותר עבורם, והוא זה שיחליט אם יתהווה חבל חדש שמזרים ריפוי לקשר, או שיהיה ניתוק, כי נגמרו השיעורים שצריך לתקן".

     ההסבר נשמע מוזר למי שאינם מיומנים בראיית חבלים אנרגטיים, כמוני למשל. אבל עם אילנה למדתי, שגם כשאני לא מבינה, אני סומכת עליה ומאפשרת לה לעשות את קסמיה.  

  ביקשתי ממנה שני שחרורים קרמטיים, בקשרים בהם חשתי שכל הצדדים משלמים מחירים גבוהים, ללא יכולת לצאת מהדפוסים, וחוויתי את שתי החוויות המנוגדות- של ריפוי ושל ניתוק.

    "שחרור קארמטי" אחד ביקשתי לתוך קשר שהיה זוגיות רבת שנים, של אהבה וחיבור נשמה עמוק וברור. באותו זמן האהבה הוסתרה תחת כעסים והאשמות, שגרמו לנתק מוחלט וחוסר תקשורת. תקופה קצרה לאחר תהליך הריפוי של אילנה, הקשר חודש, כשכל מה שקיים בו כיום הוא החיבורים החבריים והאוהבים שחיברו בינינו מלכתחילה. בדיעבד הבנו שלמרות שלקח זמן עד שחזרה התקשורת, שנינו חווינו הקלה גדולה ושינוי, כבר ביממה בה בו נוצר השחרור, למרות שהוא כלל לא ידע שתהליך כזה קרה באותו עיתוי.

    הקשר השני בו ביקשתי את התערבותה היה חיבור זוגי קצר שהיה ברור שמשהו בו תקוע, וחוזר שוב ושוב לאותה נקודה, תוך תסכול מתמשך. מודעת לתוצאות הטיפול הקודם ביקשתי מאילנה  שחרור קרמטי, מקווה שלכשיתנקו הדפוסים השליליים, יבנה חיבור חדש ואוהב. כבר ביום המחרת נולדה תחושה ברורה שכל מה שהיה בקשר הסתיים, ואין בסיס ממנו ניתן לבנות דבר מה חדש או אחר. הקשר ניתק מיידית, ללא דרמות או מועקות שהיו שם רק יום קודם לכן. נותרה תחושה נהדרת של שחרור וצעידה קדימה, למקומות טובים יותר ואחרים, שאכן התגלו ממש מיידית.

   

  ***

   

  אילנה עצמה עברה בחייה מסלול שהיא קוראת לו "מעבר ממסלול הכאב אל מסלול הלב". משך שנים רבות זמנה הוקדש לגידול ילדיה, כתיבה עיתונאית וכתיבת כמה ספרים. משבר עמוק בחיי נישואיה הביא להתמוטטות עולמה, וגרם לה לחפש דרכים חדשות, שמטרתן קודם כל להציל את עצמה. בתוך המסע הזה שהחל לפני 15 שנים היא למדה והתמחתה בתחומי טיפול שונים, כמו רייקי, קלפי טארוט ושחזור גלגולים. הכלים האלה חיברו אותה ליכולות וכישורים שחיו בה עוד מילדות מוקדמת, ומתוכם החלו להתפתח הכלים הייחודיים שלה. כיום היא משלבת בין הכלים שלמדה ואלה שפיתחה, ומביאה אותם בטיפולים, ובספרים שהיא כותבת. הספר "תודעת האחד" משמש כיום רבים שעוברים דרכו תהליך עבודה עצמית של חיבור לנשמה, בעזרת שחרור מדפוסים קודמים. ולפני כחודש יצא לאור ספרה החדש- "תודעת האור- אלכימיה של נשמה"

    אילנה: "הספר תודעת האחד נכתב בתוך 40 יום, ויש בו ידע שמטרתו להעלות את תדר בני האדם. הוא נותן כלים מעשיים לשחרור מתודעת האגו, שיצרה נבדלות בין אנשים, ומחבר לתודעת הנשמה ולהבנה שכולנו אחד. זה התדר של 'ואהבת לרעך כמוך', שמתמצת לפי רבי עקיבא, כל התורה, והוא מבחינתי החזון העליון שלי".

   אחד הפרקים המרתקים בספר "תודעת האחד", מסביר שלב אחר שלב את המעבר ממצב קורבן, שבו הדברים קורים לך, למצב של לקיחת אחראיות על המציאות, ויצירה יום יומית שלה, בדיוק כמו שאנחנו רוצים.  

  * להרבה אנשים קשה להזדהות עם המשפט שהם יוצרים את המציאות הזו.

    אילנה: "דפוס הקורבן מאפיין רבים, שחווים חוסר אונים ורחמים עצמיים, וכך הופכים לקורבנות של נסיבות הגורל, מבלי לראות שאפשר לעשות אחרת. אני מאמינה שיש שתל של דפוס קורבן שהושתל במין האנושי לפני עידנים רבים וגרם להשתקה גנטית, לסגירת הצ'אקרות העליונות. הוא הושתל בכדי שאנשים ינוהלו על ידי פחדים, מבלי לזכור שהם אלה שמנהלים את המציאות שלהם. הספר נותן כלים מעשיים לשחרור פחדים, טראומות ודפוסים ישנים, ובמקביל מלמד איך להתחבר למרכזי האנרגיה ולצורכי הנשמה. כשחוזרים הכוחות, אפשר לשנות מציאויות שלא עובדות לנו, וללמוד לקבל בדרך אחרת לגמרי את הדברים שאי אפשר לשנות. בין אם עושים שינויי ממשי, ובין אם כזה שבתחושה, חוויות החיים נראות אחרת לגמרי, כשמבינים שהכל תלוי בנו, ורצון הנשמה הוא שנחיה חיים מאושרים ושמחים". 

   

  לאתר הבית של אילנה בהט   http://www.lotuscenter.co.il
         טלפון:050-7662055

  דרג את התוכן:

   תגובות (14)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     17/6/12 16:10:
   אכן זאת האילאנה המופלאה אותה אנחנו מכירים ואוהבים
     17/11/11 09:23:
   מדהים, מדויק ונכון.... אשרייך ואשרינו. תודה יונה
     17/11/11 09:10:

   בוקר טוב אילאנה
   כעת מרגישה שיודעת עליך
   יותר, ועל עבודתך המבורכת
   מחייכת לשמע התאור, "חשמלאית" צמודה
   והייתי מוסיפה, מסטר בחשמלאות...........
   מעבירה ממינוס לפלוס.......................
   אשריך שאת מבורכת והמשיכי לזכות במצוות..
   אסתי

     31/7/11 19:03:

   הקשקוש על הכיבוש

   ''

    אתה מתכוון לומר שישראל איננה כוח כובש?!

    נכון, ומעולם לא הייתה כזו וגם ההתיישבות איננה מנוגדת לחוק הבינלאומי.

   עזבו את הדמגוגיה, השקרים וחצאי האמיתות. קיראו כאן את העובדות.

    

   למידע נוסף, לחצו כאן 

     28/5/11 20:08:
   שתי מורות נפלאות כל אחת בדרכה היא אני למדתי אצל מיכל את דרך האמן שמשלבת גם רוחניות וגם מעשיות וזכיתי למספר טיפולים של אילנה כפי שמיכל מספרת ואכן הכל נכון למדתי שיעור היום שכולנו בלי יוצא מן הכלל מורים ותלמידים וכל אדם באשר הוא צריך טיפול צריך חיזוק והעיקר לא להתייאש כלל אז ממליצה על אילנה ועל מיכל כל אחת בדרכה היא
     17/11/10 21:16:
   תודה - לך ואילנה
     17/10/10 16:51:

   תודה למיכל על הכתבה הנפלאה והמפרגנת.
   אני מודה על מתנותי ושמחה להשתמש בהן
   לעזרה לזולת כמיטב יכולתי.
   אור ואהבה וברכה.

   אילנה בהט

     13/9/10 01:50:
   מעניין. (מה שהקסים אותי הוא שאת, מיכל האדומה צהובה סגולה ובכלל הצבעונית כל כך, תיארת בכנות שגם אצלך יש חשיכה לפעמים).

   *****
     31/7/10 11:54:
   תודה מכיל את אילנה הכרתי ואני מודה על המתת הזה
     15/7/10 07:40:
   חברת ניקיון?
   ומה עם מי שזקוק גם להדברה?
     14/7/10 02:54:
   אין ספק שאילנה באה לעולם כדי לעזור להרבה אנשים, והיא עושה זאת בגדול...
   ולך תודה על הפוסט המרתק
   שנותן תמונה מעמיקה
     13/7/10 23:00:
   התרשמות דומה היתה לי וזה רק מקריאת המאמרים של אילנה.
   ישר כח על הפירגון...ועל הדרך שלך
     13/7/10 22:34:
   ותודה לאילנה
   :)