כותרות TheMarker >
  ';

  תרגום והעיר הגדולה

  פוסטים אחרונים

  נשבר לי מעדן טבע מרקט

  3 תגובות   יום רביעי, 7/7/10, 23:35

  אז לא מספיק שלפחות בחצי מהפעמים שבהן קניתי שם (סניף "גן העיר" בת"א) היו רק שתי קופות פעילות; ולא די בקופאיות שמתעקשות לעניין לקוחות בהצטרפות למועדון הלקוחות דווקא בשעות העמוסות ביותר; ואחרי שהתרגלנו לכך שחצי מהקופאיות חושבות שהן בסטיונריות בשוק ונותנות יחס בהתאם; וכאילו שלא נעשקנו מספיק עקב התמחור השגוי שלהם על מוצרים שבמשקל (על התג כתוב מחיר X- בקופה יופיע X+5%); עכשיו כבר אין אפשרות לחסוך לעצמך את העצבים ביציאה ולברר את המחירים האמיתיים.
  למה?
  כי מסתבר שלרשת יש מדיניות - "אסור ללקוחות לרשום מחירים". זה מה ששמעתי הערב בזמן שציינתי לעצמי במחברת את הנתון החשוב, הסודי-ביותר והחיוני הבא: 7.99 ש"ח לקילו עגבניות. מגיע האחראי על מחלקת הירקות והפירות ומודיע ש"אנחנו לא מרשים לרשום מחירים". הסבר הגיוני הוא לא נתן, כנראה גם הוא לא קיבל שום סיבה מהממונים עליו, שכנראה כן טרחו לציידו בגישה הגיונית-להפליא להתנהלות עם הישגים של לקוחות על "מדיניות" זו:

  "לפעמים יש לכם טעויות בתמחור לרעת הלקוח" - "מתי זה קרה"?
  "כמה וכמה פעמים" - "אם אתה באמת לקוח שלנו אז אתה יודע שזה לא קורה".
  "לא פעם ולא פעמים בדקתי את החשבון ביציאה וגיליתי ששילמתי יותר עבור מוצרים במשקל" - "תראה לי קבלה אחת כזו".
  "אני רוצה לוודא שלא יגבו ממני יותר מן הדרוש בקופה כדי לא להתעכב" - "תקרא לי אני אבדוק".
  "איך אני אמור לזכור את המחירים של לפחות 10 מוצרים במשקל בלי לרשום אותם"? - "תקרא לי אני אבדוק ואחזיר לך".
  "מה הסיבה לקיומו של הנוהל הזה"? - "זה הנוהל". "לפעמים אנחנו מעדכנים מחירים כל שעתיים(!!!)".

  נו. הרי ברור שיש לי בארנק - בדיוק עכשיו - קבלות שמוכיחות שהסדרנים שלכם לא מעדכנים מחירים בזמן ב-100% מהפעמים. ברור שאני זוכר כל פעם ופעם, עד לשעה המדויקת, שבה גיליתי שכל המחירים עלו ולא טרחתם לתמחר כהלכה. ברור שאני משוכנע שעכשיו תהפוך לסבל נאמן ותתרוצץ עבורי לבדוק את מחירי החלבה, המוצרלה, העגבניות, הענבים,האורז החום והפיצוחים בשעה שאני מחכה ומאחורי טור לקוחות מעוצבנים. לשאלתי האם כדאי להם לאבד לקוח בגלל ה"מדיניות" הזו הוא כבר לא טרח לענות, כנראה לא רצה לדלות מנבכי הכשרתו עוד טיעון מנצח. יצאתי אל אוויר הלילה הלח. כולי תקווה שנהנית להחזיר את העגבניות ואת הקלמטה-הגדולים-במיוחד למקומם.

  אם היה מדובר במקרה ראשון, ניחא. אבל החשדנות הזו כלפי הלקוח/האזרח הקטן נמצאת ב-כ-ל מקום! רצית לשכור מכונית? ספק פרטים מפה ועד הודעה חדשה ותן מספר טלפון קווי, אפילו אם אין לך ("של אמא-אבא-סבתא-חבר-עבודה" כפי שטרח עובד אלדן להסביר לי) או שתיסע באוטובוס לטיול בגליל העליון. מעוניין שיורידו את היו"ד שנוספה לשם המשפחה שלך כפי שהוא מופיע ברשומות חברת החשמל? שלח (בפקס כמובן) צילום של תעודת הזהות. רוצה לברר מה מחירו של מזון החתולים הזול ביותר בחנות? "אם אתה קונה אני אעשה לך מחיר, אני לא אומר מחירים ככה סתם". מצפה לקבל מקרר שהוזמן עבורך בתאריך המובטח? בזמן שאתה מצפה תתקשר למחסן באשדוד-ליבואן בראשון-למשרד באזור התעשיה-לאתי-למזל-לשמעון המוביל-לגב' "אני לא הכתובת"; רוצה לבצע סקר שוק פשוט כדי לברר אם יש לך האפשרות לחסוך כמה שקלים ממחירי המזון הרצחניים? אתה מרגל מטעם הסופר המתחרה ויש לרגום אותך בעגבניות ובביצים אורגניות. הגדילו לעשות סלקום, שדרשו ממני צילומים של תעודות הזהות שלי ושל אחותי כשביקשתי פירוט שיחות שבוצע ממכשיר שהיה שלה ועבר לרשותי. כדי לחייב אותי לא הזדקקתם לאישורה, נכון?

  הרי ברור שמאז ימי קדם ועד היום טכניקת הריגול התעשייתי היחידה היא להיכנס קבל עם ועדה אל הסופר ולהתחיל לרשום מחירים בגלוי, במחברת. ברור שאם אתה גנב מכוניות תצעד הישר אל תוך סניף השכרה, תעמוד ותתווכח כ-10 דקות מול מצלמה ושלושה נציגים - ואפילו לא תמסור מס' טלפון מפוברק. אני אגיד לכם מה עוד ברור. ברור שאם סלקום לא ביטלה - בניגוד לבקשתך - את אופציית הגלישה באינטרנט בטלפון הנייד (שזה הדבר הכי נוח שאפשר לעשות כשיש לך מכשיר מדור 2) לא תהיה להם שום בעיה לחייב אותך עבורה מדי חודש, ושאם תצפה מחברת החשמל שתפנה אליך כ"ליאור קינן" ולא כ"ליאור קינין" תצטרך לשרוף שעה בטלפון וכמה אונות במוח ולפקסס את צילום תעודת הזהות, שהרי אתה לא באמת אתה. דווקא לא הייתי מתנגד לשם "כינין" - זו תרופה חשובה שהצילה אנשים רבים
  מקדחת אף שנגד עצבים מרוטים היא לא ממש עוזרת. ובסוף, אם כבר התעקשת ויגעת ומצאת - ניתן לך האפשרות לשלוח טענות ולקבל תשובות בפקס ולא בטלגרף או בדואר יונים.

  אז מאיפה, מאיפה הגיעו כל החשדנות הזו והשירות הבזיוני הזה? איך זה שלכל חברה ולכל עסק יש יחצ"נים ודוברים ומחלקת קשרי לקוחות וסמנכ"ל מחויבות חברתית ופרסי "אות השירות" למכביר ובכל זאת 90% מהם נותנים, במקרה הטוב, שירות בינוני עם חיוך של מישהו שכרגע עבר טיפול שורש? איך זה שנראה לי - בחור בריא-חושים ובעל תפיסה מרחבית סבירה בהחלט - שכולם שמים עלינו את האות שבין ו"ו ל-חי"ת ומוכנים, במקרה הטוב, לכבות שריפות וזהו?

  הרי אם הם היו טורחים לגבש/להתוות/להנחיל מדיניות מתוקנת, לקחת בחשבון תרחישים רבים ככל האפשר, להשקיע בהכשרת העובדים במקום בפסיכולוגיה אירגונית בגרוש (ואולי, הס-פן-תעיר-לוביסט-בכיר, להעלות את שכר המינימום בכמה זוזים) לא היו צריכים לכבות שריפות! מה קל יותר - לתקן או למנוע קלקול? ואם נחזור לסיפור האספיונאז' המותח שפתח את הרשומה - איך זה שיש מדיניות נגד לקוחות אבל שום מדיניות לגבי איוש כל הקופות ו/או העמדות כדי למנוע עיכובים ואיחורים? על זה היה לכם קל לחשוב?!

  אז עדן טבע מרקט הצטרפה לבזק, 012, ספקיות הכבלים, מחלקות המנויים של העיתונים הגדולים ורכבת ישראל. טלפון קווי - אאוט, ממילא כיף יותר לצלות את המוח על הנייד. אינטרנט - אאוט, ממילא יש פה רשתות אלחוטיות למכביר (בין היתרונות הבודדים של מגורים בחצר האחורית של נמל ת"א). כבלים - מעולם לא היו וגם לא יהיו כי טלוויזיה אין לי. מנויים - כי משום מה לא בא לי לקבל את העיתון על הדקה במהלך שבועיים של ניסיון ואז לתהות היכן הוא כל שאר השנה. רכבת - אאוט, כי איכשהו, המחשבה על כך שנתקעתי על הפסים במשך ארבעים דקות בגלל סכסוך עובדים בין שני ארגוני ערסים לא קוסמת לי. עדן טבע מרקט - אאוט כי אתם פשוט לא שווים את זה.


   

  דרג את התוכן:

   תגובות (3)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
   נירניר - וואלה, חבל שלא שאלתי אותו "מה תעשה". באמת שלא חשבתי על זה. בכל אופן, בהתחשב בתסמונת הראש הקטן והצייתן שהפגין המילה "אהבל" אינה בלתי-מדויקת לחלוטין. אוקייאנוס - לא רק שזו לא אופציה מבחינתי אלא שבעוד כחודשיים אני יוצא מה"ציוויליזציה" שלנו לאמא-של-כל-הציוויליזציות-הקפיטליסטיות - ללונדון. משום מה יש לי תחושה ששם ל"מנהלי" מחלקות במרכולים יש דברים חשובים יותר מריגול אחר לקוחות.
     8/7/10 00:45:
   אני רוצה לראות שאיזה אהבל יגיד לי לרשום או לא לרשום ומה לרשום..
     8/7/10 00:22:
   וווואווווו אני מציעה לך לעשות כמוני לצאת בכלל מריקוד הצויליזציה, לעלות לאיזה הר, לגדל כבשים, לשתול ירקות, לאפות לחם, ולנשום אויר שאף אחד לא גובה עליו מחיר.. נשבעת לך זה עובד..!

   תגובות אחרונות

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל