כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  הבנקים עוקבים אחרינו באמצעות הרשתות החברתיות

  8 תגובות   יום חמישי, 8/7/10, 07:14

  האם הבנקים עוקבים אחרינו דרך הרשתות החברתיות? סטסה כהן מחברת המחקר הבין לאומית גרטנר, הציעה לבנקאים שהשתתפו בכנס השנתי של גרטנר באזור המזה"ת, שהתקיים השבוע בתל אביב לעשות שימוש מידי ברשתות החברתיות להגברת הפעילות ולשיפור חווית הלקוח והשירות.


  בסקר שעשתה חברת גרטנר בבנקים  מובילים בעולם מתברר, כי בעוד שהמנויים על השרותים המקוונים  בבנקים גולשים באתר הבנק  דקות ספורות בלבד ביום , הרי שהם שוהים  כחצי שעה ויותר באתרים חברתיים ופייסבוק בראשם.

  ''

  סטסה כהן- חברת גרטנר, אנליסטית בכירה לבנקאות מקוונת ורשתות חברתיות.

  סטסה כהן מציעה לבנקים להתחיל ממחר בתכנית אסטרטגית בשלבים, שתמשך כשנה שבה ישולבו לקוחות הבנק ופעולותיו בתוך רשתות חברתיות גדולות כמו פייסבוק או רשתות מקצועיות כמו לינקדאין או רשתות מתמחות קטנות יותר, הכל בהתאם לאסטרטגיה שנקבעה על ידי הבנק ומטרותיו. כמו כן מציעה סטסה כהן שעמוד הבית של האתר הבנקאי  יהיה עם הפנים לרשתות החברתיות וישולבו בו גם בלוגים וקישורים רלבנטיים.


   

  כך למשל  בנקים שרוצים לתת הלוואה לזוג צעיר העומד להתחתן, צריכים היום לחזר אחרי מידע מהרבנות או מבעלי אולמות ארועים. בעזרת הרשתות החברתיות ניתן יהיה למפות את הזוגות המתחתנים הפוטנציאליים, בעזרת פילוח הציבור שהצהיר ברשת החברתית כי הוא נמצא במערכת יחסים .


  מתוך הציבור הזה יבואו המתחתנים בזמן הקרוב. את פילוח המתחתנים ניתן לחדד עוד יותר באמצעות פילוח נוסף לפי גיל, מקום מגורים, קירבה למסורת ומשתנים נוספים הכל לפי המטרות והעדיפויות שהבנק קבע לעצמו .


  הבנק האמריקאי קרדיט יוניון מפנסילבניה פתח ערוץ שידורים ביו טיוב לעידוד הלקוחות לשירותי הלוואות ומשכנתא ולחיזוק הקשר עם הלקוחות. הבנק האמריקאי גם משלב את המסרים מהרשתות החברתיות בתכניות הפרסום שלו בטלויזיה ובעיתונות.


  אבל האפשרויות לשימוש ברשתות החברתיות לא נגמרות בפילוח ותכנון בלבד אלא חודרות יותר ויותר לפעילות הבנקאית השוטפת. באמצעות הרשת החברתית תלויית המיקום FOURSQUARE, יוכלו הבנקים לכוון את הפונים לאתריהם לסניף הקרוב ביותר  או למכשיר משיכת מזומנים הנמצא סמוך לגולש הסלולרי או הקווי. הבנק גם יוכל לדעת אם להציע ללקוח עזרה ברכישת מט"ח, אם המערכת תזהה שהלקוח נמצא מחוץ לגבולות המדינה. 


  הבנקאות הסלולרית בפתח והיא טומנת בחובה הרבה אפשרויות כמו גם סכנות למערכת הבנקאית. כך למשל דווח השבוע על מיזם של חברת סלקום להפעלת ארנק אלקטרוני.  סלקום נכנסת לתחום השירותים הפיננסיים באמצעות "ארנק סלולרי". כצעד ראשון, סלקום הכריזה על שיתוף פעולה עם קבוצת הבנקאות סיטי למתן שירותי העברת כספים מישראל לחו"ל. הארנק הסלולרי יושק בסוף 2010. במסגרת ההסכם עם חברת ישראכרט תיתן ישראכרט שירותי ערך מוסף ללקוחות הארנק הסלולרי של סלקום".


  בגרטנר גם מצביעים על הבנקאות הסלולרית כיעד הבא של מערכת הפשע הקיברנטי המאורגן  ההופך לגדול ומתוחכם יותר . ריבוי עבריינות קיברנטית וגניבות זהויות הם איום גדול של הפשע המאורגן על הבנקאות המקוונת .


  סטסה כהן ממליצה לבנקים להתחיל לרכוש שירותי מידע ובסיסי נתונים מתוך המאגרים של הרשתות החברתיות, על מנת להערך לתרחישים שונים ולפעילויות בעתיד.


  אז הרשת החברתית היא כבר מזמן לא רק פאן, אלא גם כלי יעיל למימוש עסקים ואפילו הענפים השמרנים במשק כמו גם מערכת הבנקאות, חותרים למגע מהיר ולשילובם בפעילות השוטפת.

   

   

   

   

   

   

   

  דרג את התוכן: