כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  בכפר סבא מנסים להצמיח דשא על הכבישים

  12 תגובות   יום ראשון, 8/8/10, 08:18

  "ניסוי חדשני" העשוי לעורר תהודה עולמית מתקיים זו השנה השלישית בעיריית כפר סבא . עיקרו של הניסוי הוא לראות אם השקיית הכבישים מצמיחה דשא ירקרק.  עיריית כפר סבא שזכתה לא מכבר בתאר רשות מצטיינת בתחום איכות הסביבה ומתהדרת בתואר עיר ירוקה, החליטה מזה מספר שנים לשתול מרבדי דשא בבנתיבי הפרדה, לעקור שיחים חסכניים במיים ולהחליף מערכות השקיה חסכוניות של טפטוף, בהמטרה בזבזנית , כאילו אין מחסור במים במדינתנו .


  בשעת בוקר מוקדמת כשאני עובר את הרחוב החוצה את כפר סבא מדרום לצפון אני מופתע לגלות כביש מוצף ושלוליות גדולות  של מיים כתוצאה מהשקיה לא חכמה של נתיבי ההפרדה. במדיה  יש קמפיין ענק על הצורך לחסוך במים , אך מקומן של הערים שמשקות את הכבישים במקום את הצמחיה נפקד.


  ''

  אזרחי המדינה שעברו לפני כמה ימים בשעה 0730 בבוקר ברחוב טשרניחובסקי בכפר סבא ראו רחוב מוצף במים.

   

   

  כתבתי על הנושא הזה כבר בקיץ 2008 וגם בקייץ 2009 כתבתי "משקים את הכבישים והקרפדות מתות מהזיהום" : "קברניטי משק המים שיגיעו ביום רביעי בשלוש לפנות בוקר לרחוב טשרניחובסקי בכפר סבא, החוצה את העיר מדרום לצפון, יזכו לרחצה חינם למכוניותיהם כולל שטיפת צמיגים בתוך שלוליות מים.  אם הם יעברו את הרחוב בשלום וללא החלקה, הם גם יוכלו לראות איך הזוהמה מכביש האספלט ניגרת ומחלחלת למי התהום. זקני ענף המים וחכמי השלטון שמטילים עלינו הצרכנים גזירות שונות ומשונות, בוודאי שכחו לציין בקמפיין ההסברה היקר, כי מים מיועדים להשקיית הצמחיה ולא להצפת הכבישים.


  למרות כל מה שנכתב ונאמר, ומדיניות ממשלה מחמירה בנושאי מים , הרי שעיריית כפר סבא אינה אומרת נואש ומקווה עדיין שהדשא הירוק יתחיל לבצבץ מעל האספלט החם וממשיכה להשקות את הכבישים.  אזרחי המדינה שעברו לפני כמה ימים בשעה 0730 בבוקר ברחוב טשרניחובסקי וראו רחוב מוצף במים, גם קיבלו מעיריית כפר סבא שיעור חינוכי באיך לצפצף על המחסור החמור במים במדינתנו.


  לשתול דשא בנתיב הפרדה זה אחד הדברים הבלתי חכמים בעליל ולו רק בגלל נושא המיים. נתיב הפרדה הוא צר ובדרך כלל בעל שיפועים ולא ניתן להשקותו בהמטרה ללא בזבוז מים ניכר, שיכול להגיע לכדי חמישים אחוזים ויותר ואף עלול לגרום לתאונות דרכים חמורות ולהחלקת כלי רכב ובעיקר אופנועים ודו גלגליים אחרים.


  לפני כשלוש שנים פנה פקד דודו כהן, אז  ראש משרד התנועה בתחנת כפר סבא  בדחיפות לראשי הרשויות ברעננה, כפר סבא והוד השרון, בדרישה מיידית לטיפול בהפסקת השקיית הכבישים "לאור מספר מקרים בהם אירעו תאונות דרכים שנגרמו כתוצאה ממים שזלגו לכביש לאחר השקייה מוגזמת של שטחי ההפרדה המצויים במספר מוקדים ברחבי הערים ותאונת דרכים ברחוב בן יהודה בכפר סבא בה התהפך רכב לאחר שאיבד שליטה בשל הימצאות מים על הכביש". אולם עברו השנים ועולם כמנהגו נוהג.

  מדינה שחוסכת במים צריכה להימנע משתילת דשאים בנתיבי הפרדה וצריכה לעבור לצמחים חסכנים במים. בכפר סבא ובערים אחרות לא שמעו כנראה על הנושא , ולראיה הפיכת רוב נתיבי ההפרדה בכפר סבא למדושאים וזאת מיד לאחר הבחירות הקודמות לעירייה ועוד כשראש העיר מנסה למתג את עירו כעיר ירוקה .

   

   ומפגע חמור להולכי רגל:

   

  ''

  מפגע חמור לא רק למכוניות אלא  גם להולכי רגל. מול השכונה הירוקה בכפר סבא ברחוב משה סנה , עיריית כפר סבא מעבירה  קוו מים על מדרכה וגורמת למפגע בטיחותי חמור, בעיקר לאנשים שעושים צעדות בשעות החשיכה.


  האם אני אכתוב על הנושא הזה גם בקיץ הבא?

  דרג את התוכן: