כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  FTTH Israel

  FTTH Israel - סיב אופטי לכל בית ועסק בישראל

  הסיבים האופטיים משנים את חיינו: הם יאפשרו לנו להתחבר לטלויזיה היי דפינישין , ערוצי קול,מידע ותקשורת דיגיטלית ברוחב פס של מאות מגה-ביט. נוכל ללמוד ולעבוד מהבית - לגור במצפה רמון ולהרגיש בתל-אביב.

  ארכיון

  דרהי, מוזס ופישמן, הבעלים של "הוט", מצאו בנק

  5 תגובות   יום שישי , 13/8/10, 12:02

  חברת "הוט" בבעלות פיטר דרהי, ארנון מוזס ואליעזר פישמן , הינה חביבת משרד התקשורת, כאשר היא מנסה להתחרות בחברת בזק  ובחברות הסלולר באמצעות  חברת מירס שנרכשה לאחרונה על ידי פיטר דרהי,  ואולם אותה "הוט" מתנהגת כמו הבריון השכונתי, בהיותה מונופול הכבלים של מדינת ישראל.


  לפני כמה ימים הוצאתי דפי חשבון וגיליתי להפתעתי חיוב שך 416 שקלים,  שירדו מחשבוני לטובת חברת הכבלים הוט במקום כ 240-260 שקלים לחודש, וכל זאת בהפתעה וללא הודעה מוקדמת. גם בבדיקה שערכתי בחשבון "הוט" מיולי האחרון לא מצאתי תעוד כלשהו על תאריך סיום ההתחיבות .


  בשיחת טלפון שקימתי עם החברה הם הודיעו לי כי זה מחיר המחירון ואם אני אתחייב לתקופה נוספת, הסכום האמור יקוזז בחשבון הבא. אין התנצלות , אין הצעה לזיכוי מידי, אין התחיבות לשלם לי פיצוי על מימון באפס ריבית לטובת בעלי הוט האדונים דרהי, מוזס ופישמן , כאשר אני הצרכן משלם על הסכום העודף ריבית חריגה של 10-13%. כידוע הממשלה אישרה לחברת הוט בעבר הרחוק באופן חריג ביותר,  לגבות מהצרכנים תשלומים מראש , עוד בטרם אנחנו הצרכנים השתמשנו בשיירותי החברה .

  ''

  דרהי, מוזס ופישמן, הבעלים של "הוט", מצאו בנק.


  אז מצד אחד חברת הוט היא הילד החביב התורן של משרד התקשורת ונהנית מפריביליגיה ענקית כאשר הצרכנים ממנים אותנה מראש , ומצד שני הם מצפצפים על חוק הגנת הצרכן ומנסים למצוא

  מימון נוסף על חשבון הצרכנים. ולידיעתך מר כחלון שר התקשורת, אנחנו הצרכנים סובלים מהוט לא פחות מאשר מבזק ומחברות הסלולר ולפעמים גם יותר. ראה גם את ההודעה על הורדתו משידור בכבלים של ערוץ הבידור "ביפ" .


  בחברת הוט כנראה לא שמעו על  חוק הגנת הצרכן (כולל תיקון מס' 22, הוספת סעיף 13א) – עיסקה לתקופה קצובה, שנכנס לתוקף ב-10 בינואר 2009 וגם מאוד זול להם לקבל מימון בריבית אפס מצרכנים ,כאשר הצרכן מחויב בריבית חריגה של 10-13%. כנראה שהבעלים של "הוט", דרהי, מוזס ופישמן מצאו פריארים תורניים למימון התחיבויותיהם בחברת הכבלים  ,תוך התעלמות ברגל גסה מחוקי הגנת הצרכן.

  התיקון לחוק  נועד לטפל באחת הבעיות הקשות ביותר שעלתה במוקד התלונות של ארגון אמון הציבור בעניין שירותים מתמשכים (סלולרי, ספקי אינטרנט, טלוויזיה רב ערוצית, עיתון, חדר כושר וכו'): צרכן מתפתה לעשות עיסקה למספר חודשים במבצע במחיר מאוד אטרקטיבי. הוא לא ער לכך שבתום התקופה ממשיכים לחייב אותו בגין השירות ב"מחיר מחירון", שהוא גבוה בהרבה מהמחיר ההתחלתי. לעתים מחתימים אותו על מסמך בכתב שתנאי זה רשום בו מבלי שהוא ער לכך, ולעתים אף זאת לא. צרכנים רבים לומדים על החיוב הגבוה חודשים ולפעמים גם שנים לאחר מכן.
   
  החוק מטיל מגבלות על עסק המבקש לשנות תנאים של עיסקה קצובה וקובע כי אסור לעסק להחליט בהסכם עם הצרכן כי ההתקשרות ביניהם תימשך גם אחרי שהעיסקה (שהייתה במחיר אטרקטיבי) מסתיימת. האיסור חל גם אם המחיר נשאר אותו מחיר, ומובן שהאיסור חל גם ביחס למחיר גבוה יותר.

  כאמור, צרכנים רבים אינם ערים למועד סיום ההתחייבות שלהם כלפי העסק, ולכן במקרה שהחיוב של הצרכן בגין העיסקה הוא בהוראת קבע (בבנק או באמצעות כרטיס האשראי), העסק גם חייב לשלוח לצרכן הודעה בכתב על מועד סיום העיסקה בתקופה שבין 60 יום ל-30 יום לפני מועד סיום העיסקה. הודעה על מועד סיום העיסקה יש לשלוח גם בחשבונית/ קבלה/ הודעת תשלום הנשלחת החל משלושה חודשים ממועד סיום העסקה.


  אני קורא לשר התקשורת :

  - לאפשר מידית העברת טלויזיה דרך רשת האינטרנט כפי שזה נעשה כבר בכל רחבי העולם המפותח ובכך להכניס תחרות בשוק הטלויזיה והכבלים.


  - לבטל את האפשרות שחברת הוט תוכל במסגרת החוק, לגבות תשלומים מראש כפי שזה קיים היום ובאופן הפוגע בצרכנים ובניגוד למקובל בכל ענפי המשק האחרים.


  - לקבוע קנסות כבדים על חברה שמפירה את חוקי הגנת הצרכן ולחייבה לפצות את האזרחים באופן אוטומטי ומידי בעשרות אחוזים,  על כל תשלום עודף.

   

  - להתנות את ההטבות שהוט אמורה לקבל בשוק התקשורת בהסדרת התחרות בשוק הטלויזיה בכבלים .


   

  דרג את התוכן: