כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  עובדי קבלן בישראל

  במדינת ישראל של ימינו קיימים דפוסי העסקת עובדים רבים, אבל בולטת במיוחד התרחבות העסקת עובדי הקבלן. זו אינה עומדת בכל קריטריון של שמירה על חוקי העבודה, על זכויות האדם, על הזכות לחופש הבעת הדעה, על זכות השימוע - ומאפשרת הפרה בוטה של הזכות לחופש ההתאגדות. על-פי כל אמות המידה הערכיות והתחיקתיות העסקת עובדי הקבלן היא עבדות מודרנית, הרואה בהם \"כלי\" כלכלי בידי מנהלים לוויסות רווחיהם. בעתות שגשוג נקלטים העבדים-עובדים, ובעתות משבר או האטה כלכלית הם מפוטרים. וכך, בהינף כוחם של בעלי ההון נרמס עובד הקבלן, בהינף הממון והשררה נגזרת עליו חשכת העוני המתדפק על דלת ביתו עם פיטוריו.

  0

  בעד ונגד גירוש ילדי העובדים הזרים.

  30 תגובות   יום שישי , 13/8/10, 22:33

  ''

   

   

  "המועצה החברתית לביטחון ישראל תפעל להעצמת המשותף והסולידריות החברתית בכדי להתמודד עם המחלוקות." (מתוך חזון המועצה החברתית לביטחון ישראל)

   

  רקע לדיון

  סוגיית גירוש ילדי העובדים הזרים ממדינת ישראל, היא סוגיה מורכבת מאוד, ואף הובילה את החברה הישראלית לדיון חשוב בנושא הגירוש, אני מתנגד לאסטרטגיה שנוקטים המתנגדים לגירוש, חברי אריאל פרידן החליט לקום מהכסא ולנקוט עמדה נגד הגירוש, פניתי אליו אישית בכדי לכתוב מאמר משותף, והוא באומץ ראוי החליט לשתף פעולה, דעותינו מובאות כאן לדיון תוך הבטחה אישית שלי שאני יכבד את דעת הרוב, את החלטתי אני יקבל במוצ"ש 19:00 ואפרסמה ברבים, אשמח לדיון פורה ושיתוף פעולה עם החברות והחברים.

   

  גירוש ילדי העובדים הזרים ממדינת ישראל.

   

  נגד - אריאל פרידן''

   

  בואו ניזכר לרגע מה גרם לבעיית ילדי העובדים הזרים. מדיניות הגירה מבלבלת ומלאה סתירות פנימיות שאנחנו יצרנו. מדיניות הגירה שבעיקר באה לשרת את חברות כוח אדם.

   

  ואת הבעיה הזאת מנסה ממשלת ישראל לפתור. לא על ידי ניסוח חוקי הגירה ברורים, לא על ידי הסתכלות קדימה ומניעת החרפת המצב. הפתרון שממשלת ישראל מצאה זה גירוש של 400 ילדים מתחת לגיל חמש. ילדים שנולדו כאן, ילדים דוברי עברית, ילדים שרואים בישראל את ביתם, הם לא מכירים מקום אחר.

   

   האם 400 הילדים האלה מהווים איום על הזהות היהודית של ישראל?

   

  למדינה יש בעיה דמוגרפית קשה, זו מדינה שנלחמת על זהותה היהודית תוך כדי שהיא מנסה לשלוט על שניים וחצי מליון ערבים. זו גם המדינה שרואה ב400 ילדים איום דמוגרפי. זה היה יכול להיות מצחיק אם זה לא היה כל כך עצוב.זהות יהודית של מדינה לא נקבעת על פי מספר האנשים שברובריקת הלאום בתעודת הזהות שלהם רשום יהודי. 

    

  זהות יהודית נקבעת קודם כל על פי הערכים שהיא מייצגת. על פי ההחלטות שהיא לוקחת, ועל פי התרבות שצומחת בה ופעולת הגרוש היא התרחקות מוחלטת מערכים יהודיים. הציווי "ואהבת" מופיע במקורות בשלושה הקשרים בלבד. ואהבת לרעך כמוך, ואהבת את אלוהיך, ואהבת את הגר. שלושה מקרים בודדים בהם היהדות דורשת מאיתנו אהבה ללא תנאי. מי שמגרש 400 ילדים כדי לשמור על זהותה היהודית של המדינה לא יודע זהות יהודית מהי.

   

  אנחנו יותר מכולם צריכים לנהוג אחרת, אנחנו שלאורך כל ההיסטוריה נרדפנו, גורשנו והושמדנו צריכים להבין את המשמעות הנוראה של מעשה כזה. אנחנו שלאורך כל דברי הימים היינו דחויים רק בגלל שאנחנו יהודים לא יכולים להרשות לעצמנו לגרש 400 ילדים רק בגלל שהם לא יהודים. מי שחושב שהילדים האלה מהווים איום הוא פרנואיד שצריך פסיכיאטר. האיום גדול ביותר על הזהות היהודית של מדינת ישראל בא מקרבנו, אם אנחנו רוצים מדינה עם זהות יהודית אנחנו קודם כל צריכים להתנהג ככאלה. אנחנו צריכים להביט פנימה ולתקן את עצמנו במקום לקום ולצעוק שכולם אנטישמיים.

   

  אין לי ספק למדינת ישראל חייבים להיות חוקי הגירה סדורים וברורים. כמו לכל מדינה מתוקנת בעולם. חוקים שיגדירו את מכסות ההגירה הנכונות לנו תוך כדי התחשבות מוחלטת במצבנו ה"מסובך". ממשלת ישראל, אם הייתה ממלאת את תפקידה, הייתה דנה בזה ומעבירה בכנסת חוקים שכאלה. אבל לא זה המצב. אין בישראל חוקי הגירה בכלל מלבד חוק השבות.כל השאר אלו תקנות שונות ומשונות שהוטלאו במשך השנים על ידי שרי הפנים השונים, כל אחד מהם עם האינטרסים והאג'נדה שלו.

   

  עדיין, העובדה שממשלת ישראל על גלגוליה השונים יצרה את המצב הנוראי הזה, לא מאפשרת לי היום לעמוד מן הצד בעוד אנחנו שולחים את הילדים הללו לשלם על מחדלינו. אני מודה. רב הזמן אני משתייך לקבוצת האנשים שקוראים עיתון, מקטרים (קצת, לא יותר מידי), וממשיכים הלאה. אני מאמין אדוק בריכוז שקט ובחיפוש הטוב בדל"ת אמותי. מציאת אושר אישי בפיתרון בעיות העולם מעולם לא משכה אותי. ואני אפילו רואה גם בה סוג של בריחה וניצול.

   

  אבל כנראה שלכל אחד יש גבולות אדומים, אפילו לי.מה שפתאום הפך אותי לפעיל זה העניין האנושי והערכי. אין לי אג'נדה חברתית ופוליטית משום סוג. זו פשוט חציית קו אדום שאיני יכול לחיות איתה.

   

  ובזה אני נלחם. לתקן את ממשלת ישראל? קטונתי. גדול עלי. להפוך את מדינת ישראל למקום שבו מתכננים לטווח ארוך? שכחתי את מילת הקסמים. לנסות לעצור את גרוש 400 הילדים?... רגע... כן... יש סיכוי.

   

  למה כאן יש סיכוי? כי כולנו בתוכנו בסיכומו של דבר בני אדם, על כל מה שזה אומר. כי כל בעליו הגאה של לב פועם ירגיש את העיוות. זה הכול.

   

  בעד - יצחק ג'קי אדרי.''

   

  תופעת העובדים הזרים היא אחת התופעות החמורות ביותר במדינת ישראל, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה חברתית. סוגיית הילדים אינה נוגעת לעניין. גם אם היינו משאירים את כל 1,200 הילדים הללו בארץ, היינו ממשיכים להתמודד עם בעיה מאוד חמורה של עובדים זרים. אם נשאיר את הילדים או נגרש את הילדים זה לא מה שיתרום לפתרון בעיית העובדים הזרים במדינת ישראל. מדינת ישראל הוקמה ע"י מהגרים יהודים, אבל היא אינה יכולה להפוך למדינת מהגרים.


  היום יש במדינת ישראל בערך 300 אלף עובדים זרים, 200 אלף מהם הם עובדים בלתי חוקיים, זאת פצצת זמן חברתית וכלכלית, העובדים הזרים מפרקים לנו את החברה הישראלית ואף הורסים ערים בישראל, העיר ערד מתרסקת לאחר שהגיעו אליה מאות סודנים שוהים בלתי חוקיים, הסודנים עובדים בבתי המלון בים המלח והחליפו את נשות ערד שהיו מועסקות בבתי המלון, פוטרו והיום הם מובטלות, העובד הסודני מרוויח כשליש מהעובדת הישראלית, העיר אילת מתמודדת בדיוק עם אותה הבעיה של עובדים זרים שממוטטים את הערים ואת גובה שכר העבודה בישראל, בעוד מספר שנים תבואו עם ילד סודני ותבקשו מאתנו את הרחמים היהודיים לא לגרשו, ולא תחשבו היום על הילד הישראלי שיושב בבית עני וחשוך של אמא מובטלת בגלל עובד זר לא חוקי.

    

  אותי מקוממת התופעה של הבאת הילדים הזרים לחזית המאבק, זאת אסטרטגיה קלוקלת שמשרתת את סוחרי האדם, את סוחרי העבדות המודרנית, את חברות כח-אדם ואת הסרסורים שבשם בצע הכסף עושקים ורודים בעובדים הזרים, בעצם הבאת הילדים לחזית המאבק והטמעת מוטיביים תת מודעים לשואה ולסלקציה, אתם עושים חטא גדול לחברה הישראלית שגם כך די מיוסרת ומוחלשת חברתית. הפעולה האמוציונאלית של רוב המתנגדים לגירוש מועילה אך ורק לאותם פושעים שהממשלה נותנת להם יד בעצם שתיקתה לאורך השנים!

   

  אין אפשרות במרחב החברתי להניף ביד אחת את הדגל נגד גירוש הילדים ובאותה עת להניף ביד השניה את הדגל לאכיפת חוקי ההגירה במדינת ישראל, נשיאת שני הדגלים יוצרת סתירה כואבת ולא הגיונית, אם לא נגרש את הילדים, הוריהם ישארו בארץ, אם נאכוף את חוקי ההגירה ההורים יגורשו ביחד עם ילדיהם, נניח שיניפו רק דגל אחד נגד הגירוש, היום זה 400 ילדים מחר זה 10,000 ילדים ולדעתי החברה הישראלית לא תדע להתמודד כראוי עם הבעיה.

   

  אני חושב אתמול על המחר, המתנגדים חושבים אמוציונאלית על היום. ומה עם המחר? המשך עושק עובדים זרים? בין כל המתנגדים לגירוש אין יותר הומני, אין יותר חברתי, אין יותר מוסרי, אין יותר רחמן, אין יותר ערכי ואין יותר יהודי ממני! אני מתנגד לאסטרטגית "הילדים" בחזית, אני מוכן מוסרית וערכית היום להתמודד עם בעיית 400 ילדים בהרבה כאב אמיתי, מאשר להתמודד בעוד מספר שנים עם 10,000 ילדים זרים.

   

  רעייתי ג'ולי אדרי מתנגדת לגירוש הילדים, היא טוענת בנחרצות שיש להשאירם בארץ. וגם אומרת אם יתאפשר לה היא תגיע עם הילדים שלנו לתמוך בהפגנה נגד הגירוש, כל ניסיון לשכנע אותה בדבריי נתקל בחומה חד משמעית, לא רוצה להקשיב! ואני המכבד את רעייתי 37 שנים לא מתכוון ליצור קרע איתה, מקשיב בקשב רב ומנסה להבין את הטיעונים שלה הלא צודקים בעיניי.

   

  טוענים המתנגדים שילד לא צריך לשלם על טעויות הממשלה, אתם צודקים! לכן אני ממליץ שכל ילד של עובדים זרים שנולד בארץ ויגורש יוכל לחזור לישראל בגיל 18 ללמוד לימודים אקדמיים על חשבון ממשלת ישראל, בתום לימודיו  יחזור לארץ מוצא הוריו כאדם משכיל, כאדם שיוכל גם "להסיר" את אזיקי "העבדות המודרנית" מעברו כילד להורים עבדים, שנעשקו ע"י תושבי מדינת ישראל בחסות ממשלת ישראל.

   

  מלוא הערכתי וכבוד רב לארגון Israeli children שהוקם  על ידי רותם אילן ומאיה פלג, נשים אמיצות וערכיות הפועלות בנחישות למען החברה הישראלית.

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------

  ביבי, אל תגרש אותם! צעדת מחאה נגד גירוש 400 ילדי מהגרי עבודה

  מיקום:יציאה משד' רוטשילד פינת רח' מזא"ה - סיום הצעדה בהפגנה בגן מאיר

  זמן:שבת 14 אוגוסט2010 19:00

   

  http://www.israeli-children.org.il/

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------

  דוח מבקר המדינה- העסקת עובדים זרים

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------

  הדיון מתנהל גם בפייסבוק.

   

  תודה.

  אריאל פרידן

  יצחק ג'קי אדרי

  דרג את התוכן:

   תגובות (30)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     21/8/10 22:49:
   ביפן מגורשים כל יום עובדים זרים ואף אחד לא חושב שמשהו לא בסדר . באת הרווחת כסף הלכת...
     21/8/10 22:42:

   תודה

   שיר מאוד מרגש. גם הקליפ יפה מאוד.

   ג'קי

   ----------------------

   צטט: amirchkoo 2010-08-20 19:15:27

   כתבתי שיר על שנוגע לנושא, ויש גם קליפ. אנא צפו

   http://www.youtube.com/watch?v=P-S4aQFuAdE

    

     20/8/10 19:15:
   כתבתי שיר על שנוגע לנושא, ויש גם קליפ. אנא צפו

   http://www.youtube.com/watch?v=P-S4aQFuAdE
     16/8/10 09:06:

   צטט: האזרח הפשוט 2010-08-16 07:31:24

   צטט: יצחק ג'קי אדרי 2010-08-16 02:09:05

    

   במדינת ישראל אין מדיניות הגירה וטוב שכך, יש לנו חוק השבות.

   למה בדיוק הכוונה מדיניות הגירה נאורה ? אנחנו לא ככל המדינות במקרה הזה.

   מדיניות הגירה נאורה תקבע קריטריונים להגירה לכאן, האם אנחנו מעוניינים בזה ?

   הילדים המסכנים האלה צריכים להישאר בגלל ערכים הומאניים שאנחנו צריכים לאמץ.

   אין מדיניות הגירה, יש כל מקרה לגופו.

   החל מהוייטנמים אצל בגין וכלה "בפליטים לכאורה" בימינו.

    

   נכון יש לנו את חוק השבות, ויש לנו חוקי הגירה שהם טלאי, על טלאי, על טלאי ואינם נותנים מענה נכון לעובדים הזרים, כל עוד מדינת ישראל מעודדת בשתיקתה סחר בבני אדם והבאתם ארצה ע"י חברות כוח אדם וסרסורים, אנו חייבים להסדיר את חוקי ההגירה במדינת ישראל.

   מה זה נאור אתה שואל? דוגמה קטנה: עובדת זרה נאנסת ע"י מעסיקה, היא מושלכת על ידו למשטרת ההגירה, בכלא היא יולדת ילד, מה דינו לא הילד? מה אומרים חוקי ההגירה? כיצד אנו מתמודדים עם הבעיה?

     16/8/10 08:47:

   כן להשארת הילדים שנולדו כאן עם הוריהם.כן להוצאת שאר  העובדים הזרים החוקיים והלא חוקיים שכבר נמצאים כאן.לא להבאת עובדים זרים.בכלל.

     16/8/10 07:31:

   צטט: יצחק ג'קי אדרי 2010-08-16 02:09:05

   http://cafe.themarker.com/image/1726184/

    

   במדינת ישראל אין מדיניות הגירה וטוב שכך, יש לנו חוק השבות.

   למה בדיוק הכוונה מדיניות הגירה נאורה ? אנחנו לא ככל המדינות במקרה הזה.

   מדיניות הגירה נאורה תקבע קריטריונים להגירה לכאן, האם אנחנו מעוניינים בזה ?

   הילדים המסכנים האלה צריכים להישאר בגלל ערכים הומאניים שאנחנו צריכים לאמץ.

   אין מדיניות הגירה, יש כל מקרה לגופו.

   החל מהוייטנמים אצל בגין וכלה "בפליטים לכאורה" בימינו.

     16/8/10 02:09:

   http://cafe.themarker.com/image/1726184/

     15/8/10 19:15:

   באופן אולי מפתיע,

   זכתה יוזמתו של ישי לתמיכה גם בארגון "ילדים ישראלים" שתמך בזרים לכל אורך מאבקם.

   העומדת בראשו, רותם אילן, אמרה כי "אנחנו תומכים במתן מענקי עזיבה מרצון במקום גירוש"

   אז על מה המהומה על כלום מהומה,? קחו כסף ולכו!

     15/8/10 11:14:

   על איזה מדיניות הגירה אריאל מדבר ? תמוה .

   אנו פועלים על פי חוק השבות ולא לפי מדיניות הגירה (אין כזאת), לכן היא גם לא מבולבלת.

   הסיבה שיש לנו בעיה עם עובדים זרים היא, כלכלה, יש לנו מדינה שיש בה פריחה כלכלית.

   ועובדים זרים וגם "פליטים לכאורה" מצאו כאן את הזהב החדש.

   היום יש 1200 ילדים ובעוד 4 שנים יהיו עוד 1200.

   כי אטרקטיבי לחיות כאן (למרות שאנחנו קוטרים).

   וכל עוד יהיה כאן אטרקטיבי יהיו עובדים זרים ומסתננים.

   יש הרבה סיבות הומניות להשאיר את הילדים אבל בטח לא מהסיבות של אריאל פרידן.

     15/8/10 07:13:
   דבריו של אריאל פרידן יותר משכנעים אותי, על ישראלאכן להחליט ולנסח את חוקי ההגירה באופן החלטי בכדי למנוע בעתיד תופעות כאלה.
   וגירוש ילדים תמיד נראה רע, רע מאוד.
   תודה איצחק על ההזמנה
     14/8/10 19:44:

   לקראת תחילת ההפגנה אני מפרסם את דברי:

    

   מלוא הערכתי וכבוד רב לארגון Israeli children שהוקם על ידי רותם אילן ומאיה פלג, נשים אמיצות וערכיות. שיהיה לכם בהצלחה בהפגנה, מחזק את ידכם באקטיבזם החברתי שהא מהות הדמוקרטיה וחופש הבעת הדעה, אני מכבד את כל אלו שקמו מהכיסא לנקוט עמדה.

   אני אישית לא מגיע! אני לא תומך! אני מתנגד חריף! לכל הקמפיין והאסטרטגיה שנקטו המארגנים, אני בעד גירוש העובדים הזרים והפסקת העבדות המודרנית וההעסקה פוגענית בישראל!

     14/8/10 19:08:

   מצרף לדיון מסמכים מה.ל.מ.ס בנושא העובדים בישראל.

   א. הודעה לעיתונות הלישכה המרכזית לסטטיסטיקה.

   ב. מחקר עובדות זרות בישראל.

     14/8/10 18:59:

   צטט: יצחק ג'קי אדרי 2010-08-14 17:29:30

   ידידי, לא נפלתי לפח נכנסתי לתוכו בידיעה ברורה שהמורסה הזאת דורשת מענה אמיתי ולא טלאים, אם תסתכל לי בעיניים ותואמר לי להשאיר את כל ה-300 אלף עובדים זרים במדינת ישראל, אני יקבל זאת ואז חלקי נגמר בכל השיח הציבורי, מדינת ישראל נולדה ממהגרים אבל אין היא יכולה להכיל בתוכה עוד 300 אלף מהגרים. אתה ואני שותפים לדעה שיש להפסיק את העבדות המודרנית, אנחנו יודעים שאין אכיפת חוק במדינת ישראל, אנחנו יודעים שהממשלה משתפת פעולה עם סוחרי האדם והעבדות המודרנית.
   ושאלה לסיכום אם אתה תומך בהשארת ה -300 אלף עובדים זרים אז תאפשר גם ל 300 אלף פלשתינאים לחזור לישראל ולהמשיך להיות העבדים העשוקים של החברה הישראלית, אני מעדיף פלשתינאי עובד בת"א חוזר לביתו עם פרנסה טובה, מאשר 300 אלף עובדים זרים שבסוף ירימו את הדרכון ויעופו מכאן, דרך אגב, 300 אלף עובדים זרים מבריחים מהמדינה מיליוני דולרים שמועברים לבני משפחותיהם בחו"ל והם נעלמים מהמחזור הכלכלי, ואם כבר נעלמים שיעברו לכלכלה הענייה של הפלשתינאים.

    

    

   בוא נפריד.

   ה300 אלף? אתה לא רוצה אותם כאן? תציע להם כסף רובם ילכו. אם זה כל כך חשוב שלא יהו פה אגב אני חושב שהם לא יזיקו ולהפך רק יעשו כאן ארץ טובה יותר. אגב רובם ילכו במילא. אבל אתה לא יכול להביא הנה אנשים ולהתחיס אליהם כמו אל סחורה. אתה מפספס את העניין מתחיסים אליהם כמו אל זבל בכדיש אפשר יה הלתיחס אליך כמו אל זבל. זה לא מנותק זה דבר שקשור בדבר.

   בקשר לפלשתינאים יש לי חדשות בעבורך אם לא יהה להם חלק מהארץ הזאת גם לך ולי לא יהה. 

     14/8/10 18:53:

   צטט: יצחק ג'קי אדרי 2010-08-14 17:35:43

   יוסי אני מצביע לטוב ביותר שעל מצפוני, מתוך חובה להצביע, בבחירות לכנסת ה-17 הצבעתי לעוזי דיין ולי במפלגת תפנית, בבחירות לכנסת ה-18 הצבעתי לרב מלכיאור ולערן בן ימיני מהתנועה הירוקה. אני ימשיך להצביע כי זאת חובה להצביע, אני נגד פתק לבן, אני נגד החרמת הצבעה.


   יצחק, אם כך אתה חלק מהשיטה.
   זו השיטה. 

     14/8/10 18:29:
   בעז שדמות, אני לא רוצה לחיות במדינת כל אזרחיה, זאת הסיבה העיקרית לכך שאני בעד הגירוש של העובדים הזרים ששוהים לא חוקית במדינה עם ילידהם. אולם מצד שני אסור לנו להתעלם "מהפושעים" הראשיים בהצגה, ממשלות ישראל משנת 1993, כל שרי הפנים, חברות כח-אדם וסרסורי העובדים. אני אישית נולדתי בארץ הורי עשו עליה ממרוקו אכן אתה צודק השתמשתי במילה לא נכונה, תודה.
     14/8/10 18:21:

   עמך הסליחה . ג'קי, מדינת ישראל נולדה ממהגרים? אני לא רואה עם ששב למולדתו אחרי אלפיים שנות גלות כמהגר - בשום אופן לא, אחת המורות שמעורבות בחינוך ילדי המהגרים הביעה משאלה שהשלב הבא יהייה מעבר למדינת הגירה... ממש משחק לידיהם של אויבינו,

   לדעתי, יש הבדל עצום בין אדם שבא לעבוד באופן חוקי ומקבל רשיון עבודה לתקופה מוסכמת לבין מי שמגיע מתוך כוונה להתנחל , כאשר פוקעת תקופת הרישיון האדם נעשה שוהה בלתי חוקי, הניצול של הילדים למטרת קבלת תעודת תושב היא ניצול ציני של טוב הלב של הציבור, שב"חים מעזה אנו מגרשים חזרה לעזה, מה ההבדל?

   בנוסף, מה השלב הבא? הרי כל ילד כזה יש לו גם דודים וסבים וסבתות ושארי בשר שלא ניתן להתעלם מהם, גם אותם נביא? אם נסתכל על ההסתננות הסודנית והדראפורית, כאלף בחודש!  גם הם יולידו ילדים, ומה אז? הנקודה שאנו לא מזכירים היא שרוב המסתננים הללו הם מוסלמים, גם הדראפורים שטוענים לנצרות... חברים אין דבר כזה נוצרי בשם מוחמד כמו שאין כזה בשם חוסיין, אין לי ספק שזה לא מעיניין המדינה להרבות מוסלמים נוספים כאן בארץ על ידי כך שנכשיר את השרץ הזה, עוד יותר מפריע לי , שסוגיית ילדי מפוני (מגורשי) גוש קטיף לא מקבלת את תשומת הלב שמקבלים ילדי עובדים ושוהים לא חוקיים בארץ, הם, שהם אחינו, עצמינו ובשרינו נותרים בצד,

   אני חושב, שאם אנחנו רוצים לדאוג לילדינו ונכדינו, אז עם כל הצער שבדבר , צריך לדאוג לרוב יהודי מכריע במדינת היהודים , אחרת חלילה, נתעורר בוקר דמוקראטי נאה אחד למדינת כל אזרחיה המוסלמים,

     14/8/10 17:35:
   יוסי אני מצביע לטוב ביותר שעל מצפוני, מתוך חובה להצביע, בבחירות לכנסת ה-17 הצבעתי לעוזי דיין ולי במפלגת תפנית, בבחירות לכנסת ה-18 הצבעתי לרב מלכיאור ולערן בן ימיני מהתנועה הירוקה. אני ימשיך להצביע כי זאת חובה להצביע, אני נגד פתק לבן, אני נגד החרמת הצבעה.
     14/8/10 17:29:
   ידידי, לא נפלתי לפח נכנסתי לתוכו בידיעה ברורה שהמורסה הזאת דורשת מענה אמיתי ולא טלאים, אם תסתכל לי בעיניים ותואמר לי להשאיר את כל ה-300 אלף עובדים זרים במדינת ישראל, אני יקבל זאת ואז חלקי נגמר בכל השיח הציבורי, מדינת ישראל נולדה ממהגרים אבל אין היא יכולה להכיל בתוכה עוד 300 אלף מהגרים. אתה ואני שותפים לדעה שיש להפסיק את העבדות המודרנית, אנחנו יודעים שאין אכיפת חוק במדינת ישראל, אנחנו יודעים שהממשלה משתפת פעולה עם סוחרי האדם והעבדות המודרנית.
   ושאלה לסיכום אם אתה תומך בהשארת ה -300 אלף עובדים זרים אז תאפשר גם ל 300 אלף פלשתינאים לחזור לישראל ולהמשיך להיות העבדים העשוקים של החברה הישראלית, אני מעדיף פלשתינאי עובד בת"א חוזר לביתו עם פרנסה טובה, מאשר 300 אלף עובדים זרים שבסוף ירימו את הדרכון ויעופו מכאן, דרך אגב, 300 אלף עובדים זרים מבריחים מהמדינה מיליוני דולרים שמועברים לבני משפחותיהם בחו"ל והם נעלמים מהמחזור הכלכלי, ואם כבר נעלמים שיעברו לכלכלה הענייה של הפלשתינאים.
     14/8/10 17:27:
   יצחק חברי, אז למה אתה מצביע בבחירות שוב ושוב...ונותן לגיטימציה לממסד?
     14/8/10 17:21:
   לג'קי היקר

   חבל שאיש רגיש וחכם כמוך נופל בפח הזה. ברור שלא צריך להביא הנה מהגרי עבודה וברור שמביאים אותם בכדי שאפשר יהה להעסיק כאן עובדי קבלן בתנאי עבדות אבל גם הגירוש הזה האו בדיוק חלק מאותו מנגנון מרושע שמגרש חלק מהעובדים הזרים בכדי שהשאר יעבדו בפרוטות ואו שלא באישור בכדי שאפשר יהה להתעמר בעובד הישראלי.
   המלחמה בזה צריכה להיות בכניסתם ולא ביצאתם. מי שפה אחי הוא. ואם הוא רוצה להשאר שישאר (אגב רובם לא מעונינים להשאר) צריך להלחם בעבור תנאי עבודה שלהם בעבור ביטול התנאים הדרקוניים בתנאי העבודה 0הצמדה למעביד ולאזור גאוגרפיה) ובוודאי לא לגרש אנשים שכבר חיים פה. ילדים כמבוגרים.
     14/8/10 17:18:
   יוסי ידידי כתבתי "זאת אסטרטגיה קלוקלת שמשרתת את סוחרי האדם, את סוחרי העבדות המודרנית, את חברות כח-אדם ואת הסרסורים שבשם בצע הכסף עושקים ורודים בעובדים הזרים" כל הנושא הוא רווח כספי, עושק, ופגיעה חמורה בזכויות האדם, בחרו המארגנים של ההפגנה להטות את השיח, לשיח הומני ולא לשיח הקפיטליסטי שעושק את העובדים הזרים. עובד זר קונה את שהייתו במדינת ישראל בי 7,000 & ל 30,000 $ בכדי להגיע לישראל, עופר עיני יו"ר ההסתדרות גובה מהפועלים הסינים דמי חבר "חסות" להסתדרות, זה פשוט פשע!
     14/8/10 17:05:

   צטט: יצחק ג'קי אדרי 2010-08-14 11:39:21

   יוסי ידידי, ושהייה לא חוקית במדינת ישראל, איך היא מוגדרת? ניצול מכוער והעסקה פוגענית של עובדים זרים, איך זה ניקרא? האם יהיה נכון להביא את הילדים לחזית המאבק כשהבעיה האמיתית זה לא הילדים? וניצול הילדים להקמת "פרגוד" שמלעשה נועד להגן על הוריהם מפני גירוש. אין ספק שהבעיה סבוכה עד סבוכה מאוד, לדעתי אין לנו אפשרות כחברה להתמודד עם כ 200 אלף עובדים זרים לא חוקיים במדינה, לא נתמודד עם הבעיה היום היא תתפוצץ לנו בפנים.

    
   יצחק חברי,
   הממסד מיבא והממסד מגרש,
   יכול להיות שכל הנושא הזה קשור לרווח כספי ?

     14/8/10 14:11:
   אני נגד גירוש ילדים בכלל וילדי עובדים זרים בפרט
   הם כבר כאן , הם גדלו והתחנכו כאן וצריך לתאפשר להם לבחור ולהשאר .
   יחד עם זאת בעיית העובדים הזרים היא בעייה אמיתית
   אני מעדיפה שימצאו מקומות עבודה למובטלים הרבים שלנו , כאן בארץ , ולא ייבאו עובדים זרים באופן גורף .

   תודה שהזמנת אותי לדיון
   המשך שבת נעימה
     14/8/10 12:48:
   פטשניק, אני חי מעולה עם התגובה שלך. זאת הדרך ואין לנו שום דרך אחרת, תודה.
     14/8/10 12:41:
   אני נגד גירוש 400 הילדים האלה
   וצורך ההשוואה מבקש להזכיר את קליטת הפליטים הוויטנאמיים בארץ.

   אבל...
   אני מבקש להקשיח את מדיניות הדלתןת המסתובבות בנושא העסקת זרים.
   1. יש לאפשר העסקת זרים באופן מסודר / חוקי ותחת מעקב צמוד בכל מקום בו ישראלים לא מוכנים לעבוד. למשל בחקלאות בבקעה.
   2. מי שהביא אותם לארץ אחראי על כל מחסורם ושהייתם החוקית.
   3. לא ינתן אישור לקליטת עובד זר נוסף בלי שעובד אחר עזב את הארץ ושימש לאותה מטרה.
   חברות גיוס כוח האדם עושןת הון תועפות על גבם של העובדים הזרים.

   הגיע זמן שהממשלה תתחיל למשול.
   גם אם יגרשו 400 ילדים עכשיו

   מחר יהיו עוד 400, משום שהעסק לא מנוהל.
   ועל זה אחראית הממשלה.
     14/8/10 11:39:
   יוסי ידידי, ושהייה לא חוקית במדינת ישראל, איך היא מוגדרת? ניצול מכוער והעסקה פוגענית של עובדים זרים, איך זה ניקרא? האם יהיה נכון להביא את הילדים לחזית המאבק כשהבעיה האמיתית זה לא הילדים? וניצול הילדים להקמת "פרגוד" שמלעשה נועד להגן על הוריהם מפני גירוש. אין ספק שהבעיה סבוכה עד סבוכה מאוד, לדעתי אין לנו אפשרות כחברה להתמודד עם כ 200 אלף עובדים זרים לא חוקיים במדינה, לא נתמודד עם הבעיה היום היא תתפוצץ לנו בפנים.
     14/8/10 11:26:
   גירוש משקף כוחניות.
     14/8/10 08:30:
   אווווף ומה למשנתך זה לעשות משהו מועיל באמת? בוודאי שהם לא חפצים, הם ילדים של עובדים זרים שהובאו לחזית המאבק תוך שימוש בוטה בנרטיבים מהשואה. כשהיה הבעיה האמיתית היא 300 אלף עובדים זרים שאין לנו מענה נכון לתת להם כמדינה.
   אין כזה דבר ילדים זרים, יש מבוגרים מנוכרים. כל העניין הזה של בעד ונגד כאילו מדובר באיזה חפצים מאוד חסר אמפטיה, סתם במקום לעשות משהו מועיל באמת.
     14/8/10 02:06:
   שרה נתניהו כבר עשתה את העבודה בשבילכם...

   ארכיון

   פרופיל

   יצחק ג'קי אדרי
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין