כותרות TheMarker >
  ';

  אדם לאדם וולף

  ארכיון

  גלגולי עיניים ואיתרוג בטעם חרד"ל

  0 תגובות   יום ראשון, 15/8/10, 00:34

   

  הציונות הדתית החרד"לית נמצאת כבר עמוק מאוד במורד המדרון החלקלק. אין כל דרך אחרת להסביר את הטענות המטופשות שהעלו השבוע רבנים בטענה שמישהו במשטרה מנסה לסתום להם את הפה.

  תזכורת קצרה למי שאינו מצוי בעניינים: בתחילת השבוע זומנו הרבנים דב ליאור ויעקב יוסף לחקירה במשטרה בעקבות ההסכמות [מכתב תמיכה שניתן למחבר ספר הלכתי, א.ו.] שנתנו לספר תורת המלך שחיבר הרב יצחק שפירא מיצהר. בספר מפורטות הלכות הריגת גוי. רק על-מנת לתת קצת מושג על מה מדובר - בין היתר מתיר הספר הריגת ילדים קטנים ואפילו הריגת תינוקות בשל הסברה כי "גם תינוקות שאינם עוברים על שבע מצוות יש שיקול להורגם בגלל הסכנה העתידית שתיגרם אם הם מוחזקים לגדול להיות רשעים כמו הוריהם".

  בתגובה לזימון לחקירה הודיעו הרבנים המכובדים כי הם אינם מוכנים להתייצב בפני החוקרים. "המשטרה אינה מעל לרבנים", אמרו.

  הגדילו לעשות המוני רבנים מן הציונות הדתית שפרסמו הודעת תמיכה ברבנים הסרבנים. במודעה הם מצטרפים ל"דברי האמת והצדק של גדולי הרבנים", כלשונם. אותם דברי אמת וצדק שעל פיהם על הקודקס המוסרי המעוות של הספר תורת המלך להוות הקוד המוסרי של צבא ההגנה לישראל.
  "מי אמר שהרבנים עצמם לא מחללים שם שמיים?"
  פה קבור הכלב. באמונה המיסטית כמעט והחרדית במהותה בכך שכל דבר הבל שמוציא רב מפיו הופך להיות דברי אלוהים חיים. העבודה הזרה לאדם שמתלבשת בדמות אמונת חכמים. בכלל, המושג 'דעת תורה' שמשמעותו אחת - כל מי שלא סובר כמוני הוא מהמתנגדים לתורה - הינו זר לעולמה של היהדות שעל פיה שבעים פנים לתורה ולקוח היישר מן הז'רגון החרדי שהולך ומשתלט על העולם התורני של הציונות הדתית, בעיקר ביהודה ובשומרון.

  אגב, ידועים דברי חז"ל שעל חכמים להיזהר בדבריהם ושמצווה שלא לומר דבר שאינו נשמע. עכשיו - אחרי שאותו בירור הלכתי שיש לו אולי מקום בבית המדרש פנימה כדיון תיאורטי הפך לפרקטי ולמוחשי בדמות ספר בכריכה קשה - על מפרסמיו לקבל את האחריות לפרסום ולא לברוח ממנה באמתלה של רדיפה פוליטית.

  אמרה נוספת של חז"ל שרלוונטית מאי פעם היא שכל הגדול מחברו - יצרו גדול הימנו. וכן, זה כולל גם רבנים. מה לעשות, גם רבנים הם בשר ודם ונתונים להשפעת הקנאה, התאווה והכבוד. גם הם יכולים להסתבך בפלילים. מקרה הרב מוטי אלון מוכיח זאת באופן צורב.

  הבעיה היא שעל-פי הדיסוננס המחשבתי שאליו נכנסים רבנים מהבכירים ביותר בציונות הדתית - אותה ציונות דתית שהעלתה על נס את תקומת ישראל במדינתו ושאומרת הלל בברכה ביום העצמאות - היא שבמקביל הם סבורים שרבנים ניצבים מעל לריבון.

  נכון, התורה לא תהא מוחלפת. אבל הרבנים אינם התורה. הרבנים הם יודעי תורה, מוסרי תורה ומלמדי תורה, אבל לעולם הם עושים זאת מהפרספקטיבה שלהם. רבנים הם אזרחים במדינה וככאלה הם כפופים למרותה. אם הם מעוניינים להסביר את דעתם - יתכבדו ויעשו זאת בבית המשפט. אז יכבד אותם גם הציבור כמי שעומדים על דעתם בכל מחיר.

  גלגול העיניים וההיתממות לנוכח נקיטת אמצעי האכיפה אינו מכבד אותם ואינו מכבד את התורה. או כמו שאמר לי ראש ישיבה ותיק - מי אמר שבזימון לחקירה חיללו שם שמיים? אולי הם בעצמם מחללים את שמו של הקדוש ברוך הוא?
  הרב הנחקר: חוצפה לזמן רבנים לחקירה
  ואם כבר הזכרנו רבנים וחקירות - השבוע התראיין ברדיו קול חי הרב זלמן ברוך מלמד. הרב מלמד, ראש ישיבת בית אל ומנהיגה הרוחני של תנועת קוממיות שמארגנת בשבוע הבא כינוס תמיכה ברבנים ליאור ויוסף. לטענתו זו חוצפה לזמן רבנים לחקירה.

  הרב זלמן מלמד יודע על מה הוא מדבר מכיוון ששבוע קודם לכן זימנה אותו המשטרה, בחוצפתה כי רבה, לחקירה בעקבות תלונה על גניבת חשמל ומים על-ידי המכינה הקדם צבאית בבית אל שהוקמה על-ידי תלמידיו ועל-ידי הישיבה שלו.

  הרב מלמד שתק בחקירה. לחוקר בתחנת בנימין אמר כי הוא שותק במחאה על כך שהמשטרה הדליפה לתקשורת את זימונו לחקירה. לשאלת החוקר האם היה מדבר במידה שלא היו מדליפים את זימונו השיב הרב מלמד בשתיקה רועמת.

  במשטרה מתייחסים בחומרה רבה לאופן התנהלותו של הרב מלמד בחקירה. לדברי גורמים המצויים בפרטי החקירה ההולכת ומסתעפת, שתיקתו של הרב מלמד הפכה אותו לאחד מן המעורבים בפרשה ותובא בעתיד בחשבון לאחר שכל הראיות ייאספו.

  האם גם כאן הייתה זו חוצפה לזמן רב לחקירה? האם הייתה זו חוצפה לעשות זאת במקרה של הרב מרדכי אלון? בכלל, על-פי עולמם ההשקפתי של הרבנים הנכבדים שחתמו על המודעה הנזכרת לעיל, מתי עבירה על החוק מפסיקה להיות אידיאל והופכת למעשה מגונה? אתמהה.
  מתלוננים על איתרוג ומאתרגים בעצמם
  ואם כבר הזכרנו את החקירה בעניין המכינה בבית אל, אולי כדאי להבהיר משהו קטן לכל מי שמנסה לסכל את הפרסומים בעניין.

  לאחר שפרסמנו ב-News1 את החקירה בנושא וביחס להתנהלות לא תקינה של המועצה המקומית בבית אל עשו אנשים רבים וטובים מאמץ על-מנת להפעיל לחץ למניעת פרסומים נוספים.

  בין היתר התקשר יו"ר המועצה המקומית בית אל, משה רוזנבוים, אל רב היישוב שבו אני מתגורר וביקש ממנו לשוחח עמי ולגרום לי להפסיק ולכתוב עליהם דברים.

  ביישובי יהודה ושומרון ידעו היטב לנצל את ההתבטאות האומללה של אמנון אברמוביץ' ביחס לשמירה על אריאל שרון כעל אתרוג לפני חג הסוכות. מה שלא שמו לב שם הוא שהם מתנהגים באותו אופן בדיוק. מה שנקרא "אתרוג בטעם חרד"ל".
  ועוד משהו קטן לסיום
   
  בין הרבנים שתמכו ברב דב ליאור וברב יעקב יוסף ובתמיכתם הבלתי מסויגת בתוכן הספר תורת המלך נמצא גם הרב אברהם יצחק הלוי כלאב.

  הרב כלאב מכהן כדיין בבית הדין הרבני בירושלים. כך גם מתהדרים מפרסמי המודעה שפרסמו את המידע בצד שמו.

  דיין במדינת ישראל נמצא בעמדה שיפוטית מקבילה לשופט. מצב שבו דיין מפרסם קריאה נגד המשטרה ונגד בתי המשפט הוא מצב בלתי נסבל.
  לתשומת לב נציב שירות המדינה הנכנס.
  דרג את התוכן:

   תגובות (0)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   אין רשומות לתצוגה

   פרופיל

   בוחצ'בסקי
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   תגיות

   חדשות מחלקה ראשונה