כותרות TheMarker >
  ';

  Love is in the air

  "כל דבר הוא אחד מתוך מיליון נתיבים. לפיכך, לוחם אור חייב לזכור תמיד שנתיב הוא רק נתיב!

  אם הוא חש שאין עליו ללכת בו אסור לו להשאר בו בשום פנים ואופן. החלטתו להשאר בנתיב הזה או לעזבו חייבת להיות משוחררת מפחד או משאיפה.

  על לוחם האור לבחון כל נתיב מקרוב ובצורה שקולה. וישנה שאלה שהוא חייב לשאול: האם לנתיב הזה יש לב?

  כל הנתיבים זהים...הם מובילים לשום מקום!
  אולם נתיב עם לב הוא קל. הוא לא גורם ללוחם להתיגע כדי לחבבו. להיפך, הוא גורם למסע מלא חדווה. כל עוד האדם הולך בו...הוא אחד עימו!"

  קרלוס קסטנדה - משנתו של דון חואן

  ארכיון

  העולם המופלא-לחבק את הלא נודע! (פנתר שחור)

  57 תגובות   יום רביעי, 8/9/10, 12:26

  עולמם של הקלפים האינדיאנים

    

  חבקו את הלא נודע!

    

    

  ''

    

  שלום חברים,

   

  אנרגיה של שנה חדשה בפתח. כולנו מתעטפים בה ופוסעים לתוכה בסקרנות ובהתרגשות רבה. כל אחד מאתנו מתקדם בשביל האישי והייחודי רק לו וכולנו יחד צועדים בדרך המשותפת... הקולקטיבית. 

   

  אנו מברכים את עצמנו ואת האחרים בשלל ברכות... מאחלים ומייחלים לעתיד טוב יותר... מבקשים לתכנן את הבאות....לעשות הזמנות...לשלוט במה שמגיע... לגעת באהבה ובאושר עוד ועוד.

    

  כל ראש שנה ... תקוות חדשות, תפילות מהנשמה, ברכות משודרגות, איחולים שבאים מהלב... ולמרות כל אלה, איש מאתנו אינו באמת יודע מה ילד יום. 

    

  אנו יכולים לעסוק בתכניות ובתחזיות, לרקום אסטרטגיות ודרכי פעולה עתידיות... אך בסופו של יום אין אנו יכולים לנבא או לשלוט באמת במה שמגיע. ההשתנות סביבנו ובתוכנו היא אדירה, מואצת ואינטנסיבית בזמנים האלה יותר מאי פעם. השינוי הוא הדבר היחיד הקבוע בחיינו. העתיד בלתי צפוי... וכולנו, במידה כזו או אחרת, הולכים אל הלא נודע!

   

  דני סנדרסון הביע רעיון זה בשירו...שנקרא: "הלא נודע". הקשיבו לו...

    

    

  ''

   

   

  ***************************************

   

  הצעידה לעבר הלא נודע היא מצב נתון.  זוהי הוויית חיינו. ושאלת השאלות היא איך מתמודדים עם המצב הזה? הרי כולנו רוצים לפצח את חידת הבריאה ולהבין כיצד נוכל ליצור מציאות רצויה בחיינו? איך ניתן לתכנן ולשלוט בבאות על מנת להצליח? כדי להיות שמחים, מאושרים, ממומשים?

   

  לרבים מאתנו יש צורך לארגן את הכאוס סביבנו ב"כדים" מוגדרים ידועים ומובנים, להניח אותם בשורה סדורה או לחלופין זה על זה ולדעת שיש חוקיות וסדר בבריאה. ולמרות כל זאת...אנו חיים באי ודאות בנושאים רבים... צריכים לקחת סיכונים כדי לצמוח ולהתקדם... להיות אמיצים כדי לעבור דרך הפחדים והחסמים שלנו ולגדול.

   

  אז... איך עושים את זה?  איך מתגברים על הפחדים מאי הודאות? איך מנהלים את חיינו במצב בו השינוי הוא הדבר הקבוע והודאי היחיד? איך יודעים, בכל זאת, להתכונן לקראת הבאות? כיצד, למרות השינויים הרבים, אנו יכולים להתחבר ולצעוד בהתמדה בדרך האישית אותה הגדרנו לעצמנו? להתמסר לייעוד? לחזון? לשאיפות? לכמיהות? 

   

  גם במקרה הזה, כמו במצבים ובנושאים אחרים, אנחנו יכולים לקבל תמיכה ומידע מעשיר ומחכים מהפילוסופיה האינדיאנית. מעולם הטוטמים של החיות. אז בואו נציץ לשם... ונראה את מי נפגוש.

     

  ***************************************

   

  החיה שמתייחסת, לסוגיית ה"הליכה אל הלא נודע", היא האחרונה בסדרת קלפי הסגולה (מספר 52). מדובר בפנתר! לא פחות ולא יותר!  ולא סתם פנתר....אלא פנתר שחור!  זה המציץ לעברנו, מבין השיחים, עם הפנים המאיימות והמבט החודר והמסתורי.

    

  ''

    

    

  הפנתר השחור מגיח היום מחפיסת הקלפים ומתייצב כאן בזמן חגיגי זה. הוא מופיע על מנת להעניק לכולנו מתנה לרגל כניסת השנה החדשה. שי עוצמתי במיוחד. המלצה חמה. מסר רחב ומעמיק אותו ניתן לתמצת, חברים יקרים, במשפט הבא:  

   

  חבקו את הלא נודע!!!

   

  מסר זה, של הפנתר השחור, מתקשר באופן הדוק לשאלות שהעלנו קודם בנוגע להתמודדות עם הטבע המשתנה של חיינו. במסגרתו, הוא ממליץ לנו לאמץ אל חיקנו מראש את כל מה שיגיע! את ה-כ-ל!!!...מה שמתוכנן ומה שלא. חוויות נפלאות ומשמחות כמו גם התנסויות מאתגרות וכואבות. הפנתר השחור מזמין אותנו לקבל את כל הדברים והמצבים שמגיעים בברכה ובאהבה. לחבק את הלא נודע. להכיל אותו!

    

  האם המלצה כזו נשמעת לכם מוזרה? מפחידה? מרתקת?

  בואו נחקור אותה מעט... ונכיר  את הפנתר השחור על סגולותיו ומאפייניו.   

    

   ***************************************   

   

  מיהו הפנתר השחור?

   

   ''

   

  פנתר שחור הוא כינוי שניתן למופע שחור של חתוליים גדולים. בניגוד לפנתר שהוא סוג  טקסונומי, המונח פנתר שחור אינו מכוון למין טקסונומי כלשהו. 

   

  הפנתר השחור מהווה סמל לאומץ לב ולאכזריות, תוקפנות וכוח.  בתרבות בני המאיה הוא מכונה יגואר שחור או יגואר של חצות. גופו השחור משמש לו הסוואה טובה בחשיכה. מסיבה זו עיקר עוצמתו באה לידי ביטוי בשעות החשיכה ובעונת החורף. 

    

  הפנתר הינו ספרינטר מעולה. תנועותיו קלילות ומלוות בחן רב. הוא נוהג לצוד ע"י התגנבות חרישית אל טרפו ותקיפתו בהפתעה. יש לו ראייה ושמיעה חדות ושערותיו רגישות מאד למגע  – כל אלה מגבירים את יכולת קליטתו את המתרחש בסביבתו. הוא נוהג לשוטט לבדו מרבית הזמן ורק לעיתים מתחבר לאחרים. אחרי ההזדווגות הזכרים נשארים עם הנקבות לזמן קצר בלבד...והנקבה היא המגדלת את הגורים בעצמה.

    

  ***************************************

   

  מהן סגולות הפנתר השחור ? ומהם מסריו?

   

   

   

   

   

  ''

   

   

    

  סגולותיו של הפנתר השחור נגזרות בעיקר מצבעו. הצבע השחור זכה להערכה רבה בקרב האינדיאנים. הוא מייצג את החשיכה וזו מסמלת, לפי הבנתם, את הריק. הריק הוא כלום אך הוא גם הפוטנציאל לכל. כאשר נכנסים לתוכו, מתוך חוסר ידיעה ומתוך נכונות ללמוד ולחוות, מתחברים לפוטנציאל האינסופי. לכן, האפלה היא, לדעת האינדיאנים, המקום לחפש ולמצוא תשובות, להתחבר לכוחות האמיתיים, לקבל ריפוי ולפלס דרך גישה לאורה החבוי של האמת.

   

  הפנתר השחור בא ללמד אותנו לצלול פנימה, לתוך עצמנו, ולמפות את אותם מקומות לא מוכרים בתוכנו שזקוקים לריפוי. הוא מראה לנו כיצד להתייצב מול פחדינו, לחקור את הצללים שבתוכנו ולהתמודד עימם. סגולותיו מאפשרות לנו ללכת אל מעבר לכל אלה ולבקש אחר כוח הריפוי אשר מצוי באפילת הבלתי ידוע.

   

  הפנתר השחור הינו חיה מיסטית מאד. עבור האינדיאנים הוא מסמל כוחות גדולים ויכולת מאגית. הוא מיטיב לרוץ, לטפס, ולשחות ומתפקד היטב בשטחים מגוונים. מסיבה זו הוא הפך סמל לעוצמה שאין לה שיעור וליכולת לשלוט בכל המימדים. 

   

  בנוסף, מסמל הפנתר השחור, את האנרגיה הנשית על כל היבטיה, את צידו האפל של הירח, את כוח החיים ואת כוחו של הלילה (הוא נחשב לאל החשיכה המסוגל לגרום ליקוי חמה ע"י בליעת השמש). הוא מסמל גם תשוקות נסתרות ואת התעוררות אנרגיית הקונדליני (האנרגיה הקוסמית האוניברסאלית, אנרגיית הבריאה היצירה השימור והקיום, אנרגיית האהבה והתבונה שבקוסמוס ובתוכנו)...ולכן מייצג הרבה פעמים מעבר מקיום מוגבל לחיים חדשים חסרי מגבלות.

   

  הפנתר השחור מופיע כטוטם דינאמי במיתולוגיות ובכתבים עתיקים בכל רחבי העולם ובכולן הוא נושא עימו תמיד אנרגיה של שמירה לאלה שהוא בא אליהם ומסמל חיבור מחדש לכוחות האמיתיים וריפוי של פצעים מן העבר.

   

  *************************************** 

   

  מיהם ה"פנתרים השחורים"? (מופיע במפת הטוטם שלהם)?

   

   

  ''

   

  אנשים בעלי סגולת הפנתר השחור:  

    

  © השיעור של בעלי סגולת הפנתר השחור הוא קבלת הלא נודע. הם חווים בחייהם מצבים רבים של  אי וודאות ופעמים רבות ההתמודדות שלהם קשורה בכניסה פנימה, אל הלא נודע שבתוכם, כדי לחקור את הצדדים האפלים שבהם. הם נוטים להיאחז במוכר, בתפיסות ובדפוסים ישנים מפני שעבורם שחרור הישן כרוך במעבר דרך הלא נודע, דרך הפחד. כאשר הם מוכנים לעבור דרך הפחד, מתחברים אנשי הפנתר השחור אל עוצמות פנימיות שלא הכירו קודם לכן. 

   

  © המסתוריות שבאפלה, לצד מנגנוני ראיה ושמיעה חדים במיוחד, מקשרים את הפנתר השחור  למיסטיקה ולכוחות מאגיים. מכאן, לבעלי סגולת הפנתר השחור יכולת ראיית ושמיעת הנסתר – ידיעת דברים שאינם נקלטים בחושים הרגילים, בנוגע לאירועים ואנשים בחייהם, וחיבור לממדים אחרים.

   

  © שערות הפנתר רגישות מאד. מכאן, כל הקשור למגע מהותי עבור בעלי סגולתו. לרוב תחושותיהם הגופניות נחוות בעוצמה רבה והם חושניים ומיניים. קל להם להתמסר לחוויה הפיסית מאשר לצלול אל הרבדים הרגשיים אשר הם, מטבעם, פחות יציבים וברורים.

   

  © לפנתר יש יותר מ – 500 שרירים וולונטריים שהוא יכול להפעיל כרצונו. הדבר מצביע על יכולתו של אדם בעל סגולות הפנתר לבצע מגוון משימות, על פי בחירתו, ע"י שימוש ב"שרירים" שונים – בין אם פיזיים מנטאליים על חושיים או רוחניים.

   

  © הפנתרים נוהגים לשוטט לבדם מרבית הזמן.  כך גם אנשי הפנתר אוהבים להתבודד.

   

  © בפנתר יש שילוב מקסים של יופי ומעשיות. הוא נע בקלילות ומסוגל לקפוא בבת אחת על מקומו. הוא צד ע"י התגנבות חרישית אל טרפו ותוקף מאחור. אלה שהוא משמש להם טוטם יצליחו כאשר יפעלו למען השגת מטרותיהם בשקט! בנוסף, הם לא יתעמתו חזיתית עם מישהו שמעורר את כעסם אלא יהיו סבלניים וימתינו לרגע שבו יהיו מספיק קרובים כדי להכות חזק.

   

  © הפנתר הוא ספרינטר מעולה אך אינו מיטיב לרוץ למרחקים ארוכים ולכן מבחינה בריאותית על אנשי הפנתר לחלק את זמנם כך שיישאר להם דיי זמן למנוחה ולהנאה. אל להם לעשות דברים מהר מידי מכיוון שזה עשוי ליצור חוסר איזון. 

   

    ***************************************

   

  על מה מעידה הופעתו של הפנתר השחור בזמן הזה?

   

    '' 

    

  פנתר שחור בחר להופיע כאן היום כדי להמליץ לכולנו לקבל את השנה החדשה על כל חוויותיה, מתנותיה ואתגריה בברכה ובחיבוק גדול! הוא בא לומר לנו שאין סיבה לדאוג לעתיד לבוא שכן אנו חיים בהווה! 

     

  נוכחותו של פנתר שחור באה להזכיר לנו שעלינו להתעמת עם החששות הכרוכים בהליכה אל הלא נודע. הוא מציע לנו להרפות מפחדים אלה (שכן, הם מתפקדים על תקן של מכשולים החוסמים את דרכנו למימוש והגשמה), לעבור דרכם, לזרום עם המסתוריות שמתגלה בהדרגתיות בחיינו, לסמוך על תהליך החיים, לבטוח בכך שאיננו אמורים להבין כרגע את הכול...ולהתחבר לאמונה שכל מה שקורה הינו לטובה ואינו מקרי! 

    

  אז...חברים יקרים....קבלו את המסר הזה באהבה ורוצו ליישמו! 

    

  הרשו לעצמכם להפסיק לדאוג, לקבע ולתכנן כל צעד בדרככם. שחררו את עצמכם מהנחות מוקדמות ומציפיות. יהיה זה נכון עבורכם לעשות חשיבה ותכנון כולל קדימה ולהגדיר את הנתיב המקרב אתכם לחזון חייכם... אך יחד עם זאת גם הקפידו לשמור על הקשבה למה שקורה סביב, על פתיחות לדרכים חדשות ולאפשרויות נוספות, על אופטימיות, על גמישות ועל השתנות תוך כדי תנועה.

    

  לכן, בצעו עדכונים, התאמות ושדרוגים היכן שחייכם דורשים זאת.  חיו מתוך תכלית של שירות לזולת ונתינה ללא תנאי. לכו תמיד ברוח הלב והאמת...ושאפו כל הזמן להגברת המודעות למען תוכלו לשלוט במושכות חייכם ולהתקדם לעבר הגשמת כמיהותיכם וחלומותיכם.

    

  וגם כאשר מופיעות בפתחיכם התנסויות מאתגרות... התבוננו בהן והכילו אותן.  דעו שהן באו כדי ללמד אתכם משהו על עצמכם מתוך מטרה לסייע לכם להתפתח, לצמוח ולהתקדם במסעכם עלי אדמות. האמינו שכל נפילה או רגרסיה הינה מופע הבא לחבר אתכם לראייה מדויקת יותר של המציאות בה אתם חיים ולסלול עבורכם את הדרך למדרגה הבאה...זו הגבוהה יותר.

    

  אלה הם הקווים המנחים חברים!

  המצפן הפנימי אשר יביא אתכם תמיד לחוף מבטחים. למי שאתם!

   

  וכאשר תמצאו את עצמכם מבולבלים, פוחדים מבדידות או מסיכון כלשהו...הבינו שרגשות אלה הם נחלת הצל שלכם. או אז...היכנסו לתוך הדממה...מצאו את החלל הריק והתכרבלו בתוך פרוותו של הפנתר השחור - במרחב המזין המשול לרחם האפלולי ממנו הגחתם - המקום המוגן והבטוח ביותר "להיות". ומתוך המקום הזה אמרו לצל ללכת לעזאזל!!! שחררו כל רגש של אי נוחות וסרבו לכופף את ליבכם לטובת מנגנוני הכחשה, צידוקים, או תרגילים מנטאליים למיניהם. זכרו שהפחד מ"מה יהיה" תמיד מפריע ליהנות מהרגע הנוכחי...ומתנת החיים היא ההווה. 

   

   

  אי לכך ובהתאם לזאת, חברים יקרים, הנכם מוזמנים בזמן הזה להיכנס פנימה, להתבונן, לחקור, לבחון ולנטר על בסיס קבוע את מחשבותיכם, את רגשותיכם ואת מערכות האמונה שלכם. בחרו להתחבר תמיד לתדרים של שפע, שמחה, אהבה והנאה. והפלא ופלא  - זה גם מה שתקבלו בחייכם! זה יהיה התדר של הדברים/אנשים שתפגשו במציאות שלכם. ונכון, לא תמיד הכול יהיה קל וורוד. יהיו גם קשיים ואתגרים. אבל ככה זה בבית ספר לא? לומדים! עושים עבודה ומתפתחים.

   

   

  ואם נניח לרגע את עולם הטוטמים בצד ונתחבר לעולם הרציונאלי של תחום האימון

  (coaching), בו אני פועלת, אומר לכם שיש באמתחתכם, כבר ברגע הזה, את כל היכולות והכלים הנדרשים על מנת להתמודד בהצלחה עם כל האתגרים שמגיעים.

   

  אחת מהנחות היסוד המרכזיות בעולם האימון מושתתת על ההבנה שכל אדם הינו שלם! כלומר, יש בסל המשאבים שלו את כל מה שהוא צריך כדי לממש את מטרות חייו בהצלחה. כל שעליו לעשות הוא להיות מודע למשאבים אלה, המקדמים אותו לעבר הצלחה בחייו (מכונה בעולם האימון: "אסטרטגיית ההצלחה של האדם"), ולחזק אותם! כמו גם להכיר במגבלות החוסמות אותו (המופיעות בצורת פחדים ומערכות אמונה שגויות) והמכשילות אותו בדרכו להצלחה (מכונה בעולם האימון: "אסטרטגיית הכישלון של האדם"), להתמודד עימן ולנטרל אותן בדרכו למימוש עצמי.... וכל היופי שזה בדיוק מה שהפנתר השחור עוזר לנו לעשות. הוא מלמד אותנו להתחבר לכוחותינו ולעוצמותינו העמוקים ביותר ולהתעמת באומץ עם הפחדים, החוסמים אותנו, וכל זאת במטרה להירפא, להתחזק ולהתממש בהצלחה! 

    

  וכפי שאתם יכולים להתרשם מדמותו המאיימת.. יש לגילויים שהוא מביא מחיר! פנתר שחור מצפה שנשתמש במסרים שלו! שניישם! להבנתו, כשאדם רוצה לגלות את עצמו ידיעה בלבד אינה מספיקה! עשייה נדרשת גם כן! תמיד!

   

    

  אז זהו חברים עד כאן דבר הפנתר השחור לשנה החדשה!

  צאו לדרך... עשו את מה שנדרש!!!

    

  ואם עדיין קשה לכם עם הרעיונות שהוא מביא, או שיש בכם התנגדות כלשהיא, או שאתם פשוט מתים מפחד מהעתיד להתרחש... שננו בליבכם את המסר שלו ופזמו עם דוריס דיי (בשיר שלהלן) את המילים שאמא שלה אמרה כבר מזמן...

   

  "Que Sera Sera" ובעברית פשוטה חברים - מה שיהיה יהיה! כי הכול לטובה!

   

     

  ''

     

   

  חג שמח! 

   שנה נפלאה....עם כל מה שבתוכה!

  שלכם באהבה רבה, 

  מיכל

   

   

  *************************************** 

   

   

   

   

  מקורות

   

  1. ג'יימי סאמס, דייויד קרסון, 1999 – קלפי סגולה. הוצאת ענבר ארוח כפרי.
  2.  
  3. טד אנדרוס 1999,  שפת החיות  הוצאת אור- עם.
  4.   
  דרג את התוכן:

   תגובות (57)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
   ואו, פוסט ממש עוצמתי ומרתק! תודה רבה, מיכל יקרה! מאוד התחברתי למה שכתבת על הפנתר השחור. אהבתי גם את החיבור בין הפנתר ובין השיר "הלא נודע" ורק נשאר לנו ליישם את הדברים במסע הפנימי שלנו...
   מחכים ומאיר זוויות קצת אחרות.
   תודה, בני
   הכוכב ה - 60 שלי!
     17/9/10 17:40:
   תודה. בספר הג'ונגל היא נקראית בגירה. יש לי אחת בדיוק כזו מקועקעת על הקרסול.
     13/9/10 19:38:

   אנחנו מאמינים בני מאמינים,
   ואין לנו על מי להשען,אלא
   אלא אל אבינו.אבינו שבשמים.

   http://www.youtube.com/watch?v=OLwB1PYOG5A

     12/9/10 13:43:
   תודה עבור פוסט מרתק והכרות עם הפנתר השחור וסגולותיו !
   שנה טובה לך מיכל וגמר חתימה טובה !
     12/9/10 13:00:
   שנה טובה גם לך! *
     12/9/10 12:22:
   שנה נההדרת
   ברוכה ומוארת
   באורם של שמחה אושר ואהבה
   משנינו
     12/9/10 11:41:
   שנה נפלאה עם הרבה אור ואהבה
   ואני כבר מחבק ...:)))
     12/9/10 01:03:
   קיבלתי באהבה את המסר מכאן. לחבק את הלא נודע זה כל כך פשוט וטבעי. הלא נודע טומן בחובו הזדמנויות אין סוף, רק נקודת המבט שלנו עושה את ההבדל.
   פוסט מצויין.
   תודה רבה *
   שתהיה לך שנה נפלאה!
     11/9/10 07:19:
   מחבקת את סגולות השנה החדשה,,
   מחבקת אותך, מיכל, על פוסט קסום ,
   מלא כרימון ..

   שנה מופלאה שתהייה לכולם*
     11/9/10 00:29:
   תודה מיכלי על הסגולות לפנתר
   ובכלל על פוסט מעניין ומלא באנרגיות טובות.
   המשך חג שמח ושנה מבורכת לך יקירתי .
     10/9/10 23:56:

   איזה יופי !!!!

   מחבקת את סגולות הפנתר

   בזרועות פתוחות !!!

   אל הלא-נודע, את הריק,

   כי מה שיהיה יהיה...

   ויהיה טוב...

   תודה ענקית על הפוסט הנפלא.

   שתהיה לך שנה פנתרית מבורכת!

   זוהרית

     10/9/10 23:45:
   מיכלי,
   מה שגלוי וברור הוא שאנחנו השנה (ובקרוב..)
   נפגשות))-:
   אין עליך ועל הפוסטים המרתקים שלך.
   שנה של התחלות חדשות והתחדשות
   אהבה ושפע אין סופיים.
   חיבוק
     10/9/10 11:23:
   מעניין מאוד
   מה שנקרא רב הנסתר על הגלוי
   וטוב שכך עם הזמן לומדים עוד ועוד
   וחלקים נוספים מתחברים אל פזל החיים
   תודה
   ושנה טובה ומתוקה
     10/9/10 08:39:
   מתוך הבנות עמוקות, נכתב הפוסט הזה
   ועם אהבת אדם רבה...

   שנה טובה!
     10/9/10 08:20:
   מרתק.
   שנה טובה מיכל לך וליקירייך.
   ((((((((((((חיבוק)))))))))))))
     10/9/10 07:59:
   מאוד מרתק ומעניין .. תודה לך מיכל יקרה

   הפנתר השחור לדעתי מופיע גם בתרבות המצרית הקדומה.

   כאשר אני מתבוננת בתמונות של הפנתר בפוסט אני חשה שהחיה הזו מקרינה: בטחון עצמי, שלווה לצד חדות מחשבה, הכל בשליטה, ידיעת המהות העצמית ויכולת כניסה פנימה שמבטאת את מקור האמון בחיים והבטחון בהם.

   תודה לך יקירתי

   שנה נפלאה

   חג שמח
     10/9/10 07:07:
   פוסט יפה ומעניין , שנה טובה ומתוקה וחג שמח !
     9/9/10 21:20:
   מיכלי, פוסט נהדר!
   כיף להרגיש פנתר שחור בתחילת השנה!
   שנה טובה שכל הטוב יהא כלול בה.
     9/9/10 20:04:
   הרבה מידע מעניין לזו השנה ובכלל..
   תודה
   ושתהה לנו שנה פנתרית..
   שנה-טובה.
   (-:
     9/9/10 19:06:
   "להתחבר לכוחותינו ולעוצמותינו העמוקים ביותר ולהתעמת באומץ עם הפחדים, החוסמים אותנו, וכל זאת במטרה להירפא, להתחזק ולהתממש בהצלחה! "
   יופי של מסר לשנה החדשה...
   שתהה זו שנה של אומץ להתמודד עם הצלחה
   ובהצלחה לחוות אומץ
   כתבת נפלא כרגיל
   שנה טובה
     9/9/10 18:56:

   תודה על המידע הרב.

   כאחת שפותחת בקלפי הטארוט

   מכירה היטב מסר מכל קלף וקלף.

   גם פה מאוד ריתק אותי הנושא .

   אשמח אם תמליצי על ספרי קריאה בנושא זה.

   תודה שתהיה שנה טובה ומתוקה.

    

     9/9/10 18:40:
   הוספת תגובה
   יופי של מידע.
   שנה טובה לך מיכל
     9/9/10 18:32:
   שנה מבורכת
   מיכל יקרה
     9/9/10 18:14:
   מקסים, תודה
   מחוברת אל הפנתר בנימים הדקיקים...
   שנה טובה טובה
     9/9/10 17:58:
   שנה טובה

   פוזית*
   נהדר ומעורר הרבה מחשבות ותהיות..
   שנה טובה, חברה
     9/9/10 15:50:
   אני מודה ששיניתי את יחסי לפנתר אחרי ששתיתי בצמא את כל מה שכתבת עליו, ואולי זה הצעד הראשון לקראת חיבוק הלא נודע. אני אוהבת להשתחרר מסטיגמות, ובזכותך נפרדתי מאחת ישר בהתחלת השנה, מי יכול לייחל ליותר. אני שולחת אליך את תודתי על ההשקעה הגדולה שלך בלימוד שלנו, ואת ברכותי לשפע. שפע מהכל, והכל כלול.
     9/9/10 15:47:

   שנה טובה!

   בני

     9/9/10 15:15:
   שנה טובה מיכל ותודה שהבאת******************
     9/9/10 14:24:
   שנה טובה,
   מלאה בהרפתקאות ובהפתעות,
   מה שבא ברוך הבא ((:
     9/9/10 13:57:
   חג שמח ומרתק לך
     9/9/10 13:43:
   נחמד מצדך שהבאת לי את הפנתר השחור. בדיוק מה שאני צריכה היום.
   מרתק!
   תודה לך יקירה.
     9/9/10 13:34:
   חג שמח ושנה טובה :)
     9/9/10 13:20:
   התגעגעתי אליך!! כתיבתך מרווה את הקורא במי מעיין צלולים וזכים. באת בזמן עם הפנתר השחור, ונראה לי, שכל מי שיקרא את הפוסט הזה, יכול לומר שהוא זכה בביקורו על מפתן ביתו עם פרוץ השנה החדשה... תבורכי בכל מעשיי ידייך, וראי רק טוב. הרבה אהבה ממני (למרות שאנחנו לא ממש מכירות, אבל הלב יודע)
     9/9/10 13:19:
   שנה טובה !!!!
     9/9/10 12:14:
   וואו....איזה פוסט..
   ככה לפתוח את השנה...
   נשמע מבטיח...


   תודה מיכלי,
   ושנה מקסימה שתהיה לך...
     9/9/10 11:42:
   מצאתי כמה דברים נכונים גם עליי .אני מרגישה לפעמים פנתרה שלחורה שבא לי לאכול כמה אנשים
   אל תדאגי לא אותך.
   רוצה ללחוש לך סוד באוזן. יש לי היום יום נישואין ואני עצובה עצובה
     9/9/10 11:30:
   איזה פוסט יפה ומושקע
   תודה לך.

   כל מה שכתבת כל כך מדבר אלי...
   כל התרבות האינדיאנית מרתקת ומופלאה בעיני
   לחבק את הלא נודע מעניק שחרור,קבלה וזרימה.

   שנה טובה ומחבקת :)
     9/9/10 11:26:

    

   שנה מופלאה מיכל


   את היחידה שיכולה לכתוב פוסט כה ארוך ושאני אשב לקרוא אותו בעניין עד הסוף...


   חובקת את היגואר השחור בהווייתי ונשמתי, מכירה בערכו ויופיו


   הוא מרגיש חבר קרוב ויקר מאד


   בתור אהאו...הוא הקוטב השני דרכו יוצאת אל האור


   תודה על המסרים...


   עדיין מוזמנת


   והנה מתנה קטנה מעולם החתולים

    

   http://cafe.themarker.com/video/1744294/

    

   חג שמח ושנה טובה מיכלי,
   הארות ותובנות לשנה החדשה הבאת כאן.
   פוסט עשיר ומרתק בקריאתו*תודה ליופי המואר שהבאת הנה.
     9/9/10 10:36:
   שנה טובה, שנת בריאות,בטחון והגשמת משאלות
   I'd like to add you to my professional network on Swom. You can use Swom to
   connect with new contacts and promote your existing businesses. Swom even has an
   affiliate program that pays you. - Gershon
   p.s. Here is the link:http://swom.com/r/116038-gershon-klein
     9/9/10 10:34:
   שנה טובה, שנת בריאות, בטחון, והתגשמות משאלות
   I'd like to add you to my professional network on Swom.
     9/9/10 10:18:
   תודה על הפוסט המושקע -
   נהניתי
   תודה על הפנתר
   ועל העצות


   אם צץ לו פנתר שחור מולנו, ביום הזה, הוא בא על מנת לומר לנו שאין סיבה לדאוג לעתיד לבוא שכן אנו חיים בהווה! הוא מופיע כדי להמליץ לכולנו לקבל את השנה החדשה על כל חוויותיה, מתנותיה ואתגריה בברכה ובחיבוק גדול!


   שנה טובה וחג שמח
     9/9/10 10:13:
   פוסט מושקע ומעולה לפתיחת השנה.
   נהנתי לקרוא!
   שנה טובה!
     9/9/10 08:30:

   מיכל יקרה

   תודה ענקית על הפנתר השחור

   חיה מקסימה (כמו כל החתוליים)

   מרתקים הדברים שכתבת

    

   הצעידה לעבר הלא נודע היא מצב נתון.  זוהי הוויית חיינו. 

    

   חושבת שזה מה שהופך את החיים למעניינים ומסקרנים

   מחבקת באהבה את הלא נודע

    

   שתהיה שנה של חוויות התחדשות וצמיחה

   דבי

     9/9/10 08:17:

   שנה טובה לך וליקירייך *

   הלא נודע הביא לחיי הפתעות טובות.

   תודה מיכל :-)

     9/9/10 07:52:
   מיכל יקרה
   את מורה בחסד.
   כתבת על משהו שכולנו מכירים טוב טוב מבפנים... כמה היה כיף לו ידענו שהתכנונים שלנו תקפים....ונאמר כבר אפילו ביידיש - האדם טורח ואלוהים צוחק.....
   טוב, נשתדל לחבק אותו, את הלא נודע הזה... :)
   ובהזדמנות זו מאחלת לך שנה טובה ונהדרת.
     9/9/10 07:43:
   מיכלי,

   פשוט וואוו
   כמה מידע מעניין ונפלא
   את נפלאה כרגיל והידע שלך תמיד מדהים אותי מחדש

   חיבוק גדול לשנה החדשה****
   מיכלי, כל כך הרבה על טורף שחור...
   הילידים בעולם שלנו, כל הילידים, שואבים את הווייתם מרוחות המתים בדמיון מודרך. כמי שהלך כברת דרך לצידם של ילידים מצאצאי בני המאיה אני יודע שהפנתר השחור הוא הכח החזק אותו שואבים הם, יוצקים לחייהם הקשים.

   תודה רבה, נהנתי.

   שנה נפלאה לכולנו וחג שמח
     9/9/10 03:18:
   איזה פוסט של מלכה!

   בזכותך הבנתי את המשיכה שלי לפנתרים שחורין ולקוגריות ;)

   בלי צחוק אני מאוהבת בחיה הזו*

   תודה לך תותחית! על הפוסט המושקע ומסביר הדעת.
     9/9/10 01:14:
   מיכלי,
   את מדהימה, כרגיל!
   שנה נפלאה לך ותודה על עוד פוסט מרתק.
     9/9/10 00:19:
   מיכל אהובה,
   בזה הרגע חזרתי מארוחת חג מפוצצת.... נחתתי על הכיסא
   והפתעה................. מייל על הפנתר, מה אומר לך? כמו תמיד, דרך הצגת החיות שלך פשוט מופלאה, ואני נהנית מכל שורה בטקסט וקוראת אותך בשקיקה, לי במפה יש פומה
   (המסרים די דומים- להתנהג כמנהיג ולהתקדם בלי להסס ולחכות לאחרים... לקחת שליטה ואחריות על החיים לפעול ביושר פנימי בעוצהמ ונחישות...)
   בלימודי הטוטם למדנו רק 44 חיות, אבל ברור לי לחלוטין, שהמסר שכתבת היום הוא עבורי, מתנה לשנה החדשה ואני מקבלת אותו בברכה
   "הרשו לעצמכם להפסיק לדאוג, לקבע ולתכנן כל צעד ושעל בדרככם. שחררו את עצמכם מהנחות מוקדמות ומציפיות. יהיה זה נכון יותר עבורכם לעשות חשיבה ותכנון כולל קדימה ולהגדיר את הנתיב המקרב אתכם יותר ויותר לחזון חייכם...אך יחד עם זאת גם להקפיד לשמור על הקשבה למה שקורה סביב, על פתיחות לדרכים חדשות ולאפשרויות נוספות, על אופטימיות, על גמישות ועל השתנות תוך כדי תנועה. בצעו עדכונים, התאמות ושדרוגים היכן שהחיים דורשים זאת.

   חיו את חייכם מתוך תכלית של שירות לזולת ונתינה ללא תנאי. לכו תמיד ברוח הלב והאמת. שאפו כל הזמן להגברת המודעות למען תוכלו לשלוט במושכות חייכם ולהתקדם לעבר הגשמת כמיהותיכם וחלומותיכם.... וגם כאשר מופיעות בפתחיכם התנסויות מאתגרות ונפילות ...הכילו אותן...התבוננו בהן...דעו שהן באו כדי ללמד אתכם משהו על עצמכם מתוך מטרה לסייע לכם לצמוח, להתפתח ולהתקדם במסעכם עלי אדמות.

   האמינו שכל נפילה כזו הינה, בסופו של תהליך, מופע הבא לחבר אתכם לראייה מדויקת יותר של המציאות בה אתם חיים ולסלול עבורכם את הדרך למדרגה הבאה...זו הגבוהה יותר."

   מקווה להפנים את כל התובנות, ומהר, שנה חדשה בפתח...
   וצריך להגיע מהר לסוף המסלול.... ובהצלחה. ומודה לך על הכתבה. ומאחלת לך יקירה שתהיה זו עבורך שנה של הגשמה, בריאות, שמחה, ואהבה, היי ברוכה!
   חבוק גדול
   ותודה ענקית לך
   חג שמח
   אסתי
     8/9/10 16:24:

   שלום מיכלי,

   חיבוק גדול,
   דובי כזה...

   שנה טובה
   עונג ונחת
   והרבה שלום...

    

   חיוך

   יום אור

     8/9/10 14:22:
   מתנה איכותית לשנה החדשה!
   ת ו ד ה ר ב ה!

   האינדיאנית שלי בשיא תפארתה

   פרופיל

   נתיב האור
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין

   הפנינים

   love is in thr air