כותרות TheMarker >
  cafe is going down
  ';

  שירים ומה שבדרך

  0

  שָבָה אֵלַי מְאֶרֶץ נֶעֱלֶמֶת

  160 תגובות   יום רביעי, 15/9/10, 14:28
  ''
   
   
  *
  איך העברתי בסוף אוגוסט
  שלושים ושש שנים בשש שעות.....
  ~

   

  היא החמיאה לי. אמרה שהפכתי  מברווזון  לברבור כה יפה המחמאה נעמה לי כמובן.  היא אף  הוסיפה שאִם היתה פוגשת אותי ברחוב,לא היתה מזהה אותי, נו...בגלל המהפך מברוזון לברבור, החזרתי לה מחמאה גם היא היתה  ראויה לאחת, אמרתי שגם היא נשארה בדיוק  כפי שהיתה בשנות ה- 20 שלה, אלה היו גם שנות ה-20 שלי, היא בוגרת ממני בחצי שנה בסך  הכל. עברו עשרות שנים מאז התראינו אם לדייק בדיוק 36 שנים מאז נפגשנו  בפעם האחרונה.

  היינו  כבשר אחד בת הדודה שלי ואני. היינו יחד כמעט מאז לידתנו: בגן ,בבית הספר היסודי, בתיכון ועד פרידתנו, בעבר הרחוק מאד, בעקבות אירועים נורא קשים שחוותה. שנים אחדות אחרי כן  נעלמה כליל מחיי, בנסיבות מוזרות מאד.

  תחילת חייה כבוגרת לא היו קלים  יש אנשים  שהפגעים מכים בהם  בתכיפות ועד שהם מבקשים  לברוח מן העולם, להעלם ממנו, אני הייתי חלק מן העולם  אשר ממנו התנתקה.

  הטרגדיות שלה החלו כאשר אהבתה העזה האמיתית כצעירה שהגיעה לפרקה, נקטלה באבחה אחת; עוד לא ממש הספיקה ממש לנגוס  בה, פגשה באהובה כשהיתה מורה חיילת בנצרת עלית, מקום עבודתו שלו נמצא באילת. הם נישאו אך היו נפגשים רק בשבתות, שבת אחת  הוא היה  עולה  אליה, בשבת הבאה היתה יורדת אליו לאילת.

   בימי היותם יחד היו מנסים לבלוע ברעב עמוס אהבה כל  מה שהחמיצו בימי החול שבין  מפגש למפגש היא היתה חייבת להמשיך להיות מורה חיילת כל עוד היא לא בהריון.

  למחרת היום האחרון לשנת הלימודים, התכוונה  לנסוע לאילת, אל בעלה הטרי הנכסף. שם באילת המתין הוא  לה בקוצר רוח, סיפר לחבריו בהתרגשות  שהנה חברתו לחיים  עומדת  להגיע, כדי שימצאו סוף סוף יחד כל הזמן, גם בימי החול גם בשבתות חיי זוג נשוי, למחרת היום האחרון ללימודים, הוא נהרג בתאונת דרכים -  והיא חרב עליה עולמה פקדתי אותה כמובן  ב"שִבְעָה" ,מאז לא התראינו.                        

  כאילו  לא די היה לה  במות בעלה, אמה, אחות אמי,  שחייה היו קשים מנשוא ובעטיים  התמוטטה נפשית,   קרסה....דודתי התגרשה מבעלה,חייהם לא התנהלו על מי מנוחות,ההפך הגמור הוא הנכון ובגירושין,היא נותרה בבית,ללא הכנסה כלשהי שכן לא עבדה וגם מבעלה לא קיבלה מזונות חיה  כעניה מרודה, בבדידות נוראה,ביתה היה עשוי  מקש,היו בתים כאלו בעבר במושבה ,  עכברושים נכנסו לביתה ועשו  בו כבתוך שלהם, אף  נשכו אותה במקומות שונים בגופה הכל היה שבור בביתה, המקרר שבק ולא היה  מקום לאחסן בו מזונות רגישים כמוצרי חלב ומעדינים.  היא לא היתה יכולה למצוא  אפילו ניחומים בטלוויזיה, הרי חברת החשמל  ניתקה ממנה חליפות  את  אספקת החשמל,הגז לא  זרם  אל הכִּירה,כי חברת הגז חדלה לספק  אותו בשל  אי פרעון החשבונות,מאותה סיבה לא היו לה  מים חמים והיא נהגה להתקלח בחצר במים קרים שזרמו  מן הברז אל הצינור   ששימשו לה  כ"טוש", ההזנחה היתה נוראית,  גם רהיטיה היו שבורים  הריצוף "רקד"  כי אף אריח ברצפה לא היה מחובר לזה שלידו -

   מה שעמד לרשות  דודתי  כדי להתקיים היה כלום!  מאומה! בתיאור למעלה  אין שום  הגזמה! עם הזמן החולף ,הדודה שכה אהבתי נעשתה מוזרה מאד. התקשיתי ליצור עמה קשר ולקיים שיחה  רגילה אנושית מקובלת,כה משונה ומנותקת היתה!

  בכל  שבוע, לקראת סופו עשיתי קניות והבאתי לביתה,שיהיה לה מה לאכול, סדרתי לה גם את הטבות הביטוח הלאומי שהיתה זכאית להן עקב מצבה, עוד דודה, שגרה גם במושבה, אחות אחרת של אמי דאגה גם לבשל לה כדי שיהיה לה אוכל חם, בודדה לחלוטין  היתה, גלמודה  עד לכאב - גם לכאבי. בתה כמסופר ניתקה קשר עם העולם גם עמה בשל מה שיתואר  להלן  נמנעו  מלהתייחס לאם האומללה. לימים יתברר לי שאמנם הבת והבן ניסו לעזור לאמם,אולם בגלל המוזרות שבה,היא חשדה בכל צעד, ופחדה מאד, יש  בקשישים  שלופתת  אותם  פרנויה ואובססיה של חשדנות רחוקה מן  הנורמליות.  האם לא שיתפה פעולה איתם ולכן הם  נואשו וחדלו  לבקר אותה. רק מדי פעם, האם היתה מתנהלת  ברגל אל הטלפון הציבורי במרכז המושבה להחליף מילה או שתיים עמם, שכן גם טלפון לא היה בביתה.

  יום אחד התקשרה אלי אחת משכנותיה וסיפרה שדודתי נפלה בחצר כששטפה  בה  את גופה  במים קרים,אחרי שקיבלתי את ההודעה על מעידתה נסעתי לביתה עם בכורי, ראיתי באיזה מצב היא שרויה ומהרתי להזעיק אמבולנס. חודש וחצי  היתה מאושפזת  בבית החולים בחדרה, שם לשמחתי  התרחשו דברים שהיה בהם משום  נחמה פורתא: כאילו פרחה בו. סוף סוף  זכתה ל"לוקסוס" של להתקלח  כל יום במים חמים. היא גם  אכלה כהלכה, לקראת  שחרורה חסכו  ממנה  עובדי הרווחה את ההכרח  לחזור  לבית הקש העלוב שלה, שלא  התאפשרו בו חיי אנוש, עד שילדיה לא ישפצו, בינתיים  היא הועברה באמצעותם  לבית אבות בנתניה.

   מידי שבועיים ביקרתי אותה בדיור המוגן. הבאתי לה עוגות, שתיה ובננות שמאד אהבה.  היא שמחה לקראתי כל כך  בבואי, אבל אני הייתי יוצאת משם בבכי, כה קשה היה לי לראותה בעליבותה  ובבדידותה. שוב ושוב  ביקשה שאאסוף אותה לביתי לצמיתות,  לא יכולתי  להיעתר לה. עבדתי במשרה מלאה. טיפלתי  באמי והיה עלי לטפל גם בשלושת ילדיי. ממש לא הייתי מסוגלת  להעמיס  עוד על כתפי. 

   אַחֵיהַ ואחיותיה של  האשה האומללה הזנוחה, שהם הדודים שלי, התקשרו שוב ושוב אל בת דודתי לבקש ממנה לחדול מהזנחת אמה,  או אז נעלמה הבת לכולנו  סופית! ניתקה קשר לחלוטין .

  הגם שהקפדתי לבקרה  פעמיים בחודש, בבית האבות בנתניה,אחת  לשבועיים, ביקור  אחד היה עלי להחמיץ, אירע דבר שמנע ממני את הביקור, טלפנתי לשאול לשלומה  להודיע שיבצר ממני  להגיע. לטלפון ענו אנשי הדיור המוגן שאלו אותי  מה הוא הקשר ביני לבינה. השבתי ואז זיהו אותי כמבקרת  הקבועה  שלה, אחייניתה.

  הם  אמרו: לא שמעת?
  שאלתי: " מה הייתי צריכה לשמוע?"
  השיבו  לי  שנפטרה  ונקברה בנתניה.

  בת 73 היתה כשנפטרה.

  התעצבתי מאד. כמובן  שבשל  פרידתה מן העולם  הגם שזה התנכר לה כל כך,גם לא הודיעו לי שהיא נפטרה  וגם  על  זאת שלא  נטמנה  במושבתה אשר בה גרה וגם  אני, דבר שהיה מאפשר לי   לפקוד  את קברה לעתים תכופות להניח  עליו פרחים, כשאני מגיעה לפקוד את קברם של הוריי ז"ל. 

  השנים חלפו בזו אחר זו  ללא קשר ביני לבין בת דודתי. כך  גם העשורים.

  לפני חודש רחצתי בים, בחוף שדות ים. (הים הוא המפלט שלי). פגשתי שם אחד מבני המושבה,הוא שאל אם שמעתי משהו על בת דודתי, הסברתי לו שלא, כי ניתקה כל קשר, המכר  סיפר  לי שבת דודתי התאלמנה בפעם השניה ושהיא מתגוררת במרכז הארץ יותר מכך לא ידע, מסתבר שאחותו ובת דודתי חברות מאד טובות  ביקשתי מן האיש בים שינסה להשיג לי   את  מספר הטלפון שלה. הוא באמת איתר והעביר לי אותו . יצרתי  עמה  קשר בסוף אוגוסט 2010  סגרנו מעגל שנקטע כאמור לפני  36 שנים.

   כשנפגשנו ההתרגשות היתה עצומה. החלפנו חיבוקים ונשיקות. שפכנו הרבה דמעות. כבר סיפרתי  שהיא לא נשתנתה בעיני בכלל מאז פרידתנו, כשהיתה בת עשרים ועוד. וכך גם אני  בעיניה ואם השתניתי  אז  התבטא  הדבר בהסבה שלי  מברווזון לברבור.... (נו, עיניה של איזו  אישה לא יתלחלחו מעונג  למשמע  אמירה כזו).

  קבענו שנפגש באמצע הדרך(הסברתי לה שאני מרגישה יותר נוח במגרש הביתי שלי, קרוב לבית מה שנקרא,שכן אני לא נוהגת למרחקים), קבענו מול חבצלת השרון. ישבנו  ב"קפהנטו", 6 שעות נטו! לא חשנו כיצד חולף  הזמן, כה רעבות היינו  אחת לשניה ובאמת כשהמלצרית הביאה את  התפריט  אמרתי לה שאני צמאה ורעבה בעיקר  למילים של  בת דודתי.

  אכן רק אחרי  שעה הזמנו את הארוחה. שש השעות, רבע היממה בצוותא, היו זמן  של כיף אדיר.

  ספרה לי  על  חייה עם  בעלה המנוח השני. על שלושת הבנים שנולדו להם. סיפרתי לה על בעלי ועל  שלושת  בניי כאילו  היה תיאום בינינו על מספר  הצאצאים...ברור שכמו שתי  אמהות פולניות ואנחנו לא - הבאנו תמונות של הבנים.

  היא סיפרה שהיא לא אוהבת לבשל, חייכתי ואמרתי שגם אני לא - אבל הביאה לי מתנה...ספר מתכוניםחיוך.

  לקראת פרידתנו חיבקתי ועודדתי אותה. ניסיתי לנחם אותה  על אבלה . זאת שאיבדה את בעלה שהיה איתה  במשך  34 שנים,היא מצידה חיבקה ועודדה אותי, ביקשה שאחזיק מעמד כיוון  שנודע לה מפי  דבר מחלת  בעלי אשר לא ידעה עליה לפני כן.

  מתקשות להנתק  זו מזו הזמנתי אותה לבקר בביתי. מעתה ננסה, כמיטב יכולתנו, להחזיר לעצמנו את  כל מה שהחמצנו  בשנים האבודות בערב ראש השנה התקשרתי אליה לאחל לה שנה טובה ביחד עם שלושת בניה.  נעים היה  לי ששוב  אפשר  לאחל דברים טובים,כדרך חברה עם חברתה, בת דודה עם  בת דודתה האהובה.

  *

  HOMEלֶסִית

  לַמְרוֹת שֶׁרוֹקְנָה
  הַמָּרָק אֶל גְרוֹנָה
  מִיאֵנָה הַחֲמִימוּת
  לְהִתְפַּשֵּׁט בְּגוּפָהּ.
  מָרָק הַגְרִיסִים לֹא שָׂרַד
  אֶת חֶרְפָּת קֵבָתָה הָרֵיקָה.

  לְבַדָּהּ, נְטוּלָת הֲגַנָּה
  תַּחַת קוֹרַת גַּג רְעוּעַה,
  הַלַּיְלָה לֹא חַס
  וְהִיא קָפְאָה
  יַחַד עִם צַלַקוֹתֵיהַ הַנִּרְאִים
  וּבְנַפְשָׁהּ סוֹדוֹת חַבוּיִם
  כִּבְתּוֹךְ קוּפְסָא שְׁמוּרִים
            קְפוּאִים.
  *
  היום 15.9 צעדתי על חוף הים, וכך חשבתי על דודתי שהחודש היתה אמורה לחגוג יום הולדת שכן נולדה למיטב זכרוני בספטמבר וחשבתי האם יד מכוונת שנפגשתי עם בתה?
  *
  ''
  שנה טובה וחתימה טובה מאחלת לכל חבריי וחברותיי בקפה
   
  ''
  *

  דרג את התוכן:

   תגובות (160)

   נא להתחבר כדי להגיב

   התחברות או הרשמה   

   סדר התגובות :
   ארעה שגיאה בזמן פרסום תגובתך. אנא בדקו את חיבור האינטרנט, או נסו לפרסם את התגובה בזמן מאוחר יותר. אם הבעיה נמשכת, נא צרו קשר עם מנהל באתר.
   /null/cdate#

   /null/text_64k_1#

   RSS
     21/9/10 13:58:

   צטט: צבי סבג 2010-09-21 09:02:53

   סיפור מרגש ועצב בצידו אך האיחוד המחודש נוטע תקווה לימים יפים יותר, פוסט נפלא.
   חג שמח

    

   צבי סבג

    

   מודה מלב על התגובה

   שמחה שאהבת את הפוסט

   חג שמיייייח

     21/9/10 13:57:

   צטט: .רפאלה 2010-09-21 01:28:09

   תודה על פוסט נפלא..
   ותודה לברכה היפה.

   חג שמח.
   ****

    

   רפאלה -

    

   תודה לך מלב על התגובה

   שמחה שאהבת

   חג שמייייח ובריאות

     21/9/10 13:56:

   צטט: luis56 2010-09-20 21:50:50

   אכן סיפור מרגש
   כמה כאב ונוסטלגיה
   אבל העיקר שאפשר לחזור לאהבה ההיא
   ולהעלות זכרונות
   ולחדש קשרים
   נראה שהחיים חזקים מכל.
   ברכות אביה.

    

   לואיס

    

   תודה לתגובתך

   שמחה שאהבת את הסיפור

   אבל הכייף הוא שמצאתי את בת דודתי

   לאחר 36 שנים

   חג שמייייייח

     21/9/10 09:02:
   סיפור מרגש ועצב בצידו אך האיחוד המחודש נוטע תקווה לימים יפים יותר, פוסט נפלא.
   חג שמח
     21/9/10 01:28:
   תודה על פוסט נפלא..
   ותודה לברכה היפה.

   חג שמח.
   ****
     20/9/10 21:50:
   אכן סיפור מרגש
   כמה כאב ונוסטלגיה
   אבל העיקר שאפשר לחזור לאהבה ההיא
   ולהעלות זכרונות
   ולחדש קשרים
   נראה שהחיים חזקים מכל.
   ברכות אביה.
     19/9/10 21:42:

   תודה מלב לכל הקוראים והמגיבים

   תודה מלב למככבים ללא תגובה

   היה חשוב לי לספר את הסיפור

   עצם הפגישה המחודשת ביננו

   ותוך כדי בינתיים גם יצרתי קשר

   בינה לבין עוד כמה בני דודים

   ויש עוד כמה בדרך - שיחדשו את הקשר

   ושוב היא תחזור לחיק המשפחה

   חבל שהכל קרה בנסיבות האלו

   שאיבדה את בעלה - כך באמצע חייו

   שנה טובה לכולכם -

   בריאות - אושר - שלווה

   אביה

   * * * * *

     19/9/10 21:39:

   צטט: חנה ענת 2010-09-19 18:54:20

   אביה את מרגשת אותי בסיפורייך
   את כותבת כל כך יפה ומעניין
   אני נכנסת לתוך הפוסטים שלך
   וממש מרגישה את הדמויות
   רואה את מה שאת מספרת
   והסיפור אכן סיפור עצוב
   אך לפחות יש תקווה קטנה
   שתחזרו להיות בקשר
   ותחזרו להיות משפחה
   למרות כל השנים
   ערב טוב שיהיה לכולנו

    

   נעמה כאן - חנה ענת

    

   מודה לכן מלב על התגובה

   שמחה שאהבתן את דרך הסיפור

   ואכן הוא עצוב

   חייה לא היו דבש  -

   העיקר שחודש הקשר

   ואני שמחה כל כך

   שנה נפלאה

    

    

     19/9/10 21:36:

   צטט: זוהרית רובין 2010-09-18 23:54:08

   סיפור מרגש
   וכל כך מתאים לעכשיו - ימי הסליחות.
   סליחה של ממש
   על פני שנים של ניתוק
   לחזוק ולחבוק, ולגשר על כל הפער.
   מאחלת לשתיכן עוד שעות וימים ושנים של יחד.

    

   מרינה - זוהרית -

    

    

   מודה לכן מלב על התגובה

   שמחה שאהבתן את הסיפור

   תודה על האיחולים

   שנה נפלאה

    

     19/9/10 21:31:

   צטט: היועץ המשפטי 2010-09-18 21:55:24

   איזה סיפור מרגש אביה
   זה באמת מצער שאנחנו נפרדים לפעמים מאנשים שהיו קשורים אלינו כמעט כמו בטבור רק בגלל איזה אירוע לא ממש שייך לקשר שלנו אליהם.
   אבל נדמה שזה דרכו של עולם. אולי כדי שיהיה טעם כל כך מתוק למפגש מחודש אחרי 36 שנים
   הצער הגדול הוא על אותם מקרים שלא נוצר קשר מחודש ולעולם אין לדעת מה היה קורה אם כן היה נוצר בזכות איזה שכן שהוא חבר של...

    

   טומבוי - שונית - היועץ המשפטי

    

   מודה לכם מלב על התגובה

   והיועץ ריגשת אותי מאד בתגובתך

   חיממה את לבי

   וכן זה קורה בכל המשפחות

   של ניתוקים בגלל סיבות כאלו ואחרות

   שמחה שאהבתם

   שנה נפלאה

     19/9/10 21:27:

   צטט: יובל ורד 2010-09-18 07:14:19

   הרבה צרות מתרגשות ובאות לעולם - אבל אביה יש אחת.

   שנה טובה אישה יקרה.

    

   יובל - עמי

    

   לכם התודה

   ושנה נפלאה

     19/9/10 21:25:

   צטט: ניחוח אישה 36 2010-09-17 13:40:19

   סיפור מרגש עד מאוד.
   מאחלת לכן הרבה,

   הרבה מפגשים.

   שנה טובה ומבורכת

   ובריאות טובה

   כתיבה וחתימה טובה

    

    

    בני - פיקסמן - יורם - לולה - ניחוח אישה

    

   מודה לכם מלב על התגובה

   שמחה שאהבתם את הסיפור

   אותי ריגשתם בתגובותיכם

   שנה נפלאה

     19/9/10 21:21:

   צטט: לחישת הלב 2010-09-17 09:46:56

   יקירה שלי  תיארת זאת ברגש וחן

   שבורכת בהם...

   לסגור מעגלים במיוחד בימים אלה

   של החגים זו חוויה מיוחדת

   והצליח לך לרגשני ולהפעים אותי

   בתיאור המפגש והעלאת כל

   שעבר עליכן.

   חשתי כיושבת מהצד וצופה ועיני

   דומעות מאושר על שבסיום

   נפגשתן והתחבקתן ושוחחתן על הכל.

   תודה ששיתפת בחוויה עוצמתית

   הנוגעת בכל אחד אמיתנו באיזה שהוא אופן

   של ניתןק מחבר/קרוב...

   אהבתי מאד.

   חיבוקים ונשיקות ליום כיפור.

   גמר חתימה טובה לך וליקיריך.

   שפע בריאות לשמואל....

    

   ירין - נעם - לחישת הלב

    

    

   מודה מלב על התגובות מחממות הלב

   שמחה שאהבתם את הסיפור

   ריגשתם אותי

   שנה נפלאה

    

    

    

     19/9/10 21:17:

   צטט: ~בועז22~ 2010-09-17 08:04:22

   מעגלים, מעגלי-חיים...

   ישנם שמטבעם, נסגרים,

   וישנם ש..., לא.

   ישנם שמטבעם, לעד ננוע בם,

   וישנם שמהם, נצא.

   ישנם שמטבעם, אך שפע יכילו,

   וישנם אלה שנותיר מאחור.

   ותמיד, כולם (מטבעם) יהיו חלק

   ממי וממה שאנחנו -

   כי לעד, לא נוכל להביט לאחור ולומר:

   לא כך, היו פני הדברים...

   ~

   כה שמח שמצאת את הדרך לחזור

   אל מעגל-חיים שכזה!

   ~

   שנה טובה, ועוד שנים טובות הרבה!!!

    

   ליאורה - שמיים - בועז

    

   מודה לכם מלב על התגובות מחממות הלב

   שמחה שאהבתם את הסיפור

   אני שמחה על הקשר שהתחדש לאחר

   כל כך הרבה שנים

   שנה נפלאה

     19/9/10 18:54:
   אביה את מרגשת אותי בסיפורייך
   את כותבת כל כך יפה ומעניין
   אני נכנסת לתוך הפוסטים שלך
   וממש מרגישה את הדמויות
   רואה את מה שאת מספרת
   והסיפור אכן סיפור עצוב
   אך לפחות יש תקווה קטנה
   שתחזרו להיות בקשר
   ותחזרו להיות משפחה
   למרות כל השנים
   ערב טוב שיהיה לכולנו
     19/9/10 17:47:

   צטט: oskar75 2010-09-17 08:02:24

   את מדהימה :))
   גמר חתימה טובה נשמה .
   חיבוק ענק לשנה הכי שבעולם.
   יניב
   *

    

   אלכס - אולגה - זהבית - אבנר - אוסקר

    

   מודה לכם מלב על התגובה

   שמחה שאהבתם את סיפור הפגישה

   שנה נהדרת

     19/9/10 17:45:

   צטט: fanny-li 2010-09-16 22:41:00

   בסיפורך המרתק יש המון רגש ממך התרגשות שלך בולטת דרך מילים והשיר שלך פשוט מדהים
   שתהיה לך שנה טובה וגמר חתימה טובה!!

    

   דאאאג  - רוני - פאני - עיניים

    

   מודה לכם מלב על התגובה

   שמחה שאהבתם

   ואותי ריגשתם

   שנה נפלאה

     19/9/10 17:43:

   צטט: חמודה באמת 2010-09-16 18:09:57

   חתימה ושנה מעולה יקירתי
   **********************

    

    

   רחל - הסטוריה - מירי מרחוק - חמודה באמת

    

   לכם התודה על התגובה

   שימחתם אותי שאהבתם את הסיפור

   שנה נפלאה

     19/9/10 17:42:

   צטט: ליריתוש 2010-09-16 10:26:20

   אביוש היקרה,
   גם אחרי קריאה שניה, שכן קראתי קריאה ראשונה בתפוז, הפוסט הזה הוא מרגש ברמות אדירות.
   הדור של אמי, בני 65-70 פלוס, שומרים עדין על קשרי משפחה, מעודכנים יותר זה על חיי זה.
   אני כבר בדור בו לא נשמרים הקשרים האלו, אני לא יודעת דבר על בני דודיי, עבורי הם כמעט זרים.
   לכן, הערכתי גדולה עוד יותר לסיפור הזה, תקוותי ואיחולי לכן, שתשמרו על משפחתיות חזקה, תומכת ומעודדת.
   גמר חתימה טובה!

    

   דן ספרי - ימרגוע - סיוון - צביקה עמית - ליריתוש

    

   מודה לכם מלב על התגובה

   שמחה שאהבתם את הסיפור -

   יש לי המון בני דודים ועכשיו עוד אחת

   שנה נפלאה לכם

     19/9/10 16:58:
   וואו סיפור קשה הבאת יקירה. קשרי משפחה הם נפתלים ולכל החיים..אבל את מתחברת לאבן הלוז הפנימית.
     19/9/10 15:36:

   צטט: devek 2010-09-16 03:02:56

   36 שנה בשש שעות.... קריאת ההסטוריה שכתבת בשש דקות ותוך שש שניות החלטתי להיות המאנייק שיאחד את המשפחה שלי בעת הביקור בישראל.

   הולך להמר על מה שכבר הפסדתי לאחר היוודע דבר מחלתו של אבי...

   ברוכה תהיי באשר את.

    

   גילה -יורם לילך - CB - קוכליאה - דבק(רון)

    

   מודה לכם מלב על התגובה

   ורון - טוב להיות המאניק שיאחד את המשפחה -

   אני עד כה איחדתי בין בת דודתי לעוד 4 בני דודים

   ויש עוד ברשימה -

   בריאות לאביך - ושנה נפלאה לכולכם

     19/9/10 15:34:

   צטט: צחיתוש 2010-09-16 00:39:50

   אביה תודה על הפוסט המרתק והכואב.
   מכירה את הסיפור מקרוב
   בימים ולילות אמי דאגה לאחותה
   לא אכלה דבר רק לאחר שידעה
   שנתנה לה את כל מה שביקשה
   ובלילות את החדר שלנו קיבלה
   כדי שאמי תהיה רגועה
   וכך כל השנים חווינו גם אנחנו
   חוויה קשה קשה ואבי ז"ל
   היה השליח עם כל התבשילים
   שאימי הייתה מכינה.
   זכיתי להורים נפלאים עם לב חם
   שאפילו לזרים עזרו ובטח לאחות
   שסבלה והתייסרה
   אביה לא חידשתי לך דבר
   במשפחה כל אחד תרם ככל שיכל
   גמר חתימה טובה לכולם
   צחית בת דודתך האוהבת

    

   צחיתוש - שולה מ. בנות דודותיי התאומות

    

   מודה לכן מלב על התגובות

   כן אתן מכירות את הסיפור הכי מקרוב

   כי גם איתכן גדלתי במושבה

   ביחד ע ם בת דודתנו זו שבסיפור

   אמכן ז"ל היתה מכינה את האוכל לשבת - לדודה

   וכך שנים על גבי שנים עד הסוף...המר

   לימים טובים ושנה נפלאה לכן ולבני ביתכן

     19/9/10 15:32:

   צטט: אדם קדם 2010-09-16 01:59:01

   העצב מזוכך מנפתולי החיים,
   תמצית הזמן מציתה זכרונות
   שדמויות שבות נעורות
   על חידלון ועל בזרימת החיים .

   אביה יקרה סיפור מעורר הרהור
   על היותנו ונוכחותנו מבואנו ועד הולכנו
   לא נדע הפתעות קורותנו.

   גמר חתימה טובה
   לך ולבני ביתך
   צום קל.

    

    

   ריקי אוגול - יוחנן - אדם קדם

    

   מודה לכם מלב על התגובות

   שמחה שקראתם עוד אחד מסיפור חיי

   שתהא לכם שנה נפלאה

     19/9/10 15:30:

   צטט: debie30 2010-09-15 22:30:04

   אביה יקרה,
   עצוב גורלה של דודתך,
   יש אנשים שלא יכולים לשאת את מכאובי החיים.
   שמחה לשמוע שפגשת את בת הדודה
   שהייתה חברה כה קרובה.
   נראה שחידוש הקשר מקרין חום רב.

   שתהיה לכם שנה טובה
   דבי

    

   פנינה - בטי - צלילי הלב - דבי

    

   מודה לכן מלב חברותיי

   על התגובות מחממות הלב

   אכן יש גורל עצוב -

   והלוואי ותמיד ניתן יהיה לשנותו

   אני שמחה בפגישה המחודשת

   שנה נהדרת

     19/9/10 15:29:

   צטט: levana feldman 2010-09-15 22:17:01

   אביה
   אני מקווה שלפחות עכשיו תשמרו על קשר.
   ושיהיו לכם דברים טובים לספר אחת לשנייה.

    

   רון ארזי - חיה - לבנה

    

   מודה לכם מלב על התגובה

   בוודאי שאנחנו שומרות על קשר

   והלוואי ורק טוב יהיה לספר

   שנה נפלאה

     19/9/10 06:58:

   צטט: י ו נ י ת 2010-09-15 21:36:53

   קוראת אני את סיפורך
   מבעד לשורות קופצות המחשבות
   על איזה אדם נפלא ומיוחד את.
   שדודתך זכתה לאחיינת כמוך
   כואב לא פחות שלא נפרדת כהלכה ממנה.
   ומשמח מאד שאת והיא סוגרת מעגל .
   מאחלת לך שנה טובה וגמר חתימה טובה.
   המום בריאות לבעלך ולכל עם ישראל!
   ימים יפים ועוד..
   ותודה על סיפור מרגש שהוא חלק מחייך.

    

   יוסי נבו - ורד - י ו נ י ת

    

   מודה לכם מלב על התגובה

   שמחה שאהבתם

   ואני כל כך שמחה על סגירת המעגל

   תודה לכם ושנה נפלאה

     19/9/10 06:57:

   צטט: מיכאל 1 2010-09-15 19:59:03

   אביה יקרה,
   הבאת לנו סיפור אנושי מרגש ומרתק.
   כן, ישנן אנשים שהחיים אינן מאירים להם פנים.
   שמחתי מאד שפגשת בבת דודתך, זו סגירת מעגל, וטוב שכך.
   שתהיה לכם שנה של שמחה וגמר חתימה טובה !

    

   נילי - דגניה - דבא סני - מיכאל

    

   מודה לכם מלב על שאהבתם את הסיפור שלי

   עוד אחד מסיפורי חיי -

   שמחה כל כך שפגשתי בבת דודתי

   ומתרגשת כל פעם מחדש לשוחח איתה בטלפון

   כשהיא מתקשרת ואני רואה על הצג שזו היא

   מתרגשת כל כך

   שנה נפלאה

     18/9/10 23:54:
   סיפור מרגש
   וכל כך מתאים לעכשיו - ימי הסליחות.
   סליחה של ממש
   על פני שנים של ניתוק
   לחזוק ולחבוק, ולגשר על כל הפער.
   מאחלת לשתיכן עוד שעות וימים ושנים של יחד.
     18/9/10 23:51:
   הנה... גם אני מצאתי זמן
   סיפור מרגש וחזק !
   תבורכי בגמר חתימה טובה
   ושנה נהדרת
   מקווה שתמצאו את הדרך לשמור על קשר
   מרינה
     18/9/10 21:55:
   איזה סיפור מרגש אביה
   זה באמת מצער שאנחנו נפרדים לפעמים מאנשים שהיו קשורים אלינו כמעט כמו בטבור רק בגלל איזה אירוע לא ממש שייך לקשר שלנו אליהם.
   אבל נדמה שזה דרכו של עולם. אולי כדי שיהיה טעם כל כך מתוק למפגש מחודש אחרי 36 שנים
   הצער הגדול הוא על אותם מקרים שלא נוצר קשר מחודש ולעולם אין לדעת מה היה קורה אם כן היה נוצר בזכות איזה שכן שהוא חבר של...
     18/9/10 19:48:

   צטט: רמיאב 2010-09-15 19:32:00

   סיפור מרתק.

   סוף טוב לארועים מחרידים.

   מה שאנשים גורמים לעצמם ולקרוביהם שנתנו להם חיים...

   אביה, אין מילים כמה הסיפור נגע לליבי, לא יכולתי להפסיק לקרוא.

   ואת, את הנפש הטובה, כרגיל נתת מה שיכולת.

   .

   אני מאחל שיבואו ימים טובים וחיים של אושר ובריאות לך ולשמואל ולכולם.

   רמי

    

    אור - בנג'י - רמי הב הב הב

    

   מודה לכם מלב על התגובה

   שמחה שאהבתם את הסיפור

   רמי הב הב - אתה תמיד מרגש אותי בתגובותיך -

   מאחלת לכולכם שנה נהדרת

    

    

     18/9/10 19:47:

   צטט: reuven1111 2010-09-15 19:04:10

   החיים האלה צופנים בחובם סיפורי עבר
   חלקם כואבים כמו שהעלית
   חלקם משמחים
   וחלקם סתם זכרונות.
   אביה יקירתי
   מאחל לך גמר חתימה טובה מכל הלב.

    

   ראובן - לכבודך

    

   מודה לכם מלב על התגובה

   שמחה שאהבתם את הסיפור

   וכך לשנה החדשה

   הרווחתי עוד בת דודה

   ויש לי עוד 13 מלבדה מהצד של אמא שלי

   שנה נהדרת

     18/9/10 19:46:

   צטט: מיקמיקית 2010-09-15 17:51:06

   את מופלאה, כתיבתך מהפנטת אותי!
   ואני, כמו שאימצת אותך לאחותי מבלי שתסכימי אפילו... כך לא מתחברת לבת דודתך.
   אולי מפאת מותו של אבי כה קשה לי למחול למי שנטש את הוריו.
   אוי אחות רגישה ומרגשת שכמותך.

    

   מיקמיקית - רונית

    

   מודה לכן מקרב לב

   על התגובה

   שמחה שאהבתן

   ומיקמיקית - מסכימה להיות אחותך ה...גדולה...

   שנה נהדרת

     18/9/10 19:44:

   צטט: ron294 2010-09-15 17:46:21

   את בדרך לבשורה הגואלת, את ראוייה לה, והיא בעקבותייך לגאול אותך מכל העצב הזה. זה המכחול הנסתר בין ים ובין שמיים, לא של שגאל, של אלוהים.
   וכתיבתך מרשימה ומרגשת.
   רוני

    

   מירה - נעמי - רון

    

   מודה לכם מקרב לב

   על התגובות מחממות הלב

   שמחה שאהבתם את הסיפור

   שנה נהדרת

     18/9/10 19:43:

   צטט: ידידת אמת 2010-09-15 17:33:27

   אביה יקירתי..

   נרגשתי והצטמררתי ולא יכולתי להמשיך לקרוא...מהקטע שהוא נהרג בתאונת דרכים
   נגע וצבט לי בלב ,,,

   מנוחה של כמה דקותל ושבתי לקרוא
   מאוד מרגש המפגש המחודש ועצוב שכך היה סופה של הדודה
   וכמו שאומר השיר " הכל זה מלמעלה.."

   מאחלת לך ולכל יקירייך ואוהבייך ולכל בני ביתך
   גמר חתימה טובה

    

   שרי - ידידת אמת

    

   מודה לכן על התגובות המרגשות שלכן

   כן, לא כל יום יש סיפור כזה

   ומרגישה נהדר עם זה

   מה גם שעתה היא תפגש עם עוד בני דודים

   שנה נפלאה

     18/9/10 19:38:
   אכן, חתיכת סיפור...
     18/9/10 19:38:

   צטט: שטוטית 2010-09-15 17:27:09


   תמיד סיפורך מרגש
   כתיבה וחתימה טובה אביוש:)

   }{שטוטיה


    נהר גועש - ארנון - ריקי - שטוטיה

    

   מודה לכם מלב על התגובה

   שמחה שהתרגשתם ביחד איתי

   שנה נהדרת

     18/9/10 19:37:

   צטט: maurise55 2010-09-15 17:20:02

   סיפור מאוד מאוד מרגש, עם סוף טוב.
   הסיפור שלך הזכיר את המקרה שלי עם זוג חברים בעל ואישה שהיינו חברים ממש כמו אחים. נותק הקשר בגלל אי הבנה....הנתק היה רק 10 שנים.
   אני גר בחו"ל והזוג חברים גרים בישראל. הבעל היה בנסיעת עסקים בפורטוגל, והתקשר אלי. ברור שהייתי בהלם. אנחנו נפגשנו באותו יום, הייתה פגישה נרגשת עם חיבוקים ודמעות וקבענו במקום שפותחים דף חדש ביחסים. מאז שנת 2006 אנחנו בקשר הדוק מאוד, ובחודש הבא יבואו אלינו לביקור בפורטוגל, לאחר שכבר היו אצלנו מספר פעמים מאז אותה הפגישת הפיוס.
   בברכת גמר חתימה טובה
   משה בוטרקליי
   http://againstallodds.blogsite.org/
   http://globalsponsoring.magneticsponsoringonline.com/
   http://www.facebook.com/home.php#!/moshe55?ref=ts

    

   תו כפרי - אוסי - מאוריץ

    

   מודה לכם מלב על התגובות מחממות הלב

   אוסי - אכן קל יותר כשמספרים

   כי כשהסיפור בתוכי הוא דוחף אותי להוציאו החוצה

   ואז כמו בלידה - מרגישים בהקלה -

   מאוריץ תודה על הסיפור שהבאת - ריגש אותי גם

   לכולכם - שנה נהדרת

     18/9/10 19:35:

   צטט: מגירת הלב ♥ 2010-09-15 16:48:21   התרגשתי
   ונרגשתי לקרוא...

   נהדרת את.

   גמח"ט לך ולבני ביתך..
   תכתבו ותחתמו לחיים טובים..
   והמומונמונמונמונמון בריאות *

    

   כשרונית - רונית - דייב - מגירת הלב

    

   מודה לכם מקרב לב אוהב

   את התגובות המרגשות

   התודה לכם

   ושנה נהדרת

     18/9/10 19:33:
   החיים מאתגרים
   זה בטוח....

   שנה טובה שתהיה לנו...
     18/9/10 19:21:

   צטט: יעל פריאל 2010-09-15 16:07:40

   אבייתי שלי, קראתי את סיפורך האישי בנשימה
   אחת, כל כך מרגש, כשהגעתי לסופו כבר התמקמו הדמעות בעיני. כל כך עצוב.
   כמה טראגיים יכולים החיים לעיתים להיות,
   נזכרתי בסיפורים קצרים מסוימים שמלמדת עתה (חזרתי ללמד ספרות בתיכון :)) העוסקים,
   בזיקנה, בבדידות או בטירוף ובהעידר מענה מצד החברה או הרווחה, לאנשים שהגורל הכה
   בהם.
   ובכל זאת, עם כל הסיפור הקשה על האם
   וגם על הבת (בת -דודתך. איזה כייף לך, תמיד רציתי שתהייה לי בת - דודה...) כל כך הרבה
   תיקווה. הנה היא למרות האסון, אם לשלושה
   בנים והנה גם אתן נפגשתן ויש לה משפחה.
   מאוד שמחה בשבילך אבייתי. יש בעיני משהו קרוב מאוד באחות או בת- דודה, תמיד ייחלתי שתהייה לי, אבל מסיפורים ששמעתי לא תמיד
   הקשרים קרובים וחמים, ואתן - את ובת דודתך, פשוט הרווחתן זו את זו.
   אכן, הרגש והקירבה הם דברים, שברגע שהם קיימים אינם מתכהים עם השנים.
   אוהבת אותך מאוד, מחבקת אותך
   ומבקשת לאחל לך, שתהא זו שנה
   טובה באמת. שנה שתביא בכנפייה
   בשורות טובות לך וליקירייך.
   אוהבת אני.

   יעלי היפה

    

   כל תגובה שלך היא יצירה בפני עצמה

   מודה לך על המילים החמות לאורך כל הדרך

   על האהבה - החיבה - התפילה -

   חייה של דודתי היתה כטלנובלה

   מזלה שהאחים והאחיות שלה נרתמו

   לעזור לה - וכך גם אני שמה שיכולתי עשיתי למענה

   ומסתבר בדיעבד שילדיה ידעו על מעשיי

   עכשיו  יצרתי קשר בין בת דודתי לעוד בני דודים

   וכך היא שבה אל חיק המשפחה

   שנה נהדרת שתהא לך

   אוהבת אני והמון

   אביה

    

     18/9/10 19:18:

   צטט: ashorer 2010-09-15 16:05:29

   אביה

   זהו סיפור מעורר צמרמורת ומרגש...

   היום בימינו, בחצר האחורית יש סיטואציות מעין אלה שאת מספרת עליהם

   ורגישותך מה רבה.

   גמר חתימה טובה
   אשר

   אשוב*

    

   אשורר - אניגמה - דינו

    

   מודה לכם מלב על התגובה

   שמחה שריגש אתכם סיפור הפגישה

   וכן, מסתבר שיש סיפורים כאלו

   תודה ושנה נפלאה

     18/9/10 19:12:

   צטט: נ פ ר - T T 2010-09-15 15:57:55

   יש לי חיוך על השפתיים, ואת יודעת מדוע?

   משום שאני רואה את הכנפיים הצחות שלך יקירה..

   תודה על השיתוף המרגש.

   כל אחד עושה את הבחירות שלו בחיים על פי תפיסותיו, אמונותיו. זאת כבר הספקת לקרוא אצלי..

   אני מאמינה שבתוך תוכך יודעת את שהגורל היה יכול להיות משוכתב אחרת לפחות לגבי דודתך.

   אאחל לכן בנות מפגשים מהנים יחדיו

   שנה מבורכת

   גמר חתימה טובה

   יהודית  - סאלינה - נו-באדי - נפרטיטי

    

   מודה לכם מלב על התגובה

   שמחה שאהבתן את המפגש המחודש

   ועתה אני מפגישה גם בין בת דודתי

   לעוד בני דודים

   שנה נהדרת

    

     18/9/10 16:06:
   היכן את אשה נהדרת?..
   כתיבתך תמיד מרגשת..

   חתימה טובה
     18/9/10 07:14:
   הרבה צרות מתרגשות ובאות לעולם - אבל אביה יש אחת.

   שנה טובה אישה יקרה.
     17/9/10 16:16:
   סיפור מהחיים!
     17/9/10 15:41:
   וואוו סיפור מרתק...איך שהחיים מתגלגלים..פעם אתה למעלה ופעם למטה...שיהיה לך גמר חתימה טובה :-)
     17/9/10 14:11:
   שנה טובה מאוד *
     17/9/10 13:52:
   גמר חתימה טובה אביב ושנה עם המון אושר ובריאות.
     17/9/10 13:40:

   סיפור מרגש עד מאוד.
   מאחלת לכן הרבה,

   הרבה מפגשים.

   שנה טובה ומבורכת

   ובריאות טובה

   כתיבה וחתימה טובה

    

    

     17/9/10 12:24:

   צטט: ואחרי ככלות הכל 2010-09-15 15:43:42

   מרגש מרגש מרגש מרגש עד דמעות
   נעתקו מלים מפי. ספור חיים מיוחד עצוב
   שמחה על חידוש הקשר
   והשיר שכל כך מבטא את בדידותה של הדודה
   אל החיים בצל ה'ריק' הגדול הפנימי שלה
   ללא משפחה ללא כלום
   כואב מרגש
   תודה לך על השתוף יקירה
   אשוב לככב ובינתיים קחי לך טריליון לדרך************************************************************************************************************************************************************************************************

    

   ואחרי ככלות.....

    

   מודה לך מלב על התגובה מחממת הלב

   שמחה שריגש אותך הסיפור

   ובדיוק עתה התקשרה בת דודתי

   לאחל חתימה טובה

   ועיניי היו עם דמעות של שמחה

   ולך - חתימה טובה

   אוהבת לקרוא אותך בין הפוסטים והתגובות

     17/9/10 12:12:
   אביה יקרה
   מרגשת אותי מכאן . לא אכחיש שהזלתי דימעה ... קורה ... גם גברים בוכים ומתרגשים ..
   כוכב לך ממני על מי שאת אוהב ומחבק אותך
   גמר חתימה טובה
   מהלב
   ירין
     17/9/10 11:54:
   נפגשתי הבוקר עם אמי (87) היא ספרה לי שהפוסט שלך רגש אותה עד דמעות
     17/9/10 09:46:

   יקירה שלי  תיארת זאת ברגש וחן

   שבורכת בהם...

   לסגור מעגלים במיוחד בימים אלה

   של החגים זו חוויה מיוחדת

   והצליח לך לרגשני ולהפעים אותי

   בתיאור המפגש והעלאת כל

   שעבר עליכן.

   חשתי כיושבת מהצד וצופה ועיני

   דומעות מאושר על שבסיום

   נפגשתן והתחבקתן ושוחחתן על הכל.

   תודה ששיתפת בחוויה עוצמתית

   הנוגעת בכל אחד אמיתנו באיזה שהוא אופן

   של ניתןק מחבר/קרוב...

   אהבתי מאד.

   חיבוקים ונשיקות ליום כיפור.

   גמר חתימה טובה לך וליקיריך.

   שפע בריאות לשמואל....

    

   ''

     17/9/10 09:39:
   היופי בסגירת מעגלים כל-כך מרגש,
   יפה היטבת לספר, אביה יקרה
   גמר חתימה טובה לך ולמשפחתך.
     17/9/10 08:16:
   מרגש כתבת אביה
   חשבון נפש וסגירת מעגלים
   גמר חתימה טובה ובריאות איתנה לך ולבני ביתך
     17/9/10 08:04:

   מעגלים, מעגלי-חיים...

   ישנם שמטבעם, נסגרים,

   וישנם ש..., לא.

   ישנם שמטבעם, לעד ננוע בם,

   וישנם שמהם, נצא.

   ישנם שמטבעם, אך שפע יכילו,

   וישנם אלה שנותיר מאחור.

   ותמיד, כולם (מטבעם) יהיו חלק

   ממי וממה שאנחנו -

   כי לעד, לא נוכל להביט לאחור ולומר:

   לא כך, היו פני הדברים...

   ~

   כה שמח שמצאת את הדרך לחזור

   אל מעגל-חיים שכזה!

   ~

   שנה טובה, ועוד שנים טובות הרבה!!!

     17/9/10 08:02:
   את מדהימה :))
   גמר חתימה טובה נשמה .
   חיבוק ענק לשנה הכי שבעולם.
   יניב
   *
     17/9/10 07:44:
   מרגש
   חותם לך לטובה
   אבנר
     17/9/10 07:40:
   מרגשת כתמיד במילותייך.

   גמר חתימה טובה ואיחולים להתגשמות כל משאלותייך
   אמן ואמן

   זהבית
     16/9/10 23:57:
   מאחלת לכן לשמור על הקשר שנפתח, מאוד מרגש!!!
     16/9/10 23:22:
   מרגש.
   לכל איש סיפור .
   וכאשר אתה רואה אדם גלמוד שלאיש ממנו לא איכפת , מי יודע מה הספור שלו .
   שנה טובה וגמר חתימה טובה !
   בריאות ולא למיסכנות
   שלמה
     16/9/10 22:52:
   ואואו איזה סיפור חיים. לא פשוט בכלל
     16/9/10 22:41:
   בסיפורך המרתק יש המון רגש ממך התרגשות שלך בולטת דרך מילים והשיר שלך פשוט מדהים
   שתהיה לך שנה טובה וגמר חתימה טובה!!
     16/9/10 20:57:
   איזה "חבילות" סוחב כל אחד מאיתנו.
   לחיי איחוד משפחתי.
   כוכב על האומץ לשתף.
     16/9/10 20:36:

   צטט: tamareli 2010-09-15 15:38:25

   תודה על השיתוף יקירה.
   אכן סיפור מרגש , נותן רגיעה מסויימת לנפש
   שנסגר מעגל אחרי שנים רבות כל כך.
   גמר חתימה טובה,
   תמר.

    

   גרטה - מאיה - שאולי - תמראלי

    

   מודה לכם מלב על התגובה

   שמחה שאהבתם את הסיפור

   אכן סגירת מעגל

   חתימה טובה

     16/9/10 20:35:

   צטט: הטרמילר The Tarmiler 2010-09-15 15:35:53

   ב22 לאוקטובר אהיה במרכז הימי עם משפחתי. אשמח לפגוש אותך בחוף :)
   כואב. חבל שהחיים שלה היו כאלה עד עתה. אולי תבוא לה ישועה וחייה ישתפרו. הגורל המר מתעתע.
   כואב גם לדעת על מחלת בעלך והסבל אותו אתם חווים.
   מי ייתן ויימצא מרפא למחלתו. ואת, היי חזקה דייך כדי להמשיך ולראות את היופי בבריאה. אהבת הים מחזקת.
   יישר כוחך.

   גמר חתימה טובה לך וליקירייך ושנה טובה יותר מקודמותיה.

    

   גבי - אחאב - טרמילר -

    

   מודה לכם מלב על התגובה

   שמחה שאהבתם

   טרמילר - אנסה לזכור 22 -

   והכל ענין של גורל -

   תודה לאיחולים לשמואל -

   וחתימה טובה לך ולבני ביתך

     16/9/10 20:34:

   צטט: תמו'ש 2010-09-15 15:22:59

   תודה על ששתפת אותי בספור חייך הכה מרגש.
   יש לי בת דוד שכזו שנעלמה לפני 30 שנה
   מנסיבות שונות ומשונות.והלוואי ויצא גם לנו להפגש.
   מחבקת אותך ומאחלת לך בכל ליבי
   שיבוא מזור לאישך היקר.
   ושתדעו שמחה אושר והמון בריאות
   חתימה טובה לך יקירתי וליקיריך.

    

   אסנת - פנקסון - עמותת כמוך - סימונה - תמוש

    

   מודה לכם מלב על התגובה

   תודה שאהבתם והתרגשתם

   תודה על האיחולים

   חתימה טובה

     16/9/10 20:32:

   צטט: דיוטימה 2010-09-15 15:19:31

   היטבתי להרגיש אותך, אביה יקרה, לאורך "שש השעות" ההן על כל התלאות והאבדות שבדרך...
   מרגש במיוחד שבכל זאת נפתח כאן פתח לגשר על פני כל הזמן האבוד, לרפא רגשי אשם ומכאוב וכל זה  כמתת משמיים - בדיוק בתקופה זו של תחילת שנה חדשה, שהיא גם קריאה לדרך חדשה ולקירוב לבבות.
   כברכתך הססגונית על הדשא, כזו שתהא השנה הזאת שופעת אור וטוב בחייך!

    

   דיוטימה -

    

   מודה לך מלב על התגובה

   תודה שחשת אותי

   וכן העיקר סוף טוב הכל טוב

   בנוסף לכל בני הדודים ובנות הדודות שיש לי

   שיהיו בריאים - הרווחתי עוד אחת

   שנה נהדרת

   וחתימה טובה

     16/9/10 19:23:
   ריגשת....

   שנה נפלאה לך יקירה
     16/9/10 18:45:

   צטט: * חיוש * 2010-09-15 15:13:33

   קראתי אותך אביה יקרה לליבי

   לצד הכאב על מותה של דודתך יהי זיכרה ברוך

   התרגשתי לקרוא על החיבור המחודש

   וכמו שכתבת יד מכוונת עליונה הפגישה בינכם

   ונהדר לכן

   * כוכב אהבה ממני

   תודה על השיתוף, התרגשתי מאוד לקרוא אותך

   והמילים בשיר נגעו לליבי

   חיבוק אוהב ונשיקות חמות לליבך, יקירה

   גמר חתימה טובה

   ושנה טובה וניפלאה ובריאות טובה לשמואל אישך

   חיה

    

    

   פוזית - חיוש - בלו טופז

    

   מודה לכן מלב על התגובה

   שמחה שאהבתן את הסיפור

   וריגש אתכן

   אני כל כך חיכיתי למפגש

   וכל הדרך עד לחבצלת

   חשבתי....איך או על מה נדבר

   אבל הכל זרם -

   כאילו עברו רק 3.6 שעות

   ולא 36 שנים

   חתימה טובה

   ותודה על האיחולים

    

     16/9/10 18:43:

   צטט: kimchid 2010-09-15 15:00:11

   "חתיכת" ספור הבאת לכאן.
   ספור לדורותיו
   מרגש
   *

    

   kimchid - נעם

    

   מודה לכם מלב על התגובה

   שמחה שאהבתם את הסיפור

   חלק מחיי

   חתימה טובה

     16/9/10 18:42:

   צטט: *יואל* 2010-09-15 14:40:21

   מדהים איזה סיפור מרגש שנגמר בבכי טוב למרות 36 שנים של אי ידיעה בסוף הצלחתם להיפגש ולהתאחד מחדש אהבתי איך שגוללת את הסיפור ב6 שעות בידיוק ככה לא היו לי שערות שיבה אים הייתי צריך לקרוא את כל הסיפור ההפכפך אכן סיפור עצוב ולא פשוט וזה מראה לנו שאנו צריכים להגיד תודה על מה שיש לנו

    

   צילום בזמן אמת - תכשיט - דאז - יואלס

    

   מודה לכם מלב על התגובה

   שמחה שאהבתם את הסיפור

   אחד מסיפור חיי

   העיקר שפגשתי שוב את בת דודתי

   והאמת - שיש לי המון בני דודים/בנות דודות.....

   ורק איתה לא היה קשר

   תודה וחתימה טובה

     16/9/10 18:09:
   חתימה ושנה מעולה יקירתי
   **********************
     16/9/10 18:07:

   לבת דודתי היקרה

   למרות שאני מכירה את הסיפור הכואב על דודתנו.

   שחייה היו קשים מאוד,כתיבתך ריגשה אותי.

   זוכרת איך הוריי זכרונם לברכה דאגו לה עד כמה שיכלו.

   כי לא תמיד הסכימה לקבל עזרה.

   סיפור קשה ונוגע ללב.

    

    

     16/9/10 16:35:
   וואו איזה סיפור מהמם. גמר חתימה טובה ותקוה לשנה טובה ובריאה
   מירי
     16/9/10 14:58:
   chatima tova
     16/9/10 14:30:
   סיפור מרגש עד מאוד.
   מאחלת לכן הרבה, הרבה מפגשים.

   שנה טובה בריאות, בריאות ושוב בריאות
   וגמר חתימה טובה.
     16/9/10 12:30:
   סיפור מדהים ונוגע
   מסופר בעדינות, בכנות וברגישות
     16/9/10 10:26:
   אביוש היקרה,
   גם אחרי קריאה שניה, שכן קראתי קריאה ראשונה בתפוז, הפוסט הזה הוא מרגש ברמות אדירות.
   הדור של אמי, בני 65-70 פלוס, שומרים עדין על קשרי משפחה, מעודכנים יותר זה על חיי זה.
   אני כבר בדור בו לא נשמרים הקשרים האלו, אני לא יודעת דבר על בני דודיי, עבורי הם כמעט זרים.
   לכן, הערכתי גדולה עוד יותר לסיפור הזה, תקוותי ואיחולי לכן, שתשמרו על משפחתיות חזקה, תומכת ומעודדת.
   גמר חתימה טובה!
     16/9/10 09:39:
   אביה יקרה...
   ריגשת אותי מאוד!!!


   גמר חתימה טובה!
     16/9/10 09:33:

   שלום לאביה,

   קראתי בשקיקה.
   יפה וכתוב ברגישות.
   תודה לך.


   חיוך

   יום אור
   גמר חתימה טובה
   שלמות ואחדות

     16/9/10 09:24:
   סיפורך אכן מרגש
   קראתי אותו והרהרתי כמה אכזר יכול להיות הגורל...
   מאחל לך שתמשיכי לשמור על קשר עם בת-דודתך
   ובכלל רק טוב...
   גח"ט

     16/9/10 07:22:
   סיפור מאד כואב ומרגש יקירה
   שמחה שנפלה בחלקך ההזדמנות להשלים פערים ולמצא מחדש את בת דודתך האבודה והאהובה

   גמר חתימה טובה אביה *
     16/9/10 07:08:
   נקרא בענין רב-גמרחתימה טובה אביה--רק טוב !!
     16/9/10 06:41:
   סיפור יפה ומענין גמר חתימה טובה
     16/9/10 03:20:
   סיפור נוגע ללב!
     16/9/10 03:02:
   36 שנה בשש שעות.... קריאת ההסטוריה שכתבת בשש דקות ותוך שש שניות החלטתי להיות המאנייק שיאחד את המשפחה שלי בעת הביקור בישראל.

   הולך להמר על מה שכבר הפסדתי לאחר היוודע דבר מחלתו של אבי...

   ברוכה תהיי באשר את.
     16/9/10 02:47:
   ספור עצוב ומרתק,ומזל שיש ים.
   גמר חתימה טובה.
     16/9/10 01:59:
   העצב מזוכך מנפתולי החיים,
   תמצית הזמן מציתה זכרונות
   שדמויות שבות נעורות
   על חידלון ועל בזרימת החיים .

   אביה יקרה סיפור מעורר הרהור
   על היותנו ונוכחותנו מבואנו ועד הולכנו
   לא נדע הפתעות קורותנו.

   גמר חתימה טובה
   לך ולבני ביתך
   צום קל.
     16/9/10 00:39:
   אביה תודה על הפוסט המרתק והכואב.
   מכירה את הסיפור מקרוב
   בימים ולילות אמי דאגה לאחותה
   לא אכלה דבר רק לאחר שידעה
   שנתנה לה את כל מה שביקשה
   ובלילות את החדר שלנו קיבלה
   כדי שאמי תהיה רגועה
   וכך כל השנים חווינו גם אנחנו
   חוויה קשה קשה ואבי ז"ל
   היה השליח עם כל התבשילים
   שאימי הייתה מכינה.
   זכיתי להורים נפלאים עם לב חם
   שאפילו לזרים עזרו ובטח לאחות
   שסבלה והתייסרה
   אביה לא חידשתי לך דבר
   במשפחה כל אחד תרם ככל שיכל
   גמר חתימה טובה לכולם
   צחית בת דודתך האוהבת
     15/9/10 23:49:
   עצוב...
   גמר חתימה טובה אביה.
     15/9/10 23:07:
   סיפור מרתק..העיקר שהקשר חודש.
   גמר חתימה טובה.
   פנינה
   *
     15/9/10 22:38:

   כן...אביה...החיים לא תמיד מזמנים לנו מה שרוצים...

   מרגש מאוד סיפורך...

   שנה מבורכת

   בטי

     15/9/10 22:33:
   סיפור עצוב אביה,לפעמים אלה פני החיים
   גמרחתימה טובה אביה, שנה נהדרת עם בשרות טובות מבית בנוגע בריאות בעלך, ולך המשך שנת יצירה יפה.
     15/9/10 22:30:
   אביה יקרה,
   עצוב גורלה של דודתך,
   יש אנשים שלא יכולים לשאת את מכאובי החיים.
   שמחה לשמוע שפגשת את בת הדודה
   שהייתה חברה כה קרובה.
   נראה שחידוש הקשר מקרין חום רב.

   שתהיה לכם שנה טובה
   דבי
     15/9/10 22:23:
   מדהים איך על ידנו יש אנשים שממש אין להם. עולמות שונים. עוני עמוק מנוול.
     15/9/10 22:17:
   מרגש..מרתק ועצוב.....
   גמר חתימה טובה
     15/9/10 22:17:
   אביה
   אני מקווה שלפחות עכשיו תשמרו על קשר.
   ושיהיו לכם דברים טובים לספר אחת לשנייה.
     15/9/10 22:08:
   זה היה קשה ומרגש מאד. ומתוך המצוקה והקושי יכולים לצמוח הדברים היפים כמו המפגש ביניכם.
     15/9/10 21:36:
   קוראת אני את סיפורך
   מבעד לשורות קופצות המחשבות
   על איזה אדם נפלא ומיוחד את.
   שדודתך זכתה לאחיינת כמוך
   כואב לא פחות שלא נפרדת כהלכה ממנה.
   ומשמח מאד שאת והיא סוגרת מעגל .
   מאחלת לך שנה טובה וגמר חתימה טובה.
   המום בריאות לבעלך ולכל עם ישראל!
   ימים יפים ועוד..
   ותודה על סיפור מרגש שהוא חלק מחייך.
     15/9/10 21:04:
   ממש עצוב ומרגש.
   לפחות זכית לסגירת מעגל ולפגוש את בת דודתך האבודה.
   ואני חושבת שכעת הקשר יישמר.
   שולחת חיבוק.
     15/9/10 20:51:
   קיבלתן שי נפלא לשנה החדשה
   אף לי קרה מקרה דומה לפני שלוש שנים
   שנה טובה וגמר חתימה טובה!
     15/9/10 20:10:
   מרגש מאד הסיפור שהבאת כאן, הרבה כאב.... שנה טובה ומתוקה לך.
     15/9/10 20:04:

   אביה יקרה,

   סיפור מרגש מהחיים,

   ומעודד

   שנגמר ב- HAPPY END

   תשמרו עכשיו על קשר קבוע

   כדי שלא תלכנה שוב לאיבוד אחת לשניה...

   שנה טובה, הרבה בריאות, וחתימה טובה,

   דני.

     15/9/10 19:59:
   אביה יקרה,
   הבאת לנו סיפור אנושי מרגש ומרתק.
   כן, ישנן אנשים שהחיים אינן מאירים להם פנים.
   שמחתי מאד שפגשת בבת דודתך, זו סגירת מעגל, וטוב שכך.
   שתהיה לכם שנה של שמחה וגמר חתימה טובה !
     15/9/10 19:52:
   עצוב
     15/9/10 19:35:
   מאוד נוגע
     15/9/10 19:32:

   סיפור מרתק.

   סוף טוב לארועים מחרידים.

   מה שאנשים גורמים לעצמם ולקרוביהם שנתנו להם חיים...

   אביה, אין מילים כמה הסיפור נגע לליבי, לא יכולתי להפסיק לקרוא.

   ואת, את הנפש הטובה, כרגיל נתת מה שיכולת.

   .

   אני מאחל שיבואו ימים טובים וחיים של אושר ובריאות לך ולשמואל ולכולם.

   רמי

    

    

    

     15/9/10 19:13:
   מבלי להפסיק ולו לרגע
   קראתי .
   התרשמתי מכתיבתך המופלאה
   עצוב אך אופטימי.
   חתימה טובה.
     15/9/10 19:04:
   החיים האלה צופנים בחובם סיפורי עבר
   חלקם כואבים כמו שהעלית
   חלקם משמחים
   וחלקם סתם זכרונות.
   אביה יקירתי
   מאחל לך גמר חתימה טובה מכל הלב.
     15/9/10 18:56:
   איזה סיפור נוגע ללב. לפחות יש סוף שמח- הפגישה המרגשת בינכן. מאחלת גמר חתימה טובה ושנה מאושרת, רונית
     15/9/10 17:51:
   את מופלאה, כתיבתך מהפנטת אותי!
   ואני, כמו שאימצת אותך לאחותי מבלי שתסכימי אפילו... כך לא מתחברת לבת דודתך.
   אולי מפאת מותו של אבי כה קשה לי למחול למי שנטש את הוריו.
   אוי אחות רגישה ומרגשת שכמותך.
     15/9/10 17:49:
   התרגשתי ונהניתי
     15/9/10 17:46:
   שנה טובה אביה לך וליקירייך

   גמר חתימה טובה
     15/9/10 17:46:
   את בדרך לבשורה הגואלת, את ראוייה לה, והיא בעקבותייך לגאול אותך מכל העצב הזה. זה המכחול הנסתר בין ים ובין שמיים, לא של שגאל, של אלוהים.
   וכתיבתך מרשימה ומרגשת.
   רוני
     15/9/10 17:37:

   אביה,

    

   איזה סיפור . . .

   קראתי ללא הפסקה.

   חיים מסובכים וקשים,

   ואת, יש לך כזה לב טוב,

   אכפתיות ויכולת נתינה.

    

   כיף שחודש הקשר עם הבת דודה.

   תמיד נעים לבקר אצלך.

    

   חתימה טובה גם לך,

   והמון בריאות! נשיקה

     15/9/10 17:33:
   אביה יקירתי..

   נרגשתי והצטמררתי ולא יכולתי להמשיך לקרוא...מהקטע שהוא נהרג בתאונת דרכים
   נגע וצבט לי בלב ,,,

   מנוחה של כמה דקותל ושבתי לקרוא
   מאוד מרגש המפגש המחודש ועצוב שכך היה סופה של הדודה
   וכמו שאומר השיר " הכל זה מלמעלה.."

   מאחלת לך ולכל יקירייך ואוהבייך ולכל בני ביתך
   גמר חתימה טובה

     15/9/10 17:33:
   ריגשת אותי מאוד בסיפורך.
   רק טוב.
   גמר חתימה טובה.
     15/9/10 17:27:

   תמיד סיפורך מרגש
   כתיבה וחתימה טובה אביוש:)

   }{שטוטיה


     15/9/10 17:24:
   באמת ספור מרגש, של שבר וכאב, ותקווה מצד שני , בכל משבר יש הזדמנות , הלוואי ותתדעו לקחת את ההזדמנות.
   שנה טובה ובריאות לרוב.
     15/9/10 17:24:
   מרגש מאד
   ואיזה שיר מקסים!
   גמר חתימה הכי טובה בעולם :)
     15/9/10 17:22:
   מאד מאד כואב מה שקראתי. טרגדיה אחריי טרגדיה.
   באמת אני מאחלת לך שתהיה שנה יותר שמחה
   וגמר חתימה טובה .
   נ.ב. טוב שהוצאת מה שעל ליבך בטח הרגשת הקלה,
   כי אצלי סיפורך עדיין רץ בראש שלי.
     15/9/10 17:20:
   סיפור מאוד מאוד מרגש, עם סוף טוב.
   הסיפור שלך הזכיר את המקרה שלי עם זוג חברים בעל ואישה שהיינו חברים ממש כמו אחים. נותק הקשר בגלל אי הבנה....הנתק היה רק 10 שנים.
   אני גר בחו"ל והזוג חברים גרים בישראל. הבעל היה בנסיעת עסקים בפורטוגל, והתקשר אלי. ברור שהייתי בהלם. אנחנו נפגשנו באותו יום, הייתה פגישה נרגשת עם חיבוקים ודמעות וקבענו במקום שפותחים דף חדש ביחסים. מאז שנת 2006 אנחנו בקשר הדוק מאוד, ובחודש הבא יבואו אלינו לביקור בפורטוגל, לאחר שכבר היו אצלנו מספר פעמים מאז אותה הפגישת הפיוס.
   בברכת גמר חתימה טובה
   משה בוטרקליי
   http://againstallodds.blogsite.org/
   http://globalsponsoring.magneticsponsoringonline.com/
   http://www.facebook.com/home.php#!/moshe55?ref=ts
     15/9/10 17:19:

   אביה יקרה,

   כבד ומרגש עד כי נעלמו לי המילים...

   גמר חתימה טובה ובשורות טובות,

    

    

     15/9/10 17:09:
   תודה ששיתפת מהסיפור האישי המרתק. נוגע ללב. גמר חתימה טובה.
     15/9/10 16:48:


   התרגשתי
   ונרגשתי לקרוא...

   נהדרת את.

   גמח"ט לך ולבני ביתך..
   תכתבו ותחתמו לחיים טובים..
   והמומונמונמונמונמון בריאות *
     15/9/10 16:36:
   עצוב מאוד ומרגש מאוד.
   בריאות ואושר לשנה החדשה לך וליקיריך.
   שנה טובה וחתימה טובה,
   רונית
     15/9/10 16:30:
   סיפר קשה אביה ומרגש. גמר חתימה טובה.

   רונית
     15/9/10 16:29:
   מרגש עד דמעות
     15/9/10 16:08:
   סיפור קשה וכואב. מקווה שמעתה הכל ילך וישתפר.
   גח"ט
   אילת
   *
     15/9/10 16:07:
   אבייתי שלי, קראתי את סיפורך האישי בנשימה
   אחת, כל כך מרגש, כשהגעתי לסופו כבר התמקמו הדמעות בעיני. כל כך עצוב.
   כמה טראגיים יכולים החיים לעיתים להיות,
   נזכרתי בסיפורים קצרים מסוימים שמלמדת עתה (חזרתי ללמד ספרות בתיכון :)) העוסקים,
   בזיקנה, בבדידות או בטירוף ובהעידר מענה מצד החברה או הרווחה, לאנשים שהגורל הכה
   בהם.

   ובכל זאת, עם כל הסיפור הקשה על האם
   וגם על הבת (בת -דודתך. איזה כייף לך, תמיד רציתי שתהייה לי בת - דודה...) כל כך הרבה
   תיקווה. הנה היא למרות האסון, אם לשלושה
   בנים והנה גם אתן נפגשתן ויש לה משפחה.

   מאוד שמחה בשבילך אבייתי. יש בעיני משהו קרוב מאוד באחות או בת- דודה, תמיד ייחלתי שתהייה לי, אבל מסיפורים ששמעתי לא תמיד
   הקשרים קרובים וחמים, ואתן - את ובת דודתך, פשוט הרווחתן זו את זו.
   אכן, הרגש והקירבה הם דברים, שברגע שהם קיימים אינם מתכהים עם השנים.

   אוהבת אותך מאוד, מחבקת אותך
   ומבקשת לאחל לך, שתהא זו שנה
   טובה באמת. שנה שתביא בכנפייה
   בשורות טובות לך וליקירייך.

   אוהבת אני.
     15/9/10 16:05:
   אביה

   זהו סיפור מעורר צמרמורת ומרגש...

   היום בימינו, בחצר האחורית יש סיטואציות מעין אלה שאת מספרת עליהם

   ורגישותך מה רבה.

   גמר חתימה טובה
   אשר

   אשוב*
   אביה אהובה
   מרגשת כתמיד*השיר יפהפה
   גמר חתימה טובה*
     15/9/10 15:59:
   מרגש ועצוב כאחד.
   גמר חתימה טובה
     15/9/10 15:57:
   יש לי חיוך על השפתיים, ואת יודעת מדוע?

   משום שאני רואה את הכנפיים הצחות שלך יקירה..

   תודה על השיתוף המרגש.

   כל אחד עושה את הבחירות שלו בחיים על פי תפיסותיו, אמונותיו. זאת כבר הספקת לקרוא אצלי..

   אני מאמינה שבתוך תוכך יודעת את שהגורל היה יכול להיות משוכתב אחרת לפחות לגבי דודתך.

   אאחל לכן בנות מפגשים מהנים יחדיו

   שנה מבורכת

   גמר חתימה טובה     15/9/10 15:57:
   סיפור מרגש וגם עצוב...
   תודה אביה על השיתוף..
   גמח"ט וחג שמח !
   סאלינה
   מרגש מרגש מרגש מרגש עד דמעות
   נעתקו מלים מפי. ספור חיים מיוחד עצוב
   שמחה על חידוש הקשר
   והשיר שכל כך מבטא את בדידותה של הדודה
   אל החיים בצל ה'ריק' הגדול הפנימי שלה
   ללא משפחה ללא כלום
   כואב מרגש
   תודה לך על השתוף יקירה
   אשוב לככב ובינתיים קחי לך טריליון לדרך************************************************************************************************************************************************************************************************
     15/9/10 15:39:

   תודה על תשומת ה''

    

   יונה

    שנה טובה ושבוע מתוק

    נחלת בנימין

   נחלת בנימין

   גמר חתימה טובה ,

   וצום קל

     15/9/10 15:38:
   תודה על השיתוף יקירה.
   אכן סיפור מרגש , נותן רגיעה מסויימת לנפש
   שנסגר מעגל אחרי שנים רבות כל כך.
   גמר חתימה טובה,
   תמר.
     15/9/10 15:38:
   כוכב
   רגשת כל כך יקרה


   גמר חתימה טובה.
     15/9/10 15:36:

   אביה אהובה,

   עיניי לחות,

   סיפור חיים מרגש מהול בעצב רב

   והשמחה שבחידוש הקשר ...מרגש

   מאוד!

   ת.נ.צ.ב.ה של דודתך  היקרה .

   ''

   תודה על השיתוף יקירה

   מחבקת לשנה טובה

   שלך,גרטה*

   ''

     15/9/10 15:35:
   ב22 לאוקטובר אהיה במרכז הימי עם משפחתי. אשמח לפגוש אותך בחוף :)
   כואב. חבל שהחיים שלה היו כאלה עד עתה. אולי תבוא לה ישועה וחייה ישתפרו. הגורל המר מתעתע.
   כואב גם לדעת על מחלת בעלך והסבל אותו אתם חווים.
   מי ייתן ויימצא מרפא למחלתו. ואת, היי חזקה דייך כדי להמשיך ולראות את היופי בבריאה. אהבת הים מחזקת.
   יישר כוחך.

   גמר חתימה טובה לך וליקירייך ושנה טובה יותר מקודמותיה.
     15/9/10 15:35:
   חתימה טובה ושנה של שינוי ורפואה :)
     15/9/10 15:33:
   באמת מרגש

   גמר חתימה טובה
   מרגש
   חתימה טובה
     15/9/10 15:27:
   * גמר חתימה טובה ושנה נהדרת
     15/9/10 15:26:

   מרגש

   חתימה טובה

     15/9/10 15:24:
   חתימה טובה וגמר חתימה טובה

   מאחלת מלב
     15/9/10 15:22:
   תודה על ששתפת אותי בספור חייך הכה מרגש.
   יש לי בת דוד שכזו שנעלמה לפני 30 שנה
   מנסיבות שונות ומשונות.והלוואי ויצא גם לנו להפגש.
   מחבקת אותך ומאחלת לך בכל ליבי
   שיבוא מזור לאישך היקר.
   ושתדעו שמחה אושר והמון בריאות
   חתימה טובה לך יקירתי וליקיריך.
     15/9/10 15:19:

   היטבתי להרגיש אותך, אביה יקרה, לאורך "שש השעות" ההן על כל התלאות והאבדות שבדרך...
   מרגש במיוחד שבכל זאת נפתח כאן פתח לגשר על פני כל הזמן האבוד, לרפא רגשי אשם ומכאוב וכל זה  כמתת משמיים - בדיוק בתקופה זו של תחילת שנה חדשה, שהיא גם קריאה לדרך חדשה ולקירוב לבבות.
   כברכתך הססגונית על הדשא, כזו שתהא השנה הזאת שופעת אור וטוב בחייך!

     15/9/10 15:14:
   סיפור מהחיים.... כשאוהבים מישהו ,גם אם לא מתראים הפער נסגר בשנייה כאילו לא היה נתק. שמחה בשמחתך, תהנו אחת מהשניה.
     15/9/10 15:13:

   קראתי אותך אביה יקרה לליבי

   לצד הכאב על מותה של דודתך יהי זיכרה ברוך

   התרגשתי לקרוא על החיבור המחודש

   וכמו שכתבת יד מכוונת עליונה הפגישה בינכם

   ונהדר לכן

   * כוכב אהבה ממני

   תודה על השיתוף, התרגשתי מאוד לקרוא אותך

   והמילים בשיר נגעו לליבי

   חיבוק אוהב ונשיקות חמות לליבך, יקירה

   גמר חתימה טובה

   ושנה טובה וניפלאה ובריאות טובה לשמואל אישך

   חיה

   http://www.Bong.co.il/images/588060878709.JPG

     15/9/10 15:03:
   קראתי בהיתרגשות על פגישתכם, להיפגש עם בת דודה אחרי 34 שנים.........צובט בלב ....לצערי אני גם
   מנותקת מבת דודה שלא ראיתי 40 שנה והיא גרה בעיר שכנה, על אימנה אחות אימי לא ידוע לנו אם מתה או חיה

   --------נתק של דורות עצוב באמת.....

   גמר חתימה טוב והמון בריאות לשנה חדשה

   פוזית*
     15/9/10 15:00:
   אהבתי את השיר
   גמר חתימה טובה
     15/9/10 15:00:
   "חתיכת" ספור הבאת לכאן.
   ספור לדורותיו
   מרגש
   *
     15/9/10 14:48:
   שמתי לב שאת אוהבת את הים....

   גמר חתימה טובה
     15/9/10 14:48:
   רק כוכב אחד ניתן לצרף. שמח באושרך. קצת התנתקת מדאגותייך , לשש שעות......
     15/9/10 14:40:
   מדהים איזה סיפור מרגש שנגמר בבכי טוב למרות 36 שנים של אי ידיעה בסוף הצלחתם להיפגש ולהתאחד מחדש אהבתי איך שגוללת את הסיפור ב6 שעות בידיוק ככה לא היו לי שערות שיבה אים הייתי צריך לקרוא את כל הסיפור ההפכפך אכן סיפור עצוב ולא פשוט וזה מראה לנו שאנו צריכים להגיד תודה על מה שיש לנו
     15/9/10 14:37:
   עצוב ומרגש....

   גמר חתימה.....

   ארכיון

   תגיות

   פרופיל

   אביה אחת
   1. שלח הודעה
   2. אוף ליין
   3. אוף ליין